Об утверждении Правил уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов Республики Казахстан, представления отчета об итогах их размещения, а также выдачи разрешения на выпуск или размещение производных ценных бумаг на территории иностранного государства
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 сентября 2006 года N 214. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2006 года N 4449. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года N 75 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации)
Сноска. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 сентября 2006 года N 214 утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года  N 75  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
В соответствии со  статьями 22-1 34   Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов Республики Казахстан, представления отчета об итогах их размещения, а также выдачи разрешения на выпуск или размещение производных ценных бумаг на территории иностранного государства.
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу:
1)  постановление  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N 271 "Об утверждении Правил уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов Республики Казахстан, представления отчета об итогах их размещения, а также выдачи разрешения на выпуск или размещение производных ценных бумаг на территории иностранного государства" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3833);

Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасы резидент эмитенттерінің эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге де бағалы қағаздарды шығару жөнінде хабардар ету, оларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті беру, сондай-ақ шет мемлекеттің аумағында туынды бағалы қағаздарды шығаруға немесе орналастыруға рұқсат беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 23 қыркүйектегі N 214 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 8 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4449 болып енгізілді. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі төрағасының 2007.03.30. N 75 бұйрығымен. V074659
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі төрағасының 2007.03.30.  N 75  бұйрығымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  22-1,  34-баптарына  сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасы резидент эмитенттерінің эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге де бағалы қағаздарды шығару жөнінде хабардар ету, оларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті беру, сондай-ақ шет мемлекеттің аумағында туынды бағалы қағаздарды шығаруға немесе орналастыруға рұқсат беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы күшіне енген күннен бастап мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасы резидент эмитенттерінің эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге де бағалы қағаздарды шығару жөнінде хабардар ету, оларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті беру, сондай-ақ шет мемлекеттің аумағында туынды бағалы қағаздарды шығаруға немесе орналастыруға рұқсат беру ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 30-шілдедегі  N 271  қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3833 тіркелген);

2)  постановление  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 130 "О внесении дополнения и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N 271 "Об утверждении Правил уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов Республики Казахстан, представления отчета об итогах их размещения, а также выдачи разрешения на выпуск или размещение производных ценных бумаг на территории иностранного государства" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4309).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", Объединения юридических лиц "Казахстанская ассоциация реестродержателей" и организатора торгов.
5. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 23 сентября 2006 года N 214
Правила
уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных
ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные
ценные бумаги эмитентов-резидентов Республики Казахстан,
представления отчета об итогах их размещения, а также выдачи
разрешения на размещение производных ценных бумаг
на территории иностранного государства
1. Настоящие Правила устанавливают порядок уведомления уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов Республики Казахстан, представления отчета об итогах их размещения, а также условия и порядок выдачи уполномоченным органом разрешения на выпуск или размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства.

2) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасы резидент эмитенттерінің эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге де бағалы қағаздарды шығару жөнінде хабардар ету, оларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті беру, сондай-ақ шет мемлекеттің аумағында туынды бағалы қағаздарды шығаруға немесе орналастыруға рұқсат беру ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 30-шілдедегі N 271 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 17-маусымдағы  N 130  қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4309 тіркелген).
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
4. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстан тізілім ұстаушыларының қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне және сауда-саттықты ұйымдастырушыға мәлімет үшін жіберсін.
5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2006 жылғы 23 қыркүйектегі
N 214 қаулысымен бекітілген
Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі
Қазақстан Республикасы резиденттері эмитенттерінің
эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге де
бағалы қағаздарды шығару жөнінде хабардар ету,
оларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті
беру, сондай-ақ шет мемлекеттің аумағында туынды
бағалы қағаздарды шығаруға немесе орналастыруға
рұқсат беру ережесі
1. Осы Ереже қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасы резиденттері эмитенттерінің эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге де бағалы қағаздарды (бұдан әрі - депозитарлық қолхаттар немесе өзге де бағалы қағаздар) шығару жөнінде хабардар ету, оларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті беру тәртібін, сондай-ақ уәкілетті органның шет мемлекеттің заңдарына сәйкес туынды бағалы қағаздарды шығаруға немесе шет мемлекеттің аумағында туынды бағалы қағаздарды орналастыруға рұқсат беру шарттарын және тәртібін белгілейді.

2. Эмитент либо иное лицо, планирующие осуществить выпуск депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов Республики Казахстан, в течение тридцати календарных дней после принятия органом эмитента решения о выпуске направляет в уполномоченный орган уведомление, составленное в произвольной форме с указанием:
1) наименования эмитента-резидента Республики Казахстан, эмиссионные ценные бумаги которого являются базовым активом планируемых к выпуску депозитарных расписок или иных ценных бумаг;
2) сведений об эмиссионных ценных бумагах, которые являются базовым активом планируемых к выпуску депозитарных расписок или иных ценных бумаг (вида, национального идентификационного номера, количества, номинальной стоимости или цены размещения, установленной органом эмитента базового актива, уполномоченным на принятие такого решения);
3) сведений о депозитарных расписках или иных ценных бумагах (вида выпускаемой ценной бумаги, предполагаемого количества либо предполагаемого соотношения количества депозитарных расписок или иных ценных бумаг к количеству ценных бумаг, являющихся базовым активом, сроков выпуска, страны выпуска, валюты выпуска, предполагаемой суммы выпуска, андеррайтеров выпуска и иных существенных условий выпуска депозитарных расписок или иных ценных бумаг, которые считает необходимым сообщить эмитент).
К вышеуказанному уведомлению прилагаются:
копия решения органа эмитента о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг;
копия документа, определяющего условия выпуска депозитарных расписок или иных ценных бумаг, с приложением нотариально засвидетельствованного перевода на государственный и русский языки (если выпуск будет произведен в соответствии с законодательством иностранного государства).
3. По результатам рассмотрения уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг уполномоченный орган в течение четырнадцати календарных дней направляет лицу, направившему в уполномоченный орган уведомление, письмо о принятии к сведению данного уведомления.
4. Для получения разрешения уполномоченного органа на выпуск и размещение на территории иностранного государства производных ценных бумаг, базовым активом которых являются размещенные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, держатель ценных бумаг - организация-резидент Республики Казахстан, являющаяся инициатором выпуска депозитарных расписок (далее - инициатор) в течение тридцати календарных дней после принятия соответствующего решения представляет в уполномоченный орган следующие документы:

2. Эмитент не базалық активі Қазақстан Республикасы резиденттері эмитенттерінің эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығаруды жоспарлаған өзге тұлға эмитент органы шығарылым туралы шешімді қабылдағаннан кейін отыз күнтізбелік күн ішінде уәкілетті органға мыналар көрсетілген еркін нысанда жасалған хабарламаны жібереді:
1) эмиссиялық бағалы қағаздары депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығаруға жоспарланған базалық актив болып табылатын Қазақстан Республикасы резидент эмитенттерінің атауы;
2) депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығаруға жоспарланып отырған базалық актив болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздар туралы мәліметтер (эмитенттің осындай шешімді қабылдауға уәкілетті органы белгілеген орналастыру түрі, ұлттық бірегейлендіру нөмірі, саны, номиналдық құны немесе бағасы);
3) депозитарлық қолхаттар немесе өзге де бағалы қағаздар туралы мәліметтер (шығарылатын бағалы қағаздардың түрлері, болжалды сан не базалық актив болып табылатын бағалы қағаздардың санына депозитарлық қолхаттардың немесе өзге де бағалы қағаздардың санына болжалды қатысы, шығарылым мерзімі, шығарған ел, шығарылым валютасы, болжалданған шығарылым сомасы, шығарылым андеррайтерлері немесе эмитент хабарлау қажет деп тауып отырған депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығарудың өзге де маңызды талаптары). Жоғарыда аталған хабарламаға мыналар қоса беріледі:
эмитент органының депозитарлық қолхаттарының немесе өзге де бағалы қағаздардың шығарылымы туралы шешімінің көшірмесі;
мемлекеттік және орыс тіліндегі аудармалары нотариатта куәландырылған қосымшалары бар депозитарлық қолхаттар немесе өзге де бағалы қағаздар шығарылымдарының талаптарын анықтайтын құжат көшірмесі (егер шығарылым шет мемлекет заңнамасына сәйкес жасалатын болса).
