О внесении изменений в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 21 июля 2010 года № 186 "Об утверждении статистических форм и инструкций по их заполнению общегосударственных статистических наблюдений по статистике туризма"
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июня 2011 года № 162. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июля 2011 года № 7077. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 августа 2012 года № 212
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 10.08.2012 № 212 (вводится в действие с 01.01.2013).
В целях оптимизации государственной статистики, и исключения дублирования показателей в статистических формах общегосударственных статистических наблюдений, а также в соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 21 июля 2010 года № 186 "Об утверждении статистических форм и инструкций по их заполнению общегосударственных статистических наблюдений по статистике туризма" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6429, опубликованный 13 октября 2010 года в "Казахстанской правде" № 270 (26331)) следующие изменения:
приложения 56781112 к приказу изложить в редакции согласно приложениям 123456 к настоящему приказу.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Исполняющий обязанности
Председателя                               Ж. Джаркинбаев
Приложение 1 к приказу
и.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 14 июня 2011 года № 162
Мемлекеттік статистика
органдары
құпиялылығына кепілдік
береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін атқарушының
2010 жылғы 21 шілдедегі № 186 бұйрығына
5-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому
наблюдению
Приложение 5 к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики Казахстан по
статистике от 21 июля 2010 года № 186
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному
органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған
уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической
формы, час (нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2010 жылғы 21 шілдедегі № 186 "Туризм статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2011 жылғы 14 маусымдағы № 162 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 19 шілдеде № 7077 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 10 тамыздағы № 212 Бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2012.08.10 № 212 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!
Бұйрық 2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі (4-тармақ).
Мемлекеттік статистиканы оңтайландыру және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық көрсеткіштерінің қосарлануын болдырмау мақсатында, сонымен қатар «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Туризм статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2010 жылғы 21 шілдедегі № 186 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 6429 болып енгізілген, 2010 жылғы 19 қазандағы «Егемен Қазақстан» газетінде № 429-432 (26275) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың:
56781112-қосымшалары осы бұйрықтың 12345, 6-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның міндетін
атқарушы                                       Ж. Жарқынбаев
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төрағасының м.а.
2011 жылғы 14 маусымдағы
№ 162 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 21 шілдедегі № 186 бұйрығына 5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 5 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 21 июля 2010 года № 186
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz сайтынан
алуға болады
Статистическую форму можно
получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру әкімшілік
құқықбұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0951102
Код статистической формы
0951102
2-туризм
Орналастыру орындарының қызметі
туралы есеп
Отчет о деятельности мест размещения
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең    _  _    тоқсан  _  _  _  _  жыл
отчетный период  |_||_|  квартал |_||_||_||_| год
Тұруды ұйымдастыру бойынша қызметтер көрсетуді (экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы жинақтаушы коды 55) жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен
(немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, жеке кәсiпкерлер
тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
индивидуальные предприниматели, осуществляющие услуги по организации проживания (код
Общего классификатора видов экономической деятельности 55).
Тапсыру мерзімі есепті кезеңен кейінгі 25-ші күннен кеш емес.
Срок предоставления – не позднее 25 числа после отчетного периода.
КҰЖЖ коды   _  _  _  _  _  _  _  _   _  _  _  _
Код ОКПО    |_||_||_||_||_||_||_||_| |_||_||_||_|
БСН коды  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
код БИН   |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
СТН коды  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
РНН       |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
ЖСН коды  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
код ИИН   |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
1. Орналастыру орындарының санын көрсететін, бірлік
Укажите количество мест размещения, единиц
1.1 Мейрамханалары бар қонақ үйлер  _
Гостиницы с ресторанами                |_|
1.4 Туристік лагерлер, демалыс
және ойын-сауық парктері    _
Туристические лагеря, парки   |_|
отдыха и развлечений
1.2 Мейрамханалары жоқ қонақ үйлер  _
Гостиницы без ресторанов               |_|
1.5 Тұрғын үйдің басқа түрлері  _
Другие виды жилья                  |_|
1.3 Демалыс күндерінде және қысқа
мерзімді тұрудың өзге де
кезеңдерінде тұрғын үй беру     _
Предоставление жилья на выходные  |_|
и прочие периоды краткосрочного
проживания
2. Орналастыру орындары туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о местах размещения
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Қонақ үй
(5 жұлдызды)
Гостиница
(5 звезд)
Қонақ үй
(4 жұлдызды)
Гостиница
(4 звезды)
Қонақ үй
(3 жұлдызды)
Гостиница
(3 звезды)
А
Б
1
2
3
1
Орналастыру орындарының
саны, бірлік
Количество мест размещения,
единиц
2
Тұрақты жұмысшылар саны
Количество постоянных
работников
2.1
ерлер
мужчины
2.2
әйелдер
женщины
3
Маусымдық жұмысшылар саны
Количество сезонных работников
4
Қызмет көрсетілген
келушілер саны, адам
Количество обслуженных
посетителей, человек
4.1
резидент еместер
нерезиденты
4.2
резиденттер
резиденты
5
Қызмет көрсеткен көлемі
(қосылған құнға салынатын
салықсыз), мың теңге
Объем оказанных услуг (без
налога на добавленную
стоимость), тысяч тенге
5.1
Мейрамханалары бар қонақ
үйлер
Гостиницы с ресторанами

8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды 0951102
Код статистической формы 0951102
Орналастыру орындарының қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности мест размещения
2-туризм
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең    _ _  тоқсан    _ _ _ _   жыл
Отчетный период  |_|_|  квартал   |_|_|_|_|   год
Тұруды ұйымдастыру бойынша қызметтер көрсетуді (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жинақтаушы коды 55) жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, жеке кәсiпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, индивидуальные предприниматели, осуществляющие услуги по организации проживания (код Общего классификатора видов экономической деятельности 55).
Тапсыру мерзімі есепті кезеңен кейінгі 25-ші күннен кеш емес.
Срок предоставления – не позднее 25 числа после отчетного периода.
КҰЖС коды     _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _
Код ОКПО      |_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|
БСН коды      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код БИН       |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
СТН коды     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код РНН      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код ИИН      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Орналастыру орындарының санын көрсететін, бірлік
Укажите количество мест размещения, единиц
1.1 Мейрамханалары бар қонақ үйлер      _
Гостиницы с ресторанами                |_|
1.2 Мейрамханалары жоқ қонақ үйлер      _
Гостиницы без ресторанов               |_|
1.3 Демалыс күндерінде және қысқа       _
мерзімді тұрудың өзге де           |_|
кезеңдерінде тұрғын үй беру
Предоставление жилья на выходные и
прочие периоды краткосрочного проживания
1.4 Туристік лагерлер, демалыс және     _
ойын-сауық парктері                |_|
Туристические лагеря, парки отдыха
и развлечений
1.5 Тұрғын үйдің басқа түрлері          _
Другие виды жилья                      |_|
2. Орналастыру орындар туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о местах размещения
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Қонақ үй (5 жұлдызды)
Гостиница (5 звезд)
Қонақ үй (4 жұлдызды)
Гостиница (4 звезды)
Қонақ үй (3 жұлдызды)
Гостиница(3 звезды)
Қонақ үй (2 жұлдызды)Гостиница (2 звезды)
Қонақ үй (1 жұлдызды)
Гостиница (1 звезда)
Cанаты жоқ қонақ үйлер
Гостиница без категорий
Өзге де тұрғылықты орындар
Прочие места проживания
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Орналастыру орындарының саны, бірлік
Количество мест размещения, единиц
2
Тұрақты жұмысшылар саны
Количество постоянных работников
2.1
ерлер
мужчины
2.2
әйелдер
женщины
3
Маусымдық жұмысшылар саны
Количество сезонных работников
4
Қызмет көрсетілген келушілер саны, адам
Количество обслуженных посетителей, человек
4.1
резидент еместер
нерезиденты
4.2
резиденттер
резиденты
5
Қызмет көрсеткен көлемі (қосылған құнға салынатын салықсыз), мың теңге
Объем оказанных услуг (без налога на добавленную стоимость), тысяч тенге
5.1
Мейрамханалары бар қонақ үйлер
Гостиницы с ресторанами
Х

