Об областном бюджете на 2007 год
Решение Мангистауского областного Маслихата от 12 декабря 2006 года N 19/347. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 28 декабря 2006 года N 1962
В соответствии с Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан, законами Республики Казахстан " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", "О республиканском бюджете на 2007 год", решением областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/127 "Об объемах официальных трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов, городов на 2005 - 2007 годы", зарегистрированное в департаменте юстиции 22 декабря 2004 года  N 1804  областной маслихат  РЕШИЛ :
1. Утвердить областной бюджет на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы  -  51 834 932 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям  -  30 601 321 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям - 40 777 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 28 440 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 21 164 394 тысячи тенге;
2) затраты  -     51 483 740 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 351 192 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 95 508 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты  -  600 000  тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов   -  695 508 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 545 330 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 578 330 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 33 000 тысяч тенге;
6) дефицит бюджета - 98 630 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита бюджета - 98 630 тысяч тенге. <*>
Сноска: в новой редакции - решением Мангистауского областного маслихата от 30 января 2007 года  N 20/352 , решением Мангистауского областного маслихата от 15 июня 2007 года  N 24/401 , решением Мангистауского областного маслихата от 21 июля 2007 года  N 25/410 , решением Мангистауского областного маслихата от 8 октября 2007 года  N 2/15 решением  областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/23.№№
2. Установить на 2007 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району - 100 процентов; <*>
исключен ; <*>
исключен ; <*>
Тупкараганскому району - 65,4 процентов; <*>
<*> исключен
городу Жанаозен - 13,9 процентов
городу Актау - 6,1.  <*>

2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2006 жылғы 12 желтоқсандағы N 19/347 шешiмi. Маңғыстау облыстық әділет Департаментінде 2006 жылғы 28 желтоқсанда N 1962 тіркелді
Қазақстан Республикасының   Бюджет  кодексіне , Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті  мемлекеттік  басқару туралы", " 2007 жылға  арналған республикалық бюджет туралы" заңдарына, облыстық мәслихаттың "Облыстық бюджет және аудандар мен қалалардың бюджеттері арасындағы 2005-2007 жылдарға арналған жалпы сипаттағы ресми трансферттердің көлемдері туралы" әділет департаментінде 2004 жылдың 22 желтоқсанында N 1804 тіркелген, 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 8/127 шешіміне сәйкес облыстық мәслихат  ШЕШІМ ЕТТІ
1. 2007 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер -   51 834 932 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 30 601 321 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 40 777 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер -  28 440 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша -  21 164 394 мың теңге;
2) шығындар - 51 483 740 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 351 192 мың теңге;
4) таза  бюджеттік  кредит беру - 95 508 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 600 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 695 508 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 545 330 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 578 330 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 33 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы - 98 630 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 98 630 мың теңге.
Ескерту: жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 20/352  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 маусымдағы  N 24/401  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 шілдедегі  N 25/410  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихаттың 2007 жылғы  N 2/15  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 жілтоқсандағы  N 3/23  шешімімен.
2. 2007 жылға қалалар мен аудандар бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері мынадай көлемде белгіленсін:
1) Төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына - 100 пайыз; <*>
алынып тасталды ; <*>
алынып тасталды ; <*>
Түпқараған ауданына - 65,4 пайыз; <*>
алынып тастады;
Жаңаөзен қаласына - 13,9 пайыз; <*>
Ақтау қаласына - 6,1 пайыз; <*>
Ескерту: өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 20/352  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 маусымдағы  N 24/401  шешімімен, өзгертілді және толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 шілдедегі  N 25/410  шешімімен, өзгеріс енгізілді-   Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 қазандағы  N 2/15  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 жілтоқсандағы  N 3/23  шешімімен.

2) Индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району - 100 процентов;
Каракиянскому району - 100 процентов;
исключен ;
Тупкараганскому району - 100 процентов;
<*> исключен ;
городу Жанаозен - 100 процентов.
3) Индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам:
Бейнеускому, Каракиянскому, Тупкараганскому районам, и городу Жанаозен - 100 процентов. <*>
4) Социальный налог:
Бейнеускому району - 100 процентов; <*>
исключен <*>
исключен; <*>
Тупкараганскому району - 65,4 процентов; <*>
<*> исключен
городу Жанаозен - 14,9 процентов; <*>
городу Актау - 8,9 процентов.  <*>
Сноска: внесены изменения - решением Мангистауского областного маслихата от 30 января 2007 года  N 20/352 , решением Мангистауского областного маслихата от 15 июня 2007 года  N 24/401 , решением Мангистауского областного маслихата от 21 июля 2007 года  N 25/410 , решением Мангистауского областного маслихата от 8 октября 2007 года  N 2/15 решением  областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/23 решением  областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/23.№№№№№№№
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год объемы бюджетных изъятий из нижестоящих бюджетов в областной бюджет в сумме 8 381 092 тысяч тенге, в том числе: <*>
Бейнеуский район - 106 399 тысяч тенге;
Каракиянский район - 6 153 705 тысяч тенге;
Тупкараганский район - 1 267 537 тысяч тенге;
город Актау - 853 451 тысяча тенге.  <*>
Сноска: изменено и дополнено - решением Мангистауского областного маслихата от 15 июня 2007 года  N 24/401 , решением Мангистауского областного маслихата от 21 июля 2007 года  N 25/410 , решением Мангистауского областного маслихата от 8 октября 2007 года  N 2/15. №№№
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год размер субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет Мангистауского района в сумме 175 475 тысяч тенге и Мунайлинского района в сумме 769 563 тысяча тенге. <*>
Сноска: дополнено - решением Мангистауского областного маслихата от 15 июня 2007 года  N 24/401 , решением Мангистауского областного маслихата от 8 октября 2007 года  N 2/15 решением  областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/23.№№№№№
5. Принять к сведению, что бюджетные изъятия, подлежащие перечислению в республиканский бюджет осуществляются из областного бюджета в сумме 24 436 744 тысяч тенге.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на увеличение заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в сумме 2 831 552 тысячи тенге.
Распределение указанной суммы в разрезе областного бюджета и бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 5.

2) Төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына - 100 пайыз;
Қарақия ауданына - 100 пайыз;
алынып тасталды ;
Түпқараған ауданына - 100 пайыз;
алынып тастады;
Жаңаөзен қаласына - 100 пайыз.
3) Қызметін біржолғы талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу, Қарақия, Түпқараған аудандарына, Ақтау және Жаңаөзен қалаларына және Жаңаөзен қаласына - 100 пайыз.
Ескерту: өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 маусымдағы  N 24/401  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 жілтоқсандағы  N 3/23  шешімімен.
4) Әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына - 100 пайыз; <*>
алынып тасталды ;
алынып тасталды ; <*>
Түпқараған ауданына - 65,4 пайыз; <*>
алынып тастады;
Жаңаөзен қаласына - 14,9 пайыз. <*>
Ақтау қаласына - 8,9 пайыз. <*>
Ескерту: өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 20/352  шешімімен, толықтырылды және өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 шілдедегі  N 25/410  шешімімен, өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 қазандағы  N 2/15   шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 жілтоқсандағы  N 3/23  шешімімен.
3.   2007 жылға   төменгі сатыдағы бюджеттерден облыстық бюджетке  8 381 092 мың теңге сомасында бюджеттік алымдар белгіленсін, оның ішінде: <*>
Бейнеу ауданы - 106 399 мың теңге;
Қарақия ауданы - 6 153 705 мың теңге; <*>
Түпқараған ауданы - 1 267 537 мың теңге.
Ақтау қаласы - 853 451 мың теңге. <*>
Ескерту: толықтыру енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 маусымдағы  N 24/401   шешімімен, өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 шілдедегі  N 25/410   шешімімен, өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 қазандағы  N 2/15   шешімімен.
4. 2007 жылға арналған облыстық бюджеттен Маңғыстау ауданының бюджетіне берілетін субвенция көлемі 175 475 мың теңге және Мұнайлы ауданына - 769 563 мың теңге сомасында қарастырылсын. <*>
Ескерту: толықтыру енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 маусымдағы  N 24/401   шешімімен, өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 қазандағы  N 2/15   шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 жілтоқсандағы  N 3/23  шешімімен.
5. Республикалық бюджетке аударылуға жататын бюджеттік алулар 24 436 744 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен жүзеге асырылатыны қаперге алынсын.
6. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілерге жатпайтын қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көбейтуге республикалық бюджеттен 2 831 552 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген соманың бөлінуі облыстық бюджет, аудандар мен қалалардың бюджеттері кесіндісінде 5-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.

6-1. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на возмещение потерь поступлений в бюджет в сумме 2 741 773 тысячи тенге в связи с введением фиксированной ставки индивидуального подоходного налога для физических лиц в 10% с 1 января 2007 года и исключением из доходов при налогообложении минимальной заработной платы вместо месячного расчетного показателя.
6-2. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 403 722 тысячи тенге, в том числе:
3 862 тысячи тенге - на обеспечение специальных (коррекционных) организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами;
144 524 тысячи тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования;
108 205 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
2 736 тысяч тенге - на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования;
8 518 тысяч тенге - на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
12 689 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
3 078 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования;
94 331 тысяча тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования;
17 881 тысяча тенге - на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования;
3 898 тысяч тенге - на переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров;
4 000 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров.
21 516 тыс тенге - на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе среднего общегообразования.
Распределение указанных сумм в разрезе областного бюджета и бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 8.
6-3. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 1 188 185 тысяч тенге, в том числе:
796 тысяч тенге - на возмещение расходов по увеличению стоимости обучения и дополнительного приема в организациях среднего профессионального образования в рамках государственного заказа;

6-1. Облыстық бюджетте 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап барлық жеке тұлғалар үшін табыс салығының 10 % тіркелген ставкасын енгізуге және салық салу кезінде кірістен айлық көрсеткіштің орнына жалақының ең төменгі мөлшерін табыстан алып тастауға байланысты бюджетке түсетін түсімдердің шығасыларын өтеуге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
6-2. Облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 403 722 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
3 862 мың теңге - арнаулы (түзету) білім беру ұйымдарын арнайы техникалық және орнын толтырушы құралдармен қамтамасыз етуге;
144 524 мың теңге - жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің үлгілік штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге;
108 205 мың теңге - жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға;
2 736 мың теңге - балаларды тестілеу пункттеріне жеткізуге, онда тамақтандыруға және онда тұруын ұйымдастыруға;
8 518 мың теңге - жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерді Интернетке қосуға және трафиктің ақысын төлеуге;
12 689 мың теңге - жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорларын жаңарту үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып алуға және жеткізуге;
3 078 мың теңге - орта білім беретін мемлекеттік ұйымдардың кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді үйрену жөнінде оқу, анықтамалық және электрондық әдебиеттерді сатып алуға және жеткізуге;
94 331 мың теңге - жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
17 881 мың теңге - кәсіптік бастауыш білім беретін мемлекеттік мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
3 898 мың теңге - облыстық (қалалық) педагогика кадрларының біліктілігін арттыру институттарында педагогика қызметкерлерін қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға;
4 000 мың теңге - облыстық (қалалық) педагогика кадрларының біліктілігін арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
21 516 мың теңге - жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесіне интерактивті оқыту жүйесін енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер;
Аталған сомаларды бөлу облыстық бюджет және аудандар мен қалалардың бюджеттері ауқымында 8-қосымшаға сәйкес жүргізіледі.
Ескерту: толықтырулар енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 шілдедегі  N 25/410   шешімімен.
6-3. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 1 188 185 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт қаралғаны ескерілсін, оның ішінде:
796 мың теңге - мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде кәсiптiк орта бiлiм беру ұйымдарында оқыту және қосымша оқуға қабылдау құнының ұлғаюы жөніндегі шығыстарды өтеуге;

15 466 тысяч тенге - на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения;
49 540 тысяч тенге - на обеспечение лекарственными средствами детей и подростков, находящихся на диспансерном учете при амбулаторном лечении хронических заболеваний;
53 190 тысяч тенге - на обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения;
214 582 тысячи тенге - на укрепление материально-технической базы областного центра санитарно-эпидемиологической экспертизы;
86 659 тысяч тенге - на укомплектование медицинских организаций первичной медико-санитарной помощи медицинскими кадрами в соответствии со штатными нормативами и развитие системы врачей общей практики;2 604 тысячи тенге - на обеспечение деятельности создаваемого информационно-аналитического центра;
718 тысяч тенге - на закуп тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора;
20 588 тысяч тенге - на лекарственное обеспечение детей до 5-летнего возраста на амбулаторном уровне лечения;
20 237 тысяч тенге - на обеспечение беременных железо-и йодосодержащими препаратами;101 613 тысячи тенге - на осуществление профилактических
медицинских осмотров отдельных категорий граждан;
622 192 тысячи тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне.
6-4. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
320 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
190 592 тысячи тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, в том числе:
35 430 тысяч тенге - закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения;69 475 тысяч тенге - закуп противотуберкулезных препаратов;
40 284 тысячи тенге - закуп противодиабетических препаратов;
15 510 тысяч тенге - закуп химиопрепаратов онкологическим больным;
29 893 тысячи тенге - закуп лекарственных средств, диализаторов, расходных материалов больным с почечной недостаточностью и лекарственных средств для больных после трансплантации почек;
6 858 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан;34 753 тысячи тенге - на материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне;
13 777 тысяч тенге - на содержание дополнительной штатной численности миграционной полиции, выделенной в 2006 году.

15 466 мың теңге - медицина кадрларының, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы менеджерлердің біліктілiгiн арттыруға және оларды қайта даярлауға;
49 540 мың теңге - созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеу кезiнде диспансерлiк есепте тұрған балалар мен жасөспiрiмдердi дәрілік заттармен қамтамасыз eтугe;
3 190 мың теңге - азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейiнде жеңiлдiктi жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз етуге;
214 582 мың теңге - облыстық санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығының материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
86 659 мың теңге - бастапқы медициналық-санитарлық көмектің медициналық ұйымдарын штаттық нормативтерге сәйкес медицина кадрларымен жасақтауға және жалпы практика дәрігерлері жүйесін дамытуға;
2 604 мың теңге - құрылатын ақпараттық-талдау орталығының қызметін қамтамасыз етуге;
718 мың теңге - шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерді сатып алуға;
20 588 мың теңге - 5 жасқа дейінгі балаларды амбулаторлық емдеу деңгейінде дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге;
20 237 мың теңге - жүкті әйелдерді құрамында темір және йоды бар препараттармен қамтамасыз етуге;
101 613 мың теңге - азаматтардың жекелеген санаттарын профилактикалық медициналық тексеруді жүзеге асыруға;
622 192 мың теңге - жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға.
6-4. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферт келесі мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
320 мың теңге - жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға;
190 592 мың теңге - дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа иммунобиологиялық препараттарды алуға, оның ішінде:
35 430 мың теңге - халыққа иммунды алдын алуды жүргізу үшін вакциналар мен басқа медициналық иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға;
69 475 мың теңге - туберкулезге қарсы препараттарды сатып алуға;
40 284 мың теңге - диабетке қарсы препараттарды сатып алуға;
15 510 мың теңге - онкологиялық ауруларға химиялық препараттарды сатып алуға;
29 893 мың теңге - бүйрегі жетімсіз ауруларға дәрілік заттарды, диализаторларды, шығыс материалдарын және бүйрегі трансплантацияланғаннан кейінгі аурулар үшін дәрілік заттарды сатып алуға;
6 858 мың теңге - ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
34 753 мың теңге - қан орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
13 777 мың теңге - көші-қон полициясының 2006 жылы бөлінген қосымша штат санын ұстауға.

6-5. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
58 929 тысяч тенге - на выплату стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов;
11 815 тысяч тенге - на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов;
17 003 тысячи тенге - на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
460 тысяч тенге - на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций;
185 000 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог областного и районного значения.
Распределение указанных сумм в разрезе областного бюджета, бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 9.
6-6. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 22 159 тыс. тенге на содержание дополнительной штатной численности, выделенной в 2006 году в связи с передачей отдельных функций и полномочий в области государственного регулирования вопросов архитектурной и градостроительной деятельности, сельского хозяйства и управления земельными ресурсами, в том числе:
6 756 тысяч тенге - на переданные административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления по вопросам архитектурно-строительного контроля;
8 410 тысяч тенге - на переданные административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления по вопросам земельных отношений;
6 993 тысячи тенге - на переданные административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления по вопросам сельского хозяйства;
Распределение указанных сумм в разрезе областного бюджета, бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 10.
6-7. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты, направленные на развитие сельского хозяйства, в сумме 54 432 тысяча тенге, в том числе:
24 420 тысячи тенге - на развитие племенного животноводства;
3 600 тысяч тенге - на субсидирование стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, по определяемым Правительством Республики Казахстан приоритетным культурам до начала проведения указанных работ;

6-5. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттің мына мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
58 929 мың теңге -жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде кәсіптік орта оқу орындарында оқитын студенттерге стипендиялар төлеуге;
11 815 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде кәсіптік орта оқу орындарында оқитындар үшін жол жүруге өтемақылар;
17 003 мың теңге - мұқтаж мүгедектерді мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуіне;
460 мың теңге - қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттік төлем тарифтерінің көтерілуін өтеуге; <*>
185 000 мың теңге - облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге. <*>
Аталған сомаларды бөлу облыстық бюджет және аудандар мен
қалалардың бюджеттері ауқымында 9-қосымшаға сәйкес жүргізіледі.
6-6. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық  бюджеттен облыстық бюджетке, аудандыр мен қалалардың бюджеттеріне сәулет және қала салу қызметінің, ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын басқару мәселелерін мемлекеттік реттеу саласында өкілеттікті беруге байланысты штаттық санның лимитін арттыруға 22 159 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасы қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
6 756 мың теңге - сәулет-құрылыс бақылау мәселелері бойынша мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктерді шектеу шеңберінде берілетін әкімшілік функцияларға;
8 410 мың теңге - жер қатынастары мәселелері бойынша мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктерді шектеу шеңберінде берілетін әкімшілік функцияларға;
6 993 мың теңге - ауыл шаруашылығы мәселелері бойынша мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктерді шектеу шеңберінде берілетін әкімшілік функцияларға;
Аталған сомаларды бөлу облыстық бюджет және аудандар мен қалалардың бюджеттері ауқымында 10-қосымшаға сәйкес жүргізіледі.
6-7. Облыстық бюджетте ауыл шаруашылығын дамытуға ағымдағы нысаналы трансферт сомасы 54 432 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
24 420 мың теңге - асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға;
3 600 мың теңге - өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар материалдар мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын басымдықты дақылдар бойынша;

