Об утверждении Типовой формы путевки, а также правил ее выдачи
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2010 года № 220. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2010 года № 6198. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 10-1/18
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2012 № 10-1/18.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие постановления см. п. 4.
В соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) типовые формы путевок субъектов охотничьего и рыбного хозяйств;
2) правила выдачи путевок субъектами охотничьего и рыбного хозяйств.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 июня 2007 года № 16-01-07/81п "Об утверждении Типовой формы путевки рыбохозяйственных организаций" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4795, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2007 г., апрель-июнь).
3. Департаменту стратегии использования природных ресурсов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Куришбаев
Утверждена
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 31 марта 2010 года № 220
Үлгі нысан
Типовая форма
Жолдаманың алдыңғы беті
Лицевая сторона путевки
Аңшылық шаруашылығының аумағында ғана жарамды
Действительно только на территории охотничьего хозяйства
_______________________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы)
(наименование субъекта охотничьего хозяйства)
ЖОЛДАМА № _____________________ (бір жолғы, маусымдық)
(тіркеу нөмірі)
ПУТЕВКА № _____________________ (разовая, сезонная)
(регистрационный номер)
Жолдама құны _____________________ теңге
Стоимость путевки ________________ тенге
Аңшының Т.А.Ж. _____________________________________________________
Ф.И.О. охотника ____________________________________________________
Аңшының куәлігі № ____________________ Берілген күні _______________
Удостоверение охотника № _______________ Дата выдачи _______________
Аң аулау учаскесі нақты белгіленген аңшылық шаруашылығының атауы
____________________________________________________________________
Наименование охотничьего хозяйства, с указанием конкретного участка
для охоты
____________________________________________________________________
Қорықшыға жіберіледі _______________________________________________
(Т.А.Ж.)
Направляется к егерю _______________________________________________
(Ф.И.О.)
Қолданылу мерзімі 20__ жылғы "___" _________ ден 20__ жылғы
"___" ___________ дейін
Срок действия с "___" _________ 20__ г. по "___" _________ 20__ г.
Аңшылық шаруашылығының жолдама берген жауапты адамы ________________
(Т.А.Ж, қолы)
Ответственное лицо, охотничьего хозяйства, выдавшее
путевку ______________________
(Ф.И.О., подпись)
Аңшылық шаруашылығының ішкі күн тәртібінің ережелерімен
таныстым ______________
(аңшының қолы)
С правилами внутреннего распорядка охотничьего хозяйства
ознакомлен _________________
(подпись охотника)
М.О. Жолдама берілген күн 20__ жылғы "___"____________
М.П. Дата выдачи путевки "___" ___________ 20__ г.
Жолдаманың артқы беті
Обратная сторона Путевки
Марканы желімдеуге
арналған орын (немесе
тұяқты жануарлардың
түрі мен саны туралы
белгі соғу)
Место для наклеивания
марок (или отметка о
виде и количестве
копытных животных)
Нақты
ауланғаны
Фактически
добыто
Күні
Дата
Қорықшының немесе
аңшының қолы
Подпись егеря или
охотника
Құстың
түрі
Вид дичи
Саны
Количество
Ескерту:

Жолдаманың үлгі нысанын, сондай-ақ оны беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2010 жылғы 31 наурыздағы N 220 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 29 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6198 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 10-1/18 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.01.17 № 10-1/18 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) аңшылық және балық шаруашылығы субъектілері жолдамаларының үлгі нысандары;
2) аңшылық және балық шаруашылығы субъектілерімен жолдама беру ережелері бекітілсін.
2. «Балық шаруашылығы ұйымдарының жолдама үлгi нысанын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Балық шаруашылығы комитетi төрағасының 2007 жылғы 18 маусымдағы № 16-01-07/81п (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 4795 нөмірмен тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдарының актiлер жинағында, 2007 жылғы маусым-шiлдеде жарияланған) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Табиғат ресурстарын пайдалану стратегиясы департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық бірінші рет ресми жарияланғаннан бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр                                         А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 31 наурыздағы
№ 220 бұйрығымен
бекітілген
Үлгі нысан
Типовая форма
Жолдаманың алдыңғы беті
Лицевая сторона путевки
Аңшылық шаруашылығының аумағында ғана жарамды Действительно только на территории охотничьего хозяйства _________________________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы)
(наименование субъекта охотничьего хозяйства)           ЖОЛДАМА №_____________ (бір жолғы, маусымдық)
(тіркеу нөмірі)
ПУТЕВКА № _______________________ (разовая, сезонная)
(регистрационный номер) Жолдама құны _____________________ теңге
Стоимость путевки ________________ теңге Аңшының Т.А.Ж. ____________________________________________________
Ф.И.О. охотника ___________________________________________________ Аңшының куәлігі № ____________________ Берілген күні ______________
Удостоверение охотника № _____________ Дата выдачи ________________ Аң аулау учаскесі нақты белгіленген аңшылық шаруашылығының атауы
___________________________________________________________________ Наименование охотничьего хозяйства, с указанием конкретного участка для охоты
___________________________________________________________________ Қорықшыға жіберіледі ______________________________________________
(Т.А.Ж.)
Направляется к егерю ______________________________________________
(Ф.И.О.) Қолданылу мерзімі 20__ жылғы «___» _____ ден 20__ жылғы «___» ______ дейін
Срок действия с «___» ______ 20__ г. по «___» ______________ 20__ г. Аңшылық шаруашылығының жолдама берген жауапты адамы _______________
(Т.А.Ж, қолы)
Ответственное лицо, охотничьего хозяйства, выдавшее путевку _________________
(Ф.И.О., подпись) Аңшылық шаруашылығының ішкі күн тәртібінің ережелерімен таныстым
_______________
(аңшының қолы) С правилами внутреннего распорядка охотничьего хозяйства ознакомлен
__________________
(подпись охотника) М.О.           Жолдама берілген күн 20__ жылғы «___» ______________
М.П.           Дата выдачи путевки «___» ___________ 20__ г.
Жолдаманың артқы беті
Обратная сторона Путевки
Марканы желімдеуге арналған орын (немесе тұяқты жануарлардың түрі мен саны туралы белгі соғу) Место для наклеивания марок (или отметка о виде и количестве копытных животных) Нақты ауланғаны
Фактически добыто
Күні Дата Қорықшының немесе аңшының қолы Подпись егеря или охотника
Құстың түрі Вид дичи Саны Количество
Ескерту:

1. Марка аңшылық шаруашылығы ұйымының мөрімен (штампымен) есептен
шығарылады
2. Жануарларды нақты аулау туралы белгі соғуды қорықшы немесе ол
жоқ кезде – аңшының өзі жүргізеді
3. Жолдаманы басқа адамға беруге тыйым салынады
Примечание:
1. Марка гасится печатью (штампом) субъекта охотничьего хозяйства
2. Отметка о фактической добыче животных производится егерем или
при его отсутствии – самим охотником
3. Передача Путевки другому лицу запрещена
Утверждена
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 31 марта 2010 года № 220
Үлгі нысан
Типовая форма
Жолдаманың алдыңғы беті
Лицевая сторона путевки
_____________________________________________ аумағында ғана жарамды
(балық шаруашылығы субъектісінің атауы)
Действительно только на территории
________________________________________________
(наименование субъекта рыбного хозяйства)
ЖОЛДАМА № __________________ (бір жолғы, маусымдық)
(тіркеу нөмірі)
ПУТЕВКА № _________________ (разовая, сезонная)
(регистрационный номер)
Жолдама құны _____________________ теңге
Стоимость путевки ________________ тенге
Т.А.Ж. _____________________________________________________________
Ф.И.О. _____________________________________________________________
Берілген күні _________________________
Дата выдачи ___________________________
Балық шаруашылығы субъектісінің атауы
____________________________________________________________________
Наименование субъекта рыбного хозяйства
____________________________________________________________________
су айдынына және (немесе) учаскеге
____________________________________________________________________
(су айдыныны немесе учаскенің атауы)
________________________________________ аулау мақсатында жіберіледі
(балықтың және басқа да су жануарларының түрі)
Направляется на водоем и (или) участок _____________________________
(наименования водоема или участка)
с целью добывания __________________________________________________
(вид рыб и других водных животных)
Ауланатын балықтың және басқа да су жануарларының түрлері бойынша
көлемі (кг) ________________________________________________________
____________________________________________________________________
Количество вылавливаемой рыбы и других водных животных (кг) по видам
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қолданылу мерзімі 20__ жылғы "___" _________ ден 20__ жылғы
"___" __________ дейін
Срок действия с "___" _________ 20___ г. по "___" _________ 20___ г.
