Об утверждении формы Заявки на получение возмещения затрат и резюме Заявки на получение возмещения затрат
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 3 декабря 2010 года № 409. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2010 года № 6666. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 13 июля 2011 года № 240
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра индустрии и новых технологий РК от 13.07.2011 № 240.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктами 11 и 19 Правил и условий предоставления государственной поддержки по выводу отечественной продукции на внешние рынки путем возмещения затрат экспортеров, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1265, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму Заявки на получение возмещения затрат, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму резюме Заявки на получение возмещения затрат, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Таспихов А.С.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Камалиева Б.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр индустрии и
новых технологий
Республики Казахстан                       А. Исекешев
Приложение 1 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 3 декабря 2010 года № 409
Форма
Заявка
на получение возмещения затрат
Кому:
___________________________________________________________________
(наименование рабочего органа межведомственной комиссии по возмещению затрат экспортеров)
От кого:
___________________________________________________________________
(полное наименование с указанием организационно-правовой формы)
Дата государственной регистрации (перерегистрации) __________
_____________________________________________________________
(№ свидетельства, кем и когда выдан)
Численность производственного персонала _______ чел.
Вид деятельности ____________________________________________
Тел/факс: ___________________________________________________
1. Затраты, понесенные экспортером:

Шығындарды өтеуге арналған өтінімді және Шығындарды өтеуге арналған өтінім түйіндемесін нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2010 жылғы 3 желтоқсандағы № 409 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 7 желтоқсанда № 6666 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2011 жылғы 13 шілдедегі N 240 бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2011.07.13 N 240 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1265 қаулысымен бекітілген Экспорттаушылардың шығындарын өтеу жолымен отандық өнімді сыртқы нарыққа шығару бойынша мемлекеттік қолдау ұсыну ережесі мен шарттарының 11 және 19-тармақтарына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес, Шығындарды өтеуге арналған өтінім нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес, Шығындарды өтеуге арналған өтінім түйіндемесі нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (А.С. Таспихов) заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оны кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Б.С. Камалиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық оны алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қазақстан Республикасының Индустрия
және жаңа технологиялар министрі                Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар
министрінің 2010 жылғы
3 желтоқсандағы N 409 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Шығындарды өтеуді алуға арналған мәлімдеме
Кімге:
_____________________________________________________________________
(Экспорттаушылар шығынын өтеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның
жұмыс органның атауы)
Кімнен:________________________________________________________
(ұйымдық құқықтық нысанның толық атауы)
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні_________________________
_____________________________________________________________________
(куәлік №, кіммен және қашан берілді)
Қызметкерлердің өндірістік саны ________________ адам
Қызмет бағыты _______________________________________
Тел/факс: ___________________________________________
1. Экспортердің кеткен шығындары:

1) Затраты, связанные с продвижением (брендинг) и раскруткой
конкретной продукции на внешнем рынке:
Реклама отечественной продукции:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата
приемки
услуг/работ от
поставщика
Сумма затрат
в валюте
платежа
в тенге
Всего
Участие в зарубежных выставках:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата
приемки
услуг/работ от
поставщика
Сумма затрат
в валюте
платежа
в тенге
Всего
Разработка и издание каталога:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата
приемки
услуг/работ от
поставщика
Сумма затрат
в валюте
платежа
в тенге
Всего
2) Затраты на проведение процедур, связанных с регистрацией
товарных знаков и сертификацией продукции в целях экспорта за рубеж:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата
приемки
услуг/работ от
поставщика
Сумма затрат
в валюте
платежа
в тенге
Всего
3) Затраты на оплату услуг по обучению сотрудников, занятых
в сфере управления экспортом, за рубежом, а также с приглашением
экспертов-консультантов на предприятия-экспортеры:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата
приемки
услуг/работ от
поставщика
Сумма затрат
в валюте
платежа
в тенге
Всего
4) Затраты на оплату услуг по маркетинговым исследованиям:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата
приемки
услуг/работ от
поставщика
Сумма затрат
в валюте
платежа
в тенге
Всего
Общая сумма заявляемых к возмещению затрат: ____________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
2. Сведения об экспортируемой продукции:
Наименование продукции с указанием товарной позиции на уровне
10 знаков ТН ВЭД
ТС: ______________________________________________________________
Страна-импортер и наименование организации-импортера: _________
Наименование и реквизиты экспортного контракта: _______________
Объем экспортированной продукции в денежном выражении: _____ тенге.
Доля экспортированной продукции в общем объеме реализованной
продукции за последние два года: ___ %.
3. Перечень документов в соответствии с требованиями пункта 11
Правил и условий предоставления государственной поддержки по выводу
отечественной продукции на внешние рынки путем возмещения затрат
экспортеров, утвержденных постановлением Правительства Республики
Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1265:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
Уполномоченное лицо: __________________________________________
Подпись _______________________
Дата подачи заявки: ___________
Приложение 2 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 3 декабря 2010 года № 409
Форма
Резюме заявки
на получение возмещения затрат
1. Информация об организации, подавшей заявку на возмещение затрат:
Наименование организации с указанием организационно-правовой формы:
_____________________________________________________________
Дата государственной регистрации (перерегистрации) __________
_____________________________________________________________
(№ свидетельства, кем и когда выдан)
Численность производственного персонала ________ чел.
Вид деятельности ___________________________________________________
2. Перечень документов в соответствии с требованиями пункта 11
Правил и условий предоставления государственной поддержки по выводу
отечественной продукции на внешние рынки путем возмещения затрат
экспортеров, утвержденных постановлением Правительства Республики
Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1265:
1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
3. ___________________________________________________________
4. ___________________________________________________________
5. ___________________________________________________________
3. Затраты, заявленные к возмещению:

1) Нақты өнімді сыртқы нарықта жетілдіру (брендинг) және дамытумен байланысты шығындар:
Отандық өнімнің жарнамасы:
Өтелетін шығындар
Шығындар жүргізілген шарттың №
Қамтамасыз етушіден қызмет/жұмысты алу күні
Шығын мөлшері
Төлем валютасында
Теңге мөлшерімен
Барлығы
Шетел көрмелеріне қатысу:
Өтелетін шығындар
Шығындар жүргізілген шарттың №
Қамтамасыз етушіден қызмет/жұмысты алу күні
Шығын мөлшері
Төлем валютасында
Теңге мөлшерімен
Барлығы
Тізімдемені құру және шығару:
Өтелетін шығындар
Шығындар жүргізілген шарттың №
Қамтамасыз етушіден қызмет/жұмысты алу күні
Шығын мөлшері
Төлем валютасында
Теңге мөлшерімен
Барлығы
2) Тауар белгілерін тіркеумен және шетелге шығару мақсатында өнімдерді сертификаттаумен байланысты рәсімдерді жүргізу үшін кеткен шығындар:
Өтелетін шығындар
Шығындар жүргізілген шарттың №
Қамтамасыз етушіден қызмет/жұмысты алу күні
Шығын мөлшері
Төлем валютасында
Теңге мөлшерімен
Барлығы
3) Экспортты басқару саласындағы қызметкерлерді шетелдерде оқыту бойынша, сонымен қатар экспорттаушы-кәсіпорынға сарапшы-консультанттарды шақырып оқыту бойынша қызметтерді төлеуге кеткен шығындар:
Өтелетін шығындар
Шығындар жүргізілген шарттың №
Қамтамасыз етушіден қызмет/жұмысты алу күні
Шығын мөлшері
Төлем валютасында
Теңге мөлшерімен
Барлығы
4) Маркетингтік зерттеу үшін қызметтерді төлеуге кеткен шығындар:
Өтелетін шығындар
Шығындар жүргізілген шарттың №
Қамтамасыз етушіден қызмет/жұмысты алу күні
Шығын мөлшері
Төлем валютасында
Теңге мөлшерімен
Барлығы
Өтеуге мәлімделетін шығындардың жалпы сомасы:________________________
________________________________________________________________теңге                (сан цифрмен және сөздермен жазылады )
2. Экспортты жүзеге асырумен байланысты ақпарат:
Өнімнің атауы ТН ВЭД ТС 10 белгісі деңгейінде тауар позициясын көрсете отырып:
_____________________________________________________________________
Импорттаушы мемлекет және импорттаушы кәсіпорынның атауы:____________
Экспорттық шарттың атауы және деректемелері:_________________________
Көрсетілген өнім бойынша ақшалай түрдегі орындалған экспорттың көлемі теңге:_______________________________________________________________
Соңғы екі жыл ішіндегі өнімді өндірудің жалпы көлеміндегі экспорт үлесі %______________________________________________________________
3. Ережелердің 11-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылдың 29 қарашасындағы № 1265 қаулысымен бекітілген отандық өнімді сыртқы нарыққа экспорттаушылардың шығындарын өтеу жолы арқылы шығару бойынша мемлекеттік қолдау талаптарының шарттарына сәйкес құжаттар тізімі
1._____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
3._____________________________________________________________
4._____________________________________________________________
5._____________________________________________________________
Лауазымдық тұлға_________________
Қолы_____________________________
Күні_____________________________
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар
министрінің 2010 жылғы
3 желтоқсандағы N 409 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Шығындарды өтеуді алуға арналған мәлімдеме түйіндемесі
1.Шығындарды өтеу үшін мәлімдеме жолдаған ұйымның туралы ақпарат:
Ұйымдастырушылық-құқықтық пішіні көрсетілген ұйымның атауы
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні_______________________________
_____________________________________________________________________
(куәлік №, кіммен және қашан берілді)
Қызметкерлердің өндірістік саны____________адам
Міндеттер түрі_________________________________________________
2. Ережелердің 11-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылдың 29 қарашасындағы № 1265 қаулысымен бекітілген отандық өнімді сыртқы нарыққа экспорттаушылардың шығындарын өтеу жолы арқылы шығару бойынша мемлекеттік қолдау талаптарының шарттарына сәйкес құжаттар тізімі:

1) Затраты, связанные с продвижением (брендинг) и раскруткой
конкретной продукции на внешнем рынке:
Реклама отечественной продукции:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата
приемки
услуг/работ от
поставщика
Сумма затрат
в валюте
платежа
в тенге
Всего
Участие в зарубежных выставках:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата приемки
услуг/работ от
поставщика
Сумма затрат
в валюте
платежа
в тенге
Всего
Разработка и издание каталога:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата
приемки
услуг/работ от
поставщика
Сумма затрат
в валюте
платежа
в тенге
Всего
2) Затраты на проведение процедур, связанных с регистрацией
товарных знаков и сертификацией продукции в целях экспорта за рубеж:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата
приемки
услуг/работ от
поставщика
Сумма затрат
в валюте
платежа
в тенге
Всего
3) Затраты на оплату услуг по обучению сотрудников, занятых
в сфере управления экспортом, за рубежом, а также с приглашением
экспертов-консультантов на предприятия-экспортеры:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата
приемки
услуг/работ от
поставщика
Сумма затрат
в валюте
платежа
в тенге
Всего
4) Затраты на оплату услуг на маркетинговые исследования:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата
приемки
услуг/работ от
поставщика
Сумма затрат
в валюте
платежа
в тенге
Всего
Общая сумма заявляемых к возмещению затрат: ____________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
4. Справочная информация:
1) Краткое описание потенциальных возможностей рынка
страны-импортера казахстанской продукции на уровне шести знаков ТН ВЭД
в стоимостном выражении (в тенге), в том числе:
характеристика торгового баланса страны-импортера;
объем импортированной продукции;
ежегодный прирост импортируемой продукции за последние 5 лет;
совокупный спрос в стране-импортера и предложение импортируемой
продукции на мировом рынке.
2) Соотношение объема экспортированной продукции в денежном
выражении к сумме предполагаемых к возмещению затрат (в тенге).
