Об утверждении формы проверочного листа по проверкам памятника истории и культуры
Совместный приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 12 февраля 2010 года № 27 и Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 24 февраля 2010 года № 97. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2010 года № 6116
В соответствии с пунктом 2 статьи 38 Закона Республики Казахстан "О частном предпринимательстве" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую форму проверочного листа памятника истории и культуры.
2. Комитету культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра культуры и информации Республики Казахстан Бурибаева А.И.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и действует до 1 января 2011 года.
Министр культуры и                        Министр экономики и
информации Республики Казахстан           бюджетного планирования
М. Кул-Мухаммед                           Республики Казахстан
Б. Султанов
Утвержден
совместным приказом
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
от 12 февраля 2010 года № 27
и Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 24 февраля 2010 года № 97
Форма
Проверочный лист
по проверкам памятника истории и культуры
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _______________________________________________
_____________________________________________________________________
РНН
ИНН/БИН _____________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
1
Обеспечение соблюдения собственником (пользователем)
сохранности памятника истории и культуры и порядка его
содержания
2
Наличие у собственника (пользователя) соответствующих
охранных обязательств на памятник истории и культуры
3
Наличие у собственника (пользователя) охранной доски,
содержащей основные данные о памятнике истории и культуры и
указание о том, что охраняется государством
4
Наличие паспорта на каждый памятник истории и культуры
5
Наличие решения государственного органа о предоставлении в
пользование памятника истории и культуры
6
Наличие охранных зон, зон регулирования застройки или
охраняемого природного ландшафта на объектах истории и
культуры
7
Охранная зона вокруг памятника истории и культуры отмечается
охранными знаками или распаханной полосой, или ограждениями,
или кустарниковыми насаждениями по линии их границ
8
Наличие повреждения либо изменения исторического,
архитектурно-художественного облика памятника истории и
культуры, которое возможно устранить
9
Соблюдение правил проведения каких-либо работ в границах
охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого
природного ландшафта
10
Обеспечение защиты от уничтожения, перемещения, акта
вандализма, фальсификации, мистификации, искажения, изъятия
из исторического контекста памятника истории и культуры
11
Вывоз памятника истории и культуры или его фрагментов
12
Наличие повреждения либо изменения исторического,
архитектурно-художественного облика памятника истории и
культуры, которое невозможно устранить
13
Наличие согласования с государственным органом
научно-проектной документации на все виды работ по
памятникам истории и культуры и их охранным зонам, проекты
планировки, застройки и реконструкции
14
Проведение научно-реставрационных работ без соответствующих
лицензий
15
Проведение всех видов работ, создающих угрозу для
существования памятника истории и культуры
16
Производство проектных, изыскательских, строительных,
мелиоративных, дорожных и других видов работ, которые могут
создать угрозу для существования памятников истории и
культуры
Дата окончания проверки ____________________
Должностные лица государственного органа:
_______________________   ____________            _________________
(должность)             (подпись)                  (Ф.И.О.)
_______________________   ____________            __________________
(должность)             (подпись)                  (Ф.И.О.)
Руководитель субъекта частного предпринимательства, индивидуальный
предприниматель:
__________________________________       ___________________________
(Ф.И.О., должность)                          (подпись)

Тарих және мәдениет ескерткішін тексерулер бойынша тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2010 жылғы 12 ақпандағы N 27 және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2010 жылғы 24 ақпандағы N 97 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 10 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6116 болып енгізілді
«Жеке кәсіпкерлік туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған тарих және мәдениет ескерткіштерін тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министрі А.И. Бөрібаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының        Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі   Экономика және бюджеттік
____________ М. Құл-Мұхаммед     жоспарлау министрі
____________ Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрінің
2010 жылғы 12 ақпандағы және
Қазақстан Республикасы Экономика
және бюджеттік жоспарлау министрінің
2010 жылғы 24 ақпандағы № 97
бірлескен бұйрығымен бекітілді
Нысан
Тарих және мәдениет ескерткішін тексерулер бойынша тексеру парағының нысаны
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган __________________________
___________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________
(№, күні)
Субъектінің атауы _________________________________________________
___________________________________________________________________
СТН, ЖБН/БСН ______________________________________________________
Мекен-жайы ________________________________________________________
___________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
1
Меншік иесінің тарих және мәдениет ескерткішінің сақталуы мен оны дұрыс күтіп ұстау тәртібін сақтауын қамтамасыз ету
2
Меншік иесінде (пайдаланушыда) тарих және мәдениет ескерткішіне тиісті қорғау міндеттемелерінің болуы
3
Меншік иесінің (пайдаланушының) тарих және мәдениет ескерткіші туралы негізгі деректер жазылған және ескерткіштің мемлекет қорғауында екендігін көрсететін қорғау тақтайшаларының болуы
4
Әрбір тарих және мәдениет ескерткіші паспортының бар болуы
5
Тарих және мәдениет ескерткішін пайдалануға беру туралы мемлекеттік мекеменің шешімінің болуы
6
Тарих және мәдениет объектісінде қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу және қорғалатын табиғи ландшафт аймақтарының болуы
7
Тарих және мәдениет ескерткішінің айналасындағы қорғау аймағы қорғау белгілерімен немесе олардың шекара сызықтары бойынша жыртылған жермен немесе қоршаулармен, не бұталар отырғызу арқылы белгіленеді
8
Тарих және мәдениет ескерткішінің сәулеттік-көркемдік бейнесін өзгерту немесе зақым келген жағдайда дұрыстау мүмкіндігінің болуы
9
Қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекарасында кез келген жұмыстарды жүргізудің ережесін сақтау
10
Тарих және мәдениет ескерткіштерін зақымдаудан және (немесе) жоюдан, тағылық актілерінен, жалған дәріптеуден, өңін айналдырудан, бұрмалаудан, орынсыз өзгерістер енгізуден, тарихи түпмәтіннен үзіп тастаудан қорғауды қамтамасыз ету
11
Тарих және мәдениет ескерткіштерін немесе оның бөлшектерін әкету
12
Тарих және мәдениет ескерткіштерінің сәулеттік-көркемдік тарихи бейнесіне жоюға келмейтін зақымдар мен өзгертулердің болуы
13
Тарих және мәдениет ескерткіштері және олардың қорғау аймақтары жөніндегі жұмыстардың барлық түрлеріне, жоспарлау жобасына, салу және қайта жөндеуге ғылыми-жобалық құжаттаманың мемлекеттік органдармен келісуінің болуы
14
Тиісті лицензияларсыз ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүргізу
15
Тарих және мәдениет ескерткіштерінің сақталуына қауіп төндіретін жұмыстың барлық түрін жүргізу
16
Тарих және мәдениет ескерткіштерінің сақталуына қатер төндіретін жобалау, іздестіру, құрылыс, мелиорация, жол жөндеу жұмыстарын және басқа да жұмыс түрлерін жүргізу
Тексерудің аяқталу мерзімі ____________________
Мемлекеттік органның лауазымдық тұлғалары:__________________________ ____________  _________________________
(лауазымы)           (қолы)               (А.Ә.Т.)
__________________________ ____________  _________________________
(лауазымы)            (қолы)             (А.Ә.Т.)
Жеке кәсіпкер, жеке кәсіпкерлік субъектісінің басшысы:
____________________________________________________ _____________
(А.Ә.Т., лауазымы))                       (қолы)