Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, а также лицензирования банковских и иных операций, деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками
Постановление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 121. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2007 года № 4718. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на открытие банка, а также лицензирования банковских и иных операций, деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками.
2. Признать утратившим силу постановление Правления Агентства от 9 января 2006 года N 9 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, а также выдачи, приостановления и отзыва лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых банками" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4038).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня введения в действие Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании".
4. Управлению лицензирования (Нажимеденова А.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментов(Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, банков и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
5. Отделу международных отношений и связей с общественностью обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Согласовано
Национальный Банк
Республики Казахстан
Председатель
11 мая 2007 г.
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 30 апреля 2007 года № 121
Правила выдачи разрешения на открытие банка,
а также лицензирования банковских и иных операций,
деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками

Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ банктер бағалы қағаздар рыногында жүзеге асыратын қызметті, банктік және өзге операцияларды лицензиялау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 121 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 4 маусымдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4718 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Екінші деңгейдегі банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ банктер бағалы қағаздар рыногында жүзеге асыратын қызметті, банктік және өзге операцияларды лицензиялау ережесі бекітілсін.
2. Агенттік Басқармасының "Банкті ашуға рұқсат беру, cондай-ақ банктер жүзеге асыратын банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензияны беру, тоқтата тұру және қайтарып алу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 9 қаулысының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4038 тіркелген).
3. Осы қаулы "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңы қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
4. Лицензиялау басқармасы (Ә.Ж. Нәжімеденова):
1) Заң департаментімен (М.Б. Байсынов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, банктерге және "Қазақстан Қаржыгерлер қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Келісілді
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банк Төрағасы
_________________
(қолы, күні,
елтаңбалық мөр)
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі
Басқармасының 2007 жылғы
30 сәуірдегі N 121
қаулысымен бекітілді
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ банктер бағалы қағаздар рыногында жүзеге асыратын қызметті, банктік және өзге операцияларды лицензиялау ережесі

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на открытие банка, а также лицензирования банковских и иных операций, деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон о банках), от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" (далее - Закон о разрешениях и уведомлениях) и определяют порядок выдачи государственным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций разрешения на открытие банка, а также порядок и условия выдачи лицензии банка на проведение банковских и иных операций, и осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, отказа в выдаче, приостановления и прекращения действия лицензии банка на проведение банковских и иных операций, и осуществление деятельности на рынке ценных бумаг.
Правила распространяются также на исламские банки.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
2. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок выдачи разрешения на открытие банка
3. Для получения разрешения на открытие банка учредители банка представляют в Национальный Банк Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) документы, предусмотренные статьей 19 Закона о банках.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
4. Сведения об учредителях содержат:
1) для учредителей - физических лиц - сведения об учредителе - физическом лице согласно приложению 1 к Правилам, а также информацию о выполнении требований абзаца второго подпункта г-1) пункта 1 статьи 24 Закона о банках с приложением документа, подтверждающего отсутствие у данного лица непогашенной или неснятой в установленном законодательством порядке судимости, выданного уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов (дата выдачи указанного документа составляет не более трех месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ банктер бағалы қағаздар рыногында жүзеге асыратын қызметті, банктік және өзге операцияларды лицензиялау ережесі (бұдан әрі – Ереже) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы (бұдан әрі – Банктер туралы заң), "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі мемлекеттік органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) банкті ашуға рұқсат беру тәртібін, сондай-ақ банктің банктік және өзге операцияларды жүргізуіне және бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруына лицензия беру, оны беруден бас тарту, банктің банктік және өзге операцияларды жүргізуіне және бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруына берілген лицензиясының қолданылуын тоқтата тұру және тоқтату тәртібін және талаптарын айқындайды.
Ереже ислам банктеріне де қолданылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
2. Алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2-тарау. Банкті ашуға рұқсат беру тәртібі
3. Банкті ашуға рұқсат алу үшін банктің құрылтайшылары Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) Банктер туралы заңның 19-бабында көзделген құжаттарды ұсынады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
4. Құрылтайшылар жөніндегі мәліметтер мыналарды қамтиды:
1) құрылтайшылар-жеке тұлғалар үшін – Ережеге 1-қосымшаға сәйкес құрылтайшы-жеке тұлға туралы мәліметтер, сондай-ақ құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есептерді жүргізу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган берген осы тұлғада заңнамамен белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының жоқтығын растайтын құжатты қоса бере отырып, Банктер туралы заңның 24-бабы 1-тармағының г-1) тармақшасы екінші абзацының талаптарын орындағаны туралы ақпарат (аталған құжатты беру күні өтінішті берген күннің алдындағы үш айдан аспайтын мерзімді құрайды).

В целях подтверждения требований абзаца второго подпункта г-1) пункта 1 статьи 24 Закона о банках для иностранных граждан (лиц без гражданства) дополнительно представляется соответствующий документ, выданный государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания – для лиц без гражданства);
2) для учредителей - юридических лиц:
сведения об учредителе - юридическом лице согласно приложению 2 к Правилам, к которым прилагаются нотариально засвидетельствованная копия свидетельства или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и нотариально засвидетельствованные копии учредительных документов (устава, учредительного договора);
информацию, подтверждающую выполнение требований, установленных пунктом 4 статьи 19 Закона о банках;
информацию о выполнении требований абзаца второго подпункта г-1) пункта 1 статьи 24 Закона о банках с приложением документа, подтверждающего отсутствие у первого руководителя исполнительного органа или органа управления учредителя – юридического лица непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости, выданного уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов (дата выдачи указанного документа составляет не более трех месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства).
Сноска. Пункт 4 в редакции в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Сведения о кандидатах на должности руководящих работников банка составляются по форме, установленной в постановлении Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 95 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов и перечня документов, необходимых для получения согласия", зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7561.
Сноска. Пункт 5 в редакции в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Банктер туралы заңның 24-бабы 1-тармағының г-1) тармақшасы екінші абзацының талаптарын растау мақсатында шетел азаматтары (азаматтығы жоқ тұлғалар) үшін олардың азаматтығы елінің (азаматтығы жоқ тұлғалар үшін - олардың тұрақты тұратын елінің) мемлекеттік органы берген тиісті құжатты қосымша береді;
2) құрылтайшылар - заңды тұлғалар үшін:
Ережеге 2-қосымшаға сәйкес құрылтайшы-заңды тұлға туралы мәліметтер, оларға заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі немесе анықтама және құрылтай құжаттарының (жарғының, құрылтай шартының) нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса беріледі;
Банктер туралы заңның 19-бабының 4-тармағында белгіленген талаптардың орындалуын растайтын ақпарат;
құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есептерді жүргізу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган берген құрылтайшы - заңды тұлғаның атқарушы органының немесе басқару органының бірінші басшысында заңда белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығының жоқтығын растайтын құжатты қоса бере отырып, Банктер туралы заңның 24-бабы 1-тармағының г-1) тармақшасы екінші абзацының талаптарын орындау туралы ақпарат (аталған құжатты беру күні өтінішті берген күннің алдындағы үш айдан аспайтын мерзімді құрайды).
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
5. Банктің басшы қызметкерлері лауазымына кандидаттар Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7561 тіркелген "Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларын және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 95 қаулысында белгіленген нысан бойынша жасалады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

6. При создании банков с участием нерезидентов Республики Казахстан учредители дополнительно к перечню документов, установленному статьей 19 Закона о банках, представляют документы, предусмотренные статьей 21 Закона о банках.
7. Титульный лист всех экземпляров устава банка должен содержать в правом верхнем углу следующую формулировку: "Согласовано с Национальным Банком Республики Казахстан. Председатель (Заместитель Председателя) __________________".
Данные документы скрепляются печатью уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
8. Заявление о выдаче разрешения на открытие банка представляется учредителями по форме, установленной приложением 3 к настоящим Правилам, и рассматривается уполномоченным органом в течение трех месяцев со дня представления заявителем последней дополнительной информации или документа, запрошенного уполномоченным органом, но не более шести месяцев со дня приема заявления.
Заявление с приложением требуемых документов представляется на бумажном носителе либо в электронном виде через веб-портал "электронного правительства".
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2014 № 261 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Разрешение на открытие банка выдается по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Уполномоченный орган письменно уведомляет заявителя о принятом решении. Уведомление направляется по адресу, указанному в заявлении о выдаче разрешения на открытие банка.
10. Отказ в выдаче разрешения на открытие банка производится по основаниям, указанным в статье 24 Закона о банках.
Отзыв разрешения на открытие банка производится по основаниям, указанным в статье 49 Закона о банках.
11. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Общие условия лицензирования банка
12. Уполномоченный орган выдает банку лицензию на проведение банковских и иных операций, осуществляемых банками, по форме, установленной приложением 5 к настоящим Правилам.
12-1. Уполномоченный орган выдает исламскому банку лицензию на проведение банковских и иных операций исламского банка по форме, установленной приложением 5-1 к настоящим Правилам.

