Об утверждении форм проверочных листов по налоговым проверкам
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 февраля 2010 года № 32 и Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 4 февраля 2010 года № 27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 февраля 2010 года № 6037. Утратил силу совместным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 469 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 304
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра финансов РК от 16.09.2011 № 469 и и.о. Министра экономического развития и торговли РК от 16.09.2011 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие совместного приказа см. п. 3.
В целях реализации статьи 38 Закона Республики Казахстан "О частном предпринимательстве" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить формы проверочных листов:
1) по комплексным или тематическим проверкам, согласно Приложению 1 к настоящему приказу;
2) по встречным проверкам, согласно Приложению 2 к настоящему приказу;
3) по тематическим проверкам по отдельным вопросам, согласно Приложению 3 к настоящему приказу;
4) по хронометражному обследованию, согласно Приложению 4 к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 3 февраля 2010 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов                      Министр экономики и
Республики Казахстан                  бюджетного планирования
___________ Б. Жамишев                Республики Казахстан
____________ Б. Султанов
Приложение 1
к Совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 февраля 2010 года № 32,
Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 4 февраля 2010 года № 27
форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
по комплексным или тематическим проверкам
Орган налоговой службы, назначивший проверку _______________________
____________________________________________________________________
Предписание ________________________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. или наименование налогоплательщика (налогового агента) ______
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
РНН ________________________________________________________________
ИИН/БИН (при его наличии) __________________________________________
Перечень требований
1
Соблюдение налогового законодательства Республики Казахстан по
всем видам налогов и других обязательных платежей в бюджет,
полноты и своевременности исчисления, удержания и перечисления
обязательных пенсионных взносов, полноты и своевременности
исчисления и уплаты социальных отчислений
2
Соблюдение налогового законодательства Республики Казахстан, а
также иного законодательства Республики Казахстан по вопросам,

Салықтық тексерулер бойынша тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 2 ақпандағы N 32 және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2010 жылғы 4 ақпандағы N 27 Бірлескен бұйрықтары. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 8 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6037 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 469 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және Сауда министрінің м.а 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 304 Бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.09.16 № 469 және ҚР Экономикалық даму және Сауда министрінің м.а 2011.09.16 № 304 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бірлескен бұйрығымен.
«Жеке кәсіпкерлік туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 38-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мынадай:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес кешенді немесе тақырыптық салық тексерулері бойынша;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес қарсы салық тексерулері бойынша;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жекелеген мәселелер жөнінде тақырыптық салық тексерулері бойынша;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес хронометраждық зерттеулер бойынша тексеру парақтарының нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Д.Е. Ерғожин):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2010 жылдың 3 ақпанынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының           Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                      Экономика және бюджеттік
______________ Б. Жәмішев           жоспарлау министрі
______________ Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 2 ақпандағы № 32
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2010 жылғы 4 ақпандағы № 27
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
нысан
Кешенді немесе тақырыптық салық тексерулері бойынша тексеру парағы
Тексеруді белгілеген салық қызметі органы _______________________
__________________________________________________________________
Нұсқама __________________________________________________________
(№, күні)
Салық төлеушінің (салық агентінің) аты-жөні немесе атауы _________
__________________________________________________________________
СТН _____________________________________________________________
ЖСН/БСН (бар болса) _____________________________________________
Талаптар тiзбесi
1
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің барлық түрлері бойынша салық заңнамасының сақталуы, міндетті зейнетақы жарналарының толық және уақтылы есептелуі, ұсталуы және аударылуы, әлеуметтік аударымдардың толық және уақтылы есептелуі және төленуі
2

предусмотренным в подпункте 2) пункта 5 статьи 627 Кодекса
Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в
бюджет", согласно предписанию
3
Наличие налоговой учетной политики, утвержденной в установленном
порядке
4
Наличие налоговых регистров, утвержденных в установленном
порядке
Отметка налогоплательщика (налогового агента) о получении
проверочного листа:
"_____"___________ 20___ г. ________________________________________
( Ф.И.О., должность, подпись)
Приложение 2
к Совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 февраля 2010 года № 32,
Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 4 февраля 2010 года № 27
форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
по встречным проверкам
Орган налоговой службы, назначивший
проверку __________________________________________________________
___________________________________________________________________
Предписание _______________________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. или наименование налогоплательщика (налогового агента) _____
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
РНН _______________________________________________________________
ИИН/БИН (при его наличии) _________________________________________
Перечень требований
1
Постановка на учете в качестве плательщика НДС
2
Наличие взаиморасчетов с налогоплательщиком, указанным в
предписании
3
Отражение взаиморасчетов с проверяемым налогоплательщиком в
бухгалтерском учете и налоговой отчетности
Отметка налогоплательщика (налогового агента) о получении
проверочного листа:
"_____"__________ 20___ г. _____________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись)
Приложение 3
к Совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 февраля 2010 года № 32,
Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 4 февраля 2010 года № 27
форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
по тематическим проверкам по отдельным вопросам
Орган налоговой службы, назначивший
проверку __________________________________________________________
___________________________________________________________________
Предписание _______________________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. или наименование налогоплательщика _________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
РНН _______________________________________________________________
ИИН/БИН (при его наличии) _________________________________________
Перечень требований
1
Постановка на регистрационный учет в налоговых органах
2
Наличие контрольно-кассовой машины
3
Наличие разового талона
4
Наличие лицензии, разрешения на отпуск этилового спирта,
патента, регистрационной карточки, указанной в статье 574
Налогового кодекса
4.1
Производство бензина (кроме авиационного), дизельного топлива
4.2
Оптовая и (или) розничная реализация бензина
(кроме авиационного), дизельного топлива
4.3
Производство этилового спирта и (или) алкогольной продукции
4.4
Оптовая реализация алкогольной продукции
4.5
Производство и (или) оптовая реализация табачных изделий
4.6
Организация, проведение лотереи и реализация лотерейных билетов
4.7
Игорный бизнес
4.8
Услуги с использованием игровых автоматов без выигрыша,
персональных компьютеров для игр, игровых дорожек, картов,
бильярдных столов
Отметка налогоплательщика о получении проверочного листа:
"_____"___________ 20___ г. ________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись)
Приложение 4
к Совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 февраля 2010 года № 32,
Министра экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 4 февраля 2010 года № 27
форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
по хронометражному обследованию
Орган налоговой службы, назначивший
проверку __________________________________________________________
___________________________________________________________________
Предписание _______________________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. или наименование налогоплательщика _________________________
___________________________________________________________________
РНН _______________________________________________________________
ИИН/БИН (при его наличии) _________________________________________
Перечень требований
1
Установление фактического дохода и фактических затрат,
связанных с деятельностью, направленной на получение дохода
2
Определение объектов налогообложения и объектов, связанных с
налогообложением
Отметка налогоплательщика о получении проверочного листа:
"_____"___________ 20___ г. __________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись)

