Об утверждении статистического отчета формы № 2-ЗС "О рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях органами уголовного преследования" и Инструкции по его составлению
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2010 года № 34. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2010 года № 6343. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 12 сентября 2011 года № 84
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 12.09.2011 № 84 (вводится в действие с 01.01.2012).
Примечание РЦПИ!
Приказ вводится в действие с 22.07.2010.
В целях оптимизации и дальнейшего совершенствования статистической отчетности о зарегистрированных заявлениях и сообщениях о преступлениях, происшествиях, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистический отчет формы № 2-ЗС "О рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях органами уголовного преследования" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по составлению статистического отчета формы № 2-ЗС "О рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях органами уголовного преследования" согласно приложению 2 настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       К. Мами
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 17 июня 2010 года № 34
Форма № 2-3С. Сводный отчет о рассмотрении заявлений и сообщений о
преступлениях органами уголовного преследования
Таблица А
Главы
УК РК
Статья УК РК
Остаток
нерас-
смот-
ренных
заявле-
ний и
сообще-
ний о
прес-
тупле-
ниях,
проис-
шест-
виях на
начало
отчет-
ного
года
Кол.зарег
истриро-
ванных в
отчетном
периоде
заявлений
и сообще-
ний о
преступ-
лениях,
происшес-
твиях в
т.ч. и
приобщен-
ные к
ранее
зарегис-
трирован-
ным в КУЗ
по одному
факту
Количес-
тво
заявлений
и сообще-
ний о
престу-
плениях,
происшес-
твиях
поступив-
ших из
других
органов
уголовно-
го
преследо-
вания (из
гр.2)
Всего
выявле-
но укры-
тых от
учета
заявле-
ний и
сообще-
ний о
престу-
плениях
в т.ч.
выявле-
но
укрытых
от
учета
заявле-
ний и
сообще-
ний
проку-
рорами
из гр.4
При-
нято
реше-
ний в
поряд-
ке ч.1
ст.185
УПК РК
в
т.ч.из
остат-
ка на
конец
отчет-
ного
года
(из
гр.6)
1
2
3
4
5
6
7
Глава
1
Убийство
(ст.96)
1
в том числе
по фактам
исчезновения
граждан
2
Причинение
смерти по
неосторожнос-
ти (ст.101)
3
в т.ч.по
фактам смерти
человека в
результате
несчастного
случая
4
Доведение до
самоубийства
(ст.102)
5
в том числе
по фактам
самоубийства
6
Умышленное
причинение
тяжкого вреда
здоровью
(ст.103)
7
Умышленное
причинение
средней
тяжести вреда
здоровью
(ст. 104)
8
Умышленное
причинение
легкого вреда
здоровью
(ст.105)
9
в том числе
по фактам
побоев
10
Оставление в
опасности
(ст.119)
11
в том числе
по фактам
обнаружения
трупов людей
без видимых
признаков
насильствен-
ной смерти
12
Изнасилование
(ст.120)
13
Иные
преступления
против
личности
14
Глава
2
Вовлечение
несовершен-
нолетних в
преступную
деятельность
(ст.131)
15
Торговля
несовершен-
нолетними
(ст.133)
16
Злостное
уклонение от
уплаты
средств на
содер. детей
или нетру-
доспособных
родителей
(ст.136)
17
Иные
преступления
против семьи
и н/летних
18
Глава
3
Нарушение
неприкосно-
венности
жилища
(ст.145)
19
Иные
преступления
против
конституцион-
ных и иных
прав и свобод
человека и
гражданина
20
Глава
4
Пропаганда и
публичные
призывы к
развязыванию
агрессивной
войны
(ст.157)
21
Производство
или
распростране-
ние оружия
массового
поражения
(ст.158)
22
Возбуждение
социальной,
национальной,
родовой,
расовой или
религиозной
вражды
(ст.164)
23
Иные
преступления
против мира и
безопасности
человека
24
Глава
5
Шпионаж
(ст.166)
25
Призывы к
насильствен-
ному
свержению или
изменению
конституцион-
ного
строя, либо
насильствен-
ному
нарушению
единства
территории
Республики
Казахстан
(ст.170)
26
Диверсия
(ст.171)
27
Уклонение от
призыва по
мобилизации
(ст.174)
28
Иные
преступления
против основ
конституцион-
ного строя и
безопасности
государства
29
Глава
6
Кража
(ст.175)
30
в том числе
по фактам
обнаружения
следов взлома
или нарушения
пломб
31
Присвоение
или растрата
вверенного
чужого
имущества
(ст.176)
32
Мошенничество
(ст.177)
33
в том числе с
использование
служебного
положения

"Қылмыстық қудалау органдарының қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштер мен хабарламаларды қарау туралы" № 2-3С нысанды статистикалық есепті және оны құру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 17 маусымдағы № 34 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 22 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6343 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 12 қыркүйектегі N 84 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2011.09.12 N 84 (5-тармақты қараңыз) Бұйрығымен.
Қылмыстар, оқиғалар туралы тіркелген өтініштер мен хабарламалар жөніндегі статистикалық есептілікті одан әрі жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасының «Прокуратура туралы» Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) «Қылмыстық қудалау органдарының қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштер мен хабарламаларды қарау туралы» № 2-3С нысанды статистикалық есеп осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) «Қылмыстық қудалау органдарының қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштер мен хабарламаларды қарау туралы» № 2-3С нысанды статистикалық есептің құрылуы жөніндегі Нұсқаулық осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес.
2. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтары осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес күштерін жойды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (одан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                   Қ. Мәми
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2010 жылғы 17 маусымдағы
№ 34 бұйрығына
1-қосымша
№ 2-3С нысан. Қылмыстық қудалау органдарының қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды қарау жөніндегі жиынтық есеп
А кестесі
ҚР ҚК  тараулары
ҚР ҚК бабы
Есепті жылдың басталуына қылмыстар, оқиғалар туралы қаралмаған өтініштер мен хабарламалардың қалдығы
Есептік кезеңде қылмыстар, оқиғалар туралы тіркелген өтініштер мен хабарламалар саны, с.і. бір дерек бойынша ӨЕК-на тіркелгендерге қоса берілгендері
Қылмыстық қудалау органдарынан қылмыстар, оқиғалар туралы түскен хабарламалар мен өтініштер саны
Қылмыстар туралы есептен жасырынған өтініштер мен хабарламалардың анықталғандарының барлығы
с.і. 4-бағанадан прокурордың есептен жасырынған хабарламалар мен өтініштерді анықтағаны
ҚР ҚІЖК 185-бабының 1-бөлігі тәртібінде қабылданған шешімдер
с.қ. есептік кезеңнің соңындағы қалдықтан (6-бағаннан)
қабылданған шешімдер қатарынан
қылмыстық істі қозғау туралы
4-бағаннан
Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы
барлығы
ақталмайтын негіздер бойынша
соның ішінде
ақталатын негіздер бойынша
қозғалған қылмыстық істер
қылмыстық істі қозғаудан бас тартылғаны
ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімі 3-тармағы
ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімі 12-тармағы
ҚР ҚІЖК 38-бабы 1-бөлімі ҚР ҚК 67-бабы
ҚР ҚК 37-бабы 1-бөл. 2-тарм. құрамының болмауына байланысты
ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөл. 1-тарм. Оқиғасының болмауына байланысты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
1-тарау
Адам өлтіру (96-бап)
1
соның ішінде азаматтардың жоғалу деректері бойынша
2
Абайсызда кісі өлтіру (101-бап)
3
соның ішінде жазатайым оқиға нәтижесінде адамның қаза болу деректері бойынша
4
Өзін-өзі өлтіруге дейін жеткізу (102-бап)
5
соның ішінде өзін-өзі өлтіру деректері бойынша
6
Денсаулыққа қасақана ауыр зиян келтіру (103-бап)
7
Денсаулыққа қасақана орташа ауырлықтағы зиян келтіру (104-бап)
8
Денсаулыққа қасақана жеңіл зиян келтіру (105-бап)
9
соның ішінде ұрып-соғу деректері бойынша
10
Қауіпті жағдайда қалдыру (119-бап)
11
соның ішінде зорлап өлтірудің белгілері анықталмаған адамдардың мәйіттерін табу деректері бойынша
12
Зорлау (120-бап)
13
Жеке адамға қарсы өзге де қылмыстар
14
2-тарау
Кәмелетке толмаған адамды қылмыстық іске тарту (131-бап)
15
Кәмелетке толмағандарды саудаға салу (133-бап)
16
Балаларын немесе еңбекке жарамсыз ата-анасын асырауға арналған қаражатты төлеуден әдейі жалтару (136-бап)
17
Отбасына және кәмелетке толмағандарға қарсы өзге де қылмыстар
18
3-тарау
Тұрғын үйге қол суғылмаушылықты бұзу (145-бап)
19
Адамның және азаматтың Конституциялық құқықтары мен бостандықтарына қарсы өзге де қылмыстар
20
4-тарау
Басқыншылық соғысты тұтандыруға насихат жүргізу және жария түрде шақыру (157-бап)
21
Жаппай қырып-жою қаруын өндіру немесе тарату (158-бап)
22
Әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни арыздықты қоздыру (164-бап)
23
Бейбітшілік пен адамзат қауіпсіздігіне қарсы өзге де қылмыстар
24
5-тарау
Шпионаж (166-бап)
25
Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп құлатуға немесе өзгертуге не оның аумақтық тұтастығын күшпен бұзуға шақыру (170-бап)
26
Диверсия (171-бап)
27
Жұмылдыруға шақырудан жалтару (174-бап)
28
Мемлекеттің конституциялық құрылысына және қауіпсіздігіне қарсы өзге де қылмыстар
29
6-тарау
Ұрлық (175-бап)
30
соның ішінде пломбыларды бұзу немесе қирату іздерін табу деректері бойынша
31
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иеленіп алу немесе ысырап ету (176-бап)
32
Алаяқтық (177-бап)
33

(ст.177 ч.2
п."в")
34
Грабеж
(ст.178)
35
Разбой
(ст.179)
36
Вымогатель-
ство (ст.181)
37
Глава
6
Причинение
имуществен-
ного ущерба
путем обмана
или
злоупотребле-
ния доверием
(ст.182)
38
Приобретение
или сбыт
имущества,
заведомо
добытого
преступным
путем
(ст.183)
39
в т.ч.по
фактам
перебития
номеров
агрегатов
(двигателей)
автомобилей
40
Неправомерное
завладение
автомобилем
или иным
транспортным
средством без
цели хищения
(ст.185)
41
Умышленное
уничтожение
или
повреждение
чужого
имущества
(ст.187)
42
в том числе
по фактам
пожаров
43
Неосторожное
уничтожение
или
повреждение
чужого
имущества
(ст.188 )
44
Иные
преступления
против
собственности
45
Глава
7
Воспрепятс-
твование
законной
предпринима-
тельской
деятельности
(ст.189)
46
Незаконное
предпринима-
тельство
(ст.190)
47
Незаконная
банковская
деятельность
(ст.191)
48
Лжепредприни-
мательство
(ст.192)
49
Легализация
денежных
средств или
иного
имущества,
приобретен-
ного
незаконным
путем
(ст.193)
50
Незаконное
получение и
нецелевое
использование
кредита
(ст.194)
51
Незаконное
использование
товарного
знака
(ст.199)
52
Изготовление
или сбыт
поддельных
денег или
ценных бумаг
(ст.206)
53
Нарушение
порядка и
правил
маркировки
подакцизных
товаров
марками
акцизного
сбора,
подделка и
использование
марок
акцизного
сбора
(ст.208)
54
Экономическая
контрабанда
(ст.209)
55
Уклонение от
уплаты
таможенных
платежей и
сборов
(ст.214)
56
Нарушение
правил
бухгалтерско-
го учета
(ст.218)
57
Уклонение
гражданина от
уплаты налога
(ст.221)
58
Уклонение от
уплаты
налогов с
организаций
(ст.222)
59
Обман
потребителей
(ст.223)
60
Получение
незаконного
вознагражде-
ния  (ст.224)
61
Иные
преступления
в сфере
экономической
деятельности
62
Глава
8
Преступления
против
интересов
службы в
коммерческих
и иных
организаций
63
Глава
9
Терроризм
(ст.233)
64
Создание и
руководство
организован-
ной прес-
тупной
группой или
преступным
сообществом
(преступной
организацией)
участие в
преступном
сообществе
(ст.235).
65
Бандитизм
(ст.237)
66
Угон, а равно
захват
воздушного
или водного
судна либо
железнодорож-
ного
подвижного
состава
(ст.239)
67
Заведомо
ложное
сообщение об
акте
терроризма
(ст.242)
68
Контрабанда
изъятых из
обращения
предметов или
предметов,
обращение
которых
ограничено
(ст.250)
69
Незаконное
приобретение,
передача,
сбыт,
хранение,
перевозка и
ношение
оружия,
боеприпасов,
взрывчатых
веществ и
взрывных
устройств
(ст.251)
70
Хищение либо
вымогатель-
ство оружия,
боеприпасов,
взрывчатых
веществ и
взрывных
устройств
(ст.255)
71
Нарушение
правил
пожарной
безопасности
(ст.256)
72
Хулиганство
(ст.257)
73
Вандализм
(ст.258)
74
Иные
преступления
против
общественной
безопасности
и
общественного
порядка
75
Глава
10
Незаконные
изготовление,
приобретение,
хранение,
перевозка,
пересылка
либо сбыт
наркотических
средств или
психотропных
веществ
(ст.259)
76
Хищение либо
вымогатель-
ство
наркотических
средств или
психотропных
веществ
(ст.260)
77
Организация
или
содержание
притонов для
потребления
наркотических
средств или
психотропных
веществ
(ст.264)
78
Нарушение
санитарно-
эпидемиологи-
ческих правил
(ст.267)
79
Иные
преступления
против
здоровья
населения и
нравствен-
ности
80
Глава
11
Нарушение
экологических
требований к
хозяйственной
и иной
деятельности
(ст.277)
81
Нарушение
экологических
требований
при
производстве
и использо-
вании эколо-
гически
потенциально
опасных
химических,
радиоактивных
и биологи-
ческих
веществ
(ст.278)
82
Нарушение
ветеринарных
правил и
правил,
установленных
для борьбы с
болезнями и
вредителями
растений
(ст.280)
83
Загрязнение,
засорение и
истощение вод
(ст.281)
84
Загрязнение
атмосферы
(ст.282)
85
Загрязнение
морской среды
(ст.283)
86
Порча земли
(ст.285)
87
Нарушение
правил охраны
и использо-
вания недр
(ст.286)
88
Незаконная
добыча водных
животных и
растений
(ст.287)
89
Незаконная
охота
(ст.288)
90
Нарушение
правил охраны
животного
мира (ст.289)
91
Незаконное
обращение с
редкими и
находящимися
под угрозой
исчезновения
видами
животных и
растений
(ст.290)
92
Незаконная
порубка
деревьев и
кустарников
(ст.291)
93
Уничтожение
или
повреждение
лесов
(ст.292)
94
Нарушение
режима особо
охраняемых
природных
территорий
(ст.293)
95
Непринятие
мер по
ликвидации
последствий
экологическо-
го загрязне-
ния (ст.294)
96
Иные
экологические
преступления
97
Глава
12
Нарушение
правил
дорожного
движения и
эксплуатац.
транспортных
средств
лицами,
управляющими
транспортными
средствами
(ст.296)
98
Умышленное
приведение в
негодность
транспортных
средств или
путей
сообщения
(ст.299)
99
Нарушение
правил,
обеспечиваю-
щих безопас-
ную работу
транспорта
(ст.300)

соның ішінде қызмет бабын пайдалану жолымен (177-б., 2-б., "в"-т.)
34
Тонау (178-бап)
35
Қарақшылық (179-бап)
36
Қорқытып алушылық (181-бап)
37
Алдау немесе сенімге қиянат жасау жолымен мүліктік залал келтіру (182-бап)
38
Көрінеу қылмыстық жолмен табылған мүлікті сатып алу немесе сату (183-бап)
39
сонымен қатар автокөлік агрегаттарының (двигательдерінің) нөмірлерін бөлу
40
Автомобильді немесе өзге де көлік құралдарын ұрлау мақсатынсыз заңсыз иелену (185-бап)
41
Бөтен адамның мүлкін қасақана жою немесе бүлдіру (187-бап)
42
соның ішінде өрт деректері бойынша
43
Бөтен адамның мүлкін абайсызда жою немесе бүлдіру (188-бап)
44
Меншікке қарсы өзге де қылмыстар
45
7-тарау
Заңды кәсіпкерлік қызметке кедергі жасау (189-бап)
46
Заңсыз кәсіпкерлік (190-бап)
47
Заңсыз банктік қызмет (191-бап)
48
Жалған кәсіпкерлік (192-бап)
49
Заңсыз жолмен алынған ақша қаражатын немесе өзге мүлікті заңдастыру (193-бап)
50
Несиені заңсыз алу және мақсатсыз пайдалану (194-бап)
51
Тауарлық белгіні заңсыз пайдалану (199-бап)
52
Жалған ақша немесе бағалы қағаздар жасау немесе сату (206-бап)
53
Акцизделетін тауарларды акциздік алым маркасымен таңбалаудың тәртібі мен ережелерін бұзу, акциздік алым маркасын қолдан жасау және пайдалану (208-бап)
54
Экономикалық контрабанда (209-бап)
55
Кеден төлемдері мен алымдарын төлеуден жалтару (214-бап)
56
Бухгалтерлік есеп ережелерін бұзу (218-бап)
57
Азаматтың салық төлеуден жалтаруы (221-бап)
58
Ұйымдарға салынатын салықты төлеуден жалтару (222-бап)
59
Тұтынушыларды алдау (223-бап)
60
Заңсыз сыйақы алу (224-бап)
61
Экономикалық қызмет саласындағы өзге де қылмыстар
62
8-тарау
Коммерциялық және өзге ұйымдардағы қызмет мүдделеріне қарсы қылмыстар
63
9-тарау
Терроризм (233-бап)
64
Ұйымдасқан қылмыстық топты немесе қылмыстық қауымдастықты (қылмыстық ұйымды) құру және оны басқару, қылмыстық қоғамдастыққа қатысу (235-бап)
65
Бандитизм (237-бап)
66
Әуе немесе су көлігін не жылжымалы темір жол составын айдап әкету, сол сияқты қолға түсіру (239-бап)
67
Терроризм актісі туралы көрінеу жалған хабарлау (242-бап)
68
Айналыстан алынған заттардың немесе айналысы шектелген заттардың контрабандасы (250-бап)
69
Қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды және жару құрылғыларын заңсыз сатып алу, беру, өткізу, сақтау, тасымалдау немесе алып жүру (251-бап)
70
Қаруды, оқ-дәріні, жарылғыш заттар мен жару құрылғыларын ұрлау не қорқытып алу (255-бап)
71
Өрт қауіпсіздігі ережелерін бұзу (256-бап)
72
Бұзақылық (257-бап)
73
Тағылық (ст.258-бап)
74
Қоғамдық қауіпсіздікке және қоғамдық тәртіпке қарсы қылмыстар
75
10-тарау
Есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды заңсыз дайындау, иемденіп алу сатып алу, сақтау, тасымалдау, жөнелту немесе сату (259-бап)
76
Есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды ұрлау не қорқытып алу (260-бап)
77
Есірткі заттарды немесе жүйкеге әсер ететін заттарды тұтыну үшін притондарды ұйымдастыру немесе ұстау (264-бап)
78
Санитарлық-эпидемиологиялық ережелерді бұзу (267-бап)
79
Халықтың денсаулығына және адамгершілікке қарсы қылмыстар
80
Шаруашылық және өзге де қызметке қойылатын экологиялық талаптардың бұзылуы (277-бап)
81
Ықтимал экологиялық қауіпті химиялық, радиоактивті және биологиялық заттарды өндіру мен пайдалану кезінде экологиялық талаптардың бұзылуы (278-бап)
82
Ветеринарлық ережелерді және өсімдіктердің аурулары мен зиянкестеріне қарсы күресу үшін белгіленген ережелердің бұзылуы (280-бап)
83
Суларды ластау, бітеу және сарқу (281-бап)
84
Атмосфераны ластау (282-бап)
85
Теңіз аясын ластау (283-бап)
86
Жерді бүлдіру (285-бап)
87
11-тарау
Жер қойнауын қорғау және пайдалану ережелерін бұзу (286-бап)
88
Су жануарлары мен өсімдіктерін заңсыз алу (287-бап)
89
Заңсыз аңшылық (288-бап)
90
Жанауарлар дүниесін қорғау ережелерін бұзу (289-бап)
91
Жануарлар мен өсімдіктердің сирек кездесетін және құрып кету қаупті төнген түрлерімен заңсыз іс-әрекеттер (290-бап)
92
Ағаштар мен бұталарды заңсыз кесу (291-бап)
93
Ормандарды жою немесе зақымдау (292-бап)
94
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимінің бұзылуы (293-бап)
95
Экологиялық ластау зардаптарын жою жөнінде шара қолданбау (294-бап)
96
Өзге де экологиялық қылмыстар
97
12-тарау
Көлік құралдарын жүргізуші адамдардың жол қозғалысы және көлік құралдарын пайдалану ережелерін бұзуы (296-бап)
98
Көлік құралдарын немесе қатынас жолдарын қасақана жарамсыздыққа келтіру (299-бап)
99
Көліктің қауіпсіз жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ережелерді бұзу (300-бап)

2. Назначение отчета состоит в учете, накоплении и систематизации статистической информации, характеризующей структуру поступающих в органы уголовного преследования заявлений и сообщений по видам преступлений, результаты их рассмотрения, сроки и обоснованность принятых по ним процессуальных решений.
3. Основанием для формирования отчета являются информационные учетные документы (далее – ИУД) форм ЗС-1 и ЗС-2, заполненные и представленные субъектами правовой статистики и специальных учетов в соответствии с требованиями Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система), утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27, зарегистрированной в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах.
4. Субъектами данной статистики являются органы прокуратуры, Комитета национальной безопасности (далее – КНБ), Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции), Министерства внутренних дел (далее – МВД), Военной полиции внутренних войск МВД, Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, Министерства обороны, Комитета таможенного контроля Министерства финансов, Министерства по чрезвычайным ситуациям, Пограничной службы КНБ, Военной контрразведки, Военной полиции КНБ.
5. Руководители субъектов правовой статистики несут ответственность за полноту, достоверность предоставляемой информации, а также обеспечивают формирование электронной базы данных по заявлениям и сообщениям о преступлениях, происшествиях (ЗС-1 и ЗС-2) в формате Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – КПСиСУ) и ежедневно направляют информацию (ИУД ф. ЗС-1, ЗС-2) с момента их заполнения в течение 24 часов в территориальные управления КПСиСУ (далее – УКПСиСУ).
6. КПСиСУ и УКПСиСУ запрещается вносить изменения в электронные формы ИУД форм ЗС-1 и ЗС-2. В случае выявления несоответствия и искажения в ЗС-1 и ЗС-2 уполномоченный орган в письменной форме сообщает об этом субъекту правовой статистики и необходимости их устранения. Начальники УКПиСУ контролируют и принимают необходимые меры по устранению искажений ИУД.

2. Есептің мақсаты қылмыстық қудалау органдарына қылмыстың түрлерi бойынша келіп түсетін өтініштер мен хабарламалардың, олардың қаралу нәтижелері, іс жүргізу шешімдері бойынша қабылданған мерзімдері мен негізділігі құрылымын сипаттайтын статистикалық ақпаратты есепке алу, жинақтау және жүйелеу болып табылады.
3. Есепті қалыптастыруға № 3704 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде тіркелген, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы № 27 бұйрығымен бекітілген Қылмыстар, қылмыстық істер, оларды тергеу нәтижелері және сотта қарау туралы өтініштер мен хабарламаларды бірыңғай кәртішкелік есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулықтың (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) талаптарына сәйкес, құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері толтырған және ұсынған 3С-1 және 3С-2 нысанды ақпараттық есепке алу құжаттары (одан әрі – АЕҚ) негіз болады.
4. Осы статистиканың субъектілері прокуратура, Ұлттық қауіпсіздік комитеті (одан әрі – ҰҚК), Қазақстан Республикасының экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстарға қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы), Ішкі істер министрлігі (одан әрі – ІІМ), ІІМ Ішкі әскерінің әскери полициясы, Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесінің комитеті, Қорғаныс министрлігі, Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті, Төтенше жағдайлар министрлігі, ҰҚК Шекара қызметі, Әскери қарсы барлау, ҰҚК Әскери полициясы органдары болып табылады.
5. Құқықтық статистика субъектілерінің басшылары ұсынатын мәліметтердің толықтығына, растығына жауапты, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (одан әрі – ҚСжАЕК) форматында қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштер мен хабарламалар бойынша (3С-1 және 3С-2) электрондық деректер базасын қалыптастыруды қамтамасыз етеді және ҚСжАЕК аумақтық басқармаларына (одан әрі – ҚСжАЕКБ) мәліметті толтырылған кезінен бастап, 24 сағат ішінде күнделікті жолдайды.
6. ҚСжАЕК және ҚСжАЕКБ-на 3С-1 және 3С-2 насанды АЕҚ-ның электрондық нысандарына өзгерістер енгізуге тыйым салынады. 3С-1 және 3С-2 сәйкес келмеушіліктер мен бұрмалануы анықталған жағдайда, уәкілетті орган хат түрінде құқықтық статистика субъектісіне анықталған бұзушылықтарды жою қажеттілігі жөнінде анықталған бұрмалану мен сәйкес келмеушіліктер туралы хабарлайды. ҚСжАЕКБ бастықтары АЕҚ-ны бақылауды және оның бұрмалануын жою бойынша қажетті шаралар қабылдайды.
Ескерту: Есеп көрсеткіштерін ҚСжАЕК және ҚСжАЕКБ АЕҚ-ның ҚСжАЕКБ-на түскен күні бойынша есептейді.

7. Отчет состоит из сводного отчета о рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях по региону и отчетов по каждому органу уголовного преследования данного региона. По транспортным регионам отчет формируется только по органам внутренних дел и органами прокуратуры, т.е. по заявлениям, сообщениям о преступлениях по которым совершены на транспорте. По другим правоохранительным органам, независимо от того, какой прокуратурой осуществляется надзор, отчет формируется по субъекту, зарегистрировавшему заявление.
По всем военным субъектам отчет формируется Военным управлением, представляющим к ним ИУД по заявлениям и сообщениям.
8. Показатели сводного отчета по графам должны быть равны сумме соответствующих показателей отчетов по органам уголовного преследования, за исключением показателей граф 3, 19 и 20 о заявлениях, поступивших из других органов уголовного преследования, передаче заявлений по подследственности и подсудности.
9. Предоставление сводного отчета и отчетов по каждому субъекту, для обеспечения проверки логических соотношений между ними, производится одновременно.
10. Корректировка отчета после утверждения статистического среза и закрытия отчетного периода КПСиСУ производится в порядке, установленным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 октября 2000 года № 55.
Все статистические отчеты составляются на бланках по форме, утвержденных приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан.
2. Сроки представления отчета
11. Отчеты составляются ежеквартально, с нарастающим итогом.
12. Последний календарный день периода, по итогам которого формируется отчет, является днем окончания отчетного периода.
13. При формировании ежеквартальных отчетов, субъекты правовой статистики и специальных учетов в УКПСиСУ электронную базу по ЗС-1 и ЗС-2 направляют до 24.00 часов 1 числа месяца следующим за отчетным периодом.
14. После проверки ответственными сотрудниками УКПСиСУ, КПСиСУ 01.00 часов 3 числа месяца следующего за отчетным периодом, утверждает статистический срез. Внесение каких-либо корректировок в утвержденный статистический срез запрещается.
15. КПСиСУ направляет отчет по каждому органу уголовного преследования в соответствующий орган к 8 числу месяца следующего за отчетным периодом.
16. Экземпляры отчета, подписанные начальником УКПСиСУ, ежеквартально направляются в КПСиСУ в течение 5 дней со дня утверждения окончательного статистического среза.
17. При наличии расхождений между оригиналами и данными, сформированными КПСиСУ, за основу берутся данные отчетов, полученные по утвержденному статистическому срезу.

7. Есеп қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштер мен хабарламаларды қарау жөніндегі аймақ бойынша жиынтық есептен және осы аймақтың әрбір қылмыстық қудалау органы бойынша есептерінен тұрады. Көліктік аймақтар бойынша есептерді тек ішкі істер органдары және прокуратура органдары, яғни көліктегі қылмыстар жөніндегі өтініштер, хабарламалар бойынша қалыптастырады. Қай прокуратура қадағалауды жүзеге асыратынына қарамастан, басқа құқық қорғау органдары бойынша есеп өтінішті тіркеген субъект бойынша қалыптастырылады.
Барлық әскери субъектілер бойынша есепті өтініштер мен хабарламалар бойынша оларға АЕҚ ұсынатын Әскери басқармалар қалыптастырады.
8. Бағаналар бойынша жиынтық есептің көрсеткіштері басқа қылмыстық қудалау органдарынан түскен өтініштер, өтініштерді тергеуде болуы және соттылығы бойынша жіберу туралы 3, 19, 20-бағаналар көрсеткіштерін есептемегенде, қылмыстық қудалау органдары бойынша есептердің сәйкес көрсеткіштерінің сомасына тең болуы керек.
9. Жиынтық есепті және әрбір субъект бойынша есептерді олардың арасындағы қисынды қатынасты қамтамасыз ету үшін бірдей мезгілде ұсынады.
10. ҚСжАЕК статистикалық кесімді бекітіп, есепті кезеңді жапқаннан кейін Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2000 жылдың 10 қазандағы № 55 бұйрығында белгіленген тәртіпте есепке түзетулер енгізуге болады.
Барлық статистикалық есептер Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрықтарымен бекітілген нысан бойынша бланкілерде құрылады.
2. Есепті ұсыну мерзімдері
11. Есеп тоқсан сайын өсу қорытындысымен құрастырылады.
12. Қорытындысы бойынша есеп қалыптастырылатын кезеңнің соңғы күнтізбелік күні есепті кезеңнің аяқталу күні болып есептеледі.
13. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері ҚСжАЕКБ-на тоқсан сайынғы есептерді қалыптастырған кезде, 3С-1 және 3С-2 есепті электрондық базаға есепті кезеңнен кейінгі айдың 1 күні сағат 24.00 дейін жолдайды.
14. ҚСжАЕКБ жауапты қызметкері егжей-тегжейлі тексерген соң, Орталық аппарат есепті кезеңнен кейінгі айдың 3 күні сағат 01.00 статистикалық кесімді бекітеді. Бекітілген статистикалық кесімге қандай да бір өзгерістер енгізуге тыйым салынады.
15. ҚСжАЕК есепті кезеңнен кейінгі айдың 8 күні қылмыстық қудалау органының әрбір сәйкес органына есепті жолдайды.
16. ҚСжАЕКБ бастығы қол қойған есептердің даналары тоқсан сайын ҚСжАЕК-не статистикалық кесімді нақты бекіткен күннен бастап, 5 күн ішінде жолданады.
17. Түпнұсқа және ҚСжАЕК қалыптастыратын деректердің арасында айырмашылықтар анықталған жағдайда, бекітілген статистикалық келісімнен алынған есептердің мәліметтері негізге алынады.

3. Структура и порядок составления отчета
18. Отчет состоит из таблицы А, Б и В.
19. Таблица А "Сводный отчет о рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях органами уголовного преследования" отчета содержит сведения о зарегистрированных заявлениях и сообщениях о преступлениях, происшествиях, а также о результатах их рассмотрения субъектами правовой статистики, о заявлениях и сообщениях, по которым на начало и конец отчетного периода не приняты решения, сроках их рассмотрения.
20. В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями и главами Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК).
21. По каждому органу уголовного преследования формируется отдельный отчет по единой форме, в котором графы 1-35 и строки 1-141 идентичны для всех субъектов правовой статистики, и отражают виды преступлений в соответствии со статьями и главами УК РК в установленной последовательности.
22. Показатели граф должны соответствовать реквизитам ИУД.
23. В графе 1 отражается остаток нерассмотренных заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях на начало отчетного года, по которым не приняты процессуальные решения, предусмотренные части 1 статьи 185 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК).
24. В графе 2 отражается количество зарегистрированных в отчетном периоде заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях, в том числе и приобщенные к ранее зарегистрированным заявлениям в Книге учета заявлений (далее – КУЗ).
Сумма показателей нерассмотренных заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях по предварительной квалификации на начало отчетного года (графа 1) и количество зарегистрированных в отчетном периоде заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях, в том числе и приобщенные к ранее зарегистрированным в КУЗе по одному факту (графа 2) должна равняться сумме показателей по принятым решениям в  порядке части 1 статьи 185 УПК РК (графа 6), приобщенным к ранее зарегистрированному заявлению в КУЗе по одному факту (графа 34) и остатку на конец отчетного периода (графа 35).
25. В графе 3 из графы 2 выделяется количество заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях поступивших из других органов уголовного преследования и зарегистрированных в КУЗе с присвоением порядкового номера.
26. В графе 4 отражается общее количество заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях, укрытых от регистрации в КУЗе, но впоследствии выявленных и зарегистрированных надлежащим образом.
27. В графе 5 из графы 4, в том числе указывается количество выявленных укрытых от учета заявлений и сообщений, прокурорами.
Данные об укрытых заявлениях и сообщениях о преступлениях учитываются и подлежат регистрации в отчете того подразделения органа уголовного преследования, в том числе органов прокуратуры (районного, областного и так далее), в котором выявлено нарушение учетно-регистрационной дисциплины.
В отчете органа прокуратуры в графе 5 учитываются заявления и сообщения о преступлениях, происшествиях выявленные вышестоящими прокурорами.

3. Есеп құрылымы және құру тәртібі
18. Есеп А, Б және В кестелерінен тұрады.
19. Есептің А кестесіне қылмыстар, оқиғалар жөнінде тіркелген өтініштер, хабарламаларды, сол сияқты құқықтық статистика субъектілерінің оларды қарау нәтижелері, қарау мерзімі туралы есепті кезеңнің басы мен аяғына дейін шешімдері қабылданбаған өтініштер және хабарламалар туралы мәліметтер жатады.
20. Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодекстің (бұдан әрі – ҚР ҚК) баптары мен тарауларына сәйкес жолдарда қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
21. Қылмыстық қудалаудың әрбір органы бойынша бірыңғай нысандағы жеке есеп құрылады, онда құқықтық статистиканың барлық субъектiлерi үшін 1-35 бағандары мен 1-141 жолдары ұқсас болып келеді және Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптары мен тарауларына сәйкес қылмыс түрлері бейнеленеді.
22. Бағандардың көрсеткіштері АЕҚ деректеріне сәйкес келуі тиіс.
23. 1-бағанда Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексі (бұдан әрі - ҚР ҚІЖК) 185-бабының 1-бөлімінде көзделген, іс жүргізу шешімдері шығарылмаған есептік жылдың басында қараусыз қалған қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштердің және хабарламалардың қалдығы бейнеленеді.
24. 2-бағанда есептік кезеңде тіркелген қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштердің және хабарламалардың саны, сонымен қатар Өтініштерді есепке алу кітабына (одан әрі - ӨЕК) бұрын тіркелгендерге қоса берілген өтініштер саны бейнеленеді.
Есептік жылдың басталуына алдын ала саралау бойынша қылмыстар, оқиғалар жөніндегі қаралмаған өтінішер мен хабарламалардың көрсеткіштер сомасы (1-баған) және есептік кезеңде тіркелген қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштер мен хабарламалардың саны, сонымен қатар бір дерек бойынша ӨЕК-на алдында тіркелгендерге қоса берілгендер (2-баған) ҚР ҚІЖК 185-бабының 1-бөлімі тәртібінде қабылданған шешімдер бойынша көрсеткіштер сомасына (6-баған), бір дерек бойынша ӨЕК алдында тіркелгендерге қоса берілгендерге (34-баған) және есептік кезеңнің соңындағы қалдыққа (35-баған) тең келуі тиіс.
25. 3-бағанда 2-бағаннан басқа қылмыстық қудалау органдарынан келіп түскен қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштер мен хабарламалардың саны мен реттік нөмірін бере отырып, ӨЕК тіркелгендердің саны ерекшеленеді.
26. 4-бағанда ӨЕК тіркеуден жасырынған, бірақ соңында анықталған және тиісінше тіркелген қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштер мен хабарламалардың жалпы саны бейнеленеді.
27. 5-бағанда 4-бағаннан, сол сияқты прокурордың анықтаған есепке алынудан жасырынған өтініштер мен хабарламалары.
Есепке алынудан жасырынған қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштер мен хабарламалар туралы мәліметтер қылмыстық қудалау органының, сонымен қатар прокуратура органдарының (аудандық, облыстық және тағы басқа) есепке алу-тіркеу тәртібінің бұзылуы анықталған бөлімінің есебінде есептелетінін ескеру қажет.
Прокуратура органдарының есебінде 5-бағанда жоғары тұрған прокурорлардың анықтаған қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштер мен хабарламалар бейнеленуі тиіс.

28. Если заявление об укрытом преступлении (не зарегистрированное в КУЗе органа уголовного преследования) поступило в органы прокуратуры, то оно направляется в орган для регистрации с выставлением ИУД формы ЗС-1 с заполнением: реквизитов: 4.1 "укрытое от учета заявление выявлено"; 4.2 "орган, укрывший заявление"; 4.3 "заявление, укрытое от учета направлено в орган" с указанием органа, куда направлено заявление с указанием исходящего номера и даты направления заявления № __ от "__" ___ 20__ г.
О регистрации укрытого заявления орган письменно уведомляет прокурора в течение 24 часов со дня получения.
29. В графе 6 учитываются все заявления и сообщения, по которым органом уголовного преследования приняты решения в соответствии с частью 1 статьи 185 УПК РК.
30. В графе 7 из графы 6 выделяется количество принятых решений в порядке части 1 статьи 185 УПК РК из остатка на конец отчетного года.
31. В графе 8 из общего количества принятых решений указывается количество возбужденных уголовных дел.
32. В графе 9 отражаются показатели возбужденных уголовных дел по материалам выявленных заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях укрытых от учета (из показателя графы 4).
33. В графе 10 – из графы 4, отказанные в возбуждении уголовного дела.
34. В графе 11 – из числа принятых решений учитываются заявления и сообщения, по которым отказано в возбуждении уголовного дела.
35. В графе 12 выделяются заявления и сообщения, по материалам проверки которых отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.
36. В графе 13 учитываются материалы, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела вследствие акта амнистии.
37. В графе 14 учитываются материалы, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела в порядке пункта 12 части 1 статьи 37 УПК РК.
38. В графе 15 учитываются материалы, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела в порядке части 1 статьи 38 УПК и ст.67 УК РК.
39. В графе 16 – заявления и сообщения о преступлениях, по которым отказано в возбуждении уголовного дела за отсутствием состава преступления в соответствии с пунктом 2 части 1 статьи 37 УПК РК.
40. В графе 17 – за отсутствием события преступления в соответствии с пунктом 1 части 1 статьи 37 УПК РК.
41. В графе 18 – количество заявлений и сообщений, материалы по которым после вынесения постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела были направлены в специализированные межрайонные административные суды.
42. В графе 19 отражается количество заявлений или сообщений, направленных по подследственности согласно пункту 3 части 1 статьи 185 УПК РК. Материалы, переданные по подсудности, учитываются в графе 20.
Передача сообщений и заявлений от одного работника к другому в одном и том же подразделении органа уголовного преследования или от одного подразделения к другому внутриведомственному отражению в этой графе не подлежит.

28. Егер жасырынған қылмыс туралы өтініш (қылмыстық қудалау органының ӨЕК тіркелмесе) прокуратура органдарына түссе, онда ол 3С-1 нысанды АЕҚ шығара отырып, тіркеу үшін жолданады және келесі деректемелер: 4.1 «анықталған есептен жасырынған өтініш»; 4.2 «өтінішті жасырған орган»; 4.3 «есептен жасырынған өтініш органға жолданған» өтініштің шығыс нөмірін және жолдаған күнін 20 __ «__»_______ № ___, қай органға жолданғанын көрсете отырып, толтырылады.
Орган жасырынған өтінішті тіркегені туралы прокуратураны алған күннен бастап, 24 сағат ішінде хат түрінде хабардар етеді.
29. 6-бағанда ҚР ҚІЖК 185-бабының 1-бөлігіне сәйкес қылмыстық қудалау органы барлық өтініштер мен хабарламалар бойынша қабылдаған шешімдері ескеріледі.
30. 7-бағанда 6-бағаннан есептік жылдың басталуына қалған ҚР ҚІЖК 185-бабының 1-бөлігі тәртібінде қабылданған шешімдер саны ерекшеленеді.
31. 8-бағанада қабылданған шешімдердің жалпы санынан қозғалған қылмыстық істер саны көрсетіледі.
32. 9-бағанда есепке алынудан жасырынған қылмыстар, оқиғалар туралы анықталған өтініштер мен хабарламалар материалдары бойынша қозғалған қылмыстық істердің көрсеткіштері бейнеленеді (4-бағана көрсеткішінен).
33. 10-бағанда - 4-бағанадан қылмыстық істі қозғаудан бас тартылғандары.
34. 11-бағанда – қабылданған шешімдер қатарынан қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы өтініштер мен хабарламалар ескеріледі.
35. 12-бағанда тексеру материалдары бойынша ақталмайтын негіздермен қылмыстық істі қозғаудан бас тартылған өтініштер мен хабарламалар ерекшеленеді.
36. 13-бағанада рақымшылық акті салдарынан қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулысы шығарылған материалдар ескеріледі.
37. 14-бағанда ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігі 12-тармағы тәртібінде қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулысы шығарылған материалдар ескеріледі.
38. 15-бағанада ҚР ҚІЖК 38-бабының 1-бөлігі және ҚР ҚК  67-бабытәртібінде қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулысы шығарылған материалдар ескеріледі.
39. ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігі 2-тармағына сәйкес қылмыс құрамының болмауына байланысты қылмыстық істі қозғаудан бас тартылған қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламалар.
40. 17-бағанада ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігі 1-тармағына сәйкес қылмыс оқиғасының болмауына байланысты.
41. 18-бағанада - қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулысы шығарылған материалдар бойынша мамандандырылған ауданаралық әкімшілік соттарға жолданған өтініштер мен хабарламалар саны.
42. 19-бағанада ҚР ҚІЖК 185-бабының 1-бөлігi 3-тармағына сәйкес тергеуде болуына байланысты жолданған өтініштердің немесе хабарламалардың саны бейнеленеді. Соттылығы бойынша берілген материалдар 20-бағанда ескеріледі.
Қылмыстық қудалау органының сол бiр бөлімшесінде хабарламалар мен өтініштерді бір қызметкерден екінші қызметкерге немесе бір бөлімшеден екінші iшкi ведомстволық бөлімшеге беру осы бағанда бейнеленбейді.

43. Заявление и сообщение о преступлении, направленное по подследственности, подлежит регистрации в органе, получившем его. Срок рассмотрения исчисляется с момента поступления в орган, получивший и принявший решение по нему в порядке пунктов 1 и 2 части 1 статьи 185 УПК РК.
Заявления и сообщения о преступлениях, направленные в порядке пункта 3 части 1 статьи 185 УПК РК по подсудности органами следствия и дознания должны производиться в соответствии с требованиями части 1 статьи 390 УПК РК.
44. Сведения о сроках рассмотрения заявлений и сообщений о преступлениях отражаются в графах 21-24, в том числе в графе 21 - в срок не позднее трех суток, 22 - от трех до десяти суток, 23 – от десяти суток до двух месяцев, 24 – свыше двух месяцев.
Если заявление и сообщение о преступлении несвоевременно перерегистрировано в КУЗе из Журнала учета информации, то срок его рассмотрения в соответствии со статьей 184 УПК РК исчисляется с момента его поступления в орган уголовного преследования.
45. В графе 25 учитывается количество отмененных постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела с возбуждением уголовного дела. В этой графе не учитываются решения, принятые прокурором по материалам об отказе в возбуждении уголовного дела прошлых лет.
Количество возбужденных уголовных дел подлежит сверке с копиями постановлений прокурора об отмене постановления об отказе в возбуждении уголовного дела и возбуждении уголовного дела, приобщенных к надзорному производству городской или районной прокуратуры.
46. В графе 26 – выделяется количество отмененных прокурором постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела с возбуждением уголовного дела по инициативе самого органа уголовного преследования.
47. В графе 27 отражается количество отмененных прокурором постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела с направлением материалов для производства дополнительной проверки. При этом не учитываются решения, принятые прокурором по материалам об отказе в возбуждении уголовного дела прошлых лет.
48. Количество отмененных прокурором постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела с направлением материалов на дополнительную проверку по инициативе органов уголовного преследования учитывается в графе 28.
49. В графе 29 – количество материалов, по которым прокурором повторно принято решение об отмене постановления об отказе в возбуждении уголовного дела с направлением на дополнительную проверку.
50. В графе 30 – учитываются количество постановлений, по которым вновь отказано в возбуждении уголовного дела из числа отмененных постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела с направлением материалов на дополнительную проверку. В графе 31 – из числа отмененных постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела с направлением материалов на дополнительную проверку было возбуждено.

43. Тергеуде болуы бойынша жолданған қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламалар оны қабылдаған органда тіркелуі тиіс. Қарау мерзімі органға келіп түскен, қабылдап алған және сол бойынша ҚР ҚІЖК 185-бабының 1-бөлігі 1 және 2-тармақтары тәртібінде шешім қабылдаған сәттен бастап есептеледі.
ҚР ҚІЖК 185-бабының 1-бөлігі 3-тармағы тәртібінде тергеу және анықтау органдарына соттылығы бойынша жолдаған қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламалар ҚР ҚІЖК 390-бабының 1-тармағы талаптарына сәйкес жүргізілуі тиіс.
44. Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды қарау мерзімі туралы мәліметтер 21-24 бағандарда бейнеленеді, с.і. 21-бағанда 3 тәуліктен кем емес мерзімде, 22-бағанда - үштен он тәулікке дейін, 23-бағанда он тәуліктен екі айға дейін, 24-бағанда - екі айдан астам.
Егер қылмыстар туралы өтiнiштер мен хабарламалар Ақпараттарды есепке алу журналынан ӨЕК-на уақытылы қайта тiркелмесе, онда оны қарау мерзiмi ҚР ҚІЖК 184-бабына сәйкес оның қылмыстық қудалау органына келіп түскен сәтінен бастап есептеледі.
45. 25-бағанда қылмыстық істі қозғай отырып, қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы күші жойылған қаулылар саны ескеріледі. Бұл бағанда өткен жылдарда прокурордың қылмыстық істі қозғаудан бас тарту жөніндегі материалдары бойынша қабылдаған шешімдері ескерілмейді.
Қозғалған қылмыстық істердің саны қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулыны алу және қалалық немесе аудандық прокуратуралардың қадағалау өндірісіне қосылған қылмыстық істі қозғау жөніндегі прокурор қаулыларының көшірмелерімен салыстырылуы тиіс.
46. 26-бағанда қылмыстық қудалау органының бастамасымен қылмыстық істі қозғай отырып, прокурордың қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы күшін жойған қаулылар саны ерекшеленеді.
47. 27-бағанда материалдарды қосымша тексеру өндірісіне жолдай отырып, прокурордың қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы күшін жойған қаулылар саны бейнеленеді. Сонымен қатар, өткен жылдарда қылмыстық істі қозғаудан бас тарту материалдары бойынша прокурордың қабылдаған шешімдері ескерілмейді.
48. Қылмыстық қудалау органының бастамасымен материалдарды қосымша тексеруге жолдай отырып, прокурордың қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы күшін жойған қаулылар саны 28-бағанда ескеріледі.
49. 29-бағанда қосымша тексеруге жолдай отырып, қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулының күшін жою жөніндегі прокурордың қайталап қабылдаған шешімдері бойынша материалдар саны.
50. 30-бағанада – материалдарды қосымша тергеуге жолдай отырып, қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы күші жойылған қаулылар қатарынан, қылмыстық істі қозғаудан қайта бас тартылған қаулылар саны ескеріледі. 31-бағанада – материалдарды қосымша тексеруге жолдай отырып, қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы күші жойылған қаулылар қатарынан қозғалғандары.

51. В графах 32 и 33 отражаются сроки рассмотрения отмененных прокурором постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела с направлением материалов на дополнительную проверку до 1 месяца и свыше 1 месяца.
52. В графе 34 учитываются заявления и сообщения, приобщенные к ранее зарегистрированному в КУЗе по одному факту. При этом принятые по ним процессуальные решения учету не подлежат.
53. В графе 35 отражаются заявления и сообщения, по которым не приняты окончательные процессуальные решения, а также материалы, по которым прокурором отменено постановление об отказе в возбуждении уголовного дела, либо постановление о возбуждении уголовного дела с направлением материала на дополнительную проверку в отчетном периоде.
54. В таблицах Б, В отражаются показатели работы органов уголовного преследования по установлению и возмещению ущерба по материалам, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела. В таблице В с разбивкой установленного и возмещенного ущерба государственным органам, юридическим лицам и гражданам.
55. Данное приложение составляется по всем органам уголовного преследования, на основании ИУД (статистических карточек форм № ЗС-1 и № ЗС-2).
56. За достоверность, отражаемых сведений по возмещению ущерба по материалам об отказе в возбуждении уголовного дела ответственными являются руководители органов уголовного преследования.
57. Сумма установленного и возмещенного ущерба по материалам, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по реабилитирующим и нереабилитирующим основаниям, указывается в тысячах тенге.
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 17 июня 2010 года 34
Перечень утративших силу некоторых приказов
Генерального Прокурора Республики Казахстан
1. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 августа 2003 года № 48 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы № 2-ЗС "О рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях органами уголовного преследования" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 2441).
2. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 июля 2005 года № 34 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 августа 2003 года № 48 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы № 2-ЗС "О рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях органами уголовного преследования" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 3726).

51. 32 және 33-бағаналарда материалдарды қосымша тексеруге жолдай отырып, прокурордың қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы күші жойған қаулысын 1 айға дейін және 1 айдан астам қарау мерзімі бейнеленеді.
52. 34-бағанада бір дерек бойынша бұрын ӨЕК-на тіркелгенге қоса берілген өтініштер мен хабарламалар саны ескеріледі. Сонымен қатар, олар бойынша қабылданған іс жүргізу шешімдері есепке алынбайды.
53. 35-бағанада түпкілікті іс жүргізу шешімдері қабылданбаған өтініштер мен хабарламалар, сол сияқты прокурордың қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы күшін жойған қаулысы немесе есепті кезеңде қосымша тексеруге жолдай отырып, қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулы материалдары бейнеленеді.
54. Б, В кестелерде қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы шығарылған қаулы материалдары бойынша зиянды анықтау және өтеу жөніндегі қылмыстық қудалау органдары жұмысының көрсеткіштері бейнеленген. В кестесінде анықталған және өтелген зиян мемлекеттік органдарға, заңды тұлғаларға және азаматтарға жеке бөліп көрсетілген.
55. Аталған қосымша АЕҚ (№ 3С-1 және № 3С-2 нысанды статистикалық кәртішкелер) негізінде барлық қылмыстық қудалау органдары бойынша құрылады.
56. Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы материалдар бойынша зиянды өтеу жөніндегі бейнеленетін мәліметтердің нақтылығына қылмыстық қудалау органдарының басшылары дербес жауап береді.
57. Ақталатын және ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тарту материалдары бойынша анықталған және өтелген зиян сомасы мыңдаған теңгемен белгіленеді.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2010 жылғы 17 маусымдағы
№ 34 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының «Қылмыстық қудалау органдарымен қылмыс, оқиғалар туралы өтініштер мен хабарламаларды қарау туралы» № 2-3С нысанды статистикалық есеп және оны құру жөніндегі Нұсқауды бекіту және іске ендіру туралы» 2003 жылғы 11 тамыздағы № 48 бұйрығы (№ 2441 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде тіркелген).
2. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының «Қылмыстық қудалау органдарының қылмыстар жөніндегі өтініштер мен хабарламаларды қарауы туралы» № 2-3С нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту және қолданысқа енгізу туралы № 48 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» 2005 жылғы 5 шілдедегі № 34 бұйрығы Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 11 тамыздағы (№ 3726 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде тіркелген).

3. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 сентября 2006 года № 54 "О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 августа 2003 года № 48 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы № 2-ЗС "О рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях органами уголовного преследования" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 4453).
4. Подпункт 3) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 июля 2007 года № 32 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 4908).

3. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 11 тамыздағы «Қылмыстық қудалау органдарының қылмыстар жөніндегі өтініштер мен хабарламаларды қарауы туралы» № 2-3С нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту және қолданысқа енгізу туралы № 48 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» 2006 жылғы 25 қыркүйектегі № 54 бұйрығы (№ 4453 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2007 жылғы 30 шілдедегі № 32 бұйрығы 1-тармағының (3-тармақшасы) (№ 4908 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде тіркелген).