6. Құрылтайшылар банктерді Қазақстан Республикасының резидент еместерінің қатысуымен құрған кезде Банктер туралы Заңның 19-бабында белгіленген құжаттар тізбесіне қосымша Банктер туралы Заңның 21-бабында көзделген құжаттарды ұсынады.
7. Банк жарғысының барлық даналарының титулдық бетінде жоғарғы оң жақ бұрышында мынадай тұжырым болуы тиіс: "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісілді. Төраға (Төрағаның орынбасары) _____________________________.
Осы құжаттар уәкілетті органның мөрімен бекітіледі."
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулыларымен.
8. Банкті ашуға рұқсат беру туралы өтініш осы Ереженің 3-қосымшасымен белгіленген нысан бойынша құрылтайшылармен беріледі және оны уәкілетті орган өтініш берушінің уәкілетті органмен сұратылған соңғы қосымша ақпаратты немесе құжатты ұсынған күннен бастап үш ай ішінде, бірақ өтініш қабылданған күннен бастап, алты айдан астам емес уақыт ішінде қарайды.
Талап етілетін құжаттар қоса беріле отырып, өтініш қағаз тасымалдағышта не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде ұсынылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2014 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Банкті ашуға рұқсат осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша беріледі.
Уәкілетті орган өтініш берушіні қабылдаған шешім туралы жазбаша хабардар етеді. Хабарлама банкті ашуға рұқсат беру туралы өтініште көрсетілген мекен-жай бойынша жіберіледі.
10. Банкті ашуға рұқсат беруден бас тарту Банктер туралы Заңның 24-бабында көрсетілген негіздер бойынша жасалады.
Банкті ашуға берілген рұқсат Банктер туралы Заңның 49-бабында көрсетілген негіздемелер бойынша қайтарылып алынады.
11. Ескерту. 11-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3-тарау. Банкті лицензиялаудың жалпы шарттары
12. Уәкілетті орган банкке осы Ереженің 5-қосымшасымен белгіленген нысан бойынша, банктер жүзеге асыратын банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензияны береді.
12-1. Уәкілетті орган ислам банкіне осы Ереженің 5-1-қосымшасымен белгіленген нысан бойынша, ислам банкінің банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензияны береді.

Сноска. Правила дополнены пунктом 12-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.03.2009 N 53 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
13. Уполномоченный орган выдает банку лицензию на проведение банковских и иных операций, осуществление деятельности на рынке ценных бумаг по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
13-1. Уполномоченный орган выдает исламскому банку лицензию на проведение банковских и иных операций исламского банка и деятельности на рынке ценных бумаг по форме, установленной приложением 6-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 13-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.03.2009 N 53 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
14. Отказ в выдаче лицензии банку на проведение банковских и иных операций производится по основаниям, предусмотренным статьей 27 Закона о банках, статьями 32 и 36 Закона о разрешениях и уведомлениях.
Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
15. Отказ в выдаче лицензии банку для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг производится по основаниям, предусмотренным статьями 32 и 36 Закона о разрешениях и уведомлениях.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
16. Переоформление лицензии банку производится по основаниям и в порядке, предусмотренном Законом о разрешениях и уведомлениях.
При переоформлении лицензии банк обращается в уполномоченный орган с заявлением о переоформлении лицензии по форме согласно приложениям 6-2 и 6-3 к Правилам.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
17. Уполномоченный орган при утере, порче лицензии в течение двух рабочих дней со дня получения письменного заявления банка производит выдачу дубликата лицензии с присвоением нового номера и надписью "Дубликат" в правом верхнем углу лицензии.
Сноска. Пункт 17 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Порядок и условия выдачи банку лицензии
на проведение банковских и иных операций
18. Вновь созданный банк обращается в уполномоченный орган с заявлением о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций, за исключением операции по приему депозитов, открытию и ведению банковских счетов физических лиц (данное исключение не распространяется на вновь созданный дочерний банк), по форме согласно приложениям 7, 7-1 к Правилам, приложив к нему документы, предусмотренные подпунктами 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) пункта 2 статьи 26 Закона о банках.
Вновь созданный исламский банк дополнительно к заявлению о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций исламского банка прилагает решение общего собрания акционеров о назначении совета по принципам исламского финансирования.

Ескерту. 12-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.03.27. N 53 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
13. Уәкілетті орган банкке осы Ереженің 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыруға, банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензияны береді.
13-1. Уәкілетті орган ислам банкіне осы Ереженің 6-1-қосымшасымен белгіленген нысан бойынша бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға және ислам банкінің банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензияны береді.
Ескерту. 13-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.03.27. N 53 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
14. Банкке банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензияны беруден бас тарту Банктер туралы заңның 27-бабымен, Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 32 және 36-бабымен көзделген негіздемелер бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
15. Банкке бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру үшін лицензияны беруден бас тарту Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 32 және 36-баптарымен көзделген негіздемелер бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
16. Банк лицензиясын қайта ресімдеу Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңмен көзделген негіздемелер және тәртіп бойынша жүргізіледі.
Лицензиялауды қайта рәсімдеу банк осы Ереженің 6-2 және 6-3-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша лицензияны қайта рәсімдеу туралы өтінішпен уәкілетті органға өтініш береді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
17. Уәкілетті орган лицензиясы жоғалған, бүлінген жағдайда банктің жазбаша өтінішін алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жаңа нөмірді беру және лицензияның жоғарғы оң жақ бұрышында "Телнұсқа" деген жазу арқылы лицензияның телнұсқасын береді.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4-тарау. Банкке банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензияны беру тәртібі және шарттары
18. Жаңадан құрылған банк уәкілетті органға депозиттерді қабылдау, жеке тұлғалардың банк шоттарын ашу және жүргізу операцияларын қоспағанда (осы ерекшелік жаңадан құрылған еншілес банкке қолданылмайды), Банктер туралы заңның 26-бабы 2-тармағының 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) тармақшаларында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, Ереженің 7, 7-1-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтінішін береді.
Жаңадан құрылған ислам банкі ислам банкінің банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтінішіне қосымша исламдық қаржыландыру қағидаттары бойынша кеңесті тағайындау туралы акционерлердің жалпы жиналысының шешімін қоса береді.

Сноска. Пункт 18 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
18-1. Условием получения лицензии на осуществление операции по приему депозитов, открытию и ведению банковских счетов физических лиц является функционирование банка в течение одного календарного года с даты получения вновь созданным банком лицензии на проведение банковских операций в соответствии с пунктом 18 настоящих Правил.
Требование настоящего пункта не распространяется на вновь созданные дочерние банки.
Сноска. Правила дополнены пунктом 18-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.06.2008 N 99 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
19. Для получения лицензии на проведение дополнительных видов банковских операций банк при выполнении требований пункта 2-1 статьи 26 Закона о банках одновременно с заявлением о выдаче лицензии представляет:
1) документы, определяющие общие условия проведения дополнительных видов банковских операций;
2) документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора (платежное поручение).
Сноска. Пункт 19 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. В случае принятия уполномоченным органом решения о выдаче банку лицензии на дополнительные виды банковских и иных операций, а также подвиды деятельности на рынке ценных бумаг, банку выдается новая лицензия с включением в нее дополнительных видов банковских и иных операций, а также подвидов деятельности на рынке ценных бумаг. Прежняя лицензия банка подлежит возврату в уполномоченный орган.
Сноска. Пункт 20 в редакции в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 5. Порядок и условия выдачи лицензии банку
для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг
21. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
18-1. Депозиттерді қабылдау, жеке тұлғалардың банктік шоттарын ашу және жүргізу бойынша операцияларды жүзеге асыруға лицензия алудың шарты болып жаңадан құрылған банк осы Ереженің 18-тармағына сәйкес банк операцияларын жүргізуге лицензия алған күннен бастап банктің бір күнтізбелік жыл ішінде қызмет етуі табылады.
Осы тармақтың талаптары жаңадан құрылған еншілес банктерге таралмайды.
Ескерту. 18-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің 2008.06.30. N 99 Қаулысымен.
19. Банк банк операцияларының қосымша түрлерін жүргізуге лицензия алу үшін Банктер туралы заңның 26-бабы 2-1-тармағының талаптарын орындаған кезде лицензия беру туралы өтінішпен бір уақытта мыналарды:
1) банк операцияларының қосымша түрлерін жүргізудің жалпы шарттарын айқындайтын құжаттарды;
2) лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжатты (төлем тапсырмасын) ұсынады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
20. Уәкілетті орган банкке банктік және өзге операциялардың қосымша түрлеріне, сондай-ақ бағалы қағаздар нарығындағы қызметтің шағын түрлеріне лицензия беру туралы шешім қабылдаған жағдайда, банкке банктік және өзге операциялардың қосымша түрлерін, сондай-ақ бағалы қағаздар нарығындағы қызметтің шағын түрлерін енгізумен қатар жаңа лицензия беріледі. Банктің бұрынғы лицензиясы уәкілетті органға қайтарылуға жатады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5-тарау. Банкке бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыру үшін лицензияны беру тәртібі және шарттары
21. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

22. Условиями получения лицензии для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг для банка являются:
1) соблюдение установленных уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций для банков пруденциальных нормативов, иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, за период не менее шести последовательных календарных месяцев, предшествующих дате подачи заявления на получение лицензии для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг;
2) отсутствие санкций, примененных уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций и уполномоченным органом к банку за период не менее шести последовательных месяцев, предшествующих дате подачи заявления на получение лицензии для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг.
Сноска. Пункт 22 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Условиями получения лицензии для осуществления дополнительного подвида деятельности на рынке ценных бумаг для банка, имеющего лицензию на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, являются:
1) соблюдение установленных уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций для банков пруденциальных нормативов, иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, за период не менее шести последовательных календарных месяцев, предшествующих дате подачи заявления на получение лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг;
2) соблюдение установленных уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций для юридических лиц, осуществляющих деятельность на рынке ценных бумаг, пруденциальных нормативов за период не менее шести последовательных календарных месяцев, предшествующих дате подачи заявления о выдаче лицензии, и отсутствие санкций в отношении банка в течение шести последовательных месяцев, предшествующих дате подачи заявления на получение лицензии.
Сноска. Пункт 23 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

22. Банк үшін бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия алудың талаптары мыналар болып табылады:
1) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган және уәкілетті орган банктер үшін белгілеген пруденциалдық нормативтерді, сақтауға міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алуға өтініш берген күннің алдындағы қатарынан күнтізбелік алты айдан кем емес кезең ішінде сақтауы;
2) бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алуға өтініш берген күннің алдындағы қатарынан алты айдан кем емес кезең ішінде қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның және уәкілетті органның банкке қолданған санкцияларының болмауы.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
23. Бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар банк үшін бағалы қағаздар нарығындағы қызметтің қосымша шағын түрін жүзеге асыруға лицензия алудың талаптары мыналар болып табылады:
1) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган банктер үшін белгілеген пруденциалдық нормативтерді, сақтауға міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алуға өтініш берген күннің алдындағы қатарынан күнтізбелік алты айдан кем емес кезең ішінде сақтауы;
2) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар үшін белгілеген пруденциалдық нормативтерді лицензия беру туралы өтініш берген күннің алдындағы қатарынан күнтізбелік алты айдан кем емес кезең ішінде сақтауы және лицензия алуға өтініш берген күннің алдындағы қатарынан үш ай ішінде банкке қатысты санкциялардың болмауы.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

24. Для получения лицензии для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг банк представляет в уполномоченный орган:
1) заявление о выдаче лицензии по форме согласно приложениям 8, 8-1 к настоящим Правилам;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу лицензии;
3) бизнес–план на ближайшие три года, утвержденный советом директоров и содержащий сведения, указанные в подпункте 1) пункта 1 статьи 48 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг";
4) список филиалов банка (при наличии таковых), которые будут участвовать в осуществлении деятельности на рынке ценных бумаг;
5) копию штатного расписания банка с указанием фамилий, имен и при наличии - отчеств работников, занимаемых ими должностей;
6) положения о структурных подразделениях (соответствующих требованиям Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг") , на которые будут возложены функции по осуществлению деятельности на рынке ценных бумаг;
7) копии следующих документов, подтверждающих наличие у банка программно-технических средств и иного оборудования, необходимых для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
договор на поставку оборудования;
акт приема-передачи оборудования;
договор на разработку и (или) поставку программного обеспечения с указанием количества лицензий;
акт приема-передачи программного обеспечения;
документы по организации защиты и безопасности (описание порядка резервирования информации, описание механизма разделения доступа к данным, план восстановления, механизмы внутреннего контроля).
В случае самостоятельной разработки программного продукта банком либо безвозмездной передачи заявителю программного продукта другим лицом документы, указанные в абзацах втором – пятом настоящего подпункта, не представляются.
В представленных документах отражается также следующая информация: наименование используемого программного обеспечения (серверные операционные системы, системы управления базами данных), версии, сведения о наличии лицензии.
Копии документов заверяются подписью первого руководителя банка, и оттиском печати банка.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 182 (порядок введения в действие см. п. 2 ); от 27.03.2009 N 53 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
25. Условием для получения лицензии на осуществление кастодиальной деятельности является наличие лицензии уполномоченного органа на осуществление сейфовых операций.

24. Бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыруға лицензия алу үшін банк уәкілетті органға ұсынады:
1) осы Ереженің 8, 8-1-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша лицензияны беру туралы өтініш;
2) лицензияны беруге лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
3) директорлар кеңесі бекіткен және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 2 шілдедегі Заңының 48-бабының 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мәліметтері бар алдағы үш жылға жасалған бизнес-жоспар ;
4) бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыруға қатысатын банк филиалдарының тізімі (осындайлар болған кезде);
5) банктің қызметкерлерінің фамилиясын, атын және болса, әкесінің атын, атқарып отырған лауазымдарын көрсете отырып, штаттық кестесінің көшірмесі;
6) бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыру бойынша міндет жүктелген құрылымдық бөлімшелер ("Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 2 шілдедегі Заңының талаптарына сәйкес келетін) туралы ереже;
7) банкте программалық-техникалық құралдардың және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыру үшін қажетті өзге жабдықтардың бар болғандығын растайтын мына құжаттардың көшірмесі:
жабдықтарды жеткізуге шарттың;
жабдықты қабылдау-өткізу актісінің;
лицензиялардың санын көрсетіп, программалық қамтамасыз етуді әзірлеуге және (немесе) жеткізуге шарттың;
программалық қамтамасыз етуді қабылдау-өткізу актісінің;
қорғау мен қауіпсіздікті ұйымдастыру бойынша құжаттардың (ақпаратты резервтеу тәртібін сипаттау, деректерге қол жетімділікті бөлу механизмін сипаттау, қайта қалпына келтіру жоспары, ішкі бақылау механизмі).
Банк программалық өнімді дербес әзірлеген не өтініш берушіге программалық өнімді басқа тұлға ақысыз берген жағдайда, осы тармақтың екінші-бесінші абзацтарында көрсетілген құжаттар берілмейді.
Берілген құжаттарда сонымен қоса мына ақпарат көрсетіледі: қолданылып жүрген программалық қамтамасыз етудің, версияның атауы, лицензия бар болғандығы туралы мәліметтер.
Құжаттардың көшірмелері банктің бірінші басшысының қолымен және банк мөрінің таңбасымен расталады.
Ескерту. 24-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқарамасының 2008.11.28 N 182 , 2009.03.27. N 53 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулыларымен.
25. Кастодиандық қызметті жүзеге асыруға лицензияны алудың шарты уәкілетті органның сейфтік операцияларды жүзеге асыруға лицензиясының болуы болып табылады.

26. В случае невыполнения банком условий, предусмотренных в пунктах 22-25 настоящих Правил, уполномоченный орган возвращает документы, представленные для получения лицензии, без рассмотрения.
Глава 6. Приостановление либо прекращение действия
лицензии банка на проведение всех или отдельных видов
банковских и иных операций, а также всех или отдельных
подвидов деятельности на рынке ценных бумаг
Сноска. Заголовок главы 6 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
27. Приостановление либо лишение лицензии банка производится по основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан.
28. Решение о приостановлении либо лишении лицензии направляется для исполнения банку.
Сноска. Пункт 28 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Банк, лицензия у которого приостановлена, ежемесячно не позднее десятого числа каждого месяца (до даты возобновления действия лицензии либо окончания срока приостановления лицензии) уведомляет уполномоченный орган о мероприятиях, проведенных банком по устранению выявленных нарушений.
30. При добровольном обращении банка в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии на проведение банковских или иных операций и (или) деятельности на рынке ценных бумаг и (или) исключении из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности банк на основании решения общего собрания акционеров в течение тридцати календарных дней после исполнения всех обязательств по всем видам операций и (или) подвидам деятельности (в случае добровольного обращения банка в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии) или виду операции и (или) подвиду деятельности, подлежащему исключению, обращается в уполномоченный орган с заявлением на прекращение действия лицензии в связи с добровольным обращением в уполномоченный орган и (или) исключение из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности.
В случае, предусмотренном пунктом 7 статьи 61-4 Закона о банках, дочерний банк на основании решения общего собрания акционеров в течение тридцати календарных дней после подписания договора об одновременной передаче активов и обязательств обращается в уполномоченный орган с заявлением на прекращение действия лицензии на проведение банковских и иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг в связи с добровольным обращением в уполномоченный орган.

26. Банк осы Ереженің 22-25-тармақтарында көзделген шарттарды орындамаған жағдайда, уәкілетті орган лицензия алу үшін ұсынылған құжаттарды қарамастан қайтарады.
6. Банкке банктік және өзге операциялардың барлық және жекелеген түрлерін, сондай-ақ бағалы қағаздар нарығындағы қызметтің барлық және жекелеген шағын түрлерін жүргізуге берілген лицензияның қолданылуын тоқтата тұру не тоқтату
Ескерту. 6-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
27. Банк лицензиясын тоқтата тұру не айыру Қазақстан Республикасы заңнамалық актілерімен көзделген негіздемелер бойынша жүргізіледі.
28. Лицензияны тоқтата тұру не одан айыру туралы шешім банкке орындау үшін жіберіледі.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
29. Лицензиясы тоқтатылған банк ай сайын әрбір айдың оныншы күнінен кешіктірмей (лицензияның қолданысы жаңартылған не лицензия тоқтатылған мерзім аяқталған күнге дейін) уәкілетті органды анықталған жөнсіздіктерді жою бойынша банк жүргізген іс-шаралар туралы хабарлайды.
30. Банк уәкілетті органға банктік немесе өзге де операцияларды жүргізуге берілген лицензияның қолданылуын және (немесе) бағалы қағаздар нарығындағы қызметті тоқтату және (немесе) лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) банк қызметінің шағын түрлерін алып тастау туралы ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда, банк акционерлердің жалпы жиналысының шешімі негізінде операциялардың барлық түрлері және (немесе) қызметтің шағын түрлері (банк уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда) немесе алып тасталуға тиіс операцияның түрі және (немесе) қызметтің шағын түрі бойынша барлық міндеттемелер орындалғаннан кейін уәкілетті органға күнтізбелік отыз күн ішінде уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауына байланысты лицензияның қолданылуын тоқтатуға және (немесе) лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастауға өтініш береді.
Банктер туралы заңның 61-4-бабының 7-тармағында көзделген жағдайда, еншілес банк акционерлердің жалпы жиналысы шешімінің негізінде активтер мен міндеттемелерді бірмезгілде беру туралы шартқа қол қойылғаннан кейін күнтізбелік отыз күн ішінде уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауына байланысты банктік және өзге де операцияларды және бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүргізуге лицензияның қолданылуын тоқтатуға уәкілетті органға өтініш жасайды.

Сноска. Пункт 30 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 08.05.2015 № 78 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
30-1. Информация о добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии и (или) исключении из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности публикуется банком в периодических печатных изданиях на казахском и русском языках, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, не позднее шестидесяти календарных дней до даты подачи заявления в уполномоченный орган.
Сноска. Глава 6 дополнена пунктом 30-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
30-2. Заявление на прекращение действия лицензии в связи с добровольным обращением в уполномоченный орган, исключение из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности, подписанное первым руководителем банка, представляется в уполномоченный орган по форме согласно приложению 9 к Правилам. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) оригинал документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора (при исключении отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности);
2) решение общего собрания акционеров банка о добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии, исключении из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности;
3) письмо - гарантия банка об отсутствии обязательств и действующих договоров по всем видам операций и (или) подвидам деятельности (при добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии) или виду операции и (или) подвиду деятельности, подлежащему исключению, за исключением случая, предусмотренного пунктом 7 статьи 61-4 Закона о банках, при котором прилагается оригинал договора об одновременной передаче активов и обязательств, заключенного между родительским и дочерним банками;
4) бухгалтерский баланс и пояснительная записка к нему, составленные на день, предшествующий дню направления заявления. В пояснительной записке к бухгалтерскому балансу раскрывается информация о кредиторах банка (при их наличии) с указанием сумм кредиторской задолженности и основаниях их возникновения;

Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 08.05.2015 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
30-1. Банк уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату және (немесе) лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастау жөнінде ерікті түрде өтініш жасағаны туралы ақпаратты уәкілетті органға өтініш берген күнге дейін күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей, Қазақстан Республикасының барлық аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында қазақ және орыс тілдерінде жариялайды.
Ескерту. 30-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
30-2. Банктің бірінші басшысы қол қойған уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауына байланысты лицензияның қолданылуын тоқтату, лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастау өтініші уәкілетті органға Ережеге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады. Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы (операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастау кезінде);
2) банк акционерлерінің жалпы жиналысының уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату, лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастау жөнінде ерікті түрде өтініш жасау туралы шешімі;
3) бас банк пен еншілес банк арасында жасалған, активтер мен міндеттемелерді бірмезгілде беру туралы шарттың түпнұсқасы қоса берілетін, Банктер туралы заңның 61-4-бабының 7-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, операциялардың барлық түрлері және (немесе) қызметтің шағын түрлері (уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда) немесе алып тасталуға тиіс операцияның және (немесе) қызметтің шағын түрі бойынша міндеттемелердің және қолданыстағы шарттардың жоқтығы туралы банктің кепілдік-хаты;
4) өтініш жіберу күнінің алдындағы күнге жасалған бухгалтерлік баланс және оған түсіндірме жазба. Бухгалтерлік балансқа түсіндірме жазбада кредиторлық берешек сомасы мен олардың туындау негіздемелерін көрсете отырып, банктің кредиторлары (олар болған жағдайда) туралы ақпарат ашып көрсетіледі;

5) письмо Акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" о закрытии в системе учета центрального депозитария лицевого счета и всех субсчетов на лицевом счете банка или информация от Акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" о присвоении лицевому счету, открытому на имя банка, статуса "потерянный клиент";
6) письмо Акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" о расторжении договора депозитарного обслуживания, договора текущего счета и договора о приеме и выдаче операционных документов в виде факсимильных сообщений(при добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии);
7) письмо Акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" об отсутствии задолженности перед Акционерным обществом "Казахстанская фондовая биржа" по всем подвидам деятельности (при добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии) или подвиду деятельности, подлежащему исключению из лицензии.
Документы, предусмотренные подпунктами 5) и 6) части первой настоящего пункта, предоставляются при прекращении действия лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, документ, предусмотренный подпунктом 7) части первой настоящего пункта, предоставляется при прекращении действия лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг и (или) исключении из лицензии отдельного подвида деятельности на рынке ценных бумаг, кроме трансфер - агентской деятельности.
Сноска. Глава 6 дополнена пунктом 30-2 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
30-3. Заявление на исключение из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности рассматривается уполномоченным органом в течение десяти рабочих дней с даты получения документов, указанных в пункте 30-2 Правил, оформленных в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.
Заявление на прекращение действия лицензии в связи с добровольным обращением в уполномоченный орган рассматривается уполномоченным органом в течение трех месяцев с даты получения документов, указанных в пункте 30-2 Правил, оформленных в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.
Сноска. Глава 6 дополнена пунктом 30-3 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

5) "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының орталық депозитарийдің есепке алу жүйесіндегі жеке шотты және банктің жеке шотындағы барлық қосалқы шоттарды жабу туралы хаты немесе "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының банктің атына ашылған жеке шотқа "жоғалған клиент" мәртебесін беру туралы ақпараты;
6) "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының депозитарлық қызмет көрсету шартын, ағымдағы шот шартын және факсимильдік хабарламалар түрінде операциялық құжаттарды қабылдау мен беру туралы шартты (уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда) бұзу туралы хаты;
7) "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының алдында қызметтің барлық шағын түрлері (уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда) немесе лицензиядан алынуға тиіс қызметтің шағын түрі бойынша берешектің жоқ екені туралы "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының хаты.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 5) және 6) тармақшаларында көзделген құжаттар бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға берілген лицензияның қолданылуын тоқтату кезінде ұсынылады, осы тармақтың бірінші бөлігінің 7) тармақшасында көзделген құжат бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға берілген лицензияның қолданылуын тоқтату және (немесе) лицензиядан трансфер-агент қызметін қоспағанда, бағалы қағаздар нарығындағы қызметтің жекелеген шағын түрін алып тастау кезінде ұсынылады.
Ескерту. 30-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
30-3. Уәкілетті орган лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастау өтінішін Ереженің 30-2-тармағында көрсетілген, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес ресімделген құжаттарды алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде қарайды.
Уәкілетті орган уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауына байланысты лицензияның қолданылуын тоқтату өтінішін Ереженің 30-2-тармағында көрсетілген, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес ресімделген құжаттарды алған күннен бастап үш ай ішінде қарайды.
Ескерту. 30-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

30-4. Добровольное обращение в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии, исключение из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности производятся при выполнении следующих условий:
1) представление полного пакета документов, указанных в пункте 30-2 Правил;
2) соответствие представленных документов законодательству Республики Казахстан;
3) отсутствие обязательств и действующих договоров по всем видам операций и (или) подвидам деятельности (в случае добровольного обращения в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии) или виду операции и (или) подвиду деятельности, подлежащему исключению.
Сноска. Глава 6 дополнена пунктом 30-4 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
30-5. В случае невыполнения банком условий, предусмотренных пунктом 30-4 Правил, уполномоченный орган направляет банку письменный ответ с указанием замечаний. При повторном представлении банком заявления исчисление срока его рассмотрения уполномоченным органом начинается с даты его повторного представления.
Сноска. Глава 6 дополнена пунктом 30-5 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
30-6. Не позднее десяти рабочих дней с даты получения письма уполномоченного органа о возможности прекращения действия лицензии на проведение банковских или иных операций и (или) деятельности на рынке ценных бумаг или письма о переоформлении лицензии в связи с исключением из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности банк возвращает оригинал лицензии уполномоченному органу.
Не позднее тридцати рабочих дней с даты получения письма уполномоченного органа о возможности прекращения действия лицензии на проведение банковских или иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг банк уведомляет уполномоченный орган о государственной перерегистрации в части исключения из наименования банка слова "банк".
Сноска. Глава 6 дополнена пунктом 30-6 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

30-4. Уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасау, лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастау мынадай талаптар орындалған кезде жүргізіледі:
1) Ереженің 30-2-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсыну;
2) ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігі;
3) операциялардың барлық түрлері және (немесе) қызметтің шағын түрлері (уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда) немесе алып тасталуға тиіс операция түрі және (немесе) қызметтің шағын түрі бойынша міндеттемелердің және қолданыстағы шарттардың болмауы.
Ескерту. 30-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
30-5. Банк Ереженің 30-4-тармағында көзделген талаптарды орындамаған жағдайда, уәкілетті орган банкке ескертулерді көрсете отырып, жазбаша жауап жібереді. Банк өтінішті қайталап ұсынған жағдайда уәкілетті орган оны қарау мерзімін өтінішті қайталап ұсынған күннен бастап есептейді.
Ескерту. 30-5-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
30-6. Уәкілетті органның банктік немесе өзге де операцияларды жүргізуге берілген лицензияның қолданылуын және (немесе) бағалы қағаздар нарығындағы қызметті тоқтату мүмкіндігі туралы хатын немесе лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастауға байланысты лицензияны қайта ресімдеу туралы хатын алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей банк уәкілетті органға лицензияның түпнұсқасын қайтарады.
Банк уәкілетті органның банктік немесе өзге де операцияларды жүргізуге берілген лицензияның қолданылуын және (немесе) бағалы қағаздар нарығындағы қызметті тоқтату мүмкіндігі туралы хатын алған күннен бастап отыз жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органды банктің атауынан "банк" деген сөзді алып тастау бөлігінде мемлекеттік қайта тіркеу туралы хабардар етеді.
Ескерту. 30-6-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

30-7. Требования пункта 30-1, подпункта 3) пункта 30-4, части второй пункта 30-6 настоящих Правил не распространяются на дочерний банк при добровольном обращении о прекращении действия лицензии на проведение банковских и иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг в соответствии с пунктом 7 статьи 61-4 Закона о банках.
Сноска. Глава 6 дополнена пунктом 30-7 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 08.05.2015 № 78 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 7. Заключительные положения
31. Уполномоченный орган не принимает к рассмотрению документы, предусмотренные настоящими Правилами, имеющие подчистки либо приписки, зачеркнутые слова.
32. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения на
открытие банка, а также
лицензирования банковских и иных
операций, деятельности на рынке
ценных бумаг, осуществляемых банками
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Фото (3 x 4 сантиметра)
Сведения об учредителе - физическом лице
____________________________________________________
(наименование банка)
на "___" ________________ 20__ года
1. Учредитель
____________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
2. Дата рождения "___" ____________ ____ года.
3. Место рождения ___________________________________________________
____________________________________________________________________.
4. Гражданство ______________________________________________________
____________________________________________________________________.
5. Данные документа, удостоверяющего личность _______________________
____________________________________________________________________.
6. Место проживания _________________________________________________
____________________________________________________________________.
7. Место работы, должность __________________________________________
____________________________________________________________________.
8. Номер телефона (код города, рабочий и домашний)
____________________________________________________________________.
9. Образование ______________________________________________________
____________________________________________________________________.
(учебное заведение, год окончания, специальность)

30-7. Осы Ереженің 30-1-тармағының, 30-4-тармағы 3) тармақшасының, 30-6-тармағы екінші бөлігінің талаптары Банктер туралы заңның 61-4-бабының 7-тармағына сәйкес банктік және өзге де операцияларды және бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүргізуге лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған кезде еншілес банкке қолданылмайды.
Ескерту. 30-7-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 08.05.2015 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7-тарау. Қорытынды ережелер
31. Уәкілетті орган осы Ережеде көзделген тазартылып өшірілген не қосып жазылған, сөздері сызылған құжаттарды қарауға қабылдамайды.
32. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен шешіледі.
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
1-қосымша
Сурет (3 x 4 сантиметр)
Құрылтайшы - жеке тұлға туралы мәліметтер
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
___________________________________________________
(банктің атауы)
20__ жылғы "___" ________________
1. Құрылтайшы
________________________________________________________________.
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса))
2. Туған күні
________________________________________________________________.
3. Туған жері
________________________________________________________________.
4. Азаматтығы
________________________________________________________________.
5. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері
________________________________________________________________.
6. Тұрғылықты жері
________________________________________________________________.
7. Жұмыс орны, лауазымы
________________________________________________________________.
8. Телефон нөмірі (қаланың коды, жұмыстың және үйдің нөмірі)
________________________________________________________________.
9. Білімі
________________________________________________________________.
(оқу орны, бітірген жылы, мамандығы)

10. Краткое резюме о трудовой деятельности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(место, должность, период работы)
11. Являлся ли учредитель первым руководителем совета директоров,
первым руководителем правления или его заместителем, главным
бухгалтером, крупным участником – физическим лицом, первым
руководителем крупного участника (банковского холдинга) –
юридического лица финансовой организации в период не более чем за
один год до принятия уполномоченным органом по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения
о консервации финансовой организации, о принудительном выкупе ее
акций, о лишении лицензии финансовой организации, а также о
принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее
банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан
порядке.
Подпись __________________ дата _________________
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения на
открытие банка, а также
лицензирования банковских и иных
операций, деятельности на рынке
ценных бумаг, осуществляемых банками
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сведения об учредителе - юридическом лице
_______________________________________________________
(наименование банка)
на "___"___________ 20___ года
1. Учредитель
____________________________________________________________________.
(наименование юридического лица)
2. Место нахождения
____________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, улица, контактный телефон)
3. Государственная регистрация
____________________________________________________________________.
(наименование документа, номер, дата, кем выдан)
4. Вид деятельности
____________________________________________________________________.
(указать основные виды деятельности)
5. Является ли резидентом Республики Казахстан, нерезидентом
Республики Казахстан (нужное подчеркнуть).
6. Руководитель юридического лица – учредителя
____________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
Образование
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(учебное заведение, год окончания, специальность)
Краткое резюме о трудовой деятельности
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(место, должность, период работы)

10. Еңбек қызметі туралы қысқаша түйіндеме
________________________________________________________________.
(жұмыс орны, лауазымы, жұмыс істеген кезеңі)
11. Құрылтайшы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын консервациялау туралы, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде директорлар кеңесінің бірінші басшысы, басқарманың бірінші басшысы немесе оның орынбасары, бас бухгалтері, ірі қатысушы-жеке тұлға, ірі қатысушының (банк холдингінің)-заңды тұлғаның бірінші басшысы болды ма.
Қолы __________________ күні _________________
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
2-қосымша
Нысан
Құрылтайшы - заңды тұлға туралы мәліметтер
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
__________________________________________________________
(банктің атауы)
20__ жылғы "___" ________________
1. Құрылтайшы
_________________________________________________________________.
(заңды тұлғаның атауы)
2. Орналасқан жері
_________________________________________________________________.
(почта индексі, облысы, қаласы, көшесі, байланыс телефоны)
3. Мемлекеттік тіркелуі
_________________________________________________________________.
(құжаттың атауы, нөмірі, күні, кім берді)
4. Қызмет түрі
_________________________________________________________________.
(қызметінің негізгі түрлері көрсетілсін)
5. Қазақстан Республикасының резиденті, Қазақстан Республикасының
бейрезиденті (керегінің асты сызылсын) болып табылады ма).
6. Құрылтайшы - заңды тұлғаның басшысы
_________________________________________________________________.
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса), туған күні)
Білімі _________________________________________________________________
_________________________________________________________________.
(оқу орны, бітірген жылы, мамандығы)
Еңбек қызметі туралы қысқаша түйіндеме
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________.
(жұмыс орны, лауазымы, жұмыс істеген кезеңі)

