О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 121. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 мая 2012 года № 7657. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 178
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.09.2014 № 178 (вводится в действие с 01.07.2015).
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 334 «Об утверждении Правил представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3327) следующие изменения и дополнения:
в Правилах представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу изложить в следующей редакции:
«Настоящие Правила представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций» и устанавливают перечень, формы, сроки и порядок представления отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, имеющими лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (за исключением ипотечных организаций, юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой) (далее - небанковские организации) в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).»;
пункты 1, 2, 2-1, 2-2 и 2-3 изложить в следующей редакции:
«1. Отчетность небанковских организаций включает в себя:
1) отчет о предоставленных займах (далее - займы) в соответствии с приложением 1 к Правилам;
2) отчет о вкладах и текущих, корреспондентских счетах в соответствии с приложением 2 к Правилам;
3) отчет о ценных бумагах в соответствии с приложением 3 к Правилам;

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 121 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 14 мамырда № 7657 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 178 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.09.2014 № 178 (01.07.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың есеп беру ережесін бекіту туралы» 2004 жылғы 27 қарашадағы № 334 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3327 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың есеп беру ережесінде:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың есеп беру ережесі (бұдан әрі - Ереже) «Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясына ие (ипотекалық ұйымдарды, қызметтің ерекше түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың (бұдан әрі - банктік емес ұйымдар) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) есептілікті беру тізбесін, нысандарын, мерзімін және тәртібін белгілейді.»;
122-12-2 және 2-3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Банктік емес ұйымдардың есептілігіне мыналар жатады:
1) Ереженің 1-қосымшасына сәйкес берілген заемдары (бұдан әрі - заемдар) туралы есеп;
2) Ереженің 2-қосымшасына сәйкес салымдар және ағымдағы, корреспонденттік шоттар туралы есеп;;
3) Ереженің 3-қосымшасына сәйкес бағалы қағаздар туралы есеп;

4) отчет о структуре операций «обратное РЕПО» и «операция «РЕПО» в соответствии с приложением 4 к Правилам;
5) отчет о структуре вкладов в банках второго уровня в соответствии с приложением 5 к Правилам;
6) отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц в соответствии с приложением 6 к Правилам;
7) отчет об основных источниках привлеченных денег в соответствии с приложением 7 к Правилам;
8) отчет об обслуживании ипотечных займов в соответствии с приложением 8 к Правилам;
9) отчет о просроченной задолженности по займам в соответствии с приложением 9 к Правилам;
10) отчет о сделках с лицами, связанными с небанковской организацией особыми отношениями в соответствии с приложением 10 к Правилам;
11) реестр лиц, связанных с небанковской организацией особыми отношениями в соответствии с приложением 11 к Правилам.
2. Небанковские организации (за исключением организатора торгов, Национального оператора почты и дочерних организаций национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса) представляют отчетность в уполномоченный орган ежеквартально, не позднее 18.00 часов времени города Астаны восемнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Национальный оператор почты представляет отчетность в уполномоченный орган ежеквартально, не позднее 18.00 часов времени города Астаны двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Организатор торгов, дочерние организации национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса представляют отчетность в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее 18.00 часов времени города Астаны десятого рабочего дня, следующего за отчетным месяцем.
2-1. Небанковские организации, имеющие лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на проведение банковских операций, предусмотренных подпунктами 1), (или) 2) и (или) 3) пункта 2 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года «О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан», представляют отчетность, предусмотренную подпунктом 2), 10) и 11) пункта 1 Правил.
2-2. Дочерние организации национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса представляют отчетность, предусмотренную подпунктами 1), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) и 11) пункта 1 Правил.
2-3. Небанковские организации, за исключением организаций, предусмотренных пунктами 2-1 и 2-2 Правил, и Национальный оператор почты представляют отчетность, предусмотренную подпунктами 3), 4), 5), 6), 10) и 11) пункта 1 Правил.»;

4) Ереженің 4-қосымшасына сәйкес «кері РЕПО» және «РЕПО» операциясы» операцияларының құрылымы туралы есеп;
5) Ереженің 5-қосымшасына сәйкес екінші деңгейдегі банктердегі салымдардың құрылымы туралы есеп;
6) Ереженің 6-қосымшасына сәйкес заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар құрылымы туралы есеп;
7) Ереженің 7-қосымшасына сәйкес тартылған ақшаның негізгі көзі туралы есеп;
8) Ереженің 8-қосымшасына сәйкес ипотекалық заемдарға қызмет көрсету туралы есеп;
9) Ереженің 9-қосымшасына сәйкес заемдар бойынша мерзімі өткен борыш туралы есеп;
10) Ереженің 10-қосымшасына сәйкес ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп;
11) Ереженің 11-қосымшасына сәйкес ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар тізілімі.
2. Банктік емес ұйымдар (сауда-саттық ұйымдастырушыларын, Ұлттық почта операторын және уәкілетті органның банктік заем операцияларын жүргізуге лицензиясы бар банктік емес ұйымдарды қоспағанда) уәкілетті органға есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың он сегізінші күні Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18.00-ден кешіктірмей тоқсан сайын береді.
Ұлттық почта операторы уәкілетті органға есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырма бесінші күні Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18.00-ден кешіктірмей тоқсан сайын береді.
Уәкілетті органның банктік заем операцияларын жүргізуге лицензиясы бар банктік емес ұйымдар уәкілетті органға есептілікті есептік айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күні Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18.00-ден кешіктірмей ай сайын береді.»;
2-1. Уәкілетті органның «Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы Заңының 30-бабының 2-тармағының 1), (немесе) 2) және (немесе) 3) тармақшаларында көзделген банк операцияларын жүргізуге лицензиясы бар банктік емес ұйымдар Ереженің 1-тармағының 2), 10) және 11) тармақшаларында көзделген есептілікті береді.
2-2. Агроөнеркәсіптік кешені саласында ұлттық басқарушы холдингінің еншілес ұйымдары Ереженің 1-тармағының 1), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) және 11) тармақшаларында көзделген есептілікті береді.
2-3. Ереженің 2-1, және 2-2-тармақтарында көзделген ұйымдарды қоспағанда, банктік емес ұйымдар және Ұлттық почта операторы Ереженің 1-тармағының 3), 4), 5), 6), 10) және 11) тармақшаларында көзделген есептілікті береді.»;

пункт 2-4 исключить;
дополнить приложением 10 согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 11 согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 43 «Об утверждении Правил предоставления отчетности ипотечными организациями» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4157) следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления отчетности ипотечными организациями, утвержденных указанным постановлением:
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
«1. Отчетность ипотечных организаций включает в себя:
1) отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах в соответствии с приложением 1 к Правилам;
2) отчет о предоставленных займах в соответствии с приложением 2 к Правилам;
3) отчет об обслуживании ипотечных займов в соответствии с приложением 3 к Правилам;
4) отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц в соответствии с приложением 4 к Правилам;
5) отчет о ценных бумагах в соответствии с приложением 5 к Правилам;
6) отчет о структуре операций «обратное РЕПО» и «Операция «РЕПО» в соответствии с приложением 6 к Правилам;
7) отчет о структуре вкладов в банках второго уровня в соответствии с приложением 7 к Правилам;
8) отчет об основных источниках привлеченных денег в соответствии с приложением 8 к Правилам;
9) отчет о просроченной задолженности по займам в соответствии с приложением 9 к Правилам;
10) отчет о сделках с лицами, связанными с ипотечной организацией особыми отношениями в соответствии с приложением 10 к Правилам;
11) реестр лиц, связанных с ипотечной организацией особыми отношениями в соответствии с приложением 11 к Правилам.
2. Ипотечные организации представляют отчетность в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее 18.00 часов времени города Астаны десятого рабочего дня, следующего за отчетным месяцем, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к Правилам.»;
дополнить приложением 10 согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 11 согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
3. Признать утратившими силу нормативные правовые акты согласно  приложению 5 к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по статистике
Председатель ________ Смаилов А.А.

2-4-тармақ алып тасталсын;
осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 10-қосымшамен толықтырылсын;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 11-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Ипотекалық ұйымдардың есеп беру ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 25 ақпандағы № 43 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4157 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ипотекалық ұйымдардың есеп беру ережесінде:
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Ипотекалық ұйымдардың есебіне мыналар жатады:
1) Ереженің 1-қосымшасына сәйкес баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар жөніндегі есеп;
2) Ереженің 2-қосымшасына сәйкес берілген заемдар туралы есеп;
3) Ереженің 3-қосымшасына сәйкес ипотекалық заемдарға қызмет көрсету туралы есеп;
4) Ереженің 4-қосымшасына сәйкес заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар құрылымы туралы есеп;
5) Ереженің 5-қосымшасына сәйкес бағалы қағаздар туралы есеп;
6) Ереженің 6-қосымшасына сәйкес «кері РЕПО» және «РЕПО» операциясы» операцияларының құрылымы туралы есеп;
7) Ереженің 7-қосымшасына сәйкес екінші деңгейдегі банктердегі салымдар құрылымы туралы есеп жатады;
8) Ереженің 8-қосымшасына сәйкес тартылған ақшаның негізгі көзі туралы есеп;
9) Ереженің 9-қосымшасына сәйкес заемдар бойынша мерзімі ұзартылған борыш туралы есеп;
10) Ереженің 10-қосымшасына сәйкес ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп;
11) Ереженің 11-қосымшасына сәйкес ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар тізілімі.
2. Ипотекалық ұйымдар уәкілетті органға есептілікті ай сайын - Ереженің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларына сәйкес есептік айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күні Астана қаласының уақыты бойынша 18.00-ден кешіктірмей береді.»;
осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес 10-қосымшамен толықтырылсын;
осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес 11-қосымшамен толықтырылсын.
3. Осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                    Г. Марченко
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төраға _________ Ә.А. Смайылов

18 апреля 2012 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 121
Приложение 10
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 ноября 2004 года № 334
Отчет о сделках с лицами, связанными с небанковской
организацией особыми отношениями
_______________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды
банковских операций) по состоянию на «____» ______20__ года
Наимено-
вание
(фамилия,
имя,
при
наличии
отчество)
лица
Бизнес-
идентификационный
номер (для
юридического
лица),
индивидуальный
идентификационный
номер (для
физического лица)
или
регистрационный
номер
налогоплательщика
Рези-
дентство
лица
Признак, в
соответствии с
которым лицо
отнесено
к лицу,
связанному
особыми
отношениями
с
организацией,
осуществляющей
отдельные виды
банковских
операций
Цель
сделки
Вид
опе-
рации
Вид
ва-
люты
Сумма
сделки по
договору
(в тысячах
тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1. Выдача займов
Итого
2. Получение займов
Итого
3. Размещение депозита
Итого
4. Принятие депозита
Итого
5. Покупка финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными
особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды
банковских операций
Итого
6. Покупка ценных бумаг у лиц, связанных особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за
исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не
позволяющими организации, осуществляющей отдельные виды банковских
операций определить контрагента)
Итого
7. Продажа ценных бумаг лицам, связанным особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за
исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не
позволяющими организации, осуществляющей отдельные виды банковских
операций определить контрагента)
Итого
8. Покупка ценных бумаг на условиях их обратной продажи у лиц,
связанных особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные
виды банковских операций (за исключением сделок, заключенных на
организованном рынке, методами, не позволяющими организации,
осуществляющей отдельные виды банковских операций определить
контрагента)
Итого
9. Продажа ценных бумаг на условиях их обратной покупки лицам,
связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные
виды банковских операций (за исключением сделок, заключенных на
организованном рынке, методами, не позволяющими организации,
осуществляющей отдельные виды банковских операций определить
контрагента)
Итого

2012 жылғы 18 сәуір
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 121 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 27 қарашадағы
№ 334 қаулысына
10-қосымша
20 __ жылғы «__» ______ жағдай бойынша
__________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымның толық атауы)
банктік емес ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалармен
жасалған мәмілелер туралы есеп
Тұлғаның атауы (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе салық төлеушінің тіркеу нөмірі
Тұлғаның резиденттігі
Тұлғаның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға жатқызылған белгісі
Мәміленің мақсаты
Операция түрі
Валюта түрі
Шарт бойынша мәміле сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1. Заемдар беру
Жиынтығы
2. Заемдар алу
Жиынтығы
3. Депозитті орналастыру
Жиынтығы
4. Депозитті қабылдау
Жиынтығы
5. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын сатып алу
Жиынтығы
6. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан бағалы қағаздарды сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
7. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға бағалы қағаздарды сату (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
8. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан қайта сату талаптарымен бағалы қағаздарды сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
9. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға қайта сатып алу талаптарымен бағалы қағаздарды сату (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы

10. Покупка производных финансовых инструментов
Итого
11. Продажа производных финансовых инструментов
Итого
12. Покупка иностранной валюты (спот, форвард)
Итого
13. Продажа иностранной валюты (спот, форвард)
Итого
14. Субординированный долг, принятый от лица, связанного особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских
операций
Итого
15. Субординированный долг, выданный лицу, связанному особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских
операций
Итого
16. Покупка имущества у лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
17. Принятие в залог имущества у лица, связанного особыми отношениями
с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
18. Продажа имущества лицу, связанному особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
19. Прием в залог финансовых инструментов, выпущенных лицами,
связанными особыми отношениями с организацией, осуществляющей
отдельные виды банковских операций
Итого
20. Будущее требование организации, осуществляющей отдельные виды
банковских операций к лицу, связанному особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
21. Выданные гарантии в пользу лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
22. Принятие гарантий от лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
23. Страховые премии (взносы), оплаченные организацией, осуществляющей
отдельные виды банковских операций по договорам страхования,
заключенным со страховой (перестраховочной) организацией, являющейся
лицом, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей
отдельные виды банковских операций
Итого
24. Страховые выплаты, полученные организацией, осуществляющей
отдельные виды банковских операций от страховой (перестраховочной)
организации, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
25. Выданные аккредитивы в пользу лица, связанного особыми отношениями
с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
26. Полученные аккредитивы от лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
Итого
27. Иные виды сделок (сделки, указание которых не предусмотрено выше)
Итого
Всего
продолжение таблицы:
Дата
заключения
(дата
начала
выполнения
условий)
договора
Дата
окончания
действия
(дата
окончания
выполнения
условий)
договора
Обеспечение по условиям
договора
начисленное вознаграждение
(в процентах годовых)
вид
стои-
мость
тыся-
чах
тенге)
Текущая
стоимость
обеспечения
с учетом
переоценки
(в тысячах
тенге)
Качес-
тво
обеспе-
чения в
баллах
лицом,
связанным
с
органи-
зацией,
осущест-
вляющей
отдельные
виды
банковс-
ких
операций,
особыми
отношени-
ями в
пользу
органи-
зации,
осущест-
вляющей
отдельные
виды
банковс-
ких
операций
организа-
цией,
осуществля-
ющей
отдельные
виды
банковских
операций в
пользу
лица,
связанного с
организа-
цией,
осуществля-
ющей
отдельные
виды
банковских
операций,
особыми
отношениями
в соот-
ветствии
с вну-
тренними
докумен-
тами
организа-
ции,
осущест-
вляющей
отдельные
виды
банковских
операций
10
11
12
13
14
15
16
17
18

10. Туынды қаржы құралдарын сатып алу
Жиынтығы
11. Туынды қаржы құралдарын сату
Жиынтығы
12. Шетел валютасын сатып алу (спот, форвард)
Жиынтығы
13. Шетел валютасын сату (спот, форвард)
Жиынтығы
14. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан қабылданған реттелген борыш
Жиынтығы
15. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға берілген реттелген борыш
Жиынтығы
16. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті сатып алу
Жиынтығы
17. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті кепілге қабылдау
Жиынтығы
18. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға мүлікті сату
Жиынтығы
19. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын кепілге қабылдау
Жиынтығы
20. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға болашақ талабы
Жиынтығы
21. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген кепілдіктер
Жиынтығы
22. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан кепілдіктерді қабылдау
Жиынтығы
23. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары)
Жиынтығы
24. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымынан алған сақтандыру төлемдері
Жиынтығы
25. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген аккредитивтер
Жиынтығы
26. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан алынған аккредитивтер
Жиынтығы
27. Мәмілелердің өзге де түрлері (көрсетілуі жоғарыда көзделмеген мәмілелер)
Жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Шарттың жасалу күні (талаптарын орындай бастаған күн)
Шарт қолданылуының аяқталу күні (талаптарын орындауды аяқтау күні)
Шарт талаптары бойынша қамтамасыз ету
Есептелген сыйақы (жылдық пайызбен)
түрі
құны (мың теңгеме)
Қайта бағалауды ескергендегі қамтамас ыз етудің ағымдағы құны (мың теңгемен)
Баллмен есептеген де қамтамасыз етудің сапасы
банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның пайдасына
банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына
банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның ішкі құжаттарына сәйкес
10
11
12
13
14
15
16
17
18

1. Выдача займов
2. Получение займов
3. Размещение депозита
4. Принятие депозита
5. Покупка финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными
особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
6. Покупка ценных бумаг у лиц, связанных особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением сделок, заключенных
на организованном рынке, методами, не позволяющими организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций определить контрагента)
7. Продажа ценных бумаг лицам, связанным особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением сделок, заключенных
на организованном рынке, методами, не позволяющими организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций определить контрагента)
8. Покупка ценных бумаг на условиях их обратной продажи у лиц, связанных особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за
исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими
организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций определить
контрагента)
9. Продажа ценных бумаг на условиях их обратной покупки лицам, связанным особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за
исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими
организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций определить
контрагента)
10. Покупка производных финансовых инструментов
11. Продажа производных финансовых инструментов
12. Покупка иностранной валюты (спот, форвард)
13. Продажа иностранной валюты (спот, форвард)
14. Субординированный долг, принятый от лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
15. Субординированный долг, выданный лицу, связанному особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
16. Покупка имущества у лица, связанного особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
17. Принятие в залог имущества у лица, связанного особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
18. Продажа имущества лицу, связанному особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
19. Прием в залог финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
20. Будущее требование организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций
к лицу, связанному особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды
банковских операций

1. Заемдар беру
2. Заемдар алу
3. Депозитті орналастыру
4. Депозитті қабылдау
5. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын сатып алу
6. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан бағалы қағаздарды сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
7. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға бағалы қағаздарды сату (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
8. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан қайта сату талаптарымен бағалы қағаздарды сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
9. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға қайта сатып алу талаптарымен бағалы қағаздарды сату (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
10. Туынды қаржы құралдарын сатып алу
11. Туынды қаржы құралдарын сату
12. Шетел валютасын сатып алу (спот, форвард)
13. Шетел валютасын сату (спот, форвард)
14. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан қабылданған реттелген борыш
15. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға берілген реттелген борыш
16. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті сатып алу
17. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті кепілге қабылдау
18. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға мүлікті сату
19. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын кепілге қабылдау
20. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға болашақ талабы

21. Выданные гарантии в пользу лица, связанного особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
22. Принятие гарантий от лица, связанного особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
23. Страховые премии (взносы), оплаченные организацией, осуществляющей отдельные виды
банковских операций по договорам страхования, заключенным со страховой
(перестраховочной) организацией, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
24. Страховые выплаты, полученные организацией, осуществляющей отдельные виды
банковских операций от страховой (перестраховочной) организации, являющейся лицом,
связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды
банковских операций
25. Выданные аккредитивы в пользу лица, связанного особыми отношениями с
организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
26. Полученные аккредитивы от лица, связанного особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций
27. Иные виды сделок (сделки, указание которых не предусмотрено выше)
продолжение таблицы:
Текущий
остаток на
отчетную
дату
(в тысячах
тенге)
Класси-
фика-
ционная
кате-
гория
Сумма
созданных
провизий в
соот-
ветствии с
требовани-
ями между-
народных
стандартов
финансовой
отчетности
(в тысячах
тенге)
Сумма
созданных
провизий в
соот-
ветствии с
требова-
ниями
уполномо-
ченного
органа (в
тысячах
тенге)
Реквизиты
решения совета
директоров
организации,
осуществляющей
отдельные виды
банковских
операций либо
общего собрания
акционеров
(в случае
отсутствия
совета
директоров)
Начисленные
доходы/расходы
(в тысячах
тенге)
Приме-
чание
19
20
21
22
23
24
25
1. Выдача займов
2. Получение займов
3. Размещение депозита
4. Принятие депозита
5. Покупка финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными
особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских
операций
6. Покупка ценных бумаг у лиц, связанных особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением сделок,
заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими организации,
осуществляющей отдельные виды банковских операций определить контрагента)
7. Продажа ценных бумаг лицам, связанным особыми отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением сделок,
заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими организации,
осуществляющей отдельные виды банковских операций определить контрагента)
8. Покупка ценных бумаг на условиях их обратной продажи у лиц, связанных особыми
отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций
(за исключением сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не
позволяющими организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций
определить контрагента)

21. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген кепілдіктер
22. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан кепілдіктерді қабылдау
23. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары)
24. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымынан алған сақтандыру төлемдері
25. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген аккредитивтер
26. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан алынған аккредитивтер
27. Мәмілелердің өзге де түрлері (көрсетілуі жоғарыда көзделмеген мәмілелер)
кестенің жалғасы
Есепті күнге ағымдағы қалдық (мың теңгемен)
Жіктеу санаты
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес құрылған провизиялар сомасы (мың теңгемен)
Уәкілетті органның талаптарына сәйкес құрылған провизиялар сомасы (мың теңгемен)
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның директорлар кеңесіне акционерлердің жалпы жиналысы (директорлар кеңесі болмаған жағдайда) шешімінің деректемелері
Есептелген кірістер/шығыстар (мың теңгемен)
Ескерту
19
20
21
22
23
24
25
1. Заемдар беру
2. Заемдар алу
3. Депозитті орналастыру
4. Депозитті қабылдау
5. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын сатып алу
6. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан бағалы қағаздарды сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
7. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға бағалы қағаздарды сату (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
8. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан қайта сату талаптарымен бағалы қағаздарды сатып алу (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)

27. Иные виды сделок (сделки, указание которых не предусмотрено выше)
Общая сумма сделок организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций с лицами, связанными особыми отношениями с ней, суммы которых по каждому виду операций организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций с лицом, связанным особыми отношениями с ней, не превышает 0,001 процент в совокупности от размера собственного капитала организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июля 2004 года № 200 «Об установлении пруденциальных нормативов для Национального оператора почты, а также форм и сроков представления отчетов об их выполнении» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2988), постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 48 «Об утверждении Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, дочерних организаций национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4158), постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 41 «Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организатора торгов» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6207) по состоянию на «__» _____ 20 __ года, составляет ________ тысяч тенге.
Общая сумма займов клиентов организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций застрахованных у страховой (перестраховочной) организации, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций по состоянию на отчетную дату составляет _________ тысяч тенге.
Организация, осуществляющая отдельные виды банковских операций подтверждает, что в отчетном периоде льготные условия лицам, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций не предоставлялись и других сделок с лицами, связанными особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций кроме указанных в настоящей Информации, организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций не осуществлялось.
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) _________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Указания по заполнению таблицы:

27. Мәмілелердің өзге де түрлері (көрсетілуі жоғарыда көзделмеген мәмілелер)
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғамен жасаған банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның операциялардың әрбір түрі бойынша сомасы жиынтығында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Ұлттық почта операторына арналған пруденциалдық нормативтерді, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептердің нысандарын және ұсыну мерзімін белгілеу туралы» 2004 жылғы 12 шілдедегі № 200 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2988 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдарына, Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні және олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2006 жылғы 25 ақпандағы № 48 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4158 тіркелген), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Сауда-саттықты ұйымдастырушы үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы» 2010 жылғы 29 наурыздағы № 41 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6207 тіркелген) сәйкес есептелетін банктің меншікті капиталының мөлшерінен 0,001 пайыз аспайтын, Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғалармен жасаған мәмілелерінің жалпы сомасы 20  ___ "__" ______ жылғы жағдай бойынша ___________ мың теңге болады.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру ұйымында сақтандырылған банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның клиенттері заемдарының жалпы сомасы есепті күндегі жағдай бойынша ______________ мың теңге болады.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғаларға есепті кезең ішінде жеңілдік берілген талаптардың ұсынылмағанын және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалармен осы Ақпаратта көрсетілгендерді қоспағанда банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымы басқа мәмілелер жүзеге асырылмағандығын растайды.
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы тұлға)
_____________________________________________________________________
тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: __________________________________________________________
(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20 ____ жылғы «____» ___________
Мөр орны
Кестені толтыру бойынша нұсқаулар:

1) в таблице указываются сведения обо всех сделках организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций с лицами, связанными особыми отношениями с ней, сумма которых по каждому виду операций организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций с лицом, связанным особыми отношениями с ней, превышает 0,001 процент в совокупности от размера собственного капитала организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июля 2004 года № 200 «Об установлении пруденциальных нормативов для Национального оператора почты, а также форм и сроков представления отчетов об их выполнении» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2988), постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 48 «Об утверждении Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, дочерних организаций национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4158), постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 41 «Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организатора торгов» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6207) по состоянию на соответствующую отчетную дату, в том числе о сделках, указанных в таблице (но, не ограничиваясь ими);
2) если условия сделки не предполагают наличие обеспечения, выплату вознаграждения или начисление провизий, то графы 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 21, 22 не подлежат заполнению;
3) в графе 2 для физического лица фамилия, имя указывается обязательно, при наличии отчество;
4) в графе 15 качество обеспечения в баллах оценивается в соответствии с Правилами классификации активов, условных обязательств и создания провизий (резервов) против них, утвержденными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 296 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4580);

1) кестеде тиісті есепті күндегі жағдай бойынша банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғамен жасаған банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның операциялардың әрбір түрі бойынша сомасы жиынтығында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Ұлттық почта операторына арналған пруденциалдық нормативтерді, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептердің нысандарын және ұсыну мерзімін белгілеу туралы» 2004 жылғы 12 шілдедегі № 200 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2988 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдарына, Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні және олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2006 жылғы 25 ақпандағы № 48 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4158 тіркелген) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Сауда-саттықты ұйымдастырушы үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы» 2010 жылғы 29 наурыздағы № 41 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6207 тіркелген) сәйкес есептелетін банктің меншікті капиталының мөлшерінен 0,001 пайыз аспайтын, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғалармен жасаған барлық мәмілелері туралы, оның ішінде кестеде көрсетілген мәмілелер (бірақ олармен шектелмей) туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) егер мәміле талаптарында қамтамасыз етудің болуы, сыйақы төлеу немесе провизияларды есептеу болжанбайтын болса, онда 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 21, 22-бағандар толтырылмауы тиіс;
3) 2-бағанда жеке тұлға үшін тегі, аты міндетті түрде, әкесінің аты - бар болғанда көрсетіледі;
4) 15-бағанда баллмен есептегенде қамтамасыз етудің сапасы Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы № 296 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4580 тіркелген) бекітілген Активтерді, шартты міндеттемелерді жіктеу және оларға қарсы провизиялар (резервтер) құру ережесіне сәйкес бағаланады;

5) в графе 24 указывается сумма начисленного дохода/расхода, накопленного с начала текущего года;
6) по строке «23. Страховые премии (взносы), оплаченные организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций по договорам страхования, заключенным со страховой (перестраховочной) организацией, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций» в графе 9 указывается страховая сумма по договору страхования.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 121
Приложение 11
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 ноября 2004 года № 334
Реестр лиц, связанных с небанковской организацией
особыми отношениями
_______________________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей отдельные виды
банковских операций) по состоянию на «____» ______ 20__ года
Бизнес – идентификационный
номер (для юридического
лица), индивидуальный
идентификационный номер
(для физического лица) или
регистрационный номер
налогоплательщика
Наименование (фамилия,
имя, при наличии
отчество) лица
Признак, в соответствии с
которым лицо отнесено к
лицу, связанному особыми
отношениями с организацией,
осуществляющей отдельные
виды банковских операций
1
2
3
4
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) _________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 121
Приложение 10
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 25 февраля 2006 года № 43
Отчет о сделках с лицами, связанными с ипотечной организацией
особыми отношениями
_________________________________________
(полное наименование ипотечной организации)
по состоянию на «____» ______ 20__ года
Наимено-
вание
(фамилия,
имя,
отчество)
лица
Бизнес-
идентификационный
номер (для
юридического
лица),
индивидуальный
идентификационный
номер (для
физического лица)
или
регистрационный
номер налого-
плательщика
Рези-
дентство
лица
Признак, в
соответствии с
которым лицо
отнесено
к лицу,
связанному
особыми
отношениями
с ипотечной
организацией
Цель
сделки
Вид
опе-
рации
Вид
ва-
люты
Сумма
сделки по
договору
(в тысячах
тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9

5) 24-бағанда ағымдағы жылдың басынан бастап жинақталған, есептелген кіріс/шығыс сомасы көрсетіледі;
6) «23. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары)» деген жол бойынша 9-бағанда сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 121 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 27 қарашадағы
№ 334 қаулысына
11-қосымша
20 __ жылғы "__" _____ жағдай бойынша
________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымның толық атауы)
банктік емес ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар тізілімі
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе салық төлеушінің тіркелу нөмірі
Тұлғаның атауы (тегі,
аты, бар болса - әкесінің аты)
Тұлғаның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға жатқызылған белгісі
1
2
3
4
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы тұлға)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: __________________________________________________________
(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20 ___ жылғы "___" ______________.
Мөр орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 121 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2006 жылғы 25 ақпандағы
№ 43 қаулысына
10-қосымша
20 __ жылғы "__" _____ жағдай бойынша
________________________________________
(ипотекалық ұйымның толық атауы)
ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалармен жасалған
мәмілелер туралы есеп
Тұлғаның атауы (тегі, аты, әкесінің аты)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе салық төлеушінің тіркелу нөмірі
Тұлғаның резиденттігі
Тұлғаның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға жатқызылған белгісі
Мәміленің мақсаты
Операция түрі
Валюта түрі
Шарт бойынша мәміле сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
7
8
9

1. Выдача займов
Итого
2. Получение займов
Итого
3. Размещение депозита
Итого
4. Покупка финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными
особыми отношениями с ипотечной организацией
Итого
5. Покупка ценных бумаг у лиц, связанных особыми отношениями с
ипотечной организацией (за исключением сделок, заключенных на
организованном рынке, методами, не позволяющими ипотечной организации
определить контрагента)
Итого
6. Продажа ценных бумаг лицам, связанным особыми отношениями с
ипотечной организацией (за исключением сделок, заключенных на
организованном рынке, методами, не позволяющими ипотечной организации
определить контрагента)
Итого
7. Покупка ценных бумаг на условиях их обратной продажи у лиц,
связанных особыми отношениями с ипотечной организацией (за исключением
сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими
ипотечной организации определить контрагента)
Итого
8. Продажа ценных бумаг на условиях их обратной покупки лицам,
связанным особыми отношениями с ипотечной организацией (за исключением
сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими
ипотечной организации определить контрагента)
Итого
9. Покупка производных финансовых инструментов
Итого
10. Продажа производных финансовых инструментов
Итого
11. Покупка иностранной валюты (спот, форвард)
Итого
12. Продажа иностранной валюты (спот, форвард)
Итого
13. Субординированный долг, принятый от лица, связанного особыми
отношениями с ипотечной организацией
Итого
14. Субординированный долг, выданный лицу, связанному особыми
отношениями с ипотечной организацией
Итого
15. Покупка имущества у лица, связанного особыми отношениями с
ипотечной организацией
Итого
16. Принятие в залог имущества у лица, связанного особыми отношениями
с ипотечной организацией
Итого
17. Продажа имущества лицу, связанному особыми отношениями с ипотечной
организацией
Итого
18. Прием в залог финансовых инструментов, выпущенных лицами,
связанными особыми отношениями с ипотечной организацией
Итого
19. Будущее требование ипотечной организации к лицу, связанному
особыми отношениями с ипотечной организацией
Итого
20. Выданные гарантии в пользу лица, связанного особыми отношениями
с ипотечной организацией
Итого
21. Принятие гарантий от лица, связанного особыми отношениями с
ипотечной организацией
Итого
22. Страховые премии (взносы), оплаченные ипотечной организацией по
договорам страхования, заключенным со страховой (перестраховочной)
организацией, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с
ипотечной организацией
Итого
23. Страховые выплаты, полученные ипотечной организацией от страховой
(перестраховочной) организации, являющейся лицом, связанным особыми
отношениями с ипотечной организацией
Итого

1. Заемдар беру
Жиынтығы
2. Заемдар алу
Жиынтығы
3. Депозитті орналастыру
Жиынтығы
4. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын сатып алу
Жиынтығы
5. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан бағалы қағаздарды сатып алу (ипотекалық ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
6. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға бағалы қағаздарды сату (ипотекалық ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
7. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан қайта сатып алу талаптарымен бағалы қағаздарды сатып алу (ипотекалық ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
8. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға қайта сату талаптарымен бағалы қағаздарды сату (ипотекалық ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
9. Туынды қаржы құралдарын сатып алу
Жиынтығы
10. Туынды қаржы құралдарын сату
Жиынтығы
11. Шетел валютасын сатып алу (спот, форвард)
Жиынтығы
12. Шетел валютасын сату (спот, форвард)
Жиынтығы
13. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан қабылданған реттелген борыш
Жиынтығы
14. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға берілген реттелген борыш
Жиынтығы
15. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті сатып алу
Жиынтығы
16. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар байланысты тұлғадан мүлікті кепілге қабылдау
Жиынтығы
17. Ипотекалық ұйыммен айрықша қатынастар арқылы байланысты тұлғаға мүлікті сату
Жиынтығы
18. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын кепілге қабылдау
Жиынтығы
19. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға болашақ талабы
Жиынтығы
20. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген кепілдіктер
Жиынтығы
21. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан кепілдіктерді қабылдау
Жиынтығы
22. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары)
Жиынтығы
23. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымынан алған сақтандыру төлемдері
Жиынтығы

13. Субординированный долг, принятый от лица, связанного особыми отношениями с
ипотечной организацией
14. Субординированный долг, выданный лицу, связанному особыми отношениями с
ипотечной организацией
15. Покупка имущества у лица, связанного особыми отношениями с ипотечной
организацией
16. Принятие в залог имущества у лица, связанного особыми отношениями с ипотечной
организацией
17. Продажа имущества лицу, связанному особыми отношениями с ипотечной
организацией
18. Прием в залог финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными особыми
отношениями с ипотечной организацией
19. Будущее требование ипотечной организации к лицу, связанному особыми
отношениями с ипотечной организацией
20. Выданные гарантии в пользу лица, связанного особыми отношениями с ипотечной
организацией
21. Принятие гарантий от лица, связанного особыми отношениями с ипотечной
организацией
22. Страховые премии (взносы), оплаченные ипотечной организацией по договорам
страхования, заключенным со страховой (перестраховочной) организацией, являющейся
лицом, связанным особыми отношениями с ипотечной организацией
23. Страховые выплаты, полученные ипотечной организацией от страховой
(перестраховочной) организации, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с
ипотечной организацией
24. Иные виды сделок (сделки, указание которых не предусмотрено выше)
Общая сумма сделок ипотечной организации с лицами, связанными особыми отношениями с ней, суммы которых по каждому виду операций ипотечной организации с лицом, связанным особыми отношениями с ней, не превышает 0,001 процент в совокупности от размера собственного капитала ипотечной организации, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 48 «Об утверждении Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, дочерних организаций национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4158) по состоянию на «__» _____ 20 __ года, составляет ________ тысяч тенге.
Общая сумма займов клиентов ипотечной организации, застрахованных у страховой (перестраховочной) организации, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с ипотечной организацией, по состоянию на отчетную дату составляет _________ тысяч тенге.
Ипотечная организация подтверждает, что в отчетном периоде льготные условия лицам, связанным особыми отношениями с ипотечной организацией, не предоставлялись и других сделок с лицами, связанными особыми отношениями с ипотечной организацией, кроме указанных в настоящей Информации, ипотечной организацией не осуществлялось.
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) _________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Указания по заполнению таблицы:

13. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан қабылданған реттелген борыш
14. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға берілген реттелген борыш
15. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті сатып алу
16. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар байланысты тұлғадан мүлікті кепілге қабылдау
17. Ипотекалық ұйыммен айрықша қатынастар арқылы байланысты тұлғаға мүлікті сату
18. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын кепілге қабылдау
19. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға болашақ талабы
20. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген кепілдіктер
21. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан кепілдіктерді қабылдау
22. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары)
23. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымынан алған сақтандыру төлемдері
24. Мәмілелердің өзге де түрлері (көрсетілуі жоғарыда көзделмеген мәмілелер)
Ипотекалық ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғамен жасаған операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы жиынтығында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдарына, Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні және олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2006 жылғы 25 ақпандағы № 48 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4158 тіркелген) сәйкес есептелетін ипотекалық ұйымның меншікті капиталының мөлшерінен 0,001 пайыз аспайтын, ипотекалық ұйымның онымен айрықша қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасаған мәмілелерінің жалпы сомасы 20 __ жылғы "__"  ________ жағдай бойынша ______________ мың теңге болады.
Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандырылған клиенттері заемдарының жалпы сомасы есепті күндегі жағдай бойынша ___________ мың теңге болады.
Ипотекалық ұйым ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға есепті кезең ішінде жеңілдік берілген талаптардың ұсынылмағанын және ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалармен осы Ақпаратта көрсетілгендерді қоспағанда басқа мәмілелер жүзеге асырылмағандығын растайды.
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы тұлға)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: __________________________________________________________
(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20 __ жылғы "___" ____________.
Мөр орны
Кестені толтыру бойынша нұсқаулар:

1) в таблице указываются сведения обо всех сделках ипотечной организации с лицами, связанными особыми отношениями с ней, сумма которых по каждому виду операций ипотечной организации с лицом, связанным особыми отношениями с ней, превышает 0,001 процент в совокупности от размера собственного капитала ипотечной организации, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 48 «Об утверждении Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, дочерних организаций национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4158) по состоянию на соответствующую отчетную дату, в том числе о сделках, указанных в таблице (но, не ограничиваясь ими);
2) если условия сделки не предполагают наличие обеспечения, выплату вознаграждения или начисление провизий, то графы 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 22, 23 не подлежат заполнению;
3) в графе 2 для физического лица фамилия, имя указывается обязательно, при наличии отчество;
4) в графе 15 качество обеспечения в баллах оценивается в соответствии с Правилами классификации активов, условных обязательств и создания провизий (резервов) против них, утвержденными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 296 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4580);
5) в графе 25 указывается сумма начисленного дохода/ расхода, накопленного с начала текущего года;
6) по строке «22. Страховые премии (взносы), оплаченные ипотечной организацией по договорам страхования, заключенным со страховой (перестраховочной) организацией, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с ипотечной организацией» в графе 9 указывается страховая сумма по договору страхования.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 121
Приложение 11
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 25 февраля 2006 года № 43
Реестр лиц, связанных с ипотечной
организацией особыми отношениями
__________________________________________
(полное наименование ипотечной организации)
по состоянию на «____» ______ 20__ года
Бизнес–идентификационный
номер (для юридического
лица), индивидуальный
идентификационный номер
(для физического лица) или
регистрационный номер
налогоплательщика
Наименование (фамилия,
имя, при наличии
отчество) лица
Признак, в соответствии с
которым лицо отнесено к лицу,
связанному особыми
отношениями
с ипотечной организацией
1
2
3
4
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) _________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 марта 2012 года № 121
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу

1) кестеде тиісті есепті күндегі жағдай бойынша ипотекалық ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғамен жасаған операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы жиынтығында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдарына, Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні және олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2006 жылғы 25 ақпандағы № 48 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4158 тіркелген) сәйкес есептелетін ипотекалық ұйымның меншікті капиталының мөлшерінен 0,001 пайыз асатын, ипотекалық ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғалармен жасаған барлық мәмілелері туралы, оның ішінде кестеде көрсетілген мәмілелер (бірақ олармен шектелместен) туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) егер мәміле талаптарында қамтамасыз етудің болуы, сыйақы төлеу немесе провизияларды есептеу болжанбайтын болса, онда 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 22, 23-бағандар толтырылмауы тиіс;
3) 2-бағанда жеке тұлға үшін тегі, аты міндетті түрде, әкесінің аты - бар болғанда көрсетіледі;
4) 15-бағанда баллмен есептегенде қамтамасыз етудің сапасы Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы № 296 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4580 тіркелген) бекітілген Активтерді, шартты міндеттемелерді жіктеу және оларға қарсы провизиялар (резервтер) құру ережесіне сәйкес бағаланады;
5) 25-бағанда ағымдағы жылдың басынан бастап жинақталған, есептелген кіріс/шығыс сомасы көрсетіледі;
6) «22. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары)» деген жол бойынша 9-бағанда сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 121 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2006 жылғы 25 ақпандағы
№ 43 қаулысына
11-қосымша
20 __ жылғы "__" _____ жағдай бойынша
________________________________________
(ипотекалық ұйымның толық атауы)
ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар тізілімі
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе салық төлеушінің тіркелу нөмірі
Тұлғаның атауы (тегі,
аты, бар болса - әкесінің аты)
Тұлғаның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға жатқызылған белгісі
1
2
3
4
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы тұлға)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: __________________________________________________________
(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20 __ жылғы "___" ____________.
Мөр орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 26 наурыздағы
№ 121 қаулысына
5-қосымша
Күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі

1. Постановление Правления Агентства от 17 июня 2006 года № 142 «Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4300).
2. Постановление Правления Агентства от 28 апреля 2008 года № 56 «Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций и внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5233).
3. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 апреля 2008 года № 60 «О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года № 142 «Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5234, опубликованное 4 июля 2008 года в газете «Юридическая газета» № 101 (1501)).
4. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 7 июля 2009 года № 138 «О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 апреля 2008 года № 56 «Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций и внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5747).

1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызмет пен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 17 маусымдағы № 142 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4300 тіркелген).
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызметті және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2008 жылғы 28 сәуірдегі № 56 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5233 тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызмет пен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 17 маусымдағы № 142 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» 2008 жылғы 28 сәуірдегі № 60 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5234 тіркелген, 2008 жылғы 4 шілдеде «Заң газеті» газетінде № 101 (1501) жарияланған.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызметті және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2008 жылғы 28 сәуірдегі № 56 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 7 шілдедегі № 138 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5747 тіркелген).

5. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 7 июля 2009 года № 139 «О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года № 142 «Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5733).
6. Пункт 17 постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 131 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6554).
7. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 апреля 2011 года № 33 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 апреля 2008 года № 56 «Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций и внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6941, опубликованное 25 июня 2011 года в газете «Казахстанская правда» № 199-200 (26620-26621)).

5. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызмет пен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 17 маусымдағы № 142 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» 2009 жылғы 7 шілдедегі № 139 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5733 тіркелген).
6. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 131 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6554 тіркелген) 17-тармағы.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызметті және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2008 жылғы 28 сәуірдегі № 56 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 1 сәуірдегі № 33 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6941 тіркелген, 2011 жылғы 25 маусымда «Егемен Қазақстан» газетінде № 199-200 № 274 (26620-26621) жарияланған.