О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регистрации выпуска, а также размещения, обращения и аннулирования эмиссионных ценных бумаг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 77. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2012 года № 7535. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2016 года № 115
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.04.2016 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 13 мая 2003 года «Об акционерных обществах» и от 2 июля 2003 года «О рынке ценных бумаг» Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регистрации выпуска, а также размещения, обращения и аннулирования эмиссионных ценных бумаг согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 года № 251 «О пруденциальных нормативах для финансового агентства и порядке утраты статуса финансового агентства» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2449);
2) пункт 3 приложения к постановлению Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 131 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций» (зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6554).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 77
Изменения и дополнения, вносимые в некоторые
нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам
регистрации выпуска, а также размещения, обращения и
аннулирования эмиссионных ценных бумаг
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын тіркеу, сондай-ақ орналастыру, айналысқа жіберу және жою мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 77 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 сәуірде № 7535 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 сәуірдегі № 115 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.04.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Акционерлік қоғамдар туралы» 2003 жылғы 13 мамырдағы және  «Бағалы қағаздар рыногы туралы»2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын тіркеу, сондай-ақ орналастыру, айналысқа жіберу және жою мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Мынадай қаулылардың:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қаржы агенттігі үшін пруденциалдық нормативтер және қаржы агенттігі мәртебесін жоғалту тәртібі туралы» 2003 жылғы 25 шілдедегі № 251 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2449 тіркелген);
2) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының «Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актiлерiне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 131 қаулысының қосымшасы 3-тармағының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6554 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                   Г. Марченко
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 77 қаулысына қосымша
Эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын тіркеу, сондай-ақ
орналастыру, айналысқа жіберу және жою мәселелері бойынша
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың
тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

2. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года № 269 «Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций, аннулирования выпуска облигаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3822) следующие изменения и дополнения:
в Правилах государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций, аннулирования выпуска облигаций, утвержденных указанным постановлением:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
«1. Государственная регистрация выпуска облигаций (облигационной программы) и выпуска облигаций в пределах облигационной программы»;
пункты 11-1 и 1-2 изложить в следующей редакции:
«1. Для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) эмитент представляет в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) документы, установленные пунктом 1 статьи 12 Закона.
Для государственной регистрации выпуска агентских облигаций эмитент, помимо документов, указанных в пункте 1 статьи 12 Закона, представляет копию документа, подтверждающего его полномочия на реализацию государственной инвестиционной политики в определенных сферах экономики в качестве финансового агентства в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
Для государственной регистрации выпуска облигаций, конвертируемых в простые акции, в решении общего собрания акционеров указывается вид, количество конвертируемых ценных бумаг, цена размещения акций, в которые конвертируются облигации, а также информация о том, что выкупленная в результате конвертирования облигация не подлежит повторному размещению.
Проспект выпуска облигаций (облигационной программы) составляется в двух экземплярах на бумажном носителе (на государственном и русском языках) по форме в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам и на электронном носителе на государственном и русском языках (без финансовой отчетности общества) в формате Acrobat Reader. Каждый из двух экземпляров содержит проспект выпуска облигаций (облигационной программы) на государственном и русском языках.
Неотъемлемой частью проспекта выпуска облигаций (облигационной программы) являются:
копии годовой финансовой отчетности эмитента, за два последних финансовых года, подтвержденной аудиторскими отчетами, а также копии аудиторских отчетов и учетной политики эмитента (за исключением вновь созданных эмитентов) (в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) и наличия отдельной финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом, представляется отдельная финансовая отчетность);
копии финансовой отчетности эмитента по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы) (в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляется отдельная финансовая отчетность);
копии договоров, заключенных с представителем держателей облигаций;
копии договоров, заключенных с организациями, оказывающими консультационные услуги по вопросам включения и нахождения эмиссионных ценных бумаг в официальном списке фондовой биржи, для эмитентов, планирующих размещение облигаций на организованном рынке (если заключения договора с такими организациями предусмотрена требованиями Закона);
порядок распределения дохода эмитента между его участниками для эмитентов, созданных в организационной правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью.
Неотъемлемыми частями проспекта выпуска инфраструктурных облигаций, помимо вышеуказанных документов, являются копии концессионного договора и договора поручительства.
Неотъемлемой частью проспекта выпуска облигаций специальной финансовой компании являются аудиторский отчет оригинатора за последний год, договор уступки прав требования по данной сделке секьюритизации, заключенный между оригинатором и специальной финансовой компанией.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының «Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу, облигациялар шығарылымының күшін жою қорытындылары жөніндегі ережені бекіту туралы» 2005 жылғы 30 шілдедегі № 269 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3822 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу, облигациялар шығарылымының күшін жою қорытындылары туралы есептi қарау ережесiнде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Облигациялардың шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) және облигациялық бағдарлама шегiндегi облигациялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу»;
11-1 және 1-2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Эмитент облигациялардың шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) Заңның 12-бабының 1-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
Эмитент агенттік облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін Заңның 12-бабының 1-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне сәйкес қаржы агенті ретінде экономика салаларында белгіленген мемлекеттік инвестициялық саясатын іске асыруға оның өкілеттілігін растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады.
Жай акцияларына айырбасталатын облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін акционерлердің жалпы жиналысының шешімінде айырбасталатын бағалы қағаздардың түрі, саны, облигациялары айырбасталатын акцияларды орналастыру бағасы, сондай-ақ айырбастау нәтижесінде сатып алынған облигация қайта орналастыруға жатпайтыны туралы ақпарат көрсетіледі.
Облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарламаның) проспектiсi осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасымалдауышта Acrobat Reader форматында және электронды тасымалдауышта мемлекеттiк және орыс тiлiнде (қоғамның қаржылық есебiн қоспағанда) екі данада жасалады. Екi дананың әр қайсысында мемлекеттiк және орыс тiлдерiндегi акциялар шығарылымының (облигациялық бағдарлама) проспектiсi бар.
Облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарлама) ажырамас бөлігі болып табылады:
аудиторлық есептермен расталған соңғы екi қаржы жылының ішінде эмитенттің жылдық қаржы есептіліктің көшірмелері, сондай-ақ аудиторлық есептердің және эмитенттің есептік саясатының көшірмелері (еншілес ұйымы (ұйымдары) бар болған және аудиторлық есеппен расталған жеке қаржылық есептілік болған жағдайда жеке қаржылық есептілік ұсынылады);
облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) мемлекеттiк тiркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсан аяғындағы жағдай бойынша эмитенттiң қаржылық есептiлiгiнің көшірмелері (еншілес ұйымы (ұйымдары) бар болған және аудиторлық есеппен расталған жеке қаржылық есептілік болған жағдайда жеке қаржылық есептілік ұсынылады);
облигацияларды ұстаушылар өкiлдерiмен жасалған шарттардың көшірмелері;
эмиссиялық бағалы қағаздарды ұйымдастырылмаған нарықта облигацияларды орналастыруды жоспарлайтын эмитенттер үшін қор биржасының ресми тізіміне енгізу және тұрғылықты орны мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсететін ұйымдармен бірге жасалған шарттардың көшірмелері (егер шартты жасау Заңның талаптарында көзделсе);
эмитенттің кірісін жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ұйымдастыру құқықтық нысанда құрылған эмитенттер үшін қатысушылары арасында бөлу тәртібі.
Жоғарыда көрсетілген құжаттардан басқа концессиялық шарттың және кепiлдiк шарттың көшiрмелерi инфрақұрылымдық облигациялар шығарылымы проспектiсiнiң ажырамас бөлiктерi болып табылады.
Оригинатордың соңғы жыл үшiн аудиторлық есебi, оригинатор мен арнайы қаржы компаниясы арасында жасалған секъюритилендiрудiң осы мәмiлесi бойынша талап ету құқықтарын басқаға беру шарты арнайы қаржы компаниясының облигациялар шығарылымы проспектiсiнiң ажырамас бөлiгi болып табылады.

Сведения в проспекте выпуска облигаций (облигационной программы) приводятся на дату последнего дня месяца, предшествующего дате сдачи документов в уполномоченный орган, за исключением информации о финансовом состоянии эмитента (указываемой в главе 5 приложений 1 и 2 к настоящим Правилам), которая указывается согласно финансовой отчетности по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы).
В случае отсутствия аудированной финансовой отчетности за завершенный финансовый год в период с 1 января по 1 июня текущего года общество представляет в уполномоченный орган аудированную финансовую отчетность за два года, предшествующих последнему завершенному году (аудированная финансовая отчетность за завершенный финансовый год представляется обществом в течение месяца с даты утверждения аудированной годовой финансовой отчетности общим собранием акционеров) (в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) и наличия отдельной финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом, представляется отдельная финансовая отчетность).
1-1. Величина левереджа эмитента (за исключением банков, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций) для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) не превышает 2 (согласно данным последней финансовой отчетности, представляемой для государственной регистрации выпуска облигаций).
1-2. Государственная регистрация выпуска агентских облигаций осуществляется в случае соблюдения эмитентом следующих условий:
1) отсутствие на дату представления в уполномоченный орган документов для государственной регистрации выпуска облигаций случаев несвоевременного исполнения или неисполнения условий выпуска ценных бумаг (за исключением акций), находящихся в обращении (в том числе обязательств по выплате вознаграждения или погашению ценных бумаг);
2) отсутствие на дату представления в уполномоченный орган документов для государственной регистрации выпуска облигаций случаев делистинга ценных бумаг (за исключением акций), находящихся в обращении;
3) по итогам последнего квартала, предшествующего представлению в уполномоченный орган документов для государственной регистрации выпуска облигаций, величина левереджа эмитента не превышает 2.»;
пункты 1-3 и 1-4 исключить;
пункт 1-5 изложить в следующей редакции:
«1-5. В случае реорганизации эмитента путем преобразования, проспект выпуска облигаций (облигационной программы) содержит сведения за период до двух лет до даты регистрации вновь возникшего в результате преобразования юридического лица, с приложением финансовой отчетности юридического лица, правопреемником которого является эмитент.»;

Облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарламаның) проспектiсiндегi мәліметтер, облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тiркеу үшiн құжаттарды берер алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы жағдай бойынша қаржылық есептілікке сәйкес көрсетiлетін эмитенттiң қаржылық жай-күйi туралы ақпаратты қоспағанда (Ереженiң 1 және 2-қосымшаларының 5-тарауында көрсетiлген), уәкiлеттi органға құжаттарды тапсыру күнiнiң алдындағы айдың соңғы күнiне келтiрiледі.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтардан бастап 1 маусымға дейiнгi кезеңде аяқталған қаржы жылы үшiн аудит жасалған қаржылық есеп болмаған жағдайда (еншілес ұйымы (ұйымдары) бар болған және аудиторлық есеппен расталған жеке қаржылық есептілік болған жағдайда жеке қаржылық есептілік ұсынылады) қоғам соңғы аяқталған қаржы жылының алдындағы екi жыл үшiн аудит жасалған қаржылық есептi уәкiлеттi органға ұсынады (аяқталған қаржы жылы үшiн аудит жасалған қаржылық есептi қоғам акционерлердiң жалпы жиналысы аудит жасалған жылдық қаржылық есептi бекiткен күннен бастап бiр ай iшiнде ұсынады).
1-1. Облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттiк тiркеу үшiн эмитент левереджiнiң мөлшерi (банктерді, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарын қоспағанда) (облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін ұсынылатын соңғы қаржылық есептіліктің деректеріне сәйкес) уәкiлеттi органға құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның қорытындысы бойынша 2-ден аспайды.
1-2. Агенттік облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуі эмитенттің мынадай талаптарды сақтаған жағдайында жүзеге асырылады:
1) облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды уәкілетті органға ұсыну күнінде айналыстағы бағалы қағаздарды (акцияларды қоспағанда) шығару талаптарын (оның ішінде сыйақы төлеу немесе бағалы қағаздарды өтеу жөніндегі міндеттемелерді) уақтылы орындамау немесе орындамау жағдайларының болмауы;
2) облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды уәкілетті органға ұсыну күнінде айналыстағы бағалы қағаздардың (акцияларды қоспағанда) делистингі жағдайларының болмауы;
3) облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды уәкілетті органға ұсынудың алдындағы соңғы тоқсанның қорытындылары бойынша левереджінің мөлшері 2-ден аспайды.»;
1-3 және 1-4-тармақтар алып тасталсын;
1-5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1-5. Егер эмитент қайта ұйымдастыру арқылы қайта құрылу жағдайда облигациялар (облигация бағдарламасы) шығарылымының проспектісі құқықтық мирасқоры эмитент болып табылатын заңды тұлғалардың қаржылық есептілігі қоса берілген, қайта құрылу нәтижесінде қайта туындаған заңды тұлғалардың тіркеу күніне дейін екі жылға дейінгі кезеңнің мәліметтерінен тұрады.»;

пункт 2-1 исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Государственная регистрация выпуска облигаций эмитента-нерезидента Республики Казахстан, имеющего минимальный кредитный рейтинг не ниже «ВВВ-» по международной шкале агентства Standard & Poor’s, либо рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств (за исключением государственной регистрации выпуска облигаций, номинированных в иностранной валюте), осуществляется при условии выполнения всех следующих требований:
1) наличие соглашения между уполномоченным органом Республики Казахстан по регулированию рынка ценных бумаг и соответствующим уполномоченным органом по регулированию рынка ценных бумаг иностранного государства (далее - уполномоченный орган нерезидента) об обмене информацией;
2) выполнение эмитентом-нерезидентом Республики Казахстан требований для включения долговых ценных бумаг эмитента-нерезидента Республики Казахстан в сектор «долговые ценные бумаги» категории «долговые ценные бумаги с рейтинговой оценкой (наивысшая категория)» официального списка фондовой биржи и их нахождения в нем;
3) наличие разрешения уполномоченного органа нерезидента на выпуск облигаций в соответствии с законодательством Республики Казахстан либо письмо уполномоченного органа нерезидента о том, что такое разрешение по законодательству страны эмитента-нерезидента Республики Казахстан не требуется (если эмитент-нерезидент Республики Казахстан является финансовой организацией);
4) письмо уполномоченного органа нерезидента о соблюдении эмитентом-нерезидентом Республики Казахстан пруденциальных нормативов и иных установленных уполномоченным органом нерезидента норм и лимитов в период за три месяца до даты подачи заявления на государственную регистрацию облигаций (если эмитент-нерезидент Республики Казахстан является финансовой организацией).
Для государственной регистрации выпуска облигаций эмитент-нерезидент Республики Казахстан, указанный в настоящем пункте, представляет:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) копию решения органа эмитента о выпуске облигаций с нотариально удостоверенным переводом на государственный и русский язык, содержащего сведения о порядке выпуска, размещения, обращения и погашения облигаций, использования средств, полученных эмитентом в результате размещения облигаций, объеме выпуска, количестве и виде облигаций, номинальной стоимости облигаций, правах держателей облигаций;
3) проспект выпуска облигаций в двух экземплярах на бумажном носителе (на государственном и русском языках), составленный по форме в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам, и на электронном носителе в формате Acrobat Reader (электронный вариант проспекта представляется на государственном и русском языках без финансовой отчетности эмитента). Каждый из двух экземпляров содержит проспект выпуска облигаций на государственном и русском языках;

2-1-тармақ алып тасталсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВВ-» төмен емес ең төменгі кредиттік рейтингі не басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент емес эмитенті облигациялар шығарылымын (шетел валютасында номиниирленген облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді қоспағанда) мемлекеттік тіркеу мынадай талаптар орындалған жағдайда жүзеге асырылады:
1) Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығын реттеу жөніндегі уәкілетті органның және шет мемлекеттің бағалы қағаздар нарығын реттеу жөніндегі тиісті уәкілетті органының (бұдан әрі – резидент еместің уәкілетті органы) арасында ақпаратпен алмасу туралы келісімнің болуы;
2) резидент емес эмитенттің борыштық бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізімінің «(ең жоғары санат) рейтинг бағасы бар борыштық бағалы қағаздар» санатының «борыштық бағалы қағаздар» секторына енгізуіне және олардың сонда болуына қойылатын талаптарды Қазақстан Республикасының резидент емес эмитентінің орындауы;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес облигациялар шығаруға резидент емес уәкілетті органның рұқсатының болуы не Қазақстан Республикасының резидент емес эмитенті елінің заңнамасы бойынша осындай рұқсат талап етілмейтіні туралы резидент емес уәкілетті органның хаты (Қазақстан Республикасының резидент емес эмитенті қаржы ұйымы болып табылған жағдайда);
4) Қазақстан Республикасының резидент емес эмитенті облигацияларды мемлекеттік тіркеуге өтініш беру күніне дейінгі үш ай ішіндегі кезеңде пруденциалдық нормативтерді және уәкілетті орган белгілеген өзге нормалар мен лимиттерді сақтау туралы Қазақстан Республикасының резидент емес уәкілетті органының хаты (Қазақстан Республикасының резидент емес эмитенті қаржы ұйымы болып табылған жағдайда).
Облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін осы тармақта көзделген Қазақстан Республикасының резидент емес эмитенті мыналарды ұсынады:
1) еркiн нысанда жазылған өтiнiштi;
2) эмитент органының облигацияларды шығару, орналастыру, айналысқа жiберу және өтеу, облигацияларды орналастыру нәтижесiнде эмитент алған қаражатты пайдалану тәртiбi, облигациялардың шығарылу көлемi, саны мен түрi, облигациялардың нақтылы құны, облигациялар ұстаушылардың құқықтары туралы мәлiметтер бар облигациялар шығару туралы шешiмiнiң көшiрмесiн;
3) осы Ереженiң 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасымалдауышта (мемлекеттік және орыс тiлдерiнде) екi данада және Acrobat Reader форматында электронды тасымалдауышта (проспекттің электрондық нұсқасы эмитенттің қаржылық есебiн қоспай, мемлекеттік және орыс тілдерінде ұсынылады) жасалған облигациялар шығарылымының проспектiсiн. Бұл ретте екі дананың әр қайсысында мемлекеттік және орыс тілдеріндегі облигациялар шығарылымы проспектісі бар;

4) копию устава с нотариально удостоверенным переводом на государственный и русский язык и копию документа, подтверждающего регистрацию эмитента в качестве юридического лица в соответствии с законодательством государства его местонахождения, с нотариально удостоверенным переводом на государственный и русский язык;
5) документы, подтверждающие наличие обеспечения исполнения обязательств эмитента, при выпуске обеспеченных облигаций;
6) копию договора с представителем держателей облигаций;
7) если проспектом выпуска облигаций эмитента предусматривается обращение данных облигаций в торговой системе фондовой биржи, заключение фондовой биржи о соответствии эмитента и выпускаемых им облигаций требованиям к включению и нахождению облигаций эмитента в секторе «долговые ценные бумаги» категории «долговые ценные бумаги с рейтинговой оценкой (наивысшая категория)» списка фондовой биржи, а также рекомендации листинговой комиссии фондовой биржи по включению в проспект выпуска ценных бумаг эмитента дополнительных ограничений, необходимых для обеспечения защиты прав и интересов инвесторов.»;
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
«3-1. Государственная регистрация выпуска эмитентом-нерезидентом Республики Казахстан или международными финансовыми организациями, указанными в приложении 7 к настоящим Правилам, облигаций, номинированных в иностранной валюте, осуществляется в соответствии с требованиями, установленными подпунктами 1), 2, 3) и 4) пункта 3 настоящих Правил, а также в случае соблюдения эмитентом следующих условий:
1) наличие у эмитента-нерезидента Республики Казахстан или международных финансовых организаций, указанных в приложении 7 к настоящим Правилам, минимального кредитного рейтинга не ниже «BBВ-» по международной шкале агентства Standard & Poor’s либо рейтинга аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;
2) проспект выпуска облигаций эмитента-нерезидента Республики Казахстан или международных финансовых организаций, указанных в приложении 7 к настоящим Правилам, содержит обязательное условие о том, что выплата вознаграждения и основного долга по данным облигациям будет осуществляться в валюте выпуска.»;
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
«4-1. Лица, осуществляющие конвертирование облигаций в простые акции общества, соответствуют требованиям, предусмотренным пунктом 5 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года «О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан» (далее – Закон о банках), пунктом 1-1 статьи 36 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года «О страховой деятельности», пунктом 2 статьи 47 Закона.»;
заголовки глав 1-1233-14 изложить в следующей редакции:

