Об организации оплачиваемых общественных работ в 2014 году
Постановление акимата города Астаны от 11 декабря 2013 года № 158-2106. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 27 декабря 2013 года № 798. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 30 декабря 2014 года № 158-2200
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 30.12.2014 № 158-2200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) статьи 7пунктом 1 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в целях расширения системы государственных гарантий обеспечения занятости населения акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень предприятий и организаций, в которых будут организованы оплачиваемые общественные работы для безработных в 2014 году (далее – Перечень) согласно приложению.
Включению в Перечень подлежат предприятия и организации, подавшие в Государственное учреждение «Управление занятости и социальных программ города Астаны» (далее – Управление) заявки на организацию общественных работ, не требующих предварительной профессиональной подготовки работника и имеющих социально-полезную направленность, в пределах средств, выделенных на данные цели на соответствующий финансовый год.
2. Акимам районов «Алматы», «Есиль», «Сарыарка» совместно с Управлением организовать в 2014 году оплачиваемые общественные работы для безработных, испытывающих затруднения в поиске подходящей работы.
3. Оплату труда безработных занятых на оплачиваемых общественных работах, производить из средств местного бюджета за фактически выполненный объем работ в размере не менее минимальной заработной платы в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на 2014 год.
В зависимости от количества, качества и сложности выполняемой работы предприятия и организации за счет собственных средств вправе устанавливать безработным дополнительные надбавки за фактически выполненную работу.
4. Управлению:
обеспечить информирование населения, а также предприятий и организаций города об организации и проведении общественных работ и порядке их оплаты;
произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим его опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.

2014 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 158-2106 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2013 жылғы 27 желтоқсанда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 798 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 158-2200 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 158-2200 (қолданысқа енгізілу тәртібін  8-тармақтанқараңыз) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 7-бабының 5) тармақшасына, 20-бабының 1-тармағына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына сәйкес, халықты жұмыспен қамтамасыз етуге мемлекеттік кепілдік беру жүйесін кеңейту мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2014 жылы жұмыссыздар үшін ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастырылатын кәсіпорындар мен ұйымдардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Тиісті қаржылық жылға осы мақсаттарға бөлінген қаражат шегінде әлеуметтік-пайдалы бағыты бар және жұмыскерлердің алдын ала кәсіптік дайындығын талап етпейтін қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыруға «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – Басқарма) өтінімдер берген ұйымдар мен кәсіпорындар Тізбеге енгізуге жатады.
2. «Алматы», «Есіл», «Сарыарқа» аудандарының әкімдері Басқармамен бірлесіп, 2014 жылы қолайлы жұмыс іздеуде қиындық көріп жүрген жұмыссыздар үшін ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастырсын.
3. Ақылы қоғамдық жұмыстармен қамтылатын жұмыссыздарға еңбекақы төлемі қаланың 2014 жылға арналған бюджетінде қарастырылған қаражат шегінде ең төменгі еңбекақыдан төмен емес көлемінде нақты орындалған жұмыс көлемі үшін жергілікті бюджет қаражатынан жүргізілсін.
Ұйымдар мен кәсіпорындар атқарылған жұмыстың санына, сапасы мен күрделілігіне байланысты өз қаражаты есебінен жұмыссыздарға нақты атқарылған жұмысқа қосымша үстемеақы белгілеуге құқылы.
4. Басқарма:
халықты, сондай-ақ қаланың кәсіпорындары мен ұйымдарын қоғамдық жұмыстардың ұйымдастырылуы, өткізілуі және олардың төлем тәртібі туралы хабардар етуді қамтамасыз етсін;
осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми және мерзiмдi баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялануын жүргізсін.

5. Признать утратившим силу постановления акимата города Астаны:
от 13 декабря 2012 года № 158-1828 «Об организации оплачиваемых общественных работ в 2013 году» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 4 января 2013 года № 759, опубликовано в газетах «Астана ақшамы» от 5 января 2013 года № 2 и «Вечерняя Астана» от 5 января 2013 года № 2);
от 29 июля 2013 года № 158-1245 «О внесении изменения и дополнений в постановление акимата города Астаны от 13 декабря 2012 года № 158-1828 «Об организации оплачиваемых общественных работ в 2013 году» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 5 августа 2013 года № 785, опубликовано в газетах «Астана ақшамы» от 10 августа 2013 года № 90 и «Вечерняя Астана» от 10 августа 2013 года № 97);
от 22 октября 2013 года № 158-1797 «О внесений изменений в постановление акимата города Астаны от 13 декабря 2012 года № 158-1828 «Об организации оплачиваемых общественных работ в 2013 году» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 13 ноября 2013 года № 790, опубликовано в газетах «Астана ақшамы» от 21 ноября 2013 года № 132 и «Вечерняя Астана» от 21 ноября 2013 года № 139).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Балаеву А.Г.

5. Астана қаласы әкімдігінің:
«2013 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы» 2012 жылғы 13 желтоқсандағы № 158-1828 (Нормативтiк-құқықтық актілерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде 2013 жылғы 4 қаңтарда № 759 болып тiркелген, «Астана ақшамы» газетінің 2013 жылғы 5 қаңтардағы № 2 нөмірінде, «Вечерняя Астана» газетінің 2012 жылғы 5 қаңтардағы № 2 нөмірінде жарияланған);
«2013 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 13 желтоқсандағы № 158-1828 қаулысына өзгеріс және толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 29 шілдедегі № 158-1245 (Нормативтiк-құқықтық актілерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде 2013 жылғы 5 тамызда № 785 болып тiркелген, «Астана ақшамы» газетінің 2013 жылғы 10 тамыздағы № 90 нөмірінде, «Вечерняя Астана» газетінің 2013 жылғы 10 тамыздағы № 97 нөмірінде жарияланған);
«2013 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 13 желтоқсандағы № 158-1828 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» 2013 жылғы 22 қазандағы № 158-1797 (Нормативтiк-құқықтық актілерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде 2013 жылғы 13 қарашада № 790 болып тiркелген, «Астана ақшамы» газетінің 2013 жылғы 21 қарашадағы № 132 нөмірінде, «Вечерняя Астана» газетінің 2013 жылғы 21 қарашадағы № 139 нөмірінде жарияланған) қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.Ғ. Балаеваға жүктелсін.

182.
ЧФ «Жақсылық әлемі»
10
10
183.
ЧФ «Қорғау-Астана»
1
1
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГУ – Государственное учреждение
ГКП на ПХВ – Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения
ГККП – Государственное коммунальное казенное предприятие
КГУ – Коммунальное государственное учреждение
КСК – Кооператив собственников квартир
КСК (П) – Кооператив собственников квартир и помещений
КСК и НП – Кооператив собственников квартир и нежилых помещений
КСП – Кооператив собственников помещений
КСП (К) – Кооператив собственников помещений и квартир
ОО – Общественное объединение
ОБФ – Общественный благотворительный фонд
ОФ – Общественный фонд
ОЮЛ – Объединение юридических лиц
РГП на ПХВ - Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
РОО – Республиканское общественное объединение
РГУ – Республиканское государственное учреждение
РГКП – Республиканское государственное казенное предприятие
ЧУО – Частное учреждение образования
ЧФ – Частный фонд

182.
«Жақсылық әлемі» ЖҚ
Қоғамдық науқандарды ұйымдастыруға және өткiзуге, халықпен жұмыс істеуге көмек көрсету. Әртүрлi құжаттарды өңдеу бойынша техникалық жұмыстарды жүргiзуде көмек көрсету
10
10
183.
«Қорғау-Астана» ЖҚ
1
1
Қосымша: қысқарған сөздердің толық жазылуы:
ММ – мемлекеттік мекемесі
ШЖҚ МКК – шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
ШЖҚ РМК - шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны
МКҚК – мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
КММ – мемлекеттік коммуналдық мекемесі
ПИК – пәтер иелерінің кооперативі
ПИК (Ү) – пәтер және үй-жайлар иелері кооперативі
ПИК және ТЕҮ – пәтерлер кооперативі және тұрғын емес үй-жайлар иелері кооперативі
ҮИК – үй-жайлар иелерінің кооперативі
ҮИК (П) – үй-жайлар иелерінің кооперативі
ҚБ – қоғамдық бірлестік
ҚҚҚ – қоғамдық қайырымдылық қоры
ҚҚ – қоғамдық қор
ЗТБ – заңды тұлғалар бірлестігі
РҚБ – республикалық қоғамдық бірлестігі
РММ – республикалық мемлекеттік мекемесі
РМҚК – республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
ЖМББМ – жеке меншік білім беру мекемесі
ЖҚ – жеке қор