Об утверждении стандартов оказания государственных услуг
Постановление акимата Жамбылской области от 27 марта 2008 года N 88. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 08 мая 2008 года за номером 1685. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 02 февраля 2010 года № 23
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 02.02.2010 № 23.
Сноска. По всему тексту слова «Департамент внутренней политики акимата Жамбылской области» заменены словами «Управление внутренней политики акимата Жамбылской области»;
по всему тексту слова «улица Абая, 125, кабинет 512», «улица Абая, 125», «улица Абая, 125, кабинет 510», «улица Абая, 125, кабинет 506» заменены словами «улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 6», «улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 13», постановлением акимата Жамбылской области № 305 от 25 сентября 2008 года;
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые стандарты оказания государственных услуг:
1) "Постановка на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан, занимающихся миссионерской деятельностью" ( приложение 1 );
2) "Постановка на учет иностранных средств массовой информации" ( приложение 2 ).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима области Аксакалова К.И.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                         Б. Жексембин
Утвержден
постановлением акимата области
от 27 марта 2008 года N 88
Стандарт
оказания государственной услуги
"Постановка на учетную регистрацию (перерегистрацию)
граждан, занимающихся миссионерской деятельностью"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по постановке на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан, занимающихся миссионерской деятельностью.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 4-1 , 4-2 Закона Республики Казахстан "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях" от 15 января 1992 года, раздела 3-1 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранцев в Республике Казахстан".

Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімиятының 2008 жылғы 27 наурыздағы N 88 Қаулысы. Жамбыл облыстық Әділет департаментінде 2008 жылы 08 мамырда 1685 нөмірімен тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2010 жылғы 2 ақпандағы № 23 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2010.02.02 № 23 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558 қаулысына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетулердің сапасын көтеру мақсатында Жамбыл облысы әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттары бекітілсін:
1) "Миссионерлік қызметпен айналысатын азаматтарды есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою" (1 қосымша);
2) "Шетелдiк бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою" (2 қосымша).
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.І. Ақсақаловқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс Әкімі                         Б. Жексембин
Облыс әкімиятының
2008 жылғы 27 наурыздағы
N 88 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
"Миссионерлік қызметпен айналысатын азаматтарды
есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою"
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт миссионерлік қызметпен айналысатын азаматтарды есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою бойынша мемлекеттік қызметті көрсету тәртiбiн анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Діни сенім бостандығы және діни бірлестіктер туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 15 қаңтардағы Заңының 4-1 , 4-2 баптары , "Шетелдіктердің Қазақстан Республикасында болуын құқықтық реттеудiң жекелеген мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 136 қаулысының 3-1 бөлімі негізінде жүзеге асырылады.

4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление внутренней политики акимата Жамбылской области", город Тараз, улица Абая, 125, кабинет 512, www.zhambyl.kz.
5. Форма завершения оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель является свидетельство об учетной регистрации (перерегистрации) граждан, занимающихся миссионерской деятельностью на территории Жамбылской области.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: (со дня подачи документов) в срок, не превышающий семи дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги, как источник информации о требованиях к качеству и доступности оказания государственной услуги, опубликован в областных газетах "Знамя труда", "Ақ жол", размещен на официальном сайте акимата Жамбылской области: www.zhambyl.kz, г.Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 6.
10. График работы: прием документов по постановке на учетную регистрацию (перерегистрацию) граждан, занимающихся миссионерской деятельностью осуществляется ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 09 00 до 19 00 часов, с перерывом на обед с 13 00 до 15 00 часов, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение приема граждан приспособлено для работы с потребителями услуги, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, условия для ожидания и подготовки необходимых документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление с указанием вероисповедной принадлежности, территории и срока миссионерской деятельности;
2) копия доверенности или иного документа, выданного религиозным объединением на право осуществления миссионерской деятельности;
3) копия свидетельства о регистрации или иного документа, удостоверяющего, что религиозное объединение, которое представляет миссионер, является официально зарегистрированным в соответствии с законодательством своей страны;
4) вызов религиозного объединения, зарегистрированного в Республике Казахстан;
5) литература, аудио, видеоматериалы и (или) иные предметы религиозного назначения, предназначенные для миссионерской деятельности.

4. Мемлекеттік қызмет "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 512 кабинет, www.zhambyl.kz.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) Жамбыл облысының аумағында миссионерлік қызметпен айналысатын азаматтарды есептік тіркеу және қайта тіркеуден өткендігі туралы куәлік болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (әрі қарай-тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: (құжат берiлген күннен бастап) жеті күннен аспайтын мерзiмде;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 30 минут;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына және қол жетімділігіне қойылатын талаптар туралы ақпарат көзі ретінде мемлекеттік қызмет көрсету стандарты облыстық "Ақ жол", "Знамя труда" газеттерінде жарияланған, Жамбыл облысы әкімиятының ресми сайтында: www.zhambyl.kz орналастырылған, Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 512 кабинет.
10. Жұмыс кестесі: миссионерлік қызметпен айналысатын азаматтарды есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) қою бойынша құжаттарды қабылдау күн сайын (сенбі және жексенбіден басқа) сағат 13 00 -ден 15 00 -ге дейін түскі үзіліспен сағат 09 00 -ден 19 00 -ге дейін алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Азаматтарды қабылдау бөлмелері қызметті тұтынушылармен жұмыс үшін жабдықталған, мүмкіндіктері шектеулі адамдар, күту және қажетті құжаттарды дайындау үшін жағдайлар қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) ұстанатын дiнi, миссионерлiк қызмет аумағы мен мерзiмi көрсетiлген өтiнiш;
2) миссионерлiк қызметті жүзеге асыру құқыығына дiни бiрлестiк берген сенiмхаттың немесе өзге де құжаттың көшiрмесі;
3) тiркеу туралы куәлiктiң немесе миссионер оның атынан өкілдiк ететін дiни бiрлестiктің өз елiнiң заңдарына сәйкес ресми тiркелгендiгiн куәландыратын өзге де құжаттың көшiрмесi;
4) Қазақстан Республикасында тiркелген дiни бiрлестiктің жiберген шақыруы;
5) миссионерлік қызметке арналған әдебиет, дiни мақсаттағы аудио, бейне материалдар және (немесе) өзге де заттар.

13. Выдача бланков (форм заявлений и т.п.), которые необходимо заполнить для получения государственной услуги осуществляется в государственном учреждении "Управление внутренней политики акимата Жамбылской области" по адресу: г.Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 6 .
14. Заполненное заявление и другие необходимые документы необходимые для получения государственной услуги сдаются ответственному лицу по адресу: г.Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 6 .
15. Ведется журнал учета регистрации, подтверждающий, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги.
16. Выдача свидетельства осуществляется при личном посещении в государственном учреждении "Управление внутренней политики акимата Жамбылской области" по адресу: г.Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 6 .
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае предоставления неполного перечня необходимых документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, а также указания неполной или недостоверной информации в представленных для учетной регистрации (перерегистрации) документах.
3. Принципы работы
18. Принципами работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю, являются:
1) вежливость;
2) исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге;
3) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя;
4) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказание содействия в подготовке жалобы производится государственным учреждением "Управление внутренней политики акимата Жамбылской области" по адресу: г.Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 6 , электронная почта: dvp-momynkulova@nursat.kz, тел: 45-97-99, факс: 43-71-72.
22. Жалоба подается в государственное учреждение "Управление внутренней политики акимата Жамбылской области" по адресу: г.Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 13 , электронная почта: dvp-momynkulova@nursat.kz.

13. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылуы қажет бланк (өтініш нысандары және т.с.с.) беру "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесінде, мына мекен-жай бойынша жүзеге асырылады: Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 512 кабинет.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылған өтінішті және басқа да құжаттарды жауапты тұлғаға мына мекен-жай бойынша тапсырылады: Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 512 кабинет, электрондық пошта: dvp-momynkulova@nursat.kz.
15. Тұтынушының мемлекеттік қызметті алғаны туралы барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын тіркеу журналы жүргізіледі.
16. Куәлікті беру жеке бару арқылы "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесінде, мына мекен-жай бойынша жүзеге асырылады: Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 512 кабинет.
17. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды толық емес тізімін ұсынған, сондай-ақ есептік тіркеу үшін ұсынылған құжаттарда толық емес және дұрыс емес ақпарат көрсету болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Жамбыл облысы әкімияты ішкі саясат департаменті қызмет көрсету барысында тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары:
1) сыпайылық;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат;
3) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
4) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартға қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеменің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдем көрсетету "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесінде, мына мекен-жай бойынша жүзеге асырылады: Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 512 кабинет, электрондық пошта: dvp-momynkulova@nursat.kz, телефон: 45-97-99, факс: 43-71-72.
22. Шағым "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесіне, мына мекен-жай бойынша беріледі: Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 506 кабинет, электрондық пошта: dvp-momynkulova@nursat.kz

23. Жалобы, поданные в порядке, установленном законодательством, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Срок и место получения ответа на поданную жалобу, ход ее рассмотрения можно узнать в государственном учреждении "Управление внутренней политики акимата Жамбылской области" по адресу: г.Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 6 , электронная почта: dvp-momynkulova@nursat.kz, тел: 45-97-99, факс: 43-71-72.
6. Контактная информация
24. Контактные данные руководителя государственного учреждения, непосредственно оказывающего государственную услугу, его заместителей и вышестоящей организации:

23. Келіп түскен шағымды қарау Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгіленген тәртіп және мерзімде жүзеге асырылады.
Берілген шағымға жауапты алудың мерзімі мен орынын, шағымның қаралу барысы туралы "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесінде, мына мекен-жай бойынша білуге болады: Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 512 кабинет, электрондық пошта: dvp-momynkulova@nursat.kz, телефон: 45-97-99, факс: 43-71-72.
6. Байланыс ақпараты
24. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеме басшысының, оның орынбасарының және жоғары тұрған ұйымның байланыс деректері:

1) директор государственного учреждения "Управление внутренней политики Жамбылской области", г.Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 13 , электронная почта: dvp-momynkulova@nursat.kz, контактный телефон: 43-08-54, график приема: понедельник с 15 00 до 18 00 часов.
2) заместитель директора государственного учреждения "Управление внутренней политики Жамбылской области", г.Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 13 , электронная почта: dvp-momynkulova@nursat.kz, контактный телефон: 45-97-99, график приема: вторник, среда с 15 00 до 18 00 часов.

1) "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесінің директоры: Тараз қаласы, Абай көшесі, N 125, 506 кабинет, электрондық пошта: dvp-momynkulova@nursat.kz, байланыс телефоны: 43-08-54, қабылдау уақыты: дүйсенбі сағат 15 00 ден - 18 00 дейін.
2) "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесінің директорының орынбасары: Тараз қаласы, Абай көшесі, N 125, 510 кабинет, электрондық пошта: dvp-momynkulova@nursat.kz, байланыс телефоны: 45-97-99, қабылдау уақыты: сейсенбі, сәрсенбі сағат 15 00 ден - 18 00 дейін.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90
60
50
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100
90
90
Утвержден постановлением
акимата области
от 27 марта 2008 года N 88
Стандарт
оказания государственной услуги
"Постановка на учет иностранных средств массовой информации"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по постановке на учет иностранных средств массовой информации (далее - иностранные СМИ), распространяемых в Жамбылской области в целях достоверного и своевременного анализа состояния информационного пространства.

