Об утверждении типовой формы договоров на рыболовство и ведение рыбного хозяйства
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 318-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 ноября 2013 года № 8907. Утратил силу приказом Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 27 июня 2014 года № 240-Ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 27.06.2014 № 240-Ө (порядок введения в действия см. п. 3).
На основании подпункта 6) пункта 21 постановления Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2013 года № 172 «Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан» и в соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан oт 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Типовые формы договоров:
1) на рыболовство согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) на ведение рыбного хозяйства согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 207 «Об утверждении Типовой формы договоров на рыболовство и ведение рыбного хозяйства» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6183, опубликован в газете «Казахстанская правда» oт 25 августа 2010 года № 224 (26285)).
3. Комитету рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Н. Каппаров
Приложение 1
к приказу
Министра охраны окружающей
среды Республики Казахстан
от 18 октября 2013 года № 318-Ө
Типовая форма
Договор на рыболовство
Комитет рыбного хозяйства
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан
город ___________                          «___» _________ 20 __ года
_____________________________________________________________________
(территориальное подразделение уполномоченного органа)
в дальнейшем именуемая «Инспекция», в лице __________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
действующая на основании Положения, с одной стороны, и ______________
_____________________________________________________________________
(наименование организации)
в лице ее руководителя ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии) полностью)
или индивидуальный предприниматель __________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) полностью)
признанный решением конкурсной комиссии от «___» __________20 __ года
№ победителем конкурса, именуемый в дальнейшем «Пользователь»,
действующий на основании ____________________________________________
(положение, устав и др.)
с другой стороны, заключили договор о нижеследующем.
1. Предмет договора
1. «Инспекция» предоставила, а «Пользователь» приобрел право на
пользование рыбными ресурсами и другими водными животными на
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование водоема, участка и района его расположения)
в целях _____________________________________________________________
(промыслового рыболовства (прибрежного, морского),
научно-исследовательского и т.д.)

Балық аулауға және балық шаруашылығын жүргізуге арналған шарттардың үлгі нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 318-Ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 15 қарашада № 8907 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 27 маусымдағы № 240-Ө бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 27.06.2014 № 240-Ө бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 ақпандағы № 172 «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің мәселелері» қаулысының 21-тармақтың 6) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Заңының 9-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Келесі:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес балық аулауға;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес балық шаруашылығын жүргізуге арналған шарттардың Үлгі нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 207 бұйрығы «Балық аулауға және балық шаруашылығын жүргізуге арналған шарттардың үлгі нысанын бекіту туралы» бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6183 тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағы, 2010 жылғы № 14) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамамен белгіленген тәртіпте осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оның ресми жарияланғанын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр                                            Н. Қаппаров
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2013 жылғы 18 қазандағы
№ 318-Ө бұйрығына
1-қосымша
Үлгі нысаны
Балық аулауға арналған шарт Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
____________ қаласы                              20_____ ж.«________»
_____________________________________________________________________
(уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі)
әрі карай «Инспекция» деп аталатын, _________________________________
_____________________________________________________________________
(басшының тегі аты әкесінің аты (болған кезде))
атынан Ереже негізінде әрекет ететін, _______________________________
бір тараптан, және басшы ____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) толығымен)
атынан _________________________________________ немесе жеке кәсіпкер
(ұйымның аты)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) толығымен)
конкурстық комиссияның 20_____ жылғы «_____» ______________________ №
__________ шешімімен конкурстың жеңімпазы
танылған, бұдан әрі «Пайдаланушы» деп аталатын ______________________
(ереже, жарғы не басқа)
негізінде әрекет етуші екінші тараптан төмендегілер туралы шарт
жасасты.
1. Шарттың мәні
I. «Инспекция» ұсынды, ал «Пайдаланушы»
__________________________________________________________ мақсатында
(кәсіпшілік аулау (жағалаулық. теңіздік), ғылыми-зерттеу және т.б.)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(су айдынының, учаскесінің және орналасқан ауданының атауы) балық
ресурстарын және басқа су жануарларын пайдалану құқығына ие болды.

2. Права сторон
2. «Пользователь» в установленном законодательством порядке
имеет право:
1) пользоваться объектами животного мира в соответствии с
условиями их предоставления;
2) собственности на добытые объекты животного мира и полученную
при этом продукцию;
3) выдавать путевки физическим лицам для лова рыбы на
закрепленных за ним рыбохозяйственных водоемах и (или) участках;
4) заключать договоры с физическими и юридическими лицами на
пользование животным миром.
3. «Инспекция» в установленном законодательством порядке имеет право:
1) приостанавливать или прекращать вылов рыбы и других водных
животных, а также изымать разрешение в случае превышения
«Пользователем» разрешенного объема вылова рыбы и других водных
животных, истечения сроков пользования разрешительного документа,
невыполнения договорных обязательств, допущения нарушений
законодательства в области рыбного хозяйства;
2) распределять часть неосвоенной выделенной квоты, в случае
неосвоения субъектом рыбного хозяйства до 1 июля текущего года 25%
выделенной квоты на изъятие рыбных ресурсов и других водных
животных;
3) расторгать в одностороннем порядке договор при невыполнении
договорных обязательств и требований законодательства в области
охраны, воспроизводства и использования животного мира;
4) осуществлять контроль за освоением выделенного лимита и
(или) квоты вылова рыбы и других водных животных, санитарным
состоянием закрепленного за «Пользователем» водоема (участка),
ведением журнала учета вылова рыбы и других водных животных,
выполнением договорных условий по охране и воспроизводству рыбных
ресурсов, соблюдением Правил рыболовства, а также ограничений и
запретов на пользование рыбными ресурсами и другими водными
животными;
5) беспрепятственно посещать закрепленный за пользователем
водоем и (или) участок с целью проверки соблюдения требований
законодательства в области охраны, воспроизводства и использования
животного мира.
Договор не дает «Пользователю» право пользования водными
ресурсами водоема и (или) участка.
3. Обязательства сторон
4. «Пользователь» обязан в установленном законодательством порядке:
1) осуществлять только разрешенный настоящим договором вид
пользования рыбными ресурсами и другими водными животными;
2) соблюдать правила рыболовства;
3) соблюдать установленные ограничения и запреты при
осуществлении рыболовства;
4) осваивать выделенный лимит вылова рыбы и других водных
животных на закрепленном за ним водоеме (участке), не превышать
разрешенный объем вылова рыбы и других водных животных,
соответствующий внесенным платежам за пользование животным миром;

2. Тараптардың құқықтары
2. «Пайдаланушы» заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) жануарлар дүниесі объектілерін, оларды ұсыну шарттарына сәйкес пайдалануға;
2) ауланған жануарлар дүниесі объектілері мен оның барысында алынған өнім меншігіне;
3) оған бекітіліп берілген су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық аулау үшін жеке тұлғаларға жолдамалар беруге;
4) жеке және заңды тұлғалармен жануарлар дүниесін пайдалануға арналған шарттар жасауға құқылы.
3. «Инспекция» заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) «Пайдаланушы» рұқсат беру құжатының пайдалану мерзімі біткен, балық және басқа су жануарларын аулауға рұқсат берілген көлемнен асып кеткен, шарттық міндеттемелерді орындамаған және балық шаруашылығы саласындағы заңнаманың басқа да бұзушылықтарына жол берген жағдайда балық және басқа су жануарларын аулауды уақытша тоқтатуға немесе тоқтатуға, рұқсаттаманы қайтарып алуға;
2) балық шаруашылығы субъектісімен балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қоюға бөлінген квотаның 25 % ағымдағы жылғы 1 шілдеге дейін игермеген жағдайда, бөлінген квотаның игерілмеген бөлігін қайта бөледі;
3) шарттық міндеттерді және жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнама талаптарын орындамаған жағдайда біржақты тәртіпте шартты бұзуға;
4) балық және басқа су жануарларын аулау лимитін және (немесе)  квотасын игеруге, «Пайдаланушыға» бекітіліп берілген су айдынының (учаскесінің) санитарлық жағдайына, балық және басқа су жануарларын аулау есебі журналын жүргізуге, балық қорын қорғау және өсімін молайту бойынша шарттық талаптарды және балық аулау ережесін, сонымен қатар, балық ресурстары мен басқа да су жануарларын пайдалануға шектеу мен тыйым салуды орындауға бақылауды жүзеге асыруға;
5) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнама талаптарын тексеру мақсатында кедергісіз пайдаланушыға бекітіліп берілген су айдынына және (немесе) учаскесіне келуге құқылы.
Шарт «Пайдаланушыға» су айдынының және (немесе) учаскесінің су ресурстарын пайдалану құқығын бермейді.
3. Тараптардың міндеттемелері
4. «Пайдаланушы» заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) тек осы шартпен рұқсат етілген балық ресурстарын және басқа су жануарларын пайдалану түрін жүзеге асыруға;
2) балық аулаудың ережесін орындауға;
3) балық аулауды жүзеге асыру барысында белгіленген шектеулер мен тыйымдарды сақтауға;
4) оған бекітіліп берілген су айдынында (учаскесінде) балық және басқа су жануарларын аулауға бөлінген лимитті игеруге және жануарлар дүниесін пайдалануға төленген төлемге сәйкес, балық ресурстарын және басқа су жануарларын аулаудың рұқсат етілген көлемінен аспауға;

5) обеспечить оплату платежей за пользование животным миром в
соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан, согласно
утвержденных ставок за пользование животным миром;
6) обеспечить учет вылова рыбы и других водных животных,
ведение на каждом закрепленном водоеме и (или) участке, бригаде или
звене журнала учета вылова рыбы и других водных животных по
установленной форме, заверенного печатью «Инспекции», а также
журналов учета приема и сдачи на транспортных судах, предъявление его
по требованию «Инспекции», представление «Инспекции» ежемесячно к 2
числу следующего за отчетным периодом, сведений о вылове рыбы и
других водных животных, промысловой обстановке на водоеме;
7) обеспечить наличие на каждом водоеме и (или) участке, в
случае вылова рыбы и других водных животных на нескольких
рыбопромысловых участках водоема, выданных «Инспекцией» разрешений;
8) обеспечить охрану рыбных ресурсов и других водных животных,
условия для их воспроизводства на закрепленном за ним водоеме и (или)
участке и соблюдение других норм и сроков пользования рыбными
ресурсами и другими водными животными, установленных Законом
Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве
и использовании животного мира». Правилами рыболовства и иными
нормативными правовыми актами;
9) на оснований утвержденного лимита, на данный
рыбохозяйственный водоем и (или) участок выдавать путевки на
проведение любительского (спортивного) рыболовства физическим лицам
по их устному и письменному заявлению, по месту нахождения
закрепленного рыбохозяйственного водоема и (или) участка;
10) обеспечить егерей средствами транспорта, связи и удостоверением егеря;
11) обеспечить содержание в надлежащем санитарном и
экологическом состоянии береговых участков, мест лова на закрепленных
за ним рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, в соответствии с
законодательством Республики Казахстан;
12) в случае причинения вреда (ущерба) рыбным ресурсам и другим
водным животным или среде их обитания в результате своей деятельности
компенсировать причиненный вред (ущерб) в установленном
законодательством Республики Казахстан порядке;
13) ознакомить лиц получивших путевки на осуществление
любительского (спортивного) рыболовства с Правилами рыболовства, а
также с перечнем разрешенных к применению промысловых и
непромысловых видов орудий и способов рыболовства;
14) осуществлять за счет собственных средств содержание и
охрану береговых участков, мест лова на закрепленных за ним
рыбохозяйственного водоема и (или) участка.

5) жануарлар дүниесін пайдалануға бекітілген ставкаларға сәйкес, жануарлар дүниесін пайдалануға төлем төлеуді Қазақстан Республикасының Салық кодексімен сәйкес қамтамасыз етуге;
6) балық және басқа су жануарларын аулаудың есебін, әрбір бекітілген су айдынында және (немесе) учаскесінде, бригадада немесе буында белгіленген нысан бойынша балық және басқа су жануарларын аулау есебінің «Инспекция» мөрімен куәландырылған журналын, сондай-ақ тасымалдаушы кемелерде қабылдау және тапсыру есебінің журналын жүргізуді, оның талабы бойынша көрсетуді, «Инспекцияға» балық және басқа су жануарларының аулануы, су айдынындағы кәсіпшілік жағдай туралы өткен айдағы мәліметтерді әр айдың 2-сі күні ұсынылуын қамтамасыз етуге;
7) су айдынының кәсіпшілік бірнеше учаскелерінде балық және басқа су жануарларын аулаған жағдайда «Инспекциямен» берілетін рұқсаттаманы әрбір су айдынында және (немесе) учаскесінде болуын қамтамасыз етуге;
8) балық ресурстарын және басқа су жануарларын қорғауды, оған бекітіліп берілген су айдынында және (немесе) учаскесінде олардың өсімін молайту үшін жағдайды және Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі «Жануарлар дүниесін қорғау, есімін молайту және пайдалану туралы» Заңымен, Балық аулау ережемен және басқа нормативтік құқықтық актілермен белгіленген балық ресурстарын және басқа су жануарларын пайдаланудың басқа да нормаларын және мерзімдерін сақтауға міндетті;
9) бекітілген балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі орналасқан жерде, жеке адамдарға олардың ауызша және жазбаша өтініштері бойынша тиісті балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскесіне бекітілген лимит негізінде және әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдама беруге;
10) қорықшыларды көлікпен, байланыс құралдарымен және қорықшының куәлігімен қамтамасыз етуге;
11) бекітілген балық шаруашылығы су айдындарындағы және (немесе) учаскелеріндегі балық аулау орындарын және жағалау учаскелерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес санитарлық және экологиялық жағдайда болуына тиісті қамтамасыз етуге;
12) егерде балық ресурстары және басқа да су жануарларына немесе олардың мекендеу ортасына өзінің қызметі салдарынан келген зиянды (залалды) Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіппен келтірген зиянды (залалды)өтейді;
13) балық аулауға рұқсат етілген кәсіпшілік және кәсіпшілік емес құралдар түрлері және балық аулау әдістері тізбесімен сондай-ақ Балық аулау ережесімен, әуесқой (спорттық) балық аулауды жүзеге асыруға жолдама алған тұлғаларына таныстыру;
14) өздеріне бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық аулайтын жерлерді, жағалау учаскелерін ұстауын және қорғауын жеке қаражаты есебінен жүргізеді.

5. «Инспекция» в установленном законодательством порядке:
1) выдает «Пользователю» разрешения на право вылова рыбы и
других водных животных в объеме, соответствующем сумме фактически
оплаченных в установленном порядке платежей за пользование животным
миром на каждое судно, звено или каждую бригаду, для освоения
выделенного ему квоты вылова рыбы и других водных животных;
2) проводит государственный контроль и надзор на закрепленных
за «Пользователем» водоемах и (или) участках.
4. Ответственность сторон
6. Пользователь ни полностью, ни частично не должен передавать
кому-либо свои обязательства по настоящему Договору.
В случае невыполнения Пользователем обязательств по настоящему
договору, Инспекция выносит предписание об устранении имеющихся
недостатков и устанавливает срок их устранения. Если в указанный срок
недостатки Пользователем не устраняются, то к нему применяются меры
воздействия в соответствии с Законами Республики Казахстан.
7. В случае нарушения прав Пользователя Инспекцией, она несет
ответственность в соответствии с Законами Республики Казахстан.
5. Форс-Мажор
8. Ни одна из сторон не будет нести ответственности за
неисполнение или ненадлежащее исполнение каких-либо обязательств
Договора, если такое неисполнение или ненадлежащее исполнение вызваны
обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор).
9. К обстоятельствам непреодолимой силы относятся чрезвычайные
и непредвиденные при данных условиях обстоятельства, как например:
военные конфликты, природные катастрофы, стихийные бедствия
(пожары и т.п.).
Приведенный перечень не является исчерпывающим.
10. В случае возникновения обстоятельств непреодолимой силы.
Сторона, пострадавшая от них, незамедлительно уведомляет об этом
другую Сторону путем вручения и (или) отправки письменного
уведомления по почте либо факсимильной связью, уточняющего дату
начала и описание форс-мажорных обстоятельств.
11. При возникновении форс-мажорных обстоятельств. Стороны
незамедлительно проводят совещание для поиска решения выхода из
сложившейся ситуации и используют все не противоречащие
законодательству средства, для сведения к минимуму последствий таких
обстоятельств.
12. Обстоятельства, указанные в настоящей главе признаются
правомочными, если они подтверждены компетентными государственными
органами и организациями.
6. Сроки действия договора
13. Настоящий договор вступает в силу с момента его подписания
обеими сторонами и действует до «___» ___________ 20 ___г.
14. Настоящий договор, может быть, расторгнут в случае:
1) истечения срока выданного разрешения;
2) прекращения деятельности «Пользователя»;

5. «Инспекция» заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) «Пайдаланушыға» балық және басқа су жануарларын аулаудың оған бекітіліп берілген квотасын игеру үшін жануарлар дүниесін пайдалануға бөлінген төлем тәртібінде әр кеме, буынға немесе әр бригадаға төленген нақты қаржыға сәйкес көлемде балық және басқа су жануарларын аулау құқығына рұқсаттама береді;
2) «Пайдаланушыға» бекітілген берілген су айдындарында және (немесе) учаскелеріне мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүргізеді.
4. Тараптардың жауапкершілігі
6. Пайдаланушы осы шарт бойынша өз міндеттемелерін толығымен не жартылай басқа біреуге бермеуге міндетті.
Пайдаланушы осы шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған жағдайда, Инспекция орын алып отырған кемшіліктерді жою туралы ұйғарым шығарады және оларды жою мерзімін белгілейді. Егер Пайдаланушы кемшіліктерді көрсетілген мерзімде жоймаса, онда оған Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес шаралар қолданылады.
7. Инспекция Пайдаланушының құқықтарын бұзған жағдайда, ол Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес жауапты болады.
5. Форс-Мажор
8. Егер шарттың қандай да болсын міндеттері еңсерілмейтін күштің (форс-мажор) әсер етуімен орындалмаса немесе тиісті орындалмаса, онда ешбір тарап орындамағаны немесе тиісті орындамағаны үшін жауапкершілікте болмайды.
9. Еңсерілмейтін күш жағдайларына төтенше және осы шарттар кезінде күтілмеген жағдайлар, мысалға: әскери қақтығыстар, табиғи апаттар, дүлей апаттар (өрт және о.с.) жатады.
Келтірілген тізім түбегейлі болып табылмайды.
10. Еңсерілмейтін күш жағдайлары пайда болған жағдайда, одан зардап шеккен Тарап осы жайлы форс-мажорлық жағдайдың басталған мерзімі және сипаты нақтыланған жазбаша хабарламаны пошта бойынша тапсыру және (немесе) жолдау арқылы тез арада басқа Тарапты хабардар етеді.
11. Форс-мажорлық жағдайлар пайда болған жағдайда, Тараптар қалыптасқан жағдайдан шығу шешімін іздестіру үшін тез арада кеңес өткізеді және осы жағдайларды минимумға келтіру үшін заңнамаға қайшы келмейтін барлық құралдарды пайдаланады.
12. Егер осы тарауда көрсетілген жағдайлар құзырлы мемлекеттік органдармен және ұйымдармен расталған болса, онда олар заңды болып танылады.
6. Шарттың қолданылу мерзімі
13. Осы шарт екі жақтың қолы қойылғаннан кейін заңды күшіне енеді және 20 ____ жылдың «______» дейін қолданылады.
14. Осы шарт бұзыла алады, егер:
1) рұқсат берілген уақыттың өтуі болған жағдайда;
2) «Пайдаланушының» қызметі тоқталған жағдайда;

3) систематического нарушения требований Закона «Об охране,
воспроизводстве и использовании животного мира» «Пользователем»;
4) изъятия земельного участка для государственных нужд.
7. Заключительные положения
15. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах на
государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую
силу.
16. Все изменения и дополнения к настоящему Договору имеют
юридическую силу и являются неотъемлемой его частью, если они
совершены в письменной форме и подписаны уполномоченными
представителями обеих сторон.
17. Стороны стремятся к разрешению споров, возникающих из
настоящего Договора или в связи с ним, путем переговоров, а в случае
не достижения сторон соглашения рассматриваются согласно
законодательства Республики Казахстан.
18. Споры по настоящему договору разрешаются в порядке,
установленном законодательством Республики Казахстан.
19. Во всем, что не определено настоящим Договором, стороны
руководствуются действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Юридические адреса и подписи сторон
«Инспекция»
_______________________________
(наименование)
_______________________________
(почтовый, телеграфный адрес)
_______________________________
(банковские реквизиты)
_______________________________
(должность,
фамилия, имя, отчество
(при наличии))
_______________________________
(подпись, печать)
«Пользователь»
_______________________________
(наименование)
_______________________________
(почтовый, телеграфный адрес)
_______________________________
(банковские реквизиты)
_______________________________
(должность,
фамилия, имя, отчество
(при наличии))
_______________________________
(подпись, печать (при наличии))
Приложение 2
к приказу
Министра охраны окружающей
среды Республики Казахстан
от 18 октября 2013 года № 318-Ө
Типовая форма
Договор на ведение рыбного хозяйства
Комитет рыбного хозяйства Министерства охраны
окружающей среды Республики Казахстан
____________________                   «___» ___________ 20 ____ года
(населенный пункт)
На основании решения (постановления) акимата __________________
области, по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
от «___» __________ 20 ___ года № ___________________________________
_____________________________________________________________________
(территориальное подразделение уполномоченного органа в области
рыбного хозяйства) в лице руководителя, _____________________________
действующего на основании Положения, в дальнейшем именуемый
«Инспекция», с одной стороны и ______________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица или
фамилия, имя, отчество (при наличии)
гражданина, адрес)
в лице ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии),
должность представителя пользователя)
именуемый в дальнейшем «Пользователь», действующий на основании
______ заключили настоящий договор о нижеследующем:

3) «Пайдаланушымен» «Жануарлар дүниесін қорғау, есімін молайту және пайдалану туралы» Заңының талаптарын жүйелі түрде бұзған жағдайда;
4) жер учаскісін мемлекеттік қажеттілікке алып қойған жағдайда.
7. Қорытынды ережелер
15. Осы шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде бірдей заңдық күші бар екі данада жасалды.
16. Осы шартқа келтірілетін барлық өзгертулер мен толықтырулардың заңды күші болады және оның ажыратылмас бөлігі болып табылады, олар егер жазбаша түрде жасалып және екі жақтың өкілетті өкілімен қол қойылған болса.
17. Осы шарттан туындаған немесе осыған байланысты, келіссөз арқылы, Тараптар дауды шешуге тырысады, ал егерде тараптар келісе алмаған жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасы арқылы қаралады.
18. Осы шарт бойынша даулар Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте шешіледі.
19. Осы шартта көрсетілмеген барлық сұрақтар бойынша тараптар, Қазақстан Республикасының қолданысындағы заңнамасын басшылыққа алады.
8. Тараптардың заңды мекен-жайлары мен қолтаңбалары
«Инспекция»                               «Пайдаланушы
_____________________________           _____________________________
(атауы)                                    (атауы)
_____________________________           _____________________________
(пошта, телеграфтың мекен-жайы)       (пошта, телеграфтың мекен-жайы)
_____________________________           _____________________________
(банктік деректемелер)                (банктік деректемелер)
_____________________________           _____________________________
(қызметі, тегі, аты, әкесінің           (қызметі, тегі, аты, әкесінің
аты аты (болған кезде))                 (болған кезде))
_____________________________           _____________________________
(қолы, мөр)                     (қолы, мөр, (бар болған
жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2013 жылғы 18 қазандағы
№ 318-Ө бұйрығына
2-қосымша
Үлгі нысаны
Балық шаруашылығын жүргізуге арналған шарт Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
______________                            20_____ ж. «_____» ________
(елді мекен)
________________________ облысы әкімдігінің балық шаруашылығы су
айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру туралы 20___ «____»
________ № ____ шешіміне (қаулысына) сәйкес Ереженің негізінде әрекет
ететін, бұдан әрі «Инспекция» деп аталатын, _________________________
______________________________________________________________ атынан
(балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі)
басшы __________________________________________________ бір тараптан
және ________________________________________________________________
негізінде әрекет ететін бұдан әрі «Пайдаланушы» деп аталатын
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе азаматтың аты-жөні, мекен-жайы)
атынан ______________________________________________________________
(пайдаланушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты лауазымы)
_____________________________________________________________________
екінші тараптан төмендегілер туралы осы шартты жасасты:

1. Предмет договора
1. Инспекция предоставляет право ведения рыбного хозяйства на
закрепленных за Пользователем рыбохозяйственных водоемах и (или)
участках, расположенных в __________________ области ________________
_____________________________________ районе, площадь, размеры и
другие параметры которых указаны в прилагаемом к договору паспорте.
2. Перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и/или
их номера
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Права и обязанности сторон
3. Пользователь имеет право:
1) на ведение рыбного хозяйства на закрепленных
рыбохозяйственных водоемах и (или) участках;
2) на водоемах, закрепленных для целей создания
озерно-товарных, прудовых хозяйств в установленном законодательством
порядке устанавливать порядок, сроки и способы ведения промыслового и
спортивно-любительского рыболовства;
3) в установленном законодательством Республики Казахстан
порядке выдавать путевки;
4) осуществлять виды пользования рыбными ресурсами и другими
водными животными в соответствии с выданным разрешением;
5) собственности на добытые рыбные ресурсы и другие водные
животные и полученную при этом продукцию;
6) заключать договора с физическими и юридическими лицами на
пользование рыбными ресурсами и другими водными животными
(далее - рыбные ресурсы).
4. Пользователь обязан:
1) соблюдать требования законодательства Республики Казахстан в
области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
2) своевременно вносить плату за пользование рыбными ресурсами
в порядке, установленном налоговым законодательством Республики
Казахстан;
3) проводить рыбохозяйственное устройство;
4) не допускать ухудшения среды обитания животных;
5) пользоваться рыбными ресурсами способами, безопасными для
населения и окружающей среды, не допускающими нарушения целостности
естественных сообществ и жестокого обращения с животными;
6) предоставить сервитут для осуществления:
контрольного лова - уполномоченному органу;
научно-исследовательского лова - физическим и юридическим
лицам;
любительского (спортивного) рыболовства - физическим лицам;
7) по согласованию с уполномоченным органом на основании
биологического обоснования производить рыбохозяйственную мелиорацию
на закрепленном рыбохозяйственном водоеме и (или) участке,
корректировку данных промыслового запаса рыбных ресурсов и других
водных животных;
8) обозначать береговые границы рыбохозяйственных водоемов и
(или) участков знаками и аншлагами;
9) вести на каждом рыбохозяйственном водоеме и (или) участке,
судне (рыбодобывающем и транспортном), приемном пункте, бригаде или
звене журнал учета вылова рыбных ресурсов и других водных животных
(промысловый журнал) и предъявлять его по требованию должностных лиц
уполномоченного органа;

1. Шарттың мәні
1. Инспекция шартқа қоса беріліп отырған төлқұжатта ауданы,
көлемі және басқа көрсеткіштері көрсетілген, ________________________
облысы ______________________________________________________________
ауданында орналасқан Пайдаланушыға бекітіліп берілген балық
шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық
шаруашылығын жүргізу құқығын береді.
2. Балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе)
учаскелерінің тізімі және/немесе олардың нөмірлері __________________
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
3. Пайдаланушы:
1) бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық шаруашылығын жүргізуге;
2) көл-тауарлы, тоғандық шаруашылықтар құру үшін бекітіліп берілген су айдындарында заңнамада белгіленген тәртіппен кәсіпшілік және спорттық-әуесқойлық балық аулау тәртібін, мерзімін және тәсілін белгілеуге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен жолдамалар беруге;
4) берілген рұқсатқа сәйкес балық ресурстары мен басқа да су жануарларын пайдалану түрлерін жүзеге асыруға;
5) ауланған балық ресурстары мен басқа да су жануарларын және бұл жағдайда алынған өнімнің меншігіне;
6) балық ресурстары мен басқа су жануарларын (бұдан әрі -  балық ресурстары) пайдалануға жеке және заңды тұлғалармен шарт жасасуға құқылы.
4. Пайдаланушы:
1) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының талаптарын сақтауға;
2) Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен балық ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемді уақытылы енгізуге;
3) балық шаруашылығын жайластыруды жүргізуге;
4) жануарлардың тіршілік ету ортасының нашарлауына жол бермеуге;
5) балық ресурстарын халық және қоршаған орта үшін қауіпсіз, табиғи қоғамдастықтардың тұтастығын бұзуға және жануарларға қатал қарауға жол бермейтін тәсілдермен пайдалануға;
6) сервитутты:
бақылаулық аулауды жүргізу үшін - уәкілетті органға;
ғылыми-зерттеу аулауды жүргізу үшін - жеке және заңды тұлғаларға;
әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізу үшін - жеке тұлғаларға береді;
7) уәкілетті органның келісімімен биологиялық негіздеменің негізінде бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық шаруашылығы мелиорациясын, балық және басқа су жануарларының қорын бағалауын жүргізуге;
8) аншлагтар және белгілермен балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің жағалаулық шекарасын белгілеуге;
9) әр балық шаруашылығы су айдынында және (немесе) учаскесінде, кемеде (балық аулайтын және көліктік), қабылдау пункттерде, бригада немесе буындарда балық және басқа да жануарларын аулауды есепке aлу журналын жүргізіп, уәкілетті органның лауазымдық тұлғаларының талабы бойынша оны ұсынуға;

