О бюджете города Астаны на 2009 год
Решение Маслихата города Астаны от 18 декабря 2008 года N 163/28-IV. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 9 января 2009 года N 554. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 28 мая 2010 года N 353/48-IV
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 28.05.2010 N 353/48-IV
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 302 337 439 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 55 899 140 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 725 575 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 12 996 080 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 231 716 644 тысяч тенге;
2) затраты - 268 390 203 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 36 773 000 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 36 773 000 тысяча тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-2 825 764) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  2 825 764 тысяч тенге;
6) поступление займов - 7 800 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Астаны от 08.04.2009 N 208/32-IV; от 21.04.2009 N 213/33-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 26.08.2009 N 239/37-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 20.11.2009 N 276/41-IV (порядок введения в действие см. п. 2)
2. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на сумму отчислений в Государственный фонд социального страхования, исчисленную в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании";
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.

Астана қаласының 2009 жылға арналған бюджет туралы
Астана қаласы мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы N 163/28-IV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2009 жылғы 9 қаңтарда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 554 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 28 мамырдағы N 353/48-IV шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2010.05.28 N 353/48-IV шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2009 жылға арналған бюджеті 1-қосымшаға  сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 302 337 439 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 55 899 140 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 725 575 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 12 996 080 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 231 716 644 мың теңге;
2) шығындар – 268 390 203 мың теңге;
3) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо –  36 773 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 36 773 000 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2 825 764) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) 2 825 764 мың теңге;
6) қарыздар түсімі бойынша – 7 800 000 мың теңге.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2009.04.08 N 208/32-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.04.21 N 213/33-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.08.26 N 239/37-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.11.20 N 276/41-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тиісті бюджеттің кірісіне  төмендегілер есепке алынатындығын назарға алу:
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кіріс сыныптамасының "Пайдалы  қазбаларды алуға арналған салық" коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ жер қойнауын пайдалануға арналған өзара шарт бойынша салық тәртібі тұрақтылығының кепілдіктерін сақтайтын роялти;
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кіріс сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша – бұған дейін Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылған жарналар бойынша берешек, сондай-ақ, бұған дейін Жол қорына түскен автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымы.
Сонымен қатар, қызметін салық тәртібі тұрақтылығының кепілдігін  қарастыратын жер қойнауын пайдалануға арналған өзара шарт бойынша  жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда аталған аударымдарды немесе "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес есептелген Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына аударылатын аударым сомасына әлеуметтік салықты азайтады;
"Өндірушілер көтерме түрде іске асыратын меншікті өндірілген бензин (авиациялықтан басқа)" коды бойынша - бұған дейін Жол қорына  түскен бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме түрде іске асыратын меншікті өндірілген дизельді отын" коды бойынша – бұған дейін Жол қорына түскен дизельді отын алымы бойынша берешек.

3. Отрицательное сальдо, образовавшееся, по состоянию на 31 декабря 1998 года, в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Учесть, что в бюджете города Астаны на 2009 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета города Астаны в республиканский бюджет в сумме 8 576 193 тысячи тенге.
5. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" с 1 января 2009 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы - 13 470 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты - 5 388 тенге;
3) минимальный размер пенсии - 9 875 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 273 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 13 470 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудникам органов внутренних дел, а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов противопожарной службы, органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 739 тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2009 год в размере 598 251 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 08.04.2009 N 208/32-IV (порядок введения в действие см. п. 2)
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2009 год, согласно приложению 3.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2009 год согласно приложению 4.

3. 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құрылған теріс сальдо жұмыс берушілердің қызметкерге уақытша еңбекке қабілетсіздігі бойынша төлеген жәрдемақыларының, бала туғанда, жерлеуге Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін соманың аталған қорға  аударылған аударымның есептелген сомасынан артуы нәтижесінде ай сайын жалақы қорынан 4 пайыз мөлшерінде әлеуметтік салық төлемақысы есебінен есептелінеді.
4. Астана қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде Астана  қаласының бюджетінен республикалық бюджетке бюджеттік алымдар 8 576 193 мың теңге сомасында қарастырылғанын есепке алу керек.
5. "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы"  Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2009 жылдың 1 қаңтарынан:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 13 470 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақылық төлем мөлшері – 5 388 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшері – 9 875 теңге;
4) жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 273 теңге;
5) базалық әлеуметтік төлем мөлшерін есептеу үшін күнкөріс минимумының шамасы – 13 470 теңге;
6) әскери қызметкерлерге (шұғыл қызметтің әскери  қызметшілерінен басқа), ішкі істер органдарының қызметкерлеріне, сондай-ақ Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының жедел-іздестіру, тергеу және қатардағы бөлімшелерінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің қылмыстық–атқарушылық жүйесінің органдары мен мекемелерінің, қаржы полициясының қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызмет шығыстарын төлеу үшін ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 739 мың теңге сомасында бекітілгенін есепке алу қажет.
6. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2009 жылға арналған резерві 598 251 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2009.04.08 N 208/32-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7. 2-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2009 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
8. 3-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2009 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
9. 4-қосымшаға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының      2009 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Астаны на 2009 год согласно приложению 5.
11. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2009 год согласно приложению 6.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    А. Байгенжин
Секретарь
маслихата города Астаны                    В. Редкокашин
СОГЛАСОВАНО
Начальник
Управления экономики и бюджетного
планирования города Астаны (УЭ и БП)       Б. Сағын
Приложение 1
к решению маслихата города Астаны
от 18 декабря 2008 года № 163/28-IV
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Астаны  от 20.11.2009 N 276/41-IV (порядок введения в действие см. п. 2)
Бюджет города Астаны на 2009 год
Категория
Сумма
тыс. тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

10. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының      2009 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. 6-қосымшаға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2009 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
12. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                            А. Байгенжин
Астана қаласы мәслихатының
хатшысы                                        В. Редкокашин
КЕЛІСІЛДІ
Астана қаласы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасының
бастығы (Э ж БЖБ)                                   Б. Сағын
Астана қаласы мәслихатының
2008 жылғы 18 желтоқсандағы
N 163/28-IV шешіміне 1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының  2009.11.20 N 276/41-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Астана қаласының 2009 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

356
Управление финансов города
республиканского значения, столицы
-5 114 761
008
Погашение долга местного
исполнительного органа
-5 114 761
Используемые остатки бюджетных
средств
140 525
Секретарь маслихата города Астаны            В. Редкокашин
Приложение 2
к решению маслихата города Астаны
от 18 декабря 2008 года № 163/28-IV
Сноска. Приложение 2 в редакции решения маслихата города Астаны от 21.04.2009 N 213/33-IV (порядок введения в действие см. п. 2)
Перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны
на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и
формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
Государственные услуги общего характера
01
Представительные, исполнительные и другие органы,
выполняющие общие функции государственного управления

356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Қаржы басқармасы
-5 114 761
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
-5 114 761
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
140 525
Астана қаласының мәслихат хатшысы             В. Редкокашин
Астана қаласы мәслихатының
2008 жылғы 18 желтоқсандағы
N 163/28-IV шешіміне 2-қосымша
Ескерту: 2-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының  2009.04.21 N 213/33-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Астана қаласының 2009 жылға арналған бюджетінің бюджеттік
инвестициялық жобаларын іске асыруға және заңды тұлғалардың
жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған
бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму
бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
01
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар

373
Управление строительства города республиканского
значения, столицы
043
Увеличение уставного капитала уполномоченной
организации для участия в строительстве незавершенных
объектов жилья с участием дольщиков
Секретарь маслихата города Астаны            В. Редкокашин
Приложение 3
к решению маслихата города Астаны
от 18 декабря 2008 года № 163/28-IV
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2009 год Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой и неотложной помощи
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Секретарь маслихата города Астаны          В. Редкокашин
Приложение 4
к решению маслихата города Астаны
от 18 декабря 2008 года № 163/28-IV
Сноска. Приложение 4 в редакции решения маслихата города Астаны  от 20.11.2009 N 276/41-IV (порядок введения в действие см. п. 2)
Перечень бюджетных программ района "Алматы"
города Астаны на 2009 год
Функциональная группа
Сумма,
тыс. тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
Государственные услуги общего характера
138 341
01
Представительные, исполнительные
и другие органы, выполняющие общие
функции государственного управления
138 341

373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Құрылыс басқармасы
043
Үлескерлердің қатысуымен аяқталмаған тұрғын үй объектілерін салуға қатысу үшін өкілетті ұйымның жарғылық капиталын ұлғайту
Астана қаласының мәслихат хатшысы            В. Редкокашин
Астана қаласы мәслихатының
2008 жылғы 18 желтоқсандағы
N 163/28-IV шешіміне 3-қосымша
Астана қаласының 2009 жылға арналған бюджетінің орындалу
процесінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалар тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Білім берудің мамандандырылған ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа алғашқы медициналық–санитарлық көмек көрсету
Жергiлiктi денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндiру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Жедел және шұғыл көмек көрсету
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
Әлеуметтік-елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаторлық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда, дәрілік заттармен қамтамасыз ету.
Астана қаласы мәслихатының хатшысы           В. Редкокашин
Астана қаласы мәслихатының
2008 жылғы 18 желтоқсандағы
N 163/28-IV шешіміне 4-қосымша
Ескерту: 4-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының  2009.11.20 N 276/41-IV (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2009 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының
бюджеттік бағдарламаларының тізімі
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
138 341
01
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
138 341