Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 28 декабря 2012 года № 338. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 января 2013 года N 2860. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 августа 2013 года № 212
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.08.2013 № 212.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», подпунктом 21-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Восточно-Казахстанской области Кошербаева Е.Б.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Сапарбаев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
«___» ___________ 2012 года
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 28 декабря 2012 года № 338
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке),
хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома
и отходов цветных и черных металлов»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов»
(далее – услуга) оказывается государственным учреждением «Управление предпринимательства и промышленности Восточно-Казахстанской области» (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz.

"Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы N 338 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 қаңтарда N 2860 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 тамыздағы N 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.08.2013 N 212 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 21-1) тармақшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Шығыс Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары Е.Б. Көшербаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Сапарбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының Көлiк
және коммуникация министрі                 А. Жұмағалиев
2012 жылғы «___» ___________
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 338
қаулысымен бекітілген
«Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен
қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және
өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – қызмет) «Шығыс Қазақстан облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) көрсетеді, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсетеді.

2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1130 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан».
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Государственная услуга оказывается юридическим лицам, осуществляющим деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов (далее - получатель).
6. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов» (далее – Регламент):
1) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса;
2) бизнес–идентификационный номер (далее – БИН) – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
3) веб–портал «Е-лицензирование» (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование») – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами;
4) государственная база данных «Юридические лица» (далее – ГБД ЮЛ) – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

2. Қызмет «Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1130 қаулысымен бекітілген «Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Мемлекеттік қызметті түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
6. Осы «Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданып, ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе;
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ) – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта қалпына келтірілген және қолданысын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиар беретін лицензияның сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын қызметтің лицензияланатын түрін (кіші түрін) жүзеге асырушы лицензиаттың (объектілері, пункттері, учаскелері) филиалдары, өкілдіктері туралы мәліметті қамтитын ақпараттық жүйе;
4) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы (бұдан әрі – ЗТ МДБ) – ақпаратты автоматты жинақтау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды біртұтас сәйкестендіруді енгізу және олар туралы мемлекеттік басқару органдары мен өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес өзекті және нақты мәліметтер беру мақсатында Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе;

5) структурно–функциональные единицы (далее – СФЕ) – перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;
6) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
7) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
8) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
9) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
10) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
11) веб–портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
12) платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц;
13) шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
14) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию услуги
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги через ПЭП) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);

5) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің және ақпараттық жүйелердің тізбесі;
6) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект (алушы, қызмет көрсетуші);
7) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданып, өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
8) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
9) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ресiмделетiн және берiлетiн, қағаз тасығыштағы лицензияға мәнi тең электрондық құжат түрiндегi лицензия;
10) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологиялар пайдаланылып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
11) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе;
12) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерін жүзеге асыру кезінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын екінші деңгейдегі банктер, ұйымдар және «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелері арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе;
13) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйесі;
14) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалар жиынтығы.
2. Қызметті көрсету бойынша қызмет беруші қызметінің тәртібі
7. Қызмет көрсетушінің ЭҮП арқылы қадамдық іс-қимылы және шешімдері осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген (қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы):
1) алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП-те тіркеуді жүзеге асырады, ол алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (ЭҮП-те тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование», указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, с прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в
ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) процесс 6 – выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН, указанным в запросе, и БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – подписание посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 – получение получателем результата услуги (электронная лицензия), сформированного ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги через услугодателя) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:

2) 1-үдеріс – алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызмет алу үшін алушының ЭҮП-ке пароль енгізу үдерісі (авторлау үдерісі);
3) 1-шарт – ЭҮП-те тіркелген алушы туралы деректердің түпнұсқалығын БСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс – алушының деректерінде талап бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-де қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – алушының осы Регламентте көрсетiлген қызметтi «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электронды түрде бекіте отырып, алушының нысанды толтыруы (деректердi енгiзуi);
6) 4-үдеріс – ЭҮТШ-де қызметке ақы төлеу, одан кейін бұл ақпарат «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға келіп түседі;
7) 2-шарт – қызмет көрсеткені үшін ақы төлеу фактісін «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тексеру;
8) 5-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызмет көрсеткені үшін төлемнің болмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – ЭҮП-де ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң қолданылу мерзiмiн және кері қайтарылған (жойылған) тiркеу куәлiктерi тiзiмінде жоқ екендiгiн, сондай-ақ сұрау салуда көрсетiлген БСН мен ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген БСН арасындағы сәйкестендiру деректерiнiң сәйкестiгін тексеру;
11) 7-үдеріс – алушының ЭЦҚ-сының түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) алушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
13) 9-үдеріс – электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тіркеу және сұрау салуды «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да өңдеу;
14) 4-шарт – қызмет берушінің лицензия беру үшін алушының біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкестігін тексеруі;
15) 10-үдеріс – алушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ғы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдеріс – алушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
8. Қызмет беруші арқылы қадамдық іс-қимылдар мен шешімдер (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы) осы Регламентке 1 қосымшада келтірілген:

