024
Строительство и реконструкция государственных
пунктов искусственного осеменения животных,
заготовки животноводческой продукции и сырья,
площадок по убою сельскохозяйственных
животных, специальных хранилищ (могильников)
пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
10
1
255
025
Бюджетные кредиты местным исполнительным
органам для реализации мер социальной
поддержки специалистов социальной сферы
сельских населенных пунктов
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами
сельскохозяйственных культур

024
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) салу және қайта жаңарту
025
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар

008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и
уничтожаемых больных животных, продуктов и
сырья животного происхождения
009
Проведение ветеринарных мероприятий по
энзоотическим болезням животных
010
Проведение мероприятий по идентификации
сельскохозяйственных животных
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного
резерва Правительства Республики Казахстан
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного
резерва местного исполнительного органа для
ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и
техногенного характера

008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу

107
Проведение мероприятий за счет резерва
местного исполнительного органа на неотложные
затраты
108
Разработка и экспертиза технико-экономических
обоснований местных бюджетных инвестиционных
проектов и концессионных проектов
109
Проведение мероприятий за счет резерва
Правительства Республики Казахстан на
неотложные затраты
115
Выполнение обязательств местных
исполнительных органов по решениям судов за
счет средств резерва местного исполнительного
органа

107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау

475
Отдел предпринимательства, сельского
хозяйства и ветеринарии района (города
областного значения)
005
Обеспечение функционирования скотомогильников
(биотермических ям)
006
Организация санитарного убоя больных животных
007
Организация отлова и уничтожения бродячих
собак и кошек
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и
уничтожаемых больных животных, продуктов и
сырья животного происхождения
009
Бюджетные кредиты для реализации мер
социальной поддержки специалистов социальной
сферы сельских населенных пунктов
010
Удешевление стоимости горюче-смазочных
материалов и других товарно-материальных
ценностей, необходимых для проведения
весенне-полевых и уборочных работ

475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
009
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
010
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату

042
Развитие транспортной инфраструктуры
011
За счет трансфертов из республиканского
бюджета
015
За счет средств местного бюджета
043
Субсидирование пассажирских перевозок по
социально значимым межрайонным
(междугородним) собщениям
044
Целевые текущие трансферты бюджетам районов
(городов областного значения) на ремонт и
содержание автомобильных дорог районного
значения, улиц городов и населенных пунктов в
рамках реализации cтратегии региональной
занятости и переподготовки кадров

042
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
043
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
044
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеуге және ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

030
Трансферты из республиканского бюджета
031
Трансферты из областного бюджета
045
Целевые трансферты на развитие бюджетам
районов (городов областного значения) на
строительство и реконструкцию автомобильных
дорог районного значения, улиц городов и
населенных пунктов в рамках реализации
стратегии региональной занятости и
переподготовки кадров
030
Трансферты из республиканского бюджета
031
Трансферты из областного бюджета
046
Ремонт и содержание автомобильных дорог
областного значения, улиц городов и
населенных пунктов в рамках реализации
cтратегии региональной занятости и
переподготовки кадров

030
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер
031
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қалалардың және елді-мекендердің көшелерін өткізуге салу және құруға, қайта берілетін нысаналы даму трансферттер
030
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер
031
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер
046
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау

721
Погашение основного долга по государственным
эмиссионным ценным бумагам , размещенным на
внешнем рынке
5
7
720
722
Погашение основного долга по внешним договорам
займа
Приложение 2
к приказу и.о. Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 22 декабря 2008 года № 265
Сноска. Структура с изменениями, внесенными приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 27.02.2009 N 26 (порядок введения в действие см. п.3 ); от 07.09.2009 № 184.
СТРУКТУРА СПЕЦИФИКИ ЭКОНОМИЧЕСКОЙ КЛАССИФИКАЦИИ РАСХОДОВ
БЮДЖЕТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Под-
класс
Спе-
ци-
фика
Наиме-
нование
Определение
Перечень затрат
110
Заработная плата
111
Оплата
труда
Денежные выплаты
работникам государст-
венных учреждений за
исполнение должност-
ных обязанностей,
доплаты, надбавки и
повышения к должност-
ному окладу, носящие
постоянный характер и
установленные
законодательством и
выплаты стимулирую-
щего, поощрительного
характера, а также за
дополнительную работу
по решению руководителя
государственного
учреждения.
Индивидуальный
подоходный налог,
обязательные
пенсионные взносы в
накопительные
пенсионные фонды и
другие удержания из
заработной платы
следует перечислять с
данной специфики.
Должностные оклады
работников органов
Республики Казахстан,
содержащихся за счет
государственного бюджета,
оклады по воинским званиям,
доплаты и надбавки,
установленные Указом
Президента Республики
Kазахстан от 17 января 2004
года № 1284 «О единой
системе оплаты труда
работников органов
Республики Казахстан,
содержащихся за счет
государственного бюджета и
сметы (бюджета)
Национального Банка
Республики Казахстан»;
Должностные оклады
гражданских служащих,
доплаты и надбавки,
установленные постанов-
лением Правительства
Республики Казахстан от 29
декабря 2007 года № 1400
«О системе оплаты труда
гражданских служащих,
работников организаций,
содержащихся за счет средств государственного
бюджета, работников
казенных предприятий»;
Надбавки к должностным
окладам, премии по решению
руководителя государствен-
ного учреждения за счет
экономии бюджетных
средств, предусмотренных на
содержание государственного
учреждения.
Оплата сверхурочной работы,
работы в ночное время, в
праздничные дни и выходные
дни, компенсационные выплаты за неиспользованные дни оплачиваемого ежегодного трудового отпуска согласно Трудовому
кодексу Республики
Казахстан
113
Компенса-
ционные
выплаты
Денежные выплаты
компенсационного
характера работникам
государственных
учреждений
Пособие на оздоровление
государственным и
гражданским служащим,
установленные
законодательством
Республики Казахстан.
Компенсационные выплаты,
единовременные пособия,
предусмотренные
законодательством
Республики Казахстан.
Материальная помощь,
выплачиваемая по решению
руководителя государствен-
ного учреждения за счет
экономии бюджетных средств.

721
Сыртқы рынокта орналыстырылған мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар негізгі борышты өтеу
722
Қарыздың сыртқы келісім-шарттары бойынша негізгі борышты өтеу
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
міндетін атқарушысының
2008 жылғы 22 желтоқсандағы
N 265 бұйрығына 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009.02.27 N 26, 2009.09.07. N 184Бұйрықтарымен.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БЮДЖЕТ ШЫҒЫСТАРЫНЫҢ ЭКОНОМИКАЛЫҚ
СЫНЫПТАМАСЫ ЕРЕКШЕЛІГІНІҢ ҚҰРЫЛЫМЫ
Сыныпша Ерекшелігі Атауы Анықтама Шығындардың тізбесі
110
Жалақы
111
Еңбек ақы
Мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне лауазымдық міндеттемелерін орындағаны үшін ақшалай төлемдер, лауазымдық жалақыға тұрақты сипаты бар және белгіленген қосымша ақылар, үстемеақылар және көтерілімдер және ынталандыру, көтермелеу сипатындағы, сондай-ақ мемлекеттік мекеме басшысының шешімі бойынша қосымша жұмыс үшін төлемдер.
Жеке табыс салығын, жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарын және жалақыдан алынатын өзге де ұстап қалуларды осы ерекшеліктен аудару керек.
Мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерінің лауазымдық жалақысы, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен ұсталатын органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284 жарлығымен белгіленген әскери атақтар бойынша жалақылар, қосымша ақылар мен үстемеақылар;
"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1400 қаулысымен белгіленген азаматтық қызметшілердің лауазымдық жалақысы, қосымша ақылар мен үстеме ақылар;
мемлекеттік мекемені ұстауға көзделген бюджет қаражатын үнемдеу есебінен мемлекеттік мекеме басшысының шешімі бойынша берілетін лауазымдық жалақыға үстемелер, сыйақылар;
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мерзімнен тыс жұмысқа, түнгі уақыттағы, мереке күндері мен демалыс күндеріндегі жұмыстарға ақы төлеу, жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының пайдаланылмаған күндеріне өтемақылық төлемдер.
113
Өтемақы төлемдері
Мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне берілетін өтемдік сипаттағы ақшалай төлемдер
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік және азаматтық қызметшілерді сауықтыруға арналған жәрдемақы;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өтемақы төлемдері, біржолғы жәрдемақылар;
Бюджет қаражатын үнемдеу есебінен мемлекеттік мекеме басшысының шешімімен төленетін материалдық көмек.

