Об областном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Актюбинского областного маслихата от 11 декабря 2013 года № 168. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2014 года № 3728. Прекратил действие в связи с истечением срока применения – (письмо Актюбинского областного маслихата от 8 июня 2015 года № 06-01-02/286).
Сноска. Прекратил действие в связи с истечением срока применения – (письмо Актюбинского областного маслихата от 08.06.2015 № 06-01-02/286).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе, на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 120 991 343,2 тысячи тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям – 35 573 537,1 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 1 172 220 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала - 407 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 84 245 179,1 тысячи тенге;
2) затраты – 126 745 010,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 587 127 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 4 988 954 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 401 827 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 853 490 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 863 623 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства - 133 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета - - 7 194 284 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 7 194 284 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 11.02.2014 № 192 (вводится в действие с 01.01.2014); от 03.04.2014 № 206 (вводится в действие с 01.01.2014); от 14.05.2014 № 213 (вводится в действие с 01.01.2014); от 25.07.2014 № 228 (вводится в действие с 01.01.2014); от 08.10.2014 № 247 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.12.2014 № 255 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и города Актобе в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе - 18 процентов, Мугалжарскому - 54 процента, Хромтаускому - 18 процентов и остальным районам по 100 процентов;

2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 168 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда № 3728 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты әрекетін тоқтатты – (Ақтөбе облыстық мәслихатының 2015 жылғы 8 маусымдағы № 06-01-02/286 хаты).
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты әрекетін тоқтатты – (Ақтөбе облыстық мәслихатының 08.06.2015 № 06-01-02/286 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 8-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 желтоқсандағы "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 120 991 343,2 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша 35 573 537,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша 1 172 220 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 407 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 84 245 179,1 мың теңге;
2) шығындар – 126 745 010,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 587 127 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 988 954 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 401 827 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 853 490 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 863 623 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 133 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 7 194 284 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 7 194 284 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 11.02.2014 № 192 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.04.2014 № 206 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2014 № 213 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.07.2014 № 228 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2014 № 247 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2014 № 255 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2014 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудандардың және Ақтөбе қаласының бюджеттеріне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласына - 18 пайыз, Мұғалжарға - 54 пайыз, Хромтауға - 18 пайыз және қалған аудандарға 100 пайыздан;

2) по социальному налогу: по городу Актобе - 18 процентов, Мугалжарскому - 54 процента, Хромтаускому - 18 процентов и остальным районам по 100 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты районов и города Актобе.
3. Установить, что в доход областного бюджета зачисляются:
плата за эмиссии в окружающую среду;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения, за исключением платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения, проходящих через территории городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
плата за лесные пользования;
плата за использование особоохраняемых природных территорий местного значения;
доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в областной коммунальной собственности;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в областной коммунальной собственности;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из областного бюджета;
вознаграждения, полученные от размещения в депозиты временно свободных бюджетных денег;
другие доходы от областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
другие неналоговые поступления в областной бюджет;
поступления от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления от погашения, выданных из областного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в областной коммунальной собственности, займов местных исполнительных органов областей.

2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласына - 18 пайыз, Мұғалжарға - 54 пайыз, Хромтауға - 18 пайыз және қалған аудандарға 100 пайыздан;
3) төлем көзінде салық салынбайтын кірістерге жеке табыс салығы бойынша, қызметін бір жолғы талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне толығымен есептеледі.
3. Облыстық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы аудандық маңызы бар калалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер аумақтары арқылы өтетін облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде орналастырғаны үшін төлемақыны қоспағанда, сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде орналастырғаны үшін төлемақы;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
облыстық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірістерінің бір бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне есептелетін дивиденттер;
облыстық коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлесінен кірістер;
облыстық коммуналдық меншіктің мүлігін жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
уақытша бос қалған бюджеттік ақшаны депозиттерге орналастырудан алынатын сыйақылар;
облыстық коммуналдық меншіктен түсетін басқа да кірістер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
облыстық бюджетке түсетін салыққа жатпайтын басқа түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақшалар;
облыстық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, облыстық коммуналдық меншіктегі мемлекеттік қаржылық активтерін сатудан, облыстардың жергілікті атқарушы органдарының қарыздарынан түсетін түсімдер.