5. Общая сумма, предполагаемая к возмещению затрат: ________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
Должностное лицо ____________
Подпись ____________
Дата _______________
Примечание: для пересчета затрат в тенге и подсчета итоговой
суммы принимаются курсы валют Национального банка Республики Казахстан,
действовавшие на дату выхода объявления о приеме Заявок.

1)_____________________________________________________________
2)_____________________________________________________________
3)_____________________________________________________________
4)_____________________________________________________________
5)_____________________________________________________________
3. Өтеуге мәлімделген шығындар
1. Нақты өнімді сыртқы нарықта жетілдіру (брендинг) және дамытумен байланысты шығындар:
Отандық өнімнің жарнамасы:
Шығындар атауы
Шығындар жүргізілген шарттың №
Қамтамасыз етушіден қызмет/жұмысты алу күні
Шығын мөлшері
Төлем валютасында
Теңге мөлшерімен
Барлығы
Шетел көрмелеріне қатысуы:
Шығындар атауы
Шығындар жүргізілген шарттың №
Қамтамасыз етушіден қызмет/жұмысты алу күні
Шығын мөлшері
Төлем валютасында
Теңге мөлшерімен
Барлығы
Тізімдемені құру және шығару:
Шығындар атауы
Шығындар жүргізілген шарттың №
Қамтамасыз етушіден қызмет/жұмысты алу күні
Шығын мөлшері
Төлем валютасында
Теңге мөлшерімен
Барлығы
2) Тауар белгілерін тіркеумен және шетелге шығару мақсатында өнімдерді сертификаттаумен байланысты рәсімдерді жүргізу үшін кеткен шығындар:
Шығындар атауы
Шығындар жүргізілген шарттың №
Қамтамасыз етушіден қызмет/жұмысты алу күні
Шығын мөлшері
Төлем валютасында
Теңге мөлшерімен
Барлығы
3) Экспортты басқару саласындағы қызметкерлерді шетелдерде оқыту бойынша, сонымен қатар экспорттаушы-кәсіпорынға сарапшы-консультанттарды шақырып оқыту бойынша қызметтерді төлеуге кеткен шығындар:
Шығындар атауы
Шығындар жүргізілген шарттың №
Қамтамасыз етушіден қызмет/жұмысты алу күні
Шығын мөлшері
Төлем валютасында
Теңге мөлшерімен
Барлығы
4) Маркетингтік зерттеу үшін қызметтерді төлеуге кеткен шығындар:
Шығындар атауы
Шығындар жүргізілген шарттың №
Қамтамасыз етушіден қызмет/жұмысты алу күні
Шығын мөлшері
Төлем валютасында
Теңге мөлшерімен
Барлығы
Өтеуге мәлімделетін шығындардың соңғы сомасы:__________________
________________________________________________________________теңге             (сан цифрмен және сөздермен жазылады)
4. Ақпараттық анықтама:
1) ТН ВЭД алты белгісі дәрежесіндегі құн мөлшерінде (теңге) қазақстандық өнімдерді импорттаушы-мемлекет нарығының келешек мүмкіншіліктерінің қысқаша сипатамасы:
импорттаушы-мемлекет сауда теңдігінің сипаттамасы;
өнімнің импорт көлемі;
соңғы 5 жыл ішіндегі өнім импортының жалпы құнының жыл сайынғы өсімі;
импорттаушы-мемлекеттегі бірлескен сұраным және дүниежүзілік нарықтағы импорттық өнімнің ұсынысы;
2) Ақшалай мәнді экспорттық өнім көлемінің ұсынылған шығындарды өтеу сомасына (теңгеде) қатынасы.
5. Өтеуге алынатын шығындардың жалпы сомасы:___________________
________________________________________________________________теңге                (сан цифрмен және сөздермен жазылады)
Лауазымдық тұлға _________________
Қолы _____________________________
Күні _____________________________
Ескертпе: теңге мөлшерінде шығындарды және қорытынды соманы есептеу үшін мәлімдеме қабылдау туралы хабарландырудың шыққан күнінде жарамды болған Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің валюта бағамы алынады.