«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексінің 627-бабы 5-тармағының 2) тармақшасында көзделген мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының салық заңнамасының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының өзге заңнамасының да сақталуы, нұсқамаға сәйкес
3
Белгіленген тәртіппен бекітілген салықтық есепке алу саясатының болуы
4
Белгіленген тәртіппен бекітілген салықтық тіркелімдердің болуы
Салық төлеушінің (салық агентінің) тексеру парағын алғаны туралы белгі:
20__ жылғы «__» ___________      __________________________________
(Аты-жөні, лауазымы, қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 2 ақпандағы № 32
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2010 жылғы 4 ақпандағы № 27
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
нысан
Қарсы тексеру бойынша
тексеру парағы
Тексеруді белгілеген салық қызметі органы ______________________
________________________________________________________________
Нұсқама ________________________________________________________
(№, күні)
Салық төлеушінің (салық агентінің) аты-жөні немесе атауы _______
________________________________________________________________
СТН ____________________________________________________________
ЖСН/БСН (бар болса) ____________________________________________
Талаптар тiзбесi
1
ҚҚС төлеуші ретінде есепке қою
2
Нұсқамада көрсетілген салық төлеушімен өзара есеп айырысуларының болуы
3
Тексерілетін салық төлеушімен бухгалтерлік есепте және салық есептілігінде өзара есеп айырысулардың көрсетілуі
Салық төлеушінің (салық агентінің) тексеру парағын алғаны туралы белгі:
20__ жылғы «__» __________      _________________________________
(Аты-жөні, лауазымы, қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 2 ақпандағы № 32
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2010 жылғы 4 ақпандағы № 27
бірлескен бұйрығына
3-қосымша
нысан
Жекелеген мәселелер жөніндегі тақырыптық тексерулер бойынша тексеру парағы
Тексеруді белгілеген салық қызметі органы ________________________
__________________________________________________________________
Нұсқама __________________________________________________________
(№, күні)
Салық төлеушінің аты-жөні немесе атауы ___________________________
__________________________________________________________________
СТН ______________________________________________________________ ЖСН/БСН (бар болса) ______________________________________________
Талаптар тiзбесi
1
Салық органдарында тіркеу есебіне қою
2
Бақылау-кассалық машинаның болуы
3
Бір жолғы талонның болуы
4
Этил спиртін босатуға Салық кодексінің 574-бабында көрсетілген лицензияның, рұқсаттың, патенттің, тіркеу карточкасының болуы
4.1
Бензин (авиациялықтан басқа), дизель отынын өндіру
4.2
Бензинді (авиациялықтан басқа), дизель отынын көтерме және (немесе) бөлшек сату
4.3
Этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өндіру
4.4
Алкоголь өнімін көтерме сату
4.5
Темекі өнімдерін өндіру және (немесе) көтерме сату
4.6
Лотереяларды ұйымдастыру, өткізу және лотерея билеттерін сату
4.7
Ойын бизнесі
4.8
Ұтыссыз ойын автоматтарын, ойын үшін жеке компьютерлерді, ойын жолдарын, карталарды, бильярд үстелдерін пайдалана отырып көрсетілетін қызметтер
Салық төлеушінің тексеру парағын алғаны туралы белгі:
20__ жылғы «__» _________       ___________________________________
(Аты-жөні, лауазымы, қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 2 ақпандағы № 32
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2010 жылғы 4 ақпандағы № 27
бірлескен бұйрығына
4-қосымша
нысан
Хронометраждық тексерулер бойынша тексеру парағы
Тексеруді белгілеген салық қызметі органы ________________________
__________________________________________________________________
Нұсқама __________________________________________________________
(№, күні)
Салық төлеушінің аты-жөні немесе атауы ___________________________
__________________________________________________________________
СТН ______________________________________________________________
ЖСН/БСН (бар болса )______________________________________________
Талаптар тiзбесi
1
Табыс алуға бағытталған қызметке байланысты іс жүзіндегі кірістерді және іс жүзіндегі шығындарды белгілеу
2
Салық салынатын объектілерді және салық салуға байланысты объектілерді анықтау
Салық төлеушінің тексеру парағын алғаны туралы белгі:
20__ жылғы «___» _________       _________________________________
(Аты-жөні, лауазымы, қолы)