О районном бюджете Мендыкаринского района на 2012-2014 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 21 декабря 2011 года № 505. Зарегистрировано Управлением юстиции Мендыкаринского района Костанайской области 26 декабря 2011 года № 9-15-162
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Мендыкаринский районный маслихатРЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Мендыкаринского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 1857758,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 427377,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 4544,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8277,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1417560,1 тысячи тенге;
2) затраты – 1847038,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14351,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 18531,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4180,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 26180,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 26180,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -29811,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29811,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 06.12.2012 № 102 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 18331,0 тысяч тенге;
4) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 9494,0 тысяч тенге;
5) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме - 8418,0 тысяч тенге;
6) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
7) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев интеллектуальные школы".
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 12.04.2012 № 35 (вводится в действие с 01.01.2012); от 21.05.2012 № 57 (вводится в действие с 01.01.2012); от 06.12.2012 № 102 (вводится в действие с 01.01.2012).

Меңдіқара ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 505 шешімі. Қостанай облысы Меңдіқара ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 26 желтоқсанда № 9-15-162 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75-бабына сәйкес, Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Меңдіқара ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1857758,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 427377,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4544,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8277,0 мың теңге;
трансферттердің түсімі бойынша – 1417560,1 мың теңге;
2) шығындар – 1847038,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14351,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 18531,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4180,0 мың теңге;
44) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 26180,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 26180,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -29811,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29811,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2012.12.06 № 102 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімдерінің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
1) эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
2) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға 18331,0 мың теңге сомасында;
4) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 9494,0 мың теңге сомасында;
5) қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге - 8418,0 мың теңге сомасында;
6) мектеп мұғалімдері және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
7) "Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2012.04.12 № 35 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.05.21 № 57 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.06 № 102 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен возврат целевых трансфертов и бюджетных кредитов в следующих размерах:
целевые трансферты в республиканский бюджет в сумме 2130,9 тысяч тенге;
бюджетные кредиты в республиканский бюджет в сумме 8166,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 08.02.2012 № 13; в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 06.12.2012 № 102 (вводится в действие с 01.01.2012).
2-2. Поступление трансфертов из областного бюджета в сумме - 24606,0 тысяч тенге на содержание организаций образования.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 08.02.2012 № 13 (вводится в действие с 01.01.2012); в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 21.05.2012 № 57 (вводится в действие с 01.01.2012).
2-3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевого текущего трансферта из республиканского бюджета:
на проведение капитального ремонта районного Дома культуры "Юбилейный" в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020 – 104985,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-3 в соответствии с решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 12.04.2012 № 35 (вводится в действие с 01.01.2012); в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 21.05.2012 № 57 (вводится в действие с 01.01.2012).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, реализуемых по следующим направлениям:
на государственную поддержку местного самоуправления в рамках программы "Развитие регионов";
на реализацию Программы занятости 2020, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы;
на обеспечение центров занятости населения;
на молодежную практику.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета:
на установку автоматической пожарной сигнализации в школах;
на ремонт Дома культуры в селе Боровское;
на укрепление материально-технической базы организаций образования.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрена сумма возврата трансфертов в областной бюджет, в связи с упразднением ревизионной комиссии района и созданием государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области".
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района на 2012 год в сумме 4000,0 тысяч тенге.

2-1. 2012 жылдарға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттерді және бюджеттік кредиттерді қайтару келесі мөлшерде көзделгені ескерілсін:
республикалық бюджетке нысаналы трансферттер 2130,9 мың теңге сомасында;
республикалық бюджетке бюджеттік кредиттер 8166,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешімі 2-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2012.02.08 № 13; жаңа редакцияда -  Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2012.12.06 № 102 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2-2. Білім беру ұйымдарын ұстауға облыстық бюджеттен 24606,0 мың теңге сомасында трансферттер түсімі.
Ескерту. Шешімі 2-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2012.02.08 № 13 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2012.05.21 № 57 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2-3. 2012 жылдарға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы ағымдағы трансферттер түсімдері қарастырылғаны ескерілсін:
Жұмыспен қамту – 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде "Юбилейный" аудандық Мәдениет үйін күрделі жөндеу жүргізуге – 104985,0 мың теңге.
Ескерту. Шешімі 2-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2012.04.12 № 35 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2012.05.21 № 57 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай бағыттар бойынша іске асырылатын қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде жергілікті өзін өзі басқаруды мемлекеттік қолдауға;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға;
жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз етуге;
жастар тәжірибесіне.
4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен қаражаттар түсімі қарастырылғаны ескерілсін:
мектептерде автоматты өрт дабылын орнатуға;
Боровской селосындағы Мәдениет үйін жөндеуге;
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
5. Ауданның ревизиялық комиссиясының таратылуына және "Қостанай облысы бойынша ревизиялық комиссия" мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты, 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке трансферттерді қайтару сомасы көзделгені ескерілсін.
6. 2012 жылға арналған Меңдіқара ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 4000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ сел и сельских округов на 2012 год, согласно приложению 5.
9. Утвердить перечень местных инвестиционных трансфертов, финансируемых за счет целевых трансфертов на развитие из средств республиканского и областного бюджетов на 2012-2014 годы, согласно приложению 6.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
сессии секретарь
районного маслихата                        В. Леонов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
Мендыкаринского района"
__________ С. Хабалкина
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Мендыкаринского района"
____________ Г. Айсенова
Приложение 1
к решению маслихата

7. 2012 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Селолардың және селолық округтердің 2012 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2012-2014 жылдарға арналған республикалық және облыстық бюджет қаражатынан дамыға нысаналы трансферт есебінен қаржыланатын жергілікті инвестициялық трансферттер тізбесі 6–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихаттың
хатшысы                                 В. Леонов
КЕЛІСІЛГЕН:
"Меңдіқара ауданының
қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
________ С. Хабалкина
"Меңдіқара ауданының
экономика және
бюджет жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
________ Г. Айсенова
Мәслихаттың