Об областном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 24 декабря 2010 года N 26/310-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 27 декабря 2010 года за N 2541. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо аппарата Восточно-Казахстанского областного маслихата от 22 декабря 2011 года № 521/01-06)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо аппарата Восточно-Казахстанского областного маслихата от 22.12.2011 № 521/01-06).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 7275 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Законами Республики Казахстан «Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2011-2013 годы», «О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы» Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 148671927,5 тысяч тенге, том числе:
налоговые поступления – 14470893,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1322921,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 132878113,4 тысяч тенге;
2) затраты – 149477716,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2414112,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4664218,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2250105,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 738840,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 738840,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3958740,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3958740,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения ВКО маслихата от 27.12.2011 № 35/411-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Установить на 2011 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, городу Усть-Каменогорску 30 процентов, остальным районам 100 процентов.

2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 26/310-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 27 желтоқсанда N 2541 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты аппаратының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы N 521/01-06 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты аппаратының 2011.12.22   N 521/01-06 хаты).
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 7275-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2011-2013 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы»,   «2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 148638332,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14470893,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1322921,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 132844518,5 мың теңге;
2) шығындар – 149444121,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 2414182,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4664218,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2250036,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 738840,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 738840,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3958810,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3958810,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының 2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)   шешімімен.
2. Облыстың қалалары мен аудандарының бюджеттеріне 2011 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Өскемен қаласына 30 пайыз, қалған аудандарға 100 пайыз болып белгіленсін.

3. Установить на 2011 год норматив распределения доходов в бюджеты городов и районов индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов.
4. Областному департаменту казначейства с 1 января 2011 года производить зачисление сумм доходов в соответствующие бюджеты по установленным нормативам.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты городов и районов, в сумме 28973215 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району
1183312 тысяч тенге;
Аягозскому району
2336063 тысяч тенге;
Бородулихинскому району
1196715 тысяч тенге;
Бескарагайскому району
1312772 тысяч тенге;
Глубоковскому району
1326174 тысяч тенге;
Жарминскому району
2172104 тысяч тенге;
Зыряновскому району
1322057 тысяч тенге;
Зайсанскому району
1682203 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району
2052004 тысяч тенге;
Курчумскому району
2330622 тысяч тенге;
Кокпектинскому району
2144804 тысяч тенге;
городу Риддер
408919 тысяч тенге;
городу Семей
856459 тысяч тенге;
городу Курчатов
45016 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
3030989 тысяч тенге;
Уланскому району
1691218 тысяч тенге;
Урджарскому району
3171478 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району
710306 тысяч тенге.
6. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
7. Установить на 31 декабря 2011 года лимит долга местных исполнительных органов области 5700034 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2011 год в сумме 315870 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения ВКО маслихата от 27.09.2011 № 32/379-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
9. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2011 год, согласно приложению 4.

3. Қалалар мен аудандар бюджеттеріне қызметтерін бір реттік талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығынан және төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығынан, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығынан табысты бөлу нормативі 2011 жылға 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
4. Облыстық қазынашылық департаменті 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап тиісті бюджеттерге кірістер сомасын есепке алуды белгіленген нормативтер бойынша жүргізсін.
5. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен қалалар мен аудандар бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 28973215 мың теңге сомасында белгiленсiн, соның ішінде:
Абай ауданына
1183312 мың теңге;
Аягөз ауданына
2336063 мың теңге;
Бородулиха ауданына
1196715 мың теңге;
Бесқарағай ауданына
1312772 мың теңге;
Глубокое ауданына
1326174 мың теңге;
Жарма ауданына
2172104 мың теңге;
Зырян ауданына
1322057 мың теңге;
Зайсан ауданына
1682203 мың теңге;
Катонқарағай ауданына
2052004 мың теңге;
Күршiм ауданына
2330622 мың теңге;
Көкпектi ауданына
2144804 мың теңге;
Риддер қаласына
408919 мың теңге;
Семей қаласына
856459 мың теңге,
Курчатов қаласына
45016 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
3030989 мың теңге;
Ұлан ауданына
1691218 мың теңге;
Үржар ауданына
3171478 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
710306 мың теңге.
6. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабы 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салалары қызметкерлеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары және қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп белгіленсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілетті органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.
7. 2011 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының 5700034 мың теңге қарыз лимиті белгіленсін.
8. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2011 жылға арналған резерві 315870 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының 2011.09.27  № 32/379-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 4 қосымшаға сәйкес 2011 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.

10. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2011 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 1181099,0 тысяч тенге согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения ВКО маслихата от 27.09.2011 № 32/379-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 4692718,7 тысяч тенге согласно приложению 7.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения ВКО маслихата от  03.11.2011 № 33/394-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
13. Учесть, что в расходах областного бюджета учтены средства на реализацию региональных проектов (Дорожная карта) для финансирования следующих мероприятий:
848650 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов образования;
710946 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов здравоохранения;
128603 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов социального обеспечения;
253906 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов культуры;
63246 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов спорта;
543629 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и на благоустройство населенных пунктов;
375512 тысяч тенге – на ремонт автомобильных дорог областного и районного значения, улиц населенных пунктов.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 11.03.2011 № 27/336-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 27.09.2011 № 32/379-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 03.11.2011 № 33/394-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
14. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию региональных проектов (Дорожная карта) для финансирования следующих мероприятий:
630391 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов образования и культуры согласно приложению 8, в том числе:
506955 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов образования;
123436 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов культуры;
543629 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и на благоустройство населенных пунктов согласно приложению 9;

10. 5 қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.
11. 6 қосымшаға сәйкес 2011 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге 1181099,0 мың теңге сомасында трансферттер көзделсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының  2011.09.27 № 32/379-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 7 қосымшаға сәйкес 2011 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен 4692718,7 мың теңге сомасында трансферттер көзделсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының  2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2011 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында аймақтық жобаларды (Жол картасы) жүзеге асыруға мынадай шараларды қаржыландыруға қаржы көзделгені ескерілсін:
848650 мың теңге – білім беру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
710946 мың теңге – денсаулық сақтау объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
128603 мың теңге – әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
253906 мың теңге – мәдениет объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
63246 мың теңге – спорт объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
543629 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға;
375512 мың теңге – облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін жөндеуге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2011.03.11 № 27/336-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.09.27 № 32/379-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)  шешімдерімен.
14. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен аймақтық жобаларды (Жол картасы) жүзеге асыруға мынадай шараларды қаржыландыруға қаржы көзделгені ескерілсін:
630391 мың теңге – 8 қосымшаға сәйкес білім беру және мәдениет объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге, соның ішінде:
506955 мың теңге – білім беру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
123436 мың теңге – мәдениет объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
543629 мың теңге – 9 қосымшаға сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға;

312513 тысяч тенге – на ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов согласно приложению 10.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 11.03.2011 № 27/336-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 27.09.2011 № 32/379-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 03.11.2011 № 33/394-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
15. Предусмотреть в областном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
663399 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
192653 тысяч тенге – на поддержку семеноводства;
563197 тысяч тенге – на поддержку племенного животноводства;
2894028 тысяч тенге – на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
3093 тысяч тенге – на субсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства;
50137 тысяч тенге – на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
58894 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
1719327 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц городов Астаны и Алматы;
1049348 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
666891 тысяч тенге – в реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы, в том числе:
203500 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
197821 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
265570 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
4300936 тысяч тенге – на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе:
2110221 тысяч тенге – на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемых за счет местного бюджета;
2190715 тысяч тенге – на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
1567760 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
2734 тысяч тенге – на проведение операции «Мак»;
503588 тысяч тенге – на реализацию предоставления специальных социальных услуг, в том числе:
367675 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг;
64884 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе;
71029 тысяч тенге – на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях;
336450 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
75000 тысяч тенге – на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
28000 тысяч тенге – на приобретение учебного оборудования для повышения квалификации педагогических кадров;
45546 тысяч тенге – на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции;
2527 тысяч тенге – на содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов;
384261 тысяч тенге – на организацию и проведение идентификации сельскохозяйственных животных;
372279 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
31784 тысяч тенге – на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования;

312513 мың теңге – 10 қосымшаға сәйкес аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін жөндеуге.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2011.03.11 № 27/336-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.09.27 № 32/379-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)  шешімдерімен.
15. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы ағымдағы трансферттердің мынадай мөлшерлері көзделсін:
663399 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
192653 мың теңге – тұқым шаруашылығын қолдауға;
563197 мың теңге – асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға;
2894028 мың теңге – мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға;
3093 мың теңге – тауарлы балық шаруашылығының өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;
50137 мың теңге – ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға;
58894 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
1719327 мың теңге – облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, Астана және Алматы қалаларының көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
1049348 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
666891 мың теңге – Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, соның ішінде:
203500 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға;
197821 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
265570 мың теңге – үйде оқитын мүгедек балаларды құрал-жабдықпен, бағдарламалық жасақтамамен қамтамасыз етуге;
4300936 мың теңге – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге, оның ішінде:
2110221 мың теңге – жергілікті бюджет арқылы қаржыландырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
2190715 мың теңге – дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
1567760 мың теңге – жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
2734 мың теңге – «Мак» операциясын жүргізуге;
503588 мың теңге – арнайы әлеуметтік қызметтер көрсетуді іске асыруға, оның ішінде:
367675 мың теңге – арнайы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге;
64884 мың теңге – үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
71029 мың теңге – медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға;
336450 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге;
75000 мың теңге – техникалық және кәсіптік білім беру оқу орындарындағы оқу-өндірістік шеберханаларды, зертханаларды жаңарту мен қайта жабдықтауға;
28000 мың теңге – педагог кадрлардың біліктілігін арттыру үшін оқу жабдығын сатып алуға;
45546 мың теңге – көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға;
2527 мың теңге – оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу мен біріктіру орталығын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға;
384261 мың теңге – ауыл шаруашылығы малдарын бірдейлендіруді ұйымдастыру мен жүргізуге;
372279 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға;
31784 мың теңге – өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдардың өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша төлеуді белгілеу үшін;

3926 тысяч тенге – на реализацию социальных проектов по профилактике ВИЧ-инфекции среди лиц, находящихся и освободившихся из мест лишения свободы, в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Қазақстан» на 2011-2015 годы;
338 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
1642977 тысяч тенге – на благоустройство и ремонт инфраструктуры города Семей в связи с проведением мероприятий, приуроченных к 20-летию закрытия Семипалатинского ядерного полигона.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 11.03.2011 № 27/336-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.06.2011 № 30/353-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 27.09.2011 № 32/379-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 03.11.2011 № 33/394-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
16. Предусмотреть в областном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы «Дорожная карта бизнеса-2020» в сумме 972284 тысяч тенге для финансирования следующих мероприятий по следующим администраторам областных бюджетных программ:
на поддержку частного предпринимательства – управлению предпринимательства и промышленности 842024 тысяч тенге;
на организацию молодежной практики – управлению координации занятости и социальных программ 130260 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения ВКО маслихата от  03.11.2011 № 33/394-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
16-1. Предусмотреть в областном бюджете целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в сумме 3240997 тысяч тенге для финансирования следующих мероприятий:
управлению образования 1653446 тысяч тенге на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров;
управлению координации занятости и социальных программ 387550 тысяч тенге, в том числе на:
частичное субсидирование заработной платы – 203060 тысяч тенге;
создание центров занятости – 184490 тысяч тенге;
управлению предпринимательства и промышленности 76301 тысяч тенге на обучение предпринимательству;
управлению строительства 1123700 тысяч тенге на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020, в том числе:
120000 тысяч тенге – в рамках содействия развитию предпринимательства на селе;
1003700 тысяч тенге – в рамках повышения мобильности трудовых ресурсов.

3926 мың теңге – Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011 – 2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде бас бостандығынан айыру орындарындағы және одан босатылған адамдардың арасында АИТВ-инфекциясының профилактикасы бойынша әлеуметтік жобаларды іске асыруға;
338 мың теңге – спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
1642977 мың теңге – Семей ядролық полигонының жабылуының 20 жылдығына орайластырылған іс-шараларды өткізуге байланысты Семей қаласының инфрақұрылымын абаттандыруға және жөндеуге.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2011.03.11 № 27/336-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.06.08 № 30/353-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.09.27 № 32/379-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)  шешімдерімен.
16. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен «Бизнестің жол картасы-2020» бағдарламасы шеңберінде аймақтарда жеке кәсіпкерлікті қолдауға мынадай іс-шараларды қаржыландыру үшін мынадай облыстық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша 972284 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
жеке кәсіпкерлікті қолдауға – кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасына 842024 мың теңге;
жастар практикасын ұйымдастыруға – жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасына 130260 мың теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының  2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16-1. Облыстық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен берілетін 3240997 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері мынадай іс-шараларды қаржыландыру үшін көзделсін:
білім басқармасына кадрларды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға 1653446 мың теңге;
жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына 387550 мың теңге, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға – 203060 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарын құруға – 184490 мың теңге;
кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасына кәсіпкерлікке оқытуға – 76301 мың теңге;
құрылыс басқармасына Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға 1123700 мың теңге, оның ішінде:
ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал ету шеңберінде – 120000 мың теңге;
еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру шеңберінде – 1003700 мың теңге.

Сноска. Решение дополнено пунктом 16-1 в соответствии с решением ВКО маслихата от 11.03.2011 № 27/336-IV (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции решения ВКО маслихата от 03.11.2011 № 33/394-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
17. Учесть, что в областном бюджете предусмотрен возврат средств в республиканский бюджет в связи с:
передачей функций по проведению государственного технического осмотра транспортных средств в сумме 5492 тысяч тенге;
передачей функций по организации деятельности центров обслуживания населения в сумме 603720 тысяч тенге;
передачей подразделения специального назначения «Арлан» в сумме 7072 тысяч тенге;
передачей функций и полномочий по вопросам государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования в сумме 9250 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения ВКО маслихата от 03.11.2011 № 33/394-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
17-1. Предусмотреть в областном бюджете поступления трансфертов из районных (городских) бюджетов в связи с передачей государственных учреждений образования в областную коммунальную собственность в сумме 173525 тысяч тенге согласно приложению 24.
Сноска. Решение дополнено пунктом 17-1 в соответствии с решением ВКО маслихата от 11.03.2011 № 27/336-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
17-2. В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 67 «О совершенствовании органов внешнего государственного финансового контроля в регионах» предусмотреть в областном бюджете средства на создание государственного учреждения «Ревизионная комиссия по Восточно-Казахстанской области».
Сноска. Решение дополнено пунктом 17-2 в соответствии с решением ВКО маслихата от 08.06.2011 № 30/353-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
18. Предусмотреть в областном бюджете целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
4632571 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
2442625 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения;
290712 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения;
2326309 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры, из них:
1266309 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках программы «Нұрлы көш»;
3016178 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения;
1454837 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда, в том числе: 586000 тысяч тенге по Программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2011-2014 годы, 868837 тысяч тенге по Программе занятости 2020;
1283134 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
7962059 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
1801364 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения;
1091557 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
1247899 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;

Ескерту. Шешім 16-1 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2011.03.11 № 27/336-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі);  жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының 2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
17. Облыстық бюджетте:
көлік құралдарын мемлекеттік техникалық қарауды жүргізу жөніндегі функцияларды беруге байланысты 5492 мың теңге сомасында;
халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін ұйымдастыру жөніндегі функцияларды беруге байланысты 603720 мың теңге сомасында;
«Арлан» арнайы мақсаттағы бөлімшесін беруге байланысты 7072 мың теңге сомасында;
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау мәселелері жөніндегі функциялар мен өкілеттіктерді беруге байланысты 9250 мың теңге сомасында республикалық бюджетке қаражат қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының  2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17-1. 24 қосымшаға сәйкес, облыстық бюджетте мемлекеттік білім беру мекемелерін облыстық коммуналдық меншікке беруге байланысты аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен 173525 мың теңге сомасындағы трансферттердің түсімдері көзделсін.
Ескерту. Шешім 17-1 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2011.03.11 № 27/336-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17-2. «Өңірлерде сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау органдарын жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 67 Жарлығына сәйкес облыстық бюджетте «Шығыс Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесін құруға қаражат көзделсін.
Ескерту. Шешім 17-2 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2011.06.08 № 30/353-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілген мынадай көлемдердегі нысаналы даму трансферттері көзделсін:
4632571 мың теңге – білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға;
2442625 мың теңге – денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңартуға;
290712 мың теңге – әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін салуға және қайта жаңартуға;
2326309 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға, оның ішінде:
1266309 мың теңге – «Нұрлы көш» бағдарламасын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
3016178 мың теңге – сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
1454837 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға, соның ішінде: 586000 мың теңге Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011-2014 жылдарға арналған бағдарламасы бойынша, 868837 мың теңге Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша;
1283134 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
7962059 мың теңге – жылу-энергетика жүйесін дамытуға;
1785433 мың теңге – сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
1091557 тысяч тенге – қоршаған орта объектілерін салуға және қайта жаңартуға;
1247899 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға;

1383590 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»;
425000 тысяч тенге – на строительство котельной в поселке Солнечный;
109051 тысяч тенге – на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 11.03.2011 № 27/336-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 03.11.2011 № 33/394-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 27.12.2011 № 35/411-IV (вводится в действие с 01.01.2011)
19. Учесть, что в составе поступлений областного бюджета на 2011 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета:
3106260 тысяч тенге - на строительство и (или) приобретение жилья, из них 487440 тысяч тенге по программе «Нұрлы көш», 868820 тысяч тенге по Программе занятости 2020;
348955 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
1209003 тысяч тенге – на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Программы занятости 2020.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 11.03.2011 № 27/336-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 03.11.2011 № 33/394-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
20. Учесть, что в областном бюджете предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) за счет средств из республиканского бюджета в следующих размерах:
655402 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий согласно приложению 11;
58894 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов согласно приложению 12;
1049348 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования согласно приложению 13;
632594,5 тысяч тенге - в реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы согласно приложению 14, в том числе:
203500 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
181781,5 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
247313 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
152325 тысяч тенге – на реализацию предоставления специальных социальных услуг согласно приложению 15, в том числе:
110036 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг;
42289 тысяч тенге – на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях;

1383590 мың теңге – «Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялдық инфрақұрылымды дамытуға;
425000 мың теңге – Солнечный кентіндегі қазандық құрылысына;
109051 мың теңге – халықты, объектілер мен аумақтарды дүлей табиғи зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерістер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2011.03.11 № 27/336-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)  шешімдерімен.
19. 2010 жылға арналған облыстық бюджет түсімдері құрамында республикалық бюджеттен берілген кредиттер көзделгені ескерілсін:
3106260 мың теңге - тұрғын үй салу және (немесе) сатып алуға, оның 487440 мың теңгесі – «Нұрлы көш» бағдарламасы бойынша, 868820 мың теңгесі – Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы бойынша;
348955 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
1209003 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерістер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2011.03.11 № 27/336-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)  шешімдерімен.
20. Облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінде республикалық бюджеттен берілген қаражат есебінен мынадай көлемдердегі нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
655402 мың теңге – 11 қосымшаға сәйкес эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
58894 мың теңге – 12 қосымшаға сәйкес мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
1049348 мың теңге – 13 қосымшаға сәйкес мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
632594,5 мың теңге – 14 қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
203500 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
181781,5 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
247313 мың теңге – үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге;
152325 мың теңге – 15 қосымшаға сәйкес арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсетуді іске асыруға, соның ішінде:
110036 мың теңге – арнайы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге;
42289 мың теңге – медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емдеу бөлімшелері желісін дамытуға;