2 875 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
23 537 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
6-8. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 1 083 644 тысяч тенге на развитие социальной инфраструктуры села в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы, в том числе:
127 454 тысяч тенге - на   строительство школы на 392 места с пристройкой на 4 учебных помещения в селе Сайотес Мангистауского района;
298 923 тысяч тенге - на строительство средней школы на 624 места в п.Тенге;
201 380 тысяч тенге - на строительство средней школы на 960 мест в мкр. Рахат-2 г. Жанаозен;
234 187 тысяч тенге - на строительство районной больницы на 100 коек в селе Жетыбай Каракиянского района Мангистауской области;
114 000 тысяч тенге - на строительство поликлиники на 150 посещений в смену с дневным стационаром на 50 мест в поселке Жетыбай Каракиянского района;
107 700 тысяч тенге - на строительство туберкулезной больницы на 30 коек в г. Форт-Шевченко Тупкараганского района.
6-9. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
150 000 тысяч тенге - на строительство Дома-интерната для умственно-отсталых детей на 210 мест в городе Актау;
216 366 тысяч тенге - на строительство автодороги "Тущыкудук-Шебир"; <*>
<*>  исключить;
Сноска: изменено - решением Мангистауского областного маслихата от 15 июня 2007 года  N 24/401 , решением Мангистауского областного маслихата от 21 июля 2007 года  N 25/410.
6-10. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
1 515 000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
624 415 тысяча тенге - на развитие системы водоснабжения.
55 198 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
847 080 тысяч тенге - на развитие системы образования; <*>
Распределение указанных сумм в разрезе областного бюджета, бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 11. <*>
6-11. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрено кредитование из республиканского бюджета в сумме 250 000 тысяч тенге для строительства жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы.

2 875 мың теңге - ауыл шаруашылық тауар өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
23 537 мың теңге - ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға.
6-8. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде ауылдың әлеуметтік инфрақұрылымын дамытуға және нығайтуға республикалық бюджеттен 1 083 644 мың теңге сомасындағы дамуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
127 454 мың теңге - Маңғыстау ауданының Сайөтес кентінде 4 жанама салынған оқу үй-жайымен 392 орындық мектеп салуға;
298 923 мың теңге - Теңге кентінде 624 орындық орта мектеп салуға;
201 380 мың теңге - Жаңаөзен қаласының "Рахат-2" шағынауданында 960 орындық орта мектеп салуға;
234 187 мың теңге - Қарақия ауданының Жетібай ауылында 100 төсектік аудандық аурухана салуға;
114 000 мың теңге - Қарақия ауданының Жетібай ауылында ауысымында 150 адам қабылдайтын 50 төсектік күндізгі стационары бар емхана салуға;
107 700 мың теңге - Түпқараған ауданының Форт-Шевченко қаласында 30 төсектік туберкулез ауруханасын салуға;
6-9. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
150 000 мың теңге - Ақтау қаласында ақыл-есі кем балаларға арналған 210 орындық интернат үйін салу;
216 366 мың теңге - "Тұщықұдық - Шебір" автожолының құрылысына; <*>
алынып тастады.
Ескерту: толықтырулар енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 маусымдағы  N 24/401   шешімімен.
6-10. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен даму нысаналы трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
1 515 000 мың теңге - инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға;
624 415 мың теңге - сумен жабдықтау жүйесін дамытуға. <*>
55 198 мың теңге - электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға;
847 080 мың теңге - білім беру объектілерін дамытуға; <*>
Аталған сомаларды бөлу облыстық бюджет және аудандар мен қалалардың бюджеттері ауқымында 11-қосымшаға сәйкес жүргізіледі.
6-11. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте 2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан республикасындағы тұрғын үй салудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шегінде сыйақының нөлдік мөлшерлемесі (мүддесі) бойынша тұрғын үй салу үшін республикалық бюджеттен сомасы 250 000 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.

Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрено погашение займа из бюджета города Актау в сумме 550 000 тысяч тенге, ранее выделенных на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса).
Указанные средства направить на кредитование бюджетов районов и городов на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы.
Распределение указанных сумм в разрезе областного бюджета, бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 12. <*>
6-12. Учесть, что в областном бюджете 2007 года предусмотрены средства в сумме 500 000 тысяч тенге на погашение займа в республиканский бюджет, выделенного в 2005 году для строительства жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса). <*>
Сноска: изменено и дополнено - решением Мангистауского областного маслихата от 30 января 2007 года  N 20/352 решением  областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/23.№№
7. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета бюджетам районов и городов в следующих размерах:
4 860 тысячи тенге - на выплату компенсации для оралманов, переселившихся в Республику Казахстан вне квоты иммиграции.
Учесть, что средства вышеуказанным оралманам предусмотрены из расчета пятидесятикратного месячного расчетного показателя на одну семью;
1 291 тысяч тенге - для выплаты единовременной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны.
Учесть, что средства предусмотрены из расчета 30 000 тенге каждому участнику и инвалиду Великой отечественной войны;
4 949 тысяч тенге - для выплаты материального обеспечения для детей - инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому;
11 490 тысяч тенге - на поддержку предпринимательской деятельности;
28 170 тысяч тенге - на капитальный ремонт государственных организаций общеобразовательного обучения;
122 663 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы государственных организаций общеобразовательного обучения;
128 362 тысяч тенге - на обеспечение функционирования автомобильных дорог;
52 708 тысяч тенге - для реализации пилотного проекта Программы "Школьное молоко" для учащихся 1-х классов;
42 741 тысяч тенге - на выплату социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ области для оплаты обучения в государственных высших учебных заведениях Республики Казахстан;
23 500 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;

2007 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтау қаласының бюджетінен бұрын бөлінген сыйақының нөлдік мөлшерлемесі (мүддесі) бойынша тұрғын үй салу үшін 550 000 мың теңге сомасында қарызды өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген қаражаттар 2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан республикасындағы тұрғын үй салудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шегінде сыйақының нөлдік мөлшерлемесі (мүддесі) бойынша тұрғын үй салу үшін аудандар мен қалалардың бюджеттерін несиелендіруге жолдансын.
Аталған сомаларды бөлу облыстық бюджет және аудандар мен қалалардың бюджеттері ауқымында 12-қосымшаға сәйкес жүргізіледі. <*>
Ескерту: толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 20/352  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 маусымдағы  N 24/401   шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 жілтоқсандағы  N 3/23  шешімімен.
7. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте қалалар мен аудандардың бюджетіне облыстық бюджеттің қаражаты есебінен мына көлемдегі ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
4 860 мың теңге - Қазақстан Республикасына квотадан тыс көшіп келген оралмандарға өтемақы төлеуге. <*>
Жоғарыда көрсетілген қаражат оралмандарға бір отбасына 50 еселік айлық есептік көрсеткіш есебінен бөлінетіні ескерілсін;
1 291 мың теңге - Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына біржолғы жәрдем төлеуге. <*>
Әрбір Ұлы Отан соғысының қатысушысы мен мүгедегіне 30 000 теңге есебімен қаражаттың көзделгені ескерілсін;
4 949 мың теңге - үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық-қамтамасыз етуді төлеуге; <*>
11 490 мың теңге - кәсіпкерлік қызметті қолдау үшін;
28 170 мың теңге - мемлекеттік жалпы білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге; <*>
122 663 мың теңге - мемлекеттік жалпы білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық базасын нығайтуға; <*>
128 362 мың теңге - автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін; <*>
52 708 мың теңге - 1 сыныптардың оқушыларына арналған "Мектеп сүті" Бағдарламасының пилоттық жобасын іске асыруға;
42 741 мың теңге - облыстың жалпы білім беретін мектеп түлектерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоғарғы оқу орындарындағы оқу ақысын төлеу үшін әлеуметтік көмек төлеуге; <*>
23 500 мың теңге - жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге; <*>

14 785 тысяч тенге - на выплату единовременной помощи участникам-интернационалистам боевых действий в Афганистане и участникам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС.
28 591 тысяч тенге - на обеспечение школьной формой единого образца для детей, поступающих в 1-ый класс в общеобразовательные организации области с 1 сентября 2007 года.
Распределение указанных сумм в разрезе бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 6.  <*>
Сноска: внесены изменения - решением Мангистауского областного маслихата от 30 января 2007 года  N 20/352 , решением Мангистауского областного маслихата от 21 июля 2007 года  N 25/410 , решением Мангистауского областного маслихата от 8 октября 2007 года  N 2/15 решением  областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/23.№№№№
8. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие за счет средств областного бюджета бюджетам районов в следующих размерах:
37 915 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения;
100 748 тысячи тенге - на развитие теплоэнергетической системы;
160 000 тысяч тенге -  на строительство и реконструкцию объектов образования.
Распределение указанных сумм в разрезе бюджетов районов осуществляется согласно приложению 7. <*>
Сноска: дополнено - решением Мангистауского областного маслихата от 15 июня 2007 года  N 24/401 решением  областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/23.№№
9. Учесть, что в областном бюджете предусмотрены целевые текущие трансферты на разработку генеральных планов застройки населенных пунктов нижеследующим бюджетам:
Мунайлинского района - 14 840 тысяч тенге;
Тупкараганского района - 9 000 тысяч тенге. <*>
Сноска: новая редакция - решением Мангистауского областного маслихата от 15 июня 2007 года  N 24/401 , решением Мангистауского областного маслихата от 8 октября 2007 года  N 2/15. №№
10. Предоставить право:
на бесплатный и льготный проезд гражданам, проживающим в Мангистауской области и направляемым на консультацию, обследование и лечение в республиканские лечебно - профилактические центры согласно Порядку, утвержденному постановлением акимата области;
на бесплатный или льготный проезд больным туберкулезом, направляемым на поддерживающее лечение в областной противотуберкулезный санаторий "Тущибек" и республиканские противотуберкулезные санатории согласно Правилам, утвержденным постановлением акимата области;
на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, а также специалистам государственных организаций здравоохранения, проживающим и работающим в поселках городского типа в размере 5000 тенге;
на возмещение транспортных расходов, связанных с разъездным характером деятельности в общественном транспорте, медицинским работникам здравоохранения, согласно Правилам, утвержденным постановлением акимата области;
на дополнительную надбавку к государственным социальным пособиям по уходу за одинокими инвалидами, нуждающимся в посторонней помощи в размере одного месячного расчетного показателя;

