Об оказании материальной помощи отдельным категориям граждан в связи с увеличением цен на основные продукты питания
Постановление акимата города Темиртау Карагандинской области от 27 марта 2008 года N 13/23. Зарегистрировано Управлением юстиции города Темиртау Карагандинской области 18 апреля 2008 года N 8-3-56. Утратило силу - постановлением акимата города Темиртау Карагандинской области от 25 марта 2010 года N 11/12
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Темиртау от 25.03.2010 N 11/12.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В целях оказания социальной поддержки социально-уязвимых слоев населения, связанной с повышением цен на основные продукты питания, в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", Законом Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи", со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", руководствуясь статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", во исполнение решения 6 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2007 года N 6/4 "О городском бюджете на 2008 год", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 8-3-46, акимат города Темиртау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. С 1 июля 2008 года оказывать материальную помощь в размере месячного расчетного показателя в месяц следующим категориям граждан:
1) получателям государственной адресной социальной помощи, обратившимся за назначением пособия в течение 2008 года;
2) детям - получателям государственного пособия на детей до 18 лет, обратившимся за назначением пособия в течение 2008 года;
3) лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах;
4) многодетным матерям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений);
5) получателям государственного социального пособия по случаю потери кормильца на каждого ребенка;

Негізгі азық-түлік өнімдер бағасының өсуіне байланысты азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы материалдық көмек көрсету туралы
Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2008 жылғы 27 наурыздағы N 13/23 қаулысы. Қарағанды облысы Теміртау қаласы әділет басқармасында 2008 жылғы 18 сәуірде N 8-3-56 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 25 наурыздағы N 11/12 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2010.03.25 N 11/12 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Негізгі азық-түлік өнімдер бағасының өсуіне байланысты, тұрғындардың әлеуметтік-әлсіз топтарын әлеуметтік қолдау көрсету мақсатында, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31-бабын басшылыққа ала отырып, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 8-3-46 нөмірмен тіркелген Теміртау қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 24 желтоқсандағы 6 сессиясының "2008 жылға арналған қалалық бюджет туралы" N 6/4 шешімін орындау үшін Теміртау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2008 жылғы 1 шілдеден бастап азаматтардың келесі санаттарына айына айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде материалдық көмек көрсетілсін:
1) 2008 жыл бойында жәрдемақы тағайындауға өтініш білдірген мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алатындарға;
2) 2008 жыл бойында жәрдемақы тағайындауға өтініш берген - 18 жасқа дейінгі балаларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыны алушы - балаларға;
3) 1988 – 1989 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқан тұлғаларға;
4) бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған төрт немесе одан да көп балалары бар (оның ішінде жоғары және орта оқу орындарында оқитын, олардың кәмелетке толғаннан кейін оқу орындарын бітіргенге дейін бірге тұратындар) көп балалы аналарға;
5) асыраушысынан айырылғандығы бойынша әрбір балаға мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны алатындарға;

6) получателям государственного социального пособия по инвалидности, не являющимся получателями пенсий по возрасту;
7) лицам пенсионного возраста, получающим государственное социальное пособие по возрасту.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Темиртау Карагандинской области от 24.07.2008 N 30/64 (порядок введения в действие см. в пункте 3).
2. Выплату материальной помощи производить один раз в квартал в течение 2008 года.
3. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Темиртау":
1) обеспечить своевременность назначения и выплаты оказываемой материальной помощи;
2) выплату материальной помощи получателям государственной адресной социальной помощи и получателям государственного пособия на детей до 18 лет произвести по спискам государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Темиртау" через лицевые счета получателей пособий;
3) выплату материальной помощи получателям государственных социальных пособий, указанным в подпунктах 3) – 7) пункта 1, произвести на основании списков Темиртауского отделения Карагандинского филиала Государственного центра по выплате пенсий, предоставленных государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Темиртау" на электронном носителе.
4. Государственному учреждению "Отдел финансов города Темиртау" обеспечить своевременность финансирования выплат на оказание единовременной материальной помощи за счет средств, предусмотренных по программе 007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Куринную Татьяну Михайловну.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Темиртау                       О. Битебаев

6) жасы келгендігі бойынша зейнетақы алмайтын, мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатындарға;
7) жасы келгендігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатын зейнеткерлік жастағы тұлғаларға.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Теміртау қаласы әкімдігінің 2008.07.24 N 30/64 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз).
2. Материалдық көмек 2008 жыл бойына тоқсанында бір рет төленсін.
3. "Теміртау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі:
1) берілетін материалдық көмектің уақытылы тағайындалуын және төленуін қамтамасыз етсін;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға және 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы алушыларға материалдық көмекті "Теміртау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің тізімі бойынша жәрдемақы алушылардың жеке шоттарына аудару арқылы төлесін;
3) 1-тармақтың 3)-7)тармақшаларында көрсетілген мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды алатындарға материалдық көмекті Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтың Қарағанды филиалының Теміртау қалалық бөлімшесінің "Теміртау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне электрондық тасымалдаушыда ұсынған тізімдері негізінде төлесін.
4. "Теміртау қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі "Жергілікті уәкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету" 007 бағдарламасында қарастырылған қаражат есебінен біржолғы материалдық көмек төлемдерін уақытылы қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Татьяна Михайловна Куриннаяға жүктелсін.
6. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
Теміртау қаласының әкімі                   О. Бітебаев