114
Дополни-
тельно
установ-
ленные
обяза-
тельные
пенсион-
ные
взносы
судей и обяза-
тельные
пен-
сионные взносы
военно-
служащих,
сотрудни-
ков орга-
нов внут-
ренних
дел, Ко-
митета
уголовно-
исполни-
тельной
системы
Республи-
ки Казах-
стан, ор-
ганов фи-
нансовой
полиции
и госу-
дарствен-
ной
противо-
пожарной
службы
в накопи-
тельные
пенсион-
ные фонды
По данной специфике
отражаются обязатель-
ные пенсионные взносы
в государственные и
негосударственные
накопительные
пенсионные фонды в
размере 20 % от
размера денежного
содержания военнослу-
жащих, сотрудников
органов внутренних
дел, Комитета
уголовно-исполнитель-
ной системы Республи-
ки Казахстан, органов
финансовой полиции и
государственной
противопожарной
службы, содержащихся
за счет республикан-
ского и местных
бюджетов, имеющих по
состоянию на 1 января
1998 года стаж
военной службы,
службы в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
менее 10 лет.
Дополнительные
пенсионные взносы в
накопительный
пенсионный фонд в
размере 10 % от
ежемесячного дохода
судьи.
120
Взносы работодателей
121
Социаль-
ный налог
Отчисления,
производимые
государственными
учреждениями в
бюджет, выплата
пособий по временной
нетрудоспособности.
122
Социаль-
ные от-
числения
в Го-
сударст-
венный
фонд
социаль-
ного
страхова-
ния
Отчисления,
уплачиваемые в
Государственный фонд
социального
страхования
государственными
учреждениями в
соответствии с
Законом Республики
Казахстан «Об
обязательном
социальном
страховании».
125
Взносы на
обяза-
тельное страхова-
ние
По данной специфике
отражаются затраты на
обязательное
страхование
гражданско-правовой
ответственности
владельцев
транспортных средств,
на государственное
обязательное личное
страхование
работников
государственных
учреждений,
установленных
действующими
законодательными
актами Республики
Казахстан
130
Приобретение товаров
131
Приобре-
тение
продуктов
питания
Оплата
государственными
учреждениями
поставщикам или
розничным продавцам
за приобретенные
продукты питания для
собственных нужд.
Оплата питания
отдельных учреждений
в столовых.
Затраты на питание
контингента
(учащихся,
военнослужащих
срочной службы,
курсантов) при их
участии в выездных
мероприятиях
осуществляются по 159
специфике.
приобретение и хранение
продуктов питания
государственными
учреждениями для
собственного использования;
специальное питание;
питание животных;
приобретение питания для
спасателей профессиональных
и добровольных
аварийно-спасательных служб
и формирований в период
проведения спасательных и
неотложных работ;
оплата питания
военнослужащих срочной
службы, курсантов военных
учебных заведений, учебных
заведений органов
внутренних дел, осужденных,
подозреваемых и обвиняемых
в совершении преступлений;
приобретение продуктов
питания в школьных столовых
в случае, если в штатной
численности
государственного учреждения
предусмотрены повара. Если
по штатной численности не
предусмотрены повара, то
услуги по организации
питания для учащихся
осуществляются по договору
со сторонним юридическим
лицом и данные затраты
отражаются по специфике
149.

114
Соттардың, әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары, Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті, қаржы полициясы органдары және мемлекеттік өртке қарсы қызмет қызметкерлерінің жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары
Бұл ерекшелік бойынша республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын, 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 10 жылдан аз әскери қызмет, Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы қызмет өтілі бар Қазақстан Республикасының әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары, Қазақстан Республикасы Қылмыстық атқару жүйесі комитеті, қаржы полициясы органдары және мемлекеттік өртке қарсы қызмет қызметкерлерін ақшалай қамту мөлшерінің 20%-ы мөлшерінде мемлекеттік және мемлекеттік емес жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары көрсетіледі. Жинақтауыш зейнетақы қорына судьяның ай сайынғы кірісінің 10 % мөлшерінде қосымша зейнетақы жарналары.
120
Жұмыс берушілерлердің жарналары
121
Әлеуметтік салық
Мемлекеттік мекемелер бюджетке аударатын аударымдар, уақытша жұмысқа жарамсыздығы бойынша жәрдемақы төлеу
122
Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдар
"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік мекемелердің әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына төлейтін аударымдары
125
Міндетті сақтандыру жарналары
Осы ерекшелік бойынша Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде белгіленген көлік құралдары иелерінің міндетті азаматтық-құқықтық сақтандыру, мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің мемлекеттік міндетті жеке сақтандыру шығындары көрсетіледі
130
Тауарлар сатып алу
131
Азық-түлік өнімдерін сатып алу
Мемлекеттік мекемелердің жеткізушілерге немесе бөлшектеп сатушыларға жеке мұқтаждар үшін сатып алынған тамақ өнімдері үшін ақы төлеуі. Жекелеген мекемелердің асханаларда тамақтанғанына ақы төлеу.
Контингент (оқушылар, мерзімді қызметтің әскери қызметшілері, курсанттар) сапарға шығу арқылы өткізілетін іс-шараларға қатысқан кезде оларды тамақтандыруға арналған шығындар 159-ерекшелік бойынша жүзеге асырылады.
Жеке пайдалану үшін мемлекеттік мекемелердің азық-түлік өнімдерін сатып алуы және сақтауы;
арнайы тағам;
жануарлардың тағамы;
құтқару және кезек күттірмейтін жұмыстарды жүргізу кезінде кәсіби және ерікті апаттан құтқару қызметтерінің және құрылымдардың құтқарушылары үшін тағам сатып алу;
мерзімді әскери қызметшілердің, әскери оқу орындары, ішкі істер органдарының оқу орындары курсанттарының, сотталғандардың, қылмыс жасағандығына күдіктілер мен кінәлілердің;
егер мемлекеттік мекеменің штат санында аспаздар көзделген болса, мектеп асханаларына азық-түлік өнімдерін сатып алу.
Егер штат санында аспаздар көзделмеген болса, онда оқушыларды тамақтандыруды ұйымдастыруды басқа заңды тұлға шарт бойынша іске асырады және бұл шығындар 149-ерекшелік бойынша көрсетіледі.

132
Приобре-
тение
медика-
ментов и
прочих
средств
медицин-
ского
наз-
начения
Затраты
государственных
учреждений на
приобретение
медикаментов и прочих
средств медицинского
назначения
одноразового и
многоразового
использования
Приобретение медикаментов и
перевязочных средств,
медицинских инструментов и
прочие;
приобретение крови;
приобретение биопрепаратов.
134
Приобре-
тение,
пошив и
ремонт
предметов
вещевого
имущества
и другого
формен-
ного и
специаль-
ного
обмунди-
рования
Затраты на
приобретение, пошив и
ремонт предметов
вещевого имущества и
другого форменного и
специального
обмундирования,
предусмотренные
законодательством
Республики Казахстан,
а также денежные
компенсации взамен
приобретения вещевого
имущества, форменного
и специального
обмундирования
135
Приобре-
тение
особого
оборудо-
вания и
материа-
лов
Затраты на
приобретение
предметов,
материалов,
оборудования военного
назначения,
строительство
объектов военного
значения
139
Приобре-
тение
прочих
товаров
Затраты на
приобретение товаров,
стоимость за единицу
которых не превышает
40 кратный месячный
расчетный показатель,
за исключением
затрат, отражаемых по
спецификам 131-135.
По данной специфике
отражаются товары,
стоимость за единицу
которых превышает 40
кратный месячный
расчетный показатель,
если они относятся к
малоценным и
быстроизнашивающимся
предметам, срок
службы которых менее
1 года. Также по данной специфике отражаются затраты на приобретение запасных частей для оборудования, транспортных средств.
140
Приобретение услуг и работ
141
Оплата
комму-
нальных
услуг
Затраты на оплату
коммунальных услуг
(за воду, газ,
электроэнергию и
отопление).
В случаях аренды
государственными
учреждениями зданий,
помещений у
организаций, не
являющихся
государственными
учреждениями
(балансодержатель),
государственное
учреждение
(арендатор) средства
на оплату за
коммунальные услуги
перечисляет на счет
балансодержателя по
данной специфике.
Плата за горячую, холодную
воду, канализацию;
плата за газ, электроэнер-
гию;
плата за теплоэнергию,
включая затраты на
приобретение, перевозку,
погрузку, разгрузку и
хранение топлива всех
видов;
пеня за несвоевременную
оплату коммунальных услуг
142
Оплата
услуг
связи
Оплата услуг всех
видов связи, в том
числе услуги по
установлению
(подключению,
расширению),
отключению каналов
связи, оказываемые
поставщиком услуг
связи.
абонентная плата за
телефоны;
междугородние переговоры;
сотовая связь;
почтово-телеграфные
затраты;
правительственная связь;
факс;
электронная почта;
спец связь;
спутниковая связь;
телетайп;
радио и так далее

132
Дәрі-дәрмектер және медициналық мақсаттағы өзге де құралдарды сатып алу
Мемлекеттік мекемелердің бір жолғы және бірнеше рет пайдаланылатын дәрі-дәрмектер мен медициналық мақсаттағы өзге де құралдарды сатып алуға арналған шығындары
Дәрі-дәрмектер мен байлап-таңу құрал-дарын, медициналық құрал-саймандарды және өзгелерді сатып алу; қан сатып алу; биопрепараттар сатып алу.
134
Заттық мүліктерді, нысанды және Арнаулы киім-кешектер сатып алу, тігу және жөндеу
Нысанды киім және айыру белгілерін сатып алуға, тігуге және жөндеуге арналған шығындар және басқа заттай мүлікті, нысанды және арнаулы киім-кешектерді, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, сондай-ақ заттай мүлікті, нысанды және арнаулы киім-кешектерді сатып алудың орнына ақшалай өтемақылар
135
Ерекше жабдықтар мен материалдар сатып алу
Әскери мақсаттағы заттарды, материалдарды, құралдарды сатып алуға, әскери маңызы бар объектілерді салуға арналған шығындар
139
Өзге де тауарлар сатып алу
131-135 ерекшеліктер бойынша көрсетілетін шығындарды қоспағанда, бір бірлігі үшін құны 40 есе айлық есептік көрсеткіштен аспайтын тауарларды сатып алуға арналған шығындар. Сондай-ақ осы ерекшелік бойынша тауарлар арзан және тез тозатын, қызмет ету мерзімі 1 жылдан аз, бір бірлігі үшін құны 40 есе айлық есептік көрсеткіштен асатын тауарлар көрсетіледі. Сондай-ақ осы ерекшелік бойынша жабдықтар, көлік құралдары үшін қосалқы бөлшектер сатып алуға арналған шығындар кіреді.
140
Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу
141
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу
Коммуналдық қызметтерге (суға, газға, электр энергиясы және жылытуға) төлеуге арналған шығындар. Мемлекеттік мекемелер ғимараттар мен үй-жайларды, мемлекеттік мекеме болып табылмайтын ұйымдардан (теңгерім ұстаушыдан) жалға алған жағдайда, мемлекеттік мекеме (жалгер) осы ерекшелік бойынша коммуналдық қызметке ақы төлеуге арналған қаражатты теңгерім ұстаушының шотына аударады
Ыстық, суық суға, кәрізге ақы төлеу;
газға, электр энергияға ақы төлеу;
барлық отын түрлерін сатып алуға, тасымалдауға, тиеуге, түсіруге және сақтауға арналған шығындарды қоса алғанда, тұтынылған;
қызметтерге уақытылы ақы төлемегені үшін өсімпұл
142
Байланыс қызметтеріне ақы төлеу
Байланыстың барлық түрлерінің қызметтеріне, оның ішінде байланыс қызметтерін жеткізуші көрсететін байланыс арналарын орнату (қосу), үзіп тастау жөніндегі қызметтерге ақы төлеу.
телефондар үшін абоненттік ақы;
қалааралық сөйлесу;
ұялы байланыс;
почта-телеграф шығындары;
үкіметтік байланыс;
факс;
электронды почта;
арнайы байланыс;
спутникті байланыс;
телетайп;
радио және т.б.

143
Оплата
транс-
портных
услуг
Затраты на
транспортные услуги,
оказываемые
государственным
учреждениям
юридическими и
физическими лицами,
включая затраты на
услуги железнодорож-
ного, морского,
грузового, воздушного
и автомобильного
транспорта. Сюда
также входят затраты
на подготовку
предметов для
транспортировки.
аренда транспорта;
оплата за перевозку
оборудования, материалов,
специального контингента,
военной техники,
призывников и прочие
перевозки
147
Оплата
аренды за
помещение
По данной специфике
отражается плата за
аренду помещений.
Затраты на содержание
арендуемого
помещения, коммуналь-
ные услуги, затраты
на электроэнергию,
отопление
классифицируются по
соответствующим
спецификам.
148
Оплата
услуг в
рамках
государ-
ственного
социаль-
ного
заказа
Оплата услуг в рамках
государственного
социального заказа,
оказываемых
неправительственными
организациями по
социальным программам
и проектам.
149
Прочие
услуги и
работы
По данной специфике
отражаются затраты по
оплате услуг, работ,
не отражаемых в
спецификах 141-148, в
том числе:
услуги по содержанию,
обслуживанию зданий,
помещений,
оборудований,
транспортных и других
основных средств;
текущий ремонт зданий
и помещений, системы
теплоснабжения,
водоснабжения и
канализации, находя-
щихся в республикан-
ской или коммунальной
собственности,
текущий
и капитальный ремонт
оборудований, транс-
портных и других
основных средств;
оплата труда внештат-
ных работников.
Приобретение товаров,
необходимых для
обслуживания и
содержания зданий,
помещений, оборудо-
ваний, транспортных и
других основных
средств и их ремонтом
отражаются по
специфике 139
«Приобретение прочих
товаров» за
исключением случаев,
когда в стоимость
услуг, работ,
оказываемых
юридическими и
физическими лицами,
входит приобретение
товаров, материалов.
В данных случаях
приобретение товаров,
материалов
осуществляется по
специфике 149 «Прочие
услуги и работы»
Услуги, работы, оказываемые
юридическими и физическими
лицами по договору, в том
числе банковские услуги;
оплата труда внештатных
работников, а также
подоходный налог с
физических лиц, взносы
работодателей, удержания из
заработной платы,
начисляемые на выплаты
внештатным работникам;
оплата командировочных
затрат внештатных
работников по трудовым
договорам
150
Другие текущие затраты
151
Команди-
ровки и
служебные
разъезды
внутри
страны
Затраты на служебные
командировки в
пределах Республики
Казахстан.
Суточные за время
нахождения в командировке;
расходы по проезду к месту
назначения и обратно;
расходы по найму жилого
помещения;
прочие затраты,
установленные
законодательством.

143
Көліктік қызмет көрсетулерге ақы төлеу
Темір жол, теңіз, жүк, әуе және автомобиль көлігінің қызметтеріне арналған шығындарды қоса алғанда, мемлекеттік мекемелерге заңды және жеке тұлғалар көрсететін көліктік қызметтерге арналған шығындар. Бұған, сондай-ақ тасымалдау үшін заттарды дайындауға арналған шығындар кіреді.
Көлікті жалдау; жабдықтарды, материалдарды, арнайы контингентті, әскери техниканы, әскерге шақырылғандарды тасымалдауға ақы төлеу және өзге де тасымалдар;
147
Үй-жайды жалға алу төлемдері
Бұл ерекшелік бойынша үй-жайларды жалға алғаны үшін төлемақы көрсетіледі. Жалға алынған үй-жайды ұстауға, коммуналдық қызметтерге арналған шығындар, электр энергиясына, жылуға арналған шығындар тиісті ерекшеліктер бойынша жіктеледі.
148
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде қызметтерге ақы төлеу
Әлеуметтік бағдарламалар мен жобалар бойынша үкіметтік емес ұйымдар көрсететін мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберіндегі қызметтерге ақы төлеу
149
Өзге де қызметтер мен жұмыстар
Осы ерекшелік бойынша 141-148 ерекшеліктерде көрсетілмеген қызметтерге, жұмыстарға ақы төлеу шығындары көрсетіледі, соның ішінде:
ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды, көлік және басқа да негізгі құралдарды ұстау, қызмет көрсету жөніндегі қызметтер;
ғимараттар мен үй-жайларды ағымдағы жөндеу, республикалық немесе коммуналдық меншіктегі жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және кәріз жүйелерін, жабдықтарды, көлік және басқа да негізгі құралдарды ағымдағы және күрделі жөндеу;
штаттар тыс қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу.
Заңды және жеке тұлғалар көрсететін қызметтер, жұмыстар құнына тауарларды, материалдарды сатып алу кіретін жағдайларды қоспағанда ғимараттарға, үй-жайларға, жабдықтарға, көлік және басқа да негізгі құралдарға қызмет көрсету мен ұстау үшін қажетті тауарларды сатып алу және оларды жөндеу 139 "Өзге де тауарларды сатып алу" ерекшелігі бойынша көрсетіледі. Бұл жағдайларда тауарларды, материалдарды сатып алу 149 "Өзге де қызметтер мен жұмыстар" ерекшелігі бойынша жүзеге асырылады.
Шарт бойынша заңды және жеке тұлғалар көрсететін қызметтер, жұмыстар, оның ішінде банк қызметтері; еңбек шарттары бойынша штаттан тыс қызметкердің, еңбегіне ақы төлеу, сондай-ақ штаттан тыс жұмыскерлерге төлеуге есептелетін жалақыдан ұстап қалу, жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы, жұмыс берушілердің жарналары; штаттан тыс жұмысшылар мен жүргізушілердің еңбек шарты бойынша іссапар шығындарына ақы төлеу.
150
Басқа да ағымдағы шығындар
151
Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
Қазақстан Республикасы шегіндегі қызметтік іс-сапарларға арналған шығындар.
Іссапарда болған уақыт үшін тәуліктік шығыстар;
баратын жерге және кері жол жүру жөніндегі шығыстар;
тұрғын үй-жайды жалдау жөніндегі шығыстар;
заңнамада белгіленген басқа да шығыстар

152
Команди-
ровки и
служебные
разъезды
за преде-
лы страны
Затраты на служебные
командировки за
пределы Республики
Казахстан
Суточные за время
нахождения в командировке;
расходы по проезду к месту
назначения и обратно;
расходы по найму жилого
помещения;
прочие затраты,
установленные
законодательством.
153
Затраты
Фонда
всеобщего
обяза-
тельного
среднего
образова-
ния
Затраты на оказание
финансовой и
материальной помощи
остро нуждающимся
учащимся государст-
венных общеобразова-
тельных школ из числа
малообеспеченных
семей в соответствии
с Законом Республики
Казахстан «Об
образовании».
Приобретение одежды, обуви,
учебников, учебных пособий,
школьно-письменных
принадлежностей;
обеспечение питания в
школах;
оказание денежной помощи;
приобретение путевок в
санаторно-курортные
учреждения и лагеря отдыха;
финансовое обеспечение
участия в культурно-
массовых и спортивных
мероприятиях школьников.
155
Исполне-
ние исполни-
тельных
докумен-
тов,
судебных
актов
По данной специфике
отражаются затраты по
исполнению
исполнительных
документов.
Затраты по оплате
привлекаемых юристов,
консультантов
отражаются по
специфике 149, уплата
государственной
пошлины отражается по
специфике 159.
157
Особые
затраты
Особые затраты в
правоохранительных
органах, органах
национальной
безопасности,
обороны.
Затраты на мероприятия,
реализуемые государствен-
ными органами в соответ-
ствии с задачами и
полномочиями, предусмотрен-
ными законодательными
актами Республики
Казахстан, регулирующими
вопросы государственных
секретов, осуществления
оперативно-розыскной
деятельности, обеспечения
обороноспособности и
национальной безопасности
страны.
159
Прочие
текущие
затраты
В данной специфике
отражаются текущие
затраты, не
отнесенные к другим
спецификам.
Затраты на погребение
военнослужащих, сотрудников
органов внутренних дел,
финансовой полиции и
осужденных;
затраты на погребение
опекаемых домов-интернатов
органов социальной защиты
населения;
представительские затраты;
пеня, штраф за несвоевре-
менное перечисление
индивидуального подоходного
налога;
пеня за несвоевременную
уплату обязательных
пенсионных взносов;
штрафы, неустойка,
комиссионные платежи,
вступительные взносы;
плата за эмиссии в
окружающую среду,
государственная пошлина,
налоги и другие
обязательные платежи в
бюджет, пеня и штрафы по
ним (кроме социального
налога, уплачиваемого по
121 специфике);
проведение выборов:
выступления кандидатов в
государственных средствах
массовой информации;
проведение публичных
предвыборных мероприятий
кандидатов и выпуск
агитационных материалов;
транспортные затраты
кандидатов (аренда
транспорта,
горюче-смазочные
материалы);
возмещение заработной платы
кандидатов;
различные премии, призы,
памятные подарки, денежные
вознаграждения победителям
и участникам культурных,
спортивных и других
мероприятий, другие
денежные выплаты физическим
лицам;
приобретение проездных
билетов для лиц,
освобождаемых от отбывания
наказания в виде
ограничения свободы, ареста
или лишения свободы, до
места жительства;
обязательный технический
осмотр автотранспортных
средств;
затраты, связанные с
проведением выездных
мероприятий (проезд,
проживание, питание), кроме
командировочных расходов
работников государственных
учреждений;
возмещение средней
заработной платы депутатам
маслихата по их основному
месту работы;
заработная плата присяжных
заседателей;
командировочные расходы
присяжных заседателей
внутри страны;
прочие затраты, не
классифицируемые по другим
спецификам.

152
Елден тыс жерлерге іссапарлар мен қызметтік сапарлар
Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге қызметтік іссапарларға арналған шығындар
Іссапарда болған уақыт үшін тәуліктік шығыстар;
баратын жерге және кері жол жүру жөніндегі шығыстар;
тұрғын үй-жайды жалдау жөніндегі шығыстар;
заңнамада белгіленген басқа да шығыстар
153
Жалпыға бірдей міндетті орта білім қорының шығындары
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік жалпы білім беретін мектептердегі аз қамтылған отбасылардан шыққан аса мұқтаж оқушыларға қаржылық және материалдық көмек көрсетуге арналған шығындар.
Қиімдерді, аяқ киімдерді, оқулықтарды, оқу құралдарын, мектеп жазба керек жарақтарын сатып алу;
ақшалай көмек көрсету;
санаторий-курорттық мекемелерге және демалыс лагерлеріне жолдамалар сатып алу;
оқушылардың мәдени бұқаралық және спорттық іс-шараларға қатысуын қаржылық қамтамасыз ету.
155
Орындау құжаттарының, соттар актілерінің атқарылуы
Бұл ерекшелік бойынша атқару құжаттарын орындау жөніндегі шығындар көрсетіледі.
Тартылатын заңгерлерге, консультанттарға ақы төлеу жөніндегі шығындар 149-ерекшелік бойынша көрсетіледі, мемлекеттік баж төлеу 159-ерекшелікте көрсетіледі.
157
Ерекше шығындар
Құқық қорғау органдарындағы, ұлттық қауіпсіздік, қорғаныс органдарындағы ерекше шығындар
Мемлекеттік құпиялар, жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыру, елдің қорғаныс қабілеті мен ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген міндеттер мен өкілеттіктерге сәйкес мемлекеттік органдар іске асыратын іс-шараларға арналған шығындар
159
Өзге де ағымдағы шығындар
Бұл ерекшелікте басқа ерекшеліктерге жатқызылмаған ағымдағы шығындар көрсетіледі.
Әскери қызметкерлерді, ішкі істер органдары мен қаржы полициясының қызметкерлерін және сотталғандарды жерлеуге арналған шығындар;
халықты әлеуметтік қорғау органдарының мектеп-интернаттарының қамқорлығындағыларды жерлеуге арналған шығындар;
өкілеттік шығындар;
жеке табыс салығын уақытылы аудармағаны үшін өсімпұл, айыппұл;
міндетті зейнетақы жарналарын уақытылы төлемегені үшін өсімпұл;
айыппұлдар, тұрақсыздық айыбы, комиссиялық төлемдер, кіру жарналары;
Қоршаған ортаны эмиссия үшін төленетін төлемақы, мемлекеттік баж, салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, олар бойынша өсімпұл және айыппұлдар (121-ерекшелік бойынша төленетін әлеуметтік салықтан басқа);
сайлауларды өткізу:
кандидаттардың мемлекеттік бұқаралық ақпарат құралдарында сөйлеуі;
кандидаттардың сайлау алдындағы көпшілік іс-шаралар өткізуі және үгіт-насихат материалдарын шығаруы;
кандидаттардың көліктік шығындары (көлік жалдау, жанар-жағармай);
кандидаттардың жалақысын өтеу.
Мәдени, спорттық және басқа да іс-шаралардың жеңімпаздары мен қатысушыларына әр түрлі сыйлықтар, жүлделер, естелік сыйлықтар, ақшалай сыйақылар, қызметкерлерге, жеке тұлғаларға, басқа да ақшалай төлемдер;
бостандығын шектеу, қамау немесе бостандығынан айыру түрінде жазасын өтеуден босатылатын тұлғалар үшін тұратын жеріне дейін жол жүру билеттерін сатып алу;
автокөлік құралдарын міндетті техникалық тексеру;
мемлекеттік мекемелер жұмыскерлерінің іссапар шығыстарынан басқа, сапарға шығу арқылы өткізілетін іс-шараларға байланысты шығындар (жол жүру, тұру, тамақтану);
мәслихат депутаттарының негізгі жұмыс орны бойынша оларға орташа жалақыларын өтеу;
алқа билердің жалақысы;
алқа билердің ел ішіндегі іссапар шығыстары;
басқа ерекшеліктер бойынша жіктелмейтін басқа да шығыстар;