4) мемлекеттік және орыс тілдеріне аударылған нотариатта куәландырылған жарғының көшірмесін және оның тұрған жеріндегі мемлекеттің заңнамасына сәйкес заңды тұлға ретіндегі эмитенттің тіркелгенін растайтын құжаттың мемлекеттік және орыс тілдеріне аударылған нотариатта куәландырылған көшірмесін;
5) қамтамасыз етілген облигациялар шығарылған жағдайда, эмитенттің міндеттемелерін орындауды қамтамасыз етудің болуын растайтын құжаттар;
6) облигацияларды ұстаушылар өкілімен шарттың көшірмесін;
7) эмитенттің облигациялар шығарылымының проспектісінде осы облигациялар қор биржасының сауда жүйесінде айналыста болуы көзделген жағдайда эмитенттің және ол шығаратын облигациялардың қор биржасы тізімінің «(ең жоғары санат) рейтинг бағасы бар борыштық бағалы қағаздар» санатының «борыштық бағалы қағаздар» секторына енгізуіне және олардың сонда болуына қойылатын талаптарға сәйкес келетіні туралы қор биржасының қорытындысын, сондай-ақ инвесторлардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету үшін қажетті қосымша шектеулерді эмитенттің бағалы қағаздар шығарылымының проспектісіне енгізу жөнінде қор биржасының листинг комиссиясының ұсынымдарын.»;
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
«3-1. Қазақстан Республикасының резидент емес эмитентінің немесе осы Қағидалардың 7-қосымшасында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының шетел валютасында номиниирленген облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу осы Қағидалардың 3-тармағының 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында белгіленген талаптарға сәйкес, сондай-ақ эмитенттің мынадай талаптарды сақтаған жағдайда жүзеге асырылады:
1) Қазақстан Республикасының резидент емес эмитентінің немесе осы Қағидалардың 7-қосымшасында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВВ-»-дан төмен емес ең төменгі кредиттік рейтингінің не басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінің болуы;
2) Қазақстан Республикасының резидент емес эмитентінің немесе осы Қағидалардың 7-қосымшасында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының облигациялар шығарылымының проспектісінде осы облигациялар бойынша сыйақыны және негізгі борышты төлеу шығарылым валютасында жүзеге асырылатыны жөнінде міндетті талабы болуы тиіс.»;
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
«4-1. Облигацияларды акционерлік қоғамның жай акцияларына айырбастауды жүзеге асыратын тұлғалар Заңның 47-бабының 2-тармағында, «Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы» 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - Банктер туралы заң) 17-бабының 5-тармағында, «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 36-бабының 1-1-тармағында, «Сақтандыру қызметі туралы» 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 21-бабының 4-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келеді.»;
1-1233-14-тараулардың тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:

«1-1. Внесение изменений и дополнений в проспект выпуска облигаций (облигационной программы)»;
«2. Государственная регистрация выпуска облигаций со сроком обращения не более двенадцати месяцев»;
«3. Рассмотрение отчетов об итогах размещения и погашения облигаций»;
«3-1. Аннулирование выпуска облигаций»;
«4. Дополнительные положения»;
пункты 1313-114 и 14-1 изложить в следующей редакции:
«13. Минимальный кредитный рейтинг эмитента для государственной регистрации выпуска облигаций при наличии в обращении облигаций предыдущих выпусков - не ниже «В» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговой оценки аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств.
13-1. Минимальный кредитный рейтинг банка для государственной регистрации выпуска облигаций при наличии в обращении облигаций предыдущих выпусков - не ниже «В-» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговой оценки аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств.
14. Банк или организация, осуществляющая отдельные виды банковских операций, осуществляют выпуск облигаций при обращении ранее выпущенных ими облигаций на вторичном рынке ценных бумаг и при соблюдении следующих условий:
1) отсутствие несвоевременно исполненных и неисполненных обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, находящимся в обращении на вторичном рынке ценных бумаг;
2) безубыточная деятельность эмитента по итогам одного из последних двух завершенных финансовых года до даты подачи документов для государственной регистрации выпуска облигаций или чистые потоки денежных средств, полученные от деятельности эмитента, за один из двух последних завершенных финансовых года, согласно его финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом, являются положительными;
3) отсутствие фактов несоблюдения пруденциальных нормативов и иных установленных Национальным Банком Республики Казахстан норм и лимитов на дату подачи документов на государственную регистрацию выпуска облигаций, а также в период за три месяца до даты подачи документов;
4) соответствие облигации данного выпуска и эмитента требованиям, установленным Законом о рынке ценных бумаг и организатором торгов в отношении эмитентов и их ценных бумаг, допускаемых (допущенных) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи (в случае, если эмитент и облигации данного выпуска предполагаются для включения в официальный список фондовой биржи).
Банк или организация, осуществляющая отдельные виды банковских операций, осуществляют выпуск облигаций при соблюдении условий, установленных частью первой настоящего пункта, а также при соблюдении одного из следующих условий:
вновь выпускаемые облигации являются ипотечными облигациями;
на дату представления в уполномоченный орган документов для государственной регистрации выпуска облигаций организация, осуществляющая отдельные виды банковских операций, имеет минимальный кредитный рейтинг, установленный пунктом 13 настоящих Правил;

«1-1. Облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарламаның) проспектiсiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу»;
«2. Айналыс мерзiмi жиырма айдан аспайтын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу»;
«3. Облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есептi қарау»;
«3-1. Облигациялар шығарылымының күшiн жою»;
«4. Қосымша ережелер»;
1313-114 және 14-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«13. Облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін эмитенттің ең төменгі кредиттік рейтингі алдыңғы шығарылымдардың облигациялары айналыста болған кезде - Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «В»-дан немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасынан төмен болмауы тиіс.
13-1. Облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін банктің ең төменгі кредиттік рейтингі алдыңғы шығарылымдардың облигациялары айналыста болған кезде - Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «В-»-тен немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасынан төмен болмауы тиіс.
14. Банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым, олардың бұрын шығарылған облигациялары қайталама бағалы қағаздар нарығында айналыста болған кезде және мына:
1) қайталама бағалы қағаздар нарығында айналыстағы облигациялар бойынша сыйақы төлеу бойынша уақтылы орындалмаған және орындалмаған міндеттемелердің болмау;
2) облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды беру күніне дейін соңғы аяқталған екі қаржы жылының біреуінің қорытындысы бойынша эмитенттің шығынсыз қызметі немесе оның аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілігіне сәйкес соңғы аяқталған екі қаржы жылының біреуінде эмитенттің қызметінен алынған ақшалай қаражатының таза ағындары оң болып табылады;
3) облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды беру күніне, сондай-ақ құжаттарды беру күніне дейінгі үш ай ішіндегі кезеңде пруденциалдық нормативтерді және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген өзге де нормалар мен лимиттерді сақтамау фактілерінің болмау;
4) осы шығарылымның облигациялары және эмитент Бағалы қағаздар рыногы туралы заңмен және сауда-саттықты ұйымдастырушысымен белгіленген эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) бағалы қағаздарына қатысты, сондай-ақ қор биржасы тізімінің жекелеген санаттарына белгілеген талаптарға сәйкес келетін (егер эмитент және осы шығарылым облигациялары қор биржасының ресми тізіміне енгізілуі болжанған жағдайда) талаптарды сақтаған кезде облигациялардың шығарылымын жүзеге асырады.
Банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым осы тармақтың бірінші бөлігінде белгіленген талаптарды сақтаған кезде, сондай-ақ мына:
жаңадан шығарылатын облигациялардың ипотекалық облигациялар болып табылатын;
уәкілетті органға облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды беру күніне банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның осы Ереженің 13-тармағында белгіленген ең төменгі кредиттік рейтингісі болатын;