10) в порядке и сроки, установленные уполномоченным органом.
регистрировать в уполномоченном органе все заключенные договоры с
физическими и юридическими лицами на пользование животным миром,
предоставлять информацию об их расторжении;
11) в порядке и сроки, установленные уполномоченным органом,
представлять ему сведения о вылове рыбных ресурсов и других водных
животных, промысловой обстановке на водоеме, выданных путевках
согласно формам, утвержденным уполномоченным органом;
12) обеспечить охрану рыбных ресурсов и других водных животных
на закрепленном рыбохозяйственном водоеме и (или) участке;
13) проводить мероприятия, обеспечивающие воспроизводство
рыбных ресурсов, в том числе редких и находящихся под угрозой
исчезновения, в соответствии с рекомендациями научных организаций в
присутствии представителя «Инспекции»;
14) устанавливать аншлаги ______ (штук), плакаты ______ (штук)
информирующие о режиме охраны рыбных ресурсов;
15) создавать егерскую службу в количестве _________ (человек);
16) обеспечить проведение санитарно-противоэпидемических
(профилактических) мероприятий;
17) провести до «___» ___________20 __ года рыбохозяйственное
устройство и обеспечивать его выполнение;
18) обеспечить представление «Инспекции» ежеквартально к 2
числу следующего за отчетным периодом, сведений, с приложением
подтверждающих документов о выполнении обязательств в рамках плана
развития рыбного хозяйства текущего года;
19) обеспечить своевременное и полное выполнение плана развития рыбного хозяйства закрепленного водоема и (или) участка;
20) в случае причинения вреда (ущерба) рыбным ресурсам и другим
водным животным или среде их обитания в результате своей деятельности
компенсировать причиненный вред (ущерб) в установленном
законодательством Республики Казахстан порядке;
21) сохранять продуктивность водоема, обеспечивающий
оптимальные условия для размножения и путей миграции рыб и других
водных животных и мест их концентрации.
5. Инспекция в пределах компетенции, установленной
законодательством Республики Казахстан, имеет право:
1) беспрепятственно посещать закрепленные за Пользователем
рыбохозяйственные водоемы (участки);
2) привлекать к административной ответственности физических и
юридических лиц за нарушения законодательства Республики Казахстан в
области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
3) вносить предписания и постановления в пределах компетенции.
6. Инспекция в установленном законодательством порядке обязана:
1) контролировать исполнение Пользователем законодательства
Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и
использования животного мира и выполнения условий настоящего
договора;

10) жеке және заңды тұлғалардың жануарлар дүниесі объектілерін пайдалану үшін жасасқан барлық шарттарды уәкілетті орган бекіткен тәртібімен және мерзімдерінде уәкілетті органда тіркеу, оларды бұзу туралы аппарат беруге;
11) уәкілетті органмен белгіленген нысандарға сәйкес балық және басқа су жануарларының аулануы, су айдынындағы кәсіпшілік жағдай, берілген жолдамалар туралы мәліметті уәкілетті органмен белгіленген мерзімде және тәртіппен оған ұсынуға;
12) бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын қорғауын қамтамасыз етуге;
13) «Инспекция» өкілінің қатысуымен ғылыми ұйымдардың ұсыныстарына сәйкес балық ресурстарының, оның ішінде сирек кездесетін және жойылып кету қаупі төнгендерінің өсімін молайтуды қамтамасыз ететін іс-шаралар жүргізуге;
14) балық ресурстарын қорғау режимі туралы ақпарат беретін аншлагтарды _______ (дана), плакаттарды ______ (дана) орнатуға;
15) _______(адамнан) тұратын қорықшылық қызметін құруға;
16) санитарлық-эпидемияға қарсы (алдын-алу) шараларын жүргізуді қамтамасыз етуге;
17) «______» 20____ жылға дейін балық шаруашылығын жайғастыруын және оның орындалуын жүргізуді қамтамасыз етуге;
18) Ағымдағы жылғы балық шаруашылығының даму жоспары шеңберінде міндеттерді орындау туралы мәліметтерді дәлелдейтін құжаттарды қосымшаларымен есепті кезеңнен кейін әр тоқсанның 2-не инспекцияға ұсынуды қамтамасыз етуге;
19) бекітілген су айдындарында (учаскелерінде) балық шаруашылығы даму жоспарының уақытында және толық орындалуын қамтамасыз етуге;
20) егерде балық ресурстары және басқа да су жануарларына немесе олардың мекендеу ортасына өзінің қызметі салдарынан келген зиянды (залалды) Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіппен келтірген зиянды (залалды) өтеуге;
21) балық және басқа да су жануарларының тиімді көбею жағдайларын, өріс аудару жолдарын және шоғырлану орындарынмен су аЙдындарының өнімділігін сақтауға міндетті.
5. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Инспекция өз құзыретінің шегінде:
1) Пайдаланушыға бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарын (учаскелеріне) кедергісіз келуге;
2) жеке және заңды тұлғаларды Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамаларын бұзғаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартуға;
3) құзыреті шегінде ұйғарым және қаулы енгізуге құқылы.
6. Инспекция заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Пайдаланушының Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын орындауын және осы шарттың талаптарын сақтауын бақылауға;

2) распределять квоты и выдавать разрешения на пользование
рыбными ресурсами и другими водными животными с учетом поданных
заявок Пользователем;
3) обеспечить оформление «Пользователю» паспорта закрепляемого
водоема (участка).
3. Ответственность сторон
7. Пользователь ни полностью, ни частично не должен передавать
кому-либо свои обязательства по настоящему Договору.
В случае невыполнения Пользователем обязательств по настоящему
договору, Инспекция выносит предписание об устранении имеющихся
недостатков и устанавливает срок их устранения. Если в указанный срок
недостатки Пользователем не устраняются, то к нему применяются меры
воздействия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. В случае нарушения прав Пользователя Инспекцией, она несет
ответственность в соответствии с Законами Республики Казахстан.
4. Сроки действия договора
9. Настоящий договор вступает в силу с момента подписания и
заключен сроком на ____ лет.
10. Действие договора на ведение рыбного хозяйства прекращается
в случаях:
1) добровольного отказа от пользования рыбными ресурсами;
2) истечения срока пользования рыбными ресурсами;
3) прекращения деятельности пользователя;
4) систематического нарушения требований законодательства
Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и
использования животного мира, а также условий договора на ведение
рыбного хозяйства;
5) изъятия земельных участков, на которых произведено
закрепление рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, для
государственных нужд в порядке, установленном законодательством
Республики Казахстан;
6) лишения разрешений на специальное пользование рыбными
ресурсами.
5. Заключительные положения
11. При разрешении споров по ведению рыбного хозяйства стороны
руководствуются условиями настоящего договора, рыбохозяйственным
устройством и законодательством Республики Казахстан.
12. Все споры по настоящему договору разрешаются в порядке,
установленном законодательством Республики Казахстан.
13. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах на
государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую
силу.
14. Паспорт установленной формы согласно приложению к
настоящему договору рыбохозяйственного (рыбопромыслового) водоема и
(или) участка, закрепленного за «Пользователем» является неотъемлемой
частью договора.
15. Все изменения и дополнения к настоящему Договору имеют
юридическую силу и являются неотъемлемой его частью, если они
совершены в письменной форме и подписаны уполномоченными
представителями обеих сторон.
16. Стороны стремятся к разрешению споров, возникающих из
настоящего Договора или в связи с ним, путем переговоров,
а в случае не достижения сторон соглашения рассматриваются
согласно законодательства Республики Казахстан.

2) Пайдаланушы берген өтінімдерді ескере отырып, балық ресурстарын және басқа су жануарларын пайдалануға арналған квоталарды бөлуге және рұқсаттамаларды беруге;
3) бекітіліп берілген су айдынының (учаскесінің) төлқұжатын «Пайдаланушыға» ресімдеуді қамтамасыз етуге міндетті.
3. Тараптардың жауапкершілігі
7. Пайдаланушы осы шарт бойынша өз міндеттемелерін толығымен не жартылай басқа біреуге бермеуге міндетті.
Пайдаланушы осы шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған жағдайда Инспекция орын алып отырған кемшіліктерді жою туралы ұйғарым шығарады  және оларды жою мерзімін белгілейді. Егер Пайдаланушы кемшіліктерді көрсетілген мерзімде жоймаса, онда оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шаралар қолданылады.
8. Егерде Инспекция Пайдаланушының құқықтарын бұзған жағдайда, ол Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес жауапты болады.
4. Шарттың қолдану мерзімі
9. Осы шарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енгізіледі және ____ жыл мерзімге жасалды.
10. Балық шаруашылығын жүргізу шартының қолданылуы:
1) балық ресурстарын пайдаланудың өз еркімен бас тартқан;
2) балық ресурстарын пайдаланудың мерзімі аяқталған;
3) Пайдаланушының қызметі тоқтатылған;
4) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының талаптары, сондай-ақ балық шаруашылығын жүргізуге арналған шарт талаптары жүйелі түрде бұзылған;
5) балық шаруашылығы су айдындарын (учаскелерін) бекітіп беру жүргізілген жер учаскелері Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген тәртіппен мемлекеттік мұқтаждықтар үшін алынған;
6) балық ресурстарын арнайы пайдалануға рұқсаттан айырған жағдайларда тоқтатылады.
5. Қорытынды ережелер
11. Балық шаруашылығын жүргізу бойынша дауларды шешу кезінде тараптар осы шарттың талаптарын, балық шаруашылығын жайғастыру және Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
12. Осы шарт бойынша барлық даулар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шешіледі.
13. Осы шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде бірдей заңдық күші бар екі данада жасалды.
14. Осы шарттың қосымшасымен белгіленген нысанға сәйкес «Пайдаланушыға» бекітіліп берілген балық шаруашылығы (кәсіпшілік балық аулау) су айдынының және (немесе) учаскесінің төлқұжаты шарттың ажыратылмас бөлігі болып табылады.
15. Осы шартқа келтірілетін барлық өзгертулер мен толықтырулардың заңды күші болады және оның ажыратылмас бөлігі болып табылады, олар егер жазбаша түрде жасалып және екі жақтың өкілетті өкілімен қол қойылған болса.
16. Осы шарттан туындаған немесе осыған байланысты, келіссөз арқылы, Тараптар дауды шешуге тырысады, ал егерде тараптар келісе алмаған жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасы арқылы қаралады.

6. Юридические адреса и подписи сторон
«Инспекция»
____________________________
____________________________
(полное наименование,
юридический адрес
и реквизиты)
Место печати
«Пользователь»
____________________________
____________________________
(полное наименование,
юридический адрес
и реквизиты)
Место печати
Приложение
к договору на ведение
рыбного хозяйства
Форма
Комитет рыбного хозяйства
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Паспорт рыбохозяйственного водоема (участка)
_______________________________________________________________
(наименование водоема (участка))
1. Географическое расположение
Административная область _____________________________________
Административный район _______________________________________
Месторасположение водоема ____________________________________
(наименование ближайшего
населенного пункта,
______________________________________________________________
направление расположения водоема, удаленность в км)
Границы участка ______________________________________________
(описание границ, координаты)
______________________________________________________________
2. Физическая характеристика
Длина, км ____________________________________________________
Ширина, км ___________________________________________________
Площадь, га __________________________________________________
Глубина максимальная, м ______________________________________
Глубина средняя, м ___________________________________________
3. Биологическая характеристика
Степень зарастания водоема:
надводной растительностью _____________________________________
(сильно, средне, слабо)
подводной растительностью _____________________________________
(сильно, средне, слабо)
Степень развития фитопланктона (цветение воды) ________________
_______________________________________________________________
(сильно, средне, слабо)
Видовой состав фауны водоема:
ихтиофауны ____________________________________________________
млекопитающих _________________________________________________
беспозвоночных водных животных ________________________________
Видовой состав промысловой фауны водоема:
ихтиофауны ____________________________________________________
млекопитающих _________________________________________________
беспозвоночных водных животных ________________________________
Рыбопродуктивность водоема, кг/га:
ихтиофауны ____________________________________________________
млекопитающих _________________________________________________
беспозвоночных водных животных ________________________________

6. Тараптардың заңды мекен-жайлары мен қолтанбалары
«Инспекция»                               «Пайдаланушы
______________________________         ______________________________
______________________________         ______________________________
(толық атауы, заңды мекен-жайы        (толық атауы, заңдар мекен-жайы
жайы және деректемелері)               және деректемелері)
Мөрдің орны                              Мөрдің орны
Балық шаруашылығын жүргізуге
арналған үлгі шартқа
қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің
Балық шаруашылығы комитеті Балық шаруашылығы су айдынының (учаскесінің) төлқұжаты
_______________________________________________________________
(су айдынының (учаскесінің) атауы)
1. Географиялық орналасуы
Әкімшілік облысы ____________________________________________________
Әкімшілік ауданы ____________________________________________________
Су айдынының орналасқан жер _________________________________________
(жақын маңдағы елді мекеннің атауы.
_____________________________________________________________________
су айдыны орналасқан жердің бағыты, қашықтығы шақырымда)
Учаскенің
шекаралары __________________________________________________________
(шекаралардың сипаттамасы, координаторы)
2. Физикалық сипаттамасы
Ұзындығы, шақырым ___________________________________________________
Ені, шақырым ________________________________________________________
Ауданы, га __________________________________________________________
Максималды тереңдігі, м _____________________________________________
Орташа тереңдігі, м _________________________________________________
3. Биологиялық сипаттамасы
Су айдынының: ___________________________________ су үсті өсімдігімен
(қатты, орташа, әлсіз)
_____________________________________ су асты өсімдігімен қаптап кету
деңгейі     (қатты, орташа, әлсіз)
Фитопланктонның даму деңгейі (судың гүлденуі) _______________________
(қатты, орташа, әлсіз)
Су айдынының фаунасының түрлік құрамы;
ихтиофауна: _________________________________________________________
суқоректілер: _______________________________________________________
омыртқасыз су жануарлары: ___________________________________________
Су айдынының кәсіпшілік фаунасының түрлік құрамы:
ихтиофауна: _________________________________________________________
суқоректілер: _______________________________________________________
омыртқасыз су жануарлары: ___________________________________________
Су айдынының балық өнімділігі, кг/га:
ихтиофауна: _________________________________________________________
суқоректілер: _______________________________________________________
омыртқасыз су жануарлары: ___________________________________________

4. Хозяйственная характеристика
Загрязнение водоема (участка) _________________________________
(стоками промышленных
предприятий,
_______________________________________________________________
другими отходами производства)
Водозаборы
_______________________________________________________________
(типы водозаборных сооружений, мощность, ведомственная
_______________________________________________________________
принадлежность)
Количество тоней, плавов, станов, других постоянных мест
использования рыбных ресурсов водоема (участка) _______________
_______________________________________________________________
Другие сведения
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Настоящий паспорт составлен в двух экземплярах и является
неотъемлемой частью договора на ведение рыбного хозяйства.
Наименование территориального подразделения уполномоченного
органа, оформившего настоящий паспорт _________________________
место печати:
фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Руководитель ____________________
(подпись)
«___» ___________ 20 ___ года.

4. Шаруашылық сипаттамасы
Су айдынының және (немесе) учаскесінің ______________________________
(өнеркәсіптік кәсіпорынның лас сумен,
____________________________________________________________ ластануы
өндірістің басқа да қалдықтарымен)
Су тартқыш __________________________________________________________
(су тарту құрылғыларының түрі, қуаттылығы,
_____________________________________________________________________
ведомстволық тиістілігі)
Тартымдардың, жүзетін, тұрақтайтын, су айдынының (учаскесінің) балық
ресурстарын пайдаланудың басқа да тұрақты орындарының саны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басқа мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Осы төлқұжат екі данада жасалды және балық шаруашылығын жүргізуге
арналған шарттың ажыратылмас бөлігі болып табылады.
Осы төлқұжатты рәсімдеген уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің
атауы _______________________________________________________________
Мөрдің орны                                     Басшы _______________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))                  (қолы)
«___» ______________________ 20 ____ жылы.