Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Ерейментауского района
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 7 сентября 2010 года № 4С-27/2-10. Зарегистрировано Управлением юстиции Ерейментауского района Акмолинской области 16 сентября 2010 года № 1-9-158. Утратило силу - решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 13 декабря 2011 года № 4С-42/8-11
Сноска. Утратило силу - решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 13.12.2011 № 4С-42/8-11
В соответствии с подпунктом 4 пунктам 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Ерейментауского района.
2. Право на социальные выплаты имеют следующие граждане:
1) семьи (граждане),
имеющие среднедушевой доход ниже прожиточного минимума постоянно проживающие в Ерейментауском районе, по заявлению, в размере не более 30000 (тридцать тысяч) тенге один раз в год, при предоставлении подтверждающих документов:
на обследование состояния здоровья; ремонт жилья;
установка водопровода, канализации, отопления;
протезирование зубов; приобретение слухового аппарата;
установку телефона; оформление документов первой необходимости;        проезд на госпитализацию по территории Республики Казахстан; компенсацию по оплате операции;
компенсацию расходов в связи со смертью одного из членов семьи;
2) инвалидам 1,2 группы ко Дню инвалидов, согласно акта обследования Акима села (аула), сельского округа, города Ерейментау, а также детям – инвалидам до 18 лет в размере 0,7 месячного расчетного показателя;
3) ко Дню пожилых людей - пенсионерам, организации которых ликвидированы или признаны банкротами в размере 0,7 месячного расчетного показателя;
4) участники и инвалиды Великой Отечественной войны и лица, приравненные к ним, другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны единовременно, без подачи заявления, к следующим праздничным датам:
ко Дню вывода войск из Афганистана - участникам и инвалидам войны в Афганистане в размере 2 месячных расчетных показателей;
ко Дню ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции – участникам и инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в размере 1,4 месячного расчетного показателя;
ко Дню Победы - участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны;
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 5000 (пять тысяч) тенге;
женам (мужьям) умерших участников и инвалидов Великой Отечественной войны в размере 3000 (три тысячи) тенге;
труженикам тыла, награжденным медалями за самоотверженный труд в годы Великой Отечественной войны в размере 3000 (три тысячи) тенге;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей в размере 3000 (три тысячи) тенге.

Ерейментау ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 7 қыркүйектегі 4С-27/2-10 шешімі. Ақмола облысы Ерейментау ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 16 қыркүйекте № 1-9-158 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 4С-42/8-11 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.12.13 № 4С-42/8-11 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 56-бабы 1-тармағының 4-тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ерейментау ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек көрсетілсін.
2. Әлеуметтік төлемдерге келесі азаматтардың құқықтары бар:
1) Ерейментау ауданында тұрақты тұратын ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен отбасылар (азаматтар) азаматтардың өтініштері бойынша бір жылда бір рет 30000 (отыз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде растайтын құжаттарын ұсынған жағдайда;
денсаулығын тексертуге;
тұрғын үйін жөндеуге;
су құбырын, канализация, жылыту желілерін орнатуға;
тістерді протездеуге;
есту аппаратын сатып алуға;
телефон орнатуға; алғашқы қажеттілік құжаттарын ресімдеуге;           Қазақстан Республикасының аумағындағы ауруханаға орналастыруға жол жүруге;
операцияны төлеу жөніндегі өтемақыны төлеуге;
отбасының бір мүшесі қайтыс болған жағдайда төленетін шығыстардың өтемақысын төлеуге;
2) мүгедектер күніне Ерейментау қаласы, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің тексеру актілеріне сәйкес, 1, 2 топтағы мүгедектерге, сонымен қатар 18 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға 0,7 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
3) қарттар күніне – банкрот болып танылған немесе жойылған ұйымдардың зейнеткерлеріне 0,7 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, оған теңдестірілген тұлғаларға, соғыс қатысушыларына жәрдемақылар мен кепілдемелер бойынша теңдестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына өтінішсіз келесі мереке күндеріне бір жолғы әлеуметтік көмек көрсетіледі;
Ауғаныстаннан әскерлерді шығарған күніне орай–Ауғаныстандағы соғыстың қатысушылары мен мүгедектеріне 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
Чернобыль атом электр станциясында апатын жою күніне орай - Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылар мен мүгедектерге 1,4 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
жеңіс күніне–Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне оған теңдестірілген тұлғаларға, соғыс қатысушыларына жәрдемақылар мен кепілдемелер бойынша теңдестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына;
Ұлы Отан соғысының қатысушы мен мүгедектерге 5000 (бес мың) теңге;
Ұлы Отан соғысының қайтыс болған қатысушыларының әйелдеріне (күйеулеріне) 3000 (үш мың) теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдары жігерлі еңбек еткен үшін медальдармен марапатталған тыл еңбеккерлеріне 3000 (үш мың) теңге;
бұрынғы кәмелеттік жасқа толмаған фашистік концлагерь тұтқындарына 3000 (үш мың) теңге.

5) ко Дню памяти жертв политических репрессий - единовременно, без подачи заявления, репрессированным гражданам в размере 0,7 месячного расчетного показателя;
6) больные туберкулезом - по заявлению, на усиленное питание, находящимся на амбулаторном лечении, независимо от среднедушевого дохода семьи (гражданина) в размере 8 месячных расчетных показателей один раз в год;
7) студенты из малообеспеченных семей, многодетных семей сельской местности, обучающиеся на очной форме обучения в колледжах, имеют право на оплату за обучение, на основании договора с учреждением образования в размере стоимости обучения один раз в год;
8) единовременная помощь по заявлению на ремонт квартиры (дома) участникам Великой Отечественной войны в размере не более 30000 (тридцать тысяч) тенге один раз в год;
9) на зубопротезирование участникам Великой Отечественной войны по заявлениям не более 10 месячных расчетных показателей один раз в год;
10) пенсионеры, инвалиды, одинокие граждане, имеющие под опекой несовершеннолетних детей, к началу учебного года, по заявлению, в размере не более 15000 (пятнадцать тысяч) тенге на одного ребенка;
11) в связи с повышением цен на хлеб и основные продукты питания граждане, имеющие среднедушевой доход ниже черты бедности, получающие адресную социальную помощь, ежемесячно, в размере 0,5 месячного расчетного показателя на каждого человека;
12) бывшие несовершеннолетние узники концлагерей в размере месячного расчетного показателя ежемесячно, на расходы за коммунальные услуги;
13) одиноко - проживающим пенсионерам и инвалидам, среднедушевой доход которых не превышает 25 месячных расчетных показателей - на ремонт жилья, установку водопровода, канализации, отопления, по заявлению, в размере не более 30000 (тридцать тысяч) тенге один раз в год;
14) на компенсацию при пожаре, наводнении, аварии, без учета доходов в размере не более 150000 (сто пятьдесят тысяч) тенге.
15) на приобретение лекарств онкологическим больным, состоящим на учете в организациях здравоохранения, на одного больного, без учета доходов в размере не более 50000 (пятьдесят тысяч) тенге
Сноска. пункт 2 с изменениями и дополнениями, внесенными решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2011 № 4С-32/6-11 (порядок введение в действие см. п-2); от 26.04.2011 № 4С-35/6-11 (порядок введение в действие см. п-2)
3. Признать утратившим силу решение Ерейментауского районного маслихата «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Ерейментауского района» от 25 марта 2010 года № 4С-24/2-10 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-9-149, опубликовано 27 марта 2010 года в районной газете «Ерейментау», 27 марта 2010 года в районной газете «Ереймен»).

5) саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне-өтінішсіз қуғын-сүргін азаматтарына бір жолғы әлеуметтік көмек 0,7 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
6) туберкулезбен ауыратын науқастарға-өтініштері бойынша, амбулаториялық емделудегі азаматтардың тамақтануын күшейтуге, отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысынан бөлек, бір жылда бір рет 8 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
7) колледждерде оқудың күндізгі бөлімінде оқитын ауылдық жерлердегі табысы аз отбасылардың, көп балалы отбасылардың студенттері, оқулары үшін төлемге құқықтары бар, білім мекемесімен жасалған шарттың негізінде, бір жылда бір рет оқу құнының көлемінде;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына өтініштері бойынша пәтерлерін (үйлерін) жөндеуге бір жолғы көмек бір жылда бір рет 30000 (отыз мың) теңгеден аспайтын көлемде;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына өтініштері бойынша тістерін протездеуге бір жылда бір рет 10 айлық есептік көрсеткіш аспайтын көлемде;
10) кәмелетке толмаған балаларға қамқоршы болып отырған зейнеткерлерге, мүгедектерге, жалғыз азаматтарға, оқу жылының басында өтініштері бойынша бір балаға 15000 (он бес мың) теңгеден аспайтын көлемде;
11) нан мен негізгі азық-түлік бағаларының өсуіне байланысты, кедейлік шегінен төмен жан басына шаққандағы орташа табысы бар азаматтарға ай сайын әрбір адамға 0,5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
12) бұрынғы кәмелетке толмағандар концлагерьлер тұтқындарына коммуналдық қызметтер үшін шығындарға ай сайын бір айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
13) жан басына шаққандағы орташа табысы 25 айлық есептік көрсеткіштен аспайтын жалғыз басты зейнеткерлер мен мүгедектерге – тұрғын үйлерін жөндеуге, су құбырларын, канализация, жылу желілерін орнатуға, өтініштері бойынша бір жылда бір рет 30000 (отыз мың) теңгеден аспайтын көлемде;
14) кірісті есепке алмай, өрт, су басу, апат жағдайында 150000 (жүз елу мың) теңгеден көп емес мөлшерде өтем ету;
15) кірісті есепке алмай, денсаулық сақтау ұйымдарында тіркеуде тұрған онкологиялық науқастарға, дәрі-дәрмектер сатып алуға бір науқасқа 50000 (елу мың) теңгеден көп емес мөлшерде.
Ескерту. 2 тармаққа өзгертулер мен толықтырулар енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.02.25 № 4С-32/6-11 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2011.04.26 № 4С-35/6-11(қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
3. «Ерейментау ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек көрсету туралы» Ерейментау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 25 наурыздағы № 4С-24/2-10 шешімінің күші жойылды деп танылсын (№ 1-9-149 нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, «Ерейментау» аудандық газетінде 2010 жылдың 27 наурызында, «Ереймен» аудандық газетінде 2010 жылдың 27 наурызында жарияланған).

4. Данное решение распространяется на правоотношения, возникшие с 1 апреля 2010 года.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Ерейментауского района Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Ерейментауского районного
маслихата                                  Б.Житин
Секретарь Ерейментауского
районного маслихата                        К.Махметов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Ерейментауского района                Н.Ережепов
Начальник ГУ «Отдел занятости
и социальных программ
Ерейментауского района»                    М.Сердцева
Начальник ГУ «Отдел финансов
Ерейментауского района»                    А.Хасенов
Начальник ГУ «Отдел экономики
и бюджетного планирования
Ерейментауского района»                    К.Кудабаев

4. Нақты шешім 2010 жылдың 1 сәуірінде пайда болған құқықтық қатынастарға таратылады.
5. Осы шешім Ақмола облысы Ерейментау ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы                                   В.Житин
Ерейментау аудандық
мәслихатының хатшысы                       Қ.Махметов
«КЕЛІСІЛДІ»
Ерейментау ауданының әкімі                 Н.Ә.Ережепов
«Ерейментау ауданының
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалары
бөлімі» ММ бастығы                         М.Л.Сердцева
«Ерейментау ауданының
қаржы бөлімі»
ММ бастығы                                 А.Қ.Хасенов
«Ерейментау ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі» ММ бастығы               Қ.Ж.Құдабаев