6. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение 1
к постановлению Правления Агентства
от 3 сентября 2010 года № 128
Правила
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии c подпунктом 2-1) пункта 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее - Закон о страховой деятельности), подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и устанавливают перечень, формы, сроки и порядок представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган).
Глава 2. Представление отчетности
2. Отчетность представляется в уполномоченный орган всеми страховыми (перестраховочными) организациями, имеющими лицензию на право осуществления страховой деятельности на территории Республики Казахстан по отрасли "общее страхование" и по отрасли "страхование жизни", а также страховыми брокерами, имеющим лицензию на право осуществления деятельности страхового брокера на территории Республики Казахстан, включая данные по всем своим филиалам и (или) представительствам.
3. Страховые (перестраховочные) организации представляют отчетность со следующей периодичностью и по следующим формам:
1) ежемесячно не позднее 18.00 часов времени города Астана пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем:
отчет об остатках денег в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам;
отчет о размещенных вкладах в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам;
отчет о ценных бумагах в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам;
отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО" в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам;
отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам;
отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам;
отчет о расчете страховых резервов страховой (перестраховочной) организации по отрасли "общее страхование" в соответствии с приложением 7 к настоящим Правилам;
отчет о расчете страховых резервов страховой (перестраховочной) организации по отрасли "страхование жизни" в соответствии с приложением 8 к настоящим Правилам;
сведения об акционерах страховой (перестраховочной) организации в соответствии с приложением 9 к настоящим Правилам;
отчет о страховых премиях в соответствии с приложением 10 к настоящим Правилам;
отчет по крупным договорам страхования (перестрахования) в соответствии с приложением 11 к настоящим Правилам;
отчет по крупным страховым выплатам в соответствии с приложением 12 к настоящим Правилам;
отчет по крупным заявленным требованиям в соответствии с приложением 13 к настоящим Правилам;
отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности в соответствии с приложением 14 к настоящим Правилам;
отчет о страховых выплатах в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам;
отчет по объему обязательств в соответствии с приложением 16 к настоящим Правилам;
отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование в соответствии с приложением 17 к настоящим Правилам;
отчет по заключенным договорам страхования (перестрахования) с нерезидентами Республики Казахстан в соответствии с приложением 18 к настоящим Правилам;

6. Агенттік Төрайымының Қызметі (А.Ә. Кенже) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қолға алсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2010 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 128 қаулысына 1-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есептілікті беру ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже «Сақтандыру қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Сақтандыру қызметі туралы Заң) 74-бабының 2-тармағының 2-1) тармақшасына, «Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 9-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары (бұдан әрі - сақтандыру ұйымдары) және сақтандыру брокерлері қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсынатын есептіліктің тізбесін, нысандарын, мерзімдері мен тәртібін белгілейді.
2-тарау. Есептілікті ұсыну
2. Есептілікті Қазақстан Республикасының аумағында «жалпы сақтандыру» саласы бойынша және «өмірді сақтандыру» саласы бойынша сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығын беретін лицензиясы бар барлық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және барлық өзінің филиалдары және/немесе өкілеттіктері бойынша деректерді қоса отырып, Қазақстан Республикасының аумағында сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру құқығын беретін лицензиясы бар сақтандыру брокерлері уәкілетті органға ұсынады.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары есептілікті мынадай кезеңділікпен және мынадай нысандар бойынша:
1) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен сағат 18.00-ден кешіктірмей:
осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес ақша қалдығы туралы есепті;
осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес орналастырылған салымдар туралы есепті;
осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес бағалы қағаздар туралы есепті;
осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес «кері РЕПО», «РЕПО» операциялары туралы есепті;
осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес қайта сақтандырушылардан алынуға тиіс сомалар, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынуға тиіс сақтандыру сыйлықақылары туралы есепті;
осы Ереженің 6-қосымшасына сәйкес инвестициялық мүлік және негізгі қаражат туралы есепті;
осы Ереженiң 7-қосымшасына сәйкес «жалпы сақтандыру» саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есептi;
осы Ереженің 8-қосымшасына сәйкес «өмірді сақтандыру» саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есептi;
осы Ереженің 9-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлері туралы мәліметтерді;
осы Ереженің 10-қосымшасына сәйкес сақтандыру сыйлықақылары туралы есепті;
осы Ереженің 11-қосымшасына сәйкес сақтандырудың (қайта сақтандырудың) ірі шарттары бойынша есепті;
осы Ереженің 12-қосымшасына сәйкес ірі сақтандыру төлемдері бойынша есепті;
осы Ереженің 13-қосымшасына сәйкес мәлімделген ірі талаптар бойынша есепті;
осы Ереженің 14-қосымшасына сәйкес сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есепті;
осы Ереженің 15-қосымшасына сәйкес сақтандыру төлемдері туралы есепті;
осы Ереженің 16-қосымшасына сәйкес міндеттемелердің көлемі бойынша есепті;
осы Ереженің 17-қосымшасына сәйкес қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есепті;
осы Ереженің 18-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының резиденті еместермен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепті;»;

2) ежеквартально, не позднее 18.00 часов времени города Астана пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом:
таблицу сравнения сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах в соответствии с приложением 19 к настоящим Правилам;
отчет о прочей дебиторской задолженности в соответствии с приложением 20 к настоящим Правилам;
отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц в соответствии с приложением 21 к настоящим Правилам;
отчет о полученных займах в соответствии с приложением 22 к настоящим Правилам;
отчет о прочей кредиторской задолженности в соответствии с приложением 23 к настоящим Правилам;
отчет о страховых премиях, принятых по договорам страхования по регионам Республики Казахстан, в соответствии с приложением 24 к настоящим Правилам;
информацию по договорам страхования и перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, в соответствии с приложением 25 к настоящим Правилам;
информацию по договорам страхования, заключенным с участием банков второго уровня, в соответствии с приложением 26 к настоящим Правилам;
отчет о страховых выплатах, осуществленных по договорам страхования, по регионам Республики Казахстан в соответствии с приложением 27 к настоящим Правилам;
отчет об общих и административных расходах в соответствии с приложением 28 к настоящим Правилам;
отчет об остатках по внебалансовым счетам (условные и возможные требования) в соответствии с приложением 29 к настоящим Правилам;
отчет об остатках по внебалансовым счетам (счета меморандума) в соответствии с приложением 30 к настоящим Правилам;
классификацию страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности в соответствии с приложением 31 к настоящим Правилам;
пояснительную записку к отчетности в соответствии с приложением 32 к настоящим Правилам;
информацию о штатном актуарии страховой (перестраховочной) организации в соответствии с приложением 33 к настоящим Правилам;
информацию о размере собственного удержания страховой (перестраховочной) организации по договорам страхования (перестрахования) в соответствии с приложением 34 к настоящим Правилам;
3) ежегодно:
не позднее 18.00 часов времени города Астана пятого рабочего дня, следующего за отчетным годом:
отчет о перестраховочной деятельности в соответствии с приложением 35 к настоящим Правилам;
отчет о займах, предоставленных страхователям (для страховых организаций, осуществляющих деятельность в отрасли "страхование жизни"), в соответствии с приложением 36 к настоящим Правилам;

2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен сағат 18.00-ден кешіктірмей:
осы Ереженің 19-қосымшасына сәйкес ұлттық және шетел валютасындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру кестесін;
осы Ереженің 20-қосымшасына сәйкес өзге дебиторлық берешек туралы есепті;
осы Ереженің 21-қосымшасына сәйкес басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есепті;
осы Ереженің 22-қосымшасына сәйкес алынған заемдар туралы есепті;
осы Ереженің 23-қосымшасына сәйкес өзге кредиторлық берешек туралы есепті;
осы Ереженің 24-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары туралы есепті;
осы Ереженің 25-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпаратты;
осы Ереженің 26-қосымшасына сәйкес екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша ақпаратты;
осы Ереженің 27-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері туралы есепті;
осы Ереженің 28-қосымшасына сәйкес жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есепті;
осы Ереженің 29-қосымшасына сәйкес баланстан тыс шоттар (шартты және ықтимал талаптар) бойынша қалдықтар туралы есепті;
осы Ереженің 30-қосымшасына сәйкес баланстан тыс шоттар (меморандум шоттары) бойынша қалдықтар туралы есепті;
осы Ереженің 31-қосымшасына сәйкес экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларының және сақтандыру төлемдерінің жіктелімін;
осы Ереженің 32-қосымшасына сәйкес есептілікке түсіндірме жазбаны;
осы Ереженің 33-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штаттық актуарийі туралы ақпаратты;
осы Ереженің 34-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өзіндік ұстап қалуының мөлшері туралы ақпаратты;
3) жыл сайын:
есепті жылдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен сағат 18.00-ден кешіктірмей:
осы Ереженің 35-қосымшасына сәйкес қайта сақтандыру қызметі туралы есепті;
осы Ереженің 36-қосымшасына сәйкес сақтанушыларға («өмірді сақтандыру» саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары үшін) берілген заемдар туралы есепті;

в срок до 15 мая года, следующего за отчетным годом - информацию об аудите страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера в соответствии с приложением 37 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Страховые брокеры представляют отчетность со следующей периодичностью:
1) ежеквартально, не позднее 18.00 часов времени города Астана пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным:
информацию о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан в соответствии с приложением 38 к настоящим Правилам;
2) ежегодно, в срок до 15 мая года, следующего за отчетным годом:
информацию об аудите страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера в соответствии с приложением 37 к настоящим Правилам.
5. Отчетность, составляемая в соответствии с пунктами 3, 4 настоящих Правил, подписывается первым руководителем страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера (на период его отсутствия - лицом, его замещающим) и главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится на бумажном носителе у страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера. По требованию уполномоченного органа страховая (перестраховочная) организация и страховой брокер не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляют отчетность на бумажном носителе.
6. Отчетность на электронном носителе представляется с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
7. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера (на период его отсутствия - лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.
8. Данные отчетности указываются в национальной валюте - тенге.
9. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге.
Сумма менее пятисот тенге в отчетности округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
10. Страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры представляют отчетность в уполномоченный орган на электронном носителе.
11. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность, страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой брокер в течение трех рабочих дней со дня представления отчетности представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости изменений и (или) дополнений.
При обнаружении неполной и (или) недостоверной информации в отчетности, представленной страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым брокером, уполномоченный орган уведомляет об этом страховую (перестраховочную) организацию и (или) страхового брокера. Страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой брокер не позднее двух рабочих дней со дня уведомления уполномоченным органом представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность.

есепті жылдан кейінгі жылдың 15 мамырына дейінгі мерзімде – осы Ереженің 37-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің аудиті туралы ақпаратты ұсынады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 63 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4. Сақтандыру брокерлері есептілікті мынадай кезеңдікте ұсынады:
1) есептік айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен 18.00 сағаттан кешіктірмей, тоқсан сайын:
осы Ереженің 38-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы ақпаратты;
2) есептік жылдан кейінгі жылғы 15 мамырға дейінгі мерзімде жыл сайын:
осы Ереженің 37-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің аудиті туралы ақпаратты.
5. Осы Ереженің 3, 4-тармақтарына сәйкес жасалатын есептілікке сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру брокерiнің бiрiншi басшысы (ол болмаған кезде - оның орнындағы тұлға) және бас бухгалтері қол қояды, мөрмен куәландырылады және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокерiнде қағаз тасымалдағышта сақталады. Уәкілетті органның талабы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және сақтандыру брокерi сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей есептілікті қағаз тасымалдағышта береді.
6. Электрондық тасымалдағыштағы есептілік ұсынылатын деректердiң құпиялылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар, ақпараттың жеткiзiлуiне кепiлдiк беретiн көлiк жүйесiн пайдалана отырып ұсынылады.
7. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердiң қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестiгiн сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру брокерiнiң бiрiншi басшысы (ол болмаған кезде - оның орнындағы тұлға) және бас бухгалтер қамтамасыз етедi.
8. Есеп беру деректері ұлттық валюта - теңгемен көрсетіледі.
9. Есепті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
Есептіліктегі бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
10. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен сақтандыру брокерлері есептілікті уәкілетті органға электронды тасымалдағышта ұсынады.
11. Есептілікке өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды енгізу қажет болған жағдайда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы немесе сақтандыру брокері есептілікті берген күннен бастап үш күндік мерзімде уәкілетті органға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды енгізу қажеттілігінің себебін түсіндірумен жазбаша өтінішті береді.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру брокері берген есептілікті толық емес және (немесе) шынайы емес ақпарат анықталғанда, уәкілетті орган ол туралы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына және (немесе) сақтандыру брокеріне хабарлайды. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру брокері уәкілетті орган хабарлаған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның ескертулерін қарастырып, жетілдірілген есептілікті береді.

12. При реорганизации страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового брокера отчетность представляется в уполномоченный орган до даты возврата указанными лицами в уполномоченный орган лицензий на право осуществления страховой деятельности и (или) на право осуществления деятельности страхового брокера.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. При добровольной ликвидации страховой (перестраховочной) организации отчетность страховой (перестраховочной) организацией представляется до даты выдачи разрешения уполномоченного органа о добровольной ликвидации.
При принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации отчетность страховой (перестраховочной) организацией представляется в уполномоченный орган до даты вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации.
14. При ликвидации страхового брокера отчетность представляется в уполномоченный орган до даты вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации либо до даты возврата в уполномоченный орган лицензии на право осуществления деятельности страхового брокера.
Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Пояснения по заполнению отчетности
15. По приложению 1 к настоящим Правилам "Отчет об остатках денег".
В столбце порядковый номер 6 итоговая сумма денег в тенге отчета соответствует статье "Деньги и денежные эквиваленты" бухгалтерского баланса приложения 1 к Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами (далее - бухгалтерский баланс), утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 года № 241 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2467) (далее - постановление № 241).
В столбце порядковый номер 7 если по деньгам (счетам) имеется ограничение на право собственности, указывается сумма обременения в тысячах тенге и основание для обременения, и (или) если банк второго уровня является аффилиированным лицом страховой (перестраховочной) организации, пишется слово "да".
16. По приложению 2 к настоящим Правилам "Отчет о размещенных вкладах".
Итоговая сумма основного долга по вкладу по столбцу порядковый номер 9 и сумма вознаграждения по столбцу порядковый номер 12 отчета, за вычетом резервов по сомнительным долгам, соответствует статье "Вклады размещенные" бухгалтерского баланса.

12. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру брокерi қайта ұйымдастырылған жағдайда есептiлiк уәкiлеттi органға көрсетілген тұлғалардың сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына арналған және (немесе) сақтандыру брокерiнің қызметін жүзеге асыру құқығына арналған лицензияларды уәкiлеттi органға қайтару күнiне дейiн ұсынылады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 63 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
13. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ерікті таратылған жағдайда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының есептілігі уәкілетті органның ерікті тарату туралы рұқсаты берілген күнге дейін ұсынылады.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мәжбүрлеп таратылған жағдайда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының есептілігі соттың мәжбүрлеп тарату туралы шешімі заңды күшіне енгізілген күніне дейін уәкілетті органға ұсынылады.
14. Сақтандыру брокерi таратылған жағдайда есептiлiк уәкiлеттi органға соттың мәжбүрлеп тарату туралы шешiмi заңды күшiне енген күнге дейiн не сақтандыру брокерiнің қызметін жүзеге асыру құқығына арналған лицензияларды уәкiлеттi органға қайтару күнiне дейiн ұсынылады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 63 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3-тарау. Есептілікті толтыру бойынша түсіндірме
15. Осы Ереженің «Ақша қалдығы туралы есеп» деген 1-қосымшасы бойынша.
Реттік нөмірі 6-бағанада есептің теңгемен ақшаның жиынтық сомасы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 25 шілдедегі № 241 қаулысымен (бұдан әрі - № 241 қаулы) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2467 тіркелген) бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есебінің тізбесі, нысандары мен ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықтың 1-қосымшасының бухгалтерлік баланстың (бұдан әрі – бухгалтерлік баланс) «Ақша және ақша баламасы» деген бабына сәйкес келеді.
Реттік нөмірі 7-бағанада егер меншік құқығына ақша (шоттар) бойынша шектеу болса, мың теңгедегі ауыртпалық салудың сомасы және ауыртпалық салудың негізі көрсетіледі (немесе) егер де екінші деңгейдегі банк сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғасы болып табылса, «иә» деген сөз жазылады.
16. Осы Ереженің «Орналастырылған салымдар туралы есеп» деген 2-қосымшасы бойынша.
Реттік нөмірі 9-баған бойынша салым жөніндегі негізгі борыштың жиынтық сомасы және есептің 12-бағаны бойынша сыйақы сомасы күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегергенде, бухгалтерлік баланстың «Орналастырылған салымдар» деген бабына сәйкес келеді.

