Об утверждении формы каталожного листа продукции
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 23 сентября 2013 года № 291. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 октября 2013 года № 8836. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 208 (вводится в действие с 11.04.2019)
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.04.2019 № 208 (вводится в действие с 11.04.2019).
В соответствии с подпунктом 10) части второй статьи 7 Закона Республики Казахстан "О техническом регулировании", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму каталожного листа продукции.
2. Признать утратившим силу приказ Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 14 сентября 2012 года № 320 "Об утверждении формы каталожного листа продукции" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7945, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 24 января 2012 года, № 408-409 (27227-27228).
3. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Канешев Б.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Рау А.П.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
________________ А. Смаилов
18 сентября 2013 год
Утверждена
приказом
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан

Өнімнің каталог парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 23 қыркүйектегі № 291 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 24 қазанда № 8836 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 208 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 11.04.2019 № 208 (11.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының екiншi бөлiгiнің 10) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған өнімнің каталог парағының нысаны бекiтiлсiн.
2. "Өнімді каталогтау парағының нысанын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрiнiң 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 320 бұйрығының (Нормативтiк-құқықтық актiлердi тiркеудiң мемлекеттiк тiзiлiмiнде № 7945 болып тiркелген және 2013 жылғы 24 қарашадағы "Егемен Қазақстан" газетiнде № 771-775 (27847) жарияланған) күшi жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетi (Б.Б. Канешев) заңнамада белгiленген тәртiпте осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми түрде жариялауды қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар бірінші вице-министрi А.П. Рауға жүктелсiн.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар
министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің
төрағасы
________________ А. Смайылов
2013 жылғы 18 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар
министрінің

от 23 сентября 2013 года № 291
форма, предназначенная для сбора административных данных
Каталожный лист продукции Отчетный период: по мере поступления
Индекс Форма № 1-КЛП
Периодичность: по мере обновления информации
Представляют: производители продукции Республики Казахстан в
Департаменты Комитета технического регулирования и метрологии
Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан
по областям с момента выпуска продукции.

2013 жылғы 23 қыркүйектегі № 291
бұйрығымен бекітілді
әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Өнiмнiң каталог парағы
Есептік кезең: түсуіне қарай
Индексі № 1-ӨКП нысан
Кезеңділігі: ақпараттың жаңартылуына байланысты
Қазақстан Республикасының өнімді өндірушілері өнімді шығарған мерзімнен бастап Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің облыс Департаменттеріне тапсырады.

3. Сведения о регистрации каталожного листа продукции
33
Заполнил (наименование организации, ФИО, дата, телефон)
34
Зарегистрировал (наименование организации, ФИО, дата, телефон)
35
Код города (области) по КАТО
Пояснение
по заполнению формы "Каталожный лист продукции"
1. Заполнение каталожного листа продукции проводится в информационной системе каталогизации продукции, которая размещена на сайте уполномоченного органа www.memst.kz.
В информационной системе каталогизации продукции заполнение титульного листа не требуется.
2. Каталожный лист продукции заполняют на одно или несколько конкретных изделий, которые выпускаются по одному нормативному документу. Не допускается заполнять один каталожный лист продукции на несколько видов продукций, производимых по различным нормативным документам.
3. При отсутствии любой информации по выпускаемой продукции в соответствующих полях каталожного листа продукции проставляются прочерки ("-").
4. Раздел "Сведения о производителе":
В строке, порядковый номер 1, указывается наименование производителя согласно учредительным документам. Допускается приводить сокращенное наименование производителя, если оно предусмотрено учредительными документами юридического лица.
Слова "завод", "фабрика" следует записывать полностью без сокращений.
Не допускается вместо наименования приводить аббревиатуры, например: ПТЗ, АЗТМ. При необходимости, такие условные обозначения следует давать в скобках после полного наименования.
Для физических лиц указываются их полные фамилия, имя, отчество.
В строке, порядковый номер 2, указывается фамилия, имя, отчество первого руководителя предприятия – производителя.
В строке, порядковый номер 3, указывается должность первого руководителя предприятия-производителя.
В строках, порядковые номера 4, 5, 6, 7, 8, указываются юридический адрес производителя, название которого представлено в строке, порядковый номер 1.
В строке, порядковый номер 9, указывается номер свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации производителя в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
В строке, порядковый номер 10, указывается бизнес-идентификационный номер производителя. В случае его отсутствия указывается регистрационный номер налогоплательщика.
В строках, порядковые номера 11, 12, 13, 14, 15, указываются фактический адрес производителя, название которого представлено в строке, порядковый номер 1.
В строке, порядковый номер 16, указывается номер телефона производителя с указанием, в круглых скобках перед ним, кода города (района).
В строках, порядковые номера 17, 18, 19 содержат коды средств связи, имеющихся у производителя.