Жолдама берген балық шаруашылығы субъектісінің жауапты адамы
____________________________________________________________________
(Т.А.Ж, қолы)
Ответственное лицо, субъекта рыбного хозяйства, выдавшее путевку
____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Ішкі күн тәртібінің ережелерімен таныстым жолдаманы алдым __________
(Т.А.Ж, қолы)
Путевку получил с правилами внутреннего распорядка ознакомлен
__________________________
(Ф.И.О., подпись)
М.О. Жолдама берілген күн 20__ жылғы "___" _______________
М.П. Дата выдачи путевки "___" ___________ 20__ г. ___________
Жолдаманың артқы бетi
Обратная сторона Путевки
Нақты ауланғаны
Фактически добыто
Күнi
Дата
Жолдаманы
рәсімдеген
корықшының немесе
тұлғаның қолы
Подпись егеря или
лица на которого
оформлена путевка
Аулаған балықтың,
басқа су
жануарларының
түрлерi
Вид рыб, других
водных животных
Саны
(кг)
Количество
(кг)
Ескерту:

1. Марка аңшылық шаруашылығы ұйымының мөрімен (штампымен) есептен шығарылады
2. Жануарларды нақты аулау туралы белгі соғуды қорықшы немесе ол жоқ кезде – аңшының өзі жүргізеді
3. Жолдаманы басқа адамға беруге тыйым салынады
Примечание:
1. Марка гасится печатью (штампом) субъекта охотничьего хозяйства
2. Отметка о фактической добыче животных производится егерем или при его отсутствии – самим охотником
3. Передача Путевки другому лицу запрещена
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 31 наурыздағы
№ 220 бұйрығымен
бекітілген
Үлгі нысан
Типовая форма
Жолдаманың алдыңғы беті
Лицевая сторона путевки
_________________________________________ аумағында ғана жарамды
(балық шаруашылығы субъектісінің атауы) Действительно только на территории
________________________________________________
(наименование субъекта рыбного хозяйства)         ЖОЛДАМА № __________________ (бір жолғы, маусымдық)
(тіркеу нөмірі)         ПУТЕВКА № ______________________ (разовая, сезонная)
(регистрационный номер) Жолдама құны ___________________ теңге
Стоимость путевки ________________ тенге Т.А.Ж.____________________________________________________________
Ф.И.О.____________________________________________________________ Берілген күні _______________________
Дата выдачи _________________________ Балық шаруашылығы субъектісінің атауы
__________________________________________________________________
Наименование субъекта рыбного хозяйства
__________________________________________________________________
су айдынына және (немесе) учаскеге
__________________________________________________________________
(су айдыныны немесе учаскенің атауы) ________________________________________ аулау мақсатында жіберіледі
(балықтың және басқа да су жануарларының түрі) Направляется на водоем и (или) участок _____________________________
(наименования водоема или участка) с целью добывания _________________________________________________
(вид рыб и других водных животных) Ауланатын балықтың және басқа да су жануарларының түрлері бойынша көлемі (кг)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Количество вылавливаемой рыбы и других водных животных (кг) по видам
___________________________________________________________________ Қолданылу мерзімі 20__ жылғы «___» _________ ден 20__ жылғы «___» __________ дейін Срок действия с «___» ___________ 20___ г. по «___» _______ 20___ г. Жолдама берген балық шаруашылығы субъектісінің жауапты адамы
___________________________________________________________________
(Т.А.Ж, қолы) Ответственное лицо, субъекта рыбного хозяйства, выдавшее путевку
