О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 апреля 2011 года № 127-ө "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 12 декабря 2012 года № 468-ө-м. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 января 2013 года № 8278. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 апреля 2014 года № 139-Ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 01.04.2014 № 139-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 апреля 2011 года № 127-ө «Об утверждении регламентов оказания государственных услуг» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6971, опубликован в газете «Юридическая газета» от 15 июня 2011 года № 83, от 16 июня 2011 года № 84, от 17 июня 2011 года № 85) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить:
1) регламент оказания государственной услуги «Назначение пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент оказания государственной услуги «Назначение государственной базовой пенсионной выплаты», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент оказания государственной услуги «Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту», согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент оказания государственной услуги «Назначение государственных специальных пособий», согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент оказания государственной услуги «Назначение социальных выплат на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года», согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент оказания государственной услуги «Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком», согласно приложению 6 к настоящему приказу;

"Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 13 сәуірдегі № 127-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № 468-ө-м Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 17 қаңтарда № 8278 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2014 жылғы 1 сәуірдегі № 139-ө бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек халықты әлеуметтік қорғау министрінің 01.04.2014 № 139-ө бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 13 сәуірдегі № 127-ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6971 тіркелген, 2011 жылғы 15 маусымдағы № 83, 2011 жылғы 16 маусымдағы № 84, 2011 жылғы 17 маусымдағы № 85 «Заң газетінде» жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Мыналар бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Еңбек ету қабілетінен айырылу; асыраушысынан айырылу; жұмысынан айырылу; жүктілігіне және босануына байланысты табысынан айырылу; жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты табысынан айырылу; бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік қатер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Бала тууға және бала күтімі бойынша жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;

7) регламент оказания государственной услуги «Назначение специального государственного пособия», согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент оказания государственной услуги «Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты», согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент оказания государственной услуги «Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида», согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) регламент оказания государственной услуги «Назначение единовременной выплаты на погребение», согласно приложению 10 к настоящему приказу».
2) приложения 1234567, изложить в новой редакции согласно приложениям 1234567, к настоящему приказу.
3) дополнить приложениями 8, 9, 10 согласно приложениям 89,  10 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического развития и международного сотрудничества (Каирбекова А.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Дуйсенову Т.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    С. Абденов
Приложение 1
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 декабря 2012 года № 468-ө-м
Приложение 1
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 апреля 2011 года № 127-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат из
Государственного центра по выплате пенсий» 1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Назначение пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В Регламенте используются следующие основные понятия:
1) пенсионные выплаты из Государственного центра по выплате пенсий (далее – пенсионные выплаты из ГЦВП) – выплаты денег физическим лицам, имеющим трудовой стаж не менее шести месяцев по состоянию на 1 января 1998 года, осуществляемые пропорционально трудовому стажу;
2) уполномоченный государственный орган по назначению пенсий и пособий (далее – департаменты) – территориальные органы Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;

7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес «Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес «Мүгедек баланы тәрбиелеуші анасына немесе әкесіне, бала асырап алушыға, қамқоршысына (қорғаншысына) жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес «Жерлеуге арналған біржолғы төлемдерді тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті».
2) 1234567-қосымшалар осы бұйрыққа 1234567-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3) осы бұйрыққа 8910-қосымшаларға сәйкес 8, 9, 10-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Стратегиялық даму және халықаралық ынтымақтастық департаменті (А.Ә. Қайырбекова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және бекітілген заңнамалық тәртіппен ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің жауапты хатшысы Т.Б. Дүйсеноваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        С. Әбденов
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 468-ө-м бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2011 жылғы 13 сәуірдегі
№ 127-ө бұйрығына
1-қосымша
«Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан
төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдері (бұдан әрі – ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдері) – 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша кемiнде алты ай жұмыс стажы бар жеке тұлғаларға, еңбек стажына барабар жүзеге асырылатын ақша төлемi;
2) зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган (бұдан әрі – департаменттер) – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау жөніндегі комитетінің аумақтық органдары;

3) получатель пенсионных выплат из ГЦВП (далее – потребитель) – физическое лицо, которому оказывается государственная услуга;
4) Государственный центр по выплате пенсий (далее – Центр) – юридическое лицо, уполномоченное Правительством Республики Казахстан осуществлять функции на условиях Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан»;
5) филиал Центра – областные, городов Астана и Алматы филиалы Центра;
6) отделения Центра – городские, районные отделения Центра;
7) ЦБД – Центральная база данных Центра.
3. Государственная услуга предоставляется территориальными отделениями Центра, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги «Назначение пенсионных выплат из Государственного Центра по выплате пенсий» (далее - Стандарт), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 393.
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) пункта 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан»;
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 819 «Об утверждении Правил назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий»;
3) Стандарта.
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является удостоверение о назначении пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется районными, городскими отделениями Центра по месту жительства потребителя адреса, которых указаны в приложении 1 Стандарта.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz, на стендах отделений Центра, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
10. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются непредставление всех необходимых документов предусмотренных пунктом 11 Стандарта.

3) ЗТМО-дан зейнетақы төлемдерін алушы (бұдан әрі – тұтынушы) – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
4) Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық (бұдан әрі – Орталық) – Қазақстан Республикасының Үкіметі «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының шарттары негізінде функцияларды жүзеге асыруға уәкілеттеген заңды тұлға;
5) Орталықтың филиалы – Орталықтың облыстық, Астана мен Алматы қалаларының филиалдары;
6) Орталықтың бөлімшелері – Орталықтың қалалық, аудандық бөлiмшелерi;
7) ОДҚ – Орталықтың орталық дерекқоры.
3. Мемлекеттік қызметті Орталықтың аумақтық бөлімшелері көрсетеді, олардың мекенжайлары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 393 «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшада көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 2-тармағының;
2) «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 819 қаулысының;
3) Стандарттың негізінде көрсетіледі.
6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы қағаз жеткізгіштегі куәлік не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті мекенжайы мемлекеттік қызмет Стандартына 1-қосымшада көрсетілген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Орталықтың аудандық, қалалық бөлімшелері көрсетеді.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, Орталық бөлімшелерінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
10. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбау мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негізі болып табылады.

11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) отделения Центра в течение трех рабочих дней со дня принятия заявления и документов от потребителя формирует макет дела на бумажном носителе и электронный макет дела потребителя;
2) филиал Центра в течение двух рабочих дней рассматривает поступившие электронный макет дела и проект решения, проверяет правильность расчета и оформления решения;
3) департамент в течение пяти рабочих дней рассматривает поступившие электронный макет дела с проектом решения и принимает решение о назначении (изменении, отказе в назначении) пенсионной выплаты из ГЦВП. Специалист департамента регистрирует решение в автоматическом режиме с присвоением номера в электронном журнале и направляет электронный макет дела с решением и электронным извещением в отделение Центра посредством электронной связи. В случае принятия решения об отказе в назначении пенсионной выплаты из ГЦВП департамент указывает в решении основание отказа;
4) отделение Центра, получив электронный макет дела с решением департамента о назначении пенсионной выплаты из ГЦВП, производит соответствующие записи о назначении пенсионной выплаты из ГЦВП в журнале с присвоением делу номера. Решение департамента о назначении (изменении, отказе в назначении) пенсионной выплаты из ГЦВП на бумажном носителе специалист отделения Центра подшивает в дело получателя пенсионной выплаты из ГЦВП. В случае принятия департаментом решения об отказе в назначении пенсионной выплаты из ГЦВП отделение Центра извещает заявителя об отказе в назначении пенсионной выплаты из ГЦВП и возвращает представленные документы заявителю с письмом департамента о причинах отказа.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Заявление и приложенные к нему документы регистрируются специалистом отделения Центра в специальном журнале. Потребителю вручается отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов.
13. Полный перечень необходимых документов, форм, шаблонов и требований к ним, в том числе для лиц, имеющих льготы, для получения государственной услуги.
Перечень документов для назначения пенсионной выплаты из ГЦВП определен постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 819 «Об утверждении Правил назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий».

11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін сұрау алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) Орталықтың бөлімшелері тұтынушыдан өтініш пен құжаттарды қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тұтынушының қағаз жеткізгіштегі іс макетін және электрондық іс макетін қалыптастырады;
2) Орталықтың филиалы екі жұмыс күні ішінде келіп түскен электрондық іс макеті мен шешім жобасын қарайды, есептің және шешімнің ресімделуінің дұрыстығын тексереді;
3) департамент бес жұмыс күні ішінде электронды шешім жобасымен келіп түскен электрондық істің макетін қарайды және ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды. Департаменттің маманы шешімді автоматты режимде нөмір бере отырып, электрондық журналға тіркейді және электронды байланыс арқылы электрондық іс макетін шешімімен және электрондық хабарламамен қоса Орталықтың бөлімшесіне жібереді. ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда департамент шешімде бас тарту негіздемесін көрсетеді;
4) Орталықтың бөлімшесі департаменттің ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы шешімімен қоса электрондық іс макетін алғаннан кейін іске нөмір бере отырып, журналға ЗТМО-дан зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы тиісті жазбаларды жазады. Орталықтың маманы департаменттің ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы қағаз жеткізгіштегі шешімін ЗТМО-дан зейнетақы төлемдерін алушының ісіне тігеді. Департамент ЗТМО-дан зейнетақы төлемдерін тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда Орталық бөлімшесі өтініш берушіге ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындаудан бас тарту туралы хабарлайды және өтініш берушіге департаменттің бас тарту себептері туралы хатын қоса отырып, ұсынған құжаттарын қайтарады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
12. Өтініш пен оған қоса берілген құжаттарды Орталық бөлімшесінің маманы арнайы журналға тіркейді. Тұтынушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талоны беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті, оның ішінде жеңілдіктері бар адамдар үшін де қажетті құжаттардың, нысандардың, шаблондардың және оларға қойылатын талаптардың толық тізбесі.
ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесі «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 819 қаулысында белгіленген.

14. Требования к информационной безопасности не предусмотрено.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) специалист отделения Центра;
2) начальник отделения Центра;
3) специалист филиала Центра;
4) руководитель филиала Центра;
5) специалист департамента;
6) начальник управления (отдела) департамента;
7) руководитель департамента.
16. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие заинтересованные органы:
1) отделение Центра со дня принятия заявления и документов от потребителя формирует макет дела на бумажном носителе (далее – макет дела) и электронный макет дела. Для формирования электронного макета дела специалист отделения Центра сканирует макет дела, проверяет качество сканированных документов и их соответствие макету дела на бумажном носителе, формирует электронный проект решения о назначении (изменении, отказе в назначении) пенсионной выплаты из ГЦВП (далее – электронный проект решения), удостоверяет документы электронного макета дела и электронный проект решения электронной цифровой подписью.
Начальник отделения Центра сверяет соответствие электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пенсионной выплаты из ГЦВП, оформления электронного проекта решения и удостоверяет его электронной цифровой подписью.
Электронный макет дела с электронным проектом решения передается отделением Центра средствами электронной связи в филиал Центра с электронным извещением;
2) филиал Центра рассматривает поступившие электронный макет дела и электронный проект решения, проверяет правильность расчета и оформления электронного проекта решения, после чего направляет вместе с электронным извещением в департамент. При этом электронный проект решения удостоверяется электронной цифровой подписью специалиста и руководителя филиала Центра;
3) департамент рассматривает поступившие электронный макет дела с проектом решения и принимает решение о назначении (изменении, отказе в назначении) пенсионной выплаты из ГЦВП, либо уведомляет отделение Центра о проведении проверки.
В случае принятия решения о назначении (изменении, отказе в назначении) пенсионной выплаты из ГЦВП департамент удостоверяет электронный проект решения электронной цифровой подписью специалиста и начальника управления (отдела) и руководителя департамента.

14. Ақпараттық қауіпсіздікке талаптар көзделмеген.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) Орталық бөлімшесінің маманы;
2) Орталық бөлімшесінің бастығы;
3) Орталық филиалының маманы;
4) Орталық филиалының басшысы;
5) департаменттің маманы;
6) департамент басқармасының (бөлімінің) бастығы;
7) департаменттің басшысы.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне келесі мүдделі органдар қатысады:
1) Орталықтың бөлімшесі тұтынушыдан өтініш пен құжаттарды қабылдаған күннен бастап істің қағаз жеткізгіштегі макетін (бұдан әрі – істің макеті) және электрондық іс макетін қалыптастырады. Электрондық іс макетін қалыптастыру үшін Орталық бөлімшесінің маманы іс макетін сканермен көшіреді, сканермен көшірілген құжаттардың сапасын және олардың қағаз жеткізгіштегі іс макетімен сәйкестігін тексереді, ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешімнің электронды жобасын (бұдан әрі – электронды шешім жобасы) қалыптастырады, электрондық іс макетінің құжаттарын және электронды шешім жобасын электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Орталық бөлімшесінің бастығы электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетімен сәйкестігін салыстырып тексереді, сканермен көшірілген құжаттардың сапасын, ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдері мөлшерінің дұрыс есептелуін, электронды шешім жобасының дұрыс ресімделуін тексереді және оны электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Орталықтың бөлімшесі электрондық іс макетін электронды шешімімен қоса, электронды байланыс құралдары арқылы электрондық хабарламасымен Орталықтың филиалына жібереді.
2) Орталықтың филиалы келіп түскен электрондық іс макеті мен электронды шешім жобасын қарайды, есептің және электронды шешім жобасының дұрыс ресімделуін тексереді, осыдан кейін оны электрондық хабарламамен бірге департаментке жібереді. Бұл ретте электронды шешім жобасы Орталық филиалының маманы мен басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
3) департамент электронды шешім жобасымен келіп түскен электрондық істің макетін қарайды және ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды не тексеру жүргізу туралы Орталықтың бөлімшесіне хабарлайды.
ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдаған жағдайда департамент электронды шешім жобасын басқарма (бөлім) маманының және бастығының және департамент басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.

17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), указано в приложении 1 к настоящему Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат
из Государственного центра
по выплате пенсий»
Форма
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Специалист отделения Центра
Начальник отделения Центра
Специалист филиала Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает заявление с приложением необходимых документов, регистрирует в журнале и выдает отрывной талон заявителю с отметкой о принятии документов, сканирует макет дела, проверяет качество сканированных документов и их соответствие макету дела на бумажном носителе, формирует проект решения, производит расчет размера пенсионной выплаты из ГЦВП и удостоверяет их электронной цифровой подписью
Сверяет соответствие электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пенсионной выплаты из ГЦВП, оформления электронного проекта решения и удостоверяет его электронной цифровой подписью
Рассматривает поступивший электронный макет дела и электронный проект решения, проверяет правильность расчета и оформления электронного проекта решения, после чего направляет вместе с электронным извещением руководителю филиала Центра, при этом удостоверяет проект решения электронной цифровой подписью
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Бумажный макет дела и электронный макет дела потребителя с электронным проектом решения;
направление электронного макета дела начальнику отделения Центра
Удостоверенный электронной цифровой подписью электронный макет дела;
передача его в филиал Центра
Удостоверенный электронной цифровой подписью электронный проект решения и передача для подписи руководителю филиала Центра
Сроки исполнения
2 часа
30 минут
30 минут
Номер следующего действия
2
3
4
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
7
Наименование СФЕ
Руководитель филиала Центра
Специалист департамента
Начальник управления (отдела) департамента
Руководитель департамента
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостоверяет проект решения электронной цифровой подписью
Рассматривает поступившие электронный макет дела с проектом решения и принимает решение о назначении (изменении, отказе в назначении) пенсионной выплаты из ГЦВП
Рассматривает поступившие электронный макет дела с проектом решения и принимает решение о назначении (изменении, отказе в назначении) пенсионной выплаты из ГЦВП
Удостоверяет электронной цифровой подписью решение о назначении (изменении, отказе в назначении) пенсионной выплаты из ГЦВП
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Удостоверенный электронной цифровой подписью электронный проект решения и направление в департамент
Решение о назначении (изменении, отказе в назначении) пенсионной выплаты из ГЦВП с указанием причины отказа;
передача его на подпись начальнику управления (отдела) департамента
Решение о назначении (изменении, отказе в назначении) пенсионной выплаты из ГЦВП с указанием причины отказа;
передача его на подпись руководителю департамента
Решение о назначении (изменении, отказе в назначении) пенсионной выплаты из ГЦВП, удостоверенное электронной цифровой подписью
Сроки исполнения
15 минут
30 минут
15 минут
15 минут
Номер следующего действия
5
6
7
8
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
8
9
10
Наименование СФЕ
Специалист департамента
Специалист отделения Центра
Специалист отделения Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует решение о назначении (изменении, отказе в назначении) в автоматическом режиме с присвоением номера в электронном журнале и направляет электронный макет дела с решением и электронным извещением в отделение Центра посредством электронной связи. В случае принятия решения об отказе в назначении пенсионной выплаты из ГЦВП в связи с отсутствием у заявителя права на пенсионные выплаты из ГЦВП, департамент указывает в электронном решении основание отказа. Электронный макет дела с электронным извещением и письмом департамента о причинах отказа посредством электронной связи возвращается в отделение Центра.
В случае принятия департаментом решения о назначении (изменении) выплаты получив электронный макет дела с электронным решением о назначении (изменении) пенсионной выплаты из ГЦВП присваивает делу номер в журнале, после чего указанное решение на бумажном носителе подшивает в макет дела потребителя и вводит данные потребителя в ЦБД Центра.
Выписывает и выдает удостоверение установленной формы, которое является официальным документом, подтверждающим статус получателя.
В случае принятия департаментом решения об отказе в назначении выплаты извещает заявителя об отказе в назначении пенсионной выплаты из ГЦВП и возвращает представленные документы заявителю с письмом департамента о причинах отказа.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Решение, зарегистрированное в электронном журнале, и направление его в отделение Центра
Решение на бумажном носителе, подшитое в макет дела потребителя
Решение департамента об отказе в назначении выплаты и письмо департамента о причинах отказа
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
20 минут
Номер следующего действия
9
10
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
отделение Центра
Группа 2 СФЕ
филиал Центра
Группа 3 СФЕ
департамент
Действие № 1
Прием документов, выдача отрывного талона, регистрация заявления, формирование бумажного и электронного макета дела с проектом решения и расчетами размера пенсионной выплаты из ГЦВП, направление электронного макета дела в филиал Центра
Действие № 2
Проверка правильности оформления документов и соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, удостоверение электронной цифровой подписью, направление электронного макета дела в департамент
Действие № 3
Принятие решения о назначении (изменении, отказе в назначении) пенсионной выплаты из ГЦВП
Действие № 4
Выдача потребителю уведомления о назначении пенсионной выплаты из ГЦВП либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат
из Государственного центра
по выплате пенсий»
Форма
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 2
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 декабря 2012 года № 468-ө-м
Приложение 2
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 апреля 2011 года № 127-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение государственной базовой пенсионной выплаты» 1. Общие положения

17. Әрбір КФБ әкімшілік іс-әрекеттердің жүйелілігі мен өзара іс-әрекеттерінің (рәсімдер) осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген мәтіндік кестелік сипаттамасы.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Зейнетақы төлеу жөніндегі
мемлекеттік орталықтан төленетін
зейнетақы төлемдерін тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
1-қосымша
Нысан
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
КФБ атауы
Орталық бөлімшесінің маманы
Орталық бөлімшесінің бастығы
Орталық филиалының маманы
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Қажетті құжаттары қоса берілген өтінішті қабылдайды, журналға тіркейді және өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар үзбелі талонды береді, іс макетін сканермен көшіреді, сканермен көшірілген құжаттардың сапасын және олардың қағаз жеткізгіштегі іс макетімен сәйкестігін тексереді, шешім жобасын қалыптастырады, ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептейді және оларды электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетімен сәйкестігін салыстырып тексереді, сканермен көшірілген құжаттардың сапасын, ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдері мөлшерінің дұрыс есептелуін, электронды шешім жобасының дұрыс ресімделуін тексереді және оны электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Келіп түскен электрондық іс макеті мен электронды шешім жобасын қарайды, есептің және электронды шешім жобасының дұрыс ресімделуін тексереді, осыдан кейін оны электрондық хабарламамен бірге Орталық филиалының басшысына жібереді, шешім жобасы электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-нұсқаулық шешім)
Электронды шешім жобасы бар, тұтынушының қағаз жеткізгіштегі іс макеті мен электрондық іс макеті;
электрондық іс макетін Орталық бөлімшесінің бастығына жіберу
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық іс макеті;
Оны Орталықтың филиалын беру
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электронды шешім жобасы және қол қою үшін оны Орталық филиалының басшысына беру
Орындау мерзімі
2 сағат
30 минут
30 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
1-кестенің жалғасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
7
КФБ атауы
Орталық филиалының басшысы
Департаменттің маманы
Департамент басқармасының (бөлімінің) бастығы
Департаменттің басшысы
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шешім жобасын электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады
Шешім жобасымен келіп түскен электрондық істің макетін қарайды және ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды
Шешім жобасымен келіп түскен электрондық істің макетін қарайды және ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды
ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-нұсқаулық шешім)
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық іс макетін департаментке жіберу
Бас тарту себебі көрсетілген ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім; оны қол қою үшін департамент басқармасының (бөлімінің) бастығына беру
Бас тарту себебі көрсетілген ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім; оны қол қою үшін департамент басшысына беру
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім
Орындау мерзімі
15 минут
30 минут
15 минут
15 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
6
7
8
1-кестенің жалғасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
8
9
10
КФБ атауы
Департаменттің маманы
Орталық бөлімшесінің маманы
Орталық бөлімшесінің маманы
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді автоматты режимде нөмір бере отырып, электрондық журналға тіркейді және электронды байланыс арқылы электрондық іс макетін шешімімен және электрондық хабарламамен қоса Орталықтың бөлімшесіне жібереді. Өтініш берушінің ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін алу құқығының болмауына байланысты ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда, департамент шешімде бас тарту негіздемесін көрсетеді. Электрондық іс макеті электрондық хабарламамен және департаменттің бас тарту себептері туралы хатымен қоса электрондық байланыс арқылы Орталық бөлімшесіне қайтарылады
ЗТМО-дан төленетін төлемді тағайындау (өзгерту) туралы электронды шешіммен қоса электрондық іс макетін алғаннан кейін департамент төлемді тағайындау (өзгерту) туралы шешім қабылдаған жағдайда іске журналдан нөмір береді, содан кейін қағаз жеткізгіштегі аталған шешімді тұтынушының іс макетіне тігеді және тұтынушының деректерін Орталықтың ОДҚ енгізеді.
Департамент төлемді тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда өтініш берушіге ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындаудан бас тарту туралы хабарлайды және өтініш берушіге департаменттің бас тарту себептері туралы хатын қоса отырып, ұсынған құжаттарын қайтарады.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-нұсқаулық шешім)
Электрондық журналға тіркелген шешім және оны Орталықтың бөлімшесіне жіберу
Тұтынушының іс макетіне тігілген қағаз жеткізгіштегі шешім
Департаменттің төлемді тағайындаудан бас тарту туралы шешімі және департаменттің бас тарту себептері туралы хаты
Орындау мерзімі
30 минут
30 минут
20 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
9
10
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
ҚФБ 1-топ
Орталықтың бөлімшесі
ҚФБ 2-топ
Орталықтың филиалы
ҚФБ 3-топ
департамент
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, өтінішті тіркеу, шешім жобасымен және ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдер мөлшерінің есебімен қоса істің қағаз жеткізгіштегі және электрондық макеттерін қалыптастыру, электрондық іс макетін Орталықтың филиалына жіберу
№ 2 әрекет
Құжаттардың дұрыс ресімделуін және электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетімен сәйкестігін тексеру, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландыру, электрондық іс макетін департаментке жіберу
№ 3 әрекет
ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау
№ 4 әрекет
Тұтынушыға ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру
«Зейнетақы төлеу жөніндегі
мемлекеттік орталықтан төленетін
зейнетақы төлемдерін тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
2-қосымша
Нысан
Функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 468-ө-м бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2011 жылғы 13 сәуірдегі
№ 127-ө бұйрығына
2-қосымша
«Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер

1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Назначение государственной базовой пенсионной выплаты» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В Регламенте используются следующие основные понятия:
1) государственная базовая пенсионная выплата – ежемесячная денежная выплата, предоставляемая гражданам Республики Казахстан по достижении пенсионного возраста, установленного Законом Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан»;
2) уполномоченный государственный орган по назначению пенсий – территориальные органы Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
3) получатель государственной базовой пенсионной выплаты (далее – получатель государственной услуги) – гражданин Республики Казахстан, иностранец и лицо без гражданства, постоянно проживающий на территории Республики Казахстан;
4) Государственный центр по выплате пенсий (далее – уполномоченная организация) – республиканское государственное казенное предприятие, созданное по решению Правительства Республики Казахстан;
5) филиал уполномоченной организации – областные, городов Астана и Алматы филиалы уполномоченной организации;
6) подразделения уполномоченной организации – городские, районные подразделения уполномоченной организации;
7) центр обслуживания населения (далее - центр) - республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
8) веб-портал «электронного правительства» (далее - портал) информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации и к электронным государственным услугам;
9) ЦБД – Централизованная база данных уполномоченной организации;
10) структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным государственным органом по назначению пенсий, адреса которых указаны в приложении 1 к Стандарту «Назначение государственной базовой пенсионной выплаты» (далее - Стандарт), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 393.
Прием заявлений и выдача оформленных документов осуществляются подразделениями уполномоченной организации и центром, адреса которых указаны в приложениях 12 к Стандарту.

1. Осы «Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемді тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемі – Қазақстан Республикасының азаматтарына «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңында белгіленген зейнеткерлік жасқа жеткенде берілетін ай сайынғы ақшалай төлем;
2) зейнетақылар тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары;
3) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушы (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) – Қазақстан Республикасының азаматы, шетелдік және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адам;
4) Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық (бұдан әрi – уәкілетті ұйым) - Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын;
5) орталықтың филиалы – Орталықтың облыстық, Астана мен Алматы қалаларының филиалдары;
6) уәкілетті ұйымның бөлімшелері – уәкілетті ұйымның қалалық, аудандық бөлiмшелерi;
7) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – орталық) – «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру жөнінде жеке және (немесе) заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетілуін жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
8) «электронды үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) – үкіметтік ақпаратқа бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе шоғырландырылған, барлық нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің;
9) ОДҚ – уәкілетті ұйымның орталық дерекқоры;
10) мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – бұл мүдделі органдардағы жауапты тұлғалар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
11) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтанбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.
3. Мемлекеттік қызметті зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган көрсетеді, олардың мекенжайлары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 393 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау» мемлекеттік қызмет Стандартына (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшада көрсетілген.
Өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беру уәкілетті ұйымның бөлімшесі және орталық арқылы асырылады, олардың мекенжайлары Стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген.

4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) пункта 12 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан»;
2) статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации»;
3) постановления Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 819 «Об утверждении Правил назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий»;
4) Стандарта.
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в подразделении уполномоченной организации и центре: выдача пенсионного удостоверения о назначении государственной базовой пенсионной выплаты на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе;
2) на портале: получение информации о назначении государственного базовой пенсионной выплаты, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного органа по назначению государственной базовой пенсионной выплаты.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется подразделениями уполномоченной организации и центром по месту жительства получателя государственной услуги, адреса и график работы которых указаны в приложении 1 и 2 Стандарта.
График работы установлен в пункте 9 Стандарта.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на интернет–ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения»: www.con.gov.kz;
4) на стендах в подразделении уполномоченной организации и центре;
5) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону caII-центра: (1414) и по телефону caII-центра уполномоченной организации: (1411).
9. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
10. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются непредставление всех необходимых документов предусмотренных пунктом 11 Стандарта.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 12-тармақтарының;
2) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының негізінде көрсетіледі;
3) «Мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк базалық әлеуметтiк жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн, мемлекеттiк арнайы жәрдемақыларды тағайындау және төлеудi жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 819 қаулысының;
4) Стандарттың негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелері:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінде және орталықта: мемлекеттік базалық зейнетақы төлемі туралы қағаз жеткізгіштегі зейнетақы куәлігін беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанындағы немесе қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап;
2) порталда: тағайындалған мемлекеттік базалық зейнетақы төлемі туралы ақпарат алу не қызмет көрсетуден бас тарту туралы мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау жөніндегі электронды құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті, мекенжайы мен жұмыс кестесі Стандарттың 1-қосымшада және 2-қосымшада көрсетілген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның аудандық, қалалық бөлімшелері және орталық көрсетеді.
Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында белгіленген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйым бөлімшесінің www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) орталықтағы, уәкілетті ұйымның бөлімшесіндегі стенділерде;
5) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты сондай-ақ call-орталығының (1414) телефоны және уәкілетті ұйым бөлімшесінің call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
10. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбау мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негізі болып табылады.

11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) специалист центра составляет в двух экземплярах реестр оформленных документов, в течение одного рабочего дня с момента обращения получателя государственной услуги (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) передает посредством курьерской службы один экземпляр реестра оформленных документов, с приложением принятых заявлений документов и фотографий получателей форматом 3х4 сантиметра в подразделение уполномоченной организации. На обоих экземплярах реестра подразделение уполномоченной организации проставляет отметку о принятии документов от центра;
2) подразделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней со дня принятия заявления и документов от получателей государственной услуги и центра (посредством реестра оформленных документов), формирует макет дела на бумажном носителе и электронный макет дела получателя государственной услуги;
3) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней рассматривает поступившие электронные макеты дел, проекты решений, проверяет правильность расчета и оформление решений;
4) уполномоченный государственный орган по назначению пенсий в течение пяти рабочих дней рассматривает поступивший электронный макет дела с проектом решения и принимает решение о назначении (изменении, отказе в назначении) государственной базовой пенсионной выплаты, направляет электронное дело в подразделение уполномоченной организации.
Специалист уполномоченного государственного органа по назначению пенсий:
регистрирует решение в автоматическом режиме с присвоением номера в электронном журнале, направляет электронное дело с решением и электронным извещением в подразделение уполномоченной организации посредством электронной связи. В случае принятия решения об отказе в назначении государственной услуги уполномоченный государственный орган по назначению пенсий указывает в электронном решении и в электронном извещении основание отказа;
в течение одного рабочего дня с момента принятия решения о назначении (об отказе в назначении) государственной базовой пенсионной выплаты уполномоченный государственный орган по назначению пенсий направляет соответствующее уведомление о назначении либо об отказе в назначении государственной услуги согласно приложениям 1, 2 к настоящему Регламенту, в подразделение уполномоченной организации. В случае отказа к уведомлению об отказе в назначении государственной услуги прикладывается письмо уполномоченного государственного органа по назначению пенсий о причинах отказа;
в случае возникновения сомнений в представленных сканированных документах уполномоченный государственный орган по назначению пенсий запрашивает из подразделения уполномоченной организации макет дела на бумажном носителе для сверки с электронным макетом дела.
В соответствующей графе электронного извещения указывается конкретная причина возврата;
в случае представления не всех необходимых для принятия решения о назначении государственной услуги документов, либо некачественного или неполного пакета документов, электронный макет дела возвращается уполномоченным государственным органом по назначению пенсий на дооформление в подразделение уполномоченной организации для дополнения макета дела недостающими документами в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела в подразделение.
В соответствующей графе электронного извещения указывается конкретная причина возврата.
В случае не дооформления документов в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела в подразделение уполномоченной организации, уполномоченный государственный орган по назначению пенсий выносит электронное решение о назначении государственной услуги по имеющимся документам либо об отказе в назначении;

11. Мемлекеттік қызмет алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін сауал алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) орталық маманы мемлекеттік қызмет алушы жолыққан сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде (құжаттар қабылдаған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) осы екі дана хабарлама толтырады, мемлекеттік қызмет тағайындау үшін қабылдаған өтініш пен қоса барлық қабылданған құжаттармен қосымша ресімделген құжаттардың тізілімнің бір данасын курьер қызметі арқылы уәкілетті ұйымдық бөлімшесіне жібереді. Уәкілетті ұйымдық бөлімшесі орталықтың екі хабарламасына да құжаттарды қабылдағаны туралы белгі қояды;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшелері мемлекеттік қызмет алушыдан және орталықтан (ресімделген құжаттардың тізілім арқылы) өтініш пен құжаттарды қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушының қағаз жеткізгіштегі іс макетін және электрондық іс макетін қалыптастырады;
3) уәкiлеттi ұйымның филиалы келiп түскен электрондық iс макетi мен шешiмнiң жобасын екi жұмыс күнi iшiнде қарайды, есептiң және шешiмнiң дұрыс ресiмделуiн тексередi;
4) жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн бес жұмыс күнi iшiнде қарайды және жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешiм қабылдайды.
жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның маманы:
шешiмдi электрондық журналда нөмiр бере отырып, автоматты режимде тiркейдi және электрондық iс макетiн шешiммен және электрондық хабарламамен қоса уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiне электрондық байланыс арқылы жiбередi. Жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылданған жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган шешiмде және электрондық хабарламаға бас тарту негiздемесiн көрсетедi;
Жәрдемақы тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту) шешім қабылданған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде осы Регламентке 12-қосымшадағы нысандарға сәйкес мемлекеттік қызметтің тағайындалғаны туралы хабарламаны мемлекеттік қызмет алушыны хабардар ету үшін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне және орталыққа жібереді. Мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тартқан жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның бас тарту себептерi туралы хаты қоса беріледі;
сканермен көшiрiлген электрондық iс макетiнiң берiлген құжаттарында күмән туындаған жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган электрондық iс макетiмен салыстыру үшiн уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiнен iстiң макетiн сұратады;
егер мемлекеттік қызметті тағайындау туралы шешім шығару үшін қажетті құжаттар ұсынылмаған немесе іс макеті толық емес және сапасыз болған жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган электрондық iс макетiн уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесiне, келiп түскен күннен бастап отыз жұмыс күнi iшiнде қайтарылған электронды iс макетi қосымша құжаттармен қайта ресiмдеу үшін қайтарады.
Электрондық хабарламаның тиiстi бағанында қайтарудың нақты себебi көрсетiледi.
Егер, уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесiне электрондық iс макетi келiп түскен күннен отыз жұмыс күні ішінде құжаттар қайта рәсімделмеген жағдайда, жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган бар құжаттар негізінде электронды шешім немесе жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылдайды.

5) подразделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней с момента поступления уведомления о назначении (об отказе в назначении) государственной услуги от уполномоченного государственного органа по назначению пенсий электронного макета дела с решением уполномоченного государственного органа по назначению пенсий о назначении государственной базовой пенсионной выплаты:
распечатывает электронное решение, подшивает в дело и производит соответствующие записи в ЦБД;
распечатывает уведомление о назначении (об отказе в назначении) государственной услуги, извещение по приложению 3 к настоящему Регламенту, выписывает пенсионные удостоверения;
посредством курьерской службы центра передает в центр извещение с приложением уведомления о назначении (об отказе в назначении), и мотивированного ответа уполномоченного государственного органа по назначению пенсий об отказе в предоставлении государственной услуги, а также выдает центру пенсионные удостоверения о назначении государственной базовой пенсионной выплаты под роспись в реестре принятых/переданных пенсионных удостоверений согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
в течение двух рабочих дней со дня поступления электронного макета дела на доработку передает в центр, посредством курьерской службы центра, извещение с причиной возврата указанной уполномоченным государственным органом по назначению пенсий;
6) центр в течение одного рабочего дня выдает получателю государственной услуги (день приема документов от подразделения уполномоченной организации не входит в срок оказания государственной услуги):
уведомление о назначении (об отказе в назначении);
пенсионное удостоверение о назначении государственной услуги либо мотивированный ответ уполномоченного государственного органа по назначению пенсий об отказе в предоставлении государственной услуги;
уведомляет заявителя о необходимости представления в течение двадцати пяти рабочих дней дополнительных документов, указанных в извещении.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в подразделении уполномоченной организации осуществляется посредством «окон» по адресам, указанным в приложении 1 Стандарта.
Получателю государственной услуги выдается отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов.
Прием документов в центре осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания, по адресам, указанным в приложении 2 Стандарта.
После сдачи документов в центр, получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера, даты и времени приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего запрос на оформление документов.

5) уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесi жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органнан мемлекеттік қызметті тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) хабарлама және электрондық іс макеті мен тағайындау туралы шешім келiп түскен күннен бастап екі жұмыс күнi iшiнде:
электрондық шешімді қағаз жеткiзгiшке басып шығарып, өтiнiш иесiнiң iс макетiне қосып тiгедi және ОБД қажетті мәліметті енгізеді;
мемлекеттік қызметті тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) хабарламаны қағаз жеткiзгiшке басып шығарып, осы Регламенттің 3-қосымшасындағы нысанға сәйкес екі дана ресімделген құжаттардың тізілімге уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесiнің құжаттарды қабылдағаны туралы белгі қояды;
мемлекеттік қызметті тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) хабарламаны және жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесiн курьерлық қызмет арқылы орталыққа жібереді;
электрондық іс макетін түзетуге келiп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тиiстi бағанында қайтарудың нақты себебi көрсетілген хабарламаны курьерлық қызмет арқылы орталыққа жібереді.
Мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылданған жағдайда уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесi немесе орталық мемлекеттік қызмет алушыға ұсынылған құжаттары мен жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хатымен қоса қайтарады;
6) орталық бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушыға (уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесiнен құжаттардың келіп түскен күні мемлекеттік қызмет көрсету уақытына кірмейді):
мемлекеттік қызметті тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) хабарламаны немесе жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесiн береді;
мемлекеттік қызмет алушыны жиырма бес жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген қосымша құжаттарды ұсыну мен толықтыру туралы қажеттілігін хабардар етеді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
12. Уәкілетті ұйымның бөлімшесінде құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, олардың мекенжайлары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет алушыға құжаттарды қабылдау туралы белгіленген өтінішіне үзбелі талон беріледі.
Орталықта «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады, олардың мекенжайлары Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
Орталықта құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызмет алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісінше құжаттарды қабылдағаны жөнінде қолхат беріледі:
өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні, уақыты;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні;
құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты.

13. Специалист уполномоченной организации и центра проверяет полноту пакета документов и соответствие копии документов оригиналам, обеспечивает качество принимаемых документов у получателя государственной услуги для назначения государственной услуги.
14. Центр посредством курьерской службы передает один из двух экземпляров реестра оформленных документов с приложением к нему принятых заявлений и документов от получателя государственной услуги в подразделение уполномоченной организации в рабочие дни до 14.00 часов (времени г. Астаны).
На обоих экземплярах реестра оформленных документов подразделение уполномоченной организации проставляет отметку о принятии документов от центра;
15. Специалист центра, получив уведомление, извещение о назначении (изменении, отказе в назначении) государственной базовой пенсионной выплаты и пенсионные удостоверения извещает получателя государственной услуги. В случае отказа в назначении государственной услуги возвращает представленные документы получателю государственной услуги с письмом уполномоченного государственного органа по назначению пенсий о причинах отказа.
16. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
17. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) специалист центра;
2) специалист подразделения уполномоченной организации;
3) начальник подразделения уполномоченной организации;
4) специалист филиала уполномоченной организации;
5) руководитель филиала уполномоченной организации;
6) специалист уполномоченного государственного органа по назначению пенсий;
7) начальник управления (отдела) уполномоченного государственного органа по назначению пенсий;
8) руководитель уполномоченного государственного органа по назначению пенсий.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), указанных в приложении 5 к настоящему Регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 6 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственной
базовой пенсионной выплаты»
Уведомление № ________
о назначении государственной базовой пенсионной выплаты
от «_____» ___________ 20 ____ года
Гражданин(ка) _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
Дата рождения «___» ________________ 19 _____ года
Дата обращения «___» ________________ 20 _____ года
Решение о назначении № _____ от «______» ______________ 20 ___ года
Назначенная сумма государственной базовой пенсионной выплаты:
________ (_______________________) тенге
(сумма цифрами и прописью)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица:
_____________________________________________________________________
(должность и ФИО директора уполномоченного органа по назначению)
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственной
базовой пенсионной выплаты»
Уведомление № _______
об отказе в назначении государственной
базовой пенсионной выплаты
от «______» ________ 20 _____ года
Гражданин(ка)_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
Дата рождения «____» _________________ 19 ____ года
Дата обращения «____» ________________ 20 ____ года
____________________________________________________________________
Отказано в назначении государственной базовой пенсионной выплаты
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указание причины)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица:
___________________________________________________________________
(должность и ФИО директора уполномоченного органа по назначению)
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственной
базовой пенсионной выплаты»
Извещение о результате оказания государственной услуги
(по извещению № ___ принятого от центра)
по ______________ подразделению ________________ области
№ ____от «___» _______ 20__ года
п/п
номер дела
Фамилия,
имя,
отчество получателя государст-
венной услуги
Дата рождения получателя государст-
венной услуги
Вид госу-
дарст-
венной услуги
Результат о рассмотрении уполномоченного органа по назначению пенсий
Номер и дата назначения
Дата возврата на доработку
Причина возврата на дооформ-
ление
Дата принятия решения об отказе в назначении
Причина принятого решения об отказе в назначении
Всего прилагается документов _________
(цифрами и
прописью)
Сдал: ФИО ответственного лица
подразделения уполномоченной
организации
________________________ подпись
Дата ____ _____________ 20 _____г.
Принял: ФИО ответственного лица
центра
________________________ подпись
Дата _______________ 20 ____ г.
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственной
базовой пенсионной выплаты»
Реестр принятых/переданных пенсионных удостоверений
№ п/п
Фамилия, имя, отчество получателя государственной услуги
Дата рождения получателя государственной услуги
№ дела получателя государственной услуги
Всего прилагается документов _________
(цифрами и
прописью)
Сдал: ФИО ответственного лица
подразделения уполномоченной
организации
________________________ подпись
Дата ____ _____________ 20 _____г.
Принял: ФИО ответственного лица
центра
______________________ подпись
Дата ____ ___________ 20 ____ г.
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственной
базовой пенсионной выплаты»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
Наименование
СФЕ
Специалист центра
Специалист подразделения
уполномоченной организации
Начальник
подразделения уполномоченной организации
Специалист филиала
уполномоченной организации
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Принимает заявление с
приложением
необходимых
документов, проверяет полноту пакета и качество принимаемых у получателя государственной услуги документов, регистрирует в журнале
и выдает отрывной
талон получателю государственной услуги с
отметкой о принятии
документов.
Принимает заявление от получателя или центра (посредством реестра оформленных документов) с приложением необходимых документов, регистрирует в журнале и выдает отрывной талон получателю с отметкой о принятии документов. Принимает от центра один экземпляр реестра оформленных документов  согласно приложению 1 к настоящему Регламенту с отметкой о принятии документов. Для формирования электронного макета дела, сканирует макет дела, проверяет качество сканированных
документов и их
соответствие макету дела на бумажном носителе, формирует проект решения, производит расчет размера государственной базовой пенсионной выплаты и удостоверяет электронный проект решения электронной цифровой подписью
Сверяет
соответствие
электронного
макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных
документов, правильность
расчета размера
государственной базовой пенсионной выплаты, оформления электронного
проекта решения и удостоверяет его электронной
цифровой подписью
Рассматривает
поступивший
электронный макет
дела и электронный проект решения,
проверяет
правильность
расчета и оформления
электронного
проекта решения, после чего направляет вместе с электронным извещением руководителю филиала уполномоченной организации, при этом удостоверяет электронный проект решения электронной цифровой подписью
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распоряди-
тельное
решение)
Передает в подразделение уполномоченной организации один экземпляр реестра оформленных документов, с приложением  принятых заявлений, документов и фотографий в подразделение уполномоченной организации.
Бумажный макет дела и электронный макет дела получателя с
электронным проектом
решения;
направление электронного макета
дела начальнику
подразделения уполномоченной организации
Удостоверенный
электронной
цифровой подписью
электронный макет дела;
передача его в филиал уполномоченной организации
Удостоверенный
электронной
цифровой подписью
электронный проект решения и передача для подписи руководителю филиала уполномоченной организации
Сроки
исполнения
20
2 часа
30 минут
30 минут
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
5
6
7
8
Наименование
СФЕ
Руководитель
филиала
уполномоченной организации
Специалист
уполномоченного органа по назначению пенсий
Начальник
управления
(отдела)
уполномоченного органа по назначению пенсий
Руководитель
уполномоченного органа по назначению пенсий
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Удостоверяет проект
решения
электронной
цифровой
подписью
Рассматривает
поступившие
электронный
макет дела с
проектом
решения и
принимает
решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
государственной базовой пенсионной выплаты
Рассматривает
поступившие
электронный
макет дела с
проектом
решения и проверяет правильность,
принимает
решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
государственной базовой пенсионной выплаты
Удостоверяет
электронной
цифровой
подписью
решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
государственной базовой пенсионной выплаты
Форма
завершения
(данные,
документ, организационно-
распоряди-
тельное
решение)
Удостоверенный
электронной
цифровой
подписью
электронный
проект
решения и
направление
в
уполномоченный орган по назначению пенсий
Решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
государственной базовой пенсионной выплаты с
указанием
причины отказа;
передача его на
подпись
начальнику
управления
(отдела) уполномоченного органа по назначению пенсий
Решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
государственной базовой пенсионной выплаты с
указанием
причины
отказа;
передача его
на подпись
руководителю
уполномоченного органа по назначению пенсий
Решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
государственной базовой пенсионной выплаты,
удостоверенное
электронной
цифровой
подписью
Сроки
исполнения
15 минут
30 минут
15 минут
15 минут
Номер
следующего
действия
6
7
8
9
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
8
9
10
Наименование
СФЕ
Специалист уполномоченного органа по назначению пенсий
Специалист
подразделения уполномоченной организации
Специалист центра
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их описание
Регистрирует решение о
назначении (изменении,
отказе в назначении) в
автоматическом режиме с
присвоением номера в
электронном журнале и
направляет электронный
макет дела с решением и
электронным извещением в
подразделение уполномоченной организации посредством электронной
связи. В случае принятия
решения об отказе в
назначении
государственной базовой пенсионной выплаты в
связи с отсутствием у
заявителя права на государственную базовую пенсионной выплаты,
уполномоченный орган по назначению пенсий указывает в
электронном решении
основание отказа.
Электронный макет дела с электронным извещением и
письмом уполномоченного органа по назначению пенсий о
причинах отказа
посредством электронной
связи возвращается в
подразделение уполномоченной организации.
В случае принятия
уполномоченным органом по назначению пенсий решения о назначении
(изменении)
выплаты, получив
электронный макет
дела с электронным
решением о
назначении
(изменении) государственной базовой пенсионной выплаты,
распечатывает решение и подшивает его
в бумажный макет дела
получателя. Вводит данные
получателя  в ЦБД. Выписывает
и выдает получателю и центру
удостоверение
установленной
формы, которое
является
официальным
документом,
подтверждающим
статус получателя.
В случае
принятия
уполномоченным органом по назначению пенсий решения об отказе в назначении
выплаты извещает
получателя и центр об отказе в назначении
государственной базовой пенсионной выплаты и
возвращает
представленные
документы
заявителю и центру с письмом
уполномоченного органа по назначению пенсий о причинах отказа.
Уполномоченная организация направляет в центр извещение
о назначении (изменении,
отказе в назначении (с приложением письма
уполномоченного органа по назначению пенсий о
причинах отказа).
Выдает
удостоверение, подписанного руководителем уполномоченной организации. В случае отказа в назначении
возвращает
представленные
документы
получателю с
письмом
уполномоченного органа по назначению пенсий о
причинах отказа.
Форма
завершения
(данные,
документ, организационно-
распоряди-
тельное
решение)
Решение, зарегистрированное в электронном журнале, и направление его в подразделение уполномоченной организации
Выдача удостоверения на бумажном носителе, подписанного подразделением уполномоченной организации.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
Выдача уведомления о назначении либо отказе, пенсионного удостоверения на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
В случае обращения заявителя через центр – направляет в центр уведомление о назначении либо отказе, пенсионное удостоверение на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
Сроки
исполнения
30 минут
30 минут
20 минут
20 минут
Номер
следующего
действия
9
В случае  обращения заявителя через центр – 10.
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс

13. Уәкілетті ұйымның және орталықтың мамандары мемлекеттік қызмет алушыдан қабылдаған құжаттың сапасын және құжаттың түпнұсқасымен көшірмесіне сәйкестігін тексереді, толық құжаттар пакетін қамтамасыз етеді.
14. Орталық курьерлік қызмет арқылы уәкілетті ұйымдардың бөлімшесіне мемлекеттік қызмет алушыдан қабылдаған өтініш пен оған қоса берілген құжаттарға қоса ресімделген құжаттардың тізілімі жұмыс күндері сағат 14.00–ге дейін (Астана қ. уақыты) жолдайды.
Уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі нұсқасына ресімделген құжаттар тізілімінің орталықтан құжаттарды қабылдағаны туралы белгі қояды.
15. Орталық маманы жәрдемақы тағайындау туралы (өзгерістер, тағайындаудан бас тарту туралы) хабарлама алып, мемлекеттік қызмет алушыны хабардар етеді. Жәрдемақы тағайындаудан бас тартылған жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға ұсынылған құжаттар мен жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хатымен қоса қайтарады.
16. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
17. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастылық (ақпараттарды рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпараттар мен ресурстарды рұқсатсыз ұстаудан қорғау).
18. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) орталық маманы;
2) уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы;
3) уәкілетті ұйым бөлімшесінің бастығы;
4) уәкілетті ұйым филиалының маманы;
5) уәкілетті ұйым филиалының басшысы;
6) жәрдемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымның маманы;
7) жәрдемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымның басқармасының бастығы;
8) жәрдемақы тағайындау туралы уәкілетті ұйымның басшысы.
19. Әрбір КФБ әкімшілік іс-әрекеттердің жүйелілігі мен өзара іс-әрекеттерінің (рәсімдер) осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген мәтіндік кестелік сипаттамасы.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламенттің 6-қосымшасында көрсетілген.
«Мемлекеттік базалық
зейнетақы төлемін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау туралы
хабарлама № ________
20____ жылғы «_____» _______________
Азамат (ша) _________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
Туған күні 19_____ жылғы «___________» ________________
Өтініш берген күні 20_____ жылғы «___» ________________
_______________________________________________________________
Тағайындау туралы шешім 20___ жылғы «_____» ___________ № ___________
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін
тағайындалған жәрдемақы сомасы: (_____________________________) теңге
(жазбаша және сандық сомасы)
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған:
_____________________________________________________________________
(тағайындау бойынша уәкілетті орган директорының тегі, аты, әкесінің аты мен қызметі)
«Мемлекеттік базалық
зейнетақы төлемін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындаудан
бас тарту туралы хабарлама № ________
20____ жылғы «_____» _______________
Азамат (ша)__________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
Туған күні 19_______ жылы «_________» ________________
Өтініш берген күні 20_____ жылы «___» ________________
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау бас тартылды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(себебін көрсету)
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған:
_____________________________________________________________________
(тағайындау бойынша уәкілетті орган директорының тегі, аты, әкесінің аты мен қызметі)
«Мемлекеттік базалық
зейнетақы төлемін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлама (орталықтан қабылданған № ___ хабарлама бойынша)
______________ облысы ____________ бөлімшесі бойынша
20__ жылғы «___» _______ № ____
р/с
Іс нөмірі
Мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты
Мемлекеттік қызмет алушының туған күні
Мемлекеттік қызмет түрі
Зейнетақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның қарау нәтижесі
Тағайындау туралы шешімнің нөмірі мен уақыт күні
Түзеуге қайтарылған күні
Қайта рәсімдеуге қайтару себебі
Тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған күні
Тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдау себебі
Барлық ұсынылған құжаттар _________________________
(сандармен және жазбаша)
Өткізді: уәкілетті ұйым бөлімшесі жауапты тұлғасының       Қабылдады:
тегі, аты, әкесінің аты                                    орталықтың
жауапты
тұлғасы
________________ қолы                              _____________ қолы
Күні 20____ жылғы ___________                      Күні 20_ жылғы ___
«Мемлекеттік базалық
зейнетақы төлемін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
4-қосымша
Қабылдау тізімі/ тапсырылған куәлігі
р/с
Мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты
Мемлекеттік қызмет алушының туған күні
Мемлекеттік қызмет алушының іс №
Барлық ұсынылған құжаттар _______________________ парақта
(сандармен және жазбаша)
Өткізді: Орталықтың жауапты тұлғасы тегі, аты,   Қабылдады: уәкілетті
әкесінің аты                                     ұйым бөлімшесі
жауапты тұлғасы
________________ қолы                            _______________ қолы
Күні ________ 20__жылғы                         Күні ____ 20___ жылғы
«Мемлекеттік базалық
зейнетақы төлемін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
5-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаты
Негізгі іс-әрекет процесі (жұмыс барысы, ағыны)
Әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Орталық маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің басшысы
Уәкілетті ұйым филиалының маманы
Іс-әрекеттің (операцияның) атауы және олардың сипаты
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, мемлекеттік қызмет алушыдан қабылдаған құжаттың сапасын және толықтығын тексереді, журналға тіркейді және алушыға құжаттарды қабылдау туралы белгіленген үзбелі талон береді.
Мемлекеттік қызмет алушыдан және орталықтан (хабарлама арқылы) қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдап, журналға тіркейді және алушыға құжаттарды қабылдау туралы белгіленген үзбелі талон береді.
Құжатты қабылдау туралы белгісімен ресімделген құжаттардың тізілімі қабылдау туралы орталықтан бір дана хабарламаны қабылдайды.
Электрондық iс макетiн қалыптастыру үшiн iс макетiн сканермен көшiредi, сканермен көшiрiлген құжаттардың сапасын және олардың қағаз жеткiзгiштегi макетке сәйкестiгiн тексередi, жәрдемақы тағайындау туралы шешімнің жобасын қалыптастырады және оларды электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Электрондық iс макетiнiң қағаз жеткiзгiштегi макетiне сәйкестiгiн, сканермен көшiрiлген құжаттардың сапасын, жәрдемақы мөлшерiн есептеудiң, шешiм жобасының ресiмделуi дұрыстығын тексередi және оны электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Келiп түскен электрондық iс макетi мен шешiмнiң жобасын қарайды, есептiң және шешiмнiң дұрыс ресiмделуiн тексередi, осыдан кейiн оны электрондық хабарламамен бiрге уәкiлеттi ұйым филиалының басшысына жiбередi, сонымен қатар шешiмнiң жобасын электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық – басшылық ету шешім)
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне қабылданған құжаттармен қоса ресімделген құжаттардың тізілімнің бір данасы жібереді.
Электрондық шешімнің жобасымен мемлекеттік қызметті алушының қағаз жеткізгіштегі іс макеті және электрондық іс макеті; электрондық іс макетін уәкілетті ұйым бөлімшесінің басшысына жіберу.
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық іс макеті; оны уәкiлеттi ұйым филиалына жіберу.
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық шешім жобасы және уәкiлеттi ұйым филиалының басшысына қол қою үшін жіберу.
Орындау мерзімі
20 минут
2 сағат
30 минут
30 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
1-кестенің жалғасы
Негізгі әрекет процесі (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi ұйым филиалының басшысы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның маманы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басқармасының (бөлімшесінің) бастығы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысы
Іс-әрекеттің (операцияның) атауы және олардың сипаты
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен шешім жобасын куәландырады.
Жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөніндегі шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн қарастырады
Шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн қарастырады және жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөнінде шешім қабылдайды
Жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөніндегі шешім электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылады
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық – басшылық ету шешім)
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық шешім жобасын жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жібереді
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту), бас тарту себебін көрсете отырып, шешiмді уәкілетті органның басқарма бастығына қол қоюға беру
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту), бас тарту себебін көрсете отырып, шешiмді уәкілетті органның басшысына қол қоюға беру
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөніндегі шешiм
Орындау мерзімі
15 минут
30 минут
30 минут
15 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
1-кестеге қосымша
Негізгі іс-әрекет процесі (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
9
10
11
ҚФБ атауы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы
Орталық маманы
Іс-әрекеттің (операцияның) атауы және олардың сипаты
Шешiмдi электрондық журналда нөмiр бере отырып, автоматты режимде тiркейдi және электрондық iс макетiнің шешiмі мен электрондық хабарламаны қоса уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiне электрондық байланыс арқылы жiбередi. Егер мемлекеттік қызмет алушының жәрдемақы алуға құқығы жоқ болғанда жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган электронды шешімге бас тартқан себебін көрсетеді.
Электрондық iс макеті мен электрондық хабарлама және жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хаты электрондық байланыс арқылы уәкiлеттi ұйымның бөлімшесіне қайтарады.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган жәрдемақы тағайындау (өзгерту) жөнінде шешім қабылдаған кезде, тағайындау (өзгерту) жөнінде электрондық шешiммен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн қабылдап, электрондық шешімді қағаз жеткiзгiшке басып шығарып, өтiнiш иесiнiң iс макетiне қосып тiгедi. ОДҚ мемлекеттік қызмет алушының мәліметтерін енгізеді.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға және орталыққа береді.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылдаған жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға және орталыққа ұсынылған құжаттары мен жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хатымен қоса қайтарады.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
Мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылданған жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хатымен қоса құжаттарын қайтарады.
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат,
ұйымдық – басшылық ету шешімі)
Электронды журналда тіркелген шешім және оны уәкілетті ұйым бөлімшесіне жолдау
Мемлекеттік қызмет алушының іс макетіне тігілген қағаз жеткізгіштегі шешім
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органының жәрдемақы тағайындаудан бас тарту жөніндегі шешім және бас тарту себебі туралы хаты
Жәрдемақы тағайындау не тағайындаудан бас тарту (жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органының бас тарту себебі туралы хатымен) туралы хабарлама
Мемлекеттік қызмет алушы орталық арқылы өтініш берген жағдайда – жәрдемақы тағайындау туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауапты орталыққа жібереді.
Орындау мерзімі
30 минут
30 минут
20 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
10
Мемлекеттік қызмет алушының орталық арқылы өтініш беруі - 11
2-кесте. Қолдану нұсқасы. Негізгі процесс

Группа 1-1 СФЕ
центр
Группа 1 СФЕ
подразделение уполномоченной организации
Группа 2 СФЕ
филиал уполномоченной организации
Группа 3 СФЕ
уполномоченного органа по назначению пенсий
Действие № 1
Прием документов, выдача отрывного талона, регистрация заявления.
Действие № 1
Прием документов, выдача отрывного талона, прием реестра оформленных документов от центра,
регистрация заявления, формирование бумажного и электронного макета дела с проектом решения и расчетами
размера государственной услуги, направление электронного макета дела с электронным проектом решения удостоверенного электронной цифровой подписью в филиал уполномоченной организации
Действие № 2
Проверка правильности
оформления документов и соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, направление электронного макета дела с электронным проектом решения удостоверенного электронной цифровой подписью в уполномоченный орган по назначению пенсий
Действие № 3
Принятие решения о назначении (изменении, отказе в назначении) государственной базовой пенсионной выплаты
Действие № 4-4
Выдача уведомления о назначении либо отказе, пенсионного удостоверения на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
Действие № 4
Выдача уведомления о назначении либо отказе, пенсионного удостоверения на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
Приложение 6
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственной
базовой пенсионной выплаты»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 декабря 2012 года № 468-ө-м
Приложение 3
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 апреля 2011 года № 127-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение государственных социальных пособий
по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту» 1. Общие положения
1. Настоящий Регламент оказания государственной услуги «Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В Регламенте используются следующие основные понятия:
1) государственные базовые социальные пособия (далее - пособия) - ежемесячные денежные выплаты, осуществляемые за счет бюджетных средств, предоставляемые гражданам при наступлении инвалидности, потере кормильца и по возрасту;

орталық (ХҚО) ҚФБ 1-1 тобы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің 2 ҚФБ тобы
Уәкілетті ұйым филиалының 3 ҚФБ тобы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның 4 ҚФБ тобы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, өтініштерді тіркеу
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, орталықтан ресімделген құжаттардың тізілімін қабылдау, өтінішті тіркеу, қағаз жеткiзгiштегi және электрондық іс макетін және жәрдемақы мөлшерiнің есебімен шешiм жобасын рәсімдеу, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық iс макетi мен электрондық шешім жобасын уәкiлеттi ұйым филиалына жолдау
№ 2 әрекет
Электрондық iс макетiнiң қағаз жеткiзгiштегi макетiне сәйкестігін және құжаттардың дұрыс рәсімделуін тексеру, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық iс макетi мен электрондық шешім жобасын жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жолдау
№ 3 әрекет
Жәрдемақы тағайындау жөнінде шешім қабылдау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту)
№ 4-1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе жәрдемақы тағайындау жөніндегі дәлелді жауабы туралы хабарлама беру
№ 4-1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе жәрдемақы тағайындау жөніндегі дәлелді жауабы туралы хабарлама беру
«Мемлекеттік базалық
зейнетақы төлемін тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
6-қосымша
Өзара әрекеттескен функционалды диаграмма
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 468-ө-м бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2011 жылғы 13 сәуірдегі
№ 127-ө бұйрығына
3-қосымша
«Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы
бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік
қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақылар – бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын, азаматтарға мүгедектік туындаған, асыраушысынан айырылған кезде және жасына байланысты берілетін ай сайынғы ақшалай төлемдер;

2) уполномоченный орган по назначению пособия – территориальные органы Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
3) получатель пособия (далее – получатель государственной услуги) – гражданин Республики Казахстан, иностранец и лицо без гражданства, постоянно проживающий на территории Республики Казахстан;
4) Государственный центр по выплате пенсий (далее – уполномоченная организация) – юридическое лицо, уполномоченное Правительством Республики Казахстан осуществлять функции на условиях Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года «О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан»;
5) филиал уполномоченной организации – областные, городов Астана и Алматы филиалы уполномоченной организации;
6) подразделения уполномоченной организации – городские, районные подразделения уполномоченной организации;
7) центр обслуживания населения (далее - центр) - республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
8) веб-портал «электронного правительства» (далее - портал) информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации и к электронным государственным услугам;
9) ЦБД – Централизованная база данных уполномоченной организации;
10) структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом по назначению пособия, адреса которых указаны в приложении 1 к Стандарту «Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту» (далее - Стандарт), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 393.
Прием заявлений и выдача оформленных документов осуществляются подразделениями уполномоченной организации и центром, адреса которых указаны в приложениях 12 к Стандарту.

2) жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары;
3) жәрдемақы алушы (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) – Қазақстан Республикасы азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар;
4) Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) – Қазақстан Республикасы Үкіметі «Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы» 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының шарттары негізінде функцияларды жүзеге асыруға уәкілеттеген заңды тұлға;
5) уәкілетті ұйымның филиалы – уәкілетті ұйымның облыстық, Астана мен Алматы қалаларының филиалдары;
6) уәкілетті ұйымның бөлімшелері – уәкілетті ұйымның қалалық, аудандық бөлімшелері;
7) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – орталық) – «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру жөнінде жеке және (немесе) заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетілуін жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
8) «электронды үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) – үкіметтік ақпаратқа бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе шоғырландырылған, барлық нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің;
9) ОДҚ – уәкілетті ұйымның орталықтандырылған дерек қоры;
10) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – бұл мүдделі органдардағы жауапты тұлғалар, мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
11) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтанбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.
3. Мемлекеттік қызметті жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган көрсетеді, олардың мекенжайлары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 393 «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшада көрсетілген.
Өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беру уәкілетті ұйымның бөлімшесі және орталық арқылы асырылады, олардың мекенжайлары Стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген.

