Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 14 сентября 2011 года № 492. Зарегистрировано Управлением юстиции города Рудного Костанайской области 7 октября 2011 года № 9-2-191. Утратило силу - Решением маслихата города Рудного Костанайской области от 25 сентября 2013 года № 198
"Примечание РЦПИ!
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация".
Сноска. Утратило силу - Решением маслихата города Рудного Костанайской области от 25.09.2013 № 198 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь:
1) инвалидам всех категорий, без учета доходов, на медицинское обследование и (или) оперативное лечение по фактическим затратам, единовременно, не более 50 месячных расчетных показателей;
2) лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области (далее – прожиточный минимум) за квартал, предшествующий кварталу обращения, на бытовые нужды, единовременно, в размере 7 месячных расчетных показателей;
3) лицам из малообеспеченных семей на погребение несовершеннолетних детей, единовременно, в размере 15 месячных расчетных показателей;
4) лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума за квартал, предшествующий кварталу обращения, на погребение умерших родственников, зарегистрированных в качестве безработных на день смерти в государственном учреждении "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ" (далее – уполномоченный орган по вопросам занятости), единовременно, в размере 15 месячных расчетных показателей;
5) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне, единовременно, в размере 25 месячных расчетных показателей;
6) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне, единовременно, в размере 5 месячных расчетных показателей;
7) лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, без учета доходов, на дополнительное питание, единовременно, в размере 15 месячных расчетных показателей;

Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2011 жылғы 14 қыркүйектегі № 492 шешімі. Қостанай облысы Рудный қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 7 қазанда № 9-2-191 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2013 жылғы 25 қыркүйектегі № 198 шешімімен
"РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған".
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 25.09.2013 № 198 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысына сәйкес мәслихат ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмек:
1) барлық санаттағы мүгедектерге, табыстарын есепке алмай, нақты шығындар бойынша медициналық тексеруге және (немесе) оперативтік емделуге, бір жолғы, 50 айлық есептік көрсеткіштен артық емес;
2) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен (бұдан әрі – ең төменгі күнкөріс деңгейі) төмен табыстары бар, отбасылардың тұлғаларына, тұрмыстық қажеттіліктерге, бір жолғы, 7 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) табысы аз отбасылардың тұлғаларына кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге, бір жолғы, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына, қайтыс болған күні "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі – жұмыспен қамту мәселесі жөніндегі уәкілетті орган) жұмыссыз ретінде тіркелген туыстарын жерлеуге, бір жолғы, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай, бір жолғы, 25 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына, Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай, бір жолғы, 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға, табыстарын есепке алмай, қосымша тамақтануға, бір жолғы, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

8) молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума за квартал, предшествующий кварталу обращения, для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального, послесреднего или высшего образования, по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организациях образования;
9) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на бытовые нужды, ежемесячно, в размере 6 месячных расчетных показателей;
10) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, на бытовые нужды, ежемесячно, в размере 3 месячных расчетных показателей;
11) лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, ко Дню Победы в Великой Отечественной войне, единовременно, в размере 5 месячных расчетных показателей;
12) инвалидам всех категорий, без учета доходов, на возмещение расходов, связанных с проездом в санатории и реабилитационные центры, по фактическим затратам.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области 06.12.2012 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Определить перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", согласно приложению к настоящему решению.
2-1. исключен - решением маслихата города Рудного Костанайской области 06.12.2012 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-2. Лицам, имеющим право на получение ежемесячной социальной помощи по нескольким категориям, пособие выплачивается только по одной категории по их выбору.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата города Рудного Костанайской области 06.12.2012 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
сессии городского маслихата                Ф. Виноградов
Секретарь
городского маслихата                       В. Лощинин
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Рудненский
городской отдел занятости
и социальных программ"
________________________ Е. Скаредина
Начальник государственного
учреждения "Рудненский
городской отдел финансов"
акимата города Рудного
_______________________ М. Дуспулов
Начальник государственного
учреждения "Рудненский
городской отдел экономики
и бюджетного планирования"
акимата города Рудного
______________________ С. Искуженов
Приложение
к решению маслихата

8) білім беру ұйымдарында оқуға төлеуге бағытталған, мемлекеттік бюджеттен өзге төлемдерді алушыларды, мемлекеттік білім беру гранттарының иелері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда, өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардағы жастарға, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімді алуға байланысты білім беру ұйымдарына нақты шығындар бойынша шығындарды өтеуге;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктерге, ай сайын 6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
10) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына, тұрмыстық қажеттіліктерге, ай сайын, 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
11) 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға, Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай, бір жолғы, 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
12) барлық санаттағы мүгедектерге, табыстарын есепке алмай, санаторийлерге және оңалту орталықтарына жол жүрумен байланысты шығындарды өтеуге, нақты шығындар бойынша көрсетілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2012.12.06 № 81 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес анықталсын.
2-1. алынып тасталды - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2012.12.06 № 81 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-2. Ай сайынғы әлеуметтік көмекті бірнеше санаттар бойынша алуға құқығы бар тұлғаларға жәрдемақы олардың таңдауы бойынша бір санат бойынша төленеді.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2012.12.06 № 81 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың кезектен
тыс сессиясының төрағасы                   Ф. Виноградов
Қалалық мәслихаттың хатшысы                В. Лощинин
КЕЛІСІЛДІ:
Рудный қаласы әкімдігінің
"Рудный қалалық қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
________________________ М. Дуспулов
Рудный қаласы әкімдігінің
"Рудный қалалық экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_______________________ С. Искуженов
"Рудный қалалық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
бастығы
_______________________ Е. Скаредина
Мәслихаттың

от 14 сентября 2011 года
№ 492
Приложение
к решению маслихата
от 6 декабря 2012 года
№ 81
Перечень документов, необходимых для получения
государственной услуги "Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по
решениям местных представительных органов"
Сноска. Приложение в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области 06.12.2012 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным решением маслихата города Рудного Костанайской области от 19.02.2013 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Обязательные документы:
1) заявление потребителя, обратившегося за социальной помощью;
2) документ, удостоверяющий личность потребителя;
3) исключен - решением маслихата города Рудного Костанайской области от 19.02.2013 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).;
4) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства потребителя;
5) документ, подтверждающий наличие банковского счета у потребителя;
6) при обращении законного представителя потребителя, прилагаются документ, удостоверяющий его личность, и документ, подтверждающий полномочия законного представителя.
2. Дополнительные документы:
1) для инвалидов всех категорий, без учета доходов, на медицинское обследование и (или) оперативное лечение:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя;
документ, подтверждающий затраты на медицинское обследование и (или) оперативное лечение;
2) для лиц из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума за квартал, предшествующий кварталу обращения, на бытовые нужды:
сведения о доходах потребителя (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
3) для лиц из малообеспеченных семей на погребение несовершеннолетних детей:
сведения о доходах потребителя (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
свидетельство о смерти;
4) для лиц из семей, имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума за квартал, предшествующий кварталу обращения, на погребение умерших родственников, зарегистрированных в качестве безработных на день смерти в уполномоченном органе по вопросам занятости:
сведения о доходах потребителя (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
свидетельство о смерти;
документ, подтверждающий родственные отношения;
5) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя;

2011 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 492 шешіміне
қосымша
Мәслихаттың
2012 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 81 шешіміне қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік
көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметті
алу үшін қажетті құжаттар тізбесі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2012.12.06 № 81 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 19.02.2013 № 107 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Міндетті құжаттар:
1) әлеуметтік көмекке өтініш жасаған тұтынушының өтініші;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) алынып тасталды - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 19.02.2013 № 107 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.;
4) тұтынушының тұратын жері бойынша тіркеуді растайтын құжат;
5) тұтынушының банктік шоты бар болуын растайтын құжат;
6) тұтынушының заңды өкілі өтініш жасаған кезде, жеке басын куәландыратын құжат және заңды өкілдің өкілеттілігін растайтын құжат қоса беріледі.
2. Қосымша құжаттар:
1) барлық санаттағы мүгедектерге, табыстарын есепке алмай нақты шығындар бойынша, медициналық тексеруге және (немесе) оперативтік емделуге:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
медициналық тексеру және (немесе) оперативтік емделу шығындарын растайтын құжат;
2) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына, тұрмыстық қажеттіліктерге:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға тұтынушының (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
3) табысы аз отбасылардың тұлғаларына кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға тұтынушының (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
қайтыс болуы туралы куәлік;
4) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғалары үшін, қайтыс болған күні жұмыспен қамту мәселесі жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген туыстарын жерлеуге:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға тұтынушының (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
қайтыс болуы туралы куәлік;
туыстық қатынастарды растайтын құжат;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;

6) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, ко Дню Победы в Великой Отечественной войне:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя;
7) для лиц больных заразной формой туберкулеза, выписанных из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, без учета доходов, на дополнительное питание:
справка из соответствующей медицинской организации, подтверждающая нахождение на лечении;
8) для молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума за квартал, предшествующий кварталу обращения, для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального, послесреднего или высшего образования, по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования:
сведения о доходах потребителя (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты обучения за учебный год, выданный соответствующим учебным заведением;
документ, подтверждающий оплату за обучение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны на бытовые нужды:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя;
10) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, на бытовые нужды:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя;
11) для лиц, проработавших (прослуживших) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденных орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, ко Дню Победы в Великой Отечественной войне:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя;
12) для инвалидов всех категорий, без учета доходов, на возмещение расходов, связанных с проездом в санатории и реабилитационные центры:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя;
проездные билеты (от места жительства до пункта назначения и обратно);
документ, подтверждающий нахождение инвалида в санатории или реабилитационном центре.
3. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.
4. В случае, предусмотренном подпунктом 4) пункта 1 настоящего решения, уполномоченный орган по вопросам занятости проверяет регистрацию в качестве безработного.

6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына, Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
7) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға, табыстарын есепке алмай, қосымша тамақтануға:
емделуде болуын растайтын, тиісті медициналық ұйымнан анықтама;
8) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың жастары үшін, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білімді алуға байланысты білім беру ұйымдарына нақты шығындар бойынша шығындарды өтеуге:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға тұтынушының (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
тиісті оқу орнымен берілген, оқу жылына оқу төлемінің мөлшері мен оқу орнын растайтын құжат;
оқу төлемін растайтын құжат;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктерге:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
10) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына, тұрмыстық қажеттіліктерге:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
11) 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға, Ұлы Отан соғысында Жеңіс күніне орай:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
12) барлық санаттағы мүгедектер үшін, табысын есепке алмай, санаторийлерге және оңалту орталықтарына жол жүрумен байланысты шығындарды өтеуге:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
жол жүру билеттері (тұрғылықты жерден бару пунктіне дейін және кейін қайту);
мүгедектің санаторийде немесе оңалту орталығында болуын растайтын құжат.
3. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқа мен көшірмелерде ұсынылады, содан соң құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге өтініш берген күні қайтарылады.
4. Осы шешімнің 1-тармағының 4) тармақшасымен көзделген жағдайда, жұмыспен қамту мәселесі жөніндегі уәкілетті орган жұмыссыз ретінде тіркелгендігін тексереді.