на дату представления в уполномоченный орган документов для государственной регистрации выпуска облигаций банк имеет минимальный кредитный рейтинг, установленный пунктом 13-1 настоящих Правил.
Требования настоящего пункта не распространяются на случаи проведения банком реструктуризации обязательств по ранее выпущенным облигациям, проводимой в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации банка.
Требования подпункта 3) части первой настоящего пункта не распространяются на выпуск облигаций банка в виде субординированных облигаций, конвертируемых в акции.
14-1. Если эмитент не имеет минимального кредитного рейтинга, установленного пунктом 13 настоящих Правил (за исключением эмитентов ипотечных облигаций, а также эмитентов, указанных в пункте 14 настоящих Правил), им для государственной регистрации выпуска облигаций при обращении ранее выпущенных эмитентом облигаций на вторичном рынке ценных бумаг представляется расчет величины левереджа по итогам последнего квартала, предшествующего представлению в уполномоченный орган документов для государственной регистрации выпуска облигаций.»;
пункт 14-3 изложить в следующей редакции:
«14-3. В случаях проведения банком реструктуризации в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации для государственной регистрации последующего выпуска облигаций, облигационной программы эмитентом представляются следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) копия устава;
3) копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
4) копия договора с представителем держателей облигаций;
5) копия решения суда о проведении реструктуризации эмитента с приложением копии плана реструктуризации, утвержденного судом;
6) проспект выпуска облигаций (облигационной программы) в двух экземплярах на бумажном носителе (на государственном и русском языках), составленный по форме в соответствии с приложением 1 или приложением 3 к настоящим Правилам, и в одном экземпляре на государственном и русском языках на электронном носителе (без финансовой отчетности общества) в формате Acrobat Reader. Каждый из двух экземпляров содержит проспект выпуска облигаций (облигационной программы) на государственном и русском языках;
7) копия страницы периодического печатного издания, подтверждающей выполнение требования, указанного в пункте 6 статьи 59-3 Закона о банках.
Для государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы эмитентом представляются документы, предусмотренные подпунктами 1), 4) 5), 6) и 7) настоящего пункта.»;

уәкілетті органға облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды беру күніне банктің осы Ереженің 13-1-тармағында белгіленген ең төменгі кредиттік рейтингісі болатын талаптарының біреуін сақтаған кезде облигациялардың шығарылымын жүзеге асырады.
Осы тармақтың талаптары банкті қайта құрылымдауды жүргізу туралы сот шешіміне сәйкес жүргізілетін банктің бұрын шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді қайта құрылымдауды жүргізуі жағдайларына қолданылмайды.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 3) тармақшасының талаптары банктің акцияларға айырбасталатын реттелген облигациялар түріндегі облигацияларының шығарылымына қолданылмайды.
14-1. Егер эмитенттің осы Ереженің 13-тармағында белгіленген ең төменгі кредиттік рейтингісі болмаса (ипотекалық облигациялар эмитенттерін, сондай-ақ осы Ереженің 14-тармағында көрсетілген эмитенттерді қоспағанда), эмитент бұрын шығарған облигациялар бағалы қағаздардың қайталама нарығында айналыста болған кезде эмитент облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін уәкілетті органға облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды ұсыну алдындағы соңғы тоқсанның қорытындылары бойынша эмитенттің левередж шамасының есебін ұсынады.»;
14-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«14-3. Эмитент соттың осыдан кейінгі облигациялар шығарылымын, облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу үшін құрылымды қайта қарауды өткізу жөніндегі сот шешіміне сәйкес құрылымды қайта қарауды өткізген жағдайында мынадай құжаттарды береді:
1) еркін нысанда жазылған өтінішін;
2) жарғының көшірмесін;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесін;
4) облигацияларды ұстаушылардың өкілімен жасалған шарттың көшірмесін;
5) сот бекіткен құрылымды қайта қарауды өткізу жоспарының көшірмесін қоса бере отырып, эмитент құрылымын қайта қарауды өткізу туралы сот шешімінің көшірмесін;
6) осы Ереженің 1-қосымшасына немесе 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша екі данада жасалған қағаз тасымалдауыштағы (мемлекеттік және орыс тілдеріндегі) облигациялар шығарылымы (облигациялық бағдарлама) проспектісі және Аcrobat Reader форматындағы электронды тасымалдауышта (қоғамның қаржылық есеп беруінсіз) мемлекеттік және орыс тілдерінде бір данада. Бұл ретте әрбір екі данада мемлекеттік және орыс тілдеріндегі облигациялар шығарылымы (облигациялық бағдарлама) проспектісі бар;
7) Банктер туралы заңның 59-3-бабының 6-тармағында көрсетілген талаптардың орындалуын растайтын мерзімді баспасөз басылымы беттерінің көшірмесін.
Эмитент облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін осы тармақтың 1), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларымен көзделген құжаттарды береді.»;

пункт 16-3 изложить в следующей редакции:
«16-3. Эмитент в течение трех календарных дней с даты неисполнения либо ненадлежащего исполнения обязательств по облигациям и ежеквартально в срок не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет в уполномоченный орган в течение периода неисполнения либо ненадлежащего исполнения обязательств по облигациям информацию в соответствии с приложением 10 к настоящим Правилам.»;
в приложении 1:
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
«4-1. Регистрационный номер налогоплательщика или бизнес-идентификационный номер.»;
пункты 7-1 и 8 изложить в следующей редакции:
«7-1. Если эмитент является финансовым агентством, указываются следующие сведения:
1) документ, в соответствии с которым эмитент уполномочен на реализацию государственной инвестиционной политики в определенных сферах экономики в качестве финансового агентства в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года;
2) дата присвоения статуса финансового агентства (при наличии).
8. Сведения о наличии рейтингов, присвоенных эмитенту или выпущенным им ценным бумагам международными рейтинговыми агентствами и (или) рейтинговыми агентствами Республики Казахстан.»;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. Исполнительный орган эмитента.
В данном пункте указываются:
1) фамилия, имя, при наличии - отчество и год рождения лица, осуществляющего функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо фамилия, имя, при наличии - отчество и год рождения каждого из членов коллегиального исполнительного органа эмитента;
2) должности, занимаемые лицом, осуществляющим функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо каждым из членов коллегиального исполнительного органа эмитента, за последние три года и в настоящее время, в хронологическом порядке, в том числе по совместительству, даты вступления их в должности и полномочия;
3) участие лица, осуществляющего функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо каждого из членов коллегиального исполнительного органа эмитента в оплаченном уставном капитале эмитента и организациях, с указанием долей участия.»;
пункт 18 изложить в следующе редакции:
«18. Акционеры (участники) эмитента.
В данном пункте указываются:
1) общее количество акционеров (участников) эмитента (если акционером (участником) эмитента является юридическое лицо, указываются крупные акционеры либо участники, которые владеют десятью и более процентами долей участия в уставном капитале данного юридического лица) и информация (полное и сокращенное наименование, место нахождения юридического лица либо фамилия, имя, при наличии - отчество физического лица) об акционерах (участниках), которые владеют десятью и более процентами долей (размещенных и голосующих акций) эмитента;

16-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16-3. Эмитент облигациялар бойынша міндеттемелерін орындамаған не тиісінше орындамаған күннен бастап үш күнтізбелік күн ішінде және есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) күнінен кешіктірмейтін мерзімде тоқсан сайын уәкілетті органға облигациялар бойынша міндеттемелерін орындамаған не тиісінше орындамаған кезең ішінде осы Ереженің 10-қосымшасына сәйкес ақпараттарды ұсынады.»;
1-қосымшада:
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
«4-1. Салық төлеушінің тіркеу нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі»;
7-1 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«7-1. Егер эмитент қаржы агенттігі болып табылса, мынадай мәліметтерді көрсету қажет:
1) эмитент соған сәйкес Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне сәйкес қаржы агенттігі ретінде экономиканың белгілі бір салаларында мемлекеттік инвестициялық саясатын іске асыруға уәкілетті болатын құжат;
2) қаржы агенттігі мәртебесін иелену күні (бар болса).
8. Эмитентке немесе ол шығарған бағалы қағаздарға халықаралық рейтингiлiк агенттiктерi және (немесе) Қазақстан Республикасының рейтингiлiк агенттiктерi тағайындаған рейтингiлердiң болуы туралы мәлiметтер.»;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Эмитенттiң атқарушы органы.
Осы тармақта:
1) эмитенттің жеке дара атқарушы органының функциясын жүзеге асыратын тұлғаның тегі, аты, бар болса - әкесінің аты және туған жылы не эмитенттің алқалы атқарушы органы мүшелерiнiң әрқайсысының тегі, аты, бар болса - әкесінің аты және туған жылы;
2) эмитенттiң жеке дара атқарушы органының функцияларын жүзеге асыратын тұлғасы не эмитенттiң алқалы атқарушы органы мүшелерiнiң әрқайсының соңғы үш жылда атқарған және қазiргi уақытта атқаратын, оның iшiнде қоса атқарған қызметтері хронологиялық тәртіппен, олардың қызметтеріне кірісу күні және өкілеттері;
3) эмитенттің жеке дара атқарушы органының функцияларын жүзеге асыратын тұлғасының не эмитенттің алқалы атқарушы органының әрбір мүшелерiнiң әрқайсының қатысу үлесін көрсете отырып эмитенттің және ұйымдардың төленген жарғылық капиталына қатысуы көрсетiледi.»;
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«18. Эмитенттiң акционерлерi (қатысушылары).
Осы тармақта:
1) эмитент (егер эмитент акционерi (қатысушысы) заңды тұлға болып табылса осы заңды тұлғаның iрi не осы заңды тұлғалардың жарғылық капиталында қатысу үлестерінің он және одан да көп пайызын иеленетін қатысушылары көрсетiледi) акционерлерiнiң (қатысушыларының) жалпы саны және эмитент үлестерiнiң (орналастырылған және дауыс берушi акцияларының) он және одан да көп пайызын иеленген акционерлерлері (толық және қысқартылған атауы, заңды тұлғаның мекен-жайы не жеке тұлғаның тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) туралы ақпарат;