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись) Ішкі күн тәртібінің ережелерімен таныстым жолдаманы алдым _________
(Т.А.Ж, қолы) Путевку получил с правилами внутреннего распорядка ознакомлен ______
(Ф.И.О. подпись) М.О.        Жолдама берілген күн 20__ жылғы «___» ________________
М.П.        Дата выдачи путевки «___» ___________ 20__ г._________
Жолдаманың артқы бетi
Обратная сторона Путевки
Нақты ауланғаны
Фактически добыто
Күнi Дата Жолдаманы рәсімдеген қорықшының немесе тұлғаның қолы Подпись егеря или лица на которого оформлена путевка
Аулаған балықтың, басқа су жануарларының түрлерi Вид рыб, других водных животных Саны
(кг) Количество (кг)
Ескерту:

1. Жануарларды нақты аулау туралы белгі соғуды қорықшы немесе ол жоқ кезде – тұлғаның өзі жүргізеді
2. Жолдаманы басқа адамға беруге тыйым салынады
Примечание:
1. Отметка о фактической добыче животных производится егерем
или при его отсутствии – самим физическим лицом
2. Передача Путевки другому лицу запрещена
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 31 марта 2010 года № 220
Правила
выдачи путевок субъектами охотничьего и рыбного хозяйств
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи путевок субъектами охотничьего и рыбного хозяйств (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 19) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и определяют порядок выдачи путевки.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и термины:
1) путевка - документ, выдаваемый физическому лицу для посещения закрепленных охотничьих угодий или рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью добывания объектов животного мира;
2) субъект охотничьего хозяйства - физическое или юридическое лицо, ведущее охотничье хозяйство на закрепленных охотничьих угодьях;
3) субъект рыбного хозяйства - физическое и юридическое лицо, основным направлением деятельности которого является ведение рыбного хозяйства.
2. Порядок выдачи путевок
3. Путевка выдается субъектом охотничьего или рыбного хозяйства физическим лицам по их обращению, для посещения закрепленных охотничьих угодий или рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью добывания объектов животного мира, в пределах выделенной им квоты на закрепленные за ними охотничьи угодья и рыбохозяйственные водоемы и (или) участок.
4. Путевка субъекта охотничьего хозяйства по сроку действия подразделяется на разовую и сезонную. Срок действия разовой путевки составляет три календарных дня, сезонная действует на весь период сезона охоты в соответствии со сроками, установленными Правилами охоты на территории Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1458. При выдаче сезонной путевки количество дичи планируемой к добыче, кроме копытных животных и медведя, должно составлять не менее 5 особей.
Путевка выдаваемая субъектом охотничьего хозяйства заполняется в двух экземплярах, которые имеют одинаковый регистрационный номер. Первый экземпляр Путевки с наклеенными разрешениями (марками) выдается охотнику, второй экземпляр с наклеенными корешками разрешений (марок) остается у субъекта охотничьего хозяйства и хранится в течении 3-х лет.

1. Жануарларды нақты аулау туралы белгі соғуды қорықшы немесе ол жоқ кезде – тұлғаның өзі жүргізеді
2. Жолдаманы басқа адамға беруге тыйым салынады.
Примечание:
1. Отметка о фактической добыче животных производится егерем или при его отсутствии – самим физическим лицом
2. Передача Путевки другому лицу запрещена
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 31 наурыздағы
№ 220 бұйрығымен
бекітілген
Аңшылық және балық шаруашылығы субъектілерімен
жолдама беру ережеcі
1. Жалпы ережелер
1. Осы аңшылық және балық шаруашылығы субъектілерімен жолдама беру ережесі (бұдан әрi – Ереже) «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабының 1-тармағының 19) тармақшасына сәйкес әзiрлендi және жолдаманы беру тәртібін анықтайды.
2. Осы Ережеде мынадай негiзгi ұғымдар мен терминдер пайдаланылады:
1) жолқұжат – бекiтiлiп берiлген аңшылық алқаптарға немесе балық шаруашылығы су айдындарына және (немесе) учаскелерiне жануарлар дүниесi объектiлерiн алу мақсатында бару үшiн жеке тұлғаларға берiлетiн құжат;
2) аңшылық шаруашылығы субъектісі – бекiтiлiп берiлген аңшылық алқаптарда аңшылық шаруашылығын жүргiзетін жеке немесе заңды тұлға;
3) балық шаруашылығы субъектісі – негізгі қызметінің бағыты балық шаруашылығын жүргізу болып табылатын жеке және заңды тұлға.
2. Жолдама беру тәртiбi
3. Жолдама аңшылық және балық шаруашылығы субъектісімен жеке тұлғаның өтініші бойынша бекiтiлiп берiлген аңшылық алқаптарға немесе балық шаруашылығы су айдындарына және (немесе) учаскелерiне бөлінген квота шегінде бекiтiлiп берiлген аңшылық алқаптарға немесе балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiне жануарлар дүниесi объектiлерiн алу мақсатында бару үшiн беріледі.
4. Аңшылық шаруашылығы субъектісінің жолдамасы әрекет ету мерзіміне байланысты бір жолғы және маусымдық болып бөлінеді. Бір жолғы жолдама үш күнтізбелік күнге, ал маусымдық жолдама Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 1458 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында аң аулау ережелерінде белгіленген мерзімдерге сәйкес аң аулаудың бүкіл мерзіміне беріледі. Маусымдық жолдаманы беру кезінде тұяқты жануарлар мен аюды қоспағанда аулануы жоспарланып отырған құстың саны бес дара нұсқадан аспауы тиіс.
Аңшылық шаруашылығы субъектісімен берілетін жолдама тіркеу нөмірі бірдей екі дана болып толтырылады. Жолдаманың бірінші данасы рұқсат етілген жапсырмалармен (маркалармен) бірге аңшыға беріледі, ал рұқсаттың (маркалардың) түбіртегі жапсырылған Жолдаманың екінші данасы аңшылық шаруашылығы ұйымында қалып, үш жыл сақталады.

5. Срок действия Путевки выдаваемой субъектом рыбного хозяйства определяется субъектом рыбного хозяйства в пределах сроков добычи рыб, установленных Правилами рыболовства, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2005 года № 246.
Путевка субъекта рыбного хозяйства заполняется в двух экземплярах, которые имеют одинаковый регистрационный номер. Первый экземпляр Путевки выдается физическому лицу, второй экземпляр Путевки остается у субъекта рыбного хозяйства и хранится в течение 3-х лет.
6. Основанием для отказа в выдаче путевок для проведения охоты является:
1) отсутствие или полное освоение субъектом охотничьего хозяйства выделенной квоты;
2) отсутствие удостоверения охотника;
3) отсутствие разрешения на оружие;
4) запрет по срокам, местам, методам и орудиям добывания, установленных Правилами охоты на территории Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1458.
7. Субъектом рыбного хозяйства путевка не выдается в случаях:
1) запрета по срокам, местам, методам и орудиям добывания, установленных Правилами установления ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 января 2005 года № 2 и приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 августа 2009 года № 454 "О введении ограничений и запретов на пользование рыбными ресурсами и другими водными животными" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5756);
2) отсутствия квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных.