4.4. шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90
60
50
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100
90
90
Облыс әкімиятының
2008 жылғы 27 наурыздағы
N 88 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
"Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою"
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт ақпараттық кеңiстiгi жай-күйiн дұрыс әрi уақтылы талдау мақсатында Жамбыл облысында таратылатын шетелдiк бұқаралық ақпарат құралдарын (бұдан әрi - шетелдiк БАҚ) есепке қою бойынша мемлекеттік қызметті көрсету тәртiбiн анықтайды.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 2) статьи 4-4 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" от 23 июля 1999 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года N 843 "Об утверждении Правил учета иностранных средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан".
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление внутренней политики акимата Жамбылской области", город Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 6 , www.zhambyl.kz.
5. Форма завершения (результат) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель является справка об учете заявленных для распространения иностранных СМИ.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (со дня регистрации) в течение 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги, как источник информации о требованиях к качеству и доступности оказания государственной услуги, опубликован в областных газетах "Знамя труда", "Ақ жол", размещен на официальном сайте акимата Жамбылской области: www.zhambyl.kz, г. Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 6 .
10. График работы: прием документов по постановке на учет иностранных СМИ осуществляется ежедневно (кроме субботы и воскресенья) с 09 00 до 19 00 часов, с перерывом на обед с 13 00 до 15 00 часов, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение приема граждан приспособлено для работы с потребителями услуги, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, условия для ожидания и подготовки необходимых документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление об учете иностранного СМИ, в котором должны быть указаны:
наименование местного исполнительного органа, в который подается заявление;
статус распространителя (индивидуальный предприниматель или юридическое лицо), его организационно-правовая форма, наименование (фамилия, имя и отчество), место нахождения (место жительство);
полный перечень названий иностранных СМИ, распространяемых на территории Республики Казахстан;
территория распространения иностранного СМИ;
язык (языки) распространяемого иностранного СМИ;
основная тематическая направленность распространяемого иностранного СМИ;
предполагаемое количество распространяемых экземпляров периодического печатного издания, объем ретрансляции передач иностранных СМИ;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 4-4 бабының 2) тармақшасы , "Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдiк бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі N 843 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 520 кабинет, www.zhambyl.kz.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) тарату үшiн мәлiмделген шетелдiк БАҚ есепке алынғаны туралы анықтама болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (әрі қарай - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері: (тiркелген күннен бастап) 15 күнтiзбелiк күн iшiнде;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 30 минут;
3) құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына және қол жетімділігіне қойылатын талаптар туралы ақпарат көзі ретінде мемлекеттік қызмет көрсету стандарты облыстық "Ақ жол", "Знамя труда" газеттерінде жарияланған, Жамбыл облысы әкімиятының ресми сайтында: www.zhambyl.kz орналастырылған, Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 520 кабинет.
10. Жұмыс кестесі: шетелдiк БАҚ есепке қою бойынша құжаттарды қабылдау күн сайын (сенбі және жексенбіден басқа) сағат 13 00 -ден 15 00 -ге дейін түскі үзіліспен сағат 09 00 -ден 19 00 -ге дейін алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Азаматтарды қабылдау бөлмелері қызметті тұтынушылармен жұмыс үшін жабдықталған, мүмкіндіктері шектеулі адамдар, күту және қажетті құжаттарды дайындау үшін жағдайлар қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) шетелдiк БАҚ-ты есепке алу туралы өтiнiш, онда мыналар көрсетiлуi тиiс:
өтiнiш берiлетiн жергілікті атқарушы органның атауы;
таратушының мәртебесi (жеке кәсiпкер немесе заңды тұлға), оның ұйымдық-құқықтық нысаны, атауы (аты, әкесiнiң аты және тегi), орналасқан жерi (тұрғылықты жерi);
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдiк БАҚ-тардың толық атауы;
шетелдiк БАҚ-тың таралу аумағы;
таратылатын шетелдiк БАҚ-тың тiлi (тiлдерi);
таратылатын шетелдiк БАҚ-тың негiзгi тақырыптық бағыттығы;
шетелдiк БАҚ-тар мерзiмдi баспасөз басылымдарының таратылатын даналарының болжамды саны, хабарларын тарту көлемi;

2) для физического лица-распространителя - копия документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
3) для юридического лица (филиала или представительства) - распространителя - копия свидетельства о государственной (учетной) регистрации юридического лица (филиала или представительства).
13. Выдача бланков (форм заявлений и т.п.), которые необходимо заполнить для получения государственной услуги осуществляется в государственном учреждении "Управление внутренней политики акимата Жамбылской области" по адресу: г.Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 6 .
14. Заполненное заявление и другие необходимые документы необходимые для получения государственной услуги сдаются ответственному лицу по адресу: г. Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 13 .
15. Ведется журнал учета регистрации, подтверждающий, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги.
16. Выдача справки осуществляется при личном посещении в государственном учреждении "Управление внутренней политики акимата Жамбылской области" по адресу: г.Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 13 .
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случаях, если:
1) не представлены все необходимые документы, предусмотренные в пункте 12 настоящего стандарта;
2) указана неполная или недостоверная информация в документах, предусмотренных пунктом 12 настоящего стандарта;
3) материалы иностранного СМИ содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, социального, сословного, религиозного, расового, национального и родового превосходства, культа жестокости, насилия и порнографии;
4) в отношении распространителя имеется решение суда, запрещающее ему занятие данным видом деятельности;
5) в отношении продукции иностранного СМИ имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан.
3. Принципы работы
18. Принципами работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю, являются:
1) вежливость;
2) исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге;
3) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя;
4) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.

2) таратушы жеке тұлға үшiн - кәсiпкерлiк қызметпен айналысуға құқығын растайтын құжаттың көшiрмесi;
3) таратушы заңды тұлға (филиал немесе өкiлдiк) үшiн - заңды тұлғаны (филиалды немесе өкiлдiктi) мемлекеттiк тiркеу (есепке алу) туралы куәлiктiң көшiрмесi.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылуы қажет бланк (өтініш нысандары және т.с.с.) беру "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесінде, мына мекен-жай бойынша жүзеге асырылады: Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 520 кабинет.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін толтырылған өтінішті және басқа да құжаттарды жауапты тұлғаға мына мекен-жай бойынша тапсырылады: Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 520 кабинет.
15. Тұтынушының мемлекеттік қызметті алғаны туралы барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын тіркеу журналы жүргізіледі.
16. Анықтаманы беру жеке бару арқылы "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесінде, мына мекен-жай бойынша жүзеге асырылады: Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 520 кабинет.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету ұсынудан мына жағдайларда бас тартылуы мүмкін, егер:
1) осы стандарттың 12-тармағында көзделген барлық қажеттi құжат ұсынылмаса;
2) осы стандарттың 12-тармағында көзделген құжаттарда толық емес немесе дұрыс емес ақпарат көрсетiлсе;
3) шетелдiк БАҚ материалдары Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күшпен өзгертудi, тұтастығын бұзуды, мемлекеттiк қауiпсiздiгiн әлсiретудi, соғысты, әлеуметтiк, тектiк-таптық, дiни, нәсiлдiк, ұлттық және рулық артықшылықты, қатыгездiктi, зорлыққа табынуды және порнографияны насихаттауды немесе үгiттеудi қамтыса;
4) таратушыға қатысты оған қызметтiң осы түрiмен айналысуға тыйым салатын сот шешiмi болса;
5) шетелдiк БАҚ өнiмiне қатысты оны Қазақстан Республикасының аумағында таратуға тыйым салу туралы сот шешiмi болса.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Жамбыл облысы әкімияты ішкі саясат департаменті қызмет көрсету барысында тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары:
1) сыпайылық;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат;
3) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
4) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказание содействия в подготовке жалобы производится государственным учреждением "Управление внутренней политики акимата Жамбылской области" по адресу: г. Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 6 , электронная почта: dvp-momynkulova@nursat.kz, телефон: 45-55-73, факс: 43-71-74.
22. Жалоба подается в государственное учреждение "Управление внутренней политики акимата Жамбылской области" по адресу: г. Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 13 , электронная почта: dvp-momynkulova@nursat.kz.
23. Жалобы, поданные в порядке, установленном законодательством, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Срок и место получения ответа на поданную жалобу, ход ее рассмотрения можно узнать в государственном учреждении "Управление внутренней политики акимата Жамбылской области" по адресу: г. Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 13 , телефон: 45-55-73, факс: 43-71-74.
6. Контактная информация
24. Контактные данные руководителя государственного учреждения, непосредственно оказывающего государственную услугу, его заместителей и вышестоящей организации:
1) директор государственного учреждения "Управление внутренней политики Жамбылской области", г. Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 13 , электронная почта: dvp-momynkulova@nursat.kz, контактный телефон: 43-08-54, график приема: понедельник с 15 00 до 18 00 часов.
2) заместитель директора государственного учреждения "Управление внутренней политики Жамбылской области", г. Тараз, улица Желтоксан, 72, 8 этаж, кабинет 13 , электронная почта: dvp-momynkulova@nursat.kz, контактный телефон: 45-97-99, график приема: вторник, среда с 15 00 до 18 00 часов.
3) контактные данные вышестоящей организации - Акимат Жамбылской области, г. Тараз, улица Абая, 125.
25. Консультацию по вопросам постановки на учет иностранных СМИ можно получить, позвонив по телефонам: 45-55-73, факс: 43-71-74.
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
Значения показателей качества и доступности
государственных услуг
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в последующем
году
Текущее
значение
показателя в отчетном
году
1
2
3
4

20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеменің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдем көрсетету "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесінде, мына мекен-жай бойынша жүзеге асырылады: Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 520 кабинет, электрондық пошта: dvp-momynkulova@nursat.kz, телефон: 45-55-73, факс: 43-71-74.
22. Шағым "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті"» мемлекеттік мекемесіне, мына мекен-жай бойынша беріледі: Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 506 кабинет, электрондық пошта: dvp-momynkulova@nursat.kz.
23. Келіп түскен шағымды қарау Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгіленген тәртіп және мерзімде жүзеге асырылады.
Берілген шағымға жауапты алудың мерзімі мен орынын, шағымның қаралу барысы туралы "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесінде, мына мекен-жай бойынша білуге болады: Тараз қаласы, Абай көшесі, 125, 520 кабинет, электрондық пошта: dvp-momynkulova@nursat.kz, телефон: 45-55-73, факс: 43-71-74.
6. Байланыс ақпараты
24. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеме басшысының, оның орынбасарларының және жоғары тұрған ұйымның байланыс деректері:
1) "Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесінің директоры: Тараз қаласы, Абай көшесі, N 125, 506 кабинет, электрондық пошта: dvp-momynkulova@nursat.kz, байланыс телефоны: 43-08-54, қабылдау уақыты: дүйсенбі сағат 15 00 ден - 18 00 дейін.
2)«"Жамбыл облысы әкімиятының ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесі директорының орынбасары: Тараз қаласы, Абай көшесі, N 125, 510 кабинет, электрондық пошта: dvp-momynkulova@nursat.kz, байланыс телефоны: 45-97-99, қабылдау уақыты: сейсенбі, сәрсенбі сағат 15 00 ден - 18 00 дейін.
3) жоғары ұйымның байланыс деректері Жамбыл облысының Әкімияты, Тараз қаласы, Абай көшесі, N 125.
25. Шетелдік БАҚ есепке қою мәселелері бойынша консультацияны мына телефондарына қоңырау шалып алуға болады: 45-55-73, факс: 43-71-74.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандартына қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік
мәні
Көрсет-
кіштің
келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіштің
есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4