Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства по оказанию медицинских услуг, обращению лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники
Совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 сентября 2012 года № 608 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 3 октября 2012 года № 283. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2012 года № 8068. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 538 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 490
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 29.06.2015 № 538 и и.о. Министра национальной экономики РК от 30.06.2015 № 490 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Пресс-релиз
В соответствии с пунктом 5 статьи 19 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», статьей 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) формы проверочных листов в сфере частного предпринимательства по оказанию медицинских услуг согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы проверочных листов в сфере частного предпринимательства по обращению лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Байсеркин Б.С.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Данаева Ж.Ж.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Признать утратившим силу совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 марта 2011 года № 159 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 5 апреля 2011 года № 89 «Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства по оказанию медицинских услуг, обращению лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 3 мая 2011 года под № 6937, опубликован в газете «Юридическая газета» от 2 июня 2011 года № 76 (2066); от 3 июня 2011 г. № 77 (2067).

Медициналық қызметтерді көрсету, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 3 қыркүйектегі № 608 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 3 қазандағы № 283 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 8 қарашада № 8068 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 538 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 30 маусымдағы № 490 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.06.2015 № 538 және ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 30.06.2015 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
БАСПАСӨЗ ХАБАРЛАМАСЫ
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 19-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 15-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес медициналық қызметтерді көрсету айналасы бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парақтарының нысандары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парақтарының нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (Б.С. Байсеркин):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі және мемлекеттік сатып алу департаменті (Ж.Ж. Данаева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. "Медициналық қызметтерді көрсету, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 30 наурыздағы № 159 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2011 жылғы 5 сәуірдегі № 89 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 26 сәуірде № 6937 тіркелген, 2011 жылғы 2 маусымда № 76 (2066); 2011 жылғы 3 маусымдағы № 77 (2067) "Заң газеті" газетінде жарияланған).

5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусов Э.А.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр
здравоохранения
Республики Казахстан
___________ С. Каирбекова
Министр экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев
Приложение 1
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 3 сентября 2012 года № 608
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
от 3 октября 2012 года № 283
Форма
Проверочный лист для субъектов частного предпринимательства,
оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь
и имеющих прикрепленное население
Место составления ____________ Дата «__» _________ 201_____ г.
Наименование органа _______________________________________
Акт о назначении проверки _________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта _____________________________________
Юридический адрес субъекта ________________________________
Адрес места нахождения объекта ____________________________
Руководитель организации __________________________________
пп
Требования
Да/Нет
1
Наличие аккредитации
2
Наличие лицензии на медицинскую деятельность, приложений к лицензии
(номер, серия, дата выдачи)
3
Соответствие типовым штатам и штатным нормативам организаций
здравоохранения
4
Наличие сертификатов специалиста у медицинских работников
5
Наличие у специалистов свидетельств о прохождении курсов повышения
квалификации за последние 5 лет (% от общего количества
медицинского персонала)
6
Оказание медицинской помощи по экстренным показаниям и обеспечение
лекарственными средствами в соответствии с лекарственными
формулярами
7
Анализ использования (назначения) лекарственных средств,
результатов мониторинга побочных реакций и регулирование вопросов
рационального использования лекарственных средств.
8
Наличие медицинского или специального оборудования, аппаратуры и
инструментария, приборов, мебели, инвентаря, транспортных или
других средств, согласно оказываемым подвидам медицинской
деятельности
9
Качество ведения первичной медицинской документации и соответствие
их утвержденным формам
10
Мероприятия по профилактике ВИЧ-инфекции, выявлению больных или
подозрительных на вирусные гепатиты
11
Проведение скрининговых осмотров в рамках ГОБМП
12
Охват профилактическими прививками
13
Наличие впервые выявленных случаев с диагнозом злокачественного

5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау
сауда министрі
____________С. Қайырбекова
Қазақстан Республикасының
Экономикалық даму және
сауда министрі
______________ Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2012 жылғы 3 қыркүйектегі № 608
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің
2012 жылғы 3 қазандағы № 283
бірлескен бұйрығымен бекітілген
1-қосымша
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуші және бекітілген
тұрғындары бар медициналық ұйымдарға арналған
жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парағы
Құрастыру орны күні "____" ___________20____ж
Органның атауы ______________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің атауы ______________________________________
Объектінің орналасқан мекенжайы _____________________________________
Ұйым басшысы ________________________________________________________
р/с
Талаптар
Ия/Жоқ
1
Аккредиттеудің болуы
2
Медициналық қызмет көрсету лицензиясының, лицензияға қосымшалардың болуы (нөмірі, сериясы, берілген күні);
3
Үлгілік штатқа және денсаулық сақтау ұйымдарының штаттық нормативтеріне сәйкестік
4
Медициналық қызметкерлерде маман сертификаттарының болуы
5
Мамандарда тиісті мамандық бойынша соңғы 5 жылда біліктілікті арттыру курсынан өтуі туралы мамандардың куәлігінің болуы (медицина персоналының жалпы санына шаққанда %);
6
Шұғыл айғақтар бойынша медициналық көмек көрсету және дәрілік формулярға сәйкес дәрілік заттармен қамтамасыз ету
7
Дәрілік заттарды пайдалануға (тағайындауға) талдау, жанама әсерлердің нәтижелеріне мониторинг дәрілік заттарды тиімді пайдалану мәселелерін реттеу.
8
Медициналық және /немесе арнайы жабдықтың, аппаратураның және құралдардың, аспаптардың, жиһаздың, мүкәммалдың, көліктік және көрсетілетін медициналық қызметтің кіші түріне сәйкес басқа да заттардың болуы;
9
Бастапқы медициналық құжаттарды жүргізу сапасы және оларды бекітілген нысандарға сәйкес келтіру
10
АИТВ-инфекция профилактика бойынша іс-шаралар, науқастарды және вирустық гепатитке күдік тудыратындарды айқындау;
11
ТМККК шеңберінде скринингілік тексерулерді жүргізу;
12
Профилактикалық екпемен қамту;
13

новообразования визуальной локализаций 3-4 стадии среди
прикрепленного населения
14
Проведение профилактических медицинских осмотров населения
15
Наличие запущенных случаев среди впервые выявленных больных с
туберкулезом легких
16
Удельный вес случаев материнской смертности среди прикрепленного
населения, предотвратимых на уровне ПМСП
17
Наличие случаев детской смертности за отчетный период
18
Обеспечение применения новых методов и средств профилактики,
диагностики и лечения заболеваний
19
Проведение внутренней экспертизы качества медицинских услуг
20
Обеспечения получения гражданами гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
21
Соблюдение порядка проведения экспертизы временной
нетрудоспособности, выдачи листа и справки о временной
нетрудоспособности
22
Соблюдение порядка оказания консультативно-диагностической помощи
23
Соблюдение порядка оказания первичной медико-санитарной помощи и
прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной
помощи
24
Бесплатное обеспечение в рамках ГОБМП на амбулаторном уровне
прикрепленного населения с определенными заболеваниями
(состояниями) лекарственными средствами, изделиями медицинского
назначения и специализированными лечебными продуктами
25
Наличие обоснованных жалоб
Примечание: ВИЧ – вирус иммунодефицита человека,
ПМСП – первичная медико-санитарная помощь,
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи.
Форма
Проверочный лист для субъектов частного предпринимательства,
оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь
Место составления ____________ Дата «__» ________ 201____ г
Наименование органа _____________________________________
Акт о назначении проверки _______________________________
(№, дата)
Наименование субъекта ___________________________________
Юридический адрес субъекта ______________________________
Адрес места нахождения объекта __________________________
Руководитель организации ________________________________
пп
Требования
Да/Нет
1
Наличие лицензии на медицинскую деятельность, приложений к
лицензии на оказываемые подвиды медицинской деятельности (номер,
серия, дата выдачи);
2
Наличие диплома о (высшем, среднем) медицинском образовании,
соответствующего оказываемым подвидам медицинской деятельности, у
медицинских работниках;
3
Наличие стажа работы по оказываемой специальности не менее 5 лет
(для индивидуальных предпринимателей, осуществляющих частную
медицинскую практику);
4
Наличие сертификатов специалиста у медицинских работников;
5
Наличие у медицинских работников свидетельств о прохождении
курсов повышения квалификации по соответствующей специальности за
последние 5 лет (% от общего количества медицинского персонала);
6
Оказание медицинской помощи по экстренным показаниям и
обеспечение лекарственными средствами в соответствии с
лекарственными формулярами
7
Осуществление анализа использования (назначения) лекарственных
средств, результатов мониторинга побочных реакций и регулирование
вопросов рационального использования лекарственных средств.
8
Наличие медицинского или специального оборудования, аппаратуры и
инструментария, приборов, мебели, инвентаря, транспортных или
других средств, согласно оказываемым подвидам медицинской
деятельности
9
Соответствие первичной медицинской документации утвержденным
формам
10
Мероприятия по профилактике ВИЧ-инфекции, выявлению больных или
подозрительных на вирусные гепатиты
11
Обеспечение применения новых методов и средств профилактики,
диагностики и лечения заболеваний
12
Проведение внутренней экспертизы качества медицинских услуг
13
Соблюдение порядка оказания первичной медико-санитарной помощи и
прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной
помощи
14
Соблюдение порядка оказания консультативно-диагностической помощи
15
Соблюдение порядка проведения экспертизы временной
нетрудоспособности, выдачи листа и справки о временной
нетрудоспособности
16
Соблюдение перечня заболеваний, лечение которых запрещается в
негосударственном секторе здравоохранения
17
Наличие обоснованных жалоб
Примечание: ВИЧ – вирус иммунодефицита человека.
Форма
Проверочный лист для субъектов частного предпринимательства,
оказывающих профильную медицинскую помощь
Место составления ____________ Дата «__» _____ 201 ___ г
Наименование органа _____________________________________
Акт о назначении проверки _______________________________
(№, дата)
Наименование субъекта ___________________________________
Юридический адрес субъекта ______________________________
Адрес места нахождения объекта __________________________
Руководитель организации ________________________________
пп
Требования
Да/Нет
1
Наличие лицензии на медицинскую деятельность, приложений к лицензии на оказываемые подвиды медицинской деятельности (номер, серия, дата выдачи);
2
Наличие сертификатов специалиста у медицинских работников;
3
Наличие у медицинских работников свидетельств о прохождении курсов повышения квалификации по соответствующей специальности за последние 5 лет (% от общего количества медицинского персонала);
4
Наличие стажа работы по оказываемой специальности не менее 5 лет (для индивидуальных предпринимателей, осуществляющих частную медицинскую практику);
5
Оказание медицинской помощи по экстренным показаниям и обеспечение лекарственными средствами в соответствии с лекарственными формулярами
6
Наличие анализа использования (назначения) лекарственных средств, результатов мониторинга побочных реакций и регулирование вопросов рационального использования лекарственных средств.
7
Соответствие первичной медицинской документации утвержденным формам
8
Мероприятия по профилактике ВИЧ-инфекции, выявлению больных или подозрительных на вирусные гепатиты
9
Наличие повторных поступлений в течение месяца по одному и тому же заболеванию
10
Обеспечение применения новых методов и средств профилактики, диагностики и лечения заболеваний
11
Соблюдение порядка проведения экспертизы временной нетрудоспособности, выдачи листа и справки о временной нетрудоспособности
12
Соблюдение порядка оказания консультативно-диагностической помощи
13
Наличие информации об оказываемых платных услугах и прейскуранта цен
14
Соблюдение перечня заболеваний, лечение которых запрещается в негосударственном секторе здравоохранения
15
Наличие обоснованных жалоб
Примечание: ВИЧ – вирус иммунодефицита человека
Форма
Проверочный лист для субъектов частного предпринимательства, оказывающих стоматологическую помощь
Место составления ____________ Дата «__» _____ 201 ___ г
Наименование органа _____________________________________
Акт о назначении проверки _______________________________
(№, дата)
Наименование субъекта ___________________________________
Юридический адрес субъекта ______________________________
Адрес места нахождения объекта __________________________
Руководитель организации ________________________________
п
Требования
Да/Нет
1
Наличие лицензии на медицинскую деятельность, приложений к лицензии на оказываемые подвиды медицинской деятельности (номер, серия, дата выдачи);
2
Наличие диплома о (высшем, среднем) медицинском образовании, соответствующего оказываемым подвидам медицинской деятельности, у медицинских работниках;
3
Наличие стажа работы по оказываемой специальности не менее 5 лет (для индивидуальных предпринимателей, осуществляющих частную медицинскую практику);
4
Наличие сертификатов специалиста у медицинских работников;
5
Наличие у медицинских работников свидетельств о прохождении курсов повышения квалификации по соответствующей специальности за последние 5 лет (% от общего количества медицинского персонала);
6
Оказание медицинской помощи по экстренным показаниям и обеспечение лекарственными средствами в соответствии с лекарственными формулярами
7
Наличие анализа использования (назначения) лекарственных средств, результатов мониторинга побочных реакций и регулирование вопросов рационального использования лекарственных средств.
8
Наличие медицинского или специального оборудования, аппаратуры и инструментария, приборов, мебели, инвентаря, транспортных или других средств, согласно оказываемым подвидам медицинской деятельности
9
Соответствие первичной медицинской документации утвержденным формам
10
Мероприятия по профилактике ВИЧ-инфекции, выявлению больных или подозрительных на вирусные гепатиты
11
Обеспечение применения новых методов и средств профилактики, диагностики и лечения заболеваний
12
Проведение внутренней экспертизы качества медицинских услуг
13
Соблюдение порядка проведения экспертизы временной нетрудоспособности, выдачи листа и справки о временной нетрудоспособности
14
Соблюдение порядка оказания консультативно-диагностической помощи
15
Наличие обоснованных жалоб
Примечание: ВИЧ – вирус иммунодефицита человека.
Форма
Проверочный лист в сфере частного предпринимательства
для медицинских организаций, оказывающих скорую медицинскую помощь
Место составления ____________ Дата «__» _____ 201 ___ г
Наименование органа _____________________________________
Акт о назначении проверки _______________________________
(№, дата)
Наименование субъекта ___________________________________
Юридический адрес субъекта ______________________________
Адрес места нахождения объекта __________________________
Руководитель организации ________________________________
пп
Требования
Да/Нет
1
Наличие лицензии на медицинскую деятельность, приложений к лицензии на оказываемые подвиды медицинской деятельности (номер, серия, дата выдачи);
2
Число должностей ( штатных, занятых)
3
Наличие сертификатов специалиста у медицинских работников;
4
Наличие у медицинских работников свидетельств о прохождении курсов повышения квалификации по соответствующей специальности за последние 5 лет (% от общего количества медицинского персонала);
5
Наличие повторных вызовов по одному и тому же заболеванию в течение суток с момента первого вызова за отчетный период
6
Соблюдение регламента выезда бригад скорой медицинской помощи и времени доезда бригады до места нахождения пациента
7
Наличие сигнальных листов при отсутствии показаний к госпитализации или отказе пациента от госпитализации
8
Расхождение диагнозов бригады скорой медицинской помощи и диагноза, установленного в стационаре в случае госпитализации больных
9
Наличие обоснованных жалоб
10
Соответствие первичной медицинской документации утвержденным формам
Форма
Проверочный лист в сфере частного предпринимательства
для медицинских организаций, оказывающих стационарную и стационарозамещающую помощь
Место составления ____________ Дата «__» _____ 201 ___ г
Наименование органа _____________________________________
Акт о назначении проверки _______________________________
(№, дата)
Наименование субъекта ___________________________________
Юридический адрес субъекта ______________________________
Адрес места нахождения объекта __________________________
Руководитель организации ________________________________
пп
Требования
Да/Нет
1
Наличие аккредитации
2
Наличие лицензии на медицинскую деятельность, приложений к лицензии на оказываемые подвиды медицинской деятельности (номер, серия, дата выдачи);
3
Наличие сертификатов специалиста у медицинских работников;
4
Наличие у медицинских работников свидетельств о прохождении курсов повышения квалификации по соответствующей специальности за последние 5 лет (% от общего количества медицинского персонала);
5
Соответствие первичной медицинской документации утвержденным формам
6
Мероприятия по профилактике ВИЧ-инфекции, выявлению больных или подозрительных на вирусные гепатиты
7
Наличие анализа использования (назначения) лекарственных средств, результатов мониторинга побочных реакций и регулирование вопросов рационального использования лекарственных средств.
