Об утверждении регламентов социальных государственных услуг
Постановление областного акимата Южно-Казахстанской области № 370 от 14 декабря 2012 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 декабря 2012 года N 2180. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27 июня 2013 года № 157
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27.06.2013 № 157.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи» согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости» согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет» согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи» согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху» согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски» согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением» согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) регламент государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» согласно приложению 8 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бектаева А.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким области                               А. Мырзахметов
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

Әлеуметтік мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекiту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 370 Қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 2180 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы № 157 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 27.06.2013 № 157 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес «Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес «Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес «18 жасқа дейiнгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызметінің регламенті;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек тағайындау» мемлекеттік қызметінің регламенті;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес «Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызметінің регламенті;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес «Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызметінің регламенті;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес «Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызметінің регламенті;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес «Жергiлiктi өкiлді органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.Ә.Бектаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                А.Мырзахметов
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

от 14 декабря 2012 года
№ 370
Регламент государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ района, города областного значения;
потребитель – физическое лицо;
3) ИС УО – информационная система уполномоченного органа.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги – нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «О государственной адресной социальной помощи», Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 64, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).

2012 жылғы «14» желтоқсандағы
№ 370 қаулысына 1-қосымша
«Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Негізгі ұғымдар
Осы «Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы - жеке тұлға;
3) УО АЖ - уәкілетті органның ақпараттық жүйесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағының 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызметінің регламентi – мемлекеттiк қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызметінің регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидалары, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде көрсетіледі.

7. Результаты завершения оказываемой государственной услуги указаны в пункте 5 Стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, адреса и график работы которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту, в официальных источниках информации и пунктов 910 Стандарта.
9. Cроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены пунктом 16 Стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в ИС УО, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленного заявления от потребителя, подготавливает мотивированный отказ или оформляет уведомление, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа результат оказания государственной услуги выдает потребителю.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий
(взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через сотрудника канцелярии уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
При обращении потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения заявителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):

7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижелері Стандарттың 5-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, осы Регламенттің 1-қосымшасында мекенжайлар мен кестесі көрсетілген уәкілетті органның стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде және Стандарттың 910-тармақтарында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында қарастырылған.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер қарастырылмаған.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін тапсырған сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш тапсырады;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері келген құжаттарды УО АЖ тіркейді және басшының қарауына жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарап, жауапты орындаушыны анықтайды;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы тұтынушыдан келген өтініштің қарауын жүзеге асырып, дәлелді бас тартуды дайындайды немесе хабарламаны ресімдейді де уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды;
6) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
7) уәкілетті органның кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тұтынушыға табыстайды;
12. Уәкілетті органда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
13. Уәкілетті органда құжаттардың қабылдануы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша уәкілетті органның кеңсе қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Тұтынушыға тіркелген және өтініш берушінің мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11- тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):

1) руководитель уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи)
к получателям адресной
социальной помощи»
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (квартира), адрес электронный почты)
Код города, района и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Байдибекского района»
Байдибекский район, село Шаян, улица Ауезова, дом без номера, gauharbaidibek@mail.ru
8(72548) 2-16-35 2-11-86
Ежедневно, кроме выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00, обеденный перерыв с 13-00 до 14-00
2
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Казыгуртского района»
Казыгуртский район, село Казыгурт, улица Д.Кунаева, дом № 88, kgz_enbek@mail.ru
8(72539) 2-16-70 2-12-18
3
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Мактааральского района»
Мактааральский район, город Жетысай, улица Ш.Айманова, дом № 1, urgan_1986_18@mail.ru
8(72534) 6-32-73 6-11-59
4
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Ордабасынского района»
Ордабасынский район, село Темирлан, улица Т.Аубакирова, дом № 2, ord_tszn@mail.ru
8(72530) 2-17-67 2-20-41
5
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Отырарского района»
Отырарский район, село Шаульдер,
улица О.Баймишова, дом № 12, amantai44@mail.ru
8(72544) 2-13-88 2-10-03
6
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Сайрамского района»

1) уәкілетті органның басшысы;
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері.
16. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімі көрсетілген әр ҚФБ реттілігі және әкімшілік әрекеттер (рәсімдер) сипаттамасының мәтіндік кестесі осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әкімшілік әрекеттер мен ҚФБ логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімдерде іске асырылуына жауапты болады.
«Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға
өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін
растайтын анықтама беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша уәкілетті
органдарының тізбесі
№ қ/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштасының мекен жайы)
Қаланың, ауданның коды және телефон нөмірі
Жұмыс істеу кестесі
1
2
3
4
5
1
«Бәйдібек ауданының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бәйдібек ауданы, Шаян ауылы, Әуезов көшесі, нөмірсіз үй, gauharbaidibek@mail.ru
8(72548) 2-16-35 2-11-86
Күнделікті, мереке мен демалыс күндерінен басқа
9-00- ден 18-00 ге дейін түскі үзіліс 13-00 ден 14-00–ге дейін
2
«Қазығұрт ауданының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қазығұрт ауданы, Қазығұрт ауылы, Д.Қонаев көшесі, № 88 үй, kgz_enbek@mail.ru
8(72539) 2-16-70 2-12-18
3
«Мақтаарал ауданының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мақтаарал ауданы, Жетісай қаласы, Ш.Айманов көшесі, № 1 үй, nurgan_1986_18@mail.ru
8(72534) 6-32-73 6-11-59
4
«Ордабасы ауданының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ордабасы ауданы, Темірлан ауылы, Т.Аубакиров көшесі, № 2 үй, ord_tszn@mail.ru
8(72530) 2-17-67 2-20-41
5
«Отырар ауданының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Отырар ауданы, Шәуілдір ауылы,
О.Баймішов көшесі, № 12 үй, amantai44@mail.ru
8(72544) 2-13-88 2-10-03
6
«Сайрам ауданының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі

Сайрамский район, село Аксукент, улица Абылай хана, дом № 66, gulzara66@mail.ru
8(72531) 2-10-90 2-22-99
7
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Сарыагашского района»
Сарыагашский район, город Сарыагаш, улица С.Исмайлова, дом без номера, sarygazhozn@mail.ru
8(72537) 2-15-43 2-35-95
8
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Сузакского района»
Сузакский район, село Шолаккорган, улица Айтеке би, дом № 39,coz-zan@mail.ru
8(72546) 4-14-36 4-33-20
9
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Толебийского района»
Толебийский район, город Ленгер, улица Толеби, дом без номера, tol_tszn@mail.ru
8(72547) 6-29-90 6-28-85
10
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тюлькубасского района»
Тюлькубасский район, село Т. Рыскулов, улица Т.Рыскулова, дом № 318, tul_tszn@mail.ru
8(72538) 5-21-59 5-17-25
11
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Шардаринского района»
Шардаринский район, город Шардара, улица Казыбек би, дом без номера, shar_tszn@mail.ru
8(72535) 2-27-61 2-15-31
12
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Арыс»
город Арыс, улица Толеби, дом без номера, ar_tszn@mail.ru
8(72540) 2-0198 2-01-99
13
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Кентау»
город Кентау, улица Толеби, дом № 55, adik_kent@mail.ru
8(72536) 3-25-88 3 -28-16
14
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Туркестан»
город Туркестан, улица Т.Татибаева, дом без номера, tur_szn@mail.ru
8(72533) 3-24-51 3-11-62
15
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Шымкент»
город Шымкент, улица Толеби, дом № 21, oz_sp@mail.ru
8(7252) 53-41-77 53-65-78
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи)
к получателям адресной
социальной помощи»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение
ответственного исполнителя уполномоченного органа
Осуществление проверки полноты
документов,
подготовка мотивированного отказа или оформление уведомления
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному исполнителю уполномоченного органа
Передача
документов в уполномоченный орган
Сроки исполнения
5 минут
5 минут
5 минут
№ действия (хода,
потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
корреспонденцией
Регистрация уведомления в книге учета, выдача мотивированного отказа или уведомления потребителю
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Подписание документа
Выдача уведомления либо мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
5 минут
5 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии
уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления от потребителя, регистрация, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя уполномоченного органа для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления, подготовка уведомления
Действие № 4
Подписание уведомления
Действие № 5
Выдача уведомления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления от потребителя, регистрация, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя уполномоченного органа для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления. Подготовка
мотивированного отказа
Действие № 4
Подписание мотивированного отказа
Действие № 5
Выдача мотивированного отказа потребителю
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи)
к получателям адресной
социальной помощи»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

Сайрам ауданы, Ақсукент ауылы, Абылай хан көшесі, № 66 үй, gulzara66@mail.ru
8(72531) 2-10-90 2-22-99
7
«Сарыағаш ауданының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сарыағаш ауданы, Сарыағаш қаласы, С.Исмайлов көшесі, нөмірсіз үй, sarygazhozn@mail.ru
8(72537) 2-15-43 2-35-95
8
«Созақ ауданының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мемлекеттік мекемесі
Созақ ауданы, Шолаққорған ауылы, Әйтеке би көшесі, № 39 үй, coz-zan@mail.ru
8(72546) 4-14-36 4-33-20
9
Төле би аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Төлеби ауданы, Леңгір қаласы, Төлеби көшесі, нөмірсіз үй, tol_tszn@mail.ru
8(72547) 6-29-90 6-28-85
10
«Түлкібас ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түлкібас ауданы, Т. Рысқұлов ауылы, Т. Рысқұлов көшесі, № 318 үй, tul_tszn@mail.ru
8(72538) 5-21-59 5-17-25
11
«Шардара ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шардара ауданы, Шардара қаласы, Қазыбек би көшесі, нөмірсіз үй, shar_tszn@mail.ru
8(72535) 2-27-61 2-15-31
12
«Арыс қаласының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Арыс қаласы, Төлеби көшесі, нөмірсіз үй, ar_tszn@mail.ru
8(72540) 2-0198 2-01-99
13
«Кентау қаласының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Кентау қаласы,
Төлеби көшесі, № 55 үй adik_kent@mail.ru
8(72536) 3-25-88 3 -28-16
14
«Түркістан қаласының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түркістан қаласы, Т.Тәтібаев көшесі, нөмірсіз үй, tur_szn@mail.ru
8(72533) 3-24-51 3-11-62
15
«Шымкент қаласының» жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шымкент қаласы, Төлеби көшесі, № 21 үй, oz_sp@mail.ru
8(7252) 53-41-77 53-65-78
«Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға
өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін
растайтын анықтама беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) өзара әрекеті және реттілік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынның) әрекеті
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынның) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдап, тіркеу
Хат-хабарламамен танысып, уәкілетті органның жауапты орындаушысын белгілеу
Құжаттардың толықтығына тексеруді жүзеге асырып, дәлелді бас тартуды дайындау немесе хабарламаны рәсімдеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Басшының алдына бұрыштама қоюға құжаттарды жолдау
Бұрыштама қойып, уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдау
Құжаттарды уәкілетті органға тапсыру
Орындау мерзімдері
5 минут
5 минут
5 минут
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынның) №
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабарламамен танысу
Хабарламаны есепке алу кітабына тіркеу, тұтынушыға дәлелді бас тартуды немесе хабарламаны беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға дәлелді бас тартуды немесе хабарламаны беру
Орындау мерзімдері
5 минут
5 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
КФБ 1-топ
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
КФБ 2-топ
Уәкілетті органның басшысы
№ 1-әрекет
Тұтынушыдан өтініш қабылдап, тіркеу, уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 2-әрекет
Орындау үшін уәкілетті органның жауапты орындаушысын тағайындап, бұрыштама қою
№ 3-әрекет
Арызды қарау, хабарламаны дайындау
№ 4-әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 5-әрекет
Хабарламаны тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
КФБ 1-топ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
КФБ 2-топ
Уәкілетті органның басшысы
№ 1-әрекет
Тұтынушыдан өтініш қабылдап, тіркеу, уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 2-әрекет
Орындау үшін уәкілетті органның жауапты орындаушысын тағайындап, бұрыштама қою
№ 3-әрекет
Арызды қарау. Дәлелді бас тартуды дайындау
№ 4-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою.
№ 5-әрекет
Дәлелді бас тартуды тұтынушыға беру
«Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға
өтініш берушінің (отбасының)
тиесілігін растайтын анықтама беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар
Оңтүстік Қазақстан облысы

от 14 декабря 2012 года
№ 370
Регламент государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости» (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ районов, городов областного значения;
2) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги – нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 2), 5), 6), 7) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
7. Результаты завершения оказываемой государственной услуги указаны в пункте 5 Стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.

әкімдігінің 2012 жылғы «14»
желтоқсандағы № 370 қаулысына
2-қосымша
«Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру»
мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру» Регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы – жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, шетелдіктер, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағының 1-4 тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызметінің регламентi – мемлекеттiк қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды тұлғалардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызметінің регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 8-бабының 1-тармағының 2)5)6)7) тармақшаларына, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына сәйкес көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижелері Стандарттың 5-тармағында көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты осы Регламенттің 1-қосымшасында мекен-жайлары көрсетілген уәкілетті органда алуға болады.

9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пункта 7 Стандарта.
10. Основания для отказа в предоставления оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 16 Стандарта.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предъявления документов по пункту 11 Стандарта от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи направления на участие в активных формах содействия занятости:
1) потребитель предоставляет документы для получения направления;
2) ответственный работник уполномоченного органа принимает на рассмотрение и передает руководству;
3) руководство рассматривает и определяет ответственного работника;
4) ответственный работник приняв от руководства документы оформляет направление на участие в активных формах содействия занятости или направление об отказе;
5) руководство уполномоченного органа подписывает и отправляет ответственному работнику;
6) ответственный работник отдает потребителю направление на участие в активных формах занятости или отказ.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного исполнителя уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
При обращении потребителю выдается в уполномоченном органе направления на участие в активных формах содействия занятости с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
Государственная услуга оказывается в уполномоченном органе без заполнения бланков.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководство уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында қарастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті ұсынуды тоқтата тұру үшін негіздемелер қарастырылмаған.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттарды қабылдаған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін тапсырған сәтке дейін Стандарттың 11-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы жолдаманы алу үшін құжаттарды тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты қызметкері қарау үшін қабылдайды және басшылыққа жолдайды;
3) басшылық қарайды және жауапты қызметкерін белгілейді;
4) жауапты қызметкер басшылықтан құжаттарды алып жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдаманы немесе бас тарту туралы жолдаманы ресімдейді;
5) уәкілетті органның басшылығы қол қояды және жауапты қызметкерге жолдайды;
6) жауапты қызметкер тұтынушыға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдаманы немесе бас тартуды береді.
12. Уәкілетті органда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы іс-әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
13. Уәкілетті органда құжаттардың қабылдануы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша уәкілетті органның кеңсе қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Өтініш берген кезде тұтынушыға тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген, жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беріледі.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11–тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
Мемлекеттік қызмет уәкілетті органда бланкілердің толтырусыз көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) уәкілетті органның басшылығы;
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
16. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімі көрсетілген әр ҚФБ реттілігі және әкімшілік өзара әрекеттердің (рәсімдерді) сипаттамасының мәтіндік кестесі осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әкімшілік әрекеттер мен ҚФБ логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача направлений лицам
на участие в активных
формах содействия занятости»
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование уполномоченный органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронный почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Байдибекского района»
Байдибекский район, с. Шаян, улица Ауезова № 17 kanat_73 inbox.ru
8(72548)
2-16-35
2-11-86
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничней дней, с 9-00 до 20-00, обед с 13-00 до 14-00
2
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Казыгуртского района»
Казыгуртский район, с. Казыгурт, улица Д. Кунаева, 88 kzg_enbek@mail.ru
8(72539)
2-16-70
2-12-18
3
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Махтаральского района»
Махтаральский район, г. Жетысай, улица Ш. Айманова, 1 nurgan_1986_18@mail.ru
8(72534)
6-32-73
6-11-59
4
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Ордабасынского района»
Ордабасынский район, с. Темирлан, улица Т. Аубакирова, 2 ord_tszn@mail.ru
8(72530)
2-17-67
2-20-41
5
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Отырарского района»
Отырарский район, с. Шаульдер, улица О. Баймишова, 12 otrar_sobes@mail.ru
8(72544)
2-13-88
2-10-03
6
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Сайрамского района»
Сайрамский район, с. Аксукент, Жибек жолы, 56
22-369@mail.ru
8(72531)
2-10-90
2-22-99
7
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Сарыагашского района»
Сарыагашский район, г. Сарыагаш, улица С. Исмайлова, 19
Edo_@bk.ru
8(72537)
2-15-43
2-35-95
8
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Сузакского района»
Сузаксий район, с. Шолаккорган, улица Айтеке би, 39
coz-zan@mail.ru
8(72546)
4-14-36
4-33-20
9
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Толебийского района»
Толебийский район, г. Ленгер, улица Толеби, 241 tol_tszn@mail.ru
8(72547)
6-29-90
6-28-85
10
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тюлькубасского района»
Тюлькубасский район,
с. Т.Рыскулова, улица Т. Рыскулова, 318 tul_tszn@mail.ru
8(72538)
5-21-59
5-17-25
11
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Шардаринского района»
Шардаринский район, г. Шардара, улица Казыбек би, б/н shar_tszn@mail.ru
8(72535)
2-27-61
2-15-31
12
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Арыс»
город Арысь, улица Тулеби № 1 ar_tszn@mail.ru
8(72540)
2-0198
2-01-99
13
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Кентау»
город Кентау, улица Яссауи би, 85
sobez inbox.ru
8(72536)
3-25-88
3 -28-16
14
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Туркестан»
город Туркестан, улица К.Татибаев, б.н tur_szn@mail.ru
8(72533)
3-24-51
3-11-62
15
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Шымкент»
город Шымкент, улица Толе би, 21 oz_sp@mail.ru
8(7252)
53-41-77
53-65-78
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача направлений лицам
на участие в активных
формах содействия занятости»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение
ответственного исполнителя
Осуществление проверки полноты
документов, проведение регистрации
оформление уведомлении или мотивированного отказа
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Направление на активную форму содействия занятости с их согласия на бумажном носителе либо мотивированный отказ
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному исполнителю
Передача
документов к
руководству
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
корреспонденцией
Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Подписание документов
Передача результата оказания государственной услуги потребителю
Сроки исполнения
15 минут
В течение дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 2
СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного
органа
Группа 3
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов
от потребителя,
для выдачи направления
руководству
уполномоченного
органа
Действие № 2
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Проведение регистрации и оформление направления
Действие № 4 подписание направления
Действие № 5
Выдача
потребителю направление
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 2
СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного
органа
Группа 3
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов от потребителя,
для выдачи направления руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения,
наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение и подготовка мотивированного отказа
Действие № 4
Подписание мотивированного  отказа
Действие № 5
Выдача мотивированного отказа потребителю
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача направлений лицам
на участие в активных
формах содействия занятости»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 3
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
8. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті органының басшысы болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімдерде іске асырылуына жауапты болады.
«Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша уәкілетті
органдардың тізбесі
№ қ/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекен- жайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштасының мекен-жайы)
Қаланың коды және телефонның нөмірлері
Жұмыс істеу кестесі
1
2
3
4
5
1
«Бәйдібек ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
с Шаян Әуезов көшесі, нөмірсіз үй, gauharbaidibek@mail.ru
8(72548) 2-16-35 2-11-86
Аптасына бес күн, мереке мен демалыс күндерін қоспағанда 9-00-ден
19-00 ге дейін, түскі үзіліс 13-00 ден 15-00 ге дейін
2
«Қазығұрт ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
с.Қазығұрт, Д.Қонаев көшесі, № 88 үй, kgz_enbek@mail.ru
8(72539) 2-16-70 2-12-18
3
«Мақтаарал ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жетісай қаласы, Ш.Айманов көшесі, № 1 үй, nurgan_1986_18@mail.ru
8(72534) 6-32-73 6-11-59
4
«Ордабасы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Темірлан ауылы,
Т.Аубакиров көшесі, № 2 үй, ord_tszn@mail.ru
8(72530) 2-17-67 2-20-41
5
«Отырар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шәуілдір ауылы,
О.Баймішов көшесі, № 12 үй, amantai44@mail.ru
8(72544) 2-13-88 2-10-03
6
«Сайрам ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақсукент ауылы, Абылай хан көшесі, № 66 үй, gulzara66@mail.ru
8(72531) 2-10-90 2-22-99
7
«Сарыағаш ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сарыағаш қаласы, С.Исмайлов көшесі, нөмірсіз үй, sarygazhozn@mail.ru
8(72537) 2-15-43 2-35-95
8
«Созақ ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шолаққорған ауылы, Әйтеке би көшесі, № 39 үй, coz-zan@mail.ru
8(72546) 4-14-36 4-33-20
9
«Төле би ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Леңгір қаласы, Төлеби көшесі, нөмірсіз үй, tol_tszn@mail.ru
8(72547) 6-29-90 6-28-85
10
«Түлкібас ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Т. Рысқұлов ауылы, Т. Рысқұлов көшесі, № 318 үй, tul_tszn@mail.ru
8(72538) 5-21-59 5-17-25
11
«Шардара ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шардара қаласы, Қазыбек би көшесі, нөмірсіз үй, shar_tszn@mail.ru
8(72535) 2-27-61 2-15-31
12
«Арыс қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Арыс қаласы, Төлеби көшесі, нөмірсіз үй, ar_tszn@mail.ru
8(72540) 2-0198 2-01-99
13
«Кентау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Кентау қаласы,
Төлеби көшесі, № 55 үй adik_kent@mail.ru
8(72536) 3-25-88 3-28-16
14
«Түркістан қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түркістан қаласы,
Т.Тәтібаев көшесі, нөмірсіз үй, tur_szn@mail.ru
8(72533) 3-24-51 3-11-62
15
«Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шымкент қаласы, Төлеби көшесі, № 21 үй, oz_sp@mail.ru
8(7252) 53-41-77 53-65-78
«Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) өзара әрекеті және реттілік сипаттамасы
1- Кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынның ) әрекеттері
Әрекеттің (жұмыстар барысының, ағынның ) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкілеттің органның жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің
(үдерістің, рәсімдеудің,
операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдап, тіркеу
Хат-хабарламамен танысу,
жауапты орындаушысын белгілеу
Құжаттардың толықтығына тексеруді жүзеге асырып, дәлелді бас тартуды дайындау немесе хабарламаны ресімдеу
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-
басшылық ету, шешім)
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдаманы қағаз түрінде өзінің келісуімен немесе дәлелді бас тартуды жолдау
Бұрыштама қойып, жауапты орындаушысына жолдау
Құжаттарды басшылыққа тапсыру
Орындау мерзімдері
30 минут
30 минут
30 минут
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынның ) әрекеттері
Әрекеттің (жұмыстар барысының, ағынның) реттік №
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілеттің органның жауапты орындаушысы
Әрекеттің
(үдерістің, рәсімнің,
операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Хат-хабарламамен танысу
Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Құжаттарға қол қою
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тапсыру
Орындау мерзімдері
15 минут
Жұмыс күні ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Топ 1
ҚФБ
Уәкілеттің органның жауапты орындаушысы
Топ 2
ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
№ 1-әрекет
Тұтынушыдан құжаттарды қабылдап, тіркеу, жолдаманы беру үшін уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 2-әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3-әрекет
Тіркеуді жүргізіп және жолдаманы ресімдеу
№ 4-әрекет
жолдамаға қол қою
№ 5-әрекет
Жолдаманы тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Топ 2
ҚФБ
Уәкілеттің органның жауапты орындаушысы
Топ 3
ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
№ 1-әрекет
Тұтынушыдан құжаттарды қабылдап, жолдаманы беру үшін, уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 2-әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3-әрекет
Дәлелді бас тартуды қарау және дайындау.
№ 4-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 5-әрекет
Тұтынушыға дәлелді бас тартуды беру
«Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық сабақтастығы арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

от 14 декабря 2012 года
№ 370
Регламент государственной услуги
«Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет»
1. Основные понятия
В настоящем Регламенте «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ района, города областного значения;
потребитель – физическое лицо;
3) ИС ЦОН – информационная система центра обслуживания населения;
4) ИС УО – информационная система уполномоченного органа.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги – нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года «О государственных пособиях семьям, имеющим детей» и постановления Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092 «О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан «О государственных пособиях семьям, имеющим детей», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).

2012 жылғы «14» желтоқсандағы
№ 370 қаулысына 3-қосымша
«18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы - жеке тұлға;
3) ХҚКО АЖ - халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі;
4) УО АЖ - уәкілетті органның ақпараттық жүйесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағының 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызметінің регламентi – мемлекеттiк қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды тұлғалардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызметінің регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметінің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының 4-бабының 1-тармағы және «Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысы, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде көрсетіледі.

7. Результаты завершения оказываемой государственной услуги указаны в пункте 5 Стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа и Центра, адреса и график работы которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту, в официальных источниках информации и пунктов 9,  10Стандарта.
9. Cроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены пунктом 16 Стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления и передает инспектору накопительного отдела Центра, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган.
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленного заявления из Центра или от потребителя, подготавливает мотивированный отказ или оформляет уведомление, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы, или выдает потребителю - в случае обращения в уполномоченный орган.
8) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа Центром фиксируются поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
Центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.

7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижелері Стандарттың 5-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында мекенжайлары мен жұмыс кестесі көрсетілген уәкілетті органның және Орталықтың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде және Стандартының 910-тармақтарында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында қарастырылған.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер қарастырылмаған.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін тапсырған сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш тапсырады;
2) Орталықтың инспекторы құжаттардың тіркелуін жүргізіп және Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына жолдайды, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жолдайды.
Орталықтан уәкілетті органға жолданған құжаттар пакетінің жөнелту фактісі мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрихкодты сканердің көмегімен белгіленеді;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері ХҚКО АЖ-де, егер уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттарды тіркейді және басшының қарауына жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттардың қарауынан кейін, жауапты орындаушыны анықтайды;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы Орталықтан немесе тұтынушыдан келген өтініштің қарауын жүзеге асырып, дәлелді бас тартуды дайындайды немесе хабарламаны ресімдейді, содан соң уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды;
6) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
7) уәкілетті органның кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Орталыққа жолдап, ХҚКО АЖ-де, егер уәкілетті органда өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттарды тіркейді немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға табыстайды;
8) Орталық мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін уәкілетті органнан алған кезде, келіп түскен құжаттарға штрихкодты сканердің көмегімен белгі соғады.
Орталық тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды ұсынады.

12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в Центре осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Прием документов уполномоченном органе осуществляется через сотрудника канцелярии уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту.
При обращении потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения заявителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) руководитель уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
5) сотрудник канцелярии уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.

12. Орталықта және уәкілетті органда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
13. Орталықта құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша «терезелердің» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Уәкілетті органда құжаттардың қабылдануы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша уәкілетті органның кеңсе қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Тұтынушы өтініш білдірген кезде:
1) уәкілетті органда- тіркелген және өтініш берушінің мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
2) Орталықта:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
Орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
5) уәкілетті органның кеңсе қызметкері.
16. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімі көрсетілген әр ҚФБ реттілігі және әкімшілік әрекеттер (рәсімдер) сипаттамасының мәтіндік кестесі осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әкімшілік әрекеттер мен ҚФБ логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
пособий семьям, имеющим
детей до восемнадцати лет»
Перечень Центров обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
Наименование Центров обслуживания населения
Юридический
адрес
Контактные данные
1.
Филиал РГП «ЦОН по Южно-Казахстанской области»
город Шымкент, улица Мадели Кожа, дом без номера
8-7252-30-06-79
8-7252-21-09-00
2.
Городской отдел № 1 города Шымкент
город Шымкент, улица Мадели Кожа, дом без номера
8-7252-30-06-79
8-72528-21-09-00
3.
Городской отдел № 2 города Шымкент
город Шымкент, улица Мадели Кожа, дом без номера

5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге уәкілетті органның басшысы және Орталықтың басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімдерде іске асырылуына жауапты болады.
«18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен - жайы
Байланыс
телефоны
1
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша орталық» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй
8-7252-30-06-79 8-7252-21-09-00
2
Шымкент қаласының № 1 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй
8-7252-30-06-79 8-7252-21-09-00
3
Шымкент қаласының № 2 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй

8(72533) 3-24-51 3-11-62
15
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Шымкент»
город Шымкент, улица Толеби, дом № 21, oz_sp@mail.ru
8(7252) 53-41-77 53-65-78
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
пособий семьям, имеющим
детей до восемнадцати лет»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет реестр и направляет документы
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в уполномоченный орган
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее двух раз в день
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса,  процедуры,
операции) и их
описание
Прием документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение
ответственного исполнителя уполномоченного органа
Осуществление проверки полноты
документов,
подготовка мотивированного отказа или оформление уведомления
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному исполнителю уполномоченного органа
Передача
документов в уполномоченный орган
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение десяти рабочих дней
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация уведомления в книге, выдача мотивированного отказа или уведомления потребителю или
передача в Центр
Выдача мотивированного отказа или уведомления
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Подписание документа
Выдача уведомления либо мотивированного отказа потребителю
или передаче в Центр
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
сотрудник канцелярии
уполномоченного органа
Группа 3
СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация  заявления, направление документов в
уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из Центров или от потребителя, регистрация, направление
заявления руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Определение ответственного исполнителя уполномоченного органа для исполнения, наложение резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления,
подготовка уведомления
Действие № 5
Подписание уведомления
Действие № 6
Регистрация уведомления в книге
Действие № 7
Передача уведомления в Центр или выдача  потребителю
Действие № 8
Выдача уведомления потребителю в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2
СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Группа 3
СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления
из Центров или от потребителя,
регистрация, направление
заявления руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя уполномоченного органа для исполнения,
наложение резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа
Действие № 5
Подписание мотивированного отказа
Действие № 6
Передача  мотивированного отказа в Центр или выдача
потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа потребителю в Центре
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
пособий семьям, имеющим
детей до восемнадцати лет»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 4
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

8(72533) 3-24-51 3-11-62
15
«Шымкент қаласының» жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шымкент қаласы, Төлеби көшесі, № 21 үй, oz_sp@mail.ru
8(7252) 53-41-77 53-65-78
«18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) өзара әрекеті және реттілік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынның) әрекеті
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынның) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжат қабылдау
Журналға қол қою, құжат жинау
Тізілімді жасап құжатты жөнелту
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Журналға тіркеу және қол хат беру
Жинақтау бөліміне құжат жинау
Уәкілетті органға құжат жіберу
Орындау мерзімдері
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне екі реттен кем емес
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынның) әрекеті
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынның) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдап, тіркеу
Хат-хабарламамен танысып, уәкілетті органның жауапты орындаушысын белгілеу
Құжаттардың толықтығына тексеруді жүзеге асырып, дәлелді бас тартуды дайындау немесе хабарламаны рәсімдеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Басшының алдына бұрыштама қоюға құжаттарды жолдау
Бұрыштама қойып, уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдау
Құжаттарды уәкілетті органға тапсыру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
Он жұмыс күні ішінде
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынның) әрекеті
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынның) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Орталықтың инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабарламамен танысу
Хабарламаны есепке алу кітабына тіркеу, дәлелді бас тартуды немесе хабарламаны беру немесе орталыққа жіберу
Дәлелді бас тарту немесе хабарлама беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
басшылық ету шешімі)
Құжатқа қол қою
Хабарлама не дәлелді бас тартуды беру немесе Орталыққа жіберу
Хабарлама немесе дәлелді бас тартқаны жөнінде қол хат беру
Орындау мерзімдері
30 минут
Жұмыс күн ішінде
Жұмыс күн ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
КФБ 1-топ
Орталық инспекторы
КФБ 2-топ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
КФБ 3-топ
Уәкілетті органның басшысы
№ 1-әрекет
Құжат қабылдау, қолхат беру, арызды тіркеу, уәкілетті органға жіберу
№ 2-әрекет
Арызды орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдап, тіркеу уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 3-әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны тағайындап, бұрыштама қою
№ 4-әрекет
Арызды қарау, хабарламаны дайындау
№ 5-әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 6-әрекет
Хабарламаны тіркеу кітабына тіркеу
№ 7-әрекет
Хабарламаны орталыққа жіберу немесе тұтынушыға беру
№ 8-әрекет
Хабарламаны орталықта тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
КФБ 1-топ
Орталық маманы
КФБ 2-топ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
КФБ 3-топ
Уәкілетті органның басшысы
№ 1-әрекет
Құжат қабылдау, қолхат беру, арызды тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды жіберу
№ 2-әрекет
Арызды орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдап, тіркеу уәкілетті органның басшысына жіберу
№ 3-әрекет
Орындау үшін уәкілетті органның жауапты орындаушысын тағайындап, бұрыштама қою
№ 4-әрекет
Арызды қарау. Дәлелді бас тартуды дайындау
№ 5-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6-әрекет
Дәлелді бас тартуды орталыққа немесе тұтынушыға беру
№ 7-әрекет
Дәлелді бас тартуды орталықта тұтынушыға беру
«18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау»
«мемлекеттік қызметінің регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

от 14 декабря 2012 года
№ 370
Регламент государственной услуги
«Назначение государственной адресной социальной помощи»
1. Основные понятия
В настоящем Регламенте «Назначение государственной адресной социальной помощи» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ района, города областного значения;
2) потребитель – физическое лицо;
3) ИС УО – информационная система уполномоченного органа.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги –нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «О государственной адресной социальной помощи» и главы 2 Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года № 1685 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан «О государственной адресной социальной помощи», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
7. Результаты завершения оказываемой государственной услуги указаны в пункте 5 Стандарта.

2012 жылғы «14» желтоқсандағы
№ 370 қаулысына 4-қосымша
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы - жеке тұлға;
3) УО АЖ - уәкілетті органның ақпараттық жүйесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағының 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызметінің регламентi – мемлекеттiк қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды тұлғалардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызметінің регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметінің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 2-бабының 1-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы № 1685 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы» Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы» мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi тағайындау және төлеу ережесiнің 2-тарауы, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижелері Стандарттың 5-тармағында көрсетілген.

от 14 декабря 2012 года
№ 370
Регламент
государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ районов, городов областного значения;
2) потребитель - физическое лицо.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги – нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 4) пункта 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Правил предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху - тридцать часов в год, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).

2012 жылғы «14» желтоқсандағы
№ 370 қаулысына 5-қосымша
«Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы - жеке тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағының 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызметінің регламентi – мемлекеттiк қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды тұлғалардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызметінің регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметінің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 21-бабының 1-тармағының 4) тармақшасы, «Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Жеке оңалту бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге үшін жеке көмекшінің және естімейтіндігі бойынша мүгедектер үшін жылына отыз сағат ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін көрсету ережесі, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).

7. Результат оказываемой государственной услуги предусмотрен в пункте 5 Стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченных органах, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту. График работы предусмотрен пунктом 9 Стандарта.
9. Cроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены пунктом 16 Стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
3) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя;
4) ответственный исполнитель рабочего органа осуществляет рассмотрение представленного заявления, подготавливает мотивированный отказ или оформляет уведомление, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию рабочего органа;
6) сотрудник канцелярии уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги потребителю.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через сотрудника канцелярии уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
При обращении потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения заявителем государственной услуги, фамилии и лица, принявшего документы.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.

7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Стандарттың 5 - тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты осы Регламенттің 1-қосымшасында мекен-жайлары көрсетілген уәкілетті органдарды алуға болады. Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында қарастырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында қарастырылған.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер қарастырылмаған.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін тапсырған сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтінішін тапсырады;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері келген құжаттардың тіркелуін жүргізеді және басшының қарауына жолдайды;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттардың қарап, жауапты орындаушыны анықтайды;
4) жұмыс органның жауапты орындаушысы келген өтініштің қарауын жүзеге асырып, дәлелді бас тартуды дайындайды немесе хабарламаны ресімдейді, содан соң уәкілетті органының басшысына қол қоюға жолдайды;
5) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
6) уәкілетті органның кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін де тұтынушыға жолдайды;
12. Уәкілетті органда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
13. Уәкілетті органда құжаттардың қабылдануы осы Регламенттің 1-қосымшасында мекен-жайлар бойынша көрсетілген уәкілетті органның кеңсе қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Өтініш тапсырған кезінде тұтынушыға тіркелген және өтініш берушінің мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) уәкілетті органның басшысы;
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері.
16. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімі көрсетілген әр ҚФБ реттілігі және өзара әкімшілік әрекеттер (рәсімдер) сипаттамасының мәтіндік кестесі осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.

8(72537) 2-15-43 2-35-95
8
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Сузакского района»
Сузакский район, село Шолаккорган, улица Айтеке би, дом № 39,
coz-zan@mail.ru
8(72546) 4-14-36 4-33-20
9
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Толебийского района»
Толебийский район, город Ленгер, улица Толеби, дом без номера,
tol_tszn@mail.ru
8(72547) 6-29-90 6-28-85
10
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Тюлькубасского района»
Тюлькубасский район, село Т. Рыскулов, улица Т.Рыскулова, дом № 318, tul_tszn@mail.ru
8(72538) 5-21-59 5-17-25
11
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Шардаринского района»
Шардаринский район, город Шардара, улица Казыбек би, дом без номера,
shar_tszn@mail.ru
8(72535) 2-27-61 2-15-31
12
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Арыс»
город Арыс, улица Толеби, дом без номера, ar_tszn@mail.ru
8(72540) 2-0198 2-01-99
13
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Кентау»
город Кентау, улица Толеби, дом № 55,
adik_kent@mail.ru
8(72536) 3-25-88 3 -28-16
14
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Туркестан»
город Туркестан, улица Т.Татибаева, дом без номера, tur_szn@mail.ru
8(72533) 3-24-51 3-11-62
15
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Шымкент»
город Шымкент, улица Толеби, дом № 21, oz_sp@mail.ru
8(7252) 53-41-77 53-65-78
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им услуги индивидуального помощника
для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении
и специалиста жестового языка
для инвалидов по слуху»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса,  процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение
ответственного исполнителя
Осуществление проверки полноты
документов,
подготовка мотивированного отказа или оформление уведомления
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному исполнителю
Передача
документов к
руководству
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение десяти рабочих дней
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их
описание
Ознакомление с
корреспонденцией
Регистрация уведомления в книге  Оформления документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Подписание документов
Передача результата оказания государственной услуги потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления от потребителя, выдача талона, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрения заявления и оформление уведомления
Действие № 4
Подписание уведомления
Действие № 5
Регистрация уведомления в книге
Оформления документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху
Действие № 6
Выдача уведомления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления от потребителя, выдача талона, регистрация, направление заявления
руководству уполномоченного органа
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение заявления и подготовка мотивированного отказа
Действие № 4
Подписание мотивированного отказа
Действие № 5
Регистрация мотивированного отказа
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги «Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им услуги индивидуального помощника
для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении
и специалиста жестового языка
для инвалидов по слуху»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 6
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

8(72537) 2-15-43 2-35-95
8
«Созақ ауданының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мемлекеттік мекемесі
Созақ ауданы, Шолаққорған ауылы, Әйтеке би көшесі, № 39 үй, coz-zan@mail.ru
8(72546) 4-14-36 4-33-20
9
Төле би аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Төлеби ауданы, Леңгір қаласы, Төлеби көшесі, нөмірсіз үй, tol_tszn@mail.ru
8(72547) 6-29-90 6-28-85
10
«Түлкібас ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түлкібас ауданы, Т. Рысқұлов ауылы, Т. Рысқұлов көшесі, № 318 үй, tul_tszn@mail.ru
8(72538) 5-21-59 5-17-25
11
«Шардара ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шардара ауданы, Шардара қаласы, Қазыбек би көшесі, нөмірсіз үй, shar_tszn@mail.ru
8(72535) 2-27-61 2-15-31
12
«Арыс қаласының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Арыс қаласы, Төлеби көшесі, нөмірсіз үй, ar_tszn@mail.ru
8(72540) 2-0198 2-01-99
13
«Кентау қаласының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Кентау қаласы, Төлеби көшесі, № 55 үй adik_kent@mail.ru
8(72536) 3-25-88 3-28-16
14
«Түркістан қаласының, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түркістан қаласы,
Т.Тәтібаев көшесі, нөмірсіз үй, tur_szn@mail.ru
8(72533) 3-24-51 3-11-62
15
«Шымкент қаласының» жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шымкент қаласы, Төлеби көшесі, № 21 үй, oz_sp@mail.ru
8(7252) 53-41-77 53-65-78
«Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы
мүгедектерге жеке көмекшінің және есту
бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін
тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) өзара әрекеті және реттілік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынның) әрекеті
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынның) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкілетті органының жауапты орындаушысы
Уәкілетті органының басшылығы
Уәкілетті органының жауапты орындаушысы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдап, тіркеу
Хат-хабарламамен танысып, уәкілетті органының жауапты орындаушысын белгілеу
Құжаттардың толықтығына тексеруді жүзеге асырып, дәлелді бас тартуды дайындау немесе хабарламаны ресімдеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Құжаттарды басшылыққа алдына бұрыштама қою үшін жолдау
Бұрыштама қойып, жауапты орындаушысына жолдау
Құжаттарды басшылыққа тапсыру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
Он жұмыс күн ішінде
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынның) әрекеті
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік №
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органының басшылығы
Уәкілетті органының орындаушысы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Хат-хабарламамен танысу
Хабарламаны қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу кітабына тіркеу.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Құжаттарға қол қою
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру
Орындау мерзімдері
30 минут
Жұмыс күн ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
КФБ 1-топ
уәкілетті органының жауапты орындаушысы
КФБ 2-топ
Уәкілетті органының басшылығы
№ 1-әрекет
Тұтынушыдан өтінішті қабылдап, талон беру, тіркеу, уәкілетті органының басшылығына жолдау
№ 2-әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны тағайындап, бұрыштама қою
№ 3-әрекет
Өтінішті қарау, хабарламаны ресімдеу
№ 4-әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 5-әрекет
Хабарламаны қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу, кітабына тіркеу
№ 6-әрекет
Хабарламаны тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
КФБ 1-топ
Уәкілетті органының жауапты орындаушысы
КФБ 2-топ
Уәкілетті органының басшылығы
№ 1-әрекет
Тұтынушыдан өтінішті қабылдау, талон беру, тіркеу, уәкілетті органының басшылығына жолдау
№ 2-әрекет
Орындау үшін уәкілетті органының жауапты орындаушысын тағайындап, бұрыштама қою
№ 3-әрекет
Өтінішті қарау және дәлелді бас тартуды дайындау
№ 4-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 5-әрекет
Дәлелді бас тартуды тіркеу
«Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы
мүгедектерге жеке көмекшінің және есту
бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл
маманының қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

от 14 декабря 2012 года
№ 370
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления
им кресла-коляски»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ районов, городов областного значения;
2) потребитель – физическое лицо.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги – нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
7. Результат оказываемой государственной услуги предусмотрен в 5 пункте Стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченных органах, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту. График работы предусмотрен пунктом 9 Стандарта.

2012 жылғы «14» желтоқсандағы
№ 370 қаулысына 6-қосымша
«Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды рәсімдеу» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы - жеке тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағының 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызметінің регламентi – мемлекеттiк қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды тұлғалардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызметінің регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметінің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22 бабының 1-тармақшасы, «Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысы, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі Стандарттың 5-тармағында қарастырылған.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты осы Регламенттің 1-қосымшасында мекен-жайлары көрсетілген уәкілетті органдарды кестесін алуға болады. Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында қарастырылған.

от 14 декабря 2012 года
№ 370
Регламент государственной услуги
государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения их
санаторно-курортным лечением»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ районов, городов областного значения;
2) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, являющиеся инвалидами и детьми-инвалидами.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги – нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании пункта 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Правил предоставления санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).

2012 жылғы «14» желтоқсандағы
№ 370 қаулысына 7-қосымша
«Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы – жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, шетелдіктер және мүгедек пен мүгедек-балалар болып табылады Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызметінің регламентi – мемлекеттiк қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды тұлғалардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызметтің регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 20-бабының 3-тармағы, «Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген мүгедектерге және мүгедек балаларға санаторий-курорттық емделудi ұсыну ережесi, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).

7. Результат оказываемой государственной услуги предусмотрен в 5 пункте Стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в Центре или рабочем органе специальной комиссии, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту. График работы рабочих органов и Центров предусмотрен пунктом 9 Стандарта.
9. Cроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрены пунктом 16 Стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии рабочего органа фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
3) после рассмотрения руководитель рабочего органа определяет ответственного исполнителя;
4) ответственный исполнитель рабочего органа осуществляет рассмотрение представленного заявления из Центра или от потребителя, подготавливает мотивированный отказ или оформляет уведомление, затем направляет на подписание руководителю рабочего органа;
5) руководитель рабочего органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию рабочего органа;
7) сотрудник канцелярии рабочего органа направляет результат оказания государственной услуги потребителю.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через сотрудника канцелярии уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
При обращении потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения заявителем государственной услуги, фамилии и лица, принявшего документы.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):

7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижелері Стандарттың 5-тармағында қарастырылған.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты осы Регламенттің 1 және  2-қосымшаларында мекен-жайлары көрсетілген орталықта немесе арнайы комиссиясының жұмыс органында алуға болады. Жұмыс кестелері Стандарттың 9-тармағында қарастырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында қарастырылған.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер Стандарттың 16-тармағында қарастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер қарастырылмаған.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін тапсырған сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтінішін тапсырады;
2) жұмыс органның кеңсе қызметкері уәкілетті органда өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда келген құжаттардың ХҚКО АЖ-де тіркелуін жүргізеді және басшылыққа қарау үшін жолдайды;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарап, жауапты орындаушыны анықтайды;
4) жұмыс органының жауапты орындаушысы орталықтан немесе тұтынушыдан келген өтініштің қарауын жүзеге асырып, дәлелді бас тартуды дайындайды немесе хабарламаны ресімдейді де жұмыс органының басшысына қол қоюға жолдайды;
5) жұмыс органының басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және, уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
6) жұмыс органының кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркейді де тұтынушыға жолдайды.
12. Уәкілетті органда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
13. Уәкілетті органда құжаттардың қабылдануы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша уәкілетті органның кеңсе қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Өтініш білдірген жағдайда тұтынушыға тіркелген және өтініш берушінің мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):

от 14 декабря 2012 года
№ 370
Регламент государственной услуги
«Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган - отдел занятости и социальных программ районов, городов областного значения;
2) потребитель – физические лица, обращающиеся от имени семьи за социальной помощью.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги – нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
7. Результат оказываемой государственной услуги предусмотрен в пункте 5 Стандарта.

2012 жылғы «14» желтоқсандағы
№ 370 қаулысына
8-қосымша
«Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі;
2) тұтынушы – әлеуметтік көмегін алуға отбасы атынан өтініштерін білдіретін жеке тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк қызметтің регламентi – мемлекеттiк қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды тұлғалардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызметтің регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметіне нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасы, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметінің нәтижесі Стандарттың 5- тармағында көрсетілген.