О внесении дополнений и изменения в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 мая 2001 года N 828 "Об утверждении Правил присвоения национальных идентификационных номеров государственным ценным бумагам"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года N 139. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 4 сентября 2008 года N 5299. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 октября 2008 года N 158
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.10.2008 N 158 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
В целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 мая 2001 года N 828 "Об утверждении Правил присвоения национальных идентификационных номеров государственным ценным бумагам" ((зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1569, опубликованное в августе 2002 года в Сборнике нормативных актов по рынку ценных бумаг Казахстана, том 5), с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 16.04.03 г. N 114 "О внесении изменений и дополнений в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 мая 2001 года N 828 "Об утверждении Правил присвоения национальных идентификационных номеров государственным ценным бумагам" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2312), постановлением Правления Агентства от 25 октября 2004 года N 301 "О внесении изменений в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 мая 2001 года N 828 "Об утверждении Правил присвоения национальных идентификационных номеров государственным ценным бумагам" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3240), постановлением Правления Агентства от 26 марта 2005 года N 104 "О внесении изменений и дополнений в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 мая 2001 года N 828 "Об утверждении Правил присвоения национальных идентификационных номеров государственным ценным бумагам", (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3593)), следующие дополнения и изменение:
в Правилах присвоения национальных идентификационных номеров государственным ценным бумагам (далее - Правила), утвержденных указанным постановлением:
преамбулу после слов "Национальным Банком Республики Казахстан" дополнить словами "и местными исполнительными органами города республиканского значения, столицы";
подпункт 5) пункта 1 после слов "Национальный Банк Республики Казахстан" дополнить словами "и местный исполнительный орган города республиканского значения, столицы";
пункт 3 дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) для государственных ценных бумаг местных исполнительных органов города республиканского значения, столицы характеристика данных ценных бумаг по следующим видам:
1) среднесрочные;

Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы Директоратының "Мемлекеттiк бағалы қағаздарға ұлттық бiрiздендiру нөмiрлерiн беру қағидаларын бекіту туралы" 2001 жылғы 15 мамырдағы N 828 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 139 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 4 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5299 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 29 қазандағы N 158 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008.10.29 N 158 Қаулысымен.
--------------------- Қаулыдан үзінді ------------------------
Бағалы қағаздар рыногын реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасы
(бұдан әрі - Агенттік) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ...
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап осы қаулының қосымшасына сәйкес нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
4. ...
5. ...
6. ...
Төрайым                                         Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы                                          нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2008 жылғы
29 қазандағы N 158 қаулысына
қосымша
Күші жойылды деп танылатын нормативтік
құқықтық актілердің тізбесі
1. ...
2. ...
3. ...
4. ...
5. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы Директоратының "Мемлекеттік бағалы қағаздарға ұлттық біріздендіру нөмірлерін беру
қағидаларын бекіту туралы" 2001 жылғы 15 мамырдағы N 828 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы" 2008 жылғы 22 тамыздағы N 139 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5299 тіркелген).
Нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкестендіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы Директоратының "Мемлекеттiк бағалы қағаздарға ұлттық бiрiздендiру нөмiрлерiн беру қағидаларын бекіту туралы" 2001 жылғы 15 мамырдағы N 828 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1569 тіркелген, 2002 жылғы тамыз айында Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы жөніндегі нормативтік актілер жинағында жарияланған, 5-том) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының "Мемлекеттiк бағалы қағаздарға ұлттық бiрегейлендiру нөмiрлерiн беру қағидаларын бекiту туралы" 2001 жылғы 15 мамырдағы N 828 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2003 жылғы 16 сәуірдегі N 114 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2312 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының "Мемлекеттiк бағалы қағаздарға Ұлттық бiрiздендiру нөмiрлерiн беру қағидаларын бекiту туралы" 2001 жылғы 15 мамырдағы N 828 қаулысына өзгерiстер енгізу туралы" 2004 жылғы 25 қазандағы N 301 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3240 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының "Мемлекеттік бағалы қағаздарға Ұлттық біріздендіру нөмірлерін беру қағидаларын бекіту туралы" 2001 жылғы 15 мамырдағы N 828 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 26 наурыздағы N 104 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3593 тіркелген)) енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мемлекеттiк бағалы қағаздарға Ұлттық бiрiздендiру нөмiрлерiн беру қағидаларында (бұдан әрі - Қағидалар):
кіріспесі "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi" деген сөздерден кейін "және республикалық мәндегі қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақтың 5) тармақшасы "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi" деген сөздерден кейін "және республикалық мәндегі қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақ мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) республикалық мәндегі қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттiк бағалы қағаздары үшiн осы бағалы қағаздардың мынадай түрлері бойынша сипаттамасы:
1) орта мерзімді;

2) долгосрочные;
3) среднесрочные индексированные;
4) долгосрочные индексированные;";
в подпункте 3) пункта 7 цифру "6" заменить цифрой "6-1";
пункт 18 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) в отношении местных исполнительных органов не допускается использование сокращенного наименования;";
в приложении 1 к Правилам:
пункт 3 дополнить подпунктами 2-1) и 2-2) следующего содержания:
"2-1) "А" - местный исполнительный орган города Алматы;
2-2) "Z" - местный исполнительный орган города Астаны.";
в пункте 4 :
в подпункте 13) знак препинания "." заменить на знак препинания ";";
дополнить подпунктами 14)-17) следующего содержания:
"14) символ "Е" - среднесрочные ценные бумаги местных исполнительных органов города республиканского значения, столицы;
15) символ "F" - долгосрочные ценные бумаги местных исполнительных органов города республиканского значения, столицы;
16) символ "G" - среднесрочные индексированные ценные бумаги местных исполнительных органов города республиканского значения, столицы;
17) символ "Н" - долгосрочные индексированные ценные бумаги местных исполнительных органов города республиканского значения, столицы.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту лицензирования (Каскаманова Н.К.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", местных исполнительных органов города республиканского значения и столицы.
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Байсынова М.Б.
Председатель                                Е. Бахмутова

2) ұзақ мерзімді;
3) индекстелген орта мерзімді;
4) индекстелген ұзақ мерзімді;";
7-тармақтың 3) тармақшасындағы "6" деген цифр "6-1" деген цифрлармен ауыстырылсын;
18-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) жергілікті атқарушы органдарына қатысты қысқартылған атауды қолдануға жол берілмейді;";
Қағидаларға 1-қосымшада:
3-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) және 2-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"2-1) "А" - Алматы қаласының жергілікті атқарушы органы;
2-2) "Z" - Астана қаласының жергілікті атқарушы органы.";
4-тармақта:
13) тармақшадағы "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісіне ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 14)-17) тармақшалармен толықтырылсын:
"14) "Е" рәмізі - республикалық мәндегі қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының орта мерзімді бағалы қағаздары;
15) "F" рәмізі - республикалық мәндегі қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ұзақ мерзімді бағалы қағаздары;
16) "G" рәмізі - республикалық мәндегі қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының орта мерзімді индекстелген бағалы қағаздары;
17) "Н" рәмізі - республикалық мәндегі қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ұзақ мерзімді индекстелген бағалы қағаздары.".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Лицензиялау департаменті (Н.Қ. Қасқаманова):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, республикалық мәндегі қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдарына мәлімет үшін жеткізсін.
4. Агенттіктің Төрайым қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары М.Б. Байсыновқа жүктелсін.
Төрайым                                          Е. Бахмутова