8
Наличие повторных поступлений в течение месяца по одному и тому же заболеванию
9
Наличие случаев умерших при плановой госпитализации
10
Наличие послеоперационной летальности в случаях плановой госпитализации
11
Наличие случаев внутрибольничной инфекции
12
Наличие послеоперационных осложнений
13
Случаи расхождения клинического и патологоанатомического диагнозов
14
Обеспечение применения новых методов и средств профилактики, диагностики и лечения заболеваний
15
Обеспечение препаратами и компонентами крови по медицинским показаниям
16
Проведение внутренней экспертизы качества медицинских услуг
17
Соблюдение требований Правил обеспечения получения гражданами гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (для субъектов здравоохранения, оказывающих ГОБМП), утвержденных Постановлением Правительства
18
Соблюдение порядка проведения экспертизы временной нетрудоспособности, выдачи листа и справки о временной нетрудоспособности
19
Соблюдение перечня заболеваний, лечение которых запрещается в негосударственном секторе здравоохранения
20
Соблюдение порядка стационарозамещающей помощи
21
Соблюдение порядка оказания стационарной помощи
22
Наличие обоснованных жалоб
Примечание: ВИЧ – вирус иммунодефицита человека,
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи.
Приложение 2
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

Бекітілген халықтың визуалдық локализацияның 3-4 деңгейі диагнозы бар қатерлі ісікті алғашқы айқындауларының болуы;
14
Халықты профилактикалық медициналық тексерулер жүргізу;
15
Туберкулездің асқынған түрлері бар науқастарды айқындау көрсеткіші;
16
МСАК деңгейінде келтірілген бекітілген тұрғындардың арасындағы ана өлімі жағдайының меншік салмағы;
17
Есептік кезеңдегі бала өлімі көрсеткіші;
18
Аурулардың (олардың санын) профилактикасы, диагностикасы және оларды емдеудің жаңа әдістері мен құралдарын қолдану;
19
Медициналық қызметтің сапасына ішкі сараптама тексеру жүргізу
20
Азаматтардың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алу қамтамасыз ету
21
Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық туралы парақ және анықтама беру Қағидаларының талаптарын сақтау;
22
Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету талаптарын сақтау;
23
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету ережелерінің және азаматтарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету ұйымдарына бекіту ережелерінің талаптарын сақтау;
24
Тізбеде белгіленген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың және мамандандырылған емдік өнімдермен тегін қамтамасыз ету.
25
Негізі бар шағымдардың болуы
Ескертпе: АИТВ – адамның иммунитет тапшылығының вирусы,
МСАК – медициналық-санитариялық алғашқы көмек,
ТМККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі.
Нысан
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуші медициналық ұйымдарға
арналған жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парағы
Құрастыру орны Күні "____" ___________20____ж
Органның атауы ______________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің атауы ______________________________________
Объектінің орналасқан мекенжайы _____________________________________
Ұйым басшысы ________________________________________________________
р/с
Талаптар
Ия/Жоқ
1
Медициналық қызметке мемлекеттік лицензияның және қызметтің кіші түрлеріне қосымшалардың болуы (нөмірі, сериясы, берілген күні);
2
Медицина қызметкерінің медициналық қызметінің кіші түрін көрсетуіне сәйкес медициналық білімі (жоғары, орта) туралы дипломның болуы;
3
Көрсетілетін мамандығы бойынша 5 жылдан кем емес (жеке медициналық практиканы жүзеге асырушы жеке кәсіпкерлер үшін) еңбек өтілінің болуы;
4
Медицина қызметкерлерінде маман сертификатының болуы;
5
Медицина қызметкерлерінде тиісті мамандық бойынша соңғы 5 жылда біліктілікті арттыру курсынан өтуі туралы мамандардың куәлігінің болуы (медицина персоналының жалпы санына шаққанда %);
6
Шұғыл айғақтар бойынша медициналық көмек көрсету және дәрілік формулярға сәйкес дәрілік заттармен қамтамасыз ету
7
Дәрілік заттарды пайдалануға (тағайындауға) талдау, жанама әсерлердің нәтижелеріне мониторинг дәрілік заттарды тиімді пайдалану мәселелерін реттеу.
8
Медициналық және/немесе арнайы жабдықтың, аппаратураның және құралдардың, аспаптардың, жиһаздың, мүкәммалдың, көліктік және көрсетілетін медициналық қызметтің кіші түріне сәйкес басқа да заттардың болуы;
9
Алғашқы медициналық құжаттың бекітілген нысандарға сәйкестігі;
10
АИТВ-инфекция профилактика бойынша іс-шаралар, науқастарды және вирустық гепатитке күдік тудыратындарды айқындау;
11
Аурулардың профилактикасы, диагностикасы және оларды емдеудің жаңа әдістері мен құралдарын қолдану;
12
Медициналық қызметтің сапасына ішкі сараптама тексеру жүргізу;
13
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсетудің және азаматтарды медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету ұйымдарына тіркеудің талаптарын сақтау;
14
Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету талаптарын сақтау;
15
Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық туралы парақ және анықтама беру талаптарын сақтау;
16
Денсаулық сақтаудың мемлекеттік емес секторында емдеуге тыйым салынған аурулардың тізбесін сақтау;
17
Негізі бар шағымдардың болуы
Ескертпе: АИТВ – Адамның иммунитет тапшылығының вирусы.
Нысан
Профильді медициналық көмек көрсететін жеке кәсіпкерлік
субъектілеріне арналған тексеру парағы
Құрастыру орны Күні "____" ___________20____ж
Органның атауы ______________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің атауы ______________________________________
Объектінің орналасқан мекенжайы _____________________________________
Ұйым басшысы ________________________________________________________
р/с
Талаптар
Ия/Жоқ
1
Медициналық қызмет көрсету лицензиясының, лицензияға қосымшалардың болуы (нөмірі, сериясы, берілген күні)
2
Медицина қызметкерлерінде маман сертификатының болуы;
3
Медицина қызметкерлерінде тиісті мамандық бойынша соңғы 5 жылда біліктілікті арттыру курсынан өтуі туралы мамандардың куәлігінің болуы (медицина персоналының жалпы санына шаққанда %)
4
Көрсетілетін мамандық бойынша 5 жылдан кем емес (жеке меншікті медициналық практиканы жүзеге асырушы жеке кәсіпкерлер үшін)
5
Шұғыл айғақтар бойынша медициналық көмек көрсету және дәрілік формулярға сәйкес дәрілік заттармен қамтамасыз ету;
6
Дәрілік заттарды пайдалануға (тағайындауға) талдау, жанама әсерлердің нәтижелеріне мониторинг дәрілік заттарды тиімді пайдалану мәселелерін реттеу;
7
Алғашқы медициналық құжаттың бекітілген нысандарға сәйкестігі;
8
АИТВ-инфекция профилактика бойынша іс-шаралар, науқастарды және вирустық гепатитке күдік тудыратындарды айқындау;
9
Бір айдың ішінде бір ауруы бойынша қайта түсудің болуы;
10
Аурулардың профилактикасы, диагностикасы және оларды емдеудің жаңа әдістері мен құралдарын қолдану;
11
Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық туралы парақ және анықтама беру талаптарын сақтау;
12
Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету Қағидаларының талаптарын сақтау;
13
Ақылы кызметтер көрсету мен олардың баға прейскуранттары туралы ақпарат болуы;
14
Денсаулық сақтаудың мемлекеттік емес секторында емдеуге тыйым салынған аурулардың тізбесін сақтау;
15
Негізі бар шағымдардың болуы
Ескертпе: АИТВ – Адамның иммунитет тапшылығының вирусы.