14 785 мың теңге - Ауғанстандағы жауынгерлік іс-әрекеттері үшін интернационал- қатысушыларға және Чернобыль АЭС апатының зардабын жоюға қатысқандарға біржолғы көмек төлеуге; <*>
28 591 мың теңге - 2007 жылғы 1 қыркүйекте жалпы білім беру ұйымдарына 1 сыныпқа баратын балаларға арналған бір үлгідегі мектеп формасымен қамтамасыз етуге. <*>
Көрсетілген сомаларды бөлу аудандар мен қалалар бюджеттері кесіндісінде 6-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады. <*>
Ескерту: толықтыру және өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 20/352  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 маусымдағы  N 24/401   шешімімен, өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 қазандағы  N 2/15   шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 жілтоқсандағы  N 3/23  шешімімен.
8. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың бюджеттеріне дамуға облыстық бюджеттің қаражаты есебінен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
37 915 мың теңге - сумен жабдықтау жүйесін дамытуға; <*>
100 748 мың теңге - жылуэнергетикалық жүйені дамытуға. <*>
"160 000 мың теңге - білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға". <*>
Көрсетілген сомаларды бөлу аудандар бюджеттері кесіндісінде 7-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту: толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 маусымдағы  N 24/401  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 жілтоқсандағы  N 3/23  шешімімен.
9. "Облыстық бюджетте елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге төмендегі бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттер қаралғаны ескерілсін, атап айтқанда:
Мұнайлы ауданына - 14 840 мың теңге; <*>
Түпқараған ауданына - 9 000 мың теңге".
Ескерту: жаңа  редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 маусымдағы  N 24/401  шешімімен, өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 қазандағы  N 2/15   шешімімен.
10. Маңғыстау облысында тұратын және республикалық емдеу-алдын-алу орталықтарына кеңес алуға, тексеріп байқауға және емделуге жіберілетін азаматтардың облыс әкімияты қаулысымен бекітілген Тәртіпке сәйкес тегін және жеңілдікпен жол жүруіне;
қуаттандыратын ем үшін облыстық туберкулезге қарсы "Тұщыбек" санаторийіне және республикалық туберкулезге қарсы санаторийлерге жіберілетін туберкулезбен науқастанғандардың облыс әкімияты қаулысымен бекітілген Ережеге сәйкес тегін және жеңілдікпен жол жүруіне;
ауылдық елді мекендерде тұрып, жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына, сондай-ақ, қалалық үлгідегі кенттерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға 5000 теңге көлемінде;
денсаулық сақтау саласының медициналық қызметкерлеріне облыс әкімияты қаулысымен бекітілген Ережеге сәйкес жолсапарлық сипаттағы жұмысына байланысты қоғамдық көлікке көлік шығындарының орнын толтыруға;
сырт көмекке зәру жалғызілікті мүгедектерге күтім бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларға бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде қосымша үстемақыға құқық берілсін.

на ежемесячную выплату компенсации с 1 октября 2007 года отдельным категориям граждан в связи с повышением цен на хлебобулочные изделия. <*>
Сноска: дополнено - решением Мангистауского областного маслихата от 8 октября 2007 года  N 2/15. №№
11. Установить повышенные оклады и тарифные ставки на 25% специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельских населенных пунктах, а также в поселках, не находящихся на территории административной подчиненности городов.
12. Утвердить резерв акимата области на 2007 год в сумме 100 936 тысяч тенге. <*>
Сноска: изменено - решением Мангистауского областного маслихата от 15 июня 2007 года  N 24/401 , решением Мангистауского областного маслихата от 21 июля 2007 года  N 25/410 , решением Мангистауского областного маслихата от 8 октября 2007 года  N 2/15 решением  областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/23.№№№

нан-бөлке өнімдеріне бағаның өсуіне байланысты жекелеген санаттағы азаматтарға 2007 жылдың 1 қазанынан бастап айсайынғы жәрдемақы төлеуге; <*>
Ескерту: толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 қазандағы  N 2/15   шешімімен.
11. Ауылдық елді мекендерде, сонымен қатар, қалалардың әкімшілік бағыныштылық аумағында орналаспаған поселкелерде жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына 25% көтеріңкі жалақы және тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
12. Облыс әкімдігінің резерві 100 936 мың теңге сомасында бекітілсін.  <*>
Ескерту: өзгертілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 қазандағы  N 2/15   шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 жілтоқсандағы  N 3/23  шешімімен.

13. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 2.
14. Утвердить перечень бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2007 год согласно приложению 3.
Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2007 год не подлежат секвестру бюджетные программы согласно приложению 4.

13. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған облыстық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2007 жылға арналған облыстық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2007 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджетінің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

15. Отменить решение областного маслихата от 29 ноября 2006 года N 18/330 "Об областном бюджете на 2007 год".
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2007 года.
Председатель сессии                 Секретарь
областного маслихата
Е. Кумискали                      Б. Чельпеков
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению областного маслихата
от 12 декабря 2006 года N 19/347 <*>
Сноска: в новой редакции - решением Мангистауского областного маслихата от 30 января 2007 года  N 20/352 , решением Мангистауского областного маслихата от 15 июня 2007 года  N 24/401 , решением Мангистауского областного маслихата от 21 июля 2007 года  N 25/410 , решением Мангистауского областного маслихата от 8 октября 2007 года  N 2/15 решением  областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/23.
ОБЛАСТНОЙ БЮДЖЕТ НА 2007
Кат.
Кл
Пдк
Наименование
Сумма,  тыс. тенге
1
2
3
1. ДОХОДЫ

15. "2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 29 қарашадағы N 18/330 шешімі жойылсын.
16. Осы шешім 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Облыстық мәслихат хатшысы
Облыстық мәслихаттың
2006 жылғы 12 желтоқсандағы
N 19/347 шешіміне
1-ҚОСЫМША <*>
Ескерту: жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 20/352  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 24/401  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 шілдедегі  N 25/410  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 қазандағы  N 2/15   шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 жілтоқсандағы  N 3/23  шешімімен.
2007 жылға арналған облыстық бюджет
Сан
Сын
Ішк Сын
Атауы
Сомасы, мың тенге
1.КІРІСТЕР

66 021
007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий областного масштаба
134 794
008
Начальное профессиональное образование
268 940
009
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
406 028
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
66 474
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
18 612
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
13 388
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
26 440
017
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования
144 524
018
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
108 205
019
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования
8 269
020
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования
23 500
021
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования
94 331
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования
2 736
025
Внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
4 960
026
Целевые текущие  трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на внедрение новых технологий государственной системы в сфере  образования
15 617
113
Трансферты из местных бюджетов
232 132
116
Развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
22 962
271
Управление строительства
2 119 692
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
1 007 080
005
Развитие объектов образования
1 112 612
05
Здравоохранение
8 393 774
253
Департамент  здравоохранения области
6 880 560
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) здравоохранения

66 021
007
Облыстық  ауқымда мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс шараларды өткізу
134 794
008
Бастауыш кәсіптік  білім беру
268 940
009
Орта кәсіби білімді мамандар даярлау
406 028
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
66 474
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
18 612
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту  және әлеуметтік бейімдеу
13 388
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттер
26 440
017
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
144 524
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
108 205
019
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
8 269
020
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
23 500
021
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
94 331
022
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пункттеріне жеткізуді ұйымдастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 736
025
Білім беру саласындағы мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізу
4 960
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
15 617
113
Жергілікті бюджеттен трансферттер
232 132
116
Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту
22 962
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
2 119 692
004
Білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 007 080
005
Білім беру объектілерін дамыту
1 112 612
05
Денсаулық сақтау
8 393 774
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті
6 880 560
001
Денсаулық сақтау департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету

Сноска: в новой редакции -  решением  областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/23.
ПЕРЕЧЕНЬ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ, НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ СЕКВЕСТРУ В ПРОЦЕССЕ ИСПОЛНЕНИЯ  БЮДЖЕТОВ РАЙОНОВ И ГОРОДОВ НА 2007 ГОД
Фгр
Адм
Пр
Наименование
4
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к решению областного маслихата
от 12 декабря 2006 года N 19/347 <*>
Сноска: в новой редакции - решением Мангистауского областного маслихата от 15 июня 2007 года  N 24/401 ,№ решением  областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/23.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областному бюджету, бюджетам
районов и городов на 2007 год
N
Наименование
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений,  не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий
А
Б
1
1
Бейнеуский район

Ескерту: жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 жілтоқсандағы  N 3/23  шешімімен.
2007 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН АУДАНДАР МЕН ҚАЛАЛАР
БЮДЖЕТТЕРІНІҢ ОРЫНДАЛУ ПРОЦЕСІНДЕ СЕКВЕСТРГЕ
ЖАТПАЙТЫН БЮДЖЕТТІК БАҒДАРЛАМАЛАР ТІЗБЕСІ
Фтоп
Әкімші
Бағ
Атауы
04
Білім
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Облыстық мәслихаттың
2006 жылғы 12 желтоқсандағы
N 19/347 шешіміне
5-ҚОСЫМША  <*>
Ескерту: жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 20/352  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 маусымдағы  N 24/401  шешімімен, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 жілтоқсандағы  N 3/23  шешімімен.
Республикалық бюджеттен 2007 жылға арналған облыстық
бюджетке, аудандар мен қалалардың бюджеттеріне ағымдағы
нысаналы трансферттер сомаларын бөлу
N р/р
Атауы
Мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік қызметшілерге жатпайтын мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар жұмысшыларының жалақысын көбейтуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
А
Б
1
1
Бейнеу ауданы