4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год объем бюджетных изъятий в областной бюджет в сумме 4 298 970 тысяч тенге, из них по:
Байганинскому - 143 823 тысячи тенге;
Мугалжарскому району - 4 155 147 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год целевые текущие трансферты в республиканский бюджет в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании в общей сумме 1 551 205 тысяч тенге.
7. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" установлено:
с 1 января 2014 года:
1) минимальный размер заработной платы - 19 966 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 852 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 19 966 тенге.
7-1. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12-1 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" установлена с 1 апреля 2014 года ежемесячная надбавка за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 03.04.2014 № 206 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" установлен с 1 января 2014 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов в сумме 3 739 тенге.

4. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
5. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 4 298 970 мың теңге сомасында көзделсін, оның:
Байғанин ауданы бойынша - 143 823 мың теңге;
Мұғалжар ауданы бойынша - 4 155 147 мың теңге.
6. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте орта білім беруде жан басына қаржыландыруды ендіру бойынша апробациялауды жүргізу үшін, білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарына сәйкес орта білім беретін ұйымдарда білім беру үдерісін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды берумен байланысты республикалық бюджетке ағымдағы нысаналы трансферттер жалпы сомасы 1 551 205 мың теңге көзделсін.
7. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 10-бабына сәйкес:
2014 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 19 966 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ, айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 852 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 19 966 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
7-1. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12-1-бабына сәйкес 2014 жылғы 1 сәуірден бастап мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 03.04.2014 № 206 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12-бабына сәйкес 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне тұрғын үйдi күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленгені еске және басшылыққа алынсын.

9. В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" предусмотрена на 2014 год субвенция, передаваемая из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 29 375 815 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 15 944 976 тысяч тенге, в том числе:
Айтекебийскому - 2 031 924 тысячи тенге;
Алгинскому - 1 113 617 тысяч тенге;
Иргизскому - 1 945 585 тысяч тенге;
Каргалинскому - 1 496 342 тысячи тенге;
Мартукскому - 2 248 616 тысяч тенге;
Уилскому - 1 909 637 тысяч тенге;
Хобдинскому - 2 211 876 тысяч тенге;
Шалкарскому - 2 987 379 тысяч тенге.
11. Учесть в областном бюджете на 2014 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
93 427 тысяч тенге - на обеспечение безопасности дорожного движения;
91 098 тысяч тенге - на оказание социальной защиты и помощи населению;
2 071 952 тысячи тенге - на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса - 2020";
53 063 тысячи тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
1 650 013 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
180 268 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011–2020 годы;
250 000 тысяч тенге - на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
316 443 тысячи тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
2 474 723 тысяч тенге - на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
14 465 732 тысяч тенге - на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
299 661 тысяча тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
107 714 тысяч тенге - на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
98 048 тысяч тенге - на увеличение размера стипендий, обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
9 236 тысяч тенге - на увеличение размера стипендий, обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;

9. Қазақстан Республикасының "2014 - 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 13-бабына сәйкес 2014 жылға республикалық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін субвенция 29 375 815 мың теңге сомасында көзделді.
10. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 15 944 976 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Әйтеке биге 2 031 924 мың теңге;
Алғаға 1 113 617 мың теңге;
Ырғызға 1 945 585 мың теңге;
Қарғалыға 1 496 342 мың теңге;
Мәртөкке 2 248 616 мың теңге;
Ойылға 1 909 637 мың теңге;
Қобдаға 2 211 876 мың теңге;
Шалқарға 2 987 379 мың теңге.
11. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге - 93 427 мың теңге;
тұрғындарды әлеуметтік қорғау және көмек көрсетуге - 91 098 мың теңге;
"Бизнестiң жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға - 2 071 952 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға - 53 063 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 1 650 013 мың теңге;
Қазақстан Республикасында Білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 180 268 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға - 250 000 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 316 443 мың теңге;
бастауыш, негізгі, орта және жалпы орта білім беруді жан басына қаржыландыруды анықтап қабылдауға - 2 474 723 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге - 14 465 732 мың теңге;
жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 299 661 мың теңге;
107 714 мың теңге - техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
98 048 мың теңге - техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылар стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
9 236 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылар стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;

