Об установлении границ районов города Шымкента
Совместное решение Шымкентского городского маслихата от 4 июня 2007 года за № 40/397-3c и постановление акимата города Шымкента от 7 июня 2007 года за № 1164. Зарегистрировано управлением юстиции города Шымкента 11 июля 2007 года за № 14-1-57. Утратило силу совместным решением Шымкентского городского маслихата от 20 марта 2014 года № 33/214-5c и постановлением акимата города Шымкента от 26 марта 2014 года № 495
Сноска. Утратило силу совместным решением Шымкентского городского маслихата от 20.03.2014 № 33/214-5c и постановлением акимата города Шымкента от 26.03.2014 № 495 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 2 и пунктом 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", статьями 6 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", на основании совместного решения Южно-Казахстанского областного маслихата N 31/354-Ш от 13 марта 2007 года и постановления Южно-Казахстанского областного акимата N 98 от 15 марта 2007 года "Об изменении границ города Шымкента и Сайрамского района" Шымкентский городской маслихат РЕШИЛ, акимат города Шымкента ПОСТАНОВИЛ:
1. Установить границы Абайского, Аль-Фарабийского и Енбекшинского районов города Шымкента согласно приложения к настоящему совместному решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата
Аким города Шымкента
Секретарь городского
маслихата
Приложение к совместному
решению Шымкентского городского
маслихата от 4 июня 2007 года за
N 40/397-3с и к постановлению
акимата города Шымкента
от 7 июня 2007 года N 1164
Граница территории
Абайского района города Шымкента
В границах: на востоке граничит с Аль-Фарабийским районом, территория района размещена в западной части города.
Начиная с северной границы города по западной границе микрорайона Бозарык до трассы Шымкент - Шаян и по ее оси до кольцевой трассы Ташкент - Алматы. От трассы Ташкент - Алматы по оси проспекта Байдибек би, огибая территорию ипподрома, дендропарка, зоопарка по оси улицы Казиева до улицы Мадели Кожа и по ее оси до улицы Рыскулбекова. От улицы Мадели кожа по оси улицы Рыскулбекова до улицы Иляева и по ее оси до улицы Б.Момышулы, далее по оси разделительной полосы улицы Б.Момышулы до проспекта Республики. От улицы Б.Момышулы по оси разделительной полосы проспекта Республики, пересекая улицу Энергетиков и по оси автотрассы Ташкент по южной границе города, включая микрорайон «Казыгурт», Стрельбище войсковой части 6506 МВД РК, лесное хозяйство, микрорайон Актас по границе города, пересекая реку Бадам и Шымкентскую птицефабрику, по границе микрорайонов: Жидели, Ынтымак, Катынкопр, Акжайык, Асар, Тулпар до микрорайона Бозарык.
Граница территории
Аль-Фарабийского района города Шымкента
В границах: на западе граничит с Абайским, на востоке с Енбекшинским районами.
Начиная с северной границы города по границе микрорайонов Боз-Арык, Нуртас с выходом на трассу Ташкент - Алматы и по ней включая микрорайон Кайтпас-1 до улицы Адырбекова. Далее по оси улицы Адырбекова, включая микрорайоны: Нурсат, Туркестан, Отырар до улицы Толе би, далее по оси улицы Толе би с выходом на железнодорожную магистраль и по ней до улицы Деповской. От железнодорожной магистрали по оси улицы Деповской, пересекая реку Бадам, с выходом на улицу Воровского и по ней, пересекая канал Бозарык, по южной границе города, охватывая микрорайон Сауле с выходом на Ташкентскую трассу и по оси трассы, пересекая улицу Энергетиков до проспекта Республики. От улицы Энергетиков по оси разделительной полосы проспекта Республики до проспекта Б.Момышулы и по оси его разделительной полосы до улицы Г.Иляева, далее по оси улицы Г.Иляева до улицы Рыскулбекова. От улицы Г.Иляева по оси улицы Рыскулбекова до улицы Мадели кожа и по ее оси до улицы Казиева, далее по оси улицы Казиева, включая территорию дендропарка, зоопарка, ипподрома с переходом через малую объездную трассу Ташкент - Алматы до проспекта Байдибек би и по ее оси до кольца трассы Ташкент - Алматы. Далее от кольцевой по оси трассы Шымкент - Шаян до микрорайона Бозарык и по его западной границе до северной границы города.
Граница территории
Енбекшинского района города Шымкента

Шымкент қаласы аудандарының шекараларын белгілеу туралы
Бірлескен ОҚО Шымкент қалалық мәслихатының 2007 жылғы 4 маусымдағы N 40/397-3с шешімі және Шымкент қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 7 маусымдағы N 1164 қаулысы. Шымкент қаласының әділет басқармасында 2007 жылғы 11 шілдеде N 14-1-57 тіркелді. Күші жойылды - Бірлескен Шымкент қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 495 қаулысы және Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 20 наурыздағы № 33/214-5с шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Бірлескен Шымкент қаласы әкімдігінің 26.03.2014 № 495 қаулысы және Шымкент қалалық мәслихатының 20.03.2014 № 33/214-5с шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының  2 бабына және  13 бабының 3 тармақшасына , "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"  Заңының 6 ,  31 баптарына сәйкес, Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының бірлескен 2007 жылғы 13 наурыздағы  N 31/354-шешімі және Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2007 жылғы 15 наурыздағы "Шымкент қаласының және Сайрам ауданының шекараларын өзгерту туралы" қаулысы негізінде Шымкент қалалық мәслихаты  ШЕШІМ ЕТТІ  және Шымкент қаласы әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Осы бірлескен шешімнің қосымшасына сәйкес Шымкент қаласының Абай, Әл-Фараби және Еңбекші аудандардың шекаралары белгіленсін.
2. Осы бірлескен шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы
Шымкент қаласының әкімі
Қалалық мәслихат
хатшысы
Шымкент қалалық мәслихатының
бірлескен 2007 жылғы 4 маусымдағы
N 40/397-3с шешіміне және Шымкент
қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 7
маусымдағы N 1164 қаулысына қосымша
Шымкент қаласы Абай ауданы
аумағының шекаралары
Шекаралары: шығысында Әл-Фараби ауданымен шектеседі, аудан аумағы қаланың батыс бөлігінде орналасқан.
Қаланың солтүстік шекарасынан бастап, Бозарық шағынауданының батыс шекарасының бойымен Шымкент-Шаян трассасына дейін және оның белдеуімен Ташкент-Алматы айналма трассасына дейін, Ташкент-Алматы трассасынан Бәйдібек би даңғылының белдеуімен ипподром, дендросаябақ, зообақ аумағын айнала өтіп, Казиев көшесінің белдеуімен Мәделі Қожа көшесіне дейін және оның белдеуімен Рысқұлбеков көшесіне дейін. Мәдели Қожа көшесінен Рысқұлбеков көшесінің белдеуімен Ілияев көшесіне дейін және осы көшенің белдеуімен Б.Момышұлы көшесіне дейін, одан әрі Б.Момышұлы көшесінің бөлу жолағының белдеуімен Республика даңғылына дейін. Б.Момышұлы көшесінен Республика даңғылының бөлу жолағы белдеуімен Энергетиктер көшесін кесіп өтіп, Ташкент автотрассасының белдеуімен қаланың Оңтүстік шекарасымен "Қазығұрт" шағынауданын, ҚР ІІМ 6506 әскери бөлімінің атыс алаңын, орман шаруашылығын, Ақтас шағынауданын қоса отырып, қала шекарасымен Бадам өзенін және Шымкент құс фабрикасын кесіп өтіп, Жиделі, Ынтымақ, Қатынкөпір, Ақжайық, Асар, Тұлпар шағынаудандарының шекарасымен Бозарық шағынауданына дейін.
Шымкент қаласы Әл-Фараби ауданы
аумағының шекаралары
Шекаралары: батысында Абай ауданымен, шығысында Еңбекші ауданымен шектеседі.
Қаланың солтүстік шекарасынан бастап Бозарық, Нұртас шағынаудандары шекарасының бойымен, Ташкент-Алматы трассасына шығып, осы жолды бойлай Қайтпас-1 шағынауданын қоса отырып, Адырбеков көшесіне дейін. Одан әрі Адырбеков көшесінің белдеуімен Нұрсәт, Түркістан, Отырар шағынаудандарын қоса отырып, Төле би көшесіне дейін, одан әрі Төле би көшесінің белдеуімен теміржол магистраліне жетіп, осы магистраль бойымен Деповская көшесіне дейін. Теміржол магистралінен Деповская көшесінің белдеуімен, Бадам өзенін кесіп өтіп, Воровский көшесіне шығады және осы көшенің бойымен Бозарық каналын өтіп, қаланың оңтүстік шекарасымен Сәуле шағынауданын қамти отырып, Ташкент трассасына шығады да осы трассаның белдеуімен Энергетиктер көшесін кесіп өтіп, Республика даңғылына дейін. Энергетиктер көшесінен Республика даңғылының бөлу жолағы белдеуімен Б.Момышұлы даңғылына дейін және осы даңғылдың бөлу жолағының белдеуімен Ғ.Ілияев көшесіне дейін, одан әрі Ғ.Ілияев көшесінің белдеуімен Рысқұлбеков көшесіне дейін. Ілияев көшесінен Рысқұлбеков көшесінің белдеуімен Мәделі Қожа көшесіне дейін және осы көшенің белдеуімен Казиев көшесіне дейін, одан әрі Казиев көшесінің белдеуімен дендросаябақ, зообақ, ипподром аумағын қоса отырып, Ташкент-Алматы кіші айналма жолы арқылы Бәйдібек би даңғылына дейін және осы даңғылдың белдеуімен Ташкент-Алматы айналма трассасына дейін, одан әрі Шымкент-Шаян айналма трассасының Бозарық шағынауданына дейін және оның батыс шекарасымен қаланың солтүстік шекарасына дейін.
Шымкент қаласы Еңбекші ауданы
аумағының шекаралары

В границах: на западе граничит с Аль-Фарабийским районом, территория района размещена с севера на юг. С северной границы города от трассы Ташкент-Алматы по оси улицы Тауке-хана села Тассай (Лапшино), пересекая улицу Жибек жолы по границе города до железнодорожной магистрали, включая микрорайон «Азат», жилые дома 126 разъезда до базы «Казбакалейторга», от нее вдоль границы города до улицы Алатау и по ней до моста автодороги № 1. По автодороге № 1, охватывая промышленную зону, включая жилые дома ИЧ-167/2, улицы Жастар и Темиржолы по границе города до улицы Капал батыра и по ней до улицы Амирага. От улицы Капал батыра по улице Амирага с переходом на левый берег реки Бадам и по границе города, охватывая село Бадам по южной части города до пересечения с улицей Деповской. Далее по оси улицы Деповской вдоль железнодорожной магистрали до улицы Толе би. От железнодорожной магистрали по оси разделительной полосы улицы Толе би до улицы Адырбекова и по ее оси, включая микрорайоны: Тараз, Нурсат до трассы Ташкент - Алматы.

Шекаралары: батыс жағында Әл-Фараби ауданымен шектеседі, аудан аумағы солтүстіктен оңтүстікке қарай орналасқан. Қаланың солтүстік шекарасынан Ташкент-Алматы трассасымен Тассай (Лапшино) селосының Тәукехан көшесінің белдеуімен Жібек жолы көшесін кесіп өтіп, қала шекарасының бойымен теміржол магистраліне дейін, "Азат" шағынауданын, 126 разъездің тұрғын үйлерін қоса отырып, "Казбакалейторг" базасына дейін, одан қала шекарасының бойымен Алатау көшесіне дейін және осы көшемен N 1 автожол көпіріне дейін. N 1 автожол бойымен өнеркәсіптік аймағын қамти отырып, ИЧ-167/2 тұрғын үйлерін, Жастар және Теміржол көшелерін қоса отырып, қала шекарасымен Қапал батыр көшесіне дейін, осы көшемен Әміраға көшесіне дейін. Қапал батыр көшесінен Әміраға көшесінің бойымен Бадам өзеннің сол жағалауын кесіп өтіп, қала шекарасымен Бадам селосын қамтып, қаланың оңтүстік шекарасымен Деповская көшесімен қиылысқанша. Одан әрі Деповская көшесінің белдеуімен теміржол магистралін бойлай Төле би көшесіне дейін. Төле би көшесінің бөлу жолағы белдеуімен Адырбеков көшесіне дейін және осы көшенің белдеуімен Тараз, Нұрсәт шағынаудандарын қоса отырып, Ташкент-Алматы трассасына дейін.