Об утверждении Правил свидетельствования юридической равнозначимости бумажной копии электронного документа, имеющего юридическую силу Центрами обслуживания населения
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 29 июня 2007 года N 287-п и Министра юстиции Республики Казахстан от 29 июня 2007 года N 193. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июля 2007 года N 4820. Утратил силу совместным приказом Министра связи и информации Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 18 и Министра юстиции Республики Казахстан от 5 апреля 2010 года № 99.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра связи и информации РК от 27.04.2010 № 18 и Министра юстиции РК от 05.04.2010 № 99.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы" в целях обеспечения граждан и организаций ускоренным и качественным доступом к государственным услугам, ПРИКАЗЫВАЕМ :
1. Утвердить прилагаемые Правила свидетельствования юридической равнозначимости бумажной копии электронного документа, имеющего юридическую силу Центрами обслуживания населения.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на координирующий орган - Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства                  Министр юстиции
Республики Казахстан                    Республики Казахстан
по информатизации и связи
Утверждены
совместным приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по информатизации и связи
29 июня 2007 года N 287-п
Министра юстиции
Республики Казахстан
29 июня 2007 года N 193
Правила
свидетельствования юридической равнозначимости бумажной копии
электронного документа, имеющего юридическую силу Центрами
обслуживания населения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы" и определяют порядок свидетельствования юридической равнозначимости бумажной копии электронного документа, имеющего юридическую силу (далее - свидетельствование).
2. В Центре обслуживания населения (далее - Центр) заявителям предоставляются государственные услуги в электронной форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен заң күші бар электронды құжаттың қағаз жүзіндегі данасының заңды тең маңыздылығын куәландырудың ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі мен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2007 жылғы 29 маусымдағы N 287-п, N 193 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі 2007 жылғы 20 шілдедегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4820 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 18 және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 5 сәуірдегі № 99 бірлескен бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2010.04.27 № 18 және ҚР Әділет министрінің 2010.04.05 № 99 бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471»Қазқстан Республикасында»"электрондық үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы"  Жарлығына сәйкес, азаматтар мен ұйымдардың  мемлекеттік қызмет көрсетулерге жедел әрі сапалы қолжетімділігін  қамтамасыз ету мақсатында,  БҰЙЫРАМЫЗ :
1. Қоса беріліп отырған Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен заң күші бар электронды құжаттың қағаз жүзіндегі данасының заңды тең маңыздылығын куәландырудың ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау үйлестіруші орган - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жүктелсін.
3. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізілсін.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және байланыс
агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және байланыс
агенттігі төрағасының
2007 жылғы 29 маусымдағы N 287-п
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 29 маусымдағы N 193
бірлескен бұйрығымен бекітілді
Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен заң күші бар электронды құжаттың қағаз жүзіндегі данасының заңды тең маңыздылығын куәландыру ережесі
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471 "Қазақстан Республикасында "электрондық үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Жарлығына сәйкес әзірленді және заң күші бар электронды құжаттың қағаз жүзіндегі данасының заңды тең маңыздылығын куәландыру тәртібін анықтайды.
2. Халыққа қызмет көрсету орталықтарында (бұдан әрі - Орталық) өтініш иелеріне электронды нысандағы мемлекеттік қызметтерді осы ереженің 1-қосымшасына сәйкес көрсетіледі.

3. Свидетельствование юридической равнозначимости бумажной копии электронного документа, имеющей юридическую силу, производится в следующем порядке:
1) заявитель, обратившийся в Центр, заполняет бланк заявления согласно приложению 2, указывая конкретный документ, который ему необходимо получить. Для получения одного документа заполняется один бланк заявления.
2) сотрудник Центра, уполномоченный на совершение свидетельствования, (далее - сотрудник), осуществляет прием заявлений на государственном и (или) русском языках;
3) осуществляет проверку полноты представленных документов, правильность их составления и соответствия действующему законодательству Республики Казахстан;
4) при правильности и полноты заполнения и предоставления документов, регистрирует принятое заявление в журнале учета заявлений по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и выдает расписку о приеме соответствующих документов от заявителя. Ведение журнала учета, поступивших заявлений возможно в электронном виде;
5) сотрудник, по поступившему заявлению направляет запрос в соответствующую электронную базу данных, засвидетельствовав запрос своей электронной подписью;
6) электронный документ, засвидетельствованный электронной цифровой подписью уполномоченного государственного органа и поступивший на запрос распечатывается, удостоверяется личной печатью сотрудника Центра и выдается заявителю.
4. В соответствии с настоящими Правилами электронный документ, засвидетельствованный электронной цифровой подписью уполномоченного государственного органа, юридически равнозначен документу на бумажном носителе, распечатанному и удостоверенному личной печатью сотрудника Центра.
Приложение 1
к Правилам свидетельствования
юридической равнозначимости
бумажной копии электронного
документа, имеющего юридическую
силу Центрами обслуживания
населения
Перечень
видов государственных услуг, оказываемых в электронной форме:
1. Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации юридических лиц, филиалов и представительств;
2. Выдача справки о наличии или отсутствии недвижимого имущества;
3. Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках.
Приложение 2
к Правилам свидетельствования
юридической равнозначимости
бумажной копии электронного
документа, имеющего юридическую
силу Центрами обслуживания
населения
Центр обслуживания населения
________________ района
города ___________________
от _______________________
__________________________
(Ф.И.О. заявителя)
проживающего по адресу:
__________________________
___________тел.___________
Заявление N ___
Прошу принять заявление _____________________________________
___________________________________________________________________
(вид запрашиваемой государственной услуги)
с приложением следующих документов:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_____________________
(подпись заявителя)
"___"_________200__ г.
