О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 20 февраля 2004 года № 3-1-550п "Об утверждении Правил оказания социальной помощи семьям, имеющим детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому"
Постановление акимата города Астаны от 3 июля 2009 года N 23-625п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 24 июля 2009 года N 588. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 6 апреля 2017 года № 158-653 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата г. Астаны от 06.04.2017 № 158-653 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам местного государственного управления и самоуправления" акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 20 февраля 2004 года № 3-1-550п "Об утверждении Правил оказания социальной помощи семьям, имеющим детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 марта 2004 года за № 314, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 30 марта 2004 года, № 41, "Вечерняя Астана" от 30 марта 2004 года, № 35; внесены изменения и дополнения постановлением акимата города Астаны от 18 апреля 2008 года № 23-427п "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 20 февраля 2004 года № 3-1-550п "Об утверждении Правил оказания социальной помощи семьям, имеющим детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 13 мая 2008 года за № 533, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 14 июня 2008 года, № 71, "Вечерняя Астана" от 14 июня 2008 года, № 71-72) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с законами Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ :";
в пункте 2 слово "Департамент" заменить словом "Управление";
в Правилах оказания социальной помощи семьям, имеющим детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, утвержденных вышеуказанным постановлением:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан.";
по всему тексту слова "Департамент", "Департаменте" заменить соответственно словами "Управление", "Управлении";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"Основанием для обращения граждан за назначением социальной помощи являются заключение психолого-медико-педагогической консультации, действующей при Государственном учреждении "Управление образования города Астаны", о необходимости воспитания и/или обучения ребенка-инвалида на дому и выписка освидетельствования в Отделе медико-социальной экспертизы Государственного учреждения "Департамент по контролю и социальной защите Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по городу Астана";
в пункте 3 после слов "его заменяющего" дополнить словами "(опекуна либо попечителя)";

"Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балалары бар отбасыларына әлеуметтік көмек көрсету Қағидасын бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 20 ақпандағы N 3-1-550қ қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 3 шілдедегі N 23-625қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2009 жылғы 24 шілдеде нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 588 болып енгізілді. Күші жойылды- Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 6 сәуірдегі № 158-653 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 06.04 2017 № 158-653 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 9 ақпандағы Заңына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балалары бар отбасыларына әлеуметтік көмек көрсету Қағидасын бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 20 ақпандағы N 3-1-550қ қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2004 жылғы 10 наурыздағы N 314 болып тіркелген, "Астана хабары" газетінің 2004 жылғы 30 наурыздағы N 41 нөмірінде, "Вечерняя Астана" газетінің 2004 жылғы 30 наурыздағы N 35 нөмірінде жарияланған; "Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балалары бар отбасыларына әлеуметтік көмек көрсету Қағидасын бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 20 ақпандағы N 3-1-550қ қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 18 сәуірдегі N 23-427қ қаулысымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 13 мамырдағы N 533 болып тіркелген, "Астана хабары" газетінің 2008 жылғы 14 маусымдағы N 71 нөмірінде, "Вечерняя Астана" газетінің 2008 жылғы 14 маусымдағы N 71-72 нөмірлерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Неке және отбасы туралы" 1998 жылғы 17 желтоқсандағы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" 2002 жылғы 11 шілдедегі, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі заңдарына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ: ";
2-тармақтағы "департаменті" деген сөз "басқармасы" деген сөзбен ауыстырылсын;
жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балалары бар отбасыларына әлеуметтік көмек көрсету Қағидасында:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Қағида Қазақстан Республикасының "Неке және отбасы туралы" 1998 жылғы 17 желтоқсандағы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" 2002 жылғы 11 шілдедегі, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі заңдарына сәйкес әзірленген .";
барлық мәтін бойынша "департаменті", "Департамент", "Департаментке" деген сөздер тиісінше "басқармасы", "Басқарма", "Басқармаға" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жанындағы психологиялық-дәрігерлік-педагогикалық кеңестің мүгедек баланы үйде тәрбиелеу және/немесе оқыту қажеттілігі туралы қорытындысы және "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің Астана қаласы бойынша Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті" мемлекеттік мекемесі медициналық-әлеуметтік сараптау бөлімінің куәландыру көшірмесі азаматтардың әлеуметтік көмекті тағайындауға өтініш білдіруі үшін негіз болып табылады.";
3-тармақ "теңестірілген адамның" деген сөздерден кейін "(қорғаншы немесе қамқоршының)" деген сөздермен толықтырылсын;

в подпункте 4) пункта 6 слова "Департаменте образования города Астаны" заменить словами "Государственном учреждении "Управление образования города Астаны";
в подпункте 5) пункта 6 слова "Департамент Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по городу Астане" заменить словами "Департамент по контролю и социальной защите Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по городу Астана";
в последнем абзаце пункта 6 слова ", кроме справки из школы" исключить.
2. Государственному учреждению "Управление занятости и социальных программ города Астаны" произвести государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Рахимжанова A.M.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
И. Тасмагамбетов

6-тармағының 4) тармақшасындағы "Астана қаласы Білім департаментінің" деген сөздер "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармағының 5) тармақшасындағы "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Астана қаласы бойынша департаменті" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің Астана қаласы бойынша Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармағының соңғы абзацтағы "Мектеп анықтамасынан басқа" деген сөздер алынып тасталсын.
2. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді жүргізсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Ә.М. Рахымжановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден кейін күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім
И. Тасмағамбетов