О повышении ставок платы за эмиссию в окружающую среду
Решение Жамбылского областного маслихата Жамбылской области от 7 декабря 2012 года № 10-10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области от 25 декабря 2012 года № 1861. Утратило силу решением Жамбылского областного маслихата от 6 апреля 2018 года № 22-5
Сноска. Утратило силу решением Жамбылского областного маслихата от 06.04.2018 № 22-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.

Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкаларын арттыру туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 10-10 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 25 желтоқсанда № 1861 тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облыстық мәслихатының 2018 жылғы 6 сәуірдегі № 22-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облыстық мәслихатының 06.04.2018 № 22-5 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейiн күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.

В соответствии со статьей 495 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Повысить ставки платы за эмиссию в окружающую среду согласно приложению.

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексi)" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 495 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн - өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Жамбыл облысының мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Қоршаған ортаға эмиссиялар үшiн төлемақы ставкалары қосымшаға сәйкес арттырылсын.

2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию пятого созыва областного маслихата по вопросам экономики, финансов, бюджета и развития местного самоуправления.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Секретарь
областного маслихата областного маслихата
Кожамжарова Д. Карашолаков Б.
Приложение к решению
Жамбылского областного маслихата
от 7 декабря 2012 года № 10-10
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду 1. Ставки платы за выбросы загрязняющих веществ от стационарных источников.
Порядковые номера
Виды загрязняющих веществ
Ставки платы за 1 тонну (месячный расчетный показатель)
Ставки платы за 1 килограмм (месячный расчетный показатель)
1
окислы серы
20
2
окислы азота
20
3
пыль и зола
10
4
свинец и его соединения

2. Осы шешімнің орындалуына бақылау бесінші шақырылған облыстық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет және жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешiм әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихаттың Облыстық мәслихаттың
сессия төрайымы хатшысы
Д. Қожамжарова Б. Қарашолақов
Жамбыл облысы мәслихатының
2012 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 10 - 10 шешіміне қосымша
Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкалары 1. Тұрақты көздерден ластағыш заттардың шығарындылары үшін төлемақы ставкалары
Реттік нөмірі
Ластағыш заттардың түрлері
1 тонна үшін төлемақы ставкалары (айлық есептік көрсеткіш)
1 килограмм үшін төлемақы ставкалары (айлық есептік көрсеткіш)
1
күкірт тотықтары
20
2
азот тотықтары
20
3
шаң және күл
10
4
қорғасын және оның қосындылары

0,04
2.4.
Ампульные радиоактивные источники
0,3
5.1. Ставки платы за размещение серы составляют 7,54 месячный расчетный показатель за одну тонну.
6. Коэффициенты применяются:
1) для субъектов естественных монополий за объем эмиссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, и энергопроизводящих организаций Республики Казахстан к ставкам платы установлены следующие коэффициенты:
пунктом 1, - 0,3;
пунктом 4, – 0,43;

0,04
2.4.
Шынақты радиоактивті көздер
0,3
5.1. Бір тонна күкірт орналастырылған үшін төлемақы ставкалары 7,54 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
6. Мынадай коэффициенттер:
1) коммуналдық қызметтер көрсету кезінде түзілетін эмиссия көлемі үшін табиғи монополия субъектілері мен Қазақстан Республикасының энергия өндіруші ұйымдары үшін осы бапта белгіленген төлемақы ставкаларына:
1-тармақта - 0,3 коэффициенті;
4-тармақта – 0,43 коэффициенті;

строкой 1.3.5 пункта 5 – 0,05;
2) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый физическими лицами по месту жительства, к ставке платы, установленной строкой 1.1. пункта 5, - 0,2.
7. Коэффициенты, предусмотренные пунктом 6, не распространяются на платежи за сверхнормативный объем эмиссий в окружающую среду.

5-тармақтың 1.3.5. -жолында – 0,05 коэффициенті;
2) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін тұрғылықты жері бойынша жеке тұлғалардан жиналған тұрмыстық-қатты қалдықтардың көлемі үшін 5-тармақтың 1.1. - жолында белгіленген төлемақы ставкасына 0,2 коэффициенті қолданылады.
7. Осы баптың 6- тармағында көзделген коэффициенттер қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерден тыс көлемі үшін төленетін төлемақыға қолданылмайды.