Об утверждении Правил осуществления контроля за деятельностью должностных лиц местных исполнительных органов в области экологической экспертизы
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 24 мая 2007 года № 160-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июня 2007 года № 4740. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 1 февраля 2012 года № 170-Ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды РК от 01.02.2012 № 170-Ө.
В соответствии с подпунктом 29) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления контроля за деятельностью должностных лиц местных исполнительных органов в области экологической экспертизы.
2. Признать утратившим силу приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 8 апреля 2005 года  N 121-п "Об утверждении Правил осуществления контроля за деятельностью должностных лиц местных исполнительных органов в области государственной экологической экспертизы", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2005 года N 3602, опубликованный в "Юридической газете" от 13 октября 2005 года N 189 (923).
3. Довести настоящий приказ до сведения территориальных подразделений Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
Утверждены
приказом Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 24 мая 2007 года N 160-п
Правила осуществления контроля
за деятельностью должностных лиц местных исполнительных
органов в области экологической экспертизы
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3).
Сноска. По всему тексту:
слова "Территориальные управления", "Территориальным управлениям", "Территориальных управлений", "Территориального управления", "Территориальное управление", "Территориальными управлениями" заменены соответственно словами "Территориальные подразделения", "Территориальным подразделениям", "Территориальных подразделений", "Территориального подразделения", "Территориальное подразделение", "Территориальными подразделениями" в соответствии с приказом Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3);
слова "Министерству", "Министерства", "Министерство", "Министерстве" заменены соответственно словами "уполномоченному органу", "уполномоченного органа", "уполномоченный орган", "уполномоченном органе" в соответствии с приказом Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3);

Жергілікті атқарушы органдардың лауазымды тұлғаларының экологиялық сараптама саласындағы қызметіне бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау министрлігі 2007 жылғы 24 мамырдағы N 160-Ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 14 маусымдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4740 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 1 ақпандағы № 25-ө Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012.02.01 № 25-ө Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 17-бабындағы 29) тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған Жергілікті атқарушы органдардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік экологиялық сараптама саласындағы қызметіне бақылауды жүзеге асыру ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 28 сәуірде N 3602 болып тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2005 жылғы 13 қазанда N 18 (923) жарияланған "Жергілікті атқарушы органдардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік экологиялық сараптама саласындағы қызметіне бақылауды жүзеге асыру ережесі бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2005 жылғы 8 сәуірдегі N 121-ө бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлігі аумақтық басқармаларының, облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының мәліметіне жеткізілсін.
4. Осы бұйрық ол ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2007 жылғы 24 мамырдағы
N 160-Ө бұйрығымен бекітілген
Жергілікті атқарушы органдардың лауазымды тұлғаларының экологиялық сараптама саласындағы қызметіне бақылауды жүзеге асыру ережесі
Ескерту. Ереженің атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.
Барлық мәтін бойынша "Аумақтық басқармалар", "Аумақтық басқармаларға", "Аумақтық басқарманың", "Аумақтық басқарма", "Аумақтық басқармалармен" деген сөздер "Аумақтық бөлімшелер", "Аумақтық бөлімшелерге", "Аумақтық бөлімшенің", "Аумақтық бөлімше", "Аумақтық бөлімшелермен" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.
Барлық мәтін бойынша "Министрлікке", "Министрліктің", "Министрлік", "Министрлігінде" деген сөздер "уәкілетті органға", "уәкілетті органның", "уәкілетті орган", "уәкілетті органда" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.

1. Общие положения
1. Правила осуществления контроля за деятельностью должностных лиц местных исполнительных органов в области экологической экспертизы (далее - Правила) разработаны в соответствии с Экологическим  кодексом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3).
2. Настоящие Правила определяют порядок организации и проведения контроля уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными органами за деятельностью местных исполнительных органов в области государственной экологической экспертизы.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3).
3. Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) и  территориальные управления охраны окружающей среды (далее - Территориальные подразделения), выполняют координацию всей эколого-экспертной деятельности в Республике Казахстан.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3).
4. К должностным лицам местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы) (далее - Местные органы), осуществляющим деятельность в области государственной экологической экспертизы, относятся служащие экспертного подразделения Департаментов/Управления природных ресурсов и регулирования природопользования областей (города республиканского значения, столицы).
5. Руководитель экспертного подразделения Местного органа назначается и освобождается от должности в соответствии с процедурой назначения Местного органа.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3).
6. Целью осуществления контроля является проверка соответствия деятельности Местных органов, проводящих государственную экологическую экспертизу, экологическому законодательству, экологическим нормативам и настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3).
7. Местные органы в области экологической экспертизы подотчетны  уполномоченному органу и его Территориальным подразделениям.
2. Порядок организации контроля
8. Эксперты экспертных подразделений Местных органов организуют и проводят государственную экологическую экспертизу объектов II, III и IV категории.

1. Жалпы ережелер
1. Жергілікті атқарушы органдардың лауазымды тұлғаларының экологиялық сараптама саласындағы қызметіне бақылауды жүзеге асыру ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексіне сәйкес әзірленген.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.
2. Осы Ереже қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган және оның аумақтық органдарының мемлекеттік экологиялық сараптама саласындағы жергілікті атқарушы органдардың қызметіне бақылауды ұйымдастыру мен жүргізудің тәртібін анықтайды.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) және аумақтық қоршаған ортаны қорғау басқармалары (бұдан әрі - Аумақтық бөлімшелер) Қазақстан Республикасындағы барлық экологиялық сараптамалық қызметтің үйлестіруін орындайды.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік экологиялық сараптама саласында қызметтерді жүзеге асыратын облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының (бұдан әрі - Жергілікті органдар) лауазымды тұлғаларына облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу департаменттері/басқармалары сараптамалық құрылымдарының қызметкерлері жатады.
5. Жергілікті органның сараптамалық құрылымының басшысы Жергілікті органның тағайындау рәсіміне сәйкес тағайындалады және босатылады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.
6. Бақылауды жүзеге асыру мақсаты мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізетін Жергілікті органдардың қызметін экологиялық заңнамамен, экологиялық нормативтермен және осы Ережемен сәйкестігіне тексеру болып табылады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.
7. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жергілікті органдар уәкілетті органға және оның Аумақтық бөлімшелеріне есепті.
2. Бақылауды ұйымдастыру тәртібі
8. Жергілікті органдардың сараптау бөлімшелерінің сарапшылары II, III және IV санаттағы объектілерге мемлекеттік экологиялық сараптама ұйымдастырады және жүргізеді.

Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3).
9. Общий контроль за проведением эколого-экспертной деятельности в Республике Казахстан осуществляется экспертным подразделением уполномоченного органа.
10. Контроль за деятельностью Местных органов в области выполнения государственной экологической экспертизы на местах осуществляют отделы экологического регулирования Территориального подразделения посредством общего руководства за порядком и процедурой рассмотрения объектов экспертизы и в процессе периодических плановых проверок экспертных подразделений Местных органов.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3).
3. Порядок проведения проверок
11. Территориальные подразделения осуществляют периодические (плановые) проверки экспертных подразделений Местных органов.
12. Периодичность проведения плановых проверок экспертных подразделений Местных органов осуществляется в соответствии с планом, утвержденным руководителем Территориального подразделения, но не реже одного раза в полугодие.
13. Территориальное подразделение уведомляет Местный орган за 15 дней о проведении плановой проверки.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внеснными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 29.04.2010 № 115-п (порядок введения в действие см. п. 3).
14. Территориальное подразделение устанавливает сроки, объемы и порядок проведения плановой проверки экспертных подразделений Местного органа, осуществляющего деятельность в области государственной экологической экспертизы.
Проверке подлежит вся эколого-экспертная деятельность, проводимая Местным органом за период, прошедший с момента последней проверки.
15. Внеплановые проверки экспертных подразделений Местных органов проводятся отделом экологического регулирования Территориального подразделения, а при необходимости, с участием представителей экспертного подразделения уполномоченного органа, в случае выявления в заключениях государственной экологической экспертизы грубых нарушений экологического законодательства, экологических нормативов, а также по обращению местных представительных или исполнительных органов, природопользователей, общественных объединений, органов суда и прокуратуры.
Внеплановые проверки носят целенаправленный характер, проводятся по конкретному объекту экспертизы или действию Местных органов.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3).