5.1.1
олардан мейрамханалар
из них рестораны
5.2
Мейрамханалары жоқ қонақ
үйлер
Гостиницы без ресторанов
продолжение таблицы
Қонақ үй
(2 жұлдызды)
Гостиница
(2 звезды)
Қонақ үй
(1жұлдызды)
Гостиница
(1 звезда)
Cанаты жоқ қонақ
үйлер
Гостиница без
категорий
Өзге де тұрғылықты
орындар
Прочие места
проживания
4
5
6
7
Х
Х
Х
3. Өзге де тұрғылықты орындармен (қосылған құнға
салынатын салықсыз) көрсетілген қызметтер көлемі,
мың теңге                                              ________
Объем оказанных услуг (без налога на добавленную       |________|
стоимость) прочими местами размещения, тысяч тенге
3.1 Демалыс күндерінде және қысқа мерзімді
тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру         ________
Предоставление жилья на выходные и прочие периоды      |________|
краткосрочного проживания
3.2 Туристік лагерлер, демалыс және ойын-сауық
парктері                                               ________
Туристические лагеря, парки отдыха и развлечений       |________|
3.3 Тұрғын үйдің басқа түрлері                       ________
Другие виды жилья                                      |________|
4. Орналастыру орындарының материалдық-техникалық базасы туралы
ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о материально-технической базе мест размещения
Көрсеткіш атауы
Наименование
показателя
Қонақ үй
(5 жұлдызды)
Гостиница
(5 звезд)
Қонақ үй
(4 жұлдызды)
Гостиница
(4 звезды)
Қонақ үй
(3 жұлдызды)
Гостиница
(3 звезды)
А
Б
1
2
3
1
Орналастыру
орындарының саны,
бірлік
Количество мест
размещения, единиц
2
Бөлмелер саны
Количество номеров
2.1
апартаменттер
апартаментов
2.2
"люкс" сыныбындағы
класса "люкс"
2.3
жайлылықтары жоқ
без удобств
3
Бір уақыттағы
сыйымдылық, төсек-орын
Единовременная
вместимость, койко-мест
4
Қонақ үйлердің
толтырылымдылығы, %
Заполняемость гостиниц, %
5
Ұсынылған
тәулік-төсек, тәулік-
төсек
Предоставлено
койко-суток, койко-сутки
6
Тәулік-төсектің орташа
құны, теңге
Средняя стоимость
койко-суток, тенге
7
Құрылыстың жалпы алаңы
– барлығы, м2
Общая площадь строений –
всего, м2
7.1
оның ішінде тұрғын
алаңы (бөлмелер алаңы)
из них жилая площадь
(площадь номеров)
продолжение таблицы
Қонақ үй
(2 жұлдызды)
Гостиница
(2 звезды)
Қонақ үй
(1 жұлдызды)
Гостиница
(1 звезда)
Cанаты жоқ
қонақ үй
Гостиница без
категорий
Өзге де тұрғылықты
орындар
Прочие места
проживания
4
5
6
7
5. Келушілердің сапар мақсаттары туралы ақпаратты көрсетіңіз, адам1
Укажите информацию о целях поездки посетителей, человек
Елдердің атауы
Наименование
стран
Елдердің
кодтары2
Коды стран
Барлығы
Всего
Бос уақыт, рекреация
және демалыс
Досуг, рекреация и отдых
Таныстар мен
туысқандарға
бару
Посещение
знакомых и
родственников
барлығы
всего
оның ішінде,
аңшылық,
балық аулау
из них охота,
рыбалка
А
Б
В
1
2
3
4
1
Резидент
еместер
(шығатын ел)
Нерезиденты
(страна выезда)
2
Резиденттер
Резиденты
продолжение таблицы
Іскерлік және кәсіби
мақсаттар
Деловые и профессиональные
цели
Емделу
Лечение
Дін, қажылық
Религия,
паломни-
чество
Коммерциялық
(шоп-турлар)
Коммерческая
(шоп-туры)
Өзге де
мақсаттар
Прочие цели
барлығы
всего
оның ішінде,
спорттық
из них
спортивные
5
6
7
8
9
10
---------------------------------------------------
1 Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
2 Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің www.stat.gov.kz Интернет-ресурында "Әдіснама" бөліміндегі "Статистикалық жіктелімдер" қосымша бетінде орналастырылған елдер жіктеуішіне (ЕЖ) сәйкес
Код страны указывается в соответствии с классификатором стран (КС), размещенным во вкладе "Статистические классификации" в разделе "Методология" на Интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике www.stat.gov.kz

5.1.1
олардан мейрамханалар
из них рестораны
Х
5.2
Мейрамханалары жоқ қонақ үйлер
Гостиницы без ресторанов
Х
3. Өзге де тұрғылықты орындармен (қосылған
құнға салынатын салықсыз) көрсетілген қызметтер  ____________
көлемі, мың теңге                               |____________|
Объем оказанных услуг (без налога на добавленную
стоимость) прочими местами размещения, тысяч тенге
3.1 Демалыс күндерінде және қысқа мерзімді       ____________
тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру     |____________|
Предоставление жилья на выходные и прочие
периоды краткосрочного проживания
3.2 Туристік лагерлер, демалыс және ойын-сауық   ____________
парктері                                        |____________|
Туристические лагеря, парки отдыха и развлечений
3.3 Тұрғын үйдің басқа түрлері                   ____________
Другие виды жилья                                |_____________|
4. Орналастыру орындарының материалдық-техникалық базасы туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о материально-технической базе мест размещения
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Қонақ үй (5 жұлдызды) Гостиница (5 звезд)
Қонақ үй (4 жұлдызды) Гостиница (4 звезды)
Қонақ үй (3 жұлдызды) Гостиница(3 звезды)
Қонақ үй (2 жұлдызды)Гостиница (2 звезды)
Қонақ үй (1 жұлдызды) Гостиница (1 звезда)
Cанаты жоқ қонақ үйлер
Гостиница без категорий
Өзге де тұрғылықты орындар
Прочие места проживания
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Орналастыру орындарының саны, бірлік
Количество мест размещения, единиц
2
Бөлмелер саны
Количество номеров
2.1
апартаменттер
апартаментов
2.2
«люкс» сыныбындағы
класса "люкс"
2.3
жайлылықтары жоқ
без удобств
3
Бір уақыттағы сыйымдылығы, төсек-орын
Единовременная вместимость, койко-мест
4
Қонақ үйлердің толтырылымдылығы %
Заполняемость гостиниц %
5
Ұсынылған тәулік-төсек, тәулік-төсек
Предоставлено койко-суток, койко-сутки
6
Тәулік- төсектің орташа құны, теңге
Средняя стоимость койко-суток, тенге
7
Құрылыстың жалпы алаңы – барлығы, м2
Общая площадь строений – всего, м2
7.1
оның ішінде тұрғын алаңы (бөлмелер алаңы)
из них жилая площадь (площадь номеров)
5. Келушілердің сапар мақсаттары туралы ақпаратты көрсетіңіз,
адам1
Укажите информацию о целях поездки посетителей, человек
Елдердің атауы
Наименование стран
Елдердің кодтары2
Коды стран
Барлығы
Всего
Бос уақыт, рекреация және демалыс
досуг, рекреация и отдых
Таныстар мен туысқандарға бару
посещение знакомых и родственников
барлығы
всего
оның ішінде, аңшылық, балық аулау
из них охота, рыбалка
А
Б
В
1
2
3
4
1
Резидент еместер (шығатын ел)
Нерезиденты (страна выезда)
2
Резиденттер
Резиденты
кестенің жалғасы
Іскерлік және кәсіби мақсаттар
деловые и профессиональные цели
Емделу
лечение
Дін, қажылық
религия, паломничество
Коммерциялық  (шоп-турлар)
коммерческая (шоп-туры)
Өзге де мақсаттар
прочие цели
барлығы
всего
одан спорттық
из них спортивные
А
5
6
7
8
9
10
1
2
1Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
2Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің www.stat.gov.kz Интернет-ресурсында «Әдіснама» бөліміндегі «Статистикалық жіктелімдер» қосымша бетінде орналастырылған елдер жіктеуішіне (ЕЖ) сәйкес
Код страны указывается в соответствии с классификатором стран (КС), размещенным во вкладке «Статистические классификации» в разделе «Методология» на Интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистке www.stat.gov.kz

6. Келушілерді болу ұзақтығы бойынша бөлу туралы ақпаратты
көрсетіңіз, адам3
Укажите информацию о распределении посетителей по
продолжительности пребывания, человек
Елдердің
атауы
Наименова-
ние стран
Елдердің
кодтары2
Коды
стран
Барлығы
Всего
Болу ұзақтығы
Продолжительность пребывания
Түнеу-
лерсіз
Без
ночевок
1 – 3
түнеулер
ночевок
4 – 7
түне-
улер
ночевок
8 – 28
түне-
улер
ночевок
29 – 92
түнеулер
ночевок
93
түнеу-
лер
артық
и более
ночевок
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
1
Резидент
еместер
(шығатын
ел)
Нерезиденты
(страна
выезда)
2
Резидент-
тер
Резиденты
---------------------------------------------
3 Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
Атауы                                Мекенжайы
Наименование _____________________   Адрес ________________________
_____________________   Тел.: ________________________
Электрондық почта мекенжайы (Е-mai) ___________________________
Адрес электронной почты (Е-mail)
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ___________________ Тел._____________
Басшы                          (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель _________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                 (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ____________ (Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Приложение 2 к приказу
и.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 14 июня 2011 года № 162
Приложение 6
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 21 июля 2010 года № 186
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о деятельности мест размещения"
(код 0951102, индекс 2-туризм, периодичность квартальная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности мест размещения" (код 0951102, индекс 2-туризм, периодичность квартальная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) места размещения – гостиницы, мотели, кемпинги, туристские базы, гостевые дома, дома отдыха, пансионаты и другие здания и сооружения, используемые для проживания туристов и их обслуживания;
2) гостиница – место размещения, которое имеет номерной фонд, службу приема, другие службы, которые обеспечивают предоставление гостиничных услуг;
3) продолжительность пребывания – количество ночевок пребывания от одного и более дней;

6. Келушілерді болу ұзақтығы бойынша бөлу туралы ақпаратты көрсетіңіз, адам
Укажите информацию о распределении посетителей по продолжительности пребывания, человек
Елдердің атауы
Наименование стран
Елдердің кодтары
Коды стран
Барлығы
Всего
Болу ұзақтығы
Продолжительность пребывания
Түнетулерсіз
Без ночевок
1–3 түнетулер
ночевок
4–7 түнетулер
ночевок
8–28 түнетулер
ночевок
29–92 түнетулер
ночевок
93 түнеулер артық
и более ночевок
А
Б
1
3
4
5
6
1
Резидент еместер (шығатын ел)
Нерезиденты (страна выезда)
2
Резиденттер
Резиденты
3Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
Атауы                         Мекен-жайы
Наименование _______________________ Адрес _______________________
_______________________ Тел.: _______________________
Электрондық почта мекен-жайы (Е-mail)
Адрес электронной почты (Е-mail) _________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________________ Тел._____________
Басшы                            (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ________________________(Ф.И.О., подпись)_______________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________________(Ф.И.О., подпись)_______________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төрағасының м.а.
2011 жылғы 14 маусымдағы
№ 162 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының міндетін
атқарушының
2010 жылғы 21 шілдедегі
№ 186 бұйрығына 6-қосымша
«Орналастыру орындарының қызметі туралы есеп» (коды 0951102, индексі 2-туризм, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Бұл Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Орналастыру орындарының қызметі туралы есеп» (коды 0951102, индексі 2-туризм, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) орналастыру орындары – қонақ үйлер, мотельдер, кемпингтер, туристік базалар, қонақжайлар, демалыс үйлері, пансионаттар және туристердің тұруы мен оларға қызмет көрсету үшін пайдаланылатын басқа да үй-жайлар мен имараттар;
2) қонақ үй – қонақ үйлік қызметпен қамтамасыз ететін, нөмірлік қоры, қабылдау қызметі, басқа да қызметтері бар орналастыру құралдары;
3) қонақ үйде тұру ұзақтығы – бір және одан көп уақыт түнеу саны;

4) жилье на выходные и прочие периоды краткосрочного проживания – отдельные изолированные помещения, состоящие из полностью обставленных комнат, предназначенных для проживания (питания) и сна, включает кухонные принадлежности или полностью оснащенные кухни. Это могут быть квартиры в виде апартаментов, квартиры, расположенные в отдельно стоящих многоэтажных зданиях или блоках, одноэтажные бунгало, шале, коттеджи и небольшие домики, а также туристические базы (хостелы), горные лагеря;
5) туристические лагеря, парки отдыха и развлечений – лагеря, трейлерные парки, развлекательные городки, кемпинги, а также охотничие или рыболовные угодья для краткосрочного размещения посетителей и гостей (не включает горные лагеря, небольшие домики и туристические базы (хостелы));
6) другие виды жилья – временное или долгосрочное жилье в одноместных или общих комнатах или общежитиях для студентов, мигрирующих (сезонных) рабочих и других лиц;
7) номерной фонд – общее количество номеров мест (средства) размещения;
8) гостиничный номер – изолированное, меблированное, сдаваемое для временного проживания жилое помещение, которое может состоять из одной, двух и более комнат;
9) апартамент – номер в месте размещения площадью не менее 40 м2, состоящий из двух и более жилых комнат (гостиной (столовой), спальни), имеющий кухонное оборудование;
10) люкс – номер в месте размещения площадью не менее 35 м2, состоящий из двух жилых комнат (гостиной и спальни), рассчитанный на проживание одного (двух) человек;
11) номера без удобств – номера с низким уровнем комфортабельности, предоставляющие минимальный пакет услуг по проживанию;
12) гостиница категории 5 звезд – среднее и крупное заведение, предоставляющее услуги на уровне международных стандартов, с номерами, полностью укомплектованными для комфортабельного проживания, предоставляющими услуги тренажерных залов, плавательных бассейнов, отдельных кабинетов, банкетных и конференц-залов, имеющими специально обученный персонал, обеспечивающий бесперебойное предоставление услуг и работу ресторана на высоком уровне;
13) гостиница категории 4 звезды – среднее и крупное заведение, предоставляющее услуги на высоком уровне: по круглосуточному обслуживанию номеров, оборудованных качественной мебелью и оформленных в едином дизайне, имеющих спальни больших размеров; услуги химчистки и такси; ресторанов, имеющих высокий уровень кухни;

4) демалыс күндерінде және қысқа мерзімді тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру – тұруға (тамақтануға) ұйықтауға арналған, аспаздық керек-жарақтарды немесе толығымен жарақтандырылған ас үйді қоса алғанда, толығымен барлық қажетті нәрселермен жабдықталған бөлмелерден тұратын жеке оқшауланған үй-жайлар. Бұл бөлек тұрған көпқабатты ғимараттар мен блоктарда орналасқан апартаменттер түріндегі пәтерлер, жай пәтерлер болуы мүмкін, немесе бір қабатты бунгало, шале, коттедждер және шағын үйлер болуы мүмкін, сондай-ақ қатар туристік базалар (хостелдер), тау лагерлерін қосады;
5) туристік лагерлер, демалыс және ойын-сауық парктері – келушілер мен қонақтарды қысқа мерзімді орналастыруға арналған лагерлер, трейлерлік парктер, ойын-сауық қалашықтары, кемпингтер, сондай-ақ аң аулайтын немесе балық аулайтын жерлер (тау лагерлері, шағын үйшіктер мен туристік базалар (хостелдер) кірмейді);
6) тұрғын үйдің басқа түрлері – студенттерге, көшіп-қонып жүретін (маусымдық) жұмысшылар мен басқа тұлғаларға арналған бір кісілік немесе жалпы бөлмелерден немесе жатақханалардағы уақытша немесе ұзақ мерзімді тұрғын үйлер;
7) нөмiрлiк қор – орналастыру (құрал ) орындары нөмiрлерiнiң жалпы саны;
8) қонақ үй бөлмесі – бір, екі және одан да көп бөлмелерден тұратын, оқшауланған, жиһазбен жабдықталған, уақытша тұруға тапсырылатын тұрғын үй-жай;
9) апартамент – орналастыру орны 40м2 кем емес, екi не одан да көп (қонақ үй (асхана), жатын бөлме) бөлмелерден тұратын, асханалық жабдықтары бар нөмiр;
10) люкс – орналастыру орынын ауданы 35 м2 кем емес, екі тұрғын бөлмеден тұратын (қонақ бөлмесі және жатын бөлме), бір (екі) адамның тұруына арналған нөмір;
11) жайлылығы жоқ бөлмелер – тұру бойынша ең төмен қызмет пакеттерін ұсынатын, жайлылығы төмен денгейдегі бөлмелер;
12) «5 жұлдызды» санатындағы қонақ үй – озық халықаралық стандарттар деңгейінде қызмет көрсететін, жайлы жағдайда тұруға толығымен жасақталған бөлмелері бар, жаттығу залы, жүзу бассейні, жеке кабинеттер мен банкет және конференц-залдар қызмет көрсететін, арнайы дайындықтан өткен қызметкерлері болатын, құрамы іркіліссіз қызмет көрсетуді қамтамасыз ететін және мейрамхана жұмысы деңгейде ұйымдастырылған орташа және ірі мекемелер;
13) «4 жұлдызды» санатындағы қонақ үй – жоғары деңгейде келесі қызмет түрлерін көрсететін орташа және ірі мекемелер: бөлмелерге тәулік бойы қызмет көрсету, бөлмелер сапалы жиһазбен жабдықталып, бірыңғай заманауи сәнде безендірілген; жатын бөлмелері кең әрі жайлы; химиялық тазарту мен такси қызметін көрсететін; мейрамхананың аспаздық бөлімі жоғары деңгейде ас әзірлейді;

14) гостиница категории 3 звезды – среднее заведение, предоставляющее расширенный набор услуг проживающим, в том числе услуги ресторана (предоставляемые не только проживающим в гостинице) и бара, бизнес-центра, а также уборку номеров, оборудованных отдельными телефонами и независимыми санузлами с предоставлением туалетных принадлежностей;
15) гостиница категории 2 звезды – малое и среднее заведение, предоставляющее стандартизированный набор услуг проживающим, в том числе услуги питания в кафе или ресторане на территории гостиницы, с номерами, оборудованными независимыми санузлами;
16) гостиница категории 1 звезда – малое заведение, имеющее минимальный набор для размещения проживающих, предлагающие базовые услуги: размещение и питание организованное самим заведением;
17) гостиница без категории – малое заведение с ограниченным сервисом, не предполагающим других услуг, кроме размещения;
18) досуг, рекреация и отдых – осмотр достопримечательностей, посещение природных и искусственных объектов, посещение спортивных или культурных мероприятий, непрофессиональные занятия спортом (лыжи, верховая езда, гольф, теннис, подводное плавание, серфинг, пешие походы, ориентирование, альпинизм); отдых на пляже, использование плавательных бассейнов и любых мест отдыха и развлечений, круизы, азартные игры, выезд в молодежные летние лагеря, дома отдыха, проведение медового месяца;
19) посещение знакомых и родственников – посещение родственников или друзей, свадеб, похорон или любых других семейных мероприятий, краткосрочный уход за больными или престарелыми и так далее;
20) деловые и профессиональные цели – деятельность самостоятельно занятых лиц и наемных работников, если она не имеет признаков наличия явных или подразумеваемых отношений трудового найма с производителем-резидентом в посещаемой стране или месте, деятельность инвесторов, бизнесменов. Эта категория также включает:
участие в совещаниях, конференциях или конгрессах, торговых ярмарках и выставках;
чтение лекций, выступление с концертами, представлениями и спектаклями;
рекламирование, закупка, продажа или покупка товаров и услуг от имени производителей-нерезидентов (посещаемой страны или места);
участие в миссиях иностранных правительств в качестве дипломатов, военнослужащих или сотрудников международных организаций, за исключением случаев, когда они находятся в долгосрочной командировке в посещаемой стране;
участие в миссиях неправительственных организаций;
участие в научных прикладных или фундаментальных исследованиях;
составление программ туристических путешествий, заключение договоров на предоставление услуг по размещению и транспортных услуг, работа в качестве гидов или других работников сферы туризма в интересах агентств-нерезидентов (посещаемой страны или места);
участие в профессиональных спортивных мероприятиях;
посещение формальных или неформальных курсов профессиональной подготовки без отрыва от производства;
работа в составе экипажа/команды на частных средствах транспорта (корпоративный самолет, яхта);