4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) пунктов 2, 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года «О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан»;
2) статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации»;
3) Правил назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 819;
4) Стандарта.
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в уполномоченной организации или в центре: назначение либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с выдачей копии решения территориального органа уполномоченный орган по назначению пособия на бумажном носителе;
2) на портале: получение информации о назначении государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется подразделениями уполномоченной организации и центром по месту жительства получателя государственной услуги, адреса и график работы, которых указаны в приложении 1 и 2 Стандарта.
График работы установлен в пункте 9 Стандарта.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на интернет–ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения»: www.con.gov.kz;
4) на стендах в подразделении уполномоченной организации и центре;
5) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону caII-центра: (1414) и по телефону caII-центра уполномоченной организации: (1411).
9. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
10. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются непредставление всех необходимых документов, определенных пунктом 11 Стандарта.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы» 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 23-тармағының;
2) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 25 тамыздағы № 819 қаулысының;
4) Стандарттың негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті ұйымда немесе орталықта: мемлекеттік қызметті тағайындау не жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық органы шешімінің көшірмесін бере отырып қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап.
2) порталда: мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу не қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті, мекенжайы мен жұмыс кестесі Стандарттың 1-қосымшада және 2-қосымшада көрсетілген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның аудандық, қалалық бөлімшелері және орталық көрсетеді.
Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында белгіленген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйымның www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) орталықтағы, уәкілетті ұйым бөлімшесіндегі стенділерде;
5) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты, сондай-ақ call-орталығының (1414) телефоны және уәкілетті ұйым бөлімшесі call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
10. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбау мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негізі болып табылады.

11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) специалист центра составляет в двух экземплярах реестр оформленных документов, в течение одного рабочего дня с момента обращения получателя государственной услуги (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) передает посредством курьерской службы один экземпляр реестра, с приложением принятых заявлений документов и фотографий получателей форматом 3х4 сантиметра в подразделение уполномоченной организации. На обоих экземплярах реестра подразделение уполномоченной организации проставляет отметку о принятии документов от центра;
2) подразделения уполномоченной организации в течение трех рабочих дней со дня принятия заявления и документов от получателя государственной услуги или центра (посредством реестра), формирует макет дела на бумажном носителе и электронный макет дела получателя государственной услуги;
3) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней рассматривает поступившие электронные макеты дел, проекты решений, проверяет правильность расчета и оформление решений;
4) уполномоченный орган по назначению пособия в течение пяти рабочих дней рассматривает поступивший электронный макет дела с проектом решения и принимает решение о назначении (изменении, отказе в назначении) пособия, направляет электронное дело в подразделение уполномоченной организации.
Специалист уполномоченного органа по назначению пособия:
регистрирует решение в автоматическом режиме с присвоением номера в электронном журнале, направляет электронное дело с решением и электронным извещением в подразделение уполномоченной организации посредством электронной связи. В случае принятия решения об отказе в назначении государственной услуги уполномоченного органа по назначению пособия указывает в электронном решении и в электронном извещении основание отказа;
в течение одного рабочего дня с момента принятия решения о назначении (об отказе в назначении) пособия уполномоченный орган по назначению пособия направляет соответствующее уведомление о назначении либо об отказе в назначении государственной услуги по форме согласно приложениям 1, 2 к настоящему Регламенту в подразделение уполномоченной организации. В случае отказа к уведомлению об отказе в назначении государственной услуги прикладывается письмо уполномоченного органа по назначению пособия о причинах отказа;
в случае возникновения сомнений в представленных сканированных документах уполномоченный орган по назначению пособия запрашивает из подразделения уполномоченной организации макет дела на бумажном носителе для сверки с электронным макетом дела.
В соответствующей графе электронного извещения указывается конкретная причина возврата;
в случае представления не всех необходимых для принятия решения о назначении государственной услуги документов, либо некачественного или неполного пакета документов, электронный макет дела возвращается уполномоченным органом по назначению пособия на дооформление в подразделение уполномоченной организации для дополнения макета дела недостающими документами в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела в подразделение уполномоченной организации.
В соответствующей графе электронного извещения указывается конкретная причина возврата.
В случае не дооформления документов в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела в подразделение уполномоченной организации, уполномоченный орган по назначению пособия выносит электронное решение о назначении государственной услуги по имеющимся документам, либо об отказе в назначении;

11. Мемлекеттік қызмет алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін сауал алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) орталық маманы мемлекеттік қызмет алушы жолыққан сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде (құжаттар қабылдаған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) екі ресімделген құжаттардың тізілімі толтырады, мемлекеттік қызмет тағайындау үшін қабылдаған өтініш пен қоса барлық қабылданған құжаттармен қосымша ресімделген құжаттардың тізілімнің бір данасын курьер қызметі арқылы уәкілетті ұйымдық бөлімшесіне жібереді. Уәкілетті ұйымдық бөлімшесі орталықтың екі ресімделген құжаттардың тізіліміне де құжаттарды қабылдағаны туралы белгі қояды;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшелері мемлекеттік қызмет алушыдан және орталықтан (тізілімі арқылы) өтініш пен құжаттарды қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушының қағаз жеткізгіштегі іс макетін және электрондық іс макетін қалыптастырады.
3) уәкiлеттi ұйымның филиалы келiп түскен электрондық iс макетi мен шешiмнiң жобасын екi жұмыс күнi iшiнде қарайды, есептiң және шешiмнiң дұрыс ресiмделуiн тексередi;
4) жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн бес жұмыс күнi iшiнде қарайды және жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешiм қабылдайды.
Жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның маманы:
шешiмдi электрондық журналда нөмiр бере отырып, автоматты режимде тiркейдi және электрондық iс макетiн шешiммен және электрондық хабарламамен қоса уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiне электрондық байланыс арқылы жiбередi. Жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылданған жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган шешiмде және электрондық хабарламаға бас тарту негiздемесiн көрсетедi;
Жәрдемақы тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту) шешім қабылданған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде осы Регламентке 12-қосымшадағы нысандарға сәйкес мемлекеттік қызметтің тағайындалғаны туралы хабарламаны мемлекеттік қызмет алушыны хабардар ету үшін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне және орталыққа жібереді. Мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тартқан жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның бас тарту себептерi туралы хаты қоса беріледі;
сканермен көшiрiлген электрондық iс макетiнiң берiлген құжаттарында күмән туындаған жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган электрондық iс макетiмен салыстыру үшiн уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiнен iстiң макетiн сұратады;
егер мемлекеттік қызметті тағайындау туралы шешім шығару үшін қажетті құжаттар ұсынылмаған немесе іс макеті толық емес және сапасыз болған жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган электрондық iс макетiн уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесiне, келiп түскен күннен бастап отыз жұмыс күнi iшiнде қайтарылған электронды iс макетi қосымша құжаттармен қайта ресiмдеу үшін қайтарады.
Электрондық хабарламаның тиiстi бағанында қайтарудың нақты себебi көрсетiледi.
Егер, уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесiне электрондық iс макетi келiп түскен күннен отыз жұмыс күні ішінде құжаттар қайта рәсімделмеген жағдайда, жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган бар құжаттар негізінде электронды шешім немесе жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылдайды.

5) подразделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней с момента поступления уведомления о назначении (об отказе в назначении) государственной услуги от уполномоченного органа по назначению пособия и, электронного макета дела с решением уполномоченного органа по назначению пособия о назначении пособия:
распечатывает электронное решение, подшивает в дело и производит соответствующие записи в ЦБД;
распечатывает уведомление о назначении (об отказе в назначении) государственной услуги, извещение по приложению 3 к настоящему Регламенту, выписывает удостоверения;
посредством курьерской службы центра передает в центр извещение с приложением уведомления о назначении (об отказе в назначении), и мотивированного ответа уполномоченного органа по назначению пособия об отказе в предоставлении государственной услуги, а также выдает центру удостоверения о назначении пособия под роспись в реестре принятых/переданных удостоверений по форме согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
в течение двух рабочих дней со дня поступления электронного макета дела на доработку направляет в центр, посредством курьерской службы центра, извещение с причиной возврата указанной уполномоченным органом по назначению пособия;
6) центр в течение одного рабочего дня выдает получателю государственной услуги (день приема документов от подразделения уполномоченной организации не входит в срок оказания государственной услуги):
уведомление о назначении (об отказе в назначении);
удостоверение о назначении государственной услуги либо мотивированный ответ уполномоченного органа по назначению пособия об отказе в предоставлении государственной услуги;
уведомляет заявителя о необходимости представления в течение двадцати пяти рабочих дней дополнительных документов, указанных в извещении.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в подразделении уполномоченной организации осуществляется посредством «окон» по адресам, указанным в приложении 1 Стандарта.
Получателю государственной услуги выдается отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов.
Прием документов в центре осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания, по адресам, указанным в приложении 2 Стандарта.
После сдачи документов в центр, получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера, даты и времени приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего запрос на оформление документов.

5) уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесi жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органнан мемлекеттік қызметті тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) хабарлама және электрондық іс макеті мен тағайындау туралы шешім келiп түскен күннен бастап екі жұмыс күнi iшiнде:
электрондық шешімді қағаз жеткiзгiшке басып шығарып, өтiнiш иесiнiң iс макетiне қосып тiгедi және ОБД қажетті мәліметті енгізеді;
мемлекеттік қызметті тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) хабарламаны қағаз жеткiзгiшке басып шығарып, осы Регламенттің 3-қосымшасындағы нысанға сәйкес куәлікті жазады;
мемлекеттік қызметті тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) хабарламаны және жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесiн курьерлық қызмет арқылы орталыққа жібереді, сонымен қатар орталыққа қол қою арқылы осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша қабылдау тізімі/ тапсырылған куәлігі беріледі;
электрондық іс макетін түзетуге келiп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тиiстi бағанында қайтарудың нақты себебi көрсетілген хабарламаны курьерлық қызмет арқылы орталыққа жібереді.
6) орталық бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушыға (уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесiнен құжаттардың келіп түскен күні мемлекеттік қызмет көрсету уақытына кірмейді):
мемлекеттік қызметті тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) хабарламаны немесе жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесiн береді;
мемлекеттік қызмет алушыны жиырма бес жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген қосымша құжаттарды ұсыну мен толықтыру туралы қажеттілігін хабардар етеді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
12. Уәкілетті ұйымның бөлімшесінде құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады. Олардың мекенжайлары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет алушыға құжаттарды қабылдау туралы белгіленген өтінішіне үзбелі талон беріледі.
Орталықта «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады. Олардың мекенжайлары Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
Орталықта құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызмет алушыға мыналарды көрсете отырып, сәйкесінше құжаттарды қабылдағаны жөнінде қолхат беріледі:
өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні, уақыты;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні;
құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты.

Группа 1-1 СФЕ
центр
Группа 1 СФЕ
подразделение уполномоченной организации
Группа 2 СФЕ
филиал уполномоченной организации
Группа 3 СФЕ
уполномоченного органа по назначению пособия
Действие № 1
Прием документов, выдача
отрывного талона,
регистрация заявления.
Действие № 1
Прием документов, выдача
отрывного талона, прием реестра оформленных документов от центра,
регистрация заявления,
формирование бумажного и
электронного макета дела с проектом решения и расчетами размера государственной
услуги, направление электронного
макета дела с
электронным проектом решения удостоверенного электронной
цифровой подписью в филиал уполномоченной организации
Действие № 2
Проверка правильности
оформления документов и
соответствия электронного
макета дела макету дела на бумажном носителе,
направление электронного
макета дела с
электронным проектом решения удостоверенного электронной
цифровой подписью в
уполномоченный орган по назначению пособия
Действие № 3
Принятие решения о
назначении
(изменении, отказе в
назначении)
государственного социального пособия
Действие № 4-4
Выдача уведомления о назначении либо отказе, пенсионного удостоверения на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
Действие № 4
Выдача уведомления о назначении либо отказе, пенсионного удостоверения на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
Приложение 6
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
социальных пособий по
инвалидности, по случаю
потери кормильца
и по возрасту»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 4
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 декабря 2012 года № 468-ө-м
Приложение 4
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 апреля 2011 года № 127-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение государственных специальных пособий» 1. Общие положения
1. Настоящий Регламент оказания государственной услуги «Назначение специальных государственных пособий» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В Регламенте используются следующие основные понятия:
1) государственное специальное пособие (далее - пособие) - денежная выплата лицам, имевшим по состоянию на 1 января 1998 года установленный Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года «О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда» (далее - Закон) стаж работы на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда;

орталық (ХҚО) ҚФБ 1-1 тобы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің 2 ҚФБ тобы
Уәкілетті ұйым филиалының 3 ҚФБ тобы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның 4 ҚФБ тобы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, өтініштерді тіркеу
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, орталықтан қабылданған құжаттар туралы хабарлама қабылдау, өтінішті тіркеу, қағаз жеткiзгiштегi және электрондық іс макетін және жәрдемақы мөлшерiнің есебімен шешiм жобасын рәсімдеу, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық iс макетi мен электрондық шешім жобасын уәкiлеттi ұйым филиалына жолдау
№ 2 әрекет
Электрондық iс макетiнiң қағаз жеткiзгiштегi макетiне сәйкестігін және құжаттардың дұрыс рәсімделуін тексеру, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық iс макетi мен электрондық шешім жобасын жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жолдау
№ 3 әрекет
Жәрдемақы тағайындау жөнінде шешім қабылдау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту)
№ 4-1 әрекет Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе жәрдемақы тағайындау жөніндегі дәлелді жауабы туралы хабарлама беру
№ 4-1 әрекет Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе жәрдемақы тағайындау жөніндегі дәлелді жауабы туралы хабарлама беру
«Мүгедектігі бойынша,
асыраушысынан айырылу
жағдайы бойынша және жасына
байланысты мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақыларды
тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
6-қосымша
Өзара әрекеттескен функционалды диаграмма
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 468-ө-м бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2011 жылғы 13 сәуірдегі
№ 127-ө бұйрығына
4-қосымша
«Мемлекеттік арнайы жәрдемақыны тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Мемлекеттік арнайы жәрдемақыны тағайындау» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік арнайы жәрдемақы (бұдан әрі - жәрдемақы) – 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдайы бойынша «Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы» (бұдан әрі - Заң) 1999 жылғы 13 шілдедегі № 414 Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген жұмыс стажы бар адамдарға берiлетiн ақшалай төлем;

2) уполномоченный орган по назначению пособия – территориальные органы Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
3) получатель государственного специального пособия (далее – получатель государственной услуги) – гражданин Республики Казахстан, имеющий право на назначение государственного специального пособия;
4) Государственный центр по выплате пенсий (далее – уполномоченная организация) – юридическое лицо, уполномоченное Правительством Республики Казахстан осуществлять функции на условиях Закона;
5) филиал уполномоченной организации – областные, городов Астана и Алматы филиалы уполномоченной организации;
6) подразделения уполномоченной организации – городские, районные подразделения уполномоченной организации;
7) центр обслуживания населения (далее - центр) - республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
8) веб-портал «электронного правительства» (далее - портал) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации и к электронным государственным услугам;
9) ЦБД – Централизованная база данных уполномоченной организации;
10) структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом по назначению пособия, адреса которых указаны в приложении 1 к Стандарту «Назначение государственных специальных пособий» (далее - Стандарт), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 393.
Прием заявлений и выдача оформленных документов осуществляются подразделениями уполномоченной организации и центром, адреса которых указаны в приложениях 12 к Стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года «О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда»;

2) жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары;
3) мемлекеттік арнайы жәрдемақыны алушы (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
4) Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) – Қазақстан Республикасының Үкiметi Заңның шарттарымен жәрдемақыларды төлеудi жүзеге асыруға уәкiлеттiк берген заңды тұлға;
5) уәкілетті ұйымның филиалы – уәкілетті ұйымның облыстық, Астана мен Алматы қалаларының филиалдары;
6) уәкілетті ұйымның бөлімшелері – уәкілетті ұйымның қалалық, аудандық бөлімшелері;
7) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – орталық) – «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру жөнінде жеке және (немесе) заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетілуін жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
8) «электронды үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) – үкіметтік ақпаратқа бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе шоғырландырылған, барлық нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің;
9) ОДҚ – уәкілетті ұйымның орталықтандырылған дерек қоры;
10) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – бұл мүдделі органдардағы жауапты тұлғалар, мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
11) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтанбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.
3. Мемлекеттік қызметті жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган көрсетеді, олардың мекенжайлары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 393 «Мемлекеттік арнайы жәрдемақыны тағайындау» мемлекеттік қызмет Стандартына (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшада көрсетілген.
Өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беру уәкілетті ұйымның бөлімшесі және орталық арқылы асырылады, олардың мекенжайлары Стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңының 5-бабы 2-тармағының;

2) статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации»;
3) Правил назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственного специального пособия, государственных специальных пособий, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 819;
4) Стандарта.
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в подразделении уполномоченной организации или в центре: выдача удостоверения на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе;
2) на портале: получение информации о назначении государственного специального пособия либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа по назначению государственных специальных пособий.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется подразделениями уполномоченной организации и центром по месту жительства получателя государственной услуги, адреса и график работы, которых указаны в приложении 1 и 2 Стандарта.
График работы установлен в пункте 9 Стандарта.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на интернет–ресурсе центра: www.con.gov.kz;
4) на стендах в подразделении уполномоченной организации и центре;
5) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону caII-центра: (1414) и по телефону caII-центра уполномоченной организации: (1411).
9. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
10. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются непредставление всех необходимых документов, определенных пунктом 11 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) специалист центра составляет в двух экземплярах реестр оформленных документов, в течение одного рабочего дня с момента обращения получателя государственной услуги (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) передает посредством курьерской службы один экземпляр реестра оформленных документов, с приложением принятых заявлений документов и фотографий получателей форматом 3х4 сантиметра в подразделение уполномоченной организации. На обоих экземплярах реестра оформленных документов подразделение уполномоченной организации проставляет отметку о принятии документов от центра;

2) Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының негізінде көрсетіледі;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 819 қаулысымен бекітілген Мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк базалық әлеуметтiк жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн, мемлекеттiк арнайы жәрдемақыларды тағайындау және төлеудi жүзеге асыру ережесiнің;
4) Стандарттың негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінде немесе орталықта: қағаз жеткізгіште куәлік беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанындағы немесе қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап;
2) порталда: мемлекеттік арнайы жәрдемақыны тағайындау туралы ақпарат алу не қызмет көрсетуден бас тарту туралы мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау жөніндегі электронды құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті, мекенжайы мен жұмыс кестесі Стандарттың 1-қосымшада және 2-қосымшада көрсетілген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның аудандық, қалалық бөлімшелері және орталық көрсетеді.
Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында белгіленген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйымның www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) орталықтағы, уәкілетті ұйым бөлімшесіндегі стенділерде;
5) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты, сондай-ақ call-орталығының (1414) телефоны және уәкілетті ұйым бөлімшесі call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
10. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбау мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негізі болып табылады.
11. Мемлекеттік қызмет алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін сауал алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) орталық маманы мемлекеттік қызмет алушы жолыққан сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде (құжаттар қабылдаған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) екі дана ресімделген құжаттардың тізілімі толтырады, мемлекеттік қызмет тағайындау үшін қабылдаған өтініш пен қоса барлық қабылданған құжаттармен қосымша хабарламаның бір данасын курьер қызметі арқылы уәкілетті ұйымдық бөлімшесіне жібереді. Уәкілетті ұйымдық бөлімшесі орталықтың екі ресімделген құжаттардың тізілімінде де құжаттарды қабылдағаны туралы белгі қояды;

13. Специалист уполномоченной организации и центра проверяет полноту пакета документов и соответствие копии документов оригиналам, обеспечивает качество принимаемых документов у получателя государственной услуги для назначения государственной услуги.
14. Центр посредством курьерской службы передает один из двух экземпляров реестра оформленных документов с приложением к нему принятых заявлений и документов от получателя государственной услуги в подразделение уполномоченной организации в рабочие дни до 14.00 часов (времени г. Астаны).
На обоих экземплярах реестра оформленных документов подразделение уполномоченной организации проставляет отметку о принятии документов от центра.
15. Специалист центра, получив уведомление, извещение о назначении (изменении, отказе в назначении) пособия и удостоверения извещает получателя государственной услуги. В случае отказа в назначении государственной услуги возвращает представленные документы получателю государственной услуги с письмом уполномоченного органа по назначению пособия о причинах отказа.
16. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
17. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) специалист центра;
2) специалист подразделения уполномоченной организации;
3) начальник подразделения уполномоченной организации;
4) специалист филиала уполномоченной организации;
5) руководитель филиала уполномоченной организации;
6) специалист уполномоченного органа по назначению пособия;
7) начальник управления (отдела) уполномоченного органа по назначению пособия;
8) руководитель уполномоченного органа по назначению пособия.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), указанных в приложении 5 к настоящему Регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 6 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
специальных пособий»
Форма 1
Уведомление № ________
о назначении государственного специального пособия
от «_____» ____________ 20 ____ года
Гражданин (ка) ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
Дата рождения «____» ________________ 19 _____ года
Дата обращения «___» ________________ 20 _____ года
Решение о назначении № _____ от «______» ______________ 20 ___ года
Назначенная сумма государственного специального
пособия по списку № 1:________ (_______________________) тенге
(сумма цифрами и прописью)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица:
_________________________________________________________________
(должность и ФИО директора уполномоченного органа по назначению)
Форма 2
Уведомление № ________
о назначении государственного специального пособия
от «_____» _______________ 20 ____ года
Гражданин (ка) ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
Дата рождения «____» ________________ 19 _____ года
Дата обращения «___» ________________ 20 ____ года
Решение о назначении № _____ от «____» ______________ 20 ___ года
Назначенная сумма государственного специального
пособия по списку № 2:_______ (_______________________) тенге
(сумма цифрами и прописью)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица:
____________________________________________________________________
(должность и ФИО директора уполномоченного органа по назначению)
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
специальных пособий»
Уведомление № _______
об отказе в назначении государственного специального пособия
от «_____» _______________ 20 ____ года
Гражданин(ка) ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
Дата рождения «____» ________________ 19 _____ года
Дата обращения «___» ________________ 20 ____ года
Решение о назначении № _____ от «______» ______________ 20 ___ года
Назначенная сумма государственного специального пособия по списку
№ 2:_______ (_______________________) тенге
(сумма цифрами и прописью)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица:
____________________________________________________________________
(должность и ФИО директора уполномоченного органа по назначению)
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
специальных пособий»
Извещение о результате оказания государственной услуги
(по извещению № ___ принятого от центра)
по ______________ подразделению ________________ области
№ ____ от «___» _______ 20__ года
п/п
номер дела
Фамилия,
имя,
отчество получателя государст-
венной услуги
Дата рождения получателя государст-
венной услуги
Вид госу-
дарст-
венной услуги
Результат о рассмотрении уполномоченного органа по назначению пособия
Номер и дата назначения
Дата возврата на доработку
Причина возврата на дооформ-
ление
Дата принятия решения об отказе в назначении
Причина принятого решения об отказе в назначении
Всего прилагается документов _________
(цифрами и
прописью)
Сдал: ФИО ответственного лица
подразделения уполномоченной организации
________________________ подпись
Дата ____ _____________ 20 _____г.
Принял: ФИО ответственного лица
центра
_____________________ подпись
Дата ____ ___________ 20 ____ г.
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
специальных пособий»
Реестр принятых/переданных удостоверений
п/п
Фамилия, имя, отчество получателя государственной услуги
Дата рождения получателя государственной услуги
№ дела получателя государственной услуги
Всего прилагается документов _________
(цифрами и
прописью)
Сдал: ФИО ответственного лица
подразделения уполномоченной организации
________________________ подпись
Дата ____ _____________ 20 _____г.
Принял: ФИО ответственного лица
центра
_______________________ подпись
Дата ____ ___________ 20 ____ г.
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
специальных пособий»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
Наименование
СФЕ
Специалист центра
Специалист подразделения
уполномоченной организации
Начальник
подразделения
уполномоченной организации
Специалист филиала
уполномоченной организации
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Принимает заявление с
приложением
необходимых
документов, проверяет полноту пакета и качество принимаемых у получателя государственной услуги документов, регистрирует в журнале и выдает отрывной талон получателю государственной услуги с
отметкой о принятии
документов.
Принимает заявление от получателя или центра (посредством реестра оформленных документов) с
приложением
необходимых
документов,
регистрирует в журнале и выдает отрывной
талон получателю с отметкой о принятии
документов. Принимает от центра один экземпляр реестра оформленных документов с отметкой о принятии документов. Для формирования электронного макета дела, сканирует макет дела, проверяет качество сканированных
документов и их
соответствие макету дела на бумажном носителе, формирует проект решения, производит расчет
размера государственного специального пособия и удостоверяет электронный проект решения электронной цифровой подписью
Сверяет соответствие электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных
документов,
правильность
расчета размера
государственного специального пособия, оформления
электронного
проекта решения и
удостоверяет его
электронной
цифровой подписью
Рассматривает
поступивший
электронный макет
дела и электронный
проект решения,
проверяет правильность
расчета и оформления
электронного проекта решения, после чего
направляет вместе
с электронным извещением руководителю филиала уполномоченной организации, при этом удостоверяет электронный проект решения электронной
цифровой подписью
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Передает в подразделение уполномоченной организации один реестр оформленных документов,
с приложением принятых заявлений, документов и фотографий в подразделение уполномоченной организации.
Бумажный макет дела и электронный макет дела получателя с электронным проектом решения;
направление
электронного макета дела начальнику
подразделения уполномоченной организации
Удостоверенный
электронной
цифровой подписью
электронный макет
дела;
передача его в филиал уполномоченной организации
Удостоверенный
электронной
цифровой подписью
электронный проект
решения и передача
для подписи руководителю филиала уполномоченной организации
Сроки
исполнения
20
2 часа
30 минут
30 минут
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
5
6
7
8
Наименование
СФЕ
Руководитель
филиала
уполномоченной организации
Специалист уполномоченного органа по назначению пособия
Начальник
управления (отдела) уполномоченного органа по назначению пособия
Руководитель
уполномоченного органа по назначению пособия
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Удостоверяет проект
решения
электронной
цифровой
подписью
Рассматривает
поступившие
электронный
макет дела с
проектом
решения и
принимает
решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении) государственного специального пособия
Рассматривает
поступившие
электронный
макет дела с
проектом решения и проверяет правильность,
принимает решение о назначении (изменении, отказе в назначении)
государственного специального пособия
Удостоверяет
электронной
цифровой
подписью
решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
государственного специального пособия
Форма
завершения
(данные,
документ, организационно-
распоряди-
тельное
решение)
Удостоверенный
электронной
цифровой
подписью
электронный
проект
решения и
направление
в уполномоченный орган по назначению пособия
Решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении) государственного специального пособия с
указанием
причины отказа;
передача его на подпись
начальнику
управления
(отдела) уполномоченного органа по назначению пособия
Решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
государственного специального пособия с
указанием
причины
отказа;
передача его
на подпись
руководителю
уполномоченного органа по назначению пособия
Решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
государственного специального пособия,
удостоверенное
электронной
цифровой
подписью
Сроки
исполнения
15 минут
30 минут
15 минут
15 минут
Номер
следующего
действия
6
7
8
9
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
8
9
10
Наименование
СФЕ
Специалист уполномоченного органа по назначению пособия
Специалист
подразделения уполномоченной организации
Специалист центра
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их описание
Регистрирует решение о
назначении (изменении,
отказе в назначении) в
автоматическом режиме с
присвоением номера в
электронном журнале и
направляет электронный
макет дела с решением и
электронным извещением в
подразделение уполномоченной организации
посредством электронной
связи. В случае принятия решения об отказе в назначении государственного специальное пособие в связи с отсутствием у заявителя права на государственное специального пособие, уполномоченный орган по назначению пособия указывает в электронном решении основание отказа. Электронный макет дела с электронным извещением и письмом уполномоченного органа по назначению пособия о причинах отказа
посредством электронной связи возвращается в подразделение уполномоченной организации.
В случае принятия
уполномоченным органом по назначению пособия решения о
назначении
(изменении)
выплаты, получив
электронный макет дела с электронным
решением о
назначении
(изменении) государственного специального пособия,
распечатывает решение и подшивает его
в бумажный макет дела
получателя. Вводит данные
получателя в ЦБД. Выписывает
и выдает получателю и центру
удостоверение
установленной
формы, которое
является
официальным
документом,
подтверждающим
статус получателя.
В случае
принятия
уполномоченным органом по назначению пособия решения об отказе в назначении
выплаты извещает
получателя и центр об
отказе в
назначении государственного специального пособия и возвращает
представленные
документы
заявителю и центру с письмом уполномоченного органа по назначению пособия о причинах отказа.
Уполномоченная организация направляет в центр извещение о назначении, изменении, отказе в назначении (с приложением письма
уполномоченного органа по назначению пособия о причинах отказа).
Выдает удостоверение, подписанного руководителем уполномоченной организации. В случае отказа в назначении
возвращает представленные
документы получателю с письмом уполномоченного органа по назначению пособия о причинах отказа.
Форма
завершения
(данные,
документ, организационно-
распоряди-
тельное
решение)
Решение, зарегистрированное в электронном журнале, и направление его в подразделение уполномоченной организации
Выдача удостоверения на бумажном носителе, подписанного подразделением уполномоченной организации.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
Выдача уведомления о назначении либо отказе, пенсионного удостоверения на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
В случае обращения заявителя через центр – направляет в центр уведомление о назначении либо отказе, пенсионное удостоверение на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
Сроки
исполнения
30 минут
30 минут
20 минут
20 минут
Номер
следующего
действия
9
В случае обращения заявителя через центр – 10.
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс

13. Уәкілетті ұйымның және орталықтың мамандары мемлекеттік қызмет алушыдан қабылдаған құжаттың сапасын және құжаттың түпнұсқасымен көшірмесіне сәйкестігін тексереді, толық құжаттар пакетін қамтамасыз етеді.
14. Орталық курьерлік қызмет арқылы уәкілетті ұйымдардың бөлімшесіне мемлекеттік қызмет алушыдан қабылдаған өтініш пен оған қоса берілген құжаттарға қоса хабарламаны жұмыс күндері сағат 14.00–ге дейін (Астана қ. уақыты) жолдайды.
Екі экземпляр хабарламаның орталықтан құжатты қабылдау туралы уәкілетті ұйымның бөлімшесі тіркелгенін жазады.
15. Орталық маманы жәрдемақы тағайындау туралы (өзгерістер, тағайындаудан бас тарту туралы) хабарлама алып, мемлекеттік қызмет алушыны хабардар етеді. Жәрдемақы тағайындаудан бас тартылған жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға ұсынылған құжаттар мен жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хатымен қоса қайтарады.
16. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
17. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастылық (ақпараттарды рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпараттар мен ресурстарды рұқсатсыз ұстаудан қорғау).
18. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай ҚФБ қатысады:
1) орталық маманы;
2) уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы;
3) уәкілетті ұйым бөлімшесінің бастығы;
4) уәкілетті ұйым филиалының маманы;
5) уәкілетті ұйым филиалының басшысы;
6) жәрдемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымның маманы;
7) жәрдемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымның басқармасының бастығы;
8) жәрдемақы тағайындау туралы уәкілетті ұйымның басшысы.
19. Әрбір КФБ әкімшілік іс-әрекеттердің жүйелілігі мен өзара іс-әрекеттерінің (рәсімдер) осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген мәтіндік кестелік сипаттамасы.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламенттің 6-қосымшасында көрсетілген.
«Мемлекеттік арнайы
жәрдемақыны тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
Нысан 1
Мемлекеттік арнайы жәрдемақыны тағайындау туралы
хабарлама № ________
20____ жылғы «_____» _______________
Азамат (ша) _________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
Туған күні 19_____ жылғы «___» ______________________________________
Өтініш берген күні 20_____ жылғы «___» ______________________________
_____________________________________________________________________
Тағайындау туралы шешім 20___жылғы «____» ___________ № _____________
№ 1 Тізім бойынша мемлекеттік арнайы
жәрдемақы сомасы: (___________________________________________) теңге
(жазбаша және сандық сомасы)
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған:
_____________________________________________________________________
(тағайындау бойынша уәкілетті орган директорының тегі, аты, әкесінің аты мен қызметі)
Нысан 2
Мемлекеттік арнайы жәрдемақыны тағайындау туралы
хабарлама № ________
20____ жылғы «_____» _______________
Азамат (ша) _________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
Туған күні 19_____ жылғы «___» ______________________________________
Өтініш берген күні 20_____ жылғы «___» ______________________________
_______________________________________________________________
Тағайындау туралы шешім 20___ жылғы «____» ___________ № ____________
№ 2 Тізім бойынша мемлекеттік арнайы
жәрдемақы сомасы: (___________________________________________) теңге
(жазбаша және сандық сомасы)
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған:
_____________________________________________________________________
(тағайындау бойынша уәкілетті орган директорының тегі, аты, әкесінің аты мен қызметі)
«Мемлекеттік арнайы
жәрдемақыны тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік арнайы жәрдемақыны тағайындаудан
бас тарту туралы хабарлама № ________
20____ жылғы «_____» _______________
Азамат (ша)__________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
Туған күні 19_____ жылы «____» ______________________________________
Өтініш берген күні 20_____ жылы «___» _______________________________
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік арнайы жәрдемақыны тағайындау бас тартылды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(себебін көрсету)
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған:
_____________________________________________________________________
(тағайындау бойынша уәкілетті орган директорының тегі, аты, әкесінің аты мен қызметі)
«Мемлекеттік арнайы
жәрдемақыны тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлама (орталықтан қабылданған № ___ хабарлама бойынша)
______________ облысы ____________ бөлімшесі бойынша 20__ жылғы «___» _______ № ____
р/с
Іс нөмірі
Мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты
Мемлекеттік қызмет алушының туған күні
Мемлекеттік қызмет түрі
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның қарау нәтижесі
Тағайындау туралы шешімнің нөмірі мен уақыт күні
Түзеуге қайтарылған күні
Қайта рәсімдеуге қайтару себебі
Тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған күні
Тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдау себебі
Барлық ұсынылған құжаттар _______________________
(сандармен және жазбаша)
Өткізді: уәкілетті ұйым бөлімшесі жауапты тұлғасының     Қабылдады:
тегі, аты, әкесінің аты                                  орталықтың
жауапты
тұлғасы
_____________ қолы                               _______________ қолы
Күні 20__ жылғы __________               Күні 20___ жылғы ___________
«Мемлекеттік арнайы
жәрдемақыны тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
4-қосымша
Қабылдау тізімі/ тапсырылған куәлігі
р/с
Мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты
Мемлекеттік қызмет алушының туған күні
Мемлекеттік қызмет алушының іс №
Барлық ұсынылған құжаттар _______________________
(сандармен және жазбаша)
Өткізді: Орталықтың жауапты тұлғасы тегі, аты           Қабылдады:
әкесінің аты                                            орталықтың
жауапты
тұлғасы
_____________ қолы                               _______________ қолы
Күні 20__ жылғы ___________               Күні 20___ жылғы __________
«Мемлекеттік арнайы
жәрдемақыны тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
5-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаты
Негізгі іс-әрекет процесі (жұмыс барысы, ағыны)
Әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Орталық маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің басшысы
Уәкілетті ұйым филиалының маманы
Іс-әрекеттің (операцияның) атауы және олардың сипаты
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, мемлекеттік қызмет алушыдан қабылдаған құжаттың сапасын және толықтығын тексереді, журналға тіркейді және алушыға құжаттарды қабылдау туралы белгіленген үзбелі талон береді.
Мемлекеттік қызмет алушыдан және орталықтан (тізілім арқылы) қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдап, журналға тіркейді және алушыға құжаттарды қабылдау туралы белгіленген үзбелі талон береді.
Орталықтан бір дана ресімделген құжаттардың тізілімін қабылдайды.
Электрондық iс макетiн қалыптастыру үшiн iс макетiн сканермен көшiредi, сканермен көшiрiлген құжаттардың сапасын және олардың қағаз жеткiзгiштегi макетке сәйкестiгiн тексередi, жәрдемақы тағайындау туралы шешімнің жобасын қалыптастырады және оларды электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Электрондық iс макетiнiң қағаз жеткiзгiштегi макетiне сәйкестiгiн, сканермен көшiрiлген құжаттардың сапасын, жәрдемақы мөлшерiн есептеудiң, шешiм жобасының ресiмделуi дұрыстығын тексередi және оны электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Келiп түскен электрондық iс макетi мен шешiмнiң жобасын қарайды, есептiң және шешiмнiң дұрыс ресiмделуiн тексередi, осыдан кейiн оны электрондық хабарламамен бiрге уәкiлеттi ұйым филиалының басшысына жiбередi, сонымен қатар шешiмнiң жобасын электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық – басшылық ету шешім)
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне қабылданған құжаттармен қоса ресімделген құжаттардың тізілімнің бір дана жібереді.
Электрондық шешімнің жобасымен мемлекеттік қызметті алушының қағаз жеткізгіштегі іс макеті және электрондық іс макеті; электрондық іс макетін уәкілетті ұйым бөлімшесінің басшысына жіберу.
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық іс макеті; оны уәкiлеттi ұйым филиалына жіберу.
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық шешім жобасы және уәкiлеттi ұйым филиалының басшысына қол қою үшін жіберу.
Орындау мерзімі
20 минут
2 сағат
30 минут
30 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
1-кестенің жалғасы
Негізгі әрекет процесі (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi ұйым филиалының басшысы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның маманы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басқармасының (бөлімшесінің) бастығы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысы
Іс-әрекеттің (операцияның) атауы және олардың сипаты
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен шешім жобасын куәландырады.
Жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөніндегі шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн қарастырады
Шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн қарастырады және жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөнінде шешім қабылдайды
Жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөніндегі шешім электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылады
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық – басшылық ету шешім)
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық шешім жобасын жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жібереді
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту), бас тарту себебін көрсете отырып, шешiмді уәкілетті органның басқарма бастығына қол қоюға беру
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту), бас тарту себебін көрсете отырып, шешiмді уәкілетті органның басшысына қол қоюға беру
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөніндегі шешiм
Орындау мерзімі
15 минут
30 минут
30 минут
15 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
1-кестеге қосымша
Негізгі іс-әрекет процесі (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
9
10
11
ҚФБ атауы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы
Орталық маманы
Іс-әрекеттің (операцияның) атауы және олардың сипаты
Шешiмдi электрондық журналда нөмiр бере отырып, автоматты режимде тiркейдi және электрондық iс макетiнің шешiмі мен электрондық хабарламаны қоса уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiне электрондық байланыс арқылы жiбередi. Егер мемлекеттік қызмет алушының жәрдемақы алуға құқығы жоқ болғанда жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган электронды шешімге бас тартқан себебін көрсетеді.
Электрондық iс макеті мен электрондық хабарлама және жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хаты электрондық байланыс арқылы уәкiлеттi ұйымның бөлімшесіне қайтарады.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган жәрдемақы тағайындау (өзгерту) жөнінде шешім қабылдаған кезде, тағайындау (өзгерту) жөнінде электрондық шешiммен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн қабылдап, электрондық шешімді қағаз жеткiзгiшке басып шығарып, өтiнiш иесiнiң iс макетiне қосып тiгедi. ОДҚ мемлекеттік қызмет алушының мәліметтерін енгізеді.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға және орталыққа береді.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылдаған жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға және орталыққа ұсынылған құжаттары мен жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хатымен қоса қайтарады.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
Мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылданған жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хатымен қоса құжаттарын қайтарады.
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық – басшылық ету шешімі)
Электронды журналда тіркелген шешім және оны уәкілетті ұйым бөлімшесіне жолдау
Мемлекеттік қызмет алушының іс макетіне тігілген қағаз жеткізгіштегі шешім
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органының жәрдемақы тағайындаудан бас тарту жөніндегі шешім және бас тарту себебі туралы хаты
Жәрдемақы тағайындау не тағайындаудан бас тарту (жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органының бас тарту себебі туралы хатымен) туралы хабарлама
Мемлекеттік қызмет алушы орталық арқылы өтініш берген жағдайда – жәрдемақы тағайындау туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауапты орталыққа жібереді.
Орындау мерзімі
30 минут
30 минут
20 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
10
Мемлекеттік қызмет алушының орталық арқылы өтініш беруі - 11
2-кесте. Қолдану нұсқасы. Негізгі процесс

Группа 1-1 СФЕ
центр
Группа 1 СФЕ
подразделение уполномоченной организации
Группа 2 СФЕ
филиал уполномоченной организации
Группа 3 СФЕ
уполномоченного органа по назначению пособия
Действие № 1
Прием документов, выдача отрывного талона, регистрация заявления.
Действие № 1
Прием документов, выдача
отрывного талона, прием реестра оформленных документов от центра, регистрация заявления, формирование бумажного и электронного макета дела с проектом решения и расчетами размера государственной услуги, направление электронного макета дела с электронным проектом решения удостоверенного электронной цифровой подписью в филиал уполномоченной организации
Действие № 2
Проверка правильности
оформления документов и
соответствия электронного
макета дела макету дела на бумажном носителе, направление электронного
макета дела с электронным проектом решения удостоверенного электронной
цифровой подписью в
уполномоченный орган по назначению пособия
Действие № 3
Принятие решения о
назначении (изменении, отказе в назначении)
государственного специального пособия
Действие № 4-4
Выдача уведомления о назначении либо отказе, пенсионного удостоверения на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
Действие № 4
Выдача уведомления о назначении либо отказе, пенсионного удостоверения на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
Приложение 6
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
специальных пособий»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 5
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 декабря 2012 года № 468-ө-м
Приложение 5
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 апреля 2011 года № 127-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение социальных выплат на случаи социальных рисков:
утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы;
потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением
(удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в
связи с уходом за ребенком по достижению им
возраста одного года» 1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Назначение социальных выплат на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижению им возраста одного года» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».

орталық (ХҚО) ҚФБ 1-1 тобы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің 2 ҚФБ тобы
Уәкілетті ұйым филиалының 3 ҚФБ тобы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның 4 ҚФБ тобы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, өтініштерді тіркеу
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, орталықтан ресімделген құжаттардың тізілімін қабылдау, өтінішті тіркеу, қағаз жеткiзгiштегi және электрондық іс макетін және жәрдемақы мөлшерiнің есебімен шешiм жобасын рәсімдеу, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық iс макетi мен электрондық шешім жобасын уәкiлеттi ұйым филиалына жолдау
№ 2 әрекет
Электрондық iс макетiнiң қағаз жеткiзгiштегi макетiне сәйкестігін және құжаттардың дұрыс рәсімделуін тексеру, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық iс макетi мен электрондық шешім жобасын жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жолдау
№ 3 әрекет
Жәрдемақы тағайындау жөнінде шешім қабылдау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту)
№ 4-1 әрекет Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе жәрдемақы тағайындау жөніндегі дәлелді жауабы туралы хабарлама беру
№ 4-1 әрекет Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе жәрдемақы тағайындау жөніндегі дәлелді жауабы туралы хабарлама беру
«Мемлекеттік арнайы
жәрдемақыны тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
6-қосымша
Өзара әрекеттескен функционалды диаграмма
Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрінің
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 468-ө-м бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрінің
2011 жылғы 13 сәуірдегі
№ 127-ө бұйрығына
5-қосымша
«Әлеуметтік қатерлер: еңбек ету қабілетінен айрылған;
асыраушысынан айрылған; жұмысынан айрылған; жүктi болу
мен босануға байланысты табысынан айрылған, жаңа туған
баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айрылған,
баланы бiр жасқа толғанға дейiн күтуге байланысты табысынан
айрылған жағдайларда әлеуметтік төлемдер тағайындау»
мемлекеттік қызметін көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Әлеуметтік қатерлер: еңбек ету қабілетінен айрылған; асыраушысынан айрылған; жұмысынан айрылған; жүктi болу мен босануға байланысты табысынан айрылған, жаңа туған баланы (балаларды) байланысты табысынан айрылған, баланы бiр жасқа толғанға дейiн күтуге байланысты табысынан айрылған жағдайларда әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік қызметін көрсету регламенті «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.

2. В Регламенте используются следующие основные понятия:
1) Государственный фонд социального страхования (далее - Фонд) – юридическое лицо, производящее сбор социальных отчислений и выплаты участникам системы обязательного социального страхования, в отношении которых наступил случай социального риска, включая членов семьи-иждивенцев в случае потери кормильца, - участника системы обязательного социального страхования;
2) получатель социальной выплаты (далее - получатель) - физическое лицо, за которого производились либо которое уплачивало социальные отчисления в Фонд и в отношении которого уполномоченным органом по назначению социальных выплат вынесено решение о назначении социальных выплат, а в случае смерти лица, являющегося участником системы обязательного социального страхования, за которого производились социальные отчисления, - члены семьи умершего (признанного судом безвестно отсутствующим или объявленного умершим), кормильца, состоявшие на его иждивении;
3) уполномоченная организация по учету социальных отчислений и социальных выплат (далее - уполномоченная организация) – республиканское государственное казенное предприятие, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, имеющее структурные подразделения в регионах;
4) филиал уполномоченной организации - областные, городов Астана и Алматы филиалы уполномоченной организации;
5) подразделения уполномоченной организации – городские, районные отделения уполномоченной организации;
6) ЦБД - Центральная база данных уполномоченной организации;
7) уполномоченный государственный орган по назначению социальных выплат - территориальные органы Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган по назначению социальных выплат);
8) центр обслуживания населения (далее - центр) - республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
9) структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом по назначению социальных выплат, адреса которых указаны в приложении 1 к стандарту «Назначение социальных выплат на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижению им возраста одного года» (далее - Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 393.
Прием заявлений и выдача оформленных документов осуществляются подразделениями уполномоченной организации и центром, адреса которых указаны в приложениях 12 к Стандарту.

2. Регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры (бұдан әрі – Қор) – әлеуметтік аударымдар алымын жинауды және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушы болған асыраушысынан айрылған жағдайда, оның асырауындағы отбасы мүшелерін қоса алғанда, оған қатысты әлеуметтік қатер жағдайы басталғанда міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға төлемдер төлеуді жүргізетін заңды тұлға;
2) әлеуметтік төлемді алушы (бұдан әрі – алушы) – ол үшін Қорға әлеуметтік аударымдар жүргізілген не оларды өзі төлеген және әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі уәкілетті орган оған қатысты әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешім шығарған жеке адам, ал міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінің өзі үшін әлеуметтік аударымдар жүргізілген қатысушысы болып табылатын адам қайтыс болған жағдайда - қайтыс болған (сот хабар-ошарсыз кетті деп таныған немесе қайтыс болды деп жариялаған) асыраушының асырауында болған отбасы мүшелері;
3) әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді есепке алу жөніндегі уәкілетті ұйым – (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) – өңірлерде құрылымдық бөлімшелері бар, міндетті әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді аударуды жүзеге асыратын, әлеуметтік аударымдар мен төлемдердің дербестендірілген, орталықтандырылған есебін жүргізетін мемлекеттік кәсіпорын;
4) уәкілетті ұйымның филиалы – уәкілетті ұйымның облыстық, Астана мен Алматы қалаларының филиалдары;
5) уәкілетті ұйымның бөлімшелері – уәкілетті ұйымның қалалық, аудандық бөлiмшелерi;
6) ОДҚ – уәкілетті ұйымның орталық дерекқоры;
7) әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті орган);
8) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – орталық) - республикалық мемлекеттік кәсіпорын «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштер қабылдау мен құжаттарды беру жөнінде және (немесе) заңды тұлғаларды мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыратын;
9) мемлекеттік қызмет көрсету процесске қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – бұл мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері.
3. Мемлекеттік қызметті зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган көрсетеді, олардың мекенжайлары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 393 қаулысымен бекітілген «Әлеуметтік қатерлер: еңбек ету қабілетінен айрылған; асыраушысынан айрылған; жұмысынан айрылған; жүктi болу мен босануға байланысты табысынан айрылған, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айрылған, баланы бiр жасқа толғанға дейiн күтуге байланысты табысынан айрылған жағдайларда әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік қызмет Стандартына (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшада көрсетілген.
Өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беру уәкілетті ұйымның бөлімшесі және орталық арқылы асырылады, олардың мекенжайлары Стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статей 2021222323-123-2 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года «Об обязательном социальном страховании» и Правил исчисления, перерасчета (определения) и повышения размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1307.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является назначение либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с выдачей копии решения территориального органа по контролю и социальной защите на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется подразделениями уполномоченной организации или центра по месту жительства получателя адреса, которых указаны в приложениях 12 Стандарта.
График работы установлен в пункте 9 Стандарта.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz;
4) на стендах в подразделении уполномоченной организации, центре.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра: (1414) и по телефону call-центра уполномоченной организации: (1411).
9. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
10. Уполномоченный орган по назначению социальных выплат отказывает в предоставлении государственной услуги в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) специалист центра составляет в двух экземплярах реестр оформленных документов в течение одного рабочего дня с момента обращения получателя государственной услуги (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги), передает посредством курьерской службы один экземпляр извещения, с приложением принятых заявлений и документов в подразделение уполномоченной организации для назначения социальной выплаты, за исключением социальных выплат на случаи: потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижению им возраста одного года. На обоих экземплярах реестра оформленных документов подразделение уполномоченной организации проставляет отметку о принятии документов от центра;

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 2021222323-123-2-баптарының, оның ішінде:
еңбек қабілетінен айрылған жағдайға – Заңның 21-бабы;
асыраушысынан айрылу жағдайына – Заңның 22-бабы;
жұмысынан айрылу жағдайына – Заңның 23-бабы;
жүктi болу мен босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайда – Заңның 23-1-бабы;
бала бiр жасқа толғанға дейiн оның күтіміне байланысты табысынан айрылған жағдайда – Заңның 23-2-бабының;
2) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 29-бабының;
3) «Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу, қайта есептеу (айқындау) және арттыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1307 қаулысының;
4) Стандарттың негізінде ұсынылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тағайындау не бақылау және әлеуметтік қорғау жөніндегі аумақтық орган шешімінің көшірмесін бере отырып қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті, мекенжайы мен жұмыс кестесі Стандарттың 1-қосымшада және 2-қосымшада көрсетілген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның аудандық, қалалық бөлімшелері және орталық көрсетеді.
Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында белгіленген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.kz интернет-ресурсында,
2) уәкілетті ұйымның www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) орталықтың www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) уәкілетті ұйымның, орталықтағы стенділерде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
10. Уәкілетті мемлекеттік орган стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін сұрау алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) Орталық маманы мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде (құжаттар қабылдаған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) екі дана ресімделген құжаттардың тізілімін толтырады, мемлекеттік қызмет тағайындау үшін қабылдаған өтініш және құжаттармен қоса хабарламаның бір данасын, жүктілігіне және босануына байланысты табысынан айырылу; жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты табысынан айырылу; бала бiр жасқа толғанға дейiн оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайларына әлеуметтiк төлемдер қоспағанда, курьер қызметі арқылы әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жібереді. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі орталықтың ресімделген құжаттардың тізілімінің екі данасына да құжаттарды қабылдағаны туралы белгі қояды;

2) подразделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней со дня принятия заявления и документов от получателей государственной услуги и центра (посредством реестра), формирует макет дела на бумажном носителе получателя государственной услуги;
3) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней рассматривает поступившие макеты дел, проекты решений, проверяет правильность расчета и оформление решений;
4) уполномоченный орган по назначению социальных выплат в течение десяти рабочих дней рассматривает поступивший макет дела с проектом решения и принимает решение о назначении или отказе в назначении социальной выплаты, направляет макет дела в подразделение уполномоченной организации.
Специалист уполномоченного органа по назначению социальных выплат:
регистрирует решение в автоматическом режиме с присвоением номера в журнале, направляет дело с решением и извещением в подразделение уполномоченной организации. В случае принятия решения об отказе в назначении государственной услуги уполномоченный орган по назначению социальных выплат указывает в решении и в извещении основание отказа;
в случае представления не всех необходимых для принятия решения о назначении государственной услуги документов, либо некачественного или неполного пакета документов, макет дела возвращается уполномоченным органом по назначению социальных выплат на дооформление в подразделение уполномоченной организации для дополнения макета дела недостающими документами в течение тридцати рабочих дней со дня поступления макета дела в подразделение.
В соответствующей графе извещения указывается конкретная причина возврата.
В случае не дооформления документов в течение тридцати рабочих дней со дня поступления макета дела в подразделение уполномоченной организации, уполномоченный государственный орган по назначению социальных выплат выносит решение о назначении социальной выплаты либо об отказе в назначении социальной выплаты;
5) подразделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней с момента поступления от уполномоченного органа по назначению социальных выплат макета дела с решением о назначении социальной выплаты:
распечатывает решение, подшивает в дело и производит соответствующие записи в ЦБД;
распечатывает извещение согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
в случае отказа в назначении социальной выплаты посредством курьерской службы передает в центр извещение с приложением копии решения уполномоченного органа по назначению социальных выплат об отказе в назначении социальной выплаты;

2) уәкілетті ұйымның бөлімшесі мемлекеттік қызмет алушыдан және орталықтан (хабарлама арқылы) өтініш пен құжаттарды қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушының қағаз жеткізгіштегі іс макетін қалыптастырады;
3) уәкілетті ұйымның филиалы келіп түскен іс макеті мен шешімнің жобасын екі жұмыс күннің ішінде қарайды, есептің және шешім жобасының дұрыс ресімделуін тексереді және әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жібереді;
4) әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі уәкілетті орган он жұмыс күні ішінде істің макеттері келіп түскен күннен бастап әлеуметтік төлемдер тағайындау және тағайындаудан бас тарту туралы шешімін іс макетімен қабылдайды және тағайындау немесе бас тарту туралы шешім шығарады, уәкілетті ұйымдастыруының бөлімшесіне іс макетін жолдайды;
Әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті органның маманы:
шешімді журналда нөмір бере отырып, автоматты режимде журналдың нөмерін беріп тіркейді, іс пен шешімді және хабарламамен уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді. Мемлекеттік қызметке құқығының болмауына байланысты әлеуметтік төлемдер тағайындаудан бас тартылған жағдайда, әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі уәкілетті орган шешімде тағайындаудан бас тарту негіздемесін көрсетеді;
әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы шешім қабылдауға қажетті құжаттар түгел ұсынылмаған жағдайда, әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі уәкілетті орган іс макетін бөлімшеге келіп түскен күннен бастап отыз күнтізбелік күннің ішінде іс макетін жетіспейтін құжаттармен толықтыру үшін уәкілетті ұйымдастыруының бөлімшесіне пысықтауға қайтарады.
Хабарламаның тиісті бағанында қайтарудың нақты себебі көрсетіледі.
5) уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесi әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органнан мемлекеттік қызметті тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) хабарлама және іс макеті мен тағайындау туралы шешім келiп түскен күннен бастап екі жұмыс күнi iшiнде:
шешімді басып шығарады, іске тігіп және ОДҚ тиісті жазбаны жасайды;
осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес хабарламаны басып шығарады;
әлеуметтік төлемдер тағайындаудан бас тартылған жағдайда әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі уәкілетті органның шешімнің көшірме қосымшаға сәйкес курьер қызметімен орталыққа хабарламаны тапсырады;

6) центр в течение одного рабочего дня выдает получателю государственной услуги (день приема документов от подразделения уполномоченной организации не входит в срок оказания государственной услуги):
копию решения уполномоченного органа по назначению социальных выплат об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в подразделении уполномоченной организации осуществляется посредством «окон» по адресам, указанным в приложении 1 стандарта.
Получателю государственной услуги выдается отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов.
Прием документов в Центре осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания по адресам, указанным в приложении 2 Стандарта.
После сдачи документов в Центр получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера, даты и времени приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего запрос на оформление документов.
13. Специалист уполномоченной организации и центра проверяет полноту пакета документов и соответствие копии документов оригиналам, обеспечивает качество принимаемых документов у получателя государственной услуги для назначения государственной услуги.
14. Центр посредством курьерской службы передает один из двух экземпляров реестра с приложением к нему принятых заявлений и документов от получателя государственной услуги в подразделение уполномоченной организации в рабочие дни до 14.00 часов (времени г. Астаны).
15. Специалист центра, получив уведомление, извещение о назначении или об отказе в назначении социальной выплаты извещает получателя государственной услуги. В случае отказа в назначении государственной услуги возвращает представленные документы получателю государственной услуги с копией решения уполномоченного органа по назначению социальных выплат о причинах отказа.
16. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
17. Требования к информационной безопасности не предусмотрены.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) специалист центра;
2) специалист подразделения уполномоченной организации;
3) руководитель подразделения уполномоченной организации;
4) специалист филиала уполномоченной организации;
5) руководитель филиала уполномоченной организации;
6) специалист уполномоченного органа по назначению социальных выплат;

6) орталық бір жұмыс күннің ішінде мемлекеттік қызметінің алушыға (құжат қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі уәкілетті органның шешімнің көшірмесін әлеуметтік төлемдер тағайындаудан бас тарту туралы береді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
12. Өтініш пен оған қоса берілген құжаттар уәкілетті ұйымның бөлімшесінің немесе орталықтың маманмен арнайы журналға тіркеледі. Алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талоны беріледі.
13. Уәкілетті ұйымның бөлімшесінің және орталық маманы іс макетін толықтыру және олардың қағаз жеткізгіштегі құжаттарға сәйкестігін, құжаттардың сапасын мемлекеттік қызмет тағайындау үшін мемлекеттік алушыдан қабылданған құжаттарды тексереді.
14. Орталық курьер қызметімен ресімделген құжаттардың тізілімінің бір данасын 14 сағатқа дейін жұмыс күндерінде (Астана қаласы уақытымен) экземплярды оған қосылған қабылданған өтініштер және құжаттарды мемлекеттік алушылардан алған уәкілетті ұйымдастыруының бөлімшесіне жолдайды.
15. Орталықтың маманы, хабарламаны алып, әлеуметтік төлемдер тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы мемлекеттік қызмет алушыны хабардар етедi. Әлеуметтік төлемдер тағайындаудан бас тартылған жағдайда ұсынған құжаттарды әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі уәкілетті органның шешімнің көшірмесімен бас тарту себебi туралы хатымен бiрге өтiнiш берушiге қайтарады.
16. Әлеуметтік төлемдерді тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесі Стандарттың 11-тармағында белгіленген.
17. Ақпараттық қауіпсіздікке талаптар көзделмеген.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай ҚФБ қатысады:
1) орталықтың, мобильді орталықтың маманы;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесінің маманы;
3) уәкілетті ұйымның бөлімшесінің басшысы;
4) уәкілетті ұйымның филиалдың маманы;
5) уәкілетті ұйымның филиалдың басшысы;
6) әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті органның маманы;

7) начальник управления (отдела) уполномоченного органа по назначению социальных выплат;
8) руководитель уполномоченного органа по назначению социальных выплат;
9) специалист отдела выплаты уполномоченной организации.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Назначение социальных
выплат на случаи социальных рисков:
утраты трудоспособности, потери
кормильца, потери работы, потери
дохода в связи с беременностью и
родами, с усыновлением (удочерением)
новорожденного ребенка (детей),
потери дохода в связи с уходом
за ребенком по достижению им
возраста одного года»
Извещение о результате оказания государственной услуги
(по извещению № ___ принятого от центра)
по ______________ подразделению ________________ области
№ ____ от «___» _______ 20 __ года
п/п
номер дела
Фамилия,
имя, отчество получателя государст-
венной услуги
Дата рождения получателя государст-
венной услуги
Вид госу-
дарст-
венной услуги
Результат рассмотрения департаментом
Номер и дата назначения
Дата возврата на доработку
Причина возврата на до-
оформление
Дата принятия решения об отказе в назначении
Причина принятого решения об
отказе в назначении
Всего прилагается документов _________
(цифрами и
прописью)
Сдал: ФИО ответственного лица
подразделения уполномоченной организации
________________________ подпись
Дата ____ _____________ 20 _____г.
Принял: ФИО ответственного лица
центра
_______________________ подпись
Дата ____ ___________ 20 ____ г.
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Назначение социальных
выплат на случаи социальных рисков:
утраты трудоспособности, потери
кормильца, потери работы, потери
дохода в связи с беременностью и
родами, с усыновлением (удочерением)
новорожденного ребенка (детей),
потери дохода в связи с уходом
за ребенком по достижению им
возраста одного года»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Специалист центра
Специалист подразделения уполномоченной организации
Руководитель подразделения уполномоченной организации
Специалист и руководитель филиала уполномоченной организации
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает заявление с приложением необходимых
документов, проверяет полноту пакета и качество принимаемых у получателя государственной услуги документов, регистрирует в журнале и выдает отрывной талон получателю государственной услуги с отметкой о принятии документов.
Принимает заявление от получателя или реестр оформленных документов от центра с
приложением
необходимых
документов,
регистрирует в журнале и выдает отрывной талон получателю с отметкой о принятии документов. Принимает от центра один экземпляр реестра оформленных документов согласно приложению 1 к настоящему Регламенту с отметкой о принятии документов.
Проверяет наличие всех документов в макете дела, правильность расчета размера социальных выплат, оформления проекта решения и удостоверяет его своей подписью
Рассматривают поступившие макет дела и проект решения, проверяют правильность расчета и оформления проекта решения, после чего направляет вместе с извещением в уполномоченный орган по назначению социальных выплат
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передает в подразделение уполномоченной организации один экземпляр реестра оформленных документов согласно приложению 1 к настоящему Регламенту
Передача документов в уполномоченный орган по назначению социальных выплат через филиал уполномоченной организации.
Удостоверенный
подписью макет дела;
передача его в филиал уполномоченной организации
Удостоверенный
подписью
макет дела;
передача его в уполномоченный орган по назначению социальных выплат
5
Сроки исполнения
20 минут
2 часа
30 минут
1 час
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Продолжение таблицы 1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
5
6
7
8
9
10
2
Специалист уполномоченного органа по назначению социальных выплат
Специалист подразделения уполномоченной организации
Фонд
Специалист уполномоченной организации
Специалист подразделения уполномоченной организации
Специалист центра
3
Рассматривает
поступивший
макет дела с
проектом
решения и
утверждает
решение о
назначении
либо об отказе в назначении социальных выплат.
Ввод данных получателя и назначенной суммы в ЦБД для формирования потребности средств.
Прием запроса отдела выплаты уполномоченной организации в потребности средств для осуществления последними социальных выплат.
Расчет потребности и до 25 числа месяца, предшествующего выплате направление в Фонд запроса о переводе на счет уполномоченной организации средств.
В случае отказа в назначении социальных выплат возвращает документы заявителю с письмом уполномоченного органа по назначению социальных выплат о причинах отказа либо передает их в соответствующий центр.
В случае отказа в назначении социальных выплат возвращает документы заявителю с письмом уполномоченного органа по назначению социальных выплат о причинах отказа.
4
Направление решения о назначении либо отказа в назначении социальных выплат с извещением в подразделение уполномоченной организации, через филиал уполномоченной организации.
Обеспечение своевременного ввода данных получателя в ЦБД.
Перечисление средств в уполномоченную организацию для осуществления социальных выплат.
Обеспечение своевременного перевода социальных выплат на лицевые счета получателей
Возврат документов заявителю с письмом уполномоченного органа по назначению социальных выплат о причинах отказа либо передача их в соответствующий центр.
Возврат документов заявителю с письмом уполномоченного органа по назначению социальных выплат о причинах отказа.
5
30 минут
По мере вынесения решения о назначении социальных выплат.
дней
Ежемесячно, в срок до 20 числа перечисление социальных выплат получателям на их банковские счета.
2 рабочих дня.
6

7) әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басқармасының (бөлімінің) бастығы;
8) әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті органның басшысы;
9) уәкілетті ұйымның төлемдер бөлімінің маманы.
19. Әрбір КФБ әкімшілік іс-әрекеттердің жүйелілігі мен өзара іс-әрекеттерінің (рәсімдер) осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген мәтіндік кестелік сипаттамасы.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
«Әлеуметтік қатерлер: еңбек ету
қабілетінен айырылған;
асыраушысынан айырылған;
жұмысынан айырылған; жүктiлігіне
және босануына байланысты
табысынан айырылған, жаңа туған
баланы (балаларды) асырап алуына
байланысты табысынан айырылған,
бала бiр жасқа толғанға дейiн оның
күтіміне байланысты табысынан
айырылған жағдайларда әлеуметтік
төлемдер тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлама
(орталықтан қабылданған № ___ хабарлама бойынша)
______________ облысы _______________ бөлімшесі бойынша
20__ жылғы «___» _______ № ____
р/с
Іс нөмірі
Мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты
Мемлекеттік қызмет алушының туған күні
Мемлекеттік қызмет түрі
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның қарау нәтижесі
Тағайындау туралы шешімнің нөмірі мен уақыт күні
Түзеуге қайтарылған күні
Қайта рәсімдеуге қайтару себебі
Тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған күні
Тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдау себебі
Барлық ұсынылған құжаттар _______________________
(сандармен және жазбаша)
Өткізді: уәкілетті ұйым бөлімшесі жауапты                  Қабылдады:
тұлғасының Т.А.Ә.                                          орталық
жауапты
тұлғасының
Т.А.Ә.
_______________ қолы                             _______________ қолы
Күні 20__ жылғы __________               Күні 20___ жылғы ___________
«Әлеуметтік қатерлер: еңбек ету
қабілетінен айырылған;
асыраушысынан айырылған;
жұмысынан айырылған; жүктiлігіне
және босануына байланысты
табысынан айырылған, жаңа туған
баланы (балаларды) асырап алуына
байланысты табысынан айырылған,
бала бiр жасқа толғанға дейiн оның
күтіміне байланысты табысынан
айырылған жағдайларда әлеуметтік
төлемдер тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
2-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-қимылының сипаты
Негізгі іс-қимыл үдерісі (жұмыс ағыны, барысы)
1
Іс-қимыл № (жұмыс ағыны, барысы)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Орталық маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің басшысы
Уәкілетті ұйым филиалының маманы және басшысы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің операцияның) және олардың сипаты
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, мемлекеттік қызмет алушыдан қабылдаған құжаттың сапасын және толықтығын тексереді, журналға тіркейді және мемлекеттік қызмет алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар үзбелі талон береді.
Алушыдан өтініш немесе орталықтан қажетті құжаттармен қоса хабарламаны қабылдап, журналға тіркейді және құжаттарды қабылдау туралы белгіленген үзбелі талон береді.
Құжатты қабылдау туралы белгісімен осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес құжатты қабылдау туралы орталықтан бір дана хабарламаны қабылдайды.
Іс макетiндегі құжаттардың толық болуын, әлеуметтік төлемдер мөлшерiн есептеудiң дұрыстығын, шешiм жобасының ресiмдеуін тексереді және өзінің қолтаңбасымен куәландырады.
Келiп түскен iс макетi мен шешiмнiң жобасын қарайды, есептiң және шешiмнiң дұрыс ресiмделуiн тексередi, содан кейiн оны хабарламамен бiрге уәкiлеттi әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жiбередi.
4
Аяқтау нысаны
(мәліметтер, құжат,
ұйымдық – басшылық ету шешімі)
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне қабылданған құжаттармен қоса осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдау туралы бір дана хабарламаны жібереді.
Хабарламамен бірге құжаттарды әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі уәкілетті органға уәкілетті ұйым бөлімшесі арқылы жіберу.
Қолтаңбамен куәландырыл-ған іс макеті;
оны уәкiлеттi ұйым филиалына жіберу.
қолтаңбамен куәландырылған іс макеті;
оны әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жіберу.
5
Орындау мерзімі
20 минут
2 сағат
30 минут
1 сағат
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
1-кестенің жалғасы
Негізгі іс-қимыл үдерісі (жұмыс барысы, ағыны)
1
5
6
7
8
9
10
2
Әлеуметтік төлемді тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның маманы
Уәкiлеттi ұйым бөлімшесінің маманы
Қор
Уәкілетті ұйымның маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы
Орталықтың маманы
3
Шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен iс макетiн қарастырады және әлеуметтік төлемді тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту жөнінде шешімді бекітеді
Қаражат қажеттiлiгiн қалыптастыру үшін
алушының деректері мен тағайындалған соманы ОДҚ-ға енгізу
Уәкілетті ұйымның төлемдер бөлімінің соңғы әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру үшін қаражат қажеттiлiгiне сұрау салуды қабылдау
Ай сайын, төлем алдындағы айдың 25-күніне дейін әлеуметтік төлемдер үшін қаражат қажеттілігін есептейді және оны Қорға уәкілетті ұйымның шотына қаражат аударуға жіберу
Әлеуметтік төлемді тағайындаудан бас тартылған жағдайда әлеуметтік төлемді тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның бас тартудың себебі туралы хатымен бірге құжаттарды өтініш берушіге қайтарады не тиісті орталыққа тапсырады.
Әлеуметтік төлемді тағайындаудан бас тартылған жағдайда әлеуметтік төлемді тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның бас тартудың себебі туралы хатымен бірге құжаттарды өтініш берушіге қайтарады.
4
Хабарламамен бірге әлеуметтік төлемдерді тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту жөніндегі шешімді уәкілетті ұйым филиалдары арқылы уәкілетті ұйымға бағыттау
Алушының деректерін ОДҚ-ға уақытында енгізуді қамсыздандыру
Әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру үшін уәкілетті ұйымға қаражатты аудару
Әлеуметтік төлемдерді алушылардың есеп шоттарына уақытылы аудару
Әлеуметтік төлемді тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның бас тартудың себебі туралы хатымен бірге құжаттарды өтініш берушіге қайтару не тиісті орталыққа тапсыру
Әлеуметтік төлемді тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның бас тартудың себебі туралы хатымен бірге құжаттарды өтініш берушіге қайтару
5
30 минут
Әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы шешім шығару шамасы бойынша
5 күн
Ай сайын, 20 күнге дейінгі мерзіміге әлеуметтік төлемдер алушылардың банктік есеп шотына аудару
2 жұмыс күні
6

Решение о назначении – 6, решение об отказе - 9
7
8
-
В случае обращения заявителя через центр - 10
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс – случай
утверждения решения о назначении социальных выплат.
Основной процесс (ход, поток работ)
Группа 1 СФЕ
центр
Группа 2 СФЕ
подразделение уполномоченной организации
Группа 3 СФЕ
уполномоченный орган по назначению социальных выплат
Группа 4 СФЕ отдел выплаты уполномоченной организации
Группа 5 СФЕ
Фонд
Действие № 1. Прием заявления и проверка комплектности документов, выдача расписки о приеме документов.
Действие № 1-1. Прием заявления и проверка комплектности документов, регистрация в журнале и выдача отрывного талона с отметкой о принятии документов.
Действие № 4.* Проверка документов и утверждение решения о назначении социальных выплат.
Действие № 8. Направление в Фонд запроса о переводе на счет уполномоченной организации средств.
Действие № 10. Перечисление средств в уполномоченную организацию для осуществления последними социальных выплат.
Действие № 2. Направление документов в подразделения уполномоченной организации.
Действие № 2-1. Передача документов в отдел назначения пенсий и пособий территориального департамента по контролю и социальной защите через филиал уполномоченной организации.
Действие № 5. Утверждение решения о назначении социальных выплат.
Действие № 3.
Макет дела передается с приложением представленных документов в территориальный орган по контролю и социальной защите (через филиал уполномоченной организации).
Действие № 6. Регистрация решения в журнале, с присвоением номера.
Действие № 9. Зачисление социальных выплат на лицевые счета получателей.
Действие № 7. Направление макета дела получателя социальных выплат с решением в отделение уполномоченной организации.
* В случае если выявлена ошибка, допущенная работником отделения уполномоченной организации, макет дела возвращается на дооформление в отделение уполномоченной организации.
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный
процесс - случай отказа в назначении социальных выплат
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Специалист центра
Специалист отделения уполномоченной организации
Специалист уполномоченного органа по назначению социальных выплат
1. Прием заявления и проверка комплектности документов, выдача расписки о приеме документов.
3. Прием заявления и проверка комплектности документов, регистрация в журнале и выдача отрывного талона с отметкой о принятии документов.
6. Проверка документов и утверждение решения об отказе в назначении социальных выплат.
2. Направление документов в подразделения уполномоченной организации.

6-тағайындау туралы шешім, 9-бас тарту туралы шешім
7
8
-
10-алушы орталық арқылы өтініш берген жағдайда
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс – әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы шешімді бекіткен жағдай
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
1
ҚФБ 1-тобы орталық
ҚФБ 2-тобы уәкілетті ұйым бөлімшесі
ҚФБ 3-тобы әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйым
ҚФБ 4-тобы уәкілетті ұйымның төлемдер бөлімі
ҚФБ 5-тобы Қор
2
№ 1 іс-қимыл.
Өтінішті қабылдау және құжаттар жиынтығын тексеру, құжатттарды қабылдау туралы қолхатты беру
№ 1-1 іс-қимыл. Өтініштерді қабылдау және құжаттар жиынтығын тексеру, журналда тіркеу және құжаттарды қабылдау туралы белгісімен үзбелі талон беру
№ 4 іс-қимыл*. Құжаттарды тексеру мен әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы шешімді бекіту
№ 8 іс-қимыл. уәкілетті ұйым есеб шотына қаражатты аудару туралы сұранысты Қорға жіберу
№ 10 іс-қимыл. Әлеуметтік төлемдерді соңында жүзеге асыру үшін уәкілетті ұйымға қаражатты аудару
3
№ 2 іс-қимыл. Уәкілетті ұйым бөлімшесіне құжаттрады жіберу
№ 2-1 іс-қимыл. Әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның зейнетақы және жәрдемақыны тағайындау бөліміне уәкілетті ұйым филиалдары арқылы құжаттарды тапсыру
№ 5 іс-қимыл. Әлеуметтік төлемдер тағайындау туралы шешімді бекіту
4
№ 3 іс-қимыл. Ұсынылған құжаттармен бірге іс макетті әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымға (уәкілетті ұйым филиалдары арқылы) тапсыру
№ 6 іс-қимыл. Шешімді журналда номер беру арқылы тіркеу
№ 9 іс-қимыл. әлеуметтік төлемдер алушының есеп шотына енгізу
5
№ 7 іс-қимыл. Әлеуметтік төлемдер алушының іс макеті мен шешімін уәкілетті ұйым бөлімшесіне жіберу
* Егерде уәкілетті ұйым бөлімінің қызметкерімен жіберілген қате табылған жағдайда, іс макеті қайта ресімделуге уәкілетті ұйым бөліміне қайтарылады.
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Балама үдеріс - әлеуметтік төлемдерді тағайындаудан бас тарту жағдай
Балама үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық маманы
Уәкілетті ұйым бөлімінің маманы
Әлеуметтік төлемді тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйым маманы
1. Өтінішті қабылдау және құжаттар жиынтығын тексеру, құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру
3. Өтінішті қабылдау және құжаттар жиынтығын тексеру, журналда тіркеу және құжаттарды қабылдау туралы белгісімен үзбелі талон беру
6. Құжаттарды тексеру және әлеуметтік төлемдерді тағайындаудан бас тарту туралы шешімді бекіту
2. Құжаттарды уәкілетті ұйым бөліміне жіберу

4. Формирование макетов дел получателя социальных выплат и оформление проекта решения о назначении социальных выплат.
7. Возвращение документов в подразделения уполномоченной организации с письмом о причинах отказа.
5. Передача документов в отдел назначения пенсий и пособий территориального департамента по контролю и социальной защите.
9. Возвращение документов заявителю с письмом территориального органа по контролю и социальной защите о причинах отказа в социальных выплатах.
8. Возвращение документов заявителю/ в соответствующий центр с письмом территориального департамента по контролю и социальной защите о причинах отказа в социальных выплатах.
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Назначение социальных
выплат на случаи социальных рисков:
утраты трудоспособности, потери
кормильца, потери работы, потери
дохода в связи с беременностью и
родами, с усыновлением (удочерением)
новорожденного ребенка (детей),
потери дохода в связи с уходом
за ребенком по достижению им
возраста одного года»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 6
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 декабря 2012 года № 468-ө-м
Приложение 6
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 апреля 2011 года № 127-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение пособий на рождение ребенка
и по уходу за ребенком» 1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В Регламенте используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган по назначению пособий – территориальные органы Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги;
3) получатель – граждане Республики Казахстан, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан и оралманы имеющие право на назначение пособия на рождение ребенка и (или) по уходу за ребенком (далее – получатели государственной услуги);
4) уполномоченная организация – организация, осуществляющая выплату специального государственного пособия (Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»);

4. Әлеуметтік төлемді алушының іс макетін құру және әлеуметтік төлемді тағайындау туралы шешім жобасын ресімдеу
7. Құжаттардың бас тарту себебі туралы хатымен уәкілетті ұйым бөлімшесіне қайтару
5. Әлеуметтік төлем тағайындау жөніндегі уәкілетті органның зейнетақы және жәрдемақыны тағайындау бөліміне құжаттарды тапсыру
9. Өтініш берушіге әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның әлеуметтік төлемдерді тағайындаудан бас тарту себебі туралы хатымен құжаттарды қайтару
8. Өтініш беруші мен тиісті орталыққа әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның әлеуметтік төлемдерді тағайындаудан бас тарту себебі туралы хатымен құжаттарды қайтару
«Әлеуметтік қатерлер: еңбек ету
қабілетінен айырылған;
асыраушысынан айырылған;
жұмысынан айырылған; жүктiлігіне
және босануына байланысты
табысынан айырылған, жаңа туған
баланы (балаларды) асырап алуына
байланысты табысынан айырылған,
бала бiр жасқа толғанға дейiн оның
күтіміне байланысты табысынан
айырылған жағдайларда әлеуметтік
төлемдер тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
3-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 468-ө-м бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2011 жылғы 13 сәуірдегі
№ 127-ө бұйрығына
6-қосымша
«Бала тууға және бала күтімі бойынша жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Бала тууға және бала күтімі бойынша жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – бұл мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
3) алушы - бала тууға және (немесе) бала күтімі бойынша жәрдемақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандар (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы);
4) уәкілетті ұйым – арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемін жүзеге асыратын ұйым (Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны);

5) подразделения уполномоченной организации – городские, районные подразделения уполномоченной организации;
6) филиал уполномоченной организации – областные, городов Астана и Алматы филиалы уполномоченной организации;
7) центр обслуживания населения (далее – центр) - республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
8) веб-портал «электронного правительства» (далее - портал) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
9) ЦБД – централизованная база данных уполномоченной организации;
10) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом по назначению пособий, адреса которых указаны в приложении 1 к Стандарту «Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком» (далее - Стандарт), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 393.
Прием заявлений и выдача оформленных документов осуществляются подразделениями уполномоченной организации и центром, адреса которых указаны в приложениях 12 к Стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года «О государственных пособиях семьям, имеющим детей»;
2) главы 2 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092;
3) Стандарта.
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в подразделении уполномоченной организаций или в центре:
уведомление о назначении пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком (далее - пособия) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе;
2) на портале:
получение информации о назначенном пособии на рождение ребенка и по уходу за ребенком либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного органа по назначению пособия на рождение ребенка и по уходу за ребенком.

5) уәкілетті ұйымның бөлімшелері – уәкілетті ұйымның қалалық, аудандық бөлімшелері;
6) уәкілетті ұйымның филиалы – уәкілетті ұйымның облыстық, Астана мен Алматы қалаларының филиалдары;
7) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – орталық) – «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру жөнінде жеке және (немесе) заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
8) «электронды үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) – электрондық мемлекеттік қызметтерге және нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа қолжетімділіктің бірыңғай терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе;
9) ОДҚ – уәкілетті ұйымның орталықтандырылған дерекқоры;
10) электрондық-цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиыны.
3. Мемлекеттік қызметті жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті орган көрсетеді, олардың мекенжайлары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 393 «Бала тууға және бала күтімі бойынша жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшада көрсетілген.
Өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беру уәкілетті ұйымның бөлімшесі және орталық арқылы асырылады, олардың мекенжайлары Стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы» 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағы;
2) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесінің 2-тарауы;
4) Стандарттың негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінде немесе орталықта:
бала тууға және (немесе) баланың күтімі бойынша жәрдемақылар (бұдан әрі – жәрдемақы) тағайындау туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап;
2) порталда:
тағайындалған бала тууға және (немесе) баланың күтімі бойынша жәрдемақылар туралы ақпарат алу не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.

2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется подразделениями уполномоченной организации и центром по месту жительства получателя государственной услуги, адреса и график работы, которых указаны в приложении 1 и 2 Стандарта.
График работы установлен в пункте 9 Стандарта.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: www.enbek.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz;
4) на стендах в подразделении уполномоченной организации, центра;
5) на портале - www.e.gov.kz.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону caII-центра: (1414) и по телефону caII-центра уполномоченной организации: (1411).
9. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
10. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются непредставление всех необходимых документов, определенных пунктом 11 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) специалист центра составляет в двух экземплярах реестр оформленных документов, в течение одного рабочего дня с момента обращения получателя государственной услуги (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) передает посредством курьерской службы один экземпляр реестра, с приложением принятых заявлений на назначение государственной услуги и документов, в подразделение уполномоченной организации. На обоих экземплярах реестра подразделение уполномоченной организации проставляет отметку о принятии документов с центра;
2) подразделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней со дня принятия заявления и документов от получателя государственной услуги и центра (посредством реестра), формирует макет дела на бумажном носителе и электронный макет дела получателя государственной услуги;
3) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней рассматривает поступившие электронное дело и проект решения, проверяет правильность расчета и оформления решения;
4) уполномоченный орган по назначению пособий в течение пяти рабочих дней рассматривает поступившие электронный макет дела с проектом решения и принимает решение о назначении (изменении, отказе в назначении) пособий.
Специалист уполномоченного органа по назначению пособий:
регистрирует решение в автоматическом режиме с присвоением номера в электронном журнале и направляет электронное дело с решением и электронным извещением в подразделение уполномоченной организации посредством электронной связи. В случае принятия решения об отказе в назначении государственной услуги уполномоченного органа по назначению пособий указывает в электронном решении и в электронном извещении основание отказа;

2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті, мекенжайы мен жұмыс кестесі Стандарттың 1-қосымшада және 2-қосымшада көрсетілген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның аудандық, қалалық бөлімшелері және орталық көрсетеді.
Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында белгіленген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйымның www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) орталықтың www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) уәкілетті ұйым бөлімшесіндегі, орталықтағы стенділерде;
5) e.gov.kz порталында орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты, сондай-ақ call-орталығының (1414) телефоны және уәкілетті ұйым бөлімшесі call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
10. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбау мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негізі болып табылады.
11. Мемлекеттік қызмет алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін сұрау алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) орталық маманы мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде (құжаттар қабылдаған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) екі дана ресімделген құжаттардың тізілімі толтырады, мемлекеттік қызмет тағайындау үшін қабылдаған өтініш және құжаттармен қоса хабарламаның бір данасын курьер қызметі арқылы уәкілетті ұйымдық бөлімшесіне жібереді. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі орталықтың тізілімнің екі данасына да құжаттарды қабылдағаны туралы белгі қояды;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесі мемлекеттік қызмет алушыдан және орталықтан (тізілім арқылы) өтініш пен құжаттарды қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушының қағаз жеткізгіштегі іс макетін және электрондық іс макетін қалыптастырады.
3) уәкiлеттi ұйымның филиалы келiп түскен электрондық iс макетi мен шешiмнiң жобасын екi жұмыс күнi iшiнде қарайды, есептiң және шешiмнiң дұрыс ресiмделуiн тексередi;
4) жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн бес жұмыс күнi iшiнде қарайды және жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешiм қабылдайды.
Жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның маманы:
шешiмдi электрондық журналда нөмiр бере отырып, автоматты режимде тiркейдi және электрондық iс макетiн шешiммен және электрондық хабарламамен қоса уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiне электрондық байланыс арқылы жiбередi. Жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылданған жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган шешiмде және электрондық хабарламада бас тарту негiздемесiн көрсетедi;

в течение одного рабочего дня с момента принятия решения о назначении (об отказе в назначении) пособии передает уведомление о назначении (об отказе в назначении) государственной услуги по форме согласно приложениям 1, 2 к настоящему Регламенту, в подразделение уполномоченной организации и в центр для извещения ими получателя государственной услуги. В случае отказа к уведомлению об отказе в назначении государственной услуги прикладывается письмо уполномоченного органа по назначению пособий о причинах отказа;
в случае возникновения сомнений в представленных сканированных документах уполномоченный орган по назначению пособий запрашивает из подразделения уполномоченной организации макет дела на бумажном носителе для сверки с электронным макетом дела;
в случае представления не всех необходимых для принятия решения о назначении государственной услуги документов, либо некачественного или неполного пакета документов, электронный макет дела возвращается уполномоченным органом по назначению пособий на дооформление в подразделение уполномоченной организации для дополнения макета дела недостающими документами в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела в подразделение.
В соответствующей графе электронного извещения указывается конкретная причина возврата.
Если в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела в подразделение уполномоченной организации документы не дооформлены, уполномоченный орган по назначению пособий выносит электронное решение о назначении государственной услуги по имеющимся документам или об отказе в назначении;
5) подразделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней с момента поступления уведомления о назначении (об отказе в назначении) государственной услуги от уполномоченного органа по назначению пособий и электронного макета дела с решением уполномоченного органа по назначению пособий о назначении пособий:
распечатывает электронное решение, подшивает в дело и производит соответствующие записи в ЦБД;
распечатывает уведомление о назначении (об отказе в назначении) государственной услуги, извещение в двух экземплярах на которых проставляет отметку о принятии документов с подразделения уполномоченной организации, по форме согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
посредством курьерской службы центра передает в центр извещение с приложением уведомления о назначении (об отказе в назначении), и мотивированного ответа уполномоченного органа по назначению пособий об отказе в предоставлении государственной услуги;
в течение двух рабочих дней со дня поступления электронного макета дела на доработку передает в центр посредством курьерской службы центра извещение, в котором указана конкретная причина возврата.
В случае отказа в назначении государственной услуги подразделение уполномоченной организации или центр возвращает представленные документы получателю государственной услуги с письмом уполномоченного органа по назначению пособий о причинах отказа;

жәрдемақы тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту) шешім қабылданған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде осы Регламентке 1,  2-қосымшалардағы нысандарға сәйкес мемлекеттік қызметтің тағайындалғаны туралы хабарламаны мемлекеттік қызмет алушыны хабардар ету үшін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне және орталыққа жібереді. Мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тартқан жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның бас тарту себептерi туралы хаты қоса беріледі;
сканермен көшiрiлген электрондық iс макетiнiң берiлген құжаттарында күмән туындаған жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган электрондық iс макетiмен салыстыру үшiн уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiнен iстiң макетiн сұратады;
егер мемлекеттік қызметті тағайындау туралы шешім шығару үшін қажетті құжаттар ұсынылмаған немесе іс макеті толық емес және сапасыз болған жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган электрондық iс макетiн уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесiне, келiп түскен күннен бастап отыз жұмыс күнi iшiнде электрондық iс макетiн жетіспейтін құжаттармен қайта ресiмдеу үшін қайтарады.
Электрондық хабарламаның тиiстi бағанында қайтарудың нақты себебi көрсетiледi.
Уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесiне электрондық iс макетi келiп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар қайта ресімделмеген жағдайда, жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган бар құжаттар негізінде электронды шешім немесе жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылдайды.
5) уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесi жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органнан мемлекеттік қызметті тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) хабарлама және электрондық іс макеті мен тағайындау туралы шешім келiп түскен күннен бастап екі жұмыс күнi iшiнде:
электрондық шешімді басып шығарып, өтiнiш иесiнiң iс макетiне қосып тiгедi және ОДҚ тиісті мәліметті енгізеді;
мемлекеттік қызметті тағайындау (тағайындаудан бас тарту туралы) туралы хабарламаны басып шығарып, осы Регламенттің 3-қосымшасындағы нысанға сәйкес екі дана хабарламаға уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiнің құжаттарды қабылдағаны туралы белгі қояды;
мемлекеттік қызметті тағайындау (тағайындаудан бас тарту туралы) туралы хабарламаны және жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесiн курьерлік қызмет арқылы орталыққа жібереді;
электрондық іс макетін түзетуге келiп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тиiстi бағанында қайтарудың нақты себебi көрсетілген хабарламаны курьерлік қызмет арқылы орталыққа жібереді.
Мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылданған жағдайда уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесi немесе орталық мемлекеттік қызмет алушыға ұсынылған құжаттары мен жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның бас тарту себебі көрсетілген хатымен қоса қайтарады;

6) центр в течение одного рабочего дня выдает получателю государственной услуги (день приема документов от подразделения уполномоченной организации не входит в срок оказания государственной услуги):
уведомление о назначении (об отказе в назначении) либо мотивированный ответ уполномоченного органа по назначению пособий об отказе в предоставлении государственной услуги;
уведомляет получателя государственной услуги о необходимости представления в течение двадцати пяти рабочих дней дополнительных документов, указанных в извещении.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в подразделении уполномоченной организации осуществляется посредством «окон» по адресам, указанным в приложении 1 Стандарта.
Получателю государственной услуги выдается отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов.
Прием документов в центре осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания, по адресам, указанным в приложении 2 Стандарта.
После сдачи документов в центр, получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера, даты и времени приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего запрос на оформление документов.
13. Специалист уполномоченной организации и центра проверяет полноту пакета документов и соответствие копий документов оригиналам, обеспечивает качество принимаемых документов у получателя государственной услуги для назначения пособий.
14. Центр посредством курьерской службы передает реестр, с приложением к нему принятых заявлений и документов от получателя государственной услуги в подразделение уполномоченной организации в рабочие дни до 14.00 часов (времени г. Астаны).
15. Специалист центра, получив уведомление, извещение о назначении пособий (изменении, отказе в назначении) извещает получателя государственной услуги. В случае отказа в назначении пособий возвращает представленные документы получателю государственной услуги с письмом уполномоченного органа по назначению пособий о причинах отказа.
16. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
17. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);

6) орталық бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушыға (уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесiнен құжаттардың келіп түскен күні мемлекеттік қызмет көрсету уақытына кірмейді):
мемлекеттік қызметті тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) хабарламаны немесе жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесiн береді;
мемлекеттік қызмет алушыға жиырма бес жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген қосымша құжаттарды ұсыну мен толықтыру туралы қажеттілігін хабардар етеді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
12. Уәкілетті ұйымның бөлімшесінде құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады. Олардың мекенжайлары Стандарттың  1-қосымшасында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет алушыға құжаттарды қабылдау туралы белгіленген өтінішіне үзбелі талон беріледі.
Орталықта «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады. Олардың мекенжайлары Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
Орталықта құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызмет алушыға мыналарды көрсете отырып, сәйкесінше құжаттарды қабылдағаны жөнінде қолхат беріледі:
өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні, уақыты;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні;
құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты.
13. Уәкілетті ұйымның және орталықтың маманы құжаттар пакетінің толық болуын және құжаттар көшірмесінің түпнұсқасымен сәйкестігін тексереді, мемлекеттік қызмет алушыдан жәрдемақы тағайындау үшін қабылдайтын құжаттардың сапасын қамтамасыз етеді.
14. Орталық курьерлік қызмет арқылы уәкілетті ұйымдардың бөлімшесіне мемлекеттік қызмет алушыдан қабылдаған өтініштер мен берілген құжаттармен қоса тізілім жұмыс күндері сағат 14.00–ге дейін (Астана қ. уақыты) жолдайды.
15. Орталық маманы жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама алғаннан кейін мемлекеттік қызмет алушыны хабардар етеді. Жәрдемақы тағайындаудан бас тартылған жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға ұсынылған құжаттарды жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның бас тарту себебі көрсетілген хатымен қоса қайтарады.
16. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
17. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастылық (ақпараттарды рұқсатсыз өзгертуден қорғау);

3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) специалист центра;
2) специалист подразделения уполномоченной организации;
3) руководитель подразделения уполномоченной организации;
4) специалист филиала уполномоченной организации;
5) руководитель филиала уполномоченной организации;
6) специалист уполномоченного органа по назначению пособий;
7) начальник управления (отдела) уполномоченного органа по назначению пособий;
8) руководитель уполномоченного органа по назначению пособий.
19. Текстовое и табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
20. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособий на
рождение ребенка и по
уходу за ребенком»
Уведомление № ________
о назначении пособий на рождение и по уходу
от «_____» _______________ 20 ____ года
Гражданин (ка) ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
Дата рождения «____» ________________ 19 _____ года
Дата обращения «___» ________________ 20 _____ года
___________________________________________________________________
Решение о назначении № _____ от «___» ______________ 20 ___ года
Назначенная сумма пособия на рождение: _______________
(_______________________) тенге
(сумма цифрами и прописью)
Назначенная сумма пособия по уходу: _________ (_______________) тенге
(сумма цифрами и прописью)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица:
_________________________________________________________________
(должность и ФИО директора уполномоченного органа по назначению)
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособий на
рождение ребенка и по
уходу за ребенком»
Уведомление № _______
об отказе в назначении пособий на рождение и по уходу
от «______» ____________ 20 ____ года
Гражданин(ка)_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя )
Дата рождения «____» _________________ 19 ____ года
Дата обращения «____» ________________ 20 ____ года
__________________________________________________________________
Отказано в назначении пособий на рождение и по уходу
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(указание причины)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица:
________________________________________________________________
(должность и ФИО директора уполномоченного органа по назначению)
Приложение 3
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособий на
рождение ребенка и по
уходу за ребенком»
Извещение о результате оказания государственной услуги
(по извещению № ___ принятого от центра)
по ______________ подразделению ________________ области
№ ____ от «___» _______ 20__ года
п/п
номер дела
Фамилия,
имя,
отчество получателя государст-
венной услуги
Дата рождения получателя госу-
дарст-
венной услуги
Вид госу-
дарст-
венной услуги
Результат рассмотрения уполномоченным органом по назначению пособии
Номер и дата решения о назначении
Дата возврата на доработку
Причина возврата на дооформление
Дата принятия решения об отказе в назначении
Причина принятого решения об отказе в назначении
Всего прилагается документов _________
(цифрами и
прописью)
Сдал: ФИО ответственного лица
подразделения уполномоченной организации
________________________ подпись
Дата ____ _____________ 20 _____г.
Принял: ФИО ответственного лица
центра
_____________________ подпись
Дата ____ ___________ 20 ____ г.
Приложение 4
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособий на
рождение ребенка и по
уходу за ребенком»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
Специалист центра
Специалист подразделения
уполномоченной организации
Руководитель подразделения уполномоченной организации
Специалист филиала
уполномоченной организации
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их описание
Принимает заявление с
приложением
необходимых
документов, проверяет полноту пакета и качество принимаемых у получателя государственной услуги для назначения пособий документов, регистрирует в журнале
и выдает отрывной
талон получателю государственной услуги с
отметкой о принятии
документов.
Принимает заявление от получателя государственной услуги или от центра (посредством реестра) с
приложением
необходимых
документов,
регистрирует в журнале
и выдает отрывной талон получателю государственной услуги с отметкой о принятии документов. Принимает от центра один экземпляр реестра о принятии документов с отметкой о принятии документов. Для формирования электронного макета дела, сканирует
макет дела, проверяет качество сканированных
документов и их
соответствие макету дела на бумажном носителе, формирует проект решения, производит расчет размера пособия и удостоверяет
электронной
цифровой подписью
Сверяет
соответствие
электронного
макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных
документов,
правильность
расчета размера
пособия, оформления
электронного
проекта решения и удостоверяет его электронной
цифровой подписью
Рассматривает
поступивший
электронный макет
дела и электронный
проект решения,
проверяет
правильность
расчета и
оформления
электронного
проекта решения,
после чего
направляет вместе
с электронным
извещением
руководителю
филиала уполномоченной организации,
при этом
удостоверяет электронный
проект решения
электронной
цифровой подписью
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Передает в подразделение уполномоченной организации один экземпляр реестра о принятии документов, с приложением принятых документов в подразделение уполномоченной организации.
Бумажный макет дела и электронный макет дела получателя государственной услуги с
электронным проектом
решения; направление
электронного макета
дела начальнику
подразделения уполномоченной организации
Удостоверенный
электронной
цифровой подписью
электронный макет
дела;
передача его в
филиал уполномоченной организации
Удостоверенный
электронной
цифровой подписью
электронный проект
решения и передача
для подписи
руководителю
филиала уполномоченной организации
Сроки
исполнения
20 минут
2 часа
30 минут
30 минут
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
5
6
7
8
Наименование
СФЕ
Руководитель
филиала
уполномоченной организации
Специалист
уполномоченного органа по назначению пособии
Начальник
управления
(отдела)
уполномоченного органа по назначению пособии
Руководитель
уполномоченного органа по назначению пособии
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Удостоверяет проект
решения
электронной
цифровой
подписью
Рассматривает
поступившие
электронный
макет дела с
проектом
решения и
принимает
решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
пособия
Рассматривает
поступившие
электронный
макет дела с
проектом
решения и проверяет правильность
принимает
решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
пособия
Удостоверяет
электронной
цифровой
подписью
решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
пособия
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Удостоверенный
электронной
цифровой
подписью
электронный
проект
решения и
направление
в
уполномоченный орган по назначению пособия
Решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
пособия с
указанием
причины отказа, удостоверенное
электронной
цифровой
подписью;
передача его на
подпись
начальнику
управления
(отдела)
уполномоченного органа по назначению пособия
Решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
пособия с указанием
причины отказа, удостоверенное
электронной
цифровой
подписью;
передача его
на подпись
руководителю
уполномоченного органа по назначению пособия
Решение о
назначении
(изменении,
отказе в назначении)
пособия,
удостоверенное
электронной
цифровой подписью
Сроки
исполнения
15 минут
30 минут
30 минут
15 минут
Номер
следующего
действия
6
7
8
9
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
9
10
11
Наименование
СФЕ
Специалист уполномоченного органа по назначению пособии
Специалист подразделения уполномоченной организации
Специалист центра
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их описание
Регистрирует решение о
назначении (изменении,
отказе в назначении) в
автоматическом режиме с присвоением номера в электронном журнале и
направляет электронный
макет дела с решением и
электронным извещением в
подразделение уполномоченной организации посредством электронной
связи. В случае принятия решения об отказе в назначении пособия в связи с отсутствием у получателя государственной услуги права на
пособие, уполномоченный орган по назначению пособии указывает в
электронном решении основание отказа. Электронный макет дела с электронным извещением и письмом уполномоченного органа по назначению пособии о причинах отказа
посредством электронной связи возвращается в
подразделение уполномоченной организации.
В случае принятия уполномоченным органом по назначению пособии решения о назначении (изменении)
выплаты получив электронный макет дела с электронным
решением о
назначении
(изменении)
пособия распечатывает решение и подшивает его
в бумажный макет дела
получателя государственной услуги. Вводит данные
получателя государственной услуги в ЦБД. Выдает получателю государственной услуги и центру уведомление о назначении (отказе в назначении)
пособия подписанного ЭЦП руководителя уполномоченного органа по назначению пособии либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
В случае
принятия
уполномоченным органом по назначению пособии
решения об
отказе в
назначении
выплаты извещает
получателя государственной услуги и центр об отказе в
назначении
пособия и возвращает
представленные
документы
получателю государственной услуги и центру с письмом
уполномоченного органа по назначению пособии о причинах отказа.
Выдает
уведомление о назначении (отказе в назначении)
пособия, подписанного ЭЦП руководителя уполномоченного органа по назначению пособии либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги. В случае отказа в назначении
возвращает представленные
документы получателю государственной услуги с письмом уполномоченного органа по назначению пособии о причинах отказа.
Форма завершения
(данные,
документ, организационно- распоряди-
тельное
решение)
Решение, зарегистрированное в электронном журнале, и
направление его в
подразделение уполномоченной организации
Решение на
бумажном
носителе,
подшитое в макет
дела получателя государственной услуги
Решение
уполномоченного органа по назначению пособии об отказе в
назначении
выплаты и письмо
уполномоченного органа по назначению пособии о причинах отказа
Уведомление
о назначении, изменении,
отказе в назначении (с приложением письма уполномоченного органа по назначению пособии о причинах отказа)
В случае обращения получателя государственной услуги через центр – направляет в центр уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Сроки
исполнения
30 минут
30 минут
20 минут
Номер следующего
действия
10
В случае обращения получателя государственной услуги через центр - 11
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс

3) қол жетімділік (ақпараттар мен ресурстарды рұқсатсыз ұстаудан қорғау).
18. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады:
1) орталық маманы;
2) уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы;
3) уәкілетті ұйым бөлімшесінің бастығы;
4) уәкілетті ұйым филиалының маманы;
5) уәкілетті ұйым филиалының басшысы;
6) жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның маманы;
7) жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның басқармасының бастығы;
8)жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның басшысы;
19. Әрбір КФБ әкімшілік іс-әрекеттердің жүйелілігі мен өзара іс-әрекеттерінің (рәсімдер) осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген мәтіндік кестелік сипаттамасы.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламентке 5-қосымшада көрсетілген.
«Бала тууға және бала күтімі
бойынша жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Бала тууға және бала күтімі бойынша жәрдемақыны
тағайындау туралы
хабарлама № ________
20____ жылғы «_____» _______________
Азамат ______________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
Туған күні 19_____ жылғы «___» ______________________________________
Өтініш берген күні 20_____ жылғы «___» ______________________________
_____________________________________________________________________
Тағайындау туралы шешім 20___ жылғы «____» ___________ № ____________
Бала тууға тағайындалған
жәрдемақы сомасы: (___________________________________________) теңге
(жазбаша және сандық сомасы)
Бала күтіміне тағайындалған
жәрдемақы сомасы: (___________________________________________) теңге
(жазбаша және сандық сомасы)
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған:
_____________________________________________________________________
(тағайындау жөніндегі уәкілетті орган директорының Т.А.Ә. мен қызметі)
«Бала тууға және бала күтімі
бойынша жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Бала тууға және бала күтімі бойынша жәрдемақыны
тағайындаудан бас тарту туралы
хабарлама № ________
20____ жылғы «_____» _______________
Азамат ______________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
Туған күні 19_____ жылғы «____» _____________________________________
Өтініш берген күні 20_____ жылғы «___» ______________________________
_____________________________________________________________________
Бала тууға және бала күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындаудан бас тартылды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(себебін көрсету)
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған:
_____________________________________________________________________
(тағайындау жөніндегі уәкілетті орган директорының Т.А.Ә. мен қызметі)
«Бала тууға және бала күтімі
бойынша жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлама
(орталықтан қабылданған № ___ хабарлама бойынша)
__________ облысы ____________ бөлімшесі бойынша
20__ жылғы «___» _______ № ____
р/с
Іс нөмірі
Мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты
Мемлекеттік қызмет алушының туған күні
Мемлекеттік қызмет түрі
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның қарау нәтижесі
Тағайындау туралы шешімнің нөмірі мен уақыт күні
Түзеуге қайтарылған күні
Қайта рәсімдеуге қайтару себебі
Тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған күні
Тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдау себебі
Барлық ұсынылған құжаттар _______________________
(сандармен және жазбаша)
Өткізді: уәкілетті ұйым бөлімшесі жауапты      Қабылдады: орталық
тұлғасының Т.А.Ә                               жауапты тұлғасының
Т.А.Ә
_______________ қолы                           _______________ қолы
Күні 20__ жылғы __________               Күні 20___ жылғы ___________
«Бала тууға және бала күтімі
бойынша жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаты
Негізгі іс-әрекет процесі (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Орталық маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің басшысы
Уәкілетті ұйым филиалының маманы
Іс-әрекеттің (операцияның) атауы және олардың сипаты
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, мемлекеттік қызмет алушыдан қабылдаған құжаттың сапасын және толықтығын тексереді, журналға тіркейді және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар үзбелі талон береді.
Мемлекеттік қызмет алушыдан және орталықтан (тізілім арқылы) қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдап, журналға тіркейді және алушыға құжаттарды қабылдау туралы белгіленген үзбелі талон береді. Ресімделген құжаттардың тізілімнің бір данасын орталықтан қабылдайды. Электрондық iс макетiн қалыптастыру үшiн iс макетiн сканермен көшiредi, сканермен көшiрiлген құжаттардың сапасын және олардың қағаз жеткiзгiштегi макетке сәйкестiгiн тексередi, жәрдемақы тағайындау туралы шешімнің жобасын қалыптастырады және оларды электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Электрондық iс макетiнiң қағаз жеткiзгiштегi макетiне сәйкестiгiн, сканермен көшiрiлген құжаттардың сапасын, жәрдемақы мөлшерiн есептеудiң, шешiм жобасының ресiмделуi дұрыстығын тексередi және оны электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Келiп түскен электрондық iс макетi мен шешiмнiң жобасын қарайды, есептiң және шешiмнiң дұрыс ресiмделуiн тексередi, осыдан кейiн оны электрондық хабарламамен бiрге уәкiлеттi ұйым филиалының басшысына жiбередi, сонымен қатар шешiмнiң жобасын электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық – басшылық ету шешім)
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне қабылданған құжаттармен қоса бір дана тізілімді жібереді.
Электрондық шешімнің жобасымен мемлекеттік қызметті алушының қағаз жеткізгіштегі іс макеті және электрондық іс макеті; электрондық іс макетін уәкілетті ұйым бөлімшесінің басшысына жіберу.
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық іс макеті; оны уәкiлеттi ұйым филиалына жіберу.
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық шешім жобасы және уәкiлеттi ұйым филиалының басшысына қол қою үшін жіберу.
Орындау мерзімі
20 минут
2 сағат
30 минут
30 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
1-кестенің жалғасы
Негізгі іс-әрекет процесі (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi ұйым филиалының басшысы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның маманы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басқармасының (бөлімшесінің) бастығы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысы
Іс-әрекеттің (операцияның) атауы және һ
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен шешім жобасын куәландырады.
Жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөніндегі шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн қарастырады
Шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн қарастырады және жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөнінде шешім қабылдайды
Жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөніндегі шешім электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылады
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық – басшылық ету шешім)
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық шешім жобасын жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жібереді
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту), бас тарту себебін көрсете отырып, шешiмді уәкілетті органның басқарма бастығына қол қоюға беру
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту), бас тарту себебін көрсете отырып, шешiмді уәкілетті органның басшысына қол қоюға беру
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөніндегі шешiм
Орындау мерзімі
15 минут
30 минут
30 минут
15 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
1-кестеге қосымша
Негізгі іс-әрекет процесі (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
9
10
11
ҚФБ атауы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы
Орталық маманы
Іс-әрекеттің (операцияның) атауы және олардың сипаты
Шешiмдi электрондық журналда нөмiр бере отырып, автоматты режимде тiркейдi және электрондық iс макетiнің шешiмі мен электрондық хабарламаны қоса уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiне электрондық байланыс арқылы жiбередi. Егер мемлекеттік қызмет алушының жәрдемақы алуға құқығы жоқ болғанда жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган электронды шешімге бас тартқан себебін көрсетеді.
Электрондық iс макеті мен электрондық хабарлама және жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хаты электрондық байланыс арқылы уәкiлеттi ұйымның бөлімшесіне қайтарады.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган жәрдемақы тағайындау (өзгерту) жөнінде шешім қабылдаған кезде, тағайындау (өзгерту) жөнінде электрондық шешiммен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн қабылдап, электрондық шешімді қағаз жеткiзгiшке басып шығарып, өтiнiш иесiнiң iс макетiне қосып тiгедi. ОДҚ мемлекеттік қызмет алушының мәліметтерін енгізеді.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға және орталыққа береді.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылдаған жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға және орталыққа ұсынылған құжаттары мен жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хатымен қоса қайтарады.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны не не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
Мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылданған жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хатымен қоса құжаттарын қайтарады.
Аяқтау нысаны (мәліметтер  құжат, ұйымдық – басшылық ету шешімі)
Электронды журналда тіркелген шешім және оны уәкілетті ұйым бөлімшесіне жолдау
Мемлекеттік қызмет алушының іс макетіне тігілген қағаз жеткізгіштегі шешім
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органының жәрдемақы тағайындаудан бас тарту жөніндегі шешім және бас тарту себебі туралы хаты
Жәрдемақы тағайындау не тағайындаудан бас тарту (жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органының бас тарту себебі туралы хатымен) туралы хабарлама
Мемлекеттік қызмет алушы орталық арқылы өтініш берген жағдайда – жәрдемақы тағайындау туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауапты орталыққа жібереді.
Орындау мерзімі
30 минут
30 минут
20 минут
Келесі әрекеттің нөмірі
10
Мемлекеттік қызмет алушының орталық арқылы өтініш беруі - 11
2-кесте. Қолдану нұсқасы. Негізгі процесс

Группа 1-1 СФЕ
центр
Группа 1 СФЕ
подразделение уполномоченной организации
Группа 2 СФЕ
филиал уполномоченной организации
Группа 3 СФЕ
уполномоченный орган по назначению пособии
Действие № 1
Прием документов, выдача отрывного талона, регистрация заявления.
Действие № 1
Прием документов, выдача отрывного талона, прием реестра о принятии документов от центра, регистрация заявления, формирование бумажного и электронного макета дела с проектом решения и расчетами размера пособия, направление электронного
макета дела с электронным проектом решения, удостоверенного электронной цифровой подписью в филиал уполномоченной организации
Действие № 2
Проверка правильности оформления документов и соответствия электронного макета дела макету дела
на бумажном носителе, направление электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверенного электронной цифровой подписью в уполномоченный орган по назначению пособия
Действие № 3
Принятие решения о назначении (изменении, отказе в назначении) пособий
Действие № 4-1
Выдача уведомления о назначении пособия либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие № 4
Выдача уведомления о назначении пособия либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении
государственной услуги.
Приложение 5
к Регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособий на
рождение ребенка и по
уходу за ребенком»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 7
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 декабря 2012 года № 468-ө-м
Приложение 7
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 апреля 2011 года № 127-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение специального государственного пособия» 1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Назначение специального государственного пособия» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В Регламенте используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган по назначению специального государственного пособия – территориальные органы Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги;
3) получатель – граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан, имеющие право на пособие в соответствии с Законом Республики Казахстан «О специальном государственном пособии в Республике Казахстан» (далее – получатель государственной услуги);

орталық (ХҚКО) ҚФБ 1-1 тобы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің 2 ҚФБ тобы
Уәкілетті ұйым филиалының 3 ҚФБ тобы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның 4 ҚФБ тобы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, өтініштерді тіркеу
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, орталықтан ресімделген құжаттардың тізілімін қабылдау, өтінішті тіркеу, қағаз жеткiзгiштегi және электрондық іс макетін және жәрдемақы мөлшерiнің есебімен шешiм жобасын рәсімдеу, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық iс макетi мен электрондық шешім жобасын уәкiлеттi ұйым филиалына жолдау
№ 2 іс-әрекет
Электрондық iс макетiнiң қағаз жеткiзгiштегi макетiне сәйкестігін және құжаттардың дұрыс рәсімделуін тексеру, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық iс макетi мен электрондық шешім жобасын жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жолдау
№ 3 іс-әрекет
Жәрдемақы тағайындау жөнінде шешім қабылдау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту)
№ 4-1 іс-әрекет Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе жәрдемақы тағайындау жөніндегі дәлелді жауабы туралы хабарлама беру
№ 4-1 іс-әрекет Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе жәрдемақы тағайындау жөніндегі дәлелді жауабы туралы хабарлама беру
«Бала тууға және бала күтімі
бойынша жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
5-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 468-ө-м бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2011 жылғы 13 сәуірдегі
№ 127-ө бұйрығына
7-қосымша
«Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арнаулы жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – бұл мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
3) алушы - «Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жәрдемақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы);

4) уполномоченная организация – организация, осуществляющая выплату специального государственного пособия (Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»);
5) подразделения уполномоченной организации – городские, районные подразделения уполномоченной организации;
6) филиал уполномоченной организации – областные, городов Астана и Алматы филиалы уполномоченной организации;
7) центр обслуживания населения (далее – центр) - республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
8) веб-портал «электронного правительства» (далее - портал) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
9) ЦБД – централизованная база данных уполномоченной организации;
10) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом по назначению специального государственного пособия, адреса которых указаны в приложении 1 к Стандарту «Назначение специального государственного пособия» (далее - Стандарт), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 393.
Прием заявлений и выдача оформленных документов осуществляются подразделения уполномоченной организации и центром, адреса которых указаны в приложениях 12 к Стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) пунктов 12 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года «О специальном государственном пособии в Республике Казахстан»;
2) главы 2 Правил назначения и выплаты специального государственного пособия, утвержденных Постановлением Правительства от 31 января 2001 года № 161;
3) Стандарта.
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в подразделении уполномоченной организации или в центре:
уведомление о назначении специального государственного пособия (далее – пособие) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе;
2) на портале:
получение информации о назначении специального государственного пособия либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.

4) уәкілетті ұйым – арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемін жүзеге асыратын ұйым (Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны);
5) уәкілетті ұйымның бөлімшелері – уәкілетті ұйымның қалалық, аудандық бөлімшелері;
6) уәкілетті ұйымның филиалы – уәкілетті ұйымның облыстық, Астана мен Алматы қалаларының филиалдары;
7) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – орталық) – «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру жөнінде жеке және (немесе) заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
8) «электронды үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) – электрондық мемлекеттік қызметтерге және нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа қолжетімділіктің бірыңғай терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе;
9) ОДҚ – уәкілетті ұйымның орталықтандырылған дерекқоры;
10) электрондық-цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиыны.
3. Мемлекеттік қызметті арнаулы жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті орган көрсетеді, олардың мекенжайлары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 393 «Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау» мемлекеттік қызмет Стандартына (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшада көрсетілген.
Өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беру уәкілетті ұйымның бөлімшесі және орталық арқылы асырылады, олардың мекенжайлары Стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы» 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 12-тармағының;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметтің 2001 жылғы 31 қаңтардағы № 161 қаулысымен бекітілген Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау және төлеу ережесінің 2-тарауының;
3) Стандарттың негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті ұйым бөлімшесінде немесе орталықта: арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап.

2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется подразделениями уполномоченной организации или центром по месту жительства получателя государственной услуги, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 12 Стандарта.
График работы установлен в пункте 9 Стандарта.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: www.enbek.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на интернет–ресурсе центра: www.con.gov.kz;
4) на стендах в подразделении уполномоченной организации, центра;
5) на портале - www.e.gov.kz.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону caII-центра: (1414) и по телефону caII-центра уполномоченной организации: (1411)
9. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
10. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются непредставление всех необходимых документов, определенных пунктом 11 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) специалист центра составляет в двух экземплярах реестр оформленных документов, в течение одного рабочего дня с момента обращения получателя государственной услуги (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) передает посредством курьерской службы один экземпляр реестра, с приложением принятых заявлений на назначение государственной услуги и документов, в подразделение уполномоченной организации. На обоих экземплярах извещения подразделение уполномоченной организации проставляет отметку о принятии документов с центра;
2) подразделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней со дня принятия заявления и документов от получателя государственной услуги и центра (посредством реестра), формирует макет дела на бумажном носителе и электронный макет дела получателя государственной услуги;
3) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней рассматривает поступившие электронный макет дела и проект решения, проверяет правильность расчета и оформления решения;
4) уполномоченный орган по назначению пособий в течение пяти рабочих дней рассматривает поступившие электронное дело с проектом решения и принимает решение о назначении (изменении, отказе в назначении) пособий.
Специалист уполномоченного органа по назначению пособий:
регистрирует решение в автоматическом режиме с присвоением номера в электронном журнале и направляет электронное дело с решением и электронным извещением в подразделение уполномоченной организации посредством электронной связи. В случае принятия решения об отказе в назначении государственной услуги уполномоченного органа по назначению пособий указывает в электронном решении и в электронном извещении основание отказа;
в течение одного рабочего дня с момента принятия решения о назначении (об отказе в назначении) пособии передает уведомление о назначении (об отказе в назначении) государственной услуги по форме согласно приложениям 1, 2 к настоящему Регламенту, в подразделение уполномоченной организации и в центр для извещения ими получателя государственной услуги. В случае отказа к уведомлению об отказе в назначении государственной услуги прикладывается письмо уполномоченного органа по назначению пособий о причинах отказа;
в случае возникновения сомнений в представленных сканированных документах уполномоченный орган по назначению пособий запрашивает из подразделения уполномоченной организации макет дела на бумажном носителе для сверки с электронным макетом дела;
в случае представления не всех необходимых для принятия решения о назначении государственной услуги документов, либо некачественного или неполного пакета документов, электронный макет дела возвращается уполномоченным органом по назначению пособий на дооформление в подразделение уполномоченной организации для дополнения макета дела недостающими документами в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела в подразделение.
В соответствующей графе электронного извещения указывается конкретная причина возврата.
Если в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела в подразделение уполномоченной организации документы не дооформлены, уполномоченный орган по назначению пособий выносит электронное решение о назначении государственной услуги по имеющимся документам или об отказе в назначении;

2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті, мекенжайы мен жұмыс кестесі Стандарттың 12-қосымшаларда көрсетілген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның аудандық, қалалық бөлімшелері және орталық көрсетеді.
Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында белгіленген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйымның www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) орталықтың www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) уәкілетті ұйым бөлімшесіндегі, орталықтағы стенділерде;
5) e.gov.kz порталында орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты сондай-ақ call-орталығының (1414) телефоны және уәкілетті ұйым бөлімшесі call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
10. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбау мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негізі болып табылады.
11. Мемлекеттік қызмет алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін сұрау алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) орталық маманы мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде (құжаттар қабылдаған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) екі дана ресімделген құжаттардың тізілімі толтырады, мемлекеттік қызмет тағайындау үшін қабылданған өтініш және құжаттармен қоса тізілімін бір данасын курьер қызметі арқылы уәкілетті ұйым бөлімшесіне жібереді. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі орталықтың тізілімнің екі данасына да құжаттарды қабылдағаны туралы белгі қояды;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесі мемлекеттік қызмет алушыдан және орталықтан (тізілім арқылы) өтініш пен құжаттарды қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушының қағаз жеткізгіштегі іс макетін және электрондық іс макетін қалыптастырады.
3) уәкiлеттi ұйымның филиалы келiп түскен электрондық iс макетi мен шешiмнiң жобасын екi жұмыс күнi iшiнде қарайды, есептiң және шешiмнiң дұрыс ресiмделуiн тексередi;
4) жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн бес жұмыс күнi iшiнде қарайды және жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешiм қабылдайды.
Жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның маманы:
шешiмдi электрондық журналда нөмiр бере отырып, автоматты режимде тiркейдi және электрондық iс макетiн шешiммен және электрондық хабарламамен қоса уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiне электрондық байланыс арқылы жiбередi. Жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылданған жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган шешiмде және электрондық хабарламада бас тарту негiздемесiн көрсетедi;
жәрдемақы тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту) шешім қабылданған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде осы Регламентке 12-қосымшалардағы нысандарға сәйкес мемлекеттік қызметтің тағайындалғаны туралы хабарламаны мемлекеттік қызмет алушыны хабардар ету үшін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне және орталыққа жібереді. Мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тартқан жағдайда бас тарту хабарламасына жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның бас тарту себептерi туралы хаты қоса беріледі;
сканермен көшiрiлген электрондық iс макетiнiң берiлген құжаттарында күмән туындаған жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган электрондық iс макетiмен салыстыру үшiн уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiнен iстiң макетiн сұратады;
егер мемлекеттік қызметті тағайындау туралы шешім шығару үшін қажетті құжаттар ұсынылмаған не іс макеті толық емес және сапасыз болған жағдайда жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган электрондық iс макетiн уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесiне, келiп түскен күннен бастап отыз жұмыс күнi iшiнде электрондық iс макетiн жетіспейтін құжаттармен қайта ресiмдеу үшін қайтарады.
Электрондық хабарламаның тиiстi бағанында қайтарудың нақты себебi көрсетiледi.
Уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесiне электрондық iс макетi келiп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар қайта ресімделмеген жағдайда, жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган бар құжаттар негізінде электронды шешім немесе жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылдайды.

Группа 1-1 СФЕ
центр (ЦОН)
Группа 1 СФЕ
подразделение уполномоченной организации
Группа 2 СФЕ
филиал уполномоченной организации
Группа 3 СФЕ
уполномоченный орган по назначению пособии
Действие № 1
Прием документов, выдача
отрывного талона,
регистрация заявления.
Действие № 1
Прием документов, выдача отрывного талона, прием реестра оформленных документов от центра, регистрация заявления, формирование бумажного и электронного макета дела с проектом решения и расчетами размера пособия, направление электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверенного электронной цифровой подписью в филиал уполномоченной организации
Действие № 2
Проверка правильности
оформления документов и соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе,
направление электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверенного электронной цифровой подписью в уполномоченный орган по назначению пособия
Действие № 3
Принятие решения о назначении (изменении, отказе в назначении) пособий
Действие № 4-1
Выдача уведомления о назначении пособия либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении
государственной услуги
Действие № 4
Выдача уведомления о назначении пособия либо
мотивированный ответ об отказе в предоставлении
государственной услуги
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение специального
государственного пособия"
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 8
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 декабря 2012 года № 468-ө-м
Приложение 8
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 апреля 2011 года № 127-ө
Регламент
оказания государственной услуги
«Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер
социальной защиты» 1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты» (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В регламенте используются следующие основные понятия:
1) вышестоящее структурное подразделение – отдел методологии и контроля медико-социальной экспертизы уполномоченного органа;
2) отдел медико-социальной экспертизы (далее – отдел МСЭ) структурное подразделение по проведению медико-социальной экспертизы уполномоченного органа;
3) получатель государственной услуги – граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, которым оказывается государственная услуга;

орталық (ХҚКО) ҚФБ 1-1 тобы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің 2 ҚФБ тобы
Уәкілетті ұйым филиалының 3 ҚФБ тобы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның 4 ҚФБ тобы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, өтініштерді тіркеу
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, орталықтан қабылданған құжаттар туралы хабарлама қабылдау, өтінішті тіркеу, қағаз жеткiзгiштегi және электрондық іс макетін және жәрдемақы мөлшерiнің есебімен шешiм жобасын ресімдеу, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық iс макетi мен электрондық шешім жобасын уәкiлеттi ұйым филиалына жолдау
№ 2 іс-әрекет
Электрондық iс макетiнiң қағаз жеткiзгiштегi макетiне сәйкестігін және құжаттардың дұрыс ресімделуін тексеру, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық iс макетi мен электрондық шешім жобасын жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жолдау
№ 3 іс-әрекет
Жәрдемақы тағайындау жөнінде шешім қабылдау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту)
№ 4-1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе жәрдемақы тағайындау жөніндегі дәлелді жауабы туралы хабарлама беру
№ 4-1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе жәрдемақы тағайындау жөніндегі дәлелді жауабы туралы хабарлама беру
«Арнаулы мемлекеттік
жәрдемақыны тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
5-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 468-ө-м бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2011 жылғы 13 сәуірдегі
№ 127-ө бұйрығына
8-қосымша
«Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айрылу
дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау
шараларын айқындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Регламентте мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) жоғары құрылымдық бөлімше – уәкілетті органның медициналық-әлеуметтік сараптаманың әдіснамасы және бақылау бөлімі;
2) медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі (бұдан әрі – МӘС бөлімі) – уәкілетті органның медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу жөніндегі құрылымдық бөлімшесі;
3) мемлекеттік қызмет алушы – мемлекеттік қызмет көрсетілетін Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар;

4) структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
5) уполномоченный орган – территориальные органы Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Государственную услуга оказывается уполномоченным органом, адреса которых указаны в приложении 1 к Стандарту государственной услуги «Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты» (далее - Стандарт), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан»;
2) пункта 3 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года «Об обязательном социальном страховании»;
3) пункта 2 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года «Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей»;
4) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года «О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан»;
5) постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 750 «Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы»;
6) постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов»;
7) приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 декабря 2004 года № 286-п «Об утверждении Правил разработки индивидуальной программы реабилитации инвалида» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3317);
8) Стандарта.
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит получатель государственной услуги, являются документы на бумажном носителе:
1) в случае установления инвалидности – справка об инвалидности;
2) в случае разработки индивидуальной программы реабилитации – выписка из карты индивидуальной программы реабилитации инвалида;
3) в случае установления степени утраты общей трудоспособности – справка о степени утраты общей трудоспособности;

4) мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мүдделі органдардың жауапты адамдары, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
5) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган көрсетеді, олардың мекенжайлары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 393 «Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшада көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 7-бабы 2-тармағының;
2) «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңының 21-бабы 3-тармағының;
3) «Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 7 ақпандағы № 30 Заңының 24-бабы 2-тармағының;
4) «Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының 9-бабының;
5) «Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 750 қаулысының;
6) «Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысының;
7) «Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2004 жылғы 7 желтоқсандағы № 286-ө бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 3317 болып енгізілді);
8) Стандарттың негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет алушы алатын көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз жеткізгіштегі мынадай құжаттар болып табылады:
1) мүгедектік белгілеген жағдайда – мүгедектігі туралы анықтама;
2) жеке оңалту бағдарламасын әзірлеген жағдайда – мүгедектің жеке оңалту бағдарламасы картасынан үзінді көшірме;
3) жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесі белгіленген жағдайда – жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесі туралы анықтама;

4) в случае установления степени утраты профессиональной трудоспособности – справка о степени утраты профессиональной трудоспособности;
5) в случаях определения нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и уходе – заключение о нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и уходе;
6) не признанному инвалидом при очередном переосвидетельствовании – извещение о полной реабилитации;
7) мотивированный ответ об отказе в установлении инвалидности и степени утраты трудоспособности, определении необходимых мер социальной защиты.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется в местах определенных пунктом 10 Стандарта.
График работы установлен в пункте 9 Стандарта.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, а также в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги определены в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги:
После сдачи всех необходимых документов, проводится регистрация данных получателя государственной услуги в ЦБДИ.
Медико-социальная экспертиза проводится коллегиально при участии начальника отдела МСЭ и не менее двух главных специалистов путем рассмотрения представленных документов (клинико-функциональных, социальных, профессиональных и других данных), осмотра получателя государственной услуги, оценки степени нарушения функций организма и ограничения жизнедеятельности, в том числе трудоспособности.
Данные получателя государственной услуги вводятся в ЦБДИ, в котором формируются акт медико-социальной экспертизы, журналы протоколов и документы, указанные в пункте 6 настоящего Регламента.
Акт медико-социальной экспертизы и журналы протоколов подписываются начальником, главными специалистами отдела МСЭ, принимавшими участие в вынесении экспертного заключения и заверяются штампом.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов осуществляется непосредственно специалистом отдела МСЭ, данные освидетельствования вводятся в ЦБДИ.
При необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования и лечения, получатель государственной услуги направляется в медицинскую организацию.
При затруднении вынесения экспертного заключения получатель государственной услуги и/или документы его направляются в вышестоящее структурное подразделение.
Получателю государственной услуги или его законному представителю на бумажном носителе выдается результат оказываемой государственной услуги.

4) кәсіптік еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеген жағдайда – кәсіптік еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесі туралы анықтама;
5) зардап шеккен қызметкердің қосымша көмек түрлеріне және күтімге мұқтаждығы айқындалған жағдайларда – зардап шеккен қызметкердің қосымша көмек түрлеріне және күтімге мұқтаждығы туралы қорытынды;
6) кезекті қайта куәландыру кезінде мүгедек болып танылмағанда – толық оңалғаны туралы хабарлама;
7) мүгедектік пен еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеуден, қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындаудан бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 10-тармағымен белгіленген жерлерде көрсетіледі.
Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында белгіленген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http://www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органның стенділерінде, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін барлық қажетті құжаттардың ұсынылмауы не құжаттарды ресімдеуде қателердің анықталуы негіздеме болып табылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
Барлық қажетті құжаттар ұсынылғаннан кейін, мемлекеттік қызмет алушының деректері МОДҚ-ға тіркеледі.
Медициналық-әлеуметтік сараптама МӘС бөлімі бастығының және кемінде екі бас маманның қатысуымен ұсынылған құжаттарды қарау (клиникалық-функционалдық, әлеуметтік, кәсіптік және басқа да деректер), мемлекеттік қызмет алушыны тексеру, ағза функцияларының бұзылу дәрежесін және тыныс-тіршіліктің шектелуін, оның ішінде еңбек ету қабілетін бағалау арқылы бірлесе отырып жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет алушының деректері МОДҚ-ға енгізіледі, онда медициналық-әлеуметтік сараптама актісі, мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы, хаттамалар журналы мен осы Регламенттің 6-тармағында көрсетілген құжаттар қалыптастырылады.
Медициналық-әлеуметтік сараптама актісі мен хаттама журналдарына сараптамалық қорытынды шығаруға қатысқан МӘС бөлімінің бастығы, бас мамандары қол қояды және мөртабанмен расталады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылдардың
(өзара іс-қимылдың) тәртібін сипаттау
12. Құжаттарды қабылдауды тікелей МӘС бөлімінің маманы жүзеге асырады, куәландыру деректері МОДҚ-ға енгізіледі.
Диагнозды нақтылау және ағза функцияларының бұзылу дәрежесін нақтылау қажеттігіне қарай қосымша тексеру және емдеу арқылы мемлекеттік қызмет алушы медициналық ұйымға жіберіледі.
Сараптамалық қорытынды шығару қиын болғанда мемлекеттік қызмет алушы және/немесе оның құжаттары жоғары құрылымдық бөлімшеге жолданады.
Мемлекеттік қызмет алушыға немесе оның заңды өкіліне көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз жеткізгіште беріледі.

13. Полный перечень необходимых документов и требований к ним определен Стандартом.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) начальник и специалисты отдела МСЭ;
2) начальник и специалисты вышестоящего структурного подразделения.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие заинтересованные органы:
1) отдел МСЭ;
2) вышестоящее структурное подразделение (при затруднении вынесения экспертного заключения).
16. Текстовое и табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Установление инвалидности
и/или степени утраты
трудоспособности и/или
определение необходимых мер
социальной защиты»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Начальник отдела МСЭ и не менее 2х специалистов отдела МСЭ
Начальник и специалисты вышестоящего структурного подразделения (при затруднении вынесения экспертного заключения)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов осуществляется непосредственно специалистом отдела МСЭ, после чего данные получателя государственной услуги вводятся в ЦБДИ.
Медико-социальная экспертиза проводится путем рассмотрения представленных документов (клинико-функциональных, социальных, профессиональных и других данных), осмотра получателя государственной услуги, оценки степени нарушения функций организма и ограничения жизнедеятельности, в том числе трудоспособности.
При необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования и лечения, получатель государственной услуги направляется в медицинскую организацию.
При затруднении вынесения экспертного заключения получатель государственной услуги и/или его документы направляются в вышестоящее структурное подразделение.
Данные получателя государственной услуги вводятся в ЦБДИ, в котором формируются акт медико-социальной экспертизы, журналы протоколов и документы.
Акт медико-социальной экспертизы и журналы протоколов подписываются начальником, главными специалистами, принимавшими участие в вынесении экспертного заключения и заверяются штампом.
Получателю государственной услуги или его законному представителю на бумажном носителе выдается результат оказываемой государственной услуги.
Вынесение консультативного заключения путем рассмотрения представленных документов и/или осмотра получателя государственной услуги, оценка степени нарушения функций организма и ограничения жизнедеятельности.
При необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования и лечения, получатель государственной услуги направляется в медицинскую организацию.
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
справка об инвалидности (в случае установления инвалидности);
выписка из карты индивидуальной программы реабилитации инвалида (в случае разработки индивидуальной программы реабилитации);
справка о степени утраты общей трудоспособности (в случае установления степени утраты общей трудоспособности);
справка о степени утраты профессиональной трудоспособности (в случае установления степени утраты профессиональной трудоспособности);
заключение о нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и уходе (в случаях определения нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и уходе);
извещение о полной реабилитации (не признанному инвалидом при очередном переосвидетельствовании);
мотивированный ответ (отрывной корешок формы 088/у) об отказе в установлении инвалидности и степени утраты трудоспособности, определении необходимых мер социальной защиты.
внесение данных консультации в ЦБДИ
Сроки исполнения
на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 45 минут;

13. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар мен оларға қойылатын талаптар Стандартпен айқындалған.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай ҚФБ әсерін тигізеді:
1) МӘС бөлімінің бастығы және мамандары;
2) жоғары құрылымдық бөлімшенің бастығы және мамандары.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай мүдделі органдар қатысады:
1) МӘС бөлімі;
2) жоғары құрылымдық бөлімше (сараптамалық қорытынды шығару қиын болған кезде).
17. Әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі анықталған әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) жүйелілігі мен өзара іс-әрекеттері мәтіндік және кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
«Мүгедектікті және/немесе еңбек ету
қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу
және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау
шараларын айқындау» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік жүйелілігі мен өзара іс-әрекеттерінің (рәсімдер)
сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
КФБ атауы
МӘС бөлімінің бастығы мен МӘС бөлімінің кемінде 2 маманы
Жоғары құрылымдық бөлімшенің бастығы және мамандары. (сараптамалық қорытынды шығару қиын болғанда)
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдауды тікелей МӘС бөлімінің маманы жүзеге асырады, содан кейін мемлекеттік қызмет алушының деректері МОДҚ-ға енгізіледі.
Медициналық-әлеуметтік сараптама ұсынылған құжаттарды қарау (клиникалық-функционалдық, әлеуметтік, кәсіптік және басқа да деректер), мемлекеттік қызмет алушыны тексеру, ағза функцияларының бұзылу дәрежесін және тыныс-тіршіліктің шектелуін, оның ішінде еңбек ету қабілетін бағалау арқылы бірлесе отырып жүргізіледі.
Диагнозды нақтылау және ағза функцияларының бұзылу дәрежесін нақтылау қажеттігіне қарай қосымша тексеру және емдеу арқылы мемлекеттік қызмет алушы медициналық ұйымға жіберіледі.
Сараптамалық қорытынды шығару қиын болғанда мемлекеттік қызмет алушы және/немесе оның құжаттары жоғары құрылымдық бөлімшеге жолданады.
Мемлекеттік қызмет алушының деректері МОДҚ-ға енгізіледі, онда медициналық-әлеуметтік сараптама актісі, мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы, хаттамалар журналы мен осы Регламенттің 6-тармақтарында көрсетілген құжаттар қалыптастырылады.
Медициналық-әлеуметтік сараптама актісі мен хаттама журналдарына сараптамалық қорытынды шығаруға қатысқан МӘС бөлімінің бастығы, бас мамандары қол қояды және мөртабанмен расталады.
Мемлекеттік қызмет алушыға немесе оның заңды өкіліне көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз жеткізгіште беріледі.
Консультативтік қорытынды ұсынылған құжаттарды қарау (клиникалық-функционалдық, әлеуметтік, кәсіптік және басқа да деректер), және/немесе мемлекеттік қызмет алушыны тексеру, ағза функцияларының бұзылу дәрежесін және тыныс-тіршіліктің шектелуін бағалау арқылы бірлесе отырып шығарылады.
Диагнозды нақтылау және ағза функцияларының бұзылу дәрежесін нақтылау қажеттігіне қарай қосымша тексеру және емдеу арқылы мемлекеттік қызмет алушы медициналық ұйымға жіберіледі.
Аяқталу нысаны (деректер, ұйымдастыру басқару шешімі)
мүгедектігі туралы анықтама (мүгедектік белгіленген жағдайда);
мүгедекті оңалтудың жеке оңалту бағдарламасы картасынан үзінді көшірме (жеке оңалту бағдарламасын әзірлеген жағдайда);
жалпы еңбек қабілетінен айрылу дәрежесі туралы анықтама (жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесі белгіленген жағдайда);
кәсіптік еңбек қабілетінен айрылу дәрежесі туралы анықтама (кәсіптік еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесі белгіленген жағдайда);
зардап шеккен қызметкердің қосымша көмек түрлеріне және күтімге мұқтаждығы туралы қорытынды (зардап шеккен қызметкердің қосымша көмек түрлеріне және күтімге мұқтаждығы айқындалған жағдайларда);
толық оңалғаны туралы хабарлама (кезекті қайта куәландыру кезінде мүгедек болып танылмағанда);
мүгедектік пен еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеуден, қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындаудан бас тарту туралы уәжделген жауап (088/у нысанындағы үзбелі түбіртек).
МОДҚ-ға консультативтік деректерді енгізу
Орындалу мерзімі
өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін ең көп шекті уақыты – 45 минуттан аспайды;

на дому, по месту нахождения на лечении в специализированных учреждениях, в исправительных учреждениях и в следственных изоляторах, в зависимости от времени следования от места нахождения уполномоченного органа до места нахождения получателя государственной услуги от 1 до 4 часов.
Срок оказания государственной услуги составляет до десяти рабочих дней:
- при необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования и лечения, получатель государственной услуги направляется в медицинскую организацию;
- при затруднении вынесения экспертного заключения получатель государственной услуги и/или его документы направляются в вышестоящее структурное подразделение.
в день обращения получателя государственной услуги и/или поступления его документов
Номер следующего действия
2
1
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ отдел МСЭ
Группа 2 СФЕ вышестоящее структурное подразделение
(при затруднении вынесения экспертного заключения)
Действие № 1
Прием документов, введение данных получателя государственной услуги в ЦБДИ.
Действие № 2
Рассмотрение представленных документов, осмотр получателя государственной услуги, оценка степени нарушения функций организма и ограничения жизнедеятельности, в том числе трудоспособности.
При необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования и лечения, получатель государственной услуги направляется в медицинскую организацию.
При затруднении вынесения экспертного заключения получатель государственной услуги и/или его документы направляются в вышестоящее структурное подразделение.
Действие № 3
Выдача получателю государственной услуги или его законному представителю на бумажном носителе результата оказанной государственной услуги.
Действие № 4
Рассмотрение представленных документов и/или осмотр получателя государственной услуги, оценка степени нарушения функций организма и ограничения жизнедеятельности, с вынесением консультативного заключения.
При необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования и лечения, получатель государственной услуги направляется в медицинскую организацию.
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Установление инвалидности
и/или степени утраты
трудоспособности и/или
определение необходимых мер
социальной защиты»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 9
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 декабря 2012 года № 468-ө-м
Приложение 9
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 апреля 2011 года № 127- ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю),
опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида» 1. Общие положения

үйде, мамандандырылған мекемелерде емдеуде жүрген жері бойынша, түзеу мекемелерінде және тергеу изоляторларында уәкілетті органның тұрған жерінен тұтынушының тұрған жеріне дейінгі жолдағы уақытына байланысты 1 сағаттан 4 сағатқа дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі он жұмыс күніне дейін құрайды мемлекеттік қызмет алушыны:
- диагнозды нақтылау және ағза функцияларының бұзылу дәрежесін нақтылау қажеттігіне қарай қосымша тексеру және емдеу арқылы медициналық ұйымға жібергенде;
- және/немесе оның құжаттарын сараптамалық қорытынды шығару қиын болған кезде жоғары құрылымдық бөлімшеге жолдағанда.
мемлекеттік қызмет алушыны келген және/немесе оның құжаттары түскен күні
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
1
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі процесс
ҚФБ 1-топ МӘС бөлімі
ҚФБ 2-топ
жоғары құрылымдық бөлімшенің бастығы және мамандары. (сараптамалық қорытынды шығару қиын болғанда)
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, мемлекеттік қызмет алушының деректерін МОДҚ-ға енгізу
№ 2 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттарды қарау, мемлекеттік қызмет алушыны тексеру, ағза функцияларының бұзылу мен тыныс-тіршілігінің шектелу дәрежесін, оның ішінде еңбек ету қабілетін бағалау
Диагнозды нақтылау және ағза функцияларының бұзылу дәрежесін нақтылау қажеттігіне қарай қосымша тексеру және емдеу арқылы мемлекеттік қызмет алушы медициналық ұйымға жіберіледі.
Сараптамалық қорытынды шығару қиын болғанда мемлекеттік қызмет алушы және/немесе оның құжаттары жоғары құрылымдық бөлімшеге жолданады.
№ 3 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыға немесе оның заңды өкіліне көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште беру
№ 4 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттарды қарау және/немесе мемлекеттік қызмет алушыны тексеру, ағза функцияларының бұзылу мен тыныс-тіршілігінің шектелу дәрежесін бағалау, консультативтік қорытындыны шығару.
Диагнозды нақтылау және ағза функцияларының бұзылу дәрежесін нақтылау қажеттігіне қарай қосымша тексеру және емдеу арқылы мемлекеттік қызмет алушы медициналық ұйымға жіберіледі.
«Мүгедектікті және/немесе еңбек ету
қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу
және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау
шараларын айқындау» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалды өзара әрекеттесу диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 468-ө-м бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2011 жылғы 13 сәуірдегі
№ 127-ө бұйрығына
9-қосымша
«Мүгедек баланы тәрбиелеуші анасына немесе әкесіне,
бала асырап алушыға, қамқоршысына (қорғаншысына)
жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер

1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В регламенте используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган по назначению пособии – территориальные органы Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги;
3) получатель – граждане Республики Казахстан, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан и оралманы имеющие право на назначение пособия на рождение ребенка и (или) по уходу за ребенком (далее – получатели государственной услуги);
4) уполномоченная организация – организация, осуществляющая выплату специального государственного пособия (Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»);
5) подразделения уполномоченной организации – городские, районные подразделения уполномоченной организации;
6) филиал уполномоченной организации – областные, городов Астана и Алматы филиалы уполномоченной организации;
7) центр обслуживания населения (далее – центр) - республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
8) ЦБД – централизованная база данных уполномоченной организации.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом по назначению пособии, адреса, которых указаны в приложении 1 к Стандарту «Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида» (далее - Стандарт), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 393.
Прием заявлений и выдача оформленных документов осуществляются подразделениями уполномоченной организации и центром, адреса которых указаны в приложениях 12 к Стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года «О государственных пособиях семьям, имеющим детей» и главы 3 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092, Стандарта.

1. Осы «Мүгедек баланы тәрбиелеуші анасына немесе әкесіне, бала асырап алушыға, қамқоршысына (қорғаншысына) жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – бұл мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
3) алушы - жәрдемақы алуға құқығы бар Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандар (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы);
4) уәкілетті ұйым – арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемін жүзеге асыратын ұйым (Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны);
5) уәкілетті ұйымның бөлімшелері – уәкілетті ұйымның қалалық, аудандық бөлімшелері;
6) уәкілетті ұйымның филиалы – уәкілетті ұйымның облыстық, Астана мен Алматы қалаларының филиалдары;
7) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – орталық) – «жалғыз терезе» қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру жөнінде жеке және (немесе) заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
8) ОДҚ – уәкілетті ұйымның орталықтандырылған дерекқоры.
3. Мемлекеттік қызметті жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті орган көрсетеді, олардың мекенжайлары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 393 «Мүгедек баланы тәрбиелеуші анасына немесе әкесіне, бала асырап алушыға, қамқоршысына (қорғаншысына) жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшада көрсетілген.
Өтініштерді қабылдау және рәсімделген құжаттарды беру уәкілетті ұйымның бөлімшесі және орталық арқылы асырылады, олардың мекенжайлары Стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы» 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4 бабының 1-тармағының;
2) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-тармағының;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесінің 3-тарауының;
4) Стандарттың негізінде көрсетіледі.

6. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
уведомление о назначении пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида, либо мотивированный ответ об отказе в представлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется подразделениями уполномоченной организации или центром по месту жительства получателя государственной услуги, адреса которых указаны в приложениях 1,  2 Стандарта.
График работы установлен в пункте 9 Стандарта.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: www.enbek.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
3) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «центр обслуживания населения»: www.con.gov.kz;
4) на стендах в подразделении уполномоченной организации, центра.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону caII-центра: (1414) и по телефону caII-центра уполномоченной организации: (1411).
9. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
10. Уполномоченный орган по назначению пособия отказывает в предоставлении государственной услуги в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) специалист центра составляет в двух экземплярах реестр оформленных документов, в течение одного рабочего дня с момента обращения получателя государственной услуги (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) передает посредством курьерской службы один экземпляр реестра оформленных документов, с приложением принятых заявлений на назначение государственной услуги и документов, в подразделение уполномоченной организации. На обоих экземплярах реестра оформленных документов подразделение уполномоченной организации проставляет отметку о принятии документов с центра;
2) подразделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней со дня принятия заявления и документов от получателя государственной услуги и центра (посредством реестра оформленных документов), формирует макет дела на бумажном носителе и электронный макет дела получателя государственной услуги;

6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
мүгедек баланы тәрбиелеуші анасына немесе әкесіне, бала асырап алушыға, қамқоршысына (қорғаншысына) жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады;
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті, мекенжайы мен жұмыс кестесі стандарттың 1-қосымшада және 2-қосымшада көрсетілген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті ұйымның аудандық, қалалық бөлімшелері және орталық көрсетеді.
Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында белгіленген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйымның www.gcvp.kz интернет-ресурсында;
3) орталықтың www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) уәкілетті ұйым бөлімшесіндегі, орталықтағы стенділерде.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты, сондай-ақ call-орталығының (1414) телефоны және уәкілетті ұйым бөлімшесі call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
10. Стандарттың 16-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбау мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негізі болып табылады.
11. Мемлекеттік қызмет алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін сұрау алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) орталық маманы мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде (құжаттар қабылдаған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) екі дана ресімделген құжаттардың тізілімі толтырады, мемлекеттік қызмет тағайындау үшін қабылдаған өтініш және құжаттармен қоса тізілімнің бір данасын курьер қызметі арқылы уәкілетті ұйымдық бөлімшесіне жібереді. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі орталықтың тізілімнің екі данасына да құжаттарды қабылдағаны туралы белгі қояды;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесі мемлекеттік қызмет алушыдан және орталықтан (тізілім арқылы) өтініш пен құжаттарды қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушының қағаз жеткізгіштегі іс макетін және электрондық іс макетін қалыптастырады.

18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) специалист центра;
2) специалист подразделения уполномоченной организации;
3) руководитель подразделения уполномоченной организации;
4) специалист филиала уполномоченной организации;
5) руководитель филиала уполномоченной организации;
6) специалист уполномоченного органа по назначению пособий;
7) начальник управления (отдела) уполномоченного органа по назначению пособий;
8) руководитель уполномоченного органа по назначению пособий.
19. Текстовое табличное описание последовательности взаимодействие административных действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указано в приложении 4 к настоящему Регламенту.
20. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ указана в приложении 5 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособия матери
или отцу, усыновителю
(удочерителю), опекуну
(попечителю), воспитывающему
ребенка инвалида»
Уведомление № ________
о назначении пособия воспитывающему ребенка-инвалида
от «_____» _______________ 20 ____ года
Гражданин (ка) _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
Дата рождения «_______» ________________ 19 ___ года
Дата обращения «_______» ________________ 20 ___ года
Решение о назначении № _______ от «_______» _____________ 20 ___ года
Назначенная сумма пособия воспитывающему ребенка-инвалида: ________
(_________________________)тенге
(сумма цифрами и прописью)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица:
____________________________________________________________________
(должность и ФИО директора уполномоченного органа по назначению)
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособия матери
или отцу, усыновителю
(удочерителю), опекуну
(попечителю), воспитывающему
ребенка инвалида»
Уведомление № _______
об отказе в назначении пособия воспитывающему
ребенка-инвалида
от «____» ________ 20 _____ года
Гражданин(ка) _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
Дата рождения «_______» ________________ 19___года
Дата обращения «_______» ________________ 20 ___года
__________________________________________________________________
Отказано в назначении пособия воспитывающему ребенка-инвалида
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(указание причины)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица:
_________________________________________________________________
(должность и ФИО директора уполномоченного органа по назначению)
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособия матери
или отцу, усыновителю
(удочерителю), опекуну
(попечителю), воспитывающему
ребенка инвалида»
Извещение о результате оказания государственной услуги
(по извещению № ___ принятого от центра)
по ______________подразделению________________области
№ ____от «___» _______ 20__ года
п/п
номер дела
Фамилия,
имя,
отчество получателя государст-
венной услуги
Дата рождения получателя государст-
венной услуги
Вид госу-
дарст-
венной услуги
Результат рассмотрения уполномоченным органом по назначению пособии
Номер и дата решения о назначении
Дата возврата на доработку
Причина возврата на до-
оформление
Дата принятия решения об отказе в назначении
Причина принятого решения об
отказе в назначении
Всего прилагается документов _________
(цифрами и
прописью)
Сдал: ФИО ответственного лица
подразделения уполномоченной организации
________________________подпись
Дата ____ _____________ 20 _____г.
Принял: ФИО ответственного лица
центра
_______________________ подпись
Дата ____ ___________ 20 ____ г.
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособия матери
или отцу, усыновителю
(удочерителю), опекуну
(попечителю), воспитывающему
ребенка инвалида»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
Наименование
СФЕ
Специалист центра
Специалист подразделения
уполномоченной организации
Руководитель подразделения уполномоченной организации
Специалист филиала
уполномоченной организации,
Наименование действия (процесса,
процедуры,
операции) и их описание
Принимает заявление с
приложением
необходимых
документов, проверяет полноту пакета и качество принимаемых у получателя государственной услуги для назначения пособия документов, регистрирует в журнале
и выдает отрывной талон получателю государственной услуги с отметкой о принятии документов.
Принимает заявление от получателя государственной услуги или от центра (посредством реестра оформленных документов) с приложением
необходимых
документов,
регистрирует в журнале и выдает отрывной талон получателю государственной услуги с отметкой о принятии документов. Принимает от центра один экземпляр реестра оформленных документов с отметкой о принятии документов. Для формирования электронного макета дела, сканирует макет дела, проверяет качество сканированных документов и их соответствие макету дела на бумажном носителе, формирует проект решения,
производит расчет размера пособия и удостоверяет
электронной цифровой подписью
Сверяет соответствие электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия, оформления электронного проекта решения и удостоверяет его электронной цифровой подписью
Рассматривает
поступивший
электронный макет
дела и электронный
проект решения,
проверяет правильность
расчета и оформления электронного
проекта решения,
после чего направляет вместе
с электронным извещением руководителю
филиала уполномоченной организации, при этом удостоверяет электронный проект решения электронной цифровой подписью
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Передает в подразделение уполномоченной организации один экземпляр реестра оформленных документов,
с приложением принятых документов в подразделение уполномоченной организации.
Бумажный макет дела и электронный макет дела получателя государственной услуги с
электронным проектом
решения; направление
электронного макета
дела начальнику
подразделения уполномоченной организации
Удостоверенный
электронной
цифровой подписью
электронный макет
дела;
передача его в
филиал уполномоченной организации
Удостоверенный
электронной
цифровой подписью
электронный проект
решения и передача
для подписи
руководителю
филиала уполномоченной организации
Сроки
исполнения
20 минут
2 часа
30 минут
30 минут
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
5
6
7
8
Наименование
СФЕ
Руководитель
филиала
уполномоченной организации
Специалист
уполномоченного органа по назначению пособии
Начальник
управления
(отдела)
уполномоченного органа по назначению пособии
Руководитель
уполномоченного органа по назначению пособии
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Удостоверяет проект
решения
электронной
цифровой
подписью
Рассматривает
поступившие
электронный
макет дела с
проектом
решения и
принимает
решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
пособия
Рассматривает
поступившие
электронный
макет дела с
проектом
решения и проверяет правильность
принимает
решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
пособия
Удостоверяет
электронной
цифровой подписью решение о назначении изменении, отказе в назначении) пособия
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное решение)
Удостоверенный
электронной
цифровой
подписью
электронный
проект
решения и
направление
в уполномоченный орган по назначению пособия
Решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
пособия с
указанием
причины отказа, удостоверенное
электронной
цифровой
подписью;
передача его на подпись начальнику управления (отдела) уполномоченного органа по назначению пособия
Решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
пособия с указанием
причины отказа, удостоверенное
электронной
цифровой
подписью;
передача его
на подпись
руководителю
уполномоченного органа по назначению пособия
Решение о
назначении
(изменении,
отказе в
назначении)
пособия, удостоверенное
электронной
цифровой
подписью
Сроки
исполнения
15 минут
30 минут
30 минут
15 минут
Номер
следующего
действия
6
7
8
9
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
9
10
11
Наименование
СФЕ
Специалист уполномоченного органа по назначению пособии
Специалист подразделения уполномоченной организации
Специалист центра
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Регистрирует решение о
назначении (изменении,
отказе в назначении) в
автоматическом режиме с присвоением номера в
электронном журнале и
направляет электронный
макет дела с решением и
электронным извещением в
подразделение уполномоченной организации посредством электронной
связи. В случае принятия
решения об отказе в назначении пособия в связи с отсутствием у
получателя государственной услуги права на
пособие, уполномоченный орган по назначению пособии указывает в электронном решении
основание отказа.
Электронный макет дела с электронным извещением и письмом уполномоченного органа по назначению пособии о причинах отказа
посредством электронной
связи возвращается в
подразделение уполномоченной организации.
В случае принятия
уполномоченным органом по назначению пособии решения о назначении
(изменении)
выплаты получив
электронный макет
дела с электронным
решением о
назначении
(изменении)
пособия распечатывает решение и подшивает его
в бумажный макет дела
получателя государственной услуги. Вводит данные
получателя государственной услуги в ЦБД. Выдает получателю государственной услуги и центру
уведомление о назначении (отказе в назначении)
пособия подписанного ЭЦП руководителя уполномоченного органа по назначению пособии либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
В случае
принятия
уполномоченным органом по назначению пособии
решения об
отказе в
назначении
выплаты извещает
получателя государственной услуги и центр об отказе в
назначении
пособия и возвращает
представленные
документы
получателю государственной услуги и центру с письмом
уполномоченного органа по назначению пособии о причинах отказа.
Выдает
уведомление о назначении (отказе в назначении)
пособия, подписанного ЭЦП руководителя уполномоченного органа по назначению пособии либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги. В случае отказа в назначении
возвращает
представленные
документы
получателю государственной услуги с
письмом
уполномоченного органа по назначению пособии о
причинах отказа.
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно- распоряди-
тельное
решение)
Решение, зарегистрированное в
электронном журнале, и
направление его в
подразделение уполномоченной организации
Решение на
бумажном
носителе,
подшитое в макет
дела получателя государственной услуги
Решение
уполномоченного органа по назначению пособии об отказе в
назначении
выплаты и письмо
уполномоченного органа по назначению пособии о причинах отказа
Уведомление
о назначении, изменении,
отказе в назначении (с приложением письма
уполномоченного органа по назначению пособии о
причинах отказа)
В случае обращения получателя государственной услуги через центр – направляет в центр уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Сроки
исполнения
30 минут
30 минут
20 минут
Номер
следующего
действия
10
В случае обращения получателя государственной услуги через центр-11
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс

18. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады:
1) орталық маманы;
2) уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы;
3) уәкілетті ұйым бөлімшесінің бастығы;
4) уәкілетті ұйым филиалының маманы;
5) уәкілетті ұйым филиалының басшысы;
6) жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның маманы;
7) жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның басқармасының бастығы;
8) жәрдемақы тағайындау туралы уәкілетті ұйымның басшысы;
19. Әрбір КФБ әкімшілік іс-әрекеттердің жүйелілігі мен өзара іс-әрекеттерінің (рәсімдер) осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген мәтіндік кестелік сипаттамасы.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламентке 5-қосымшада көрсетілген.
«Мүгедек баланы тәрбиелеуші
анасына немесе әкесіне, бала
асырап алушыға, қамқоршысына
(қорғаншысына) жәрдемақы
тағайындау» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Мүгедек баланы тәрбиелеушіге жәрдемақыны тағайындау туралы
хабарлама № ________
20____ жылғы «_____» _______________
Азамат ______________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
Туған күні «___» ________________ 19_____ жылғы
Өтініш берген күні «___» ______________ 20_____ жылғы
_____________________________________________________________________
Тағайындау туралы шешім 20_____ жылғы «_______» ___________ № _______
Мүгедек баланы тәрбиелеушіге тағайындалған
жәрдемақы сомасы: (___________________________________________) теңге
(жазбаша және сандық сомасы)
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған:
_____________________________________________________________________
(тағайындау бойынша уәкілетті орган директорының Т.А.Ә. мен қызметі)
«Мүгедек баланы тәрбиелеуші
анасына немесе әкесіне, бала
асырап алушыға, қамқоршысына
(қорғаншысына) жәрдемақы
тағайындау» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Мүгедек баланы тәрбиелеушіге жәрдемақыны тағайындаудан бас тарту туралы
хабарлама № ________
20____ жылғы «_____» _______________
Азамат ______________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
Туған күні 19_____ жылғы «____» _____________________________________
Өтініш берген күні 20_____ жылғы «___» ______________________________
_____________________________________________________________________
Мүгедек баланы тәрбиелеушіге жәрдемақыны тағайындаудан бас тарту
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(себебін көрсету)
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған:
_____________________________________________________________________
(тағайындау бойынша уәкілетті орган директорының Т.А.Ә. мен қызметі)
«Мүгедек баланы тәрбиелеуші
анасына немесе әкесіне, бала
асырап алушыға, қамқоршысына
(қорғаншысына) жәрдемақы
тағайындау» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлама
(орталықтан қабылданған № ___ хабарлама бойынша)
______________ облысы _______________ бөлімшесі бойынша
20__ жылғы «___» _______ № ____
р/с
Іс нөмірі
Мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты
Мемлекеттік қызмет алушының туған күні
Мемлекеттік қызмет түрі
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның қарау нәтижесі
Тағайындау туралы шешімнің нөмірі мен уақыт күні
Түзеуге қайтарылған күні
Қайта рәсімдеуге қайтару себебі
Тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған күні
Тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдау себебі
Барлық ұсынылған құжаттар _______________________
(сандармен және жазбаша)
Өткізді: уәкілетті ұйым бөлімшесі жауапты          Қабылдады: орталық
тұлғасының Т.А.Ә.                                  жауапты тұлғасының
Т.А.Ә.
_______________ қолы                             _______________ қолы
Күні 20__ жылғы __________               Күні 20___ жылғы ___________
«Мүгедек баланы тәрбиелеуші
анасына немесе әкесіне,
бала асырап алушыға,
қамқоршысына қорғаншысына)
жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
4-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаты
Негізгі іс-әрекет процесі (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Орталық маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің басшысы
Уәкілетті ұйым филиалының маманы
Іс-әрекеттің (операцияның) атауы және олардың сипаты
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, мемлекеттік қызмет алушыдан қабылдаған құжаттың сапасын және толықтығын тексереді, журналға тіркейді және алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар үзбелі талоны береді.
Мемлекеттік қызмет алушыдан және орталықтан (тізілім арқылы) қажетті құжаттарды қоса өтінішті қабылдап, журналға тіркейді және алушыға құжаттарды қабылдау туралы белгіленген үзбелі талон береді.
Құжатты қабылдау туралы белгісімен орталықтан бір дана ресімделген құжаттардың тізілімін қабылдайды.
Электрондық iс макетiн қалыптастыру үшiн iс макетiн сканермен көшiредi, сканермен көшiрiлген құжаттардың сапасын және олардың қағаз жеткiзгiштегi макетке сәйкестiгiн тексередi, жәрдемақы тағайындау туралы шешімнің жобасын қалыптастырады және оларды электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Электрондық iс макетiнiң қағаз жеткiзгiштегi макетiне сәйкестiгiн, сканермен көшiрiлген құжаттардың сапасын, жәрдемақы мөлшерiн есептеудiң, шешiм жобасының ресiмделуi дұрыстығын тексередi және оны электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Келiп түскен электрондық iс макетi мен шешiмнiң жобасын қарайды, есептiң және шешiмнiң дұрыс ресiмделуiн тексередi, осыдан кейiн оны электрондық хабарламамен бiрге уәкiлеттi ұйым филиалының басшысына жiбередi, сонымен қатар шешiмнiң жобасын электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық – басшылық ету шешім)
Уәкілетті ұйым бөлімшесіне құжаттармен қоса осы бір дана тізілім жібереді.
Электрондық шешімінің жобасымен мемлекеттік қызметті алушының қағаз жеткізгіштегі іс макеті және электрондық іс макеті; электрондық іс макетін уәкілетті ұйым бөлімшесінің басшысына жіберу.
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырған электрондық іс макеті; оны уәкiлеттi ұйым филиалына жіберу.
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық шешім жобасы және уәкiлеттi ұйым филиалының басшысына қол қою үшін жолдау.
Орындау мерзімі
20 минут
2 сағат
30 минут
30 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
1 кестенің жалғасы
Негізгі іс-әрекет процесі (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi ұйым филиалының басшысы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның маманы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басқармасының (бөлімшесінің) бастығы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысы
Іс-әрекеттің (операцияның) атауы және олардың сипаты
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен шешім жобасын куәландырады.
Жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөніндегі шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн қарастырады
Шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн қарастырады және жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөнінде шешім қабылдайды
Жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөніндегі шешімді электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады
Аяқтау нысаны (мәліметтер , құжат, ұйымдық – басшылық ету шешім)
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық шешім жобасын жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жібереді
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту), бас тарту себебін көрсете отырып, шешiмді уәкілетті органның басқарма бастығына қол қоюға беру
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту), бас тарту себебін көрсете отырып, шешiмді уәкілетті органның басшысына қол қоюға беру
Электрондық-цифрлық қолтаңбамен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) жөніндегі шешiм
Орындау мерзімі
15 минут
30 минут
30 минут
15 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
1 - кестеге қосымша
Негізгі іс-әрекет процесі (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
9
10
11
ҚФБ атауы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган маманы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы
Орталық маманы
Іс-әрекеттің (операцияның) атауы және олардың сипаты
Шешiмдi электрондық журналда нөмiр бере отырып, автоматты режимде тiркейдi және электрондық iс макетiн шешiмі мен электрондық хабарламаны қоса уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiне электрондық байланыс арқылы жiбередi. Егер мемлекеттік қызмет алушының жәрдемақы алуға құқығы жоқ болғанда жәрдемақы тағайындау бойынша уәкілетті орган электронды шешімге бас тартқан себебін көрсетеді.
Электрондық iс макеті мен электрондық хабарлама және жәрдемақы тағайындау бойынша уәкілетті органның бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хаты электрондық байланыс арқылы уәкiлеттi ұйымның бөлімшесіне қайтарады.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган жәрдемақы тағайындау (өзгерту) жөнінде шешім қабылдаған кезде, тағайындау (өзгерту) жөнінде электрондық шешiммен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн қабылдап, электрондық шешімді қағаз жеткiзгiшке басып шығарып, өтiнiш иесiнiң iс макетiне қосып тiгедi. ОДҚ мемлекеттік қызмет алушының мәліметтерін енгізеді.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға және орталыққа береді.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылданған жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға және орталыққа ұсынылған құжаттары мен жәрдемақы тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хатымен қоса қайтарады.
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны не не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
Мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылданған жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның тағайындаудан бас тарту туралы негiздемесi көрсетілген хатымен қоса құжаттарын қайтарады.
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық – басшылық ету шешімі)
Электронды журналда тіркелген шешім және оны уәкілетті ұйым бөлімшесіне жолдау
Мемлекеттік қызмет алушының іс макетіне тігілген қағаз жеткізгіштегі шешім
Жәрдемақы тағайындау бойынша уәкілетті органының жәрдемақы тағайындаудан бас тарту жөніндегі шешім және бас тарту себебі туралы хаты
Жәрдемақы тағайындау не тағайындаудан бас тарту (жәрдемақы тағайындау бойынша уәкілетті органының бас тарту себебі туралы хатымен) туралы хабарлама
Мемлекеттік қызмет алушы орталық арқылы өтініш берген жағдайда – жәрдемақы тағайындау туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауапты орталыққа жібереді.
Орындау мерзімі
30 минут
30 минут
20 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
10
Мемлекеттік қызмет алушының орталық арқылы өтініш беруі - 11
2-кесте. Қолдану нұсқасы. Негізгі процесс

Группа 1-1 СФЕ
центр
Группа 1 СФЕ
подразделение уполномоченной организации
Группа 2 СФЕ
филиал уполномоченной организации
Группа 3 СФЕ
уполномоченный орган по назначению пособии
Действие № 1
Прием документов, выдача отрывного талона, регистрация заявления.
Действие № 1
Прием документов, выдача отрывного талона, прием реестра оформленных документов от центра, регистрация заявления, формирование бумажного и электронного макета дела с проектом решения и расчетами размера пособия, направление электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверенного электронной цифровой подписью в филиал уполномоченной организации
Действие № 2
Проверка правильности
оформления документов и
соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, направление электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверенного электронной цифровой подписью в уполномоченный орган по назначению пособия
Действие № 3
Принятие решения о назначении
(изменении, отказе в назначении)
пособий
Действие № 4-1
Выдача уведомление о назначении пособия либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении
государственной услуги
Действие № 4
Выдача уведомления о назначении пособия либо
мотивированный ответ об отказе в предоставлении
государственной услуги.
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособия матери
или отцу, усыновителю
(удочерителю), опекуну
(попечителю), воспитывающему
ребенка инвалида»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 10
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 декабря 2012 года № 468-ө-м
Приложение 10
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13  апреля 2011 года № 127-ө
Регламент оказания государственной услуги
«Назначение единовременной выплаты на погребение» 1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Назначение единовременной выплаты на погребение» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2.В Регламенте используются следующие основные понятия:
1) единовременная выплата на погребение – единовременная выплата, выплачиваемая в случае смерти получателя пенсии или пособия лицу, осуществившему погребение;
2) уполномоченный государственный орган по назначению единовременной выплаты на погребение – территориальные органы Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
3) получатель единовременной выплаты на погребение (далее – получатель государственной услуги) – физическое или юридическое лицо, осуществившее погребение получателя пенсионных выплат из уполномоченной организации, в том числе получателя государственной базовой пенсионной выплаты, государственных социальных пособий, государственного специального пособия;

орталық (ХҚКО) ҚФБ 1-1 тобы
Уәкілетті ұйым бөлімшесінің 2 ҚФБ тобы
Уәкілетті ұйым филиалының 3 ҚФБ тобы
Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның 4 ҚФБ тобы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, өтініштерді тіркеу
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, орталықтан тізілім қабылдау, өтінішті тіркеу, қағаз жеткiзгiштегi және электрондық іс макетін және жәрдемақы мөлшерiнің есебімен шешiм жобасын рәсімдеу, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық iс макетi мен электрондық шешім жобасын уәкiлеттi ұйым филиалына жолдау
№ 2 іс-әрекет
Электрондық iс макетiнiң қағаз жеткiзгiштегi макетiне сәйкестігін және құжаттардың дұрыс рәсімделуін тексеру, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық iс макетi мен электрондық шешім жобасын жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жолдау
№ 3 іс-әрекет
Жәрдемақы тағайындау жөнінде шешім қабылдау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту)
№ 4-1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе жәрдемақы тағайындау жөніндегі дәлелді жауабы туралы хабарлама беру
№ 4-1 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту немесе жәрдемақы тағайындау жөніндегі дәлелді жауабы туралы хабарлама беру
«Мүгедек баланы тәрбиелеуші
анасына немесе әкесіне, бала
асырап алушыға, қамқоршысына
(қорғаншысына) жәрдемақы
тағайындау» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
5-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 468-ө-м бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2011 жылғы 13 сәуірдегі
№ 127-ө бұйрығына
10-қосымша
«Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жерлеуге арналған біржолғы төлем – зейнетақы немесе жәрдемақы алушы адам қайтыс болған жағдайда, оны жерлеудi жүзеге асырған адамға берілетін біржолғы төлем.
2) жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органдары;
3) жерлеуге арналған біржолғы төлемді алушы (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) – уәкілетті ұйымнан зейнетақы төлемдерін алушыны, сондай-ақ оның ішінде мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыны жерлеуді жүзеге асырған жеке немесе заңды тұлға;

4) Государственный центр по выплате пенсий (далее – уполномоченная организация) – республиканское государственное казенное предприятие, созданное по решению Правительства Республики Казахстан;
5) филиал уполномоченной организации – областные, городов Астана и Алматы филиалы уполномоченной организации;
6) подразделения уполномоченной организации – районные, городские подразделения уполномоченной организации;
7) ЦБД – Централизованная база данных уполномоченной организации;
8) структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы;
9) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – уполномоченная организация), адреса, которых указаны в приложении 1 к Стандарту «Назначение единовременной выплаты на погребение» (далее - Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 393.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) пункта 32 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной воны и лиц, приравненных к ним»;
2) пункта 3-1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года «О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан»;
3) пунктов 23 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан»;
4) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года «О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда»;
5) Правил назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 819;

4) Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық (бұдан әрі – уәкiлеттi орган) – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын;
5) уәкiлеттi ұйымның филиалы – уәкiлеттi ұйымның облыстық, Астана мен Алматы қалаларының филиалдары;
6) уәкiлеттi ұйымның бөлімшелері – уәкiлеттi ұйымның қалалық, аудандық бөлiмшелерi;
7) ОДҚ – уәкiлеттi ұйымның Орталық дерекқоры;
8) мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – бұл мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
9) электрондық-цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиыны.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган көрсетеді, олардың мекенжайлары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 393 қаулысымен бекітілген «Жерлеуге арналған біржолғы төлемдерді тағайындау» стандартына (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшада көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегi Заңының 11-бабы 32-тармағының;
2) «Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы» 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 3-1-тармағының;
3) «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» Қазақстан Республикасы 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының 8-бабы 23-тармақтарының;
4) «Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнайы жәрдемақы туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңының 7-бабының;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 819 қаулысымен бекітілген Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді жүзеге асыру ережесінің;

6) Правил назначения и осуществления пенсионных выплат, государственной базовой пенсионной выплаты, выплат государственных базовых социальных пособий военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, которым присвоены специальные звания и классные чины, за исключением таможенных органов, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2007 года № 138;
7) Стандарта.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является назначение с выдачей копии решения уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется подразделениями уполномоченной организации по месту жительства получателя государственной услуги, адреса, которых указаны в приложении 1 Стандарту.
График работы установлен в пункте 9 Стандарта.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе уполномоченной организации: www.gcvp.kz;
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону саll–центра уполномоченной организации: (1411).
9. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
10. Уполномоченный государственный орган по назначению единовременной выплаты на погребение отказывает в предоставлении государственной услуги в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и копии документов сдаются ответственному лицу подразделения уполномоченной организации;
2) подразделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня принятия заявления и документов от получателя государственной услуги формирует макет дела на бумажном носителе и электронный макет дела получателя государственной услуги;
3) филиал уполномоченной организации в течение одного рабочего дня рассматривает поступившие электронный макет дела и проект решения, проверяет правильность расчета и оформления решения;

6) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 ақпандағы № 138 қаулысымен бекітілген Кеден органдарын қоспағанда, әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының арнаулы атақтар мен сыныптық шендер берілген қызметкерлеріне, сондай-ақ әскери және арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау мен төлеуді жүзеге асыру ережесін бекіту туралы ережесінің негізінде көрсетіледі.
6. Уәкілетті ұйым бөлімшесінде немесе орталықта уәкілетті органның шешімінің көшірмесімен көрсетілетін мемлекеттік қызметтің жерлеуге арналған біржолғы төлем туралы хабарлама беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті, мекенжайы мен жұмыс кестесі Стандарттың 1-қосымшада көрсетілген мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілеттің ұйымның бөлімшелері көрсетеді.
Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында белгіленген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті ұйымның www.gcvp.kz интернет-ресурсында орналастырады;
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты, сондай-ақ уәкілетті ұйымның call-орталығының (1411) телефоны бойынша алуға болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
10. Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
11. Мемлекеттік қызмет алушыдан қызмет алу үшін сұрау алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті өтініштің толтырылатын нысаны және құжаттардың көшірмесі уәкілетті ұйым бөлімшесінің жауапты қызметкеріне тапсырылады;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесі мемлекеттік қызмет алушыдан өтініш пен құжаттарды қабылдаған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушының қағаз жеткізгіштегі іс макетін және электрондық іс макетін қалыптастырады.
3) уәкiлеттi ұйымның филиалы келiп түскен электрондық iс макетi мен шешiмнiң жобасын бір жұмыс күнi iшiнде қарайды, есептiң және шешiмнiң дұрыс ресiмделуiн тексередi;

4) уполномоченный государственный орган по назначению единовременной выплаты на погребение в течение одного рабочего дня рассматривает поступившие электронный макет дела с проектом решения и принимает решение о назначении (отказе в назначении) единовременной выплаты на погребение. Специалист уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение регистрирует решение в автоматическом режиме с присвоением номера в электронном журнале и направляет электронный макет дела с решением и электронным извещением в подразделение уполномоченной организации посредством электронной связи. В случае принятия решения об отказе в единовременной выплате на погребение уполномоченный государственный орган по назначению единовременной выплаты на погребение указывает в решении основание отказа;
5) подразделение уполномоченной организации по полученным решениям о назначении единовременной выплаты на погребение в течение одного дня формирует заявку-потребность на выплату единовременной выплаты на погребение.
Подразделение уполномоченной организации в течение одного дня формирует список-ведомость получателей государственной услуги единовременной выплаты на погребение и передает в филиал уполномоченной организации.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Заявление и приложенные к нему документы регистрируются специалистом подразделения уполномоченной организации в специальном журнале.
При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается отрывной талон.
13. Специалист уполномоченной организации проверяет полноту пакета документов и соответствие копии документов оригиналам, обеспечивает качество принимаемых документов у получателя государственной услуги для назначения государственной услуги.
14. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. Требования к информационной безопасности не предусмотрено.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) специалист подразделения уполномоченной организации;
2) начальник подразделения уполномоченной организации;
3) специалист филиала уполномоченной организации;
4) руководитель филиала уполномоченной организации;
5) специалист уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение;
6) начальник управления (отдела) уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение;

4) жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттік орган шешiмнiң жобасымен қоса келiп түскен электрондық iс макетiн бір жұмыс күнi iшiнде қарайды және жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешiм қабылдайды. Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттік органның маманы шешiмдi электрондық журналда нөмiр бере отырып, автоматты режимде тiркейдi және электрондық iс макетiн шешiммен және электрондық хабарламамен қоса уәкiлеттi ұйым бөлiмшесiне электрондық байланыс арқылы жiбередi. Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылданған жағдайда жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттік орган шешiмде бас тарту негiздемесiн көрсетедi;
5) уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесi алынған жерлеуге арналған бiржолғы төлемдi тағайындау туралы шешiмдер бойынша бiр күн iшiнде жерлеуге арналған бiржолғы төлемдi төлеуге қажеттiлiк-өтiнiмдi қалыптастырады.
Уәкiлеттi ұйымның бөлiмшесi бiр күн iшiнде жерлеуге арналған бiржолғы төлемді мемлекеттік қызметін алушылардың тiзiм-ведомосын жасайды және оны уәкiлеттi ұйымның филиалына бередi.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
12. Уәкілетті ұйым бөлімшесінің маманы өтініш пен оған қоса берілген құжаттарды арнайы журналға тіркейді.
Мемлекеттік қызметтерді алуға қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызмет алушыға үзбелі талон беріледі.
13. Уәкілетті ұйымның маманы мемлекеттік қызмет тағайындау үшін мемлекеттік қызметті алушыдан алатын құжаттар пакетінің толықтығын және құжаттар көшірмесінің түпнұсқаға сәйкестігін тексереді, қабылданған құжаттардың сапасын қамтамасыз етеді.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар көзделмеген.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай ҚФБ қатысады:
1) уәкiлеттi ұйым бөлімшесінің маманы;
2) уәкiлеттi ұйым бөлімшесінің бастығы;
3) уәкiлеттi ұйым филиалының маманы;
4) уәкiлеттi ұйым филиалының басшысы;
5) жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның маманы;
6) жерлеуге арналған біржолғы төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган басқармасының (бөлімінің) бастығы;

7) руководитель уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение.
17. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие заинтересованные органы:
1) подразделение уполномоченной организации со дня принятия заявления и копий документов от получателя государственной услуги формирует макет дела на бумажном носителе и электронный макет дела. Для формирования электронного макета дела специалист подразделения уполномоченной организации сканирует макет дела, проверяет качество сканированных документов и их соответствие макету дела на бумажном носителе, формирует электронный проект решения о назначении (изменении, отказе в назначении) единовременной выплаты на погребение, удостоверяет документы электронного макета дела и электронный проект решения электронной цифровой подписью.
Начальник подразделения уполномоченной организации сверяет соответствие электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера единовременной выплаты на погребение, оформления электронного проекта решения и удостоверяет его электронной цифровой подписью.
Электронный макет дела с электронным проектом решения передается подразделением уполномоченной организации средствами электронной связи в филиал уполномоченной организации с электронным извещением;
2) филиал уполномоченной организации рассматривает поступившие электронный макет дела и электронный проект решения, проверяет правильность расчета и оформления электронного проекта решения, после чего направляет вместе с электронным извещением в уполномоченный государственный орган по назначению единовременной выплаты на погребение. При этом электронный проект решения удостоверяется электронной цифровой подписью специалиста и руководителя филиала уполномоченной организации;
3) уполномоченный государственный орган по назначению единовременной выплаты на погребение рассматривает поступившие электронный макет дела с проектом решения и принимает решение о назначении (изменении, отказе в назначении) единовременной выплаты на погребение, либо уведомляет подразделение уполномоченной организации о проведении проверки.
В случае принятия решения о назначении (отказе в назначении) единовременной выплаты на погребение уполномоченный государственный орган по назначению единовременной выплаты на погребение удостоверяет электронный проект решения электронной цифровой подписью специалиста и начальника управления (отдела) и руководителя уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение.

7) жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның басшысы.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай мүдделі органдар қатысады:
1) уәкiлеттi ұйымның бөлімшесі мемлекеттік қызмет алушыдан өтініш пен құжаттарды қабылдаған күннен бастап қағаз жеткізгіштегі іс макетін және электрондық іс макетін қалыптастырады. Электрондық іс макетін қалыптастыру үшін уәкiлеттi ұйым бөлімшесінің маманы іс макетін сканермен көшіреді, сканермен көшірілген құжаттардың сапасын және олардың қағаз жеткізгіштегі іс макетімен сәйкестігін тексереді, жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімнің электронды жобасын қалыптастырады, электрондық іс макетінің құжаттарын және электронды шешім жобасын электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Уәкiлеттi ұйым бөлімшесінің бастығы электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетімен сәйкестігін салыстырып тексереді, сканермен көшірілген құжаттардың сапасын, жерлеуге арналған біржолғы төлем мөлшерінің дұрыс есептелуін, электронды шешім жобасының дұрыс ресімделуін тексереді және оны электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Уәкiлеттi ұйымның бөлімшесі электрондық іс макетін электронды шешімімен қоса, электронды байланыс құралдары арқылы электрондық хабарламасымен уәкiлеттi ұйымның филиалына жібереді.
2) уәкiлеттi ұйымның филиалы келіп түскен электрондық іс макеті мен электронды шешім жобасын қарайды, есептің және электронды шешім жобасының дұрыс ресімделуін тексереді, осыдан кейін оны электрондық хабарламамен бірге жерлеуге арналған біржолғы төлемдерді тағайындау жөніндегі мемлекеттік органға жібереді. Бұл ретте электронды шешім жобасын уәкiлеттi ұйым филиалының маманы мен басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
3) жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган электронды шешім жобасымен келіп түскен электрондық істің макетін қарайды және жерлеуге арналған біржолғы төлемдерді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды не тексеру жүргізу туралы уәкiлеттi ұйымның бөлімшесіне хабарлайды.
Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдаған жағдайда жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган электронды шешім жобасын (бөлім) маманының және басқармасының (бөлімінің) бастығының және жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.

18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), указанных в приложении 1 к настоящему Регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение единовременной
выплаты на погребение»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Специалист подразделения уполномоченной организации
Начальник подразделения уполномоченной организации
Специалист филиала уполномоченной организации
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает заявление с приложением необходимых документов, регистрирует в журнале и выдает отрывной талон заявителю с отметкой о принятии документов, сканирует макет дела, проверяет качество сканированных документов и их соответствие макету дела на бумажном носителе, формирует проект решения, производит расчет размера единовременной выплаты на погребение и удостоверяет их электронной цифровой подписью
Сверяет соответствие электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера единовременной выплаты на погребение, оформления электронного проекта решения и удостоверяет его электронной цифровой подписью
Рассматривает поступивший электронный макет дела и электронный проект решения, проверяет правильность расчета и оформления электронного проекта решения, после чего направляет вместе с электронным извещением руководителю филиала уполномоченной организации, при этом удостоверяет проект решения электронной цифровой подписью
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Бумажный макет дела и электронный макет дела получателя государственной услуги с электронным проектом решения;
направление электронного макета дела начальнику подразделения уполномоченной организации
Удостоверенный электронной цифровой подписью электронный макет дела;
передача его в филиал уполномоченной организации
Удостоверенный электронной цифровой подписью электронный проект решения, передача для подписи руководителю филиала уполномоченной организации
Сроки исполнения
2 часа
30 минут
30 минут
Номер следующего действия
2
3
4
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
7
Наименование СФЕ
Руководитель филиала уполномоченной организации
Специалист уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение
Начальник управления (отдела) уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение
Руководитель уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостоверяет проект решения электронной цифровой подписью
Рассматривает поступившие электронный макет дела с проектом решения и принимает решение о назначении (изменении, отказе в назначении) единовременной выплаты на погребение
Рассматривает поступившие электронный макет дела с проектом решения и проверяет правильность, принимает решение о назначении (изменении, отказе в назначении) единовременной выплаты на погребение
Удостоверяет электронной цифровой подписью решение о назначении (изменении, отказе в назначении) единовременной выплаты на погребение
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Удостоверенный электронной цифровой подписью электронный проект решения, направление в уполномоченный государственный органа по назначению единовременной выплаты на погребение
Решение о назначении (изменении, отказе в назначении) единовременной выплаты на погребение с указанием причины отказа; передача его на подпись начальнику управления (отдела) уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение
Решение о назначении (изменении, отказе в назначении) единовременной выплаты на погребение с указанием причины отказа; передача его на подпись руководителю уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение
Решение о назначении (изменении, отказе в назначении) единовременной выплаты на погребение, удостоверенное электронной цифровой подписью
Сроки исполнения
15 минут
30 минут
15 минут
15 минут
Номер следующего действия
5
6
7
8
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
8
9
10
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение
Специалист подразделения уполномоченной организации
Специалист подразделения уполномоченной организации
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует решение о назначении (изменении, отказе в назначении) в автоматическом режиме с присвоением номера в электронном журнале и направляет электронный макет дела с решением и электронным извещением в подразделение уполномоченной организации посредством электронной связи. В случае принятия решения об отказе в назначении единовременной выплаты на погребение в связи с отсутствием у заявителя права на единовременной выплаты на погребение, уполномоченный государственный орган по назначению единовременной выплаты на погребение указывает в электронном решении основание отказа. Электронный макет дела с электронным извещением и письмом уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение о причинах отказа посредством электронной связи возвращается в подразделение уполномоченной организации.
В случае принятия уполномоченным государственным органом по назначению единовременной выплаты на погребение решения о назначении (изменении) выплаты получив электронный макет дела с электронным решением о назначении (изменении) единовременной выплаты на погребение присваивает делу номер в журнале, после чего указанное решение на бумажном носителе подшивает в макет дела получателя государственной услуги и вводит данные получателя государственной услуги в ЦБД.
В случае принятия уполномоченным государственным органом по назначению единовременной выплаты на погребение решения об отказе в назначении выплаты извещает заявителя об отказе в назначении единовременной выплаты на погребение и возвращает представленные документы заявителю с письмом уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение о причинах отказа.
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Решение, зарегистрированное в электронном журнале, направление его в подразделение уполномоченной организации
Решение на бумажном носителе, подшитое в макет дела получателя государственной услуги
Решение уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение об отказе в назначении выплаты и письмо уполномоченного государственного органа по назначению единовременной выплаты на погребение о причинах отказа
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
20 минут
Номер следующего действия
9
10
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
подразделение уполномоченной организации
Группа 2 СФЕ
филиал уполномоченной организации
Группа 3 СФЕ
уполномоченный государственный орган по назначению единовременной выплаты на погребение
Действие № 1
Прием документов, выдача отрывного талона, регистрация заявления, формирование бумажного и электронного макета дела с проектом решения и расчетами размера единовременной выплаты на погребение, направление электронного макета дела в филиал уполномоченной организации.
Действие № 2
Проверка правильности оформления документов и соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, удостоверение электронной цифровой подписью, направление электронного макета дела в уполномоченный государственный орган по назначению единовременной выплаты на погребение
Действие № 3
Принятие решения о назначении (изменении, отказе в назначении) единовременной выплаты на погребение
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение единовременной
выплаты на погребение»
Диаграмма функционального взаимодействия

18. Әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің жүйелілігі мен өзара іс-әрекеттері (рәсімдер) осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген әрбір әкімшілік іс-әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген мәтіндік кестелік сипаттамасы.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Жерлеуге арналған біржолғы
төлемдерді тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
1-қосымша
Нысан
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
КФБ атауы
Уәкiлеттi ұйым бөлімшесінің маманы
Уәкiлеттi ұйым бөлімшесінің бастығы
Уәкiлеттi ұйым филиалының маманы
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Қажетті құжаттары қоса берілген өтінішті қабылдайды, журналға тіркейді және өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар үзбелі талонды береді, іс макетін сканермен көшіреді, сканермен көшірілген құжаттардың сапасын және олардың қағаз жеткізгіштегі іс макетімен сәйкестігін тексереді, шешім жобасын қалыптастырады, жерлеуге арналған біржолғы төлемдерінің мөлшерін есептейді және оларды электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетімен сәйкестігін салыстырып тексереді, сканермен көшірілген құжаттардың сапасын, жерлеуге арналған біржолғы төлемдері мөлшерінің дұрыс есептелуін, электронды шешім жобасының дұрыс ресімделуін тексереді және оны электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Келіп түскен электрондық іс макеті мен электронды шешім жобасын қарайды, есептің және электронды шешім жобасының дұрыс ресімделуін тексереді, осыдан кейін оны электрондық хабарламамен бірге Орталық филиалының басшысына жібереді, бұл ретте шешім жобасы электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-нұсқаулық шешім)
Электронды шешім жобасы бар, тұтынушының қағаз жеткізгіштегі іс макеті мен электрондық іс макеті;
электрондық іс макетін Уәкiлеттi ұйым бөлімшесінің бастығына жіберу
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық іс макеті;
Оны Орталықтың филиалына беру
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электронды шешім жобасы және қол қою үшін оны Уәкiлеттi ұйым филиалының басшысына беру
Орындау мерзімі
2 сағат
30 минут
30 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
1-кестенің жалғасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
7
КФБ атауы
Уәкiлеттi ұйым филиалының басшысы
Департаменттің маманы
Департамент басқармасының (бөлімінің) бастығы
Департаменттің басшысы
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шешім жобасын электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады
Шешім жобасымен келіп түскен электрондық істің макетін қарайды және жерлеуге арналған біржолғы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды
Шешім жобасымен келіп түскен электрондық істің макетін қарайды және жерлеуге арналған біржолғы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды
Жерлеуге арналған біржолғы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-нұсқаулық шешім)
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық іс макетін департаментке жіберу
Бас тарту себебі көрсетілген жерлеуге арналған біржолғы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім; оны қол қою үшін департамент басқармасының (бөлімінің) бастығына беру
Бас тарту себебі көрсетілген жерлеуге арналған біржолғы төлемдерді тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім; оны қол қою үшін департамент басшысына беру
Электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған жерлеуге арналған біржолғы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім
Орындау мерзімі
15 минут
30 минут
15 минут
15 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
6
7
8
1-кестенің жалғасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
8
9
10
КФБ атауы
Департаменттің маманы
Уәкiлеттi ұйым бөлімшесінің маманы
Уәкiлеттi ұйым бөлімшесінің маманы
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді автоматты режимде нөмір бере отырып, электрондық журналға тіркейді және электронды байланыс арқылы электрондық іс макетін шешімімен және электрондық хабарламамен қоса Уәкiлеттi ұйымның бөлімшесіне жібереді. Өтініш берушінің жерлеуге арналған біржолғы төлемдерін алу құқығының болмауына байланысты ЗТМО-дан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда, департамент шешімде бас тарту негіздемесін көрсетеді. Электрондық іс макеті электрондық хабарламамен және департаменттің бас тарту себептері туралы хатымен қоса электрондық байланыс арқылы Орталық бөлімшесіне қайтарылады
Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау (өзгерту) туралы электронды шешіммен қоса электрондық іс макетін алғаннан кейін департамент төлемді тағайындау (өзгерту) туралы шешім қабылдаған жағдайда іске журналдан нөмір береді, содан кейін қағаз жеткізгіштегі аталған шешімді тұтынушының іс макетіне тігеді және тұтынушының деректерін Орталықтың ОДҚ енгізеді.
Департамент төлемді тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда өтініш берушіге жерлеуге арналған біржолғы төлемдерін тағайындаудан бас тарту туралы хабарлайды және өтініш берушіге департаменттің бас тарту себептері туралы хатын қоса отырып, ұсынған құжаттарын қайтарады.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-нұсқаулық шешім)
Электрондық журналға тіркелген шешім және оны Орталықтың бөлімшесіне жіберу
Тұтынушының іс макетіне тігілген қағаз жеткізгіштегі шешім
Департаменттің төлемді тағайындаудан бас тарту туралы шешімі және департаменттің бас тарту себептері туралы хаты
Орындау мерзімі
30 минут
30 минут
20 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
9
10
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
ҚФБ 1-топ
Уәкiлеттi ұйымның бөлімшесі
ҚФБ 2-топ
Уәкiлеттi ұйымның филиалы
ҚФБ 3-топ
департамент
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, үзбелі талон беру, өтінішті тіркеу, шешім жобасымен және жерлеуге арналған біржолғы төлемдер мөлшерінің есебімен қоса істің қағаз жеткізгіштегі және электрондық макеттерін қалыптастыру, электрондық іс макетін Уәкiлеттi ұйымның филиалына жіберу
№ 2 әрекет
Құжаттардың дұрыс ресімделуін және электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетімен сәйкестігін тексеру, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландыру, электрондық іс макетін департаментке жіберу
№ 3 әрекет
жерлеуге арналған біржолғы төлемдерін тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау
№ 4 әрекет
Тұтынушыға жерлеуге арналған біржолғы төлемдерін тағайындау туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру
«Жерлеуге арналған біржолғы
төлемдерді тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
2-қосымша
Нысан
Функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы