Об утверждении Инструкции по назначению социальных выплат отдельным категориям граждан финансируемых из районного бюджета
Постановление акимата Железинского района Павлодарской области от 19 февраля 2008 года N 59/2. Зарегистрировано управлением юстиции Железинского района Павлодарской области 4 марта 2008 года за N 50. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 15 июня 2009 года N 169/5
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 15 июня 2009 года N 169/5.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в целях оказания адресной социальной помощи отдельным категориям граждан района, районный акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о социальных выплатах отдельным категориям граждан, финансируемых из районного бюджета (далее - Инструкция).
2. Отделу финансов района (Беготаева К.К.) обеспечить своевременное финансирование мероприятий Программ и Подпрограмм по социальным выплатам в пределах бюджетных ассигнований.
3. Признать утратившим силу:
постановление районного акимата от 19 апреля 2007 года N 143/4 "Об утверждении Инструкции по назначению социальных выплат отдельным категориям граждан, финансируемых из районного бюджета" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 12-6-40, опубликовано в районной газете "Родные просторы" от 2 июня 2007 года N 22);
постановление районного акимата от 01 июня 2007 года N 186/6 " О внесении дополнений в постановление районного акимата от 19 апреля 2007 года N 143/4 "Об утверждении Инструкции по назначению социальных  выплат отдельным категориям граждан, финансируемых из районного бюджета" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 12-6-42, опубликовано в районной газете "Родные просторы" от 16 июня 2007 года N 24);
постановление районного акимата от 12 ноября 2007 года N 322/12 "О внесении изменений и дополнений в постановление районного акимата от 19 апреля 2007 года N 143/4 "Об утверждении Инструкции по назначению социальных выплат отдельным категориям граждан, финансируемых из районного бюджета" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 12-6-45 от 24 ноября 2007 года, опубликовано в районной газете "Родные просторы" от 8 декабря 2007 года N 49).
4. Данное постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня первого официального опубликования.

Аудандық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем тағайындау жөніндегі Нұсқауды бекіту туралы
Павлодар облысы Железин аудандық әкімиятының 2008 жылғы 19 ақпандағы N 59/2 қаулысы. Павлодар облысы Железин ауданының әділет басқармасында 2008 жылғы 4 наурызда N 50 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 15 маусымдағы N 169/5 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 15 маусымдағы N 169/5 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағы 14)-тармақшасына сәйкес, ауданның жекелеген санаттағы азаматтарына атаулы әлеуметтік көмек көрсету мақсатында, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудандық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтардың жекелеген  санаттарына әлеуметтік төлем тағайындау бойынша қоса беріліп отырған Нұсқау (бұдан әрі - Нұсқау) бекітілсін.
2. Ауданның қаржы бөлімі (Беготаева Қ.Қ.) әлеуметтік төлем жөніндегі бағдарламалар мен бағдарламашалар шараларын бюджеттік қаржы бөлу шегінде қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Аудан әкімдігінің 2007 жылғы 19 сәуірдегі "Аудандық  бюджеттен қаржыландырылатын азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем тағайындау жөніндегі Нұсқауды бекіту туралы" N 143/4 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 12-6-40 тіркелген, аудандық "Родные просторы" газетінің 2007 жылғы 2 маусымдағы 22 нөмірінде жарияланған);
аудан әкімдігінің 2007 жылғы 6 маусымдағы "Аудан әкімдігінің "2007 жылғы 19 сәуірдегі "Аудандық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем тағайындау жөніндегі Нұсқауды бекіту туралы" N 143/4 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 186/6 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 12-6-42 тіркелген, аудандық "Родные просторы" газетінің 2007 жылғы 16 маусымдағы 24 нөмірінде жарияланған);
аудан әкімдігінің 2007 жылғы 12 қарашадағы "Аудан әкімдігінің "2007 жылғы 19 сәуірдегі "Аудандық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем тағайындау жөніндегі Нұсқауды бекіту туралы" N 143/4 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 322/12 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 12-6-45 тіркелген, аудандық "Родные просторы" газетінің 2007 жылғы 8 желтоқсандағы 49 нөмірінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.

5. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Каппасова Б.М.
Аким района                                М. Кубенов
Утверждена
постановлением Железинского
районного акимата
от 19 февраля 2008 года
N 59/2
Инструкция по назначению социальных выплат отдельным категориям
граждан, финансируемых из районного бюджета 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует условия назначения и осуществления социальных выплат отдельным категориям граждан района по решению местного представительного органа в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 21 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 343 "О социальной медико-педагогической поддержке детей с ограниченными возможностями", Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу закона, от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", постановлением акимата области от 14 июня 2004 года N 169/5 "О назначении социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей для оплаты обучения в высших учебных заведениях области", решением районного Маслихата от 24 декабря 2007 года N 31-4/3 (3 сессия, 4 созыва).
2. Категории граждан, имеющих право
на отдельные социальные выплаты
2. Право на получение социальных выплат имеют:
1) инвалиды, участники Великой Отечественной войны;
2) лица, приравненные к ветеранам Великой Отечественной войны  (награжденные "За победу над Германией", "За победу над Японией"; труженики тыла, награжденные медалью "За доблестный труд в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 годы"; жены умерших инвалидов и участников Отечественной войны, признанных инвалидами в результате общего заболевания; военнослужащие ставшие инвалидами при исполнении обязанностей военной службы (инвалиды Советской Армии), а также семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении военной службы в мирное время; участник боевых действий за выполнение правительственных заданий в 1950-1951 годах (Венгрия);
3) жители блокадного Ленинграда, награжденные медалью "За оборону Ленинграда"; вдовы погибших в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов, не вступившие в повторный брак; бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания; лица вольнонаемного состава;

5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б.М. Қаппасовқа жүктелсін.
Аудан әкімі                                М. Көбенов
Железин ауданы әкімдігінің
2008 жылғы 19 ақпандағы
N 59/2 қаулысымен бекітілді
Аудандық бюджеттен қаржыландырылатын
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік
төлем тағайындау жөніндегі
Нұсқау
1. Жалпы ережелер:
Осы Нұсқау аудан азаматтарының жекелеген санаттарына төлем тағайындау және жүзеге асыру шарттарын жергілікті өкілдік органның шешімімен Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектердің әлеуметтік қорғалуы туралы"Заңына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 21 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Мүмкіндігі шектеулі балаларды әлеуметтік медициналық-педагогикалық қолдау туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің, заңдық күші бар, 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестірілетін мүгедектерді әлеуметтік қорғау және оларға берілетін жеңілдіктер туралы" N 2247 Жарлығына, аудандық Мәслихаттың 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 31-4/3 шешіміне (3 сессиясы 4–шақырылымы), облыс әкімдігінің 2004 жылғы 14 маусымдағы "Аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп түлектеріне жоғары оқу орындарындағы оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек тағайындау туралы" N 169/5 қаулысына сәйкес нақтылайды.
2. Жекелеген әлеуметтік төлем
алуға құқығы бар азаматтар санаты
2. Әлеуметтік төлем алуға құқығы барлар:
1) Ұлы Отан соғысына қатысушылар, мүгедектер;
2) Ұлы Отан соғысы ардагерлеріне теңестірілетін азаматтар ("Германиядағы жеңісі үшін", "Жапониядағы жеңісі үшін" медальдарымен марапатталғандар); қайтыс болған Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің және жалпы аурудың нәтижесінде мүгедек болып танылған қатысушылардың жұбайлары; "Ұлы Отан соғысы жылдарындағы Ерен еңбегі үшін" медалімен марапатталған тыл еңбеккерлері; әскери қызмет міндеттерін орындау кезінде мүгедек болған әскери қызметтегілер, бейбіт уақытта әскери қызметін өтеу кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметкерлердің отбасылары;
3) оқшауланған Ленинград тұрғындары, "Ленинградты қорғағаны үшін" медальдарымен марапатталғандар; 1941-1945 жылдары қаза тапқандардың қайта некеге тұрмаған жесірлері; концлагерлердің, гетто және басқа да мәжбүр ету маңызындағы жерлердің кәмелеттік жасқа толмаған тұтқындары; еркін жалданған құрамдағы азаматтар;

4) лица, имеющие звание "Почетный гражданин Железинского района";
5) дети-инвалиды с ограниченной возможностью, обслуживающиеся на дому;
6) выпускники общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшиеся без попечения родителей, обучающиеся в ВУЗах области;
7) дети, оставшиеся без попечения родителей;
8) лица, освободившиеся из мест лишения свободы в 2008 году, на обустройство;
9) туберкулезные больные, находящиеся на поддерживающей фазе лечения, на проезд и питание;
ремонт жилья туббольного по фактическому расходу.
10) онкологические больные, из малообеспеченных семей, доход которых не превышает черту бедности, направленные на обследование в областной онкологический диспансер и на оперативное лечение;
11) студенты-инвалиды, работающие глухонемые инвалиды;
12) лица, сопровождающие инвалида по зрению 1, 2 группы на санаторно-курортное лечение;
13) лица, сопровождающие инвалида 1, 2 группы с нарушением опорно-двигательного аппарата на санаторно-курортное лечение и на медицинское обследование;
14) безработные граждане, направленные на прохождение профессиональной подготовки и переподготовки через органы занятости;
15) лица, сопровождающие детей-инвалидов до 18 лет на обследование и лечение в пределах Республики Казахстан;
16) военнослужащие, принимавшие участие в период ведения боевых действий в Афганистане;
17) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС;
18) одинокие и одиноко проживающие нетрудоспособные престарелые;
19) пенсионеры, получающие минимальный размер пенсии и при неполном стаже;
20) получатели государственного социального пособия по возрасту;
21) молодые специалисты сферы образования и здравоохранения, направленные на работу в сельскую местность из Вузов и СУЗов области в 2007 году;
22) матери-одиночки, имеющие детей с диагнозом ДЦП;
23) безработные инвалиды 3 группы и малообеспеченные граждане из числа получателей государственной адресной социальной помощи - для развития личного подворья, на приобретение кормов по факту приобретения живности;
24) семьи оралманов, прибывшие по квоте в 2008 году, на обустройство;
25) безработные граждане предпенсионного возраста, мужчины - с 58 лет, женщины - с 53 лет, имеющие заключение врачебно-консультативной комиссии.
Сноска: Пункт 2 с дополнениями, внесенными постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 09.09.2008 N 300/9.
3. Условия назначения социальных выплат
3. Социальные выплаты гражданам, указанным в пункте 2 раздела 2 настоящей Инструкции, назначаются:

4) "Железин ауданының Құрметті азаматы" атағы бар азаматтар;
5) үйде қызмет көрсетілетін мүмкіндігі шектеулі мүгедек балалар;
6) облыс әкімінің гранты бойынша жоғары оқу орындарында оқып жүрген аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп түлектері;
7) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім балалар;
8) 2008 жылы бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғаларды жайластыру үшін;
9) емдеумен қолдау кезеңінде жүрген туберкулезбен ауыратындарға  жүріп-тұруы және тамақтануы үшін;
"туберкулезбен ауыратын адамның тұргын үйін нақты шығыны бойынша жөндеу";
10) облыстық онкологиялық диспансерге тексерілуге және жедел емдеуге жіберілген аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы және табысы кедейлік шегінен аспайтын онкологиялық аурулар;
11) мүгедек-студенттер, жұмыс істейтін мылқау мүгедектер;
12) көру бойынша 1, 2 топ мүгедегін санаторлық-курорттық емделуге шығарып салушы азаматтар;
13) тірек-қозғалыс аппараты бұзылған 1, 2 топ мүгедектерін санаторлық-курорттық емделуге және медициналық тексерілуге шығарып салушы азаматтар;
14) жұмыспен қамту бөлімімен кәсіптік даярлық және қайта даярлаудан өтуге жіберілген жұмыссыз азаматтар;
15) 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларды Қазақстан Республикасы шегінде тексерілуге және емделуге шығарып салушы азаматтар;
16) Ауғаныстандағы әскери әрекеттер жүргізу кезеңіне қатысқан әскери қызметтегілер;
17) Чернобыль АЭС-дағы апат салдарын жоюға қатысқан азаматтар;
18) жалғызбасты, жалғыз тұратын еңбекке жарамсыз қарт адамдар;
19) зейнетақының ең аз мөлшерін алатын және еңбек өтілі толық емес зейнеткерлер;
20) жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы  алушылар;
21) 2007 жылы жоғары және орта оқу орындарынан ауылдық жерлерге жұмысқа жіберілген білім беру және денсаулық сақтау саласындағы жас мамандар;
22) БЦП диагнозымен ауыратын балалары бар жалғыз басты аналар;
23) жумыссыз 3 топ мүгедектері мен мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарындағы аз қамтамасыз етілген азаматтар  - жеке шаруашылығын дамыту ұшін, мал алу фактісі бойынша азық алу ұшін;
24) ағымдағы жылы квотамен келген оралмандар, жайластыру үшін;
25) дәрігерлік-кеңестік комиссияның қорытындысы бар зейнеталды жастағы жұмыссыз азаматтар, ер адамдар-58 жастан, әйелдер-53 жастан.
Ескерту: 2 тармаққа толықтыру енгізілді - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2008.09.09 N 300/9 қаулысымен.
3. Әлеуметтік жәрдемақы тағайындау жағдайлары
3. Нағыз нұсқаудың 2 тармағының 2 бөлімінде көрсетілген азаматтарға әлеуметтік төлем тағайындалады:

1) для категорий, указанных в подпунктах 1), 2) ,3), 16), 17 ) пункта 2 – в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу закона, от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц приравненных к ним" и бюджетной программой 007000332 "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов";
2) для категорий, указанных в подпунктах 4), 7), 8), 9), 10), 14), 18), 19), 20), 21) пункта 2 – Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением районного Маслихата от 24 декабря 2007 года N 31-4/3 (3 сессия, 4 созыва);
3) для категорий, указанных в подпункта 5), 11), 12), 13), 15), 22) пункта 2 – Законом Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан";
4) для категорий, указанных в подпункте 6) пункта 2 - постановлением акимата области N 169/5 от 14 июня 2004 года "О назначении социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей, и оставшимся без попечения родителей для оплаты обучения в высших учебных заведениях области";
5) для категорий, указанных в подпункте 18) пункта 2 - в соответствии с Типовыми правилами социального обслуживания на дому, утвержденными Приказом Министерства труда и соцзащиты населения Республики Казахстан от 1 декабря 2005 года N 306-п, а также семьям данной категории жилищно-коммунальные услуги выплачивается одному из членов семьи;
6) для категорий, указанных в подпункте 21) пункта 2 – не допускается назначение социальной помощи без приказа принятия специалиста на работу;
7) для категорий, указанных в подпункте 10) пункта 2 - в соответствии правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 1685.
4. Размеры социальных выплат
4. Социальные выплаты назначаются категориям граждан, указанным в пункте 2 раздела 2 Инструкции, по видам:
1) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 2:
- единовременная материальная помощь ко Дню Победы 9 мая в размере 10000 тенге; ежемесячная компенсация на приобретение лекарств, в размере 1 МРП; возмещение стоимости проезда до областного центра 1 раз в квартал по фактической стоимости; на подписку двух периодических изданий; оплата жилищно-коммунальных услуг в размере 1,25 МРП ежемесячно; возмещение стоимости дорогостоящих препаратов свыше 1500 тенге;

1) 2 тармақтың 1), 2), 3), 16), 17) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін - Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес  1995 жылдан бастап күшіне енген "Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерге және оларға теңестірілетін азаматтарға жеңілдіктер және оларды қорғау туралы" Заңының 2 - тармағы және 007000332 "Жергілікті өкілдік органдардың шешімімен азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем" бюджеттік бағдарламасына сәйкес;
2) 2 тармақтың 4), 7), 8), 9), 10), 14), 18), 19), 20), 21) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін – Қазақстан Республикасының  2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына, аудандық Мәслихаттың 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 31-4/3 шешіміне (3 сессиясы 4 –шақырылымы,) сәйкес;
3) 2 тармақтың 5), 11), 12), 13), 15), 22) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін - Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектердің әлеуметтік қорғалуы туралы" Заңына сәйкес;
4) 2 тармақтың 6) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - облыс әкімдігінің 2004 жылғы 14 маусымдағы "Аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп түлектеріне жоғары оқу орындарындағы оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек тағайындау туралы" N 169/5 қаулысына сәйкес;
5) 2 тармақтың 18) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін – Қазақстан Республикасы еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің 2005 жылғы 1 желтоқсандағы N 306-б бұйрығымен бекітілген үйде әлеуметтік қызмет көрсетудің Қалыпты Ережелеріне сәйкес, сонымен қатар осы категориядағы отбасыларына тұрғын үй коммуналдық қызметтері отбасының бір мүшесіне төленеді;
6) 2 тармақтың 21) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін –  маманның жұмысқа қабылданғаны туралы бұйрықсыз әлеуметтік төлем тағайындау жүргізілмейді;
7) 2 тармақтың 10) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы N 1685қаулысымен бекітілген атаулы әлеуметтік көмек тағайындау ережелеріне сәйкес төленеді.
4. Әлеуметтік төлем мөлшері
4. Нұсқаудың 2 бөлімінің 2 - тармағында көрсетілген азаматтар санаттары үшін әлеуметтік төлемдер мына түрлер бойынша тағайындалады:
1) 2 - тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - 9 Мамыр Жеңіс күніне бір жолғы материалдық көмек 10000 теңге мөлшерінде; дәрі-дәрмек алу үшін ай сайынғы өтемақы 1 айлық есептеу көрсеткіші (бұдан әрі -АЕК) мөлшерінде; тоқсанына 1 рет облыс орталығына бару жолын деректі құны бойынша өтеу; екі кезеңдік басылымға жазылу; тұрғын үй-коммуналдық қызметтік төлемі ай сайын 1,25 АЕК мөлшерінде; бағасы 1500 теңгеден қымбат тұратын дәрілердің құнын өтеу;

2) для категорий, указанной в подпункте 2) пункта 2 – единовременная материальная помощь ко Дню Победы 9 мая в размере 2000 тенге;
3) для категории, указанной в подпункте 3) пункта 2 – единовременная материальная помощь ко Дню Победы 9 мая в размере 2000 тенге, оплата жилищно-коммунальных услуг в размере 1,25 МРП ежемесячно;
4) для категории, указанной в подпункте 4) пункта 2 –   единовременная денежная компенсация по коммунальным услугам в размере  23000 тенге;
5) для категории, указанной в подпункте 5) пункта 2 - единовременная материальная помощь в размере 5000 тенге ко дню инвалидов;
6) для категории, указанной в подпункте 6) пункта 2 – оплата за обучения в ВУЗах области по фактической стоимости, за проживание, питание и проезд к месту проживания ежемесячно 5000 тенге;
7) для категории, указанной в подпункте 7) пункта 2 – оплата  за питание детям, оставшихся без попечения родителей, 100 тенге в день в течение года;
8) для категории, указанной в подпункте 8) пункта 2 – единовременная материальная помощь в размере 5 МРП;
9) для категории, указанной в подпункте 9) пункта 2 – ежемесячная материальная помощь в размере 5 МРП на питание, на проезд; на ремонт жилья туббольного;
10) для категории, указанной в подпункте 10) пункта 2 – возмещение стоимости проезда до областного онкологического диспансера  1 раз в квартал по фактической стоимости, на оперативное лечение в размере 10 МРП;
11) для категории, указанной в подпункте 11) пункта 2 –  единовременная материальная помощь в размере 10 МРП  студентам-инвалидам, обучающимся в ВУЗах и СУЗах области, глухонемым инвалидам на оздоровление ко дню инвалидов;
12) для категории, указанной в подпункте 12) пункта 2 – оплата сопровождающим инвалида по зрению 1, 2 группы на санаторно-курортное лечение по фактическому расходу ( проезд, питание, проживание) на основании подтверждающих документов;
13) для категории, указанной в подпункте 13) пункта 2 – оплата проезда сопровождающим инвалида 1, 2 группы с нарушением опорно-двигательного аппарата на медицинское обследование и санаторно-курортное лечение по фактическому расходу на основании подтверждающих документов:
14) для категории, указанной в подпункте 14) пункта 2 –  ежемесячная стипендия в размере 3000 тенге на период обучения;
15) для категории, указанной в подпункте 15) пункта 2 – по фактическому расходу на основании подтверждающих документов:
16) для категории, указанной в подпункте 16) пункта 2 –  единовременная материальная помощь ко Дню вывода войск из Афганистана в размере 5 МРП; на оздоровление 1 раз в квартал в размере 2 МРП; оплата жилищно-коммунальных услуг в размере 1,25 МРП ежемесячно;

2) 2-тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - 9 Мамыр Жеңіс күніне орай 2000 теңге мөлшерінде бір рет берілетін материалдық көмек;
3) 2-тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін 9 Мамыр Жеңіс күніне орай 2000 теңге мөлшерінде бір рет берілетін материалдық көмек; тұрғын үй–коммуналдық қызметтік төлемі ай сайын 1,25 АЕК мөлшерінде;
4) 2-тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін -  коммуналдық қызмет төлемі үшін 23000 теңге мөлшерінде бір жолғы ақшалай өтем ;
5) 2-тармақтың 5) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - 5000 теңге мөлшерінде мүгедектер күніне орай бір жолғы берілетін материалдық көмек;
6) 2-тармақтың 6) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін -  облыстың жоғары оқу орындарында оқуы үшін нақты құны бойынша төлем, тұруы, тамақтануы және тұратын жеріне жетуі үшін ай сайын 5000 теңге;
7) 2-тармақтың 7) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім балалардың тамағы үшін жыл ағымында күніне 100 теңге төлем;
8) 2-тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - 5 АЕК мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек;
9) 2-тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - 5 АЕК мөлшерінде ай сайын тамақтануы және жүрісі үшін берілетін материалдық көмек; туберкулезбен ауыратын азаматтың үйін жөндеуге;
10) 2-тармақтың 10) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін -  облыстық онкологиялық диспансерге бару жолын нақты құны бойынша өтеу, жедел емделуге 10 АЕК мөлшерінде;
11) 2-тармақтың 11) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін -  облыстың жоғары және орта арнаулы оқу орындарында оқып жүрген мүгедек-студенттерге және мылқау мүгедектерді сауықтыру үшін 10 АЕК мөлшерінде мүгедектер күніне орай бір жолғы материалдық көмек;
12) 2-тармақтың 12) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін -  көру бойынша 1, 2 топ мүгедектерін санаторлық-курорттық емделуге шығарып салушы азаматтардың нақты шығындарын ( жүріп-тұруын, тамақтануын, тұруын) растайтын құжаттар негізінде;
13) 2-тармақтың 13) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - тірек-қозғалыс аппараты бұзылған 1, 2 топ мүгедектерін санаторлық-курорттық емделуге және медициналық тексерілуге шығарып салушы азаматтардың жүріп-тұруының нақты шығындарын растайтын құжаттар негізінде;
14) 2-тармақтың 14) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін-оқыту кезеңіне ай сайын 3000 теңге мөлшерінде стипендия;
15) 2-тармақтың 15) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін -  бару және кері қайту жүрісінің нақты шығындарын растайтын құжаттар негізінде;
16) 2-тармақтың 16) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - Ауғаныстаннан әскерлерді шығару күніне орай 5 АЕК мөлшерінде бір рет берілетін материалдық көмек; сауықтыру үшін тоқсанына 1 рет 2 АЕК мөлшерінде; тұрғын үй–коммуналдық қызметтік төлемі ай сайын 1,25 АЕК мөлшерінде;

17) для категории, указанной в подпункте 17) пункта 2 – на оздоровление 1 раз в квартал в размере 2 МРП; оплата жилищно-коммунальных услуг в размере 1,25 МРП ежемесячно;
18) для категории, указанной в подпунктах 18), 19), 20) пункта 2 – оплата жилищно-коммунальных услуг ежеквартально в размере 2 МРП;
19) для категории, указанной в подпункте 21) пункта 2 - единовременная социальная помощь в размере 50,0 тенге на одного специалиста;
20) для категории, указанной в подпункте 22) пункта 2 – материальная помощь в размере 3 МРП ежеквартально.
5. Перечень необходимых документов
5. Для осуществления данных социальных выплат категориям граждан, указанным в пункте 2 раздела 2 Инструкции, необходимы соответствующие документы:
1) для категории, указанной в подпунктах 1), 2), 3) пункта 2 – в  соответствии списков, сверенных с отделением государственного центра по выплате пенсий, подтверждающих статус, заверенных печатью; дополнительно заявление лица, имеющего право на получение компенсаций на проезд, на ремонт жилья и на подписку периодических изданий, с указанием лицевого счета и наименование банка или почтового отделения;
2) для категории, указанной в подпункте 4) пункта 2 – заявление лица, имеющего право на получение компенсации, с указанием лицевого счета и наименование банка, или почтового отделения, копия удостоверения личности, РНН, документ, подтверждающий статус получателя, справка с места жительства;
3) для категории, указанной в подпункте 5) пункта 2 - заявление получателя социальных выплат (родители или опекуны), с указанием лицевого счета и наименование банка или почтового отделения, удостоверение личности, РНН, справка с места жительства, копия справки медико-социальной экспертизы (далее – МСЭ), подтверждающая инвалидность;
4) для категории, указанной в подпункте 6) пункта 2 – заявление получателя социальных выплат с указанием лицевого счета и наименование банка или почтового отделения, копия трехстороннего договора на оказание образовательных услуг между акимом района, студентом и руководителем учебного заведения;
5) для категории, указанной в подпункте 7) пункта 2 – в соответствии списков, представленных отделом образования района, заверенных печатью;
6) для категории, указанной в подпункте 8) пункта 2 - заявление лица, имеющего право на получение компенсации, с указанием лицевого счета и наименование банка, или почтового отделения, РНН, справка с места освобождения, копия удостоверения личности, справка с места жительства;
7) для категории, указанной в подпункте 9) пункта 2 – в соответствии списков представленных районной туберкулезной больницей, заверенных печатью, заявление лица, имеющего право на получение компенсации, с указанием лицевого счета и наименование банка или почтового отделения, копия удостоверения личности, РНН, справка с места жительства; на ремонт акт обследования;

17) 2-тармақтың 17) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - сауықтыру үшін тоқсанына 1 рет 2 АЕК мөлшерінде материалдық көмек; тұрғын үй–коммуналдық қызметтік төлемі ай сайын 1,25 АЕК мөлшерінде;
18) 2-тармақтың 18), 19), 20) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін-тұрғын үй–коммуналдық қызметтік төлемі тоқсан сайын 2 АЕК мөлшерінде;
19) 2-тармақтың 21) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - әр маманға 50.0 теңге мөлшерінде берілетін бір жолғы  әлеуметтік көмек;
20) 2-тармақтың 22) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін-тоқсан сайын 3 АЕК мөлшерінде төленетін материалдық көмек.
5. Қажетті құжаттар тізбесі
5. 2 бөлімнің 2 тармағында көрсетілген санаттағы азаматтарға әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру үшін сәйкес құжаттар қажет:
1) 2-тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін - зейнетақы төлемі бойынша мемлекеттік орталық бөлімімен салыстырып анықталған алушының мәртебесін растайтын тізімге сәйкес, қосымша жүрісі, турғын ұйін жөндеуге және кезеңдік басылымға жазылуға құқығы бар азаматтың жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші;
2) 2-тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - өтемақы алуға құқығы бар азаматтың жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші, жеке куәлік көшірмесі, СТН,алушының мәртебесін растайтын құжат, тұрғылықты жерінен анықтама;
3) 2-тармақтың 5) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - әлеуметтік төлем алушының жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші (ата-анасы немесе қамқоршысы), жеке куәлік көшірмесі, СТН, мүгедектікті растайтын медициналық әлеуметтік сараптама (бұдан әрі – МӘС) анықтамасының көшірмесі, тұрғылықты жерінен анықтама;
4) 2-тармақтың 6) тармақшасында көрсетілген санат үшін - әлеуметтік төлем алушының жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші; аудан әкімі, студент және оқу орнының басқарушысы арасындағы үш жақты келісімшартының көшірмесі;
5) 2-тармақтың 7) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - ауданның білім беру бөлімі мөрімен куәландырылған тізімге сәйкес;
6) 2-тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - әлеуметтік төлем алушының жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші, жеке куәлік көшірмесі, СТН, босаған жерінен анықтама, тұратын жерінен анықтама;
7) 2-тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - аудандық туберкулезге қарсы аурухана мөрімен куәландырылған тізімге сәйкес, әлеуметтік төлем алушының жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші, жеке куәлік көшірмесі, СТН, тұрғылықты жерінен анықтама; үйін жөндеу үшін тексеріс актісі;

8) для категории, указанной в подпункте 10) пункта 2 -  заявление лица, с указанием лицевого счета и наименование банка, или почтового отделения, копия удостоверения личности, РНН, направление медицинского учреждения, подтверждающие документы (билет на проезд или заявление), документы медицинского учреждения о прохождении оперативного лечения;
9) для категории, указанной в подпункте 11) пункта 2 - заявление получателя социальных выплат (родители или опекуны), с указанием лицевого счета и наименование банка или почтового отделения, удостоверение личности, РНН, копия справки МСЭ, подтверждающая инвалидность, справка с места обучения, справка с места жительства, акт обследования;
10) для категории, указанной в подпункте 12) пункта 2 - заявление лица, имеющего право на получение компенсации, с указанием лицевого счета и наименование банка или почтового отделения, удостоверение личности, РНН медицинская карта больного, документы, подтверждающие фактические затраты, справка с места жительства;
11) для категории, указанной в подпункте 13) пункта 2 - заявление лица, имеющего право на получение компенсации, с указанием лицевого счета и наименование банка или почтового отделения, удостоверение личности, РНН, медицинская карта больного, документы, подтверждающие фактические затраты, справка с места жительства;
12) для категории, указанной в подпункте 14) пункта 2 - заявление лица, имеющего право на получение стипендии, с указанием лицевого счета и наименование банка или почтового отделения, удостоверение личности, РНН, подтверждающий документ учебного заведения;
13) для категории, указанной в подпункте 15) пункта 2 - заявление лица имеющего право на получение компенсации, с указанием лицевого счета и наименование банка или почтового отделения, удостоверение личности, РНН, копия справки МСЭ подтверждающая инвалидность, направление медицинского учреждения, документы подтверждающие фактические затраты, справка с места жительства;
14) для категории, указанной в подпунктах 16), 17) пункта 2 - заявление, с указанием лицевого счета и наименование банка или почтового отделения, список, подтверждающий статус, заверенный отделением государственного центра по выплате пенсий; удостоверение личности, РНН, справка медицинского учреждения;
15) для категории, указанной в подпункте 18) пункта 2 - заявление лица, имеющего право на получение компенсации, с указанием лицевого счета и наименование банка или почтового отделения, удостоверение личности, РНН, список, представленный сельским округом заверенный печатью, лицевой счет, справка с места жительства;

8) 2-тармақтың 10) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - әлеуметтік төлем алушының жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші, СТН, жеке куәлік көшірмесі, нақты шығынын растайтын құжаттар (өтініші немес жүру билеттері); жедел емделу өткізілгенін растайтын медициналық мекеменің анықтамасы;
9) 2-тармақтың 11) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - әлеуметтік төлем алушының жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші (ата-анасы не қамқоршысы), жеке куәлік көшірмесі, СТН, мүгедектікті растайтын МӘС анықтамасының көшірмесі, оқитын жерінен анықтама, тұрғылықты жерінен анықтама;
10) 2-тармақтың 12 ) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - әлеуметтік төлем алушының жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші, жеке куәлік көшірмесі, СТН, науқастың медициналық картасы, нақты шығынын растайтын құжаттар;
11) 2-тармақтың 13) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - әлеуметтік төлем алушының жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші, жеке куәлік көшірмесі, СТН, науқастың медициналық картасы, нақты шығынын растайтын құжаттар, тұрғылықты жерінен анықтама;
12) 2-тармақтың 14) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - өтемақы алуға құқығы бар азаматтың жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші, жеке куәлік көшірмесі, СТН, оқу орнынан анықтама;
13) 2-тармақтың 15) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - стипендия алуға құқығы бар азаматтың жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші, жеке куәлік көшірмесі, СТН, мүгедектікті растайтын МӘС анықтамасы көшірмесі, медициналық мекеменің жолдамасы, тұрғылықты жерінен анықтама, нақты шығынын растайтын құжаттар;
14) 2-тармақтың 16), 17) тармақшаларында көрсетілген санаттар  үшін - өтемақы алуға құқығы бар азаматтың жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші, зейнетақы төлемі бойынша мемлекеттік орталық бөлімімен куәландырылған мәртебесін растайтын тізім; жеке куәлік көшірмесі, СТН, сауықтыру үшін медициналық мекеме анықтамасы;
15) 2-тармақтың 18) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін - өтемақы алуға құқығы бар азаматтың жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші, жеке куәлік көшірмесі, СТН, селолық округ мөрімен куәландырылған тізім, тұрғылықты жерінен анықтама;

16) для категории, указанной в подпунктах 19), 20) пункта 2 – в  соответствии списков сверенных с отделением государственного центра по выплате пенсии, подтверждающий статус, заверенный печатью; удостоверение личности, РНН;
17) для категории, указанной в подпункте 21) пункта 2 -  заявление получателя с указанием лицевого счета и наименование банка или почтового отделения, направление на работу, выданное соответствующим департаментом, копия приказа о принятии на работу, копия документа удостоверяющего личность заявителя, справка с места жительства, копия РНН, СИК, трудового договора. Документы предоставляются для сверки в подлинниках и копиях, после сверки подлинники документов возвращаются заявителю;
18) для категорий указанной в подпункте 22) пункта 2 – заявление получателя с указанием лицевого счета, копия документа удостоверяющего личность, РНН, подтверждающий документ статуса получателя, копия свидетельства о рождении ребенка, копия справки МСЭ;
19) для категории лиц, указанной в подпункте 23) пункта 2 - договор, заявление лица, имеющего права на данную социальную выплату, с указанием РНН и лицевого счета, копия удостоверения личности, акт обследования жилищно-бытовых условий с указанием иных доходов, ходатайство окима сельского округа, справка с места жительства с указанием сведений о наличии подсобного хозяйства и приусадебного участка, решение участковой комиссии о необходимости выделения социальной помощи, копия справки инвалидности 3 группы, справка, подтверждающая факт состояния на учете в качестве безработного;
20) для категории лиц, указанной в подпункте 24) пункта 2 - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием РНН и лицевого счета, копия удостоверения личности, документы, подтверждающие статус оралмана;
21) для категории лиц, указанной в подпункте 25) пункта 2 - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием РНН и лицевого счета, копия удостоверения личности, заключение врачебно-консультативной комиссии.
Сноска: Пункт 5 с дополнениями, внесенными постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 09.09.2008 N 300/9.
6. Учет и отчетность
6. Указанные социальные выплаты будут производиться отделом занятости и социальных программ района на основании заявлений граждан, с приложенными необходимыми документами, путем зачисления на лицевые счета получателей в филиал Народного банка или почтовую связь по месту жительства.
7. Ежемесячно к 25 числу отдел занятости и социальных программ района представляет заявки о потребности средств, для обеспечения выплат в отдел финансов района.

16) 2-тармақтың 19), 20) тармақшаларында көрсетілген санаттар  зейнетақы төлемі бойынша мемлекеттік орталық бөлімімен салыстырып анықталған алушының мәртебесін растайтын тізімге сәйкес, жеке куәлік көшірмесі, СТН;
17) 2-тармақтың 21) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - әлеуметтік төлем алуға құқығы бар азаматтың жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, сәйкес департаменттің жолдамасы, жұмысқа қабылданғаны туралы бұйрық көшірмесі, жеке куәлкі көшірмесі, СТН, жеке әлеуметтік кодының көшірмесі, тұратын жерінен анықтама, еңбек келісімшартының көшірмесі. Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасы қоса тапсырылады, салыстырып тексергеннен кейін, түпнұсқалары қайтырылып беріледі;
18) 2-тармақтың 22) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін –  өтемақы алуға құқығы бар азаматтың жеке есеп шоты, банкі мен байланыс бөлімі атауы көрсетілген өтініші, жеке куәлік көшірмесі, СТН, алушының мәртебесін растайтын құжат, баланың тууы туралы куәлігінің көшірмесі, МӘС анықтамасының көшірмесі.
19) 2 тармақтың 23) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - келісімшарт, әлеуметтік төлемді алуға құқығы бар тұлғаның салық төлеушінің тіркеу нөмірі және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, басқа табыстарының көрсетілуімен қатар тұрмыстық жағдайын тексеру актісі, селолық округ әкімінің қолдаухаты, шаруашылығы және ұй учаскесі көрсетілген тұратын жерінен анықтама, әлеуметтік көмек берілу қажеттілігі туралы учаскелік комиссияның шешімі, 3 топ мүгедектігі анықтамасының көшірмесі, жұмыссыз ретінде есепте тұрғаның растайтын анықтама;
20) 2 тармақтын 24) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - әлеуметтік төлемді алуға құқығы бар тұлғаның салық төлеушінің тіркеу нөмірі және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, оралман мәртебесін растайтын құжат;
21) 2 тармақтың 25) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін - әлеуметтік төлемді алуға құқығы бар тұлғаның салық төлеушінің тіркеу нөмірі және жеке есеп шоты көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, дәрігерлік-кеңестік комиссия қорытындысы.
Ескерту: 5 тармаққа толықтыру енгізілді - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2008.09.09 N 300/9 қаулысымен.
6.Есеп және есептілік
6. Көрсетілген әлеуметтік төлемдер ауданның жұмыспен қамту және  әлеуметтік бағдарламалар бөлімімен азаматтардың өтініштері, қажетті құжаттар қосымшалары негізінде, алушылардың халық банкі немесе тұрғылықты жерінің пошталық жүйесіне аудару жолымен жүзеге асады.
7. Әр айдың 25 күні ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі төлемдерді қамтамасыз ету үшін қажетті қаражаттың қажеттілігі туралы қаржы бөліміне өтінім береді.

8. Отдел занятости и социальных программ района ежеквартально, к 10 числу отчетного квартала, обязан предоставлять отдел финансов района отчетность по выплаченным суммам по мере финансирования из районного бюджета.

8. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі тоқсан сайын, тоқсандық есеп берудің 10 күні төленген сомалар бойынша қаржы бөліміне қаржыландыру шамасында есеп беруге міндетті.