1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ о данных получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение получателем результата услуги, сформированного ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на
веб-портале «Е-лицензирование» www.elicense.kz, предоставляемые получателю на государственном или русском языках.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги, а также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания услуги

1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін қызмет беруші қызметкерінің «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға логин мен парольді енгізуі (авторлау үдерісі);
2) 1-шарт – қызмет көрсетушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің дұрыстығын «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс – қызмет берушi қызметкерiнiң деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – қызмет берушi қызметкерiнiң осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет берушi қызметкерiнiң алушы деректерiн, сондай-ақ алушы өкілінің сенімхат бойынша деректерін енгiзуi (сенімхаттың нотариалды куәландырылған кезінде, сенімхаттың өзге түрде куәландырылған кезінде – сенімхат деректері толтырылмайды);
5) 4-үдеріс – алушының деректері туралы сұрау салуды ЭҮШ арқылы ЗТ МДБ-ға жіберу;
6) 2-шарт – ЗТ МДБ-да алушы деректерiнiң болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЗТ МДБ-да алушы деректерiнiң болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің қағаз түріндегі құжаттардың болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруi;
9) 7-үдеріс – сұрау салуды «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – қызмет берушінің лицензия беру үшін алушының біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкестігін тексеруі;
11) 8-үдеріс – алушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – алушының ЭҮП-де қалыптастырылған қызмет нәтижесiн (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушiнiң уәкiлеттi тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
9. Алушыға мемлекеттік немесе орыс тілінде берілетін, қызметке сұрау салуды және жауапты толтыру нысаны www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталында келтірілген.
10. Электронды мемлекеттік қызмет бойынша алушы сұранымды толтыруды орындау мәртебесін тексеру тәсілі: ЭҮП «Қызметті алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ қызмет көрсетушіге жүгінген кезде.
11. Қызмет көрсету жөніндегі қажетті ақпарат пен кеңесті, сондай-ақ қажет болған жағдайда сапаны бағалау (соның ішінде шағымдану) егер қажет болса call орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Қызмет көрсету барысындағы өзара іс-қимыл тәртібінің
сипаттамасы

12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД «Е-лицензирование»;
5) ГБД ЮЛ;
6) услугодатель.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций), с указанием срока выполнения каждого действия, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 1 (диаграммы № 1, 2) к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания услуги получателями измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Технические условия оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление вида деятельности
по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими
лицами лома и отходов цветных
и черных металлов»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия
при оказании услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на осуществление вида деятельности
по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими
лицами лома и отходов цветных
и черных металлов»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПШЭП
ПЭП
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-
браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса с прикреплением необходимых документов в электронном виде
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Отображение уведомления об успешном завершении действия
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Сроки исполнения

12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ;
5) ЗТ МДБ;
6) қызмет көрсетуші.
13. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, іс-қимылдар (рәсімдер, функциялар, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2 қосымшада келтірілген.
14. Олардың сипаттамаларына сәйкес іс-қимылдардың (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісіндегі) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар осы Регламенттің 1 қосымшасында (№ 1, 2, диаграммалар) келтірілген.
15. Алушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің
3 қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Қызмет көрсету үдерісінде алушыларға қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпарат пен ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғау).
17. Қызмет көрсетудің техникалық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) электрондық лицензия берілетін тұлғада БСН-нің болуы;
3) ЭҮП-мен авторлау;
4) пайдаланушының ЭЦҚ-сы болуы;
5) екінші деңгейдегі банкте банк карточкасының немесе ағымдағы шотының болуы.
«Заңды тұлғалардың түстi және қара металл
сынықтары мен қалдықтарын жинауы
(дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу
жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 1 қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Заңды тұлғалардың түстi және қара металл
сынықтары мен қалдықтарын жинауы
(дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу
жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
1 кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Іс-қимыл (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ-ның атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Алушы компьютерiнiң интернет-браузерiне ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн бекiту
Алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Қызметті таңдайды және қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып, сұрау салу деректерін қалыптастырады
Қызметке ақы төлеу
Төлемнің болмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдық өкімдік шешімдер)
Өтініштің сәтті қалыптасуы туралы хабарламаның көрсетілуі
Сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Өтініштің сәтті қалыптасуы туралы хабарламаның көрсетілуі
Іс-қимылдың сәтті аяқталуы туралы хабарламаның көрсетілуі
Сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Орындау мерзімдері