8 428 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
15 496 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
2 230 075 тысяч тенге - на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года;
1 018 367 тысяч тенге - на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013-2020 годы "Агробизнес-2020.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 03.04.2014 № 206 (вводится в действие с 01.01.2014); от 25.07.2014 № 228 (вводится в действие с 01.01.2014).
12. Учесть в областном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета в рамках Программы "Доступное жилье 2020", реализуемых по следующим направлениям:
1) кредитование на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений - 3 333 300 тысяч тенге;
2) проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 4 429 900 тысяч тенге;
3) проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 1 870 387 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным решением маслихата Актюбинской области от 03.04.2014 № 206 (вводится в действие с 01.01.2014).
13. Учесть в областном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы:
1) кредитование областных бюджетов для микрокредитования предпринимательства - 141 365 тысяч тенге;
2) субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов - 70 000 тысяч тенге;
3) предоставление грантов на развитие новых производств - 6 000 тысяч тенге;
4) текущее обустройство - 101 193 тысячи тенге.
Распределение указанной суммы целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата области".
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения маслихата Актюбинской области от 25.07.2014 № 228 (вводится в действие с 01.01.2014).

8 428 мың теңге - мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
15 496 мың теңге - 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
2 230 075 мың теңге - 2014 жылғы 1 сәуірден бастап жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға - 1 018 367 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомасын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 03.04.2014 № 206 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.07.2014 № 228 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте "Қолжетімді тұрғын үй - 2020" бағдарламасы шеңберінде республикалық бюджеттен мынадай бағыттары бойынша іске асырылатын нысаналы даму трансферттері және кредитері түскені ескерілсін:
1) тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредиттеуге - 3 333 300 мың теңге;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға - 4 429 900 мың теңге;
3) мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 1 870 387 мың теңге;
Аталған нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 12 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 03.04.2014 № 206 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттері түскені ескерілсін:
1) кәсіпкерлікке микрокредит беру үшін облыстық бюджеттерді кредиттеуге - 141 365 мың теңге;
2) жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға - 70 000 мың теңге;
3) жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беруге - 6 000 мың теңге;
4) ағымдағы жайластыруға - 101 193 мың теңге.
Аталған нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 25.07.2014 № 228 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

14. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и города Актобе:
на разработку генеральных планов населенных пунктов – 204 989 тысячи тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов – 2 956 090,9 тысяч тенге;
на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов - 13 125 тысяч тенге;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой - 87 186 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 2 569 553 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 640 778 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 207 694,8 тысячи тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 287 935,7 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 496 380,5 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах – 947 792,8 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 2 592 103,4 тысячи тенге;
на развитие объектов культуры – 149 999 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 45 423,3 тысячи тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках программы "Развитие регионов" - 71 710 тысяча тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог – 95 253 тысячи тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 159 724,1 тысяч тенге;
на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов - 51 803 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках программы "Дорожная карта занятости-2020" - 232 655,4 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций образования – 116 553 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций культуры – 6 340 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственных органов - 27 000 тысяч тенге;
на организацию сохранения государственного жилищного фонда - 35 917 тысяч тенге;
на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения) - 15 903,3 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение - 52 000 тысячи тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы - 12 667 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата области.

14. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне мынадай бағыттары бойынша іске асырылатын ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
елді-мекендерге бас жоспарларын әзірлеуге – 204 989 мың теңге;
елді-мекендердің көшелерін және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуге – 2 956 090,9 мың теңге;
көп пәтерлі тұрғын үйлерге энергетикалық аудит жүргізуге - 13 125 мың теңге;
бруцеллезбен ауырған, санитарлық союға жіберілетін ауыл шаруашылық малдардың (ірі және ұсақ малдар) құнын (50% дейін) өтеуге - 87 186 мың теңге;
білім беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға – 2 569 553 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 640 778 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 1 207 694,8 мың теңге;
қалаларды және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 287 935,7 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 496 380,5 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 947 792,8 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 2 592 103,4 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға – 149 999 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымын дамытуға – 45 423,3 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін - 71 710 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге - 95 253 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 159 724,1 мың теңге;
аудандардың коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға - 51 803 мың теңге;
"Жұмыспен қамту - 2020 жол картасы" бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 232 655,4 мың теңге;
білім беру ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары – 116 553 мың теңге;
мәдениет ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары – 6 340 мың теңге;
мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына - 27 000 мың теңге;
мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға - 35 917 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру - 15 903,3 мың теңге;
жалпы білім беруге - 52 000 мың теңге;
Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 12 667 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 11.02.2014 № 192 (вводится в действие с 01.01.2014); от 14.05.2014 № 213 (вводится в действие с 01.01.2014); от 25.07.2014 № 228 (вводится в действие с 01.01.2014); от 08.10.2014 № 247 (вводится в действие с 01.01.2014).
15. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2014 год в сумме 2 666,7 тысячи тенге.

Ескерту. 14 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 11.02.2014 № 192 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2014 № 213 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.07.2014 № 228 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2014 № 247 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
15. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві сомасы 2 666,7 мың теңге болып бекітілсін.

Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 14.05.2014 № 213 (вводится в действие с 01.01.2014); от 08.10.2014 № 247 (вводится в действие с 01.01.2014).
16. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии областного маслихата Д. ЕСПАЕВА
Секретарь областного маслихата С. КАЛДЫГУЛОВА
Приложение 1
к решению областного

Ескерту. 15 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 14.05.2014 № 213 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2014 № 247 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
16. 2014 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың сессия төрағасы Д. ЕСПАЕВА
Облыстық мәслихаттың хатшысы С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА
Облыстық мәслихаттың

614 784
253
Управление здравоохранения области
614 784
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
327 563
006
Услуги по охране материнства и детства
149 187
007
Пропаганда здорового образа жизни
138 034
3
Специализированная медицинская помощь
6 563 077
253
Управление здравоохранения области
6 563 077
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 096 225
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
280 126
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
355 046
021
Обеспечение онкогемотологических больных химиопрепаратами
178 548
05
3
253
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
479 475
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
187 594
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
908 667
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
27 090
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 050 306
4
Поликлиники
12 733 134
253
Управление здравоохранения области
12 733 134
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
961 403
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
310 629
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
11 044 778
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
416 324
5
Другие виды медицинской помощи
796 262
253
Управление здравоохранения области
796 262
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села

614 784
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
614 784
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
327 563
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
149 187
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
138 034
3
Мамандандырылған медициналық көмек
6 563 077
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 563 077
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде, психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 096 225
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
280 126
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
355 046
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
178 548
05
3
253
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ, бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
479 475
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
187 594
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
908 667
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
27 090
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
1 050 306
4
Емханалар
12 733 134
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
12 733 134
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
961 403
038
Скринингтік зерттеулер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жүргізу
310 629
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
11 044 778
045
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
416 324
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
796 262
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
796 262
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация

88 074
007
Капитальные расходы государственного органа
2 975
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
31 702
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
26 755
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 651
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
4 329
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
19 680
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
27 850
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
27 850
270
Управление по инспекции труда области
53 317
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
44 395
003
Капитальные расходы государственного органа
8 922
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
24 354 277,5
1
Жилищное хозяйство
8 516 974,6
253
Управление здравоохранения области
38 953,6
07
1
253
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
38 953,6
261
Управление образования области
219 697
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
198 263
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
21 434
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
17 777,5
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
17 777,5
271
Управление строительства области
8 200 160,8
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 636 812
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

88 074
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 975
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
31 702
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
26 755
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
3 651
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 329
067
Ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары
19 680
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
27 850
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
27 850
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
53 317
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 395
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 922
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
24 354 277,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
8 516 974,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
38 953,6
07
1
253
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
38 953,6
261
Облыстың білім басқармасы
219 697
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
198 263
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
21 434
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
17 777,5
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 777,5
271
Облыстың құрылыс басқармасы
8 200 160,8
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 636 812
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері

8 163
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 759 719,7
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
2 759 719,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 759 719,7
071
Развитие газотранспортной системы
2 759 719,7
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
7 118 441,9
1
Сельское хозяйство
6 024 796,1
255
Управление сельского хозяйства области
6 024 796,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
63 976
002
Поддержка семеноводства
82 403
003
Капитальные расходы государственного органа
7 200
010
Государственная поддержка племенного животноводства
2 053 573
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
2 404 781,7
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 676,8
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
580 933,2
10
1
255
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
79 992
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
27 467,3
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
51 872
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
109 746,7
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
11 984
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
595
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
37 780
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте

8 163
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 759 719,7
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
2 759 719,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 759 719,7
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
2 759 719,7
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
7 118 441,9
1
Ауыл шаруашылығы
6 024 796,1
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
6 024 796,1
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 976
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
82 403
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 200
010
Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау
2 053 573
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
2 404 781,7
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 676,8
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
580 933,2
10
1
255
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
79 992
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
27 467,3
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
51 872
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
109 746,7
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
11 984
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
595
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
37 780
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру

60 588
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
330 670
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
17 573
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
313 097
269
Управление по делам религий области
51 534
001
Услуги по реализации государственной политики в области в сфере религиозной деятельности на местном уровне
14 186
003
Капитальные расходы государственного органа
2 144
004
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 721
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
30 483
271
Управление строительства области
3 756 295,6
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
3 456 295,6
13
9
271
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
300 000
275
Управление предпринимательства области
1 679 752
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
14 000
008
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
1 469 135
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
51 000
016
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
69 617
038
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
76 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 807 922,3
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках программы "Развитие регионов"
1 160 358
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
23 032
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках программы "Развитие регионов"
1 605 348,3

60 588
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
330 670
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде моноқалаларды нысаналы жайластыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
17 573
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
313 097
269
Облыстың дін істері басқармасы
51 534
001
Жергілікті деңгейде дін істер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 186
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 144
004
Ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары
4 721
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
30 483
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 756 295,6
051
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
3 456 295,6
13
9
271
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
300 000
275
Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
1 679 752
005
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
14 000
008
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 469 135
015
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
51 000
016
"Бизнестің жол картасы -2020" бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау
69 617
038
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
76 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 807 922,3
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
1 160 358
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде моноқалаларды нысаналы жайластыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
23 032
037
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту
1 605 348,3

3 100
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 100
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
735 225
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
85 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
40 972
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
70 028
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
255 378
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
11 984
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
60 000
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
35 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
87 186
10
2
Водное хозяйство
127 932
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
100 229
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
100 229
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
27 703
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
27 703
3
Лесное хозяйство
285 116
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
285 116
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
274 031
006
Охрана животного мира
11 085
5
Охрана окружающей среды
357 517
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
211 502
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
53 590
008
Мероприятия по охране окружающей среды
132 417
013
Капитальные расходы государственного органа

3 100
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 100
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
735 225
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
85 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
40 972
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
70 028
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
255 378
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
11 984
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
60 000
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
35 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
87 186
10
2
Су шаруашылығы
127 932
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
100 229
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
100 229
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
27 703
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
27 703
3
Орман шаруашылығы
285 116
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
285 116
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
274 031
006
Жануарлар дүниесін қорғау
11 085
5
Қоршаған ортаны қорғау
357 517
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
211 502
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 590
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
132 417
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

257
Управление финансов области
3 492 119
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
3 492 119
Приложение 4
к решению областного маслихата
от 11 декабря 2013 года № 168
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2014 год
Функ.группа
Администратор
Программа
Н а и м е н о в а н и е
04
Образование
261
Управление образование области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
006
Услуги по охране материнства и детства
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкогемотологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения

257
Облыстың қаржы басқармасы
3 492 119
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
3 492 119
Облыстық мәслихаттың
2013 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 168 шешіміне 4 - Қосымша
2014 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламаларының
ТІЗБЕСІ
Функ. топ
Әкімші
Бағдарлама
АТАУЫ
04
Бiлiм беру
261
Облыстың білім беру басқармасы
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
028
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстау