О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 августа 2002 года № 556 "Об утверждении Инструкции по рассмотрению органами внутренних дел Республики Казахстан вопросов, связанных с гражданством Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 августа 2009 года № 309. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 сентября 2009 года № 5776. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 85
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 28.01.2016 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях приведения в соответствие с Положением о Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 августа 2002 года № 556 "Об утверждении Инструкции по рассмотрению органами внутренних дел Республики Казахстан вопросов, связанных с гражданством Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2045, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 года, № 7, стр. 791) с изменениями и дополнениями, внесенным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2006 года № 196 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 августа 2002 года № 556 "Об утверждении Инструкции по рассмотрению органами внутренних дел Республики Казахстан вопросов, связанных с гражданством Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4226, опубликованный в "Юридической газете" 26 мая 2006 года № 94-95), следующие изменения и дополнения:
в пункте 2:
в абзаце первом слова "Начальникам Департамента миграционной полиции", "Департаментов" заменить соответственно словами "Комитету административной полиции", "Департаментам";
в подпункте 2) слово "управления" заменить словом "Департаменты";
в подпункте 3) пункта 2 слова "в областных центрах и" исключить;
в подпункте 4) после цифры "8" дополнить цифрами ", 9, 10, 11";
в пункте 3 слова "Департаменту миграционной полиции" заменить словами "Комитету административной полиции";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының Қазақстан Республикасының азаматтығына байланысты мәселелерді қарау туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 23 тамыздағы N 556 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2009 жылғы 12 тамыздағы N 309 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 9 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5776 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 85 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 28.01.2016 № 85 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы N 198 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы Ережеге сәйкестендіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының Қазақстан Республикасының азаматтығына байланысты мәселелерді қарау туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 23 тамыздағы N 556 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2045 болып тіркелген және Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, 2003 ж., N 7, 791 парақ) "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының Қазақстан Республикасының азаматтығына байланысты мәселелерді қарау туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 23 тамыздағы N 556 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 24 сәуірдегі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4226 болып тіркелген және 2006 жылғы 26 мамырдағы N 97-95 "Заң газеті" басылымында жарияланған) N 196 бұйрығымен енгізілген өзгерістер және толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2–тармақта:
бірінші абзацтағы "Көші-қон полициясы департаментінің", "Департаменттері" деген сөздер "Әкімшілік полициясы комитеті", "Департаменттерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "басқармаларына" деген сөз "Департаменттеріне" деген сөзбен ауыстырылсын;
2–тармақтың
3) тармақшасындағы "облыс орталықтарында және" деген сөздер алынып тасталсын;
4) тармақшадағы "8" санынан кейін ", 9, 10, 11" сандарымен толықтырылсын;
3–тармақтағы "Көші-қон полициясы департаменті" деген сөздер "Әкімшілік полициясы комитеті" деген сөздермен ауыстырылсын;
5–тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Контроль за исполнением данного приказа возложить на курирующего Вице-министра внутренних дел Республики Казахстан и Председателя Комитета административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
в Инструкции по рассмотрению органами внутренних дел Республики Казахстан вопросов, связанных с гражданством Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
по всему тексту слова "Отдел по вопросам правоохранительной и судебной систем" заменить словами "Государственно-правовой отдел";
в преамбуле:
слова "Правилами рассмотрения вопросов, связанных с гражданством Республики Казахстан, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года № 3120" заменить словами "Положением о Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198";
слова "между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об упрощенном порядке приобретения гражданства гражданами Республики Казахстан, прибывающими для постоянного проживания в Российскую Федерацию, и граждан Российской Федерации, прибывающими для постоянного проживания в Республику Казахстан от 20 января 1995 года," исключить;
после слов "(далее - Соглашение)" дополнить словами ", Конвенцией о гражданстве замужней женщины от 29 января 1957 года (Закон Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года № 19-II).";
пункт 1 дополнить абзацем четвертым следующего содержания: "постоянное проживание - место постоянной регистрации заявителя.";
в пункте 2:
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"Заявления по вопросам приема в гражданство, восстановления в гражданстве, выхода из гражданства, об утрате гражданства, а также определении принадлежности к гражданству подлежат обязательной регистрации в журнале установленной формы (приложение 9) и рассмотрению.";
дополнить абзацами шестым и седьмым следующего содержания:
"Оралманам, подавшим ходатайство на приобретение казахстанского гражданства, по их требованию выдается справка (приложение 10) для предъявления в уполномоченный орган по вопросам миграции. Справка выдается Департаментом внутренних дел (далее - ДВД) только после согласования материалов с органами национальной безопасности.
При выдаче справок необходимо в обязательном порядке требовать от таких лиц, оригиналы документов, удостоверяющих личность и свидетельств о рождении несовершеннолетних детей и осуществлять сверку с копиями, приобщенными в материалах дела.";
в абзаце втором пункта 3 слово "Департаментов" заменить словом "Департаменты";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекші Қазақстан Республикасының Ішкі істер вице-министріне және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) Әкімшілік полиция комитетінің төрағасына жүктелсін.";
Аталған бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасының азаматтығына байланысты мәселелерді ішкі істер органдарымен қарау бойынша нұсқаулықта:
барлық мәтін бойынша "Құқық қорғау және сот жүйелері мәселелері бөлімі" деген сөздер "Мемлекеттік құқықтық бөлімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
преамбулада:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 27 қыркүйектегі N 3120 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтығына байланысты мәселелерді қарау Ережесіне" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы N 198 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы азаматтық мәселелері жөніндегі комиссиясы туралы ережесіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы және Ресей Федерациясы арасындағы Ресей Федерациясына тұрақты тұру үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының және Қазақстан Республикасына тұрақты тұру үшін келген Ресей Федерациясы азаматтарының азаматтық алу тәртібін жеңілдету туралы 1995 жылғы 20 қаңтардағы" деген сөздер алынып тасталсын;
"(бұдан әрі – Келісім)" деген сөздерден кейін ", 1957 жылғы 29 қаңтардағы Тұрмыстағы әйелдің азаматтығы туралы конвенциясымен (1999 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының N 19-ІІ Заңы.)" деген сөздермен толықтырылсын;
1–тармақ келесі мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"тұрақты тұру - өтініш берушінің тұрақты тіркелу жері.";
2–тармақта:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтыққа қабылдау, азаматтықты қалпына келтіру, азаматтықтан шығу, азаматтықты жоғалту, сондай-ақ азаматтыққа қатыстылығын анықтау мәселелері туралы өтініштер белгіленген нысандағы (9-қосымша) журналға міндетті түрде тіркелуге және қарауға жатады";
келесі мазмұндағы 6 және 7 абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстанның азаматтығын қабылдау туралы өтініш берген оралмандарға олардың талабы бойынша көші-қон мәселелері жөніндегі өкілетті органға ұсыну үшін анықтама (10–қосымша) беріледі. Ішкі істер департаменті (Бұдан әрі – ІІД) анықтаманы құжаттар ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін ғана береді.
Анықтамалар берген кезде мынадай адамдардан міндетті түрде жеке басын куәландыратын және кәмелетке толмаған балалардың туу туралы куәліктерінің түпнұсқаларын талап ету және істегі материалдарға қосылған көшірмелермен салыстыру қажет.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. На лицо, ходатайствующее о приеме, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и выходе из гражданства Республики Казахстан, органы внутренних дел Республики Казахстан запрашивают сведения о наличии либо отсутствии судимости в подразделении правовой статистики и специальных учетов органов прокуратуры.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Министерство внутренних дел Республики Казахстан составляет свое заключение, которое вместе с материалами о приеме, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и выходе из гражданства Республики Казахстан направляет в Государственно-правовой отдел Администрации Президента Республики Казахстан.
Оформленные ненадлежащим образом материалы возвращаются в ДВД областей, городов Астаны и Алматы для приведения в соответствие с законодательством. Срок устранения недостатков не должен превышать 30 календарных дней, после чего материалы повторно направляются в Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
В случае невозможности устранения недостатков в установленный срок из-за отсутствия заявителя по месту проживания или несвоевременного получения ответа из загранучреждения Министерства иностранных дел Республики Казахстан рассмотрение ходатайства приостанавливается, о чем заявителю направляется уведомление в течение пяти рабочих дней, копия которого приобщается к материалам дела.";
дополнить пунктами 11-1, 11-2 следующего содержания:
"11-1. Если заявитель в силу неграмотности или физического недостатка не может подписать заявление, то в соответствии со статьей 33 Закона Республики Казахстан "О гражданстве Республики Казахстан", по его просьбе оно подписывается другим лицом, о чем нотариусом делается соответствующая надпись на заявлении.
11-2. При обращении ходатайствующих по вопросам гражданства, представляемые к заявлению копии документов (паспорт, свидетельство о рождении, свидетельство о браке, удостоверение оралмана, заявление об отказе от прежнего гражданства) должны быть удостоверены нотариально.
В соответствии со статьей 542 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)", от уплаты государственной пошлины освобождаются репатрианты (оралманы) - по всем нотариальным действиям, связанным с приобретением гражданства Республики Казахстан.";
в пункте 15:
подпункт 2) исключить;
в подпункте 3) слова ", в анфас без головного убора" исключить;
подпункт 5) исключить;
подпункты 8) и 9) изложить в следующей редакции:
"8) справка об отсутствии или прекращении гражданства другого государства, выданная компетентным органом соответствующего государства (кроме лиц, указанных в абзаце втором подпункта 1) пункта 12 настоящей Инструкции, письменно обратившихся в органы внутренних дел с ходатайством о приеме в гражданство Республики Казахстан и одновременно к должностному лицу государства прибытия, принимающего решение по вопросам гражданства, с нотариально удостоверенным письменным отказом от иностранного гражданства. Информация о факте такого обращения в случае принятия обратившихся лиц в гражданство Республики Казахстан, их иностранные паспорта вместе с заявлениями об отказе от прежнего гражданства направляются в иностранное государство. Копия заявления об отказе от прежнего гражданства приобщаются к материалам о приеме в гражданство);

"4. Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдау, азаматтықты қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу жөнінде өтініш білдірген адамның сотталғаны немесе сотталмағаны туралы Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары прокуратура органдарының құқықтық статистика және арнайы есепке алу бөліністеріне сұрау салады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі шығарған қорытындысымен бірге Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдау, азаматтықты қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы материалдар Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Мемлекеттік-құқықтық бөліміне жолданады.
Дұрыс ресімделмеген материалдар облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ІІД-не заңнамаға сәйкестендіру үшін қайтарылады. Кемшіліктерді жою мерзімі 30 күнтізбелік күннен аспауы тиіс, кейіннен материалдар қайта Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне жолданады.
Өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша жоқтығына немесе Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің шетелдік мекемелерінен уақытылы жауаптың түспеуіне байланысты белгіленген мерзім ішінде кемшіліктерді жоюға мүмкіндік болмаған жағдайда, өтінішті қарау тоқтатылады, ол туралы өтініш иесіне бес жұмыс күн ішінде хабарлама жіберіліп, көшірмесі істегі материалдарға тігіледі.";
мынадай мазмұндағы 11-1, 11-2-тармақтармен толықтырылсын:
"11-1. Егер өтініш беруші өзінің сауатсыздығынан немесе дене кемістігіне байланысты өтінішке қол қоя алмаса, онда "Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабына сәйкес оның өтініші бойынша басқа адам қол қояды, ол арызға нотариус тиісті жазба жазады.
11-2. Азаматтық мәселелері бойынша өтініш берушілердің өтінішке қосылатын құжаттардың (паспорт, туу туралы куәлік, неке туралы куәлік, оралманның куәлігі, бұрынғы азаматтығынан бас тарту туралы өтініш) көшірмелері нотариалды куәландырылған болуы керек.
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Кодексінің 542-бабына сәйкес мемлекеттік баж салығын төлеуден репатрианттар (оралмандар) – Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауға байланысты барлық нотариалды әрекеттер бойынша босатылады.";
15-тармақта:
2) тармақша алынып тасталсын;
3) тармақшадағы ", бас киімсіз анфас" деген сөздер алынып тасталсын;
5) тармақша алынып тасталсын;
8) және 9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"8) басқа мемлекеттің азаматтығын алмағандығы немесе оны тоқтатқандығы туралы тиісті мемлекеттің құзыретті органы берген анықтама (осы Нұсқаулықтың 12-тармағының 1) тармақшасындағы екінші бөлігінде көрсетілген Қазақстан Республикасының ішкі істер органына Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдау туралы және сонымен қатар келген мемлекеттің азаматтық мәселелері бойынша шешім қабылдайтын лауазымды адамына шетел азаматтығынан бас тартқаны туралы нотариалды куәландырылған жазбаша өтініш жасаған адамдарды қоспағанда. Мұндай өтініш беру фактісі туралы ақпарат, осындай адамдарды Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдаған жағдайда олардың шетелдік паспорттарымен бірге бұрынғы азаматтықтан бас тарту туралы өтініштері шетел мемлекетіне жіберіледі. Бұрынғы азаматтықтан бас тарту жөніндегі өтініштің көшірмесі азаматтық алу туралы материалдарға қосылады.);

9) документ об уплате государственной пошлины или освобождение от ее уплаты. В соответствии со статьей 544 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)", от уплаты государственной пошлины освобождаются лица, вынуждено покинувшие территорию Республики Казахстан в периоды массовых репрессий, насильственной коллективизаций, в результате иных антигуманных политических акций и их потомки - при изъявлении ими желания восстановить гражданство Республики Казахстан, а также репатрианты (оралманы) - при приобретении гражданства Республики Казахстан. Освобождение от уплаты государственной пошлины предоставляется им один раз.";
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"Помимо перечисленных документов представляют:
лица, отвечающие требованиям перечня профессий и требований для лиц, в отношении которых устанавливается упрощенный порядок приема в гражданство Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 6 июня 2005 года № 1587 - ходатайство профильного государственного органа;
лица, возвратившиеся для постоянного проживания в Республику Казахстан как на историческую родину - удостоверение оралмана и нотариально удостоверенное заявление к должностному лицу государства прибытия, принимающего решение по вопросам гражданства, об отказе от прежнего гражданства.";
пункт 16 исключить;
абзац третий пункта 17 изложить в следующей редакции:
"К заявлению о восстановлении в гражданстве Республики Казахстан прилагаются следующие документы:
1) анкета-заявление в установленной форме (приложение 1);
2) четыре фотографии размером 3,5 х 4,5 см;
3) обязательство о соблюдении условий, предусмотренных статьей 1 Закона Республики Казахстан "О гражданстве Республики Казахстан", которое составляется в установленной форме (приложение 3);
4) справка о наличии либо отсутствии судимости;
5) копия документа, удостоверяющая личность, свидетельство о рождении ребенка;
6) справка об отсутствии или прекращении гражданства другого государства, выданная компетентным органом соответствующего государства;
7) документ об уплате государственной пошлины или освобождение от ее уплаты;
8) копия документа, удостоверяющая бывшую принадлежность к гражданству Республики Казахстан.";
в пункте 18:
подпункт 2) исключить;
в подпункте 6) слова "из военного комиссариата" заменить словами "из территориального департамента по делам обороны", слова "(от 18 до 27 лет)" исключить;

9) мемлекеттік баж салығын төленгені немесе оны төлеуден босатылғаны жөніндегі құжат. Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Кодексінің 544-бабына сәйкес мемлекеттік баж салығын төлеуден жаппай қуғын-сүргін, күштеп ұжымдастыру кезінде, өзге де адамгершілікке жат саяси акциялардың нәтижесінде Қазақстан Республикасының аумағынан кетуге мәжбүр болған адамдар және Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіруге ниет білдірген олардың ұрпақтары және Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдау кезінде – репатрианттар (оралмандар) босатылады. Мемлекеттік бажды төлеуден босату оларға бірақ рет беріледі.";
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Аталған құжаттардан басқа:
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 6 маусымдағы N 1587 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдаудың оңайлатылған тәртібі белгіленетін адамдар үшін кәсіптердің тізбесін және оларға қойылатын талаптарға жауап беретін адамдар мамандық және профилді мемлекеттік органның қолдаухатын;
Қазақстан Республикасына тарихи Отаны ретінде тұрақты тұруға қайтып келген адамдар – оралманның куәлігін және келген мемлекеттің азаматтық мәселелері бойынша шешім қабылдайтын лауазымды тұлғасының атына бұрынғы азаматтығынан бас тартқаны туралы нотариалды куәландырылған өтінішін ұсынады.";
16–тармақ алынып тасталсын;
17–тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру туралы өтінішке мынадай құжаттар:
1) белгіленген нысандағы сауалнама-өтініш (1-қосымша);
2) өлшемі 3,5х4,5 см төрт фотосурет;
3) белгіленген нысанда толтырылатын, "Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 1-бабында қарастырылған шарттарды қадағалау туралы міндеттеме (3-қосымша);
4) сотталғаны немесе сотталмағаны жөніндегі анықтама;
5) жеке басын куәландыратын құжаттың, баланың тууы туралы куәлігінің көшірмесі;
6) басқа мемлекеттің азаматтығын алмағандығы немесе оны тоқтатқандығы туралы тиісті мемлекеттің құзыретті органы берген анықтама;
7) мемлекеттік баж салығын төлегені немесе оны төлеуден босатылғаны жөніндегі құжат;
8) бұрын Қазақстан Республикасының азаматтығына қатыстылығын куәландыратын құжаттың көшірмесі қоса беріледі.";
18–тармақта:
2) тармақша алынып тасталсын;
6) тармақшада "әскери комиссариаттан" деген сөздер "қорғаныс істері бойынша аумақтық департаменттерінен" деген сөздермен ауыстырылсын, "(18-ден 27 жасқа дейін)" деген сөздер алынып тасталсын;

в пункте 21 после слов "запись в справке" дополнить словами "(приложение 11)";
пункт 22 исключить;
пункт 26 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Материалы по регистрации утраты гражданства формируются в отдельное номенклатурное дело. По результатам проведенной проверки Департаментами внутренних дел выносится заключение.";
пункт 28 исключить;
пункты 29, 30 изложить в следующей редакции:
"29. Определению принадлежности к гражданству Республики Казахстан подлежат лица:
1) с паспортами СССР образца 1974 года или утратившие их, не имеющие постоянной регистрации в Республике Казахстан на 1 марта 1992 года или были сняты с регистрационного учета в Республике Казахстан и в течение девяти месяцев не встали на регистрационный учет по новому месту пребывания на территории Республики Казахстан;
2) освобожденные из мест лишения свободы, у которых не имеется документов удостоверяющих личность;
3) старше 18-летнего возраста, не получившие документов удостоверяющих личность гражданина Республики Казахстан, которые не значатся по данным адресно-справочных бюро и не имеют подтверждение постоянной регистрации в поквартирной или похозяйственной книгах;
4) родившиеся на территории Республики Казахстан и ранее признанные лицами без гражданства в связи с истечением срока действия иностранного паспорта, при наличии справок об отсутствии или прекращении прежнего гражданства;
5) родившиеся на территории Республики Казахстан и не состоящие в гражданстве иностранного государства.
30. Лица, обращаются с заявлением на имя начальника ДВД областей, городов Астана и Алматы об определении принадлежности к гражданству Республики Казахстан и представляют его в подразделения миграционной полиции горрайорганов внутренних дел по месту постоянного жительства.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) документ, подтверждающий наличие одного из условий, указанных в пункте 29 Инструкции;
2) подробная автобиография;
3) четыре фотографии размером 3,5 х 4,5 см.;
4) другие документы, имеющие отношение к делу (свидетельство о рождении, трудовая книга, военный билет, аттестат о среднем или неполном среднем образовании, диплом, выписка из похозяйственной книги, в случае необходимости заявления не менее трех свидетелей, подтверждающих факт проживания в Республике Казахстан).
При необходимости, органами внутренних дел Республики Казахстан по месту жительства составляется подробный протокол опроса, в котором должно быть отражено, когда и где проверяемые родились, гражданство родителей на момент их рождения, когда и по каким документам прибыли в Республику Казахстан, кто из родственников и где проживал или проживает в настоящее время, их гражданство и другие вопросы в зависимости от обстоятельств.
В отношении таких лиц, запрашиваются сведения о наличии либо отсутствии судимости в подразделении правовой статистики и специальных учетов органов прокуратуры.
Срок рассмотрения таких заявлений не должен превышать 30 календарных дней.
В случае невозможности рассмотрения заявления в установленный срок из-за отсутствия ответа из загранучреждения Министерства иностранных дел Республики Казахстан, рассмотрение ходатайства приостанавливается, о чем заявителю направляется уведомление, копия которого приобщается к материалам дела.
В случае необходимости получения сведений из-за границы запросы направляются в Комитет административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
По результатам проверки выносится мотивированное заключение, которое утверждается начальником ДВД или курирующим заместителем.
Поступившие материалы оформляют в отдельное номенклатурное дело, которое по его завершению сдается в архив и подлежит постоянному хранению.";
пункт 31 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Лица, принадлежность которых к гражданству Республики Казахстан не установлена органами внутренних дел, документируются удостоверением лица без гражданства.";
в пункте 32:
в абзаце четвертом слова "иностранных граждан" заменить словом "иностранцев";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"ДВД изымают национальные паспорта у лиц, принятых в гражданство Республики Казахстан, и направляют их вместе с нотариально удостоверенным оригиналом заявлений об отказе от прежнего гражданства и сообщениями о приобретении гражданства Республики Казахстан в Департамент консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан по итогам каждого квартала по установленной форме (приложение 8). Удостоверения лиц без гражданства уничтожаются в установленном порядке, при этом акты об уничтожении направляются в Министерство внутренних дел.";
абзац седьмой исключить;
в пункте 34:
в абзаце первом после слов "начальника ДВД областей и" дополнить словами "одновременно к должностному лицу государства прибытия, принимающего решения по вопросам гражданства, с нотариально удостоверенным письменным отказом от иностранного гражданства, и представляют их", слова "представляют его" исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) нотариально удостоверенная копия заявления об отказе от прежнего гражданства;";
в подпункте 3) слова ", в анфас без головного убора" исключить;
в пункте 36:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Граждане Украины для приобретения гражданства Республики Казахстан в упрощенном порядке и прекращения гражданства другой Стороны обращаются с заявлением на имя начальника ДВД областей и одновременно к Президенту Украины, с нотариально удостоверенным письменным отказом от гражданства Украины, и представляют их в подразделения миграционной полиции горрайорганов внутренних дел по месту постоянного жительства.