10 – 15 секунд
20 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
20 секунд
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
4
5 – если не оплатил; 6 – если оплатил
продолжение таблицы:
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
11
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщение об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявления (запроса получателя) и обработка запроса
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Электронный документ
Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Электронная лицензия
Сроки исполнения
10 – 15 секунд
10 – 15 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
20 секунд
Для получения лицензии - не позднее 15 рабочих дней, для переоформления лицензии - в течение 10 рабочих дней, для получения дубликата - в течение 2 рабочих дней
Номер следующего действия
7 – если в ЭЦП ошибка; 8 – если ЭЦП без ошибки
10 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Услугодатель
ГБД ЮЛ
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД «Е-лицензирование»
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных получателя в ГБД ЮЛ
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Сроки исполнения
10 – 15 секунд
20 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
20 секунд
Номер следующего действия
1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
4

10-15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
Келесі іс-қимыл нөмірі
2 – егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса; 3 – егер авторлау табысты өтсе
-
4
5 – егер төлемесе, 6 – егер төлесе
-
кестенің жалғасы:
Іс-қимыл (жұмыстар барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
11
ҚФБ-ның атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдау
Алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ арқылы сұрау салуды куәландыру (қол қою)
Электрондық өтінішті (алушының сұрау салуын) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрау салуды өңдеу
Алушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ғы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдық-өкімдік шешімдер)
Өтініштің бағыты
Сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Өтініштің бағыты
Өтінішке нөмір беру арқылы өтінішті тіркеу
Сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық лицензия
Орындау мерзімдері
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
Лицензияны алу үшін – 15 жұмыс күнінен кешіктірмей, лицензияны қайта ресімдеу – 10 жұмыс күні ішінде, телнұсқаларын алу үшін – 2 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-қимыл нөмірі
7 – егер ЭЦҚ-да қате болса; 8 – ЭЦҚ қате болмаса
-
-
10 – қызмет берушінің лицензия беру үшін алушының біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкестігін тексеруі
2 кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Іс-қимыл (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ-ның атауы
Қызмет беруші
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
Қызмет беруші
ЗТ МДБ
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да авторланады
Деректерде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Қызмет беруші қызметкерінің қызметтерді таңдауы
Алушының деректерін тексеруге сұрау салуды ЗТ МДБ-ға жіберу
Деректерде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдық- өкімдік шешімдер)
Өтініштің сәтті қалыптасуы туралы хабарламаның көрсетілуі
Сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Өтініштің сәтті қалыптасуы туралы хабарламаның көрсетілуі
Өтініштің бағыты
Сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Орындау мерзімдері
10-15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
Келесі іс-қимыл нөмірі
1 – қызмет беруші қызметкерінің логині мен паролі деректерінің түпнұсқалығын «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тексеру
-
4

5 – если есть нарушения в данных получателя; 6 – если авторизация прошла успешно
-
продолжение таблицы:
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»
Электронный документ (электронная лицензия)
Форма завершения (данные, документ, организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Электронная лицензия
Сроки исполнения
10 – 15 секунд
10 – 15 секунд
20 секунд
Для получения лицензии - не позднее 15 рабочих дней, для переоформления лицензии - в течение 10 рабочих дней, для получения дубликата - в течение 2 рабочих дней
Номер следующего действия
-
8 – если в ИС ГБД «Е-лицензирование» отсутствуют данные по запросу; 9 – если данные по запросу найдены
-
-
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление вида деятельности
по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими
лицами лома и отходов цветных
и черных металлов»
Форма анкеты для определения показателей услуги:
«качество» и «доступность»
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания услуги ?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

5 – егер алушы деректерінде бұзушылықтар бар болса; 6 – егер авторлау табысты өтсе
-
кестенің жалғасы:
Іс-қимыл (жұмыстар барысының, ағынының) №
6
7
8
9
ҚФБ-ның атауы
Қызмет беруші
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды бекіте отырып, сұрау салу нысанын толтыру
Электрондық құжатты «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті өңдеу
Алушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-дағы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдық-өкімдік шешімдер)
Өтініштің сәтті қалыптасуы туралы хабарламаның көрсетілуі
Өтінішке нөмір беру арқылы өтінішті тіркеу
Сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық лицензия
Орындау мерзімдері
10 - 15 сек
10-15 сек
20 сек
Лицензияны алу үшін – 15 жұмыс күнінен кешіктірмей, лицензияны қайта ресімдеу – 10 жұмыс күні ішінде, телнұсқаларын алу үшін – 2 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-қимыл нөмірі
8 – егер «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрау салу бойынша деректер болмаса, 9 – егер сұрау салу бойынша деректер табылса
-
-
«Заңды тұлғалардың түстi және қара металл
сынықтары мен қалдықтарын жинауы
(дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу
жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 3 қосымша
Қызметтің: «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтау
үшін сауалнама нысаны
1. Сіз қызмет көрсету үдерісі сапасымен және нәтижесімен қанағаттанасыз ба ?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба ?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.