336450 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей согласно приложению 16;
339344 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования согласно приложению 14-1;
54267 тысяч тенге – бюджету Катон-Карагайского района на средний ремонт автодороги «Согорное-Печи-Белое 27-54 км»;
1642977 тысяч тенге – бюджету города Семей на благоустройство и ремонт инфраструктуры города Семей в связи с проведением мероприятий, приуроченных к 20-летию закрытия Семипалатинского ядерного полигона.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 11.03.2011 № 27/336-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.06.2011 № 30/353-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 03.11.2011 № 33/394-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
21. Предусмотреть в областном бюджете целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) из республиканского бюджета на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020» на организацию молодежной практики в сумме 130260 тысяч тенге согласно приложению 17.
21-1. Учесть, что в областном бюджете предусмотрены:
целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) из республиканского бюджета на частичное субсидирование заработной платы, создание центров занятости в сумме 387550 тысяч тенге согласно приложению 17-1, в том числе:
203060 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы;
184490 тысяч тенге – на создание центров занятости;
целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) из республиканского бюджета на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 в сумме 1123700 тысяч тенге согласно приложению 17-2, в том числе:
120000 тысяч тенге – в рамках содействия развитию предпринимательства на селе;
1003700 тысяч тенге – в рамках повышения мобильности трудовых ресурсов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 21-1 в соответствии с решением ВКО маслихата от 11.03.2011 № 27/336-IV (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции решения ВКО маслихата от 03.11.2011 № 33/394-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
22. Предусмотреть в областном бюджете целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) из республиканского бюджета в следующих размерах:
521389 тысяч тенге – бюджету города Усть-Каменогорск на строительство и реконструкцию объектов образования, в том числе на инвестиционные проекты: строительство детского сада на 280 мест в городе Усть-Каменогорск в сумме 82155 тысяч тенге, строительство средней школы на 600 мест в городе Усть-Каменогорск в сумме 439234 тысяч тенге;

336450 мың теңге – 16 қосымшаға сәйкес жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге;
339344 мың теңге – 14-1 қосымшаға сәйкес мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға;
54267 мың теңге – Катонқарағай ауданының бюджетіне «Согорное-Печи-Белое 27-54 км» автожолын орташа жөндеуге;
1642977 мың теңге – Семей қаласының бюджетіне Семей ядролық полигонының жабылуының 20 жылдығына орайластырылған іс-шараларды өткізуге байланысты Семей қаласының инфрақұрылымын абаттандыруға және жөндеуге.
Ескерту. 20-тармаққа өзгерістер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2011.03.11 № 27/336-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі);  2011.06.08 № 30/353-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
21. 17 қосымшаға сәйкес облыстық бюджетте республикалық бюджеттен аудан (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне «Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға жастар практикасын ұйымдастыруға 130260 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қарастыру.
21-1. Облыстық бюджетте:
17-1 қосымшаға сәйкес, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жалақыны ішінара субсидиялауға, жұмыспен қамту орталықтарын құруға 387550 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
203060 мың теңге – жалақыны ішінара субсидиялауға;
184490 мың теңге – жұмыспен қамту орталықтарын құруға;
17-2 қосымшаға сәйкес, Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 1123700 мың теңге көлемінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
120000 мың теңге – ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал ету шеңберінде;
1003700 мың теңге – еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру шеңберінде көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 21-1 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2011.03.11 № 27/336-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі);  жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының 2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
22. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен аудан (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерді келесі мөлшерлерде қарастыру:
521389 мың теңге – Өскемен қаласының бюджетіне білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға, соның ішінде инвестициялық жобалар: Өскемен қаласындағы 280 орындық балабақша салуға 82155 мың теңге сомасында, Өскемен қаласында 600 орындық орта мектеп салуға 439234 мың теңге сомасында;

2326309 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры согласно приложению 18, из них:
1266309 тысяч тенге – в рамках программы «Нұрлы көш»;
1454837 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда, в том числе: 586000 тысяч тенге по Программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2011-2014 годы, 868837 тысяч тенге по Программе занятости 2020 согласно приложению 19;
7962059 тысяч тенге – бюджету города Семей на развитие теплоэнергетической системы, в том числе на инвестиционный проект: модернизация и реконструкция существующей системы теплоснабжения города Семей;
963262 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства согласно приложению 20;
4817542 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения согласно приложению 21;
425000 тысяч тенге – бюджету Жарминского района на строительство котельной в поселке Солнечный.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 11.03.2011 № 27/336-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 03.11.2011 № 33/394-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 27.12.2011 № 35/411-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
23. Учесть, что в областном бюджете предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения):
3106260 – тысяч тенге на строительство и (или) приобретение жилья согласно приложению 22, из них 487440 тысяч тенге – по программе «Нұрлы көш», 868820 тысяч тенге по Программе занятости 2020;
348955 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов согласно приложению 23.
Сноска. Пункт 23 с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 11.03.2011 № 27/336-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 03.11.2011 № 33/394-IV (вводится в действие с 01.01.2011).

2326309 мың теңге – 18 қосымшаға сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға, оның ішінде;
1266309 мың теңге – «Нұрлы көш» бағдарламасы шеңберінде;
1454837 мың теңге – 19 қосымшаға сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға, соның ішінде: 586000 мың теңге Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011-2014 жылдарға арналған бағдарламасы бойынша, 868837 мың теңге Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша;
7962059 мың теңге – Семей қаласының бюджетіне Семей қаласының жылу энергетика жүйесін дамытуға, оның ішінде қазіргі жылумен қамту жүйесін жетілдіру және қайта жаңғырту инвестициялық жобасына;
963262 мың теңге – 20 қосымшаға сәйкес коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
4801611 мың теңге - 21 қосымшаға сәйкес сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
425000 мың теңге – Жарма ауданының бюджетіне Солнечный кентіндегі қазандық құрылысына.
Ескерту. 22-тармаққа өзгерістер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2011.03.11 № 27/336-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі);  2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
23. Облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін:
3106260 мың теңге – 22 қосымшаға сәйкес тұрғын үй салу және (немесе) сатып алуға, оның 487440 мың теңгесі – «Нұрлы көш» бағдарламасы бойынша, 868820 мың теңгесі Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы бойынша;
348955 мың теңге – 23 қосымшаға сәйкес мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін.
Ескерту. 23-тармаққа өзгерістер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2011.03.11 № 27/336-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

24. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                         Г. Климов
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата                        В. Ахаев
Приложение 1
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV
Областной бюджет на 2011 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения ВКО маслихата от 27.12.2011 № 35/411-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов

24. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Г. Климов
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы                    В. Ахаев
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 26/310-IV шешіміне
1 қосымша
2011 жылға арналған облыстық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының 2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Кірістер атауы

5350,0
006
Капитальные расходы государственных органов
846830,6
013
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
48609,0
014
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
55591,0
015
Организация содержания служебных животных
19639,0
016
Проведение операции «Мак»
2734,0
019
Содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции
46173,7
020
Содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов
2767,0
271
Управление строительства области
258189,0
003
Развитие объектов органов внутренних дел
258189,0
09
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
425000,0
271
Управление строительства области
425000,0
054
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) Восточно-Казахстанской области на строительство котельной в поселке Солнечный
425000,0
04
Образование
23012334,3
1
Дошкольное воспитание и обучение
1388692,0
261
Управление образования области
1388692,0
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1049348,0
045
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
339344,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
5121752,3
260
Управление туризма, физической культуры и спорта области
2139538,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
2075202,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
64336,0
261
Управление образования области
2982214,3
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
1323772,3
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1273160,5
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
203500,0
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
181781,5
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование

5350,0
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
846830,6
013
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
48609,0
014
Әкімшілік тәртіппен тұтқындалған адамдарды ұстауды ұйымдастыру
55591,0
015
Қызмет жануарларын ұстауды ұйымдастыру
19639,0
016
«Мак» операциясын өткізу
2734,0
019
Көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстау, материалдық-техникалық жарақтандыру
46173,7
020
Оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және Оралмандарды бейімдеу мен біріктіру орталығын ұстау және материалдық-техникалық жарақтандыру
2767,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
258189,0
003
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
258189,0
09
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
425000,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
425000,0
054
Шығыс Қазақстан облысының аудан бюджеттеріне (облыстық маңызы бар қалаларға) Солнечный кентінде қазандық салуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
425000,0
04
Бiлiм беру
23016646,6
1
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
1388692,0
261
Облыстың білім басқармасы
1388692,0
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1049348,0
045
Республикалық бюджеттен аудандық бюджеттерге (облыстық маңызы бар қалаларға) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
339344,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
5121752,3
260
Облыстың туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
2139538,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
2075202,0
007
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы білім беру
64336,0
261
Облыстың білім басқармасы
2982214,3
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1323772,3
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
1273160,5
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
203500,0
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
181781,5
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру

4639577,2
253
Управление здравоохранения области
271712,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
271712,0
261
Управление образования области
4367865,2
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
4261081,2
034
Обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования
75000,0
047
Установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования
31784,0
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
1852408,0
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
52115,0
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
52115,0
253
Управление здравоохранения области
5084,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
5084,0
261
Управление образования области
1795209,0
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
113763,0
035
Приобретение учебного оборудования для повышения квалификации педагогических кадров
28000,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках реализации Программы занятости 2020
1653446,0
9
Прочие услуги в области образования
10009904,8
261
Управление образования области
2092775,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
74397,0
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
143303,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
32579,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
96678,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
77665,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
79809,0
013
Капитальные расходы государственных органов
5625,0
033
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
336450,0
042
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
247313,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов

4639577,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
271712,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау
271712,0
261
Облыстың білім басқармасы
4367865,2
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
4261081,2
034
Техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарында оқу-өндірістік шеберханаларды, зертханаларды жаңарту және қайта жабдықтау
75000,0
047
Өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдардың өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақыны белгілеу
31784,0
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
1852408,0
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
52115,0
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
52115,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5084,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
5084,0
261
Облыстың білім басқармасы
1795209,0
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
113763,0
035
Педагогикалық кадрлардың біліктілігін арттыру үшін оқу жабдығын сатып алу
28000,0
052
Жұмыспен қамту – 2020 бағдарламасын іске асыру шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1653446,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
10014217,1
261
Облыстың білім басқармасы
2092775,4
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74397,0
004
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
143303,0
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
32579,0
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
96678,0
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық- медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
77665,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
79809,0
013
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
5625,0
033
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
336450,0
042
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
247313,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

998956,4
271
Управление строительства области
7917129,4
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
521389,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
7395740,4
05
Здравоохранение
31079644,8
1
Больницы широкого профиля
267786,0
253
Управление здравоохранения области
267786,0
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинских услуг, закупаемых центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
267786,0
2
Охрана здоровья населения
1133467,0
253
Управление здравоохранения области
1133467,0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
622061,0
006
Услуги по охране материнства и детства
341048,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
165402,0
012
Реализация социальных проектов на профилактику ВИЧ-инфекции среди лиц, находящихся и освободившихся из мест лишения свободы, в рамках Государственной программы «Саламатты Қазақстан» на 2011-2015 годы
3926,0
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1030,0
3
Специализированная медицинская помощь
7539842,4
253
Управление здравоохранения области
7539842,4
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
5031446,0
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
105924,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
798128,0
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
138253,4
022
Обеспечение больных с хронической почечной недостаточностью, миастенией, а также больных после трансплантации почек лекарственными средствами
175069,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией
294850,0
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
996172,0
4
Поликлиники
12852832,0
253
Управление здравоохранения области
12852832,0
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
11169665,0
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне

998956,4
271
Облыстың құрылыс басқармасы
7921441,7
007
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
521389,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7400052,7
05
Денсаулық сақтау
31079644,8
1
Кең бейінді ауруханалар
267786,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
267786,0
004
Денсаулық сақтау саласындағы орталық уәкілетті орган сатып алатын медициналық қызметтерді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
267786,0
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1133467,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1133467,0
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
622061,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
341048,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
165402,0
012
2011-2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» Мемлекеттік бағдарлама аясында бостандықтан айыру орындарында отырған және босап шыққан тұлғалар арасында АҚТҚ - инфекциясының алдын-алуға әлеуметтік жобаларды іске асыру
3926,0
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелер сатып алу
1030,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
7539842,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7539842,4
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, психикасының бұзылуынан және жүйкесі бұзылуынан, соның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
5031446,0
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
105924,0
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
798128,0
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
138253,4
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, миастениямен ауыратын науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
175069,0
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
294850,0
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
996172,0
4
Емханалар
12852832,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
12852832,0
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
11169665,0
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету

1881327,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68817,5
007
Капитальные расходы государственных органов
26651,7
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
110036,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
64884,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях
42289,0
037
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий Программы занятости 2020
387550,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1181099,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
76301,0
018
Обучение предпринимательству участников Программы занятости 2020
76301,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15807771,3
1
Жилищное хозяйство
5606429,0
271
Управление строительства области
5606429,0
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
1454837,0
024
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
379206,0
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2326309,0
031
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
322377,0
056
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
1123700,0
2
Коммунальное хозяйство
8558365,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8558365,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства

1881327,2
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68817,5
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
26651,7
017
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне арнайы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
110036,0
018
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
64884,0
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
42289,0
037
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
387550,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1181099,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
76301,0
018
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасына қатысушыларды кәсіпкерлікке оқыту
76301,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15791840,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5606429,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5606429,0
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1454837,0
024
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
379206,0
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
2326309,0
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
322377,0
056
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1123700,0
2
Коммуналдық шаруашылық
8542434,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8542434,3
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

72857,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
67294,0
002
Капитальные расходы государственных органов
5563,0
9
Прочие
3370174,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
130260,0
009
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на поддержку частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
130260,0
257
Управление финансов области
315870,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
315870,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
170730,0
003
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
170730,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
1272086,9
007
Реализация Стратегии индустриально-инновационного развития
3413,0
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
1200855,9
016
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
67818,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1481227,2
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
1481227,2
14
Обслуживание долга
7630,2
1
Обслуживание долга
7630,2
257
Управление финансов области
7630,2
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
7630,2
15
Трансферты
30120888,0
1
Трансферты
30120888,0
257
Управление финансов области
30120888,0
007
Субвенции
28973215,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
420496,4
017
Возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
1642,6
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
625534,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения

72857,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67294,0
002
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
5563,0
9
Басқалар
3394090,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
130260,0
009
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
130260,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
315870,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резерві
315870,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
170730,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және оған сараптама жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
170730,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
1296003,0
007
Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын іске асыру
3413,0
014
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша проценттік ставкаларды субсидиялау
1224772,0
016
«Бизнестің 2020 жылға дейінгі жол картасы» бағдарламасы шеңберінде бизнес жүргізуді сервистік қолдау
67818,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1481227,2
024
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1481227,2
14
Борышқа қызмет көрсету
7630,4
1
Борышқа қызмет көрсету
7630,4
257
Облыстың қаржы басқармасы
7630,4
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
7630,4
15
Трансферттер
30074995,7
1
Трансферттер
30074995,7
257
Облыстың қаржы басқармасы
30074995,7
007
Субвенциялар
28973215,0
011
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
374604,1
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
1642,6
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
625534,0
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

2 421 719
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
990 994
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
172 689
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
958 564
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
115 686
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
183 786
261
Управление образования области
1 106 508
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 106 508
271
Управление строительства области
918 026
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
918 026
2
Социальная помощь
198 347
256
Управление координации занятости и социальных программ области
198 347
003
Социальная поддержка инвалидов
198 347
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 274 187
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 274 187
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73 581
007
Капитальные расходы государственных органов
2 207
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 198 399
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 490 354
1
Жилищное хозяйство
2 009 275
271
Управление строительства области
2 009 275
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
586 000
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 423 275
2
Коммунальное хозяйство
2 481 079
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
2 481 079
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
48 738
005
Капитальные расходы государственных органов
1 462
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения

2 421 719
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
990 994
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
172 689
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
958 564
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
115 686
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
183 786
261
Облыстың білім басқармасы
1 106 508
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 106 508
271
Облыстың құрылыс басқармасы
918 026
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және қайта жаңарту
918 026
2
Әлеуметтік көмек
198 347
256
Облыстың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
198 347
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
198 347
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 274 187
256
Облыстың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
1 274 187
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 581
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
2 207
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 198 399
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 490 354
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 009 275
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 009 275
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға және сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
586 000
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 423 275
2
Коммуналдық шаруашылық
2 481 079
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 481 079
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 738
005
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1 462
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттер

257
Управление финансов области
1 123 040,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
1 123 040,0
Приложение 4
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV
Перечень областных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
областного бюджета на 2011 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
Приложение 5
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
местных бюджетов на 2011 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 6
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 24 декабря 2010 года № 24/310-IV
Трансферты из областного бюджета бюджетам районов
(городов областного значения) на социальную помощь
отдельным категориям нуждающихся граждан

257
Облыстың қаржы басқармасы
1 123 040,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
1 123 040,0
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 26/310-IV шешіміне
4 қосымша
2011 жылға арналған облыстық бюджетті
атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық
бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Атауы
Білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан, соның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолданылуымен байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, миастениямен ауыратын науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 26/310-IV шешіміне
5 қосымша
2011 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар
тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 26/310-IV шешіміне
6 қосымша
Мұқтаж азаматтардың кейбір санаттарына әлеуметтік көмек
көрсетуге облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар
қалалар) бюджеттеріне бөлінетін трансферттер

450,0
10
Курчумский район
27 401,6
0,0
0,0
15 640,1
2 223,0
в том числе:
На организацию полной телефонизации общеобразовательных школ
4 228,5
На проведение марафона-эстафеты «Расцвет села - расцвет Казахстана»
2 223,0
2 223,0
На средний ремонт автомобильной дороги «Теректы-Тоскаин-Шанагаты"
15 640,1
15 640,1
На восстановительные работы правой береговой части реки Калжир на участке водозабора канала Роменский
5 310,0
11
Кокпектинский район
122 276,0
0,0
89 350,0
0,0
2 223,0
в том числе:
На завершение капитального ремонта сш. им. Болганбаева в с. Самарское
7 416,0
На завершение работ по капитальному ремонту Дома Культуры в с. Кокпекты
41 199,0
41 199,0
На приобретение электронных учебников
1 800,0
На организацию полной телефонизации общеобразовательных школ
826,0
На проведение марафона-эстафеты «Расцвет села - расцвет Казахстана»
2 223,0
2 223,0
На капитальный ремонт кровли здания школы «№ 1 Самар орта мектебі» ММ по ул. Мира, 14 в с. Самарское»
12 875,0
На капитальный ремонт здания Дома культуры с. Самарское
48 151,0
48 151,0
На содержание вновь вводимого детского сада на 90 мест в с. Кокпекты и открытие дополнительных 3-х групп в детском саде «Дәншік» в рамках программы «Балапан»
4 000,0
На разработку проектно-сметной документации на 10 двухквартирных домов в с. Кокжайык
3 786,0
12
город Семей
817 977,0
89 308,0
0,0
0,0
3 141,0
в том числе:
На завершение строительства 72-квартирного жилого дома пос. Энергетик позиция 1 г. Семей
186 400,0
На реконструкцию головного водозабора пос. Шульбинск г. Семей
107 815,0
На увеличение уставного капитала ТОО "Спорткомплекс «Ертіс»
35 400,0
35 400,0
Реконструкция распределительных тепловых сетей «МЭН» от ЦТП-352 квартал (1 очередь строительства) в г. Семей
6 576,0
Распределительные тепловые сети ЦТП «Агрохимлаборатория» (2 очередь строительства) г. Семей
8 000,0
Распределительные тепловые сети ЦТП «342 квартал» (2 очередь строительства) г. Семей
8 000,0
Распределительные тепловые сети ЦТП «343 квартал» (2 очередь строительства) г. Семей
6 607,0
На участие в спортивных мероприятиях коммунального государственного казенного предприятия «Семей»
53 908,0
53 908,0
Электроснабжение домов индивидуальной застройки в г. Семей. Электроснабжение домов поселка Энергетиков, ул. Орманды, ул. Шалкар, ул. Крайней, пер. Каржаубайулы
9 872,0
Электроснабжение домов индивидуальной застройки в г. Семей. Электроснабжение домов поселка Восточный, ул. Ак-Жол 2, ул. Ак-Жол 3
16 882,0
На проведение первоочередных работ для обеспечения бесперебойного теплоснабжения города Семей
279 812,0
На организацию полной телефонизации общеобразовательных школ

450,0
10
Күршім ауданы
27 401,6
0,0
0,0
15 640,1
2 223,0
соның ішінде:
Жалпы білім беру мектептерін толық телефондандыруды ұйымдастыруға
4 228,5
«Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» марафон- эстафетасын өткізуге
2 223,0
2 223,0
«Теректы-Төсқайың-Шанағаты" автомобиль жолын орташа жөндеуге
15 640,1
15 640,1
Роменский каналы су жинағышы бөлігіндегі Қалжыр өзенінің оң жақ жағалау бөлігін қалпына келтіру жұмыстарына
5 310,0
11
Көкпекті ауданы
122 276,0
0,0
89350,0
0,0
2 223,0
соның ішінде:
Самар а. Болғанбаев атындағы орта мектепті күрделі жөндеуді аяқтауға
7 416,0
Көкпекті а. Мәдениет үйін күрделі жөндеу жұмыстарын аяқтауға
41 199,0
41199,0
Электрондық оқулықтар сатып алуға
1 800,0
Жалпы білім беру мектептерін толық телефондандыруды ұйымдастыруға
826,0
«Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» марафон- эстафетасын өткізуге
2 223,0
2 223,0
«Самар а. Мир көшесі, 14 мекен- жайындағы «№ 1 Самар орта мектебі» ММ» мектебі ғимаратының төбесін күрделі жөндеуге
12 875,0
Самар а. Мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге
48 151,0
48151,0
Көкпекті а. "Балапан" бағдарламасы шеңберінде қайтадан енгізілетін 90 орындық балабақшаны ұстауға және "Дәншік" балабақшасында қосымша 3 топ ашуға
4 000,0
Көкжайық а. 10 екі пәтерлі үйге жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге
3 786,0
12
Семей қаласы
817 977,0
89 308,0
0,0
0,0
3 141,0
соның ішінде:
Семей қ. Энергетик кенті 1 позиция 72 пәтерлі тұрғын үй құрылысын аяқтауға
186 400,0
Семей қ. Шүлбі кентінің бас су тоғанын қайта жаңартуға
107 815,0
«Ертіс» спорт кешені» ЖШС жарғылық капиталын ұлғайтуға
35 400,0
35 400,0
Семей қ. «ЦТП-352» кварталынан «МЭН» жылу тарату желілерін қайта жаңарту (құрылыстың 1-кезегі)
6 576,0
Семей қ. «Агрохимлаборатория» ЦТП жылу тарату желілері (құрылыстың 2-кезегі)
8 000,0
Семей қ. «342 квартал» ЦТП жылу тарату желілері (құрылыстың 2-кезегі)
8 000,0
Семей қ. «343 квартал» ЦТП жылу тарату желілері (құрылыстың 2-кезегі)
6 607,0
«Семей" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының спорттық іс-шараларға қатысуына
53 908,0
53 908,0
Семей қ. Жеке салынған үйлерді электрмен қамту. Энергетиктер кенті, Орманды көшесі, Шалқар көшесі, Крайней көшесі, Қаржаубайұлы бұрылысындағы үйлерді электрмен қамту
9 872,0
Семей қ. Жеке салынған үйлерді электрмен қамту. Восточный кенті, Ақжол көшесі, 2, Ақжол көшесі, 3 үйлерін электрмен қамту
16 882,0
Семей қаласын үздіксіз жылумен қамтуға арналған бірінші кезекті жұмыстарды жүргізуге
279 812,0
Жалпы білім беру мектептерін толық телефондандыруды ұйымдастыруға

15 763,0
На водоснабжение п. Согра г. Усть-Каменогорска 1-очередь
10 019,0
На реконструкцию водозабора Элеваторный в г. Усть-Каменогорск
59 286,0
На водоснабжение с. Ахмирово г. Усть-Каменогорска
64 855,0
Водовод в две нитки КШТ-Ахмирово г. Усть-Каменогорска
31 013,0
На реконструкцию системы водоснабжения с. Самсоновка
13 787,0
На реконструкцию сетей водоснабжения п. Меновное
12 857,0
На реконструкцию сетей водоснабжения с. Новоявленка
30 000,0
На реконструкцию канализационных коллекторов г. Усть-Каменогорска. Напорный канализационный коллектор от КНС-14 до КНС-17 (2 нитки). Самотечный коллектор от Бульвара Гагарина до КНС-17
10 000,0
На благоустройство территории левобережной рекреационной зоны города Усть-Каменогорска в районе "Голубых озер" с размещением малых архитектурных форм и экспозиционных площадок
54 155,0
На размещение государственного заказа во вновь открываемых дошкольных организациях
83 000,0
На проведение марафона-эстафеты «Расцвет села - расцвет Казахстана»
3 137,0
3 137,0
На выкуп двух зданий в целях реализации Программы «Балапан»
160 000,0
На благоустройство и очистку территории
270 000,0
На содержание дополнительных ставок по программе «Нұрлы көш» в с. Ново-Явленка
23 994,0
На строительство инженерно-транспортной инфраструктуры 19 жилого района г. Усть-Каменогорск
300 000,0
300000,0
17
Уланский район
60 592,0
0,0
0,0
0,0
2 223,0
в том числе:
На реконструкцию сетей водоснабжения в с. Ново-Азовое
16 188,0
На реконструкцию сетей водоснабжения в с. Уланское
18 610,0
Для реализации мероприятий по предупреждению и ликвидации чрезвычайной ситуации (противопаводковые мероприятия)
3 909,0
На приобретение электронных учебников
2 100,0
На проведение марафона-эстафеты «Расцвет села - расцвет Казахстана»
2 223,0
2 223,0
На текущий ремонт и материальное оснащение детского сада «Аленушка»
17 562,0
18
Урджарский район
121 225,0
0,0
0,0
0,0
2 223,0
в том числе:
На ремонт здания детского сада в селе Урджар
15 000,0
На реконструкцию сетей водоснабжения в с. Таскескен
12 455,0
На реконструкцию сетей водоснабжения в с. Карабулак
15 412,0
На строительство дома отдыха на берегу озера Алаколь
58 491,0
Для реализации мероприятий по предупреждению и ликвидации чрезвычайной ситуации (противопаводковые мероприятия)
2 644,0
На проведение марафона-эстафеты «Расцвет села - расцвет Казахстана»
2 223,0
2 223,0
На разработку проектно-сметной документации реконструкции водопроводных сетей и сооружений села Благодарное
5 000,0
На разработку проектно-сметной документации реконструкции водопроводных сетей и сооружений села Бахты
5 000,0
На разработку проектно-сметной документации реконструкции водопроводных сетей и сооружений села Кокозек
5 000,0
19
Шемонаихинский район