7. Возникали ли в течение последних трех календарных лет у
юридического лица - учредителя крупные финансовые проблемы, в том
числе банкротство, консервация, санация
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(причины их возникновения)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(результаты решения этих проблем)
8. Укажите организации, в которых учредитель банка - юридическое лицо
является крупным акционером или владеет прямо и (или) косвенно
десятью или более процентами долей участия в уставном капитале:
наименование, место нахождения и данные о государственной регистрации
организации
_____________________________________________________________________
(вид деятельности организации)
____________________________________________________________________.
(участие в уставном капитале данного юридического лица)
9. Укажите, в случае наличия, рейтинг организации, присвоенный одним
из рейтинговых агентств, перечень которых установлен постановлением
Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012
года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических
лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с
законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность
финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих
данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов под № 8318.
10. Являлся ли первый руководитель исполнительного органа либо органа
управления учредителя - юридического лица первым руководителем совета
директоров, первым руководителем правления и его заместителем,
главным бухгалтером, крупным участником – физическим лицом, первым
руководителем крупного участника (банковского холдинга) –
юридического лица финансовой организации в период не более чем за
один год до принятия уполномоченным органом по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения
о консервации финансовой организации, принудительном выкупе ее акций,
о лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной
ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в
установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
_____________________________________________________________________
(дата, подпись, печать (при ее наличии))
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на открытие банка, а также
лицензирования банковских и
иных операций, деятельности на
рынке ценных бумаг,
осуществляемых банками

7. Соңғы күнтізбелік үш жылда құрылтайшы - заңды тұлғада ірі қаржылық проблемалар, оның ішінде банкротқа ұшырау, консервация, сауықтыру болды ма
_________________________________________________________________
(олардың туындау себептері)
_________________________________________________________________.
(бұл проблемаларды шешу нәтижелері)
8. Банк құрылтайшысы - заңды тұлға ірі акционері болып табылатын немесе жарғылық капиталға қатысу үлесінің он немесе одан да көп пайызына тура және (немесе) жанама ие ұйымдарды көрсетіңіз: ұйымның атауы, орналасқан жері және мемлекеттік тіркелуі туралы деректер
_________________________________________________________________
(ұйым қызметінің түрі)
_________________________________________________________________.
(осы заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысуы)
9. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысымен тізбесі белгіленген рейтингілік агенттіктердің бірі берген ұйым рейтингісі болған жағдайда, оны көрсетіңіз.
10. Құрылтайшы-заңды тұлғаның атқарушы органының не басқару органының бірінші басшысы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын консервациялау, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде директорлар кеңесінің бірінші басшысы, басқарманың бірінші басшысы және оның орынбасары, бас бухгалтері, ірі қатысушы-жеке тұлға, ірі қатысушының (банк холдингінің)-заңды тұлғаның бірінші басшысы болды ма.
_________________________________________________________________
(күні, қолы, мөрі (бар болса))
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
3-қосымша
Нысан
Банкті ашуға рұқсат беру туралы өтініш

Сноска. Приложение 3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление
о выдаче разрешения на открытие банка
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя, ИИН)
_____________________________________________________________________
(ссылка на нотариально или иным образом удостоверенный документ,
_____________________________________________________________________
подтверждающий полномочия заявителя на подачу настоящего заявления
_____________________________________________________________________
от имени учредителей)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(место работы заявителя и занимаемая им должность, место жительства,
юридический адрес)
просит в соответствии с решением (протоколом) учредительного
собрания №__ от "___" _________ года выдать разрешение на открытие
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(полное наименование и место нахождения создаваемого банка)
Учредитель (учредители) полностью отвечают за достоверность
прилагаемых к заявлению документов, а также своевременное
представление уполномоченному органу информации, запрашиваемой в
связи с рассмотрением настоящего заявления.
Приложение (указать перечень направляемых документов,
количество экземпляров и листов по каждому из них):
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
_____________________ ______________
(подпись заявителя) (дата)
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на открытие банка, а также
лицензирования банковских и
иных операций, деятельности на
рынке ценных бумаг,
осуществляемых банками
Форма
Сноска. Правый верхний угол приложения 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(печатается на бланке уполномоченного органа с изображением
государственного герба Республики Казахстан)
Разрешение N
на открытие банка
Настоящее разрешение выдано на открытие банка
____________________________________________________________________
(полное наименование банка).
Разрешение на открытие банка подлежит предъявлению в органы
юстиции вместе с учредительными документами и имеет юридическую силу
до принятия уполномоченным органом решения о выдаче банку лицензии
на проведение банковских операций.
Председатель (заместитель председателя)
___________________ "___" ________ года
Место печати
Приложение 5
к Правилам выдачи разрешения
на открытие банка, а также
лицензирования банковских и
иных операций, деятельности на
рынке ценных бумаг,
осуществляемых банками
Форма
Сноска. Правый верхний угол приложения 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
_________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса), ЖСН)
_________________________________________________________________
(өтініш берушінің осы өтінішті құрылтайшылардың атынан
_________________________________________________________________
беруге өкілеттігін растайтын нотариалды немесе басқадай
_____________________________________________________________
куәландырылған құжатқа сілтеме)
_________________________________________________________________
(өтініш берушінің жұмыс орны мен оның лауазымы, тұрғылықты жері,
заңды мекен-жайы)
Құрылтай жиналысының _____ жылғы "___" _________ №__ шешіміне
(хаттамасына) сәйкес
____________________________________________________________
(құрылатын банктің толық атауы мен орналасқан жері)
ашуға рұқсат беруді сұрайды.
Құрылтайшы (құрылтайшылар) өтінішке қоса берілген құжаттардың
шынайылығына, сондай-ақ уәкілетті органға осы өтініштің қаралуына
байланысты сұратылған ақпаратты уақтылы ұсынуға толық жауап береді.
Қосымша (жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналар саны және
әрқайсысының парақтар саны көрсетілсін):
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________
(өтініш берушінің қолы, күні)
Банкті ашуға рұқсат беру,
сондай-ақ банктер бағалы
қағаздар рыногында жүзеге
асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
4-қосымша
Нысан
Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
(уәкілетті органның Қазақстан Республикасының
мемлекеттік елтаңбасы бар бланкісінде басылады)
Банкті ашуға
N ___ рұқсат
Осы рұқсат
__________________________________________________________________
(банктің толық атауы)
ашуға берілді.
Банкті ашуға рұқсат әділет органдарына құрылтайшы құжаттармен
қоса берілуге тиіс және уәкілетті орган банкке банктік операцияларды
жүзеге асыруға лицензия беру туралы шешім қабылдағанға дейін заңды
күші бар.
Төраға (төрағаның орынбасары)
______________________ ____жылғы "__"_________
Мөрдің орны
Банкті ашуға рұқсат беру,
сондай-ақ банктер бағалы
қағаздар рыногында жүзеге
асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
5-қосымша
Нысан

Сноска. Приложение 5 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.03.2009 N 53 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Герб
Республики Казахстан
Полное наименование уполномоченного органа
Лицензия
на проведение банковских и иных операций
Номер лицензии _____ Дата выдачи "___" _________ _____ года
________________________________________________________
полное наименование банка
Настоящая лицензия дает право на проведение следующих видов
операций (в национальной и (или) иностранной валюте):
1) банковских операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2) иных операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Данные о лицензии на проведение банковских и иных операций,
полученной впервые:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
Председатель (заместитель Председателя)
Место печати
город Алматы
Приложение 5-1
к Правилам выдачи разрешения
на открытие банка, а также
лицензирования банковских и
иных операций, деятельности на
рынке ценных бумаг,
осуществляемых банками
Форма
Сноска. Правый верхний угол приложения 5-1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены приложением 5-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.03.2009 N 53 (порядок введения в действие см. п. 2 ); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Герб
Республики Казахстан
Полное наименование уполномоченного органа
Лицензия
на проведение банковских и иных операций исламского банка
Номер лицензии _____ Дата выдачи "___" _________ _____ года
________________________________________________________
полное наименование исламского банка
Настоящая лицензия дает право на проведение следующих видов
операций (в национальной и (или) иностранной валюте):

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда, өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.03.27. N 53 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз), 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасының
елтаңбасы
Уәкілетті органның толық атауы
Банктік және өзге операцияларды жүргізуге
Лицензия
Лицензияның нөмірі________ Берілген күні____жылғы "___"________
_____________________________________________________________________
банктің толық атауы
Осы лицензия операциялардың мынадай түрлерін (ұлттық және (немесе) шетел валютада) жүргізуге құқық береді:
1) банктік операцияларды:
_____________________________________________________________________ _____________________________________________________________________ 2) өзге операцияларды: __________________________________________________________________________________________________________________________________________
Банктік және өзге операцияларды жүргізуге бірінші рет алынған лицензия туралы деректер:__________________________________________________________________________________________________________________________________________ (нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
Төраға (Төрағаның орынбасары)
Мөрдің орны
Алматы қаласы
Банкті ашуға рұқсат беру,
сондай-ақ банктер бағалы
қағаздар рыногында жүзеге
асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
5-1-қосымша
Нысан
Ескерту. 5-1-қосымшамен толықтырылды, өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.03.27 N 53 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз), 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасының
елтаңбасы
Уәкілетті органның толық атауы
Ислам банкінің банктік және өзге операцияларды
жүргізуге Лицензия
Лицензияның нөмірі________Берілген күні_____жылғы "___"________
_____________________________________________________________________
ислам банкінің толық атауы
Осы лицензия операциялардың мынадай түрлерін (ұлттық және (немесе) шетел валютада) жүргізуге құқық береді:

1. Банковских операций исламского банка в соответствии с
пунктом 1 статьи 52-5 Закона Республики Казахстан "О банках и
банковской деятельности в Республике Казахстан":
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Банковских и иных операций в соответствии со статьей 30
Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в
Республике Казахстан":
1) банковских операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2) иных операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Данные о лицензии на проведение банковских и иных операций
исламского банка, полученной впервые:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
Председатель (заместитель Председателя)
Место печати
город Алматы
Приложение 6
к Правилам выдачи разрешения
на открытие банка, а также
лицензирования банковских и
иных операций, деятельности на
рынке ценных бумаг,
осуществляемых банками
Форма
Сноска. Правый верхний угол приложения 6 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 6 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.03.2009 N 53 (порядок введения в действие см. п. 2); постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Герб
Республики Казахстан
Полное наименование уполномоченного органа
Лицензия
на проведение банковских и иных операций и
деятельности на рынке ценных бумаг
Номер лицензии__________ Дата выдачи "___" ______ ____ года
____________________________________________________________________
полное наименование банка
Настоящая лицензия дает право на проведение:
1. Банковских операций (в национальной и/или иностранной валюте):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
иных операций (в национальной и (или) иностранной валюте):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

1. "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 52-5-бабының 1-тармағына сәйкес ислам банкінің банктік операцияларды:
2. "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабына сәйкес банктік және өзге операцияларды:
1) банктік операцияларды: __________________________________________________________________________________________________________________________________________ 2) өзге операцияларды: _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ислам банкінің банктік және өзге операцияларды жүргізуге бірінші рет алынған лицензиясы туралы деректер:_________________________________________________________________________________________________________________________________ (нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
Төраға (Төрағаның орынбасары)
Мөрдің орны
Алматы қаласы
Банкті ашуға рұқсат беру,
сондай-ақ банктер бағалы
қағаздар рыногында жүзеге
асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
6-қосымша
Нысан
Ескерту. 6-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
елтаңбасы
Уәкілетті органның толық атауы
Бағалы қағаздар рыногында
банктік және өзге операцияларды жүргізуге
Лицензия
Лицензияның нөмірі _______ Берілген күні ____жылғы "___"___________
__________________________________________________________________
банктің толық атауы
Осы лицензия мыналарды жүзеге асыруға құқық береді:
1. Банктік операцияларды (ұлттық және/немесе шетел валютада):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
өзге операцияларды (ұлттық және (немесе) шетел валютада):
________________________________________________________________
________________________________________________________________

2. Деятельности на рынке ценных бумаг:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Данные о лицензии, полученной впервые:
на проведение банковских и иных операций _____________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего
лицензию)
на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг:________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего
лицензию)
Председатель (заместитель Председателя)
Место печати
город Алматы
Приложение 6-1
к Правилам выдачи разрешения
на открытие банка, а также
лицензирования банковских и
иных операций, деятельности на
рынке ценных бумаг,
осуществляемых банками
Форма
Сноска. Правый верхний угол приложения 6-1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены приложением 6-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.03.2009 N 53 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Герб
Республики Казахстан
Полное наименование уполномоченного органа
Лицензия
на проведение банковских и иных операций исламского банка
и деятельности на рынке ценных бумаг
Номер лицензии _____ Дата выдачи "___" _________ _____ года
________________________________________________________
полное наименование исламского банка
Настоящая лицензия дает право на проведение:
1. Банковских операций исламского банка в соответствии с
пунктом 1 статьи 52-5 Закона Республики Казахстан "О банках и
банковской деятельности в Республике Казахстан" (в национальной и
(или) иностранной валюте):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Банковских и иных операций в соответствии со статьей 30
Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в
Республике Казахстан" (в национальной и (или) иностранной валюте):
1) банковских операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

2. Бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыруға:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Бірінші рет алған лицензия туралы деректер:
банктік және өзге операцияларды жүргізуге ______________________
______________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыруға: _____________
______________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
Төраға (Төрағаның орынбасары)
Мөрдің орны
Алматы қаласы
Банкті ашуға рұқсат беру,
сондай-ақ банктер бағалы
қағаздар рыногында жүзеге
асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
6-1-қосымша
Нысан
Ескерту. 6-1-қосымшамен толықтырылды, өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.03.27 N 53 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз), 2012.08.24 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
елтаңбасы
Уәкілетті органның толық атауы
Ислам банкінің банктік және өзге операцияларды және
бағалы қағаздар нарығында қызметті жүргізуге
Лицензия
Лицензияның нөмірі________Берілген күні____жылғы "___"_________
_____________________________________________________________________ ислам банкінің толық атауы
Осы лицензия мыналарды жүзеге асыруға құқық береді:
1. "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 52-5-бабының 1-тармағына сәйкес ислам банкінің банктік операцияларды (ұлттық және (немесе) шетел валютада):__________________________________________________________________________________________________________________________________________
2. "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабына сәйкес банктік және өзге операцияларды (ұлттық және (немесе) шетел валютада):
1) банктік операцияларды:__________________________________________________________________________________________________________________________________________

2) иных операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Деятельности на рынке ценных бумаг:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Данные о лицензии, полученной впервые:
на проведение банковских и иных операций исламского банка
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
на проведение банковских и иных операций исламского банка и
деятельности на рынке ценных бумаг:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
Председатель (заместитель Председателя)
Место печати
город Алматы
Приложение 6-2
к Правилам выдачи разрешения
на открытие банка, а также
лицензирования банковских и
иных операций, деятельности на
рынке ценных бумаг,
осуществляемых банками
Сноска. Правила дополнены Приложением 6-2 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
В _____________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ____________________________
(полное наименование банка)
Заявление
Прошу переоформить лицензию ___________________________________
____________________________________________________________________.
(указать наименование лицензии, вид валюты - национальная и (или)
иностранная)
в связи
_____________________________________________________________________
(указать причину переоформления лицензии)
Сведения о банке _____________________________________________:
1. Наименование, место нахождения _____________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(телефон, факс)
2. Данные о лицензии на проведение банковских и (или) иных
операций и (или) деятельности на рынке ценных бумаг, полученной
впервые
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего
лицензию)

2) өзге операцияларды:__________________________________________________________________________________________________________________________________________
3. Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға:__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Бірінші рет алынған лицензия туралы деректер:
ислам банкінің банктік және өзге операцияларды жүргізуге__________________________________________________________________________________________________________________________________________ (нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
ислам банкінің банктік және өзге операцияларды және бағалы қағаздар нарығында қызметті жүргізуге:__________________________________________________________________________________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
Төраға (Төрағаның орынбасары)
Мөрдің орны
Алматы қаласы
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
6-2-қосымша
Нысан
_____________________________
(уәкілетті органның
толық атауы)
____________________________
(банктің толық атауы)
Өтініш
Ескерту. 6-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
__________________________________________________________ байланысты
(лицензияны қайта рәсімдеу себебі көрсетілсін)
___________________________________
____________________________________________________________________.
(лицензияның атауы, валюта түрі көрсетілсін - ұлттық және (немесе) шетелдік)
лицензияны қайта рәсімдеуді сұраймын.
Банк туралы мәліметтер:_________________________________________.
1. Атауы, орналасқан жері ________________________________
____________________________________________________________________.
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үйдің нөмірі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(телефоны, факсы)
2. Банктік және (немесе) өзге де операцияларды жүргізуге және
(немесе) бағалы қағаздар нарығындағы қызметке алғаш рет алынған
лицензия туралы деректер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)

3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и
листов по каждому из них:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Банк и учредители (акционеры) полностью подтверждают
достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица,
уполномоченного на подачу заявления
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
____________________ ______________
(подпись) (дата)
Место печати (при ее наличии)
Приложение 6-3
к Правилам выдачи разрешения
на открытие банка, а также
лицензирования банковских и
иных операций, деятельности на
рынке ценных бумаг,
осуществляемых банками
Сноска. Правила дополнены Приложением 6-3 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
В _____________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ____________________________
(полное наименование
исламского банка)
Заявление
Прошу переоформить лицензию ___________________________________
____________________________________________________________________.
(указать наименование лицензии, вид валюты - национальная и (или)
иностранная)
в связи
_____________________________________________________________________
(указать причину переоформления лицензии)
Сведения об исламском банке ___________________________________
____________________________________________________________________:
1. Наименование, место нахождения _____________________________
____________________________________________________________________.
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, телефон, факс)
2. Данные о лицензии на проведение банковских и иных операций
исламского банка, полученной впервые
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего
лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и
листов по каждому из них:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Исламский банк и учредители (акционеры) полностью подтверждают
достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица,
уполномоченного на подачу заявления
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
____________________ ______________
(подпись) (дата)
Место печати (при ее наличии)
Приложение 7
к Правилам выдачи разрешения на
открытие банка, а также
лицензирования банковских и иных
операций, деятельности на рынке
ценных бумаг, осуществляемых банками

3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналар саны және
әрқайсысының парақтар саны__________________________________________
____________________________________________________________________.
Банк пен құрылтайшылар (акционерлер) өтінішке қоса берілетін
құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін толық растайды.
Өтініш беруге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса), лауазымы
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
__________________
(қолы)
20___ жылғы ___ __________
Мөр орны (бар болса)
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
6-3-қосымша
Нысан
_____________________________
(уәкілетті органның
толық атауы)
____________________________
(ислам банкінің толық атауы)
Өтініш
Ескерту. 6-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
__________________________________________________________ байланысты
(лицензияны қайта рәсімдеу себебі көрсетілсін)
___________________________________
____________________________________________________________________.
(лицензияның атауы, валюта түрі көрсетілсін - ұлттық және (немесе) шетелдік)
лицензияны қайта рәсімдеуді сұраймын.
Ислам банкі туралы мәліметтер:________________________________.
1. Атауы, орналасқан жері ________________________________
____________________________________________________________________.
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үйдің нөмірі, телефоны, факсы)
2. Ислам банкінің банктік және өзге де операцияларды жүргізуге
алғаш рет алынған лицензиясы туралы деректер:
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналар саны және
әрқайсысының парақтар саны__________________________________________
____________________________________________________________________.
Ислам банкі мен құрылтайшылар (акционерлер) өтінішке қоса
берілетін құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін толық растайды.
Өтініш беруге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса), лауазымы
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
____________________
(қолы)
20___ жылғы ___ __________
Мөр орны (бар болса)
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
7-қосымша
Нысан
_____________________________
(уәкілетті органның
толық атауы)
____________________________
(банктің толық атауы)
Банктік және өзге де операцияларды жүргізуге
лицензия беру туралы өтініш

Сноска. Приложение 7 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
В _____________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ____________________________
(полное наименование банка)
Заявление
о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций
Прошу выдать лицензию на проведение:
банковских операций (указать вид валюты - в национальной и
(или) иностранной):
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
иных операции:
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Сведения о банке:
1. Наименование, место нахождения
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
____________________________________________________________________.
(телефон, факс)
2. Данные о лицензии, полученной впервые:
на проведение банковских и иных операций ______________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и
листов по каждому из них:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Банк и учредители (акционеры) полностью подтверждают
достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица,
уполномоченного на подачу заявления
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
____________________ ______________
(подпись) (дата)
Место печати (при ее наличии)
Приложение 7-1
к Правилам выдачи разрешения
на открытие банка, а также
лицензирования банковских и
иных операций, деятельности на
рынке ценных бумаг,
осуществляемых банками
Сноска. Правый верхний угол приложения 7-1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены приложением 7-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.03.2009 N 53 (порядок введения в действие см. п. 2); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
В _____________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ____________________________
(полное наименование
исламского банка)
Заявление
о выдаче лицензии на проведение банковских и иных
операций исламского банка
Прошу выдать лицензию на проведение (указать вид валюты - в
национальной и (или) иностранной):

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Банк операцияларын (валюта түрі көрсетілсін - ұлттық және (немесе) шетелдік):
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
өзге операцияларды:
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________________
жүргізуге лицензия беруіңізді сұраймын.
Банк туралы мәліметтер:_______________________________________.
1. Атауы, орналасқан жері ________________________________
____________________________________________________________________.
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үйдің нөмірі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(телефоны, факсы)
2. Банктік және өзге операцияларды жүргізуге алғаш рет алынған
лицензия туралы деректер:_________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналар саны және
әрқайсысының парақтар саны _________________________________________
____________________________________________________________________.
Банк пен құрылтайшылар (акционерлер) өтінішке қоса берілетін
құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін толық растайды.
Өтініш беруге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
____________________
қолы)
20___ жылғы ___ __________
Мөр орны (бар болса)
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
7-1-қосымша
Нысан
_____________________________
(уәкілетті органның
толық атауы)
____________________________
(ислам банкінің толық атауы)
Ислам банкінің банктік және өзге де операцияларын жүргізуге
лицензия беру туралы өтініш
Ескерту. 7-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.03.27. N 53 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Мынадай операцияларды (валюта түрі көрсетілсін - ұлттық және (немесе) шетелдік):

2. Данные о лицензии, полученной впервые:
на проведение банковских и иных операций исламского банка
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего
лицензию)
на проведение банковских и иных операций исламского банка и
деятельности на рынке ценных бумаг:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего
лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и
листов по каждому из них:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Исламский банк и акционеры полностью подтверждают достоверность
прилагаемых к заявлению документов (информации).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица,
уполномоченного на подачу заявления
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________ ______________
(подпись) (дата)
Место печати (при ее наличии)
Приложение 9
к Правилам выдачи разрешения на
открытие банка, а также
лицензирования банковских и иных
операций, деятельности на рынке
ценных бумаг, осуществляемых банками
Сноска. Правила дополнены Приложением 9 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 242 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление
на прекращение действия лицензии в связи с добровольным
обращением в уполномоченный орган, исключение
отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности
_____________________________________________________________________
(наименование банка)
просит в соответствии с решением общего собрания акционеров
№ _______________________ от "___" ___________ _________ года,
_____________________________________________________________________
(место проведения)
осуществить (нужное выбрать) прекращение действия лицензии на
проведение банковских или иных операций и (или) деятельности на рынке
ценных бумаг от "__" ___________ 20___ года № _____,
_____________________________________________________________________
(наименование лицензии)
исключение отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности из
лицензии на проведение банковских или иных операций и (или)
деятельности на рынке ценных бумаг от "__" _________20___ года № ___.
____________________________________________________________.
(наименование вида операции и (или) подвида деятельности)
Банк полностью отвечает за достоверность прилагаемых к
заявлению документов и информации, а также своевременное
представление уполномоченному органу дополнительной информации и
документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением заявления.
Прилагаемые документы (указать поименный перечень направляемых
документов, количество экземпляров и листов по каждому из них):
___________________________________________________________
___________________________________________________________
__________________________________________________________.
Первый руководитель Банка (фамилия, имя, отчество (при его
наличии), ссылка на документ, являющийся основанием получения
названных полномочий)
____________________ ______________
(подпись) (дата)
Место печати (при ее наличии)

2. Ислам банкінің банктік және өзге операцияларын жүргізуге:
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
ислам банкінің банктік және өзге операцияларын және бағалы
қағаздар нарығында қызметті жүргізуге алғаш рет алынған лицензия
туралы деректер:
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналар саны және
әрқайсысының парақтар саны:
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
Ислам банкі мен құрылтайшылар (акционерлер) өтінішке қоса
берілетін құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін толық растайды.
Өтініш беруге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса), лауазымы
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
____________________
(қолы)
20___ жылғы ___ __________
Мөр орны (бар болса)
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
9-қосымша
Нысан
Уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауға байланысты лицензияның қолданылуын тоқтатуға, операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастауға
өтініш
Ескерту. 9-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
____________________________________________________________________
(банктің атауы)
акционерлерінің жалпы жиналысының 20___жылғы "___" ___________ №
_____ шешіміне сәйкес
____________________________________________________________________
(өткізілген орны)
банктік немесе өзге операцияларды және (немесе) бағалы қағаздар
нарығында қызметті жүргізуге берілген 20___жылғы "__" ___________ №
____лицензияның қолданылуын тоқтату (керегі таңдалсын)
____________________________________________________________________,
(лицензияның атауы)
банктік немесе өзге операцияларды және (немесе) бағалы қағаздар
нарығында қызметті жүргізуге берілген 20___жылғы "__" ___________ №
_____ лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе)
қызметтің шағын түрлерін алып тастау
_______________________________________________________________.
(операция түрінің және (немесе) қызметтің шағын түрінің атауы)
Банк өтінішке қоса берілген құжаттар мен ақпараттың
дәйектілігіне, сондай-ақ уәкілетті органға өтінішті қарауға
байланысты сұралатын қосымша ақпараттың және құжаттардың уақтылы
берілуіне толық жауап береді.
Қоса берілетін құжаттар (жіберілетін құжаттардың атаулы
тізбесі, даналар саны және әрқайсысының парақтар саны көрсетілсін):
Банктің бірінші басшысы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
аталған өкілеттіктерді алуға негіз болып табылатын құжатқа сілтеме)
______________________________
(қолы, мөрі (бар болса))