Об утверждении ставок платы за использование особо охраняемых природных территорий Государственного регионального природного парка "Медеу" на 2010 год
Решение XXIII сессии Маслихата города Алматы IV созыва от 30 ноября 2009 года N 263. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 25 декабря 2009 года за N 832. Утратило силу решением Маслихата города Алматы от 13 декабря 2010 N 380
Сноска. Утратило силу решением Маслихата города Алматы от 13.12.2010 N 380 (порядок введения в действие см. п.4) .
В соответствии с пунктом 2 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и статьи 10 Закона Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях» маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за использование особо охраняемых природных территорий Государственного регионального природного парка «Медеу» на 2010 год согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 22 декабря 2008 года № 162 «Об утверждении ставок платы за использование особо охраняемых природных территорий Государственного регионального природного парка «Медеу» на 2009 год» (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 808 от 29 января 2009 года и опубликовано в газете «Алматы ақшамы» 28 февраля 2009 года № 24 и «Вечерний Алматы» 07 февраля 2009 года № 15-16).
3. Настоящее решение вводится в действие с 01 января 2010 года.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экологии, здравоохранения и чрезвычайных ситуаций (Измухамбетов Т.А.) и на заместителя акима города Алматы Шорманова Е.А.
Председатель
XXIII-й сессии
маслихата города
Алматы IV-го созыва                     Т. Мукашев
Приложение
к решению XXIII сессии
маслихата города Алматы
IV-го созыва
от 30 ноября 2009 года № 263
Ставки платы
за использование особо охраняемых природных
территорий (ООПТ) государственного регионального
природного парка «Медеу» на 2010 год
п/п
Показатели
Единица
измерения
Ставки
платы
1
В туристических и рекреационных целях:
Легковой транспорт
тенге/автомашина
300
Грузовой автотранспорт и автобусы
тенге/автомашина
300
Отчисления с автобусных маршрутных
тенге/год
16000
Автотранспорт автовладельцев, работающих на территории ООПТ
тенге/год
16000
В научных целях (проведение научных исследований)
человеко/день
120
2
В культурно-просветительных и учебных целях:
Показ объектов неживой природы, растений и животных, объектов, историко-культурного наследия
человеко/день
120
Проведение учебных экскурсий и занятий производственных практик учащихся и студентов
человеко/день
120
Подготовка научных кадров, переподготовка и повышение квалификации специалистов в области заповедного дела, охраны окружающей среды и рационального природопользования
человеко/день
120
В ограниченно-хозяйственных целях
человеко/день
120
Председатель
XXIII-й сессии
маслихата города
Алматы IV-го созыва                     Т. Мукашев

2010 жылға арналған "Медеу" Мемлекеттік өңірлік табиғи паркі мемлекеттік мекемесінің ерекше қорғалатын аумағын пайдаланудың төлемақы ставкаларын бекіту туралы
IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХІІІ сессиясының 2009 жылғы 30 қарашадағы N 263 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2009 жылғы 25 желтоқсанда N 832 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы N 380 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХXІV сессиясының 2010.12.13 N 380 шешімімен (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз).
Қазақстан Республикасының «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Кодексінің (Салық кодексі) 510 бабы 2 тармағына және «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 10 бабына сәйкес IV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010 жылға арналған «Медеу» Мемлекеттік өңірлік табиғи паркі мемлекеттік мекемесінің ерекше қорғалатын аумағын пайдаланудың төлемақы ставкалары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. «Медеу» Мемлекеттік өңірлік табиғи паркі Мемлекеттік мекемесінің 2009 жылға арналған ерекше қорғалатын аумағын пайдаланудың төлем ставкаларын бекіту туралы» IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 162 шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2009 жылғы 29 қаңтарда № 808 болып тіркелген, «Алматы ақшамы» газетінде 2009 жылғы 28 ақпандағы № 24 және «Вечерний Алматы» газетінде 2009 жылғы 07 ақпанында № 15-16 сандарында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім 2010 жылдың 01 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау экология, денсаулық сақтау және төтенше жағдайлар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияға (Т.Ә.Ізмұхамбетов) және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Шормановқа жүктелсін.
ІV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты XXIII сессиясының
төрағасы                                Т. Мұқашев
ІV сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
ХХIII сессиясының
2009 жылғы 30 қарашадағы
№ 263 шешіміне қосымша
2010 жылға арналған
«Медеу» Мемлекеттік өңірлік табиғи паркі»
мемлекеттік мекемесінің ерекше қорғалатын аумағын
пайдаланудың төлем ставкалары
р/с
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Төлем ставкасы
1
Туристік және рекреациялық мақсаттарда:
Жеңіл автокөлік
теңге/автомашина
300
Жүк автокөлігі және автобустар
теңге/автомашина
300
Автобус бағытының түсімдері
теңге/жыл
16000
ЕҚТП аумағында жұмыс істейтін көлік иелерінің автокөлігі
теңге/жыл
16000
Ғылыми мақсаттарда (ғылыми зерттеулер өткізу)
адам/күн
120
2
Мәдени ағарту және оқу мақсаттарында:
Табиғаттың жансыз нысандарын көрсету, өсімдіктер мен жан-жануарлар, тарихи-мәдени мұра нысандары
адам/күн
120
Оқушылар мен студенттердің өндірістік оқулары мен сабақтарын және оқу саяхат жұмыстарын өткізу
адам/күн
120
Ғылыми кадрларды әзірлеу, қорық ісі, қоршаған ортаны қорғау және табиғатты ұтымды пайдалану салаларындағы мамандардың біліктілігін арттыру
адам/күн
120
Шектеулі-шаруашылық мақсатта
адам/күн
120
ІV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты XXIII сессиясының
төрағасы                                Т. Мұқашев