2) сведения о лицах, не являющихся акционерами (участниками) эмитента, но обладающие правом контролировать деятельность эмитента через другие организации.
Если эмитентом является банк, в данном пункте, помимо перечисленной в подпунктах 1)-2) настоящего пункта информации, указывается информация об акционерах, владеющих прямо или косвенно десятью и более процентами размещенных акций банка или имеющих возможность голосовать прямо или косвенно десятью и более процентами голосующих акций банка либо оказывать влияние на принимаемые банком решения в силу договора или иным образом.»;
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
«4. Описание деятельности эмитента (если эмитент входит в состав группы согласно международному стандарту финансовой отчетности IAS 27, то данный раздел заполняется как на основании консолидированной финансовой отчетности всей группы, так и на основании финансовой отчетности самого эмитента)»;
пункт 38 изложить в следующей редакции:
«38. Сведения об облигациях:
1) вид облигаций (купонные или дисконтные, инфраструктурные или выпускаемые специальной финансовой компанией), наличие обеспечения (с обеспечением или без обеспечения, в том числе субординированные), характер расчета номинальной стоимости или размера вознаграждения (индексированные);
2) количество выпускаемых облигаций и общий объем выпуска облигаций (указать общий объем выпуска облигаций по номинальной стоимости);
3) номинальная стоимость одной облигации;
4) дата начала размещения и дата начала обращения облигаций;
5) вознаграждение по облигациям с указанием:
ставки вознаграждения по облигациям;
даты, с которой начинается начисление вознаграждения, периодичности и даты выплаты вознаграждения, порядка и условий его выплаты (если инвестором будет являться нерезидент Республики Казахстан, указывается валюта выплаты и курс конвертации);
периода времени, применяемого для расчета вознаграждения;
порядка расчетов при выпуске индексированных облигаций.
Если ставка вознаграждения не является фиксированной, указывается порядок определения ее размера;
6) сведения об обращении и погашении облигаций с указанием:
срока обращения облигаций и условий их погашения;
даты погашения облигаций;
места (мест), где будет произведено погашение облигаций;
способа погашения облигаций;
места и лиц, к которым необходимо обратиться при погашении облигаций наличными деньгами через кассу эмитента;
7) условия и порядок оплаты облигаций:
указываются условия, порядок оплаты облигаций (включая облигаций, ранее выпущенным данным эмитентом, срок обращения которых истек), способы расчетов, в том числе с учетом особенностей, предусмотренных планом реструктуризации;

2) эмитенттiң акционерлерi (қатысушылары) болып табылмайтын, бiрақ басқа ұйымдары арқылы эмитенттiң қызметiн бақылау құқығы бар тұлғалар туралы мәлiметтер көрсетiледi.
Егер эмитент банк болып табылған жағдайда, осы тармақта, осы тармақтың 1)-2) тармақшаларында аталған ақпараттардан басқа, банктiң орналастырылған акцияларының он және одан да көп пайызын тiкелей немесе жанама иеленген, банктiң орналастырылған акцияларының он және одан да көп пайызын тiкелей немесе жанама дауыс беруге не банк шарттың күшiмен немесе өзге жағдаймен эмитент қабылдаған шешiмге ықпал етуге мүмкiндiгi бар акционерлер туралы ақпаратты көрсету керек.»;
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Эмитент қызметiнiң сипаты (эмитент IAS 27 қаржылық есептіліктің халықаралық стандартына сәйкес топтың құрамына кірген жағдайда, осы тарау барлық топтың шоғырландырылған қаржылық есептілік негізінде, сондай-ақ эмитенттің өзінің қаржылық есептілік негізінде де толтырылады)»;
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«38. Облигациялар туралы мәліметтер:
1) облигациялардың түрi (купондық немесе дисконттық, инфрақұрылымдық немесе арнайы қаржы компаниясымен шығарылатын), қамтамасыз етiлудiң болуы (қамтамасыз етiлген немесе қамтамасыз етiлмеген, оның iшiнде реттелген), номиналдық құнын немесе сыйықы мөлшерiн (индекстелген) есептеу сипаты;
2) шығарылатын облигациялардың саны және облигациялар шығарылымның жалпы көлемi (облигациялар шығарылымының жалпы көлемiн номиналдық құны бойынша көрсету керек);
3) бiр облигацияның номиналдық құны;
4) облигациялар орналастырудың басталу күні және айналысының басталу күнi;
5) облигациялар бойынша мыналар қоса көрсетiлген сыйақы:
облигациялар бойынша сыйақының ставкасы;
сыйақыны есептеу басталатын күн, сыйақы төлеудiң кезеңдiлiгi және күнi, тәртiбi және оны төлеу шарттары (егер инвестор Қазақстан Республикасының резидентi емес болып табылған жағдайда, төлем валютасы және айырбастау бағамы көрсетiледi);
сыйақы есептеу үшiн қолданылатын уақыт кезеңi;
индекстелген облигациялар шығару кезiндегi есептеу тәртiбi.
Егер сыйақының ставкасы белгiленбеген болса, оның мөлшерiн белгiлеу тәртiбi көрсетiледi;
6) мыналар қоса көрсетілген облигациялардың айналысы және өтеу туралы мәліметтер:
облигациялардың айналыс мерзiмi және оларды өтеу шарттары;
облигацияларды өтеу күні;
облигациялар өтелетiн орын (орындар);
облигацияларды өтеу тәсiлi;
орны және облигацияларды эмитент кассасы арқылы қолма-қол ақшамен өтеу кезiнде хабарласуға тиiстi тұлғалар;
7) облигацияларға төлем жасаудың талаптары мен тәртiбi:
облигацияларға төлем жасаудың талаптары, тәртiбi (осы эмитент бұрын шығарған, айналыста болу мерзiмi аяқталған облигацияларды қоса алғанда), есеп айырысу тәсiлдерi, оның iшiнде қайта құрылымдау жоспарында көзделген ерекшелiктердi ескере отырып, көрсетiледi;

8) обеспечение по облигациям (при выпуске ипотечных и иных обеспеченных облигаций):
в случае выпуска обеспеченных облигаций указываются:
предмет залога, его стоимость и порядок обращения взыскания на предмет залога;
условия договора об обеспечении облигаций;
если облигации обеспечены гарантией банка - указываются данные банка, предоставившего гарантию, с указанием наименования, места нахождения, контактных телефонов, срока и условий гарантии;
9) при выпуске облигаций специальной финансовой компании дополнительно указываются:
наименование и место нахождения оригинатора, банка-кастодиана, управляющего агента и лица, осуществляющего сбор платежей по уступленным правам требования, с указанием номера и даты заключения соответствующих договоров;
предмет деятельности, права и обязанности оригинатора в сделке секьюритизации;
характеристика прав требования, условия, порядок и сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов, и порядок осуществления контроля за их исполнением;
наличие опыта применения секьюритизации оригинатором и лицами, участвующими в сделке секьюритизации;
критерии однородности прав требований;
размер, состав и прогнозный анализ роста выделенных активов, обеспечивающих сделку секьюритизации;
сведения о дополнительном обеспечении;
очередность погашения облигаций различных выпусков, выпущенных в пределах данной облигационной программы;
10) сведения о представителе держателей облигаций (наименование, место нахождения, контактные телефоны, фамилия, имя, при наличии - отчество первого руководителя, членов исполнительного органа);
11) при выпуске инфраструктурных облигаций указываются реквизиты концессионного договора и постановления Правительства Республики Казахстан о предоставлении поручительства государства;
12) порядок учета прав по облигациям:
указываются наименование регистратора, его место нахождения, номера телефонов, дата и номер договора;
13) сведения о платежном агенте:
указываются его наименование, место нахождения, номера телефонов, дата и номер соответствующего договора;
14) право эмитента досрочно погасить выпуск облигаций (если данное право предусмотрено решением органа эмитента о выпуске облигаций):
указываются порядок, условия и сроки реализации эмитентом права досрочного погашения облигаций;
15) при выпуске облигаций, оплата которых будет произведена правами требования по облигациям, ранее выпущенным эмитентом, срок обращения которых истек, дополнительно указывается дата и номер государственной регистрации выпуска данных облигаций, их вид и количество;

8) облигациялар бойынша қамтамасыз ету (ипотекалық және өзге де қамтамасыз етiлген облигацияларды шығарған кезде):
қамтамасыз етiлген облигациялар шығарылған жағдайда:
кепiл пәнi, оның құны және кепiл пәнiн өндiрiп алу тәртiбi;
облигацияларды қамтамасыз ету туралы шарттың талаптары;
егер облигациялар банктiң кепiлдiгiмен қамтамасыз етiлсе - атауын, орналасқан жерiн, байланыс телефондарын, кепiлдiк мерзiмi мен шарттарын көрсете отырып, кепiлдiк берген банктiң деректерi көрсетiледi;
9) арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде қосымша:
тиiстi шарттардың нөмiрлерi мен жасалған күндерiн көрсете отырып, оригинатордың, кастодиан-банктiң, басқарушы агенттiң және басқаға берiлген талап ету құқықтары бойынша төлемдердi жинайтын тұлғаның атауы мен орналасқан жерi;
секьюритилендiру мәмiлесiнде оригинатор қызметiнiң пәнi, құқықтары мен мiндеттерi;
талап ету құқықтарының сипаттамасы, бөлiнген активтердiң құрамына кiретiн талап ету құқықтары бойынша ақша түсiмiнiң шарттары, тәртiбi мен мерзiмi және олардың орындалуына бақылау жасау тәртiбi;
оригинатордың және секьюритилендiру мәмiлесiне қатысатын тұлғалардың секьюритилендiрудi қолдану тәжiрибесiнiң болуы;
талап ету құқықтары бiртектiлiгiнiң критерийлерi;
секьюритилендiру мәмiлесiн қамтамасыз ететiн бөлiнген активтер өсiмiнiң мөлшерi, құрамы мен болжамды талдауы;
қосымша қамтамасыз ету туралы мәлiметтер;
осы облигациялық бағдарлама шегiнде шығарылған облигациялардың әр түрлi шығарылымдарын өтеу кезектiлiгi көрсетiледi;
10) облигация ұстаушылардың өкiлi туралы мәлiметтер (атауы, орналасқан жерi, байланыс телефондары, бiрiншi басшының, атқарушы орган мүшелерiнiң тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты);
11) инфрақұрылымдық облигациялар шығарылған кезде концессиялық шарттың және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттiң кепiлдемесiн беру туралы қаулысының деректемелерi көрсетiледi;
12) облигациялар бойынша құқықтарды есепке алу тәртiбi:
тiркеушiнiң атауы, оның орналасқан жерi, телефон нөмiрлерi, шарттың жасалған күнi мен нөмiрi көрсетiледi;
13) төлем агентi туралы мәлiметтер:
оның атауы, орналасқан жерi, телефон нөмiрлерi, тиiстi шарттың жасалған күнi мен нөмiрi көрсетiледi;
14) эмитенттiң облигациялар шығарылымын мерзiмнен бұрын өтеу құқығы (егер осы құқық эмитент органының облигациялар шығарылымы туралы шешiмiнде көзделсе).
эмитенттiң облигацияларды мерзiмнен бұрын өтеу құқығын iске асыру тәртiбi, талаптары және мерзiмдерi көрсетiледi;
15) төленуi осы эмитент бұрын шығарған, айналыста болу мерзiмi аяқталған облигациялар бойынша талап ету құқықтарымен жасалатын облигациялар шығарылған кезде осы облигациялардың мемлекеттiк тiркелу күнi мен нөмiрi, олардың түрi және саны қосымша көрсетiледi;

16) сведения об организации, оказывающей консультационные услуги по вопросам включения и нахождения облигаций в официальном списке фондовой биржи (если обязанность заключения договора с такой организацией предусмотрена требованиями Закона);
17) права, предоставляемые облигацией ее держателю, с указанием:
права получения от эмитента в предусмотренный проспектом выпуска срок номинальной стоимости облигации либо получения иного имущественного эквивалента, а также права на получение фиксированного по ней процента от номинальной стоимости облигации либо иных имущественных прав;
права требования досрочного погашения эмитентом облигаций - указываются условия, порядок и сроки реализации данного права, установленного настоящим проспектом, в том числе при нарушении ограничений (ковенант), предусмотренных проспектом выпуска облигаций;
если выплата вознаграждения и (или) основного долга будет производиться в соответствии с проспектом выпуска облигаций иными имущественными правами, описания этих прав, способов их сохранности, порядка оценки и лиц, правомочных осуществлять оценку указанных прав, а также порядка реализации перехода этих прав;
18) порядок информирования эмитентом держателей облигаций о своей деятельности и финансовом состоянии с указанием содержания информации, порядка, сроков и способа раскрытия данной информации, в том числе информирования о нарушении ограничений (ковенант), предусмотренных проспектом выпуска облигаций;
19) указываются события, по наступлению которых может быть объявлен дефолт по облигациям эмитента.
Указываются меры, которые будут предприняты эмитентом в случае наступления дефолта по облигациям, процедуры защиты прав держателей облигаций при неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, в том числе порядок и условия реструктуризации обязательств.
Указывается подробное описание порядка, срока и способа доведения эмитентом до сведения держателей облигаций информации о фактах дефолта, которая включает в себя объем неисполненных обязательств, причину неисполнения обязательств, а также перечисление возможных действий держателей облигаций по удовлетворению своих требований, включая порядок обращения с требованием к эмитенту, лицам, несущим солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом обязательств по облигациям. Если раскрытие указанной информации поручено эмитентом иному юридическому лицу, указываются наименование этого лица и место его нахождения.
Указывается дата и номер договора с лицами, несущими солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом обязательств по облигациям, а также дата и номер государственной регистрации юридического лица;

16) облигацияларды қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзу және олардың тiзiмде болу мәселелерi бойынша консультациялық қызметтер көрсететiн ұйымдар туралы мәліметтер (егер осындай ұйымдармен шарт жасасу мiндетi осы Заң талаптарында көзделсе);
17) мыналар көрсетiлген облигациямен оның ұстаушысына берiлетiн құқықтар:
эмитенттен шығарылым проспектiсiнде көзделген мерзiмде облигацияның номиналды құнын алу не өзге де мүлiктiк баламасын алу, сондай-ақ облигацияның номиналды құнынан ол бойынша белгiленген пайызын алу құқығын не өзге де мүлiктiк құқықтарды алу құқықтары;
эмитенттiң облигацияларды мерзiмнен бұрын өтеуiн талап ету құқықтары – осы проспектiде белгiленген, оның iшiнде облигациялар шығарылымы проспектiсiнде көзделген шектеулердi (ковенантты) бұзған кезде осы құқықты iске асыру талаптары, тәртiбi және мерзiмдерi;
сыйақыларды және (немесе) негiзгi борышты төлеу облигациялар шығарылымының проспектiсiне сәйкес басқа мүлiктiк құқықтармен жүргiзiлген жағдайда осы құқықтарды, олардың сақталу тәсiлiн, бағалау тәртiбiн және көрсетiлген құқықтарды бағалауды жүзеге асыруға құқығы бар тұлғаларды, сондай-ақ осы құқықтардың өтуiн iске асыру тәртiбiн сипаттау;
18) эмитенттiң облигациялар ұстаушыларды ақпараттың мазмұнын, осы ақпаратты ашу тәртiбiн, мерзiмдерiн және тәсiлiн көрсете отырып, өзiнiң қызметi және қаржылық жағдайы туралы хабардар ету, оның iшiнде облигациялар шығарылымы проспектiсiнде көзделген шектеулердi (ковенантты) бұзғаны туралы хабардар ету тәртiбi;
19) басталуы бойынша эмитенттiң облигациялары бойынша дефолт хабарлануы мүмкiн оқиғалар көрсетiледi.
Облигациялар бойынша дефолт жағдайында эмитенттiң қандай шаралар қолданатыны, облигациялар бойынша сыйақылар төлеу жөнiндегi мiндеттемелер орындалмаған немесе тиiсiнше орындалмаған кезде облигациялар ұстаушылардың құқығын қорғау рәсiмi, оның iшiнде мiндеттемелердiң қайта құрылымдау тәртiбi мен талаптары көрсетiледi.
Эмитент облигациялар ұстаушыларға мәлiмет үшiн орындалмаған мiндеттемелердiң көлемiн, мiндеттемелердi орындамау себебiн, сондай-ақ облигациялар ұстаушылардың өзiнiң талаптарын қанағаттандыру бойынша ықтимал iс-әрекеттерiн, оның iшiнде эмитентке, эмитенттiң облигациялар бойынша орындамаған немесе тиiсiнше орындамаған жағдайдағы эмитенттiң мiндеттемелерi бойынша бiрлескен немесе қосымша жауапкершiлiктi көтеретiн тұлғаларға талап қою тәртiбiн қамтыған дефолт фактiлерi туралы ақпаратты жеткiзу тәртiбiнiң, мерзiмiнiң және тәсiлдерiнiң толық сипаттамасы көрсетiледi. Егер көрсетiлген ақпаратты ашу эмитент өзге заңды тұлғаға тапсырса осы тұлғаның толық және қысқартылған атауы және оның орналасқан жерi көрсетiледi.
Эмитенттiң облигациялар бойынша орындамаған немесе тиiсiнше орындамаған жағдайда мiндеттемелерi бойынша ортақ немесе қосымша жауапкершiлiкте болатын тұлғалармен жасалған шарттың күнi мен нөмiрi, сондай-ақ заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркеу күнi мен нөмiрi көрсетiледi;

20) целевое назначение облигационного займа;
21) информация об опционах:
если опционы позволяют приобрести облигации эмитента, то в данном подпункте указываются условия заключения опциона;
22) рекомендации листинговой комиссии фондовой биржи по включению в проспект выпуска ценных бумаг эмитента дополнительных ограничений, необходимых для обеспечения защиты прав и интересов инвесторов.
Указывается обоснование принятия или непринятия эмитентом рекомендаций листинговой комиссии фондовой биржи по включению в проспект выпуска ценных бумаг эмитента дополнительных ограничений, необходимых для обеспечения защиты прав и интересов инвесторов.»;
пункты 394040-1 и 41 изложить в следующей редакции:
«39. Конвертируемые облигации:
в случае выпуска и размещения конвертируемых облигаций указываются вид, количество и цена размещения акций, в которые будут конвертироваться облигации, права по акциям, а также порядок и условия такого конвертирования (если выпуск облигаций полностью конвертируется, указывается, что выпуск облигаций подлежит аннулированию в течение месяца с даты завершения конвертации, если выпуск облигаций конвертируется не полностью, указывается, что выкупленные облигации данного выпуска не подлежат дальнейшему размещению, а погашаются в конце срока обращения).
40. Способ размещения облигаций:
1) дата начала и дата окончания размешения облигаций, в том числе на неорганизованном рынке;
2) при размещении облигаций, конвертируемых в акции, указываются условия конвертирования;
3) сведения об организациях, принимающих участие в размещении облигаций:
указываются наименование, место нахождения организаций, принимающих участие в размещении облигаций, даты и номера соответствующих договоров.
40-1. Ограничения (ковенанты), принимаемые эмитентом и не предусмотренные Законом (если это предусмотрено решением органа эмитента при выпуске облигаций).
Подробно расписывается порядок действий эмитента и держателя облигаций при нарушении ограничений (ковенант), в том числе, действия эмитента по досрочному погашению облигаций.
41. Использование денег от размещения облигаций.
Указываются цели и порядок использовании денег, которые эмитент получит от размещения облигаций, а также условия, при наступлении которых возможны изменения в планируемом распределении полученных денег, с указанием таких изменений.
При выпуске облигаций специальной финансовой компании указываются:
порядок инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам;
расходы, связанные с оплатой услуг по сделке секьюритизации, и условия, согласно которым специальная финансовая компания вычитает данные расходы из выделенных активов.
Указываются сведения об использовании денег, которые эмитент получит от размещения облигаций, а также условия, при наступлении которых возможны изменения в планируемом распределении полученных денег, с указанием таких изменений.
При выпуске инфраструктурных облигаций указываются:
расходы, связанные с оплатой услуг представителя держателей облигаций в соответствии с условиями заключенного с ним договора;
описание имущества, являющегося обеспечением исполнения обязательств эмитента перед держателями облигаций.»;

