Об областном бюджете Костанайской области на 2011-2013 годы
Решение маслихата Костанайской области от 13 декабря 2010 года № 357. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 22 декабря 2010 года № 3744
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 89370553,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5608486,1 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 492234,3 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4202,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 83265631,4 тысячи тенге;
2) затраты – 87691525,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1062843,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 1631569,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 568725,5 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2638766,2 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2638766,2 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – -2022581,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 2022581,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Костанайской области от 04.11.2011 № 444 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Установить нормативы распределения доходов путем зачисления 100 процентов индивидуального подоходного налога и социального налога в бюджеты районов и городов.
3. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет в сумме 6201361,0 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная – 3207877,0 тысячи тенге;
города Лисаковска – 193073,0 тысяч тенге;
города Рудного – 2800411,0 тысяча тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и городу областного значения, в сумме 17893796,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому – 664345,0 тысяч тенге;
Амангельдинскому – 1103918,0 тысяч тенге;
Аулиекольскому – 1599684,0 тысячи тенге;
Денисовскому – 956587,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому – 1242099,0 тысяч тенге;
Житикаринскому – 1168285,0 тысячи тенге;
Камыстинскому – 849085,0 тысяч тенге;
Карабалыкскому – 953646,0 тысяч тенге;
Карасускому – 1329678,0 тысяч тенге;
Костанайскому – 1048203,0 тысяч тенге;
Мендыкаринскому – 1162497,0 тысяч тенге;
Наурзумскому – 778927,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому – 943720,0 тысяч тенге;
Тарановскому – 597313,0 тысяч тенге;
Узункольскому – 1016340,0 тысяч тенге;
Федоровскому – 1146865,0 тысячи тенге;

Қостанай облысының 2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 357 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 22 желтоқсанда № 3744 тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 89370553,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5608486,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 492234,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер бойынша – 4202,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 83265631,4 мың теңге;
2) шығындар – 87691525,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1062843,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1631569,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 568725,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2638766,2 мың теңге, оның ішінде:
қаржы акивтерін сатып алу – 2638766,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -2022581,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 2022581,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2011.11.04 № 444 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандар мен қалалар бюджеттеріне жеке табыс салығы мен әлеуметтік салықтың 100 пайызын есепке алу жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке түсетін бюджеттік алымдардың көлемдері 6201361,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Қостанай қаласы – 3207877,0 мың теңге;
Лисаков қаласы – 193073,0 мың теңге;
Рудный қаласы – 2800411,0 мың теңге.
4. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қала бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 17893796,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Алтынсарин – 664345,0 мың теңге;
Амангелді – 1103918,0 мың теңге;
Әулиекөл – 1599684,0 мың теңге;
Денисов – 956587,0 мың теңге;
Жангелдин – 1242099,0 мың теңге;
Жітіқара – 1168285,0 мың теңге;
Қамысты – 849085,0 мың теңге;
Қарабалық – 953646,0 мың теңге;
Қарасу – 1329678,0 мың теңге;
Қостанай – 1048203,0 мың теңге;
Меңдіқара – 1162497,0 мың теңге;
Науырзым – 778927,0 мың теңге;
Сарыкөл – 943720,0 мың теңге;
Таран – 597313,0 мың теңге;
Ұзынкөл – 1016340,0 мың теңге;
Федоров – 1146865,0 мың теңге;

Городу Аркалыку – 1332604,0 тысячи тенге.
4-1. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 814013,1 тысяч тенге, в том числе из областного бюджета в сумме 666313,3 тысячи тенге и из бюджетов районов и городов в сумме 147699,8 тысячи тенге;
в областной бюджет из бюджетов районов и городов в сумме 6143,6 тысячи тенге.
Поступление в областной бюджет указанных сумм возврата целевых трансфертов из бюджетов районов и городов определяется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 04.11.2011 № 444 (вводится в действие с 01.01.2011).
4-2. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрен возврат из бюджетов районов (городов областного значения) неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета в сумме 60287,3 тысячи тенге и обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета в сумме 62,3 тысячи тенге:
Поступление в областной бюджет указанных сумм определяется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 20.10.2011 № 432 (вводится в действие с 01.01.2011).
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2011 год в сумме 44008,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Костанайской области от 20.10.2011 № 432 (вводится в действие с 01.01.2011).
6. Установить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2011 года в размере 3017136,0 тысяч тенге.
7. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, с учетом расходов на амбулаторно-поликлиническую помощь кожно-венерологических, онкологических и наркологических диспансеров, в том числе:
на 2011 год - 4468338,0 тысяч тенге;
на 2012 год - 5287410,0 тысяч тенге;
на 2013 год - 5343617,0 тысяч тенге.
7-1. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 193137,0 тысяч тенге;
на поддержку семеноводства в сумме 358093,0 тысячи тенге;

Арқалық қаласы – 1332604,0 мың теңге.
4-1. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 814013,1 мың теңге сомасында, оның ішінде облыстық бюджеттен 666313,3 мың теңге сомасында және аудандар мен қалалардың бюджеттерінен 147699,8 мың теңге сомасында;
аудандар мен қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 6143,6 мың теңге сомасында.
Аудандар мен қалалар бюджеттерінен нысаналы трансферттерді қайтарудың көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімі Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде белгіленеді.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.04 № 444 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-2. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен қайтару 60287,3 мың теңге сомасында және республикалық бюджеттен берілген қарыз бойынша сыйақы және басқа төлемдер бойынша жергілікті атқарушы органдардың борышын қамту 62,3 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін:
Көрсетілген сомалардың облыстық бюджетке түсімі Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 4-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.10.20 № 432 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Қостанай облысының 2011 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 44008,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы  мәслихатының 2011.10.20 № 432 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органы қарызының лимиті 2011 жылдың 31 желтоқсанына 3017136,0 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
7. Облыстық бюджетте тері-венерологиялық, онкологиялық және наркологиялық диспансерлерге амбулаторлық-емханалық көмекке арналған шығындарды ескере отырып, амбулаторлық-емханалық көмек көрсетуге бағытталатын бюджеттік қаражаттардың ең аз көлемі ескерілсін, оның ішінде:
2011 жылға – 4468338,0 мың теңге;
2012 жылға – 5287410,0 мың теңге;
2013 жылға – 5343617,0 мың теңге.
7-1. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
эпизоотикаға қарсы іс-шараларды өткізуге 193137,0 мың теңге сомасында;
тұқым шаруашылығын қолдауға 358093,0 мың теңге сомасында;

на поддержку племенного животноводства в сумме 424341,0 тысяча тенге;
на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства в сумме 1456012,0 тысяч тенге;
на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения в сумме 307846,0 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 79755,0 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения в сумме 3442773,0 тысячи тенге;
на изъятие земельных участков для государственных нужд в сумме 29652,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 542637,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 204800,0 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 202031,0 тысяча тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 61215,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 292753,0 тысячи тенге;
на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования в сумме 25000,0 тысяч тенге;
на приобретение учебного оборудования для повышения квалификации педагогических кадров в сумме 28000,0 тысяч тенге;
на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в сумме 1216962,0 тысячи тенге;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов в сумме 1211648,0 тысяч тенге;
на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне в сумме 795032,0 тысячи тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг в сумме 160362,0 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительсвенном секторе в сумме 5322,0 тысячи тенге;
на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях в сумме 54903,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением абзацев второго, третьего, четвертого, пятого, седьмого, четырнадцатого, пятнадцатого и девятнадцатого).
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 04.11.2011 № 444 (вводится в действие с 01.01.2011).

асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 424341,0 мың теңге сомасында;
мал шаруашылығының өнімділігін және өнімдерінің сапасын арттыруды субсидиялауға 1456012,0 мың теңге сомасында;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын айрықша маңызды топтық және сумен жабдықтаудың жергілікті жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға 307846,0 мың теңге сомасында;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 79755,0 мың теңге сомасында;
облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге 3442773,0 мың теңге сомасында;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға 29652,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға 542637,0 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға 204800,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға 202031,0 мың теңге сомасында;
үйінде оқытылатын мүгедек-балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге 61215,0 мың теңге сомасында;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) ұстауға ақшалай қаражаттарды ай сайын төлеуге 292753,0 мың теңге сомасында;
техникалық және кәсіптік білім беру оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайтадан жабдықтауға 25000,0 мың теңге сомасында;
педагогикалық кадрлардың біліктілігін арттыру үшін оқу құралдарын сатып алуға 28000,0 мың теңге сомасында;
тегін медициналық көмектің кепілденген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге 1216962,0 мың теңге сомасында;
дәрі-дәрмек бұйымдарын, вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға 1211648,0 мың теңге сомасында;
жергілікті деңгейдегі медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 795032,0 мың теңге сомасында;
арнайы әлеуметтік қызметтердің стандарттарын енгізуге 160362,0 мың теңге сомасында;
үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 5322,0 мың теңге сомасында;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз болу бөлімдерінің желілерін дамытуға 54903,0 мың теңге сомасында.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады (екінші, үшінші, төртінші, бесінші, жетінші, он төртінші, он бесінші және он тоғызыншы абзацтардан басқа).
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.04 № 444 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

7-2. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" в сумме 228249,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 04.11.2011 № 444 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-3. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм:
целевого трансферта из республиканского бюджета на развитие областным бюджетам на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1125000,0 тысяч тенге;
целевого трансферта из республиканского бюджета на развитие областным бюджетам на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 586000,0 тысяч тенге;
кредитования областных бюджетов на строительство и (или) приобретение жилья в сумме 1164000,0 тысяч тенге;
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 465569,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-3 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями от 05.04.2011 № 378 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-4. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения в сумме 34055,0 тысяч тенге;
на проведение операции "Мак" в сумме 2744,0 тысячи тенге;
на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции в сумме 39666,0 тысяч тенге;
на содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов в сумме 2197,0 тысяч тенге по программам областного бюджета.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-4 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 04.11.2011 № 444 (вводится в действие с 01.01.2011).

7-2. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте "Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға 228249,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.04 № 444 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-3. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттерге дамытуға республикалық бюджеттен 1125000,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйінің құрылысына және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттерге дамытуға республикалық бюджеттен 586000,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттерді кредиттеуге 1164000,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдарға ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 465569,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген сомаларды бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - 2011.04.05 № 378 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-4. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу кезінде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуге 34055,0 мың теңге сомасында;
"Мак" операциясын өткізуге 2744,0 мың теңге сомасында;
көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға 39666,0 мың теңге сомасында;
облыстық бюджет бағдарламалары бойынша Оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және Оралмандарды бейімдеу және кіріктіру орталығын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 2197,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 7-4 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.04 № 444 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

7-5. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 1118742,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-5 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-6. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в сумме 2941117,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-6 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-7. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на развитие системы водоснабжения в сумме 1232624,0 тысяча тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 740242,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-7 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями от 05.04.2011 № 378 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-8. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие газотранспортной системы в сумме 1072482,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-8 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 04.11.2011 № 444 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-9. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 1376590,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-9 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011).

7-5. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте білім беру объектілерінің құрылысына және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен дамытуға 1118742,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-5 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-6. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте денсаулық сақтау объектілерінің құрылысына және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен дамытуға 2941117,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-6 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-7. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен дамытуға:
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 1232624,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 740242,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-7 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - 2011.04.05 № 378 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-8. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте газ тасымалдау жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен 1072482,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-8 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.04 № 444 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-9. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте сумен жабдықтау жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен дамытуға 1376590,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-9 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7-10. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие теплоэнергетической системы в сумме 847591,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-10 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-11. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1578755,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-11 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 04.11.2011 № 444 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-12. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" в сумме 1122875,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-12 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 04.11.2011 № 444 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-13. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты в республиканский бюджет в связи с передачей функций в следующих размерах:
по проведению государственного технического осмотра транспортных средств в сумме 3865,0 тысяч тенге;
по организации деятельности центров обслуживания населения в сумме 408159,0 тысяч тенге;
передача подразделения специального назначения "Арлан" в сумме 7096,0 тысяч тенге;
по вопросам государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования в сумме 7152,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-13 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 12.01.2011 № 367 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 04.11.2011 № 444 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-14. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:

7-10. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте сумен жабдықтаудың жылу энергетикалық жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен дамытуға 847591,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-10 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-11. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте көлік инфрақұрылымын дамытуға республикалық бюджеттен 1578755,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-11 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.04 № 444 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-12. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте "Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасының шеңберінде индустриялдық инфрақұрылымды дамытуға республикалық бюджеттен 1122875,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-12 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.04 № 444 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-13. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте функцияларды беруге байланысты республикалық бюджетке нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
көлік құралдарын мемлекеттік техникалық байқауды жүргізу бойынша 3865,0 мың теңге сомасында;
халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін ұйымдастыру бойынша 408159,0 мың теңге сомасында;
"Арлан" арнайы мақсаттағы бөлімшені беру 7096,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы және лицензиялау мәселелері бойынша 7152,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 7-13 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.12 № 367 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.04 № 444 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-14. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін:

на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 232 220,0 тысяч тенге;
на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования в сумме 31642,0 тысячи тенге.
Распределение целевого текущего трансферта на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-14 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 05.04.2011 № 378 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-15. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на организацию и проведение идентификации сельскохозяйственных животных в сумме 110439,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-15 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 05.04.2011 № 378 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-16. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в следующих размерах:
на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров в сумме 256672,0 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 51952,0 тысячи тенге;
на обучение предпринимательству в сумме 88,0 тысяч тенге;
на создание центров занятости в сумме 137096,0 тысяч тенге.
Распределение целевого текущего трансферта на создание центров занятости осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-16 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 05.04.2011 № 378 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 04.11.2011 № 444 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-17. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов из районных (городских) бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий посредством выделения трансфертов из нижестоящих бюджетов в сумме 17279,0 тысяч тенге, на содержание вновь созданного государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-17 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 15.07.2011 № 414 (вводится в действие с 01.01.2011).

мектеп мұғалімдері мен білім берудің мектепке дейінгі мекемелер тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін 232 220,0 мың теңге сомасында қосымша төлем мөлшерін ұлғайтуға;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының шеберлеріне өндірістік оқытуды ұйымдастырғаны үшін 31642,0 мың теңге сомасында қосымша төлем белгілеуге.
Мектеп мұғалімдері мен білім берудің мектепке дейінгі мекемелер тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша төлем мөлшерін ұлғайтуға арналған нысаналы ағымдағы трансфертті бөліп тарату Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-14 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.04.05 № 378 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-15. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді ұйымдастыру мен өткізуге республикалық бюджеттен 110439,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-15 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.04.05 № 378 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-16. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі іс-шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен мынадай мөлшерлерде нысаналы ағымдағы трансферттер сомасы түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
кадрларды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға 256672,0 мың теңге сомасында;
еңбекақыны ішінара субсидиялауға 51952,0 мың теңге сомасында;
кәсіпкерлікке оқытуға 88,0 мың теңге сомасында;
жұмыспен қамту орталықтарын құруға 137096,0 мың теңге сомасында.
Жұмыспен қамту орталықтарын құруға арналған нысаналы ағымдағы трансфертті бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-16 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.04.05 № 378 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.04 № 444 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-17. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғары тұрған деңгейіне мемлекеттік органдар функцияларын беруге байланысты облыстық бюджет ысыраптарын өтеуге төмен тұрған бюджеттерінен трансферттерді бөлу арқылы аудандық (қалалық) бюджеттерінен 17279,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомаларының түсімі жаңадан құрылған "Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесін ұстауға қарастырылғаны есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 7-17 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.07.15 № 414 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7-18. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление суммы целевого трансферта для увеличения уставного капитала акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол"" в целях реализации проекта по сборке автомобилей в сумме 2360022,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-18 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 04.11.2011 № 444 (вводится в действие с 01.01.2011).
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2011 год, согласно приложению 4.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                        С. Ещанов
Секретарь Костанайского
областного маслихата                       С. Тукенов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Управление
экономики и бюджетного
планирования акимата
Костанайской области"
______________ М. Щеглова
13 декабря 2010 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 13 декабря 2010 года № 357
Приложение 1
к решению маслихата
от 4 ноября 2011 года № 444
Областной бюджет Костанайской области на 2011 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Костанайской области от 04.11.2011 № 444 (вводится в действие с 01.01.2011).
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

7-18. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте автомобильдерді құрастыру жөніндегі жобаны іске асыру мақсатында ""Тобыл" әлеуметтік кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту үшін 2360022,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферт сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-18 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2011.11704 № 444 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2011 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            С. Есжанов
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы                       С. Төкенов
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
_________________ М. Щеглова
2010 жылғы 13 желтоқсанда
Мәслихаттың
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 357 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2011 жылғы 4 қарашадағы
№ 444 шешіміне қосымша
Қостанай облысының 2011 жылға арналған облыстық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2011.11.04 № 444 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы,
мың
теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

278959,0
13
9
120
005
Формирование или увеличение
уставного капитала юридических
лиц
278959,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-894993,7
VI. Финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета
894993,7
Приложение 4
к решению маслихата
от 13 декабря 2010 года № 357
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения областного бюджета на 2011 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным
образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в
специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению
за исключением медицинской помощи, оказываемой из
средств республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для
местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных
ситуациях
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим
туберкулезом, инфекционными, психическими заболеваниями
и расстройствами
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
в Республике Казахстан
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных
людей до ближайшей организации здравоохранения,
оказывающей врачебную помощь
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными
препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими
препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение больных с почечной недостаточностью и
больных после трансплантации почек лекарственными
средствами на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами и
специализированными продуктами детского и лечебного
питания отдельных категорий населения на амбулаторном
уровне

278959,0
13
9
120
005
Заңды тұлғалардың жарғылық
капиталын қалыптастыру немесе
ұлғайту
278959,0
V. Бюджет тапшылығы
(профициті)
-894993,7
VІ. Бюджет тапшылығын
қаржыландыру (профицитін
пайдалану)
894993,7
Мәслихаттың
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 357 шешіміне 4-қосымша
2011 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім
беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды
балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін
медициналық көмекті ескермегенде, халыққа
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қан, оның
құрамдас бөліктері мен препараттарын өндіру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
Туберкулезбен, жұқпалы, және психикалық аурулардан және
психикасының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға
медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖҚТБ індетінің алдын алу және
оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шұғыл жағдайларда ауыр халдегі адамдарды дәрiгерлiк
көмек көрсететiн жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына
жеткiзудi ұйымдастыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы
препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен
қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен
қамтамасыз ету
Бүйрек функциясының жеткіліксіздігі бар науқастарды және
бүйректі транспланттаудан кейінгі науқастарды
амбулаторлық деңгейде дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде
дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен
емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету