Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Восточно-Казахстанской области"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 27 декабря 2012 года № 331. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 января 2013 года N 2848. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 августа 2013 года № 212
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.08.2013 № 212.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 4-4 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О средствах массовой информации», пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», подпунктом 21-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Восточно-Казахстанской области».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Восточно-Казахстанской области Кошербаева Е. Б.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Сапарбаев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
25 декабря 2012 года
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 27 декабря 2012 года № 331
Регламент электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории Восточно-Казахстанской области»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Восточно-Казахстанской области» (далее – электронная государственная услуга) оказывается управлением внутренней политики Восточно-Казахстанской области (далее - услугодатель), на безальтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – ЦОН), а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.

"Шығыс Қазақстан облысы аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы N 331 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 қаңтарда N 2848 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 тамыздағы N 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.08.2013 N 212 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 4-4-бабының 2) тармақшасына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 21-1) тармақшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Шығыс Қазақстан облысы аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Е.Б. Көшербаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Сапарбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрі                 А. Жұмағалиев
2012 жылғы 25 желтоқсан
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 331 қаулысымен бекітілген
«Шығыс Қазақстан облысы аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу»
электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Шығыс Қазақстан облысы аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызмет) Шығыс Қазақстан облысының ішкі саясат басқармасы (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетеді, баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – ХҚКО), сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушыда электрондық сандық қолтаңба болған жағдайда «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz арқылы көрсетіледі.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315.
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (содержащая медиа–разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
2) государственная база данных «Физические лица» (далее - ГБД ФЛ) - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) государственная база данных «Юридические лица» (далее - ГБД ЮЛ) - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц, филиалов, представительств и субъектов индивидуального совместного предпринимательства, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан, и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) ИС МИО - информационная система местных исполнительных органов;
5) ИС ИНИС - информационная система «Интегрированная налоговая информационная система»;
6) ИС ЦОНа – информационная система центра обслуживания населения;
7) информационная система (далее - ИС) - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
8) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;

2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 қаулысымен бекітілген «Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттiк қызметтi автоматтандыру дәрежесi: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын).
4. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) «электрондық үкiметтiң» веб-порталы - нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе (бұдан әрi - ЭҮП);
2) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы (бұдан әрі – ЖТ МДБ) – ақпаратты автоматты жинақтау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды біртұтас сәйкестендіруді енгізу және олар туралы мемлекеттік басқару органдары мен өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес өзекті және нақты мәліметтер беру мақсатында Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлерінің тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе;
3) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы (бұдан әрі – ЗТ МДБ) – ақпаратты автоматты жинақтау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасы аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаларды, біріккен жеке кәсіпкерліктің филиалдарын, өкілдіктерін және субъектілерін біртұтас сәйкестендіруді енгізу және олар туралы мемлекеттік басқару органдары мен өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес өзекті және нақты мәліметтер беру мақсатында Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе;
4) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі;
5) БСАЖ АЖ – «Біріккен салықтық ақпараттық жүйе» ақпараттық жүйесі;
6) ХҚКО АЖ - халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесі;
7) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық - бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және ұсынуға арналған жүйе;
8) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде қызметін жеке кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;

9) бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
10) пользователь - субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
13) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
14) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
15) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
16) РШЭП - региональный шлюз «электронного правительства»;
17) ИС НУЦ - информационная система национального удостоверяющего центра.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) получатель государственной услуги осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей государственной услуги на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода получателем государственной услуги ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе государственной услуги через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя государственной услуги;
5) процесс 3 – выбор получателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем государственной услуги формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;

9) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) – заңды тұлға (филиал және өкілдік) және қызметін бірлескен кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
10) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
11) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
12) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы;
13) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
14) электрондық мемлекеттік қызмет - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
15) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді жүзеге асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйесін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
16) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) - қызмет берушінің ішкі жүйелері/кіші жүйелері арасындағы және электрондық қызмет берушінің электрондық қызмет көрсету үрдісіне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелермен өзара ақпараттық іс-қимылын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе;
17) ҰКО АЖ - ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қызмет
беруші әрекетінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі өзара функционалдық іс-әрекеттің диаграммасы) адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген:
1) мемлекеттік қызметті алушы ЭҮП-да тіркелуді ЖИН/БСН және парольдің көмегімен жүзеге асырады (ҮЭП-да тіркелмеген мемлекеттік қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдерiс – мемлекеттік электрондық қызметті алуы үшін мемлекеттік қызметті алушының ЭҮП–ға ЖСН/БСН және парольді енгізу үдерісі (авторластыру үдерісі);
3) 1-шарт - ЭҮП-да ЖИН/БСН және пароль арқылы тіркелген мемлекеттік қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-үдерiс – мемлекеттік қызметті алушының деректерінде талап бұзушылықтардың болуына байланысты авторластырудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламасын қалыптастыру;
5) 3-үдерiс – мемлекеттік қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметтi көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, мемлекеттік қызметті алушының нысанды толтыруы (деректердi енгiзу) үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару;

6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП получателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных и для физических лиц, прикрепленного сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью), запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанными в запросе и ИИН/БИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя государственной услуги;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП получателя государственной услуги электронного документа (запроса получателя государственной услуги) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником услугодателя;
10) процесс 7 – формирование сотрудником услугодателя результата оказания электронной государственной услуги (справка об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых в Восточно-Казахстанской области, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя и передается в личный кабинет на ПЭП.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОНа на ИС ЦОНа для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка на ИС ЦОНа подлинности данных о зарегистрированном операторе через логин и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации на ИС ЦОН, в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора ЦОНа;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОНа услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОНа заполненной формы (введенных данных и для физических лиц, прикрепленного сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях оператора;

6) 4-үдерiс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді және жеке тұлғалар үшін тіркелген кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын сканерленген құжатты) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және ЭҮП-дағы шақыртылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдерiс – мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдерiс – мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжатты (мемлекеттік қызметті алушының сұрау салуын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдерiс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін қалыптастыруы (Шығыс Қазақстан облысында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтама, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ЭҮП жеке кабинетке беріледі.
7. Қызмет берушінің ХҚКО арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі (өзара функционалдық іс-әрекеттің диаграммасы) адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдерiс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО операторын ХҚКО АЖ-да авторластыру үдерісі;
2) 1-шарт - ХҚКО АЖ-да логин және пароль, немесе ЭЦҚ арқылы тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-үдерiс – ХҚКО операторы деректерінде талап бұзушылықтардың бар болуына байланысты оны ХҚКО АЖ-да авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдерiс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізу және жеке тұлғалар үшін, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың сканерленген көшірмесін тіркеу);
5) 4-үдерiс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді және жеке тұлғалар үшін тіркелген кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын сканерленген құжатты) ХҚКО операторының ЭЦҚ арқылы қол қоюы және оператордың одан әрі қарайғы әрекеттері туралы ақпарат алу;

6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОНа;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП получателя государственной услуги электронного документа (запроса получателя государственной услуги) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником услугодателя;
9) процесс 7 – формирование сотрудником услугодателя результата оказания электронной государственной услуги (справка об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых в Восточно-Казахстанской области, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя и передается в ИС ЦОНа;
10) процесс 8 – выдача сотрудником ЦОНа нарочно или посредством отправки на электронную почту получателю государственной услуги результата электронной государственной услуги - справки об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых в Восточно-Казахстанской области, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через МИО (диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту:
1) сотрудник услугодателя осуществляет регистрацию в ИС МИО с помощью ИИН и пароля;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником услугодателя ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ИС МИО сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
5) процесс 3 - выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и для физических лиц, прикрепление сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП сотрудника услугодателя заполненной формы (введенных данных и для физических лиц, прикрепленного сканированного документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;

6) 2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және ХҚКО АЖ-да шақыртылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
7) 5-үдерiс – оператордың ЭЦҚ-ның түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 6-үдерiс – мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжатты (мемлекеттік қызметті алушының сұрау салуын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
9) 7-үдерiс - қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін қалыптастыруы (Шығыс Қазақстан облысында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтама, немесе электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады және ХҚКО АЖ беріледі;
10) 8-үдерiс – ХҚКО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін – Шығыс Қазақстан облысында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтаманы, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызметті алушыға қолма қол беруі немесе оның электронды поштасына жіберуі.
8. Қызмет берушінің ЖАО арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі (өзара функционалдық іс-әрекеттің диаграммасы) адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 3 қосымшасында келтірілген:
1) қызмет берушінің қызметкері ЖСН және парольдің көмегімен ЖАО АЖ-да тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-үдерiс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін ЖАО АЖ-ға ЖСН және парольді енгізуі (авторластыру үдерісі);
3) 1-шарт - ЖАО АЖ-да ЖСН және пароль арқылы тіркелген қызмет беруші қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-үдерiс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде талап бұзушылықтардың болуына байланысты авторластырудан бас тарту туралы ЖАО АЖ хабарламасын қалыптастыру;
5) 3-үдерiс – қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізу және жеке тұлғалар үшін, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың сканерленген көшірмесін тіркеу);
6) 4-үдерiс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді және жеке тұлғалар үшін тіркелген кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын сканерленген құжатты) қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қоюы;

7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанными в запросе и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС МИО;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП сотрудника услугодателя;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником услугодателя;
10) процесс 7 – формирование сотрудником услугодателя результата оказания электронной государственной услуги - справки об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых в Восточно-Казахстанской области, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя;
11) процесс 8 – выдача сотрудником услугодателя нарочно или посредством отправки на электронную почту получателю государственной услуги результата электронной государственной услуги - справки об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых в Восточно-Казахстанской области, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
9. Экранная форма заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу, предоставляемую получателю государственной услуги на государственном и русском языках, приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
10. Получатель может проверить статус исполнения запроса по электронной государственной услуге на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг» или при обращении в ЦОН.
11. Информацию об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) ее качества, можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
12. Структурно–функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
оператор ЦОНа;
сотрудник услугодателя;
ПЭП;
РШЭП/ШЭП;
ГБД ЮЛ;
ГБД ФЛ;
ИС ИНИС;
ИС ЦОН;
ИС МИО.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций), с указанием срока выполнения каждого действия, приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.
14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложениях 123 к настоящему Регламенту.

7) 2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және ХҚО АЖ-да шақыртылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдерiс – қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдерiс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдерiс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін - Шығыс Қазақстан облысында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтаманы, немесе электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қалыптастыруы. Электрондық құжат қызмет берушінің ЭЦҚ пайдаланып қалыптастырылады;
11) 8-үдерiс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін – Шығыс Қазақстан облысында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтаманы, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызметті алушыға қолма қол беруі немесе оның электронды поштасына жіберуі.
9. Мемлекеттік қызметті алушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салу мен жауапты толтырудың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі экрандық нысаны осы Регламенттің 4 қосымшасында келтірілген.
10. Алушы электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салудың орындалу мәртебесін «электронды үкімет» порталының «Қызметтер алудың тарихы» бөлімінен немесе ХҚКО жүгіну арқылы тексере алады.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету, сондай-ақ, қажет болған жағдайда оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) туралы ақпаратты саll-орталықтың (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі- ҚФБ):
ХҚКО операторы;
Қызмет беруші қызметкері;
ЭҮП;
ЭҮӨШ/ЭҮШ;
ЖТ МБД;
ЗТ МБД;
БСАҚ АЖ;
ХҚКО АЖ;
ЖАО АЖ.
13. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімі көрсетілген іс-қимыл (рәсімдеулер, функциялар, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 5 қосымшасында келтірілген.
14. Сипаттамаларына сәйкес, іс-қимылдың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерiсінде) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін диаграмма осы Регламенттің 123 қосымшаларында келтірілген.