О внесении дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2003 года N 345 "Об утверждении Типового договора участия в Фонде гарантирования страховых выплат"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года N 187. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июля 2007 года N 4837
В соответствии с подпунктом 2)  статьи 4 статьей 10 , пунктом 2  статьи 17-4  Закона Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2003 года  N 345  "Об утверждении Типового договора участия в Фонде гарантирования страховых выплат" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2548), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 15 марта 2004 года  N 74  "О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2003 года N 345 "Об утверждении Типового договора участия в Фонде гарантирования страховых выплат", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2548" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2797), постановлением Правления Агентства от 28 мая 2005 года  N 159  "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты по вопросам гарантирования страховых выплат" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3699), постановлением Правления Агентства от 25 февраля 2006 года  N 47  "О внесении изменения и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2003 года N 345 "Об утверждении Типового договора участия в Фонде гарантирования страховых выплат" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4161), постановлением Правления Агентства от 25 марта 2006 года  N 71  "Об утверждении Правил осуществления гарантийных и компенсационных выплат Фондом гарантирования страховых выплат и о внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2003 года N 345 "Об утверждении Типового договора участия в Фонде гарантирования страховых выплат" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4221), постановлением Правления Агентства от 23 сентября 2006 года  N 220  "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2003 года N 345 "Об утверждении Типового договора участия в Фонде гарантирования страховых выплат" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4437), следующие дополнения:
в  Типовом  договоре участия в Фонде гарантирования страховых выплат, утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 после слов "обязательных," дополнить словами "дополнительных и";

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының»"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына қатысудың үлгі шартын бекіту туралы" 2003 жылғы 24 қыркүйектегі N 345 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 187 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 30 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4837 болып енгізілді.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз.
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 3 маусымдағы Заңының  4-бабының  2) тармақшасына,  10-бабына , 17-4-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына қатысудың үлгі шартын бекіту туралы" 2003 жылғы 24 қыркүйектегі  N 345  қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2548 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2548 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына қатысудың үлгі шартын бекіту туралы" 2003 жылғы 24 қыркүйектегі N 345 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы  N 74  қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2797 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру мәселелері жөніндегі кейбір нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер енгізу туралы" 2005 жылғы 28 мамырдағы  N 159  қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3699 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру төлемдерiне кепiлдiк беру қорына қатысудың үлгi шартын бекiту туралы" 2003 жылғы 24 қыркүйектегi N 345 қаулысына өзгерiс пен толықтыру енгiзу туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 47 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4161 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорының кепілдік және өтемақы төлемдерін жүзеге асыру ережесін бекіту туралы және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына қатысудың үлгі шартын бекіту туралы" 2003 жылғы 24 қыркүйектегі N 345 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы  N 71  қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4221 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына қатысудың үлгі шартын бекіту туралы" 2003 жылғы 24 қыркүйектегі N 345 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 23 қыркүйектегі  N 220  қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4437 тіркелген) енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына қатысудың  үлгі шартында :
1-тармақта "міндетті", деген сөзден кейін "қосымша және" деген сөздермен толықтырылсын;

дополнить главой 2-1 следующего содержания:
"Глава 2-1. Порядок уплаты дополнительных взносов
4-1. Страховая организация - участник уплачивает дополнительные взносы в размере, определенном в соответствии со ставкой дополнительных взносов, установленной Фондом.
4-2. Расчет суммы дополнительного взноса страховой организацией - участником производится самостоятельно в соответствии с методикой расчета, утвержденной уполномоченным органом.
4-3. Уплата дополнительных взносов производится страховой организацией - участником самостоятельно на счет Фонда в Национальном Банке Республики Казахстан по итогам каждого квартала не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.";
пункт 27:
подпункт 1) после слова "обязательных" дополнить словами ", дополнительных";
подпункт 4) после слова "обязательств" дополнить словами ", а также дополнительных взносов";
подпункт 4) пункта 28 после слова "обязательных" дополнить словами ", дополнительных";
пункт 31:
подпункт 1) после слова "обязательные" дополнить словами ", дополнительные";
подпункт 2) после слова "взносов" дополнить словами ", дополнительных взносов";
пункт 36 после слова "обязательных" дополнить словами ", дополнительных";
пункт 37 после слова "обязательных" дополнить словами ", дополнительных", после слова "обязательного" дополнить словами ", дополнительного";
в приложении 1:
наименование приложения после слова "взносов" дополнить словами ", дополнительных взносов";
таблицу после графы "Общая сумма условных обязательств, начисленных за период с начала участия в Фонде (с нарастающим итогом)" дополнить графой следующего содержания:
"Начисленная сумма дополнительных взносов".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 октября 2008 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Бубеев М.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Фонда гарантирования страховых выплат и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства (Заборцева Е.Н.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель

мынадай мазмұндағы 2-1-тараумен толықтырылсын:
"2-1-тарау. Қосымша жарналарды төлеу тәртібі
4-1. Сақтандыру ұйымы - қатысушы Қор белгілеген қосымша жарналар ставкасына сәйкес айқындалған мөлшерде қосымша жарналарды төлейді.
4-2. Сақтандыру ұйымы - қатысушы қосымша жарнаның сомасын есептеуді уәкілетті органмен бекітілген есептеу әдістемесіне сәйкес дербес жүзеге асырады.
4-3. Сақтандыру ұйымы - қатысушы қосымша жарналарды төлеуді Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіндегі Қордың шотына есепті тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей әр тоқсанның қорытындысы бойынша дербес жүзеге асырады.";
27-тармақ:
1) тармақшада "міндетті" деген сөзден кейін ", қосымша" деген сөзбен толықтырылсын;
4) тармақшада "міндеттемелерді" деген сөзден кейін ", сондай-ақ қосымша жарналарды" деген сөздермен толықтырылсын;
28-тармақтың 4) тармақшасы "міндетті" деген сөзден кейін ", қосымша" деген сөзбен толықтырылсын;
31-тармақ:
1) тармақшада "міндетті" деген сөзден кейін ", қосымша" деген сөзбен толықтырылсын;
2) тармақша "жарналар" деген сөзден кейін ", қосымша жарналар" деген сөздермен толықтырылсын;
36-тармақта "міндетті" деген сөзден кейін ", қосымша" деген сөзбен толықтырылсын;
37-тармақта "міндетті" деген сөзден кейін ", қосымша" деген сөздермен толықтырылсын, "міндетті" деген сөзден кейін ", қосымша" деген сөзбен толықтырылсын;
1-қосымшада:
қосымшаның атауында "жарналар" деген сөзден кейін ", қосымша жарналар" деген сөздермен толықтырылсын;
кестедегі "Қорға қатысқаннан бастап кезеңде есептелген шартты міндеттемелердің жалпы сомасы (өсіп отыратын нәтижесімен)" деген бағаннан кейін мынадай мазмұндағы бағанмен толықтырылсын:
"Қосымша жарналардың есептелген сомасы".
2. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (М.С. Бөбеев):
1) Заң департаментімен (М.Б. Байсынов) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қорына және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Агенттіктің Төраға Қызметі (Е.Н. Заборцева) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н. Өзбековке жүктелсін.
Төраға