О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2003 года N 345 "Об утверждении Типового договора участия в Фонде гарантирования страховых выплат"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 сентября 2006 года N 220. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 октября 2006 года N 4437
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих вопросы гарантирования страховых выплат, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2003 года  N 345 "Об утверждении Типового договора участия в Фонде гарантирования страховых выплат" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2548), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 15 марта 2004 года  N 74 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2003 года   N 345 "Об утверждении Типового договора участия в Фонде гарантирования страховых выплат", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2548" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2797), постановлением Правления Агентства от 28 мая 2005 года  N 159 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты по вопросам гарантирования страховых выплат" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3699), постановлением Правления Агентства от 25 февраля 2006 года  N 47 "О внесении изменения и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2003 года N 345 "Об утверждении Типового договора участия в Фонде гарантирования страховых выплат" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4161), постановлением Правления Агентства от 25 марта 2006 года  N 71 "Об утверждении Правил осуществления гарантийных и компенсационных выплат Фондом гарантирования страховых выплат и о внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2003 года N 345 "Об утверждении Типового договора участия в Фонде гарантирования страховых выплат" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4221), следующие изменения и дополнения:
в  Типовом договоре участия в Фонде гарантирования страховых выплат, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 27:
в подпункте 3) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына қатысудың үлгі шартын бекіту туралы" 2003 жылғы 24 қыркүйектегі N 345 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұймдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 23 қыркүйектегі N 220 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 28 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4437 болып енгізілді.
Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік)  Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының » "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына қатысудың үлгі шартын бекіту туралы" 2003 жылғы 24 қыркүйектегі N 345  қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2548 тіркелген) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2548 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына қатысудың үлгі шартын бекіту туралы" 2003 жылғы 24 қыркүйектегі N 345 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы Агенттік Басқармасының 2004 жылғы 15 наурыздағы N 74  қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2797 тіркелген), "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру мәселелері жөніндегі кейбір нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 159  қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3699 тіркелген), "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына қатысудың үлгі шартын бекіту туралы" 2003 жылғы 24 қыркүйектегі N 345 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 47  қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4161 тіркелген), "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорының кепілдік және өтемақы төлемдерін жүзеге асыру ережесін бекіту туралы және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына қатысудың үлгі шартын бекіту туралы" 2003 жылғы 24 қыркүйектегі N 345 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 71  қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4221 тіркелген) енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына қатысудың үлгі шартында:
27-тармақта:
3) тармақшадағы "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:

"4) определять достоверность расчета обязательных взносов и условных обязательств в соответствии с информацией, предоставляемой уполномоченным органом.";
в пункте 31:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) ежеквартально не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять в Фонд сведения по начисленной сумме страховых премий, обязательных взносов и условных обязательств согласно Приложению 1 к настоящему Типовому договору;";
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) в течение тридцати календарных дней после завершения предыдущего финансового года представлять в Фонд сведения о количестве заключенных договоров страхования, общей начисленной сумме страховых премий и страховых выплат за истекший финансовый год согласно Приложению 2 к настоящему Типовому договору, а также другую информацию, необходимую для реализации задач и функций Фонда;";
дополнить приложениями 1 и 2 в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", страховых (перестраховочных) организаций, Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 23 сентября 2006 года N 220
"Приложение 1
к Типовому договору
участия в Фонде
гарантирования страховых выплат
Сведения по начисленной сумме страховых премий,
обязательных взносов и условных обязательств
_________________________________________
(наименование страховой организации)
за ____квартал 20__ года
(в тенге, тиын)
Наимено-
вание
класса
обяза-
тель-
ного
стра-
хования
Креди-
товые
обороты
по
счету
701 41
"Доходы
в виде
страхо-
вых
премий"
Дебе-
товые
обороты
по счету
701 41
"Доходы
в виде
страхо-
вых
премий"
Креди-
товые
обороты
по счету
671 42
"Расчеты
с пере-
страхов-
щиками",
рези-
дентами
Респуб-
лики
Казах-
стан
Начис-
ленная
сумма
обяза-
тельных
взносов
Начис-
ленная
сумма
условных
обяза-
тельств
Общая
сумма
условных
обяза-
тельств,
начис-
ленных
за
период
с начала
участия
в Фонде
нарас-
тающим
итогом)
Приложение 2
к Типовому договору
участия в Фонде
гарантирования страховых выплат
Сведения о количестве заключенных договоров
страхования, общей начисленной сумме страховых премий
и страховых выплат
___________________________________________________
(наименование страховой организации)
за 20 __ год
(в тысячах тенге)
Наименование
класса
обязательного
страхования
Количество
заключенных
договоров
страхования
(в единицах)
Количество
застрахованных
объектов
(в единицах)
Страховые
премии,
принятые по
договорам
страхования/
перестра-
хования
Расходы
по
осуществ-
лению
страховых
выплат
".

"4) уәкілетті орган берген ақпаратқа сәйкес міндетті жарналарды және шартты міндеттемелерді есептеудің дұрыстығын айқындауға құқылы.";
31-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші жұлдызынан кешіктірмей, Қорға осы Үлгі шарттың 1-қосымшасына сәйкес сақтандыру сыйлықақыларының, міндетті жарналар мен шартты міндеттемелердің есептелген сомасы жөніндегі мәліметті ұсынуға;";
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) өткен қаржы жылы аяқталғаннан кейін отыз күнтізбелік күн ішінде Қорға жасалған сақтандыру шарттарының саны, осы Үлгі шарттың 2-қосымшасына сәйкес өткен қаржы жылы үшін сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдерінің жалпы есептелген сомасы туралы мәліметті, сондай-ақ Қордың міндеттері мен функцияларын іске асыру үшін қажет басқа ақпаратты ұсынуға;";
осы қаулының қосымшасына сәйкес редакцияда 1 және 2-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамына, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н.Өзбековке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2006 жылғы 23
қыркүйектегі N 220 қаулысының
қосымшасы
"Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру қорына
қатысудың үлгі шартының
1-қосымшасы
Сақтандыру сыйлықақыларының, міндетті жарналар мен шартты міндеттемелердің есептелген сомасы жөніндегі мәліметтер
___________________________________________________________
(сақтандыру ұйымының атауы)
20___ жылғы ____ тоқсан үшін
(теңгемен, тиынмен)
Міндетті сақтандыру сыныбының атауы
"Сақтандыру сыйлықақылары түріндегі кірістер" 701 41 шоты бойынша кредиттік айналымдар
"Сақтандыру сыйлықақылары түріндегі кірістер" 701 41 шоты бойынша дебеттік айналымдар
Қазақстан Республикасының резиденттерімен "Қайта сақтандырушылармен есеп айырысу" 671 42  шоты бойынша кредиттік айналымдар
Міндетті жарналардың есептелген сомасы
Шартты міндеттемелердің есептелген сомасы
Қорға қатысқаннан бастап кезеңде есеп телген шартты міндеттемелердің жалпы сомасы (өсіп отыратын нәтижесімен)
Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру қорына қатысудың
үлгі шартының 2-қосымшасы
Жасалған сақтандыру шарттарының саны, сақтандыру
сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдерінің жалпы
есептелген сомасы туралы мәліметтер      ___________________________________________________________
(сақтандыру ұйымының атауы)
20___ жылға
(мың теңгемен)
Міндетті сақтандыру сыныбының атауы
Жасалған сақтандыру шарттарының саны (бірлікпен)
Сақтандырылған объектілер саны (бірлікпен)
Сақтандыру/ қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша шығыстар
".