Об утверждении статистических форм и инструкций по их заполнению общегосударственных статистических наблюдений по статистике туризма
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 21 июля 2010 года № 186. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 августа 2010 года № 6429. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 августа 2012 года № 212
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 10.08.2012 № 212 (вводится в действие с 01.01.2013).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказ см. п. 4
В соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» от 19 марта 2010 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о туристской деятельности» (код 0931102, индекс 1-туризм, периодичность квартальная), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о туристской деятельности» (код 0931102, индекс 1-туризм, периодичность квартальная), согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о туристской деятельности» (код 0921104, индекс 1-туризм, периодичность годовая), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о туристской деятельности» (код 0921104, индекс 1-туризм, периодичность годовая), согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о деятельности объектов размещения» (код 0951102, индекс 2-туризм, периодичность квартальная), согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о деятельности объектов размещения» (код 0951102, индекс 2-туризм, периодичность квартальная), согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о деятельности объектов размещения» (код 0941104, индекс 2-туризм, периодичность годовая), согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о деятельности объектов размещения» (код 0941104, индекс 2-туризм, периодичность годовая), согласно приложению 8 к настоящему приказу;

Туризм статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының м.а. 2010 жылғы 21 шілдедегі N 186 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 23 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6429 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 10 тамыздағы № 212 Бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2012.08.10 № 212 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертуі!
Бұйрықтын қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
«Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Туристік қызмет туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0931102, индексі 1-туризм, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) «Туристік қызмет туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0931102, индексі 1-туризм, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) «Туристік қызмет туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0921104, индексі 1-туризм, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) «Туристік қызмет туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0921104, индексі 1-туризм, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) «Орналастыру объектілерінің қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0951102, индексі 2-туризм, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) «Орналастыру объектілерінің қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0951102, индексі 2-туризм, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) «Орналастыру объектілерінің қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0941104, индексі 2-туризм, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;
8) «Орналастыру объектілерінің қызметі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0941104, индексі 2-туризм, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес;

9) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Анкета обследования домашних хозяйств о расходах на поездки» (код 0962104, индекс Н-050, периодичность годовая), согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Анкета обследования домашних хозяйств о расходах на поездки» (код 0962104, индекс Н-050, периодичность годовая), согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Анкета обследования посетителей» (код 0972103, индекс Н-060, периодичность полугодовая), согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Анкета обследования посетителей» (код 0972103, индекс Н-060, периодичность полугодовая), согласно приложению 12 к настоящему приказу.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2011 года.
Исполняющий
обязанности председателя                   Ж. Джаркинбаев
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 21 июля 2010 года № 186
Мемлекеттік статистика органдары
кұпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байкау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному статистическому
наблюдению
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін
атқарушысының 2010 жылғы 21
шілдедегі № 186 бұйрығына
1-қосымша
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике от 21 июля
2010 года № 186
Аумақтық
органға тапсырылады
Представляется
территориаль-
ному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (кажетісін қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической
формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа
дейін
до 1
1-2
2-4
4-8

9) «Үй шаруашылықтарының сапарларға жұмсаған шығыстары туралы зерттеу сауалдамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0962104, индексі Н-050, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес;
10) «Үй шаруашылықтарының сапарларға жұмсаған шығыстары туралы зерттеу сауалдамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0962104, индексі Н-050, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес;
11) «Келушілерді зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0972103, индексі Н-060, кезеңділігі жарты жылдық) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес;
12) «Келушілерді зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0972103, индексі Н-060, кезеңділігі жарты жылдық) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның
міндетін атқарушы                               Ж. Жарқынбаев
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 21 шілдедегі
№ 186 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік статистика            Қазақстан Республикасы
органдары құпиялылығына       Статистика агенттігі төрағасы
кепілдік береді                   міндетін атқарушысының
Конфиденциальность                   2010 жылғы 21 шілдедегі
гарантируется органами                  № 186 бұйрығына
государственной статистики                 1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық   Приложение 1 к приказу исполняющего
нысан                           обязанности председателя Агентства
Статистическая форма по           Республики Казахстан по статистике
общегосударственному                  от 21 июля 2010 года № 186
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1
1-2
2-4
4-8

8-40
40 сағат-
тан артық
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақытылы
тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және
ҚР колданыстағы заннамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются
административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с
действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды 0931102
Код статистической формы 0931102   Туристік қызмет туралы есеп
1-туризм                           Отчет о туристской деятельности
1 -туризм
Тоқсандық                       Есепті кезең          тоқсан            жыл
Квартальная                     Отчетный период |_|_| квартал |_|_|_|_|  год
Туристік операторлардың, туристік агенттердің және (немесе) туризм саласында қызмет
көрсететін өзге де ұйымдардың қызметі (Экономикалық қызмет турлерінің жалпы жинақтауыш
коды 79) жүзеге асыратын занды тұлғалар мен олардың құрылымдық және оқшауланған
бөлімшелері, дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность туроператоров, турагентов и
прочих организаций, предоставляющих услуги в сфере туризма (код Общего классификатора
видов экономической деятельности 79).
Тапсыру мерзімі - есепті кезеңен кейінгі 25-ші күннен кеш емес.
Срок предоставления - не позднее 25 числа после отчетного периода.
КҰЖС коды
Код ОКПО |_|_|_|_|_|_|_|_|  |_|_|_|_|
БСН коды
код БИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
СТН коды
РНН      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды
код ИИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Негізгі қызмет түрін көрсетіңіз («v» белгісімен белгіленеді)
Укажите основной вид деятельности (отмечается знаком «v»)
1.1.
Туроператорлық қызмет
Туроператорская
деятельность
1.2.
Турагенттік қызмет
Турагентская деятельность
1.3.
Экскурсиялық қызмет
Экскурсионная деятельность
1.4.
Өзге де туристік қызмет
Прочая туристская
деятельность
2. Қызметкерлер саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, адам
Укажите информацию о численности работников, человек
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Тұрақты жұмысшылар
Постоянные работники
Маусымдық
жұмысшылар
Сезонные работники
ерлер
мужчины
әйелдер
женщины
А
Б
1
2
3
1
Есепті кезеңде орта есеппен
алынған қызметкерлердің
орташа тізімдік саны
Списочная численность
работников в среднем за
отчетный период

8-40
40 сағаттан артық
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды 0931102
Код статистической формы 0931102
Туристік қызмет туралы есеп
Отчет о туристской деятельности
1-туризм
1-туризм
Тоқсандық       Есепті кезең    _ _   тоқсан    _ _ _ _  жыл
Квартальная       Отчетный период |_|_|  квартал   |_|_|_|_| год
Туристік операторлардың, туристік агенттердің және (немесе) туризм саласында қызмет көрсететін өзге де ұйымдардың қызметі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жинақтауыш коды 79) жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, дара кәсiпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность туроператоров, турагентов и прочих организаций, предоставляющих услуги в сфере туризма (код Общего классификатора видов экономической деятельности 79).
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 25-ші күннен кеш емес.
Срок предоставления – не позднее 25 числа после отчетного периода.
КҰЖС коды    _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _
Код ОКПО     |_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|
БСН коды     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код БИН      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
СТН коды     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код РНН      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код ИИН      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Негізгі қызмет түрін көрсетіңіз («v» белгісімен белгіленеді)
Укажите основной вид деятельности (отмечается знаком «v»)
1.1. Туроператорлық қызмет        _
Туроператорская деятельность  |_|
1.2. Турагенттік қызмет           _
Турагентская деятельность     |_|
1.3. Экскурсиялық қызмет          _
Экскурсионная деятельность    |_|
1.4. Өзге де туристік қызмет      _
Прочая туристская             |_|
деятельность
2. Қызметкерлер саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, адам
Укажите информацию о численности работников, человек
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Тұрақты жұмысшылар
Постоянные работники
Маусымдық жұмысшылар
Сезонные работники
ерлер
мужчины
әйелдер
женщины
А
Б
1
2
3
1
Есепті кезеңде орта есеппен алынған қызметкерлердің орташа тізімдік саны
Списочная численность работников в среднем за отчетный период

3. Қызмет көрсетілген келушілер туралы ақпаратты көрсетіңіз*
Укажите информацию об обслуженных посетителях
Елдердің
атауы
Наименова-
ние стран
Елдердің
кодтары
Коды
стран
Қызмет
көрсетілген
келушілер саны,
адам
Количество
обслуженных
посетителей,
человек
Орындалған жұмыстар мен көрсетілген
қызметтер көлемі (қосылған құнға салынатын
салықты ескерусіз), мың теңге
Объем выполненных работ и услуг
(без учета налога на добавленную стоимость),
тысяч тенге
барлығы
всего
соның ішінде:
в том числе:
бір
күндік
келушілер
однодне-
вные
посети-
тели
түнеуші
келушілер
ночующие
посети-
тели
визалық
қызметтер
визовые
услуги
экскурси-
ялық
қызметтер
экскурси-
онные
услуги
орындарды
брондау
жөніндегі
қызметтер
услуги по
брониро-
ванию
мест
өзге де
қызмет
түрлері
прочие
виды
услуг
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
1
Келу
туризмі
(резидент
еместер)
Въездной
туризм
(нерези-
денты)
* Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
2
Шығу туризмі
(резиденттер)
Выездной
туризм
(резиденты)
2.1
одан 16 жасқа
дейінгі
балалар
из них дети до
16 лет
3
Ішкі туризм
Внутренний
туризм
3.1
одан 16 жасқа
дейінгі
балалар
из них дети до
16 лет
* Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
4. Сатылған жолдамалар саны мен олардың құны туралы ақпаратты
көрсетіңіз*
Укажите информацию о числе и стоимости проданных путевок
Елдердің
атауы
Наименование
стран
Елдердің
кодтары
Коды стран
Туристік қызметтердің
толық кешені кіретін
жолдамалар
Путевки, включающие
полный комплекс
туристских услуг
Қызметтердің жеке
түрлері кіретін
жолдамалар
Путевки, включающие
отдельные виды услуг
Келген
адам-күндер
Человеко-
дней
пребывания
бірлік
саны
число
единиц
құны, мың
теңге
стоимость,
тысяч тенге
бірлік
саны
число
единиц
құны, мың
теңге
стоимость,
тысяч тенге
А
Б
В
1
2
3
4
5
1
Келу туризмі
(резидент
еместер)
Въездной
туризм
(нерезиденты)
* Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
А
Б
В
1
2
3
4
5
2
Шығу туризмі
(резиденттер)
Выездной
туризм
(резиденты)
2.1
одан 16 жасқа
дейінгі
балалар
из них дети
до 16 лет
3
Ішкі туризм
Внутренний
туризм
3.1
одан 16 жасқа
дейінгі
балалар
из них дети
до 16 лет
* Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
5. Пайдаланылатын көлік түрлері бойынша қызмет көрсетілген келушілер
саны туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о количестве обслуженных посетителей по видам
используемого транспорта
Көрсеткіш атауы
Наименование
показателя
Қызмет көрсетілген келушілер саны, адам
Количество обслуженных посетителей, человек
келу туризмі
(резидент еместер)
въездной туризм
(нерезиденты)
шығу туризмі
(резиденттер)
выездной туризм
(резиденты)
ішкі туризм
внутренний туризм
А
Б
1
2
3
1
Әуе көлігі
Воздушный транспорт
2
Темір жол көлігі
Железнодорожный
транспорт
3
Қалааралық автобустар
Междугородные автобусы
4
Өзге де құрлықтық
көлік құралдары
Прочие сухопутные
средства
5
Су көлігі
Водный транспорт
6. Келушілердің сапар мақсаттары туралы ақпаратты көрсетіңіз, адам*
Укажите информацию о целях поездки посетителей, человек
Елдердің
атауы
Наимено-
вание
стран
Елдер-
дің
кодтары
Коды
стран
Барлығы
Всего
Cоның ішінде:
В том числе:
бос уақыт,
рекреация
және демалыс
досуг,
рекреация и
отдых
таныс-
тар
мен
туыс-
қан-
дарға
бару
посе-
щение
знако-
мых и
родст-
венни-
ков
іскерлік және
кәсіби
мақсаттар
деловые и
профессиональ-
ные цели
емде-
лу
лече-
ние
дін,
қажы-
лық
рели-
гия,
па-
лом
ниче-
ство
коммер-
циялық
(шоп-
турлар)
коммер-
ческая
(шоп-
туры)
өзге
де
мақ-
саттар
прочие
цели
барлығы
всего
одан аңшылық, балық аулау
из них охота, рыбалка
барлы-
ғы
всего
одан
спорт-
тық
из них
спорти-
вные
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Келу
туризмі
(рези-
дент
еместер)
Въездной
туризм
(нерези-
денты)
* Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2
Шығу
туризмі
(рези-
денттер)
Выездной
туризм
(рези-
денты)
2.1
одан 16
жасқа
дейінгі
балалар
из них
дети до
16 лет
* Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
3
Ішкі
туризм
Внут-
ренний
туризм
3.1
одан
16
жасқа
дейін-
гі
бала-
лар
из них
дети
до 16
лет
* Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
Атауы                                       Мекен-жайы
Наименование______________________ Адрес_________________________
__________________________________ Тел.: _______ Электрондық почта
мекен-жайы (Е-mail)
Адрес электронной
почты (Е-mail)
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя_________________ Тел.________________
Басшы                      (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель_______________(Ф.И.О., подпись)    ___________________
Бас бухгалтер______________(Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер__________(Ф.И.О., подпись)    ___________________
М.О.
М.П.
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 21 июля 2010 года № 186
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о

3. Қызмет көрсетілген келушілер туралы ақпаратты көрсетіңіз*
Укажите информацию об обслуженных посетителях
Елдердің атауы
Наименование стран
Елдердің кодтары
Коды стран
Қызмет көрсетілген келушілер саны, адам
Количество обслуженных посетителей, человек
Орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер көлемі (қосылған құнға салынатын салықты ескерусіз), мың теңге
Объем выполненных работ и услуг (без учета налога на добавленную стоимость), тысяч тенге
бір күндік келушілер однодневные посетители
түнеуші келушілер ночующие посетители
барлығы
всего
соның ішінде:
в том числе:
визалық қызметтер
визовые услуги
экскурсиялық қызметтер
экскурсионные услуги
орындарды брондау жөніндегі қызметтер
услуги по бронированию мест
өзге де қызмет түрлеріпрочие виды услуг
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
1
Келу туризмі (резидент еместер)
Въездной туризм (нерезиденты)
*Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
Елдердің атауы Наименование стран
Елдердің кодтары
Коды стран
Қызмет көрсетілген келушілер саны, адам
Количество обслуженных посетителей, человек
Орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер көлемі (қосылған құнға салынатын салықты ескерусіз), мың теңге
Объем выполненных работ и услуг (без учета налога на добавленную стоимость), тысяч тенге
бір күндік келушілер однодневные посетители
түнеуші келушілер
ночующие посетители
барлығы
всего
соның ішінде:
в том числе:
визалық қызметтер
визовые услуги
экскурсиялық қызметтер
экскурсионные услуги
орындарды брондау жөніндегі қызметтер
услуги по бронированию мест
өзге де қызмет түрлеріпрочие виды услуг
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
2
Шығу туризмі (резиденттер)
Выездной туризм (резиденты)
2.1
одан 16 жасқа дейінгі балалар
из них дети до 16 лет
3
Ішкі туризм
нутренний туризм
3.1
одан 16 жасқа дейінгі балалар
из них дети до 16 лет
*Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
4. Сатылған жолдамалар саны мен олардың құны туралы ақпаратты
көрсетіңіз*
Укажите информацию о числе и стоимости проданных путевок
Елдердің атауы
Наименование стран
Елдердің кодтары
Коды стран
Туристік қызметтердің толық кешені кіретін жолдамалар
Путевки, включающие полный комплекс туристских услуг
Қызметтердің жеке түрлері кіретін жолдамалар
Путевки, включающие отдельные виды услуг
Келген  адам-күндер Человеко-дней пребывания
бірлік саны
число единиц
құны, мың теңге
стоимость, тысяч тенге
бірлік саны
число единиц
құны, мың теңге
стоимость, тысяч тенге
А
Б
В
1
2
3
4
5
1
Келу туризмі (резидент еместер)
Въездной туризм (нерезиденты)
*Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
Елдердің атауы
Наименование стран
Елдердің кодтары
Коды стран
Туристік қызметтердің толық кешені кіретін жолдамалар
Путевки, включающие полный комплекс туристских услуг
Қызметтердің жеке түрлері кіретін жолдамалар
Путевки, включающие отдельные виды услуг
Келген  адам-күндерЧеловеко-дней пребывания
бірлік саны
число единиц
құны, мың теңге
стоимость, тысяч тенге
бірлік саны
число единиц
құны, мың теңге
стоимость, тысяч тенге
А
Б
В
1
2
3
4
5
2
Шығу туризмі (резиденттер)
Выездной туризм (резиденты)
2.1
одан 16 жасқа дейінгі балалар
из них дети до 16 лет
3
Ішкі туризм
Внутренний туризм
3.1
одан 16 жасқа дейінгі балалар
из них дети до 16 лет
*Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
5. Пайдаланылатын көлік түрлері бойынша қызмет көрсетілген
келушілер саны туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о количестве обслуженных посетителей по видам
используемого транспорта
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Қызмет көрсетілген келушілер саны, адам
Количество обслуженных посетителей, человек
келу туризмі (резидент еместер)
въездной туризм (нерезиденты)
шығу туризмі (резиденттер)
выездной туризм (резиденты)
ішкі туризм
внутренний туризм
А
Б
1
2
3
1
Әуе көлігі
Воздушный транспорт
2
Темір жол көлігі
Железнодорожный транспорт
3
Қалааралық автобустар
Междугородные автобусы
4
Өзге де құрлықтық көлік құралдары
Прочие сухопутные средства
5
Су көлігі
Водный транспорт
6. Келушілердің сапар мақсаттары туралы ақпаратты көрсетіңіз,
адам*
Укажите информацию о целях поездки посетителей, человек
Елдердің атауы
Наименование стран
Елдердің кодтары
Коды стран
Барлығы
Всего
Cоның ішінде:
В том числе:
бос уақыт, рекреация және демалыс
досуг, рекреация и отдых
таныстар мен туысқандарға бару
посещение знакомых и родственников
барлығы
всего
одан аңшылық, балық аулау
из них охота, рыбалка
А
Б
В
1
2
3
4
1
Келу туризмі (резидент еместер)
Въездной туризм (нерезиденты)
кестенің жалғасы
Елдердің атауы
Наименование стран
Cоның ішінде:
В том числе:
іскерлік және кәсіби мақсаттар
деловые и профессиональные цели
емделу
лечение
дін, қажылық
религия, паломничество
коммерциялық  (шоп-турлар)
коммерческая (шоп-туры)
өзге де мақсаттар
прочие цели
барлығы
всего
одан спорттық
из них спортивные
А
Б
5
6
7
8
9
10
1
Келу туризмі (резидент еместер)
Въездной туризм (нерезиденты)
*Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
Елдердің атауы
Наименование стран
Елдердің кодтары
Коды стран
Барлығы
Всего
Cоның ішінде:
В том числе:
бос уақыт, рекреация және демалыс
досуг, рекреация и отдых
таныстар мен туысқандарға бару
посещение знакомых и родственников
барлығы
всего
одан аңшылық, балық аулау
из них охота, рыбалка
А
Б
В
1
2
3
4
2
Шығу туризмі (резиденттер)
Выездной туризм (резиденты)
2.1
одан 16 жасқа дейінгі балалар
из них дети до 16 лет
3
Ішкі туризм
Внутренний туризм
3.1
одан 16 жасқа дейінгі балалар
из них дети до 16 лет
кестенің жалғасы
Cоның ішінде:
В том числе:
іскерлік және кәсіби мақсаттар
деловые и профессиональные цели
емделу
лечение
дін, қажылық
религия, паломничество
коммерциялық  (шоп-турлар)
коммерческая (шоп-туры)
өзге де мақсаттар
прочие цели
барлығы
всего
одан спорттық
из них спортивные
А
5
6
7
8
9
10
2
2.1
3
3.1
*Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
Атауы                              Мекен-жайы
Наименование ______________ Адрес __________________________________
______________ Тел.: Электрондық почта мекен-жайы
(Е-mail)
Адрес электронной почты
(Е-mail) ______________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя __________________ Тел._______________
Басшы                        (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель___________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер _____________ (Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 21 шілдедегі
№ 186 бұйрығына
2-қосымша
«Туристік қызмет туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық

туристской деятельности» (код 0931102, индекс 1-туризм,
периодичность квартальная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о туристской деятельности» (код 0931102, индекс 1-туризм, периодичность квартальная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) туризм - путешествие физических лиц продолжительностью от двадцати четырех часов до одного года либо меньше двадцати четырех часов, но с ночевкой в целях, не связанных с оплачиваемой деятельностью в стране (месте) временного пребывания;
2) въездной туризм - путешествия в пределах Республики Казахстан лиц, не проживающих постоянно на ее территории;
3) выездной туризм – путешествие граждан Республики Казахстан и лиц, постоянно проживающих в Республике Казахстан, в другую страну;
4) внутренний туризм – путешествие в пределах Республики Казахстан граждан Республики Казахстан и лиц, постоянно проживающих на ее территории;
5) туристская деятельность - предпринимательская деятельность физических или юридических лиц по предоставлению туристских услуг;
6) туристские услуги - услуги, необходимые для удовлетворения потребностей туриста предоставляемые в период его путешествия и в связи с этим путешествием (размещение, перевозка, питание, экскурсии, услуги инструкторов туризма, гидов (гидов-переводчиков) и другие услуги, оказываемые в зависимости от целей поездки);
7) туристская операторская деятельность (туроператорская деятельность) - предпринимательская деятельность физических и (или) юридических лиц, имеющих лицензию на данный вид деятельности, по формированию, продвижению и реализации своих туристских продуктов туристским агентам и туристам (далее - туроператор);
8) туристская агентская деятельность (турагентская деятельность) - предпринимательская деятельность физических и (или) юридических лиц, имеющих лицензию на данный вид деятельности, по продвижению и реализации туристского продукта (далее - турагент);
9) экскурсионная деятельность - предпринимательская деятельность по организации посещений туристских ресурсов в познавательных целях в стране (месте) временного пребывания, которая не предусматривает услуги по размещению (ночевке) туристов и охватывает период не более двадцати четырех часов;
10) экскурсионные услуги - услуги по организации посещений гражданами туристских ресурсов в познавательных целях в стране (месте) временного пребывания. Не предусматривает услуги по размещению (ночевке) туристов и охватывает период не более двадцати четырех часов;

(коды 0931102, индексі 1-туризм, кезеңділігі тоқсандық)
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12 бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Туристік қызмет туралы есеп» (коды 0931102, индексі 1-туризм, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) туризм - жеке тұлғалардың уақытша болатын елде (жерде) жиырма төрт сағаттан бiр жылға дейiн не жиырма төрт сағаттан аз уақытқа созылатын, бiрақ түнейтiн, ақылы қызметпен байланысты емес мақсаттағы саяхаты;
2) келу туризмі - Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұрмайтын адамдардың оның шегіндегі саяхаты;
3) шығу туризмі - Қазақстан Республикасының азаматтары мен Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын адамдардың басқа елге саяхаты;
4) ішкi туризм – Қазақстан Республикасының азаматтары мен оның аумағында тұрақты тұратын адамдардың Қазақстан Республикасының шегіндегі саяхаты;
5) туристiк қызмет - жеке немесе заңды тұлғалардың туристiк қызмет көрсету жөнiндегi кәсiпкерлiк қызметi;
6) туристiк қызмет көрсету - туристiң саяхаты кезеңiнде және осы саяхатқа байланысты оның қажеттiлiктерiн қанағаттандыру үшiн ұсынылатын қажеттi қызмет көрсетулер (орналастыру, тасымалдау, тамақтандыру, экскурсиялар, туризм нұсқаушыларының, гидтердiң (гид-аудармашылардың) қызмет көрсетулерi және сапар мақсатына байланысты көрсетiлетiн басқа да қызметтер);
7) туристiк операторлық қызмет (туроператорлық қызмет) - қызметтiң осы түрiне лицензиясы бар жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (бұдан әрi - туроператор) өздерiнiң туристiк өнiмдерiн қалыптастыру, ұсыну және туристiк агенттер мен туристерге өткiзу жөнiндегi кәсiпкерлiк қызметi;
8) туристiк агенттiк қызмет (турагенттiк қызмет) - қызметтiң осы түрiне лицензиясы бар жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (бұдан әрi - турагент) туристiк өнiмдi ұсыну және өткiзу жөнiндегi кәсiпкерлiк қызметi;
9) экскурсиялық қызмет - уақытша болатын елдегi (жердегi) туристiк ресурстарға танымдық мақсатта келудi ұйымдастыру жөнiндегi кәсiпкерлiк қызмет, ол туристердi орналастыру (түнету) жөнiндегi қызметтi көздемейдi және жиырма төрт сағаттан аспайтын мерзiмдi қамтиды;
10) экскурсиялық қызмет - уақытша болатын елдегi (жердегi) туристiк ресурстар азаматтарына танымдық мақсатта келудi ұйымдастыру жөнiндегi кәсiпкерлiк қызмет. Туристердi орналастыру (түнету) жөнiндегi қызметтi көздемейдi және жиырма төрт сағаттан аспайтын мерзiмдi қамтиды;

11) визовые услуги - услуги по оформлению и поддержке виз;
12) бронирование мест - услуги по резервированию мест в объектах размещения;
13) досуг, рекреация и отдых - осмотр достопримечательностей, посещение магазинов, посещение спортивных и культурных мероприятий, участие в рекреационных и культурных мероприятиях, занятия непрофессиональным спортом, пешие походы и альпинизм, использование пляжей, круизы, отдых и рекреация для военнослужащих, летние лагеря;
14) деловые и профессиональные цели - установка оборудования, инспектирование, закупки, участие в работе заседаний, конференций и конгрессов, торговых ярмарок и выставок, поощрительные поездки для работников предприятий, выступления с лекциями и концертами, подготовка программ туристских поездок, заключение договоров на размещение и транспорт, работа в качестве гидов и на других должностях в сфере туризма, участие в профессиональных спортивных мероприятиях, правительственные командировки, включая дипломатов, военнослужащих или сотрудников международных организаций, за исключением случаев постоянной работы в посещаемой стране, платное обучение, образование и исследовательская деятельность (научные отпуска, языковые, профессиональные или другие специальные курсы, связанные с работой или профессией посетителя и имеющие соответствующее обеспечение);
15) прочие цели - поездки экипажей пассажирских воздушных и водных судов, транзитные поездки, прочие цели или неизвестные виды деятельности (знакомство с новой страной, с целью усыновления, заключения брака);
16) ночующие посетители - посетители, которые осуществляют, по меньшей мере, одну ночевку в средстве размещения в посещаемом месте или стране;
17) однодневные посетители - посетители, которые не осуществляют ночевку в средстве размещения в посещаемом месте или стране.
3. Данную статистическую форму представляют ежеквартально в органы государственной статистики юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения независимо от численности работников, индивидуальные предприниматели, осуществляющих экономическую деятельность согласно коду общего классификатора видов экономической деятельности 79 - деятельность туроператоров, турагентов и прочих организаций, предоставляющих услуги в сфере туризма.
Юридические лица и индивидуальные предприниматели, занимающиеся туристской деятельностью, работающие неполный календарный год (сезонно), предоставляют форму на общих основаниях.

11) визалық қызмет - визаларды рәсімдеу және визалық қолдау көрсету қызметі;
12) алдын-ала орын сақтап қою - орналастыру объектілерінде алдын-ала орын тапсырып қою бойынша көрсетілетін қызмет түрі;
13) бос уақыт, рекреация және демалыс - жергілікті жерлердің көрнекі орындарын тамашалау, сауда, спорт және мәдени шаралар өткізілетін көпшілік орындарды аралау, рекреациялық және мәдени шараларға қатысу, кәсіби емес спорт түрлерімен айналысу, жаяу жорықтар мен альпинизм, жағажайларды пайдалану, круиздер, әскери тұлғаларға арналған демалыс және рекреациялық шаралар, жазғы лагерлер;
14) іскерлік және кәсіби мақсаттар жабдық орнату, инспекциялық бақылау жасау, сырттан өнім немесе тауар сатып алу, мәжіліс, конференция және конгресс жұмыстарына қатысу, сауда жәрмеңкелері мен көрмелер жұмыстарына қатысу, мекеме қызметкерлері үшін ұйымдастырылған ынталандыру сапарлары, дәрістер оқу және концерттер беру, туристік сапар бағдарламаларын дайындау, келушілерді орналастыру және көлікпен қамтамасыз етуге келісімшарт жасасу, туризм саласында гид (жолсерік) және басқа да лауазымдық орындарда жұмыс істеу, кәсіби спорттық шараларға қатысу, дипломаттарды, әскери қызметшілерді немесе халықаралық ұйым қызметкерлерін қоса алғандағы үкіметтік барған елде тұрақты жұмыс істеу сәттерінен тыс іс-сапарлар, ақылы оқу түрлері, ақылы білім алу және зерттеу қызметтері (істейтін жұмысына немесе тиісті қамсыздандыру шаралары қарастырылған шетелге шығушы тұлғаның кәсібіне байланысты ғылыми іссапарлар, тіл үйрену, кәсіби немесе басқа да арнаулы курстар);
15) өзге мақсаттар - жолаушы тасымалдайтын әуе және су көліктерінің экипаж сапарлары, транзиттік сапарлар, қызметтердің белгісіз басқа да түрлері және өзге де мақсаттар (жаңа елмен танысу, бала асырап алу мақсаты, некеге тұру);
16) түнеуші келушілер - келген жердегі не елдегі орналастыру орнында кем дегенде бір түнеп шығатын келушілер;
17) бір күндік келушілер - келген жердегі не елдегі орналасу орнында түнеуді жүзеге асырмайтын келушілер.
3. Осы статистикалық нысанды экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызметті жүзеге асыратын қызметкерлерінің санына қарамастан заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері дара кәсіпкерлер толтырып, тоқсан сайын мемлекеттік статистика органдарына тапсырады 79 – туристік операторлардың, туристік агенттердің және басқа да ұйымдардың қызметі.
Толық емес күнтізбелік жыл бойы (маусымдық) ғана жұмыс істейтін туристік қызметпен айналысатын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер бұл нысанды жалпы тәртіп негізінде тапсырады.

4. В случае, если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы головным предприятием, то оно должно представить данный отчет по месту своего нахождения в органы статистики. Если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то головное предприятие должно представить отчет в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Отчетные данные составляются на основе бухгалтерских документов и данных документов первичного учета.
5. Показатель отчета «Объем выполненных работ и услуг» приводится в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость (далее - НДС), в тысячах тенге с одним десятичным знаком.
6. Туроператоры в разделе 3 «Информация об обслуженных посетителях» в графе 6 «услуги по бронированию мест» включают следующие услуги: бронирование мест в гостиницах, бронирование и продажа авиабилетов и железнодорожных билетов, бронирование турпакетов, бронирование мест для проведения мероприятий и конференций. В разделе 4 «Информация о числе и стоимости проданных путевок» в графах 1, 2, 3, 4 проставляют число и всю стоимость проданных путевок.
7. Турагенты в разделе 3 «Информация об обслуженных посетителях» в графе 6 «услуги по бронированию мест» включают следующие услуги: бронирование мест в гостиницах, бронирование и продажа авиабилетов и железнодорожных билетов, комиссионные услуги от продажи путевок. В разделе «Информация о числе и стоимости проданных путевок» в графах 1, 2, 3, 4 проставляют число и всю стоимость проданных путевок в случае, если путевки были приобретены у зарубежных туроператоров.
8. Путевки, включающие полный комплекс туристских услуг, включают размещение, перевозку, питание туристов, экскурсионные и другие услуги, предоставляемые в зависимости от целей путешествия.
9. Путевки, включающие отдельные виды услуг, это предоставление определенных видов услуг. Например, стоимость путевки включает только транспортные расходы по доставке туриста к месту отдыха, только проживание и услуги по питанию или только экскурсионные услуги.
10. Стоимость проданных путевок заполняется за минусом НДС.
11. Списочная численность работников в среднем за квартал, определяется путем суммирования списочной численности работников в среднем за все месяцы работы организации в квартале и деления полученной суммы на три.

4. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге бас кәсiпорын статистикалық нысанды берудi өткiзу бойынша өкiлеттiк берсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы есепті ұсыну керек.
Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшенің статистикалық нысанды берудi өткiзу бойынша өкiлеттiктері болмаса, онда бас кәсiпорын өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын көрсете отырып, құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде есепті ұсыну керек.
Есептік деректер бухгалтерлік құжаттар мен алғашқы есепке алу құжаттары деректерінің негізінде толтырылады.
5. «Орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер көлемі» ақшалай есеп көрсеткіштері – қосылған құнға салықты ескерусіз (бұдан әрі - ҚҚС) мың теңгелік өлшемде және бір ондық сан белгісімен көрсетіледі.
6. «Қызмет көрсетілген келушілер туралы ақпарат» 3 бөлімінде туроператорлар «орындарды брондау жөніндегі қызметтер» 6 бағанында келесі қызметтерді қосады: қонақ үйлердегі орындарды брондау, әуе билеттері мен темір жол билеттерін брондау және сату, турпакеттерді брондау, іс-шараларды және конференцияларды өткізуге арналған орындарды брондау. «Сатылған жолдамалар саны мен олардың құны туралы ақпарат» 4-бөлімдегі 1, 2, 3, 4 бағандарда сатылған жолдамалардың барлық құны қойып шығады.
7. «Қызмет көрсетілген келушілер туралы ақпарат» 3 бөлімінде турагенттер «орындарды брондау жөніндегі қызметтер» 6 бағанында келесі қызметтерді қосады: қонақ үйлердегі орындарды брондау, әуе билеттері мен темір жол билеттерін брондау және сату, жолдамаларды сатудан комиссиялық қызмет. «Сатылған жолдамалар саны мен олардың құны туралы ақпарат» 4-бөлімдегі 1, 2, 3, 4 бағандарда жолдамалар шетелдік туроператорлардан алынған болса, сатылған жолдамалар саны мен олардың барлық құны қойылып шығады.
8. Туристік қызмет түрлерінің толық кешенін қамтитын жолдамалар туристерді, орналастыру, тасымалдау, тамақтандыру, экскурсиялық және саяхат мақсатына байланысты ұсынылатын басқа да қызмет түрлерін қамтитын қызмет жиынтығы кіреді.
9. Туристік қызмет түрлерінің жеке түрлерін қамтитын жолдамалар, сапардың белгілі бір бөлігінде көрсетілетін қызмет түрлері. Мысалы, жолдама құнына тек туристі демалыс орнына көлікпен жеткізіп салу шығындары мен туристік фирманың делдалдық қызметі үшін алынған бағасы кіреді.
10. Сатылған жолдамалар құны минусқа шыққан ҚҚС-сыз толтырады.
11. Тоқсан ішіндегі қызметкерлердің орташа тізімдік саны ұйымның тоқсандағы жұмыс істеген барлық айларындағы қызметкерлердің орташа тізімдік қосу және алынған санды үшке бөлу жолымен анықталады.

12. Человеко-дни пребывания туриста рассчитываются путем умножения числа обслуженных туристов на среднюю продолжительность поездки.
13. Арифметико-логический контроль:
раздел 3:
S граф 1 и 2 для каждой строки = S граф 1, 2, 3 для каждой строки раздела 5
раздел 6:
Графа 1 для каждой строки = S граф 1 и 2 раздела 3 для каждой строки.
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 21 июля 2010 года № 186
Мемлекеттік статистика
органдары
құпиялылығына кепілдік
береді
Конфиденциа-
льность
гарантируется
органами государствен-
ной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 21 шілдедегі № 186 бұйрығына
3-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма
по общегосудар-
ственному статистичес-
кому наблюдению
Приложение 3 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 21 июля 2010 года № 186
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному
органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (кажетісін қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической
формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа
дейін
до 1
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағат-
тан артық
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить
на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып
табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в
соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды 0921104
Код статистической формы 0921104
Туристік қызмет туралы есеп
Отчет о туристской деятельности
1-туризм
1-туризм
Жылдық
Годовая
Есепті кезең                     жыл
Отчетный период    |__|__|__|__| год
Туристік операторлардың, туристік агенттердің және (немесе) туризм саласында
қызмет көрсететін өзге де ұйымдардың қызметі (Экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жинақтауыш коды 79) жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен олардың құрылымдық
және оқшауланған бөлімшелері, дара кәсiпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные
подразделения, индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность
туроператоров, турагентов и прочих организаций, предоставляющих услуги в сфере
туризма (код Общего классификатора видов экономической деятельности 79).
Тапсыру мерзімі – есепті жылдан кейінгі 25 қаңтар
Срок предоставления – 25 января после отчетного года
КҰЖС коды
Код ОКПО  |_|_|_|_|_|_|_|_|  |_|_|_|_|
БСН коды
код БИН   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
СТН коды
РНН       |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды
код ИИН   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

12. Қызмет көрсетілген туристер санын сапардың орташа ұзақтығына көбейту арқылы есептелетін туристің адам-күнінің болу көрсеткіші көрсетіледі.
13. Арифметика - логикалық бақылау:
3-бөлім:
е бағалар 1 және 2 барлық жолдар бойынша = е бағалар 1, 2, 3 барлық жолдар бойынша 5 бөлімі.
6-бөлім:
Баға 1 барлық жолдар бойынша = е бағалар 1 және 2 барлық жолдар бойынша 3 бөлімі.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 21 шілдедегі
№ 186 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік статистика            Қазақстан Республикасы
органдары құпиялылығына       Статистика агенттігі төрағасы
кепілдік береді                   міндетін атқарушысының
Конфиденциальность                   2010 жылғы 21 шілдедегі
гарантируется органами                  № 186 бұйрығына
государственной статистики                 3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық   Приложение 3 к приказу исполняющего
нысан                           обязанности председателя Агентства
Статистическая форма по           Республики Казахстан по статистике
общегосударственному                  от 21 июля 2010 года № 186
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды 0921104
Код статистической формы 0921104
Туристік қызмет туралы есеп/
Отчет о туристской деятельности
1-туризм
1-туризм
Жылдық         Есепті кезең      _ _ _ _   жыл
Годовая         Отчетный период    |_|_|_|_|  год
Туристік операторлардың, туристік агенттердің және (немесе) туризм саласында қызмет көрсететін өзге де ұйымдардың қызметі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жинақтауыш коды 79) жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, дара кәсiпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность туроператоров, турагентов и прочих организаций, предоставляющих услуги в сфере туризма (код Общего классификатора видов экономической деятельности 79).
Тапсыру мерзімі – есепті жылдан кейінгі 25 қаңтар
Срок предоставления – 25 января после отчетного года
КҰЖС коды    _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _
Код ОКПО     |_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|
БСН коды     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код БИН      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
СТН коды     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код РНН      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код ИИН      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

5) туристская деятельность - предпринимательская деятельность физических или юридических лиц по предоставлению туристских услуг;
6) туристские услуги - услуги, необходимые для удовлетворения потребностей туриста предоставляемые в период его путешествия и в связи с этим путешествием (размещение, перевозка, питание, экскурсии, услуги инструкторов туризма, гидов (гидов-переводчиков) и другие услуги, оказываемые в зависимости от целей поездки);
7) туристская операторская деятельность (туроператорская деятельность) - предпринимательская деятельность физических и (или) юридических лиц, имеющих лицензию на данный вид деятельности, по формированию, продвижению и реализации своих туристских продуктов туристским агентам и туристам (далее - туроператор);
8) туристская агентская деятельность (турагентская деятельность) - предпринимательская деятельность физических и (или) юридических лиц, имеющих лицензию на данный вид деятельности, по продвижению и реализации туристского продукта (далее - турагент);
9) экскурсионная деятельность - предпринимательская деятельность по организации посещений туристских ресурсов в познавательных целях в стране (месте) временного пребывания, которая не предусматривает услуги по размещению (ночевке) туристов и охватывает период не более двадцати четырех часов;
10) экскурсионные услуги - услуги по организации посещений гражданами туристских ресурсов в познавательных целях в стране (месте) временного пребывания. Не предусматривает услуги по размещению (ночевке) туристов и охватывает период не более двадцати четырех часов;
11) визовые услуги - услуги по оформлению и поддержке виз;
12) бронирование мест - услуги по резервированию мест в объектах размещения;
13) досуг, рекреация и отдых - осмотр достопримечательностей, посещение магазинов, посещение спортивных и культурных мероприятий, участие в рекреационных и культурных мероприятиях, занятия непрофессиональным спортом, пешие походы и альпинизм, использование пляжей, круизы, отдых и рекреация для военнослужащих, летние лагеря;
14) деловые и профессиональные цели - установка оборудования, инспектирование, закупки, участие в работе заседаний, конференций и конгрессов, торговых ярмарок и выставок, поощрительные поездки для работников предприятий, выступления с лекциями и концертами, подготовка программ туристских поездок, заключение договоров на размещение и транспорт, работа в качестве гидов и на других должностях в сфере туризма, участие в профессиональных спортивных мероприятиях, правительственные командировки, включая дипломатов, военнослужащих или сотрудников международных организаций, за исключением случаев постоянной работы в посещаемой стране, платное обучение, образование и исследовательская деятельность (научные отпуска, языковые, профессиональные или другие специальные курсы, связанные с работой или профессией посетителя и имеющие соответствующее обеспечение);

5) туристiк қызмет – жеке немесе заңды тұлғалардың туристiк қызмет көрсету жөнiндегi кәсiпкерлiк қызметi;
6) туристiк қызмет көрсету – туристiң саяхаты кезеңiнде және осы саяхатқа байланысты оның қажеттiлiктерiн қанағаттандыру үшiн ұсынылатын қажеттi қызмет көрсетулер (орналастыру, тасымалдау, тамақтандыру, экскурсиялар, туризм нұсқаушыларының, гидтердiң (гид-аудармашылардың) қызмет көрсетулерi және сапар мақсатына байланысты көрсетiлетiн басқа да қызметтер);
7) туристiк операторлық қызмет (туроператорлық қызмет) – қызметтiң осы түрiне лицензиясы бар жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (бұдан әрi – туроператор) өздерiнiң туристiк өнiмдерiн қалыптастыру, ұсыну және туристiк агенттер мен туристерге өткiзу жөнiндегi кәсiпкерлiк қызметi;
8) туристiк агенттiк қызмет (турагенттiк қызмет) – қызметтiң осы түрiне лицензиясы бар жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (бұдан әрi – турагент) туристiк өнiмдi ұсыну және өткiзу жөнiндегi кәсiпкерлiк қызметi;
9) экскурсиялық қызмет – уақытша болатын елдегi (жердегi) туристiк ресурстарға танымдық мақсатта келудi ұйымдастыру жөнiндегi кәсiпкерлiк қызмет, ол туристердi орналастыру (түнету) жөнiндегi қызметтi көздемейдi және жиырма төрт сағаттан аспайтын мерзiмдi қамтиды;
10) экскурсиялық қызмет – уақытша болатын елдегi (жердегi) туристiк ресурстар азаматтарына танымдық мақсатта келудi ұйымдастыру жөнiндегi кәсiпкерлiк қызмет. Туристердi орналастыру (түнету) жөнiндегi қызметтi көздемейдi және жиырма төрт сағаттан аспайтын мерзiмдi қамтиды;
11) визалық қызмет – визаларды рәсімдеу және визалық қолдау көрсету қызметі;
12) алдын-ала орын сақтап қою - орналастыру объектілерінде алдын-ала орын тапсырып қою бойынша көрсетілетін қызмет түрі;
13) бос уақыт, рекреация және демалыс – жергілікті жерлердің көрнекі орындарын тамашалау, сауда, спорт және мәдени шаралар өткізілетін көпшілік орындарды аралау, рекреациялық және мәдени шараларға қатысу, кәсіби емес спорт түрлерімен айналысу, жаяу жорықтар мен альпинизм, жағажайларды пайдалану, круиздер, әскери тұлғаларға арналған демалыс және рекреациялық шаралар, жазғы лагерлер;
14) іскерлік және кәсіби мақсаттар - жабдық орнату, инспекциялық бақылау жасау, сырттан өнім немесе тауар сатып алу, мәжіліс, конференция және конгресс жұмыстарына қатысу, сауда жәрмеңкелері мен көрмелер жұмыстарына қатысу, мекеме қызметкерлері үшін ұйымдастырылған ынталандыру сапарлары, дәрістер оқу және концерттер беру, туристік сапар бағдарламаларын дайындау, келушілерді орналастыру және көлікпен қамтамасыз етуге келісімшарт жасасу, туризм саласында гид (жолсерік) және басқа да лауазымдық орындарда жұмыс істеу, кәсіби спорттық шараларға қатысу, дипломаттарды, әскери қызметшілерді немесе халықаралық ұйым қызметкерлерін қоса алғандағы үкіметтік барған елде тұрақты жұмыс істеу сәттерінен тыс іс-сапарлар, ақылы оқу түрлері, ақылы білім алу және зерттеу қызметтері (істейтін жұмысына немесе тиісті қамсыздандыру шаралары қарастырылған шетелге шығушы тұлғаның кәсібіне байланысты ғылыми іссапарлар, тіл үйрену, кәсіби немесе басқа да арнаулы курстар);

15) прочие цели – поездки экипажей пассажирских воздушных и водных судов, транзитные поездки, прочие цели или неизвестные виды деятельности (знакомство с новой страной, с целью усыновления, заключения брака);
16) ночующие посетители - посетители, которые осуществляют, по меньшей мере, одну ночевку в средстве размещения в посещаемом месте или стране;
17) однодневные посетители - посетители, которые не осуществляют ночевку в средстве размещения в посещаемом месте или стране.
3. Данную статистическую форму представляют ежегодно в органы государственной статистики юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения независимо от численности работников, индивидуальные предприниматели, осуществляющих экономическую деятельность согласно коду общего классификатора видов экономической деятельности 79 - деятельность туроператоров, турагентов и прочих организаций, предоставляющих услуги в сфере туризма.
Юридические лица и индивидуальные предприниматели, занимающиеся туристской деятельностью, работающие неполный календарный год (сезонно), предоставляют форму на общих основаниях.
4. В случае, если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы головным предприятием, то оно должно представить данный отчет по месту своего нахождения в органы статистики. Если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то головное предприятие должно представить отчет в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Отчетные данные составляются на основе бухгалтерских документов и данных документов первичного учета.
5. Показатель отчета «Объем выполненных работ и услуг» приводится в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость (далее - НДС), в тысячах тенге с одним десятичным знаком.
6. Туроператоры в разделе 3 «Информация об обслуженных посетителях» в графе 6 «услуги по бронированию мест» включают следующие услуги: бронирование мест в гостиницах, бронирование и продажа авиабилетов и железнодорожных билетов, бронирование турпакетов, бронирование мест для проведения мероприятий и конференций. В разделе 4 «Информация о числе и стоимости проданных путевок» в графах 1, 2, 3, 4 проставляют число и всю стоимость проданных путевок.
7. Турагенты в разделе 3 «Информация об обслуженных посетителях» в графе 6 «услуги по бронированию мест» включают следующие услуги: бронирование мест в гостиницах, бронирование и продажа авиабилетов и железнодорожных билетов, комиссионные услуги от продажи путевок. В разделе «Информация о числе и стоимости проданных путевок» в графах 1, 2, 3, 4 проставляют число и всю стоимость проданных путевок в случае, если путевки были приобретены у зарубежных туроператоров.

15) өзге мақсаттар - жолаушы тасымалдайтын әуе және су көліктерінің экипаж сапарлары, транзиттік сапарлар, қызметтердің белгісіз басқа да түрлері және өзге де мақсаттар (жаңа елмен танысу, бала асырап алу мақсаты, некеге тұру);
16) түнеуші келушілер - келген жердегі не елдегі орналастыру орнында кем дегенде бір түнеп шығатын келушілер;
17) бір күндік келушілер - келген жердегі не елдегі орналасу орнында түнеуді жүзеге асырмайтын келушілер.
3. Осы статистикалық нысанды экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызметті жүзеге асыратын қызметкерлерінің санына қарамастан заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері дара кәсіпкерлер толтырып, жыл сайын мемлекеттік статистика органдарына тапсырады 79 – туристік операторлардың, туристік агенттердің және басқа да ұйымдардың қызметі.
Толық емес күнтізбелік жыл бойы (маусымдық) ғана жұмыс істейтін туристік қызметпен айналысатын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер бұл нысанды жалпы тәртіп негізінде тапсырады.
4. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге бас кәсiпорын статистикалық нысанды берудi өткiзу бойынша өкiлеттiк берсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы есепті ұсыну керек. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшенің статистикалық нысанды берудi өткiзу бойынша өкiлеттiктері болмаса, онда бас кәсiпорын өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын көрсете отырып, құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде есепті ұсыну керек.
Есептік деректер бухгалтерлік құжаттар мен алғашқы есепке алу құжаттары деректерінің негізінде толтырылады.
5. "Орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер көлемі" ақшалай есеп көрсеткіштері – қосылған құнға салықты ескерусіз (бұдан әрі – ҚҚС) мың теңгелік өлшемде және бір ондық сан белгісімен көрсетіледі.
6. «Қызмет көрсетілген келушілер туралы ақпарат» 3 бөлімінде туроператорлар «орындарды брондау жөніндегі қызметтер» 6 бағанында келесі қызметтерді қосады: қонақ үйлердегі орындарды брондау, әуе билеттері мен темір жол билеттерін брондау және сату, турпакеттерді брондау, іс-шараларды және конференцияларды өткізуге арналған орындарды брондау. «Сатылған жолдамалар саны мен олардың құны туралы ақпарат» 4-бөлімдегі 1, 2, 3, 4 бағандарда сатылған жолдамалардың барлық құнын қойып шығады.
7. «Қызмет көрсетілген келушілер туралы ақпарат» 3-бөлімінде турагенттер «орындарды брондау жөніндегі қызметтер» 6 бағанында келесі қызметтерді қосады: қонақ үйлердегі орындарды брондау, әуе билеттері мен темір жол билеттерін брондау және сату, жолдамаларды сатудан комиссиялық қызмет. «Сатылған жолдамалар саны мен олардың құны туралы ақпарат» 4-бөлімдегі 1, 2, 3, 4 бағандарда жолдамалар шетелдік туроператорлардан алынған болса, сатылған жолдамалар саны мен олардың барлық құны қойылып шығады.

8. Путевки, включающие полный комплекс туристских услуг, включают размещение, перевозку, питание туристов, экскурсионные и другие услуги, предоставляемые в зависимости от целей путешествия.
9. Путевки, включающие отдельные виды услуг, это предоставление определенных видов услуг. Например, стоимость путевки включает только транспортные расходы по доставке туриста к месту отдыха, только проживание и услуги по питанию или только экскурсионные услуги.
10. Стоимость проданных путевок заполняется за минусом НДС.
11. Списочная численность работников в среднем за год определяется путем суммирования средней численности работников за все месяцы отчетного года и деления полученной суммы на 12 (раздел 2).
12. Человеко-дни пребывания туриста рассчитываются путем умножения числа обслуженных туристов на среднюю продолжительность поездки.
13. Арифметико-логический контроль:
раздел 3:
S граф 1 и 2 для каждой строки = S граф 1, 2, 3 для каждой строки раздела 5
раздел 6:
Графа 1 для каждой строки = S граф 1 и 2 раздела 3 для каждой строки.
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 14.06.2011 № 162 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика
органдары
құпиялылығына кепілдік
береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін атқарушының
2010 жылғы 21 шілдедегі № 186 бұйрығына
5-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому
наблюдению
Приложение 5 к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики Казахстан по
статистике от 21 июля 2010 года № 186
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному
органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған
уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической
формы, час (нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz сайтынан
алуға болады
Статистическую форму можно
получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру әкімшілік
құқықбұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0951102
Код статистической формы
0951102
2-туризм
Орналастыру орындарының қызметі
туралы есеп
Отчет о деятельности мест размещения
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең    _  _    тоқсан  _  _  _  _  жыл
отчетный период  |_||_|  квартал |_||_||_||_| год
Тұруды ұйымдастыру бойынша қызметтер көрсетуді (экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы жинақтаушы коды 55) жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен
(немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, жеке кәсiпкерлер
тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
индивидуальные предприниматели, осуществляющие услуги по организации проживания (код
Общего классификатора видов экономической деятельности 55).
Тапсыру мерзімі есепті кезеңен кейінгі 25-ші күннен кеш емес.
Срок предоставления – не позднее 25 числа после отчетного периода.
КҰЖЖ коды   _  _  _  _  _  _  _  _   _  _  _  _
Код ОКПО    |_||_||_||_||_||_||_||_| |_||_||_||_|
БСН коды  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
код БИН   |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
СТН коды  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
РНН       |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
ЖСН коды  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
код ИИН   |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|

8. Туристік қызмет түрлерінің толық кешенін қамтитын жолдамалар туристерді, орналастыру, тасымалдау, тамақтандыру, экскурсиялық және саяхат мақсатына байланысты ұсынылатын басқа да қызмет түрлерін қамтитын қызмет жиынтығы кіреді.
9. Туристік қызмет түрлерінің жеке түрлерін қамтитын жолдамалар, сапардың белгілі бір бөлігінде көрсетілетін қызмет түрлері. Мысалы, жолдама құнына тек туристі демалыс орнына көлікпен жеткізіп салу шығындары мен туристік фирманың делдалдық қызметі үшін алынған бағасы кіреді.
10. Сатылған жолдамалар құны минусқа шыққан ҚҚС-сыз толтырады.
11. Қызметкерлердің орташа жылдық тізімдік саны есепті жылдың барлық орташа қызметкерлердің орташа санын қосу және алынған қосындыны 12-ге бөлу жолымен анықталады (2-бөлім).
12. Қызмет көрсетілген туристер санын сапардың орташа ұзақтығына көбейту арқылы есептелетін туристің адам-күнінің болу көрсеткіші көрсетіледі.
13. Арифметика - логикалық бақылау:
3-бөлім:
е бағалар 1 және 2 барлық жолдар бойынша = е бағалар 1, 2, 3 барлық жолдар бойынша 5 бөлімі.
6-бөлім:
Баға 1 барлық жолдар бойынша = е бағалар 1 және 2 барлық жолдар бойынша 3 бөлімі
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 21 шілдедегі
№ 186 бұйрығына
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2011.06.14 № 162 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 21 шілдедегі № 186 бұйрығына 5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 5 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 21 июля 2010 года № 186
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды 0951102
Код статистической формы 0951102
Орналастыру орындарының қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности мест размещения
2-туризм
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең    _ _  тоқсан    _ _ _ _   жыл
Отчетный период  |_|_|  квартал   |_|_|_|_|   год
Тұруды ұйымдастыру бойынша қызметтер көрсетуді (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жинақтаушы коды 55) жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, жеке кәсiпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, индивидуальные предприниматели, осуществляющие услуги по организации проживания (код Общего классификатора видов экономической деятельности 55).
Тапсыру мерзімі есепті кезеңен кейінгі 25-ші күннен кеш емес.
Срок предоставления – не позднее 25 числа после отчетного периода.
КҰЖС коды     _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _
Код ОКПО      |_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|
БСН коды      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код БИН       |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
СТН коды     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код РНН      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код ИИН      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

1. Орналастыру орындарының санын көрсететін, бірлік
Укажите количество мест размещения, единиц
1.1 Мейрамханалары бар қонақ үйлер  _
Гостиницы с ресторанами                |_|
1.4 Туристік лагерлер, демалыс
және ойын-сауық парктері    _
Туристические лагеря, парки   |_|
отдыха и развлечений
1.2 Мейрамханалары жоқ қонақ үйлер  _
Гостиницы без ресторанов               |_|
1.5 Тұрғын үйдің басқа түрлері  _
Другие виды жилья                  |_|
1.3 Демалыс күндерінде және қысқа
мерзімді тұрудың өзге де
кезеңдерінде тұрғын үй беру     _
Предоставление жилья на выходные  |_|
и прочие периоды краткосрочного
проживания
2. Орналастыру орындары туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о местах размещения
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Қонақ үй
(5 жұлдызды)
Гостиница
(5 звезд)
Қонақ үй
(4 жұлдызды)
Гостиница
(4 звезды)
Қонақ үй
(3 жұлдызды)
Гостиница
(3 звезды)
А
Б
1
2
3
1
Орналастыру орындарының
саны, бірлік
Количество мест размещения,
единиц
2
Тұрақты жұмысшылар саны
Количество постоянных
работников
2.1
ерлер
мужчины
2.2
әйелдер
женщины
3
Маусымдық жұмысшылар саны
Количество сезонных работников
4
Қызмет көрсетілген
келушілер саны, адам
Количество обслуженных
посетителей, человек
4.1
резидент еместер
нерезиденты
4.2
резиденттер
резиденты
5
Қызмет көрсеткен көлемі
(қосылған құнға салынатын
салықсыз), мың теңге
Объем оказанных услуг (без
налога на добавленную
стоимость), тысяч тенге
5.1
Мейрамханалары бар қонақ
үйлер
Гостиницы с ресторанами
5.1.1
олардан мейрамханалар
из них рестораны
5.2
Мейрамханалары жоқ қонақ
үйлер
Гостиницы без ресторанов
продолжение таблицы
Қонақ үй
(2 жұлдызды)
Гостиница
(2 звезды)
Қонақ үй
(1жұлдызды)
Гостиница
(1 звезда)
Cанаты жоқ қонақ
үйлер
Гостиница без
категорий
Өзге де тұрғылықты
орындар
Прочие места
проживания
4
5
6
7
Х
Х
Х
3. Өзге де тұрғылықты орындармен (қосылған құнға
салынатын салықсыз) көрсетілген қызметтер көлемі,
мың теңге                                              ________
Объем оказанных услуг (без налога на добавленную       |________|
стоимость) прочими местами размещения, тысяч тенге
3.1 Демалыс күндерінде және қысқа мерзімді
тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру         ________
Предоставление жилья на выходные и прочие периоды      |________|
краткосрочного проживания
3.2 Туристік лагерлер, демалыс және ойын-сауық
парктері                                               ________
Туристические лагеря, парки отдыха и развлечений       |________|
3.3 Тұрғын үйдің басқа түрлері                       ________
Другие виды жилья                                      |________|
4. Орналастыру орындарының материалдық-техникалық базасы туралы
ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о материально-технической базе мест размещения
Көрсеткіш атауы
Наименование
показателя
Қонақ үй
(5 жұлдызды)
Гостиница
(5 звезд)
Қонақ үй
(4 жұлдызды)
Гостиница
(4 звезды)
Қонақ үй
(3 жұлдызды)
Гостиница
(3 звезды)
А
Б
1
2
3
1
Орналастыру
орындарының саны,
бірлік
Количество мест
размещения, единиц
2
Бөлмелер саны
Количество номеров
2.1
апартаменттер
апартаментов
2.2
"люкс" сыныбындағы
класса "люкс"
2.3
жайлылықтары жоқ
без удобств
3
Бір уақыттағы
сыйымдылық, төсек-орын
Единовременная
вместимость, койко-мест
4
Қонақ үйлердің
толтырылымдылығы, %
Заполняемость гостиниц, %
5
Ұсынылған
тәулік-төсек,
тәулік-төсек
Предоставлено
койко-суток, койко-сутки
6
Тәулік-төсектің орташа
құны, теңге
Средняя стоимость
койко-суток, тенге
7
Құрылыстың жалпы алаңы
– барлығы, м2
Общая площадь строений –
всего, м2
7.1
оның ішінде тұрғын
алаңы (бөлмелер алаңы)
из них жилая площадь
(площадь номеров)
продолжение таблицы
Қонақ үй
(2 жұлдызды)
Гостиница
(2 звезды)
Қонақ үй
(1 жұлдызды)
Гостиница
(1 звезда)
Cанаты жоқ
қонақ үй
Гостиница без
категорий
Өзге де тұрғылықты
орындар
Прочие места
проживания
4
5
6
7

1. Орналастыру орындарының санын көрсететін, бірлік
Укажите количество мест размещения, единиц
1.1 Мейрамханалары бар қонақ үйлер      _
Гостиницы с ресторанами                |_|
1.2 Мейрамханалары жоқ қонақ үйлер      _
Гостиницы без ресторанов               |_|
1.3 Демалыс күндерінде және қысқа       _
мерзімді тұрудың өзге де           |_|
кезеңдерінде тұрғын үй беру
Предоставление жилья на выходные и
прочие периоды краткосрочного проживания
1.4 Туристік лагерлер, демалыс және     _
ойын-сауық парктері                |_|
Туристические лагеря, парки отдыха
и развлечений
1.5 Тұрғын үйдің басқа түрлері          _
Другие виды жилья                      |_|
2. Орналастыру орындар туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о местах размещения
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Қонақ үй (5 жұлдызды)
Гостиница (5 звезд)
Қонақ үй (4 жұлдызды)
Гостиница (4 звезды)
Қонақ үй (3 жұлдызды)
Гостиница(3 звезды)
Қонақ үй (2 жұлдызды)Гостиница (2 звезды)
Қонақ үй (1 жұлдызды)
Гостиница (1 звезда)
Cанаты жоқ қонақ үйлер
Гостиница без категорий
Өзге де тұрғылықты орындар
Прочие места проживания
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Орналастыру орындарының саны, бірлік
Количество мест размещения, единиц
2
Тұрақты жұмысшылар саны
Количество постоянных работников
2.1
ерлер
мужчины
2.2
әйелдер
женщины
3
Маусымдық жұмысшылар саны
Количество сезонных работников
4
Қызмет көрсетілген келушілер саны, адам
Количество обслуженных посетителей, человек
4.1
резидент еместер
нерезиденты
4.2
резиденттер
резиденты
5
Қызмет көрсеткен көлемі (қосылған құнға салынатын салықсыз), мың теңге
Объем оказанных услуг (без налога на добавленную стоимость), тысяч тенге
5.1
Мейрамханалары бар қонақ үйлер
Гостиницы с ресторанами
Х
5.1.1
олардан мейрамханалар
из них рестораны
Х
5.2
Мейрамханалары жоқ қонақ үйлер
Гостиницы без ресторанов
Х
3. Өзге де тұрғылықты орындармен (қосылған
құнға салынатын салықсыз) көрсетілген қызметтер  ____________
көлемі, мың теңге                               |____________|
Объем оказанных услуг (без налога на добавленную
стоимость) прочими местами размещения, тысяч тенге
3.1 Демалыс күндерінде және қысқа мерзімді       ____________
тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру     |____________|
Предоставление жилья на выходные и прочие
периоды краткосрочного проживания
3.2 Туристік лагерлер, демалыс және ойын-сауық   ____________
парктері                                        |____________|
Туристические лагеря, парки отдыха и развлечений
3.3 Тұрғын үйдің басқа түрлері                   ____________
Другие виды жилья                                |_____________|
4. Орналастыру орындарының материалдық-техникалық базасы туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о материально-технической базе мест размещения
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Қонақ үй (5 жұлдызды) Гостиница (5 звезд)
Қонақ үй (4 жұлдызды) Гостиница (4 звезды)
Қонақ үй (3 жұлдызды) Гостиница(3 звезды)
Қонақ үй (2 жұлдызды)Гостиница (2 звезды)
Қонақ үй (1 жұлдызды) Гостиница (1 звезда)
Cанаты жоқ қонақ үйлер
Гостиница без категорий
Өзге де тұрғылықты орындар
Прочие места проживания
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Орналастыру орындарының саны, бірлік
Количество мест размещения, единиц
2
Бөлмелер саны
Количество номеров
2.1
апартаменттер
апартаментов
2.2
«люкс» сыныбындағы
класса "люкс"
2.3
жайлылықтары жоқ
без удобств
3
Бір уақыттағы сыйымдылығы, төсек-орын
Единовременная вместимость, койко-мест
4
Қонақ үйлердің толтырылымдылығы %
Заполняемость гостиниц %
5
Ұсынылған тәулік-төсек, тәулік-төсек
Предоставлено койко-суток, койко-сутки
6
Тәулік- төсектің орташа құны, теңге
Средняя стоимость койко-суток, тенге
7
Құрылыстың жалпы алаңы – барлығы, м2
Общая площадь строений – всего, м2
7.1
оның ішінде тұрғын алаңы (бөлмелер алаңы)
из них жилая площадь (площадь номеров)

Сноска. Приложение 6 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 14.06.2011 № 162 (вводится в действие с 01.01.2012).
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности мест размещения" (код 0951102, индекс 2-туризм, периодичность квартальная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) места размещения – гостиницы, мотели, кемпинги, туристские базы, гостевые дома, дома отдыха, пансионаты и другие здания и сооружения, используемые для проживания туристов и их обслуживания;
2) гостиница – место размещения, которое имеет номерной фонд, службу приема, другие службы, которые обеспечивают предоставление гостиничных услуг;
3) продолжительность пребывания – количество ночевок пребывания от одного и более дней;
4) жилье на выходные и прочие периоды краткосрочного проживания – отдельные изолированные помещения, состоящие из полностью обставленных комнат, предназначенных для проживания (питания) и сна, включает кухонные принадлежности или полностью оснащенные кухни. Это могут быть квартиры в виде апартаментов, квартиры, расположенные в отдельно стоящих многоэтажных зданиях или блоках, одноэтажные бунгало, шале, коттеджи и небольшие домики, а также туристические базы (хостелы), горные лагеря;
5) туристические лагеря, парки отдыха и развлечений – лагеря, трейлерные парки, развлекательные городки, кемпинги, а также охотничие или рыболовные угодья для краткосрочного размещения посетителей и гостей (не включает горные лагеря, небольшие домики и туристические базы (хостелы));
6) другие виды жилья – временное или долгосрочное жилье в одноместных или общих комнатах или общежитиях для студентов, мигрирующих (сезонных) рабочих и других лиц;
7) номерной фонд – общее количество номеров мест (средства) размещения;
8) гостиничный номер – изолированное, меблированное, сдаваемое для временного проживания жилое помещение, которое может состоять из одной, двух и более комнат;

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2011.06.14 № 162 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Орналастыру орындарының қызметі туралы есеп» (коды 0951102, индексі 2-туризм, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Бұл Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Орналастыру орындарының қызметі туралы есеп» (коды 0951102, индексі 2-туризм, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) орналастыру орындары – қонақ үйлер, мотельдер, кемпингтер, туристік базалар, қонақжайлар, демалыс үйлері, пансионаттар және туристердің тұруы мен оларға қызмет көрсету үшін пайдаланылатын басқа да үй-жайлар мен имараттар;
2) қонақ үй – қонақ үйлік қызметпен қамтамасыз ететін, нөмірлік қоры, қабылдау қызметі, басқа да қызметтері бар орналастыру құралдары;
3) қонақ үйде тұру ұзақтығы – бір және одан көп уақыт түнеу саны;
4) демалыс күндерінде және қысқа мерзімді тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру – тұруға (тамақтануға) ұйықтауға арналған, аспаздық керек-жарақтарды немесе толығымен жарақтандырылған ас үйді қоса алғанда, толығымен барлық қажетті нәрселермен жабдықталған бөлмелерден тұратын жеке оқшауланған үй-жайлар. Бұл бөлек тұрған көпқабатты ғимараттар мен блоктарда орналасқан апартаменттер түріндегі пәтерлер, жай пәтерлер болуы мүмкін, немесе бір қабатты бунгало, шале, коттедждер және шағын үйлер болуы мүмкін, сондай-ақ қатар туристік базалар (хостелдер), тау лагерлерін қосады;
5) туристік лагерлер, демалыс және ойын-сауық парктері – келушілер мен қонақтарды қысқа мерзімді орналастыруға арналған лагерлер, трейлерлік парктер, ойын-сауық қалашықтары, кемпингтер, сондай-ақ аң аулайтын немесе балық аулайтын жерлер (тау лагерлері, шағын үйшіктер мен туристік базалар (хостелдер) кірмейді);
6) тұрғын үйдің басқа түрлері – студенттерге, көшіп-қонып жүретін (маусымдық) жұмысшылар мен басқа тұлғаларға арналған бір кісілік немесе жалпы бөлмелерден немесе жатақханалардағы уақытша немесе ұзақ мерзімді тұрғын үйлер;
7) нөмiрлiк қор – орналастыру (құрал ) орындары нөмiрлерiнiң жалпы саны;
8) қонақ үй бөлмесі – бір, екі және одан да көп бөлмелерден тұратын, оқшауланған, жиһазбен жабдықталған, уақытша тұруға тапсырылатын тұрғын үй-жай;

9) апартамент – номер в месте размещения площадью не менее 40 м2, состоящий из двух и более жилых комнат (гостиной (столовой), спальни), имеющий кухонное оборудование;
10) люкс – номер в месте размещения площадью не менее 35 м2, состоящий из двух жилых комнат (гостиной и спальни), рассчитанный на проживание одного (двух) человек;
11) номера без удобств – номера с низким уровнем комфортабельности, предоставляющие минимальный пакет услуг по проживанию;
12) гостиница категории 5 звезд – среднее и крупное заведение, предоставляющее услуги на уровне международных стандартов, с номерами, полностью укомплектованными для комфортабельного проживания, предоставляющими услуги тренажерных залов, плавательных бассейнов, отдельных кабинетов, банкетных и конференц-залов, имеющими специально обученный персонал, обеспечивающий бесперебойное предоставление услуг и работу ресторана на высоком уровне;
13) гостиница категории 4 звезды – среднее и крупное заведение, предоставляющее услуги на высоком уровне: по круглосуточному обслуживанию номеров, оборудованных качественной мебелью и оформленных в едином дизайне, имеющих спальни больших размеров; услуги химчистки и такси; ресторанов, имеющих высокий уровень кухни;
14) гостиница категории 3 звезды – среднее заведение, предоставляющее расширенный набор услуг проживающим, в том числе услуги ресторана (предоставляемые не только проживающим в гостинице) и бара, бизнес-центра, а также уборку номеров, оборудованных отдельными телефонами и независимыми санузлами с предоставлением туалетных принадлежностей;
15) гостиница категории 2 звезды – малое и среднее заведение, предоставляющее стандартизированный набор услуг проживающим, в том числе услуги питания в кафе или ресторане на территории гостиницы, с номерами, оборудованными независимыми санузлами;
16) гостиница категории 1 звезда – малое заведение, имеющее минимальный набор для размещения проживающих, предлагающие базовые услуги: размещение и питание организованное самим заведением;
17) гостиница без категории – малое заведение с ограниченным сервисом, не предполагающим других услуг, кроме размещения;
18) досуг, рекреация и отдых – осмотр достопримечательностей, посещение природных и искусственных объектов, посещение спортивных или культурных мероприятий, непрофессиональные занятия спортом (лыжи, верховая езда, гольф, теннис, подводное плавание, серфинг, пешие походы, ориентирование, альпинизм); отдых на пляже, использование плавательных бассейнов и любых мест отдыха и развлечений, круизы, азартные игры, выезд в молодежные летние лагеря, дома отдыха, проведение медового месяца;

9) апартамент – орналастыру орны 40м2 кем емес, екi не одан да көп (қонақ үй (асхана), жатын бөлме) бөлмелерден тұратын, асханалық жабдықтары бар нөмiр;
10) люкс – орналастыру орынын ауданы 35 м2 кем емес, екі тұрғын бөлмеден тұратын (қонақ бөлмесі және жатын бөлме), бір (екі) адамның тұруына арналған нөмір;
11) жайлылығы жоқ бөлмелер – тұру бойынша ең төмен қызмет пакеттерін ұсынатын, жайлылығы төмен денгейдегі бөлмелер;
12) «5 жұлдызды» санатындағы қонақ үй – озық халықаралық стандарттар деңгейінде қызмет көрсететін, жайлы жағдайда тұруға толығымен жасақталған бөлмелері бар, жаттығу залы, жүзу бассейні, жеке кабинеттер мен банкет және конференц-залдар қызмет көрсететін, арнайы дайындықтан өткен қызметкерлері болатын, құрамы іркіліссіз қызмет көрсетуді қамтамасыз ететін және мейрамхана жұмысы деңгейде ұйымдастырылған орташа және ірі мекемелер;
13) «4 жұлдызды» санатындағы қонақ үй – жоғары деңгейде келесі қызмет түрлерін көрсететін орташа және ірі мекемелер: бөлмелерге тәулік бойы қызмет көрсету, бөлмелер сапалы жиһазбен жабдықталып, бірыңғай заманауи сәнде безендірілген; жатын бөлмелері кең әрі жайлы; химиялық тазарту мен такси қызметін көрсететін; мейрамхананың аспаздық бөлімі жоғары деңгейде ас әзірлейді;
14) «3 жұлдызды» санатындағы қонақ үй – тұрғындарға кең ауқымды дәрежеде қызметтердің жиынтығын көрсететін, оның ішінде мейрамхана мен бар (қонақ үйде орналасқан меймандардан басқа да тұтынушыларға ұсынады), бизнес-орталық қызметтерін көрсетумен қатар, дербес телефон желілерін және дәретхана жабдықтарын, тәуелсіз кәріздер мен бөлмелерді тазалау қызметтерін көрсетеді;
15) «2 жұлдызды» санатындағы қонақ үй – тұрғындарға қызмет көрсетудің стандартталған жиынтығын ұсынатын, соның ішінде қонақ үй аумағында мейрамханалар немесе кафелерде тамақтандыру қызметімен қоса, дербес дәретхана жабдықтары бар номерлерді ұсынатын шағын және орташа мекемелер;
16) «1 жұлдызды» санатындағы қонақ үй – тұрғындарды орналастыру үшін ең қажет деген қызмет түрлері ғана қарастырылған шағын мекемелер, мекеменің өз күшімен ұйымдастырылған, келушілерді орналастыру мен тамақтандыру сияқты базалық қызмет түрлерін ұсынады;
17) санатсыз қонақ үй – келушілерді орналастырудан басқа қызмет түрлерін ұсынбайтын, қызметі шектеулі кішігірім мекемелер;
18) бос уақыт, рекреация және демалыс – көз тартарлық жерлерді қарау, табиғи және жасанды объектілерге бару, спорттық немесе мәдени іс-шараларда болу, спортпен кәсіби емес айналысу (шаңғы, атқа салт міну, гольф, теннис, су асты жүзу, серфинг, жаяу сапарлар, бағдарлау, альпинизм); жағажайда демалу, жүзу бассейндерін және басқа да демалыс және көңіл көтеру орындарын пайдалану, круиздер, құмар ойындары, жастар жазғы лагерьлеріне шығу, демалыс үйлері, бал айын өткізу;

19) посещение знакомых и родственников – посещение родственников или друзей, свадеб, похорон или любых других семейных мероприятий, краткосрочный уход за больными или престарелыми и так далее;
20) деловые и профессиональные цели – деятельность самостоятельно занятых лиц и наемных работников, если она не имеет признаков наличия явных или подразумеваемых отношений трудового найма с производителем-резидентом в посещаемой стране или месте, деятельность инвесторов, бизнесменов. Эта категория также включает:
участие в совещаниях, конференциях или конгрессах, торговых ярмарках и выставках;
чтение лекций, выступление с концертами, представлениями и спектаклями;
рекламирование, закупка, продажа или покупка товаров и услуг от имени производителей-нерезидентов (посещаемой страны или места);
участие в миссиях иностранных правительств в качестве дипломатов, военнослужащих или сотрудников международных организаций, за исключением случаев, когда они находятся в долгосрочной командировке в посещаемой стране;
участие в миссиях неправительственных организаций;
участие в научных прикладных или фундаментальных исследованиях;
составление программ туристических путешествий, заключение договоров на предоставление услуг по размещению и транспортных услуг, работа в качестве гидов или других работников сферы туризма в интересах агентств-нерезидентов (посещаемой страны или места);
участие в профессиональных спортивных мероприятиях;
посещение формальных или неформальных курсов профессиональной подготовки без отрыва от производства;
работа в составе экипажа/команды на частных средствах транспорта (корпоративный самолет, яхта);
21) спортивные цели – участие в спортивных мероприятиях, соревнованиях;
22) лечение – получение услуг больниц, клиник, санаториев для послебольничного долечивания и более общего спектра медицинских и социальных учреждений, посещение морских, спа- и других курортов, а также иных специализированных учреждений для получения медицинского обслуживания, основанного на медицинском консультировании, включая косметическую хирургию с применением медицинского оборудования и услуг. Эта категория включает только краткосрочное лечение, поскольку длительное лечение, требующее пребывания в лечебном учреждении в течение года и более, не относится к сфере туризма;
23) религия, паломничество – посещение религиозных собраний и мероприятий, паломничество;
24) коммерческая – покупка потребительских товаров для личного потребления или для подарков, за исключением покупки товаров для перепродажи или будущего использования в каком-либо производственном процессе (в этом случае имеют место деловые и профессиональные цели);

19) таныстар мен туысқандарға бару – таныстар мен туыстарға бару, үйлену тойларына, жерлеу немесе кез-келген отбасылық іс-шараларға бару, науқастарды немесе қарттарды қысқамерзімді күту;
20) іскерлік және кәсіби мақсаттар – егер келген елінде немесе орнында өндіруші-резидентпен анық немесе тұспалданатын еңбек жалгерлік қатынастар белгілері болмаса, өз бетінше жұмыспен қамтылған тұлғалардың және жалдамалы жұмыскерлердің қызметі, инвесторлардың, бизнесмендердің қызметі. Сондай-ақ бұл санатқа қосылатындар:
кеңестерге, конференцияларға немесе конгресстерге, сауда жәрмеңкелеріне, көрмелерге қатысу;
лекциялар оқу, концерттер, қойылымдар мен спектакльдер қою;
өндіруші-резидент еместер (елге немесе орынға келген) атынан тауарлар мен қызметтерді жарнамалау, сатып алып қою, сату немесе сатып алу;
олардың келген елінде ұзақ мерзімді іс-сапарларда болған жағдайларды қоспағанда шетел үкіметінің арнаулы уәкілдігіне дипломаттар, әскери қызметшілер немесе халықаралық ұйымдар қызметкерлері ретінде қатысу;
үкіметтік емес ұйымдардың арнаулы уәкілдігіне қатысу;
ғылыми қолданбалы немесе іргелі зерттеулерге қатысу;
туристік саяхаттар бағдарламаларын жасау, орналастыру және көліктік қызметтер бойынша қызмет көрсетулер ұсынуға шарттар жасау, резидент емес агенттіктер мүддесінде (келген елінің немесе орынның) гидтердің немесе туризм саласының басқа қызметкерлері ретіндегі жұмыс;
кәсіби спорт іс-шараларына қатысу;
формалдық немесе формалды емес кәсіби дайындық курстарына өндірістен алыстамай бару;
жеке көлік құралымен (корпоративті ұшақ, яхта экипаж/команда құрамында жұмыс қосады;
21) спорттық мақсаттар – спорттық шаралар мен сайыстарға қатысу;
22) емделу – ауруханадан кейінгі емдеуді аяқтау үшін және медициналық және әлеуметтік мекемелердің неғұрлым жалпы спектрі үшін аурухана, клиника, санаторийлер қызметтерін алу, медициналық жабдықтар мен қызметтерді қолдану арқылы косметологиялық хирургияны қоса, медициналық кеңес беруге негізделген, медициналық қызмет көрсетулерді алу үшін теңіз, -спа және басқа курорттарға, сондай-ақ басқа да мамандандырылған мекемелерге бару. Емдеу мекемесінде бір жыл немесе одан көп болуды талап ететін ұзақ емделу туризм саласына жатпайтындықтан, бұл санат тек қысқа мерзімді емделуді қамтиды.
23) дін, қажылық – діни жиындар мен іс-шараларға қатысу, қажылық;
24) коммерциялық – қайта сату немесе қандай да бір өндірістік үдерісте пайдалану үшін (бұл жағдайда іскерлік және кәсіби мақсаттар айтылып отыр) тауарларын сатып алуды қоспағанда, сатып алынатын жеке тұтыну немесе сыйлықтар үшін тұтыну тауарларын сатып алу;

25) прочие цели поездок – работа в качестве добровольцев (не включенная в другие категории), изучение возможностей трудоустройства иммиграции, осуществление любых других видов временной неоплачиваемой деятельности, не включенных в другие категории.
3. Статистическая форма составляется на основе бухгалтерских документов и данных документов первичного учета.
В разделах 2 и 4 к "прочим местам проживания" относятся предоставление жилья на выходные и прочие периоды краткосрочного проживания, туристические лагеря, парки отдыха и развлечений, другие виды жилья.
Показатели отчета "Объем оказанных услуг" (строка 5 раздела 2 и раздел 3) в стоимостном выражении приводятся без учета налога на добавленную стоимость (далее – НДС), в тысячах тенге с одним десятичным знаком, "Средняя стоимость койко-суток" (строка 6 раздела 4) - с учетом НДС в тенге без десятичных знаков.
"Единовременная вместимость" (строка 3 раздела 4) определяется по числу установленных постоянных кроватей во всех номерах. Не включаются временные (дополнительные) места и места в номерах, постоянно занятые не по прямому назначению.
Предоставление койко-суток (ночевок) гостиничными предприятиями отражает использованное число постоянных и временных мест, включая бронирование номеров и мест, и определяется на основании книги учета проживающих.
Списочная численность работников в среднем за квартал, определяется путем суммирования списочной численности работников в среднем за все месяцы работы организации в квартале и деления полученной суммы на три.
Примечание: "Х" – данная позиция не подлежит заполнению.
4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 6 "Информация о распределении посетителей по продолжительности пребывания":
графа 1 = граф 2-6 по всем строкам
2) Контроль между разделами:
строка 1 раздела 2 = строке 1 раздела 4 для каждой графы
3) Коэффициент заполняемости (в %) = (строка 5 раздел 4/строка 3 раздела 4 х количество дней отчетного периода) х 100 %.
Сноска. Приложение 7 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 14.06.2011 № 162 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы
21 шілдедегі № 186
бұйрығына 7-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 7 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике
от 21 июля 2010 года № 186
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған
уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической
формы, час (нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8

25) сапарлардың басқа да мақсаттары – еріктілер ретінде (басқа санаттарға қосылмаған) жұмыс, иммиграцияның жұмысқа орналасу мүмкіндіктерін игеру, басқа санаттарға қосылмаған төленбейтін уақытша қызметтердің кез-келген басқа да түрлерін жүзеге асыру.
3. Статистикалық нысан бухгалтерлік құжаттар мен алғашқы есеп құжаттары деректерінің негізінде толтырылады.
2, 4 - бөлімдерге «өзге де тұрғылықты орындар» демалыс күндерінде және қысқа мерзімді тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру, туристік лагерлер, демалыс және ойын-сауық парктері, тұрғын үйдің басқа түрлері жатады.
«Қызмет көрсеткен көлемі» (5 - жол 2 – бөлім және 3- бөлім) есебінің көрсеткіштері қосылған құнға салынатын салықты (бұдан әрі - ҚҚС) ескерусіз құндық көрсеткіште бір ондық белгімен мың теңгеде, «Тәулік-төсектің орташа құны» (6 жол 4 бөлім) – ҚҚС есепке ала отырып ондық таңбаларсыз келтіріледі.
«Бір уақыттығы сыйымдылық» (3 - жол 4 - бөлім) барлық бөлмелердегі қойылған тұрақты төсек саны бойынша анықталады. Бөлмелердегі уақытша (қосымша) қойылған төсек орындар және тікелей мақсатта үнемі пайдаланылмайтын орындар есепке алынбайды.
Қонақ үй кәсіпорындарының тәулік-төсек (түнемелік) ұсынуы – бөлмелер мен орындарды алдын ала жасалған тапсырыс бойынша сақтап қоюмен қоса, тұрақты және уақытша пайдаланылған орындар санын көрсетеді және ол тұрғындарды тіркейтін тіркеу кітабының деректері негізінде анықталады.
Тоқсан ішіндегі қызметкерлердің орташа тізімдік саны ұйымның тоқсандағы жұмыс істеген барлық айларындағы қызметкерлердің орташа тізімдік санын қосу және алынған санды үшке бөлу жолымен анықталады.
Ескерту: «Х» позиция - толтыруға жатпайды.
4. Арифметика-логикалық бақылау:
1) 6 - бөлім «Келушілерді болу ұзақтығы бойынша бөлу туралы ақпаратты»:
1 баған = 2-6 бағандарын барлық жолдар бойынша;
2) Бөлім аралық бақылау:
2 - бөлімнің 1 - жолы барлық бағандар бойынша = 1 - жол 4 - бөлімнің барлық бағандары бойынша;
3) Толтырылу коэффициенті (%-бен) = (5 - жол 4 - бөлім/3 - жол 4 - бөлім х есепті кезеңдегі күндер саны) х 100%.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 21 шілдедегі
№ 186 бұйрығына
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда қарастырылғын - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2011.06.14 № 162 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 21 шілдедегі №186 бұйрығына 7-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 7 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 21 июля 2010 года № 186
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

5.1.1
олардан
мейрамха-
налар
из них
рестораны
5.2
Мейрамхана-
лары жоқ
қонақ үйлер
Гостиницы без
ресторанов
3. Өзге де тұрғылықты орындармен (қосылған құнға
салынатын салықсыз) көрсетілген қызметтер көлемі,
мың теңге                                               _________
Объем оказанных услуг (без налога на добавленную        |_________|
стоимость) прочими местами размещения, тысяч тенге
3.1 Демалыс күндерінде және қысқа мерзімді
тұрудың өзге де кезендерінде тұрғын үй беру          _________
Предоставление жилья на выходные и прочие периоды       |_________|
краткосрочного проживания
3.2 Туристік лагерлер, демалыс және ойын-сауық
парктері                                                _________
Туристические лагеря, парки отдыха и развлечений        |_________|
3.3 Тұрғын үйдің басқа түрлері                        _________
Другие виды жилья                                       |_________|
4. Орналастыру орындарының материалдық-техникалық
базасы туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о материально-технической базе мест
размещения
Көрсеткіш
атауы
Наимено-
вание
показателя
Қонақ
үй (5
жұлды-
зды)
Гости-
ница (5
звезд)
Қонақ
үй
(4 жұл-
дызды)
Гости-
ница (4
звезды)
Қонақ
үй (3
жұлдыз-
ды)
Гостиница
(3
звезды)
Қонақ
үй (2
жұлды-
зды)
Гости-
ница (2
звезды)
Қонақ
үй (1
жұлды-
зды)
Гости-
ница (1
звезда)
Cанаты
жоқ
қонақ үй
Гостиница
без
категорий
Өзге де
тұрғылы-
қты
орындар
Прочие
места
проживания
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Орнала-
стыру
орындары-
ның саны,
бірлік
Количество
мест
размеще-
ния,
единиц
2
Бөлмелер
саны
Количество
номеров
2.1
апарта-
менттер
апарта-
ментов
2.2
"люкс"
сыныбын-
дағы
класса
"люкс"
2.3
жайлы-
лықтары
жоқ
без удобств
3
Бір
уақыттағы
сыйым-
дылық,
төсек-
орын
Единовре-
менная
вмести-
мость,
койко-мест
4
Қонақ
үйлердің
толты-
рылым-
дылығы, %
Заполня-
емость
гостиниц, %
5
Ұсынылған
бөлмелер,
бірлік
Предоста-
влено
номеров,
единиц
6
Ұсынылған
тәулік-
төсек,
тәулік-
төсек
Предоста-
влено
койко-
суток,
койко-
сутки
7
Тәулік-
төсектің
орташа
құны,
теңге
Средняя
стоимость
койко-
суток,
тенге
8
Құрылыс-
тың жалпы
алаңы –
барлығы,
м2
Общая
площадь
строений –
всего, м2
8.1
оның
ішінде
тұрғын
алаңы
(бөлмелер
алаңы)
из них
жилая
площадь
(площадь
номеров)
5. Келушілердің сапар мақсаттары туралы ақпаратты көрсетіңіз,
адам1
Укажите информацию о целях поездки посетителей, человек
Елдердің
атауы
Наименование
стран
Елдердің
кодтары2
Коды стран
Барлығы
Всего
Бос уақыт, рекреация
және демалыс
Досуг, рекреация и отдых
Таныстар мен
туысқандарға
бару
Посещение
знакомых и
родственников
барлығы
всего
оның ішінде,
аңшылық,
балық аулау
из них охота,
рыбалка
А
Б
В
1
2
3
4
1
Резидент
еместер
(шығатын ел)
Нерезиденты
(страна выезда)
2
Резиденттер
Резиденты
продолжение таблицы
Іскерлік және кәсіби
мақсаттар
Деловые и профессиональные
цели
Емделу
Лечение
Дін, қажылық
Религия,
паломни-
чество
Коммерциялық
(шоп-турлар)
Коммерческая
(шоп-туры)
Өзге де
мақсаттар
Прочие цели
барлығы
всего
оның ішінде
спорттық
из них
спортивные
5
6
7
8
9
10
---------------------------------------------------
1 Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
2 Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің www.stat.gov.kz Интернет-ресурында "Әдіснама" бөліміндегі "Статистикалық жіктелімдер" қосымша бетінде орналастырылған елдер жіктеуішіне (ЕЖ) сәйкес
Код страны указывается в соответствии с классификатором стран (КС), размещенным во вкладе "Статистические классификации" в разделе "Методология" на Интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике www.stat.gov.kz

5.1.1
олардан мейрамханалар
из них рестораны
Х
5.2
Мейрамханалары жоқ қонақ үйлер
Гостиницы без ресторанов
Х
3. Өзге де тұрғылықты орындармен (қосылған
құнға салынатын салықсыз) көрсетілген қызметтер  ____________
көлемі, мың теңге                               |____________|
Объем оказанных услуг (без налога на добавленную
стоимость) прочими местами размещения, тысяч тенге
3.1 Демалыс күндерінде және қысқа мерзімді       ____________
тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру     |____________|
Предоставление жилья на выходные и прочие
периоды краткосрочного проживания
3.2 Туристік лагерлер, демалыс және ойын-сауық   ____________
парктері                                        |____________|
Туристические лагеря, парки отдыха и развлечений
3.3 Тұрғын үйдің басқа түрлері                   ____________
Другие виды жилья                                |_____________|
4. Орналастыру орындарының материалдық-техникалық базасы туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о материально-технической базе мест размещения
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Қонақ үй (5 жұлдызды) Гостиница (5 звезд)
Қонақ үй (4 жұлдызды) Гостиница (4 звезды)
Қонақ үй (3 жұлдызды) Гостиница(3 звезды)
Қонақ үй (2 жұлдызды)Гостиница (2 звезды)
Қонақ үй (1 жұлдызды) Гостиница (1 звезда)
Cанаты жоқ қонақ үйлер
Гостиница без категорий
Өзге де тұрғылықты орындар
Прочие места проживания
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Орналастыру орындарының саны, бірлік
Количество мест размещения, единиц
2
Бөлмелер саны
Количество номеров
2.1
апартаменттер
апартаментов
2.2
«люкс» сыныбындағы
класса "люкс"
2.3
жайлылықтары жоқ
без удобств
3
Бір уақыттағы сыйымдылығы, төсек-орын
Единовременная вместимость, койко-мест
4
Қонақ үйлердің толтырылымдылығы %
Заполняемость гостиниц %
5
Ұсынылған бөлмелер, бірлік
Предоставлено номеров, единиц
6
Ұсынылған тәулік-төсек, тәулік-төсек
Предоставлено койко-суток, койко-сутки
7
Тәулік- төсектің орташа құны, теңге
Средняя стоимость койко-суток, тенге
8
Құрылыстың жалпы алаңы – барлығы, м2
Общая площадь строений – всего, м2
8.1
оның ішінде тұрғын алаңы (бөлмелер алаңы)
из них жилая площадь (площадь номеров)
5. Келушілердің сапар мақсаттары туралы ақпаратты көрсетіңіз,
адам1
Укажите информацию о целях поездки посетителей, человек
Елдердің атауы
Наименование стран
Елдердің кодтары2
Коды стран
Барлығы
Всего
Бос уақыт, рекреация және демалыс
досуг, рекреация и отдых
Таныстар мен туысқандарға бару
посещение знакомых и родственников
барлығы
всего
оның ішінде, аңшылық, балық аулау
из них охота, рыбалка
А
Б
В
1
2
3
4
1
Резидент еместер (шығатын ел)
Нерезиденты (страна выезда)
2
Резиденттер
Резиденты
кестенің жалғасы
Іскерлік және кәсіби мақсаттар
деловые и профессиональные цели
Емделу
лечение
Дін, қажылық
религия, паломничество
Коммерциялық  (шоп-турлар)
коммерческая (шоп-туры)
Өзге де мақсаттар
прочие цели
барлығы
всего
одан спорттық
из них спортивные
А
5
6
7
8
9
10
1
2
1Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
2Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің www.stat.gov.kz Интернет-ресурсында «Әдіснама» бөліміндегі «Статистикалық жіктелімдер» қосымша бетінде орналастырылған елдер жіктеуішіне (ЕЖ) сәйкес
Код страны указывается в соответствии с классификатором стран (КС), размещенным во вкладке «Статистические классификации» в разделе «Методология» на Интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистке www.stat.gov.kz

6. Келушілерді болу ұзақтығы бойынша бөлу туралы ақпаратты
көрсетіңіз, адам3
Укажите информацию о распределении посетителей по продолжительности
пребывания, человек
Елдердің
атауы
Наименование
стран
Елдердің
кодтары2
Коды стран
Барлығы
Всего
Болу ұзақтығы
Продолжительность пребывания
Түнеу-
лерсіз
Без
ночевок
1 – 3
түнеу-
лер
ночевок
4 – 7
түнеу-
лер
ночевок
8 – 28
түнеу-
лер
ночевок
29 – 92
түнеу-
лер
ночевок
93
түнеулер
артық
и более
ночевок
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
1
Резидент
еместер
(шығатын
ел)
Нерезиденты
(страна
выезда)
2
Резидент-
тер
Резиденты
---------------------------------------------
3 Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
Атауы                                 Мекенжайы
Наименование______________________    Адрес _________________________
______________________    Тел.: _________________________
Электрондық почта мекенжайы (Е-mail)
Адрес электронной почты (Е-mail)______________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _______________________ Тел.___________
Басшы                             (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ____________________ (Ф.И.О., подпись) _________________
Бас бухгалтер                     (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ________________ (Ф.И.О., подпись)_________________
М.О.
М.П.
Приложение 8
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 21 июля 2010 года № 186
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о деятельности мест размещения"
(код 0941104, индекс 2-туризм, периодичность годовая)
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 14.06.2011 № 162 (вводится в действие с 01.01.2012).
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности мест размещения" (код 0941104, индекс 2-туризм, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) места размещения – гостиницы, мотели, кемпинги, туристские базы, гостевые дома, дома отдыха, пансионаты и другие здания и сооружения, используемые для проживания туристов и их обслуживания;
2) гостиница – место размещения, которое имеет номерной фонд, службу приема, другие службы, которые обеспечивают предоставление гостиничных услуг;
3) продолжительность пребывания – количество ночевок пребывания от одного и более дней;

6. Келушілерді болу ұзақтығы бойынша бөлу туралы ақпаратты көрсетіңіз, адам
Укажите информацию о распределении посетителей по продолжительности пребывания, человек
Елдердің атауы
Наименование стран
Елдердің кодтары
Коды стран
Барлығы
Всего
Болу ұзақтығы
Продолжительность пребывания
Түнетулерсіз
Без ночевок
1–3 түнетулер
ночевок
4–7 түнетулер
ночевок
8–28 түнетулер
ночевок
29–92 түнетулер
ночевок
93 түнеулер артық
и более ночевок
А
Б
1
3
4
5
6
1
Резидент еместер (шығатын ел)
Нерезиденты (страна выезда)
2
Резиденттер
Резиденты
3Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
Атауы                         Мекен-жайы
Наименование _______________________ Адрес _______________________
_______________________ Тел.: _______________________
Электрондық почта мекен-жайы (Е-mail)
Адрес электронной почты (Е-mail) _________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________________ Тел._____________
Басшы                            (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ________________________(Ф.И.О., подпись)_______________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________________(Ф.И.О., подпись)_______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 21 шілдедегі
№ 186 бұйрығына
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2011.06.14 № 162 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Орналастыру орындарының қызметі туралы есеп» (коды 0941104, индексі 2-туризм, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Бұл Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Орналастыру орындарының қызметі туралы есеп» (коды 0941104, индексі 2-туризм, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) орналастыру орындары – қонақ үйлер, мотельдер, кемпингтер, туристік базалар, қонақжайлар, демалыс үйлері, пансионаттар және туристердің тұруы мен оларға қызмет көрсету үшін пайдаланылатын басқа да үй-жайлар мен имараттар;
2) қонақ үй – қонақ үйлік қызметпен қамтамасыз ететін, нөмірлік қоры, қабылдау қызметі, басқа да қызметтері бар орналастыру құралдары;
3) қонақ үйде тұру ұзақтығы – бір және одан көп уақыт түнеу саны;

4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 4 "Информация о материально-технической базе мест размещения":
строка 5 = строка 6/строка 3 х строка 2 для каждой графы
2) Раздел 6 "Информация о распределении посетителей по продолжительности пребывания":
графа 1 = граф 2-6 по всем строкам
3) Контроль между разделами:
строка 1 раздела 2 = строке 1 раздела 4 для каждой графы
4) Коэффициент заполняемости (в %) = (строка 6 раздел 4/строка 3 раздела 4 х количество дней отчетного периода) х 100 %.
Приложение 9 к приказу
исполняющего обязанности председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 21 июля 2010 года № 186
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін
атқарушысының 2010 жылғы
21 шілдедегі № 186 бұйрығына
9 қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному статистическому
наблюдению
Приложение 9 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике
от 21 июля 2010 года № 186
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному
органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған
уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағат-
қа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
до 1
более 40
Статистикалық
нысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға
болады
Статистическую
форму можно
получить на
сайте
www.stat.gov.kz
Статистикалық
нысан коды
0962104
Код
статистической
формы 0962104
Н-050
Үй шаруашылықтарының сапарларға жұмсаған шығыстары туралы зерттеу
сауалдамасы
Анкета обследования домашних хозяйств о расходах на поездки
Жылдық                       Есепті кезең                  жыл
Годовая                      Отчетный период |__|__|__|__| год
Үй шаруашылығының 16-74 жас аралығындағы мүшелері сұралады
Опрашиваются члены домашних хозяйств в возрасте 16-74 лет
Тапсыру мерзімі - наурыздың 30-на
Срок представления - 30-го марта
1. ӘАОЖ коды
Код КАТО           |_|_|_|_|_|_|_|_|_|
2. Елді
мекеннің,
жердің түрі
(қала, село)
Тип                |_|
населенного
пункта
(местности)
(город, село)
3. Даңғыл, көше,
алаң, тұйық көше    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Проспект, улица,
площадь, переулок

4. Арифметика-логикалық бақылау:
1) 4 - бөлім «Қонақ үй шаруашылығының материалдық-техниқалық базасы туралы»:
5 - жол = 6 - жол/3 – жол х 2 - жол бөлімнің барлық бағандары бойынша;
2) 6 - бөлім «Келушілерді болу ұзақтығы бойынша бөлу туралы ақпаратты»:
1 - баған = 2-6 бағандарын барлық жолдар бойынша;
3) Бөлім аралық бақылау:
2 - бөлімнің 1 - жолы барлық бағандар бойынша = 1 - жол 4 - бөлімнің барлық бағандары бойынша.
4) Толтырылу коэффициенті (%-бен) = (6 - жол 4 - бөлім/3 - жол 4 - бөлім х есепті кезеңдегі күндер саны) х 100%.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 21 шілдедегі
№ 186 бұйрығына
9-қосымша
Мемлекеттік статистика            Қазақстан Республикасы
органдары құпиялылығына        Статистика агенттігі төрағасы
кепілдік береді                   міндетін атқарушысының
Конфиденциальность                   2010 жылғы 21 шілдедегі
гарантируется органами                  № 186 бұйрығына
государственной статистики                  9-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық   Приложение 9 к приказу исполняющего
нысан                           обязанности председателя Агентства
Статистическая форма по           Республики Казахстан по статистике
общегосударственному                  от 21 июля 2010 года № 186
статистическому наблюдению
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40
Статистикалық
нысан коды 0941104
Код статистической
формы 0941104
Үй шаруашылықтарының сапаларға жұмсаған шығыстары туралы зерттеу сауалдамасы
Анкета обследования домашних хозяйств о расходах на поездки
Н-50
Жылдық              Есепті кезең       _ _ _   жыл
Годоая                Отчетный период     |_|_|_|   год
Үй шаруашылығының 16-74 жас аралығында мүшелері сұралады
Опрашиваются члены домашних хозяйств в возрасте 16-74 лет
Тапсыру мерзімі – наурыздың 30-на
Срок предоставления – 30-го марта
1. ӘАОЖ коды                  _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код ОКПО                   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|
2. Елді мекеннің, жердің    _
түрі (қала, село)        |_|
Тип населенного
(местности) (город, село)
3. Даңғыл, көше, алаң       _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
тұйық көше               |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Проект улица, площадь
переулок

10.1
спорттық керек-жарақты
спортинвентарь
10.2
өзгелерін
прочее
11
Сіз сапар кезінде тренажер залдары,
теннис корты және әуесқойлық спорт
саласындағы қызметтерді пайдаландыңыз
ба?
Пользовались ли Вы в поездке услугами
тренажерного зала, теннисным кортом и
услугами в области любительского спорта?
12
Сіз тамақ өнімдері, сусындар, киім және
басқа да тұтыну тауарлары үшін қанша
төледіңіз?
Сколько Вы израсходовали за продукты
питания, напитки, одежду и другие
потребительские товары?
13
Өзге де шығыстар
Прочие расходы
Приложение 10 к приказу
исполняющего обязанности председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 21 июля 2010 года № 186
Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного
статистического наблюдения «Анкета обследования домашних
хозяйств о расходах на поездки» (код 0962104, индекс Н-050,
периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Анкета обследования домашних хозяйств о расходах на поездки» (код 0962104, индекс Н-050, периодичность годовая).
2. Деловые и профессиональные цели включают установку оборудования, инспектирование, закупки, участие в работе заседаний, конференций и конгрессов, торговых ярмарок и выставок, поощрительные поездки для работников предприятий, выступления с лекциями и концертами, подготовку программ туристских поездок, заключение договоров на размещение и транспорт, работа в качестве гидов и на других должностях в сфере туризма, участие в профессиональных спортивных мероприятиях, командировки дипломатов, военнослужащих или сотрудников международных организаций, за исключением случаев постоянной работы в посещаемой стране, платное обучение, образование и исследовательская деятельность (научные отпуска, языковые, профессиональные или другие специальные курсы, связанные с работой или профессией посетителя и имеющие соответствующее обеспечение).
Плата за продукты питания, напитки, одежду и другие потребительские товары включает все расходы на товары, приобретенные в ходе поездки и подготовки к ней, включая товары длительного пользования (чемоданы, палатки), а также многоцелевые товары (фотоаппараты, камеры), но исключая товары, имеющие высокую стоимость (автомобили, лодки).
К прочим расходам относятся услуги носильщиков, платные справки на вокзалах, камеры хранения, проявка пленки, распечатка фотографий, услуги связи, интернет-кафе, стоимость перемещения внутри населенного пункта.

10.1
спорттық керек-жарақты
спортинвентарь
10.2
өзгелерін
прочее
11
Сіз сапар кезінде тренажер залдары, теннис корты және әуесқойлық спорт саласындағы қызметтерді пайдаландыңыз ба?
Пользовались ли Вы в поездке услугами тренажерного зала, теннисным кортом и услугами в области любительского спорта?
12
Сіз тамақ өнімдері, сусындар, киім және басқа да тұтыну тауарлары үшін қанша төледіңіз?
Сколько Вы израсходовали за продукты питания, напитки, одежду и другие потребительские товары?
13
Өзге де шығыстар
Прочие расходы
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 21 шілдедегі
№ 186 бұйрығына
10-қосымша
«Үй шаруашылықтарының сапарларға жұмсаған шығыстары туралы
зерттеу сауалдамасы» (коды 0962104, индексі Н-050, кезеңділігі
жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық
нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес дайындалды және ведомстволық статистикалық байқаудың «Үй шаруашылықтарының сапарларға жұмсаған шығыстары туралы зерттеу сауалдамасы» (коды 0962104, индексі Н-050, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтырудың тәртібін жан-жақты көрсетеді.
2. Іскерлік және кәсіби мақсаттар өзіне жабдық орнату, инспекциялық, сатып алулар, мәжіліс, конференция және конгресс жұмыстарына қатысу, сауда жәрмеңкелері мен көрмелер жұмыстарына қатысу, кәсіпорын қызметкерлері үшін ұйымдастырылған ынталандыру сапарлары, дәрістер оқу және концерттер беру, туристік сапар бағдарламаларын дайындау, келушілерді орналастыру және көлікпен қамтамасыз етуге келісімшарт жасасу, туризм саласында гид (жолсерік) және басқа да лауазымдық орындарда жұмыс істеу, кәсіби сорттық шараларға қатысу, дипломаттарды, әскери қызметшілерді немесе халықаралық ұйым қызметкерлерін қоса алғандағы үкіметтік барған елде тұрақты жұмыс істеу сәттерінен тыс іс-сапарлар, ақылы оқу түрлері, ақылы білім алу және зерттемелік әрекеттерді (жұмысына немесе тиісті қамсыздандыру шаралары қарастырылған шетелге шығушы тұлғаның кәсібіне байланысты ғылыми іс-cапарлар, тіл үйрену, кәсіби немесе басқа да арнаулы курстар) қамтиды.
Сапар және оған дайындық кезінде сатып алынған тауарларға жұмсалған, ұзақ мерзімді пайдаланылатынды қоса (чемодандар, палаткалар), сондай-ақ көп мақсатты тауарлар (фотоаппараттар, камералар), бірақ құны қымбат (автомобильдер, қайықтар) тауарлар кірмейтін барлық шығыстар бөліп көрсетіледі.
Өзге де шығыстарға жүкшілердің, вокзалдардағы ақылы анықтамалар, сақтау камералары, үлдірді айқындау, сурет басып шығару, байланыс, интернет-кафе қызметтері, ішкі елді мекен де орын ауыстыру құны және сол сияқтылар жатады.

3. Анкета Н–050 заполняется при анкетировании членов домашних хозяйств в возрасте 16-74 лет. Объем расходов всех членов семьи (в том числе детей до 16 лет) отражается в суммарном виде.
На каждую поездку заполняется отдельная анкета.
При заполнении данной анкеты необходимо обратить внимание на то, что не следует учитывать расходы на покупку товаров с целью продажи, а также затраты связанные с коммерческой целью (шоп-туры).
Если поездка была совмещенная (деловая с частной туристической), то тип ее определяется респондентом самостоятельно по принципу приоритетности.
В разделах 1 и 2 отметить "V" наиболее подходящий ответ, в разделах 3, 4, 5 - показатели в целых числах.
Наблюдению подлежат также и однодневные путешествия (в данном случае в разделе 3 ставится цифра «0»).
В разделе 5 графа 2 заполняется, если респондент выезжает отдыхать за пределы республики. Это расходы, произведенные на территории Казахстана, при поездке за границу. Например: транспорт до аэропорта, проживание в гостинице или у родственников, питание в дороге по территории Казахстана и так далее.
Аренда автотранспорта включает в себя следующие виды услуг:
услуги по лизингу или аренде легковых автомобилей и легких автофургонов без водителя;
услуги по лизингу или аренде домов-автоприцепов, автомобилей без водителя.
4. Арифметико-логический контроль:
раздел 5:
строка 2 графа 1 > графы 2
строка 4 > S строк 4.1-4.6
строка 4.6 > S строк 4.6.1, 4.6.2
строка 8 > S строк 8.1-8.4
строка 10 > S строк 10.1-10.2
Сноска. Приложение 11 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 14.06.2011 № 162 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы 21
шілдедегі №186 бұйрығына
11-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 11 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике от 21 июля 2010
года № 186
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн
қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағат-
қа
дейін
1-2
2-4
4-8

3. Н-050 сауалнамасы үй шаруашылықтарының 16-74 жастағы мүшелерінен сұрау кезінде толтырылады. Отбасының барлық мүшелерінің шығыстарының көлемі (соның ішінде 16 жасқа дейін балалар) жиынтық түрінде көрсетіледі.
Әрбір сапарға жеке сауалдама толтырылады.
Берілген сауалдаманы толтыру кезінде сату мақсатында тауарларды сатып алуға шығыстарды, сонымен қатар коммерциялық (шоп-турлар) мақсатпен байланысты шығындарды есепке алмаған жөн.
Егер сапар бірлескен болса (жеке туристікпен бірге іскерлік), онда оның түрін басымдылық принципі бойынша респондент өзі анықтайды.
1 және 2 - бөлімдерде неғұрлым келісімді жауап "Ц" белгісімен, ал 3, 4, 5-шi бөлімдерде бүтін сандармен көрсетіледі.
Зерттеуге сондай-ақ бір күндік саяхаттар да жатады (бұл жағдайда 3-бөлімде «0» цифры қойылады).
5 - бөлімде 2-баған егер респондент республика шегінен тыс жерлерге демалуға шығатын болса, осы баған толтырылады, бұл шығыстар шетелге сапар кезінде Қазақстанда шығарылған шығыстар. Мысалы: әуежайға дейінгі көлік, қонақ үйде немесе туыстарының үйінде тұруы, Қазақстан аумағындағы жолдарда тамақтануы және тағы басқалар.
Автокөлікті жалға алуға мынадай қызмет түрлерін қамтиды:
жеңіл автомобильдер мен жеңіл автофургондарды жүргізушісіз лизингке немесе жалға алу бойынша қызметтер;
автотіркеме-үйлерді, жүргізушісіз автомобильдерді лизингке немесе жалға алу бойынша қызметтер.
4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
бөлім 5:
жол 2 графа 1і графы 2
жол 4 і е жол 4.1-4.6
жол 4.6 і е жол 4.6.1, 4.6.2
жол 8 і е жол 8.1-8.4
жол 10 і е жол 10.1-10.2
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 21 шілдедегі
№ 186 бұйрығына
11-қосымша
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2011.06.14 № 162 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 21 шілдедегі №186 бұйрығына 11-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 11 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 21 июля 2010 года № 186
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

6. Сiздiң сапарыңыздың ұзақтығы қандай?
Какова продолжительность Вашей поездки?
6.1. Өткiзiлген түндердiң саны
Количество проведенных ночей _  _  _
|_||_||_|
6.2. Бiр күндiк   _
Однодневная        |_|
7. Сiздiң сапарыңыздың басты мақсаты қандай болды?
Какова главная цель Вашей поездки?
7.1. Бос уақыт, рекреация
және демалыс              _
Досуг, рекреация и отдых  |_|
7.4. Дін, қажылық      _
Религия, паломничество  |_|
7.2. Емделу   _
Лечение       |_|
7.5. Іскерлік және кәсіби
мақсаттар                   _
Деловые и профессиональные  |_|
цели
7.3. Таныстар және
туысқандарға бару    _
Посещение знакомых и  |_|
родственников
7.6. Өзге мақсаттар    _
Прочие цели             |_|
8. Сіз көліктің қандай түрін пайдаландыңыз?
Какой вид транспорта Вы использовали?
8.1. Әуе көлігі      _
Воздушный транспорт   |_|
8.5. Жеке автомашиналар  _
Частные автомашины        |_|
8.2. Темір жол көлігі     _
Железнодорожный транспорт  |_|
8.6. Жеңіл автокөлік  _
Легковой автомобиль    |_|
8.3. Су көлігі    _
Водный транспорт   |_|
8.6.1. Жеке меншік
автокөлігі              _
Собственный автомобиль  |_|
8.4. Қалааралық автобустар _
Междугородние автобусы       |_|
8.6.2. Жалға алынған
автокөлік                _
Арендованный автомобиль  |_|
9. Сапар кезіндегі қызмет көрсетулерге кеткен шығындарды
көрсетіңіз, теңге
Укажите расходы на услуги во время поездки, тенге
Атауы
Наименование
Шығындар
Расходы
Қазақстан
аумағында
шетелге шығу
кезіндегі
шығыстар
Расходы на
территории
Казахстана
при поездке
за границу
А
Б
1
2
1
Барлығы
Всего
2
Билеттерді кассаларда сатып алу және брондау,
автобус станцияларындағы жүк сақтау
камераларын пайдалану
Покупка и бронирование билетов в кассах,
использование камер хранения багажа на автобусных
станциях
3
Билеттерді кассаларда сатып алу және брондау,
темір жол станцияларындағы жүк сақтау
камераларын пайдалану
Покупка и бронирование билетов в кассах,
использование камер хранения багажа на
железнодорожных станциях
4
Билеттерді кассаларда сатып алу және брондау,
әуежайдағы жүк сақтау камераларын пайдалану
Покупка и бронирование билетов в кассах,
использование камер хранения багажа в аэропортах
5
Автокөлік құралдарына арналған гараждарды
жалға алу
Аренда гаражей для автотранспортных средств
6
Теңіз көлігімен тасымалдауға байланысты
жолаушыларға қызмет көрсетулер
Пассажирские услуги по перевозке морским
транспортом
7
Көлік құралдарына жанармай құю
Заправка транспортных средств горючим
8
Жүргiзушiсiз жеңiл автокөлiктер мен жеңiл
автофургондарды жалға алу
Аренда легковых автомобилей и легких автофургонов
без водителя
9
Жүргізушісіз мотоциклдерді, "дөңгелекті
саяжайларды" және үйлер - автотіркемелерді
жалға алу
Аренда мотоциклов, "дач на колесах" и
домов-автоприцепов без водителей
10
Жолаушылар кемелерін экипажсыз жалға алу
(соның ішінде катерлерді)
Аренда пассажирских судов без экипажа (в том числе
катеров)
11
Операторсыз жолаушылар әуе кемелерін (мысалы,
тік ұшақтар, ұшақтар) жалға алу
Аренда пассажирских воздушных судов (например,
вертолетов, самолетов) без оператора
12
Техникалық қызмет көрсету және ағымдағы жөндеу
Техническое обслуживание и текущий ремонт
13
Қонақ үйлер және өзге де орналастыру
орындарының қызметтері
Услуги гостиниц и прочих средств размещения
14
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарының қызметтері
Услуги предприятий общественного питания
15
Мұражайларға бару
Посещение музеев
16
Кинотеатрларға, театрларға, концерттерге бару
Посещение кинотеатров, театров, концертов
17
Ботаникалық және зоологиялық бақтарға, табиғи
қорықтарға бару
Посещение ботанических и зоологических садов,
природных заповедников
18
Боулинг-клубтарға бару
Посещение боулинг-клубов
19
Фитнес-клубтарға бару
Посещение фитнес-клубов
20
Спорт кешендеріне бару
Посещение спортивных комплексов
21
Сауықтыру орталықтарына бару
Посещение оздоровительных центров
22
Массаж қызметтері
Массажные услуги
23
Дүкендерге бару
Посещение магазинов
24
Экскурсиялық қызмет көрсету
Экскурсионное обслуживание
25
Көңiл көтеру және демалыс саласындағы қызмет
көрсетулер (казино, ойын автоматтары, демалыс
саябақтары)
Услуги в области развлечения и отдыха (казино,
игровые автоматы, парки отдыха)
26
Қаржы және сақтандыру қызметтері
Финансовые услуги и страхование
27
Жер үсті және әуе көлiгі жабдықтарын
(велосипедтер, планерлер, әуе шарлары) жалға
алу
Аренда наземного и воздушного транспортного
оборудования (велосипеды, планеры, воздушные шары)
28
Қысқы, су спорты түрлеріне арналған
жабдықтарды жалға алу
Аренда оборудования для зимних, водных видов спорта
29
Туристiк құрал-саймандарды және жағажай
жабдықтарын жалға алу
Аренда туристского снаряжения и пляжного
оборудования
30
Өзге тауарларды (салт мiнетiн аттарды,
фотокамераларды) жалға алу
Аренда прочих товаров (лошадей для верховой езды,
фотокамер)
31
Балық, аң аулауға лицензияларды ресiмдеу
Оформление лицензий на лов рыбы, охоту
32
Виза ресiмдеу
Оформление виз
33
Жолсеріктердің қызмет көрсетулері (тауға
шығуда, аң және балық аулауда)
Услуги проводников (в горах, на охоте и рыбной
ловле)
34
Басқа топтамаларға енгізілмеген қызметтерге
жұмсалған өзге де шығындар
Прочие расходы на услуги, не включенные в другие
группы
ЫНТЫМАҚТАСТЫҒЫҢЫЗ ҮШІН АЛҒЫС АЙТАМЫЗ!
БЛАГОДАРИМ ЗА СОТРУДНИЧЕСТВО!
Приложение 12 к приказу
исполняющего обязанности председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике от 21 июля 2010 года № 186
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Анкета обследования посетителей"
(код 0972103, индекс Н-060, периодичность полугодовая)

6. Сiздiң сапарыңыздың ұзақтығы қандай?
Какова продолжительность Вашей поездки?
6.1. Өткiзiлген түндердiң саны      6.2. Бiр күндiк
Количество проведенных ночей          Однодневная
7. Сiздiң сапарыңыздың басты мақсаты қандай болды?
Какова главная цель Вашей поездки?
7.1. Бос уақыт, рекреация және демалыс    7.2. Емделу
Досуг, рекреация и отдых                         Лечение
7.3. Таныстар және туысқандарға бару  7.4. Дін, қажылық
Посещение знакомых и родственников       Религия, паломничество
7.5. Іскерлік және кәсіби мақсаттар
Деловые и профессиональные цели
7.6. Өзгелері мақсатар
Прочие цели
8. Сіз көліктің қандай түрін пайдаландыңыз?
Какой вид транспорта Вы использовали?
8.1. Әуе көлігі            8.2. Темір жол көлігі
Воздушный транспорт             Железнодорожный транспорт
8.3. Су көлігі             8.4. Қалааралық автобустар
Водный транспорт                Междугородние автобусы
8.5. Жеке автомашиналар    8.6. Жеңіл автокөлік
Частные автомашины              Легковой автомобиль
8.6.1. Жеке меншік автокөлігі
Собственный автомобиль
8.6.2. Жалға алынған автокөлік
Арендованный автомобиль
9. Сапар кезіндегі қызмет көрсетулерге кеткен шығындарды көрсетіңіз, теңге
Укажите расходы на услуги во время поездки, тенге
Атауы
Наименование
Шығындар Расходы
Қазақстан аумағында шетелге шығу кезіндегі шығыстар
Расходы на территории Казахстана при поездке за границу
А
Б
1
2
1
Барлығы
Всего
2
Билеттерді кассаларда сатып алу және брондау, автобус станцияларындағы жүк сақтау камераларын пайдалану
Покупка и бронирование билетов в кассах, использование камер хранения багажа на автобусных станциях
3
Билеттерді кассаларда сатып алу және брондау, темір жол станцияларындағы жүк сақтау камераларын пайдалану
Покупка и бронирование билетов в кассах, использование камер хранения багажа на железнодорожных станциях
4
Билеттерді кассаларда сатып алу және брондау, әуежайдағы жүк сақтау камераларын пайдалану
Покупка и бронирование билетов в кассах, использование камер хранения багажа в аэропортах
5
Автокөлік құралдарына арналған гараждарды жалға алу
Аренда гаражей для автотранспортных средств
6
Теңіз көлігімен тасымалдауға байланысты жолаушыларға қызмет көрсетулер
Пассажирские услуги по перевозке морским транспортом
7
Көлік құралдарына жанармай құю
Заправка транспортных средств горючим
8
Жүргiзушiсiз жеңiл автокөлiктер мен жеңiл автофургондарды жалға алу
Аренда легковых автомобилей и легких автофургонов без водителя
9
Жүргізушісіз мотоциклдерді, «дөңгелекті саяжайларды» және үйлер - автотіркемелерді жалға алу
Аренда мотоциклов, «дач на колесах» и домов-автоприцепов без водителей
10
Жолаушылар кемелерін экипажсыз жалға алу (соның ішінде катерлерді)
Аренда пассажирских судов без экипажа (в том числе катеров)
11
Операторсыз жолаушылар әуе кемелерін (мысалы, тік ұшақтар, ұшақтар) жалға алу
Аренда пассажирских воздушных судов (например, вертолетов, самолетов) без оператора
12
Техникалық қызмет көрсету және ағымдағы жөндеу
Техническое обслуживание и текущий ремонт
13
Қонақ үйлер және өзге де орналастыру орындарының қызметтері
Услуги гостиниц и прочих средств размещения
14
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарының қызметтері
Услуги предприятий общественного питания
15
Мұражайларға бару
Посещение музеев
16
Кинотеатрларға, театрларға, концерттерге бару
Посещение кинотеатров, театров, концертов
17
Ботаникалық және зоологиялық бақтарға, табиғи қорықтарға бару
Посещение ботанических и зоологических садов, природных заповедников
18
Боулинг-клубтарға бару
Посещение боулинг-клубов
19
Фитнес-клубтарға бару
Посещение фитнес-клубов
20
Спорт кешендеріне бару
Посещение спортивных комплексов
21
Сауықтыру орталықтарына бару
Посещение оздоровительных центров
22
Массаж қызметтері
Массажные услуги
23
Дүкендерге бару
Посещение магазинов
24
Экскурсиялық қызмет көрсету
Экскурсионное обслуживание
25
Көңiл көтеру және демалыс саласындағы қызмет көрсетулер (казино, ойын автоматтары, демалыс саябақтары)
Услуги в области развлечения и отдыха (казино, игровые автоматы, парки отдыха)
26
Қаржы және сақтандыру қызметтері
Финансовые услуги и страхование
27
Жер үсті және әуе көлiгі жабдықтарын (велосипедтер, планерлер, әуе шарлары) жалға алу
Аренда наземного и воздушного транспортного оборудования (велосипеды, планеры, воздушные шары)
28
Қысқы, су спорты түрлеріне арналған жабдықтарды жалға алу
Аренда оборудования для зимних, водных видов спорта
29
Туристiк құрал-саймандарды және жағажай жабдықтарын жалға алу
Аренда туристского снаряжения и пляжного оборудования
30
Өзге тауарларды (салт мiнетiн аттарды, фотокамераларды) жалға алу
Аренда прочих товаров (лошадей для верховой езды, фотокамер)
31
Балық, аң аулауға лицензияларды ресiмдеу
Оформление лицензий на лов рыбы, охоту
32
Виза ресiмдеу
Оформление виз
33
Жолсеріктердің қызмет көрсетулері (тауға шығуда, аң және балық аулауда)
Услуги проводников (в горах, на охоте и рыбной ловле)
34
Басқа топтамаларға енгізілмеген қызметтерге жұмсалған өзге де шығындар
Прочие расходы на услуги, не включенные в другие группы
ЫНТЫМАҚТАСТЫҒЫҢЫЗ ҮШІН АЛҒЫС АЙТАМЫЗ!
БЛАГОДАРИМ ЗА СОТРУДНИЧЕСТВО !
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 21 шілдедегі
№ 186 бұйрығына
12-қосымша

Сноска. Приложение 12 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 14.06.2011 № 162 (вводится в действие с 01.01.2012).
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета обследования посетителей" (код 0972103, индекс Н-060, периодичность полугодовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной анкеты обследования:
1) посетитель - это путешественник, совершающий поездку в какое-либо основное место назначения, находящееся за пределами его/ее обычной среды, на срок менее года с любой главной целью (деловая поездка, отдых или иная личная цель), за исключением цели трудоустройства на предприятие, зарегистрированное в стране или месте посещения;
2) въездной туризм - путешествия в пределах Республики Казахстан лиц, не проживающих постоянно на ее территории;
3) выездной туризм - путешествие граждан Республики Казахстан и лиц, постоянно проживающих в Республике Казахстан, в другую страну;
4) внутренний туризм - путешествие в пределах Республики Казахстан граждан Республики Казахстан и лиц, постоянно проживающих на ее территории;
5) резиденты - юридические или физические лица, имеющие гражданство Республики Казахстан, а также подавшие заявление о приеме в гражданство Республики Казахстан или о разрешении постоянного проживания в Республике Казахстан без приема в гражданство согласно Кодексу Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 10 декабря 2008 года № 99-IV;
6) нерезиденты - юридические и физические лица, действующие в одном государстве, но постоянно зарегистрированные и проживающие в другом.
Согласно Кодексу Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 10 декабря 2008 года № 99-IV к нерезидентам относятся: юридические и физические лица, которые не становятся резидентами в году, следующем за годом, в котором заканчивается пребывание в Республике Казахстан;
7) досуг, рекреация и отдых – осмотр достопримечательностей, посещение природных и искусственных объектов, посещение спортивных или культурных мероприятий, непрофессиональные занятия спортом (лыжи, верховая езда, гольф, теннис, подводное плавание, серфинг, пешие походы, ориентирование, альпинизм и так далее); отдых на пляже, использование плавательных бассейнов и любых мест отдыха и развлечений, круизы, азартные игры, выезд в молодежные летние лагеря, дома отдыха, проведение медового месяца;

Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2011.06.14 № 162 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Келушiлерді зерттеу сауалнамасы» (коды 0972103, индексі Н-060 кезеңділігі жарты жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Келушiлерді зерттеу сауалнамасы» (коды 0972103, индексі Н-060 кезеңділігі жарты жылдық) (бұдан әрi нұсқауық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы сауалнаманы толтыру мақсатында қолданылады:
1) келушi – елде немесе бару орнында тіркелген кәсіпорынға жұмысқа орналасу мақсатын қоспағанда кез-келген басты мақсатпен (іскерлік сапар, демалу, немесе басқа да жеке мақсат) бір жылдан кем мерзімге оның әдеттегі ортасынан тыс орналасқан қандай да бір негізгі мақсатты орынға сапар шегетін саяхатшы;
2) келу туризміҚазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұрмайтын адамдардың оның аумағаның шегіндегі саяхаты;
3) шығу туризмі Қазақстан Республикасының азаматтары мен Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын адамдардың басқа елге саяхаты;
4) ішкi туризм – Қазақстан Республикасы азаматтары мен оның аумағында тұрақты тұратын адамдардың Қазақстан Республикасының шегіндегі саяхаты;
5) резиденттер - Қазақстан Республикасының азаматтығы бар заңды немесе жеке тұлға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы азаматтығына қабылдау туралы немесе Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдаусыз тұрақты өмір сүруге рұқсат беру туралы өтініш бергендер, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 100-IV «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» кодексіне сәйкес;
6) резидент еместер - бір мемлекетте әрекет ететін, бірақ басқа мемлекетте тіркелген және өмір сүретін заңды немесе жеке тұлғалар. Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 100-IV «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» кодексіне сәйкес резидент еместерге Қазақстан Республикасында болуы аяқталатын жылдан кейінгі жылда резидент болмайтын жеке және заңды тұлғалар;
7) бос уақыт, рекреация және демалыс – көз тартарлық жерлерді қарау, табиғи және жасанды объектілерге бару, спорттық немесе мәдени іс-шараларда болу, спортпен кәсіби емес айналысу (шаңғы, атқа салт міну, гольф, теннис, су асты жүзу, серфинг, жаяу сапарлар, бағдарлау, альпинизм және т.с.с.); жағажайда демалу, жүзу бассейндерін және басқа да демалыс және көңіл көтеру орындарын пайдалану, круиздер, құмар ойындары, жастар жазғы лагерьлеріне шығу, демалыс үйлері, бал айын өткізу;

8) лечение – получение услуг больниц, клиник, санаториев для послебольничного долечивания и более общего спектра медицинских и социальных учреждений, посещение морских, спа- и других курортов, а также иных специализированных учреждений для получения медицинского обслуживания, основанного на медицинском консультировании, включая косметическую хирургию с применением медицинского оборудования и услуг. Эта категория включает только краткосрочное лечение, поскольку длительное лечение, требующее пребывания в лечебном учреждении в течение года и более, не относится к сфере туризма;
9) религия, паломничество – посещение религиозных собраний и мероприятий, паломничество;
10) деловые и профессиональные цели – деятельность самостоятельно занятых лиц и наемных работников, если она не имеет признаков наличия явных или подразумеваемых отношений трудового найма с производителем-резидентом в посещаемой стране или месте, деятельность инвесторов, бизнесменов. Эта категория также включает:
участие в совещаниях, конференциях или конгрессах, торговых ярмарках и выставках;
чтение лекций, выступление с концертами, представлениями и спектаклями;
рекламирование, закупка, продажа или покупка товаров и услуг от имени производителей-нерезидентов (посещаемой страны или места);
участие в миссиях иностранных правительств в качестве дипломатов, военнослужащих или сотрудников международных организаций, за исключением случаев, когда они находятся в долгосрочной командировке в посещаемой стране;
участие в миссиях неправительственных организаций;
участие в научных прикладных или фундаментальных исследованиях;
составление программ туристических путешествий, заключение договоров на предоставление услуг по размещению и транспортных услуг, работа в качестве гидов или других работников сферы туризма в интересах агентств-нерезидентов (посещаемой страны или места);
участие в профессиональных спортивных мероприятиях;
посещение формальных или неформальных курсов профессиональной подготовки без отрыва от производства;
работа в составе экипажа/команды на частных средствах транспорта (корпоративный самолет, яхта);
11) прочие цели - работа в качестве добровольцев (не включенная в другие категории), изучение возможностей трудоустройства, иммиграции, осуществление любых других видов временной неоплачиваемой деятельности, не включенных в другие категории;
12) частные автомашины - транспортные средства (машины) вместимостью до 8 человек, исключительной или основной деятельностью которых является организация экскурсий на автобусах или на аналогичных транспортных средствах для посетителей или групп на основе платы за индивидуальное место.

8) емделу – ауруханадан кейінгі емдеуді аяқтау үшін және медициналық және әлеуметтік мекемелердің неғұрлым жалпы спектрі үшін аурухана, клиника, санаторийлер қызметтерін алу, медициналық жабдықтар мен қызметтерді қолдану арқылы косметологиялық хирургияны қоса, медициналық кеңес беруге негізделген, медициналық қызмет көрсетулерді алу үшін теңіз, -спа және басқа курорттарға, сондай-ақ басқа да мамандандырылған мекемелерге бару. Емдеу мекемесінде бір жыл немесе одан көп болуды талап ететін ұзақ емделу туризм саласына жатпайтындықтан, бұл санат тек қысқа мерзімді емделуді қамтиды;
9) дін, қажылық – діни жиындар мен іс-шараларға қатысу, қажылық;
10) іскерлік және кәсіби мақсаттар – егер келген елінде немесе орнында өндіруші-резидентпен анық немесе тұспалданатын еңбек жалгерлік қатынастар белгілері болмаса, өз бетінше жұмыспен қамтылған тұлғалардың және жалдамалы жұмыскерлердің қызметі, инвесторлардың, бизнесмендердің қызметі. Сондай-ақ бұл санатқа қосылатындар:
кеңестерге, конференцияларға немесе конгресстерге, сауда жәрмеңкелеріне, көрмелерге қатысу;
лекциялар оқу, концерттер, қойылымдар мен спектакльдер қою;
өндіруші-резидент еместер (елге немесе орынға келген) атынан тауарлар мен қызметтерді жарнамалау, сатып алып қою, сату немесе сатып алу;
олардың келген елінде ұзақ мерзімді іс-сапарларда болған жағдайларды қоспағанда шетел үкіметінің арнаулы уәкілдігіне дипломаттар, әскери қызметшілер немесе халықаралық ұйымдар қызметкерлері ретінде қатысу;
үкіметтік емес ұйымдардың арнаулы уәкілдігіне қатысу;
ғылыми қолданбалы немесе іргелі зерттеулерге қатысу;
туристік саяхаттар бағдарламаларын жасау, орналастыру және көліктік қызметтер бойынша қызмет көрсетулер ұсынуға шарттар жасау, резидент емес агенттіктер мүддесінде (келген елінің немесе орынның) гидтердің немесе туризм саласының басқа қызметкерлері ретіндегі жұмыс;
кәсіби спорт іс-шараларында қатысу;
формалдық немесе формалды емес кәсіби дайындық курстарына өндірістен алыстамай бару;
жеке көлік құралымен (корпоративті ұшақ, яхта экипаж/команда құрамында жұмыс;
11) өзге де мақсаттар - еріктілер ретінде (басқа санаттарға қосылмаған) жұмыс, иммиграцияның жұмысқа орналасу мүмкіндіктерін игеру, басқа санаттарға қосылмаған төленбейтін уақытша қызметтердің кез-келген басқа да түрлерін жүзеге асыру;
12) жеке автомашиналар - айрықша немесе негізгі қызметі келушілер немесе топтар үшін әрбір жеке орынға ақы төлеу негізінде автобустарда немесе осыған ұқсас көлік құралдарында экскурсия ұйымдастыру болып табылатын сыйымдылығы 8 адамға дейінгі көлік құралдары (машиналар).

3. Сбор информации осуществляется лицами, уполномоченными на проведение данного обследования методом случайной выборки, на основе личных опросов посетителей. В анкете знаком   указывается выбранный вариант ответа.
4. При заполнении статей расходов допускается указание приблизительной суммы.
5. Туристские расходы определяются как общая сумма потребительских расходов, которые производятся посетителем или от его имени, при подготовке и в ходе своей поездки и пребывания в месте назначения.
6. К финансовым услугам и страхованию относятся услуги по:
обеспечению пластиковых карт во время поездок;
ссудам на поездки;
ссудам на транспортные средства;
страхованию жизни во время путешествий;
страхованию от несчастных случаев во время путешествий;
медицинскому страхованию во время путешествий;
страхованию частных автомобилей;
связанные с обменом иностранной валюты.
7. Арифметико-логический контроль:
Если отмечена строка 4.1. раздела 4, то заполняется графа 1 и графа 2 раздела 9.
Если отмечена строка 4.2. раздела 4, то заполняется только графа 1 раздела 9.

3. Ақпаратты жинау осы зерттеуді жүргізуге уәкілетті тұлғалармен кездейсоқ іріктеу әдісімен келушілердің жеке пікіртерімі негізінде жүзеге асырылады. Сауалнамада "" белгісімен тиісті нұсқасы белгіленеді.
4. Шығыс баптарын толтырған кезде жуық соманы көрсетуге жол беріледі.
5. Туристiк шығыстар өзінің сапарына дайындық кезінде және келген жерінде болу барысында келуші жүргізетін немесе оның атынан жүргізілетін тұтыну шығыстарының жалпы сомасы ретінде анықталады.
6. Қаржылық қызметтер және сақтандыруға мына:
сапар кезінде пластикалық картамен қамтамасыз ету бойынша;
сапарға шығуға несие алу бойынша;
көлік құралдарына несие алу бойынша;
саяхат кезінде өмірді сақтандыру;
саяхат кезінде жазатайым жағдайлардан сақтандыру;
саяхат кезінде медициналық сақтандыру;
жеке меншік автокөліктерді сақтандыру;
шетел валютасын ауыстыру бойынша қызметтер жатады.
7. Арифметика - логикалық бақылау:
Егер 4 - бөлімнің 4.1. - жолы белгіленген болса, 9-бөлімнің 1 және 2 бағандары толтырылуы тиіс.
Егер 4 - бөлімнің 4.2. - жолы белгіленген болса, 9-бөлімнің тек 1 бағаны толтырылуы тиіс.