20) облигациялық заемның нысаналы мақсаты;
21) опциондар туралы ақпарат:
егер опциондар эмитенттiң облигацияларын сатып алуға мүмкiндiк берсе, онда осы тармақшада опцион жасау шарттары көрсетiледi;
22) қор биржасының листинг комиссиясының эмитенттiң бағалы қағаздар шығару проспектiсiне инвесторлардың құқықтары мен мүдделерiн қорғауды қамтамасыз ету үшiн қажеттi қосымша шектеулердi енгiзу жөнiндегi ұсынымдары.
Эмитент қор биржасының листинг комиссиясының эмитенттiң бағалы қағаздар шығару проспектiсiне инвесторлардың құқықтары мен мүдделерiн қорғауды қамтамасыз ету үшiн қажеттi қосымша шектеулердi енгiзу жөнiндегi ұсынымдарын қабылдау немесе қабылдамау негіздемелері көрсетіледі.»;
394040-1 және 41-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«39. Айырбасталатын облигациялар:
айырбасталатын облигациялар шығарылған және орналастырылған жағдайда облигация айырбасталатын акциялардың түрi, санаты, саны және орналастыру бағасы, акциялар бойынша құқықтары, сондай-ақ осындай айырбастау тәртiбi мен шарттары көрсетiледi (егер облигациялар шығарылымы толық айырбасталатын болса, онда айырбастау аяқталу күнінен соң бір ай ішінде облигациялар шығарылымының күші жойылады, егер облигациялар шығарылымы толық айырбасталмаса, онда осы шығарылымның сатып алынған облигациялары бұдан әрі орналастырылмайды, айналыс мерзімінің соңында өтелетіні жөнінде көрсету қажет).
40. Облигацияларды орналастыру тәсiлi:
1) облигацияларды, оның ішінде ұйымдастырылмаған нарықта орналастырудың басталу және аяқталу күні;
2) акцияларға айырбасталған облигацияларды орналастырған кезде айырбастау шарттары көрсетiледi;
3) облигациялар орналастыруға қатысқан ұйымдар туралы мәліметтер:
облигациялар орналастыруға қатысқан ұйымдардың атауы, орналасқан жері, тиiстi шарттардың күнi және нөмiрi көрсетiледi;
40-1. Эмитент қабылдайтын өзге шектеулер (ковенанттар) және заңмен көзделмеген (егер бұл облигациялар шығарылымы кезінде эмитент органының шешімінде көзделсе).
Шектеулерді (ковенанттарды) бұзған кездегі эмитенттің және облигациялар ұстаушылардың әрекет ету тәртібі, оның ішінде облигацияларды мерзімнен бұрын өтеу бойынша эмитенттің іс-әрекеттері толық жазылады.
41. Облигацияларды орналастырудан түскен ақшаны пайдалану.
Эмитенттің облигацияларды орналастырудан алатын ақшаларды қолдану мақсаттары және тәртібі көрсетiледi, сондай-ақ осындай өзгерiстердi көрсете отырып алынған ақшаны бөлулерді жоспарлау кезiндегi болуы мүмкін өзгерістер пайда болған кездегі талаптар көрсетiледi.
Арнайы қаржы компаниясының облигациялар шығарылған кезде:
бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялау тәртібі;
секьюритилендіру мәмілесі бойынша қызметті төлеумен байланысты шығыстар және соларға сай арнайы қаржы компаниясы осы шығыстарды бөлінген активтерден есептен шығаруға құқылы болатын шарттар көрсетіледі.
Эмитенттiң облигацияларды орналастырудан алатын ақшаны пайдалануы туралы мәліметтер көрсетiледi, сондай-ақ осындай өзгерiстердi көрсете отырып алынған ақшаны бөлулерді жоспарлау кезiндегi болуы мүмкін өзгерістер пайда болған кездегі талаптар көрсетiледi.
Инфрақұрылымдық облигациялары шығарылған кезде:
жасалған шарттың талаптарына сәйкес облигацияларды ұстаушылар өкілінің қызметін төлеумен байланысты шығыстар;
облигациялар ұстаушылардың алдындағы эмитенттің міндеттемелерін орындауды қамтамасыз етуі болып табылатын мүліктің сипаттамасы көрсетіледі.»;

пункт 41-1 исключить;
в приложении 2:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Акционеры (участники) эмитента.
В данном пункте указываются:
1) общее количество акционеров (участников) эмитента (в случае если акционером (участником) эмитента является юридическое лицо, указываются крупные акционеры либо участники, которые владеют десятью и более процентами долей участия в уставном капитале данного юридического лица), наименование, место нахождения юридического лица либо фамилия, имя акционеров (участников), которые владеют десятью и более процентами размещенных акций (долей в уставном капитале) эмитента;
2) сведения о лицах, не являющихся акционерами (участниками) эмитента, но обладающие правом контролировать деятельность эмитента через другие организации.»;
пункт 25-1 изложить в следующей редакции:
«25-1. Ограничения (ковенанты), принимаемые эмитентом и не предусмотренные Законом (если это предусмотрено решением органа эмитента при выпуске облигаций).
Подробно расписывается порядок действий эмитента и держателя облигаций при нарушении ограничений (ковенант), в том числе действия эмитента по досрочному погашению облигаций.»;
в приложении 3:
пункт 3-2 изложить в следующей редакции:
«3-2. Ограничения (ковенанты), принимаемые эмитентом и не предусмотренные Законом (если это предусмотрено решением органа эмитента о выпуске облигаций).
Подробно расписывается порядок действий эмитента и держателя облигаций при нарушении ограничений (ковенант), в том числе действия эмитента по досрочному погашению облигаций.»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. Способ размещения облигаций:
1) срок и порядок размещения облигаций:
в случае размещения облигаций на неорганизованном рынке указываются дата начала и дата окончания размещения облигаций (при наличии);
2) при размещении облигаций, конвертируемых в акции, указываются условия конвертирования;
3) условия и порядок оплаты облигаций:
указываются условия, порядок оплаты облигаций, способы расчетов, в том числе с учетом особенностей, предусмотренных планом реструктуризации.»;
в приложении 5:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Сведения о размещении облигаций:
1) дата утверждения предыдущего (предыдущих) отчета (отчетов) с указанием даты начала и даты окончания периода размещения, количества размещенных облигаций и суммы, привлеченных денег отдельно за каждый предыдущий отчетный период размещения облигаций, а также даты принятия к сведению информации о неразмещении облигаций;

41-1-тармақ алып тасталсын;
2-қосымшада:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Эмитенттiң акционерлерi (қатысушылары).
Осы тармақта:
1) эмитент акционерлерiнiң (қатысушыларының) (егер эмитент акционері (қатысушысы) заңды тұлға болып табылсы осы заңды тұлғаның ірі акционерлері немесе жарғылық капиталға қатысу үлестерінің он және одан да көп пайызын иеленген қатысушылар көрсетіледі) жалпы саны, заңды тұлғаның атауы, мекенжайы не эмитент орналастырылған акцияларының (жарғылық капиталындағы үлестерiнiң) он және одан да көп пайызын иеленген акционерлердің (қатысушылардың) тегі, аты;
2) эмитенттің акционерлері (қатысушылары) болып табылмайтын, бірақ басқа ұйымдар арқылы эмитенттің қызметін бақылау құқығы бар тұлғалар туралы мәлiметтер көрсетiледi.»;
25-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
25-1. Эмитент қабылдайтын және заңмен көзделмеген шектеулер (ковенанттар) (егер бұл облигациялар шығарылымы кезінде эмитент органының шешімінде көзделсе).
Шектеулерді (ковенанттарды) бұзған кездегі эмитенттің және облигациялар ұстаушылардың әрекет ету тәртібі, оның ішінде облигацияларды мерзімнен бұрын өтеу бойынша эмитенттің іс-әрекеттері толық жазылады.»;
3-қосымшада:
3-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3-2. Эмитент қабылдайтын және заңмен көзделмеген шектеулер (ковенанттар) (егер бұл облигациялар шығарылымы кезінде эмитент органының шешімінде көзделсе).
Шектеулерді (ковенанттарды) бұзған кездегі эмитенттің және облигациялар ұстаушылардың әрекет ету тәртібі, оның ішінде облигацияларды мерзімнен бұрын өтеу бойынша эмитенттің іс-әрекеттері толық жазылады.»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Облигацияларды орналастыру тәсiлi:
1) облигацияларды орналастыру мерзiмi және тәртiбi:
облигациялар ұйымдастырылмаған нарықта орналастырылған жағдайда облигацияларды орналастырудың басталу және аяқталу күнi (бар болған кезде) көрсетiледi;
2) акцияларға айырбасталған облигациялар жазылу арқылы орналастырылған жағдайда айырбастау шарттары көрсетiледi;
3) облигацияларға төлем жасаудың талаптары мен тәртiбi:
облигацияларға төлем жасаудың талаптары, тәртiбi, есеп айырысу тәсiлдерi, оның iшiнде құрылымды қайта қарау жоспарында көзделген ерекшелiктердi ескере отырып, көрсетiледi.»;
5-қосымшада:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Облигацияларды орналастыру туралы мәліметтер:
1) орналастыру кезеңiнiң басталу күнін және аяқталу күнiн, орналастырылған облигациялар санын және әрбiр алдыңғы есептi облигацияларды орналастыру кезеңіне жеке тартылған ақша сомасын, сондай-ақ облигацияларды орналастырмау туралы ақпаратты мәлімет үшін қабылдаған күнін көрсете отырып, алдыңғы есепті (есептердi) бекіту күні;

