Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности"
Постановление Акимата города Астаны от 11 декабря 2007 года N 27-1175п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 17 января 2008 года N 482. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 26 марта 2009 года N 06-285п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 26.03.2009 N 06-285п
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности" (далее - государственная услуга), предоставляемой Государственным учреждением "Департамент культуры города Астаны" (далее - Департамент).
2. Департаменту обеспечить опубликование утвержденного стандарта государственной услуги в средствах массовой информации городского значения, в том числе ежегодно утверждаемых значений показателей качества и доступности;
в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и до 15 декабря каждого отчетного года обеспечить предоставление ежеквартальной и годовой отчетности по достижению целевых значений показателей качества и доступности в отдел мониторинга государственных услуг аппарата Акима города Астаны.
3. Департаменту обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя Акима города Астаны Султанова Е.Х.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким
Утвержден
постановлением
акимата города Астаны
от 11 декабря 2007 года
N 27-1175п
Стандарт
оказания государственной услуги
Выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности
1. Общие положения
1. Данная государственная услуга определяет порядок выдачи заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности гражданами Республики Казахстан.
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании  постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года N 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан".

"Әкетілетін заттың мәдени құндылығы бар екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 27-1175 қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 17 қаңтарда нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 482 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 26 наурыздағы N 06-285қ қаулысымен
Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.03.26 N 06-285қ қаулысымен
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558 қаулысына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын көтеру мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған "Астана қаласының Мәдениет департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) көрсететін "Әкетілетін заттың мәдени құндылығы бар екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) ұсынылған стандарты бекітілсін.
2. Департамент мемлекеттік қызмет көрсетудің бекітілген стандартын, оның ішінде жыл сайын бекітілген көрсеткіштердің сапасы мен қол жетімділігін, қалалық маңызы бар бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды;
есептік тоқсаннан кейінгі айдың 10 жұлдызына және әрбір есеп беру жылының 15 желтоқсанына дейін Астана қаласы әкімі аппаратының мемлекеттік қызметтер мониторингі бөліміне сапа көрсеткіштері мен қол жетімділігінің мақсатты мәндеріне қол жеткізу жөнінде тоқсан сайынғы және жылдық есеп беруді қамтамасыз етсін.
3. Департамент осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары Е.Х. Сұлтановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен  бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң  қолданысқа енгізіледі.
Әкім
Астана қаласы әкімдігінің
2007 жылғы 11 желтоқсандағы
27-1175қ  қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
Әкетілетін заттың мәдени құндылығы бар екендігі туралы
қорытынды беру
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы азаматтарының әкетілетін  заттың мәдени құндылығы бар екендігі туралы қорытынды беру тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны:
автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы N 447 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

4. Государственную услугу оказывает отдел Государственной инспекции по охране памятников истории и культуры Департамента.
Место оказания услуги: город Астана, улица Бейбитшилик 11, кабинет 746.
Официальный сайт: www.astana.kz
5. Выдается заключение экспертной комиссии о наличии у вывозимого предмета культурной ценности.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Рассмотрение документов в течении восьми рабочих дней:
1) со дня регистрации заявления экспертиза представленных предметов и документов экспертной комиссией осуществляется в течение пяти рабочих дней, заключение экспертной комиссии оформляется в течение трех рабочих дней, после чего выдается заявителю вместе с предметом. Повторная экспертиза ввезенных культурных ценностей и выдача заключения производится в течение пяти рабочих дней со дня получения заявления об обратном ввозе;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона) до 40 минут.
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов (при регистрации, получении талона) до 40 минут.
8. Оказание государственной услуги бесплатное.
9. Полная информация о порядке государственной услуги располагается в официальных источниках информации, на стендах, расположенных в фойе Департамента, а также веб-сайте: www.astana.kz.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 9.00 часов до 19 часов.
Прием документов осуществляется с 9.00 часов до 13.00 часов.
Для получения государственной услуги предварительная запись и ускоренное обслуживание не осуществляется.
11. Государственная услуга оказывается в кабинете отдела Государственной инспекции по охране памятников истории и культуры Департамента, город Астана, улица Бейбитшилик 11, кабинет 751.
При входе в здание Департамента культуры установлен пропускной пункт по документу, удостоверяющему личность.
Ветераны Великой Отечественной войны, инвалиды І, ІІ групп обслуживаются вне очереди.
В фойе и кабинете имеются информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения заключения экспертной комиссии выдаваемое Департаментом, по адресу: города Астана, улица Бейбитшилик 11, прием документов осуществляются с 09.00 часов до 13.00 часов, телефон 8 (7172) 75-20-66 представляются:
заявление согласно приложениям N 3 , 4 к настоящему стандарту;
для физического лица копия документа, удостоверяющего личность заверенная нотариально;
для юридического лица копия свидетельства о регистрации (перерегистрации) и копия документа удостоверяющего личность учредителя заверенная нотариально;
копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;

4. Мемлекеттік қызметті Департаменттің тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау жөніндегі Мемлекеттік инспекция бөлімі көрсетеді.
Қызмет көрсету орны: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11, 746 кабинет.
Ресми сайт: www. аstana.kz
5. Әкетілетін заттың мәдени құндылығы бар екендігі туралы сараптама комиссиясының қорытындысы беріледі.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Құжаттарды қарастыру мерзімі сегіз жұмыс күні ішінде:
1) ұсынылған заттар және сараптама комиссиясының құжаттарына өтініш тіркелген күннен бастап бес жұмыс күн ішінде әкелінген мәдени құндылықтарға сараптама жүргізеді, сараптама комиссиясының қорытындысы үш жұмыс күні ішінде рәсімделіп, одан кейін өтініш берушіге затымен бірге беріледі. Қайта әкелінген мәдени құндылықтарға қайта сараптама жүргізу және қорытынды беру қайта әкелгені туралы өтініш алынған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жүргізіледі;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде (тіркеу, талон алу кезінде) кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 40 минутқа дейін.
3) қажетті құжаттарды алған кезде (тіркеу, талон алу кезінде) кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 40 минутқа дейін.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін.
9. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат ресми ақпараттық көздерінде, Департамент фойесіндегі қабырғаларда, сондай-ақ www.аstana.kz  веб-сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі және мерекелік күндерден басқа күнделікті сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау  сағат 09.00-ден 13.00 - ге дейін қабылданады.
Қызметті алу үшін алдын ала жазылу және жедел қызмет көрсету жүзеге асырылмайды.
11. Мемлекеттік қызмет Департаменттің тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау жөніндегі Мемлекеттік инспекция бөлімінің кабинетінде көрсетіледі, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11, 751 кабинет.
Департамент ғимаратына кіре берісте жеке басын куәландыратын құжат бойынша өткізу пункті орналасқан.
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, І, ІІ топ мүгедектеріне кезектен тыс қызмет көрсетіледі.
Фойеде және кабинетте толтырылған бланк үлгілері қойылған ақпараттық қабырға бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Департамент беретін сараптама комиссиясының қорытындысын Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11, құжаттарды қабылдау сағат 09.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады және ұсынылады, телефон: 8 (7172) 75-20-66.
осы стандартқа қоса берілген N 3, 4 қосымшада көрсетілген өтінішке сәйкес;
жеке тұлға үшін жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды расталған көшірмесі;
заңды тұлға үшін тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі және құрылтайшының жеке басын куәландыратын нотариалды расталған көшірмесі;
қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың болу мақсаттары мен шарттары туралы келісім шартының көшірмесі;

фотография размером 10x15 сантиметров каждой культурной ценности или ее составляющих частей;
документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности;
приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза - для юридических лиц;
предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
13. Для получения государственной услуги бланки заявлений выдаются специалистами отдела Государственной инспекции по охране памятников истории и культуры Департамента, город Астана, улица Бейбитшилик, 11, кабинет 751 согласно приложениям N 3, 4 к настоящему стандарту.
14. Государственная услуга оказывается по адресу г. Астана, улица Бейбитшилик, 11, кабинет 751, отдел Государственной инспекции по охране памятников истории и культуры Департамента.
15. Потребителю выдается уведомление о получении заявления согласно приложению N 2 к настоящему стандарту с указанием:
количества и названий приложенных документов;
дата и места выдачи документов;
фамилии, имя, отчества сотрудника отдела, принявшего заявление.
16. Выдача заключения осуществляется сотрудником отдела Государственной инспекции по охране памятников истории и культуры Департамента ежедневно на основании уведомления, в указанный в нем срок.
Выдача заключения посредством электронной почты, сайта не осуществляется.
Заключение выдается при личном посещении.
В случаях, если заявитель не обратился за получением документов в срок, Департамент осуществляет бессрочное хранение выданных заключений и рассмотренных документов.
17. Департаментом в предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, а также:
1) неудовлетворительное физическое состояние вывозимых культурных ценностей, указанное в заключении экспертной комиссии, за исключением случаев временного вывоза их в целях реставрации;
2) нахождение культурных ценностей в международном и (или) государственном розыске.
После получения отказа экспертной комиссии Департамент информирует потребителя в течение одного рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования причин отказа.
3. Принципы работы
18. Деятельность Департамента основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.

әрбір мәдени құндылықтың немесе оны құрайтын бөліктердің мөлшері 10х15 сантиметр фотосуреті;
мәдени құндылықтарға меншік құқығын растайтын құжаттар;
заңды тұлғалар үшін - уақытша әкету кезеңіне мәдени құндылықтардың сақталуы үшін белгілі бір тұлғаға жауапкершілік жүктеу туралы мекеме басшысының бұйрығы;
сараптауға жататын мәдени құндылықтар ретінде қаралатын заттар.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін осы стандарттың N 3, 4 қосымшаларына сәйкес өтініштер бланкісін Департаменттің тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау жөніндегі Мемлекеттік инспекция бөлімінің мамандары береді, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11, 751 кабинет.
14. Мемлекеттік қызмет Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11, 751 кабинетте Мәдениет департаментінің тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау жөніндегі Мемлекеттік инспекция бөлімінде көрсетіледі.
15. Осы стандарттың N 2 қосымшасына сәйкес тұтынушыға өтініш алғандығы туралы:
қосымша құжаттар атауы мен саны;
құжаттардың берілген күні мен орны;
өтініш қабылдаған бөлім қызметкерінің аты, тегі және әкесінің аты көрсетілген хабарлама беріледі.
16. Қорытынды беруді  Департаменттің тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау жөніндегі Мемлекеттік инспекция бөлімінің қызметкері хабарламада көрсетілген мерзім негізінде күнделікті жүргізеді.
Қорытынды беру электрондық почта, сайт арқылы жүзеге асырылмайды.
Қорытынды жеке барғанда беріледі.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде хабарласпаған жағдайда, Департамент берілетін қорытындылар мен қаралған құжаттардың мерзімсіз сақталуын жүзеге асырады.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттардың біреуі тұтынушымен ұсынылмаған жағдайда, Департамент мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы мүмкін, сондай-ақ:
1) оларды қалпына келтіру мақсатында уақытша әкету жағдайларын қоспағанда, әкетілетін мәдени құндылықтардың сараптама комиссиясының қорытындысында көрсетілген қанағаттанғысыз табиғи жай-күйі;
2) мәдени құндылықтың халықаралық және (немесе) мемлекеттік іздеуде болуы;
Департамент сараптама комиссиясының бас тарту себебін алған соң өтініш берушіге оларды алған соң бір жұмыс күні ішінде хабардар етеді және бас тарту себептерінің жазбаша негіздері беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Департамент қызметі:
1) адамның конституциалық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты сақтау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түбегейлі және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және құпиялылық қағидаттарына негізделеді.

4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением N 1 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц потребитель может обратиться к директору Департамента (телефон: 8 (7172) 75-27-80, электронная почта: dep culture@mail.ru).
Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу письменно заместителю акиму города Астаны.
22. Жалобы принимаются в письменном виде, по почте либо нарочно через канцелярию Департамента, по адресу: г. Астана, улица Бейбитшилик, 11, кабинет 746, в рабочие дни.
23. Рассмотрение жалоб, поступивших в Департамент культуры, осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Жалобы, поданные в порядке, установленном законодательством, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. Прием потребителей осуществляется в соответствии с установленным графиком работы Департамента.
1) Директор Департамента:
Адрес: город Астана улица Бейбитшилик 11, кабинет 746, телефон: 8 (7172) 75-27-80
Адрес электронной почты: dep culture@mail.ru
График работы: ежедневно с 09.00 до 19.00, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, перерыв с 13.00 до 15.00.
Прием по личным вопросам: среда с 17.00 до 19.00 часов, кроме праздничных дней.
2) Заместитель директора Департамента:
Адрес: город Астана улица Бейбитшилик 11, кабинет 753 телефон: 8 (7172) 75-26-92 Адрес электронной почты: dep culture@mail.ru.
График работы: ежедневно с 09.00 до 19.00, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, перерыв с 13.00 до 15.00.
Прием по личным вопросам: вторник с 17.00 до 19.00 часов, кроме праздничных дней.
3) Заместитель акима города Астаны:
Адрес: город Астана улица Бейбитшилик 11, кабинет 225, телефон: 8 (7172) 75-21-47.
Адрес электронной почты: аkimat 225@mail.ru
Прием по личным вопросам: понедельник с 16.00 до 18.00 часов, кроме праздничных дней.

4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың N 1 қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субьектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтарымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану қажеттілігі кезінде талап етуші Департамент басшысына шағымдана алады (телефон: 8 (7172) 75-27-80, электрондық пошта: dep culture@mail.ru).
Талап етуші қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары тұрған органның қарауын қажет етсе Астана қаласы әкімінің орынбасарына жазбаша шағым хат жолдауына болады.
22. Шағым жазбаша түрде поштамен немесе Департаменттің кеңсесі арқылы қолма-қол мына мекен-жай бойынша жұмыс күндері қабылданады: Астана қаласы Бейбітшілік көшесі 11, қабылдау бөлмесі 746 кабинет.
23. Департаментке келіп түскен шағымды қарау Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгіленген тәртіп және мерзімде жүзеге асырылады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен ұсынылған шағым міндетті түрде қабылдауға, тіркелуге, есепке алынуға және қарауға жатады.
6. Байланыс ақпараты
24. Тұтынушыларды қабылдау Департамент жұмысының белгіленген тәртібіне сәйкес жүзеге асырылады.
1) Департаментінің директоры:
Мекен-жай: Астана қаласы Бейбітшілік көшесі 11, 746 кабинет, телефон: 8 (7172) 75-27-80.
Электрондық почта мекен-жайы: dep_culture@mail.ru
Жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі және мерекелік күндерден басқа, күнделікті сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00 ден 15.00-ге дейін.
Жеке мәселелер бойынша қабылдау: мерекелік күндерден басқа, сәрсенбі күні сағат 17.00-ден сағат 19.00-ге дейін.
2) Департамент директорының орынбасары:
Мекен-жай: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11, 753 кабинет, телефон: 8 (7172) 75-26-92.
Электрондық почта мекен-жайы: dep culture@mail.ru.
Жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі және мерекелік күндерден басқа, күнделікті сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Жеке мәселелер бойынша: мерекелік күндерден басқа, сейсенбі күні сағат 17.00-ден сағат 19.00-ге дейін.
3) Астана қаласы әкімінің орынбасары:
Мекен-жай: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі 11, 225 кабинет. телефон: 8(7172) 75-21-47
Электрондық почта мекен-жайы: аkimat 225 @mail.ru.
Жеке мәселелер бойынша: мерекелік күндерден басқа, дүйсенбі сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін.

4.1. % (доля)
обоснованных жалоб
к общему количеству
обслуженных потребителей,
потребителей по данному
виду услуг
0,5
1
-
4.2. % (доля)
обоснованных жалоб,
рассмотренных
и удовлетворенных
в установленный срок
100
100
-
4.3. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
существующим порядком
обжалования
не более 90
не более 90
-
4.4. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
не более 90
не более 90
-
5. Вежливость
5.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
вежливостью персонала
не более 90
не более 90
Примечание: Показатели рассчитываются в соответствии с модельными методическими рекомендациями по определению показателей стандартов государственных услуг утвержденным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы.
Приложение N 2
к стандарту оказания
государственной услуги
Образец
Уведомление о получении документов
______________________________________________
(наименование государственного органа)
1. Ф.И.О. заявителя _________________________________________________
2. Наименование услуги (с обязательным указанием предмета культурного
наследия)
____________________________________________________________
3. Список принятых документов:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
6. ____________________________________________________________
7. ____________________________________________________________
4. Дата приема документа ____________________________________________
5. Время ожидания в очереди _________________________________________
Подпись ответственного должностного лица, принявшего заявление ______
Подпись потребителя (клиента) _______________________________________
6. Документы потребителем (клиентом) заполнены правильно и сданы
с первого раза ______________________________________________________
Подпись ответственного должностного лица, принявшего документы
______________________________________________________________
Подпись потребителя (клиента) _______________________________________
7. Дата выдачи документа ____________________________________________
Подпись ответственного должностного лица, выдавшего документ
________________________________________________________________
Подпись потребителя (клиента) _______________________________________
Приложение N 3
к стандарту оказания
государственной услуги
Образец для физического лица
Заявление на выдачу заключения о наличии у вывозимого
предмета культурной ценности
Ф.И.О. заявителя: Орынбаев Мейир Алматович __________________________

4.1. қызметтің осы
түрі бойынша қызмет
көрсетілген тұтынушы-
лардың жалпы санына
негізделген шағымдар-
дың % (үлесі)
0,5
1
-
4.2. белгіленген
мерзімде қаралған
және қанағаттандырыл-
ған негізделген шағымдардың % (үлесі)
100
100
-
4.3. шағымданудың
қолданыстағы тәртібі-
не қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90-нан көп емес
90-нан көп емес
-
4.4. шағымдану мерзі-
міне қанағаттанған
тұтынушылардың %
(үлесі)
90-нан көп емес
90-нан көп емес
-
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағат-
танған тұтынушылардың
% (үлесі)
90-нан көп емес
90-нан көп емес
-
Ескерту: Көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттарының көрсеткіштерін анықтау жөніндегі модельдік әдістемелік ұсынымдарға сәйкес есептеледі.
Мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандартына
2 қосымша
Үлгі
Құжаттарды қабылдау туралы хабарлама
______________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
1. Өтініш берушінің А.Т.Ә.__________________________________________
2. Қызмет атауы (міндетті түрде мәдени мұра затын көрсету)__________
3. Қабылданған құжаттардың тізімі:
1._____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
3._____________________________________________________________
4._____________________________________________________________
5._____________________________________________________________
6._____________________________________________________________
7._____________________________________________________________
4. Құжат қабылданған күн____________________________________________
5. Кезекте күту уақыты _____________________________________________
Өтінім қабылдаған жауапты лауазымды тұлғаның қолы _______________
Тұтынушы қолы (клиент)___________________________________________
6. Құжаттарды тұтынушы (клиент) дұрыс толтырып, бірінші реттен өткізген____________________________________________________________
Құжат қабылдаған жауапты лауазымды тұлғаның қолы____________________
Тұтынушы қолы (клиент)______________________________________________
7. Құжат берілген күн ______________________________________________
Құжат берген жауапты лауазымды тұлғаның қолы________________________
Тұтынушы қолы (клиент)______________________________________________
Мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандартына
3 қосымша
Жеке тұлға үшін үлгі
Әкетуге мәлімделген заттың мәдени құндылығын анықтау
қорытындысын беруге өтініш
Өтініш берушінің А.Т.Ә.  Орынбаев  Мейір  Алматұлы