210
Выплаты вознаграждений (интересов) по внутренним займам
211
Выплаты
вознагра-
ждений
(интере-
сов) по
внутрен-
ним
займам
Прави-
тельства
Республи-
ки Казах-
стан
Выплаты вознаграж-
дений (интересов) за
пользование средства-
ми, заимствованными
на внутренних рынках
капитала (в форме
размещения государст-
венных эмиссионных
ценных бумаг,
кредитов от банков
второго уровня и
других формах).
212
Выплаты
вознагра-
ждений
(интере-
сов) по
займам,
получен-
ным из
республи-
канского
бюджета
местными
исполни-
тельными
органами
Выплаты
вознаграждений
(интересов) по
займам, полученным из
республиканского
бюджета местными
исполнительными
органами.
220
Выплаты
вознагра-
ждений
(интере-
сов) по
внешним
займам
Не включаются выплаты
вознаграждений
(интересов),
осуществляемые
органами
государственного
управления в качестве
гаранта по
обязательствам других
субъектов экономики
перед нерезидентами.
Такие выплаты
отражаются по
спецификам подкласса
510.
221
Выплаты
вознагра-
ждений
(интере-
сов) по
внешним
займам
Прави-
тельства
Республи-
ки Казах-
стан
Выплаты вознаграж-
дений (интересов) за
пользование
средствами,
заимствованными на
внешних рынках
капитала (в форме
размещения
государственных
эмиссионных ценных
бумаг, кредитов от
международных финан-
совых организаций,
правительств
иностранных
государств, иностран-
ных коммерческих
банков и фирм).
310
Текущие трансферты юридическим лицам
311
Субсидии
юридичес-
ким
лицам, в
том числе
крестьян-
ским
(фермер-
ским)
хозяйст-
вам
Субсидии крестьянским
(фермерским)
хозяйствам и
юридическим лицам, не
являющимся
государственными
учреждениями и
общественными
объединениями
330
Текущие трансферты физическим лицам
332
Трансфер-
ты физи-
ческим
лицам
Платежи физическим
лицам в денежной
форме, предназначен-
ные для увеличения их
располагаемого
дохода, либо для
полной или частичной
компенсации
определенных видов
затрат или ущерба.
При установлении
местными представи-
тельными органами
порядка оказания
жилищной помощи
малообеспеченным
семьям (гражданам),
предусматривающего
перечисление пособий
по письменному
заявлению физического
лица (получателя) на
счета поставщиков
услуг, данные затраты
производятся по
данной специфике.
Удержания из компенсации перечисляются по данной специфике.
социальные выплаты;
социальная помощь;
возмещение ущерба,
причиненного рабочим и
служащим увечьем либо иным
повреждением здоровья,
связанного с исполнением
ими трудовых обязанностей,
в соответствии с
законодательством;
денежная компенсация взамен
продовольственного пайка,
выплачиваемая
военнослужащим срочной
службы, курсантам военных
(специальных) учебных
заведений при убытии в
отпуск;
другие трансферты
физическим лицам.
333
Пенсии
По данной специфике
отражаются выплаты
пенсии.

210
Iшкі қарыздар бойынша сыйақы (мүдде) төлемдері
211
Қазақстан Республикасы Үкіметінің iшкi қарыздары бойынша сыйақыларды (мүдделерді) төлеу
Ішкі капитал рыноктарында қарызға алынған қаражатты пайдаланғаны үшін сыйақы (мүдде) төлемдері (мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды, екінші деңгейдегі банктерден алынған кредиттерді орналастыру нысанында және басқа да нысандарда)
212
Республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдар алған қарыздар бойынша сыйақылар (мүдделерді) төлеу
Жергілікті атқарушы органдар республикалық бюджеттен алған қарыздар бойынша сыйақы (мүдде) төлемдері
220
Сыртқы заемдар бойынша сыйақылар (мүдделерді) төлеу
Экономиканың басқа субъектілерінің резидент еместер алдындағы міндеттемелері бойынша гарант ретінде мемлекеттік басқару органдары жүзеге асыратын сыйақы (мүдде) төлемдері енгізілмейді. Мұндай төлемдер 510-сыныпша ерекшеліктері бойынша көрсетіледі
221
Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыртқы қарыздары бойынша сыйақы (мүдде) төлемдері
Сыртқы капитал рыноктарында қарызға алынған қаражатты пайдаланғаны үшін сыйақы (мүдде) төлемдері (мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды, халықаралық қаржы ұйымдарынан, шетел мемлекеттерінің үкіметтерінен, шетелдік коммерциялық банктер мен фирмалардан алынған кредиттерді орналастыру нысанында)
310
Заңды тұлғаларға ағымдағы трансферттер
311
Заңды тұлғаларға соның ішінде шаруа (фермер) қожалықтары-на берілетін субсидиялар
Мемлекеттік мекеме және қоғамдық бірлестік болып табылмайтын заңды тұлғаларға және шаруа (фермер) қожалықтарына берілетін субсидиялар
330
Жеке тұлғаларға ағымдағы трансферттер
332
Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер
Жеке тұлғалардың иелігіндегі кірісті ұлғайтуға, не шығындардың немесе зияндарының белгілі бір түрлерін толық немесе ішінара өтеуге арналған ақшалай нысандағы төлемдер. Жергілікті өкілетті органдар жеке тұлғаның (алушының) жазбаша өтініші бойынша жәрдемақыларды қызметтерді жеткізушілердің шотына аударуды көздейтін аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету тәртібін белгілеген кезде бұл шығындар осы ерекшелік бойынша жүзеге асырылады. Өтемақылардан алынатын ұстап қалулар осы ерекшелік бойынша аударылады.
Әлеуметтік төлемдер; әлеуметтік көмек;
заңнамаға сәйкес қызметкерлер мен қызметшілерге олардың еңбек міндеттерін атқаруға байланысты мертігуден не денсаулығының өзге де зақымдалуынан келген залалдың орнын толтыру;
жеке тұлғаларға берілетін басқа да трансферттер.
333
Зейнетақылар
Бұл ерекшелік бойынша зейнетақы төлемдері көрсетіледі.

334
Стипендии
По данной специфике
отражаются затраты по
выплате стипендий,
денежного довольствия
слушателей, адъюнктов
военно-учебных
заведений и
специальных учебных
заведений,
обучающихся по очной
форме обучения из
числа офицерского
состава органов
внутренних дел.
Перечисление
обязательных
пенсионных взносов в
размере 20 % от
размера денежного
содержания
слушателей, адъюнктов
военно-учебных
заведений и
специальных учебных
заведений,
обучающихся по очной
форме обучения, из
числа офицерского
состава и
начальствующего
состава органов
внутренних дел,
производится по
данной специфике.
340
Текущие трансферты другим уровням государственного
управления
341
Субвенции
Субвенции из
республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюджетам
города республикан-
ского значения,
столицы, из
областного бюджета
бюджетам районов
(городов областного
значения).
342
Бюджетные
изъятия
Бюджетные изъятия из
бюджетов районов
(городов областного
бюджета) в областной
или из областного
бюджета и бюджетов
города республикан-
ского значения,
столицы в республи-
канский бюджет.
349
Прочие
текущие
трансфер-
ты другим
уровням
государ-
ственного
управле-
ния
Трансферты между
различными уровнями
бюджетов, не
классифицируемые по
спецификам 341, 342.
350
Текущие
трансфер-
ты за
границу
351
Текущие
трансфер-
ты за
границу
Затраты, связанные с
членством республики
в международных
организациях.
долевое содержание
международных организаций;
членские взносы;
вступительные взносы в
международные организации и
многосторонние конвенции.
360
Прочие текущие трансферты
369
Различные
прочие
текущие
трансфер-
ты
Затраты по
трансфертным
платежам, которые не
могут быть отнесены к
подклассам 310-350.
410
Приобретение основного капитала
411
Приобре-
тение
товаров,
относя-
щихся к
основным
средствам
Приобретение товаров,
относящихся к
основным средствам,
за исключением зданий
и сооружений, которые
классифицируются по
специфике 412
«Приобретение
помещений, зданий и
сооружений» и
оборудования военного
назначения, которые
классифицируются по
специфике 135 , а также основных средств, стоимость за единицу которых не превышает 40 кратный месячный расчетный показатель, приобретаемых по специфике 139 .
412
Приобре-
тение по-
мещений,
зданий и
соору-
жений
Затраты на
приобретение
помещений, зданий и
сооружений, а также
затраты на
приобретение земли,
на которой
размещены помещения,
здания и сооружения.
Если в стоимость
приобретенных
помещений, зданий и
сооружений включается
стоимость активов,
приобретенных вместе
со зданием, например,
оборудование, то
затраты на них
отражаются здесь.