14) «3 жұлдызды» санатындағы қонақ үй – тұрғындарға кең ауқымды дәрежеде қызметтердің жиынтығын көрсететін, оның ішінде мейрамхана мен бар (қонақ үйде орналасқан меймандардан басқа да тұтынушыларға ұсынады), бизнес-орталық қызметтерін көрсетумен қатар, дербес телефон желілерін және дәретхана жабдықтарын, тәуелсіз кәріздер мен бөлмелерді тазалау қызметтерін көрсетеді;
15) «2 жұлдызды» санатындағы қонақ үй – тұрғындарға қызмет көрсетудің стандартталған жиынтығын ұсынатын, соның ішінде қонақ үй аумағында мейрамханалар немесе кафелерде тамақтандыру қызметімен қоса, дербес дәретхана жабдықтары бар номерлерді ұсынатын шағын және орташа мекемелер;
16) «1 жұлдызды» санатындағы қонақ үй – тұрғындарды орналастыру үшін ең қажет деген қызмет түрлері ғана қарастырылған шағын мекемелер, мекеменің өз күшімен ұйымдастырылған, келушілерді орналастыру мен тамақтандыру сияқты базалық қызмет түрлерін ұсынады;
17) санатсыз қонақ үй – келушілерді орналастырудан басқа қызмет түрлерін ұсынбайтын, қызметі шектеулі кішігірім мекемелер;
18) бос уақыт, рекреация және демалыс – көз тартарлық жерлерді қарау, табиғи және жасанды объектілерге бару, спорттық немесе мәдени іс-шараларда болу, спортпен кәсіби емес айналысу (шаңғы, атқа салт міну, гольф, теннис, су асты жүзу, серфинг, жаяу сапарлар, бағдарлау, альпинизм); жағажайда демалу, жүзу бассейндерін және басқа да демалыс және көңіл көтеру орындарын пайдалану, круиздер, құмар ойындары, жастар жазғы лагерьлеріне шығу, демалыс үйлері, бал айын өткізу;
19) таныстар мен туысқандарға бару – таныстар мен туыстарға бару, үйлену тойларына, жерлеу немесе кез-келген отбасылық іс-шараларға бару, науқастарды немесе қарттарды қысқамерзімді күту;
20) іскерлік және кәсіби мақсаттар – егер келген елінде немесе орнында өндіруші-резидентпен анық немесе тұспалданатын еңбек жалгерлік қатынастар белгілері болмаса, өз бетінше жұмыспен қамтылған тұлғалардың және жалдамалы жұмыскерлердің қызметі, инвесторлардың, бизнесмендердің қызметі. Сондай-ақ бұл санатқа қосылатындар:
кеңестерге, конференцияларға немесе конгресстерге, сауда жәрмеңкелеріне, көрмелерге қатысу;
лекциялар оқу, концерттер, қойылымдар мен спектакльдер қою;
өндіруші-резидент еместер (елге немесе орынға келген) атынан тауарлар мен қызметтерді жарнамалау, сатып алып қою, сату немесе сатып алу;
олардың келген елінде ұзақ мерзімді іс-сапарларда болған жағдайларды қоспағанда шетел үкіметінің арнаулы уәкілдігіне дипломаттар, әскери қызметшілер немесе халықаралық ұйымдар қызметкерлері ретінде қатысу;
үкіметтік емес ұйымдардың арнаулы уәкілдігіне қатысу;
ғылыми қолданбалы немесе іргелі зерттеулерге қатысу;
туристік саяхаттар бағдарламаларын жасау, орналастыру және көліктік қызметтер бойынша қызмет көрсетулер ұсынуға шарттар жасау, резидент емес агенттіктер мүддесінде (келген елінің немесе орынның) гидтердің немесе туризм саласының басқа қызметкерлері ретіндегі жұмыс;
кәсіби спорт іс-шараларына қатысу;
формалдық немесе формалды емес кәсіби дайындық курстарына өндірістен алыстамай бару;
жеке көлік құралымен (корпоративті ұшақ, яхта экипаж/команда құрамында жұмыс қосады;

21) спортивные цели – участие в спортивных мероприятиях, соревнованиях;
22) лечение – получение услуг больниц, клиник, санаториев для послебольничного долечивания и более общего спектра медицинских и социальных учреждений, посещение морских, спа- и других курортов, а также иных специализированных учреждений для получения медицинского обслуживания, основанного на медицинском консультировании, включая косметическую хирургию с применением медицинского оборудования и услуг. Эта категория включает только краткосрочное лечение, поскольку длительное лечение, требующее пребывания в лечебном учреждении в течение года и более, не относится к сфере туризма;
23) религия, паломничество – посещение религиозных собраний и мероприятий, паломничество;
24) коммерческая – покупка потребительских товаров для личного потребления или для подарков, за исключением покупки товаров для перепродажи или будущего использования в каком-либо производственном процессе (в этом случае имеют место деловые и профессиональные цели);
25) прочие цели поездок – работа в качестве добровольцев (не включенная в другие категории), изучение возможностей трудоустройства иммиграции, осуществление любых других видов временной неоплачиваемой деятельности, не включенных в другие категории.
3. Статистическая форма составляется на основе бухгалтерских документов и данных документов первичного учета.
В разделах 2 и 4 к "прочим местам проживания" относятся предоставление жилья на выходные и прочие периоды краткосрочного проживания, туристические лагеря, парки отдыха и развлечений, другие виды жилья.
Показатели отчета "Объем оказанных услуг" (строка 5 раздела 2 и раздел 3) в стоимостном выражении приводятся без учета налога на добавленную стоимость (далее – НДС), в тысячах тенге с одним десятичным знаком, "Средняя стоимость койко-суток" (строка 6 раздела 4) - с учетом НДС в тенге без десятичных знаков.
"Единовременная вместимость" (строка 3 раздела 4) определяется по числу установленных постоянных кроватей во всех номерах. Не включаются временные (дополнительные) места и места в номерах, постоянно занятые не по прямому назначению.
Предоставление койко-суток (ночевок) гостиничными предприятиями отражает использованное число постоянных и временных мест, включая бронирование номеров и мест, и определяется на основании книги учета проживающих.
Списочная численность работников в среднем за квартал, определяется путем суммирования списочной численности работников в среднем за все месяцы работы организации в квартале и деления полученной суммы на три.
Примечание: "Х" – данная позиция не подлежит заполнению.

21) спорттық мақсаттар – спорттық шаралар мен сайыстарға қатысу;
22) емделу – ауруханадан кейінгі емдеуді аяқтау үшін және медициналық және әлеуметтік мекемелердің неғұрлым жалпы спектрі үшін аурухана, клиника, санаторийлер қызметтерін алу, медициналық жабдықтар мен қызметтерді қолдану арқылы косметологиялық хирургияны қоса, медициналық кеңес беруге негізделген, медициналық қызмет көрсетулерді алу үшін теңіз, -спа және басқа курорттарға, сондай-ақ басқа да мамандандырылған мекемелерге бару. Емдеу мекемесінде бір жыл немесе одан көп болуды талап ететін ұзақ емделу туризм саласына жатпайтындықтан, бұл санат тек қысқа мерзімді емделуді қамтиды.
23) дін, қажылық – діни жиындар мен іс-шараларға қатысу, қажылық;
24) коммерциялық – қайта сату немесе қандай да бір өндірістік үдерісте пайдалану үшін (бұл жағдайда іскерлік және кәсіби мақсаттар айтылып отыр) тауарларын сатып алуды қоспағанда, сатып алынатын жеке тұтыну немесе сыйлықтар үшін тұтыну тауарларын сатып алу;
25) сапарлардың басқа да мақсаттары – еріктілер ретінде (басқа санаттарға қосылмаған) жұмыс, иммиграцияның жұмысқа орналасу мүмкіндіктерін игеру, басқа санаттарға қосылмаған төленбейтін уақытша қызметтердің кез-келген басқа да түрлерін жүзеге асыру.
3. Статистикалық нысан бухгалтерлік құжаттар мен алғашқы есеп құжаттары деректерінің негізінде толтырылады.
2, 4 - бөлімдерге «өзге де тұрғылықты орындар» демалыс күндерінде және қысқа мерзімді тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру, туристік лагерлер, демалыс және ойын-сауық парктері, тұрғын үйдің басқа түрлері жатады.
«Қызмет көрсеткен көлемі» (5 - жол 2 – бөлім және 3- бөлім) есебінің көрсеткіштері қосылған құнға салынатын салықты (бұдан әрі - ҚҚС) ескерусіз құндық көрсеткіште бір ондық белгімен мың теңгеде, «Тәулік-төсектің орташа құны» (6 жол 4 бөлім) – ҚҚС есепке ала отырып ондық таңбаларсыз келтіріледі.
«Бір уақыттығы сыйымдылық» (3 - жол 4 - бөлім) барлық бөлмелердегі қойылған тұрақты төсек саны бойынша анықталады. Бөлмелердегі уақытша (қосымша) қойылған төсек орындар және тікелей мақсатта үнемі пайдаланылмайтын орындар есепке алынбайды.
Қонақ үй кәсіпорындарының тәулік-төсек (түнемелік) ұсынуы – бөлмелер мен орындарды алдын ала жасалған тапсырыс бойынша сақтап қоюмен қоса, тұрақты және уақытша пайдаланылған орындар санын көрсетеді және ол тұрғындарды тіркейтін тіркеу кітабының деректері негізінде анықталады.
Тоқсан ішіндегі қызметкерлердің орташа тізімдік саны ұйымның тоқсандағы жұмыс істеген барлық айларындағы қызметкерлердің орташа тізімдік санын қосу және алынған санды үшке бөлу жолымен анықталады.
Ескерту: «Х» позиция - толтыруға жатпайды.

4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 6 "Информация о распределении посетителей по продолжительности пребывания":
графа 1 = граф 2-6 по всем строкам
2) Контроль между разделами:
строка 1 раздела 2 = строке 1 раздела 4 для каждой графы
3) Коэффициент заполняемости (в %) = (строка 5 раздел 4/строка 3 раздела 4 х количество дней отчетного периода) х 100 %.
Приложение 3 к приказу
и.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 14 июня 2011 года № 162
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы
21 шілдедегі № 186
бұйрығына 7-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 7 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике
от 21 июля 2010 года № 186
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған
уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической
формы, час (нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40 часов
Статистикалық
нысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға
болады
Статистическую форму
можно получить на
сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются
административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии
с действующим законодательством РК.
Статистикалық
нысан коды 0941104
Код статистической
формы 0941104
2-туризм
Орналастыру орындарының қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности мест размещения
Жылдық
Годовая
Есепті кезең    _  _  _  _   жыл
Отчетный период  |_||_||_||_|  год
Тұруды ұйымдастыру бойынша қызметтер көрсетуді (экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы жинақтаушы коды 55) жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен
(немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, жеке кәсiпкерлер
тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
индивидуальные предприниматели, осуществляющие услуги по организации проживания (код
Общего классификатора видов экономической деятельности 55).
Тапсыру мерзімі - есепті жылдан кейінгі 25 қаңтар
Срок предоставления - 25 января после отчетного года
КҰЖЖ коды   _  _  _  _  _  _  _  _   _  _  _  _
Код ОКПО    |_||_||_||_||_||_||_||_| |_||_||_||_|
СТН коды  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
РНН       |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
БСН коды  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
код БИН   |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
ЖСН коды  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
код ИИН   |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|

4. Арифметика-логикалық бақылау:
1) 6 - бөлім «Келушілерді болу ұзақтығы бойынша бөлу туралы ақпаратты»:
1 баған = 2-6 бағандарын барлық жолдар бойынша;
2) Бөлім аралық бақылау:
2 - бөлімнің 1 - жолы барлық бағандар бойынша = 1 - жол 4 - бөлімнің барлық бағандары бойынша;
3) Толтырылу коэффициенті (%-бен) = (5 - жол 4 - бөлім/3 - жол 4 - бөлім х есепті кезеңдегі күндер саны) х 100%.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төрағасының м.а.
2011 жылғы 14 маусымдағы
№ 162 бұйрығына 3-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 21 шілдедегі №186 бұйрығына 7-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 7 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 21 июля 2010 года № 186
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды 0941104
Код статистической формы 0941104
Орналастыру орындарының қызметі туралы есеп
Отчет о деятельности мест размещения
2-туризм
Жылдық
Годовая
Есепті кезең    _ _ _ _   жыл
Отчетный период  |_|_|_|_|   год
Тұруды ұйымдастыру бойынша қызметтер көрсетуді (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жинақтаушы коды 55) жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, жеке кәсiпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, индивидуальные предприниматели, осуществляющие услуги по организации проживания (код Общего классификатора видов экономической деятельности 55).
Тапсыру мерзімі - есепті жылдан кейінгі 25 қаңтар
Срок предоставления – 25 января после отчетного периода.
КҰЖС коды    _ _ _ _ _ _ _ _   _ _ _ _
Код ОКПО      |_|_|_|_|_|_|_|_| |_|_|_|_|
БСН коды      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код БИН       |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
СТН коды     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код РНН      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды     _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Код ИИН      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

(код 0941104, индекс 2-туризм, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о деятельности мест размещения" (код 0941104, индекс 2-туризм, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) места размещения – гостиницы, мотели, кемпинги, туристские базы, гостевые дома, дома отдыха, пансионаты и другие здания и сооружения, используемые для проживания туристов и их обслуживания;
2) гостиница – место размещения, которое имеет номерной фонд, службу приема, другие службы, которые обеспечивают предоставление гостиничных услуг;
3) продолжительность пребывания – количество ночевок пребывания от одного и более дней;
4) жилье на выходные и прочие периоды краткосрочного проживания – отдельные изолированные помещения, состоящие из полностью обставленных комнат, предназначенных для проживания (питания) и сна, включает кухонные принадлежности или полностью оснащенные кухни. Это могут быть квартиры в виде апартаментов, квартиры, расположенные в отдельно стоящих многоэтажных зданиях или блоках, одноэтажные бунгало, шале, коттеджи и небольшие домики, а также туристические базы (хостелы), горные лагеря;
5) туристические лагеря, парки отдыха и развлечений – лагеря, трейлерные парки, развлекательные городки, кемпинги, а также охотничие или рыболовные угодья для краткосрочного размещения посетителей и гостей (не включает горные лагеря, небольшие домики и туристические базы (хостелы));
6) другие виды жилья – временное или долгосрочное жилье в одноместных или общих комнатах или общежитиях для студентов, мигрирующих (сезонных) рабочих и других лиц;
7) номерной фонд – общее количество номеров мест (средства) размещения;
8) гостиничный номер – изолированное, меблированное, сдаваемое для временного проживания жилое помещение, которое может состоять из одной, двух и более комнат;
9) апартамент – номер в месте размещения площадью не менее 40 м2, состоящий из двух и более жилых комнат (гостиной (столовой), спальни), имеющий кухонное оборудование;

«Орналастыру орындарының қызметі туралы есеп» (коды 0941104, индексі 2-туризм, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Бұл Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Орналастыру орындарының қызметі туралы есеп» (коды 0941104, индексі 2-туризм, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) орналастыру орындары – қонақ үйлер, мотельдер, кемпингтер, туристік базалар, қонақжайлар, демалыс үйлері, пансионаттар және туристердің тұруы мен оларға қызмет көрсету үшін пайдаланылатын басқа да үй-жайлар мен имараттар;
2) қонақ үй – қонақ үйлік қызметпен қамтамасыз ететін, нөмірлік қоры, қабылдау қызметі, басқа да қызметтері бар орналастыру құралдары;
3) қонақ үйде тұру ұзақтығы – бір және одан көп уақыт түнеу саны;
4) демалыс күндерінде және қысқа мерзімді тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру – тұруға(тамақтануға) ұйықтауға арналған, аспаздық керек-жарақтарды немесе толығымен жарақтандырылған ас үйді қоса алғанда, толығымен барлық қажетті нәрселермен жабдықталған бөлмелерден тұратын жеке оқшауланған үй-жайлар. Бұл бөлек тұрған көпқабатты ғимараттар мен блоктарда орналасқан апартаменттер түріндегі пәтерлер немесе жай пәтерлер болуы мүмкін, немесе бір қабатты бунгало, шале, коттедждер және шағын үйлер болуы мүмкін, сондай-ақ қатар туристік базалар (хостелдер), тау лагерлерін қосады;
5) туристік лагерлер, демалыс және ойын-сауық парктері – келушілер мен қонақтарды қысқа мерзімді орналастыруға арналған лагерлер, трейлерлік парктер, ойын-сауық қалашықтары, кемпингтер, сондай-ақ аң аулайтын немесе балық аулайтын жерлер (тау лагерлері, шағын үйшіктер мен туристік базалар (хостелдер) кірмейді);
6) тұрғын үйдің басқа түрлері – студенттерге, көшіп-қонып жүретін (маусымдық) жұмысшылар мен басқа тұлғаларға арналған бір кісілік немесе жалпы бөлмелерден немесе жатақханалардағы уақытша немесе ұзақ мерзімді тұрғын үйлер;
7) нөмiрлiк қор – орналастыру (құрал ) орындары нөмiрлерiнiң жалпы саны;
8) қонақ үй бөлмесі – бір, екі және одан да көп бөлмелерден тұратын, оқшауланған, жиһазбен жабдықталған, уақытша тұруға тапсырылатын тұрғын үй-жай;
9) апартамент – орналастыру орны 40м2 кем емес, екi не одан да көп (қонақ үй (асхана), жатын бөлме) бөлмелерден тұратын, асханалық жабдықтары бар нөмiр;

25) прочие цели поездок – работа в качестве добровольцев (не включенная в другие категории), изучение возможностей трудоустройства иммиграции, осуществление любых других видов временной неоплачиваемой деятельности, не включенных в другие категории.
3. Статистическая форма составляется на основе бухгалтерских документов и данных документов первичного учета.
В разделах 2 и 4 к "прочим местам проживания" относятся предоставление жилья на выходные и прочие периоды краткосрочного проживания, туристические лагеря, парки отдыха и развлечений, другие виды жилья.
Показатели отчета "Объем оказанных услуг" (строка 5 раздела 2 и раздел 3) в стоимостном выражении приводятся без учета налога на добавленную стоимость (далее - НДС), в тысячах тенге с одним десятичным знаком, "Средняя стоимость койко-суток" (строка 7 раздела 4) - с учетом НДС в тенге без десятичных знаков.
"Единовременная вместимость" (строка 3 раздела 4) определяется по числу установленных постоянных кроватей во всех номерах. Не включаются временные (дополнительные) места и места в номерах, постоянно занятые не по прямому назначению.
Предоставление койко-суток (ночевок) гостиничными предприятиями отражает использованное число постоянных и временных мест, включая бронирование номеров и мест, и определяется на основании книги учета проживающих.
Списочная численность работников в среднем за год определяется путем суммирования средней численности работников за все месяцы отчетного года и деления полученной суммы на 12.
Примечание: "Х" – данная позиция не подлежит заполнению.
4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 4 "Информация о материально-технической базе мест размещения":
строка 5 = строка 6/строка 3 х строка 2 для каждой графы
2) Раздел 6 "Информация о распределении посетителей по продолжительности пребывания":
графа 1 = граф 2-6 по всем строкам
3) Контроль между разделами:
строка 1 раздела 2 = строке 1 раздела 4 для каждой графы
4) Коэффициент заполняемости (в %) = (строка 6 раздел 4/строка 3 раздела 4 х количество дней отчетного периода) х 100 %.
Приложение 5 к приказу
и.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 14 июня 2011 года № 162
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы 21
шілдедегі №186 бұйрығына
11-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 11 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике от 21 июля 2010
года № 186
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн
қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағат-
қа
дейін
1-2
2-4
4-8

25) сапарлардың басқа да мақсаттары – еріктілер ретінде (басқа санаттарға қосылмаған) жұмыс, иммиграцияның жұмысқа орналасу мүмкіндіктерін игеру, басқа санаттарға қосылмаған төленбейтін уақытша қызметтердің кез-келген басқа да түрлерін жүзеге асыру.
3. Статистикалық нысан бухгалтерлік құжаттар мен алғашқы есеп құжаттары деректерінің негізінде толтырылады.
2, 4 - бөлімдерге «өзге де тұрғылықты орындар» демалыс күндерінде және қысқа мерзімді тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру, туристік лагерлер, демалыс және ойын-сауық парктері, тұрғын үйдің басқа түрлері жатады.
«Қызмет көрсеткен көлемі» (5 - жол 2 – бөлім және 3 – бөлім) есебінің көрсеткіштері қосылған құнға салынатын салықты (бұдан әрі - ҚҚС) ескерусіз құндық көрсеткіште бір ондық белгімен мың теңгеде, «Тәулік-төсектің орташа құны» (7 - жол 4 - бөлім) – ҚҚС есепке ала отырып ондық таңбаларсыз келтіріледі.
«Бір уақыттағы сыйымдылық» (3 - жол 4 - бөлім) барлық бөлмелердегі қойылған тұрақты төсек саны бойынша анықталады. Бөлмелердегі уақытша (қосымша) қойылған төсек орындар және тікелей мақсатта үнемі пайдаланылмайтын орындар есепке алынбайды.
Қонақ үй кәсіпорындарының тәулік-төсек (түнемелік) ұсынуы – бөлмелер мен орындарды алдын ала жасалған тапсырыс бойынша сақтап қоюмен қоса, тұрақты және уақытша пайдаланылған орындар санын көрсетеді және ол тұрғындарды тіркейтін тіркеу кітабының деректері негізінде анықталады.
Қызметкерлердің орташа жылдық тізімдік саны есепті жылдың барлық қызметкерлердің орташа санын қосу және алынған қосындыны 12-ге бөлу жолымен анықталады.
Ескерту: «Х» - бұл позиция толтыруға жатпайды.
4. Арифметика-логикалық бақылау:
1) 4 - бөлім «Қонақ үй шаруашылығының материалдық-техниқалық базасы туралы»:
5 - жол = 6 - жол/3 – жол х 2 - жол бөлімнің барлық бағандары бойынша;
2) 6 - бөлім «Келушілерді болу ұзақтығы бойынша бөлу туралы ақпаратты»:
1 - баған = 2-6 бағандарын барлық жолдар бойынша;
3) Бөлім аралық бақылау:
2 - бөлімнің 1 - жолы барлық бағандар бойынша = 1 - жол 4 - бөлімнің барлық бағандары бойынша.
4) Толтырылу коэффициенті (%-бен) = (6 - жол 4 - бөлім/3 - жол 4 - бөлім х есепті кезеңдегі күндер саны) х 100%.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төрағасының м.а.
2011 жылғы 14 маусымдағы
№ 162 бұйрығына 5-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 21 шілдедегі №186 бұйрығына 11-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 11 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 21 июля 2010 года № 186
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

6. Сiздiң сапарыңыздың ұзақтығы қандай?
Какова продолжительность Вашей поездки?
6.1. Өткiзiлген түндердiң саны
Количество проведенных ночей _  _  _
|_||_||_|
6.2. Бiр күндiк   _
Однодневная        |_|
7. Сiздiң сапарыңыздың басты мақсаты қандай болды?
Какова главная цель Вашей поездки?
7.1. Бос уақыт, рекреация
және демалыс              _
Досуг, рекреация и отдых  |_|
7.4. Дін, қажылық      _
Религия, паломничество  |_|
7.2. Емделу   _
Лечение       |_|
7.5. Іскерлік және кәсіби
мақсаттар                   _
Деловые и профессиональные  |_|
цели
7.3. Таныстар және
туысқандарға бару    _
Посещение знакомых и  |_|
родственников
7.6. Өзге мақсаттар    _
Прочие цели             |_|
8. Сіз көліктің қандай түрін пайдаландыңыз?
Какой вид транспорта Вы использовали?
8.1. Әуе көлігі      _
Воздушный транспорт   |_|
8.5. Жеке автомашиналар  _
Частные автомашины        |_|
8.2. Темір жол көлігі     _
Железнодорожный транспорт  |_|
8.6. Жеңіл автокөлік  _
Легковой автомобиль    |_|
8.3. Су көлігі    _
Водный транспорт   |_|
8.6.1. Жеке меншік
автокөлігі              _
Собственный автомобиль  |_|
8.4. Қалааралық автобустар _
Междугородние автобусы       |_|
8.6.2. Жалға алынған
автокөлік                _
Арендованный автомобиль  |_|
9. Сапар кезіндегі қызмет көрсетулерге кеткен шығындарды
көрсетіңіз, теңге
Укажите расходы на услуги во время поездки, тенге
Атауы
Наименование
Шығындар
Расходы
Қазақстан
аумағында
шетелге шығу
кезіндегі
шығыстар
Расходы на
территории
Казахстана
при поездке
за границу
А
Б
1
2
1
Барлығы
Всего
2
Билеттерді кассаларда сатып алу және брондау,
автобус станцияларындағы жүк сақтау
камераларын пайдалану
Покупка и бронирование билетов в кассах,
использование камер хранения багажа на автобусных
станциях
3
Билеттерді кассаларда сатып алу және брондау,
темір жол станцияларындағы жүк сақтау
камераларын пайдалану
Покупка и бронирование билетов в кассах,
использование камер хранения багажа на
железнодорожных станциях
4
Билеттерді кассаларда сатып алу және брондау,
әуежайдағы жүк сақтау камераларын пайдалану
Покупка и бронирование билетов в кассах,
использование камер хранения багажа в аэропортах
5
Автокөлік құралдарына арналған гараждарды
жалға алу
Аренда гаражей для автотранспортных средств
6
Теңіз көлігімен тасымалдауға байланысты
жолаушыларға қызмет көрсетулер
Пассажирские услуги по перевозке морским
транспортом
7
Көлік құралдарына жанармай құю
Заправка транспортных средств горючим
8
Жүргiзушiсiз жеңiл автокөлiктер мен жеңiл
автофургондарды жалға алу
Аренда легковых автомобилей и легких автофургонов
без водителя
9
Жүргізушісіз мотоциклдерді, "дөңгелекті
саяжайларды" және үйлер - автотіркемелерді
жалға алу
Аренда мотоциклов, "дач на колесах" и
домов-автоприцепов без водителей
10
Жолаушылар кемелерін экипажсыз жалға алу
(соның ішінде катерлерді)
Аренда пассажирских судов без экипажа (в том числе
катеров)
11
Операторсыз жолаушылар әуе кемелерін (мысалы,
тік ұшақтар, ұшақтар) жалға алу
Аренда пассажирских воздушных судов (например,
вертолетов, самолетов) без оператора
12
Техникалық қызмет көрсету және ағымдағы жөндеу
Техническое обслуживание и текущий ремонт
13
Қонақ үйлер және өзге де орналастыру
орындарының қызметтері
Услуги гостиниц и прочих средств размещения
14
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарының қызметтері
Услуги предприятий общественного питания
15
Мұражайларға бару
Посещение музеев
16
Кинотеатрларға, театрларға, концерттерге бару
Посещение кинотеатров, театров, концертов
17
Ботаникалық және зоологиялық бақтарға, табиғи
қорықтарға бару
Посещение ботанических и зоологических садов,
природных заповедников
18
Боулинг-клубтарға бару
Посещение боулинг-клубов
19
Фитнес-клубтарға бару
Посещение фитнес-клубов
20
Спорт кешендеріне бару
Посещение спортивных комплексов
21
Сауықтыру орталықтарына бару
Посещение оздоровительных центров
22
Массаж қызметтері
Массажные услуги
23
Дүкендерге бару
Посещение магазинов
24
Экскурсиялық қызмет көрсету
Экскурсионное обслуживание
25
Көңiл көтеру және демалыс саласындағы қызмет
көрсетулер (казино, ойын автоматтары, демалыс
саябақтары)
Услуги в области развлечения и отдыха (казино,
игровые автоматы, парки отдыха)
26
Қаржы және сақтандыру қызметтері
Финансовые услуги и страхование
27
Жер үсті және әуе көлiгі жабдықтарын
(велосипедтер, планерлер, әуе шарлары) жалға
алу
Аренда наземного и воздушного транспортного
оборудования (велосипеды, планеры, воздушные шары)
28
Қысқы, су спорты түрлеріне арналған
жабдықтарды жалға алу
Аренда оборудования для зимних, водных видов спорта
29
Туристiк құрал-саймандарды және жағажай
жабдықтарын жалға алу
Аренда туристского снаряжения и пляжного
оборудования
30
Өзге тауарларды (салт мiнетiн аттарды,
фотокамераларды) жалға алу
Аренда прочих товаров (лошадей для верховой езды,
фотокамер)
31
Балық, аң аулауға лицензияларды ресiмдеу
Оформление лицензий на лов рыбы, охоту
32
Виза ресiмдеу
Оформление виз
33
Жолсеріктердің қызмет көрсетулері (тауға
шығуда, аң және балық аулауда)
Услуги проводников (в горах, на охоте и рыбной
ловле)
34
Басқа топтамаларға енгізілмеген қызметтерге
жұмсалған өзге де шығындар
Прочие расходы на услуги, не включенные в другие
группы
ЫНТЫМАҚТАСТЫҒЫҢЫЗ ҮШІН АЛҒЫС АЙТАМЫЗ!
БЛАГОДАРИМ ЗА СОТРУДНИЧЕСТВО!
Приложение 6 к приказу
и.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 14 июля 2011 года № 162
Приложение 12
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 21 июля 2010 года № 186
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Анкета обследования посетителей"

6. Сiздiң сапарыңыздың ұзақтығы қандай?
Какова продолжительность Вашей поездки?
6.1. Өткiзiлген түндердiң саны      6.2. Бiр күндiк
Количество проведенных ночей          Однодневная
7. Сiздiң сапарыңыздың басты мақсаты қандай болды?
Какова главная цель Вашей поездки?
7.1. Бос уақыт, рекреация және демалыс    7.2. Емделу
Досуг, рекреация и отдых                         Лечение
7.3. Таныстар және туысқандарға бару  7.4. Дін, қажылық
Посещение знакомых и родственников       Религия, паломничество
7.5. Іскерлік және кәсіби мақсаттар
Деловые и профессиональные цели
7.6. Өзгелері мақсатар
Прочие цели
8. Сіз көліктің қандай түрін пайдаландыңыз?
Какой вид транспорта Вы использовали?
8.1. Әуе көлігі            8.2. Темір жол көлігі
Воздушный транспорт             Железнодорожный транспорт
8.3. Су көлігі             8.4. Қалааралық автобустар
Водный транспорт                Междугородние автобусы
8.5. Жеке автомашиналар    8.6. Жеңіл автокөлік
Частные автомашины              Легковой автомобиль
8.6.1. Жеке меншік автокөлігі
Собственный автомобиль
8.6.2. Жалға алынған автокөлік
Арендованный автомобиль
9. Сапар кезіндегі қызмет көрсетулерге кеткен шығындарды көрсетіңіз, теңге
Укажите расходы на услуги во время поездки, тенге
Атауы
Наименование
Шығындар Расходы
Қазақстан аумағында шетелге шығу кезіндегі шығыстар
Расходы на территории Казахстана при поездке за границу
А
Б
1
2
1
Барлығы
Всего
2
Билеттерді кассаларда сатып алу және брондау, автобус станцияларындағы жүк сақтау камераларын пайдалану
Покупка и бронирование билетов в кассах, использование камер хранения багажа на автобусных станциях
3
Билеттерді кассаларда сатып алу және брондау, темір жол станцияларындағы жүк сақтау камераларын пайдалану
Покупка и бронирование билетов в кассах, использование камер хранения багажа на железнодорожных станциях
4
Билеттерді кассаларда сатып алу және брондау, әуежайдағы жүк сақтау камераларын пайдалану
Покупка и бронирование билетов в кассах, использование камер хранения багажа в аэропортах
5
Автокөлік құралдарына арналған гараждарды жалға алу
Аренда гаражей для автотранспортных средств
6
Теңіз көлігімен тасымалдауға байланысты жолаушыларға қызмет көрсетулер
Пассажирские услуги по перевозке морским транспортом
7
Көлік құралдарына жанармай құю
Заправка транспортных средств горючим
8
Жүргiзушiсiз жеңiл автокөлiктер мен жеңiл автофургондарды жалға алу
Аренда легковых автомобилей и легких автофургонов без водителя
9
Жүргізушісіз мотоциклдерді, «дөңгелекті саяжайларды» және үйлер - автотіркемелерді жалға алу
Аренда мотоциклов, «дач на колесах» и домов-автоприцепов без водителей
10
Жолаушылар кемелерін экипажсыз жалға алу (соның ішінде катерлерді)
Аренда пассажирских судов без экипажа (в том числе катеров)
11
Операторсыз жолаушылар әуе кемелерін (мысалы, тік ұшақтар, ұшақтар) жалға алу
Аренда пассажирских воздушных судов (например, вертолетов, самолетов) без оператора
12
Техникалық қызмет көрсету және ағымдағы жөндеу
Техническое обслуживание и текущий ремонт
13
Қонақ үйлер және өзге де орналастыру орындарының қызметтері
Услуги гостиниц и прочих средств размещения
14
Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарының қызметтері
Услуги предприятий общественного питания
15
Мұражайларға бару
Посещение музеев
16
Кинотеатрларға, театрларға, концерттерге бару
Посещение кинотеатров, театров, концертов
17
Ботаникалық және зоологиялық бақтарға, табиғи қорықтарға бару
Посещение ботанических и зоологических садов, природных заповедников
18
Боулинг-клубтарға бару
Посещение боулинг-клубов
19
Фитнес-клубтарға бару
Посещение фитнес-клубов
20
Спорт кешендеріне бару
Посещение спортивных комплексов
21
Сауықтыру орталықтарына бару
Посещение оздоровительных центров
22
Массаж қызметтері
Массажные услуги
23
Дүкендерге бару
Посещение магазинов
24
Экскурсиялық қызмет көрсету
Экскурсионное обслуживание
25
Көңiл көтеру және демалыс саласындағы қызмет көрсетулер (казино, ойын автоматтары, демалыс саябақтары)
Услуги в области развлечения и отдыха (казино, игровые автоматы, парки отдыха)
26
Қаржы және сақтандыру қызметтері
Финансовые услуги и страхование
27
Жер үсті және әуе көлiгі жабдықтарын (велосипедтер, планерлер, әуе шарлары) жалға алу
Аренда наземного и воздушного транспортного оборудования (велосипеды, планеры, воздушные шары)
28
Қысқы, су спорты түрлеріне арналған жабдықтарды жалға алу
Аренда оборудования для зимних, водных видов спорта
29
Туристiк құрал-саймандарды және жағажай жабдықтарын жалға алу
Аренда туристского снаряжения и пляжного оборудования
30
Өзге тауарларды (салт мiнетiн аттарды, фотокамераларды) жалға алу
Аренда прочих товаров (лошадей для верховой езды, фотокамер)
31
Балық, аң аулауға лицензияларды ресiмдеу
Оформление лицензий на лов рыбы, охоту
32
Виза ресiмдеу
Оформление виз
33
Жолсеріктердің қызмет көрсетулері (тауға шығуда, аң және балық аулауда)
Услуги проводников (в горах, на охоте и рыбной ловле)
34
Басқа топтамаларға енгізілмеген қызметтерге жұмсалған өзге де шығындар
Прочие расходы на услуги, не включенные в другие группы
ЫНТЫМАҚТАСТЫҒЫҢЫЗ ҮШІН АЛҒЫС АЙТАМЫЗ!
БЛАГОДАРИМ ЗА СОТРУДНИЧЕСТВО !
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төрағасының м.а.
2011 жылғы 14 маусымдағы
№ 162 бұйрығына 6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының міндетін
атқарушының
2010 жылғы 21 шілдедегі
№ 186 бұйрығына 12-қосымша

(код 0972103, индекс Н-060, периодичность полугодовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета обследования посетителей" (код 0972103, индекс Н-060, периодичность полугодовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной анкеты обследования:
1) посетитель - это путешественник, совершающий поездку в какое-либо основное место назначения, находящееся за пределами его/ее обычной среды, на срок менее года с любой главной целью (деловая поездка, отдых или иная личная цель), за исключением цели трудоустройства на предприятие, зарегистрированное в стране или месте посещения;
2) въездной туризм - путешествия в пределах Республики Казахстан лиц, не проживающих постоянно на ее территории;
3) выездной туризм - путешествие граждан Республики Казахстан и лиц, постоянно проживающих в Республике Казахстан, в другую страну;
4) внутренний туризм - путешествие в пределах Республики Казахстан граждан Республики Казахстан и лиц, постоянно проживающих на ее территории;
5) резиденты - юридические или физические лица, имеющие гражданство Республики Казахстан, а также подавшие заявление о приеме в гражданство Республики Казахстан или о разрешении постоянного проживания в Республике Казахстан без приема в гражданство согласно Кодексу Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 10 декабря 2008 года № 99-IV;
6) нерезиденты - юридические и физические лица, действующие в одном государстве, но постоянно зарегистрированные и проживающие в другом.
Согласно Кодексу Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 10 декабря 2008 года № 99-IV к нерезидентам относятся: юридические и физические лица, которые не становятся резидентами в году, следующем за годом, в котором заканчивается пребывание в Республике Казахстан;
7) досуг, рекреация и отдых – осмотр достопримечательностей, посещение природных и искусственных объектов, посещение спортивных или культурных мероприятий, непрофессиональные занятия спортом (лыжи, верховая езда, гольф, теннис, подводное плавание, серфинг, пешие походы, ориентирование, альпинизм и так далее); отдых на пляже, использование плавательных бассейнов и любых мест отдыха и развлечений, круизы, азартные игры, выезд в молодежные летние лагеря, дома отдыха, проведение медового месяца;

«Келушiлерді зерттеу сауалнамасы» (коды 0972103, индексі Н-060 кезеңділігі жарты жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Келушiлерді зерттеу сауалнамасы» (коды 0972103, индексі Н-060 кезеңділігі жарты жылдық) (бұдан әрi нұсқауық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы сауалнаманы толтыру мақсатында қолданылады:
1) келушi – елде немесе бару орнында тіркелген кәсіпорынға жұмысқа орналасу мақсатын қоспағанда кез-келген басты мақсатпен (іскерлік сапар, демалу, немесе басқа да жеке мақсат) бір жылдан кем мерзімге оның әдеттегі ортасынан тыс орналасқан қандай да бір негізгі мақсатты орынға сапар шегетін саяхатшы;
2) келу туризміҚазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұрмайтын адамдардың оның аумағаның шегіндегі саяхаты;
3) шығу туризмі Қазақстан Республикасының азаматтары мен Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын адамдардың басқа елге саяхаты;
4) ішкi туризм – Қазақстан Республикасы азаматтары мен оның аумағында тұрақты тұратын адамдардың Қазақстан Республикасының шегіндегі саяхаты;
5) резиденттер - Қазақстан Республикасының азаматтығы бар заңды немесе жеке тұлға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы азаматтығына қабылдау туралы немесе Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдаусыз тұрақты өмір сүруге рұқсат беру туралы өтініш бергендер, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 100-IV «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» кодексіне сәйкес;
6) резидент еместер - бір мемлекетте әрекет ететін, бірақ басқа мемлекетте тіркелген және өмір сүретін заңды немесе жеке тұлғалар. Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 100-IV «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» кодексіне сәйкес резидент еместерге Қазақстан Республикасында болуы аяқталатын жылдан кейінгі жылда резидент болмайтын жеке және заңды тұлғалар;
7) бос уақыт, рекреация және демалыс – көз тартарлық жерлерді қарау, табиғи және жасанды объектілерге бару, спорттық немесе мәдени іс-шараларда болу, спортпен кәсіби емес айналысу (шаңғы, атқа салт міну, гольф, теннис, су асты жүзу, серфинг, жаяу сапарлар, бағдарлау, альпинизм және т.с.с.); жағажайда демалу, жүзу бассейндерін және басқа да демалыс және көңіл көтеру орындарын пайдалану, круиздер, құмар ойындары, жастар жазғы лагерьлеріне шығу, демалыс үйлері, бал айын өткізу;

8) лечение – получение услуг больниц, клиник, санаториев для послебольничного долечивания и более общего спектра медицинских и социальных учреждений, посещение морских, спа- и других курортов, а также иных специализированных учреждений для получения медицинского обслуживания, основанного на медицинском консультировании, включая косметическую хирургию с применением медицинского оборудования и услуг. Эта категория включает только краткосрочное лечение, поскольку длительное лечение, требующее пребывания в лечебном учреждении в течение года и более, не относится к сфере туризма;
9) религия, паломничество – посещение религиозных собраний и мероприятий, паломничество;
10) деловые и профессиональные цели – деятельность самостоятельно занятых лиц и наемных работников, если она не имеет признаков наличия явных или подразумеваемых отношений трудового найма с производителем-резидентом в посещаемой стране или месте, деятельность инвесторов, бизнесменов. Эта категория также включает:
участие в совещаниях, конференциях или конгрессах, торговых ярмарках и выставках;
чтение лекций, выступление с концертами, представлениями и спектаклями;
рекламирование, закупка, продажа или покупка товаров и услуг от имени производителей-нерезидентов (посещаемой страны или места);
участие в миссиях иностранных правительств в качестве дипломатов, военнослужащих или сотрудников международных организаций, за исключением случаев, когда они находятся в долгосрочной командировке в посещаемой стране;
участие в миссиях неправительственных организаций;
участие в научных прикладных или фундаментальных исследованиях;
составление программ туристических путешествий, заключение договоров на предоставление услуг по размещению и транспортных услуг, работа в качестве гидов или других работников сферы туризма в интересах агентств-нерезидентов (посещаемой страны или места);
участие в профессиональных спортивных мероприятиях;
посещение формальных или неформальных курсов профессиональной подготовки без отрыва от производства;
работа в составе экипажа/команды на частных средствах транспорта (корпоративный самолет, яхта);
11) прочие цели - работа в качестве добровольцев (не включенная в другие категории), изучение возможностей трудоустройства, иммиграции, осуществление любых других видов временной неоплачиваемой деятельности, не включенных в другие категории;
12) частные автомашины - транспортные средства (машины) вместимостью до 8 человек, исключительной или основной деятельностью которых является организация экскурсий на автобусах или на аналогичных транспортных средствах для посетителей или групп на основе платы за индивидуальное место.

8) емделу – ауруханадан кейінгі емдеуді аяқтау үшін және медициналық және әлеуметтік мекемелердің неғұрлым жалпы спектрі үшін аурухана, клиника, санаторийлер қызметтерін алу, медициналық жабдықтар мен қызметтерді қолдану арқылы косметологиялық хирургияны қоса, медициналық кеңес беруге негізделген, медициналық қызмет көрсетулерді алу үшін теңіз, -спа және басқа курорттарға, сондай-ақ басқа да мамандандырылған мекемелерге бару. Емдеу мекемесінде бір жыл немесе одан көп болуды талап ететін ұзақ емделу туризм саласына жатпайтындықтан, бұл санат тек қысқа мерзімді емделуді қамтиды;
9) дін, қажылық – діни жиындар мен іс-шараларға қатысу, қажылық;
10) іскерлік және кәсіби мақсаттар – егер келген елінде немесе орнында өндіруші-резидентпен анық немесе тұспалданатын еңбек жалгерлік қатынастар белгілері болмаса, өз бетінше жұмыспен қамтылған тұлғалардың және жалдамалы жұмыскерлердің қызметі, инвесторлардың, бизнесмендердің қызметі. Сондай-ақ бұл санатқа қосылатындар:
кеңестерге, конференцияларға немесе конгресстерге, сауда жәрмеңкелеріне, көрмелерге қатысу;
лекциялар оқу, концерттер, қойылымдар мен спектакльдер қою;
өндіруші-резидент еместер (елге немесе орынға келген) атынан тауарлар мен қызметтерді жарнамалау, сатып алып қою, сату немесе сатып алу;
олардың келген елінде ұзақ мерзімді іс-сапарларда болған жағдайларды қоспағанда шетел үкіметінің арнаулы уәкілдігіне дипломаттар, әскери қызметшілер немесе халықаралық ұйымдар қызметкерлері ретінде қатысу;
үкіметтік емес ұйымдардың арнаулы уәкілдігіне қатысу;
ғылыми қолданбалы немесе іргелі зерттеулерге қатысу;
туристік саяхаттар бағдарламаларын жасау, орналастыру және көліктік қызметтер бойынша қызмет көрсетулер ұсынуға шарттар жасау, резидент емес агенттіктер мүддесінде (келген елінің немесе орынның) гидтердің немесе туризм саласының басқа қызметкерлері ретіндегі жұмыс;
кәсіби спорт іс-шараларында қатысу;
формалдық немесе формалды емес кәсіби дайындық курстарына өндірістен алыстамай бару;
жеке көлік құралымен (корпоративті ұшақ, яхта экипаж/команда құрамында жұмыс;
11) өзге де мақсаттар - еріктілер ретінде (басқа санаттарға қосылмаған) жұмыс, иммиграцияның жұмысқа орналасу мүмкіндіктерін игеру, басқа санаттарға қосылмаған төленбейтін уақытша қызметтердің кез-келген басқа да түрлерін жүзеге асыру;
12) жеке автомашиналар - айрықша немесе негізгі қызметі келушілер немесе топтар үшін әрбір жеке орынға ақы төлеу негізінде автобустарда немесе осыған ұқсас көлік құралдарында экскурсия ұйымдастыру болып табылатын сыйымдылығы 8 адамға дейінгі көлік құралдары (машиналар).

3. Сбор информации осуществляется лицами, уполномоченными на проведение данного обследования методом случайной выборки, на основе личных опросов посетителей. В анкете знаком   указывается выбранный вариант ответа.
4. При заполнении статей расходов допускается указание приблизительной суммы.
5. Туристские расходы определяются как общая сумма потребительских расходов, которые производятся посетителем или от его имени, при подготовке и в ходе своей поездки и пребывания в месте назначения.
6. К финансовым услугам и страхованию относятся услуги по:
обеспечению пластиковых карт во время поездок;
ссудам на поездки;
ссудам на транспортные средства;
страхованию жизни во время путешествий;
страхованию от несчастных случаев во время путешествий;
медицинскому страхованию во время путешествий;
страхованию частных автомобилей;
связанные с обменом иностранной валюты.
7. Арифметико-логический контроль:
Если отмечена строка 4.1. раздела 4, то заполняется графа 1 и графа 2 раздела 9.
Если отмечена строка 4.2. раздела 4, то заполняется только графа 1 раздела 9.

3. Ақпаратты жинау осы зерттеуді жүргізуге уәкілетті тұлғалармен кездейсоқ іріктеу әдісімен келушілердің жеке пікіртерімі негізінде жүзеге асырылады. Сауалнамада "" белгісімен тиісті нұсқасы белгіленеді.
4. Шығыс баптарын толтырған кезде жуық соманы көрсетуге жол беріледі.
5. Туристiк шығыстар өзінің сапарына дайындық кезінде және келген жерінде болу барысында келуші жүргізетін немесе оның атынан жүргізілетін тұтыну шығыстарының жалпы сомасы ретінде анықталады.
6. Қаржылық қызметтер және сақтандыруға мына:
сапар кезінде пластикалық картамен қамтамасыз ету бойынша;
сапарға шығуға несие алу бойынша;
көлік құралдарына несие алу бойынша;
саяхат кезінде өмірді сақтандыру;
саяхат кезінде жазатайым жағдайлардан сақтандыру;
саяхат кезінде медициналық сақтандыру;
жеке меншік автокөліктерді сақтандыру;
шетел валютасын ауыстыру бойынша қызметтер жатады.
7. Арифметика - логикалық бақылау:
Егер 4 - бөлімнің 4.1. - жолы белгіленген болса, 9-бөлімнің 1 және 2 бағандары толтырылуы тиіс.
Егер 4 - бөлімнің 4.2. - жолы белгіленген болса, 9-бөлімнің тек 1 бағаны толтырылуы тиіс.