Об утверждении Отраслевой системы поощрения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2010 года № 213. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2010 года № 6213.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 24.03.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В соответствии с подпунктом 33) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 24.03.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемую Отраслевую систему поощрения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 24.03.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту административного обеспечения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Керимбек А.Ж.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Куришбаев
Утверждена
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 марта 2010 года № 213
Отраслевая система поощрения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Заголовок Инструкции в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 24.03.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящая Отраслевая система поощрения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Система поощрения) разработана в соответствии с подпунктом 33) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", в целях поощрения работников агропромышленного комплекса (далее - работники) и трудовых коллективов предприятий и организаций агропромышленного комплекса (далее - трудовые коллективы).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 24.03.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Агроөнеркәсіптік кешен қызметкерлерін көтермелеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 31 наурыздағы N 213 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 6 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6213 болып енгізілді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.03.2017 № 153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 33) тармақшасына сәйкес, агроөнеркәсіптік кешен қызметкерлерін және агроөнеркәсіптік кешен кәсіпорындары мен ұйымдарының еңбек ұжымдарын көтермелеу мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.03.2017 № 153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің көтермелеу жүйесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.03.2017 № 153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Әкімшілік қамтамасыз ету департаменті (Керімбек А. Ж.) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 31 наурыздағы
№ 213 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің салалық көтермелеу жүйесі
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.03.2017 № 153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің салалық көтермелеу жүйесі (бұдан әрі - Көтермелеу жүйесі) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 33) тармақшасы негізінде, агроөнеркәсіптік кешен қызметкерлерін (бұдан әрі - қызметкерлер) және агроөнеркәсіптік кешен кәсіпорындары мен ұйымдарының еңбек ұжымдарын (бұдан әрі - еңбек ұжымдары) көтермелеу мақсатында әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.03.2017 № 153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Лучшие работники и трудовые коллективы поощряются:
1) Почетной грамотой Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) Благодарностью Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 02.10.2012 № 12-1/491 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Критериями отбора работников и трудовых коллективов на поощрение являются:
1) внесение значительного вклада в развитие агропромышленного комплекса;
2) внедрение в производство достижений аграрной науки, наличие особо ценных изобретений;
3) добросовестное, образцовое выполнение должностных обязанностей, а также выполнение заданий особой важности и сложности;
4) высокие достижения в профессиональной деятельности, внедрение новых прогрессивных методов государственного управления.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 02.10.2012 № 12-1/491 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Поощрение работников и трудовых коллективов может быть приурочено к праздничным датам: Дню Конституции Республики Казахстан, Дню Независимости Республики Казахстан, Дню работника сельского хозяйства и юбилейным датам работников.
2. Почетная грамота Министерства
6. Почетной грамотой Министерства награждаются работники за добросовестную работу, профессиональное мастерство, личный вклад в решение поставленных задач перед отраслью, а также трудовые коллективы за высокие показатели в работе.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 02.10.2012 № 12-1/491 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Решение о награждении Почетной грамотой Министерства принимается Министром сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министр) по представлению руководителей структурных подразделений Министерства, его ведомств и их территориальных органов, местных исполнительных органов, иных организаций.
Для награждения Почетной грамотой Министерства устанавливаются следующие юбилейные даты: для работников 50 и 60 лет, а для трудовых коллективов 20 лет и далее каждые десять лет.
8. Почетная грамота Министерства подписывается Министром.
3. Благодарность Министра
9. Благодарность объявляется работникам и трудовым коллективам от имени Министра:
1) за выполнение заданий особой важности и сложности;
2) за надлежащее и добросовестное выполнение адресных поручений Министерства;

2. Үздік қызметкерлер және еңбек ұжымдары:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Құрмет грамотасымен;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің Алғысымен көтермеленеді.
3. Ескерту. 3-тармақ алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.02 № 12-1/491 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
4. Көтермелеуге қызметкерлерді және еңбек ұжымдарын іріктеу өлшемдері мыналар болып табылады:
1) агроөнеркәсіптік кешенді дамытуға елеулі үлес қосу;
2) өндіріске аграрлық ғылымның жетістіктерін енгізу, аса құнды өнер табыстарының болуы;
3) лауазымдық міндеттерді адал, үлгілі орындау, сондай-ақ, аса маңызды және күрделі тапсырмаларды орындау;
4) кәсіби қызметте жоғары жетістіктерге жету, мемлекеттік басқарудың жаңа үдемелі әдістерін енгізу.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.02 № 12-1/491 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
5. Қызметкерлерді және еңбек ұжымдарын көтермелеу мереке күндерге: Қазақстан Республикасының Конституция күніне, Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне, Ауыл шаруашылығы қызметкері күніне және қызметкерлердің мерейтой күндеріне орайластырылуы мүмкін.
2. Министрліктің Құрмет грамотасы
6. Министрліктің Құрмет грамотасымен адал жұмысы, кәсіби шеберлігі, саланың алдына қойылған міндеттерді орындауға қосқан жеке үлесі үшін қызметкерлер, сондай-ақ жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін еңбек ұжымдары марапатталады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.02 № 12-1/491 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
7. Министрліктің Құрмет грамотасымен марапаттау туралы шешімді Министрліктің, оның ведомстволарының және аумақтық органдарының құрылымдық бөлімше басшыларының, жергілікті атқарушы органдардың, басқа да ұйымдардың ұсыныстары бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі (бұдан әрі – Министр) қабылдайды.
Министрліктің Құрмет грамотасымен марапаттау үшін келесі мерейтой күндері белгіленеді: қызметкерлер үшін 50 және 60 жас, ал еңбек ұжымдары үшін 20 жыл және ары қарай әр он жыл сайын.
8. Министрліктің Құрмет грамотасына Министр қол қояды.
3. Министрдің Алғысы
9. Қызметкерлер мен еңбек ұжымдарына:
1) аса маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны үшін;
2) Министрліктің атаулы тапсырмаларын тиісті деңгейде және адал орындағаны үшін;

3) внедрение в производство достижений аграрной науки, наличие ценных достижений.
10. Текст Благодарности подписывается Министром.
4. Награждение Почетной грамотой Министерства
и Благодарностью Министра
11. На работников, представляемых к награждению Почетной грамотой, оформляется представление к награждению работников агропромышленного комплекса Почетной грамотой Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по форме, согласно приложению 1 к настоящей Системе поощрения, с указанием конкретных заслуг.
При награждении трудовых коллективов оформляется представление к награждению трудовых коллективов предприятий и организаций агропромышленного комплекса Почетной грамотой Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по форме, согласно приложению 2 к настоящей Системе поощрения.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 24.03.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Для объявления благодарности Министра в Министерство направляется ходатайство в произвольной форме с описанием конкретных заслуг работников или трудовых коллективов.
13. Организации, находящиеся в ведении Министерства, а также в ведении центральных государственных органов направляют представления о награждении и ходатайства за подписью первого руководителя в Министерство.
14. Организации агропромышленного комплекса, независимо от форм собственности, физические лица, занимающиеся деятельностью в сфере агропромышленного комплекса, представляют представления о награждении и ходатайства в местные исполнительные органы в области агропромышленного комплекса, которые направляют их за подписью акимов областей в Министерство.
15. Представления о награждении и ходатайства направляются в Министерство не позднее 30 календарных дней до праздничных, юбилейных дат.
16. Награждение Почетной грамотой и объявление Благодарности производится приказом Министра.
17. Вручение Почетной грамоты и объявление Благодарности осуществляется в торжественной обстановке в Министерстве или в трудовом коллективе, где работает награждаемый.
18. Учет всех видов поощрений работников и трудовых коллективов осуществляется кадровой службой Министерства.
19. В случае утери Почетной грамоты Министерства и Благодарности Министра их дубликаты не выдаются.
5. Заключительные положения
20. Не подлежат награждению Почетной грамотой Министерства и объявлению Благодарности Министра лица, имеющие дисциплинарные взыскания.

3) өндіріске аграрлық ғылымның жетістіктерін енгізгені, аса құнды өнертабыстары үшін Министрдің атынан Алғыс жарияланады.
10. Алғыстың ресми мәтініне Министр қол қояды.
4. Министрліктің Құрмет грамотасымен және
Министрдің Алғысымен марапаттау
11. Құрмет грамотасымен марапаттауға ұсынылатын қызметкерлерге нақты сіңірген еңбегін көрсете отырып, осы Көтермелеу жүйесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша агроөнеркәсіптік кешен қызметкерлерін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Құрмет грамотасымен марапаттауға ұсыныс ресімделеді.
Еңбек ұжымдарын марапаттау кезінде осы Көтермелеу жүйесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша агроөнеркәсіптік кешен агроөнеркәсіптік кешен кәсіпорындары мен ұйымдарының еңбек ұжымдарын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Құрмет грамотасымен марапаттауға ұсыныс ресімделеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.03.2017 № 153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Министрдің алғысын жариялау үшін Министрлікке қызметкерлердің немесе еңбек ұжымдарының нақты еңбектерін сипаттай отырып, еркін нысанда қолдау хат жолданады.
13. Министрліктің қарамағындағы, сондай-ақ, орталық мемлекеттік органдар қарамағындағы ұйымдар Министрлікке бірінші басшысының қолымен марапаттау туралы ұсыныс және қолдау хат жібереді.
14. Меншік нысанына қарамастан агроөнеркәсіптік кешен ұйымдары, агроөнеркәсіптік кешен саласында қызмет ететін жеке тұлғалар агроөнеркәсіптік кешен саласындағы жергілікті атқарушы органдарға марапаттау туралы ұсыныс және қолдау хат береді, олар облыс әкімдерінің қолымен Министрлікке жіберіледі.
15. Марапаттау туралы ұсыныстар мен қолдау хаттар Министрлікке мерекелік, мерейтой күндеріне дейін 30 күнтізбелік күннен кешіктірілмей жолданады.
16. Құрмет грамотасымен марапаттау және Алғыс жариялау Министрдің бұйрығымен жүргізіледі.
17. Министрліктің құрмет грамотасын тапсыру және Алғыс жариялау мерекелік жағдайда Министрлікте немесе марапатталатын қызметкер жұмыс істейтін еңбек жүзеге асырылады.
18. Қызметкерлерді және еңбек ұжымдарын көтермелеудің барлық түрлерінің есебін Министрліктің кадр қызметі жүзеге асырады.
19. Министрліктің Құрмет грамотасын және Министрдің Алғысын жоғалтып алған жағдайда, олардың телнұсқасы берілмейді.
5. Қорытынды ережелер
20. Министрліктің Құрмет грамотасымен марапаттауға және Министрдің Алғысын жариялауға тәртіптік жазаға тартылған тұлғалар жатпайды.

21. Исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 02.10.2012 № 12-1/491 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к Отраслевой системе поощрения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 1 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 24.03.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
к награждению работников агропромышленного комплекса
Почетной грамотой Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
1. Фамилия, имя, отчество ___________________________________________
2. Дата рождения ____________________________________________________
3.Образование _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование и дата окончания ВУЗа)
4. Место работы, занимаемая должность _______________________________
_____________________________________________________________________
5. Общий стаж работы, стаж работы в отрасли, стаж работы в данном
трудовом коллективе _________________________________________________
6. Имеет ли дисциплинарные взыскания ________________________________
_____________________________________________________________________
(когда объявлено)
7. Характеристика ___________________________________________________
(с указание конкретных заслуг)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подпись руководителя
М.П.
Приложение 2 к Отраслевой системе поощрения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 2 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 24.03.2017 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
к награждению трудовых коллективов предприятий и организаций
агропромышленного комплекса Почетной грамотой
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Полное наименование предприятия или организации __________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Дата образования данного предприятия или организации _____________
_____________________________________________________________________

21. Ескерту. 21-тармақ алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.02 № 12-1/491 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің салалық көтермелеу жүйесіне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышындағы тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.03.2017 № 153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Агроөнеркәсіптік кешен қызметкерлерін Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің Құрмет грамотасымен марапаттауға
ҰСЫНЫС
1. Тегі, аты, әкесінің аты ______________________________________
2. Туылған күні _________________________________________________
3. Білімі _______________________________________________________
_________________________________________________________________
(ЖОО-ның атауы және бітірген күні)
4. Жұмыс орны, атқарып отырған қызметі __________________________
5. Жалпы еңбек өтілі, саладағы еңбек өтілі, аталған еңбек ұжымындағы еңбек өтілі _____________________________________________________
6. Тәртіптік жазаға тартылған ба? _______________________________
(қашан тартылған)
7.Мінездеме _____________________________________________________
(нақты еңбектерін көрсете отырып)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Басшының қолы
М.О.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің салалық көтермелеу жүйесіне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышындағы тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.03.2017 № 153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Агроөнеркәсіптік кешеннің кәсіпорындары мен ұйымдарының еңбек
ұжымдарын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Құрмет грамотасымен марапаттауға
ҰСЫНЫС
1. Кәсіпорынның немесе ұйымның толық атауы ______________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
2. Аталған кәсіпорынның немесе ұйымның құрылған күні ____________