8. Отказ в выдаче путевки оформляется в день обращения физического лица за путевкой в письменном виде с указанием и обоснованием причин отказа.
9. Субъекты охотничьего и рыбного хозяйства ведут учет выданных путевок путем регистрации в журнале, утвержденной по форме, согласно приложению к настоящим Правилам, который пронумерован, прошнурован и заверен печатью территориального подразделения уполномоченного органа.
Приложение
к Правилам выдачи путевок
субъектами охотничьего и
рыбного хозяйств
Форма
Журнал
регистрации путевок, выданных субъектами охотничьего
и рыбного хозяйства
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование субъекта охотничьего или рыбного хозяйства)
п/п
Фамилия,
имя и
отчество
охотника,
рыболова
Адрес места
жительства
охотника,
рыболова
Номер
путевки
Вид дичи,
животных,
рыб и других
водных
животных
Сроки
охоты,
рыболов-
ства
Роспись о
получении
путевки
____________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись субъекта охотничьего или рыбного хозяйства)

5. Балық шаруашылығы субъектісімен берілетін Жолдаманың қолданылу мерзімі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 1458 қаулысымен бекітілген Балық аулау ережелерінде белгіленген балық аулау мерзімдері шегінде балық шаруашылығы субъектісімен анықталады.
Балық шаруашылығы субъектісімен берілетін жолдама тіркеу нөмірі бірдей екі дана болып толтырылады. Толтырылған Жолдаманың бір данасы жеке тұлғаға беріледі, ал Жолдаманың екінші данасы балық шаруашылығы субъектісінде қалып, үш жыл сақталады.
6. Аң аулауға жолдама келесі жағдайларда берілмейді:
1) бөлінген квотаның аңшылық шаруашылығы субъектісімен толық игерілуі немесе квотаның болмауы;
2) аңшы куәлігінің болмауы;
3) қару қолдануға рұқсаттың болмауы;
4) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 1458 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында аң аулау ережелерінде белгіленген аулау мерзіміне, орнына, тәсілдеріне және қолданылатын қаруға тыйым салынған болса.
7. Балық шаруашылығы субъектісімен жолдама келесі жағдайларда берілмейді:
1) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 5 қаңтардағы № 2 қаулысымен және «Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын пайдалануға арналған шектеулер мен тыйымдарды енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2009 жылғы 12 тамыздағы № 454 (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 5756 нөмірмен тіркелген) бұйрығымен бекітілген Жануарлар дүниесi объектiлерiн пайдалануға шектеулер мен тыйым салуларды белгiлеу ережелерінде белгіленген аулау мерзіміне, орнына, тәсілдеріне және қолданылатын қаруға тыйым салынған болса;
2) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алуға квота болмаса.
8. Жолдаманы беруден бас тарту жеке тұлғаға өтінім берген күні бас тарту себептері мен негіздемесі белгіленіп жазбаша түрде рәсімделеді.
9. Аңшылық және балық шаруашылығы субъектілері берілген жолдамаларды осы Ережеге қосымшаға сәйкес бекітілген нысан бойынша, нөмірленген, байланған және уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің мөрімен куәландырылған жорналда тіркеп есепке алады.
Аңшылық және балық шаруашылығы
субъектілерімен жолдама беру
ережесіне қосымша
Нысан
Аңшылық және балық шаруашылығы субъектілерімен
берілген жолдамаларды тіркеу
жорналы __________________________________________________________
__________________________________________________________
(аңшылық және балық шаруашылығы субъектісінің атауы)
р/с
Аңшының, балықшының тегі, аты-жөні
Аңшының, балықшының мекен-жайы
Жолдаманың нөмірі
Құстың, жануарлардың, балықтың және басқа да су жануарларының түрлері
Аң аулау, балық аулау мерзімдері
Жолдаманы алғаны туралы қолы
______________________________________________________
(аңшылық және балық шаруашылығы субъектісінің Т.А.Ж., қолы)