Об утверждении Правил приема на обучение в организации образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 мая 2012 года № 279. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2012 года № 7769. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 января 2016 года № 24
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 13.01.2016 № 24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О правоохранительной службе», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приема на обучение в организации образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 апреля 2004 года № 221 «Об утверждении Правил отбора и приема в магистратуру высших учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2864, опубликованный в «Юридической газете» от 6 октября 2005 года № 184 (918));
2) приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 апреля 2009 года № 135 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан 13 апреля 2004 года № 221 «Об утверждении Правил отбора и приема в магистратуру высших учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5667, опубликованный в «Юридической газете» от 22 мая 2009 года № 76 (1673)).
3. Департаменту кадровой работы (Оразгалиев А.Ж.) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и опубликование в периодических печатных изданиях.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Демеуова М.Г.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции                  К. Касымов
«СОГЛАСОВАН»
И.о. министра образования и науки
Республики Казахстан
_______________ С. Шаяхметов

Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 8 мамырдағы № 279 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 маусымда № 7769 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 13 қаңтардағы № 24 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 13.01.2016 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңы 9-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау қағидалары бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі жоғары оқу орындарының магистратурасына іріктеу және қабылдау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 13 сәуірдегі № 221 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2864 тіркелген, «Заң газеті» газетінде 2005 жылғы 27 қазанда № 133-134 (758) жарияланған);
2) «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі жоғары оқу орындарының магистратурасына іріктеу және қабылдау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 13 сәуірдегі № 221 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2009 жылғы 9 сәуірдегі № 135 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5667 тіркелген, «Заң газеті» газетінде 2009 жылғы 22 мамырда № 76 (1499) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Кадр жұмысы департаментіне (Ә.Ж. Оразғалиев) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуден өтуін және мерзімдік басылымдарда жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары полиция генерал-майоры М.Г.Демеуовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты                       Қ. Қасымов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушы
_____________С. Шаяхметов

25 мая 2012 года
Утверждены
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 мая 2012 года № 279
Правила приема на обучение в организации образования
Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие
профессиональные учебные программы послевузовского образования
1. Общие положения
1. Настоящие Правила приема на обучение в организации образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» и от 6 января 2011 года «О правоохранительной службе»Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 109 и определяют порядок приема кандидатов на учебу в магистратуру и докторантуру PhD высших учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД).
2. Формирование контингента магистрантов и докторантов PhD высших учебных заведений МВД осуществляется посредством размещения государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с послевузовским профессиональным образованием.
3. Прием кандидатов на учебу в магистратуру, докторантуру PhD высших учебных заведений МВД осуществляется на конкурсной основе по результатам вступительных экзаменов.
4. Прием в магистратуру и докторантуру PhD высших учебных заведений МВД с указанием специальностей подготовки объявляется через средства массовой информации не позднее пятнадцати календарных дней до даты начала приема документов.
5. Прием документов поступающих в магистратуру и докторантуру PhD высших учебных заведений МВД проводится ежегодно с 20 июня по 20 июля.
Вступительные экзамены в магистратуру и докторантуру PhD высших учебных заведений МВД проводятся ежегодно с 1 до 20 августа, зачисление - до 25 августа.
2. Порядок приема документов для поступления в магистратуру и
докторантуру PhD
6. В магистратуру высших учебных заведений МВД принимаются кандидаты на учебу, освоившие профессиональные учебные программы высшего образования.
При этом магистратура по профильному направлению комплектуется сотрудниками органов внутренних дел, обладающими необходимыми деловыми качествами и состоящими в резерве на выдвижение на вышестоящие должности, в возрасте до 40 лет, имеющими стаж работы в органах внутренних дел не менее пяти лет, из которых не менее двух лет на должностях не ниже начальников отделов Министерства внутренних дел Республики Казахстан, территориальных Департаментов внутренних дел, Департамента внутренних дел на транспорте и Департаментов уголовно-исполнительной системы (далее – ДВД, ДВДТ, ДУИС).

2012 жылғы 25 мамыр
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2012 жылғы 8 мамырдағы
№ 279 бұйрығымен
бекітілді
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау және іріктеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Білім туралы» 2007 жылғы 27 шілдедегі, «Құқық қорғау қызметі туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 109 қаулысымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) жоғары оқу орындарының магистратурасына және PhD докторантурасына оқуға үміткерлерді қабылдаудың тәртібін айқындайды.
2. ІІМ жоғары оқу орындарының магистранттары мен PhD докторанттарының контингентін қалыптастыру жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру арқылы жүзеге асырылады.
3. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына, PhD докторантурасына оқуға үміткерлерді қабылдау түсу емтихандарының нәтижелері бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады.
4. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және PhD докторантурасына қабылдау даярлау мамандықтарын көрсете отырып, құжаттарды қабылдау күніне дейін он бес күнтізбелік күннен кешіктірілмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жарияланады.
5. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және PhD докторантурасына түсушілердің құжаттарын қабылдау жыл сайын 20 маусымнан 20 шілдеге дейін жүргізіледі.
ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және PhD докторантурасына түсу емтихандары жыл сайын 1 тамыздан 20 тамызға дейін, қабылдау 25 тамызға дейін жүргізіледі.
2. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және PhD докторантурасына түсу үшін құжаттарды қабылдау тәртібі
6. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын игерген оқуға үміткерлер қабылданады.
Бұл ретте бейіндік бағыт бойынша магистратура қажетті іскерлік қабілетке ие және жоғары тұрған лауазымдарға жылжыту үшін резервте тұрған, жасы 40-қа дейінгі, ішкі істер органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, аумақтық ішкі істер департаменттерінің, көліктегі ішкі істер департаменттерінің және қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД, КІІД, ҚАЖД) бөлім бастығынан төмен емес лауазымдарда кемінде екі жыл жұмыс өтілі бар ішкі істер органдары қызметкерлерімен жасақталады.

В магистратуру по научному и педагогическому направлению принимаются сотрудники органов внутренних дел, не старше 40 лет, имеющими стаж практической работы в органах внутренних дел не менее 2 лет.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра внутренних дел РК от 29.04.2013 № 303 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. В докторантуру PhD принимаются сотрудники органов внутренних дел, в возрасте не старше 40 лет, окончившие научно-педагогическую магистратуру и имеющие академическую степень «магистр юридических наук», практический стаж работы в правоохранительных органах или научно-педагогический стаж не менее 3 лет.
8. Для приема документов и организации проведения вступительных экзаменов в высших учебных заведениях МВД создается приемная комиссия. Председателем приемной комиссии является руководитель высшего учебного заведения МВД.
Состав приемной комиссии утверждается приказом руководителя высшего учебного заведения МВД.
9. Кандидаты на учебу, поступающие в магистратуру и докторантуру PhD, подают рапорта на имя руководителя МВД, ДВД, ДВДТ, ДУИС, организаций образования МВД.
10. Для отбора кандидатов на учебу в магистратуру и докторантуру PhD приказом руководителей МВД, ДВД, ДВДТ, ДУИС и организаций образования создается отборочная комиссия.
11. Отборочная комиссия, руководствуясь настоящими Правилами, а также планом приема в магистратуру и докторантуру PhD, изучает представленные на кандидатов документы, определяет соответствие кандидатов условиям приема.
12. Результаты работы отборочной комиссии оформляются протоколом.
13. На кандидатов на учебу в магистратуру, кадровые аппараты направляют в высшие учебные заведения МВД следующие документы:
1) личное дело;
2) учебное дело, которое содержит:
рапорт кандидата на учебу в произвольной форме;
служебная характеристика и аттестационный лист за последний период службы
копия протокола отборочной комиссии о направлении на учебу с указанием должности, на которую предполагается назначение сотрудника после окончания магистратуры;
копия документа о высшем образовании;
копия сертификата о сдаче тестов по программам, указанным в пункте 16 настоящих Правил (в случае их наличия);
личный листок по учету кадров;
шесть фотографий размером 3х4 сантиметров;
медицинскую справку формы 086-У;
копия удостоверения личности;
список научных и научно-методических работ (в случае их наличия).
14. На кандидатов на учебу в докторантуру Phd, кадровые аппараты направляют в высшие учебные заведения МВД следующие документы:

Ғылыми және педагогикалық бағыт бойынша магистратураға жасы 40-тан аспаған, ішкі істер органдарында практикалық жұмыс өтілі 2 жылдан кем емес ішкі істер органдарының қызметкерлері қабылданады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 29.04.2013 № 303 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
7. PhD докторантураға жасы 40-тан аспаған, ғылыми-педагогикалық магистратураны бітірген және «заң ғылымдарының магистрі» академиялық дәрежесі бар, құқық қорғау органдарында практикалық жұмыс өтілі немесе ғылыми-педагогикалық өтілі 3 жылдан кем емес ішкі істер органдарының қызметкерлері қабылданады.
8. ІІМ жоғары оқу орындарында құжаттарды қабылдау және түсу емтихандарын өткізуді ұйымдастыру үшін қабылдау комиссиясы құрылады. Қабылдау комиссиясының төрағасы ІІМ жоғары оқу орнының басшысы болып табылады.
Қабылдау комиссиясының құрамы ІІМ жоғары оқу орны басшысының бұйрығымен бекітіледі.
9. Магистратураға және PhD докторантураға оқуға түсетін оқуға үміткерлер ІІМ, ІІД, КІІД, ҚАЖД басшысының атына баянат береді.
10. Магистратураға және PhD докторантураға оқуға үміткерлерді іріктеу үшін ІІМ, ІІД, КІІД, ҚАЖД және білім беру ұйымдарының басшыларының бұйрықтарымен іріктеу комиссиялары құрылады.
11. Іріктеу комиссиясы осы Қағидаларды, сондай-ақ магистратураға және PhD докторантураға қабылдау жоспарларын басшылыққа ала отырып, үміткерлерге ұсынған құжаттарды зерделейді, үміткерлердің қабылдау шарттарына сәйкес келуін анықтайды.
12. Іріктеу комиссиясының жұмыс нәтижелері хаттамамен ресімделеді.
13. Магистратураға оқуға үміткерлерге кадр аппараттары ІІМ жоғары оқу орындарына мынадай құжаттарды жолдайды:
1) жеке ісін;
2) мыналарды қамтитын оқу ісін:
еркін нысандағы оқуға үміткердің баянаты;
қызметтің соңғы кезеңі бойынша қызметтік мінездеме және аттестаттау парағы;
магистратураны аяқтағаннан кейін қызметкерді тағайындау болжанатын лауазым көрсетілген оқуға жіберу туралы іріктеу комиссиясы хаттамасының көшірмесі;
жоғары білімі туралы құжаттың көшірмесі;
осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша тест тапсырғаны туралы сертификаттың көшірмесі (бар болса);
кадрларды есепке алу бойынша жеке іс парақ;
3х4 сантиметр көлеміндегі алты фотосурет;
086-У нысанындағы медициналық анықтама;
жеке куәлігінің көшірмесі;
ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстардың тізімі (олар бар болған жағдайда).
14. PhD докторантураға оқуға үміткерлерге кадр аппараттары ІІМ жоғары оқу орындарына мынадай құжаттарды жолдайды:

1) личное дело;
2) учебное дело, которое содержит:
рапорт кандидата на учебу в произвольной форме;
служебная характеристика и аттестационный лист за последний период службы;
копия протокола отборочной комиссии о направлении на учебу с указанием должности, на которую предполагается назначение сотрудника после окончания докторантуры Phd;
личный листок по учету кадров;
копию удостоверения личности;
копия документа об образовании;
шесть фотографий размером 3х4 сантиметров;
медицинскую справку формы 086-У;
обоснование планируемого диссертационного исследования, согласованное с предполагаемым отечественным или зарубежным научным консультантом по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
10) копия сертификата о сдаче тестов по программам, указанным в  пункте 16настоящих Правил (в случае их наличия);
11) список научных и научно-методических работ (в случае их наличия).
3. Порядок проведения вступительных экзаменов
15. Кандидаты на учебу, поступающие в магистратуру и докторантуру Phd высших учебных заведений МВД сдают вступительные экзамены:
1) по одному из иностранных языков по выбору (английский, французский, немецкий);
2) по специальности.
16. Кандидаты на учебу, имеющие международные сертификаты, подтверждающие владение иностранным языком в соответствии с Общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, освобождаются от вступительного экзамена по иностранному языку в магистратуру и докторантуру PhD по следующим экзаменам:
английский язык: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (TOEFL ITP – не менее 460 баллов), Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm Internet-based Test (TOEFL IBT, пороговый балл - не менее 87), (TOEFL пороговый балл - не менее 560 баллов), International English Language Tests System (IELTS, пороговый балл - не менее 6.0);
немецкий язык: Deutsche Sprachprufung fur den Hochschulzugang (DSH, Niveau С1/ уровень С1), TestDaF-Prufung (Niveau C1/уровень С1);
французский язык: Test de Franзais International™ (TFI - не ниже уровня B1 по секциям чтения и аудирования), Diplome d'Etudes en Langue franзaisе (DELF, уровень В2), Diplome Approfondi de Langue franзaisе (DALF, уровень С1), Тest de connaissance du franзais (TCF - не менее 400 баллов).
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 23.07.2013 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Вступительные экзамены по иностранному языку проводятся по технологии, разработанной Национальным центром тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан.

1) жеке ісін;
2) мыналарды қамтитын оқу ісін:
еркін нысандағы оқуға үміткердің баянаты;
қызметтің соңғы кезеңі бойынша қызметтік мінездеме және аттестаттау парағы;
Phd докторантураны аяқтағаннан кейін қызметкерді тағайындау болжанатын лауазым көрсетілген оқуға жіберу туралы іріктеу комиссиясы хаттамасының көшірмесі;
кадрларды есепке алу бойынша жеке іс парағы;
жеке куәлігінің көшірмесі;
білімі туралы құжаттың көшірмесі;
3х4 сантиметр көлеміндегі алты фотосурет;
086-У нысанындағы медициналық анықтама;
осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысанда болжанған отандық немесе шетелдік ғылыми консультанттармен келісілген жоспарланған диссертациялық зерттеулер негіздемесі;
осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша тест тапсырғаны туралы сертификаттың көшірмесі (бар болса);
ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстардың тізімі (бар болса).
3. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және PhD докторантурасына түсу емтихандарын өткізу тәртібі
15. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және PhD докторантурасына оқуға түсетін оқуға үміткерлер түсу емтихандарын:
1) таңдауы бойынша бір шет тілінен (ағылшын, француз, неміс);
2) мамандық бойынша тапсырады.
16. Мынадай емтихандар бойынша:
ағылшын тілі: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (TOEFL ITP – кемінде 460 балл), Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm Internet-based Test (TOEFL IBT, шекті балл – кемінде 87), (TOEFL, шекті балл - кемінде 560 балл), International English Language Tests System (IELTS, шекті балл – кемінде 6.0);
неміс тілі: Deutsche Sprachprьfung fur den Hochschulzugang (DSH, Niveau C1/С1 деңгейі), TestDaF-Prufung (Niveau C1/С1 деңгейі);
француз тілі: Test de Francais International™ (TFI – оқу және тыңдалым секциялары бойынша B1 деңгейден төмен емес), Diplome d'Etudes en Langue francaisе (DELF, В2 деңгейі), Diplome Approfondi de Langue francaisе (DALF, С1 деңгейі), Тest de connaissance du francais (TCF – кемінде 400 балл) бойынша Шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзыреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттары бар оқуға үміткерлер магистратураға және PhD докторантураға шет тілі бойынша түсу емтиханынан босатылады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 23.07.2013 № 472 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен қолданысқа енгізіледі).
17. Шет тілдері бойынша түсу емтихандары Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ұлттық тестілеу орталығы әзірлеген технология бойынша өткізіледі.

18. На период проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру PhD высших учебных заведений МВД создаются приемная комиссия и экзаменационные комиссии по специальностям, состав которых утверждается приказом начальника высшего учебного заведения МВД.
Экзамен по специальности для поступающих в магистратуру и докторантуру PhD проводится в объеме профессиональных учебных программ предыдущего уровня образования. Форма проведения вступительного экзамена по специальности определяется высшим учебным заведением самостоятельно.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными приказами Министра внутренних дел РК от 23.07.2013 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 03.07.2014 № 398 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Экзаменационная комиссия по специальности формируется из числа сотрудников высших учебных заведений МВД, а также других высших учебных заведений и научных организаций, имеющих ученую степень по соответствующей специальности.
Состав экзаменационной комиссии по специальности состоит из председателя и трех членов, два из которых являются докторами наук.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 23.07.2013 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Исключен приказом Министра внутренних дел РК от 23.07.2013 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Пересдача вступительных экзаменов не допускается.
22. В целях обеспечения соблюдения единых требований и разрешения спорных вопросов в период проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру PhD создаются апелляционные комиссии.
Апелляционные комиссии создаются для рассмотрения заявлений кандидатов на учебу, не согласных с результатами вступительных экзаменов.
Состав апелляционных комиссий состоит из председателя, двух членов комиссии и утверждается приказом председателя приемной комиссии высшего учебного заведения МВД.
Апелляционные комиссии формируются из числа сотрудников высших учебных заведений МВД, а также других высших учебных заведений и научных организаций.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 23.07.2013 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 03.07.2014 № 398 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

18. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және PhD докторантурасына түсу емтихандарын өткізу кезеңіне қабылдау комиссиясы және мамандықтар бойынша емтихандық комиссиялар құрылады, олардың құрамы ІІМ жоғары оқу орны бастығының бұйрығымен бекітіледі.
Магистратураға және PhD докторантураға түсушілер үшін мамандық бойынша емтихан білімінің алдыңғы деңгейінің кәсіптік оқу бағдарламаларының көлемінде өткізіледі. Мамандық бойынша түсу емтиханын өткізу нысанын жоғары оқу орны дербес айқындайды.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 23.07.2013 № 472 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен қолданысқа енгізіледі); 03.07.2014 № 398 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
19. Мамандық бойынша емтихан комиссиясы тиісті мамандықтар бойынша ғылыми дәрежесі бар ІІМ жоғары оқу орындарының, сондай-ақ басқа жоғары оқу орындарының және ғылыми ұйымдардың қызметкерлерінен қалыптастырылады.
Мамандық бойынша емтихан комиссиясының құрамы төраға және үш мүшеден тұрады, оның екеуі ғылым докторы болып табылады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 23.07.2013 № 472 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен қолданысқа енгізіледі).
20. Алынып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 23.07.2013 № 472 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен қолданысқа енгізіледі).
21. Түсу емтихандарын қайта тапсыруға рұқсат етілмейді.
22. Магистратураға және PhD докторантураға түсу емтихандарын өткізу кезінде бірыңғай талаптарды сақтауды және даулы мәселелерді шешуді қамтамасыз ету мақсатында апелляциялық комиссия құрылады.
Апелляциялық комиссия түсу емтихандарының нәтижелерімен келіспеген оқуға үміткерлердің өтініштерін қарау үшін құрылады.
Апелляциялық комиссияның құрамы төрағадан және комиссияның екі мүшесінен тұрады және ІІМ жоғары оқу орнының қабылдау комиссиясы төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
Апелляциялық комиссия ІІМ жоғары оқу орындарының, сондай-ақ басқа жоғары оқу орындарының және ғылыми ұйымдардың қызметкерлері қатарынан қалыптастырылады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 23.07.2013 № 472 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен қолданысқа енгізіледі); 03.07.2014 № 398 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

23. Апелляционная комиссия принимает и рассматривает заявления от кандидатов, поступающих в магистратуру и докторантуру PhD по содержанию экзаменационных материалов и по техническим причинам.
24. Заявление на апелляцию подается на имя председателя апелляционной комиссии лицом, поступающим в магистратуру и докторантуру PhD. Заявления по содержанию экзаменационных материалов и по техническим причинам принимаются до 13.00 часов следующего дня после объявления результатов вступительного экзамена и рассматриваются апелляционной комиссией в течение одного календарного дня со дня подачи заявления.
Апелляционная комиссия работает с каждым кандидатом в индивидуальном порядке. В случае неявки кандидата на заседание апелляционной комиссии, его заявление на апелляцию не рассматривается.
25. При рассмотрении заявления апелляционной комиссией, кандидат, подавшее апелляцию, предоставляет документ, удостоверяющий личность.
26. Решения апелляционными комиссиями принимаются большинством голосов от общего числа членов комиссии. В случае равенства голосов голос председателя комиссии является решающим. Работа апелляционных комиссий оформляется протоколом, подписанным председателем и всеми членами комиссии.
4. Зачисление в магистратуру и докторантуру PhD высших учебных
заведений МВД
27. Зачисление в число магистрантов и докторантов PhD осуществляется приемной комиссией высшего учебного заведения МВД.
Сноска. Пункт 27 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 03.07.2014 № 398 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. На обучение в магистратуру и докторантуру PhD высших учебных заведений МВД по государственному образовательному заказу зачисляются кандидаты на учебу, набравшие наивысшие баллы по сумме вступительных экзаменов не менее 150 баллов по 100-балльной шкале оценок согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Кандидатам на учебу, имеющим сертификаты о сдаче теста по иностранному языку (английский, французский, немецкий), указанных в пункте 16 настоящих Правил, зачисляется наивысший балл по 100-балльной шкале оценок.
29. В случае одинаковых показателей конкурсных баллов преимущественное право при зачислении получают кандидаты на учебу, имеющие наиболее высокую оценку по специальности, в случае одинаковых показателей вступительного экзамена по специальности, преимущественное право получают кандидаты, имеющие наиболее высокую оценку по иностранному языку. Затем учитываются научные достижения, соответствующие профилю избранной специальности.

23. Апелляциялық комиссия магистратураға және PhD докторантураға түсетін оқуға үміткерлерден емтихан материалдарының мазмұны мен техникалық себептер бойынша түскен өтініштерді қабылдайды және қарайды.
24. Апелляцияға берілетін өтінішті магистратураға және докторантураға түсуші үміткер апелляциялық комиссия төрағасының атына береді. Емтихан материалдарының мазмұны мен техникалық себептер бойынша өтініштер түсу емтиханының нәтижелері жарияланғаннан кейін келесі күні сағат 13.00-ге дейін қабылданады және апелляциялық комиссия өтініш берген күннен бастап бір күнтізбелік күн ішінде қарастырады.
Апелляциялық комиссия әр үміткермен жеке тәртіпте жұмыс істейді. Үміткер апелляциялық комиссияның отырысына келмеген жағдайда, оның апелляцияға берген өтініші қаралмайды.
25. Апелляциялық комиссия өтінішті қарау кезінде апелляцияға берген үміткер жеке басын куәландыратын құжатты ұсынады.
26. Апелляциялық комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасының даусы шешуші болып табылады. Апелляциялық комиссияның жұмысы төраға және барлық комиссия мүшелері қол қойған хаттамамен ресімделеді.
4. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және PhD докторантурасына қабылдау
27. Магистранттар мен PhD докторанттары қатарына қабылдауды ІІМ жоғары оқу орнының қабылдау комиссиясы жүзеге асырады.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 03.07.2014 № 398 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
28. ІІМ жоғары оқу орындарының магистратурасына және PhD докторантурасына мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқуға түсу емтихандарының қосындысында осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес бағалаудың 100 балдық шәкілі бойынша 150 балдан кем емес ең жоғары балл жинаған оқуға үміткерлер қабылданады.
Осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген шет тілі (ағылшын, француз, неміс) бойынша тест тапсырғаны туралы сертификаты бар оқуға үміткерлерге бағалаудың 100 балдық шәкілі бойынша ең жоғары балл қосылады.
29. Конкурстық балдардың көрсеткіштері бірдей болған жағдайда қабылдау кезінде басым құқық мамандық бойынша ең жоғары баға алған оқуға үмтікерлерге беріледі, егер мамандық бойынша түсу емтихандарының көрсеткіштері бірдей болған жағдайда басым құқық мемлекеттік, орыс және шет тілдері бойынша ең жоғары баға алған үміткерлерге беріледі. Содан соң таңдаған мамандығының бейініне сәйкес ғылыми жетістіктері ескеріледі.

30. На основании протокола приемной комиссии руководитель высшего учебного заведения МВД издает приказ о зачислении в магистратуру и докторантуру PhD, который является основанием для откомандирования кандидатов на учебу в распоряжение высшего учебного заведения из органа внутренних дел.
30-1. Высшие учебные заведения Министерства внутренних дел заключают с сотрудниками, зачисленными в магистратуру и докторантуру PhD Контракт на оказание образовательных услуг (магистратуру/докторантуру PhD) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 30-1 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 29.04.2013 № 303 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Выписки из приказов начальников высших учебных заведений МВД о зачислении на учебу не позднее десяти календарных дней после его подписания высылаются в орган внутренних дел, направивший кандидатов на учебу.
32. Личные дела и другие документы кандидатов, не зачисленных на учебу в магистратуру и докторантуру PhD, возвращаются по месту комплектования.
33. Высшие учебные заведения МВД представляют в Департамент кадровой работы МВД в течение десяти календарных дней итоговый отчет по организации и проведению приема, а также копии приказов о зачислении в магистратуру и докторантуру PhD, для представления в Министерство образования и науки Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам приема на обучение в организации
образования Министерства внутренних дел
Республики Казахстан, реализующие
профессиональные учебные программы
послевузовского образования
форма
Обоснование по планируемому диссертационному исследованию
1. Фамилия, имя и отчество (при наличий), специальное звание, должность кандидата на учебу.
2. Фамилия, имя и отчество (при наличий), ученая степень, ученое звание, должность, ВУЗ, в котором работает предполагаемый отечественный или зарубежный консультант.
3. Тема планируемого диссертационного исследования.
4. Актуальность планируемой темы диссертационного исследования.
5. Степень разработанности научной проблемы.
6. Цель и задачи планируемого диссертационного исследования.
7. Объект и предмет планируемого диссертационного исследования
8. Методология планируемого диссертационного исследования.
9. Ожидаемые результаты диссертационного исследования, их теоретическая и практическая значимость. Предполагаемые направления их внедрения и апробации.
Примечание: Обоснование планируемого диссертационного исследования печатается при помощи устройств компьютерной техники размером 14 шрифта Times New Roman через один межстрочный интервал, объем обоснования должен быть не меньше трех страниц.
________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество,
кандидата на учебу)
Согласован
_________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество
_________________________________
научного консультанта)
Приложение 2
к Правилам отбора и приема на обучение в
организации образования Министерства
внутренних дел Республики Казахстан,
реализующие профессиональные учебные
программы послевузовского образования
Система перевода оценок по 100-балльной шкале оценок
Баллы
по 100-балльной
шкале оценок
Баллы
по 4-балльной
шкале оценок

30. Қабылдау комиссиясының хаттамасы негізінде ІІМ жоғары оқу орнының басшысы ішкі істер органдарынан жоғары оқу орнының қарамағына қызметке жіберу үшін негіз болып табылатын магистратураға және PhD докторантураға қабылдау туралы бұйрық шығарады.
30-1. Ішкі істер министрлігінің жоғары оқу орындары осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша магистратураға және PhD докторантураға қабылданған қызметкерлермен Білім беру қызметін көрсетуге келісім-шарт (магистратура/PhD докторантуpa) жасайды.
Ескерту. Қағида 30-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ішкі істер министрінің 29.04.2013 № 303 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
31. ІІМ жоғары оқу орындары бастықтарының оқуға қабылдау туралы бұйрықтарынан көшірмелер оған қол қойылғаннан кейін он күнтізбелік күннен кешіктірілмей оқуға жіберген ішкі істер органына жіберіледі.
32. Магистратураға және PhD докторантураға оқуға қабылданбаған үмтікерлердің жеке істері және басқа да құжаттары жасақтау орындарына қайтарылады.
33. ІІМ жоғары оқу орындары он күнтізбелік күн ішінде ІІМ Кадр жұмысы департаментіне қабылдауды ұйымдастыру және өткізу бойынша қорытынды есепті, сондай-ақ магистратураға және PhD докторантураға қабылдау туралы бұйрықтардың көшірмелерін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне ұсыну үшін ұсынады.
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім
берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын
іске асыратын Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің білім беру
ұйымдарына оқуға қабылдау және
іріктеу қағидаларына 1-қосымша
нысан
Жоспарланған диссертациялық зерттеулер негіздемесінің нысаны
1. Оқуға үміткердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), арнайы атағы, лауазымы.
2. Болжанған отандық немесе шетелдік ғылыми консультанттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, лауазымы, жұмыс істейтін жоғары оқу орны.
3. Жоспарланған диссертациялық зерттеудің тақырыбы.
4. Жоспарланған диссертациялық зерттеу тақырыбының өзектілігі.
5. Ғылыми проблеманың әзірлену деңгейі.
6. Жоспарланған диссертациялық зерттеудің мақсаттары және міндеттері.
7. Жоспарланған диссертациялық зерттеудің объектісі және мәні.
8. Жоспарланған диссертациялық зерттеудің әдіснамасы.
9. Диссертациялық зерттеулерден күтілетін нәтижелер, олардың теориялық және практикалық маңыздылығы. Оларды енгізудің және апробация жасаудың болжанатын бағыттары.
Ескертпе: Жоспарланған диссертациялық зерттеудің негіздемесі компьютерлік техника құралдарының көмегімен Times New Roman 14 көлемдегі шрифтпен бір жол аралық интервалмен басылады, негіздеменің көлемі кемінде үш бет болуы тиіс.
__________________________________________
(оқуға үміткердің қолы, тегі, аты-жөні,
әкесінің аты)
Келісілді
____________________________________
(ғылыми консультанттың қолы, тегі,
аты-жөні, әкесінің аты)
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім
берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын
іске асыратын Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің білім беру
ұйымдарына оқуға қабылдау және
іріктеу қағидаларына 2-қосымша
Бағалаудың 100 балдық шәкілі бойынша
бағаларды ауыстыру жүйесі
Бағалаудың 100 балдық шәкілі бойынша балдар
Бағалаудың 4 балдық шәкілі бойынша балдар

95-100
Отлично (5)
90-94
85-89
Хорошо (4)
80-84
75-79
70-74
Удовлетворительно (3)
65-69
60-64
55-59
50-54
0-49
Неудовлетворительно (2)
Приложение 3
к Правилам приема на обучение в
организации образования Министерства
внутренних дел Республики Казахстан,
реализующие профессиональные учебные
программы послевузовского образования
форма
Контракт
на оказание образовательных услуг
(магистратура/докторантуpa PhD)
Сноска. Правила дополнены Приложением 3 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 29.04.2013 № 303 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
г. ___________                          "____" ________ 20__ г.
______________________________________________________, расположенный
по адресу ____________________________________ (свидетельство о
государственной регистрации № ____ от _______, лицензия №
_____________________________________
серия ____ от ________ выданная Министерством образования и науки
Республики Казахстан), в лице, __________________________________,
действующего на основании Устава, именуемое в дальнейшем
«Организация образования», с одной стороны, и сотрудник
_____________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя, отчество при наличии)
именуемый (ая) в дальнейшем «магистрант/докторант», с другой стороны,
и __________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование ДВД, ДВДТ, ДУИС, организации образования)
в лице, ___________________________________________, действующего
на основании _________________, именуемое в дальнейшем «Заказчик»,
и в интересах сотрудника ____________________________________________
_____________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя, отчество при наличии)
с другой стороны, заключили настоящий Контракт о нижеследующем:
I. Предмет Контракта
1. Организация образования принимает на себя обязательства по
организации обучения обучающегося по образовательным программам
магистратуры/докторантуры PhD соответствующим государственным
общеобязательным стандартам послевузовского образования по очной
форме обучения.
Шифр и наименование специальности: ____________________________
_____________________________________________________________________
II. Права и обязанности сторон
2. Организация образования обязуется:

95-100
Өте жақсы (5)
90-94
85-89
Жақсы (4)
80-84
75-79
70-74
Қанағаттанарлық (3)
65-69
60-64
55-59
50-54
0-49
Қанағаттанарлықсыз (2)
Жоғары білім берудің кәсіптік оқу
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігінің білім беру
ұйымдарына оқуға қабылдау
қағидаларына 3-қосымша
нысан
Білім беру қызметін көрсетуге келісім-шарт
(магистратура/PhD докторантуpa)
Ескерту. Қағида 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ішкі істер министрінің 29.04.2013 № 303 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
___________ қ.                              20 _____ ж. "____"_______
____________________________________________________________________,
_______________________________________ мекенжайы бойынша орналасқан
____________________________________ мемлекеттік тіркеу туралы куәлік № _____________, 20 ____ ж. «____» ________
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі берген лицензия
№ ________ сериясы ______ 20 ____ ж. «____» ___________
_______________________________________________________________ Жарғы
негізінде әрекет ететін, одан әрі «Білім беру ұйымы» деп аталатын,
бір тараптан, және __________________________________________________
___________________________________________________________ қызметкер
(арнайы атағы, тегі, аты, әкесінің аты бар болған жағдайда)
одан әрі магистрант/PhD докторант» деп аталатын, екінші тараптан,
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
(ІІД, КІІД, ҚАЖД, ІІМ білім беру ұйымының атауы )
____________________________________________________________ тұлғада,
___________________ негізінде әрекет ететін, одан әрі «Тапсырушы» деп
аталатын және ______________________________ қызметкердің мүддесінде,
(арнайы атағы, тегі, аты,
әкесінің аты бар болған жағдайда)
әрекет ететін екінші тараптан, төмендегілер туралы осы келісім-шарт
жасады:
I. Келісім-шарттың мәні
1. Білім беру ұйымы өзіне жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарына сәйкес күндізгі оқыту нысаны бойынша магистратураның/PhD докторантураның білім бағдарламалары бойынша білім алушының оқуын ұйымдастыру бойынша міндеттерін алады.
Мамандықтың шифры және атауы:__________________________________
_____________________________________________________________________
II. Тараптардың құқықтары және міндеттері
2. Білім беру ұйымы:

1) принять по итогам конкурса магистранта/докторанта PhD
согласно государственному образовательному заказу;
2) обеспечить обучение в соответствии с требованиями
государственного общеобязательного стандарта послевузовского
образования Республики Казахстан;
3) выплачивать магистранту/докторанту PhD ежемесячно
должностной оклад в размере семидесяти процентов от должностного
оклада по последней (не временно исполняемой) штатной должности,
занимаемой до направления на учебу.
3. Организация образования имеет право:
1) требовать oт магистранта/докторанта PhD добросовестного и
надлежащего исполнения обязанностей в соответствии с настоящим
Контрактом, Правилами внутреннего распорядка и Устава организации
образования;
2) применять к магистранту/докторанту PhD меры дисциплинарного
воздействия вплоть до отчисления за невыполнение учебного и
индивидуального плана, нарушения Правил внутреннего распорядка и
Устава организации образования;
3) определить форму текущего контроля и промежуточной
аттестации, в целях проверки учебных достижений
магистранта/докторанта PhD.
4. Магистрант/докторант PhD обязуется:
1) овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в
объеме государственных общеобязательных стандартов послевузовского
образования;
2) соблюдать и исполнять приказы и распоряжения руководителя
организации образования, Устав и Правила внутреннего распорядка и
условия настоящего Контракта;
3) при изменении семейного положения, места жительства,
телефона сообщить об этом в течение трех рабочих дней с момента
наступления вышеуказанных обстоятельств.
5. За период обучения в магистратуре/докторантуре PhD требуется:
1) выполнить индивидуальный план работы, включающий следующие
разделы: индивидуальный учебный план;
2) научно-исследовательскую/экспериментально-исследовательскую
работу (тему, направление исследования, сроки и форму отчетности);
3) практику (программа, база, сроки и форма отчетности);
4) тему магистерской/докторской диссертации с обоснованием и
структурой;
5) план выполнения магистерской/докторской диссертации;
6) план научных публикаций и стажировок;
7) отчитываться о выполнении индивидуального плана в
установленные организацией образования сроки;
8) проходить промежуточную аттестацию;
9) подготовить магистерскую/докторскую диссертацию;
10) представить диссертацию в экспертный совет;
11) пройти итоговую аттестацию: сдать комплексный экзамен,
публично защитить магистерскую/докторскую диссертацию:
12) отработать после окончания обучения не менее трех лет в
МВД, ДВД, ДВДТ, ДУИС, направившем его на обучение.

1) мемлекеттік білім беру тапсырысына сәйкес магистрантты/PhD
докторантты конкурстың қорытындылары бойынша қабылдауға;
2) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан кейінгі білім
берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарының талаптарына
сәйкес оқытуды қамтамасыз етуге;
3) магистрантқа/PhD докторантқа оқуға жіберілгенге дейін
атқарған соңғы штаттық лауазымы (уақытша атқарған емес) бойынша
лауазымдық айлықақысының жетпіс пайызы мөлшерінде лауазымдық айлықақы
ай сайын төлеуге міндетті.
3. Білім беру ұйымы:
1) магистранттан/PhD докторанттан осы Келісім-шартқа, Білім
беру ұйымының ішкі тәртіп ережелеріне және Жарғысына сәйкес
міндеттерін адал және тиісінше орындауды талап етуге;
2) магистрантқа/PhD докторантқа оқу және жеке жоспарын
орындамағаны үшін, Ішкі тәртіп ережелерін және Жарғыны бұзғаны үшін
оқудан шығаруға дейінгі тәртіптік ықпал ету шараларын қолдануға;
3) магистранттың/PhD докторанттың оқу жетістіктерін тексеру
мақсатында ағымдағы бақылау және аралық аттестаттау нысанын анықтауға
құқылы.
4. Магистрант/PhD докторант:
1) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан кейінгі білім
берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарының көлемінде
білімді, іскерліктерді және практикалық дағдыларды меңгеруге;
2) білім беру ұйымы басшысының бұйрықтары мен өкімдерін, Ішкі
тәртіп ережелері мен Жарғысын және осы Келісім-шарттың шарттарын
сақтауға және орындауға;
3) отбасы жағдайы, тұрғылықты орны, телефоны өзгерген жағдайда
жоғарыда көрсетілген жағдайлар басталған сәттен бастап ол туралы үш
жұмыс күні үшінде хабарлауға міндетті.
5. Магистратурада/PhD докторантурада білім алу кезеңінде:
1) мынадай бөлімдерді:
жеке оқу жоспарын;
ғылыми-зерттеу/эксперименттік-зерттеу жұмысын (тақырыбы,
зерттеу бағыты, есептілік мерзімі және нысаны);
практиканы (бағдарлама, база, есептілік мерзімі және нысаны);
негіздемесі мен құрылымы бар магистрлік/PhD докторлық диссертациялар тақырыптарын;
магистрлік/докторлық диссертацияларды орындау жоспарын;
ғылыми жарияланымдар мен тағылымдамалар жоспарын қамтитын жеке
оқу жұмыс жоспарын орындау;
2) білім беру ұйымы белгілеген мерзімде жеке жоспардың
орындалуы туралы есеп беру;
3) аралық аттестаттаудан өту;
4) магистрлік/докторлық диссертацияларды даярлау;
5) диссертацияны сараптамалық кеңеске ұсыну;
6) қорытынды аттестаттаудан өту: кешенді емтихан тапсыру,
көпшілік алдында магистрлік/докторлық диссертацияны қорғау;
7) оқуды аяқтағаннан кейін мақсатты даярлау шеңберінде оқуға
жолдаған ІІМ, ІІД, КІІД, ҚАЖД-да кем дегенде 3 жыл жұмыс істеуі
керек.

6. Магистрант/докторант PhD имеет право:
1) пользоваться материально-техническим оснащением организации
образования в целях выполнения заданий, предусмотренных
образовательной программой магистратуры/докторантуры:
2) принимать участие во всех видах научно-исследовательских
работ, конференциях, симпозиумах, представлять к публикации свои
работы, в том числе в изданиях организации образования;
3) вносить в любой форме (письменно, устно) предложения по
совершенствованию содержания opганизации учебного процесса
послевузовского образования, методики преподавания, персональному
составу преподавателей.
III. Особые условия
7. Обязательным условием для магистранта/докторанта PhD,
обучающегося по государственному образовательному заказу является
отработка
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование МВД, ДВД, ДВДТ, ДУИС, организации образования МВД)
в течение трех лет после окончания обучения.
8. Заказчик после окончания обучения магистранта/докторанта PhD
назначает на должность не ниже должности занимаемой до направления на
учебу.
9. Магистрант/докторант PhD лишается права на обучение по
государственному заказу в случае его отчисления, перевода или
оставления на повторный курс обучения.
IV. Ответственность сторон
10. За неисполнение, либо ненадлежащее исполнение Сторонами
своих обязанностей, в случаях, не предусмотренных настоящим
Контрактом, они несут ответственность в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
11. За неисполнение пункта 7 Контракта, магистрант/докторант
PhD обязан возместить расходы республиканского бюджета, связанные с
его обучением.
V. Порядок разрешения споров
12. Разногласия и споры, возникающие в процессе выполнения
настоящего Контракта, рассматриваются непосредственно сторонами в
целях выработки взаимоприемлемых решений.
13. Вопросы, не разрешенные сторонами путем переговоров,
выработки взаимоприемлемых решений, разрешаются в соответствии с
действующим законодательством Республики Казахстан.
VI. Срок действия, порядок изменения условий договора
и его расторжение
14. Настоящий Контракт вступает в силу со дня его подписания
сторонами и прекращает свое действие после отработки три года в
подразделениях МВД, ДВД, ДВДТ, ДУИС, организации образования МВД
после окончании обучения.
15. Условия настоящего Контракта могут быть изменены и
дополнены по взаимному письменному соглашению сторон.
16. Настоящий Контракт заключается в 3 экземплярах, на
казахском/русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу и
передается по одному экземпляру для организации образования,
магистранту/докторанту PhD и заказчику.
Обучающийся: Организация образования:
ФИО____________________________
_______________________________
уд.личности №__________________
ИНН____________________________
Адрес__________________________
_______________________________
Телефон________________________
Электронная почта______________
Обучающийся
Банковские реквизиты:
ИИК____________________________
БИК____________________________
ИНН____________________________
БИН____________________________
Код 16_________________________
Заказчик:
______________________________
______________________________
р/с __________________________
БИК __________________________
ИНН __________________________
адрес ________________________
Начальник ____________________
С Уставом организации образования, лицензией на право ведения
образовательной деятельности, Правилами внутреннего распорядка,
настоящим Контрактом ознакомлен (-а) __________________________
(подпись обучающегося)

6. Магистрант/PhD докторант:
1) магистратураның/PhD докторантураның білім беру
бағдарламасымен көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында білім беру
ұйымының материалдық-техникалық жарақтарын пайдалануға;
2) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне,
конференцияларға, симпозиумдарға қатысу, басылымдарға, оның ішінде
білім беру ұйымының басылымдарына өзінің жұмыстарын ұсынуға;
3) жоғары оқу орнынан кейінгі оқу процесін ұйымдастыру
мазмұнын, оқыту әдістемесін жетілдіру, оқытушылардың жеке құрамы
бойынша ұсыныстарды кез келген түрде (жазбаша, ауызша) енгізуге
құқылы.
III. Ерекше жағдайлар
7. Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқып жатқан
магистрант/PhD докторант үшін оқуды аяқтаған кейін үш жыл
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ІІМ, ІІД, КІІД, ҚАЖД, ІІМ білім беру ұйымдарының атауы)      _____________________________________________________________________
жұмыс істеуі міндетті шарт болып табылады.
8. Тапсырыс беруші магистрантты/PhD докторантты оқуды
аяқтағаннан кейін оқуға жіберілгенге дейінгі лауазымнан төмен емес
лауазымға тағайындайды.
9. Магистрант/PhD докторант оқудан шығып кеткен, ауысқан немесе
қайтадан оқыту курсына қалған жағдайда мемлекеттік тапсырыс бойынша
білім алу құқығынан айырылады.
IV. Тараптардың жауапкершілігі
10. Тараптар өзінің міндеттерін осы Келісім-шартта көзделмеген
жағдайларды орындамағаны не болмаса тиісінше орындамағаны үшін
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес жауапты.
11. Келісім-шарттың 7-тармағын орындамағаны үшін магистрант/PhD
докторант өзінің білім алуымен байланысты республикалық бюджет
шығындарының орнын толтыруға міндетті.
V. Дауларды шешу тәртібі
12. Осы Келісім-шартты орындау үдерісінде туындайтын келіспеушіліктер мен даулар, өзара қолайлы шешімдерге келуі
мақсатында тараптар тікелей қарайды.
13. Тараптар арасында келіссөздер, өзара қолайлы шешімдер жасау
жолымен шешілмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданыстағы
заңнамаларына сәйкес шешіледі.
VI. Шарттың қолданыс мерзімі, талаптарды өзгерту және оны бұзу тәртібі
14. Осы Келісім-шарт оған тараптар қол қойған күнінен бастап
күшіне енеді және оқу аяқталғаннан кейін оны жіберген ІІМ, ІІД, КІІД,
ҚАЖД бөліністерінде, ІІМ білім беру ұйымында кемінде 3 жыл жұмыс
істегеннен кейін күшін жояды.
15. Осы Келісім-шарттың талаптары тараптардың өзара жазбаша
келісімдері бойынша өзгеруі және толықтырылуы мүмкін.
16. Осы Келісім-шарт бірдей заңды күшке ие үш данада
мемлекеттік/орыс тілдерінде жасалады және бір данадан білім беру
ұйымдарына, магистрантқа/PhD докторантқа және тапсырыс берушіге
беріледі.
Білім алушы:
Білім беру ұйымы:
ТАӘ __________________________
______________________________
Жеке куәлігі № _______________
ЖСН __________________________
Мекенжайы ____________________
_____________________________
Телефоны _____________________
Электрондық поштасы __________
Білім алушы __________________
Банктік деректемелер:
ЖСК _________________________
БЖК _________________________
ЖСН _________________________
БСН _________________________
16 код ______________________
Тапсырыс беруші:
_____________________________
_____________________________
е/ш _________________________
БЖК _________________________
ЖСН _________________________
Мекенжайы ___________________
Бастық ______________________
Білім беру ұйымының Жарғысымен, білім беру қызметін жүргізуге
құқық беретін лицензиямен, Ішкі тәртіп ережесімен, осы
Келісім-шартпен таныстым.
__________________________
(білім алушының қолы)