О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 марта 2004 года № 113-І "Об утверждении Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 12 октября 2009 года № 427. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 ноября 2009 года № 5893
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В целях обеспечения дальнейшего совершенствования организации перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 марта 2004 года № 113-І "Об утверждении Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2809), с изменениями и дополнениями, внесенными приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 5 декабря 2006 года № 319 "О внесении дополнений и изменений в приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 марта 2004 года № 113-І "Об утверждении Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4524, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 16 февраля 2007 года № 25 (1228), приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года № 539 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 марта 2004 года № 113-І "Об утверждении Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5467, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 19 февраля 2009 года № 26 (1623) следующие изменения и дополнение:
в Правилах перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом, утвержденных указанным приказом:

"Жолаушыларды және багажды автомобиль көлігімен тасымалдау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2004 жылғы 10 наурыздағы N 113-І бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2009 жылғы 12 қазандағы N 427 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2009 жылғы 26 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5893 болып енгізілді
Жолаушыларды және багажды автомобиль көлігімен тасымалдауды ұйымдастырудың одан әрі жетілдірілуін қамтамасыз ету мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жолаушыларды және багажды автомобиль көлігімен тасымалдау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2004 жылғы 10 наурыздағы N 113-І бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2809 нөмірмен тіркелген), "Жолаушыларды және багажды автомобиль көлігімен тасымалдау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2004 жылғы 10 наурыздағы N 113-І бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2006 жылғы 5 желтоқсандағы N 319 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4524 нөмірмен тіркелген, "Заң газетінің" 2007 жылғы 16 ақпандағы N 25 (1228) санында жарияланған), "Жолаушыларды және багажды автомобиль көлігімен тасымалдау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2004 жылғы 10 наурыздағы N 113-І бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 539 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5467 нөмірмен тіркелген, "Заң газетінің" 2009 жылғы 19 ақпандағы N 26 (1449) санында жарияланған) енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жолаушыларды және багажды автомобиль көлігімен тасымалдау ережесінде:
157-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) автокөлік құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершілігін мiндеттi сақтандыру шарттарының және тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарттарының көшірмесін;";
157-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) толтырылған және қатысушының қолымен және мөрімен расталған, конкурстық құжаттама жиынтығына салынған нысандардың санына тең мөлшердегі конкурстық ұсыныстарды.
Конкурстық ұсыныстар стандартты ақ парақтарда біркелкі, түзетулерсіз және өшірулерсіз ресімделеді.";

пункты 256-1 и 256-2 исключить;
дополнить пунктом 257-1 следующего содержания:
"257-1. Для организации междугородных межобластных автомобильных перевозок пассажиров и багажа Министерство через средства массовой информации республиканского значения объявляет об организации междугородных межобластных перевозок с указанием определенных маршрутов и расписаний движения по ним в соответствии с данными по реестру междугородных межобластных маршрутов.";
в пункте 258:
в абзаце первом слова "заинтересованные перевозчики данной области представляют в местные исполнительные органы" заменить словами "перевозчик представляет в Министерство";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) сведений о подвижном составе (количество и тип (класс) автобусов), предусматриваемом к использованию на маршруте с приложением копий технических паспортов и свидетельств о прохождении государственного технического осмотра за предшествующий квартал на каждую единицу (справку с местных исполнительных органов области о незадействованности указанных автотранспортных средств на других маршрутах регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа);";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) копий документов, подтверждающих возможность проведения необходимого комплекса работ по поддержанию подвижного состава в технически исправном состоянии в соответствии с требованиями установленными постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2008 года № 203 "Об утверждении Правил технической эксплуатации автотранспортных средств", копии договоров с медицинскими работниками, имеющими лицензию на осуществление профилактического медицинского осмотра;";
пункт 258-1:
абзац первый исключить;
подпункт 1) исключить;
часть вторую исключить;
пункт 258-2 исключить;
в пункте 259 слова "определенные местными исполнительными органами перевозчики заключают договор" заменить словами "дополнительно предоставляется копия договора";
в пункте 260 слова "Министерство в срок не более 10 календарных дней выдает перевозчикам, определенным местными исполнительными органами," заменить словами "В случае положительных итогов рассмотрения представленных перевозчиком документов, Министерство в срок не более 15 календарных дней выдает перевозчикам";
пункт 263 изложить в следующей редакции:
"263. В случае отказа в рассмотрении заявок Министерство в течение 10 рабочих дней со дня завершения рассмотрения представленных перевозчиком документов информирует об этом перевозчика в письменном виде с указанием причин отказа.";
пункт 268 исключить.

256-1 және 256-2-тармақтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 257-1-тармақпен толықтырылсын:
"257-1. Жолаушылардың және багаждың қалааралық облысаралық тасымалдарын ұйымдастыру үшін Министрлік республикалық маңызы бар бұқаралық ақпарат құралдары арқылы қалааралық облысаралық маршруттардың тізілімі бойынша деректерге сәйкес белгілі бір маршруттар мен олар бойынша қозғалыс кестелерін көрсете отырып, қалааралық облысаралық тасымалдарды ұйымдастыру туралы хабарландыру жариялайды.";
258-тармақта:
бірінші абзацтағы "осы облыстың мүдделі тасымалдаушылары жергілікті атқарушы органдарға" деген сөздер "тасымалдаушы Министрлікке" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) әрбір бірлікке арналған техникалық паспорттардың және алдыңғы тоқсанда мемлекеттік техникалық тексеруден өткені туралы куәліктердің көшірмелері қоса берілген, маршрутта пайдалануға көзделетін жылжымалы құрам туралы мәліметтерді (автобустардың саны және үлгісі (класы) (көрсетілген автокөлік құралдары жолаушылардың және багаждың тұрақты автомобиль тасымалдарының басқа маршруттарына тартылмағандығы туралы облыстың жергілікті атқарушы органдарының анықтамасын);";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) профилактикалық медициналық тексеруді жүзеге асыруға лицензиясы бар медицина қызметкерлерімен жасасқан шарттардың көшірмесін қоса бере отырып, "Автокөлік құралдарын техникалық пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 ақпандағы N 203 қаулысымен белгіленген талаптарға сәйкес жылжымалы құрамды техникалық жарамды күйде күтіп ұстау жөніндегі жұмыстардың қажетті кешенін жүргізу мүмкіндігін растайтын құжаттардың көшірмелерін;";
258-1-тармақта:
бірінші абзац алынып тасталсын;
1) тармақша алынып тасталсын;
екінші бөлік алынып тасталсын;
258-2-тармақ алынып тасталсын;
259-тармақтағы "жергілікті атқарушы органдар белгілеген тасымалдаушылар барлық тасымалдаушылар арасындағы бірлескен қызмет туралы шарт жасасады" деген сөздер "барлық тасымалдаушылар арасындағы бірлескен қызмет туралы шарттың көшірмесі қосымша ұсынылады" деген сөздермен ауыстырылсын;
260-тармақтағы "Жергілікті атқарушы органдар белгілеген тасымалдаушыларға Министрлік 10 күнтізбелік күннен кешіктірмей" деген сөздер "Тасымалдаушы ұсынған құжаттарды қарау нәтижесі оң болған жағдайда, Министрлік тасымалдаушыға 15 күнтізбелік күннен кешіктірмей" деген сөздермен ауыстырылсын;
263-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"263. Өтінімдерді қараудан бас тартқан жағдайда, Министрлік тасымалдаушы ұсынған құжаттарды қарау аяқталған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде бас тарту себептерін көрсете отырып, тасымалдаушыны бұл туралы жазбаша хабардар етеді.";
268-тармақ алынып тасталсын.

2. Юридическому департаменту Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Казбеков Б.Е.) обеспечить представление настоящего приказа для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Министр                                    А. Кусаинов
СОГЛАСОВАНО:
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
______________ С. Баймаганбетов
3 ноября 2009 г.
СОГЛАСОВАНО:
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
_______________ Ж. Доскалиев
27 октября 2009 г.
СОГЛАСОВАНО:
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Жамишев
19 октября 2009 г.

2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаменті (Б.Е. Қазбеков) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш бірінші ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Ә. Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
______ С.Н. Баймағанбетов
2009 жылғы 03 қараша
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
__________ Ж.А. Досқалиев
2009 жылғы 27 қазан
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Жәмішев
2009 жылғы 19 қазан