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.
9. Қазақстан Республикасында экологиялық-сараптамалық қызметті жүргізуге жалпы бақылауды уәкілетті органның сараптамалық құрылымы жүзеге асырады.
10. Жергілікті жерде мемлекеттік экологиялық сараптаманы орындау саласындағы Жергілікті органдарының қызметіне бақылау Аумақтық бөлімшенің экологиялық реттеу бөлімдері сараптама объектілерін қарастыру тәртібі мен рәсіміне жалпы басшылық арқылы және Жергілікті органдардың сараптамалық құрылымдарын мерзімді жоспарлы тексеру үдерісінде жүзеге асырады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.
3. Тексеруді жүргізу тәртібі
11. Аумақтық бөлімшелер Жергілікті органдардың сараптамалық құрылымдарына мерзімді (жоспарлы) тексерісті жүзеге асырады.
12. Жергілікті органдардың сараптамалық құрылымдарына жоспарлы тексерістерді жүргізудің мерзімділігі жарты жылда бір реттен сирек емес, Аумақтық бөлімше басшысы бекіткен жоспарға сәйкес жүзеге асады.
13. Аумақтық бөлімше жоспарлы тексерісті жүргізу туралы Жергілікті органды 15 күн бұрын хабарлайды.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз), 2010.04.29 N 115-ө бұйрықтарымен.
14. Аумақтық бөлімше мемлекеттік экологиялық сараптама саласында қызметті жүзеге асыратын Жергілікті органның сараптамалық құрылымдарына жоспарлы тексеріс жүргізудің мерзімін, көлемін және тәртібін белгілейді.
Тексеруге соңғы тексерістен кейін өткен мерзім үшін Жергілікті органмен жүргізілетін барлық экологиялық-сараптамалық қызметі жатады.
15. Жергілікті органдардың сараптамалық құрылымдарына жоспардан тыс тексеріс Аумақтық бөлімшенің экологиялық реттеу бөлімімен жүргізіледі, мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысында экологиялық заңнамасын, экологиялық нормативтерін өрескел бұзушылық айқындалған жағдайда, сондай-ақ жергілікті өкілетті немесе атқару органдарының, табиғат пайдаланушыларының, қоғамдық ұйымдардың, сот және прокуратура ұйымдарының бастамашылығымен уәкілетті органның сараптамалық құрылымының қатысуымен жүргізіледі.
Жоспардан тыс тексерістер мақсатты сипатта, нақты сараптама объектісі немесе Жергілікті органның әрекеті бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.

16. Результаты проведения проверок Местных органов оформляются Протоколом ( приложение N 1 ), который подписывается представителем экспертного подразделения, осуществляющего проверку. Протокол проверки составляется в 2-х экземплярах, один из которых остается у органа, осуществляющего проверку, другой - передается Местному органу для принятия мер по устранению замечаний.
4. Порядок отчетности
17. Местный орган, осуществляющий деятельность по экологической экспертизе, производит отчетность перед Территориальным подразделением по выполненным государственным экологическим экспертизам объектов экспертизы. Местными органами ежемесячно до 30 числа представляются в Территориальные подразделения копии выданных заключений государственной экологической экспертизы с сопроводительным документом.
18. Отчеты за квартал, полугодие, 9 месяцев и год представляются в Территориальные подразделения по установленной форме (приложение N 2) не позднее 25 числа последнего месяца отчетного периода.
5. Принятие мер по результатам проверки
и представленным отчетам
19. B случае выявления по результатам проведенных проверок и представленной отчетности нарушений Местным органом требований экологического законодательства Республики Казахстан, руководители экспертных подразделений уполномоченного органа, Территориального подразделения, могут отозвать и аннулировать заключения государственной экологической экспертизы, выданные Местными органами, осуществляющим деятельность в области государственной экологической экспертизы. О предпринятых действиях Территориальное подразделение информирует уполномоченный орган.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3).
20. Об отзыве и аннулировании заключения государственной экологической экспертизы уведомляется Местный орган, инициатор экспертизы, а также банки и финансовые учреждения.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3).
21. Разногласия, возникающие между Территориальными подразделениями и Местными органами в области выполнения государственной экологической экспертизы оформляются протоколом, рассматриваются в уполномоченном органе с учетом мнения заинтересованных сторон.
Приложение N 1
к Правилам осуществления контроля
за деятельностью должностных лиц
местных исполнительных органов
в области государственной
экологической экспертизы,
утвержденным приказом Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 24 мая 2007 года N 160-п
Протокол
проверки экспертного подразделения ______ области
(города республиканского значения, столицы)
От "___" __________200__года
Присутствовали:
От Территориального подразделения:
От Местного органа:
Рассматривали результаты выполненных экспертиз за ______200__года:
(перечисление выполненных заключений государственных
экологических экспертиз)
В результате проверки установлены нарушения в следующих заключениях
(перечисление нарушений, характеристика нарушений):
Принято решение:
Должность            Подпись        Ф.И.О.
Приложение N 2
к Правилам осуществления контроля
за деятельностью должностных лиц
местных исполнительных органов
в области государственной
экологической экспертизы,
утвержденным приказом Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 24 мая 2007 года N 160-п

16. Жергілікті органды тексеру нәтижесі тексерісті жүзеге асырып отырған сараптамалық құрылымның өкілі қол қоятын Хаттамамен (N 1 қосымша) рәсімделеді. Тексеріс хаттамасы 2 данада жасалады, біреуі тексерісті жүзеге асырған органда қалады, екіншісі - ескертулерді жою жөніндегі шаралар үшін Жергілікті органға жіберілді.
4. Есептілік тәртібі
17. Экологиялық сараптама жөніндегі қызметті жүзеге асыратын Жергілікті орган сараптама объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама орындау жөніндегі Аумақтық бөлімше алдында есеп береді. Жергілікті органдар ай сайын 30 күніне дейін жолдама құжаттарымен берілген мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытынды көшірмесін Аумақтық бөлімшелерге ұсынады.
18. Тоқсанға, жартыжылдыққа, 9 ай және жылдық есептер Аумақтық бөлімшеге белгіленген нысанда (N№2 қосымша) есептік кезеңнің соңғы айының 25 күнінен кешіктірмей ұсынылады.
5. Тексеріс нәтижелері және ұсынылған есептер бойынша  шаралар қолдану
19. Жүргізілген тексеріс нәтижесі және ұсынылған есеп бойынша Жергілікті органмен Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын бұзушылығы айқындалған жағдайда, уәкілетті органның, Аумақтық бөлімшенің сараптамалық құрылымдар басшылары мемлекеттік экологиялық сараптама саласындағы қызметті жүзеге асыратын Жергілікті органдармен берілген мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын қайтара алады және күшін жоя алады.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.
20. Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын қайтарып алу және күшін жою жөнінде Жергілікті орган, сараптама бастамашысы, сонымен қатар банктер және қаржылық мекемелер хабарландырылады.
Ескерту. 20-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.
21. Аумақтық бөлімшелер мен Жергілікті органдардың арасындағы мемлекеттік экологиялық сараптама саласындағы туатын келіспеушіліктер хаттамамен рәсімделеді, мүдделі тараптардың пікірін ескере отырып, Министрлігінде қарастырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2007 жылғы 24 мамырдағы
N 160-ө бұйрығымен бекітілген
Жергілікті атқарушы органдардың
лауазымды тұлғаларының мемлекеттік
экологиялық сараптама саласындағы
қызметіне бақылауды жүзеге асыру
ережесіне 1 қосымша
______________ облысының (республикалық маңызы бар
қаланың, астананың) сараптамалық құрылымын тексеру
хаттамасы
200___жылғы "__" ________
Қатысқандар:
Аумақтық бөлімшеден:
Жергілікті органнан:
200____жылғы__________кезеңінде орындалған сараптама нәтижелерін қарастырды:
(орындалған мемлекеттік экологиялық сараптамаларды атап шығу)
Тексеріс нәтижесінде мынадай қорытындыларда бұзушылық айқындалды (бұзушылықтарды атап шығу, бұзушылық сипаттамасы):
Шешім қабылданды:
Лауазымы        Қолы                  Аты-жөні
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2007 жылғы 24 мамырдағы
N 160-ө бұйрығымен бекітілген
Жергілікті атқарушы органдардың
лауазымды тұлғаларының мемлекеттік
экологиялық сараптама саласындағы
қызметіне бақылауды жүзеге асыру
ережесіне 2 қосымша

Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 05.11.2009 № 236-Ө (порядок введения в действие см. п.3).
Кому представляется:
Форма N 43-а
(экспертиза)
Территориальное подразделение
уполномоченного органа в области охраны окружающей среды Республики Казахстан
Представляется до 25
числа последнего
месяца отчетного
периода
(ежеквартальная)
Отчет
по выполненным государственным экологическим экспертизам
Департамента/Управления природных ресурсов и
регулирования природопользования акимата ____________ области
(города республиканского значения, столицы)
за ______ квартал (полугодие, год) 200__года
NN
п/
п
Виды
проектной
документации
Количество
рассмотренных
документов
Количество
несогла-
сованных
документов
Осталось
на
рассмот-
рении на
конец
отчетного
периода
всего
В т.ч.
повторно
всего
В т.ч.
повторно
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Из них
рассмотрено с
привлечением
внештатных
экспертов
Руководитель экспертного подразделения
_____(подпись) _____________________________ Ф.И.О.

Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.11.05 N 236-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.
Кімге ұсынылады:
№43-а нысаны сараптама)
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі
Есептік кезеңнің соңғы айының 25 күніне дейін
ұсынылады (тоқсан сайын)
200_____жылғы _______тоқсан (жартыжылдық, жыл) үшін
___________________облысы (республикалық маңызы бар
қала, астана) әкімдігінің Табиғи ресурстар және
табиғатты пайдалануды реттеу департаментінің/басқарманың
орындалған мемлекеттік экологиялық
сараптамалары жөнінде есеп
NN
р/р
Жобалық
құжаттар
түрі
Қарастырылған құжаттар саны
Келісілген құжаттар саны
Есептік кезеңнің соңында қарастыруға қалдырылды
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы:
Бұлардың
ішінен
штаттан тыс
сарапшылар-
ды тарту
арқылы қарастырылды
Сараптамалық құрылым басшысы
Қолы _____________ Аты-жөні___________________________________