Нысан
Стоматологиялық көмек көрсетуші жеке кәсіпкерлік саласындағы
тексеру парағы
Құрастыру орны Күні "____" ___________20____ж
Органның атауы ______________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің атауы ______________________________________
Объектінің орналасқан мекенжайы _____________________________________
Ұйым басшысы ________________________________________________________
р/с
Талаптар
Ия/Жоқ
1
Медициналық қызметке мемлекеттік лицензияның және қызметтің кіші түрлеріне қосымшалардың болуы (нөмірі, сериясы, берілген күні);
2
Медицина қызметкерінің медициналық қызметінің кіші түрін көрсетуіне сәйкес медициналық білімі (жоғары, орта) туралы дипломның болуы;
3
Көрсетлетін мамандығы бойынша 5 жылдан кем емес (жеке медициналық практиканы жүзеге асырушы жеке кәсіпкерлер үшін) еңбек өтілінің болуы;
4
Медицина қызметкерлерінде маман сертификатының болуы;
5
Медицина қызметкерлерінде тиісті мамандық бойынша соңғы 5 жылда біліктілікті арттыру курсынан өтуі туралы мамандардың куәлігінің болуы (медицина персоналының жалпы санына шаққанда %);
6
Шұғыл айғақтар бойынша медициналық көмек көрсету және дәрілік формулярға сәйкес дәрілік заттармен қамтамасыз ету;
7
Дәрілік заттарды пайдалануға (тағайындауға) талдау, жанама әсерлердің нәтижелеріне мониторинг дәрілік заттарды тиімді пайдалану мәселелерін реттеу;
8
Медициналық және /немесе арнайы жабдықтың, аппаратураның және құралдардың, аспаптардың, жиһаздың, мүкәммалдың, көліктік және көрсетілетін медициналық қызметтің кіші түріне сәйкес басқа да заттардың болуы;
9
Алғашқы медициналық құжаттың бекітілген нысандарға сәйкестігі;
10
АИТВ-инфекция профилактика бойынша іс-шаралар, науқастарды және вирустық гепатитке күдік тудыратындарды айқындау;
11
Аурулардың профилактикасы, диагностикасы және оларды емдеудің жаңа әдістері мен құралдарын қолдану;
12
Медициналық қызметтің сапасына ішкі сараптама тексеру жүргізу;
13
Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық туралы парақ және анықтама беру талаптарын сақтау
14
Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету талаптарын сақтау;
15
Негізі бар шағымдардың болуы
Ескертпе:АИТВ – Адамның иммунитет тапшылығының вирусы.
Нысан
Жедел және шұғыл медициналық көмек көрсетуші медициналық
ұйымдарға арналған жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парағы
Құрастыру орны Күні "____" ___________20____ж
Мемлекет органның атауы _____________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы ак ______________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің атауы ______________________________________
Субъектінің орналасқан мекенжай _____________________________________
Ұйым басшысы ______________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
р/с
Талаптар
Ия/Жоқ
1
Медициналық қызмет көрсету лицензиясы, лицензияға қосымшаларының болуы (нөмірі, сериясы, берілген күні)
2
Лауазымдар саны (штаттық, атқарылып жатқан)
3
Медициналық қызметкерлерде маман сертификаттарының болуы
4
Медицина қызметкерлерінде тиісті мамандық бойынша соңғы 5 жылда біліктілікті арттыру курсынан өтуі туралы мамандардың куәлігінің болуы (медицина персоналының жалпы санына шаққанда %)
5
Бір ауру түрі бойынша алғашқы шақырудан кейін бір тәулік ішінде бірнеше қайталап шақырудың болуы
6
ЖМК бригадасының шығу регламентін және ЖМК бригадасының пациенттің тұратын жеріне жету уақытын сақтау
7
Пациентті емдеуге жатқызуға айғақтар болмаған жағдайда немесе пациенттің емдеуге жатқызудан бас тартқанда сигналдық парақтарының болуы
8
Емдеуге жатқызылған науқасқа жедел медициналық көмек бригадасы мен стационарда қойылған диагноздардың қарама-қайшылығы
9
Негізі бар шағымдардың болуы
10
Алғашқы медициналық құжаттың бекітілген нысандарға сәйкестігі
Нысан
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетуші
медициналық ұйымдарға арналған жеке кәсіпкерлік саласындағы
тексеру парағы
Құрастыру орны күні "____" ___________20____ж
Мемлекет органның атауы _____________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің атауы ______________________________________
Субъектінің орналасқан мекенжайы ____________________________________
Ұйым басшысы ______________________________________________________
р/с
Талаптар
Ия/Жоқ
1
Аккредиттеу туралы куәліктің болуы
2
Медициналық қызмет көрсету лицензиясының, лицензияға қосымшалардың болуы (нөмірі, сериясы, берілген күні)
3
Медициналық қызметкерлерде маман сертификаттарының болуы
4
Мамандарда тиісті мамандық бойынша соңғы 5 жылда біліктілікті арттыру курсынан өтуі туралы мамандардың куәлігінің болуы (медицина персоналының жалпы санына шаққанда %)
5
Алғашқы медициналық құжаттың бекітілген нысандарға сәйкестігі
6
АИТВ-инфекция профилактика бойынша іс-шаралар, науқастарды және вирустық гепатитке күдік тудыратындарды айқындау
7
Дәрілік заттарды пайдалануға (тағайындауға) талдау, жанама әсерлердің нәтижелеріне мониторинг дәрілік заттарды тиімді пайдалану мәселелерін реттеу
8
Бір ауру түрі бойынша алғашқы шақырудан кейін бір тәулік ішінде бірнеше қайталап шақырудың болуы
9
Жоспарлы емдеуге жатқызу барысындағы өлім оқиғаларының саны
10
Жоспарлы емдеуге жатқызу кезінде операциядан кейінгі өлімнің болуы
11
Аурухана ішілік жұқпа көрсеткіштері
12
Операциядан кейінгі асқынулар көрсеткіші
13
Клиникалық және патологиялық-анатомиялық диагноздардың сәйкес келмеуі оқиғалары
14
Аурухана ішілік жұқпа көрсеткіштері
15
Медициналық айғақтары бойынша қан препараттары және компоненттерімен қамтамасыз ету
16
Медициналық қызметтің сапасына ішкі сараптама тексеру жүргізу
17
ҮҚ бекітілген азаматтардың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуын қамтамасыз ету Қағидасының талаптарын сақтау (ТМККК көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін)
18
Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық туралы парақ және анықтама беру талаптарын сақтау
19
Денсаулық сақтаудың мемлекеттік емес секторында емдеуге тыйым салынған аурулардың тізбесін сақтау
20
Стационарды алмастыратын көмек көрсету талаптарын сақтау
21
Стационарлық көмек көрсету талаптарын сақтау
22
Негізі бар шағымдардың болуы
Ескертпе: АИТВ – Адамның иммунитет тапшылығының вирусы.
МККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің