О проведении призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2008 года
Постановление Акимата города Астаны от 23 июня 2008 года N 33-716п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 14 июля 2008 года за N 538. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 27 апреля 2009 года N 33-408
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 27.04.2009 N 33-408
В соответствии со статьей 29 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении", статьями 19 , 20, 44 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе", на основании Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2008 года N 563 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2008 года" акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Провести в апреле-июне и октябре-декабре 2008 года призыв на срочную воинскую службу и отправку в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан граждан в возрасте от 18 до 27 лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва.
2. В целях руководства и контроля за деятельностью призывных комиссий районов "Алматы" и "Сарыарка" города Астаны утвердить городскую призывную комиссию согласно приложению 1.
На случай отсутствия членов городской призывной комиссии по различным причинам утвердить резервный состав комиссии согласно приложению 2.
3. Утвердить персональный состав и график работы призывной комиссии района "Алматы" города Астана согласно приложению 3.
4. Утвердить персональный состав и график работы призывной комиссии района "Сарыарка" города Астана согласно приложению 4.
5. Утвердить график работы городской призывной комиссии согласно приложению 5.
6. Государственному учреждению "Управление здравоохранения города Астаны" обеспечить проведение медицинского освидетельствования граждан при призыве на воинскую службу медикаментами, инструментарием, медицинским и хозяйственным имуществом.
7. Государственному учреждению "Управление занятости и социальных программ города Астаны" организовать оплачиваемые общественные работы и обеспечить направление безработных граждан (по 15 человек) в управления по делам обороны районов "Алматы" и "Сарыарка" города Астаны в период с 1 апреля по 30 июня и с 1 октября по 31 декабря 2008 года.

2008 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында мерзімді әскери қызметке азаматтарды шақыруды жүргізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 23 маусымдағы N 33-716қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 14 шілдеде нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 538 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 27 сәуірдегі N 33-408қ Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласының әкімдігінің 2009.04.27 N 33-408қ Қаулысымен
__________________________________
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына, "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19,   20, 44-баптарына , "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2008 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 сәуірдегі N 563 Жарлығына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2008 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ 18-27 жас аралығындағы азаматтарды Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құрамаларының қатарына мерзімді әскери қызметке шақыру және жөнелту өткізілсін.
2. 1-қосымшаға сәйкес Астана қаласы Алматы және Сарыарқа аудандары шақыру комиссияларының қызметіне басшылық жасау және бақылау мақсатында қалалық шақыру комиссиясы бекітілсін.
2-қосымшаға сәйкес Астана қаласы қалалық шақыру комиссиясының мүшелері түрлі себептермен болмаған жағдайда комиссияның резервтік құрамы бекітілсін.
3. 3-қосымшаға сәйкес Астана қаласы Алматы ауданы шақыру комиссиясының жеке құрамы және жұмыс кестесі бекітілсін.
4. 4-қосымшаға сәйкес Астана қаласы Сарыарқа ауданы шақыру комиссиясының жеке құрамы және жұмыс кестесі бекітілсін.
5. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласы қалалық шақыру комиссиясының жұмыс кестесі бекітілсін.
6. "Астана қаласының Денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтарды әскери қызметке шақыру кезінде медициналық куәландырудан өткізуді дәрі-дәрмектермен, құрал-сайманмен, медицина және шаруашылық мүлкімен қамтамасыз етсін.
7. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастырсын және жұмыссыз азаматтардың (15 адамнан) 2008 жылғы 1 сәуір мен 30 маусым және 1 қазан мен 31 желтоқсан кезеңінде Алматы және Сарыарқа аудандарының Қорғаныс істері жөніндегі басқармаларына келуін қамтамасыз етсін.

8. Государственному учреждению "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны" обеспечить транспортом призывную комиссию для перевозок призывников, призванных в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, согласно представленным заявкам Департамента по делам обороны города Астана.
9. Государственному учреждению "Департамент внутренних дел города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) обеспечить доставку лиц, уклоняющихся от призыва, в период с 1 апреля по 30 июня и с 1 октября по 31 декабря 2008 года, а также охрану общественного порядка при отправке и убытии призывников в воинские части.
10. Государственному учреждению "Линейный отдел внутренних дел на станции Астана" (по согласованию) принять меры к поддержанию общественного порядка в местах посадки на железнодорожной станции.
11. Государственному учреждению "Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий города Астаны" производить финансирование мероприятий, связанных с обеспечением выполнения всеобщей воинской обязанности в пределах средств, выделенных для этих целей.