3. Өнiмнiң каталог парағын тiркеу туралы мәлiметтер
33
Толтырды (ұйымның атауы, Т.А.Ә.А., күнi, телефоны)
34
Тiркедi (ұйымның атауы, Т.А.Ә.А., күнi, телефоны)
35
ӘАОЖ бойынша қаланың (облыс) коды
"Өнімнің каталог парағы" нысанын толтыру бойынша
түсіндірме
1. Өнiмнiң каталог парағын толтыру уәкiлеттi органның www.memst.kz сайтында орналасқан өнiмдi ақпараттық каталогтау жүйесiнде жүргізіледі.
Өнімді ақпараттық каталогтау жүйесінде титул парағын толтыру талап етілмейді.
2. Өнiмнiң каталог парағын бiр нормативтiк құжат бойынша шығарылатын бiр немесе бiрнеше нақты бұйымдарға толтырады. Әртүрлi нормативтiк құжат бойынша өндiрiлетiн бiрнеше өнiм түрлерiне бiр каталог парағын толтыруға рұқсат етiлмейдi.
3. Шығарылатын өнiм бойынша кез келген ақпарат болмаған жағдайда, өнiмнiң каталог парағының тиiстi алаңында "сызықша" белгiсi қойылады.
4. "Өндiрушi туралы мәлiметтер" бөлімі:
Реттiк нөмiрі 1-жолда құрылтай құжаттарына сәйкес өндiрушiнiң атауы көрсетiледi. Егер ол заңды тұлғаның құрылтай құжаттарында көзделген болса, өндiрушiнiң атауын қысқартып көрсетуге жол берiледi.
"Зауыт", "фабрика" деген сөздерді қысқартпай толық жазу керек.
Атаудың орнына аббревиатуралар келтiруге жол берiлмейдi, мысалы, ПТЗ, АЗТМ. Қажет болған жағдайда, осындай шартты белгiлерді толық атаудан кейiн жақшаның iшiнде көрсету керек.
Жеке тұлғалар үшiн олардың тегi, аты, әкесiнiң аты толық көрсетiледi.
Реттік нөмірі 2-жолда өндiрушi – кәсiпорынның бiрiншi басшысының тегi, аты, әкесiнiң аты толық көрсетiледi.
Реттік нөмірі 3-жолда өндiрушi – кәсiпорынның бiрiншi басшысының лауазымы көрсетiледi.
Реттiк нөмiрлері 4, 5, 6, 7, 8-жолдарда атауы реттік нөмірі 1-жолда көрсетiлген өндiрушiнiң атауы, заңды мекенжайы көрсетiледi.
Реттік нөмірі 9-жолда Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде тiркелген өндiрушiнiң мемлекеттiк тiркеу/қайта тiркеу туралы куәлiгінің нөмiрi көрсетiледi.
Реттiк нөмiрі 10-жолда өндiрушiнiң – бизнес-сәйкестендіру нөмiрi көрсетiледi. Егер ол болмаған жағдайда, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi.
Реттiк нөмiрлері 11, 12, 13, 14, 15-жолдарда атауы реттiк нөмiрі 1-жолда берілген өндiрушiнiң заңды мекенжайы көрсетiледi.
Реттiк нөмiрі 16-жолда алдыңғы жақшаның iшiнде қала (аудан) коды көрсетiлген өндiрушiнiң телефон нөмiрi көрсетiледi.
Реттiк нөмiрлері 17, 18, 19-жолдарда өндiрушiнің байланыс құралдарының кодтары қамтылады.

5. Раздел "Сведения о продукции":
В строке, порядковый номер 20, указывается шестизначный цифровой код продукции по ГК РК 04 – 2008 "Классификатор продукции по видам экономической деятельности". Если продукция, на которую заполняют каталожный лист продукции, относится к нескольким классификационным группировкам указанного классификатора внутри одного класса, то указывают код обобщенной вышестоящей группировки.
Указание нескольких кодов КПВЭД в каталожном листе продукции не допускается.
В строке, порядковый номер 21, указывается кодовое обозначение продукции по МК (ИСО/ИНФКО МКС) 001-96 (межгосударственный классификатор стандартов).
В строке, порядковый номер 22, указывается наименование и условное обозначение конкретной продукции по нормативному документу, на основе которого заполняют каталожный лист продукции.
Если нормативный документ устанавливает требования к нескольким конкретным видам продукции, которые отнесены к одной и той же классификационной группировке, имеют один код по КПВЭД и одинаковые показатели качества, то наименования и обозначения продукции (при наличии) перечисляются через запятую.
Длинные наименования продукции рекомендуется сокращать, исключая из них дополнительную информацию.
Не допускается использовать в наименовании продукции сокращенное написание отдельных слов, а также символы (буквы) национальных алфавитов, кроме казахского, русского и латинского.
В строке, порядковый номер 23, указываются фотографии выпускаемой продукции, представляемые в электронном виде.
В строке, порядковый номер 24, указывается сведения о назначении продукции, и ее основные характеристики, представляющие наибольший интерес для потребителя, в том числе качественные показатели, размеры, гарантии изготовителя, гарантированные сроки эксплуатации.
В строке, порядковый номер 25, указывается название технологии, по которой производится продукция.
В строке, порядковый номер 26, указывается условное обозначение нормативного документа, действующего на территории Республики Казахстан.
В строке, порядковый номер 27, указывается две цифры числа, две цифры месяца и четыре цифры года введения в действие и окончания срока действия нормативного документа.
Если каталожный лист продукции заполняют на основе документа, не имеющего даты введения в действие, то в данной строке, указывается дата утверждения этого документа.
В строке, порядковый номер 28, указывается сокращенное наименование предприятия (организации) – держателя подлинника СТО.
В строках, порядковые номера 29 и 30, указываются юридический адрес предприятия (организации) - держателя подлинника и номер телефона/факса предприятия с указанием, в круглых скобках перед ним, кода города (района).
В строке, порядковый номер 31, указывается номер и дата выдачи сертификата соответствия / декларации о соответствии продукции для случаев, когда продукция подлежит обязательной сертификации. В случае, если продукция не подлежит обязательной сертификации указывается запись "Не подлежит".
В строке, порядковый номер 32, указывается две цифры числа, две цифры месяца и четыре последние цифры года начала выпуска продукции.
Допускается указывать планируемую дату начала выпуска продукции.

5. "Өнiм туралы мәлiметтер" бөлiмі:
Реттiк нөмiрі 20- жолда ҚР МЖ 04 – 2008 "Экономикалық қызмет түрлерi бойынша өнiм жiктеуiшi" бойынша өнiмнiң алты таңбалы цифрлық коды көрсетiледi. Егер өнiмнiң каталог парағы толтырылған өнiм аталған жiктеуштiң бiр сыныбының iшiнде бiрнеше жiктеуiш топтарға жататын болса, онда жоғарыда тұрған жалпы топтама коды көрсетiледi.
ЭҚТ ӨЖ бiрнеше кодын өнiмнiң каталог парағында көрсетуге жол берiлмейдi.
Реттiк нөмiрі 21-жолда МЖ (ИСО/ИНФКО СМЖ) 001-96 (стандарттардың мемлекетаралық жiктеуiшi) бойынша өнiмнiң кодтық белгiленуi көрсетiледi.
Реттiк нөмiрі 22-жолда нормативтiк құжат бойынша нақты өнiмнiң атауы және шартты белгiсi көрсетiледi, оның негiзiнде өнiмнiң каталог парағы толтырылады.
Егер нормативтiк құжат бiр және сол жiктеуiш топтарына жататын өнiмнiң бiрнеше нақты түрлерiне қойылатын талаптарды белгiлейтiн және ЭҚТӨЖ бойынша бiр кодқа ие болса және сапа көрсеткiштерi бiрдей болса, онда өнiмнiң атауы мен белгiленуi (бар болса) үтiр арқылы белгiленедi.
Өнiмнiң ұзақ атауын олардан қосымша ақпараттарды алып тастап, қысқартып жазу ұсынылады.
Өнiм атауында жекелеген сөздердi қысқартып жазуға, сондай-ақ қазақ, орыс және латын әрiптерiнен басқа, ұлттық алфавиттер символдарын (әрiптерiн) пайдалануға жол берiлмейдi.
Реттiк нөмiрі 23-жолда шығарылатын өнiмнiң суретi көрсетiледi.
Реттiк нөмiрі 24-жолда өнiмнiң тағайындалуы туралы мәлiметтер және оның тұтынушылар үшiн айтарлықтай қызығушылық тудыратын негiзгi сипаттамалары, оның ішінде сапа көрсеткіштері, мөлшері, дайындаушы көрсеткіштері, пайдаланудың кенілдендірілген мерзімі көрсетiледi.
Реттiк нөмiрі 25-жолда өнiм өндірілген технологияның атауы көрсетiледi.
Реттiк нөмiрі 26-жолда Қазақстан Республикасының аумағында қолданылатын нормативтiк құжаттың шартты белгiлерi көрсетiледi.
Реттiк нөмiрі 27-жолда нормативтiк құжаттың қолданысқа енгiзiлуі мен қолданылу мерзiмiнiң аяқталуы айының екi цифры, күнінің екі цифры және жылының төрт цифры көрсетiледi.
Егер өнiмнiң каталог парағы қолданысқа енгiзiлген күні көрсетілмеген құжат негiзiнде толтыратын болса, онда осы жолда осы құжаттың бекiтiлген күнi көрсетiледi.
Реттiк нөмiрі 28-жолда кәсiпорынның (ұйымның) - ҰСТ түпнұсқасын ұстаушының қысқартылған атауы көрсетiледi.
Реттiк нөмiрлері 29 және 30-жолдарда кәсiпорынның (ұйымның) - ҰСТ түпнұсқасын ұстаушының заңды мекенжайы және алдыңғы жақшаның iшiнде қала (аудан) коды көрсетiлген кәсiпорынның телефон/факс нөмiрi көрсетiледi.
Реттiк нөмiрі 31-жолда өнiм мiндеттi түрде сертификатталуға тиіс болатын жағдайлар үшін өнімнің сәйкестік сертификатының/сәйкестігі туралы декларацияның нөмірі және берілген күні көрсетіледі. Егер өнім міндетті түрде сертификатталуға тиіс болмаған жағдайда, "Тиіс емес" деген жазба көрсетіледі.
Реттiк нөмiрі 32-жолда өнiмдi шығара бастаған күннің екі цифры, айдың екі цифры және жылдың төрт цифры көрсетiледi.
Өнiмдi шығаруды бастау жоспарланған күнiн көрсетуге жол берiледi.

6. Раздел "Сведения о регистрации каталожного листа продукции":
В строке, порядковый номер 33, указывается фамилия уполномоченного лица, представившего каталожный лист продукции, наименование производителя (при необходимости возможно сокращение), дату заполнения и телефон с указанием кода города.
В строке, порядковый номер 34, указывается фамилия специалиста, осуществившего регистрацию каталожного листа продукции в информационной системе каталогизации продукции, подпись, дату регистрации и телефон с указанием кода города.
В строке порядковый номер 35 указывается код города (области) по национальному классификатору НК РК 11-2009 "Классификатор административно–территориальных объектов".
Расшифровка аббревиатур:
БИН - бизнес-идентификационный номер;
КПВЭД – классификатор продукции по видам экономической деятельности;
КАТО – классификатор административно-территориальных объектов;
МКС – межгосударственный классификатор стандартов;
СТ РК – национальный стандарт Республики Казахстан;
ГОСТ – межгосударственный стандарт;
ИСО – международный стандарт, утвержденный Международной организацией по стандартизации;
СТО – стандарт организации;
ТУ – технические условия.

6. "Өнiмнiң каталог парағын тiркеу туралы мәлiметтер" бөлімі:
Реттiк нөмiрі 33-жолда өнiмнiң каталог парағын ұсынған уәкiлеттi тұлғаның тегi, өндiрушiнiң атауы (қажет болған жағдайда қысқарту) толтырған күнi және қала коды көрсетiлген телефоны көрсетiледi.
Реттiк нөмiрі 34-жолда өнiмдi ақпараттық каталогтау жүйесiнде өнiмнiң каталог парағын тiркеудi жүзеге асыратын маманның тегi, қолы, тiркеген күнi және қала коды көрсетiлген телефоны көрсетiледi.
Ретік нөмірі 35-жолда ҚР ҰК 11-2009 "Әкімшілік-аумақтық нысандар жіктеуіші" атты ұлттық жіктеуіш бойынша қала (облыс) коды көрсетіледі.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмiрi
ЭҚТ ӨЖ – Экономикалық қызмет түрлерi бойынша өнiм жiктеуіші
ӘАОЖ – әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші
СМЖ – Стандарттардың мемлекетаралық жiктеуiшi
ҚР СТ – Қазақстан Республикасының ұлттық стандарты
ГОСТ – мемлекетаралық стандарт
ИСО – Халықаралық стандарттау жөнiндегi ұйым бекiткен халықаралық стандарт
ҰСТ – ұйым стандарты
ТШ – техникалық шарттар