Об утверждении Правил передачи объектов коммунального имущества в доверительное управление
Постановление акимата Костанайской области от 14 октября 2011 года № 413. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 16 ноября 2011 года № 3785. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 26 февраля 2014 года № 52
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 26.02.2014 № 52 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 3 статьи 75 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила передачи объектов коммунального имущества в доверительное управление.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               С. Кулагин
Утверждены
постановлением акимата
от 14 октября 2011 года № 413
Правила передачи объектов коммунального имущества в доверительное управление
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" (далее – Закон) и определяют порядок передачи коммунального имущества в доверительное управление, в том числе порядок проведения тендера, заключения договоров с доверительными управляющими и осуществления контроля за исполнением обязательств по договорам доверительного управления.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) орган управления – уполномоченный орган соответствующей отрасли (сферы), осуществляющий права владения и пользования государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале) акционерного общества (товарищества с ограниченной ответственностью) и/или управление коммунальным государственным предприятием;
2) коммунальное имущество – имущество административно-территориальных единиц (области, района, города областного значения);
3) учредитель доверительного управления коммунальным имуществом (далее учредитель) – исполнительный орган, уполномоченный местным исполнительным органом (акиматом) области, района, города областного значения на управление коммунальным имуществом;
4) объект – имущественный комплекс государственного предприятия, ценные бумаги, имущественные права (доли участия в уставном капитале), деньги, принадлежащие государству, а также иное государственное коммунальное имущество, выступающее объектом договора доверительного управления в случаях, предусмотренных Гражданским кодексом Республики Казахстан и иными законами Республики Казахстан;

Коммуналдық мүлік объектілерін сенімгерлікпен басқаруға беру Қағидасын бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2011 жылғы 14 қазандағы № 413 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 16 қарашада № 3785 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 52 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 26.02.2014  № 52 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 75-бабының 3-тармағына сәйкес Қостанай облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған коммуналдық мүлік объектілерін сенімгерлікпен басқаруға беру қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                С. Кулагин
Әкiмдіктің
2011 жылғы 14 қазандағы
№ 413 қаулысымен бекiтiлген
Коммуналдық мүлік объектілерін сенімгерлікпен басқаруға беру ҚАҒИДАСЫ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқаруға беру тәртібін, соның ішінде тендер өткізу, сенімгерлікпен басқарушылармен шарттар жасасу және сенімгерлікпен басқарудың шарттары бойынша міндеттердің орындалуын бақылауды жүзеге асыру тәртібін анықтайды.
2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) басқару органы – акционерлік қоғам (жауапкершілігі шектеулі серіктестік) акцияларының мемлекеттік пакетін (жарғылық капиталындағы қатысу үлесін) иелену және пайдалану құқығын және/немесе коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынды басқаруды жүзеге асыратын тиісті саланың (аясының) уәкілетті органы;
2) коммуналдық мүлік – әкімшілік-аумақтық бөліністердің (облыстың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың) мүлкі;
3) коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы (бұдан әрі – құрылтайшы) – коммуналдық мүлікті басқаруға облыстың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органымен (әкімдігімен) уәкілетті атқарушы орган;
4) объект – мемлекеттік кәсіпорынның мүліктік кешені, мемлекетке тиесілі бағалы қағаздар, мүліктік құқықтар (жарғылық капиталдағы қатысу үлестері), ақша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген жағдайларда сенімгерлікпен басқару шартының объектісі болып табылатын өзге мемлекеттік коммуналдық мүлік;

5) цена продажи – стоимость объекта в случае принятия решения о передаче его в доверительное управление с правом последующего выкупа, определяемая учредителем на основании отчета об оценке оценщика в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности и рекомендации тендерной комиссии;
6) доверительный управляющий – физические лица и негосударственные юридические лица, заключившие договор доверительного управления с учредителем доверительного управления коммунальным имуществом;
7) победитель тендера – участник тендера, который по заключению тендерной комиссии предложил наилучшие условия;
8) тендерная комиссия – комиссия, созданная местным исполнительным органом либо учредителем доверительного управления коммунальным имуществом для организации и проведения тендера по передаче объекта в доверительное управление;
9) участник тендера – физическое или юридическое лицо, допущенное к участию в тендере;
10) тендер – форма конкурсных торгов по передаче в доверительное управление объекта, при которой учредитель доверительного управления коммунальным имуществом обязуется на основе предложенных им условий заключить договор с победителем тендера;
11) договор – договор доверительного управления объектом, заключенный между учредителем доверительного управления коммунальным имуществом и доверительным управляющим.
2. Порядок передачи объекта в доверительное управление
3. Передача объектов в доверительное управление осуществляется двумя способами:
1) без права последующего выкупа;
2) с правом последующего выкупа.
4. Решение о передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа принимается в интересах административно-территориальной единицы местным исполнительным органом.
Основанием принятия решения доверительного управления является:
с правом выкупа - нецелесообразность использования коммунального имущества в государственных целях;
без права выкупа - производственная необходимость, сохранность и оздоровление объектов.
5. Передача объектов в доверительное управление без права последующего выкупа осуществляется в следующих видах:
1) без проведения тендера;
2) на тендерной основе.
6. Решение о виде передачи объектов коммунального имущества в доверительное управление принимается учредителем.
7. В случае учреждения доверительного управления объектом с правом последующего выкупа проведение тендера является обязательным.
8. В отдельных случаях передача объектов в доверительное управление содержит особенности:
1) передача объектов памятников истории и культуры местного значения, являющихся государственной собственностью, производится физическим и юридическим лицам без права последующего выкупа при условии получения охранного обязательства;

5) сату бағасы – кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлікпен басқаруға беру туралы шешім қабылданған жағдайда, Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес бағалаушының бағалау туралы есебі және тендерлік комиссияның ұсынымы негізінде айқындалатын объектінің құны;
6) сенімгерлікпен басқарушы – коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысымен сенімгерлікпен басқару шартын жасасқан жеке тұлғалар және мемлекеттік емес заңды тұлғалар;
7) тендер жеңімпазы – тендерлік комиссияның қорытындысы бойынша ең жақсы шарттарды ұсынған тендерге қатысушы;
8) тендерлік комиссия – жергілікті атқарушы органы немесе коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы объектіні сенімгерлікпен басқаруға беру жөніндегі тендерді ұйымдастыру және өткізу үшін құрған комиссия;
9) тендерге қатысушы – тендерге қатысуға жіберілген жеке немесе заңды тұлға;
10) тендер – коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы оларға ұсынылған талаптар негізінде тендер жеңімпазымен шарт жасасуға міндеттенетін объектіні сенімгерлікпен басқаруға беру бойынша конкурстық сауда-саттықтың түрі;
11) шарт – коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы мен сенімгерлікпен басқарушының арасында жасалатын объектіні сенімгерлікпен басқару шарты.
2. Объектіні сенімгерлікпен басқаруға берудің тәртібі
3. Объектілерді сенімгерлікпен басқаруға беру екі тәсілмен жүргізіледі:
1) кейіннен сатып алу құқығынсыз;
2) кейіннен сатып алу құқығымен.
4. Объектіні кейіннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенімгерлікпен басқаруға беру туралы шешімді әкімшілік-аумақтық бөліністің мүддесінде жергілікті атқарушы органы қабылдайды.
Сенімгерлікпен басқарудың шешімді қабылдау негіздемесі:
сатып алу құқығымен – коммуналдық мүлікті мемлекеттік мақсаттарда пайдаланудың жөнсіздігі;
сатып алу құқығынсыз – объектінің өндірістік қажеттілігі, сақтаулығы және сауығуы болып табылады.
5. Объектілерді кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлікпен басқаруға беру мынадай түрлерде:
1) тендерді өткізбестен;
2) тендерлік негізде жүзеге асырылады.
6. Коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқаруға беру түрі туралы шешімді құрылтайшы қабылдайды.
7. Кейіннен сатып алу құқығымен объектіні сенімгерлікпен басқаруды құрған жағдайда тендерді өткізу міндетті болып табылады.
8. Объектілерді сенімгерлікпен басқаруға берудің кейбір жағдайларында ерекшеліктер бар:
1) мемлекеттік меншік болып табылатын жергілікті маңыздағы тарихи және мәдени ескерткіштердің объектілерін беруді күзету міндетін алған жағдайда кейіннен сатып алу құқығынсыз жеке және заңды тұлғалар жүргізеді;

2) передача объектов инженерных сетей коммуникаций эксплуатирующим организациям производится в интересах выгодоприобретателя при условии содержания сетей коммуникаций в надлежащем состоянии за счет средств доверительного управляющего;
3) передача объектов некоммерческим организациям, осуществляющим свою деятельность в рамках государственных программ (государственного заказа, концепции, плана), имеющих социальную направленность, производится без права последующего выкупа, без проведения тендера и без финансовой выгоды, на условиях содержания и сохранности доверенного имущества;
4) передача объектов, до передачи их в счет оплаты уставного капитала юридических лиц, производится этим юридическим лицам без права последующего выкупа, без проведения тендера.
9. Доверительное управление объектом возникает (учреждается) на основании сделки по договору, заключаемому в соответствии с типовым договором, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2011 года № 700 "Об утверждении Правил передачи республиканского имущества в доверительное управление".
10. Учредитель в целях учреждения доверительного управления коммунальным имуществом осуществляет подготовку объекта к передаче, организует тендер, заключает договор доверительного управления с доверительным управляющим, осуществляет контроль за исполнением условий договора доверительного управления.
11. Условия передачи объекта в доверительное управление определяются в соответствии с нормативными правовыми актами, определяющими порядок оформления сделок с государственным имуществом.
12. При предоставлении объекта в доверительное управление без проведения тендера к заявлению на предоставление объекта в доверительное управление заинтересованного лица, подаваемой в произвольной форме, прилагаются следующие документы:
1) письменное согласие балансодержателя на предоставление объекта в доверительное управление;
2) обоснование потребности в объекте;
3) для юридических лиц – копии справки либо свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации), учредительных документов (учредительный договор и устав) с обязательным предъявлением оригинала для сверки либо нотариально засвидетельствованные копии указанных документов;
для физических лиц – копию документа, удостоверяющего личность физического лица с обязательным предъявлением оригинала для сверки либо нотариально засвидетельствованную копию указанного документа.
В случае ходатайства коммунального юридического лица (балансодержателя) на представление его объекта коммуникаций в доверительное управление обслуживающей организации частной формы собственности к ходатайству прилагаются согласие этой организации и копии ее правоустанавливающих документов, обоснование передачи, копии документов, подтверждающие право государственной коммунальной собственности передаваемого объекта.

2) пайдаланушы ұйымдарға коммуникациялардың инженерлік желі объектілерін беру сенімгерлікпен басқарушының қаражаты есебінен осы күйінде коммуникация желілерін ұстау шарттарында пайда алушының мүддесінде жүргізіледі;
3) объектілерді өзінің қызметін мемлекеттік бағдарламалар (мемлекеттік тапсырыс, тұжырымдама, жоспар) шеңберінде жүзеге асыратын, әлеуметтік бағыты бар, коммерциялық емес ұйымдарға беру кейіннен сатып алу құқығынсыз, тендерді өткізбестен және қаржылық пайдасыз, сеніп тапсырылған мүлікті сақтау және ұстау шарттарында жүргізіледі;
4) объектілерді заңды тұлғалардың жарғылық капиталының төлем есебіне бергенге дейін, оларды беру осы заңды тұлғалармен кейіннен сатып алу құқығынсыз, тендерді өткізбестен жүргізіледі;
9. Объектіні сенімгерлікпен басқару "Республикалық мүлікті сенімгерлікпен басқаруға беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 24 маусымдағы № 700 қаулысымен бекітілген үлгілік шартқа сәйкес жасалған шарт бойынша мәміле негізінде туындайды (құрылады).
10. Құрылтайшы коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқаруды құру мақсатында объектіні беруге дайындықты жүзеге асырады, тендерді ұйымдастырады, сенімгерлікпен басқарушымен сенімгерлікпен басқару шартын жасасады, сенімгерлікпен басқару шарты талаптарының орындалуына бақылауды жүзеге асырады.
11. Объектіні сенімгерлікпен басқаруға беру шарты мемлекеттік мүлікпен мәмілені рәсімдеу тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық актілерге сәйкес анықталады.
12. Объектіні сенімгерлікпен басқаруға тендер өткізбестен берген кезде мүдделі тұлғаның ерікті түрде берілетін объектіні сенімгерлікпен басқаруға беру өтініміне мынандай құжаттар қоса беріледі:
1) баланс ұстаушының объектіні сенімгерлікпен басқаруға беруге жазбаша келісімі;
2) объектінің қажеттілігіне негіздеме;
3) заңды тұлғалар үшін – салыстыру үшін міндетті түрде түпнұсқасын көрсете отырып, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің, құрылтай құжаттарының (құрылтай шарты және жарғы) көшірмелері не аталған құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмелері;
жеке тұлғалар үшін – салыстыру үшін міндетті түрде түпнұсқасын көрсете отырып, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не аталған құжаттың нотариалдық куәландырылған көшірмесі.
Коммуналдық заңды тұлға (баланс ұстаушы) өзінің коммуникация объектісін жеке меншік нысанында қызмет көрсететін ұйымның сенімгерлікпен басқаруына беруге өтініш білдірген жағдайда, өтінішке осы ұйымның келісімі мен оның құқығын белгілейтін құжаттардың көшірмелері, беру негіздемесі, берілетін объектінің мемлекеттік коммуналдық меншік құқығын растайтын құжаттарының көшірмелері қоса беріледі.

Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным постановлением акимата Костанайской области от 01.04.2013 № 129 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Заявление на предоставление объекта в доверительное управление, при предоставлении объекта в доверительное управление без проведения тендера, рассматривается учредителем доверительного управления коммунальным имуществом не более тридцати календарных дней.
14. При предоставлении объекта в доверительное управление без проведения тендера договор с доверительным управляющим заключается учредителем доверительного управления коммунальным имуществом не позднее десяти календарных дней со дня принятия решения о предоставлении объекта в доверительное управление местным исполнительным органом.
3. Тендерная комиссия
15. Для организации и проведения тендера учредитель образует постоянную тендерную комиссию, в состав которой включаются представители учредителя, Министерства финансов Республики Казахстан и других заинтересованных государственных органов, финансируемых из местного бюджета по согласованию. Число членов тендерной комиссии составляет не менее 5 человек. Председатель комиссии является представителем учредителя при передаче областного коммунального имущества. При передаче районного коммунального имущества председателем комиссии является представитель местного исполнительного органа (заместитель акима).
Решения комиссии принимаются простым большинством голосов от общего числа присутствующих членов комиссии. При равенстве голосов, голос Председателя является решающим.
16. Тендерная комиссия осуществляет следующие функции:
1) рекомендует цену продажи объекта на основании отчета об оценке стоимости объекта, предоставленного оценщиком, в случае предоставления объекта с правом последующего выкупа;
2) определяет условия тендера;
3) определяет размер гарантийного взноса;
4) проводит тендер;
5) объявляет результаты тендера.
17. Секретарь тендерной комиссии является представителем учредителя и не является членом комиссии. Секретарь тендерной комиссии готовит необходимые документы для организации и проведения тендера и оформляет протокол тендерной комиссии.
4. Подготовка к передаче объекта в доверительное управление
18. До публикации информационного сообщения по объекту доверительного управления формируется пакет документов, включающий сведения об объекте.
Подготовку к передаче объекта в доверительное управление осуществляет учредитель доверительного управления коммунальным имуществом.

Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 01.04.2013 № 129 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
13. Объектіні тендер өткізбестен сенімгерлікпен басқаруға беру кезінде объектіні сенімгерлікпен басқаруға беруге өтінішті коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы отыз жұмыс күнтізбелік күнінен аспайтын мерзімде қарастырады.
14. Объектіні тендер өткізбестен сенімгерлікпен басқаруға беру кезінде сенімгерлікпен басқарушымен коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы жергілікті атқарушы органы объектіні сенімгерлік басқаруға беру туралы шешімді қабылдаған күнінен бастап он күнтізбелік күннен кешіктірмей жасалады.
3. Тендерлік комиссия
15. Тендерді ұйымдастыру және өткізу үшін құрылтайшы тұрақты тендерлік комиссияны құрады, оның құрамына келісім бойынша құрылтайшының, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің және басқа да жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мүдделі мемлекеттік органдардың өкілдері енгізіледі. Тендерлік комиссия мүшелерінің саны кемінде 5 адамнан құрылады. Комиссияның төрағасы облыстық коммуналдық мүлікті берген кезінде құрылтайшының өкілі болып табылады. Аудандық коммуналдық мүлікті берген кезінде комиссияның төрағасы жергілікті атқарушы органның өкілі (әкімнің орынбасары) болып табылады.
Комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің көпшілік қарапайым дауыстарымен қабылданады. Егер дауыстар тең болса, Төрағаның дауысы шешуші болады.
16. Тендерлік комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) объектіні кейіннен сатып алу құқығымен берген жағдайда, бағалаушымен берілген объектіні бағалау құны туралы есеп негізінде объектінің сату бағасын ұсынады;
2) тендер шарттарын айқындайды;
3) кепілді жарнаның мөлшерін айқындайды;
4) тендер өткізеді;
5) тендердің нәтижесін хабарлайды.
17. Тендерлік комиссияның хатшысы құрылтайшының өкілі болып табылады және комиссияның мүшесі болып табылмайды. Тендерлік комиссияның хатшысы тендерді ұйымдастыру және өткізу үшін қажетті құжаттарды дайындайды және тендерлік комиссияның хаттамасын ресімдейді.
4. Объектіні сенімгерлікпен басқаруға беруге дайындау
18. Сенімгерлікпен басқарудың объектісі бойынша ақпараттық хабарландыруды жарияланғанға дейін объект туралы мәліметті енгізетін құжаттар топтамасын жинастырады.
Объектіні сенімгерлікпен басқаруға беруге дайындауды коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы жүзеге асырады.

19. Орган управления представляет учредителю доверительного управления коммунальным имуществом учредительные документы юридического лица, акции (доли) либо имущественный комплекс которого являются объектом, полную информацию о финансово-хозяйственной деятельности за последние три года, предложение об установлении условия по передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа.
По иным объектам орган управления предоставляет учредителю доверительного управления коммунальным имуществом характеристику объекта, сведения о балансовой стоимости объекта и предложение об установлении условий по передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа.
20. Должностные лица коммунальных юридических лиц, объекты которых выступают объектом передачи в доверительное управление, по запросу учредителя в определяемые им сроки представляют сведения, необходимые для подготовки объекта к передаче в доверительное управление, и несут ответственность за достоверность представляемых сведений.
21. При подготовке к проведению тендера учредитель обеспечивает своевременную публикацию информационного сообщения, проводит прием и регистрацию заявок на участие в тендере, обеспечивает оценку стоимости объекта в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности (в случае передачи объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа), передает поступившие материалы на рассмотрение тендерной комиссии.
22. Информационное сообщение о проведении тендера публикуется учредителем в периодических печатных изданиях на государственном и русском языках не менее чем за 15 календарных дней до его проведения, а при передаче акций акционерных обществ и долей участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью - не менее чем за 30 календарных дней до его проведения.
Информационное сообщение содержит сведения о дате, времени, месте проведения тендера, способе доверительного управления (с правом, без права последующего выкупа), сведения об объекте и его цене, условиях тендера, порядке проведения тендера, порядке оформления участия в тендере, размере гарантийного взноса и банковских реквизитах учредителя, условиях определения лица, выигравшего тендер, сведения о телефоне и месте нахождения учредителя и дополнительную информацию по решению учредителя.
23. После публикации информационного сообщения учредитель обеспечивает свободный доступ всем желающим к информации об объекте и правилах проведения тендера. Другие виды рекламы осуществляются в произвольной форме и направлены на максимально широкое привлечение участников.

19. Басқару органы коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысына акциялары (үлестері) не мүліктік кешені объект болып табылатын заңды тұлғаның құрылтай құжаттарын, соңғы үш жылдағы қаржылық-шаруашылық қызметі туралы толық ақпаратты, объектіні кейіннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенімгерлікпен басқаруға беру жөніндегі шарттарды белгілеу туралы ұсынысты береді.
Өзге объектілер бойынша басқару органы коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысына объектінің сипаттамасын, объектінің баланстық құны туралы мәліметтерді және объектіні кейіннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенімгерлікпен басқаруға беру жөніндегі шарттарды белгілеу туралы ұсынысты береді.
20. Объектілері сенімгерлікпен басқаруға беру объектісі болып табылатын коммуналдық заңды тұлғалардың лауазымды адамдары құрылтайшының сұрау сауалы бойынша олар белгілеген мерзімде объектіні сенімгерлікпен басқаруға беруге дайындау үшін қажетті мәліметтерді береді және берілген мәліметтердің дұрыстығына жауапты болады.
21. Тендерді өткізуге дайындық кезінде құрылтайшы ақпараттық хабарды уақытылы жариялауды қамтамасыз етеді, тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдау мен тіркеуді жүргізеді, Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес объектінің бағалау құнын қамтамасыз етеді (объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлікпен басқаруға берген жағдайда), келіп түскен материалдарды тендерлік комиссияның қарауына жібереді.
22. Тендерді өткізу туралы ақпараттық хабарламаны құрылтайшы оны өткізгенге дейін кемінде 15 күнтізбелік күн ішінде, ал акционерлік қоғамдардың акцияларын және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғылық капиталында қатысу үлестерін берген кезде – оны өткізгенге дейін кемінде 30 күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік және орыс тілдерінде мерзімді баспа басылымдарында жариялайды.
Ақпараттық хабарламада тендерді өткізу күні, уақыты, орны, сенімгерлікпен басқару тәсілі туралы мәліметтер (кейіннен сатып алу құқығымен, құқығынсыз), объект және оның бағасы, тендердің шарттары, тендерді өткізу тәртібі, тендерге қатысуды ресімдеу тәртібі, кепілдік жарнаның мөлшері және құрылтайшының банктік реквизиттері, тендерді жеңіп алған тұлғаны анықтау шарттары туралы мәліметтер, құрылтайшының телефоны және орналасқан жері туралы мәліметтер және құрылтайшының шешімі бойынша қосымша ақпарат бар.
23. Ақпараттық хабарлама жарияланғаннан кейін құрылтайшы тілек білдірушілердің барлығына объект туралы ақпаратқа және тендерді өткізу ережелеріне қолжетімділікті қамтамасыз етеді. Жарнаманың басқа түрлері еркін нысанда жүзеге асырылады және қатысушыларды кеңінен тартуға бағытталды.

24. Прием заявок и регистрация лиц, желающих принять участие в тендере, производится при наличии полного комплекта документов, предусмотренных пунктом 32 настоящих Правил.
25. В случае изменения тендерной комиссией условий тендера извещение обо всех изменениях публикуется в порядке и сроки, установленные пунктом 22 настоящих Правил.
Лицам, подавшим заявку на участие в тендере до опубликования извещения об изменении его условий и отказавшимся в связи с этим от участия в тендере, гарантийный взнос возвращается.
26. Участники тендера вносят гарантийный взнос в размере, сроки и порядке, указанные в информационном сообщении о проведении тендера. Допускается внесение гарантийного взноса от имени участника любым другим физическим или юридическим лицом.
Получателем гарантийного взноса является учредитель.
27. Гарантийный взнос для участия в тендере устанавливается для каждого объекта отдельно в размере 20 процентов от цены продажи объекта, а в случае передачи объекта без права последующего выкупа от его балансовой стоимости. Размер гарантийного взноса не может быть изменен после опубликования информационного извещения.
28. Гарантийный взнос является обеспечением обязательств участника на подписание протокола о результатах тендера в случае признания его победителем и заключение договора с учредителем.
29. Гарантийный взнос не возвращается учредителем участникам тендера в случае отказа их от участия в тендере менее чем за три рабочих дня до его проведения, за исключением случаев, предусмотренных частью второй пункта 25 настоящих Правил.
30. Во всех случаях, кроме перечисленных в пунктах 29 и 40 настоящих Правил, гарантийный взнос возвращается в срок не позднее 10 рабочих дней со дня окончания тендера, а если деньги поступили на счет учредителя после проведения тендера, то в течение 10 рабочих дней со дня их поступления.
31. Регистрация участников тендера производится со дня публикации информационного сообщения и заканчивается за двадцать четыре часа до начала тендера.
32. Для регистрации в качестве участника тендера представляются:
1) заявка на участие в тендере по форме согласно приложению к настоящим Правилам, означающая письменное обязательство участника тендера, в случае объявления его победителем тендера, заключить договор доверительного управления на условиях тендера, указанных в информационном сообщении и предложенных самим участником тендера;
2) паспорт или иной удостоверяющий личность документ (копию и оригинал для сверки либо нотариально засвидетельствованную копию документа) – для физических лиц;

24. Тендерге қатысқы келетін тұлғалардың өтімдерін қабылдау және тіркеу осы Қағиданың 32-тармағында қарастырылған құжаттардың толық жиынтығы болған кезде жүргізіледі.
25. Тендерлік комиссиямен тендердің талаптары өзгерген жағдайда осы барлық өзгерістер туралы хабарландыру Қағиданың 22-тармағында белгіленген тәртіпте және мерзімде жарияланады.
Оның шарттары өзгергені туралы хабарламаны жарияланғанға дейін тендерге қатысуға өтінім берген және осыған байланысты қатысудан бас тартқан тұлғаларға кепілдік жарна қайтарылады.
26. Тендерге қатысушылар тендерді өткізу туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген мөлшерінде, мерзімі мен тәртібінде кепілдік жарнаны төлейді. Кепілдік жарнаны қатысушы атынан кез-келген басқа жеке немесе заңды тұлға сала алады.
Кепілдік жарнаны алушы құрылтайшы болып табылады.
27. Тендерге қатысу үшін кепілдік жарна әрбір жеке объект үшін объектіні сату бағасынан 20 пайыз мөлшерінде, ал объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз берген жағдайда, оның баланстық құнынан белгіленеді. Кепілдік жарнаның құны ақпараттық хабарлама жарияланғаннан кейін өзгертілуі мүмкін емес.
28. Кепілдік жарна қатысушы жеңімпаз деп танылған жағдайда тендердің нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюға және құрылтайшымен шарт жасауға қатысушыны міндеттемелермен қамтамасыз ету болып табылады.
29. Тендерге қатысушылар тендерді өткізгенге дейін кемінде үш жұмыс күні ішінде тендерге қатысудан бас тартқан жағдайда, осы Қағиданың 25-тармағының екінші бөлігінде көзделген жағдайларды қоспағанда, құрылтайшы оларға кепілдік жарнаны қайтармайды.
30. Осы Қағиданың 29 және 40-тармақтарында атап көрсетілгендерден басқа барлық жағдайларда кепілдік жарна тендер аяқталған күннен бастап 10 жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде, ал егер ақша құрылтайшының шотына тендер өткізілгеннен кейін түссе, онда олар түскен күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде қайтарылады.
31. Тендерге қатысушыларды тіркеу ақпараттық хабарлама жарияланған күнінен бастап жүргізіледі және тендер басталғанға дейін жиырма төрт сағат қалғанда аяқталады.
32. Тендерге қатысушы ретінде тіркелу үшін мыналарды:
1) осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысан бойынша тендерге қатысушыны тендер жеңімпазы деп жариялаған жағдайда оның жазбаша, ақпараттық хабарламада көрсетілген және тендерге қатысушының өзі ұсынған тендер талаптарында шарт жасасу міндеттемесін білдіретін тендерге қатысуға өтінімді;
2) паспортты немесе өзге жеке басын куәландыратын құжатты (құжаттың салыстырып тексеру үшін көшірмесін және түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін) – жеке тұлғалар үшін;

3) исключен - постановлением акимата Костанайской области от 01.04.2013 № 129 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).;
4) оригинал справки банка, подтверждающей наличие банковского счета;
5) оригинал и копию платежного документа, подтверждающего внесение гарантийного взноса;
6) предложение (бизнес-план), удовлетворяющее условиям тендера, в закрытом конверте;
7) оригинал документа, удостоверяющего полномочия представителя, а также оригинал для сверки и копию документа, удостоверяющего личность представителя, либо нотариально засвидетельствованную копию документа, удостоверяющего личность.
Юридические лица Республики Казахстан дополнительно представляют копии и оригиналы для сверки либо нотариально засвидетельствованные копии устава и справки либо свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица. Иностранные юридические лица представляют учредительные документы с нотариально заверенным переводом на казахский и/или русский языки.
Сноска. Пункт 32 с изменением, внесенным постановлением акимата Костанайской области от 01.04.2013 № 129 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Оригиналы документов, представленные для регистрации в качестве участника тендера, после сверки возвращаются участнику в течение одного рабочего часа.
34. К участию в тендере не допускается юридическое лицо, которое в соответствии с законами Республики Казахстан или учредительными документами не вправе заниматься теми видами деятельности, осуществление которых является условием тендера.
35. Учредитель не разглашает информацию, имеющую отношение к участникам тендера, в течение всего периода подготовки тендера и его проведения, за исключением случаев, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.
36. Документы потенциальных участников тендера после регистрации в журнале регистрации хранятся в сейфе. В день проведения тендера документы участников тендера передаются тендерной комиссии.
5. Проведение тендера
37. Тендерная комиссия вскрывает конверты с предложениями участников тендера. После вскрытия конвертов и оглашения предложений комиссия удаляется на совещание для обсуждения и оценки предложений.
38. Тендерная комиссия рассматривает предложения участников тендера, исходя из условий тендера и условий определения лица, выигравшего тендер.
Условиями определения лица, выигравшего тендер, из числа участников являются:
наличие полного пакета и достоверность документов участника тендера;
наличие наиболее эффективного предложения (бизнес плана), по использованию объекта, удовлетворяющего условиям тендера.
Эффективность предложения (бизнес плана) определяется методом сравнения следующих основных параметров предложений участников:
объема инвестиций, предлагаемого для вложения в объект;
срока проведения работ по улучшению объекта, в случае если это предусмотрено условием тендера;
количества создаваемых рабочих мест;
срока организации производственной деятельности либо оказания услуг населению.

3) алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 01.04.2013 № 129 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).;
4) банктік шоттың барын растайтын банк анықтамасының түпнұсқасын;
5) кепілдік жарнаны төлегенін растайтын төлем құжатының түпнұсқасын және көшірмесін;
6) жабық конверттегі тендердің шарттарын қанағаттандыратын ұсынысты (бизнес-жоспар);
7) өкілдің өкілеттіктерін куәландыратын құжаттың түпнұсқасын, сондай-ақ салыстыру үшін өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесін, немесе жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалдық куәландырылған көшірмесін.
Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары жарғының және заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің салыстыру үшін көшірмелері мен түпнұсқаларын немесе нотариалдық куәландырылған көшірмелерін қосымша ұсынады. Шетелдік заңды тұлғалар қазақ және/немесе орыс тілдеріндегі нотариалдық куәландырылған аудармасымен бірге құрылтайшы құжаттарын ұсынады.
Ескерту. 32-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 01.04.2013 № 129 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
33. Тендерге қатысушы ретінде тіркеуге ұсынылған құжаттардың түпнұсқалары салыстырып тексерген соң қатысушыға бір жұмыс сағаты ішінде қайтарылады.
34. Қазақстан Республикасының заңдарына немесе құрылтай құжаттарына сәйкес жүзеге асырылуы тендердің шарттары болып табылатын қызмет түрлерімен айналысуға құқығы жоқ заңды тұлға тендерге қатысушы бола алмайды.
35. Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген жағдайларды қоспағанда, құрылтайшы тендерге қатысушыларға қатысы бар ақпаратты тендерді дайындау және оны өткізудің бүкіл кезеңі ішінде жариялауға құқығы жоқ.
36. Тендердің ықтимал қатысушыларының құжаттары тіркеу журналына тіркелгеннен кейін сейфте сақталады. Тендер өткізілетін күні тендерге қатысушылардың құжаттары тендерлік комиссияға беріледі.
5. Тендерді өткізу
37. Тендерлік комиссия тендерге қатысушылардың ұсыныстары бар конверттерін ашады. Конверттерді ашқаннан және ұсыныстарды жариялағаннан кейін комиссия ұсыныстарды талқылауға және бағалауға кеңесуге кетеді.
38. Тендерлік комиссия тендердің шарттарына және тендерді жеңіп алған тұлғаны анықтау шарттарына сүйене отырып тендерге қатысушылардың ұсыныстарын қарайды.
Қатысушылардың қатарынан тендерді жеңіп алған тұлғаны анықтау шарттары:
тендерге қатысушы құжаттарының толық пакеті болуы және дұрыстығы;
тендер шарттарын қанағаттандыратын, объектіні пайдалану бойынша ең тиімді ұсыныстың (бизнес жоспарының) болуы болып табылады.
Ұсыныстың (бизнес жоспардың) тиімділігі қатысушылардың мынадай ұсыныстарының негізгі параметрлерін салыстыру әдісімен анықталады:
объектіге қаржы жұмсау үшін ұсынылатын инвестициялардың көлемі;
объектіні жақсарту бойынша жұмыстар, егер ол тендердің шарттарымен көзделген жағдайда, оны өткізу мерзімі;
құрылатын жұмыс орындардың саны;
өндірістік қызметті ұйымдастыру немесе халыққа қызмет көрсетудің мерзімі.

39. Решение тендерной комиссии оформляется протоколом, который подписывается членами тендерной комиссии, председателем, и победителем тендера. Член тендерной комиссии при необходимости письменно излагает свое особое мнение в протоколе или прилагает его к протоколу, о чем в протоколе делается отметка.
40. Протокол о результатах тендера является документом, фиксирующим результаты тендера и обязательства победителя тендера и учредителя заключить договор на условиях тендера и предложений победителя тендера.
Победитель тендера при уклонении от подписания протокола о результатах тендера или договора утрачивает внесенный им гарантийный взнос.
41. Не позднее дня, следующего за днем окончания тендера, комиссия объявляет результаты тендера всем участникам.
42. Тендер объявляется несостоявшимся в случае, если:
1) количество зарегистрированных участников менее двух, за исключением третьих и последующих тендеров;
2) предложения участников признаны тендерной комиссией не удовлетворяющими условиям тендера или не соответствующими законодательству Республики Казахстан;
3) отказа победителя тендера от подписания протокола о результатах тендера.
43. В случае наличия менее двух зарегистрированных участников тендера, тендерной комиссией запечатанный конверт не вскрывается. После признания тендера несостоявшимся все представленные документы возвращаются участнику по его письменному запросу.
44. При признании тендера без права выкупа несостоявшимся, в соответствии с подпунктом 1) пункта 42 настоящих Правил, учредитель доверительного управления коммунальным имуществом передает объект единственному участнику, изъявившему желание заключить договор на условиях тендера, в случае принятия им такого решения.
45. В случае, если объект никому не предоставлен на тендере по причине отсутствия заявок на участие в тендере, отсутствия победителя, отказа победителя от подписания протокола или договора доверительного управления может быть объявлен новый тендер и изменены условия тендера.
6. Заключение договора доверительного управления объектом
46. Доверительный управляющий осуществляет управление объектом в интересах выгодоприобретателя на основании договора доверительного управления.
47. Договор доверительного управления с правом последующего выкупа заключается не позднее 10 календарных дней после проведения тендера.
48. При передаче объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа условия выкупа объекта доверительным управляющим определяются договором.
49. Продажа объекта доверительному управляющему допускается лишь при условии надлежащего исполнения им договора. Продажа объекта осуществляется по цене продажи объекта, посредством заключения договора купли-продажи.
Цена продажи объекта может быть выплачена в рассрочку, которая предоставляется на срок не более трех лет после даты заключения договора купли-продажи. При этом оплата объекта в рассрочку допускается лишь в случаях, когда условия возможной рассрочки были заблаговременно доведены до сведения участников тендера. Срок и порядок оплаты в рассрочку оговаривается в договоре купли-продажи.

39. Тендерлік комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді, оған тендерлік комиссияның мүшелері, оның төрағасы және тендер жеңімпазы қол қояды. Тендерлік комиссияның мүшесі қажет болса өзінің ерекше пікірін жазбаша береді немесе оны хаттамаға қоса тіркейді, ол туралы хаттамада белгі қойылады.
40. Тендер нәтижелері туралы хаттама тендер нәтижелері және тендер жеңімпазы мен құрылтайшының тендер шарттарында шарт жасасу міндеттемелерін және тендер жеңімпазының ұсыныстарын белгілейтін құжат болып табылады.
Тендер жеңімпазы тендердің нәтижелері туралы хаттамаға немесе шартқа қол қоюдан жалтарған кезде өзі енгізген кепілдік жарнаны жоғалтады.
41. Тендердің аяқталуына бір күн қалғаннан кейінгі күннен кешіктірмей комиссия тендерге қатысушылардың барлығына тендер қорытындысын хабарлайды.
42. Мынадай жағдайларда, егер:
1) үшінші және кейінгі тендерлерді қоспағанда, тіркелген қатысушылардың саны екеуден кем болса;
2) тендерлік комиссия қатысушылардың ұсыныстарын тендер шарттарын қанағаттандырмайды немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келмейтінді деп таныса;
3) тендер жеңімпазы тендердің нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюдан бас тартса, тендер өткізілмеді деп танылады.
43. Тендерге қатысуға тіркелгендер екеуден аз болған жағдайда, тендерлік комиссия желімделген конвертті ашпайды. Тендер өткізілмеді деп танылғаннан кейін барлық ұсынылған құжаттар қатысушының жазбаша сұрау сауалы бойынша оған қайтарылады.
44. Осы Қағиданың 42-тармағының 1) тармақшасына сәйкес сатып алу құқығынсыз тендер өткізілмеді деп танылған кезде, коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы, ол мұндай шешім қабылдаған жағдайда, объектіні тендер шарттары бойынша шарт жасасуға ниет білдірген жалғыз қатысушыға береді.
45. Егер тендерге қатысуға өтінімдер болмау, жеңімпаз болмау, жеңімпаз хаттамаға немесе сенімгерлікпен басқару шартына қол қоюдан бас тарту себебі бойынша тендерде объект ешкімге ұсынылмаған жағдайда, жаңа тендер жариялануы және тендердің шарттары өзгеруі мүмкін.
6. Объектіні сенімгерлікпен басқару шартының қорытындысы
46. Сенімгерлікпен басқарушы сенімгерлікпен басқару шарты негізінде пайда алушының мүддесінде объектіні басқаруды жүзеге асырады.
47. Кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлікпен басқару шарты тендер өткізгеннен кейін 10 күнтізбелік күннен кешіктірілмей жасалады.
48. Объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлікпен басқаруға берген кезде объектіні сенімгерлікпен басқарушының сатып алу шарттары шартпен анықталады.
49. Сенімгерлікпен басқарушыға объектіні сатуға ол шартты тиісінше орындаған жағдайда ғана жол беріледі. Объектіні сату сатып алу-сату шартын жасасу арқылы объектіні сату бағасы бойынша жүзеге асырылады.
Объектіні сату бағасы сатып алу-сату шартын жасасқан күннен кейін үш жылдан аспайтын мерзімге бөліп төленуі мүмкін. Сонымен қатар объектіні бөліп төлеу ықтимал бөліп төлеу шарттары тендерге қатысушылардың мәліметіне дейін күні бұрын жеткізілген жағдайда ғана жіберіледі. Бөліп төлеудің мерзімі мен тәртібі сатып алу-сату шартында айтылады.

50. Переход права собственности на переданный в доверительное управление объект не прекращает доверительного управления объектом.
51. Договор доверительного управления коммунальным имуществом изменяется и расторгается по основаниям, предусмотренным Гражданским кодексом Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением договора
52. Контроль за исполнением условий договора осуществляет учредитель доверительного управления коммунальным имуществом.
53. Для осуществления контроля за исполнением договора доверительного управления учредитель знакомится с документами, связанными с исполнением договора.
54. Доверительный управляющий представляет учредителю отчет о своей деятельности в сроки и по форме, установленной договором.
55. Контроль за исполнением условий договора проводится до момента окончания исполнения обязательств доверительным управляющим.
8. Заключительные положения
56. На отношения доверительного управления, предусмотренные настоящими Правилами, распространяются нормы гражданского законодательства, регулирующие такие отношения, за исключением случаев, предусмотренных Законом.
Приложение
к Правилам передачи объектов
коммунального имущества
в доверительное управление
ЗАЯВКА
на участие в тендере по передаче коммунального
имущества в доверительное управление
Сноска. В приложении по всему тексту аббревиатура "РНН" заменена на аббревиатуры "БИН", "ИИН" постановлением акимата Костанайской области от 01.04.2013 № 129 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Рассмотрев опубликованное информационное сообщение о
проведении тендера по передаче ______________________________________
(наименование объекта)
_____________________________________________________________________
в доверительное управление ______________________ последующего выкупа
(с правом / без права)
сроком на ____________, и ознакомившись с Правилами передачи
объектов коммунального имущества в доверительное управление, я нижеподписавшийся, уполномоченный на подписание заявки
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. полностью)
прошу принять заявку на участие в тендере_____________________ ____________________________________________________________________
(указывается Участник, от имени которого подается заявка)
и зарегистрировать в качестве участника тендера, который состоится "__" ________ 20__ г. по адресу:___________________________
2. Нами (мною) внесен гарантийный взнос для участия в тендере
суммой ______________________________________________________________                    (указывается сумма в тенге, в том числе прописью)
на депозитный счет Учредителя, указанного в информационном сообщении:__________________________________________________________
(ИИК, БИК, БИН, ИИН, код назначения платежа, Кбе, код учреждения)
____________________________________________________________________

50. Сенімгерлікпен басқаруға берілген объектіге меншік құқығының ауысуы объектіні сенімгерлікпен басқарумен тоқтатпайды.
51. Коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексімен көзделген негіздер бойынша өзгертіледі және бұзылады.
7. Шарттың орындалуын бақылау
52. Шарт талаптарының орындалуын бақылауды сенімгерлікпен басқарудың құрылтайшысы жүзеге асырады.
53. Сенімгерлікпен басқару шартының орындалуына бақылауды жүзеге асыру үшін құрылтайшы шарттың орындалуына байланысты құжаттармен танысады.
54. Сенімгерлікпен басқарушы құрылтайшыға өзінің қызметі туралы есепті шартта белгіленген мерзімдерде және тәртіппен ұсынады.
55. Шарт талаптарының орындалуын бақылау сенімгерлікпен басқарушы міндеттемелерді орындауды аяқтаған сәтке дейін жүргізіледі.
8. Қорытынды ережелер
56. Заңда көзделген жағдайларды қоспағанда, осы Қағидада көзделген сенімгерлікпен басқару қатынастарына азаматтық заңнаманың осындай қатынастарды реттейтін нормалары таралады.
Коммуналдық мүлік объектілерін
сенімгерлікпен басқаруға
беру қағидасының
қосымшасы
Коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқаруға беру
жөніндегі тендерге қатысуға
ӨТІНІМ
Ескерту. Қосымшасының барлық мәтін бойынша "СТН" аббревиатурасы "ЖСН", "БСН" аббревиатуралармен ауыстырылды - Қостанай облысы әкімдігінің 01.04.2013 № 129 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Кейіннен сатып алу ________________________ _______ мерзімге
(құқығымен/құқығынсыз)
___________________________________________________________________
(объектінің атауы)
сенімгерлікпен басқаруға беру жөніндегі тендер өткізу туралы жарияланған ақпараттық хабарламаны қарап және Коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқаруға беру қағидасымен таныса отырып, мен өтінімге қол қоюға уәкілетті, төменде қол қоюшы,_______________________________________________________________
(толық аты-жөні, тегі)
___________________________________________________________ атынан
(атынан тапсырыс беріп отырған Қатысушы көрсетіледі)
тендерге қатысу өтінімін қабылдауды және 20____ жылғы "____" ________
___________________________________ мекенжай бойынша өтетін тендерге қатысушы ретінде тіркеуді сұраймын.
2. Біз (мен) ______________________________________ сомасында
(теңгедегі сома, сондай-ақ жазумен көрсетіледі)
тендерге қатысу үшін ақпараттық хабарламада көрсетілген Құрылтайшының депозиттік шотына:____________________________________
(ЖБК, БИК, БСН, ЖСН, төлем коды, Кбе, мекеменің коды)
кепілдік жарна енгіздік (енгіздім).

3. Согласен (ы) с тем, что в случае обнаружения нашего (моего)
несоответствия требованиям, предъявляемым участнику, мы (я) лишаемся
права участия в тендере, в случае нашей (моей) победы на тендере
подписанные нами (мною) Протокол о результатах тендера и Договор
доверительного управления будут признаны недействительными.
4. В случае, если мы (я) становимся Победителями тендера,
принимаем на себя обязательства подписать Протокол о результатах
тендера в день проведения тендера и заключить Договор доверительного
управления на условиях тендера, указанных в информационном сообщении
и предложенных нами (мною), не позднее десяти календарных дней после
завершения тендера.
5. Согласен (ы) с тем, что сумма внесенного нами гарантийного
взноса не возвращается и остается у Учредителя в случаях:
отказа от участия в тендере менее чем за три рабочих дня до его
проведения;
при уклонении от подписания Протокола о результатах тендера или
Договора доверительного управления.
6. Настоящая заявка вместе с Протоколом о результатах тендера
имеет силу договора, действующего до заключения Договора доверительного управления.
7. К заявке прилагаются: ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Платежные реквизиты: ____________________________________________________________________
(реквизиты банка бенефициара: наименование банка, БИН, ИИН, ИИК, БИК)
__________________________________________________________________
(реквизиты получателя: наименование, БИН, ИИН, ИИК, Кбе, текущий счет)
9. Полное наименование Участника (юридического лица или Ф.И.О)
и паспортные данные физического лица, и местонахождение (адрес,
телефон, факс, т.д.).
____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(подпись)               (Ф.И.О. уполномоченного лица, действующего
на основании доверенности)
"__" ________ 20__год
М.П.
* БИН - для юридических лиц.
** ИИН - для физических лиц.

3. Біздің (менің) қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкес еместігіміз айқындалған жағдайда, біз (мен) тендерге қатысу құқығынан айырылатынымызға (ма), біз (мен) тендерде жеңіске жеткен жағдайда біз (мен) қол қойған Тендердің нәтижелері туралы хаттама мен Сенімгерлікпен басқару шарты жарамсыз деп танылатына келісемін.
4. Егер біз (мен) тендердің Жеңімпазы болған жағдайда, өзімізге тендерді өткізген күні Тендердің нәтижелері туралы хаттамаға қол қою және тендер аяқталғаннан кейін он күнтізбелік күннен кешіктірмей ақпараттық хабарламада көрсетілген және біз (мен) ұсынған тендердің шарттарында Сенімгерлікпен басқару шартын жасасу міндеттемесін аламыз.
5. Біз енгізген кепілдік жарна сомасы қайтарылмайтынымен және мынадай:
тендер өткізілгенге дейін кемінде үш жұмыс күні бұрын оған қатысудан бас тартқан;
тендердің нәтижелері туралы хаттамаға немесе Сенімгерлікпен басқару шартына қол қоюдан жалтарған жағдайларда Құрылтайшыда қалатынымен келісеміз (мін).
6. Осы өтінім Тендердің нәтижелері туралы хаттамамен бірге Сенімгерлікпен басқару шартын жасасуға дейін қолданылатын шарт күшіне ие.
7. Өтінімге:
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
қоса беріліп отыр.
8. Төлем деректемелері:
____________________________________________________________________
(бенефициар-банктің деректемелері: банктің атауы, БСН, ЖСН, ЖСК, БСК)_____________________________________________________________________
(алушының деректемелері: атауы, БСН, ЖСН, ЖСК, Кбе, ағымдағы шоты)
9. Қатысушының толық атауы (заңды тұлғаның немесе аты-жөні) және жеке тұлғаның паспорттық деректері мен тұратын жері (мекенжайы, телефон, факс және т.б.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________ ____________________________________________________
(қолы)   (сенімхаттың негізінде әрекет ететін уәкілетті тұлғаның аты-жөні)
20 _____ жылғы "____" ____________
М.О.
* заңды тұлғалар үшін - "БСН".
** жеке тұлғалар үшін - "ЖСН".