15 763,0
Өскемен қ. Согра кентін сумен қамтамасыз етуге, 1-кезек
10 019,0
Өскемен қ. Элеваторный су тоғанын реконструкциялауға
59 286,0
Өскемен қ. Ахмирово а. сумен қамтамасыз етуге
64 855,0
Өскемен қ. ЖМК - Ахмирово 2 желілі су тартқыш
31 013,0
Самсоновка а. сумен қамтамасыз ету жүйесін реконструкциялауға
13 787,0
Меновное к. сумен қамтамасыз ету желілерін реконструкциялауға
12 857,0
Новоявленка а. сумен қамтамасыз ету желілерін реконструкциялауға
30 000,0
Өскемен қ. кәріз коллекторларын реконструкциялау. КНС-14-тен КНС-17-ге дейінгі қысымдық кәріз коллекторы (2 желілі). Гагарин бульварынан КНС-17-ге дейінгі өзі ағатын коллектор
10 000,0
Өскемен қаласының сол жағалау рекреациялық аймақ аумағын «Көгілдір көлдер» ауданында кіші сәулет нысандары мен экспозициялық алаңдар орналастыру арқылы жайластыруға
54 155,0
Қайта ашылатын мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік тапсырыс орналастыруға
83 000,0
«Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» марафон- эстафетасын өткізуге
3 137,0
3 137,0
"Балапан" бағдарламасын іске асыру мақсатында екі ғимарат сатып алуға
160 000,0
Аумақты тазалауға және абаттандыруға
270 000,0
Ново-Явленка а. "Нұрлы көш" бағдарламасы бойынша қосымша мөлшерлемелерді ұстауға
23 994,0
Өскемен қ. 19 тұрғын ауданының инженерлік- көліктік инфрақұрылымын салуға
300 000,0
300 000,0
17
Ұлан ауданы
60 592,0
0,0
0,0
0,0
2 223,0
соның ішінде:
Ново-Азовое а. сумен қамтамасыз ету желілерін қайта жаңартуға
16 188,0
Ұлан а. сумен қамтамасыз ету желілерін қайта жаңартуға
18 610,0
Төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі іс-шараларды іске асыруға (су тасқынына қарсы іс-шаралар)
3 909,0
Электрондық оқулықтар сатып алуға
2 100,0
«Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» марафон- эстафетасын өткізуге
2 223,0
2 223,0
«Аленушка» балабақшасын материалдық жарақтандыру және ағымдағы жөндеуге
17 562,0
18
Үржар ауданы
121 225,0
0,0
0,0
0,0
2 223,0
соның ішінде:
Үржар ауылындағы балабақша ғимаратын жөндеуге
15 000,0
Таскескен а. сумен қамтамасыз ету желілерін қайта жаңартуға
12 455,0
Қарабұлақ а. сумен қамтамасыз ету желілерін қайта жаңартуға
15 412,0
Алакөл к. жағалауындағы демалыс үйін салуға
58 491,0
Төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі іс-шараларды іске асыруға (су тасқынына қарсы іс-шаралар)
2 644,0
«Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» марафон- эстафетасын өткізуге
2 223,0
2 223,0
Благодарное ауылының су құбыры желілерін және имараттарын қайта жаңартуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
5 000,0
Бақты ауылының су құбыры желілерін және имараттарын қайта жаңартуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
5 000,0
Көкөзек ауылының су құбыры желілерін және имараттарын қайта жаңартуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
5 000,0
19
Шемонаиха ауданы

61 646
Приложение 21
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов
областного значения) на развитие системы водоснабжения
Сноска. Приложение 21 в редакции решения ВКО маслихата от 27.12.2011 № 35/411-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
№ п/п
Наименование
Сумма
тысяч тенге)
1
2
3
Всего
4 817 542
1
Абайский район
200 861
в том числе:
Реконструкция  водопроводных сетей с.Саржал Абайского района
184 571
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция и перенос водозабора в с. Караул Абайского района"
4 000
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Строительство водопровода с. Токтамыс Абайского района"
3 140
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция водопровода с. Кокбай Абайского района"
2 300
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция водопроводных сетей с. Кенгирбай би Абайского района"
3 900
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция водопроводных сетей с. Каскабулак Абайского района"
2 950
2
Аягозский район
4 950
в том числе:
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция поселкового водопровода с водозабором в с.Карагаш Аягозского района "
4 950
3
Бескарагайский район
30 340
в том числе:
Реконструкция сетей водопровода в селе Бескарагай Бескарагайского района
27 000
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция водопровода в с. Коянбай Бескарагайского района"
3 340
4
Глубоковский район
405 693
в том числе:
Реконструкция системы водоснабжения с. Быструха Глубоковского района
209 626
Реконструкция сетей водоснабжения с. Веселовка Глубоковского района
178 067
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция системы водоснабжения п.Верхнеберезовский Глубоковского района"
8 000
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция системы водоснабжения п.Белоусовка Глубоковского района"
10 000
5
Зайсанский район
252 000
в том числе:
Реконструкция водопроводных сетей и водозаборных сооружений в г. Зайсан
252 000
6
Катон-Карагайский район
73 453
в том числе:
Реконструкция водопроводных сетей и сооружений на них в селе Новоберезовка Катон-Карагайского района
26 788
Реконструкция системы водоснабжения села Малонарымка Катон-Карагайского района
38 165
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Строительство водопроводных сетей и сооружений с. Приморское Катон-Карагайского района "
3 500
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция водопроводных сетей и сооружений с. Урыль Катон-Карагайского района"

61 646
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 26/310-IV шешіміне
21 қосымша
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне сумен
қамту жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
Ескерту. 21-қосымша жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының 2011.11.03 № 33/394-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
р/с №
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
1
2
3
Барлығы
4 801 611
1
Абай ауданы
184 930
оның ішінде:
Абай ауданы Саржал ауылында су өткізу желілерін қайта жаңғырту
168 640
"Абай ауданы Қараауыл ауылындағы су тоғанын ауыстыру және қайта құру" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
4 000
"Абай ауданы Тоқтамыс ауылының су құбырының құрылысы" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
3 140
"Абай ауданы Көкбай ауылының су құбыры желілерін қайта құру" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
2 300
"Абай ауданы Кенгірбай би ауылының су құбыры желілерін қайта құру" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
3 900
"Абай ауданы Қасқабұлақ ауылының су құбыры желілерін қайта құру" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
2 950
2
Аягөз ауданы
4 950
оның ішінде:
"Аягөз ауданы Қарағаш ауылындағы поселкелік су құбырын су тоғанымен қайта құру" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
4 950
3
Бесқарағай ауданы
30 340
оның ішінде:
Бесқарағай ауданы Бесқарағай селосындағы су құбыры желісін қайта жаңарту
27 000
"Бесқарағай ауданы Қоянбай ауылындағы су құбырын қайта құру" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
3 340
4
Глубокое ауданы
405 693
оның ішінде:
Глубокое ауданы Быструха селосындағы сумен қамтамасыз ету жүйесін қайта жаңғырту
209 626
Глубокое ауданы Веселовка селосындағы сумен қамтамасыз ету жүйесін қайта жаңғырту
178 067
"Глубокое ауданы Верхнеберезовский к. сумен жабдықтау жүйесін қайта құру" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
8 000
"Глубокое ауданы Белоусовка к. сумен жабдықтау жүйесін қайта құру" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
10 000
5
Зайсан ауданы
252 000
оның ішінде:
Зайсан қаласындағы су құбыры желілерін және су бас тоғанын қайта жаңғырту
252 000
6
Катонқарағай ауданы
73 453
оның ішінде:
Катонқарағай ауданы Ново-Березовка селосындағы су құбыры желісін және имараттарын қайта жаңарту
26 788
Катонқарағай ауданы Малонарым ауылын сумен қамтамасыз ету жүйесін қайта құру
38 165
"Катонқарағай ауданы Приморское ауылының су құбыры желілерінің және құрылғыларының құрылысы" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
3 500
"Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай ауданы Өрел ауылының су құбыры желілерін және қондырғыларын қайта құру" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу