О внесении изменений и дополнений в решение от 9 февраля 2009 года N 16-12-IV "Об утверждении Инструкции по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан Бородулихинского района"
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17 июля 2009 года N 18-15-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 18 августа 2009 года за N 5-8-92. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13 июля 2012 года N 6-4-V
Сноска. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.07.2012 N 6-4-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На основании статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьи 28 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года № 213 «О нормативных правовых актах», Указа Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года № 310 «О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года», Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 9 февраля 2009 года № 16-12-IV «Об утверждении Инструкции по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан Бородулихинского района» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 февраля 2009 года № 5-8-75, опубликованное 13 февраля 2009 года в районной газете «Пульс района» № 7 (6269)) с внесенными изменениями решением от 21 апреля 2009 года № 17-9-IV «О внесении изменений в некоторые решения Бородулихинского районного маслихата» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 апреля 2009 года № 5-8-87, опубликовано в районной газете «Пульс района» 8 мая 2009 года № 22-23 (6284-6285)) следующие изменения и дополнения:
в преамбуле решения и инструкции слова «Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 319 «Об образовании» исключить.
Пункт 6 Инструкции дополнить подпунктом 1:
«Социальная помощь производится единовременно гражданам, больным туберкулезом из социально не имущих слоев населения на дополнительное питание согласно списков КГКП «МО Бородулихинского района»
Пункт 7 Инструкции дополнить следующим содержанием:
«1) Социальная помощь может оказываться выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей, детям-сиротам и оставшимся без попечения родителей, которые набрали на Едином национальным тестировании не менее установленного количества баллов на текущий год.

2009 жылғы 9 ақпандағы N 16-12-IV "Бородулиха ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі нұсқаулығын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 17 шілдедегі N 18-15-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 19 тамызда N 5-8-92 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012 жылғы 13 шілдедегі N 6-4-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012.07.13 N 6-4-V шешімімен (ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соңқолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы № 213 «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Заңының 28 бабы, Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі № 310 «Қазақстан 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Жарлығы негізінде Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2009 жылдың 9 ақпандағы № 16-12-IV «Бородулиха ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі нұсқаулығын бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде 2009 жылғы 10 ақпандағы № 5-8-75 санымен тіркелген, аудандық «Аудан тынысы» газетінің 2009 жылғы 13 ақпандағы № 7 (6269) санында жарияланған), 2009 жылғы 21 сәуіріндегі № 17-9-IV «Бородулиха аудандық мәслихатының кейбір шешімдерге өзгерістер енгізу туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде 2009 жылдың 28 сәуіріндегі № 5-8-87 санымен тіркелген, аудандық «Аудан тынысы» газетінің 2009 жылғы 8 мамырдағы № 22-23 (6284-6285) санында жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Шешімнің кіріспесіндегі және нұсқаулықтағы «Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі № 319 «Білім туралы» Заңы» деген сөзі алынып тасталсын.
Нұсқаулықтың 6-тармағы 1-тармақшамен толықтырылсын:
«Бородулиха ауданының МБ» МКҚК тізіміне сәйкес, аз қамтамасыз етілген отбасыларынан шыққан, түберкүлезбен ауыратын азаматтарға қосымша тамақтануға әлеуметтік көмек көрсету;
Нұсқаулықтың 7-тармағы келесі мазмұнда толықтырылсын:
1) Ағымдағы жылы Ұлттық бірыңғай тестілеуден кемінде белгіленген мөлшерде балл жинаған, жалпы білім беретін мектептердің аз қамтамасыз етілген отбасыларынан шыққан түлектерге, жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға әлеуметтік көмек көрсетілуі мүмкін;

2) Отбор претендентов производится по наибольшему количеству набранных баллов на Едином национальном тестировании в текущем году. При равенстве баллов преимущественное право имеют выпускники, с наименьшим среднедушевым доходом семьи.
3) Социальная помощь может оказываться молодым специалистам, изъявившим желание работать в селах и аулах после завершения учебного заведения всех уровней в соответствующем текущем году.
4) Перечень необходимых документов на социальную помощь:
- заявление;
- копия удостоверения личности;
- копия регистрационного номера налогоплательщика;
- копия книги регистрации граждан;
- акт обследования социально-бытовых условий проживания выпускника общеобразовательной школы из малообеспеченной семьи и оставшегося без попечения родителей, составляемый соответствующей участковой комиссией сельского округа и утвержденный акимом сельского округа. Акт обследования социально-бытовых условий выпускника составляется один раз при назначении социальной помощи за весь период обучения в высшем учебном заведении до получения диплома об образовании;
- сведения о полученных доходах членов семьи (справки о заработной плате трудоспособных (работающих) членов семьи, копии трудовых книжек на неработающих членов семьи, копию пенсионного удостоверения с указанием размера пенсии или пособия (для пенсионеров или получателей пособий);
- решение о назначении опекуна или попечителя;
- сертификат ЕНТ;
- копию аттестата об образовании;
- копию диплома об окончании учебного заведения (для молодых специалистов);
- справку, подтверждающую окончание учебного заведения по очной форме обучения (для молодых специалистов);
- социальная карта семьи для молодых специалистов, составляемая соответствующей участковой комиссией сельского округа и утвержденная акимом сельского округа;
5) При исчислении совокупного дохода семьи учитываются все виды доходов, кроме:
- государственной адресной социальной помощи;
- государственного пособия на детей до 18 лет;
- жилищной помощи;
- единовременного государственного пособия в связи с рождением ребенка;
- единовременная денежная компенсация, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
- доходы опекунов не включаются в доходы опекаемых.
Исчисление совокупного дохода производится на основании представленных заявителем сведений о полученных доходах.
Доход от личного подсобного хозяйства, приусадебных участков, огородов учитывается в размере пяти месячных расчетных показателей в квартал. К документально подтверждаемым видам дохода относятся доход от трудовой деятельности, пенсия, пособие и алименты.
Среднедушевой доход семьи в месяц рассчитывается путем деления совокупного дохода семьи за предыдущий квартал на число членов семьи и на три месяца.

2) Ағымдағы жылы Ұлттық бірыңғай тестілеуде көп балл жинаған түлектер арасында іріктеу жүргізіледі;
Түлектердің баллдары тең болған жағдайда, жан басына шаққандағы орташа табысы төмен отбасыларынан шыққан түлектердің құқықтары басым;
3) Ағымдағы жылға сәйкес барлық деңгейдегі оқу орындарын бітіргеннен кейін ауылдарда және селоларда жұмыс істеуге ниет білдірген жас мамандарға әлеуметтік көмек көрсетілуі мүмкін;
4) Әлеуметтк көмек алуға қажетті құжаттар тізбесі:
- өтініш;
- жеке куәлік көшірмесі;
- салық төлеушілерді тіркеу нөмірінің көшірмесі;
- сәйкес селолық округтің учаскелік комиссиясымен толтырылатын және селолық округ әкімімен бекітілетін, жалпы білім беретін мектептердің аз қамтамасыз етілген отбасыларынан шыққан түлектерінің, жетім балалардың және ата-ана қамқорлығынсыз қалған балалардың әлеуметтік - тұрмыстық жағдайын тексеру актісі. Әлеуметтік көмек тағайындалған жағдайда, әлеуметтік - тұрмыстық жағдайын тексеру актісі, жоғары оқу орынында оқу кезеңінде диплом алғанға дейін бір рет толтырылады;
- отбасы мүшелерінің табысы туралы (отбасының жұмысқа жарамды (жұмыс істейтін) мүшелерінің еңбекақысы туралы анықтама, отбасының жұмыс істемейтін мүшелерінің еңбек кітапшаларының көшірмесі, (зейнеткерлер мен жәрдемақы алушыларға) зейнетақының немесе жәрдемақының мөлшері көрсетілген зейнетақы куәлігінің көшірмесі) мәліметтер;
- қорғаншы немесе қамқоршы тағайындау туралы шешім;
- ҰБТ сертификаты;
- білім туралы атестаттың көшірмесі;
- оқу орнын аяқтау туралы дипломының көшірмесі (жас мамандар үшін);
- күндізгі нысан бойынша оқу орынын аяқтағанын растайтын анықтама (жас мамандар үшін);
- жас мамандар үшін сәйкес селолық округтің учаскелік комиссиясымен толтырылған және селолық округ әкімімен бекітілетін отбасының әлеуметтік картасы;
5) Отбасының жиынтық табысын есептеу кезінде келесі табыс түрлерінен басқа барлық табыс түрлері есептеледі:
- мемлекеттік атаулы әлуметтік көмек;
- 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы;
- тұрғын-үй көмегі;
- бала тууына байланысты төленетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақы;
- Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы ақшалай өтемақы;
- асырап алушылардың табыстары асырап алушылардың табыстарына қосылмайды;
Жиынтық табысты есептеу өтініш берушінің алған табыстары туралы мәліметі негізінде жүргізіледі.
Қосалқы шаруашылықтан, үй маңындағы учаскеден, бақшадан түсетін табыс, бір тоқсанында бес айлық есептік көрсеткіші мөлшерінде есептеледі.
Құжат бойынша расталған табыстар түріне еңбек қызметінің табыстары, зейнетақы, жәрдемақы және алимент жатады.
Отбасының жан басына шаққандағы айлық орташа табысы, өткен тоқсандағы отбасының жиынтық табысын отбасы мүшелерінің санына және үш айға бөлу жолымен есептеледі.

Подпункт 1) пункта 14 Инструкции изложить в следующей редакции:
«1) материальная помощь по заявлениям:
- малообеспеченным гражданам (семьям) со среднедушевым доходом ниже черты бедности - Десять тысяч тенге;
- безработным из малообеспеченных семей, зарегистрированным в отделе занятости и социальных программ, направленным на профессиональное обучение или переподготовку в размере - Десять тысяч тенге;
- при несчастном случае – Пятнадцать тысяч тенге;
- тяжелых формах заболевания - Пятнадцать тысяч тенге;
- при пожаре – 10% от суммы ущерба, указанного по акту о пожаре, но не более 40 месячных расчетных показателей;
- стихийных бедствиях, на операционное лечение – по решению комиссии в зависимости от каждого конкретного случая;
- семьям, оказавшимся в тяжелом материальном положении – на основании ходатайства акимата сельского округа – Двадцать тысяч тенге;
- гражданам, больным туберкулезом из социально неимущих слоев населения на дополнительное питание – Двадцать тысяч тенге».
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции и вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его официального опубликования.
Председатель сессии,
и.о. секретаря районного маслихата              В. Лопатин

Нұсқаулықтың 14–тармағының 1)-тармақшасы келесі редакцияда баяндалсын:
1) өтініш бойынша материалдық көмек:
- жан басына шаққандағы орташа табысы кедейлік шегінен төмен аз қамтамасыз етілген азаматтарға (отбасыларына) – Он мың теңге;
- жұмыстылық және әлеуметтік бөлімінде тіркелген, кәсіптік оқуға немесе қайта даярлауға жіберілген аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан жұмыссыздарға – Он мың теңге;
- оқыс жағдайлар кезінде – Он бес мың теңге;
- аурулардың ауыр түрлерімен ауыратындарға – Он бес мың теңге;
- өрт болған жағдайда - өрт туралы актіде көрсетілген шығын сомасының 10 пайызы, бірақ 40 есептік көрсеткіштен артық емес;
- комиссия шешімі бойынша әрбір нақты жағдайға байланысты – зіл-залалық аппаттарда, операциялық емдеулерге әлеуметтік көмек;
- өтініші негізінде – қиын материалдық жағдайға тап болған отбасына - селолық округтердің әкімдіктерінің негізінде - Жиырма мың теңге;
- халықтың әлеуметтік табысы аз отбасыларынан шыққан түберкүлезбен ауыратын азаматтарға қосымша тағамға – Жиырма мың теңге.
2. Осы шешім Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Аудандық мәслихат хатшысының м.а.             В. Лопатин