___________________________________________________________________
(ЛИНИЯ ОТРЫВА)
Расписка N ___
Заявление ___________________________________________________
(вид запрашиваемой государственной услуги)
с приложением следующих документов:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
принято от __________________________.
(Ф.И.О. заявителя)
Дата и место выдачи документов: с __ час. ___ мин.
"___"_______ 200_ г. по адресу: __________________________ каб.
(окно) N ____.
Сотрудник Центра обслуживания населения
________________________________               _________________
(Ф.И.О.)                                (подпись)
"___"_______200_ г. __ час. ___ мин.
место штампа
Приложение 3
к Правилам свидетельствования
юридической равнозначимости
бумажной копии электронного
документа, имеющего юридическую
силу Центрами обслуживания
населения
Келіп түскен өтініштерді есепке алу журналы
Журнал учета поступивших заявлений
Р/с
N
п/п
Өтініш-
тің
қабыл-
данған
күнi,
уақыты
және
нөмірі
дата,
время
приема
и
номер
заяв-
ления
Өтiнiш
беру-
шiнiң
Т.А.Ә.
Ф.И.О.
заяви-
теля
Өті-
ніш
ны-
саны
пред-
мет
заяв-
ления
уәкі-
летті
органға
жолдаған
күні және
уақыты
дата и
время
направ-
ления в
уполно-
моченный
орган
қа-
ралу
мер-
зімі
срок
рас-
смот-
рения
уәкі-
летті
орган-
нан
келіп
түскен
күні
және
уаұыты
дата и
время
поступ-
ления
из
уполно-
мочен-
ного
органа
қарау
нәти-
жесі
резу-
льтат
рас-
смот-
рения

3. Заң күші бар электронды құжаттың қағаз жүзіндегі данасының заңды тең маңыздылығын куәландыру, мынадай тәртіпте жүргізіледі:
1) орталыққа өтініш беруші алуы қажет құжатты нақты көрсете отырып ереженің 2-қосымшасына сәйкес, өтініш бланкісін толтырады. Бір құжат алу үшін бір өтініш бланкісі толтырылады;
2) куәландыруға уәкілетті орталық қызметкері өтініш берушінің өтінішін мемлекеттік және орыс тілінде қабылдауды жүзеге асырады;
3) куәландыруға уәкілетті орталық қызметкері ұсынылған құжаттардың толықтығына олардың дұрыс толтырылуына және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкестігін тексереді;
4) куәландыруға уәкілетті орталық қызметкері дұрыс және толық толтырылған құжаттың тапсырылған кезде, қабылданған өтінішті осы ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініштерді есепке алу журналына тіркеп және өтініш берушіден тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы осы ереженің 2-қосымшасына сәйкес қолхат береді.
Түскен құжаттарды есепке алу журналы электрондық түрде жүргізілуі мүмкін;
5) куәландыруға уәкілетті орталық қызметкері түскен өтініш бойынша тиісті электрондық деректер қорына өзінің электрондық қолын куәландырып, сұрау салуды жібереді;
6) уәкілетті мемлекеттік органның сандық цифрымен электрондық қолы мен куәландырылған және сұранысқа келіп түскен электрондық құжат, басып шығарылып, Орталық қызметкерінің жеке қолымен куәландырылады, өтініш иесіне беріледі.
4. Осы ережеге сәйкес, уәкілетті мемлекеттік органның сандық электрондық қолымен куәландырылған электрондық құжат қағаз жеткізушіде басып шығарылған және орталық қызметкерлерінің жеке мөрімен куәландырылған құжатқа заңды тең.
Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен
заң күші бар электронды құжаттың
қағаз жүзіндегі данасының заңды тең
маңыздылығын куәландыратын
ереженің 1-қосымшасы
Электрондық түрде өтініш берушілерге көрсетілетін қызмет түрлерінің тізбесі
1. Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкiлдiктердi мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң телнұсқасын беру.
2. Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру.
3. Жылжымайтын мүліктің құқықтары (ауыртпалықтары) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру.
Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен
заң күші бар электронды құжаттың
қағаз жүзіндегі данасының заңды тең
маңыздылығын куәландыратын ереженің
2-қосымшасы
_____________ ауданының
_____________ қаласының
Халыққа қызмет көрсету орталығы
_______________________
________ тел.__________
мекен-жайдың тұрғыны
_______________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
Өтініш N __________
Қосымшалары бар мынадай құжаттарды:
__________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(өтініш берілген мемлекеттік қызметтің түрі)
өтініш қабылдауыңызды сұраймын.
_________________
(өтініш берушінің қолы)
«     «     "__" _________ 200 _ ж.
____________________________________________________________________
(кесу сызығы)
Қолхат N _____
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
қосымшалары бар мынадай құжаттар: __________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(өтініш берілген мемлекеттік қызметтің түріне)
өтініш қабылданды.
Құжаттың берілген күні және жері: "__" ______ 200 _ ж. __ сағ.__мин.
__________________________ мекен-жайы бойынша N _____ каб. (терезе).
Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері
____________________________________________          _____________
(Т.А.Ә.)                                 (қолы)
"___" __________ 200__ж. ____сағ. ___ мин.            мөрдің орны
Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен
заң күші бар электронды құжаттың
қағаз жүзіндегі данасының заңды тең
маңыздылығын куәландыратын ереженің
3-қосымшасы
Келіп түскен өтініштерді есепке алу журналы
Р/с
N
өтініштің
қабылданған
күні,
уақыты
және нөмірі
өтініш
берушінің
Т.А.Ә.
өтініш
нысаны
уәкілетті
органға
жолдаған күні және уақыты
қаралу
мерзімі
уәкі-
летті
органнан
келіп
түскен
күні
және
уақыты
қарау
нәти-
жесі