О ставках на земельный налог
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 22 июня 2009 года N 14-5. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области 16 июля 2009 N 13-2-103. Утратило силу решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2018 года № 19-12
Сноска. Утратило силу решением маслихата Аккайынского района Северо- Казахстанской области от 12.04.2018 № 19-12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 386, пунктом 1 статьи 387, пунктом 1 статьи 444 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), маслихат Аккайынского района РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2016 N 3-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Повысить на 50 процентов базовые ставки земельного налога, установленные статьями 379, 381, 383 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино соответственно:
1) базовые налоговые ставки на земли сельскохозяйственного назначения, предоставленные физическим лицам;
2) базовые налоговые ставки на земли населенных пунктов, (за исключением придомовых земельных участков);
3) базовые налоговые ставки на земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов.
Повысить в десять раз базовые ставки земельного налога и единого земельного налога, установленные статьями 378, 444 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) соответственно:
1) базовые налоговые ставки на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения;
2) ставки единого земельного налога на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 09.07.2015 N 35-5 (вводится в действие с 01.01.2015, за исключением части второй пункта 1, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Жер салығының мөлшерлемелері туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2009 жылғы 22 маусымдағы N 14-5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Аққайың ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 16 шілдеде N 13-2-103 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2018 жылғы 12 сәуірдегі № 19-12 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 12.04.2018 № 19-12 (алғаш ресми жариялаған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 09.07.2015 N 35-5 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 386-бабының 5-тармағына, 387-бабының 1-тармағына, 444-бабының 1-тармағына сәйкес Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 18.05.2016 N 3-3 шешімімен (алғаш ресми жариялаған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 379, 381, 383-баптарымен белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері 50 пайызға жоғарылатылсын, соған сәйкес:
1) жеке тұлғаларға ұсынылған, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге базалық салық мөлшерлемелері;
2) елді мекендердің жерлеріне (үй іргесіндегі жер учаскелерін қоспағанда) базалық салық мөлшерлемелері;
3) елді мекендердің сыртында орналасқан, өнеркәсіп жерлеріне базалық салық мөлшерлемелері.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 378, 444-баптарымен белгіленген жер салығының және бірыңғай жер салығының базалық мөлшерлемелері он есеге жоғарылатылсын, соған сәйкес:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы Қазақстан Республикасының жер заңына сәйкес қолданылмайтын жерлерге базалық салық мөлшерлемелері;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы Қазақстан Республикасының заңына сәйкес қолданылмайтын бірыңғай жер салығының мөлшерлемелері.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 09.07.2015 N 35-5 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі, 1 тармақтың екінші бөлімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

2. Признать утратившим силу ранее принятые решения сессии районного маслихата: от 17 июля 2007 года № 39-7 "О ставках на земельный налог", зарегистрированное в Региональном разделе в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 13-2-47 от 16 августа 2007 года, опубликованное в районной газете "Колос" № 38 от 23 сентября 2007 года; решение районного маслихата от 1 апреля 2008 года № 5-3 "О ставках на земельный налог", зарегистрированное в Региональном разделе в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 13-2-73 от 17 апреля 2008 года, опубликованное в районной газете "Колос" № 18 от 24 апреля 2008 года.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель
XIV сессии IV созыва
и секретарь районного
маслихата
Б. Билялов

2. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінің Өңірлік бөлімінде 2007 жылғы 16 тамыздағы 13-2-47 нөмірімен тіркелген, 2007 жылғы 16 тамыздағы № 13-2-47 "Колос" аудандық газетінде жарияланған "Жер салық ставкалары туралы" аудандық мәслихаттың 2007 жылғы 17 шілдедегі № 39-7 шешімі және нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінің Өңірлік бөлімінде 2008 жылғы 17 сәуірдегі № 13-2-73 нөмірімен тіркелген, 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 13-273 "Колос" аудандық газетінде жарияланған "Жер салық ставкалары туралы" аудандық мәслихаттың 2008 жылғы 1 сәуірдегі № 5-3 сессияларының алдында қабылданған шешімі күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім бірінші ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
ХІV сессия
ІV шақырылымның төрағасы
аудандық мәслихаттың хатшысы
Б.Біләлов