2) дата начала и дата окончания периода размещения, за который представляется отчет;
3) количество облигаций, размещенных на неорганизованном рынке ценных бумаг путем подписки и аукциона и сумма привлеченных денег. В случае размещения облигаций путем проведения аукциона, указываются даты их проведения и наивысшая цена продажи на аукционе;
4) информация о размещении облигаций на организованном рынке ценных бумаг (категория списка организатора торгов, рыночная стоимость облигаций на дату окончания размещения облигаций, наивысшая цена на торгах и дата первых и последних торгов, количество размещенных облигаций и сумма привлеченных денег);
5) количество размещенных облигаций за отчетный период и всего, с учетом ранее размещенных облигаций, с даты начала их обращения;
6) информация о размещенных облигациях, оплата которых произведена правами требования по облигациям, ранее выпущенным эмитентом, срок обращения которых истек, с указанием даты и номера государственной регистрации выпуска облигаций, вида, количества данных облигаций;
7) количество выкупленных облигаций на дату окончания отчетного периода, дата принятия решения о выкупе, а также сумма расходов, понесенных эмитентом при их выкупе;
8) количество облигаций, размещенных на территории иностранного государства, с указанием даты получения разрешения уполномоченного органа на размещение облигаций на территории иностранного государства;
9) информация об андеррайтерах (эмиссионных консорциумах) выпуска облигаций. В данном подпункте указывается информация:
о наименовании профессионального участника рынка ценных бумаг, дате и номере договора на оказание услуг андеррайтера, заключенных эмитентом, а также об участниках эмиссионного консорциума;
о дисконте и комиссионных, которые выплачены (подлежат выплате) андеррайтерам или другим участникам размещения, представителям в процентном выражении от общего объема размещения, объеме дисконта и комиссионных на каждую размещаемую облигацию и другие сведения о расходах;
о количестве размещенных облигаций без привлечения андеррайтеров и дальнейших планах размещения;
10) сведения о количестве собственников облигаций по категориям собственников: резиденты и нерезиденты; физические и юридические лица;
пенсионные фонды, страховые компании, банки второго уровня, небанковские организации, брокеры - дилеры и прочие с указанием количества облигаций, принадлежащих собственникам каждой из вышеуказанных категорий лиц;
количество облигаций, размещенных аффиллированным лицам с указанием данных аффилиированных лиц;

2) есеп ұсынылатын кезеңдегі орналастырудың басталу және аяқталу күні;
3) ұйымдастырылмаған бағалы қағаздар нарығындағы жазу және аукциондық жолмен орналастырылған облигациялар саны және тартылған ақша сомасы. Облигацияларды аукцион өткізу жолымен орналастырған жағдайда оларды жүргізген күні және аукциондағы ең жоғарғы сату бағасы көрсетіледі;
4) бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында облигацияларды орналастыру туралы ақпарат (caуда-саттықты ұйымдастырушылар тiзiмiнiң санаты, облигацияларды орналастыру аяқталған күнге облигациялардың нарықтық құны, сауда-саттықтағы ең жоғарғы баға және бiрiншi және соңғы сауда-саттықтағы күні, орналастырылған акциялардың саны және тартылған ақшаның сомасы);
5) есептi кезеңде орналастырылған облигациялардың және олардың айналысқа түскен күнінен бастап осының алдында орналастырылған барлық облигациялардың саны;
6) облигациялар шығарылымының мемлекеттік тіркелу күнін және нөмiрiн, осы облигациялар түрін, санын көрсете отырып, төленуі осы эмитент бұрын шығарған, айналыста болу мерзiмi аяқталған облигациялар бойынша талап ету құқықтарымен жасалатын орналастырылған облигациялар туралы ақпарат;
7) есептi кезең аяқталған күнге сатып алынған облигациялардың саны, сатып алу туралы шешiм қабылданған күн, сондай-ақ эмитент оларды сатып алған кезде шеккен шығындар;
8) шет мемлекеттің аумағында облигацияларды орналастыруға уәкілетті органнан рұқсат алу күнін көрсете отырып шет мемлекеттің аумағында орналастырылған облигациялардың саны;
9) облигацияларды шығару андеррайтерлерi (эмиссиялық консорциумдар) туралы ақпарат. Осы тармақта мынадай ақпарат көрсетіледі:
бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысының атауы, эмитентпен жасалған андеррайтер қызметін көрсетуге шарттың күнi мен нөмiрi, сондай-ақ эмиссиялық консорциумның қатысушылары туралы;
андеррайтерлерге немесе орналастырудың басқа қатысушыларына, орналастырудың жалпы көлемiнiң пайыздық көрсетiлiмде, әрбір орналастырылған облигациялардың дисконты және комиссиясы көлемінде өкілдерге төленген (төленуі тиіс) дисконт және комиссия және шығыстар туралы басқа да мәліметтер;
бағалы қағаздар нарығының кәсiби қатысушысының атауы, андеррайтердiң қызметiн көрсетуге қоғам жасаған шарттың күнi және нөмiрi туралы, сондай-ақ эмиссиялық консорциумның қатысушылары туралы;
андеррайтерлердi тартпастан орналастырылған облигациялардың саны және орналастырудың болашақ жоспарлары туралы көрсетіледі;
10) меншік иелерiнiң санаттары бойынша облигацияларды иеленушiлердiң саны туралы мәліметтер: резиденттер және резидент еместер; жеке және заңды тұлғалар;
жоғарыда көрсетілген әр санаттағы тұлғалардың иеленушiлерiне жататын облигациялар санын көрсете отырып зейнетақы қорлары, сақтандыру компаниялары, екiншi деңгейдегі банктер, банктік емес ұйымдар, брокер-дилерлер және басқалар;
осы аффилиирленген тұлғалардың деректерін көрсете отырып, аффилиирленген тұлғаларға орналастырылған облигациялар саны;

11) количество неразмещенных облигаций.»;
приложение 10 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
3. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 77
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 77
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 77
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 77
Сноска. Приложение 4 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 77
Приложение 10
к Правилам государственной
регистрации выпуска негосударственных
облигаций и рассмотрения отчетов об итогах
размещения и погашения облигаций,
аннулирования выпуска облигаций
Форма
Информация о фактах неисполнения либо ненадлежащего исполнения
обязательств по облигациям (наименование эмитента,
номер выпуска облигаций) по состоянию на _____________
НИН
облигации
Код
облигации
Вид
облигации
Дата
погашения
Объем
выпуска,
тенге
Количество
облигаций
Размер
купонной
ставки
Количе-
ство
разме-
щенных
облига-
ций
Количе-
ство
нераз-
мещен-
ных,
выкуп-
ленных
облига-
ций
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Вид купонной
ставки,
периодичность
выплаты
купона
Дата
дефолта
Сумма
выплаченного
купонного
вознаграждения
Сумма
Задолженности
по купонному
вознаграж-
дению
Сумма
задолжен-
ности
по основ-
ному
долгу
Остаток
неурегу-
лированного
долга, тысяч
тенге
неурегули-
рованным
долгом
считать сумму
задолжен-
ности, по
которой
наступил
дефолт
с учетом
пени и
штрафов за
просрочку)
9
10
11
12
13
14
Дата,
месяц
год
продолжение таблицы
Доля нерезидентов
Республики Казахстан
среди держателей
облигаций
процентах)
Доля финансовых
организаций среди
держателей облигаций
процентах)
15
16
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 77
Приложение 2
к Правилам государственной регистрации
выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения
отчетов об итогах размещения и погашения
исламских ценных бумаг, а также присвоения
национального идентификационного номера
исламским ценным бумагам
Форма
Свидетельство
о государственной регистрации выпуска ценных бумаг
Сноска. Приложение 7 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банк
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 77
Приложение 5
к Правилам государственной регистрации
выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения
отчетов об итогах размещения и погашения
исламских ценных бумаг, а также присвоения
национального идентификационного номера
исламским ценным бумагам
Форма
Уведомление
об утверждении отчета об итогах размещения
(погашения) исламских ценных бумаг
Сноска. Приложение 6 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

11) орналастырылмаған облигациялардың саны көрсетiледi.»;
10-қосымшасы осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 77 қаулысына 1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 77 қаулысына 2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 77 қаулысына 3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 77 қаулысына 4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 77 қаулысына 5-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялардың
шығарылымын мемлекеттiк тiркеу және
облигацияларды орналастыру және өтеу
қорытындылары туралы есептi қарау
ережесiнiң 10-қосымшасы
Нысан
___________ жағдай бойынша (эмитенттің атауы) облигациялары
бойынша міндеттемелерді орындамау не тиісінше орындамау
фактілері туралы ақпарат
Облигация-
лардың ҰСН
Облига-
циялардың
коды
Облига-
циялардың
түрі
Өтелетін
күні
Шыға-
рылым
көлемі,
тг
Облигацияның саны
Купонды
мөлшерле-
мелердің
мөлшері
Орнала-
стырылған
облигациялар
саны
Орналас-
тырылмаған
облигациялар
саны
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
Купонды
мөлшер-
лемелердің
түрі,
Купон
төлемде-
рінің
мерзім-
ділігі
Дефолт
күні
Төленген
купонды
сыйақы
сомасы
купонды
сыйақы
бойынша
берешек
сомасы
Негізгі
борыш
бойынша
берешек
сомасы
Реттелмеген борыштың
қалдығы, мың. тг.
(реттелмеген борыш деп
мерзімінен кешіктіру
үшін өсімпұл және
айыппұлды ескере отырып,
ол бойынша дефолт орын
алған берешек сомасын
есептейді)
9
10
11
12
13
14
Күні, айы, жылы
Кестенің жалғасы
Облигация ұстаушылардың
арасында Қазақстан
Республикасының
резиденті еместердің
үлесі
Облигация
ұстаушылардың
арасында қаржы
ұйымдарының үлесі
(пайызбен)
15
16
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 77 қаулысына 6-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 77 қаулысына 7-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.