В столбце, порядковый номер 4, отчета указывается категория акций банка второго уровня сектора "акции" официального списка акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" (далее - фондовая биржа) в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 189 «Об утверждении Требований к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи», зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9871 (далее - постановление № 189).
В столбце порядковый номер 6 отчета указывается рейтинговая оценка агентств, признаваемых уполномоченным органом в соответствии с  пунктом 35 Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов, утвержденной постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года № 131 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5331) (далее - постановление № 131).
В столбце порядковый номер 14 если по вкладу имеется ограничение на право собственности, указывается сумма обременения в тысячах тенге и основание для обременения, и (или) если банк второго уровня является аффилиированным лицом страховой (перестраховочной) организации, пишется слово "да".
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2014 № 244 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. По приложению 3 к настоящим Правилам "Отчет о ценных бумагах".
Итоговая сумма ценных бумаг по столбцам порядковые номера 9, 11 и 13 отчета за вычетом резервов по сомнительным долгам соответствует сумме статей бухгалтерского баланса "Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка", "Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи" и "Ценные бумаги, удерживаемые до погашения".
В столбце порядковый номер 4 отчета указывается вид ценной бумаги.
К примеру:
по государственным ценным бумагам: МЕККАМ, МЕОКАМ, МЕУКАМ, МОИКАМ, МУИКАМ, МЕУЖКАМ, евроноты, ноты Национального Банка Республики Казахстан;
по негосударственным ценным бумагам: акции, облигации, ипотечные облигации, депозитарные расписки.
В столбце порядковый номер 8 отчета указывается код валюты номинала ценной бумаги (например: KZT, USD).

Есептің реттік нөмірі 4-бағанасында Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9871 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарды бекіту туралы» 2014 жылғы 22 қазандағы № 189 қаулысына (бұдан әрі – № 189 қаулы) сәйкес «Қазақстан қор биржасы» акционерлік қоғамының (бұдан әрі – қор биржасы) ресми тізімінің «акциялар» секторындағы екінші деңгейдегі банктің акцияларының санаты көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 6-бағанасында Агенттік Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 131 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5331 тіркелген) бекітілген (бұдан әрі - N 131 қаулы) Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықтың 35-тармағына сәйкес уәкілетті орган таныған агенттіктердің рейтингтік бағасы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 14-бағанада егер салым бойынша меншік құқығына шектеу бар болса, мың теңгедегі ауыртпалық салудың сомасы және ауыртпалық салудың негіздері көрсетіледі және (немесе) егер де екінші деңгейдегі банк сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғасы болып табылса, «иә» деген сөз жазылады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2014 № 244 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Осы Ереженің «Бағалы қағаздар туралы есеп» деген 3-қосымшасы бойынша.
Есептің 9, 11 және 13-бағаналары бойынша бағалы қағаздардың жиынтық сомасы күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегергенде, бухгалтерлік баланстың «Өзгерістері кіріс немесе шығын құрамында көрсетілетін, әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар», «Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар» және «Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар» деген баптарының сомасына сәйкес келеді.
Есептің реттік нөмірі 4-бағанасында бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
Мысалы:
мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша: МЕККАМ, МЕОКАМ, МЕУКАМ, МОИКАМ, МУИКАМ, МЕУЖКАМ, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің еуроноттары, ноттары;
мемлекеттік емес бағалы қағаздар бойынша: акциялар, облигациялар, ипотекалық облигациялар, депозитарлық қолхаттар.
Есептің реттік нөмірі 8-бағанасында бағалы қағаз номиналы валютасының коды көрсетіледі (мысалы: KZT, USD).

В столбцах порядковые номера 10, 12 и 14 отчета указывается общая сумма начисленного вознаграждения по ценным бумагам на конец отчетного периода.
В столбце порядковый номер 16 отчета указывается суммарная покупная стоимость ценной бумаги, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такой оплаты), включающая расходы, непосредственно связанные с приобретением, в том числе вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу средств.
В столбце порядковый номер 17 указывается разница между балансовой стоимостью и суммарной покупной стоимостью ценных бумаг.
В столбце порядковый номер 18 отчета указывается доля участия страховой (перестраховочной) организации в уставном капитале эмитента: соотношение количества акций во владении страховой (перестраховочной) организации к общему количеству размещенных акций эмитента (в процентах).
В столбце порядковый номер 19 указывается подпункт пункта 1 статьи 48 Закона о страховой деятельности, которому соответствует эмитент акций.
В столбце, порядковый номер 22, отчета указывается категория ценной бумаги, включенной в официальный список фондовой биржи в соответствии с постановлением № 189.
В столбце порядковый номер 23 отчета указывается рейтинговая оценка агентств, признаваемых уполномоченным органом в соответствии с  пунктом 35 постановления № 131.
В столбце порядковый номер 25, если по ценным бумагам имеется ограничение на право собственности (ценная бумага является обеспечением по договору залога, является объектом сделки "РЕПО"), указывается сумма обременения в тысячах тенге и основание для обременения, и (или) если эмитентом ценной бумаги является юридическое лицо, являющееся аффилиированным страховой (перестраховочной) организации, пишется слово "да".
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2014 № 244 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. По приложению 4 к настоящим Правилам "Отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО".
Данное приложение раскрывает статьи "Операция "обратное РЕПО", "Операция "РЕПО" бухгалтерского баланса.
В столбце порядковый номер 1 отчета указывается наименование эмитента ценной бумаги, являющейся объектом сделки "РЕПО".
В столбце порядковый номер 3 указывается подпункт пункта 1 статьи 48 Закона о страховой деятельности, которому соответствует эмитент акций.
19. По приложению 5 к настоящим Правилам (Отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников).
В данном приложении отражается сумма задолженности страхователей, перестрахователей (цедентов) и посредников (страховых брокеров и страховых агентов) на конец отчетного периода, общая сумма которых соответствует статье "Страховые премии к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников (за вычетом резервов по сомнительным долгам)" бухгалтерского баланса. Кроме того, в данном отчете отражается задолженность перестраховщиков по договорам перестрахования на конец отчетного периода.
В столбце, порядковый номер 2 отчета отражается наименование перестраховщиков, страховых агентов, страховых брокеров, перестрахователей (цедентов) и страхователей, имеющих задолженность по договорам страхования или перестрахования.

Есептің реттік нөмірлері 10, 12 және 14-бағаналарында есептік кезеңнің соңындағы бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 16-бағанасында сатып алумен тікелей байланысты, шығыстарды, оның ішінде агенттерге, кеңесшілерге, брокерлер-дилерлерге төленген сыйақылар мен комиссиялықтарды, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ қаржыны аударым жасау бойынша банктік қызмет көрсетулерді қосқанда, сатып алушы сатушыға төлеген пайыз мөлшерінде азайтылған (осындайлар бар болса) бағалы қағаздың жиынтық сатып алу құны көрсетіледі.
Реттік нөмірі 17-бағанада бағалы қағаздың баланстық құны мен жиынтық сатып алу құны арасындағы айырмасы көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 18-бағанасында эмитенттің жарғылық капиталындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның қатысу үлесі көрсетіледі: эмитенттің орналастырылған акцияларының жалпы санына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының иелігіндегі акциялар санының арақатынасы (пайызбен).
Реттік нөмірі 19-бағанада акциялардың эмитенті сәйкес келетін Сақтандыру қызметі туралы Заңның 48-бабының 1-тармағы көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 22-бағанында № 189 қаулыға сәйкес қор биржасының ресми тізіміне енгізілген бағалы қағаздың санаты көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 23-бағанасында № 131 қаулының 35-тармағына сәйкес уәкілетті орган таныған агенттіктердің рейтингтік бағасы көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 25-бағанасында егер бағалы қағаздар бойынша меншік құқығына шектеу бар болса (бағалы қағаз кепіл шарты бойынша қамтамасыз етуі болып табылады, «РЕПО» мәмілесінің объекті болып табылады), мың теңгедегі ауыртпалық салудың сомасы және ауыртпалық салудың негіздері көрсетіледі және (немесе) егер де бағалы қағаздың эмитенті сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғасы болып табылса, «иә» деген сөз жазылады.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2014 № 244 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18. Осы Ереженің «кері РЕПО» «РЕПО» операциялары туралы есеп» деген 4-қосымшасы бойынша.
Осы қосымша бухгалтерлік баланстың «кері РЕПО» операциясы», «РЕПО» операциясы» деген бабын ашады.
Есептің реттік нөмірі 1-бағанысында «РЕПО» мәмілесінің объектісі болып табылатын бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 3-бағанада акциялардың эмитенті сәйкес келетін Сақтандыру қызметі туралы Заңның 48-бабының 1-тармағы көрсетіледі.
19. Осы Ереженің 5-қосымшасы бойынша (Қайта сақтандырушылардан алынуға тиіс сомалар, сақтанушылар (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынуға тиіс сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп).
Осы қосымшада сақтанушының, қайта сақтанушының (цеденттердің) және делдалдардың (сақтандыру брокерлерінің және сақтандыру агенттерінің) есептік кезеңнің соңындағы берешегінің сомасы көрсетіледі, олардың жалпы сомасы бухгалтерлік баланстың «Сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйақылары (күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегергенде)» деген бабына сәйкес келеді. Сонымен қоса, осы есепте қайта сақтандыру шарты бойынша есептік кезеңнің соңындағы қайта сақтандырушының берешегінің сомасы көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 2-бағанасында сақтандыру немесе қайта сақтандыру шарттары бойынша борышы бар қайта сақтандырушының, сақтандыру агенттердің, сақтандыру брокерлерінің, қайта сақтанушылардың (цеденттердің) және сақтанушылардың атауы көрсетіледі.

При этом в строках порядковые номера 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5 отчета указываются страховые агенты, имеющие наибольшую долю в сумме общей сумме задолженности страховых агентов, суммарная задолженность остальных страховых агентов указывается по строке 2.6 "Прочие страховые агенты";
в строках порядковые номера 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5 отчета указываются страхователи, имеющие наибольшую долю в общей сумме задолженности страхователей, суммарная задолженность остальных страхователей указывается по строке, порядковый номер 5.6 "прочие страхователи".
В столбце порядковый номер 8 отчета пишется слово "да" если перестраховщик, страховой агент, перестрахователь или страхователь является крупным участником, дочерней организацией, организацией, в которой страховая (перестраховочная) организация является крупным участником или имеет значительное участие, или является иной аффилиированной организацией.
20. По приложению 6 к настоящим Правилам "Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах".
В данном приложении отражается информация об инвестиционном имуществе и основных средствах (в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности). Общая сумма указанных активов соответствует сумме инвестиционного имущества и основных средств, указанной в бухгалтерском балансе.
В столбце, порядковый номер 2, отчета указывается краткая информация об инвестиционном имуществе и основных средствах (месторасположение, адрес, наименование недвижимости: земельный участок, здание, сооружение и другое). Общая сумма инвестиций в основные средства, не являющиеся недвижимым имуществом, отражается по строке, порядковый номер 3, "Прочие основные средства".
В столбце, порядковый номер 5, если по инвестиционному имуществу/основным средствам в виде недвижимого имущества имеется ограничение права собственности, пишется слово "да" и указывается основание для обременения.
21. По приложению 7 к настоящим Правилам "Отчет о расчете страховых резервов страховой (перестраховочной) организации по отрасли "общее страхование".
В данном приложении отражается сумма страховых резервов в разрезе классов страхования на конец отчетного периода. Приложение представляется страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли «общее страхование». Общая сумма страховых резервов соответствует сумме страховых резервов, указанных в бухгалтерском балансе.
Сноска. Пункт 21 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Бұл ретте: есептің реттік нөмірлері 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5-жолдарында сақтандыру агенттері берешектерінің жалпы сомасында жиынтығында ең көп үлесі бар сақтандыру агенттері көрсетіледі, басқа сақтандыру агенттерінің жиынтық берешегі «Өзге сақтандыру агенттері» деген 2.6-жол бойынша көрсетіледі;
есептің реттік нөмірлері 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5-жолдарында сақтанушылардың берешектерінің жалпы сомасында ең көп үлесі бар сақтанушылар көрсетіледі, басқа сақтанушылардың жиынтық борышы «өзге сақтанушылар» деген реттік нөмірі 5.6-жол бойынша көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 8-бағанасында егер қайта сақтандырушы, сақтандыру агенті, қайта сақтанушы және сақтанушы ірі қатысушы, еншілес ұйым, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушысы болып табылатын немесе қомақты үлесі бар ұйым болса немесе өзге аффилиирленген ұйым болып табылса, "иә" деген сөз жазылады.
20. Осы Ереженің «Инвестициялық мүлік және негізгі қаражаттар туралы есеп» деген 6-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада инвестициялық мүлік және негізгі қаражаттар туралы ақпарат көрсетіледі (қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес). Аталған активтердің жалпы сомасы бухгалтерлік баланста көрсетілген инвестициялық мүліктің және негізгі қаражаттың сомасына сәйкес келеді.
Есептің реттік нөмірі 2-бағанасында инвестициялық мүлік және негізгі қаражаттар туралы қысқаша ақпарат көрсетіледі (орналасқан орны, мекен-жайы, жылжымайтын мүліктің атауы: жер учаскесі, үй, ғимарат және басқалар). Жылжымайтын мүлік болып табылмайтын негізгі қаражатқа инвестициялардың жалпы сомасы "Басқа негізгі қаражаттар" деген 3-жол бойынша көрсетіледі.
Реттік нөмірі 5-бағанада егер жылжымайтын мүлік түріндегі инвестициялық мүлік/негізгі қаражат бойынша меншік құқығына шектеу бар болса, «иә» деген сөз жазылады және ауыртпалық салу негіздері көрсетіледі.
21. Осы Ереженiң «Жалпы сақтандыру» саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп» деген 7-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада есепті кезеңнің соңындағы сақтандыру сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтерінің сомасы көрсетіледі. «Жалпы сақтандыру» саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары ұсынады. Сақтандыру резервтерінің жалпы сомасы бухгалтерлік баланста көрсетілген сақтандыру резервтерінің сомасына сәйкес келеді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 63 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

22. По приложению 8 к настоящим Правилам "Отчет о расчете страховых резервов страховой (перестраховочной) организации по отрасли "страхование жизни".
В данном приложении отражается сумма страховых резервов в разрезе классов страхования на конец отчетного периода. Приложение представляется страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни". Общая сумма страховых резервов соответствует сумме страховых резервов, указанных в бухгалтерском балансе.
Сноска. Пункт 22 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. По приложению 9 к настоящим Правилам "Сведения об акционерах страховой (перестраховочной) организации".
В данном приложении отражается информация по акционерам, страховой (перестраховочной) организации, участникам (акционерам) акционеров страховой (перестраховочной) организации, а также по доле нерезидентов Республики Казахстан в уставном капитале страховой (перестраховочной) организации, в том числе по доле прямого и косвенного участия. Общая доля участия прямых акционеров равна сумме оплаченного уставного капитала по бухгалтерскому балансу, а суммарный процент участия - ста процентам.
Доля нерезидента Республики Казахстан в уставном капитале страховой (перестраховочной) организации рассчитывается как сумма процента участия прямых акционеров страховой (перестраховочной) организации - нерезидентов Республики Казахстан (по столбцу порядковый номер 6) и суммы процента косвенного участия нерезидентов Республики Казахстан в уставном капитале страховой (перестраховочной). Процент косвенного участия определяется путем умножения процента прямого участия акционера-резидента Республики Казахстан на процент участия участника акционера-нерезидента Республики Казахстан в уставном капитале акционера страховой (перестраховочной) организации (столбцы порядковые номера 6 и 10).
В столбце порядковый номер 7, если акции акционеров страховой (перестраховочной) организации находятся в обременении, указывается сумма обременения в тысячах тенге и основание для обременения.
24. По приложению 10 к настоящим Правилам "Отчет о страховых премиях".
Итоговая сумма по столбцу порядковый номер 4 "страховые премии, принятые по договорам страхования" соответствует статье "Страховые премии, принятые по договорам страхования" отчета о прибылях и убытках приложения 2 к Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами, утвержденной постановлением № 241 (далее - отчет о прибылях и убытках).
Итоговая сумма по столбцу порядковый номер 7 "страховые премии, принятые по договорам перестрахования" соответствует статье "Страховые премии, принятые по договорам перестрахования" отчета о прибылях и убытках.
Итоговая сумма по столбцу порядковый номер 10 "страховые премии, переданные на перестрахование" соответствует статье "Страховые премии, переданные на перестрахование" отчета о прибылях и убытках.
Итоговая сумма по столбцу порядковый номер 13 "Чистая сумма страховых премий" соответствует статье "Чистая сумма страховых премий" отчета о прибылях и убытках.
Итоговая сумма по столбцу порядковый номер 14 "Изменение резерва незаработанной премии" соответствует статье "Изменение резерва незаработанной премии" отчета о прибылях и убытках.
Итоговая сумма по столбцу порядковый номер 15 "Изменение активов перестрахования в резерве незаработанной премии" соответствует статье "Изменение активов перестрахования в резерве незаработанной премии" отчета о прибылях и убытках.
Итоговая сумма по столбцу порядковый номер 19 "Чистая сумма заработанных страховых премий" соответствует статье "Чистая сумма заработанных страховых премий" отчета о прибылях и убытках.

22. «Осы Ереженiң «Өмiрдi сақтандыру» саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп» деген 8-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада есепті кезеңнің соңындағы сақтандыру сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтерінің сомасы көрсетіледі. Қосымшаны «өмірді сақтандыру» саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары ұсынады. Сақтандыру резервтерінің жалпы сомасы бухгалтерлік баланста көрсетілген сақтандыру резервтерінің сомасына сәйкес келеді.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 63 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
23. Осы Ереженің «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлері туралы мәліметтер» деген 9-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада акционерлер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлерінің қатысушылары (акционерлері) бойынша, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталындағы Қазақстан Республикасының резиденттері емесінің үлестері бойынша, оның ішінде тікелей және жанама қатысу үлесі бойынша ақпарат көрсетіледі. Тікелей акционерлердің жалпы қатысу үлесі бухгалтерлік баланс бойынша төленген жарғылық капиталдың сомасына тең, ал қатысудың жиынтық пайызы – жүз пайызға тең.
Қазақстан Республикасының резиденті емесінің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталындағы үлесі Қазақстан Республикасының резиденттері емес-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тікелей акционерлерінің қатысу пайызының (реттік нөмірі 6-бағана бойынша) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталында Қазақстан Республикасының резиденттері емесінің жанама қатысуы пайызының сомасының қосындысы ретінде есептеледі. Жанама қатысудың пайызы Қазақстан Республикасының резиденті-акционердің тікелей қатысу пайызын Қазақстан Республикасының резиденті емес-акционер қатысушының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталындағы қатысу пайызына көбейту жолымен анықталады (реттік нөмірі 6 және 10-бағандар).
Реттік нөмірі 7-бағанада сақтандыру ұйымының акционерлерінің акцияларына ауыртпалық салынған болса, ауыртпалықтың сомасы мың теңгемен және ауыртпалықтың негізі көрсетіледі.
24. Осы Ереженің «Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп» деген  10-қосымшасы бойынша.
«Сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары» деген реттік нөмірі 4-бағана бойынша жиынтық сома № 241 қаулымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есебінің тізбесі, нысандары мен ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықтың 2-қосымшасының кірістер және шығындар туралы есептің (бұдан әрі - кірістер және шығындар туралы есеп) «Сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары» деген бабына сәйкес келеді.
«Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары» деген реттік нөмірі 7-бағана бойынша қорытынды сома кірістер және шығындар туралы есептің «Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары» деген бабына сәйкес келеді.
«Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары» деген реттік нөмірі 10-бағана бойынша қорытынды сома кірістер және шығындар туралы есептің «Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары» деген бабына сәйкес келеді.
«Сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы» деген реттік нөмірі 13-бағана бойынша қорытынды сома кірістер және шығындар туралы есептің «Сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы» деген бабына сәйкес келеді.
«Түспеген сыйлықақы резервінің өзгеруі» деген реттік нөмірі 14-бағана бойынша қорытынды сома кірістер және шығындар туралы есептің «Түспеген сыйлықақы резервінің өзгеруі» деген бабына сәйкес келеді.
«Түспеген резервтегі қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі» деген реттік нөмірі 15-бағана бойынша қорытынды сома кірістер және шығындар туралы есептің ««Түспеген резервтегі қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі» деген бабына сәйкес келеді.
«Еңбекпен табылған сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы» деген реттік нөмірі 19-бағана бойынша қорытынды сома кірістер және шығындар туралы есептің «Еңбекпен табылған сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы» деген бабына сәйкес келеді.

25. По приложению 11 к настоящим Правилам "Отчет по крупным договорам страхования (перестрахования)".
В данном приложении отражается информация по вступившим в силу в отчетном периоде (месяце, декаде) договорам страхования (перестрахования) (за исключением договоров, заключенных по классу обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств и по накопительному страхованию жизни), лимит ответственности (страховая сумма) по которым равен или превышает десять процентов от суммы активов страховой (перестраховочной) организации, за вычетом активов, являющихся долей перестраховщика в страховых резервах.
26. По приложению 12 к настоящим Правилам "Отчет по крупным страховым выплатам".
В данном приложении отражается информация по страховым выплатам, произведенным в отчетном периоде (месяце, декаде) по договорам страхования (перестрахования) (за исключением договоров, заключенных по классу обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств и по накопительному страхованию жизни) в размере равном или превышающем десять процентов от общей суммы чистых страховых резервов, сформированных по соответствующему классу страхования.
27. По приложению 13 к настоящим Правилам "Отчет по крупным заявленным требованиям".
В данном приложении отражается информация по заявленным в отчетном периоде (месяце, декаде), но неурегулированным требованиям по осуществлению страховых выплат (за исключением договоров, заключенных по классу обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств и по накопительному страхованию жизни) в размере равном или превышающем десять процентов от общей суммы чистых страховых резервов, сформированных по соответствующему классу страхования.
28. По приложению 14 к настоящим Правилам "Отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности".
Итоговая сумма доходов в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности по столбцу порядковый номер 3 отчета соответствует статье "Доходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности" отчета о прибылях и убытках.
Итоговая сумма расходов в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности по столбцу порядковый номер 6 отчета соответствует статье "Расходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности" отчета о прибылях и убытках.
29. По приложению 15 к настоящим Правилам "Отчет о страховых выплатах".
Итоговые суммы по столбцам порядковые номера 3, 8, 10, 13 и 14 отчета соответствуют сумме соответствующих статей отчета о прибылях и убытках.
В столбце порядковый номер 6 "Количество заявленных претензий" указывается количество заявленных претензий, зарегистрированных в журнале учета убытков страховой (перестраховочной) организации с начала отчетного периода.
В столбце порядковый номер 7 "Количество страховых выплат" указывается количество страховых выплат с начала отчетного периода. При этом страховые выплаты, осуществленные в виде периодических платежей по договорам аннуитетного страхования одному и тому же выгодоприобретателю по одному страховому случаю, указываются как одна страховая выплата.
В столбце порядковый номер 14 "Расходы по урегулированию страховых убытков" указывается сумма дополнительных расходов страховой (перестраховочной) организации по приобретению услуг (услуг оценщиков и юридических услуг), связанных с осуществлением страховых выплат.

25. Осы Ереженің «Ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есеп» деген 11-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада жауапкершілік лимиті (сақтандыру сомасы) сақтандыру резервтеріндегі қайта сақтанушының үлесі болып табылатын активтерді шегергенде, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтер сомасының он пайызына тең немесе одан астам болатын, есептік кезеңде (айда, он күндікте) күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша (көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру сыныбы бойынша жасалған шарттарды қоспағанда) ақпарат беріледі.
26. Осы Ереженің «Ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) төлемдері бойынша есеп» деген 12-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша (көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру сыныбы бойынша жасалған шарттарды және өмірді жинақтап сақтандыру бойынша қоспағанда) сақтандырудың тиісті сыныбы бойынша қалыптастырылған таза сақтандыру резервтерінің жалпы сомасының он пайызына тең немесе одан астам мөлшеріндегі есептік кезеңде (айда, он күндікте) жасалған сақтандыру төлемдері бойынша ақпарат көрсетіледі.
27. Осы Ереженің «Берілген ірі талаптар бойынша есеп» деген 13-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада есептік кезеңде (айда, он күндікте) сақтандырудың тиісті сыныбы бойынша қалыптастырылған таза сақтандыру резервтерінің жалпы сомасының он пайызына тең немесе одан астам мөлшеріндегі сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша (көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру сыныбы бойынша жасалған шарттарды және өмірді жинақтап сақтандыру бойынша қоспағанда) берілген, бірақ реттелмеген талаптар бойынша ақпарат көрсетіледі.
28. Осы Ереженің «Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есеп» деген 14-қосымшасы бойынша
Есептің реттік нөмірі 3-бағанасы бойынша сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістердің жиынтық сомасы кірістер мен шығындар туралы есептің «Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер» деген бабына сәйкес келеді.
Есептің реттік нөмірі 6-бағанасы бойынша сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі шығыстардың жиынтық сомасы кірістер мен шығындар туралы есептің «Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі шығыстар» деген бабына сәйкес келеді.
29. Осы Ереженің «Сақтандыру төлемдері туралы есеп» деген 15-қосымшасы бойынша.
Есептің реттік нөмірлері 3, 8, 10, 13 және 14-бағаналары бойынша жиынтық сомасы кірістер мен шығындар туралы есептің тиісті баптарына сәйкес келеді.
«Берілген шағымдардың саны» деген реттік нөмірі 6-бағанада есептік кезеңнің басынан сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шығындарын есепке алу журналында тіркелген, берілген шағымдардың саны көрсетіледі.
«Сақтандыру төлемдерінің саны» деген реттік нөмірі 7-бағанада есептік кезеңнің басынан бастап сақтандыру төлемдерінің саны көрсетіледі. Бұл ретте, аннуитеттік сақтандыру шарттары бойынша бір пайда алушыға бір сақтандыру жағдайы бойынша кезеңдік төлемдер түрінде жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері бір сақтандыру төлемі ретінде көрсетіледі.
«Сақтандыру шығыстарын реттеу бойынша шығыстар» деген реттік нөмірі 14-бағанада сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру төлемдерін жүзеге асырумен байланысты қызмет көрсетулерді (бағалаушылардың қызметін және заңдық қызметті) сатып алу бойынша қосымша шығыстарының сомасы көрсетіледі.

30. По приложению 16 к настоящим Правилам "Отчет по объему обязательств".
В столбцах порядковые номера 4 и 6 указывается количество единиц объектов страхования (имущества, застрахованных, персонала, гектаров и другое), исходя из которых, определяется размер страховой премии.
В столбце порядковый номер 7 указывается общий объем ответственности по действующим договорам страхования и входящего перестрахования.
В столбце порядковый номер 10 указывается сумма страховых премий по действующим договорам страхования и входящего перестрахования.
31. По приложению 17 к настоящим Правилам "Отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование".
В столбце порядковый номер 2 "Наименование перестраховочной организации" указывается полное наименование страховой (перестраховочной) организации (без использования аббревиатур и сокращений).
В столбце порядковый номер 3 отчета отражается рейтинговая оценка агентств, признаваемых уполномоченным органом в соответствии с  пунктом 35 постановления № 131 ("Standard & Poor's", "Moody's Investors Service", "Fitch") по международной шкале по состоянию на конец отчетного периода.
Объем обязательств по столбцу порядковый номер 11 указывается по договорам перестрахования, заключенным за период с начала отчетного периода.
Итоговая сумма обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования), по столбцу порядковый номер 12 отчета соответствует сумме столбцов, порядковые номера 8 и 9 "Объем обязательств по действующим договорам страхования (перестрахования) в том числе, переданные на перестрахование резидентам и нерезидентам" приложения 16 к Правилам (Отчет по объему обязательств).
Сумма обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования) резидентам Республики Казахстан, по столбцу порядковый номер 12 отчета соответствует итоговой сумме столбца порядковый номер 8 приложения 16 к Правилам (Отчет по объему обязательств).
Сумма обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования) нерезидентам Республики Казахстан, по столбцу порядковый номер 12 отчета соответствует итоговой сумме столбца порядковый номер 9 приложения 16 к Правилам (Отчет по объему обязательств).
Итоговая сумма страховых премий, переданных перестраховочной организации по столбцу порядковый номер 13 отчета соответствует сумме столбца порядковый номер 10 "Страховые премии, переданные на перестрахование" приложения 10 к Правилам (Отчет о страховых премиях).

30. Осы Ереженің «Міндеттемелердің ауқымы бойынша есеп» деген 16-қосымшасы бойынша.
Реттік нөмірлері 4 және 6-бағаналарда сақтандыру объектілерінің (мүліктің, сақтандырылғандардың, қызметкерлердің, гектарлардың және басқалардың) бірліктерін көрсету қажет, осылардан сақтандыру сыйлықақысының мөлшері айқындалады.
Реттік нөмірі 7-бағанада сақтандырудың және кіріспелі қайта сақтандырудың қолданыстағы шарттары бойынша жауапкершіліктің жалпы ауқымы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 10-бағанада қолданыстағы сақтандыру және кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
31. Осы Ереженің «Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп» деген 17-қосымшасы бойынша
«Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы» деген реттік нөмірі 2-бағанада сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының толық атауы көрсетіледі (аббревиатура мен қысқартуларды қолданусыз).
Есептің реттік нөмірі 3-бағанасында есептік кезеңнің соңындағы жағдай бойынша № 131 қаулының 35-тармағына сәйкес уәкілетті орган танитын агенттіктердің («Standard & Poor's», «Moody's Investors Service», «Fitch») халықаралық шәкілі бойынша рейтингтік бағасы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 11-бағана бойынша міндеттемелердің ауқымы есептік кезеңнің басынан басталған кезеңде жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 12-бағанасы бойынша қолданыстағы с қтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелердің жиынтық сомасы Ереженің 16-қосымшасының (Міндеттемелердің ауқымы бойынша есеп) «Қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша, оның ішінде резиденттерге және резиденттер еместерге берілген міндеттемелердің ауқымы» деген реттік нөмірлері 8 және 9-бағаналардың қосындысына сәйкес келеді.
Есептің реттік нөмірі 12-бағанасы бойынша Қазақстан Республикасының резиденттеріне қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелердің сомасы Ереженің 16-қосымшасының (Міндеттемелердің ауқымы бойынша есеп) реттік нөмірі 8-бағанасының жиынтық сомасына сәйкес келеді.
Есептің реттік нөмірі 12-бағанасы бойынша Қазақстан Республикасының резиденттері еместеріне қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелердің сомасы Ереженің 16-қосымшасының (Міндеттемелердің ауқымы бойынша есеп) реттік нөмірі 9-бағанасының жиынтық сомасына сәйкес келеді.
Есептің реттік нөмірі 13-бағанасы бойынша қайта сақтандыру ұйымына берілген сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы Ереженің 10-қосымшасындағы (Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп) «Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары» деген реттік нөмірі 10-бағанасының сомасына сәйкес келеді.

Сумма страховых премий переданных резидентам Республики Казахстан по столбцу порядковый номер 13 отчета соответствует итоговой сумме столбца порядковый номер 11 приложения 10 к Правилам (Отчет о страховых премиях).
Сумма страховых премий, переданных нерезидентам Республики Казахстан, столбца порядковый номер 13 отчета соответствует итоговой сумме столбца порядковый номер 12 приложения 10 к Правилам (Отчет о страховых премиях).
32. По приложению 18 к настоящим Правилам "Отчет по заключенным договорам страхования (перестрахования) с нерезидентами Республики Казахстан".
В данном отчете отражаются страховые премии, принятые за период с начала отчетного периода по договорам прямого страхования и входящего перестрахования, заключенным с нерезидентами Республики Казахстан.
Итоговая сумма страховых премий по столбцу порядковый номер 4 отчета соответствует сумме страховых премий, принятых от нерезидентов Республики Казахстан, указанной в столбце порядковый номер 6 приложения 10 к Правилам (Отчет о страховых премиях).
Итоговая сумма страховых премий по столбцу порядковый номер 5 отчета соответствует сумме перестраховочных премий, принятых по договорам перестрахования от нерезидентов Республики Казахстан, указанной в столбце порядковый номер 9 приложения 10 к Правилам (Отчет о страховых премиях).
33. По приложению 19 к настоящим Правилам "Таблица сравнения сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах".
При заполнении Таблицы сравнения сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах для каждого актива (обязательства) предусматривается наименьший срок, по истечении которого страховая (перестраховочная) организация имеет право требовать исполнения обязательств дебиторов и исполняет требования кредиторов.
Активы включаются за вычетом сформированных резервов по сомнительным долгам.
Данные по графам активов и обязательств по строкам порядковые номера 1, 2, 3, 4, 5 заполняются нарастающим итогом. Сумма строк порядковые номера 5 и 6 заносится в строку 7 "Итого".
34. По приложению 20 к настоящим Правилам "Отчет о прочей дебиторской задолженности".
Данное приложение раскрывает статью "Прочая дебиторская задолженность" бухгалтерского баланса.
Сумма задолженности по строке порядковый номер 1.16 "Прочие" подлежит раскрытию в пояснительной записке к отчетности.