3. Депозитарлық қолхаттар немесе өзге де бағалы қағаздар шығарылымы туралы хабарламаларды қарау нәтижесі бойынша уәкілетті орган он төрт күнтізбелік күн ішінде эмитентке осы хабарламаның мәлімет үшін қабылданғаны туралы хат жібереді.
4. Қазақстан Республикасының резидент ұйымының бағалы қағаздарын орналастыру базалық активі болып табылатын туынды бағалы қағаздарды шет мемлекет аумағында шығаруға және орналастыруға уәкілетті органның рұқсатын алу үшін депозитарлық қолхаттар шығарылымының бастамашысы болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент ұйымының бағалы қағаздарын ұстаушы (бұдан әрі - бастамашы) тиісті шешім қабылданғаннан кейін отыз күнтізбелік күн ішінде уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявление о выдаче разрешения на выпуск и размещение, составленное в произвольной форме;
2) копию решения органа инициатора о выпуске и размещении производных ценных бумаг с указанием сведений о ценных бумагах, которые будут являться базовым активом планируемых к выпуску производных ценных бумаг, (вида, количества, национального идентификационного номера, наименования регистрирующего органа, даты, месяца, года регистрации выпуска), сведений о производных ценных бумагах (вида выпускаемой ценной бумаги, предполагаемого количества либо предполагаемого соотношения количества производных ценных бумаг к количеству ценных бумаг, являющихся базовым активом, сроков выпуска, страны выпуска, валюты выпуска, предполагаемой суммы выпуска, андеррайтеров выпуска и иных существенных условий выпуска депозитарных расписок, которые считает необходимым сообщить эмитент);
3) выписку с лицевого счета о наличии ценных бумаг, которые будут являться базовым активом планируемых к выпуску производных ценных бумаг, на дату принятия решения о выпуске производных ценных бумаг;
4) копию документа, определяющего условия выпуска депозитарных расписок или иных ценных бумаг, с приложением нотариально засвидетельствованного перевода на государственный и русский языки (если выпуск будет произведен в соответствии с законодательством иностранного государства);
5) документы, подтверждающие выполнение условий, предусмотренных подпунктом 1) пункта 1  статьи 22-1  Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
5. Для получения разрешения на размещение акций посредством выпуска и размещения депозитарных расписок на территории иностранного государства организация-резидент Республики Казахстан, являющаяся эмитентом акций либо андеррайтером, в течение сорока пяти календарных дней после принятия соответствующего решения представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление о выдаче разрешения на размещение акций посредством выпуска и размещения депозитарных расписок на территории иностранного государства, составленное в произвольной форме;
2) копию решения органа эмитента о размещении с указанием государства, на территории которого будет осуществлено размещение, сведений о размещаемых акциях (национального идентификационного номера, количества, цены размещения акций, установленной органом общества, уполномоченным на принятие такого решения, наименования регистрирующего органа, даты, месяца, года регистрации выпуска акций), сведений о депозитарных расписках (вида, предполагаемого соотношения количества депозитарных расписок к количеству акций, являющихся базовым активом, сроков выпуска, страны выпуска, валюты выпуска, предполагаемой суммы выпуска, андеррайтеров выпуска и иных существенных условий выпуска депозитарных расписок, которые считает необходимым сообщить эмитент);

1) еркін нысанда жасалған шығаруға немесе орналастыруға рұқсат беру туралы өтінішті;
2) шығару жоспарланып отырған туынды бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын бағалы қағаздар туралы мәліметтерді көрсете отырып, туынды бағалы қағаздарды шығару және орналастыру туралы бастамашы органның шешімдерінің көшірмелері (шығарылымы жоспарланып отырған туынды бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын түрі, ұлттық бірегейлендіру нөмірі, саны), туынды бағалы қағаздар туралы мәліметтер (шығарылатын бағалы қағаздардың түрлері, болжалды сан не базалық актив болып табылатын бағалы қағаздардың санына депозитарлық қолхаттардың немесе өзге де бағалы қағаздардың санының болжалды қатысты шығарылым мерзімі, шығарған ел, шығарылым валютасы, болжалданған шығарылым сомасы, шығарылым андеррайтерлері немесе эмитент хабарлау қажет деп тауып отырған депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығарудың өзге де маңызды талаптары);
3) туынды бағалы қағаздар шығарылымы туралы шешім қабылдау күніне туынды бағалы қағаздар шығарылымын жоспарлаудың базалық активі болып табылатын бағалы қағаздардың болуы туралы жеке шоттан үзінді көшірме;
4) мемлекеттік және орыс тілдеріндегі нотариатта куәландырылған қосымшасы қоса берілген депозитарлық қолхаттар мен өзге бағалы қағаздар шығарылымының талаптарын анықтайтын құжат көшірмесі (егер шығарылым шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылатын болса);
5) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  22-1-бабының  1-тармағының 1-тармақшасында көзделген талаптарды орындауды растайтын құжаттар.