Дата рождения: 1.01.1957 г. _________________________________________
Гражданство: Республика Казахстан____________________________________
N паспорта или удостоверение личности _______________________________
выданного " "____ года. _____________________________________________
Место прописки: город Астана, проспект Республики 34 .
Место фактического проживания: город Астана улица Рабочая 12
Контактный телефон: 8(71772)22-20-66 ________________________________
Основание возникновения права собственности на представленный предмет:
Квитанция о покупке предмета в антикварном магазине
Описание предмета: Икона, размер 14,5х12 см., дерево, акрил, оклад
цвета желтого металла, багет темно-бордового цвета .
Работа неизвестного мастера .
Цель вывоза предмета: В подарок родственникам ________________________
Условия транспортировки предмета: Поездом, упакована в картонную коробку
Срок нахождения предмета за пределами территории Республики Казахстан:
постоянный вывоз, т. к. предмет является подарком
Подпись заявителя __________________________________________________
Дата подачи заявления ______________________________________________
Приложение N 4
к стандарту оказания
государственной услуги
Образец для юридического лица
Заявление на выдачу заключения о наличии у вывозимого
предмета культурной ценности
Наименование юридического лица:
Товарищество с ограниченной ответственностью "Охотник"
N Свидетельство о регистрации (перерегистрации) юридического
лица: ______________________________________________________
Реквизиты юридического лица:
город Астана, поселок Коктал, дом 16 ,
Товарищество с ограниченной ответственностью "Охотник" .
РНН 031410651572
СИК V0RF5W7NFGJ511L
БИК 195301703
Столичный филиал АО "Цесна банк" город Астана
Контактный телефон: 75-12-13 ________________________________
Основание возникновения права собственности:
Квитанция о приобретении предмета на аукционе
Описание предмета:
Портрет, ручной работы, сложного исполнения. Начало ХХ века.
Цель вывоза предмета:
Участие в выставке декоративно-прикладного искусства в Германии
(город Берлин) .
Условия транспортировки предмета: Воздушный транспорт, в чехле
Сроки нахождения предмета за пределами территории Республики Казахстан:
На период проведения выставки с 25 сентября по 23 октября 2007 года .
Подпись ________________________________________________________
(первый руководитель, либо лицо, его заменяющее)
Дата подачи заявления __________________________________________

туған күні:__1.01.1957жыл.__________________________________________
азаматтығы: Қазақстан Республикасы__________________________________
паспорт не жеке басын куәландыратын құжат N_________________________
жылы берілген_______________________________________________________
тіркелген орны: Астана қаласы, Республика даңғылы, 34.______________
тұрақты  орны: Астана қаласы, Рабочая 12 көшесі_____________________
байланыс телефоны: 8 (7172) 22-20-66________________________________
ұсынылған затқа оның меншік құқығының туындау негізі: антиквар
дүкенінен сатып алынғаны туралы түбіртек____________________________
заттың сипаттамасы: икона, өлшемі 14,5 х 12 сантиметр, ағаш, майлы бояу, металл айналасындағы сары түс, қоңыр-қызыл багеті. Аты белгісіз ұстаның жұмысы_____________________________________________
затты әкету мақсаты: туысқандарға сыйлық____________________________
затты тасымалдау шарттары: пойызбен, қатты қағаздан жасалған
қорапқа салынған____________________________________________________
Қазақстан Республикасының аумағынан тыс заттың болу мерзімі: зат сыйлық болғандықтан, тұрақты________________________________________
Өтініш берушінің қолы: _____________________________________________
Өтініш берілген күн: _______________________________________________
Мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандартына
4 қосымша
Заңды тұлға үшін үлгі
Заттың мәдени құндылығын анықтау қорытындысын
беруге әкету өтініші.
Заңды тұлғаның атауы: "Охотник" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
____________________________________________________________________
Заңды тұлғаның тіркелгені (қайта тіркелгені туралы) куәлік: N ______
Заңды тұлғаның деректемелері:
Астана қаласы, Көктал кенті, 16 үй, "Охотник" жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
РНН 031410651572
СИК V0RF5W7NFGJ511L
БИК 195301703
Астана қаласы "Цесна банк" АҚ Астаналық филиалы
Байланыс телефоны: 8 (7172) 75-12-13
Ұсынылған затқа оның меншік құқығының туындау негізі: затты аукционда сатып алғаны туралы түбіртек
Заттың сипаттамасы: Портрет, қолдан жасалған, күрделі орындалған ХХ ғасырдың басы
Затты әкету мақсаты: Германияда халықаралық сәндік-қолданбалы өнер көрмесіне қатысу (Берлин қаласы)_______________________________
Затты тасымалдау шарттары: әуе жолымен, қаптамада_____________
Қазақстан Республикасының аумағынан тыс заттың болу мерзімі: Көрменің жұмыс уақытында, 2007 жылғы 25 қыркүйектен 23 қазан аралығында.
Қолы _________________________________________________________
(Бірінші басшы немесе оның орынбасары)
Өтініш берілген күн: _________________________________________