12. Признать утратившим силу постановление акимата города Астаны от 29 мая 2007 года N 33-430п "О проведении призыва граждан в возрасте от 18 до 27 лет в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2007 года" (зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 26 июня 2007 года за N 467; опубликовано в газетах "Астана хабары" от 5 июля 2007 года, N 110 и "Вечерняя Астана" от 6 июля 2007 года, N 117).
13. Представить данное постановление в Департамент юстиции города Астаны для государственной регистрации.
14. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима города Астаны Кожагапанова Е.Т.
15. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким                                     И. Тасмагамбетов
СОГЛАСОВАНО
Начальник Государственного
учреждения "Департамент
внутренних дел города Астаны
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан"                      Демеуов М.Г.
17 июня 2008 года
Начальник Государственного
учреждения "Линейный отдел
внутренних дел на станции Астана
центрального Департамента
внутренних дел на транспорте"              Утетлеуов Т.Ж.
17 июня 2008 года
Начальник Государственного
учреждения "Департамент по
делам обороны города Астана"               Мынжанов К.Т.
17 июня 2008 года
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 23 июня 2008 года
N 33-716п
Состав
городской призывной комиссии
Мынжанов Кайрат            - начальник Государственного учреждения
Турсынаевич                  "Департамент по делам обороны города
Астана", председатель городской
призывной комиссии;
Ермеков Турсынбек          - начальник Государственного учреждения
Умиралиевич                  "Управление по мобилизационной
подготовке, гражданской обороне,
организации предупреждения и ликвидации
аварий и стихийных бедствий города Астаны",
заместитель председателя городской
призывной комиссии.
Члены комиссии:
Мухитов Кайрат             - заместитель начальника Государственного
Болатович                    учреждения "Департамент внутренних дел
города Астаны Министерства внутренних
дел Республики Казахстан";
Семенова Валентина         - помощник начальника Департамента
Григорьевна                  по делам обороны города Астана
- врач, председатель медицинской
комиссии;
Абдилмажитова Гульнар      - медицинская сестра городской
Мусабаевна                   поликлиники N 3, секретарь комиссии.
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 23 июня 2008 года
N 33-716п
Состав
городской призывной комиссии (резервный)
Шабалин Евгений            - начальник управления набора военнослужащих
Витальевич                   по контракту и призыва Государственного
учреждения "Департамент по делам обороны
города Астана", председатель городской
призывной комиссии;
Маханов Елубай             - главный специалист отдела по мобилизационной
Маханович                    подготовке Государственного учреждения
"Управление по мобилизационной подготовке,
гражданской обороне, организации предупреж-
дения и ликвидации аварий и стихийных бедствий
города Астаны", заместитель председателя
городской призывной комиссии.
Члены комиссии:
Бейсеев Бахытжан           - заместитель начальника Государственного
Халилович                    учреждения "Департамент внутренних дел
города Астаны Министерства внутренних
дел Республики Казахстан";
Тян Раиса                  - врач-терапевт поликлиники N 3,
Петровна                     председатель медицинской комиссии;
Абылгазинова Зауре         - медицинская сестра городской
Газизовна                    поликлиники N 3, секретарь комиссии.
Приложение 3
к постановлению акимата
города Астаны
от 23 июня 2008 года
N 33-716п
Состав
призывной комиссии района "Алматы"
Байдаулетов Асылбек        - начальник Государственного учреждения
Бекбусинович                 "Управление по делам обороны
Алматинского района города Астана",
председатель районной призывной комиссии;
Ержанова Дамиля            - главный специалист аппарата акима
Ержановна                    района "Алматы", заместитель
председателя районной призывной комиссии.
Члены комиссии:
Шалданбаев Серик           - заместитель начальника Государственного
Кумурбекович                 учреждения "Управление внутренних дел
района "Алматы" города Астаны";
Козлов Юрий                - врач-хирург городской поликлиники N 3,
Семенович                    председатель медицинской комиссии;
Водилова Зинаида           - медицинская сестра городской
Степановна                   поликлиники N 3, секретарь комиссии.

8. "Астана қаласының Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құрамалары қатарына шақырылған шақырылушыларды тасымалдау үшін шақыру комиссиясын Астана қаласы Қорғаныс істері жөніндегі департаментінің ұсынған өтінімдерге сәйкес көлікпен қамтамасыз етсін.
9. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Астана қаласының Ішкі істер департаменті" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) 2008 жылғы 1 сәуір мен 30 маусым және 1 қазан мен 31 желтоқсан кезеңінде шақырылудан жалтарған азаматтарды әкелуді, сонымен қатар шақырылушыларды әскери бөлімдерге жіберу және жеткізуде қоғамдық тәртіптің сақталуын қамтамасыз етсін.
10. "Астана станциясындағы Ішкі істер желілік бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) темір жол станцияларының отырғызу жерлерінде қоғамдық тәртіптің сақталуына шаралар қабылдасын.
11. "Астана қаласының Жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, апаттардың және дүлей апаттардың алдын алуын және жоюын ұйымдастыру жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы мақсаттар үшін бөлінген қаражат шегінде жалпыға бірдей әскери міндетті орындауды қамтамасыз етуге байланысты іс-шараларды қаржыландыруды жүргізсін.
12. "2007 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құрамаларының қатарына 18-27 жас аралығындағы азаматтарды шақыруды жүргізу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 29 мамырдағы N 33-430қ (Астана қаласының Әділет департаментінде 2007 жылғы 26 маусымда N 467 болып тіркелген; 2007 жылғы 5 шілдеде "Астана хабары" газетінің N 110 нөмірінде және 2007 жылғы 6 шілдеде "Вечерняя Астана" газетінің N 117 нөмірінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
13. Осы қаулы Астана қаласының Әділет департаментіне мемлекеттік тіркеу үшін ұсынылсын.
14. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Т. Қожағапановқа жүктелсін.
15. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланғаннан кейін  күнтізбелік он күн соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім                                        И. Тасмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ
"Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Астана қаласының Ішкі
істер департаменті" мемлекеттік
мекемесінің бастығы                             М.Ғ. Демеуов
17 маусым 2008 жыл
"Көліктегі орталық ішкі
істер департаментінің Астана
станциясындағы желілік ішкі
істер бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы                          Т.Ж. Өтетілеуов
17 маусым 2008 жыл
"Астана қаласының Қорғаныс
істері жөніндегі департаменті"
мемлекеттік мекемесінің бастығы                Қ.Т. Мыңжанов
17 маусым 2008 жыл
Астана қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 23 маусымдағы
N 33-716қ қаулысына
1-қосымша
Қалалық шақыру комиссиясының
құрамы
Мыңжанов Қайрат             - "Астана қаласының Қорғаныс істері
Тұрсынайұлы                   жөніндегі департаменті" мемлекеттік
мекемесінің бастығы, қалалық шақыру
комиссиясының төрағасы;
Ермеков Тұрсынбек           - "Астана қаласының Жұмылдыру дайындығы,
Өмірәліұлы                    азаматтық қорғаныс, апаттардың және
дүлей апаттардың алдын алуын және
жоюын ұйымдастыру жөніндегі
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
бастығы, қалалық шақыру комиссиясы
төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелері:
Мұхитов Қайрат              - "Астана қаласының Ішкі істер
Болатұлы                      департаменті" мемлекеттік мекемесі
бастығының орынбасары;
Семенова Валентина          - Астана қаласының Қорғаныс істері
Григорьевна                   жөніндегі департаменті бастығының
көмекшісі - дәрігер, медициналық
комиссияның төрайымы;
Әбділмәжитова Гүлнәр        - N 3 қалалық емханасының медбикесі,
Мұсабайқызы                   комиссия хатшысы.
Астана қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 23 маусымдағы
N 33-716қ қаулысына
2-қосымша
Қалалық шақыру комиссиясының (резервтік)
құрамы
Шабалин Евгений             - "Астана қаласының Қорғаныс істері
Витальевич                    жөніндегі департаменті" мемлекеттік
мекемесі әскери қызметшілерді
келісім-шарт және шақыру бойынша
іріктеу басқармасының бастығы,
қалалық шақыру комиссиясының төрағасы;
Маханов Елубай              - "Астана қаласының Жұмылдыру дайындығы,
Маханұлы                      азаматтық қорғаныс, апаттардың және
дүлей апаттардың алдын алуын және
жоюын ұйымдастыру жөніндегі
басқармасы" мемлекеттік мекемесі
жұмылдыру дайындығы бөлімінің бас
маманы, қалалық шақыру комиссиясы
төрағасының орынбасары.
Комиссия мүшелері:
Бейсеев Бақытжан            - "Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Халилұлы                      министрлігінің Астана қаласының Ішкі
істер департаменті" мемлекеттік
мекемесі бастығының орынбасары;
Тян Раиса Петровна          - N 3 қалалық емхананың
терапевт-дәрігері, медициналық
комиссияның төрайымы;
Әбілғазинова Зәуреш         - N 3 қалалық емхананың медбикесі,
Ғазизқызы                     комиссия хатшысы.
Астана қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 23 маусымдағы
N 33-716қ қаулысына
3-қосымша
Алматы ауданы шақыру комиссиясының
құрамы
Байдәулетов Асылбек         - "Астана қаласы Алматы ауданының
Бекбосынұлы                   Қорғаныс істері жөніндегі басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы,
аудандық шақыру комиссиясының
төрағасы;
Ержанова Дәмиля             - Алматы ауданы әкімі аппаратының бас
Ержанқызы                     маманы, аудандық шақыру комиссиясы
төрағасының орынбасары.
Комиссия мүшелері:
Шалданбаев Серік            - "Астана қаласы Алматы ауданы Ішкі
Құмырбекұлы                   істер басқармасы" мемлекеттік мекемесі
бастығының орынбасары;
Козлов Юрий                 - N 3 қалалық емхананың хирург-дәрігері,
Семенович                     медициналық комиссияның төрағасы;
Водилова Зинаида            - N 3 қалалық емхананың медбикесі,
Степановна                    комиссия хатшысы.

Определить режим работы районной призывной комиссии с 14.00. до 18.00.
(местное время) в соответствии с графиком работы Управления по делам обороны
Алматинского района города Астаны.
Приложение 4
к постановлению акимата
города Астаны
от 23 июня 2008 года
N 33-716п
Состав
призывной комиссии района "Сарыарка"
Касимов Марат              - начальник Государственного учреждения
Жаманбаевич                  "Управление по делам обороны Сарыар-
кинского района города Астана",
председатель районной призывной комиссии;
Алпысбеков Бернат          - руководитель аппарата акима района
Канатович                    "Сарыарка" города Астаны, заместитель
председателя районной призывной комиссии.
Члены комиссии:
Зикенов Игорь              - заместитель начальника Государственного
Ирсаинович                   учреждения "Управление внутренних дел
района "Сарыарка" города Астаны";
Тян Раиса                  - врач-терапевт поликлиники N 3,
Петровна                     председатель медицинской комиссии;
Асамбаева Жупаргуль        - медицинская сестра городской
Жумажановна                  поликлиники N 3, секретарь комиссии.
Определить режим работы районной призывной комиссии с 9.00.до 13.00.
(местное время) в соответствии с графиком работы Управления по делам обороны
Сарыаркинского района города Астаны.
Приложение 5
к постановлению акимата
города Астаны

Астана қаласының Алматы ауданы Қорғаныс істері жөніндегі басқармасының жұмыс кестесіне сәйкес аудандық шақыру комиссиясының жұмыс тәртібі 14.00-ден 18.00-ге дейін (жергілікті уақыт бойынша) белгіленсін.
Астана қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 23 маусымдағы
N 33-716қ қаулысына
4-қосымша
Сарыарқа ауданы шақыру комиссиясының
құрамы
Қасымов Марат               - "Астана қаласы Сарыарқа ауданының
Жаманбайұлы                   Қорғаныс істері жөніндегі басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы,
аудандық шақыру комиссиясының
төрағасы;
Алпысбеков Бернат           - "Астана қаласы Сарыарқа ауданы
Қанатұлы                      әкімі аппаратының басшысы, аудандық
шақыру комиссиясы төрағасының
орынбасары.
Комиссия мүшелері:
Зикенов Игорь               - "Астана қаласы Сарыарқа ауданы
Ерсайынұлы                    Ішкі істер басқармасы" мемлекеттік
мекемесі бастығының орынбасары;
Тян Раиса                   - N 3 қалалық емхананың
Петровна                      терапевт-дәрігері, медициналық
комиссияның төрағасы;
Асамбаева Жұпаргүл          - N 3 қалалық емхананың медбикесі,
Жұмажанқызы                   комиссия хатшысы.
Астана қаласы Сарыарқа ауданының Қорғаныс істері жөніндегі басқармасының жұмыс кестесіне сәйкес аудандық шақыру комиссиясының жұмыс тәртібі 9.00-ден 13.00-ге дейін (жергілікті уақыт бойынша) белгіленсін.
Астана қаласы әкімдігінің