Есептің реттік нөмірі 13-бағанасы бойынша Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы Ереженің 10-қосымшасындағы (Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп) реттік нөмірі 11-бағанасының жиынтық сомасына сәйкес келеді.
Есептің реттік нөмірі 13-бағанасы бойынша Қазақстан Республикасының резиденттері еместеріне берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы Ереженің 10-қосымшасындағы (Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп) реттік нөмірі 12-бағанасының жиынтық сомасына сәйкес келеді.
32. Осы Ереженің «Қазақстан Республикасының резиденті еместерімен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есеп» деген 18-қосымшасы бойынша
Осы есепте Қазақстан Республикасының резидент еместерімен жасалған тікелей және кіріс сақтандыру шарттары бойынша есептік кезеңнің басынан басталғандағы кезеңде қабылданған сақтандыру сыйлықақылары көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 4-бағанасы бойынша сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы Ереженің 10-қосымшасындағы (Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп) реттік нөмірі 6-бағанасында көрсетілген Қазақстан Республикасы резидент еместерінен қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасына сәйкес келеді.
Есептің реттік нөмірі 5-бағанасы бойынша сақтандыру сыйлықақыларының сомасы Ереженің 10-қосымшасындағы (Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп) реттік нөмірі 9-бағанасында көрсетілген Қазақстан Республикасы резидент еместерінен қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған қайта сақтандыру сыйлықақыларының сомасына сәйкес келеді.
33. Осы Ереженің «Ұлттық және шетел валютасындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімін салыстыру кестесі» деген 19-қосымшасы бойынша.
Ұлттық және шетел валютасындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімін салыстыру кестесін толтырғанда, әр актив (міндеттеме) үшін барынша аз мерзім көзделген, ол аяқталғанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы дебиторлардың міндеттемелері орындалуын талап етуге құқығы бар және кредиторлардың талабын орындайды.
Активтер, күмәнді борыштар бойынша қалыптасқан резервтерді шегергенде, енгізіледі.
Реттік нөмірлері 1, 2, 3, 4, 5-жолдар бойынша активтер мен міндеттемелердің бағандары бойынша деректер өсу жиынтығымен толтырылады. 5 және 6-жолдардың қосындысы «Жиынтығы» деген 7-жолға жазылады.
34. Осы Ереженің «Басқа дебиторлық берешек туралы есеп» деген  20-қосымшасы бойынша.
Осы қосымша бухгалтерлік баланстың «Басқа дебиторлық берешек» деген бабын ашады.
«Өзгелер» деген 1.16-бап бойынша берешектің сомасы есептілікке берілген түсіндірме жазбада ашылып жазылуға тиіс.

35. По приложению 21 к настоящим Правилам "Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц".
В данном приложении отражается сумма инвестиций в дочерние и ассоциированные организации (в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности). Общая сумма инвестиций в капитал других юридических лиц соответствует статье "Инвестиции в капитал других юридических лиц" бухгалтерского баланса.
По строкам "простые акции" и "привилегированные акции" отражается информация по участию страховой (перестраховочной) организации в юридических лицах, созданных в форме акционерного общества.
По строкам "доли участия в уставном капитале" отражается информация по участию страховой (перестраховочной) организации в юридических лицах, созданных в форме хозяйственного товарищества или иной форме, за исключением акционерного общества.
36. По приложению 22 к настоящим Правилам "Отчет о полученных займах".
В данном приложении отражается информация о полученных страховой (перестраховочной) организацией займах от банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций на конец отчетного периода. Общая сумма задолженности по столбцу порядковый номер 7 отчета соответствует статье "Займы полученные" бухгалтерского баланса.
37. По приложению 23 к настоящим Правилам "Отчет о прочей кредиторской задолженности".
Данное приложение раскрывает статью "Прочая кредиторская задолженность" бухгалтерского баланса. Сумма задолженности по строке порядковый номер 1.12 "Прочие" подлежит раскрытию в пояснительной записке к отчетности.
38. По приложению 24 к настоящим Правилам "Отчет о страховых премиях, принятых по договорам страхования по регионам Республики Казахстан".
В данном приложении указывается сумма страховых премий, принятых по договорам прямого страхования.
Итоговая сумма страховых премий соответствует столбцу порядковый номер 4 приложения 22 к настоящим Правилам.
Классификация страховых премий по территориальному признаку в отчетности осуществляется по местонахождению объекта страхования (риска). При этом под объектом страхования понимается имущество или лицо, которое непосредственно связано со страховым случаем, указанным в договоре страхования. Также, учитывается наличие или отсутствие регистрационных документов по объекту страхования.
При отнесении по территориальному признаку страховых премий учитывается следующее:
по личному страхованию - место постоянного проживания (регистрации), юридический адрес застрахованного;
по имущественным видам страхования - место регистрации имущества (к примеру, в случае страхования транспортного средства, недвижимого имущества, подлежащего регистрации по местонахождению) или место регистрации страхователя (к примеру, в случае страхования займов, страхования от прочих финансовых убытков, страхования судебных расходов);
по классам страхования гражданско-правовой ответственности - место регистрации имущества (к примеру, при страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, опасных объектов или иного регистрируемого имущества по местонахождению) или место регистрации страхователя (к примеру, в случае страхования профессиональной ответственности, ответственности работодателя).
При этом для отнесения страховых премий по территориальному признаку под страхованием профессиональной ответственности понимаются виды страхования, связанные со страхованием гражданско-правовой ответственности лица, в связи с причинением вреда другим лицам в процессе или в результате деятельности, проводимой им на основании специального разрешения и требующей специальных знаний, опыта и квалификации, в том числе, при наличии, и у работников данного лица.
В случае страхования имущества, не подлежащего регистрации (например, офисное оборудование, мебель), страховая премия указывается согласно месту регистрации страхователя.
При страховании имущества, находящегося в разных регионах Республики, страховые премии в отчетности отражаются согласно месту регистрации имущества (в случае, если имущество подлежит регистрации) или страхователя (в случае, если имущество не подлежит регистрации).
В случае, если транспортные средства зарегистрированы в других государствах и временно ввезены на территорию Республики Казахстан, то информация указывается по месту временной регистрации транспортного средства в Республике Казахстан.
Для отнесения объекта страхования по территориальному признаку, применяются следующие критерии:
по классам обязательного и добровольного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев автомобильного транспорта, по классу страхования автомобильного транспорта - место регистрации автомобильного транспорта;
по классам страхования гражданско-правовой ответственности владельцев воздушного, железнодорожного, водного транспорта - место регистрации владельца транспортного средства;
по классам страхования воздушного, водного и железнодорожного транспорта - по месту регистрации транспортного средства;
по другим классам обязательного страхования, по личному страхованию, по классам страхования от прочих финансовых убытков, займов, грузов, гарантий и поручительств, судебных расходов - место регистрации страхователя (застрахованного);
по классу страхования имущества - место регистрации имущества;
по классу ипотечного страхования - место регистрации страхователя;
в отношении нерезидентов Республики Казахстан - место заключения договора страхования.

35. Осы Ереженің «Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп» деген 21-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада еншілес және қауымдасқан ұйымдарға инвестициялардың сомасы көрсетіледі (қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес). Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың жалпы сомасы бухгалтерлік баланстың «Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар» деген бабына сәйкес келеді.
«Жай акциялар» және «артықшылық берілген акциялар» деген жолдар бойынша акционерлік қоғамдар нысанында құрылған заңды тұлғаларға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қатысуы бойынша ақпарат көрсетіледі.
«Жарғылық капиталдағы қатысу үлестері» деген жолдар бойынша акционерлік қоғамнан басқа, шаруашылық серіктестігі нысанында және басқа нысанда құрылған заңды тұлғаларға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қатысуы бойынша ақпарат көрсетіледі.
36. Осы Ереженің «Алынған заемдар туралы есеп» деген 22-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада есептік кезеңнің соңында екінші деңгейдегі банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары алған заемдар туралы ақпарат көрсетіледі. Есептің реттік нөмірі 7-бағанасы бойынша борыштың жалпы сомасы бухгалтерлік баланстың «Алынған заемдар» деген бабына сәйкес келеді.
37. Осы Ереженің «Басқа кредиторлық берешек туралы есеп» деген 23-қосымшасы бойынша
Осы қосымшада бухгалтерлік баланстың «Басқа кредиторлық берешек» деген бабы ашылады. «Басқалары» деген реттік нөмірі 1.12-жол бойынша берешектің сомасы есептіліктің түсіндірме жазбасында ашып жазылуы тиіс.
38. Осы Ереженің «Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп» деген 24-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада тікелей сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
Сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы осы Ереженің 22-қосымшасының реттік нөмірі 4-бағанасына сәйкес келеді.
Аумақтық сипаты бойынша сақтандыру сыйлықақыларын жіктеу есептілікте сақтандыру (тәуекел) объектісінің орналасқан орны бойынша жүзеге асырылады. Бұл ретте сақтандыру объектісі ретінде сақтандыру шартында көрсетілген сақтандыру жағдайымен тікелей байланысты мүлік немесе тұлға түсіндіріледі. Сондай-ақ, сақтандыру объектісі бойынша тіркеу құжаттарының бар болуы немесе жоқтығы ескеріледі.
Аумақтық сипат бойынша сақтандыру сыйлықақыларын жатқызғанда, мыналар ескеріледі:
жеке сақтандыру бойынша – сақтандырылғанның тұрақты тұратын (тіркеу) орны, заңдық мекен-жайы;
сақтандырудың мүліктік түрі бойынша – мүлікті тіркеу орны (мысалы, көлік құралын, орналасқан орны бойынша тіркеуге жататын жылжымайтын мүлікті сақтандырған жағдайда) немесе сақтанушының тіркелген орны (мысалы, заемдарды сақтандырған, басқа қаржылық шығындардан сақтандырған, сот шығыстарынан сақтандырған жағдайда);
азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру сыныптары бойынша – мүлікті тіркеу орны (мысалы, көлік құралы иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандырған, қауіпті объектілерді немесе орналасқан орны бойынша басқа тіркелетін мүлікті сақтандырған жағдайда) немесе сақтанушыны тіркеу орны (мысалы, кәсіби жауапкершілікті, жұмыс берушінің жауапкершілігін сақтандырған жағдайда).
Бұл ретте, аумақтық сипат бойынша сақтандыру сыйлықақыларын бөлгенде, кәсіби жауапкершілікті сақтандыру деп арнайы рұқсат негізінде жүргізілетін және арнайы білімді, тәжірибені және біліктілікті, оның ішінде осы тұлғаның қызметкерлерінде осылардың бар болуын талап ететін қызметтің процесінде немесе нәтижесінде басқа тұлғаларға зиян келтірумен байланысты, тұлғаның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандырумен байланысты сақтандыру түрлері түсіндіріледі.
Тіркеуге жатпайтын мүлікті (мысалы, офистік жабықтар, жиһаз) сақтандырған жағдайда, сақтандыру сыйлықақысы сақтанушының тіркелу орнына сәйкес көрсетіледі.
Республиканың түрлі аумақтарындағы мүлікті сақтандырғанда, сақтандыру сыйлықақылары есептілікте мүліктің (мүлік тіркелуге жататын жағдайда) немесе сақтанушының (мүлік тіркелуге жатпаған жағдайда) орналасқан орнына сәйкес көрсетіледі.
Егер көлік құралдары басқа мемлекеттерде тіркелген және Қазақстан Республикасының аумағына уақытша кіргізілген жағдайда, онда Қазақстан Республикасында көлік құралының уақытша тіркелу орны бойынша ақпарат көрсетіледі.
Сақтандыру объектісін аумақтық сипат бойынша жатқызу үшін мына критерийлер қолданылады:
автомобиль көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті және ерікті сақтандыру сыныптары бойынша, автомобиль көлігін сақтандыру сыныбы бойынша - автомобиль көлігін тіркеу орны;
ауа, темір жол, су көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру сыныптары бойынша – көлік құралы иелерінің тіркелу орны;
ауа, су, темір жол көлігін сақтандыру сыныптары бойынша – көлік құралының тіркелу орны бойынша;
міндетті сақтандырудың басқа сыныптары бойынша, жеке сақтандыру бойынша, басқа қаржылық шығындардан, заемдарды, жүкті, кепілдіктер мен кепілдемелерді, сот шығыстарын сақтандырудың сыныптары бойынша – сақтанушының (сақтандырылғанның) тіркелген орны;
мүлікті сақтандыру сыныбы бойынша – мүлікті тіркеу орны;
ипотекалық сақтандыру сыныбы бойынша – сақтанушыны тіркеу орны;
Қазақстан Республикасының резиденттері-емесіне қатысты – сақтандыру шартын жасау орны.

39. По приложению 25 к настоящим Правилам "Информация по договорам страхования и перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации".
В данном приложении отражается информация по договорам страхования и перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации) за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
В столбце порядковый номер 3 отражается сумма страховых премий, принятых по договорам прямого страхования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации.
В столбце порядковый номер 7 отражается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам прямого страхования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации.
В столбце порядковый номер 11 отражается сумма страховых премий, принятых по договорам входящего перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации.
В столбце порядковый номер 12 отражается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам входящего перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации.
В столбце порядковый номер 14 отражается сумма страховых премий, переданных на перестрахование аффилиированным страховым (перестраховочным) организациям страховой (перестраховочной) организации.
В столбце порядковый номер 15 отражается сумма возмещения, полученного от аффилиированных страховых (перестраховочных) организаций страховой (перестраховочной) организации.
40. По приложению 26 к настоящим Правилам "Информация по договорам страхования, заключенным с участием банков второго уровня" (части 1, 2).
В данном приложении отражается информация по договорам страхования, заключенным с участием банков второго уровня за период с начала отчетного года (с нарастающим итогом) по которым страхователем (застрахованным) или выгодоприобретателем является банк второго уровня.
41. По приложению 27 к настоящим Правилам "Отчет о страховых выплатах, осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан".
В данном приложении указывается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам прямого страхования.
Для отнесения объекта страхования по территориальному признаку, применяются критерии, указанные в пункте 38.
42. По приложению 28 к настоящим Правилам "Отчет об общих и административных расходах".
Итоговая сумма общих и административных расходов по строке порядковый номер 4 "Всего" соответствует сумме статьи "Общие и административные расходы" отчета о прибылях и убытках.
Информация по строке порядковый номер 33 "Прочие" раскрывается в пояснительной записке к отчетности.

39. Осы Ереженің «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат» деген 25-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада ағымдағы жылдың басынан басталған кезең бойынша (өсу қорытындысы бойынша) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
Реттік нөмірі 3-бағанада сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен жасалған тікелей сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 7-бағанада сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен жасалған тікелей сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 11-бағанада сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен жасалған кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 12-бағанада сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен жасалған кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 14-бағанада сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 15-бағанада сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарынан алынған өтеудің сомасы көрсетіледі.
40. Осы Ереженің «Екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша ақпарат» деген 26-қосымшасы бойынша
Осы қосымшада сақтанушы (сақтандырылған) немесе пайда алушы болып екінші деңгейдегі банк табылатын, есептік жылдың басынан басталған кезеңде екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша ақпарат (өсу жиынтығымен) көрсетіледі.
41. Осы Ереженің «Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері туралы есеп» деген 27-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада тікелей сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
Сақтандыру объектісін аумақтық сипат бойынша бөлу үшін 38-тармақта көрсетілген критерийлер қолданылады.
42. Осы Ереженің «Жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп» деген 28-қосымшасы бойынша.
«Барлығы» деген реттік нөмірі 4-жол бойынша жалпы және әкімшілік шығыстардың жиынтық сомасы кірістер мен шығындар туралы есептің «Жалпы және әкімшілік шығыстар» деген бабына сәйкес келеді.
«Басқалары» деген реттік нөмірі 33-жол бойынша ақпарат есептілікке берілген түсіндірме жазбада ашылып жазылады.

43. По приложению 31 к настоящим Правилам "Классификация страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности".
В данном отчете отражаются страховые премии, принятые и страховые выплаты, осуществленные за период с начала отчетного периода по договорам прямого страхования.
Страховые премии и страховые выплаты классифицируются по основному виду экономической деятельности страхователя.
Итоговая сумма страховых премий по столбцу порядковый номер 3 отчета соответствует сумме страховых премий, принятых по договорам прямого страхования, указанной в столбце порядковый номер 4 приложения 10 к Правилам (Отчет о страховых премиях).
44. По приложению 33 к настоящим Правилам "Информация о штатном актуарии страховой (перестраховочной) организации".
В строке порядковый номер 3 отчета указываются курсы, по которым актуарий выполнил экзаменационные требования.
45. По приложению 34 к настоящим Правилам "Информация о размере собственного удержания страховой (перестраховочной) организации".
В столбце порядковый номер 3 отчета отражается наибольшая величина собственного удержания по отдельному договору страхования (перестрахования), действующему на конец отчетного периода.
В столбце порядковый номер 4 отчета для расчета процента собственного удержания от фактической маржи платежеспособности используется фактическая маржа платежеспособности на конец последнего отчетного периода.
В столбце порядковый номер 5 отчета указывается отношение размера собственного удержания по действующим договорам страхования (перестрахования) к количеству действующих договоров.
По строкам порядковые номера 1, 2 и 3 указывается наибольшая величина собственного удержания по соответствующим классам страхования.
46. По приложению 36 к настоящим Правилам "Отчет о займах, предоставленных страхователям".
В данном приложении отражается информация о займах предоставленных страхователям страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни".
Итоговая сумма задолженности по балансу по столбцу 10 соответствует сумме статьи "Займы, предоставленные страхователям (за вычетом резервов по сомнительным долгам)" бухгалтерского баланса.
47. По приложению 38 к настоящим Правилам "Информация о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан".
В данном отчете отражается информация по договорам перестрахования, заключенным с начала отчетного периода при посредничестве страховых брокеров (с участием страхового брокера) резидентов Республики Казахстан.
Отчет предоставляется страховым брокером-резидентом Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет об остатках денег
Страховая (перестраховочная) организация _______________
по состоянию на 1 _________ 20__ года
(в тысячах тенге)
п/п
Наименования
статьи
(в разрезе
банков), банка
Код
банка
Остаток
денег в
тенге на
отчетный
период
Остаток денег в
иностранной
валюте,
пересчитанных в
тенге
Всего денег
в тенге
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
1
Деньги в кассе
2
Деньги в пути
2.1
3
Деньги на текущих
счетах
3.1
4
Деньги на
картсчетах
4.1
5
Деньги в
аккредитивах
5.1
6
Деньги в чеках
6.1
7
Прочие
7.1
8
Всего
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)    (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20__ года.
Место для печати
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о размещенных вкладах
Страховая (перестраховочная) организация _______________
по состоянию на 1 ________ 20__ года
(в тысячах тенге)
п/п
Наиме-
нования
статьи
разрезе
банков)
банка
Код
бан-
ка
Катего-
рия
ценной
бумаги
офици-
ального
списка
фондо-
вой
биржи
Наи-
мено-
вание
рей-
тин-
гово-
го
агент-
ства
Рей-
тинг
фи-
нан-
совой
на-
деж-
ности
Основной долг по вкладу
Вознаграждение по вкладу
Ре-
зерв
по
сом-
ни-
те-
ль-
ным
дол-
гам
При-
ме-
ча-
ние
в
тен-
ге
оста-
ток
денег
в
иност-
ранной
валю-
те,
перес-
читан-
ных
в
тенге
ито-
го
сум-
ма
вк-
лада
в
те-
нге
оста-
ток
денег
в
иност-
ранной
валю-
те,
перес-
читан-
ных в
тенге
ито-
го
сум-
ма
воз-
наг-
раж-
де-
ния
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
Вклады
до
востре-
бования
1.1
2
Срочные
вклады
2.1
3
Услов-
ные
вклады
3.1
4
Всего
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 3
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о ценных бумагах
Страховая (перестраховочная) организация ___________
по состоянию на 1 ___________ 20 ___ года
п/п
Наименование
эмитента
Код
эми-
тента
Вид
ценных
бумаг
Национальный
идентификационный
номер,
международный
идентификационный
номер
Коли-
чество
ценных
бумаг
штуках)
Номи-
нальная
стои-
мость
ценной
бумаги
Валюта
номи-
нала
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Государственные
ценные бумаги
Республики
Казахстан
1.1
2
Негосударственные
эмиссионные
ценные бумаги
организаций
Республики
Казахстан
2.1
Банки второго
уровня

43. Осы Ереженің «Экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларын және сақтандыру төлемдерін жіктеу» деген 31-қосымшасы бойынша.
Осы есепте тікелей сақтандыру шарттары бойынша есептік кезеңнің басынан басталған кезеңде қабылданған сақтандыру сыйлықақылары мен жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері көрсетіледі.
Сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері сақтанушының негізгі экономикалық қызмет түрі бойынша жіктеледі.
Есептің реттік нөмірі 3-бағанасы бойынша сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы Ереженің 10-қосымшасының (Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп) реттік нөмірі 4-бағанасында көрсетілген тікелей сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасына сәйкес келеді.
44. Осы Ереженің «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штаттық актуарийі туралы ақпарат» деген 33-қосымшасы бойынша.
Есептің реттік нөмірі 3-жолында актуарий емтихан талаптарын орындаған курстар көрсетіледі.
45. Осы Ереженің «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті ұстап қалуының мөлшері туралы ақпарат» деген 34-қосымшасы бойынша
Есептің реттік нөмірі 3-бағанасында есепті кезеңнің соңында қолданыстағы сақтандырудың (қайта сақтандырудың) жекелеген шарты бойынша меншікті ұстап қалуының барынша көп шамасы көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 4-бағанасында нақты төлем қабілеттілігі маржасынан меншікті ұстап қалуының пайызын есептеу үшін соңғы есептік кезеңнің соңындағы төлем қабілеттілігінің нақты маржасы қолданылады.
Есептің реттік нөмірі 5-бағанасында қолданыстағы шарттардың санына қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандырудың) шарттары бойынша меншікті ұстап қалу мөлшерінің қатынасы көрсетіледі.
Реттік нөмірлері 1, 2 және 3-жолдар бойынша сақтандырудың тиісті сыныптары бойынша меншікті ұстап қалудың барынша көп шамасы көрсетіледі.
46. Осы Ереженің «Сақтанушыға берілген заемдар туралы есеп» деген 36-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада «өмірді сақтандыру» саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары сақтанушыларға берген заемдары туралы ақпарат көрсетіледі.
10-бағанада баланс бойынша берешектің жиынтық сомасы бухгалтерлік баланстың «Сақтанушыларға берілген заемдар (күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегергенде)» деген бабына сәйкес келеді.
47. Осы Ереженің «Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы ақпарат» деген 38-қосымшасы бойынша.
Осы есепте Қазақстан Республикасының резиденттері (сақтандыру брокерлерінің қатысуымен) сақтандыру брокерлерінің делдалдығымен есептік кезеңнің басынан жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
Есепті Қазақстан Республикасының резиденті-сақтандыру брокері береді.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 1-қосымша
Ақша қалдығы туралы есеп
200___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ________
(мың теңгемен)
№ р/с
Банк баптарының атауы (банктер бөлiгiнде)
Банк коды
Есептi кезеңге теңгемен ақша қалдығы
Теңгемен қайта есептелген, шетел валютасында ақша қалдығы
Теңгемен
барлық
ақша
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
1
Кассадағы ақша
2
Жолдағы ақша
2.1
3
Ағымдағы шоттардағы ақша
3.1
4
Картшоттардағы ақша
4.1
5
Аккредитивтердегi ақша
5.1
6
Чектердегi ақша
6.1
7
Басқалар
7.1
8
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты)     (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 2-қосымша
Орналастырылған салымдар туралы есеп
200___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ________
(мың теңгемен)
№ р/с
Банк (банктер бөлiгiнде) баптарының атауы
Банктiң коды
Қор биржасының ресми тізімінің бағалы қағазының санаты
Рейтингтік агенттіктің атауы
Қаржылық сенімділік рейтингі
Салым бойынша негiзгi борыш
Салым бойынша сыйақы
Күмәнді борыш бойынша резерв
Ескерту
теңгеде
теңгеде қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
салым сомасының жиынтығы
теңгемен
теңгеде қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
борыш бойынша резерв
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
1.1
Талап еткенге дейiнгi салымдар
2
2.1
Мерзiмдi салымдар
3
Шартты салымдар
3.1
4
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 3-қосымша
Бағалы қағаздар туралы есеп
200___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ________
№ р/с
Эмитенттiң атауы
Эмитенттiң коды
Бағалы қағаздардың түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Сатуға қолда бар бағалы қағаздар
Бағалы қағаздардың номиналдық құны (теңгемен)
Номинал валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттiк емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
Екiншi деңгейдегі банктер

2.1.1
2.2
Юридические лица,
за исключением
банков второго
уровня
2.2.1
2.3
Облигации
Акционерного
общества "Банк
Развития
Казахстана"
2.3.1
3
Ценные бумаги
иностранных
государств
3.1
4
Негосударственные
ценные бумаги -
эмитентов -
нерезидентов
Республики
Казахстан
4.1
5
Ценные бумаги
международных
финансовых
организаций
5.1
6
Паи
инвестиционных
фондов
6.1
7
Прочие
7.1
8
Всего
продолжение таблицы
Балансовая стоимость (нетто) (в тысячах
тенге)
Резерв
по
сомнитель-
ным
долгам (в
тысячах
тенге)
Суммарная
покупная
стоимость
ценных
бумаг (в
тысячах
тенге)
Изменение
стоимости с
момента
приобрете-
ния (гр.9 +
гр.11 +
гр.13)–
гр.16)
Доля
участия в
уставном
капитале
эмитента
(%)
Ценные
бумаги,
имеющиеся в
наличии
для продажи
Ценные
бумаги,
оцениваемые
по
справедливой
стоимости,
изменения
которой
отражаются в
составе
прибыли или
убытка
Ценные
бумаги,
удерживаемые
до погашения
все-
го
в том
числе,
сумма
начис-
ленно-
го
возна-
граж-
дения
все-
го
в том
числе,
сумма
начис-
ленного
вознаг-
ражде-
ния
все-
го
в том
числе,
сумма
начис-
ленного
вознаг-
ражде-
ния
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Соответствие
эмитента акций
требованиям
пункта 1 статьи
48 Закона
Республики
Казахстан "О
страховой
деятельности"
Дата
Категория
ценной
бумаги
Рейтинг
финансовой
надежности
Наименование
рейтингового
агентства
Приме-
чание
Приобрете-
ния
Погаше-
ния
19
20
21
22
23
24
25
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 4
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО"
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 _________ 20__ года
(в тысячах тенге)
п/
п
Содер-
жание
опера-
ции/
наиме-
нование
эмитен-
та
ценной
бумаги
Соответ-
ствие
эмитента
акций
требова-
ниям
подпункта
пункта 1
статьи 48
Закона
Республи-
ки
Казахстан
страховой
деятель-
ности"
Вид
цен-
ных
бу-
маг
На-
цио-
наль-
ный
иден-
тифи-
каци-
онный
но-
мер,
меж-
дуна-
род-
ный
иден-
тифи-
каци-
онный
номер
Да-
та
за-
к-
лю-
че-
ния
до-
го-
во-
ра
РЕ-
ПО
Но-
мер
до-
го-
во-
ра
РЕ-
ПО
Дата
Срок
опе-
ра-
ции
РЕПО
(д-
ней)
Став-
ка
воз-
наг-
раж-
дения
про-
цен-
тах)
Ко-
ли-
чес-
тво
цен-
ных
бу-
маг
в
РЕПО
Сумма РЕПО
При-
ме-
ча-
ние
От-
к-
ры-
тия
РЕ-
ПО
Зак-
ры-
тия РЕПО
в
тен-
ге
в
инос-
тран-
ной
валю-
те
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Опера-
ции
"обрат
ное
"РЕПО",
совер-
шаемые
"Авто-
мати-
ческим"
спосо-
бом
1.1
2
Опера-
ции
"РЕПО"
2.1
"Пря-
мой"
способ

2.1.1
2.2
Екіншi деңгейдегi банктердi қоспағанда, заңды тұлғалар
2.2.1
2.3
"Қазақстан Даму Банкi" АҚ облигациялары
2.3.1
3
Шетел мемлекеттерiнің бағалы қағаздары
3.1
4
Қазақстан Республикасы резидент емес - эмитенттерінiң мемлекеттік емес бағалы қағаздары
4.1
5
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
5.1
6
Инвестициялық қорлардың пайлары
6.1
7
Басқалар
7.1
8
Барлығы
кестенің жалғасы
Баланстық құны (нетто) (мың теңгемен)
Күмәнді борыштар бойынша резерв (мың теңгемен)
Бағалы қағаздардың жиынтық сатып алу құны (мың теңгемен)
Сатып алу сәтінен құны өзгеруі (9-бағ. + 11-бағ. + 13-бағ.)– 16-бағ.)
Эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлесі (%)
Сатуға қолда бар бағалы қағаздар
Өзгерісі кіріс немесе шығын құрамында көрсетілетін, әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
Өтегенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
барлығы
оның ішінде, есептелген сыйақы сомасы
барлығы
оның ішінде, есептелген сыйақы сомасы
барлығы
оның ішінде, есептелген сыйақы сомасы
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Акциялар эмитентінің «Сақтандыру қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабының 1-тармағының талаптарына сәйкес келуі
Күні
Бағалы қағаздың санаты
Қаржылық сенімділік рейтингі
Рейтингтік агенттіктің атауы
Ескерту
Сатып алу
Өтеу
19
20
21
22
23
24
25
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 4-қосымша
"Керi РЕПО", "РЕПО" операциялары туралы есеп
200___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ________
(мың теңгемен)
№ р/с
Операцияның мазмұны/бағалы қағаз эмитентінің атауы
Акциялар эмитентінің «Сақтандыру қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабының 1-тармағының талаптарына сәйкес келуі
Бағалы қағаздар түрлерi
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі
РЕПО шартын жасау күнi
РЕПО шартының нөмірi
Күні
РЕПО операцияларының мерзiмi (күндермен)
Сыйақы ставкасы (пайызбен)
РЕПО-дағы бағалы қағаздардың саны
РЕПО сомасы
Ескерту
РЕПО ашу
РЕПО жабу
теңгеде
шетел валютасында
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
"Автоматты" тәсілмен жасалатын "кері "РЕПО" операциялары
1.1
2
"РЕПО" операциясы
2.1
"Тiкелей" тәсiл

Сноска. Приложение 7 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименова-
ние классов
страхования
Код
ст-
ра-
хо-
ва-
ния
Ре-
зерв
не-
зара-
бо-
тан-
ной
пре-
мии,
об-
щая
сумма
Доля
пе-
рес-
тра-
хов-
щика
в
ре-
зер-
ве
не-
за-
ра-
бо-
тан-
ной
пре-
мии
Чис-
тая
сум-
ма
ре-
зерва
не-
зара-
бо-
тан-
ной
пре-
мии
Ре-
зерв
неп-
ред-
ви-
ден-
ных
рис-
ков
Ре-
зерв
прои-
зо-
шед-
ших,
но
не-
заяв-
лен-
ных
убыт-
ков
Доля
пе-
рес-
тра-
хов-
щи-
ка в
ре-
зер-
ве
про-
изо-
шед-
ших,
но
не-
зая-
вле-
нных
убы-
тков
Чис-
тая
сум
ма
ре-
зер-
ва
про-
изо-
шед-
ших,
но
не-
зая-
вле-
нных
убыт
ков
Ре-
зерв
заяв-
лен-
ных,
но
неу-
регу-
лиро-
ван-
ных
убыт-
ков,
общая
сумма
Доля
пере-
стра-
хов-
щика
в
ре-
зерве
заяв-
лен-
ных,
но
неу-
регу-
лиро-
ван-
ных
убыт-
ков
Чистая
сумма
резер-
ва
заяв-
ленных
но
неуре-
гули-
рован-
ных
убыт-
ков
Ста-
били-
за-
цион-
ный
ре-
зерв
До-
пол-
ни-
тель-
ные
ре-
зер-
вы,
общая
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Обязатель-
ное
страхование
100
1.1
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
владельцев
транспорт-
ных средств
101
1.2
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
перевозчика
перед
пассажирами
102
1.3
страхование
в
растение-
водстве
103
1.4
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
частных
нотариусов
104
1.5
экологичес-
кое
страхование
105
1.6
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
аудиторских
организаций
106
1.7
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
туропера-
тора и
турагента
107
1.8
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
владельцев
объектов,
деятельнос-
ть которых
связана с
опасностью
причинения
вреда
третьим
лицам

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 63 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
«Жалпы сақтандыру» саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы «___» _____________ жағдай бойынша
№ р/р
Сақтандыру сыныптарының атауы
Сақтандыру коды
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві, жалпы сомасы
Қайта сақтандырушының еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервіндегі үлесі
1
2
3
4
5
1
мiндеттi сақтандыру
100
1.1
көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
101
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
102
1.3
өсiмдiк шаруашылығындағы сақтандыру
103
1.4
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
104
1.5
экологиялық сақтандыру
105
1.6
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгін сақтандыру
106
1.7
Туроператордың және турагенттiң азаматтық-құқықтық жауапкершілiгiн сақтандыру
107
1.8
Қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру

400
продолжение таблицы:
Доля перестра-
ховщика в
дополнительных
резервах
Чистая сумма
дополнительных
резервов
Общая сумма
страховых
резервов
Доля перестрахов-
щика в общей
сумме страховых
резервов
Чистая сумма общих
страховых резервов
16
17
18
19
20
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее):
_____________________________________________________ _______________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество)        подпись)
Главный бухгалтер: __________________________________ _______________
(фамилия, имя, при наличии отчество)   (подпись)
Актуарий: ___________________________________ _________  ____________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество)(подпись)    (номер
телефона)
Исполнитель: ________________________________ _________  ____________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество)(подпись)    (номер
телефона)
Дата подписания отчета "_____" _____________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 8
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о расчете страховых резервов
страховой (перестраховочной) организации по отрасли
"страхование жизни"
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на "_____" _____________ 20___ года
Сноска. Приложение 8 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование
классов
страхования
Резерв
незарабо-
танной
премии,
общая сумма
Доля
перест-
рахов-
щика в
резерве
незарабо-
танной
премии
Чистая сумма
резерва
незарабо-
танной
премии
Резерв не
произошедших
убытков по
договорам
страхования
(перестрахо-
вания) жизни
Доля
перест-
раховщика
в резерве
не прои-
зошедших
убытков по
договорам
страхования
(перестра-
хования)
жизни
1
2
3
4
5
6
7
1
Всего
1.1
страхование
жизни
1.2
аннуитетное
страхование, в
том числе
1.2.1
договоры
пенсионного
аннуитета,
заключенные в
соответствии с
Законом
Республики
Казахстан
от 20
июня 1997 года
"О пенсионном
обеспечении в
Республике
Казахстан"

400
кестенің жалғасы
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің таза сомасы
Болжанбаған тәуекелдер резерві
Орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығындар резервi
Қайта сақтандырушының орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығындар резервіндегі үлесі
Орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығындар резервінің таза сомасы
Мәлiмделген, бiрақ реттелмеген шығындар резервi, жалпы сомасы
Қайта сақтандырушының мәлiмделген, бiрақ реттелмеген шығындар резервіндегі үлесі
Мәлiм-делген, бiрақ реттелмеген шығындар резервінің таза сомасы
Тұрақтандыру резервi
Қосымша резервтер, жалпы сомасы
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Қайта сақтандырушының қосымша резервтердегі үлесі
Қосымша резервтердің таза сомасы
Сақтандыру резервтерінің жалпы сомасы
Қайта сақтандырушының сақтандыру резервтерінің жалпы сомасындағы үлесі
Жалпы сақтандыру резервтерінің таза сомасы
16
17
18
19
20
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
______________________________________________________ ____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)        (қолы)
Бас бухгалтер: _______________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)    (қолы)
Актуарий: __________________________________ _________ ____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)  (қолы) (телефон нөмірі)
Орындаушы: ________________________________ ________ ______________
(лауазымы, тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «___» _____________.
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 8-қосымша
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 63 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
«Өмiрдi сақтандыру» саласы бойынша сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы «_____» _____________ жағдай бойынша
№ р/р
Сақтандыру сыныптарының атауы
Еңбек сіңірілмеген сый лықақы резерві, жалпы сомасы
Қайта сақтандырушының еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервіндегі үлесі
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің таза сомасы
Өмiрдi сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервi
Қайта сақтандырушының өмiрдi сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервiндегі үлесі
1
2
3
4
5
6
7
1
Барлығы
1.1
өмiрдi сақтандыру
1.2
аннуитеттiк сақтандыру, оның iшiнде
1.2.1
«Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитетi шарттары

1.2.2
договоры
аннуитета,
заключенные в
соответствии
с Законом
Республики
Казахстан от 7
февраля 2005
года "Об
обязательном
страховании
работника от
несчастных
случаев при
исполнении им
трудовых
(служебных)
обязанностей"
1.2.3
Иные виды
аннуитетного
страхования
1.3
страхование от
несчастных
случаев
1.4
страхование на
случай болезни
1.5
страхование
работника от
несчастных
случаев при
исполнении им
трудовых
(служебных)
обязанностей
1.6
иные виды
(классы)
страхования
продолжение таблицы
Чистая сумма
резерва не
произошедших
убытков по
договорам
страхования
(перестрахо-
вания) жизни
Резерв
не
произо-
шедших
убытков
по
договорам
аннуитета
Доля
перестраховщика
в резерве не
произошедших
убытков по
договорам
аннуитета
Чистая сумма
резерва не
произошедших
убытков по
договорам
аннуитета
Резерв
произо-
шедших,
но
незаяв-
ленных
убытков
Доля
перестра-
ховщика в
резерве
произошед-
ших, но
незаявленных
убытков
Чистая
сумма
резерва
произо-
шедших,
но
незаяв-
ленных
убытков
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Резерв
заявлен-
ных, но
неурегу-
лирован-
ных
убытков
Доля
перестра-
ховщика в
резерве
заявлен-
ных, но
неурегу-
лирован-
ных
убытков
Чистая
сумма
резерва
заявлен-
ных, но
неурегу-
лирован-
ных
убытков
Допол-
ните-
льные
резер-
вы,
общая
сумма
Доля
перест-
рахов-
щика в
допол-
нитель-
ных
резер-
вах
Чистая
сумма
допол-
ните-
льных
резер-
вов
Ста-
били-
за-
цион-
ный
ре-
зерв
Резерв
непред-
виден-
ных
рисков
Всего
доли
перест-
раховщи-
ка в
страхо-
вых
резервах
Всего
страхо-
вых
резервов
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее):
_____________________________________________________ ___________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество)     (подпись)
Главный бухгалтер: __________________________________ ____________
(фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Актуарий: _________________________________ ________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись) (номер
телефона)
Исполнитель: ______________________________ ________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись) (номер
телефона)
Дата подписания отчета "_____" _____________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 9
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сведения об акционерах страховой (перестраховочной)
организации ___________________________________
по состоянию на 1 ________ 20__ года
N
под-
пункт
Наименование
акционера
Местораспо-
ложение
(страна)
Количество
акций (шт.)
Доля
участия в
уставном
капитале
(в тысячах
тенге)
Процент
участия
процентах)
Доля акций,
находящихся
в
обременении
(в тысячах
тенге)
1
2
3
4
5
6
7
1
2
n
прочие
акционеры
Х
Итого
продолжение таблицы
Наимено-
вание
участника
акционера
Местораспо-
ложение
(страна)
Процент
участия (в
%)
участника
акционера
в уставном
капитале
акционера
Доля нерезидента в уставном
капитале страховой (перестраховочной)
организации
сумма участия
(сумма прямого
участия:
(графа 5), сумма косвенного
участия:
(графа 5)*
(графа 10)
процент участия в
уставном капитале
всего (в %)
((графа 12)
+ (графа
13))
прямое (в
%) (графа
6)
косвенное
(в %)
(графа 6)*
(графа 10)
8
9
10
11
12
13
14
1.1
1.2
1.n
прочие
участники
Х
2.1
2.2
2.n
прочие
участники
Х
прочие
участники
Х
n.1
n.2
n.n
прочие
участники
Х
Х
Х
Х
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 10
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о страховых премиях
Страховая (перестраховочная) организация
_____________________
по состоянию на 1 ________________ 20 ___ года
(в тысячах тенге)
Наименование классов
страхования
Страховые премии, принятые по договорам
страхования/перестрахования
всего
в том числе
страховые премии,
принятые по
договорам
страхования
страховые премии,
принятые по
договорам
перестрахования
всего
в том числе
все-
го
в том числе
от
рези-
дента
от
нере-
зи-
дента
от
рези-
дента
от
нере-
зиден-
та
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Обязательное страхование:
1.1
гражданско-правовая
ответственность
владельцев транспортных средств
1.2
гражданско-правовая
ответственность перевозчика
перед пассажирами
1.3
страхование в растениеводстве
1.4
страхование гражданско-правовой
ответственности частных
нотариусов
1.5
экологическое страхование
1.6
гражданско-правовая
ответственность
аудиторских организаций
1.7
гражданско-правовая
ответственность
туроператора и турагента
1.8
гражданско-правовая
ответственность владельцев
объектов, деятельность которых
связана с опасностью причинения
вреда третьим лицам
1.9
страхование работника от
несчастных случаев при
исполнении им трудовых
(служебных) обязанностей

1.2.2
«Қызметкер еңбек (қызметтiк) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан сақтандыру туралы» 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған аннуитет шарттары
1.2.3
Аннуитеттiк сақтандырудың өзге түрлерi
1.3
жазатайым жағдайлардан сақтандыру
1.4
ауырған жағдайдан сақтандыру
1.5
қызметкер еңбек (қызметтiк) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан сақтандыру
1.6
сақтандырудың өзге түрлерi (сыныптары)
кестенің жалғасы
Өмiрдi сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервiнің таза сомасы
Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервi
Қайта сақтандырушының аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервiндегі үлесі
Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервiнің таза сомасы
Орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығындар резервi
Қайта сақтандырушының орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығындар резервiндегі үлесі
Орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығындар резервiнің таза сомасы
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Мәлiмделген, бiрақ реттелмеген шығындар резерві
Қайта сақтандырушының мәлiмделген, бiрақ реттелмеген шығындар резервіндегі үлесі
Мәлiмделген, бiрақ реттелмеген шығындар резервінің таза сомасы
Қосымша резервтер, жалпы сомасы
Қайта сақтандырушының қосымша резервтердегі үлесі
Қосымша резервтердің таза сомасы
Тұрақтандыру резервi
Болжанбаған тәуекелдер резерві
Қайта сақтандырушының сақтандыру резервтерiндегi үлесiнiң барлығы
Сақтандыру резервтерiнiң барлы
ғы
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
________________________________________________________ ____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)          (қолы)
Бас бухгалтер: _________________________________________ ____________
тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)     (қолы)
Актуарий: ______________________________________________ ____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)    (қолы) (телефон нөмірі)
Орындаушы: ____________________________________ ________ ____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «___» _____________.
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 9-қосымша
________ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
акционерлері туралы мәліметтер
200___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
N тармақша
Акционердің атауы
Орналасқан орны (ел)
Акциялар саны (дана)
Жарғылық капиталдағы қатысу үлесі (мың теңгемен)
Қатысу пайызы (пайызбен)
Ауыртпалық салынудағы акциялар үлесі (мың теңгемен)
Акционер қатысушысының атауы
Орналасқан орны (ел)
Акционердің жарғылық капиталындағы акционер қатысушысының қатысу пайызы (%-бен)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
1.1
1.2
1.n
басқа қатысушылар
Х
2
2.1
2.2
2.n
басқа қатысушылар
Х
басқа қатысушылар
Х
n.1
n.2
n.n
басқа қатысушылар
Х
өзге акционерлер
Х
Х
Х
Х
Жиынтығы
кестенің жалғасы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталдағы резидент еместің үлесі
қатысу сомасы (тура қатысу сомасы: (5 баған), жанама қатысу сомасы: (5 баған)*(10 баған)
жарғылық капиталдағы қатысу үлесі
барлығы (%-бен) ((12 баған)+ (13 баған))
тура (%-бен) (6 баған)
жанама (%-бен) (6 баған)* (9 баған)
11
12
13
14
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөміірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 10-қосымша
Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп
200___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ________
(мың теңгемен)
N
Сақтандыру сыныптарының атауы
Сақтандыру/қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
барлығы
оның ішінде
сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
барлығы
оның ішінде
барлығы
оның ішінде
резиденттен
резидент еместен
резиденттен
резидент еместен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Міндетті сақтандыру:
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.3
өсімдік шаруашылығындағы сақтандыру
1.4
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.5
экологиялық сақтандыру
1.6
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгін сақтандыру
1.7
туроператордың және турагенттiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.8
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.9
қызметкер еңбек (қызметтік) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан сақтандыру

1.1.1
физические
лица
1.1.2
юридические
лица
1.2
гражданско-
правовая
ответствен-
ность пере-
возчика
перед
пассажирами,
в том числе:
1.2.1
физические
лица
1.2.2
юридические
лица
1.3
страхование
в растение-
водстве,
в том числе:
1.3.1
физические
лица
1.3.2
юридические
лица
1.4
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
частных
нотариусов,
в том числе:
1.4.1
физические
лица
1.4.2
юридические
лица
1.5
экологичес-
кое страхо-
вание, в том
числе:
1.5.1
физические
лица
1.5.2
юридические
лица
1.6
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
аудиторских
организаций,
в том числе:
1.6.1
физические
лица
1.6.2
юридические
лица
1.7
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
туроператора
и турагента,
в том числе:
1.7.1
физические
лица
1.7.2
юридические
лица
1.8
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
владельцев
объектов,
деятельность
которых
связана с
опасностью
причинения
вреда
третьим
лицам, в том
числе:
1.8.1
физические
лица
1.8.2
юридические
лица
1.9
страхование
работника от
несчастных
случаев при
исполнении
им трудовых
(служебных)
обязаннос-
тей, в том
числе:
1.9.1
физические
лица
1.9.2
юридические
лица
1.10
иные виды
(классы)
страхования,
в том числе:
1.10.1
физические
лица
1.10.2
юридические
лица
1.11
Итого по
обязательно-
му страхова-
нию
физических
лиц
1.12
Итого по
обязательно-
му страхова-
нию
юридических
лиц
2
Добровольное
личное
страхование:
2.1
страхование
жизни, в том
числе:
2.1.1
физические
лица
2.1.2
юридические
лица
2.2
аннуитетное
страхование,
в том числе:
2.2.1
договоры
пенсионного
аннуитета,
заключенные
в
соответствии
с Законом
Республики
Казахстан от
20 июня 1997
года "О
пенсионном
обеспечении
в Республике
Казахстан"
2.2.1.1
физические
лица
2.2.1.2
юридические
лица
2.2.2
договоры
аннуитета,
заключенные
в
соответствии
с Законом
Республики
Казахстан от
7 февраля
2005 года
"Об
обязательном
страховании
работника от
несчастных
случаев при
исполнении
им трудовых
(служебных)
обязаннос-
тей"

1.1.1
жеке тұлғалар
1.1.2
заңды тұлғалар
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігі, оның ішінде:
1.2.1
жеке тұлғалар
1.2.2
заңды тұлғалар
1.3
өсімдік шаруашылығындағы сақтандыру, оның ішінде:
1.3.1
жеке тұлғалар
1.3.2
заңды тұлғалар
1.4
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру, оның ішінде:
1.4.1
жеке тұлғалар
1.4.2
заңды тұлғалар
1.5
экологиялық сақтандыру, оның ішінде:
1.5.1
жеке тұлғалар
1.5.2
заңды тұлғалар
1.6
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігі, оның ішінде:
1.6.1
жеке тұлғалар
1.6.2
заңды тұлғалар
1.7
туроператордың және турагенттің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі, оның ішінде:
1.7.1
жеке тұлғалар
1.7.2
заңды тұлғалар
1.8
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру, оның ішінде:
1.8.1
жеке тұлғалар
1.8.2
заңды тұлғалар
1.9
қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан сақтандыру, оның ішінде:
1.9.1
жеке тұлғалар
1.9.2
заңды тұлғалар
1.10
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары), оның ішінде:
1.10.1
жеке тұлғалар
1.10.2
заңды тұлғалар
1.11
Жеке тұлғаларды міндетті сақтандыру бойынша жиынтығы
1.12
Заңды тұлғаларды міндетті сақтандыру бойынша жиынтығы
2
Ерікті жеке сақтандыру:
2.1
өмірді сақтандыру, оның ішінде:
2.1.1
жеке тұлғалар
2.1.2
заңды тұлғалар
2.2
аннуитеттік сақтандыру, оның ішінде:
2.2.1
«Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитеті шарттары
2.2.1.1
жеке тұлғалар
2.2.1.2
заңды тұлғалар
2.2.2
«Қызметкер еңбек (қызметтік) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 7 ақпандағы Заңына сәйкес жасалған аннуитет шарттары

3.15.1
физические
лица
3.15.2
юридические
лица
3.16
титульное
страхование
3.16.1
физические
лица
3.16.2
юридические
лица
3.17
страхование
судебных
расходов, в
том числе:
3.17.1
физические
лица
3.17.2
юридические
лица
3.18
иные виды
(классы)
страхования,
в том числе:
3.18.1
физические
лица
3.18.2
юридические
лица
3.19
Итого по
добровольно-
му имущест-
венному
страхованию
физических
лиц
3.20
Итого по
добровольно-
му имущест-
венному
страхованию
юридических
лиц
4
Всего в том
числе:
4.1
физические
лица
4.2
юридические
лица
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 17
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование
Страховая (перестраховочная) организация
_____________________
по состоянию на 1 ________________ 20 ___ года
Наименование
перестраховочной
организации
Рейтинг
финансовой
надежности
Наименова-
ние
рейтин-
гового
агентства
Место-
расположение
(страна)
перестраховоч-
ной организации
Наимено-
вание
страхово-
го
брокера
Республи-
ки
Казахстан
Наименова-
ние
страхового
брокера
нерезидента
наиме-
нование
код
страны
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Страховые
(перестрахо-
вочные)
организации
нерезиденты
1.1
2
Страховые
(перестра-
ховочные)
организации
резиденты
2.1
3
Всего
продолжение таблицы
N
Место-
располо-
жение
(страна)
страхово-
го брокера-
нерези-
дента
Объем
обяза-
тельств,
передан-
ных на
перестра-
хование
(за
период с
начала
текущего
года) (в
тысячах
тенге)
Объем
обяза-
тель-
ств,
пере-
данных
на
перест-
рахова-
ние по
дейст-
вующим
догово-
рам
страхо-
вания
(перес-
трахо-
вания)
тысячах
тенге)
Страховые
премии,
передан-
ные
перестра-
ховочной
организа-
ции (за
период с
начала
текущего
года) (в
тысячах
тенге)
Страховые
премии,
переданные
перестрахо-
вочной
организации
по
действующим
договорам
страхования
(перестрахо-
вания) (в
тысячах
тенге)
Вид
перестра-
хования
(факуль-
тативное/
облига-
торное)
Форма
перест-
рахова-
ния
(про-
порци-
ональ-
ное/
непро-
порци-
ональ-
ное)
наи-
ме-
но-
ва-
ние
код
ст-
ра-
ны
1
9
10
11
12
13
14
15
16
1
1.1
2
2.1
3
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 18
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет по заключенным договорам страхования
(перестрахования) с нерезидентами Республики Казахстан
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 ___________ 20__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование
Код
страны
Страховая премия по
договорам страхования
(перестрахования)
Объем обязательств по
договорам страхования
(перестрахования)
страхования
перестрахования
страхова-
ния
перестрахо-
вания
1
2
3
4
5
6
7
1
Страховые
(перестраховочные)
организации
1.1
2
Юридические лица
2.1
3
Физические лица
3.1
4
Всего
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 19
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Таблица сравнения сроков активов и обязательств
в национальной и иностранной валютах
Страховая (перестраховочная) организация
_____________________________________________
по состоянию на 1_________ 20__ года
(в тысячах тенге)
Статьи
Активы в
националь-
ной валюте
Обязатель-
ства в
националь-
ной валюте
Активы
минус
обязатель-
ства в
националь-
ной валюте
(графа
3 - графа
4)
Активы в
иностран-
ной валюте
Обязатель-
ства в
иностран-
ной валюте
Активы минус
обязательст-
ва в
иностранной
валюте
(графа 6
- графа 7)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
До
востребования
2
До 30 дней
3
До 3 месяцев
4
До 6 месяцев
5
До 1 года
6
Свыше 1 года
7
Итого:
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 20
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о прочей дебиторской задолженности
Страховая (перестраховочная) организация ______________
по состоянию на 1 _________ 20__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Вид дебиторской задолженности
Сумма
задолженности
Резервы по
сомнительным
долгам
Примечание
1
2
3
4
5
1
Прочая дебиторская задолженность:
1.1
Незавершенное строительство
1.2
Задолженность по регрессу
1.3
Задолженность, связанная с
реализацией активов
1.4
Финансовый лизинг
1.5
Реализация залогового имущества
1.6
Задолженность по гарантийным взносам
1.7
Задолженность по пенсионным
отчислениям
1.8
Задолженность по заработной плате
1.9
Задолженность по авансам, оплаченным
поставщикам и подрядчикам

3.15.1
жеке тұлғалар
3.15.2
заңды тұлғалар
3.16
титулды сақтандыру
3.16.1
жеке тұлғалар
3.16.2
заңды тұлғалар
3.17
сот шығыстарын сақтандыру, оның ішінде:
3.17.1
жеке тұлғалар
3.17.2
заңды тұлғалар
3.18
сақтандырудың өзге түрлері (сыныптары), оның ішінде:
3.18.1
жеке тұлғалар
3.18.2
заңды тұлғалар
3.19
Жеке тұлғаларды ерікті мүліктік сақтандыру бойынша жиынтығы
3.20
Заңды тұлғаларды ерікті мүліктік сақтандыру бойынша жиынтығы
4
Оның ішінде барлығы:
4.1
жеке тұлғалар
4.2
заңды тұлғалар
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам) _____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 17-қосымша
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру
сыйлықақылары туралы есеп
200___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ________
N
Қайта сақтандыру ұйымының атауы
Қаржылық сенімділік рейтингі
Рейтингтік агенттіктің атауы
Қайта сақтандыру ұйымының орналасқан орны (елі)
Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерінің атауы
Резидент емес сақтандыру брокерінің атауы
Резидент емес сақтандыру брокерінің орналасқан орны (елі)
атауы
елінің коды
атауы
елінің коды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Резидент емес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
1.1
2
Резидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
2.1
3
Барлығы
кестенің жалғасы
Қайта сақтандыруға берілген міндеттемелердің көлемі (ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңде) (мың теңгемен)
Қолданыстағы сақтандыру(қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелердің көлемі (мың теңгемен)
Қайта сақтандыру ұйымына берілген сақтандыру сыйлықақылары (ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңде) (мың теңгемен)
Қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары (мың теңгемен)
Қайта сақтандыру түрі (факультативтік/ облигаторлық)
Қайта сақтандыру нысаны (пропорционалды/ пропорционалды емес)
11
12
13
14
15
16
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам) _____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 18-қосымша
Қазақстан Республикасының резиденттері
емесімен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру)
шарттары бойынша есеп
200___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ________
(мың теңгемен)
№ р/с
Атауы
Елдің коды
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақысы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша міндеттемелер ауқымы)
сақтандыру
қайта сақтандыру
сақтандыру
қайта сақтандыру
1
2
3
4
5
6
7
1
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
1.1
2
Заңды тұлғалар
2.1
3
Жеке тұлғалар
3.1
4
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам) _____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 19-қосымша
Ұлттық және шетел валютасындағы активтер
мен міндеттемелердің мерзімін салыстыру кестесі
200___ жылғы 01 ________ жағдай бойынша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы_______________
(мың теңгемен)
Баптар
Ұлттық валютадағы активтер
Ұлттық валютадағы міндеттемелер
Ұлттық валютадағы міндеттемелерді шегергендегі активтер (3-баған-4-баған)
Шетел валютасындағы активтер
Шетел валютасындағы міндеттемелер
Шетел валютасындағы міндеттемелерді шегергендегі активтер (6-баған-7-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Талап еткенге дейінгі
2
30 күнге дейінгі
3
3 айға дейінгі
4
6 айға дейінгі
5
1 жылға дейінгі
6
1 жылдан астам
7
Жиынтығы:
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам) _____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 20-қосымша
Ұлттық және шетел валютасындағы активтер
мен міндеттемелердің мерзімін салыстыру кестесі
200___ жылғы 01 ________ жағдай бойынша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы_______________
(мың теңгемен)
N р/с
Дебиторлық берешек түрi
Берешек сомасы
Күмәндi борыштар бойынша резервтер
Ескерту
1
2
3
4
5
1
Өзге дебиторлық берешек:
1.1
Аяқталмаған құрылыс:
1.2
Регресс бойынша берешек
1.3
Активтерді сатумен байланысты берешек
1.4
Қаржы лизингі
1.5
Кепіл мүлкiн сату
1.6
Кепілдiк жарна бойынша  берешек
1.7
Зейнетақы аударымы бойынша  берешек
1.8
Жалақы бойынша берешек
1.9
Жеткiзушілерге және мердiгерлерге төленген аванстар бойынша берешек

1.10
Задолженность по хищениям, растратам
и прочим злоупотреблениям
1.11
Задолженность по штрафу, пени и
неустойке
1.12
Выданная финансовая помощь
1.13
Начисленные доходы по аренде
1.14
Продажа инвестиции в капитал других
юридических лиц
1.15
Капитальный ремонт арендованного
имущества
1.16
Прочие
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 21
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет
об инвестициях в капитал других юридических лиц
Страховая (перестраховочная) организация_________
по состоянию на 1 ______20__года
N
Наименование
юридического лица
Покуп-
ная
стои-
мость
(в ты-
сячах
тенге)
Балансовая
стоимость
(в тысячах тенге)
Ко-
ли-
чес-
тво
ак-
ций
(шт-
ук)
Cоотношение
количества
акций,
принадлежа-
щих
страховой
(перестрахо-
вочной)
организации,
к общему
количеству
голосующих
акций
эмитента или
доля участия
в уставном
капитале
юридического
лица (в
процентах)
Отношение
балансовой
стоимости
акций
эмитента к
собственному
капиталу
страховой
(перестрахо-
вочной)
организации
или доли
участия в
уставном
капитале
юридического
лица к
собственному
капиталу
страховой
(перестрахо-
вочной)
организации
(в процентах)
Дата
при-
об-
ре-
те-
ния
Все-
го
в том
числе
суммар-
ное
начис-
ленное
вознаг-
ражде-
ние
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Финансовые
организации-
резиденты Республики
Казахстан
1.1
Банки второго уровня

1.10
Ұрлау, ысырап және басқа терiс мақсатқа пайдалану бойынша берешек
1.11
Айыппұл, өсiмпұл және тұрақсыздық айыбы бойынша берешек
1.12
Берілген қаржы көмек
1.13
Жалдау бойынша есептелген  кiрiстер
1.14
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар сату
1.15
Жалға алынған мүлiкті күрделi жөндеу
1.16
Өзгелері
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам) _____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 21-қосымша
Басқа заңды тұлғалардың капиталына
инвестициялар туралы есеп
200___ жылғы 01 ________ жағдай бойынша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы_____________
N
Заңды тұлғаның атауы
Сатып алу құны (мың тең гемен)
Баланстық құны (мың теңгемен)
Акциялар саны (данамен)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына тиесілі акциялар санының эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы санына қатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
Эмитент акцияларының баланстық құнының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті капиталына қатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті капиталына қатынасы (пайызбен)
Сатып алу күні
Барлығы
оның ішінде жиынтық есептелген сыйақы сомасы
1
Қазақстан Республикасының резиденттері қаржы ұйымдары
1.1
Екінші деңгейдегі банктер

6.4.3
доли участия в
уставном капитале
6.4.
3.1
6.4.
3.n
7
Всего
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 22
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о полученных займах
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 _________ 20__ года
(в тысячах тенге)
N
п/п
Полное
наименование
заимодателя
Код
финан-
сового
учреж-
дения
Срок договора займа
Сумма
займа
по
догово-
ру
займа
Сумма задолженности
по балансу
При-
ме-
ча-
ние
Дата
заклю-
чения
догово-
ра
Дата
окончания
срока
действия
договора
все-
го
в том числе
сумма
основ-
ного
долга
сумма
вознаг-
ражде-
ния
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Займы,
полученные
1.1
от банков
второго уровня
1.1.1
1.2
от
организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских
операций
1.2.1
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 23
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о прочей кредиторской задолженности
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 _________ 20__ года
(в тысячах тенге)
N п/п
Вид кредиторской задолженности
Сумма
Примечание
1
2
3
4
1
Прочая кредиторская задолженность, в том числе по видам
1.1
Начисленные расходы за ремонт
1.2
Начисленные расходы за рекламу
1.3
Начисленные представительские расходы
1.4
Начисленные прочие общехозяйственные расходы
1.5
Начисленные расходы по аренде
1.6
Покупка инвестиций в капитал других юридических лиц
1.7
Задолженность, связанная с покупкой активов
1.8
Задолженность аффилиированным лицам
1.9
Финансовый лизинг полученный
1.10
Обязательные взносы в АО "Фонд гарантирования страховых
выплат"
1.11
Чрезвычайные взносы в АО "Фонд гарантирования страховых
выплат"

6.4.3
жарғылық капиталдағы қатысу үлестері
6.4.
3.1
6.4.
3.n
7
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам) _____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 22-қосымша
Алынған заемдар туралы есеп
200___ жылғы 01 ________ жағдай бойынша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы__________
(мың теңгемен)
N р/с
Заем берушiнiң толық атауы
Қаржы мекемесiнiң  коды
Заем шартының мерзiмi
Заем шарты бойынша заем сомасы
Баланс бойынша берешек сомасы
Ескерту
Шарт жасалған күн
Шарттың қолданылу мерзiмiнiң аяқталу күні
барлығы
оның ішінде
негiзгi борыш сомасы
сыйақы сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Алынған заемдар
1.1
екінші деңгейдегі банктерден
1.1.1
1.2
банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар
1.2.1
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам) _____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» _________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 23-қосымша
Басқа кредиторлық берешек туралы есеп
200___ жылғы 01 ________ жағдай бойынша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы________________
(мың теңгемен)
N р/с
Кредиторлық берешек түрi
Сомасы
Ескерту
1
2
3
4
1
Басқа кредиторлық берешек, оның iшiнде түрлерi бойынша
1.1
Жөндеуге есептелген шығыстар
1.2
Жарнамаға есептелген шығыстар
1.3
Есептелген өкiлдiк шығыстар
1.4
Есептелген басқа жалпы шаруашылық шығыстар
1.5
Жалдау бойынша есептелген шығыстар
1.6
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар сатып алу
1.7
Активтер сатып алуға байланысты берешек
1.8
Аффилиирленген тұлғаларға берешек
1.9
Алынған қаржы лизингі
1.10
«Сақтандыру төлемдерiне кепiлдiкке беру қоры» АҚ-ға мiндеттi жарналар
1.11
«Сақтандыру төлемдерiне кепілдiкке беру қоры» АҚ-ға төтенше жарналар

15.1
Удаление сточных вод, отходов и аналогичная
деятельность
15.2
Деятельность общественных объединений
15.3
Деятельность по организации отдыха и
развлечений, культуры и спорта
15.4
Предоставление индивидуальных услуг
16
Деятельность домашних хозяйств, нанимающих
домашнюю прислугу и производящих товары и услуги
для собственного потребления
17
Деятельность экстерриториальных организаций
18
Справочно: физические лица
Итого
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 32
к Правилам представления отчетности
страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Пояснительная записка к отчетности
1. В пояснительной записке классификация статей, приведенная в отчетности, при необходимости, дополняется информацией, поясняющей их смысл.
2. Изменения, произошедшие за отчетный период, должны быть раскрыты по каждой статье с описанием суммарных величин согласно учетной политике.
3. Пояснительная записка к отчетности должна отражать изменения, произошедшие за отчетный период.
4. В пояснительной записке, представляемой ежеквартально, раскрываются изменения, произошедшие по пункту 3 Правил.
Изменения необходимо отражать в соответствии с учетной политикой страховой (перестраховочной) организации.
5. В пояснительной записке также отражается информация об участии страховой (перестраховочной) организации в страховом пуле:
1) наименование и участники страхового пула;
2) дата заключения договора о совместной деятельности;
3) информация о заключенных договорах сострахования: количество договоров, объем и доля ответственности, сумма страховых премий и страховых выплат по договорам сострахования.
6. В пояснительной записке отражается общая информация о страховой (перестраховочной) организации (страховом брокере): полное наименование, краткое наименование, резидентство, дата и номер государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, номер и дата выдачи лицензии, бизнес-идентификационный номер, форма собственности, банковские реквизиты, адрес (юридический и фактический), контактные телефоны, факс, электронная почта, а также сведения об управлении страховой (перестраховочной) организации (страхового брокера) с указанием дат проведенных заседаний (собраний) органами управления страховой (перестраховочной) организации в течение отчетного периода, повестке дня и принятых решениях.