334
Стипендиялар
Бұл ерекшелік бойынша стипендиялар, ішкі істер органдарының офицер құрамы қатарынан күндізгі оқу нысаны бойынша оқып жатқан әскери оқу орындары, арнаулы оқу орындары тыңдаушыларының, адъюнкттердің стипендияларын, ақшалай жабдықталуын төлеу жөніндегі шығындар көрсетіледі.
Iшкі істер органдарының офицер құрамының және басшы құрамының қатарынан күндізгі оқу нысаны бойынша оқып жатқан әскери оқу орындары, арнаулы оқу орындары тыңдаушыларының, адъюнкттердің ақшалай жабдықталуы мөлшерінің 20%-ы мөлшеріндегі міндетті зейнетақы жарналарын аудару осы ерекшелік бойынша жүргізіледі.
340
Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы трансферттер
341
Субвенциялар
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне, облыстық бюджеттен аудандық (қалалық) бюджеттерге берілетін субвенциялар
342
Бюджеттік алып қоюлар
Аудандық (қалалық) бюджеттен облыстық бюджетке немесе облыстық бюджеттен және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен республикалық бюджетке алынатын бюджеттік алып қоюлар.
349
Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін өзге де ағымдағы трансферттер
Бюджеттердің 341, 342-ерекшеліктер бойынша жіктелмейтін әр түрлі деңгейлері арасындағы трансферттер.
350
Шетелге берілетін ағымдағы трансферттер
351
Шетелдегі ұйымдарға ағымдағы трансферттер
Республиканың халықаралық ұйымдардағы иелігіне байланысты шығындар
Халықаралық ұйымдарды үлестік ұстау;
мүшелік жарналар;
халықаралық ұйымдарға кіру жарналары және көпжақты конвенциялар.
360
Өзге де ағымдағы трансферттер
369
Әр түрлі өзге де ағымдағы трансферттер
310-350-сыныпшаларға жатқызылмайтын трансферттік төлемдер жөніндегі шығындар
410
Негізгі капиталды сатып алу
411
Негізгі құралдарға жататын тауарларды сатып алу
412 "Үй-жайларды, ғимараттарды және құрылыстарды сатып алу" ерекшелігі бойынша жіктелетін үйлер мен ғимараттарды және 135-ерекшелік бойынша, сондай-ақ 139 ерекшелігі бойынша сатып алынатын бір бірлігі үшін құны 40 есе айлық есептік көрсеткіштен аспайтын негізгі құралдарды жіктелетін әскери мақсаттағы жабдықтарды қоспағанда, бір бірлігі үшін құны 40 есе айлық есептік көрсеткіштен асып түсетін тауарларды сатып алу.
Бір бірлігі үшін құны 40 есе айлық есептік көрсеткіштен аспайтын, бірақ негізгі құралдарға жататын тауарлар сатып алуды 139 "өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігі бойынша көрсету қажет
412
Үй-жайлар, ғимараттар мен құрылыстарды сатып алу
Үй-жайлар, ғимараттар және құрылыстар сатып алуға арналған шығындар, сондай-ақ үй-жайлар, ғимараттар мен құрылыстар орналасқан жерді сатып алуға арналған шығындар.
Егер сатып алынған үй-жайлардың, ғимараттардың және құрылыстардың құнына ғимаратпен бірге сатып алынған активтердің, мысалы, жабдықтардың құны қосылса, онда оларға арналған шығындар осында көрсетіледі.

420
Создание
основного
капитала
В данном подклассе
отражаются все
затраты, связанные со
строительной
деятельностью по
созданию основных
фондов
производственного и
непроизводственного
назначения путем
возведения новых и
(или) изменения
(расширения,
модернизации,
технического
перевооружения,
реконструкции)
существующих объектов
(зданий, сооружений и
их комплексов,
коммуникаций),
монтажа (демонтажа)
связанного с ними
технологического и
инженерного
оборудования,
изготовления
(производства)
строительных
материалов, изделий
и конструкций, а
также осуществления
работ по консервации
строительства
незавершенных
объектов и
постутилизации
объектов,
выработавших свой
ресурс, кроме
реставрации и
капитального ремонта.
Также, по данному
подклассу отражаются
затраты на разработку
и экспертизу
проектной
(проектно-сметной)
документации.
Затраты на разработку
и экспертизу
предпроектной
(технико-экономи-
ческого обоснования)
документации,
классифицируются по
специфике 149.
421
Строи-
тельство
зданий и
сооруже-
ний
Затраты на
строительство зданий,
сооружений, кроме
капитального ремонта
и реставрации.
Затраты на
строительство
зданий, сооружений
военного назначения
классифицируются по
специфике 135.
422
Строи-
тельство
дорог
Затраты на
строительство дорог,
кроме капитального
ремонта.
423
Строи-
тельство и
доставка
судов
Строительство и
доставка судов
430
Капиталь-
ный
ремонт
В данном подклассе
отражаются затраты на
капитальный ремонт и
реставрацию
помещений, зданий,
сооружений, дорог.
Данные затраты могут
включать заработную
плату рабочих (в том
числе удержания из
заработной платы),
занятых в капитальном
ремонте и
реставрации,
социальный налог,
взносы в накопитель-
ные пенсионные фонды,
приобретение
предметов, материалов
и оборудования,
необходимых для
капитального ремонта
и реставрации,
затраты на проектную
(проектно-сметную)
документацию,
экспертизу проектов,
инжиниринговые
услуги, услуги
технического надзора,
а также прочие
затраты,
непосредственно
связанные с
капитальным ремонтом
и реставрацией,
независимо от того,
каким способом
производится
капитальный ремонт и
реставрация -
хозяйственным
способом или по
контракту.
431
Капиталь-
ный ре-
монт по-
мещений,
зданий,
сооруже-
ний
Затраты, связанные с
капитальным ремонтом
и реставрацией
помещений, зданий,
сооружений, систем и
сетей водообеспече-
ния, канализации,
электрообеспечения,
теплоснабжения.
432
Капиталь-
ный
ремонт
дорог
Затраты, связанные с
капитальным ремонтом
дорог и взлетно-
посадочных полос
аэродромов. Текущий
ремонт, содержание,
озеленение, а также
средний ремонт
(заполнение
отверстий, повторное
покрытие прохудив-
шихся участков
дороги) классифици-
руются как прочие
услуги в специфике
149.

420
Негізгі капиталды құру
Бұл сыныпшада құрылыс қызметімен байланысты өндірістік және өндірістік емес мақсаттағы негізгі қорларды жаңа тиісті объектілерді (ғимараттарды, құрылыстар мен олардың кешендерін және телекоммуникацияларын) тұрғызу және (немесе) өзгерту, онымен байланысты технологиялық және инженерлік жабдықты монтаждау (демонтаждау), құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкцияларын жасау, сондай-ақ қалпына келтіру мен күрделі жөндеуді қоспағанда, құрылысы аяқталмаған объектілердің құрылысын тоқтатып қою және өз ресурсын тауысқан объектілерді кейіннен кәдеге жарату бойынша жұмыстарды жүргізу арқылы құру жөніндегі барлық шығындар көрініс табады.
Жобаға дейінгі құжаттаманы (техникалық-экономикалық негіздемені) әзірлеуге және сараптауға арналған шығындар 149-ерекшелік бойынша жіктеледі.
421
Ғимараттар мен құрылыстар салу
Қайта жаңарту мен күрделі жөндеуден басқа, ғимараттармен құрылыстар салуға арналған шығындар.
Әскери мақсаттағы үйлер мен ғимараттарды салуға арналған шығындар 135-ерекшелік бойынша жіктеледі.
422
Жолдар салу
Күрделі жөндеуден басқа жолдар салуға арналған шығындар
423
Кеме құрылысы мен жеткізу
Кеме құрылысы мен жеткізу
430
Күрделі жөндеу
Бұл сыныпшада үй-жайлар, ғимараттар, құрылыстар және жолдарды күрделі жөндеуге және қайта жаңартуға арналған шығындар көрсетіледі. Осы шығындар күрделі. Жөндеумен және қайта жаңартумен айналысатын жұмысшылардың жалақысын (оның ішінде жалақыдан ұстап қалу), әлеуметтік салықты, жинақтаушы зейнетақы қорларына түсетін жарналарды, күрделі жөндеу және қайта жаңарту үшін қажетті заттар, материалдар мен жабдықтар сатып алуды, жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасына арналған шығындарды, сондай-ақ күрделі жөндеу және қайта жаңарту шаруашылық тәсілмен немесе келісім-шарт бойынша жүргізілуіне қарамастан, күрделі жөндеумен және қайта жаңартумен тікелей байланысты басқа да шығындарды қамтуы мүмкін. Жабдықтарды, көлік құралдарын және басқа да негізгі құралдарды күрделі жөндеу 146-ерекшелік бойынша көрсетіледі
431
Үй-жайларды,ғимараттарды,құрылыстарды күрделі жөндеу
Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, сумен жабдықтау жүйелері мен желілерді, кәрізді, электрмен жабдықтауды, жылумен жабдықтауды күрделі жөндеумен және қайта жаңартумен байланысты шығындар.
432
Жолдарды күрделі жөндеу
Әуеайлақтардың жолдарын және ұшу-қону алаңдарын күрделі жөндеуге байланысты шығындар. Ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, сондайақ орташа жөндеу (жарықтарды толтыру, жолдардың жұқарған учаскелерін қайтадан жабу) 149-ерекшелікте басқа қызметтер ретінде жіктеледі.

439
Капиталь-
ный
ремонт
других
объектов
Затраты на
капитальный ремонт
других объектов, не
отраженных по
спецификам 431 – 432
450
Приобретение земли и нематериальных активов
451
Приобре-
тение
земли
Затраты на
приобретение любого
вида земли, лесов,
внутренних вод и
месторождений
полезных ископаемых
государством.
Если на приобретенной
государством земле
находится сооружение,
и стоимость
сооружения может быть
отдельно оценена от
стоимости земли,
затраты на
приобретение
сооружения должны
быть отнесены в
специфику 412.
Если же затраты на
приобретение
сооружения не могут
быть отделены от
затрат на покупку
земли, необходимо
отнести стоимость
земли и сооружения
либо в данную
специфику, либо в
специфику 412 в
зависимости от того,
что является наиболее
ценным - земля или
сооружение.
452
Приобре-
тение
немате-
риальных
активов
Приобретение
нематериальных
активов, не
являющихся
физическими объектами
(приобретение прав на
разработку недр и
геологической
информации, ведение
рыболовного промысла,
а также затраты на
прочие концессии,
использование
патентов, лицензий и
авторских прав,
торговых знаков,
гудвилл, приобретение
программных продуктов
и лицензий к ним для
информационных систем
и другие).
460
Капиталь-
ные
трансфер-
ты внутри
страны
Капитальные
трансферты
представляют собой
безвозмездные
односторонние платежи
органов управления,
которые не ведут к
возникновению или
погашению финансовых
требований. Такие
трансферты
предназначены для
финансирования затрат
их получателя на
приобретение основных
средств и
нематериальных
активов, строительной
деятельности,
компенсации потерь,
связанных с
разрушением или
повреждением основных
средств.
461
Капиталь-
ные
трансфер-
ты юриди-
ческим
лицам
Капитальные
трансферты для
приобретения основных
средств и
нематериальных
активов, капитального
ремонта зданий,
сооружений, системы
теплоснабжения,
водоснабжения и
канализации, находя-
щихся в республикан-
ской или коммунальной
собственности, а так-
же для финансирования
строительной
деятельности. Сюда
входят так же затраты
на трансфертные
платежи предприятиям
на приобретение
нематериальных
активов. Однако
трансферты
предприятиям,
предназначенные для
строительства
сооружений или
приобретения
основного
оборудования, которое
будет использоваться
исключительно в
военных целях, должны
классифицироваться
как текущие
трансфертные платежи
в специфике 311.
464
Капиталь-
ные
трансфер-
ты другим
уровням
государ-
ственного
управле-
ния
Затраты на трансферты
различным уровням
государственного
управления для
приобретения основных
средств и
нематериальных
активов, на
инвестиционные цели
и прочие капитальные
затраты.

439
Басқа да объектілерге күрделі жөндеу
431 – 432 ерекшеліктер бойынша көрсетілмеген басқа объектілерді күрделі жөндеуге арналған шығындар
450
Жер және материалдық емес активтер сатып алу
451
Жер сатып алу
Мемлекеттің жердің кез келген түрін, ормандарды, ішкі суларды және пайдалы қазбалардың кен орындарын сатып алуына арналған шығындар. Егер мемлекет сатып алған жерде құрылыс тұрса және ғимараттың құны жердің құнынан бөлек бағаланса, құрылысты сатып алуға арналған шығындар 412-ерекшелікке жатқызылуы тиіс. Егер құрылысты сатып алуға арналған шығындар жер сатып алуға арналған шығындардан бөлінбесе, жер мен құрылыстың құнын не осы ерекшелікке, не болмаса жер мен құрылыстың неғұрлым бағалы болып табылуына қарай 412-ерекшелікке жатқызу қажет.
452
Материалдық емес активтер сатып алу
Жеке объектілер болып табылмайтын материалдық емес активтерді сатып алу (жер қойнауын және геологиялық ақпаратты өңдеу құқығын сатып алу, балық аулау кәсіпшілігін жүргізу, сондай-ақ өзге деконцессияларға арналған шығындар, патенттерді, лицензияларды және авторлық құқықтарды, сауда белгілерін, гудвилл және басқаларды пайдалану, бағдарламалық өнімдерді және ақпараттық жүйелер үшін оларға лицензиялар сатып алу және басқалар).
460
Ел ішіндегі күрделі трансферттер
Күрделі трансферттер дегеніміз басқару органдарының қаржылық талаптардың туындауына немесе өтелуіне әкеп соқтырмайтын қайтарымсыз біржақты төлемдерін білдіреді.
Мұндай трансферттер оларды алушылардың негізгі құралдарды, және материалдық емес активтерді, құрылыс қызметін сатып алуға арналған шығындарына, негізгі құралдардың бұзылуымен немесе бүлінуімен байланысты шығасыларды өтеуге арналған.
461
Заңды тұлғаларға берілетін күрделі трансферттер
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтерді сатып алу үшін, республикалық немесе коммуналдық меншіктегі ғимараттарды, құрылыстарды, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және кәріз жүйелерін, сондай-ақ құрылыс қызметін қаржыландыру үшін күрделі трансферттер.
Бұған сонымен қатар кәсіпорындарға материалдық емес активтерді сатып алуға берілетін трансферттік төлемдерге арналған шығындар да кіреді. Алайда құрылыстарды салуға немесе тек әскери мақсаттарда ғана пайдаланылатын негізгі жабдықтарды сатып алуға кәсіпорындарға берілетін трансферттер 311-ерекшелікте ағымдағы трансферттік төлемдер ретінде жіктелуі тиіс.
464
Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне күрделі трансфеттер
Инвестициялық мақсаттарға негізгі құралдар мен материалдық емес активтер сатып алу үшін мемлекеттік басқарудың әр түрлі деңгейлеріне берілетін трансферттерге арналған шығындар және өзге де күрделі шығындар

470
Капитальные трансферты за границу
471
Капиталь-
ные
трансфер-
ты между-
народным
организа-
циям и
прави-
тельствам
иностран-
ных госу-
дарств
Затраты на трансферты
международным
организациям и
правительствам
иностранных
государств на
капитальные цели.
472
Капиталь-
ные
трансфер-
ты на
оплату
обучения
стипен-
диатов за
рубежом
Перечисление
капитальных
трансфертов на оплату
обучения стипендиатов
за рубежом поставщику
услуг по реализации
международных
программ подготовки
кадров за рубежом.
510
Внутрен-
ние
бюджетные
кредиты
Выделение бюджетных
средств на возвратной
основе внутри страны.
511
Бюджетные
кредиты
местным
исполни-
тельным
органам
Выделение бюджетных
средств на возвратной
основе местным
исполнительным
органам.
512
Бюджетные
кредиты
банкам-
заемщикам
Выделение бюджетных
средств на возвратной
основе банкам-
заемщикам.
514
Бюджетные
кредиты
физичес-
ким лицам
Выделение бюджетных
средств на возвратной
основе физическим
лицам
519
Прочие
внутрен-
ние
бюджетные
кредиты
Бюджетные средства,
выдаваемые на
возвратной основе, не
классифицируемые по
спецификам 511-512.
520
Внешние
бюджетные
кредиты
Выделение бюджетных
средств на возвратной
основе иностранным
государствам.
521
Бюджетные
кредиты
иностран-
ным госу-
дарствам
Бюджетные средства,
предоставляемые на
возвратной основе
иностранным
государствам.
530
Поручи-
тельство
госу-
дарства
531
Поручи-
тельство
госу-
дарства
Обязательство
Правительства
Республики Казахстан
перед заимодателем
погасить полностью
или частично долг
заемщика по займу,
привлеченному в
рамках договора
концессии в
соответствии с
договором
поручительства
540
Государ-
ственная
гарантия
541
Государ-
ственная
гарантия
Обязательство
Правительства
Республики Казахстан
перед заимодателем
полностью или
частично погасить
задолженность в
случае неуплаты
заемщиком-резидентом
Республики Казахстан
причитающейся с него
суммы в установленный
срок
610
Приобре-
тение
финансо-
вых
активов
Расходы бюджета,
связанные с
операциями по
приобретению в
государственную
собственность долей
участия, ценных бумаг
юридических лиц
внутри страны.
611
Приобре-
тение
долей
участия,
ценных
бумаг
юридичес-
ких лиц
Расходы бюджета, на
приобретение долей
участия, ценных бумаг
юридических лиц, на
формирование и
увеличение уставных
капиталов юридических
лиц, кроме
государственных
предприятий.
612
Формиро-
вание и
увеличе-
ние
уставных
капиталов
государ-
ственных
предприя-
тий
Расходы бюджета, на
формирование и
увеличение уставных
капиталов
государственных
предприятий.
620
Приобре-
тение
финансо-
вых акти-
вов за
пределами
страны
Расходы бюджета,
связанные с
операциями по
приобретению в
государственную
собственность долей
участия, ценных бумаг
юридических лиц за
пределами страны.

470
Шетелге күрделі трансферттер
471
Халықаралық ұйымдарға және шетелдік мемлекеттердің үкіметтеріне күрделі трансферттер
Халықаралық ұйымдарға және шет мемлекеттердің үкіметтеріне күрделі мақсаттар үшін берілетін трансферттерге арналған шығындар.
472
Шетелде стипендиаттарға оқу төлеу күрделі трансферттер
Стипендиаттарды шет елдерде оқытуға ақы төлеуге арналған күрделі трансферттерді шет елдерде мамандар даярлаудың халықаралық бағдарламасын іске асыру жөніндегі қызметтерді жеткізушіге аудару.
510
Iшкі бюджеттік кредиттер
Бюджет қаражатын қайтарымды негізде ел ішінде бөлу.
511
Жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
Бюджет қаражатын қайтарымды негізде жергілікті атқару органдарына бөлу.
512
Қарыз алушы банктерге берілетін бюджеттік кредиттер
Бюджет қаражатын қайтарымды негізде қарыз алушы банктерге бөлу.
514
Жеке тұлғаларға берілетін бюджеттік кредиттер
Бюджет қаражатын қайтарымды негізде жеке тұлғаларға бөлу
519
Өзге де ішкі бюджеттік кредиттер
Қайтарымды негізде берілетін, 511-514-ерекшеліктер бойынша жіктелмейтін бюджет қаражаты
520
Сыртқы бюджеттік кредиттер
Бюджет қаражатын қайтарымды негізде шет мемлекеттерге бөлу
521
Шетелдік мемлекеттерге берілетін бюджеттік кредиттер
Шет мемлекеттерге қайтарымды негізде берілетін бюджет қаражаты
530
Мемлекет кепiлгерлiгi
531
Мемлекет кепiлгерлiгi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кепілгерлік шартына сәйкес концессиялық шарт шеңберiнде тартылған, қарыз бойынша қарыз берушi алдындағы қарыз алушының борышын толық немесе iшiнара өтеу мiндеттемесi
540
Мемлекеттiк кепiлдiк
541
Мемлекеттiк кепiлдiк
Қазақстан Республикасының қарыз алушы резидентi одан тиесiлi соманы белгiленген мерзiмде төлемеген жағдайда Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң берешектi толық немесе iшiнара өтеуге қарыз берушiнiң алдындағы мiндеттемесi
610
Қаржы активтерін сатып алу
Ел ішіндегі заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын мемлекеттік меншікке сатып алу жөніндегі операциялармен байланысты бюджет шығыстары
611
Заңды тұлғалардың қатысу үлесін, бағалы қағаздарын сатып алу
Заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын сатып алуға арналған, мемлекеттік кәсіпорындардан басқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға арналған бюджет шығыстары
612
Мемлекеттік кәсіпорындардың жарғылық капиталын қалыптастыру және ұлғайту
Мемлекеттік кәсіп орындардың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және ұлғайтуға арналған бюджет шығыстары
620
Елден тысқары жерлерден қаржы активтерін сатып алу
Елден тысқары жерлердегі заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын мемлекеттік меншікке сатып алу жөніндегі операциялармен байланысты бюджет шығыстары

621
Приобре-
тение
акций
междуна-
родных
организа-
ций
Расходы бюджета, на
приобретение акций
международных
организаций.
710
Погашение
основного
долга по
внутрен-
ним
займам
Погашение
суммы основного долга
по внутренним займам.
Выплаты
вознаграждения по
внутренним займам
отражаются в
подклассе 210.
711
Погашение
основного
долга
перед
вышестоя-
щим
бюджетом
Погашение суммы
основного долга по
займам, полученным из
вышестоящего бюджета.
712
Погашение
основного
долга по
государ-
ственным
эмиссион-
ным
ценным
бумагам,
размещен-
ным на
внутрен-
нем рынке
Погашение суммы
основного долга по
государственным
эмиссионным ценным
бумагам, размещенным
на внутреннем рынке.
713
Погашение
основного
долга по
внутрен-
ним
договорам
займа
Погашение суммы
основного долга по
внутренним договорам
займа.
720
Погашение
основного
долга по
внешним
займам
Погашение суммы
основного долга по
внешним займам.
Выплаты вознаграж-
дения (интереса) по
внешним займам
отражаются в
подклассе 220.
721
Погашение
основного
долга по
государ-
ственным
эмиссион-
ным
ценным
бумагам,
размещен-
ным на
внешнем
рынке
Погашение суммы
основного долга по
государственным
эмиссионным ценным
бумагам, размещенным
на внешнем рынке.
722
Погашение
основного
долга по
внешним
договорам
займа
Погашение суммы
основного долга по
внешним договорам
займа.
Приложение 3
к приказу и.о. Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 22 декабря 2008 года № 265
1. Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года № 168 «Об утверждении структуры специфики экономической классификации расходов бюджета».
2. Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 12 мая 2005 года № 69 «О внесении дополнений № 1 в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года № 168».
3. Приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 17 января 2006 года № 1 «О внесении изменений и дополнений № 2 в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года № 168».
4. Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 15 августа 2006 года № 118 «О внесении изменения и дополнений № 3 в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года № 168».

621
Халықаралық ұйымдардың акцияларын сатып алу
Халықаралық ұйымдардың акцияларын сатып алуға арналған бюджет шығыстары
710
Ішкі қарыздар бойынша негізгі борышты өтеу
Ішкі қарыздар бойынша негізгі борыш сомасын өтеу.
Ішкі қарыздар бойынша сыйақы төлемдері 210-сыныпшада көрсетіледі.
711
Жоғары тұрған бюджеттік алу алдында негізгі борышты өтеу
Жоғары тұрған бюджеттен алынған қарыздар бойынша негізгі борыш сомасын өтеу
712
Ішкі рынокта орналастырылған мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты өтеу
Ішкі рынокта орналастырылған мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борыш сомасын өтеу
713
Қарыздың ішкі келісім-шарттары бойынша негізгі борышты өтеу
Ішкі қарыз келісім шарттары бойынша негізгі борыш сомасын өтеу
720
Сыртқы қарыздар бойынша негізгі борышты өтеу
Сыртқы қарыздар бойынша негізгі борыш сомасын өтеу. Сыртқы қарыздар бойынша сыйақы (мүдде) төлемдері 220-сыныпшада көрсетіледі.
721
Сыртқы рынокта орналастырылған мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты өтеу
Сыртқы рынокта орналастырылған мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борыш сомасын өтеу
722
Қарыздың сыртқы келісім-шарттары бойынша негізгі борышты өтеу
Сыртқы қарыз келісім-шарттары бойынша негізгі борыш сомасын өтеу
Қазақстан Республикасы Экономика
және бюджеттік жоспарлау министрінің
міндетін атқарушысының
2008 жылғы 22 желтоқсандағы
N 265 бұйрығына 3-қосымша
1. "Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 168 бұйрығы.
2. "Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 168 бұйрығына N 1 толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2005 жылғы 12 мамырдағы N 69 Бұйрығы.
3. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 168 бұйрығына N 2 өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2006 жылғы 17 қаңтардағы N 1 Бұйрығы".
4. "Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 168 бұйрығына N 3 өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің      2006 жылғы 15 тамыздағы N 118 Бұйрығы.

5. Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 77 «О внесении изменения № 4 в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года № 168».
6. Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 121 «О внесении дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года № 168».
7. Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 27 сентября 2007 года № 176 «О внесении изменений и дополнения в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года № 168».
8. Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года № 211 «О внесении дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года № 168».

5. "Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 168 бұйрығына N 4 өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 77 Бұйрығы.
6. "Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 168 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2007 жылғы 5 шілдедегі N 121 бұйрығы.
7. "Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 168 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2007 жылғы 27 қыркүйектегі N 176 Бұйрығы.
8. "Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 168 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2007 жылғы 29 қарашадағы N 211 Бұйрығы.