5. Акция эмитенті не андеррайтер болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент ұйымы тиісті шешім қабылданған соң бес күнтізбелік күн мерзім ішінде шет мемлекет аумағында депозитарлық қолхаттарды шығару және орналастыру арқылы акцияларды орналастыруға рұқсат алу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды береді:
1) шет мемлекет аумағында акцияларды орналастыру үшін депозитарлық қолхатты шығару және орналастыру арқылы еркін нысанда жасалған рұқсат беру туралы өтініш;
2) аумағында орналастыру жүзеге асырылатын мемлекет көрсетілген эмитент органының орналастыру туралы шешімінің көшірмесі, орналастырылатын акциялар туралы мәліметтер (ұлттық бірегейлендіру нөмірі, саны, акцияларды орналастыру бағасы, осындай шешімді қабылдауға уәкілетті өзге орган не эмитент акционерлерінің жалпы жиналысы белгілеген депозитарлық қолхат шығарылымы жоспарлаған базалық актив болып табылатын, болатын акциялардың орналастыру бағасы), депозитарлық қолхаттар туралы мәліметтер (шығарылатын бағалы қағаздың түрі, болжалды сан не депозитарлық қолхаттардың болжалды саны не депозитарлық қолхаттар санының базалық активке қатысы, шығарылым мерзімі, шығарған ел, шығарылым валютасы, болжалданған шығарылым сомасы, шығарылым андеррайтерлері немесе эмитент хабарлау қажет деп тауып отырған депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығарудың өзге де маңызды талаптары);

3) копию документа, определяющего условия выпуска депозитарных расписок, с приложением нотариально засвидетельствованного перевода на государственный и русский языки (если выпуск будет произведен в соответствии с законодательством иностранного государства);
4) для получения разрешения на размещение, помимо документов, указанных в подпунктах 1) - 3) настоящего пункта, представляются документы, подтверждающие выполнение условий, предусмотренных подпунктом 4) пункта 1 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", а также  статьи 16  Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах" (копия опубликованного в средствах массовой информации сообщения о возможности приобретения акций по праву преимущественной покупки или копии уведомлений о преимущественной покупке).
6. Организация-резидент Республики Казахстан представляет оригиналы документов, если настоящими Правилами не установлено представление их копий (копии заверяются подписью первого руководителя и оттиском печати). При множественности листов в документе заверяется каждый лист либо документ прошивается и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Подпись первого руководителя и оттиск печати наносятся частично на бумажную пломбу, частично на лист документа.
7. Документы, представленные организацией-резидентом Республики Казахстан для получения разрешения, рассматриваются уполномоченным органом в течение тридцати календарных дней с даты их представления. В случае представления дополнительных документов срок рассмотрения документов исчисляется заново.
8. По результатам рассмотрения документов, представленных организацией-резидентом Республики Казахстан для получения разрешения, уполномоченный орган выдает организации-резиденту Республики Казахстан разрешение по формам согласно приложениям 1, 2 к настоящим Правилам.
9. Решение о выдаче разрешения на выпуск или размещение производных ценных бумаг принимается первым руководителем уполномоченного органа или его заместителем.
10. Уполномоченный орган отказывает организации-резиденту Республики Казахстан в выдаче разрешения в случае невыполнения требований законодательства Республики Казахстан об акционерных обществах и рынке ценных бумаг.
11. Эмитент либо иное лицо, осуществившее выпуск и размещение депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов Республики Казахстан, в течение месяца с даты окончания размещения представляет в уполномоченный орган отчет об итогах их размещения, составленный в произвольной форме и содержащий информацию о странах выпуска и размещения, валюте выпуска, сумме выпуска, андеррайтерах выпуска, учетной организации, осуществляющей подтверждение прав на депозитарные расписки и иные ценные бумаги, идентификационных кодах, количестве и цене выпущенных ценных бумаг на момент размещения, список держателей депозитарных расписок.

3) мемлекеттік және орыс тілдеріне аударылған нотариатта куәландырылған аударма қосымшасы бар депозитарлық қолхаттар мен өзге бағалы қағаздар шығарылымының талаптарын анықтайтын құжат көшірмесі (егер шығарылым шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес жасалса);
4) орналастыруға рұқсат алу үшін осы Ереженің 5-тармағының 1)-3) тармақшаларында көрсетілген құжаттардан басқа "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  22-1-бабының  1-тармағының 4) тармақшасында, сондай-ақ "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  16-бабында  көзделген (артықшылықты сатып алу құқығы бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған акцияларды сатып алу мүмкіндігі туралы немесе артықшылықты сату-алу туралы хабарлама көшірмесі) талаптарының орындалғандығын растайтын құжаттар ұсынылады.
6. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы егер осы Ережемен құжаттардың көшірмелерін (көшірмелер бірінші басшының қолымен және мөрдің бедерлемесімен расталады) беру белгіленбеген болса құжаттардың түпнұсқаларын береді. Құжатта парақ көп болған жағдайда әр беті расталады не құжат тігіледі және тігінді жиегіне ішінара параққа жапсырылған қағаз пломбамен бекітіледі. Бірінші басшының қолы және мөр бедерлемесі ішінара қағаз пломбаға, ішінара құжаттың парағына жасалады.
7. Қазақстан Республикасының резидент ұйымының рұқсат алу үшін берген құжаттарын уәкілетті орган олар берген күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде қарайды. Қосымша құжаттар ұсынылған жағдайда құжаттарды қарау мерзімі жаңаланады.
8. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы берген құжаттарды қарау қорытындысы бойынша рұқсат алу үшін уәкілетті орган рұқсатты Қазақстан Республикасының резидент ұйымына осы Ереженің 1, 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша береді.
9. Туынды бағалы қағаздарды шығаруға немесе орналастыруға рұқсат беру жөніндегі шешімді уәкілетті органның бірінші басшысы немесе оның орынбасары қабылдайды.
10. Уәкілетті орган Қазақстан Республикасының резидент ұйымынан егер ол Қазақстан Республикасының акционерлік қоғамдар және бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамалық талаптарын орындамаған жағдайында бас тартады.
11. Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент эмитенттерінің эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге бағалы қағаздарды шығаруды және орналастыруды жүзеге асыратын эмитент немесе өзге тұлға орналастыру аяқталған күннен бастап бір ай ішінде уәкілетті органға еркін нысанда жасалған және шығарылым жасаған және орналастырған ел, шығарылым валютасын, шығарылым сомасын, шығарылым андеррайтерлері туралы ақпараты бар, базалық активі жөнінде хабардар ету, оларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге бағалы қағаздарға құқығын растауды жүзеге асыратын есептеу ұйымының бірегейлендіру кодтарын, орналастыру сәтіндегі шығарылған бағалы қағаздардың санын және бағасын, депозитарлық қолхаттарды ұстаушылар тізімін береді.

12. При размещении акций посредством выпуска и размещения депозитарных расписок на территории иностранного государства эмитент акций представляет в уполномоченный орган отчет об итогах их размещения в соответствии с требованиями, установленными  статьей 24  Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
13. Отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг рассматривается уполномоченным органом в течение четырнадцати календарных дней с даты его представления. По результатам рассмотрения данного отчета уполномоченный орган направляет лицу, представившему такой отчет в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил, уведомление о принятии его к сведению по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
14. В случае выявления несоответствия отчета об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов Республики Казахстан, требованиям, предусмотренным пунктом 11 настоящих Правил, уполномоченный орган уведомляет об этом эмитента либо иное лицо, представившее отчет, которое не позднее тридцати календарных дней со дня получения уведомления представляет в уполномоченный орган доработанный отчет.
Приложение 1
к Правилам уведомления о выпуске
депозитарных расписок или иных
ценных бумаг, базовым активом
которых являются эмиссионные ценные
бумаги эмитентов-резидентов
Республики Казахстан, представления
отчета об итогах их размещения, а
также выдачи разрешения на размещение
производных ценных бумаг на территории
иностранного государства
_____________________________
(наименование эмитента)
Разрешение
на выпуск и размещение производных ценных бумаг, базовым
активом которых являются размещенные ценные бумаги
организации-резидента Республики Казахстан
______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
разрешает выпуск производных ценных бумаг _______________________,
(вид)
базовым активом которых являются:
вид ценных бумаг
наименование и место
нахождения эмитента ценных
бумаг
наименование регистрирующего
органа, дата, месяц, год
регистрации
национальный
идентификационный номер
количество ценных бумаг
на территории
__________________________________________________________________
(наименование государства)
в соответствии с законодательством ______________________________.
(наименование государства)
Руководитель (заместитель руководителя)         (подпись)
уполномоченного органа
Приложение 2
к Правилам уведомления о выпуске
депозитарных расписок или иных
ценных бумаг, базовым активом
которых являются эмиссионные ценные
бумаги эмитентов-резидентов
Республики Казахстан, представления
отчета об итогах их размещения, а
также выдачи разрешения на размещение
производных ценных бумаг на территории
иностранного государства
_____________________________
(наименование эмитента)
Разрешение
на размещение акций посредством выпуска и размещения
депозитарных расписок на территории иностранного государства
организацией-резидентом Республики Казахстан
____________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
разрешает организации-резиденту Республики Казахстан
__________________________________________________________________
(полное наименование и место нахождения)
размещение следующих акций посредством выпуска и размещения
депозитарных расписок на территории _____________________________:
(наименование иностранного государства)

12. Эмитент акцияларды шет мемлекет аумағында депозитарлық қолхаттарды шығару немесе орналастыру арқылы орналастыру кезінде уәкілетті органға Қазақстан Республикасының "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Заңының  24-бабында  белгіленген талаптарға сәйкес оларды орналастыру қорытындысы туралы есеп береді.
13. Депозитарлық қолхаттарды шығару немесе орналастыру қорытындысы туралы есепті уәкілетті орган ол ұсынылған күннен бастап он төрт күнтізбелік күн аралығында қарайды. Уәкілетті орган осы есепті қарау қорытындысы бойынша осы есепті берген тұлғаға осы Ереженің 11-тармағына сай, осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мәлімет ретінде қабылданғаны туралы хабарламаны жібереді.
14. Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент эмитенттерінің эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге бағалы қағаздарды шығару немесе орналастыру қорытындысы туралы есепте сәйкессіздіктер анықталған жағдайда осы Ереженің 11-тармағында көзделген талаптар бойынша уәкілетті орган эмитентті не есепті берген өзге тұлғаны хабардар етеді, ал ол хабарламаны алған күннен бастап отыз күнтізбелік күннен кешіктірмей өңделген есепті уәкілетті органға ұсынады.
Депозитарлық қолхаттарды
немесе базалық активі
Қазақстан Республикасы
резиденттері эмитенттерінің
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын өзге де бағалы
қағаздарды шығару жөнінде хабардар
ету, оларды орналастыру қорытындылары
жөніндегі есепті беру, сондай-ақ шет
мемлекеттің аумағында туынды бағалы
қағаздарды шығаруға немесе
орналастыруға рұқсат беру
ережесінің 1-қосымшасы
______________________________
(эмитенттің атауы)
Базалық активі Қазақстан Республикасы резиденттері
эмитенттерінің орналастырылған эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын туынды бағалы қағаздарды шығаруға және
орналастыруға берілген
Рұқсат
______________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы) _______________________________________базалық активі мыналар болып
табылатын мынадай туынды____________________________________________
(түрі) бағалы қағаздар түрлерін шығаруға рұқсат береді:
бағалы қағаздар түрі
бағалы қағаздар эмитенттерінің атауы және тұрақты орны
тіркеуші орган атауы, тіркеу күні, айы, жылы
ұлттық бірегейлендіру нөмірі
бағалы қағаздар саны
_________________________________________________заңнамасына сәйкес
(мемлекет атауы)
______________________________________аумақта.
(мемлекет атауы)
уәкілетті органның басшысы
(басшының орынбасары)                             (қолы)
Қазақстан Республикасы
резиденттері эмитенттерінің
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын өзге де бағалы
қағаздарды шығару жөнінде хабардар
ету, оларды орналастыру қорытындылары
жөніндегі есепті беру, сондай-ақ шет
мемлекеттің аумағында туынды бағалы
қағаздарды шығаруға немесе
орналастыруға рұқсат беру
ережесінің 2-қосымшасы
______________________________
(эмитенттің атауы)
Шет мемлекет аумағында Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына депозитарлық қолхаттарды шығаруға және
орналастыруға берілген
Рұқсат
____________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
Қазақстан Республикасының резидент ұйымына
____________________________________________________________________
(толық атауы және тұрақты жері)
____________________________________________________________________
(шет мемлекет атауы)
аумақта депозитарлық қолхаттарды шығаруға және орналастыру арқылы
мынадай акцияларды орналастыруға рұқсат беріледі

1) вид акций _____________________________________________________
2) количество акций ______________________________________________
3) выпуск акций зарегистрирован __________________________________
__________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, дата, месяц, год регистрации)
4) национальный идентификационный номер _________________________.
Руководитель (заместитель руководителя)          (подпись)
уполномоченного органа
Приложение 3
к Правилам уведомления о выпуске
депозитарных расписок или иных
ценных бумаг, базовым активом
которых являются эмиссионные ценные
бумаги эмитентов-резидентов
Республики Казахстан, представления
отчета об итогах их размещения, а
также выдачи разрешения на размещение
производных ценных бумаг на территории
иностранного государства
_____________________________
(наименование эмитента)
Уведомление
о принятии к сведению отчета об итогах размещения
депозитарных расписок или иных эмиссионных ценных бумаг,
базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги
эмитентов-резидентов Республики Казахстан
______________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
принимает к сведению отчет об итогах размещения
__________________________________________________________________
(вид ценных бумаг)
__________________________________________________________________
(идентификационный номер)
__________________________________________________________________
(страна размещения)
представленный ___________________________________________________
(полное наименование и место нахождения эмитента)
Руководитель (заместитель руководителя)
уполномоченного органа                             (подпись)

1) акция түрі ______________________________________________________
2) акция саны_______________________________________________________
3) акция шығарылымы тіркелді________________________________________
____________________________________________________________________
(тіркеуші орган атауы, тіркеу күні, айы, жылы)
4) ұлттық бірегейлендіру нөмірі____________________________________.
Уәкілетті органның басшысы
(басшының орынбасары)                             (қолы)
Қазақстан Республикасы
резиденттері эмитенттерінің
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын өзге де бағалы
қағаздарды шығару жөнінде хабардар
ету, оларды орналастыру қорытындылары
жөніндегі есепті беру, сондай-ақ шет
мемлекеттің аумағында туынды бағалы
қағаздарды шығаруға немесе
орналастыруға рұқсат беру
ережесінің 3-қосымшасы
______________________________
(эмитенттің атауы)
Базалық активі Қазақстан Республикасы резиденттері
эмитенттерінің эмиссиялық бағалы қағаздары болып
табылатын депозитарлық қолхаттар мен өзге эмиссиялық
бағалы қағаздарды орналастыру қорытындысы туралы есепті
мәлімет ретінде қыбылдауға берілген
Хабарлама
____________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
орналастыру қорытындысы бойынша есепті мәлімет ретінде қабылдайды
____________________________________________________________________
(бағалы қағаз түрі)
____________________________________________________________________
(бірегейлендіру түрі)
____________________________________________________________________
(орналасқан ел)
ұсынған____________________________________________________________.
(эмитенттің толық атауы және тұратын орны)
Уәкілетті органның басшысы
(басшының орынбасары)                             (қолы)