15.1
Ағынды суды, қалдықтарды жою және осыған ұқсас қызметтер
15.2
Қоғамдық бірлестіктердің қызметі
15.3
Демалыс пен көңіл көтеру, мәдениет пен спортты ұйымдастыру бойынша қызмет
15.4
Жеке қызмет көрсетулерді ұсыну
16
Үй қызметшілерін жалдайтын және жеке тұтыну үшін тауарларды өндіретін және қызмет көрсетулерді ұсынатын үй шаруашылықтарының қызметі
17
Бұрынғы аумақтағы ұйымдар қызметі
18
Анықтама үшін: жеке тұлғалар
Жиынтығы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 32-қосымша
Есептілікке берілетін түсіндірме жазба
1. Түсіндірме жазбада есептілікте келтірілген баптарды жіктеу, қажеттілігіне қарай, олардың мағынасын түсіндіретін ақпаратпен толықтырылады.
2. Есепті кезеңде болған өзгерістер есептік саясатқа сәйкес жиынтық шамаларды сипаттай отырып, әрбір бап бойынша ашылып көрсетілуі тиіс.
3. Есептілікке берілетін түсіндірме жазбада есепті кезеңде болған өзгерістер көрсетілуі тиіс.
4. Тоқсан сайын берілетін түсіндірме жазбада Ереженің 3-тармағы бойынша болған өзгерістер ашып көрсетіледі.
Өзгерістерді сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының есептік саясатына сәйкес көрсету қажет.
5. Түсіндірме жазбада, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру пулына қатысуы туралы ақпарат көрсетіледі:
1) сақтандыру пулының атауы және қатысушылары;
2) бірлескен қызмет туралы шартты жасасу күні;
3) жасалатын қоса сақтандыру шарттары туралы ақпарат: шарттардың саны, жауапкершілік көлемі және үлесі, қоса сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақыларының және сақтандыру төлемдерінің сомасы.
6. Түсіндірме жазбада сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы (сақтандыру брокері) туралы жалпы ақпарат көрсетіледі: толық атауы; қысқаша атауы, резиденттігі, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні мен нөмірі, лицензияны беру нөмірі мен күні, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, меншік нысаны, банктік деректемелер, мекен-жайы (заңдық және нақты), байланыс телефондары, факс, электрондық почта, сондай-ақ есепті кезең ішінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басқару органы өткізген отырыстарының күндерін, күн тәртібін және қабылданған шешімдерді көрсетіп, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын басқару туралы мәліметтер.

7. В пояснительной записке детально отражается информация о доходах от инвестиционной и иной деятельности, прочих расходах.
Приложение 33
к Правилам представления отчетности
страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Информация о штатном актуарии страховой (перестраховочной)
организации _____________________________________________
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 _________ 20__ года
1
Фамилия, имя, отчество (при наличии) актуария
2
Номер и дата выдачи лицензии
3
Сведения о прохождении минимальной обязательной
программы обучения актуариев
4
Фактический, юридический адрес
5
Контактные телефоны
6
Факс
7
Электронная почта
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 34
к Правилам представления отчетности
страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Информация о размере собственного удержания страховой
(перестраховочной) организации __________________
по договорам страхования (перестрахования)
___________________________________________
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 _________ 20__ года
Наименование
классов страхования
Абсолютная величина
максимального размера
собственного
удержания по
отдельному договору
страхования/
перестрахования (в
тысячах тенге)
Процент от
фактичес-
кой маржи
платеже-
способнос-
ти, (в
процентах)
Средневзвешен-
ная величина
собственного
удержания
(в тысячах
тенге)
1
2
3
4
5
1
Обязательное страхование:
1.1
гражданско-правовая
ответственность владельцев
транспортных средств
1.2
гражданско-правовая
ответственность перевозчика
перед пассажирами
1.3
страхование в растениеводстве
1.4
страхование гражданско-правовой
ответственности частных
нотариусов
1.5
экологическое страхование
1.6
гражданско-правовая
ответственность аудиторских
организаций
1.7
гражданско-правовая
ответственность туроператора и
турагента
1.8
гражданско-правовая
ответственность владельцев
объектов, деятельность которых
связана с опасностью причинения
вреда третьим лицам
1.9
страхование работника от
несчастных случаев при
исполнении им трудовых
(служебных) обязанностей
1.10
иные виды (классы) страхования
2
Добровольное личное
страхование:
2.1
страхование жизни
2.2
аннуитетное страхование, в том
числе:

7. Түсіндірме жазбада инвестициялық және өзге қызметтен түскен кірістер, басқа шығыстар туралы ақпарат көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 33-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының штаттық актуарийі
туралы ақпарат_________________
200___ жылғы 01 ________ жағдай бойынша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы____________
1
Актуарийдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
2
Лицензияны беру нөмірі және күні
3
Актураийлерді оқытудың ең төмен міндетті бағдарламасынан өтуі туралы мәліметтер
4
Нақты/заңдық мекен-жайы
5
Байланысу телефоны
6
Факс
7
Электрондық почта
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 34-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шартары
бойынша__________сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының меншікті ұстап қалуының мөлшері туралы ақпарат
200___ жылғы 01 ________ жағдай бойынша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы______________
Сақтандыру сыныбының атауы
Сақтандырудың /қайта сақтандырудың жекелеген шарттары бойынша меншікті ұстап қалуының ең жоғарғы мөлшерінің абсолюттік шамасы (мың теңгемен)
Төлем қабілеттілігінің іс жүзіндегі маржасынан пайыз (пайызбен)
Меншікті ұстап қалуының орташа мөлшерленген шамасы (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
1
Міндетті сақтандыру:
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.3
өсімдік шаруашылығындағы сақтандыру
1.4
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.5
экологиялық сақтандыру
1.6
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгін сақтандыру
1.7
туроператордың және турагенттiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.8
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.9
қызметкер еңбек (қызметтік) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан сақтандыру
1.10
сақтандырудың өзге түрлері (сыныптары)
2
Ерікті жеке сақтандыру:
2.1
өмірді сақтандыру
2.2
аннуитеттік сақтандыру, оның ішінде

3.10
страхование гражданско-правовой
ответственности, за исключением
классов, указанных в пунктах
3.7-3.9
3.11
страхование займов
3.12
ипотечное страхование
3.13
страхование гарантий и
поручительств
3.14
страхование от прочих
финансовых убытков
3.15
страхование убытков финансовых
организаций, за исключением
классов, указанных в пунктах
3.11-3.14
3.16
титульное страхование
3.17
страхование судебных расходов
3.18
иные виды (классы) страхования
4
По всему страховому портфелю
Х
Х
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 35
к Правилам представления отчетности
страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о перестраховочной деятельности
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 __________ 20__ года
(в тысячах тенге)
N
Наименование
страховой
(перестраховочной)
организации
Страховые
премии,
переданные
страховой
(перестраховоч-
ной)
организации
Возмещение
по рискам,
полученное
по договорам
перестрахова-
ния
Страховые
премии,
принятые по
договорам
перестрахо-
вания
Страховые
выплаты по
договорам,
принятым
на
перестрахо-
вание
1
2
3
4
5
6
1
Страховые
(перестраховочные)
организации
нерезиденты
Республики Казахстан
1.1
2
Страховые (перестра-
ховочные)
организации
резиденты Республики
Казахстан
2.1
3
Всего
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 36
к Правилам представления отчетности
страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о займах, предоставленных страхователям (для
страховых организаций, осуществляющих деятельность в отрасли
"страхование жизни")
Страховая (перестраховочная) организация _______________
по состоянию на 1 _________ 20__ года
(в тысячах тенге)
п/п
Фамилия и
инициалы
страхователя
Номер и дата
заключенного
договора
страхования
Срок
действия
договора
страхова-
ния
Номер
страхового
полиса
Страховая
сумма
Выкупная
сумма
Сумма
выданного
займа
1
2
3
4
5
6
7
8
Все-
го
продолжение таблицы
п/п
Ставка возна-
граждения
(в процентах)
Сумма задолженности по балансу
Срок
предоставле-
ния займа
Примечание
всего
в том числе
сумма
основного
долга
сумма
вознаг-
раждения
резерв по
сомнитель-
ным долгам
1
9
10
11
12
13
14
15
Все-
го
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 37
к Правилам представления отчетности
страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Информация об аудите страховой (перестраховочной)
организации (страхового брокера) __________________
Страховая (перестраховочная) организация
(страховой брокер) __________________________
по состоянию на 1 января 20__ года
Полное наименование аудиторской организации
Дата начала аудита
Дата окончания аудита
Номер и дата выдачи лицензии
Соответствие квалификационным требованиям по проведению
обязательного аудита (да/нет)
Адрес (юридический и фактический)
Контактные телефоны
Факс
Электронная почта
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 38
к Правилам представления отчетности
страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Информация о заключенных договорах перестрахования
с участием страховых брокеров Республики Казахстан
Страховой брокер
_________________________
по состоянию на 01 _________ 20__ года
Наименование
перестрахо-
вателя
(цедента)
Местонахож-
дение
(страна)
перестра-
хователя
(цедента)
Реквизиты
договора
перестра-
хования
(коверно-
ты)
Наимено-
вание
перест-
раховщи-
ка
Местона-
хождение
(страна)
перестра-
ховщика
Рейтинг
финансовой
надежности
перестра-
ховщика
Наимено-
вание
рейтин-
гового
агентства
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
1.1.
1.2.
...
3
Всего
продолжение таблицы
Класс
(вид)
страхо-
вания
Вид/
форма
пере-
страхо-
вания
Наимено-
вание
страхова-
теля
(при
наличии)
Сумма
страховых
премий,
переданных
на пере-
страхование
(тыс. тенге)
Страховая
сумма по
договору
страхова-
ния (тыс.
тенге)
Лимит
ответст-
венности
перестра-
ховщика
(тыс.
тенге)
Комиссия
страхового
брокера (в
процентах)
9
10
11
12
13
14
15
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _______  ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 2
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
от 3 сентября 2010 года № 128
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан
признаваемых утратившими силу

3.10
3.7-3.9-тармақтарда көрсетілген сыныптарды қоспағанда, азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру
3.11
заемдарды сақтандыру
3.12
ипотеканы сақтандыру
3.13
кепілдіктер мен кепілгерліктерді сақтандыру
3.14
басқа да қаржы шығындарынан сақтандыру
3.15
3.11-3.14-тармақтарда көрсетілген сыныптарды қоспағанда, қаржы ұйымдарының шығындарын сақтандыру
3.16
титулды сақтандыру
3.17
сот шығыстарынан сақтандыру
3.18
сақтандырудың өзге түрлері (сыныптары)
4
Барлық сақтандыру портфелі бойынша
Х
Х
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 35-қосымша
Қайта сақтандыру қызметі бойынша есеп
200___ жылғы 01 ________ жағдай бойынша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы____________
(мың теңгемен)
N
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына берілген сақтандыру сыйлықақылары
Қайта сақтандыру шарттары бойынша алынған тәуекелдер бойынша өтем
Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
Қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша сақтандыру төлемдері
1
2
3
4
5
6
1
Резидент емес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
1.1
2
Резидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
2.1
3
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 36-қосымша
Сақтанушыға («өмірді сақтандыру» саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары үшін) берiлген заем туралы есеп
200___ жылғы 01 ________ жағдай бойынша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы_________________
(мың теңгемен)
№ р/с
Сақтанушының тегі мен инициалдары
Жасалған сақтандыру шартының нөмірі мен күнi
Сақтандыру шартының қолданылу мерзімі
Сақтандыру полисінің нөмірі
Сақтандыру сомасы
Сатып алу сомасы
Берiлген
заем сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
кестенің жалғасы
Сыйақы ставкасы (пайызбен)
Баланс бойынша берешек сомасы
Заем беру мерзiмi
Ескерту
барлығы
оның ішінде
негізгі борыш сомасы
сыйақы сомасы
күмәндi борыштар бойынша резерв
9
10
11
12
13
14
15
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам) _____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 37-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
(сақтандыру брокерінің) аудиті туралы ақпарат
200___ жылғы 01 ________ жағдай бойынша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
(сақтандыру брокері)______________________
Аудиторлық ұйымның толық атауы
Аудит басталған күні
Аудит аяқталған күні
Лицензияны беру нөмірі мен күні
Міндетті аудит жүргізу бойынша біліктілік талаптарына сәйкестігі (иә/жоқ)
Мекен-жайы (заңдық және нақты)
Байланыс телефоны
Факс
Электрондық почта
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есептілікті беру
ережесіне 38-қосымша
Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы ақпарат
200___ жылғы 01 ________ жағдай бойынша
Сақтандыру брокері_____________________
Қайта сақтанушының атауы (цеденттің)
Қайта сақтанушының (цеденттің) орналасқан орны (елі)
Қайта сақтандыру шартының деректемелері (коверноттар)
Қайта сақтандырушының атауы
Қайта сақтандырушының орналасқан орны (елі)
Рейтингтік агенттіктің атауы
1
2
3
4
5
6
8
1.
1.1.
1.2.
...
3
Барлығы
кестенің жалғасы
Сақтандырудың сыныбы (түрі)
Қайта сақтандырудың түрі/нысаны
Сақтанушының атауы (бар болса)
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйақыларының сомасы (мың теңге)
Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы (мың теңге)
Қайта сақтандырушы жауапкершілігінің лимиті (мың теңге)
Сақтандыру брокерінің комиссиясы (пайызбен)
9
10
11
12
13
14
15
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_____________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2010 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 128 қаулысына
2-қосымша
Күші жойылды деп танылатын Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі

1. Постановление Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 329 "Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3348).
2. Пункт 13 приложения к постановлению Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года № 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3868).
3. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года № 16 "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 329 "Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4044).
4. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 сентября 2006 года № 219 "О внесении дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 329 "Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4435, опубликованное 17 ноября 2006 года в газете "Юридическая газета" № 201 (1181)).
5. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 125 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4724).
6. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июня 2008 года № 97 "О внесении изменений и дополнений в Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 329 "Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5274, опубликованное 15 сентября 2008 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 9).

1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есеп беру ережесін бекіту туралы» 2004 жылғы 24 қарашадағы № 329 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3348 тіркелген).
2. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» 2005 жылғы 27 тамыздағы № 310 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3868 тіркелген) қосымшасының 13-тармағы.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерiнiң есеп беру ережесiн бекiту туралы» 2004 жылғы 27 қарашадағы № 329 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы» 2006 жылғы 9 қаңтардағы № 16 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4044 тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есеп беру ережесін бекіту туралы» 2004 жылғы 27 қарашадағы № 329 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» 2006 жылғы 23 қыркүйектегі № 219 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4435 тіркелген, 2006 жылғы 17 қазанда «Заң газеті» газетінде № 201 (1181)) санында жарияланған).
5. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және сақтандыру брокерлерін реттеу және қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 125 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4724 тіркелген) 1-тармағының 1) тармақшасы.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есеп беру ережесін бекіту туралы» 2004 жылғы 27 қарашадағы № 329 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2008 жылғы 30 маусымдағы № 97 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5274 тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2008 жылғы 15 қыркүйекте № 9 жарияланған).

7. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года № 126 "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 329 "Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5329, опубликованное 15 ноября 2008 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 11).
8. Пункт 3 приложения к постановлению Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 апреля 2009 года № 90 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по вопросам регулирования деятельности страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5693).
9. Пункт 1 постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 22 "О внесении изменений и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам деятельности обществ взаимного страхования" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6158).

7. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есеп беру ережесін бекіту туралы» 2004 жылғы 27 қарашадағы № 329 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» 2008 жылғы 22 тамыздағы № 126 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5329 тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2008 жылғы 15 қарашада № 11 жарияланған).
8. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің кейбір қаулыларына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қызметін реттеу бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 29 сәуірдегі № 90 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5693 тіркелген) қосымшасының 3-тармағы.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзара сақтандыру қоғамдары қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 1 наурыздағы № 22 қаулысының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6158 тіркелген) 1-тармағы.