К заявлению о приеме в гражданство Республики Казахстан приобщаются следующие документы:";
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) нотариально удостоверенная копия заявления об отказе от прежнего гражданства;";

21–тармақта "анықтамада жазылады" деген сөздерден кейін "(11-қосымша)" деген сөздермен толықтырылсын;
22–тармақ алынып тасталсын;
26–тармақ келесі мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Азаматтықты жоғалтуын тіркеу бойынша материалдар жеке номенклатуралық іске қалыптастырылады. Өткізілген тексеріс нәтижелері бойынша Ішкі істер департаменттері қорытынды шығарады.";
28–тармақ алынып тасталсын;
2930–тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Қазақстан Республикасының азаматтығына қатыстылығын анықтауға мына адамдар:
1) 1974 жылғы үлгідегі КСРО-ның паспорттарымен немесе оларды жоғалтқандар, 1992 жылғы 1 наурызында Қазақстан Республикасында тұрақты тіркеуде тұрмағандар немесе Қазақстан Республикасында тіркеу есебінен шығып тоғыз ай ішінде Қазақстан Республикасының аумағындағы жаңа орны бойынша тіркеу есебіне тұрмағандар;
2) жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ бас бостандығынан айыру жерлерінен босатылып шыққандар;
3) мекенжай-анықтамалық бюросының мәліметтері бойынша тіркеуде жоқ және пәтер бойынша немесе шаруашылық кітаптар бойынша тұрақты тіркеуде тұратынын растай алмайтын Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігін алмаған 18 жастан асқандар;
4) бұрын азаматтығы болмағандар немесе азаматтығы тоқтатылғаны туралы анықтамалары бар, Қазақстан Республикасының аумағында туған және шетелдік паспорттың жарамды мерзімі өтуіне байланысты бұрын азаматтығы жоқ тұлға ретінде танылғандар;
5) Қазақстан Республикасының аумағында туғандар және шетел мемлекетінің азаматтығында болмағандар.
30. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ІІД бастықтарының атына Қазақстан Республикасының азаматтығына қатыстылығын анықтау туралы адамдар өтініш жазады және оны тұрақты тұратын жері бойынша қалалық, аудандық ішкі істер органдарының көші-қон полициясы бөліністеріне тапсырады.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) Нұсқаулықтың 29–тармағында көрсетілген, шарттардың біреуінің барын растайтын құжат;
2) толық өз өмірбаяны;
3) өлшемі 3,5х4,5 см төрт фотосурет;
4) іске қатысты басқа да құжаттар (туу туралы куәлік, еңбек кітапшасы, әскери билет, орта немесе толық орта емес білімі туралы аттестат, диплом, шаруашылық бойынша кітаптан үзінді көшірме, қажет болған жағдайда Қазақстан Республикасында тұратын фактісін растайтын кемінде үш куәгердің өтініштері).
Қажет болған жағдайда Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары тексерілетін адамның тұратын жері бойынша толық хаттама жасайды, онда тексерілетін адамның қашан туғаны және туған жері, олардың туған кезінде ата-анасының азаматтығы, Қазақстан Республикасына қашан және қандай құжаттар бойынша келгені, қазіргі уақытта туыстарының кім және қайда тұратыны немесе тұрғаны, олардың азаматтығы және жағдайға байланысты басқа сұрақтар көрсетілуі тиіс.
Мұндай адамдар жөнінде, прокуратураның құқықтық статистика және арнайы есептер бөліністерінен сотталғаны немесе сотталмағаны туралы мәліметтер сұралады.
Өтініштерді қарау мерзімі 30 күнтізбелік күннен аспауы тиіс.
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің шетелдік мекемелерінен уақтылы жауап түспеуіне байланысты белгіленген мерзім ішінде кемшіліктерді жоюға мүмкіндік болмаған жағдайда, өтінішті қарау тоқтатылады, бұл туралы өтініш берушіге хабарлама жіберіліп, көшірмесі істегі материалдарға қосылады.
Шетелден мәлімет алу қажет болған жағдайда сұрау хаттар Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне жолданады.
Тексеріс нәтижелері бойынша дәлелденген қорытынды шығарылады, оны ІІД-нің бастығы немесе жетекшілік ететін орынбасары бекітеді.
Келіп түскен материалдарды жеке номенклатуралық іске ресімдейді, ол аяқталғаннан соң мұрағатқа өткізіліп тұрақты сақталуға жатады.";
31–тармақ келесі мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының азаматтығына қатыстылығы ішкі істер органдарымен анықталмаған адамдар азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігімен құжаттандырылады.";
32–тармақта:
төртінші абзацта "шетел азаматтары" деген сөздер "шетелдіктер" деген сөзбен ауыстырылсын;
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ІІД Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылданған адамдардан ұлттық паспортын алып қояды және бұрынғы азаматтығынан бас тартқаны туралы нотариалды расталған өтініштің түпнұсқасы және Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдағаны туралы хабарландырулармен бірге Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаментіне әр тоқсанның қорытындысы бойынша белгіленген нысанда (8-қосымша) жолдайды. Азаматтығы жоқ тұлғалардың куәліктері белгіленген тәртіпте жойылады, бұл ретте куәліктердің жойылғандығы туралы актілер Ішкі істер министрілігіне жіберіледі.";
жетінші абзац алынып тасталсын;
34–тармақта:
бірінші абзацтағы "облыстардағы ІІД бастығының атына өтініш жазады және" деген сөздерден кейін "сонымен бірге келген мемлекеттің азаматтық мәселелері бойынша шешім қабылдайтын лауазымды тұлғаны шетел азаматтығынан бас тартқаны туралы нотариалды куәландырылған жазбаша өтінішімен бірге" деген сөздермен толықтырылсын.
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бұрынғы азаматтығынан бас тарту туралы өтініштің нотариалды куәландырылған көшірмесі.";
3) тармақшадағы "бас киімсіз түсірілген анфас" сөздері алынып тасталсын;
36–тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Украина азаматтары жеңілдетілген тәртіппен Қазақстан Республикасының азаматтығын алу және басқа Тараптың азаматтығын тоқтату үшін облыстардағы ІІД бастығының атына өтініш жазады және онымен бірге Украина Президентіне нотариалды куәландырылған Украина азаматтығынан бас тарту туралы жазбаны тұрақты тұратын жеріндегі қалалық, аудандық ішкі істер органдары көші-қон полициясының бөліністеріне береді.
Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау өтінішіне мынадай құжаттар қоса беріледі:";
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) бұрынғы азаматтығынан бас тарту туралы өтініштің нотариалды куәландырылған көшірмесі;";

дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) анкета-заявление утвержденной формы (приложение 1);";
дополнить пунктом 36-1 следующего содержания:
"36-1. В соответствии с Конвенцией о гражданстве замужней женщины от 29 января 1957 года (ратифицирована Законом Республики Казахстан от 5 января 2000 года), иностранка, постоянно проживающая на территории Республики Казахстан на законных основаниях и состоящая в браке с гражданином Казахстана, подает заявление о приеме в гражданство Республики Казахстан в упрощенном порядке на имя начальника ДВД областей и одновременно к должностному лицу государства прибытия, принимающего решение по вопросам гражданства, с нотариально удостоверенным письменным отказом от иностранного гражданства, и представляет их в подразделение миграционной полиции органов внутренних дел по месту постоянного жительства.
К заявлению приобщаются следующие документы:
1) нотариально удостоверенная копия заявления об отказе от прежнего гражданства;
2) анкета-заявление утвержденной формы (приложение 1);
3) четыре фотографии размером 3,5 х 4,5 см.;
4) обязательство о соблюдении условий, предусмотренных статьей 1 Закона Республики Казахстан "О гражданстве Республики Казахстан", которое составляется в установленной форме (приложение 3);
5) копия паспорта, подтверждающая принадлежность к гражданству иностранного государства;
6) копия свидетельства о браке;
7) копия удостоверения личности супруга - гражданина Республики Казахстан;
8) документ об уплате государственной пошлины.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. ДВД в отношении лица, ходатайствующего о приобретении гражданства Республики Казахстан запрашивают сведения о наличии либо отсутствии судимости в подразделении правовой статистики и специальных учетов органов прокуратуры и согласовывают материалы в установленном порядке с органами национальной безопасности.";
в пункте 39 слова "иностранных граждан" заменить словом "иностранцев";
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Лица, принятые в гражданство Республики Казахстан в упрощенном порядке, при получении справки (приложение 6), сдают национальные паспорта страны прежнего гражданства, которые вместе с нотариально удостоверенным оригиналом заявлений об отказе от прежнего гражданства и сообщениями о приобретении гражданства Республики Казахстан направляются в Департамент консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан по итогам каждого квартала по установленной форме (приложение 8).";
дополнить приложениями 9, 10, 11 согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.

келесі мазмұндағы 1-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"1-1) белгіленген нысандағы сауалнама-өтініш (1-қосымша)";
келесі мазмұндағы 36-1-тармағымен толықтырылсын:
"36-1. Тұрмыстағы әйелдің азаматтығы туралы 1957 жылғы 29 қаңтардағы конвенцияға (2000 жылғы 29 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған) сәйкес Қазақстан Республикасы аумағында заңды негізде тұрақты тұрып жатқан және Қазақстан азаматымен тұрмыста тұрған шетелдік әйел облыстағы ІІД бастығының атына жеңілдетілген тәртіпте Қазақстан Республикасы азаматтығын алу жөнінде өтініш жазады, сонымен бірге келген мемлекеттің азаматтық мәселелері бойынша шешім қабылдайтын лауазымды тұлғаны шетел азаматтығынан бас тартқаны туралы нотариалды куәландырылған жазбаша өтінішті тұрақты тұратын жеріндегі қалалық, аудандық ішкі істер органдары көші-қон полициясының бөліністеріне береді.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) бұрынғы азаматтығынан бас тарту туралы өтініштің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
2) белгіленген нысандағы сауалнама-өтініш (1-қосымша);
3) өлшемі 3,5х4,5 см төрт фотосурет;
4) белгіленген нысанда толтырылатын, "Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабында қарастырылған шарттарды қадағалау туралы міндеттемесі (3-қосымша);
5) шетелдік мемлекет азаматтығына қатыстылығын растайтын паспорттың көшірмесі;
6) неке туралы куәлігінің көшірмесі;
7) жұбайы – Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің көшірмесі;
8) мемлекеттік баж салығын төлегені туралы құжат."
38–тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. ІІД Қазақстан Республикасы азаматтығын алуға өтініш берген адамдарға қатысты прокуратура органдарының құқықтық статистика және арнайы тіркеу органдарынан сотталғаны немесе сотталмағаны жөнінде мәліметтер сұрайды және материалдарды ұлттық қауіпсіздік органдарымен келіседі.";
39–тармақтағы "шетел азаматтары" сөздері "шетелдіктер" деген сөзбен ауыстырылсын;
43–тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Оңайлатылған түрде Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылданған адам анықтама (6-қосымша) алу барысында азаматтығында болған бұрынғы мемлекеттің ұлттық паспортын тапсырады, содан соң нотариалды куәландырылған бұрынғы азаматтығынан бас тарту туралы өтініш түпнұсқасымен бірге тоқсан қорытындысы бойынша белгіленген нысанда (8-қосымша) Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызметіне жіберіледі.";
Осы бұйрықтың 123-қосымшыларына сәйкес 9, 10, 11-қосымшыларымен толықтырылсын.

2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Оразалиев М.М.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан и обеспечить его официальное опубликование после государственной регистрации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр                                    С. Баймаганбетов
СОГЛАСОВАНО                                СОГЛАСОВАНО
Генеральный Прокурор                 Председатель Верховного
Республики Казахстан                 Суда Республики Казахстан
____________ К. Мами                 ____________ М. Алимбеков
7 августа 2009 г.                    8 августа 2009 г.
СОГЛАСОВАНО
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
генерал-лейтенант
___________ А. Шабдарбаев
11 августа 2009 г.
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 12 августа 2009 года № 309
Приложение 9
к Инструкции по рассмотрению
органами внутренних дел
Республики Казахстан вопросов,
связанных с гражданством
Республики Казахстан
__________________________________бойынша
жеке тұлғалардың қолдау хаттарын есепке алу
ЖУРНАЛЫ
ЖУРНАЛ
учета ходатайств физических лиц
по ____________________________
р/с №
№ п/п
Өтініш-
тің
түскен
күні
Дата
поступ-
ления
хода-
тайства
Өтініш
иесінінің
тегі, аты,
әкесінің
аты, туған
жылы,
мекенжайы
Ф.И.О.
год рожде-
ния, адрес
заявителя
Қолдау
хаттың
қысқа
мазмұны
Краткое
содержание
ходатайства
Орындау-
шының
Т.А.Ә.
Ф.И.О.
испол-
нителя
Шығыс нөмірі
материалдарды
Қала аудандық
ІІБ, ІІД-ге,
ІІМ-ге жол-
даған күні
Исходящий
номер, дата
направления
материалов
в ГОРОВД, ДВД, МВД
Қолдау хаты
қарауды
тоқтатқан
немесе қайта
қарау уақыты,
негіз
Дата приоста-
новления
или возоб-
новления
рассмотрения
ходатайств,
основания
Қарау
нәти-
желері
Резуль-
таты
рассмот-
рения
1
2
3
4
5
6
7
8
Басталды/Начато
Аяқталды/Окончено
Парақтардың саны/Количество листов
Сақтау мерзімі/Срок хранения
ПО                                          Приложение 2
№_____                              к приказу Министра внутренних дел
20__ж.г. "__" _____                      Республики Казахстан
от 12 августа 2009 года № 309
Приложение 10
к Инструкции по рассмотрению
органами внутренних дел
Республики Казахстан вопросов,
связанных с гражданством
Республики Казахстан
№ _________ АНЫҚТАМА
СПРАВКА №___________
______________________азаматының   Выдана к паспорту № _____________
№_____________ паспортына берілді  гражданина ______________________
Тегі _______________________________________________________________
Фамилия
Аты ________________________________________________________________
Имя
Әкесінің аты _______________________________________________________
Отчество
Туған жылы _________________________________________________________
Дата рождения
20 ___ ж. "______"_____________ ол шын мәнінде Қазақстан
Республикасының азаматтығын қабылдауға өтініш білдірді.
В том, что он (а) действительно "____" ___________ 20___г.
подал (а) ходатайство на приобретения гражданства Республики
Казахстан.
Онымен бірге: ___________________________ ____________________
Вместе с ним (ней) ходатайствуют:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________ өтініш берді.
_________________________________облысы ІІД КҚПБ бастығы
Начальник УМП ДВД _________________________________________
М.О.
М.П.
М.О.
№_______АНЫҚТАМА ТҮБІРТЕГІ
КОРЕШОК СПРАВКИ №____________
Тегі________________________________________________
Фамилия
Аты_________________________________________________
Имя
Әкесінің аты________________________________________
Отчество
Туған жылы__________________________________________
Дата рождения
Бұрынғы азаматтығы__________________________________
Прежнее гражданство
Паспортының №_______________________________________
№ _________________________________________ Паспорта
20 ___жылғы "______"___________ ол шын мәнінде Қазақстан
Республикасының азаматтығын қабылдауға өтініш білдірді.
В том, что он (а) действительно "____" _________ 20___ г.
подал (а) ходатайство на приобретения гражданства Республики
Казахстан.
Онымен бірге:______________________________________
Вместе с ним (ней) ходатайствуют:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
____________________________ өтініш берді.
Инспектор__________________________________________________
(қолы - подпись)
Анықтаманы алдым____________________________________________
Справку получил (а)           (қолы - подпись)
20 ___ жылғы "______"_____________
М.О.
М.П.
Приложение 3
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 12 августа 2009 года № 309
Приложение 11
к Инструкции по рассмотрению
органами внутренних дел
Республики Казахстан вопросов,
связанных с гражданством
Республики Казахстан
АНЫҚТАМА - СПРАВКА
Маған, _______________________________________________________
Мне,          (Т.А.Ә., туған жылы - Ф.И.О., год рождения)
Қазақстан Республикасының      разъяснены правовые и иные последствия
азаматтығынан шыққан жағдайда  при выходе из гражданства
құқықтық және өзге де салдары  Республики Казахстан.
түсіндірілді.
Таныстым   ________________________      20 __ ж.г. "___"___________
Ознакомлен (а)   (қолы-подпись)
____________________________________облысы ІІД КҚПБ бастығы
Начальник УМП ДВД _________________________________ области

2. Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (М.М. Оразалиев) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жолдасын және мемлекеттік тіркеуден кейін ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Министр                                        С. Баймағанбетов
"КЕЛІСІЛДІ"                        "КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының          Қазақстан Республикасы
Бас прокуроры                      Жоғарғы Сотының төрағасы
_______________ Қ. Мәми            ___________М. Әлімбеков
2009 жылғы 7 тамыз                 2009 жылғы 8 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитетінің төрағасы
генерал-лейтенант
____________ А. Шабдарбаев
2009 жылғы 11 тамыз
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2009 жылғы 12 тамыздағы
N 309 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарының
Қазақстан Республикасының
азаматтығына байланысты
мәселелерді қарау туралы
Нұсқаулыққа 9-қосымша
__________________ бойынша
жеке тұлғалардың қолдау хаттарын
есепке алу
ЖУРНАЛЫ ЖУРНАЛ
учета ходатайств физических лиц
по ____________________________
р/с N
N п/п
Қолдау хаттың түскен күні
Дата поступления ходатайства
Өтініш иесінінің тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы, мекенжайы
Фамилия, имя, отчество, год рождения, адрес заявителя
Қолдау хаттың қысқаша мазмұны
Краткое содержание ходатайства
Орындаушының Т.А.Ә.
Ф.И.О. исполнителя
Шығыс нөмірі материалдарды Қалалық, аудандық ІІб-ге, ІІД-ге, ІІМ-ге жолдаған күні
Исходящий номер, дата направления материалов в городские, районные ОВД, ДВД, МВД
Қолдау хатты қарауды тоқтатқан немесе қайта қарау уақыты, негіз
Дата приостановления или возобновления рассмотрения ходатайств, основания
Қарау нәтижелері
Результаты рассмотрения
1
2
3
4
5
6
7
8
Басталды/Начато
Аяқталды/Окончено
Парақтардың саны/Количество листов
Сақтау мерзімі/Срок хранения
N ______ АНЫҚТАМА ТҮБІРТЕГІ
КОРЕШОК СПРАВКИ N _________
Тегі ______________________________________________
Фамилия
Аты________________________________________________
Имя
Әкесінің аты ______________________________________
Отчество
Туған жылы ________________________________________
Дата рождения
Бұрынғы азаматтығы ________________________________
Прежнее гражданство
Паспортының N _____________________________________
N ________________________________________ Паспорта
20__ жылғы "_____"___________ ол шын мәнінде Қазақстан
Республикасының азаматтығын қабылдауға өтініш білдірді.
В том, что он (а) действительно "____" _________ 20 ___ г. подал
(а) ходатайство на приобретения гражданства Республики Казахстан.
Онымен бірге:_____________________________ ________
Вместе с ним (ней) ходатайствуют:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____ өтініш берді.
Инспектор __________________________________________
(қолы - подпись)
Анықтаманы алдым ___________________________________
Справку получил(а)       (қолы - подпись)
20 __ жылғы "____"_____________
М.О.
М.П.
ІІО                                         Қазақстан Республикасы
N ____                                      Ішкі істер министрінің
20___ ж. г.                                 2009 жылғы 12 тамыздағы
N 309 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарының
Қазақстан Республикасының
азаматтығына байланысты
мәселелерді қарау туралы
Нұсқаулыққа 10-қосымша
N _________ АНЫҚТАМА
СПРАВКА N___________
____________________ азаматының     Выдана к паспорту N ____________
N __________ паспортына берілді     гражданина _____________________
Тегі _______________________________________________________________
Фамилия
Аты ________________________________________________________________
Имя
Әкесінің аты _______________________________________________________
Отчество
Туған жылы ________________________________________________________
Дата рождения
20___ жылғы "____"_____________ ол шын мәнінде Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауға өтініш білдірді.
В том, что он (а) действительно "____" ___________ 20___г. подал (а) ходатайство на приобретения гражданства Республики Казахстан.
Онымен бірге: ___________________________ ___________________
Вместе с ним (ней) ходатайствуют:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________ өтініш берді.
_____________________________ облысының ІІД КҚПБ-ның бастығы
Начальник УМП ДВД __________________________________ области
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2009 жылғы 12 тамыздағы
N 309 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарының
Қазақстан Республикасының
азаматтығына байланысты
мәселелерді қарау туралы
Нұсқаулыққа 11-қосымша
АНЫҚТАМА – СПРАВКА
Маған,
_________________________________________________________
Мне,        (Т.А.Ә., туған жылы – Ф.И.О., год рождения)
Қазақстан Республикасының           разъяснены правовые и иные
азаматтығынан шыққан жағдайда       последствия при выходе из
құқықтық және өзге де салдары       гражданства Республики Казахстан.
түсіндірілді.
Таныстым      ________________________ 20 __ ж.г.
"___"___________
Ознакомлен(а)     (қолы-подпись)
______________________________облысының ІІД КҚПБ-ның бастығы
Начальник УМП ДВД __________________________________ области